Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA fantasy 08-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Pierce
good news my fellow nbaers smile.gif
Το φαντασι λιγκ, ανεβηκε στο nba.com!
Τα πραγματα ειναι ιδια ακριβως οπως και την προηγουμενη χρονια(δειτε εδω μερικες πληροφοριες ). Αν εχετε καμια καινουρια προταση η καποια ενσταση ειστε ελευθεροι να το πειτε.
Συμμετοχες δηλωνετε εδω για αποφυγη των περσινων φαινομενων που υπηρχαν ομαδες με κατοχους αποντες θα σας στελνω εγω με pm link τον κωδικο και το ονομα της λιγκας
To ντραφτ θα γινει στις 19 Οκτωβριου και ωρα 7
Συμμετοχες θα δεχομαστε μεχρι τις 16 Οκτωβριου, μαλλον το συνολο των ομαδων που θα ειναι στην Λιγκα θα ειναι 15. Αν δουμε οτι οι συμμετοχες ειναι αρκετες παραπανω ισως αυξηθει ο αριθμος.
Co-comissioner θα ειναι και παλι ο gravedigger
O,τι απορια υπαρχει ,ρωτηστε!
jjc
Μεσα! thumbsup.gif

Για ακομη ενα χρονο θα εχετε την τιμη να παιξετε με τον μετρ του ειδους. Περυσι οι τραυματισμοι στερησαν τον τιτλο στην ομαδα αλλα φετος δε θα δειξω οικτο! guns.gif
j-kidd13
QUOTE(pierce21 @ Sep 27 2008, 16:51 ) *
good news my fellow nbaers smile.gif
Το φαντασι λιγκ, ανεβηκε στο nba.com!
Τα πραγματα ειναι ιδια ακριβως οπως και την προηγουμενη χρονια(δειτε εδω μερικες πληροφοριες ). Αν εχετε καμια καινουρια προταση η καποια ενσταση ειστε ελευθεροι να το πειτε.
Συμμετοχες δηλωνεται εδω για αποφυγη των περσινων φαινομενων που υπηρχαν ομαδες με κατοχους αποντες θα σας στελνω εγω με pm link τον κωδικο και το ονομα της λιγκας
To ντραφτ θα γινει στις 19 Οκτωβριου και ωρα 7
Συμμετοχες θα δεχομαστε μεχρι τις 16 Οκτωβριου, μαλλον το συνολο των ομαδων που θα ειναι στην Λιγκα θα ειναι 15. Αν δουμε οτι οι συμμετοχες ειναι αρκετες παραπανω ισως αυξηθει ο αριθμος.
Co-comissioner θα ειναι και παλι ο gravedigger
O,τι απορια υπαρχει ,ρωτηστε!


Φίλε Pierce21,αν ζητήσω μια όσο το δυνατότερο σύντομη εξήγηση περί του παιχνιδιού θα γίνω κουραστικός??????
Pierce
θα γινει ενα ντραφτ στο οποιο θα υπαρξουν 14 γυροι. ο καθένας επιλέγει παίχτες για την ομάδα του με σειρά, όπως και στο draft του ΝΒΑ. Mονο που εδώ draftάρουμε όλους τους παίχτες του ΝΒΑ (τουλάχστον μέχρι να συμπληρωθούν τα rosters).Οι υπολοιποι πανε στους free agents. Οι ποντοι υπολογιζονται με βαση τα στατιστικα του καθε παιχτη στον καθε αγωνα. Aλλαγες στο ροστερ μπορουν να γινονται καθε Τριτη μεχρι και 5 λεπτα πριν την αρχη του αγωνα που συμμετεχει ο πρωτος παιχτης.
τα trades που λαμβανουν χωρα μεσα στη βδομαδα, αρχιζουν να μετρανε απο την επομενη.
Αν δεν σε καλυψα μου το λες smile.gif
j-kidd13
QUOTE(pierce21 @ Sep 27 2008, 17:51 ) *
θα γινει ενα ντραφτ στο οποιο θα υπαρξουν 14 γυροι. ο καθένας επιλέγει παίχτες για την ομάδα του με σειρά, όπως και στο draft του ΝΒΑ. Mονο που εδώ draftάρουμε όλους τους παίχτες του ΝΒΑ (τουλάχστον μέχρι να συμπληρωθούν τα rosters).Οι υπολοιποι πανε στους free agents. Οι ποντοι υπολογιζονται με βαση τα στατιστικα του καθε παιχτη στον καθε αγωνα. Aλλαγες στο ροστερ μπορουν να γινονται καθε Τριτη μεχρι και 5 λεπτα πριν την αρχη του αγωνα που συμμετεχει ο πρωτος παιχτης.
τα trades που λαμβανουν χωρα μεσα στη βδομαδα, αρχιζουν να μετρανε απο την επομενη.
Αν δεν σε καλυψα μου το λες smile.gif

