Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA fantasy 08-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
drakonikolis
Εγώ βολεύομαι στις 7 γιατί θα είμαι σπίτι κατά τις 6.Άκου 11 στο draft,δεν ξανάγινε!!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Pierce
1) αυτοι που θελουν να γινει στις 5 ειναι 8 σιγουρα (εγω, gravedigger ,bforb, rchos, wilkinson, jkidd, benchwarmer, jjc)
2) το τοπικ θα μεταφερθει εδω
3) οποιος δεν μπορει να ειναι στις 5 στον υπολογιστη μπορει να κανει προεπιλογες παιχτων με σειρα προτιμησης και αναλογα με ποιος ειναι διαθεσιμος εκεινη την στιγμη να τον αποκτησει
Mamuwalde
κι εμένα βολεύει 5 ώρα ελλάδος . να δούμε και κάνα αγώνα μετά . πόση ώρα παίρνει η διαδικασία περίπου !?
Pierce
1.5 ωρα. Αν ειμαστε ολοι εδω, ή εστω αυτοι που λειπουν εχουν κανει προεπιλογες ,ισως παρει λιγοτερο . Τουλαχιστον ετσι θυμαμαι εγω απο την προηγουμενη χρονια
k_sal_15
Φτου, για λίγο το έχασα... Είχα συμμετάσχει και πέρσυ... Είμαι αυτός που παρακαλούσατε να σας δώσω τον Vince Carter.. xDD Αν αδειάσει καμιά θέση όπως άδειαζαν πέρσυ παρακαλώ τον pierce να με ενημερώσει... Ευχαριστώ!! smile.gif
Ginobili
Και μένα με βολεύει καλύτερα στις 5.Άκους εκεί 8ος..... angry_red.gif Ας είναι,δεν πειράζει...οι Σπερς έχουμε συνηθίσει να μας αδικούν... 56.gif
tongue.gif
Pierce
περσι αν θυμαμαι ησουν πολυ πιο κατω ρε.
παντως θεωρω οτι οι πιο κατω θεσεις 12< ειναι πιο καλες. Ειδικα στους πρωτους δυο γυρους μπορει να μην χτυπσεις ΛΕμπρον αλλα θα χτυπησεις 2 πολυ καλους παιχτες επιπεδου all star, που σε συνολο να ειναι καλυτεροι του Λεμπρον 'η του κομπε ή ή + του ενα που θα επιλεξει ο πρωτος , τελευταιος στον δευτερο γυρο...
(ελπιζω να βγαλατε νοημα tongue.gif )
Pierce
υπηρξε μια αλλαγη. Ο rchos τελικα δεν θα μπορεσει να συμμετεχει οποτε την θεση του παιρνει ο kostasvc15. Αν υπαρξουν νεες κενες θεσεις θα ενημερωθειτε
Ginobili
QUOTE(pierce21 @ Oct 17 2008, 10:32 ) *
περσι αν θυμαμαι ησουν πολυ πιο κατω ρε.

εεεεεμ..ναι! Όντως ήμουν πιο κάτω.Πέρσι ήταν ζυγή χρονιά...φέτος μονή....οπότε ελπίζω σε κάτι λίγο πιο πάνω.... rolleyes.gif
Ginobili
Τελικά...στις 5 ή στις 7 θα γίνει το πανηγύρι??
Pierce
KYΡΙΑΚΗ ΣΤΙΣ 5 ΤΟ ΝΤΡΑΦΤ

kostasvc15
QUOTE (Ginobili @ Oct 18 2008, 10:47 ) *
Τελικά...στις 5 ή στις 7 θα γίνει το πανηγύρι??

Σκατε γαιδαρο ωρες ωρες...
Γυρνα μια σελιδα πισω να δεις... peace.gif
sarounas
οι προεπιλογές πως δουλεύουν δεν μπορώ να καταλάβω blink.gif
το My Pre-Draft Rankings δεν μοιάζει να λειτουργεί
Pierce
drag and drop στη στηλη και μετα πατας το save κατω δεξια. Εμενα μια χαρα δουλευει smile.gif
Παντως εχω μια δευτερη βοηθητικη λιγκα και σε 40 λεπτα ειναι το υποτηπωδες ντραφτ(μονος μου ειμαι icon_drunk.gif ) για να δω πως γινεται η διαδικασια γιατι μπορει και να διαφερει σε σχεση με περυσι...
Pierce
καμια αλλαγη μαλλον.
στο τελευταιο 20 λεπτο θα εμφανισει πανω δεξια εκει που ειναι η αντιστροφη μετρηση το
It's draft time! Click here to access the Live Draft Room.

