Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2011-12
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
bandito
Χτες μετά από πολύ καιρό πήγα και είδα παιχνίδι Α εσκα και ήταν και το τελευταίο μου.Είδα μια διαιτησία να παίζει 90 10 το Σπόρτιγκ έναν Κωνσταντώνη να ρίχνει αγκωνίες φτισιές και κλωτσίες στον παίχτη του Άρη Βενιτουράκη η διαιτητής Τσαρούχα να τα βλέπει και να κανει τα στραβά μάτια και αφολύ ο μίκρος λόγο απειρίας έπεσε θύμα στην "εμπειρία" του Κωνσταντωνη να το κλωτσάει εν ψυχρώ και να τη πληρώνει μόνο ο μικρός.Το μόνο ευχάριστω ήταν οι οπαδοί του Σπόρτινγ οι οποίοι όταν είδαν οτι κινδυνεύει η ομάδα να χάσει έκανα τα δικά τους και τελικά τα κατάφεραν.Ο Σπορτινγ κανονικά έπρεπε να χάσουν αλλά τελικά ακόμα και σε αυτές τις κατηγορίες δε κερδίζει ο καλύτερος.Αργότερα έμαθα ότι ο Κωνσταντώνης είχε προηγούμενα και τα έκανε όλα αυτά.Έχω να πω μόνο ότι προηγούμενα έχεις με τους προέδρους όχι με τους μικρούς.Ειλικρίνα είναι ντροπή αυτά που έκανε όταν ενας 30αρης αντί να δίνει και το καλό παράδειγμα στους πιο μικρους να γίνεται χειροτερος από αυτούς,
αυτό το μπάσκετ έχει πεθάνει προ πολού μαζί και οι παίχτες.Και οι απαντήσεις δίνονται στο γήπεδο με την απόδοση σου αλλά
βλέπεις χτες ο συγκεκριμένος ήταν ο χειρότερος του γηπέδου και επειδή δε μπορούσε να τραβήξει τη προσοχή τις κερκίδας με την απόδοσή του είπε να τη κερδίσει με τη συμπεριφορά του.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥ.

Συγνώμη για το ύφος απλά λέω αυτά που είδ χτες.

Και πάλι μπράβο στους φιλάθλους του Σπορτινγ που χωρίς αυτούς θα είχαν χάσει πολλά ματσ.
funeska
QUOTE(bandito @ Nov 1 2011, 09:41 ) *
Χτες μετά από πολύ καιρό πήγα και είδα παιχνίδι Α εσκα και ήταν και το τελευταίο μου.Είδα μια διαιτησία να παίζει 90 10 το Σπόρτιγκ έναν Κωνσταντώνη να ρίχνει αγκωνίες φτισιές και κλωτσίες στον παίχτη του Άρη Βενιτουράκη η διαιτητής Τσαρούχα να τα βλέπει και να κανει τα στραβά μάτια και αφολύ ο μίκρος λόγο απειρίας έπεσε θύμα στην "εμπειρία" του Κωνσταντωνη να το κλωτσάει εν ψυχρώ και να τη πληρώνει μόνο ο μικρός.Το μόνο ευχάριστω ήταν οι οπαδοί του Σπόρτινγ οι οποίοι όταν είδαν οτι κινδυνεύει η ομάδα να χάσει έκανα τα δικά τους και τελικά τα κατάφεραν.Ο Σπορτινγ κανονικά έπρεπε να χάσουν αλλά τελικά ακόμα και σε αυτές τις κατηγορίες δε κερδίζει ο καλύτερος.Αργότερα έμαθα ότι ο Κωνσταντώνης είχε προηγούμενα και τα έκανε όλα αυτά.Έχω να πω μόνο ότι προηγούμενα έχεις με τους προέδρους όχι με τους μικρούς.Ειλικρίνα είναι ντροπή αυτά που έκανε όταν ενας 30αρης αντί να δίνει και το καλό παράδειγμα στους πιο μικρους να γίνεται χειροτερος από αυτούς,
αυτό το μπάσκετ έχει πεθάνει προ πολού μαζί και οι παίχτες.Και οι απαντήσεις δίνονται στο γήπεδο με την απόδοση σου αλλά
βλέπεις χτες ο συγκεκριμένος ήταν ο χειρότερος του γηπέδου και επειδή δε μπορούσε να τραβήξει τη προσοχή τις κερκίδας με την απόδοσή του είπε να τη κερδίσει με τη συμπεριφορά του.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥ.

Συγνώμη για το ύφος απλά λέω αυτά που είδ χτες.

Και πάλι μπράβο στους φιλάθλους του Σπορτινγ που χωρίς αυτούς θα είχαν χάσει πολλά ματσ.




Συμγωνώ απόλυτα με τον Bandito.Απλά απαράδεκτος για να μη γράψω τπτ άλλο και μας κόψει ο moderator.
Ο συγκεκριμένος ζει σε άλλες εποχές....!!!!
aionio talento
Νικη εχθες 64-60 για τον Α.Σ. σε ενα ματς ''περιεργο'' με την εννοια της (αναγκαστικης) απουσιας του κοσμου μας !!

Μετρια αποδοση ειδικα στο 2ο ημιχρονο οπου καλλιστα θα μπορουσαμε να ειχαμε χασει το παιχνιδι !

Ακολουθουν 3 πολυ δυσκολα παιχνιδια τα 2 σερι εκτος εδρας με Δασαλ - Αγ. Θωμα που λογω σχετικα καλης συγκομιδης

(κατα την γνωμη μου) νικων (4-2) δεν ειναι κομβικης σημασιας αλλα ικανα να δειξουν ξεκαθαρα τους φετινους στοχους !



Η εννοια του ''παιγμενου'' - ''εμπειρου'' παικτη εχθες απο την αντιπαλη ομαδα ειχε δυο οψεις σαν το νομισμα !!

Απο τη μια ενας Δαμιανος απο τα παλια στου . . . ''Σπυρου Λουη'' wink.gif ειδες ? τα βαζω ακομα για την ηλικια μου . . .αλλα οταν

φευγει ο κοσμος wink.gif . .



Απο την αλλη ενας ΑΝΗΜΠΟΡΟΣ 4Ορης που καταφερε να τσακωθει με τους διαιτητες - τις ΑΔΕΙΕΣ ΚΑΡΕΚΛΕΣ !!!!!!!! σε

''κεκλεισμενων'' . . . των θυρων Αγωνα !!


Υπαρχει μια λεξη που εχει κανει συντροφια και σε αλλα μεγαλυτερα ονοματα του αθληματος και δεν επαθαν κατι

Ακουει στο ονομα : ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΣ !!!
sportingara reee
QUOTE (bandito @ Nov 1 2011, 09:41 ) *
Χτες μετά από πολύ καιρό πήγα και είδα παιχνίδι Α εσκα και ήταν και το τελευταίο μου.Είδα μια διαιτησία να παίζει 90 10 το Σπόρτιγκ έναν Κωνσταντώνη να ρίχνει αγκωνίες φτισιές και κλωτσίες στον παίχτη του Άρη Βενιτουράκη η διαιτητής Τσαρούχα να τα βλέπει και να κανει τα στραβά μάτια και αφολύ ο μίκρος λόγο απειρίας έπεσε θύμα στην "εμπειρία" του Κωνσταντωνη να το κλωτσάει εν ψυχρώ και να τη πληρώνει μόνο ο μικρός.Το μόνο ευχάριστω ήταν οι οπαδοί του Σπόρτινγ οι οποίοι όταν είδαν οτι κινδυνεύει η ομάδα να χάσει έκανα τα δικά τους και τελικά τα κατάφεραν.Ο Σπορτινγ κανονικά έπρεπε να χάσουν αλλά τελικά ακόμα και σε αυτές τις κατηγορίες δε κερδίζει ο καλύτερος.Αργότερα έμαθα ότι ο Κωνσταντώνης είχε προηγούμενα και τα έκανε όλα αυτά.Έχω να πω μόνο ότι προηγούμενα έχεις με τους προέδρους όχι με τους μικρούς.Ειλικρίνα είναι ντροπή αυτά που έκανε όταν ενας 30αρης αντί να δίνει και το καλό παράδειγμα στους πιο μικρους να γίνεται χειροτερος από αυτούς,
αυτό το μπάσκετ έχει πεθάνει προ πολού μαζί και οι παίχτες.Και οι απαντήσεις δίνονται στο γήπεδο με την απόδοση σου αλλά
βλέπεις χτες ο συγκεκριμένος ήταν ο χειρότερος του γηπέδου και επειδή δε μπορούσε να τραβήξει τη προσοχή τις κερκίδας με την απόδοσή του είπε να τη κερδίσει με τη συμπεριφορά του.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥ.

Συγνώμη για το ύφος απλά λέω αυτά που είδ χτες.

Και πάλι μπράβο στους φιλάθλους του Σπορτινγ που χωρίς αυτούς θα είχαν χάσει πολλά ματσ.

δε τα εμαθες ολα ομως.......ουτε τι γυρισε κ ειπε στους οπαδους του σπορτιγκ ουτε βεβαια οτι το παραδεχτηε κ ο ιδιος στο τελος του αγωνα!!που ειδεςοτι επρεπε να χασει ο σπορτιγκ για πες μας με 7 ποντους πισω 1.30 πριν το τελος εκτος κ αν ειστε οι λεικερς της δυτικης οχθης!!δε ζηταω συγνωμη για το ηφος απλα σου λεω οτι δεν ηθελες να δεις.οσο για τους οπαδους του σπορτιγκ θα ηθελαν πολλες ομαδες να ειχαν μερικους σαν αυτους τους τρελους κ πιστους που δεν σταματανε ουτε λεπτο να φωναζουν για την τρελα τους τη ΣΠΟΡΤΓΚΑΡΑ!!!!
ANTONIO DAVIS
Eδώ Πολυτεχενείο ,εδώ Πολυτεχνείο ..Λαε της Αθήνας αυτό το Post σε λίγο θα πάψει να υπάρχει.Θα το σβήσουν οι διαχειριστές του forum...Όπως το προηγούμενο που έγραψα για την άδικη τιμωρία της έδρας της ομάδας μου.Κατω η λογοκρισία (και μάλιστα η κατόπιν υποδείξεων)..Αιντε νενέκοι.

*Ο Δημήτριος Νενέκος ήταν οπλαρχηγός της Επαρχίας Πατρών κατά την Επανάσταση του 1821. Ήταν αρβανίτικης καταγωγής[1] από το χωριό Ζουμπάτα (σήμερα Πηγή). Κατά τα πρώτα χρόνια της Επανάστασης αγωνίστηκε πιστά και με ανδρεία τόσο στις μάχες στην Πελοπόννησο, όσο και στην Δυτική Στερεά Ελλάδα. Κατά την εκστρατεία όμως του Ιμπραήμ πασά το 1825, δελεάστηκε από υλικά ανταλλάγματα και μετατράπηκε σε συνειδητό προδότη της Επανάστασης. Έμεινε πιστός μέχρι τέλους στη συμμαχία του με τον Ιμπραήμ με συνέπεια το όνομά του να γίνει συνώνυμο του προδότη και του προσκυνημένου
jhantzop
QUOTE(aionio talento @ Nov 1 2011, 17:48 ) *
Νικη εχθες 64-60 για τον Α.Σ. σε ενα ματς ''περιεργο'' με την εννοια της (αναγκαστικης) απουσιας του κοσμου μας !!

