Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA fantasy 08-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
B for Basketball
QUOTE(Ginobili @ Oct 29 2008, 13:16 ) *
Τα trades θα είναι διαθέσιμα μέσα σε 48 ώρες...ή μετά από 48 ώρες???? Ρωτάω γιατί δεν τους πολυεμπιστεύομαι μετά από τόσες πατάτες....
Πάντως μετά την 1η μέρα....ο Pierce είναι 1ος με 97.5..... biggrin.gif

Γιατι σας εχουν βγει τα αποτελεσματα? Εμενα τιποτα ακομη,,,,
pmam
QUOTE(B for Basketball @ Oct 29 2008, 14:29 ) *
Γιατι σας εχουν βγει τα αποτελεσματα? Εμενα τιποτα ακομη,,,,


Σε μένα πάντως κανονικά. Όπως και στο Stock exchange. Από όλα τα fantasy μόνο στο Pick one δεν με βγάζει αποτελέσματα.
Pierce
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ. ΤΙ SCEDULE ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
kostasvc15
QUOTE(pierce21 @ Oct 29 2008, 14:13 ) *
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ. ΤΙ SCEDULE ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

24.gif 24.gif
Ελπιζω να ειναι προσωρινο....
Gravedigger
QUOTE (pierce21 @ Oct 29 2008, 16:13 ) *
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ. ΤΙ SCEDULE ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Έλα ρε είναι για να μην κουράζεσαι,σε βγάζει κατευθείαν στο πρόγραμμα!ΧΑΧΑΧΑ...
Εμένα πάντως που τους έστειλα χθες mail μου είπαν ότι τα trades θα είναι έτοιμα μέχρι να αρχίσουν οι αγώνες.Όσο τα είδατε εσείς έτοιμα,άλλο τόσο και εγώ.
Mamuwalde
μου την κατέστρεψε την πρώτη βδομάδα με το schedule που έβγαζε angry_red.gif

τα μισά ματς δεν τα είχε όταν κοίταξα και έχω δηλώσει αλλού γι'αλλού τους παίκτες ugly1.gif

και εδώ και ώρες δε μπαίνει στη σελίδα της πρωταθλήματος ugly1.gif
kill.gif
kostasvc15
2os ειμαι μεχρι στιγμης αλλα ο Καμπι δεν επαιξε...θα επερνα καμια 40αρα ακομα


Εμενα μπαινει κανονικα
Gravedigger
Ψάχνω,ψάχνω,ψάχω να δω τι έχουν βελτιώσει από πέρσι και καταλήγω σε ένα συμπέρασμα...Είναι ΣΚΑΤΑ..Trades πουθενά.Στατιστικά μόνο συνολικά.Αν κάποιος πχ έπαιζε και χθες και σήμερα δεν μπορείς να δεις το σημερινό του score αλλά μόνο το συνολικό.Καλά για το schedule δεν το συζητώ που για να φτιάξεις roster πρέπει να αρχίσεις να ψάχνεις το πρόγραμμα της ομάδας του κάθε παίχτη σου.Τι ζώα είστε γαμώ θέλατε να το βελτιώσετε κιόλας...ΖΩΑ.
Ginobili
Τι θα γίνει επιτέλους με αυτά τα trades??????????????!!!!!!! Τι μπουρδέλο είναι αυτό πια!!!! Χωρίς τα trades δεν υπάρχει νόημα στο παιχνίδι!!!
Εδώ και 3 μέρες λένε ότι μέσα σε 48 ώρες θα ενεργοποιηθούν!!! icon_drunk.gif


ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!!!!
Pierce
Δεν παλευεται η κατασταση.....
Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να μεταφερω την λιγκα(αν συμφωνειτε) , γιατι η κατασταση δεν παει αλλο. Τωρα ψαχνω του espn το fantasy
benchwarmer
Ανοιξε το trade room icon_joy.gif
Gravedigger
Trades ενεργά!Έστω και σε beta έκδοση tongue.gif Πηγαίνετε players,εκεί που έχει τους fa και από πάνω στην μπάρα που λέει status επιλέξτε all smile.gif
Mamuwalde
επειδή είμαι καινούριος μη νομίζετε ότι θα με ληστέψετε guns.gif


θα περιμένω 1 βδομάδα πριν κάνω κάνα trade , να δω πως πάει το παιχνίδι .
να δηλώσω και μια κανονική ομάδα γιατί με τις λαλακίες τους έκαψα τον Battier [που ΔΕΝ τον έβγαζε τραυματία] όπως και τη θέση του Durant [έχω βάλει Βούγιασιτς SG πανάθεμά με] .