Αυτά τα κατάλαβα(και thnx για την επιπλέον ανάλυση),το που ακριβώς θα δηλώσω συμμετοχή αν μπορείς να εξηγήσεις...
Pierce
εδω δηλωνονται οι συμμετοχες και αναλογως στελνονται κωδικοι και πληροφοριες με πμ
λάβετε υπόψη ότι θα πρέπει ν' ασχοληθείτε όλη τη χρονιά και να μην έχουμε φαινόμενα αποχώρησης, ή παραμέλησης των ομάδων και του παιχνιδιού γενικότερα. Σκοπός είναι το υψηλότερο δυνατό επίπεδο, ώστε να το ευχαριστηθούμε και περισσότερο

btw απαιτειται να ειστε μελη στο nba.com
j-kidd13
Μάλιστα....έχει ανοιχτεί κάποιο τόπικ για συμμετοχές δλδ...ή σε αυτό που μιλάμε τώρα?
Pierce
QUOTE(pierce21 @ Sep 27 2008, 16:51 ) *
Συμμετοχες δηλωνετε εδω



QUOTE(pierce21 @ Sep 27 2008, 18:11 ) *
εδω δηλωνονται οι συμμετοχες και αναλογως στελνονται κωδικοι και πληροφοριες με πμ
λάβετε υπόψη ότι θα πρέπει ν' ασχοληθείτε όλη τη χρονιά και να μην έχουμε φαινόμενα αποχώρησης, ή παραμέλησης των ομάδων και του παιχνιδιού γενικότερα. Σκοπός είναι το υψηλότερο δυνατό επίπεδο, ώστε να το ευχαριστηθούμε και περισσότερο
j-kidd13
Ωραια....μέσα τοτε....
sarounas
μέσα και 'γω φυσικάbiggrin.gif
θερμή παράκληση, όσοι συμμετάσχουν να μην παρατήσουν τις ομάδες τους ακόμη και αν σε κάποιο σημείο δεν πάνε καλά γιατί "κλειδώνονται" οι παίκτες τους και χαλάει το παιχνίδι sad.gif

α και προκαλώ φέτος τις κότες (όπως αποδείχτηκε από την μη συμμετοχή τους πέρσι) NBAholic και morfi σε μία κόντρα δίχως όρια icon_drunk.gif
Ginobili
Εγώ είναι περιττό να δηλώσω συμμετοχή.... tongue.gif Έχασα τον τίτλο του πρωταθλητή πέρσι τελευταία στιγμή...
Με "πούλησαν" οι τραυματισμοί του Τζέισον Ουίλιαμς και του Γκούντεν στο τέλος... laugh.gif
pmam
Μιλάμε για το Fantasy commisioner, ε? Αν και δεν το εχώ παίξει ως τώρα μέσα και εγώ!
benchwarmer
Μεσα κι εγω...
Απλα πειτε μου τι πρεπει να κανω tongue.gif
Ginobili
QUOTE(benchwarmer @ Sep 28 2008, 23:35 ) *
Μεσα κι εγω...
Απλα πειτε μου τι πρεπει να κανω tongue.gif

Τίποτα το ιδιαίτερο....απλώς να είσαι ανοιχτόμυαλος και καλοπροαίρετος στις προτάσεις που θα σου κάνω tongue.gif tongue.gif
laugh.gif
kemp
και εγω μεσα παιδια
PETZA55
Γειά σας παιδιά. icon_wave.gif
Είμαι καινούργιος και...
είμαι και εγώ μέσα.
Archigos
Μεσα και εγω...
B for Basketball
IN
kotzito
Μεσα κι εγω.Για να δουμε τι θα κανω ως rookie. tongue.gif tongue.gif
jake
Ειμαι μεσα! Arkoudiaraioi are back 56.gif

Επειδη την κυριακη απογευμα ισως να μην εχω υπολογιστη, γινεται να γινει το draft μεσημερακι σαββατου (κατα τις 12.00)? Αν δε γινεται βολευομαι και με το pre-draft order.


Ευχαριστω
benchwarmer
Αντε ρε παιδια, ελατε κι αλλοι...

Αν καποιος δεν ειναι στο ντραφτ την ωρα που πρεπει τι γινεται?
oktaba
Και εγω μεσα ειμαι!!
Gravedigger
QUOTE(benchwarmer @ Oct 6 2008, 22:14 ) *
Αν καποιος δεν ειναι στο ντραφτ την ωρα που πρεπει τι γινεται?