Μετρια αποδοση ειδικα στο 2ο ημιχρονο οπου καλλιστα θα μπορουσαμε να ειχαμε χασει το παιχνιδι !

Ακολουθουν 3 πολυ δυσκολα παιχνιδια τα 2 σερι εκτος εδρας με Δασαλ - Αγ. Θωμα που λογω σχετικα καλης συγκομιδης

(κατα την γνωμη μου) νικων (4-2) δεν ειναι κομβικης σημασιας αλλα ικανα να δειξουν ξεκαθαρα τους φετινους στοχους !



Η εννοια του ''παιγμενου'' - ''εμπειρου'' παικτη εχθες απο την αντιπαλη ομαδα ειχε δυο οψεις σαν το νομισμα !!

Απο τη μια ενας Δαμιανος απο τα παλια στου . . . ''Σπυρου Λουη'' wink.gif ειδες ? τα βαζω ακομα για την ηλικια μου . . .αλλα οταν

φευγει ο κοσμος wink.gif . .



Απο την αλλη ενας ΑΝΗΜΠΟΡΟΣ 4Ορης που καταφερε να τσακωθει με τους διαιτητες - τις ΑΔΕΙΕΣ ΚΑΡΕΚΛΕΣ !!!!!!!! σε

''κεκλεισμενων'' . . . των θυρων Αγωνα !!


Υπαρχει μια λεξη που εχει κανει συντροφια και σε αλλα μεγαλυτερα ονοματα του αθληματος και δεν επαθαν κατι

Ακουει στο ονομα : ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΣ !!!


Ήσουν μέσα για να μπορείς να κρίνεις τον ανήμπορο 40άρη; ή σου τα είπαν;


GENERALS 1966
QUOTE(jhantzop @ Nov 2 2011, 01:33 ) *
Ήσουν μέσα για να μπορείς να κρίνεις τον ανήμπορο 40άρη; ή σου τα είπαν;

μέσα ήταν...πιο μέσα δεν γίνεται!
geoko13
Μάγκες πραγματικά πρέπει να ξεκα..........σετε λίγο σ'αυτό το τόπικ........Αντί να κάθεστε να πείτε κάτι σοβαρό για το πρωτάθλημα,το 85% των ποστ είναι να κατηγορείτε ο ένας τον άλλο....Κοιτάξτε την ομάδα σας,κάντε προπονησούλα,παίξτε το αγαπημένο σας άθλημα και αφήστε το ξεκατίνιασμα για τις κυρίες στα κομμωτήρια (χωρίς να θέλω να θείξω καμία κυρία και κανένα κομμωτήριο)....
jhantzop

QUOTE(ANTONIO DAVIS @ Nov 1 2011, 20:40 ) *
Eδώ Πολυτεχενείο ,εδώ Πολυτεχνείο ..Λαε της Αθήνας αυτό το Post σε λίγο θα πάψει να υπάρχει.Θα το σβήσουν οι διαχειριστές του forum...Όπως το προηγούμενο που έγραψα για την άδικη τιμωρία της έδρας της ομάδας μου.Κατω η λογοκρισία (και μάλιστα η κατόπιν υποδείξεων)..Αιντε νενέκοι.

*Ο Δημήτριος Νενέκος ήταν οπλαρχηγός της Επαρχίας Πατρών κατά την Επανάσταση του 1821. Ήταν αρβανίτικης καταγωγής[1] από το χωριό Ζουμπάτα (σήμερα Πηγή). Κατά τα πρώτα χρόνια της Επανάστασης αγωνίστηκε πιστά και με ανδρεία τόσο στις μάχες στην Πελοπόννησο, όσο και στην Δυτική Στερεά Ελλάδα. Κατά την εκστρατεία όμως του Ιμπραήμ πασά το 1825, δελεάστηκε από υλικά ανταλλάγματα και μετατράπηκε σε συνειδητό προδότη της Επανάστασης. Έμεινε πιστός μέχρι τέλους στη συμμαχία του με τον Ιμπραήμ με συνέπεια το όνομά του να γίνει συνώνυμο του προδότη και του προσκυνημένου


Το τελευταίο σου post σβήστηκε από εμένα πριν 2,5 εβδομάδες περίπου διότι περιελάμβανε απρεπείς χαρακτηρισμούς (παράλληλα με αυτό αυξήθηκε και το επίπεδο των φάουλ σου στο forum). Αν παρατηρήσεις καλά (που είμαι σίγουρος πως το έχεις ήδη κάνει), θα δεις πως τα προηγούμενα του σβησμένου posts (και αναφέρονται στο θέμα που λες) έχουν παραμείνει.

Επειδή λοιπόν δε νοιώθω και δεν είμαι "Νενέκος", διότι κανείς δεν μου υπέδειξε τι να κάνω (παρά μόνο η γυναίκα μου με προέτρεψε να δω τι γράφεται στο συγκεκριμένο topic εκείνη τη χρονική στιγμή), θα σε παρακαλέσω να ανακαλέσεις την κατηγορία σου αυτή προς το πρόσωπό μου.


ΤΥΦΩΝΑΣ
QUOTE (aionio talento @ Nov 1 2011, 17:48 ) *
Νικη εχθες 64-60 για τον Α.Σ. σε ενα ματς ''περιεργο'' με την εννοια της (αναγκαστικης) απουσιας του κοσμου μας !!

Μετρια αποδοση ειδικα στο 2ο ημιχρονο οπου καλλιστα θα μπορουσαμε να ειχαμε χασει το παιχνιδι !

Ακολουθουν 3 πολυ δυσκολα παιχνιδια τα 2 σερι εκτος εδρας με Δασαλ - Αγ. Θωμα που λογω σχετικα καλης συγκομιδης

(κατα την γνωμη μου) νικων (4-2) δεν ειναι κομβικης σημασιας αλλα ικανα να δειξουν ξεκαθαρα τους φετινους στοχους !



Η εννοια του ''παιγμενου'' - ''εμπειρου'' παικτη εχθες απο την αντιπαλη ομαδα ειχε δυο οψεις σαν το νομισμα !!

Απο τη μια ενας Δαμιανος απο τα παλια στου . . . ''Σπυρου Λουη'' wink.gif ειδες ? τα βαζω ακομα για την ηλικια μου . . .αλλα οταν

φευγει ο κοσμος wink.gif . .



Απο την αλλη ενας ΑΝΗΜΠΟΡΟΣ 4Ορης που καταφερε να τσακωθει με τους διαιτητες - τις ΑΔΕΙΕΣ ΚΑΡΕΚΛΕΣ !!!!!!!! σε

''κεκλεισμενων'' . . . των θυρων Αγωνα !!


Υπαρχει μια λεξη που εχει κανει συντροφια και σε αλλα μεγαλυτερα ονοματα του αθληματος και δεν επαθαν κατι

Ακουει στο ονομα : ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΣ !!!