επίσης μήπως έχει κανείς ιδέα γιατί ο Chandler δεν παίζει !? δεν τον δίνει τραυματία και δεν βρήκα καμιά είδηση ...

Mamuwalde
να ρωτήξω κάτι ακόμα : πόσες αλλαγές ρόστερ μπορούμε να κάνουμε , είτε με trades είτε με ελεύθερους ? υπάρχει κάποιο όριο , χρονικό ή αριθμητικό ?

και επειδή αλλάζω εύκολα γνώμη ρε Αρκουδιαραίοι πολλά sf δεν έχεις ? θες κανα ψηλό γιατί έχω κάτι προβληματάκια ?
Pierce
ειναι γυρω στις 60 οι αλλαγες, αλλα ισως αλλαξει προς τα πανω , θα δουμε. Οποτε μην σε νοιαζει αυτο...
kostasvc15
Εγω παντως trade δε μπορω να κανω...
j-kidd13
Η διαδικασια για να πάρεις free agent είναι οτι διαλέγεις ποιον θες να πάρεις διώχνεις εναν απο το ροστερ σου και τον παίρνεις????Or not???
Pierce
Nαι, το εχω κανει να ειναι τοσο απλο smile.gif
j-kidd13
Add player γινεται οποιαδηποτε στιγμη η μονο στο τελος καθε εβδομαδας???
Gravedigger
QUOTE (j-kidd13 @ Nov 1 2008, 17:35 ) *
Add player γινεται οποιαδηποτε στιγμη η μονο στο τελος καθε εβδομαδας???

Όποια στιγμή θέλεις.Ο παίχτης όμως θα είναι διαθέσιμος από την επόμενη βδομάδα.
j-kidd13
Ρωτάω γιατι πήγα πριν 10 λεπτά να πάρω εναν FA και μόλις πήγα να πατήσω submit για να γίνει η ανταλλαγή με τον παίχτη που θέλω να διώξω,μου έβγαλε unable to add player......
Gravedigger
QUOTE (j-kidd13 @ Nov 1 2008, 17:46 ) *
Ρωτάω γιατι πήγα πριν 10 λεπτά να πάρω εναν FA και μόλις πήγα να πατήσω submit για να γίνει η ανταλλαγή με τον παίχτη που θέλω να διώξω,μου έβγαλε unable to add player......

Δοκίμασε να κάνεις drop τον παίχτη που δεν θες και μετά κάνε add από fa...Έχει κάποια μικροπροβλήματα ακόμα,ίσως για αυτό...
j-kidd13
Θα το δοκιμάσω και αν πάλι μ@λ@κιζετ@ι βλέπουμε......
j-kidd13
The same shit......ούτε να πάρω τον παίχτη μπορώ ,αλλά ούτε και να κάνω πρώτα drop τον παίχτη που θέλω........Any help??????Μονο σε εμένα το κάνει αυτό?
benchwarmer
QUOTE(j-kidd13 @ Nov 1 2008, 21:35 ) *
The same shit......ούτε να πάρω τον παίχτη μπορώ ,αλλά ούτε και να κάνω πρώτα drop τον παίχτη που θέλω........Any help??????Μονο σε εμένα το κάνει αυτό?


Ουτε εγω μπορω...

Αλλα αυτο ειναι το λιγοτερο. Πριν λιγες μερες, προσπαθουσα να παρω παιχτη απο τους free agents (και ενω ειχα κενη θεση στο ροστερ), ολα καλα, εκανα confirm, εβγαζε τον παιχτη απο τη λιστα των free agents, αλλα δεν τον εμφανιζε σε μενα!!! Πρεπει να εχω "εξαφανισει" 3-4 παικτες ετσι rolleyes.gif

Εντωμεταξυ, για καποιο λογο δεν μπορω να μπω και στο pick one καθολου σημερα... Και πρεπει να διαλεξω και συντομα... shot.gif
Το μονο που παει ρολοι ειναι το stock exchange.. Αλλα το εχω λιγο παρατημενο αυτο...
benchwarmer
QUOTE(benchwarmer @ Nov 1 2008, 21:41 ) *
Εντωμεταξυ, για καποιο λογο δεν μπορω να μπω και στο pick one καθολου σημερα... Και πρεπει να διαλεξω και συντομα... shot.gif