Αν λείπει κάποιος την ώρα του draft το παιχνίδι επιλέγει αυτόματα παίχτες.Καλό θα ήταν να μην λείψετε γιατί πέρσι πχ κάποιος πήρε τον Elton Brand που ήταν γνωστό ότι θα είναι τραυματίας όλη την σεζόν...Για καλό δικό σας λοιπόν συντονιστείτε smile.gif
benchwarmer
Δηλαδή θα πρέπει Κυριακή 19/10 και ώρα 19:00 να είμαστε όλοι στο nba.com?
Να το υπενθυμίζουμε συχνά.... tongue.gif
pmam
QUOTE(benchwarmer @ Oct 7 2008, 00:43 ) *
Δηλαδή θα πρέπει Κυριακή 19/10 και ώρα 19:00 να είμαστε όλοι στο nba.com?
Να το υπενθυμίζουμε συχνά.... tongue.gif

Όλη αυτή η διαδικασία πόση ώρα θα κρατήσει? Χρειάζεται να κανούμε τπτ από πριν ή όχι?
Pierce
oσο πιο γρηγορα επιλεγετε τοσο πιο γρηγορα θα τελειωσει . Εχω αφησει μεγιστο χρονικο περιθωριο τα 2.5 λεπτα απο τη στιγμη που ερθει η σειρα σας για να επιλεξετε. Μαλλον οσο περνανε οι γυροι (ειναι 14) θα το μειωνω για να τελειωσουμε μια ωρα αρχιτερα. ΠΑντως παιρνει αρκετο

Και κατι αλλο για το ντραφτ . Αυτος που θα διαλεξει τελευταιος στον πρωτο γυρο θα διαλεξει πρωτος στον δευτερο τελευταιος στον 3 κ.ο.κ.
Ginobili
Η κλήρωση πότε θα γίνει...??? Να δούμε ποιος θα πάρει τον Λεμπρόν.... tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Pierce
oταν ολοκληρωθουν οι θεσεις smile.gif . Θα σας ενημερωσω ποτε θα την κανω
sarounas
QUOTE(Gravedigger @ Oct 7 2008, 00:31 ) *
Αν λείπει κάποιος την ώρα του draft το παιχνίδι επιλέγει αυτόματα παίχτες.Καλό θα ήταν να μην λείψετε γιατί πέρσι πχ κάποιος πήρε τον Elton Brand που ήταν γνωστό ότι θα είναι τραυματίας όλη την σεζόν...Για καλό δικό σας λοιπόν συντονιστείτε smile.gif

και να μην λείπει κάποιος μπορεί να την πατήσει sad.gif
στο περιστατικό που αναφέρεις με τον Μπραντ το θύμα ήμουν εγώ angry_red.gif angry_red.gif
όμως δεν έλειπα... ήμουν πάνω στο pc και τραβούσα τα μαλλιά μου γιατί το σύστημα είχε μπλοκάρει και δεν μπορούσα να διαλέξω παίκτη shot.gif

θυμάμαι διάλεξα τους δύο πρώτους (Λεμπρόν και Άιβερσον)
τον τρίτο (Μπραντ) μου τον έδωσε αυτόματα η λοταρία
και μετά νομίζω ξεμπλόκαρε προς στιγμήν (άρπαξα τον Τζο Τζόνσον) ενώ ύστερα ήταν μπλοκαρισμένο μέχρι το τέλος και απλά κοιτούσα τί μου έδινε ohmy.gif

άμα γίνουν πάλι τα ίδια φέτος καλά κρασιά icon_drunk.gif

βλέπω οι μορφηχολικάδες κόλωσαν και πάλι fast.gif
drakonikolis
Μέσααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!! blove.gif blove.gif blove.gif
Ginobili
Πάντως απ'ότι καταλαβαίνω,το παιχνίδι..καμία σχέση με πέρσι.Λόγω του ότι θα είμαστε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ σε σχέση με πέρσι,θα απαιτείται περισσότερο ψάξιμο.Πλέον θα παίζουν ρόλο και οι λεπτομέρειες στα στατιστικά των "μικρών" παικτών,καθώς δεν θα μπορούμε να έχουμε 6-7 σούπερ παικταράδες στο ρόστερ μας μερικοί.... tongue.gif
kostasvc15
Μεσα και εγω...Μηπως να γινουν δυο πρωταθληματα;Θα χωρεσουμε ολοι σε ενα;αν ναι θα ηταν πιο ενδιαφερον..Αλλη μια ερωτηση,το περσυνο πρωταθλημα σβηστηκε;Πρεπει να βγηκα 3ος ή 4ος σε συνδυασμο κ με τους τραυματισμους παντα.
Ginobili
QUOTE(kostasvc15 @ Oct 9 2008, 13:18 ) *
Μεσα και εγω...Μηπως να γινουν δυο πρωταθληματα;Θα χωρεσουμε ολοι σε ενα;αν ναι θα ηταν πιο ενδιαφερον..Αλλη μια ερωτηση,το περσυνο πρωταθλημα σβηστηκε;Πρεπει να βγηκα 3ος ή 4ος σε συνδυασμο κ με τους τραυματισμους παντα.