Καλημέρα σου
Είμαι ο Φίλιππος Ταμπάκης, προπονητής του Τυφώνα. Δανείστηκα το λογαριασμό που δημιούργησαν οι φίλοι της ομάδος, για να τοποθετηθώ στο ποστάρισμά σου.
Όταν απαιτείς πολύ δικαιολογημένα σεβασμό για την ομάδα σου, (με την οποία έχω αγωνιστεί στο παρελθόν αντιμέτωπος ως αθλητής του Ηλυσιακού από την Β' Αθηνών έως την Α1 και Α2), θα ήταν σωστό να μπορείς να αποδίδεις κιόλας. Ο συγκεκριμένος σαραντάρης είναι κόσμημα για τα γήπεδα της Α' ΕΣΚΑ. Και από αγωνιστική αξία, αλλά κυρίως από συμπεριφορά. Έχει παίξει σε υψηλό επίπεδο μπάσκετ, υπήρξε από τα μεγάλα ταλέντα και σήμερα, είναι πραγματικά "σχολείο" για όλους τους νεαρότερους. Δεν έχει τιμωρηθεί ποτέ και σε όποιο γήπεδο πάμε έχει μόνο φίλους. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μπήκες στη διαδικασία να χαρακτηρίσεις έτσι έναν παίκτη που έχει προσφέρει τόσα στο χώρο (ακόμη κι αν βρέθηκε σε κακή βραδυά, ή έκανε οποιοδήποτε λάθος). Θεωρώ ότι θα μπορούσες να περάσεις το μήνυμά σου με ομορφότερο τρόπο...Πριν βιαστείς να απαντήσεις, σκέψου τον Μιχάλη τον Υφαντή, που δεν απέχει και πολύ ηλικιακά από την ηλικία που αναφέρεις, πόσα πολλά αγωνιστικά και μη προσφέρει στην ομάδα σου. Κι εγώ σου μιλάω ειλικρινά, τον Μιχάλη στην "κακή" βραδυά του θα τον εκτιμήσω δυο φορές...Απλά γιατί το αξίζει...
Ελπίζω να καταλάβεις το ύφος της τοποθέτησής μου. Δεν θέλω να διαβάζω συνέχεια διαπληκτισμούς στο forum που πραγματικά δίνεται η ευκαιρία σε όλους να καταθέσουν την άποψή τους. Ακόμη κι αν κάποιος έχει λάθος θεώρηση, ακόμη κι αν κάποιος υπέπεσε σε οποιοδήποτε λάθος, η κριτική με όμορφο τρόπο είναι καυστικότερη από οποιαδήποτε πρόκληση...
Εύχομαι ότι καλύτερο για την ομάδα σου και αλήθεια θα ήθελα να παίξουμε σε γεμάτο γήπεδο γιατί μου έχει λείψει και γιατί χαίρομαι που ο Παπάγος ξαναέφερε τον κόσμο του στο γήπεδο...Και σ' αυτό έπαιξε πολύ μεγάλο ρόλο ο Μιχάλης...
Ελπίζω να μην κούρασα...
Καλή συνέχεια
Jabar
Χαίρομαι όταν βλέπω ήπια και δομημένα γραπτά όπως του Φίλιππου του Ταμπάκη.Προσπαθούμε να διατηρήσουμε ένα χώρο ελεύθερης και πολιτισμένης έκφρασης για όσους αγαπούν το μπάσκετ.Δυστυχώς η διαχείριση της ελευθερίας του λόγου είναι δύσκολο πράγμα, όπως και ο σεβασμός στην γνώμη και την προσωπικότητα του άλλου.Συνήθως λείπουν τα επιχειρήματα και πλεονάζουν οι χαρακτηρισμοί.Δεν αναφέρομαι στον Κώστα, αλλά μιλάω γενικά και κυρίως για τον χαρακτηρισμό Νενέκος.Ένας άνθρωπος ,που προσφέρει το χρόνο του στο άθλημα και στο φόρουμ ,χαρακτηρίζεται Νενέκος γιατί προσπαθεί να διατηρήσει το αυτονόητο, δηλαδή την κοσμιότητα.Θέλουμε να εκφράζεστε μπασκετικά,φίλαθλα και όχι χουλιγκάνικα.Καλό είναι κάποιος να αγαπά την ομάδα του αλλά το άθλημα είναι πάνω από όλους.Δεν θα είχα το παραμικρό ενδοιασμό να διαγράψω τον χρήστη αλλά πρόλαβε και το χειρίστηκε ο φίλος jhantzop που τον αφορούσε προσωπικά.Περιμένω να δω την συγγνώμη, αλλιώς θα πράξω τα δέοντα.Αν μάλιστα αφορούσε χρήστη και όχι διαχειριστή, παρότι υπάρχει σχετικός κανόνας θα το είχα ήδη κάνει.Αν έχετε πρόβλημα με διαχειριστή για πολλοστή φορά το λέω στείλτε email.
Jabar
Η πρώτη αλλαγή προπονητή έγινε χθες.Έπεται και δεύτερη.
jhantzop
QUOTE(ΤΥΦΩΝΑΣ @ Nov 2 2011, 03:21 ) *
Καλημέρα σου
Είμαι ο Φίλιππος Ταμπάκης, προπονητής του Τυφώνα. Δανείστηκα το λογαριασμό που δημιούργησαν οι φίλοι της ομάδος, για να τοποθετηθώ στο ποστάρισμά σου.
Όταν απαιτείς πολύ δικαιολογημένα σεβασμό για την ομάδα σου, (με την οποία έχω αγωνιστεί στο παρελθόν αντιμέτωπος ως αθλητής του Ηλυσιακού από την Β' Αθηνών έως την Α1 και Α2), θα ήταν σωστό να μπορείς να αποδίδεις κιόλας. Ο συγκεκριμένος σαραντάρης είναι κόσμημα για τα γήπεδα της Α' ΕΣΚΑ. Και από αγωνιστική αξία, αλλά κυρίως από συμπεριφορά. Έχει παίξει σε υψηλό επίπεδο μπάσκετ, υπήρξε από τα μεγάλα ταλέντα και σήμερα, είναι πραγματικά "σχολείο" για όλους τους νεαρότερους. Δεν έχει τιμωρηθεί ποτέ και σε όποιο γήπεδο πάμε έχει μόνο φίλους. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μπήκες στη διαδικασία να χαρακτηρίσεις έτσι έναν παίκτη που έχει προσφέρει τόσα στο χώρο (ακόμη κι αν βρέθηκε σε κακή βραδυά, ή έκανε οποιοδήποτε λάθος). Θεωρώ ότι θα μπορούσες να περάσεις το μήνυμά σου με ομορφότερο τρόπο...Πριν βιαστείς να απαντήσεις, σκέψου τον Μιχάλη τον Υφαντή, που δεν απέχει και πολύ ηλικιακά από την ηλικία που αναφέρεις, πόσα πολλά αγωνιστικά και μη προσφέρει στην ομάδα σου. Κι εγώ σου μιλάω ειλικρινά, τον Μιχάλη στην "κακή" βραδυά του θα τον εκτιμήσω δυο φορές...Απλά γιατί το αξίζει...
Ελπίζω να καταλάβεις το ύφος της τοποθέτησής μου. Δεν θέλω να διαβάζω συνέχεια διαπληκτισμούς στο forum που πραγματικά δίνεται η ευκαιρία σε όλους να καταθέσουν την άποψή τους. Ακόμη κι αν κάποιος έχει λάθος θεώρηση, ακόμη κι αν κάποιος υπέπεσε σε οποιοδήποτε λάθος, η κριτική με όμορφο τρόπο είναι καυστικότερη από οποιαδήποτε πρόκληση...
Εύχομαι ότι καλύτερο για την ομάδα σου και αλήθεια θα ήθελα να παίξουμε σε γεμάτο γήπεδο γιατί μου έχει λείψει και γιατί χαίρομαι που ο Παπάγος ξαναέφερε τον κόσμο του στο γήπεδο...Και σ' αυτό έπαιξε πολύ μεγάλο ρόλο ο Μιχάλης...
Ελπίζω να μην κούρασα...
Καλή συνέχεια


Τα λόγια είναι περιττά. Δεν μπορώ παρά να μη συμφωνήσω με τα λεγόμενα του coach. Στο σύνολό τους.




QUOTE(Jabar @ Nov 2 2011, 06:03 ) *
Η πρώτη αλλαγή προπονητή έγινε χθες.Έπεται και δεύτερη.


Το Γαλάτσι είναι η ομάδα που αλλάζει προπονητή. Ο νέος δεν έχει γίνει ακόμα γνωστός! Εν αναμονή και της δεύτερης ομάδας! Ο έτερος mod θα ξέρει κάτι παραπάνω!

smiley.gif


bandito
QUOTE(sportingara reee @ Nov 1 2011, 19:05 ) *
δε τα εμαθες ολα ομως.......ουτε τι γυρισε κ ειπε στους οπαδους του σπορτιγκ ουτε βεβαια οτι το παραδεχτηε κ ο ιδιος στο τελος του αγωνα!!που ειδεςοτι επρεπε να χασει ο σπορτιγκ για πες μας με 7 ποντους πισω 1.30 πριν το τελος εκτος κ αν ειστε οι λεικερς της δυτικης οχθης!!δε ζηταω συγνωμη για το ηφος απλα σου λεω οτι δεν ηθελες να δεις.οσο για τους οπαδους του σπορτιγκ θα ηθελαν πολλες ομαδες να ειχαν μερικους σαν αυτους τους τρελους κ πιστους που δεν σταματανε ουτε λεπτο να φωναζουν για την τρελα τους τη ΣΠΟΡΤΓΚΑΡΑ!!!!



Μαλλον εσυ δε τα είδες καλα.Δεν είδες οτι σκοραατε μονο με βολεσ και 3 λεπτα πριν τελειωσει ηταν 53-53 μετα πεσανε οι τεχνικες ποινες οι αποβολες και τα υπολοιπα.Δε με νοιαζει τι ειπε μετα ουτε στους οπαδους ουτε τι παραδεχτηκε μετα μου φτανουν αυτα που ειδα που εκανε στο παιχτη του Αρη,σε αυτο που συμφωνουμε ειναι στους οπαδους οπως αλλωστε το εγραψα και το πιστευω οτι ειναι πολυ σημαντικοι για την ομαδα.
aionio talento
QUOTE(jhantzop @ Nov 1 2011, 23:33 ) *
Ήσουν μέσα για να μπορείς να κρίνεις τον ανήμπορο 40άρη; ή σου τα είπαν;


Aμα μιλαγαμε για την ομαδα σου τα Μελισσια (πρωην Ερμης) να εισαι σιγουρος πως ουτε θα ημουν μεσα ουτε θα ειχα

ασχοληθει καν ! αν σε πειραζει το που το ονομα μου ηταν μεσα στους 30 της λιστας που δηλωσε η ομαδα μας για το

''κεκλεισμενων'' πες το μου να το ξερω !!!


QUOTE(ΤΥΦΩΝΑΣ @ Nov 2 2011, 02:21 ) *
Καλημέρα σου
Είμαι ο Φίλιππος Ταμπάκης, προπονητής του Τυφώνα. Δανείστηκα το λογαριασμό που δημιούργησαν οι φίλοι της ομάδος, για να τοποθετηθώ στο ποστάρισμά σου.
Όταν απαιτείς πολύ δικαιολογημένα σεβασμό για την ομάδα σου, (με την οποία έχω αγωνιστεί στο παρελθόν αντιμέτωπος ως αθλητής του Ηλυσιακού από την Β' Αθηνών έως την Α1 και Α2), θα ήταν σωστό να μπορείς να αποδίδεις κιόλας. Ο συγκεκριμένος σαραντάρης είναι κόσμημα για τα γήπεδα της Α' ΕΣΚΑ. Και από αγωνιστική αξία, αλλά κυρίως από συμπεριφορά. Έχει παίξει σε υψηλό επίπεδο μπάσκετ, υπήρξε από τα μεγάλα ταλέντα και σήμερα, είναι πραγματικά "σχολείο" για όλους τους νεαρότερους. Δεν έχει τιμωρηθεί ποτέ και σε όποιο γήπεδο πάμε έχει μόνο φίλους. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μπήκες στη διαδικασία να χαρακτηρίσεις έτσι έναν παίκτη που έχει προσφέρει τόσα στο χώρο (ακόμη κι αν βρέθηκε σε κακή βραδυά, ή έκανε οποιοδήποτε λάθος). Θεωρώ ότι θα μπορούσες να περάσεις το μήνυμά σου με ομορφότερο τρόπο...Πριν βιαστείς να απαντήσεις, σκέψου τον Μιχάλη τον Υφαντή, που δεν απέχει και πολύ ηλικιακά από την ηλικία που αναφέρεις, πόσα πολλά αγωνιστικά και μη προσφέρει στην ομάδα σου. Κι εγώ σου μιλάω ειλικρινά, τον Μιχάλη στην "κακή" βραδυά του θα τον εκτιμήσω δυο φορές...Απλά γιατί το αξίζει...
Ελπίζω να καταλάβεις το ύφος της τοποθέτησής μου. Δεν θέλω να διαβάζω συνέχεια διαπληκτισμούς στο forum που πραγματικά δίνεται η ευκαιρία σε όλους να καταθέσουν την άποψή τους. Ακόμη κι αν κάποιος έχει λάθος θεώρηση, ακόμη κι αν κάποιος υπέπεσε σε οποιοδήποτε λάθος, η κριτική με όμορφο τρόπο είναι καυστικότερη από οποιαδήποτε πρόκληση...
Εύχομαι ότι καλύτερο για την ομάδα σου και αλήθεια θα ήθελα να παίξουμε σε γεμάτο γήπεδο γιατί μου έχει λείψει και γιατί χαίρομαι που ο Παπάγος ξαναέφερε τον κόσμο του στο γήπεδο...Και σ' αυτό έπαιξε πολύ μεγάλο ρόλο ο Μιχάλης...
Ελπίζω να μην κούρασα...
Καλή συνέχεια



Coach καλημερα και σε σενα !!

Πρωτα απο ολα μπραβο σου που γραφεις επωνυμα !! ΔΕΝ ΣΥΝΗΘΙΖΕΤΑΙ ΕΔΩ !!