Τι να πω πια για τους μλκες... Ολη μερα και δεν καταφερα να μπω... 0 σημερα shot.gif shot.gif
Ginobili
QUOTE(Gravedigger @ Nov 1 2008, 13:16 ) *
Trades ενεργά!Έστω και σε beta έκδοση tongue.gif Πηγαίνετε players,εκεί που έχει τους fa και από πάνω στην μπάρα που λέει status επιλέξτε all smile.gif

Δεν μπορούμε μάλλον να κάνουμε ακόμα Trades,από την επόμενη εβδομάδα.Εγώ τουλάχιστον έτσι διαπιστώνω...
Προσπάθησα να σου προτείνω Μάγιο+Ράντολφ για Ουέιντ...αλλά δεν το κρατάει.... rolleyes.gif
B for Basketball
QUOTE(Ginobili @ Nov 2 2008, 08:57 ) *
Προσπάθησα να σου προτείνω Μάγιο+Ράντολφ για Ουέιντ...αλλά δεν το κρατάει.... rolleyes.gif


Δεν φταινε τα trades που δεν το κραταει tongue.gif
pmam
Έτοιμα τα trades!!!!!
άλλα μήπως τώρα είναι πολύ αργά??
Mamuwalde
δίνω κάποιον εκ των maxiell , mcdyess ή ben wallace , για κάποιο sf .

jamario moon , corey brewer , quentin richardson , ryan gomes

για καλές περιπτώσεις δίνονται και 2 από τους 3 δικούς μου . καμιά πρόταση κανείς ?
Ginobili
QUOTE(giopride @ Nov 3 2008, 12:54 ) *
δίνω κάποιον εκ των maxiell , mcdyess ή ben wallace , για κάποιο sf .

jamario moon , corey brewer , quentin richardson , ryan gomes

για καλές περιπτώσεις δίνονται και 2 από τους 3 δικούς μου . καμιά πρόταση κανείς ?

Τον Νοτσιόνι μπορώ να σου δώσω εγώ.....εκτός κι αν θες τον Τζος Χάουαρντ...οπότε θα πρέπει να δώσεις κάτι καλύτερο... smile.gif
Mamuwalde
πολύς μου πέφτει ο josh . να τον πάρω θα ασχολούμαι μόνο με τα ματς του dallas laugh.gif

ο nocioni κατά βάθος μου κάνει αλλά επειδή έχω και deng δε λέει . θα δούμε .

παρεπιπτόντως να γράφουμε εδώ για trades, δε θα γίνει πολύ μπάχαλο έτσι ? ή να τα κάνουμε pm ? ή να τα γράφουμε στο message board της λίγκας ?

κάτι ακόμα : η ομάδα πρέπει να δηλωθεί μέχρι τις 12 το βράδυ σήμερα ?
Mamuwalde
anybody home ?! μου αλλάζουν και τα πλάνα με την επικείμενη ανταλλαγή mcdyess-billups-iverson

Mamuwalde
αφού δεν απαντάει κανείς θα μιλάω μόνος μου wos_sport4.gif

έκανα επιτυχώς την πρώτη σκάντζα . add player μετά μου έβγαλε να διαλέξω παίχτη να κάνω drop και το καλύτερο όλων : ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕ !!!

trade από την άλλη βδομάδα πάλι , ε ?

γενικώς συνηθίζετε στο παιχνίδι να γίνονται αρκετά πέρα δώθε ? ανάλογα με τα ματς ανά βδομάδα ή είναι καθαρά θέμα στρατηγικής ?




υ.γ. :noobηδες δε θέλατε στο παιχνίδι ? θα λυσάξω στις ερωτήσεις stypid.gif
kemp
για να δουμε τι θα κανει ο billups meta to trade...
οι ναγκετς εχουν και τον καρτερ που εχει ξεκινησει πολυ καλα wink.gif

εναλλαγες σε βασικους και παγκιτες απο ποτε θα μπορουμε να κανουμε για την αλλη βδομαδα???


Mamuwalde
εγώ πάντως τον mcdyess τον έστειλα . συζητείται ότι μπορεί και να αποσυρθεί !!!

προφανώς εννοείς τον kenyon martin , έτσι ?