Βεβαια κατι δεν μου παει καλα γιατι μεσα στο ρουμ ειναι σαν να εχει κολλησει, αλλα μαλλον θα φταιει οτι ειμαι μονος εκει μεσα ....(ελπιζω)
j-kidd13
Εεεε...εσείς οι απο πάνω ............αφήστε και κανα σταρ παίχτη στον πρώτο γύρο για εμάς τους απο κάτω!!!! smiley.gif smiley.gif
kemp
δωστε λιγο το λινκ για τη χομ σελιδα μας στο fantasy
και περιγραψτε λιγο τα διαδικαστικα για να ειμαστε προετοιμασμενοι.
αν γινεται στειλτε και ενας μοντ το μειλ του να τον κανω αντ στο msn
sarounas
QUOTE(pierce21 @ Oct 19 2008, 13:41 ) *
καμια αλλαγη μαλλον.
στο τελευταιο 20 λεπτο θα εμφανισει πανω δεξια εκει που ειναι η αντιστροφη μετρηση το
It's draft time! Click here to access the Live Draft Room.

Βεβαια κατι δεν μου παει καλα γιατι μεσα στο ρουμ ειναι σαν να εχει κολλησει, αλλα μαλλον θα φταιει οτι ειμαι μονος εκει μεσα ....(ελπιζω)

ωχ μην μας λες τέτοια, αν κολλήσει ξανά θα είναι μεγάλο ξενέρωμα

με τις προεπιλογές ok, τελικά ήθελε και save


KEMP

http://ufc.nba.com/ufc/user/league/overvie...agueId=10049232
είναι το λινκ

δεν έχει κάτι το ιδιάτερο, περιμένεις την σειρά σου και επιλέγεις παίκτη
έπειτα από δύο μέρες μπορείς να κάνεις trades ή να αλλάξεις παίκτες της ομάδας σου με free agents
η κάθε εβδομάδα ξεκινά την Τετάρτη τα ξημερώματα και τελειώνει την Δευτέρα το βράδυ
αυτά είναι λίγο πολύ
Pierce
εχει chat το draft room

η κεντρικη σελιδα ειναι αυτη
http://newufc.nba.com/ufc/user/league/over...agueId=10049232

Σου εχει μια στηλη με ολους τους παιχτες του πρωταθληματος αναλογα με τα rankings που τους εχει δωσει το site. Εσυ πατας πανω σε οποιον παιχτη θες και εχεις δυο επιλογες. Ειτε οταν ειναι η σειρα σου να τον κανεις ντραφτ, ειτε να τον βαλεις σε queue για να μην τον ψαχνεις μετα και να τον κανεις ντραφτ σε καποιον απο τους επομενους γυρους.Eκει που λεει players κανονικα θα πρεπει να σου εχει τη λιστα και στο my results τους παιχτες που εχεις κανει ηδη ντραφτ.

kemp
thanx smiley.gif

Pierce
το ντραφτ ρουμ εχει ανοιξει, αλλα κατι δεν μου παει καλα.....
απο οτι φαινεται στο nba.com τον παιζουν αγρια.Στο φορουμ του παιχνιδιου υπαρχουν παραπονα οτι κανενα ντραφτ δεν εχει γινει

http://my.nba.com/thread.jspa?threadID=5700022969

http://my.nba.com/thread.jspa?threadID=5700021539

οποτε guys ακυρο το ντραφτ απο οτι φαινεται για σημερα.....

Mamuwalde
δεν υπάρχει πιθανότητα να παίξει αργότερα σήμερα το ντραφτ ? το λεω γιατί από αύριο θα έχουμε και καμιά δουλειά και θα είναι δύσκολο να συννενοηθούμε .

υγ: θέλω να πάω να δω και καμιά μπάλα οπότε αν δεν γίνει τώρα να την κάνω ? icon_wave.gif

υγ2: παρεπιπτόντως το pre-draft δε μου δουλεύει και πολύ καλά . δυσκολεύομαι πολύ με το drag and drop . μου αλλάζει τις θέσεις του predraft με το που προσθέσω παίκτη . δεν ξέρω αν είναι δικό μου το πρόβλημα ή είνια κι αυτό ζόρι του συστήματος . firefox 3 τρέχω
Pierce
το nba.com τον παιρνει και γερνει. γενικως και αδιακριτως σε ολους τους τομεις. Δεν ειναι δικο σου το προβλημα.

Ολοκληρο καλοκαιρι ειχαν ,να κανουν ενα ηδη πολυ καλο παιχνιδι καλυτερο και αυτοι το κατεστρεψαν.

εγω εχω προβλημα ο gravedigger oxi.
πειτε αν οι υπολοιποι εχετε καποιο προβλημα με το παιχνιδι
Ginobili
Προς το παρόν δεν έχω
Mamuwalde
δεν ξέρω αν έχει βάση αλλά να δοκιμάσουμε όλοι με IE ? γενικά στο ΝΒΑ.com έχω δει ότι το προμοτάρουνε κι ίσως να στείνουνε το σάιτ πάνω στον ΙΕ .