Για το περιστατικο της δευτερας ειμαι σιγουρος οτι η ''καθημερινοτητα'' σου με τον παικτη σου στις προπονησεις σου

επιτρεπει να ρωτησεις τον ιδιο ποιος ξεκινησε ! ειναι μαλλον το πως ''διαχειριζεται''ο καθε παικτης την κακη του βραδυα

οπως ειπες κι εσυ ! απο εκει και περα η αναλυση του βιογραφικου του ειναι καλη για οσους πιθανον να μην τον γνωριζαν

- γνωριζουν σαν παικτη ! εγω στα 33 μου δεν θα εγραφα ποτε αυθαιρετα ! Επισης μιας και στην απαντηση σου φαινεται

το κειμενο μου καλο θα ηταν να σημαδεψεις και καποια αλλα πραγμα που εγραψα για εναν αλλο εμπειρο παικτη σου οπως

και το οτι ξεκινησα το κειμενο μου γραφοντας οτι καλλιστα η ομαδα σου μπορουσε να ειναι δικαιη νικητρια προχθες !!

Δεν εχω παραπονο απο εσενα (μαλιστα σε χαιρετησα προσωπικα στο πισω μερος του γηπεδου πριν το ματς) απλα

πανω στον αγωνα κατι μπορει να . . . ''ξεφυγει'' και να μην το εχεις δει ! Καλη συνεχεια . .

jhantzop

QUOTE(aionio talento @ Nov 2 2011, 11:53 ) *
Aμα μιλαγαμε για την ομαδα σου τα Μελισσια (πρωην Ερμης) να εισαι σιγουρος πως ουτε θα ημουν μεσα ουτε θα ειχα

ασχοληθει καν ! αν σε πειραζει το που το ονομα μου ηταν μεσα στους 30 της λιστας που δηλωσε η ομαδα μας για το

''κεκλεισμενων'' πες το μου να το ξερω !!!


Υπήρχε λόγος να με ρωτήσεις αν με πειράζει το συγκεκριμένο ή να αναφέρεις την ομάδα με την οποία ασχολούμε; Δε χρήζουν απάντησης οι ερωτήσεις μου, απλά σκέψεις είναι.

Όσο για τη δικιά μου ερώτηση, με κάλυψε ο coach. Δεν έχω να ρωτήσω κάτι άλλο.


aionio talento
QUOTE(jhantzop @ Nov 2 2011, 11:03 ) *
Υπήρχε λόγος να με ρωτήσεις αν με πειράζει το συγκεκριμένο ή να αναφέρεις την ομάδα με την οποία ασχολούμε; Δε χρήζουν απάντησης οι ερωτήσεις μου, απλά σκέψεις είναι.

Όσο για τη δικιά μου ερώτηση, με κάλυψε ο coach. Δεν έχω να ρωτήσω κάτι άλλο.


Οταν αναφερεσαι σε μενα και ρωτας κατι συγκεκριμενο ΕΓΩ απανταω !

Τις σκεψεις σου μπορεις να τις κρατησεις και μεσα σου !


Να λετε με ποιον ειστε παιδια ! Δεν ειναι ντροπη Μην κρυβεστε αλλο Μπασκετικο forum ειναι δεν λεμε για πολιτικη

Χαλαρωστε λιγο ! Τι κακο εχει να υποστηριζεις την ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ ????????????

Θα σε κατηγορησει κανεις ?? για να ξερουμε . .
.
jhantzop

QUOTE(aionio talento @ Nov 2 2011, 12:11 ) *
Οταν αναφερεσαι σε μενα και ρωτας κατι συγκεκριμενο ΕΓΩ απανταω !

Τις σκεψεις σου μπορεις να τις κρατησεις και μεσα σου !


Να λετε με ποιον ειστε παιδια ! Δεν ειναι ντροπη Μην κρυβεστε αλλο Μπασκετικο forum ειναι δεν λεμε για πολιτικη

Χαλαρωστε λιγο ! Τι κακο εχει να υποστηριζεις την ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ ????????????

Θα σε κατηγορησει κανεις ?? για να ξερουμε . .
.


Διακρίνω μία ειρωνεία στα λεγόμενα σου χωρίς να σου έχω δώσει τέτοιο δικαίωμα (αν κάνω λάθος μπορείς να μου παραθέσεις τα γεγονότα που σε κάνουν να με ειρωνεύεσαι). Το ποιος είμαι δεν είναι καθόλου κρυφό και ποτέ δεν έχω προσπαθήσει να το κρύψω. Το ποια ομάδα υποστηρίζω είναι ξεκάθαρο και από το profile μου και από την υπογραφή μου. Και δεν είναι απλά υποστηρίζω, ασχολούμε ενεργά με τη διοίκηση τα 7 τελευταία χρόνια. Το αν είναι ιστορική ή όχι η ομάδα των Μελισσίων είναι άσχετο με το συγκεκριμένο topic και με τη συγκεκριμένη συζήτηση.


aionio talento
QUOTE(jhantzop @ Nov 2 2011, 10:23 ) *
Διακρίνω μία ειρωνεία στα λεγόμενα σου χωρίς να σου έχω δώσει τέτοιο δικαίωμα (αν κάνω λάθος μπορείς να μου παραθέσεις τα γεγονότα που σε κάνουν να με ειρωνεύεσαι). Το ποιος είμαι δεν είναι καθόλου κρυφό και ποτέ δεν έχω προσπαθήσει να το κρύψω. Το ποια ομάδα υποστηρίζω είναι ξεκάθαρο και από το profile μου και από την υπογραφή μου. Και δεν είναι απλά υποστηρίζω, ασχολούμε ενεργά με τη διοίκηση τα 7 τελευταία χρόνια. Το αν είναι ιστορική ή όχι η ομάδα των Μελισσίων είναι άσχετο με το συγκεκριμένο topic και με τη συγκεκριμένη συζήτηση.


Eνω το να υποννοεις οτι ημουν εκτος γηπεδου ενω ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ ΣTO saloon δεν ειναι καθολου ειρωνικο καλα λες !
jhantzop

QUOTE(aionio talento @ Nov 2 2011, 12:35 ) *
Eνω το να υποννοεις οτι ημουν εκτος γηπεδου ενω ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ ΣTO saloon δεν ειναι καθολου ειρωνικο καλα λες !


Το τι υπονόησα μπορούσες/μπορείς να το ρωτήσεις, είναι πολύ απλό. Η ερώτηση μου ήταν ξεκάθαρη και αν μου απαντούσες πως ήσουν μέσα θα σε ρωτούσα για τα συγκεκριμένα γεγονότα, το τι ακριβώς έγινε. Δεν ήθελα να τα ακούσω από τρίτο αλλά από κάποιον αυτόπτη μάρτυρα γι' αυτό και δεν ρώτησα στο ίδιο post. Ζητώ λοιπόν συγγνώμη αν κατάλαβες λάθος από τη μη ύπαρξη της δεύτερης ερώτησής μου στο ίδιο post. Η ειρωνεία η δικιά σου ως προς το πρόσωπό μου και την ομάδα μου παραμένει.


aionio talento
QUOTE(jhantzop @ Nov 2 2011, 11:48 ) *
Το τι υπονόησα μπορούσες/μπορείς να το ρωτήσεις, είναι πολύ απλό. Η ερώτηση μου ήταν ξεκάθαρη και αν μου απαντούσες πως ήσουν μέσα θα σε ρωτούσα για τα συγκεκριμένα γεγονότα, το τι ακριβώς έγινε. Δεν ήθελα να τα ακούσω από τρίτο αλλά από κάποιον αυτόπτη μάρτυρα γι' αυτό και δεν ρώτησα στο ίδιο post. Ζητώ λοιπόν συγγνώμη αν κατάλαβες λάθος από τη μη ύπαρξη της δεύτερης ερώτησής μου στο ίδιο post. Η ειρωνεία η δικιά σου ως προς το πρόσωπό μου και την ομάδα μου παραμένει.



Πολυ δυσκολο να εχω κατι με την ομαδα σου ! και την πρωην και την νυν ! πολλα παιδια που εχουν παιξει εκει

πρων συμπαικτες κλπ μου εχουν πει τα καλυτερα + τις καλες εγκταταστασεις
sportingara reee
QUOTE(bandito @ Nov 2 2011, 09:24 ) *
Μαλλον εσυ δε τα είδες καλα.Δεν είδες οτι σκοραατε μονο με βολεσ και 3 λεπτα πριν τελειωσει ηταν 53-53 μετα πεσανε οι τεχνικες ποινες οι αποβολες και τα υπολοιπα.Δε με νοιαζει τι ειπε μετα ουτε στους οπαδους ουτε τι παραδεχτηκε μετα μου φτανουν αυτα που ειδα που εκανε στο παιχτη του Αρη,σε αυτο που συμφωνουμε ειναι στους οπαδους οπως αλλωστε το εγραψα και το πιστευω οτι ειναι πολυ σημαντικοι για την ομαδα.


καντε λοιπον μια ενσταση ξερετε εσεις.......γνωστη η τακτικη σας!!αν σου πω εγω δηλ να πας να γα....... θα μου πεις ευχαριστω;;η οτι ηταν ο μονος τροπος να παρουμε το ματς τι θα πεις;;λιπον δεν θα ασχοληθω αλλο με τυχαιους και ανηπαρκτες ομαδιτσες τα υπολοιπα απο κοντα στο δευτερο γυρο......ΚΑΙ ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΚΑΝΕΝΑ ΘΑ Σ ΑΝΕΒΑΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ Α1
jhantzop
QUOTE(aionio talento @ Nov 2 2011, 12:55 ) *
Πολυ δυσκολο να εχω κατι με την ομαδα σου ! και την πρωην και την νυν ! πολλα παιδια που εχουν παιξει εκει

πρων συμπαικτες κλπ μου εχουν πει τα καλυτερα + τις καλες εγκταταστασεις


Ε τότε μήπως έχεις μαζί μου; μήπως από τότε που έπαιζες στον Εθνικό Ελληνορώσων και είχαμε παίξει αντίπαλοι;

Όπως και να έχει δεκτή η συγγνώμη σου για την ειρωνεία.

Προχωράμε.





ΑΝΑΒΟΛΕΣ Α΄ΑΝΔΡΩΝ: 03-11-2011
ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 21.30 ΤΥΦΩΝ ΑΣ-ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ (ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ-ΜΑΝΔΡΕΚΑΣ)
Ν.ΠΕΡΚΙΖΑΣ 21.15 ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ-ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ (ΜΑΡΑΜΗΣ-ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ


aionio talento
QUOTE(jhantzop @ Nov 2 2011, 12:26 ) *
Ε τότε μήπως έχεις μαζί μου; μήπως από τότε που έπαιζες στον Εθνικό Ελληνορώσων και είχαμε παίξει αντίπαλοι;

Όπως και να έχει δεκτή η συγγνώμη σου για την ειρωνεία.

Προχωράμε.



Παιξαμε αντιπαλοι μετα το τελος του πρωταθληματος αγωνιζομασταν σε διαφορετικους ομιλους και παιξαμε μεσα

Ιουνιου για τον τιτλο του Υπερπρωταθλητη εφτασα στο γηπεδο κυριολεκτικα απο θαλασσα . . . λογο υπερβολικο σε βρισκω !!