Όλοι είχαμε τραυματισμούς,και μερικοί μάλιστα πολύ πιο σημαντικούς... tongue.gif
Pierce
guys οι θεσεις ειναι περιορισμενες, και συγκεκριμενα 15. Δεν μπαινουν οσοι δηλωνουν συμμετοχη smile.gif
Ginobili
QUOTE(pierce21 @ Oct 12 2008, 01:28 ) *
guys οι θεσεις ειναι περιορισμενες, και συγκεκριμενα 15. Δεν μπαινουν οσοι δηλωνουν συμμετοχη smile.gif

Δηλαδή......???
Pierce
τι δεν καταλαβες ακριβως απο αυτο που εγραψα huh.gif
Το εχω γραψει και απο την αρχη οτι οι θεσεις θα ειναι 15
QUOTE(pierce21)
μαλλον το συνολο των ομαδων που θα ειναι στην Λιγκα θα ειναι 15. Αν δουμε οτι οι συμμετοχες ειναι αρκετες παραπανω ισως αυξηθει ο αριθμος
Ginobili
QUOTE(pierce21 @ Oct 12 2008, 10:17 ) *
τι δεν καταλαβες ακριβως απο αυτο που εγραψα huh.gif
Το εχω γραψει και απο την αρχη οτι οι θεσεις θα ειναι 15

Sorry μα δεν το διευκρίνισες.Θες να πεις ότι συμπληρώθηκαν οι 15 θέσεις και από δω και πέρα όποιος δηλώνει συμμετοχή δεν συμπεριλαμβάνεται??
Αυτό το λέω,γιατί στην αρχή είχες πει ότι ίσως αυξηθούν οι θέσεις πέρα των 15.
Pierce
Αυτη τη στιγμη υπαρχουν 13 ομαδες μεσα στην Λιγκα, δηλαδη υπαρχουν 2 κενες θεσεις αλλα αν δεν κανω λαθος 4-5 αιτησεις. Θα περιμενω μεχρι το βραδυ της Πεμπτης για να συμπληρωσω τις θεσεις. Συγνωμη αν δεν εγινα κατανοητος smile.gif



ΥΓ: Το Ντραφτ ειναι σε μια βδομαδα, το καλο που σας θελω ειναι να ειστε εδω 45.gif
Mamuwalde
αρώτηξις : στους κανόνες της λίγκας λέει ότι έχουμε δικαίωμα να πάρουμε 1 PG,1 SG, 1 SF κλπ , 5 παγκίτες και 1 utility .

ο utility μπορεί να είναι οποιαδήποτε θέση , οκ .
ο Guard θα πρέπει να είναι PG ή SG ?
ο Forward θα πρέπει να είναι SF ή PF αλλά όχι C ?
o Forward Centre θα είναι PF ή C ?
οι bench , μπορούν να είναι ό,τι να'ναι ?

δηλαδή μπορώ να έχω στην ομάδα πχ . Paul [pg] , Kobe [sg] και Iverson [ως Guard] ?

επίσης θα γίνεται να έχεις Duncan [ως Pf] , Garnett [ως F] , Gasol [ως FC] και Howard [C] ?

το ρόστερ που δηλώνουμε για τα ματς είναι 10 ? και οι βασικοί θα πρέπει απαραίτητα να είναι 1 από κάθε θέση ?

δε βρήκα τέτοιες λεπτομέρειες στο FAQ του παιχνιδιού γι'αυτό ρωτάω εδώ .

εννοείται ότι καταλαβαίνω πως γίνεται το fantasy draft , τα ονόματα που παρέθεσα είναι για ευκολία smile.gif .

'στωωω ...
Gravedigger
QUOTE(giopride @ Oct 13 2008, 19:54 ) *
αρώτηξις : στους κανόνες της λίγκας λέει ότι έχουμε δικαίωμα να πάρουμε 1 PG,1 SG, 1 SF κλπ , 5 παγκίτες και 1 utility .