μια ιδέα λεω ...
j-kidd13
Εμένα μπαίνει κανονικά στο draft....
Pierce
ειναι μαλακες

explorer παιδια. firefox και opera δεν δουλευουν.
με EXPLORER μπειτε
j-kidd13
Eγώ με firefox έχω μπει...
kemp
και εγω εχω μπει στο ρουμ με firefox
sarounas
QUOTE(kemp @ Oct 19 2008, 17:55 ) *
και εγω εχω μπει στο ρουμ με firefox

ρε Κεμπ μπες στο κανονικό draft
εχει λινκ στην κεντρική
benchwarmer
QUOTE(sarounas @ Oct 19 2008, 18:01 ) *
ρε Κεμπ μπες στο κανονικό draft
εχει λινκ στην κεντρική


Εσυ που εισαι?
kemp
QUOTE(sarounas @ Oct 19 2008, 18:01 ) *
ρε Κεμπ μπες στο κανονικό draft
εχει λινκ στην κεντρική

στοlive draft room eimai
sarounas
QUOTE(benchwarmer @ Oct 19 2008, 18:02 ) *
Εσυ που εισαι?

εδώ είμαι και διάλεξα κιόλας rolleyes.gif
Pierce
κοοοοοοοοοοοοοοολλησε που να του παρει ο διαολος....
Gravedigger
Μαμιέται ασύστολα....
Mamuwalde
ρε παιδια έχω επιλέξει πολλή ώρα τώρα . ούτε τα μυνήματά μου φαίνονται

δεν ξέρω τι να κανω wacko.gif
sarounas
QUOTE(pierce21 @ Oct 19 2008, 18:07 ) *
κοοοοοοοοοοοοοοολλησε που να του παρει ο διαολος....

δυστυχώς...
τί κάνουμε?
υπάρχει περίπτωση να ξεκολήσει ή φεύγουμε?
Ginobili
Κόλλησε ή αυτό συμβαίνει μόνο σε μένα?
benchwarmer
Γαμωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω
j-kidd13
Ρε δεν γίνονται αυτα ρεεεεεεεεεεεεεεε!!!Πουθενάδες....Αμερική προηγμένη χώρα σου λένε μετα.....
Mamuwalde
ειστε τελευταίοι ρεεεεε !!!

και είχα το άγχος μου μη και δεν το κάνω σωστά και κολλησε στα χερια μου το σύστημα ...
kemp
εμενα απο την αρχη μπαινει στη σελιδα αλλα ειναι ολα σβησμενα και ουτε τα μηνυματα εμφανιζει στο chat
pmam
Ούτε με mozilla ούτε με ie μπαίνει... το σκατοnba.com φταίει, ε?
Pierce
δεν θα δουμε προκοπη σημερα.
Dismissed παιδια, πηγαιντε να δειτε ποδοσφαιρο ειναι γενικο το προβλημα.Κολλαει στον πρωτο γυρο σε ολους. Ελπιζω να βρουμε τροπο να το κανουμε μεσα στη βδομαδα καποια στιγμη.

j-kidd13
Περιμένω το draft εδώ και καιρό με ανυπομονησία...και στο τέλος μένουμε στεγνοί...Αυτό θα πεί μπουκάλα!!!!!!
Mamuwalde
οπότε πάω να δω ποδόσφαιρα σήμερα . φφφφφφφφφφφφφφ

pierce21 είναι οριστική η αναβολή , ε ?
Gravedigger
QUOTE (giopride @ Oct 19 2008, 18:15 ) *
οπότε πάω να δω ποδόσφαιρα σήμερα . φφφφφφφφφφφφφφ

pierce21 είναι οριστική η αναβολή , ε ?

Για σήμερα ναι...Κάντε τις δουλειές σας και θα προσπαθήσουμε να βρούμε άλλη μέρα...
pmam
Δηλαδή σήμερα δεν θα γίνει καθόλου???
GOD-FREAKIN-DAMNIT gdi.gif angry_red.gif
Pierce
ναι. θελετε μεσοβδομαδα να γινει το ντραφτ, 'η την αλλη κυριακη ιδια ωρα;
Καλυτερα μεσοβδομαδα παντως...
j-kidd13
QUOTE(pierce21 @ Oct 19 2008, 18:18 ) *
ναι. θελετε μεσοβδομαδα να γινει το ντραφτ, 'η την αλλη κυριακη ιδια ωρα;
Καλυτερα μεσοβδομαδα παντως...

Μεσοβδόμαδα μπορεί να μην μπορούμε όλοι την ίδια ωρα ταυτόχρονα,εκτός και αν το κάνουμε βράδυ...Πιστεύω πως την άλλη Κυριακή είναι καλύτερα...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.