για τις αλλαγές στο ρόστερ, πήγαινε στη σελίδα της ομάδας επέλεξε period 2 στο drop down menu .

μέχρι πότε θα γίνονται αλλαγές δεν ξέρω


απαντήστε και κάνας παλιός μην κάψω κάναν άνθρωπο biggrin.gif
kemp
QUOTE(giopride @ Nov 4 2008, 02:48 ) *
εγώ πάντως τον mcdyess τον έστειλα . συζητείται ότι μπορεί και να αποσυρθεί !!!

προφανώς εννοείς τον kenyon martin , έτσι ?


για τις αλλαγές στο ρόστερ, πήγαινε στη σελίδα της ομάδας επέλεξε period 2 στο drop down menu .

μέχρι πότε θα γίνονται αλλαγές δεν ξέρω


απαντήστε και κάνας παλιός μην κάψω κάναν άνθρωπο biggrin.gif

thanx

τον αντονυ καρτερ εννοω τον βασικο τους pg που εχει αρχισει πολυ καλα φετος(εχει πανω απο 100 ποντους την πρωτη βδομαδα αλλα καποιος τον εχει στο παγκο tongue.gif ) και δεν ξερω τι θα γινει με τους χρονους συμετοχης ...

δεστε και τους δικους μου παιχτες για trade ....

καλα αυριο πρεπει να ξυπνησω 7:20 να παω νοσοκομειο και γω ασχολουμε παλι με το fantasy icon_drunk.gif icon_drunk.gif
benchwarmer
QUOTE(kemp @ Nov 4 2008, 01:59 ) *
thanx

τον αντονυ καρτερ εννοω τον βασικο τους pg που εχει αρχισει πολυ καλα φετος(εχει πανω απο 100 ποντους την πρωτη βδομαδα αλλα καποιος τον εχει στο παγκο tongue.gif ) και δεν ξερω τι θα γινει με τους χρονους συμετοχης ...

δεστε και τους δικους μου παιχτες για trade ....

καλα αυριο πρεπει να ξυπνησω 7:20 να παω νοσοκομειο και γω ασχολουμε παλι με το fantasy icon_drunk.gif icon_drunk.gif


Παει ο Αντονι Καρτερ τωρα...

Εγω παλι δεν το βλεπω να δουλευει και τελεια το παιχνιδακι, οποτε δεν μπλεκω με trade μεχρι να καταλαβω καλα τι γινεται... Και γω καινουριος ειμαι.. Καποιες εσωτερικες αλλαγες παντως τις εκανα..
Ginobili
QUOTE(kemp @ Nov 4 2008, 00:59 ) *
τον αντονυ καρτερ εννοω τον βασικο τους pg που εχει αρχισει πολυ καλα φετος(εχει πανω απο 100 ποντους την πρωτη βδομαδα αλλα καποιος τον εχει στο παγκο tongue.gif )

Αυτός που είχε τον Κάρτερ στον πάγκο μέχρι τώρα.......είναι 1ος wink.gif ....Για να καταλάβουν μερικοί τι παίκτες έχω.... biggrin.gif
Mamuwalde
μ'αρέσει που γράφω όλη τη μέρα και δεν έχει απαντήσει κανείς , και σκάσατε μύτη μετά τις 2 laugh.gif , είμαστε πολύ κουκουβάγιες τελικά laugh.gif

kemp
QUOTE(Ginobili @ Nov 4 2008, 03:18 ) *
Αυτός που είχε τον Κάρτερ στον πάγκο μέχρι τώρα.......είναι 1ος wink.gif ....Για να καταλάβουν μερικοί τι παίκτες έχω.... biggrin.gif

σιγα με ενα στηθος randolph προηγεισαι smiley.gif
ας μην ειχε κολησει απο τον εκτο γυρο και κατω και θα σου λεγα...
Ginobili
QUOTE(kemp @ Nov 4 2008, 02:49 ) *
σιγα με ενα στηθος randolph προηγεισαι smiley.gif
ας μην ειχε κολησει απο τον εκτο γυρο και κατω και θα σου λεγα...