ο utility μπορεί να είναι οποιαδήποτε θέση , οκ .
ο Guard θα πρέπει να είναι PG ή SG ?
ο Forward θα πρέπει να είναι SF ή PF αλλά όχι C ?
o Forward Centre θα είναι PF ή C ?
οι bench , μπορούν να είναι ό,τι να'ναι ?

δηλαδή μπορώ να έχω στην ομάδα πχ . Paul [pg] , Kobe [sg] και Iverson [ως Guard] ?

επίσης θα γίνεται να έχεις Duncan [ως Pf] , Garnett [ως F] , Gasol [ως FC] και Howard [C] ?

το ρόστερ που δηλώνουμε για τα ματς είναι 10 ? και οι βασικοί θα πρέπει απαραίτητα να είναι 1 από κάθε θέση ?

δε βρήκα τέτοιες λεπτομέρειες στο FAQ του παιχνιδιού γι'αυτό ρωτάω εδώ .

εννοείται ότι καταλαβαίνω πως γίνεται το fantasy draft , τα ονόματα που παρέθεσα είναι για ευκολία smile.gif .

'στωωω ...

Utility οποιαδήποτε θέση.Οι G σου θα είναι 3.PG,SG,G.Οι F επίσης 3.SF,F,PF και οι C FC kai C.Σύνολο 9.Οι παγκίτες σου θα είναι 5,ότι θέση θέλεις.Τα παραδείγματα που έχεις δώσει,ναι,είναι εφικτά...Απλά χρειάζεσαι στην συγκεκριμένη ομάδα 1 SF και 1 UTL ακόμα. smile.gif Ελπίζω να βοήθησα!

Edit.Και ναι πρέπει οπωσδήποτε να έχεις 1 παίχτη σε κάθε θέση!(εκτός αναπληρωματικών οι οποίοι μπορεί να είναι όλοι C πχ)
mojotzotzo
θελω και εγω να μπω
δεν θα αυτοκτονησω και εαν δεν "χωρεσω" στο πρωταθλημα αλλα θελω πολυ smiley.gif
kotzito
Ποτε θα ειδοποιηθουμε για το ποια μελη θα συμμετασχουν;Επισης το ντραφτ θα ειναι στις 7 ωρα Ελλαδος;
Pierce
1)Σημερα θα οριστικοποιηθουν οι θεσεις (εχει μεινει μονο μια κενη)
2) Ναι κυριακη στις 7, θελετε να γινει νωριτερα; 5:00 ας πουμε
Pierce
1)ποιος ειναι ο a.e kampoxorion;
2) πειτε την γνωμη σας για την αλλαγη ωρας
benchwarmer
Ισως να ειναι καλυτερα για μενα στις 17:00... Αλλα και παλι, νο προμπλεμ...
kemp
QUOTE(pierce21 @ Oct 16 2008, 21:16 ) *
1)ποιος ειναι ο a.e kampoxorion;
2) πειτε την γνωμη σας για την αλλαγη ωρας


1)εγω
kotzito
Εγω αν θα συμμετασχω δεν εχω προβλημα για την ωρα.Μοναχα μην ξεκινησει μετα τις 9 αν ειναι δυνατο.
Pierce
QUOTE (kemp @ Oct 16 2008, 21:07 ) *
1)εγω

επιβεβαιωση ηθελα tongue.gif

για το 2;
Pierce
οι ομαδες και η σειρα του Ντραφτ, τα παραπονα σας στην θεα τυχη tongue.gif (να υπενθυμισω οτι αυτος που διαλεγει τελευταιος σε εναν γυρο διαλεγει πρωτος στον επομενο κ.ο.κ)

1 Barbie Team bforbasketball
2 a.e.kampoxorion kemp
3 Filothei Eagles pierce21
4 All Stars sarounas
5 Atsalakotoi B.C. giopride
6 White Niggas gravedigger
7 rchos monkeys rchos
8 San Antonio Spurs ginobili
9 Huge Fellowship jjc
10 benchwarmers benchwarmer
11 Dragons drakonikolis
12 dirlteam wilkinson
13 Paok Efkarpias pmam
14 Arkoudiaraioi jake
15 Benchers jkidd13


μετα απο συλλογη πληροφοριων καταλαβα οτι τουλαχιστον 8 απο μας προτιμουν το ντραφτ να γινει πιο νωρις
αρα το ντραφτ θα γινει την κυριακη στις 5
j-kidd13
Και εγώ πιστεύω οτι είναι καλύτερα στις 5...Τουλάχιστον με βολεύει καλύτερα...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.