Αναφερθηκα θετικα (γιατι ετσι πιστευω) για την ''νεοσυστατη'' ομαδα σου και τις τωρινες εγκαταστασεις της !

Δεν ζητησα συγνωμη για κατι !
jhantzop
QUOTE(aionio talento @ Nov 2 2011, 14:04 ) *
...
Δεν ζητησα συγνωμη για κατι !


Lapsus linguae


jhantzop
6η αγωνιστική
ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 65-52
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 72-58
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 70-55
ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 78-73
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΔΑΣΑΛ 70-78
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 60-78
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΤΥΦΩΝ ΑΣ 64-60

Βαθμολογία (σε 6 αγώνες)
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 12 (6-0)
ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 10 (4-2)
ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ 10 (4-2)
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 10 (4-2)
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 9 (4-1)

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 9 (3-3)
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 9 (3-3)
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 8 (3-2)
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 8 (2-4)
ΔΑΣΑΛ 8 (2-4)
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 8 (2-4)
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 8 (2-4)
ΤΥΦΩΝ ΑΣ 6 (1-4) *
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 5 (0-5) *


* ομάδες με αγώνα λιγότερο

Επόμενη αγωνιστική
19:45 ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
20:00 ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ
20:30 ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
20:30 ΤΥΦΩΝ ΑΣ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ
21:00 ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ
21:15 ΔΑΣΑΛ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
21:30 ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ
johnis
Έχω πάρα πολύ καιρό να γράψω αν και παρακολουθώ Α ΕΣΚΑ και εθνικές κατηγορίες και η αλήθεια είναι ότι δε διαβάζω και το forum όσο συχνά το διάβαζα παλιότερα. Ο λόγος είναι ότι ο κύριος όγκος των post είναι είτε εκατέρωθεν προκλήσεις είτε αβάντες παιχτών κλπ. Τώρα δε με την κρίση που καταλαβαίνουν -σχεδόν- όλοι ότι απ' το μπάσκετ δε θα ζήσουν, έχουν μειωθεί πολύ τα μηνύματα των manager με πολλαπλούς λογαριασμούς για αυτό και πιστεύω ο αριθμός των post στη Β Εθνική πχ ή τον όμιλο Νότου με τα νησιά της Γ εθνικής είναι πολύ μικρός σε σχέση με προηγούμενα χρόνια.
Κι αντί να γίνει μια προσπάθεια από τους χρήστες να γίνει πιο ουσιαστικό τουλάχιστον το topic της Α ΕΣΚΑ που ούτως ή άλλως έίναι πιο ερασιτεχνική από τις εθνικές κατηγορίες, το 90% των post είναι "η ομαδάρα σας έσκισε γατάκια", "εγώ δεν υπάρχω; όχι εσύ δεν υπάρχεις", "ξανακάνε ένσταση αν τολμάς", "θα φρίξει το σκυλί" κλπ
Μόνο εμένα μου φαίνεστε όλοι όσοι γράφετε τα σχετικά γραφικοί ή όσοι έγραφαν κάτι της προκοπής έφυγαν σιγά-σιγά από το forum;

Από τα παιχνίδια που έχω παρακολουθήσει δεν είμαι ικανοποιημένος μέχρι στιγμής από αυτό που βλέπω αν και από άποψη ποιότητας και ονομάτων η Α ΕΣΚΑ είναι σχετικά καλά φέτος.

Πιστεύω ότι ο Σπόρτιγκ, το Χαλάνδρι, ο Ζωγράφου και η Πεντέλη είναι οι 4 καλύτερες ομάδες της κατηγορίας.

Το Σπορτιγκ πρώτο φαβορί -για μένα- όχι τόσο λόγω ποιοτικής διαφοράς, αλλά επειδή έχει ήδη πάρει τα ντέρμπι με Ζωγράφου και Χαλάνδρι και επειδή λόγω του κόσμου του πολύ δύσκολα θα γκελάρει στην έδρα του. Πολύ καλή, διαβασμένη άμυνα, στην επίθεση δεν έχω δει κάποιο ιδιαίτερο προσανατολισμό.

Το Χαλάνδρι παίζει κυρίως με το ταλέντο των παικτών του. Έχει ακουστεί η φήμη ότι ενδέχεται ο Απέργης να αποχωρίσει για επαγγελματικούς λόγους. Αν ισχύει αυτό, δύσκολη η άνοδος.

Ο Ζωγράφου έχει το μεγαλύτερο βάθος πιστεύω αν και όσο τον έχω δει δεν παίζει καλά. Έμφαση στην άμυνα με press σε όλο το γήπεδο, στην επίθεση δε βλέπω κάποιο ιδιαίτερο προσανατολισμό.

Η Πεντέλη έχει καλό ρόστερ, ξεκάθαρο προσανατολισμό πιστεύω στην επίθεση (Κανταρτζής κυρίως από pick & roll). Σίγουρα στα playoff και από κει και πέρα βλέπουμε.

Από κει και πέρα, η ομάδα με τις καλύτερες μονάδες είναι πιστεύω το Κορωπί. Η έλλειψη βάθους όμως, η μεγάλη ηλικία των περισσοτέρων παικτών και τα βαριά κορμιά που έχει η ομάδα την κάνουν αργή και μετά την αποχώρηση Καμαριώτη δε ξέρω αν θα έχουν διάρκεια. Αν μπουν play-off μπορούν και άνοδο αφού στη μέρα τους μπορούν να κερδίσουν οποιονδήποτε.

Παπάγου, Αγ. Θωμάς, Γαλάτσι θα σωθούν άνετα πιστεύω και ίσως χτυπήσουν play-off.

Η Ραφήνα αποτελεί ερωτηματικό για μένα. Νόμιζα ότι ήταν για κάτω, αλλά τα αποτελέσματα της δείχνουν ότι θα πάει καλά (με εξαίρεση την κακή ήττα στα Λιόσια).

Πετρούπολη, Ηράκλειο, ΔΑΣΑΛ, Απόλλωνας και Μαρκόπουλο θα παλέψουν να σωθούν.
Jabar
QUOTE(jhantzop @ Nov 2 2011, 07:28 ) *
Το Γαλάτσι είναι η ομάδα που αλλάζει προπονητή. Ο νέος δεν έχει γίνει ακόμα γνωστός! Εν αναμονή και της δεύτερης ομάδας! Ο έτερος mod θα ξέρει κάτι παραπάνω!

smiley.gif

Γνωστός ο νέος προπονητής Κουμαράς.
GILERAS
QUOTE (Jabar @ Nov 2 2011, 21:55 ) *
Γνωστός ο νέος προπονητής Κουμαράς.



επειδη διαβασα σε ενα μπασκετικο site οτι ο coach Σγουρος και βοηθος του απολυθηκαν
και μαλιστα τηλεφωνικος νιωθω την αναγκη να πω οτι οι παραγοντες του γαλατσιου
μαλλον ξεχνανε οτι
1)περσι ανεβηκανε κατηγορια με απληρωτους παιχτες
2)και φετος με μπατζετ για γελια εχουνε την απαιτηση να κερδιζουν
ομαδες οπως πεντελη κλπ
μαλλον πιστευουν οτι εχουν την μπαρτσελονα τις κατηγοριας για να τους απολυσουν μετα απο μια τετοια
ηττα.
και αν δε πιστευουν αυτο μαλλον θα υπαρξανε καποιοι πολυ παντελονατοι τυποι η κολοτουμπες η general manager,
οπως και να τους πεις το ιδιο ειναι που τους αλλαξανε τα μυαλα!!
3) ξεχνανε οτι προπερσι πεσανε σουπιντι με πολυ καλυτερους παιχτες και διπλασιο μπατζετ
ενω φετος το 3 - 3 για την υπερομαδα αυτη ειναι οτι χειροτερο μπορουσε να συμβει.


ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΕΓΙΑ ΤΟΥΣ
ANTONIO DAVIS
QUOTE(jhantzop @ Nov 2 2011, 01:04 ) *
Το τελευταίο σου post σβήστηκε από εμένα πριν 2,5 εβδομάδες περίπου διότι περιελάμβανε απρεπείς χαρακτηρισμούς (παράλληλα με αυτό αυξήθηκε και το επίπεδο των φάουλ σου στο forum). Αν παρατηρήσεις καλά (που είμαι σίγουρος πως το έχεις ήδη κάνει), θα δεις πως τα προηγούμενα του σβησμένου posts (και αναφέρονται στο θέμα που λες) έχουν παραμείνει.

Επειδή λοιπόν δε νοιώθω και δεν είμαι "Νενέκος", διότι κανείς δεν μου υπέδειξε τι να κάνω (παρά μόνο η γυναίκα μου με προέτρεψε να δω τι γράφεται στο συγκεκριμένο topic εκείνη τη χρονική στιγμή), θα σε παρακαλέσω να ανακαλέσεις την κατηγορία σου αυτή προς το πρόσωπό μου.


To post που έσβησες δεν μπορεί να σβήστηκε πριν από 2 1/2 εβδομάδες, αφού γράφτηκε μολις την περαμένη Τετάρτη ή Πέμπτη οταν και πληροφορήθηκα τον αποκλεισμό της έδρας του Παπαγου από τους "φωστήρες" της ΕΣΚΑ..Άλήθεια το "φωστήρες" ή το "θα φριξει το σκυλί" ήταν οι εκφράσεις που θεώρησες απρεπείς;Ακου... Η ευπρεπεια και η απρέπεια έχουν και αντικειμενικά κριτήρια και φυσικά δεν θα είσαι εσύ που θα μου κανεις αυτό το μάθημα.Επανάφερε το post για να κρίνει όλο το φορoym αν και ποιον προσβάλλει .Αντε για να τελειώνουμε με τον δήθεν καθωσπρεπισμό ορισμένων απο εσας εδω μέσα.
Βέβαια αυτό που θέλετε το πετυχαίνεται.Ανούσια κουβεντούλα δηθεν για το άθλημα που αγαπάμε(ήμαρτον με αυτη τη καραμέλα) και μόλις γράφεται κάτι που αγγίζει το παρασκήνιο του πρωταθλήματος ,τους έξω από το παρκέ παράγοντες πέφτει αμέσως λογοκρισία..Τι άλλο να πω ..περιμένωντας το ντισκαλιφιέ πλεόν ..ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ !
rchos
QUOTE(ANTONIO DAVIS @ Nov 2 2011, 23:46 ) *
To post που έσβησες δεν μπορεί να σβήστηκε πριν από 2 1/2 εβδομάδες, αφού γράφτηκε μολις την περαμένη Τετάρτη ή Πέμπτη οταν και πληροφορήθηκα τον αποκλεισμό της έδρας του Παπαγου από τους "φωστήρες" της ΕΣΚΑ..Άλήθεια το "φωστήρες" ή το "θα φριξει το σκυλί" ήταν οι εκφράσεις που θεώρησες απρεπείς;Ακου... Η ευπρεπεια και η απρέπεια έχουν και αντικειμενικά κριτήρια και φυσικά δεν θα είσαι εσύ που θα μου κανεις αυτό το μάθημα.Επανάφερε το post για να κρίνει όλο το φορoym αν και ποιον προσβάλλει .Αντε για να τελειώνουμε με τον δήθεν καθωσπρεπισμό ορισμένων απο εσας εδω μέσα.
Βέβαια αυτό που θέλετε το πετυχαίνεται.Ανούσια κουβεντούλα δηθεν για το άθλημα που αγαπάμε(ήμαρτον με αυτη τη καραμέλα) και μόλις γράφεται κάτι που αγγίζει το παρασκήνιο του πρωταθλήματος ,τους έξω από το παρκέ παράγοντες πέφτει αμέσως λογοκρισία..Τι άλλο να πω ..περιμένωντας το ντισκαλιφιέ πλεόν ..ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ !



περιμενε οτι καταλαβαινεις.
μαθημα δεν θα σου κανει κανεις για τιποτα.
στο φορουμ αυτο ομως αν θες να συμμετεχεις θα σεβεσαι τους κανονες του.
ενας απο τους κανονες ειναι πως οταν ενας μοντ θεωρει οτι ενα ποστ μπορει να προκαλεσει εχει τη δυνατοτητα να το σβησει.
αυτο δεν απαιτει εγκριση απο τους υπολοιπους.ουτε χρειαζονται δημοψηφισματα μιας και ειναι της μοδας αυτες τις μερες.
το τι θελουμε να πετυχουμε στο φορουμ ασε να το ξερουμε εμεις καλυτερα και οχι να μας το μαθεις εσυ.

για να τελειωνουμε με το θεμα.αν θες να συνεχισεις να γραφεις εδω σεβασου τους κανονες οπως και τους συνομιλητες σου.γραψε οτι νομιζεις για οποιοδηποτε θεμα χωρις ομως εκφρασεις που μπορει να προσβαλουν καποιους αλλους.
jhantzop
QUOTE(ANTONIO DAVIS @ Nov 2 2011, 23:46 ) *
To post που έσβησες δεν μπορεί να σβήστηκε πριν από 2 1/2 εβδομάδες, αφού γράφτηκε μολις την περαμένη Τετάρτη ή Πέμπτη οταν και πληροφορήθηκα τον αποκλεισμό της έδρας του Παπαγου από τους "φωστήρες" της ΕΣΚΑ..Άλήθεια το "φωστήρες" ή το "θα φριξει το σκυλί" ήταν οι εκφράσεις που θεώρησες απρεπείς;Ακου... Η ευπρεπεια και η απρέπεια έχουν και αντικειμενικά κριτήρια και φυσικά δεν θα είσαι εσύ που θα μου κανεις αυτό το μάθημα.Επανάφερε το post για να κρίνει όλο το φορoym αν και ποιον προσβάλλει .Αντε για να τελειώνουμε με τον δήθεν καθωσπρεπισμό ορισμένων απο εσας εδω μέσα.
Βέβαια αυτό που θέλετε το πετυχαίνεται.Ανούσια κουβεντούλα δηθεν για το άθλημα που αγαπάμε(ήμαρτον με αυτη τη καραμέλα) και μόλις γράφεται κάτι που αγγίζει το παρασκήνιο του πρωταθλήματος ,τους έξω από το παρκέ παράγοντες πέφτει αμέσως λογοκρισία..Τι άλλο να πω ..περιμένωντας το ντισκαλιφιέ πλεόν ..ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ !


Πρέπει να έχεις τρελό θέμα αγαπητέ μου...

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...st&p=516479

Αυτό είναι το post σου που νομίζεις πως σβήστηκε... αλλά η γλώσσα προτρέχει της σκέψης... αυτό δημιουργούν οι παρωπίδες... Το post που ΕΓΩ σου έσβησα μίλαγε για "γεννητικούς αδένες" αν σου θυμίζει κάτι... αλλά που... ανούσια πράγματα...

Καλό βράδυ και εδώ κλείνει η συζήτηση (η δική μου) και με τους δυο σας... άλλη φορά να σκέφτεστε περισσότερο πριν μιλήσετε για να ειρωνευτείτε.

Για να σας τη σπάσει και κάποιος moderator και να μην κάνει το προφανές απ' ότι φαίνεται για εσάς, ούτε μία ποινή για τις ειρωνείες και τις προκλήσεις... φροντίστε να το αλλάξετε. Btw περιμένω ακόμα να ανακαλέσεις, πράγμα που δεν το βλέπω να γίνεται, σας έμαθα πλέον, "καθωσπρεπισμός" μηδέν για εσάς, δεν σας αρέσει και δεν σας ταιριάζει έτσι κι αλλιώς.
Hotter
Στα δυο εξαναβολης παιχνίδια

 

Γ.Σ Χαλανδρίου-Γ.Σ Απόλλων Σμύρνης 67-59, Τυφών Α.Σ-Αργοναύτης Τριγλιάς 68-66 (παράταση)

dimmar
QUOTE(Hotter @ Nov 4 2011, 00:40 ) *
Στα δυο εξαναβολης παιχνίδια

 

Γ.Σ Χαλανδρίου-Γ.Σ Απόλλων Σμύρνης 67-59, Τυφών Α.Σ-Αργοναύτης Τριγλιάς 68-66 (παράταση)

τυφων-αργοναυτης τριγλιας 74-72 στην παραταση κ.α 61-61
korakass13
Επειδή είμαι μετά από χρόνια εργασίας σε αναζήτηση δουλειάς και για να περάσει η ώρα :
Προγνωστικά τρίτου τύπου (με βάση τα διαιτητικά δίδυμα) της 7ης Αγωνιστικής

Α.Ο. ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ- Α.Ο. ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Αφεντουλίδης,Καραβίτης) 2 περισσότερο λόγω αξίας αλλά και προστασίας όταν χρειαστεί (περίπτωση Αετού πέρυσι)
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - Γ.Σ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Σώμος,Τεφτίκης)22222 καλοί αλλά θα σπρωχτούνε όσο ΄΄αντέχουν΄΄ με το πολυεργαλείο Τεφτίκης, ιδίως μετά την παραλίγο σφαγή στα Μεσόγεια.
Α.Ο. ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - Α.Ο. ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Μαγκλογιάνης,Αντερριώτης) 22222 αρματωμένος από παντού αυτή τη χρονιά με φονικά δίδυμα εκεί που τον παίρνει. Εκτός αν ο Μαγκλογιάννης θυμηθεί μέρες Παπαθεοδώρου και δακρύσει μπαίνοντας στο γήπεδο.
Γ.Σ. ΚΟΡΩΠΙΟΥ - Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ (Αναγνώστου,Πολυχρόνης) 1δεν χρειάζεται αυτή την αγωνιστική πολύ βοήθεια. Ας πάρουν και οι ρεφ μια ανάσα. Ίσως περισσέψει να πάρουν και οι παίκτες κάτι.
Δ.Α.Σ. ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - Α.Σ. ΠΑΠΑΓΟΥ (Διμπινούδης,Μανουσόπουλος) 22222 θα αντέξει άλλη μια διαιτητική σφαγή ο ιστορικός στην καυτή έδρα των Λιοσίων;
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΡΑΦΗΝΑΣ - Α.Σ.ΠΕΝΤΕΛΗΣ (Πηλοίδης,Θεοδωρόπουλος) 22222 Οι εξυγιαντές της κατηγορίας και υπέρμαχοι της κάθαρσης δεν άντεξαν και μπήκαν γερά από φέτος στα κόλπα. Η Ραφήνα αναγκαστικά θα χτυπήσει αλλού.
ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - Π.Ο. ΑΓ. ΘΩΜΑΣ (Θεωνάς,Κανακάρης) 1 Φίλος από παλιά. Το κλάμα του Τυφώνα εισακούστηκε. Ο Κανακάρης θα κατεβάσει τη σημαία και θα σηκώσει τον άσσο.

Όσοι έχετε αντίρρηση σας προκαλώ να παρακολουθήσετε εντελώς τυχαία ένα από τα παραπάνω και θα καταλάβετε. Εγώ ελπίζω να είμαι στην Ραφήνα . Εύχομαι να διαψευστώ.
terastios
QUOTE(korakass13 @ Nov 4 2011, 18:15 ) *
Επειδή είμαι μετά από χρόνια εργασίας σε αναζήτηση δουλειάς και για να περάσει η ώρα :
Προγνωστικά τρίτου τύπου (με βάση τα διαιτητικά δίδυμα) της 7ης Αγωνιστικής

Α.Ο. ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ- Α.Ο. ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Αφεντουλίδης,Καραβίτης) 2 περισσότερο λόγω αξίας αλλά και προστασίας όταν χρειαστεί (περίπτωση Αετού πέρυσι)
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - Γ.Σ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Σώμος,Τεφτίκης)22222 καλοί αλλά θα σπρωχτούνε όσο ΄΄αντέχουν΄΄ με το πολυεργαλείο Τεφτίκης, ιδίως μετά την παραλίγο σφαγή στα Μεσόγεια.
Α.Ο. ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - Α.Ο. ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Μαγκλογιάνης,Αντερριώτης) 22222 αρματωμένος από παντού αυτή τη χρονιά με φονικά δίδυμα εκεί που τον παίρνει. Εκτός αν ο Μαγκλογιάννης θυμηθεί μέρες Παπαθεοδώρου και δακρύσει μπαίνοντας στο γήπεδο.
Γ.Σ. ΚΟΡΩΠΙΟΥ - Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ (Αναγνώστου,Πολυχρόνης) 1δεν χρειάζεται αυτή την αγωνιστική πολύ βοήθεια. Ας πάρουν και οι ρεφ μια ανάσα. Ίσως περισσέψει να πάρουν και οι παίκτες κάτι.
Δ.Α.Σ. ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - Α.Σ. ΠΑΠΑΓΟΥ (Διμπινούδης,Μανουσόπουλος) 22222 θα αντέξει άλλη μια διαιτητική σφαγή ο ιστορικός στην καυτή έδρα των Λιοσίων;
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΡΑΦΗΝΑΣ - Α.Σ.ΠΕΝΤΕΛΗΣ (Πηλοίδης,Θεοδωρόπουλος) 22222 Οι εξυγιαντές της κατηγορίας και υπέρμαχοι της κάθαρσης δεν άντεξαν και μπήκαν γερά από φέτος στα κόλπα. Η Ραφήνα αναγκαστικά θα χτυπήσει αλλού.
ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - Π.Ο. ΑΓ. ΘΩΜΑΣ (Θεωνάς,Κανακάρης) 1 Φίλος από παλιά. Το κλάμα του Τυφώνα εισακούστηκε. Ο Κανακάρης θα κατεβάσει τη σημαία και θα σηκώσει τον άσσο.