Καλά...καλά....δικαιολογίες.... laugh.gif Ας έκανες προεπιλογή.....
Μέχρι τώρα είπα ότι ήμουν 1ος....αύριο μπορεί να είμαι και 6ος...οι διαφορές είναι τόσο μικρές εξάλλου,που είναι λογικό...
benchwarmer
Ψαχνω καλο σεντερ... (Καλυτερο του Οκαφορ)
Δινω Οκαφορ και εναν απο τους Diaw, Powe, Radmanovic, Morrison, Young
Gravedigger
QUOTE (kemp @ Nov 4 2008, 02:36 ) *
εναλλαγες σε βασικους και παγκιτες απο ποτε θα μπορουμε να κανουμε για την αλλη βδομαδα???

Αλλαγές κάθε Τρίτη (σήμερα δηλαδή).Κάθε βδομάδα το ίδιο.

QUOTE (benchwarmer @ Nov 4 2008, 14:04 ) *
Ψαχνω καλο σεντερ... (Καλυτερο του Οκαφορ)
Δινω Οκαφορ και εναν απο τους Diaw, Powe, Radmanovic, Morrison, Young

Δίνω Shaq αν θες αλλά όχι για παρακατιανούς smile.gif
benchwarmer
QUOTE(Gravedigger @ Nov 4 2008, 14:25 ) *
Αλλαγές κάθε Τρίτη (σήμερα δηλαδή).Κάθε βδομάδα το ίδιο.


Δίνω Shaq αν θες αλλά όχι για παρακατιανούς smile.gif


Τι να τον κανω τον χοντρο... Για πραγματικη ομαδα καλος ειναι, αλλα για το φανταζυ.. Αστο καλυτερα..

*Φιλε kemp, τι θελεις για τον Bosh? Και τι για τον Bynum?
*Φιλε jkidd13, τι θελεις για τον Gay?
*Φιλε pmam, τι θελεις για τον Brand?

Μη μου πει κανεις για Boozer η Deron tongue.gif Οτιδηποτε αλλο το συζηταμε..


Αντε, να γινει λιγο παιχνιδι..
Ginobili
QUOTE(benchwarmer @ Nov 4 2008, 12:04 ) *
Ψαχνω καλο σεντερ... (Καλυτερο του Οκαφορ)

Ο Spencer Hawes που έχω είναι καλύτερος από τον Οκαφόρ....
Ginobili
Τελικά trades μπορούμε να κάνουμε??? Ωραία...πηγαίνω στο players,πατάω all....κάνω το προτεινόμενο trade.....γιατί δεν το εμφανίζει μετά στο trade room???? Από αύριο θα τα εμφανίζει...????
j-kidd13
QUOTE(benchwarmer @ Nov 4 2008, 15:47 ) *
Τι να τον κανω τον χοντρο... Για πραγματικη ομαδα καλος ειναι, αλλα για το φανταζυ.. Αστο καλυτερα..

*Φιλε kemp, τι θελεις για τον Bosh? Και τι για τον Bynum?
*Φιλε jkidd13, τι θελεις για τον Gay?
*Φιλε pmam, τι θελεις για τον Brand?

Μη μου πει κανεις για Boozer η Deron tongue.gif Οτιδηποτε αλλο το συζηταμε..


Αντε, να γινει λιγο παιχνιδι..

Πέρα απο το οτι ο Gay ειναι στους παιχτες μου που δεν παραχορουνται δεν εχεις καποιον παιχτη που να με κανει να θυσιασω τον Ρουντι........
kemp
QUOTE(benchwarmer @ Nov 4 2008, 15:47 ) *
Τι να τον κανω τον χοντρο... Για πραγματικη ομαδα καλος ειναι, αλλα για το φανταζυ.. Αστο καλυτερα..

*Φιλε kemp, τι θελεις για τον Bosh? Και τι για τον Bynum?
*Φιλε jkidd13, τι θελεις για τον Gay?
*Φιλε pmam, τι θελεις για τον Brand?

Μη μου πει κανεις για Boozer η Deron tongue.gif Οτιδηποτε αλλο το συζηταμε..


Αντε, να γινει λιγο παιχνιδι..


για τον bosh ,την αρτα και τα γιαννενα

για οκαφορ και ροντο ---μπαινουμ και ουντριχ
Ginobili
QUOTE(kemp @ Nov 4 2008, 23:47 ) *
για τον bosh ,την αρτα και τα γιαννενα

Έλα τώρα....υπερβολές...
Αν σου προτείνει δηλαδή trade με Μπούζερ μέσα....θα τον κοιτάς στα δόντια?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.