Όσοι έχετε αντίρρηση σας προκαλώ να παρακολουθήσετε εντελώς τυχαία ένα από τα παραπάνω και θα καταλάβετε. Εγώ ελπίζω να είμαι στην Ραφήνα . Εύχομαι να διαψευστώ.


Πρωτοποριακή πρόσεγγιση !!
Μπορείς να μας δώσεις και τα φυσιολογικά για εσένα αποτελέσματα βάση αγωνιστικών δεδομένων?

rolleyes.gif
DORIAN
QUOTE(terastios @ Nov 4 2011, 21:36 ) *
Πρωτοποριακή πρόσεγγιση !!
Μπορείς να μας δώσεις και τα φυσιολογικά για εσένα αποτελέσματα βάση αγωνιστικών δεδομένων?

rolleyes.gif


Aγαπητε μου σκοπος του korakass13 δεν ειναι η προγνωση,αλλα να βγαλει τα εσωψυχα απωθημενα του.
jimtsou
QUOTE (DORIAN @ Nov 5 2011, 01:47 ) *
Aγαπητε μου σκοπος του korakass13 δεν ειναι η προγνωση,αλλα να βγαλει τα εσωψυχα απωθημενα του.

Χε χε χε !! Την πρόγνωση ας την αφήσουμε στον Jimtsou για αύριο smile.gif
leonkalf
Μερικά posts μεταφέρθηκαν στο topic "Καφενείο ΕΣΚΑ".

Αν θέλετε να κουβεντιάζετε για ιστορία των ομάδων, "κοντρίτσες" των ομάδων σας και ότι άλλο που ΔΕΝ αφορά την κατηγορία μόνο εκεί.

Εδώ θα λέτε για τους αγώνες, για παίκτες και προπονητές, σχόλια για τα ματς, για τακτικές, για για για μπασκετικά της κατηγορίας.


Ασφαλώς, και στο Καφενείο δεν μπορείτε να παραβαίνετε τους κανόνες!! Ισχύει ότι και στα υπόλοιπα topics.
Παρακαλούμε για άλλη μια φορά να συμπεριφέρεστε σαν μεγάλοι άντρες που είστε, και να μην σας "τυφλώνει" το πάθος για τις ομάδες σας. Εδώ είμαστε για να περνάμε ωραίες στιγμές!!!!!


Κόψτε τις ηλίθιες αντιπαραθέσεις εκατέρωθεν!! Επαναλαμβάνω δεν είμαστε εδώ "αστυνομία" του forum, μην αισθάνεστε έτσι. Είμαστε άνθρωποι που είμαστε εδώ να βοηθάμε στη λειτουργία του forum, σαν εσάς είμαστε (αθλητές, προπονητές, παράγοντες, φίλαθλοι)
jimtsou
4 στα 7 την προηγούμενη αγωνιστική πάμε να δούμε τι θα κάνουμε τώρα.Φτάσαμε στα μισά του πρώτου γήρου και οι περισσότερες ομάδες έχουν δείξει πως θα βαδίσουν μέχρι το τέλος της σεζόν.Να δούμε τώρα αναλυτικά τα παιχνίδια της 7ης αγωνιστικής.
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ : Το κορωπί με 3-3 έχει βρεθεί στην 6η θέση και εκτός αγώνων μπαράζ.Αν θέλει να μείνει μέσα στον στόχο του που δεν είναι άλλος απο την διεκδίκηση της ανόδου μέσα από τα μπαράζ θα πρέπει αυτά τα παιχνίδια να τα κερδίζει.Ο απόλλων με 0-6 δεν είναι τόσο κακή ομάδα οσο δείχνουν τα αποτελέσματα.Δεν πιστεύω οτι μπορεί να πάρει κάτι από αυτό το ματς. Μεσοβδόμαδα το πάλεψε το ματς με το χαλάνδρι.Το ίδιο θα κάνει και τώρα αλλά μέχρι εκεί.Ασσος με +9,5
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ Με καινούργιο προπονητή απ'ότι λένε τα τελευταία νέα θα παραταχθεί η ομάδα του γαλατσίου.Προσωπικά είμαι μπερδεμένος για τα αίτια της απομάκρυνσης ενός προπονητή που είχε αήττητη την ομάδα του εντός έδρας.Συνολικά 3-3 για το γαλάτσι 6-0 για το σπόρτιγκ που θα παίξει κατ'εμε στην πιο δύσκολη έδρα από της ομάδες της μέσης της βαθμολογίας.Αν περάσει και από εδω χωρίς απώλειες άντε πιάστε το.!!! Σίγουρα το γνωρίζουν αυτό οι παράγοντες της ομάδας και θα πρέπει να έχουν ''θωρακιστεί'' από παντού...Μου αρέσει να παίρνω ρίσκα και θα πω άσσος . Ας είναι και με μισό πόντο. smile.gif
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2-4 για τον ¨Αρη που είναι αυτή την στιγμή μετά τον απόλλων η πιο ντεφορμέ ομάδα της κατηγορίας με 4 σερί ήττες.Το χαλάνδρι σκαρφάλωσε στην 2η θέση και δεν νομίζω να πέσει εύκολα από εκεί.Περιμένει και το στραβοπάτημα του σπόρτιγκ...Θα πω διπλό με +6,5.
ΤΥΦΩΝ ΑΣ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ Ο τύφων έκανε μεγάλο παιχνίδι για να κερδίσει στην παράταση την πέμτη τον αργοναύτη και έφτασε τις 2 νίκες στο πρωτάθλημα όσες δηλαδή έχει και ο Θωμάς.Η κούραση θα παίξει τον ρόλο της σε αυτό το παιχνίδι και έτσι ο τύφων που ναι μεν είναι καλή ομάδα αλλά δεν εχεί το βάθος να παίζει πέμπτη -δευτέρα και με παράταση κιόλας. smile.gif Βέβαια απο την άλλη μεριά τα σκαμπανεβάσματα της απόδοσης στην ομάδα του θωμά δεν λένε να σταματήσουν.¨Ετσι αυτό το παιχνίδι για εμάνα κρίνετε ως ντέρμπι.Εγω θα πάω με το διπλό και ας με δικαιώσει ο σκούταρης blove.gif
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ 3-3 για τον αργοναύτη που δεν τα κατάφερε στο ηράκλειο και έχασε με δύο πόντους στην παράταση την πέμπτη.Απέναντη στην ομάδα της πεντέλης που έχει 4-2 και βρίσκετε στην τρίτη θέση της βαθμόλογίας θα έχει ενα δύσκολο έργο.Κάθε βδομάδα μας εκπλήσει ευχάριστα ο αργοναύτης καθώς η 8η θέση που έχει μόνο κακη δεν είναι.Αλλά τα παραμύθια κάποια στιγμη τελειώνουν και ο δράκος ( πέντέλη) φαντάζει οτι θα κάνει μια χαψιά το πριγκιπόπουλο(αργοναύτη). Μπορεί να λογαροαζουμε χωρίς τον ξενοδόχο αλλά εγω θα πάω με το διπλό + 3,5
ΔΑΣΑΛ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ Δύσκολα ο παπάγου τον τύφων με 64-60.Λίγο πιο εύκολα απ'ότι περιμέναμε για τον ομάδα μας ήρθε η νίκη στην ριζούπολη.Με τον ''ιστορικό'' θα είναι ένα ωραίο παιχνίδι.Χωρίς προβλήματα η ομάδα του ΔΑΣΑΛ θα προσπαθήσει να συνεχίσει στις νίκες.Τα generalia δεν ξέρω αν θα κάνουν την εμφάνιση τους στο κλειστό τον Άνω Λιοσίων αλλά και χωρις αυτά ο παπάγου έχει την πείρα και την διάθεση να αποδράσει με το ροζ φύλλο αγώνα.Δεν νομίζω οτι κάποια ομάδα θα ξεπεράσει τους 70 πόντους σε αυτο το παιχνίδι έτσι με γνώμονα την άμυνα θα πάμε στο διπλό.Είναι και γούρι πλέον να παίζουμε την ομάδα μας κόντρα smile.gif . Διπλο + 4,5
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ Εγώ προσωπικά δεν περίμενα οτί μετά από 6 αγωνιστικές το ζωγράφου θα είναι στην 4η θέση με 4-2 και το μαρκόπουλο στην προτελευταία θέση.Κάθε αγώνας από εδώ και πέρα θα έχει χαρακτήρα τελικού για τον ΑΟΜ που μοιάζει να τον έχει πάρει ο κατήφορος.Τα ''παιδιά'' του ζωγράφου διασκεδάζουν κάθε παιχνίδι τους και αυτό τους βγαίνει σε καλό.Κανείς δεν τους είπε πριν την αρχη της σεζόν ότι πάμε για άνοδο και παίζουν χωρίς άγχος.Σε αυτό το παιχνίδι περιμένω να δω τον ΑΟΜ να φτύνει αίμα και να παίρνει την νική.Άσσος +2,5
HighLow
Εκπληκτικό παιχνίδι απο το ΓΑΛΑΤΣΙ απέναντι στο ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ!!!
ΓΑΛΑΤΣΙ - ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ 82-72!
Η ομάδα με το "χαμηλό budget" και με νέο προπονητή στον πάγκο, ξεπέρασε το σοκ του 1ου 10λέπτου 16-33, για να κλείσει το ημίχρονο 42-43!
Στο 4ο δεκάλεπτο κρίθηκαν όλα!!!

69.gif icon_drunk.gif 69.gif
MENEGIN11
κορωπι --απολλων 89-69
geoko13
Τυφών-Αγ.Θωμάς 2 +3 νομίζω σε ένα πολύ μέτριο παιχνίδι...
billy_14
Αργοναύτης Τριγλίας - ΑΕ Πεντέλης 55-79 (35-39)
Δεκάλεπτα: 14-22, 35-39, 43-60, 55-79.
Διαιτητές: Πηλοϊδης - Θεοδωρόπουλος.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Χρυσόγελος): Προκόπης 12, Μπαλαμπάνης 7 (1), Αναγνωστόπουλος 12 (1), Τσίρος 4, Κατσόγιαννος 11, Σ. Σπίγγος 5, Α. Σπίγγος 2, Ροδάκης, Χατζής, Δρυμαλίτης, Κοκολάκης 2.
ΠΕΝΤΕΛΗ (Καρατζάς): Μάντζιος 4, Μανιάτης 11, Κανταρτζής 21 (4), Αττίκος 7, Δρακάκης 12, Τσόπης, Κουτσώνας, Κοσμίδης 16 (2), Μπίγκος 8, Χαρτοματσίδης, Ζερβολέας, Καρκανίδης.
GENERALS 1966
ΔΑΣΑΛ 62 (21)
ΠΑΠΑΓΟΥ 74 (41)
Διαιτητές: Διμπινούδης, Μανουσόπουλος
ΔΑΣΑΛ (Μαντζιώρης): Κρητούλης 10, Σαρακασίδης, Αρτεμάκης 13, Σιδέρης 6, Μπάρτζος 22 (2), Γραμματίκας 2, Δήμας 9.
Παπάγου (Κονδύλης): Ζέρβας 1, Σιμόπουλος 1, Παπαθεοδώρου 11, Καλογερόπουλος 4, Αρσένης 7 (1), Μακρής 13 (1), Υφαντής 28 (3), Ρεγκούζας 9 (1).

ΒAΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 7 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Σπόρτιγκ 13
2. Γ.Σ Χαλανδρίου 12
3. Παπάγου 12
4. Ζωγράφου 12
5. Πεντέλη 12
6. Γαλάτσι 11
7. Κορωπί 11
8. Αργοναύτης 10
9. Άρης Πετρούπολης 10
10. Άγιος Θωμάς 10
11. Μαρκόπουλο 9
12. Τυφώνας 9
13. ΔΑΣΑΛ 9
14. Απόλλωνας 7
aionio talento
QUOTE(jimtsou @ Nov 7 2011, 17:23 ) *
4 στα 7 την προηγούμενη αγωνιστική πάμε να δούμε τι θα κάνουμε τώρα.Φτάσαμε στα μισά του πρώτου γήρου και οι περισσότερες ομάδες έχουν δείξει πως θα βαδίσουν μέχρι το τέλος της σεζόν.Να δούμε τώρα αναλυτικά τα παιχνίδια της 7ης αγωνιστικής.
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ : Το κορωπί με 3-3 έχει βρεθεί στην 6η θέση και εκτός αγώνων μπαράζ.Αν θέλει να μείνει μέσα στον στόχο του που δεν είναι άλλος απο την διεκδίκηση της ανόδου μέσα από τα μπαράζ θα πρέπει αυτά τα παιχνίδια να τα κερδίζει.Ο απόλλων με 0-6 δεν είναι τόσο κακή ομάδα οσο δείχνουν τα αποτελέσματα.Δεν πιστεύω οτι μπορεί να πάρει κάτι από αυτό το ματς. Μεσοβδόμαδα το πάλεψε το ματς με το χαλάνδρι.Το ίδιο θα κάνει και τώρα αλλά μέχρι εκεί.Ασσος με +9,5
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ Με καινούργιο προπονητή απ'ότι λένε τα τελευταία νέα θα παραταχθεί η ομάδα του γαλατσίου.Προσωπικά είμαι μπερδεμένος για τα αίτια της απομάκρυνσης ενός προπονητή που είχε αήττητη την ομάδα του εντός έδρας.Συνολικά 3-3 για το γαλάτσι 6-0 για το σπόρτιγκ που θα παίξει κατ'εμε στην πιο δύσκολη έδρα από της ομάδες της μέσης της βαθμολογίας.Αν περάσει και από εδω χωρίς απώλειες άντε πιάστε το.!!! Σίγουρα το γνωρίζουν αυτό οι παράγοντες της ομάδας και θα πρέπει να έχουν ''θωρακιστεί'' από παντού...Μου αρέσει να παίρνω ρίσκα και θα πω άσσος . Ας είναι και με μισό πόντο. smile.gif
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2-4 για τον ¨Αρη που είναι αυτή την στιγμή μετά τον απόλλων η πιο ντεφορμέ ομάδα της κατηγορίας με 4 σερί ήττες.Το χαλάνδρι σκαρφάλωσε στην 2η θέση και δεν νομίζω να πέσει εύκολα από εκεί.Περιμένει και το στραβοπάτημα του σπόρτιγκ...Θα πω διπλό με +6,5.
ΤΥΦΩΝ ΑΣ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ Ο τύφων έκανε μεγάλο παιχνίδι για να κερδίσει στην παράταση την πέμτη τον αργοναύτη και έφτασε τις 2 νίκες στο πρωτάθλημα όσες δηλαδή έχει και ο Θωμάς.Η κούραση θα παίξει τον ρόλο της σε αυτό το παιχνίδι και έτσι ο τύφων που ναι μεν είναι καλή ομάδα αλλά δεν εχεί το βάθος να παίζει πέμπτη -δευτέρα και με παράταση κιόλας. smile.gif Βέβαια απο την άλλη μεριά τα σκαμπανεβάσματα της απόδοσης στην ομάδα του θωμά δεν λένε να σταματήσουν.¨Ετσι αυτό το παιχνίδι για εμάνα κρίνετε ως ντέρμπι.Εγω θα πάω με το διπλό και ας με δικαιώσει ο σκούταρης blove.gif
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ 3-3 για τον αργοναύτη που δεν τα κατάφερε στο ηράκλειο και έχασε με δύο πόντους στην παράταση την πέμπτη.Απέναντη στην ομάδα της πεντέλης που έχει 4-2 και βρίσκετε στην τρίτη θέση της βαθμόλογίας θα έχει ενα δύσκολο έργο.Κάθε βδομάδα μας εκπλήσει ευχάριστα ο αργοναύτης καθώς η 8η θέση που έχει μόνο κακη δεν είναι.Αλλά τα παραμύθια κάποια στιγμη τελειώνουν και ο δράκος ( πέντέλη) φαντάζει οτι θα κάνει μια χαψιά το πριγκιπόπουλο(αργοναύτη). Μπορεί να λογαροαζουμε χωρίς τον ξενοδόχο αλλά εγω θα πάω με το διπλό + 3,5
ΔΑΣΑΛ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ Δύσκολα ο παπάγου τον τύφων με 64-60.Λίγο πιο εύκολα απ'ότι περιμέναμε για τον ομάδα μας ήρθε η νίκη στην ριζούπολη.Με τον ''ιστορικό'' θα είναι ένα ωραίο παιχνίδι.Χωρίς προβλήματα η ομάδα του ΔΑΣΑΛ θα προσπαθήσει να συνεχίσει στις νίκες.Τα generalia δεν ξέρω αν θα κάνουν την εμφάνιση τους στο κλειστό τον Άνω Λιοσίων αλλά και χωρις αυτά ο παπάγου έχει την πείρα και την διάθεση να αποδράσει με το ροζ φύλλο αγώνα.Δεν νομίζω οτι κάποια ομάδα θα ξεπεράσει τους 70 πόντους σε αυτο το παιχνίδι έτσι με γνώμονα την άμυνα θα πάμε στο διπλό.Είναι και γούρι πλέον να παίζουμε την ομάδα μας κόντρα smile.gif . Διπλο + 4,5
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ Εγώ προσωπικά δεν περίμενα οτί μετά από 6 αγωνιστικές το ζωγράφου θα είναι στην 4η θέση με 4-2 και το μαρκόπουλο στην προτελευταία θέση.Κάθε αγώνας από εδώ και πέρα θα έχει χαρακτήρα τελικού για τον ΑΟΜ που μοιάζει να τον έχει πάρει ο κατήφορος.Τα ''παιδιά'' του ζωγράφου διασκεδάζουν κάθε παιχνίδι τους και αυτό τους βγαίνει σε καλό.Κανείς δεν τους είπε πριν την αρχη της σεζόν ότι πάμε για άνοδο και παίζουν χωρίς άγχος.Σε αυτό το παιχνίδι περιμένω να δω τον ΑΟΜ να φτύνει αίμα και να παίρνει την νική.Άσσος +2,5



Kαλα τα λες !

ουτε 50 ατομα δεν πηγαμε ΝΤΡΟΠΗ ΜΑΣ !!!


P.S. ΜΙΚΕ συνεχισε αλλα 2-3 χρονακια τα χεις . . . καντους την τιμη . . ΝΑ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΝ !!
CJ 24
QUOTE(aionio talento @ Nov 8 2011, 14:17 ) *
Kαλα τα λες !

ουτε 50 ατομα δεν πηγαμε ΝΤΡΟΠΗ ΜΑΣ !!!


P.S. ΜΙΚΕ συνεχισε αλλα 2-3 χρονακια τα χεις . . . καντους την τιμη . . ΝΑ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΝ !!

Πολλή ειρωνεία ρε μεγαλε. Πόσο χρονων Είσαι; 10; Για τον Θεό δηλαδη.
aionio talento
QUOTE(CJ 24 @ Nov 8 2011, 13:37 ) *
Πολλή ειρωνεία ρε μεγαλε. Πόσο χρονων Είσαι; 10; Για τον Θεό δηλαδη.



Πολλη ''ζηλεια'' ρε C J !!! ειναι 40 επαξε 30 λεπτα και εβαλε 28 - ημασταν εκει το ειδαμε και το γραφουμε

τοσο κακο ειναι ???

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ??????



Ενταξει το βρηκα !

Επειδη κατα συμπτωση εχει τη γιορτη του σημερα και εφαγε 2-3 γλυκα παραπανω

θα του ριξουμε μια αγωνιστικη τιμωρια για να μην παιξει και μου '' ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΤΕ'' παλι . . .
CJ 24
QUOTE(aionio talento @ Nov 8 2011, 14:40 ) *
Πολλη ''ζηλεια'' ρε C J !!! ειναι 40 επαξε 30 λεπτα και εβαλε 28 - ημασταν εκει το ειδαμε και το γραφουμε

τοσο κακο ειναι ???

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ??????



Ενταξει το βρηκα !

Επειδη κατα συμπτωση εχει τη γιορτη του σημερα και εφαγε 2-3 γλυκα παραπανω

θα του ριξουμε μια αγωνιστικη τιμωρια για να μην παιξει και μου '' ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΤΕ'' παλι . . .

Είσαι εκτός τόπου και χρόνου και καλο θα ήταν να συνελθεις. Δεν αναφερόμουν στον εορτάζοντα Μιχάλη αλλα στην γενικότερη ειρωνεία σου. Να ζηλεψω τι; Εδώ σε λίγο καιρο δεν θα χουμε να φάμε και θα κάτσω νομίζεις να ασχοληθώ με τον παπαγο και το μπάσκετ γενικοτερα..
jimtsou
QUOTE (aionio talento @ Nov 8 2011, 15:17 ) *
Kαλα τα λες !

ουτε 50 ατομα δεν πηγαμε ΝΤΡΟΠΗ ΜΑΣ !!!


P.S. ΜΙΚΕ συνεχισε αλλα 2-3 χρονακια τα χεις . . . καντους την τιμη . . ΝΑ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΝ !!

Μπράβο στην πολύ καλή ομάδα τπυ παπάγου και στους οπαδούς τους που βοήθησαν κόσμια την ομάδα τους. Ελπίζω να πληρώσατε κανά εισητήριο για τα τρέχοντα έξοδα της ομάδας smile.gif . Εντυπωσιακός ο αρχηγός σας. Λίγο περίεργη η διαιτησία σαν να ήθελε να νευριάσει και τις δύο ομάδες χωρίς λόγο.Στην πίεση σε όλο το γήπεδο έχετε κάπια προβλήματα με τους πλέι μεικερ . smile.gif Καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα blove.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.