Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA fantasy 08-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Mamuwalde
να γίνει αργά όμως για να μπορούμε να είμαστε live . εμένα θα με βόλευε και 12 μεσάνυχτα biggrin.gif
sarounas
εγώ λέω την άλλη Κυριακή
μέσα στην εβδομάδα θεωρώ αδύνατο να συμμετέχω
ας δούμε όμως τι θέλουν οι περισσότεροι..
pmam
Μεσοβδόμαδα δε λέει... όλοι έχουμε δουλειές και το πιο πιθανό είναι να μην βρεθούμε ούτε οι μισοί... Ακόμα και σήμερα που το λέγαμε εδώ και τόσο καιρό, πάλι δεν ήμασταν όλοι...

Θα κάνουμε νέο league, ή απλά θα ξαναγίνει το draft από την αρχή??
kostasvc15
Καλυτερα μεσοβδομαδα γιατι απο την αλλη εβδομαδα αρχιζουν οι αγωνες...
Ginobili
Μεσοβδόμαδα το βράδυ θα προτιμούσα εγώ.
kemp
και εγω μεσοβδομαδα το βραδυ
B for Basketball
Μεσοβδομαδα μονο τεταρτη βραδυ μπορω κ μετα παλι κυριακη!
Pierce
λοιπον θα βαλω ενα πολ.
1)Κυριακη στις 4
2) μεσοβδομαδα(Δευτερα-Πεμπτη) στις 9 το βραδυ. Γραψτε ποια μερα προτιματε

ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΨΗΦΙΖΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΣΟΙ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΤΟ ΝΤΡΑΦΤ
benchwarmer
QUOTE(Ginobili @ Oct 19 2008, 18:29 ) *
Μεσοβδόμαδα το βράδυ θα προτιμούσα εγώ.


Κι εγω...
sarounas
κυριακή
Ginobili
QUOTE(B for Basketball @ Oct 19 2008, 15:30 ) *
Μεσοβδομαδα μονο τεταρτη βραδυ μπορω κ μετα παλι κυριακη!

Τετάρτη μόνο μετά τις 12...γιατί έχουμε Τσάμπιονς Λιγκ...οπότε δύσκολο

edit:Μεσοβδόμαδα 9 το βράδυ μπορώ όλες τις μέρες εκτός από Τετάρτη.
Gravedigger
Ποιος Μπορεί Τετάρτη στις 12?

VOTE
Επίσης υπάρει η πιθανότητα να προτιμάτε μεσοβδόμαδα στις 9 αλλά να μην έχετε πρόβλημα γα Τετάρτη 12...Τότε πείτε το...
pmam
Να ρωτήσω κάτι πρώτα: η όλη διαδικασία κρατάει σίγουρα 1,5 ώρα?? Γιατί αν σκεφτείς ότι είναι 14 γύροι από 15 ομάδες, μας κάνει 14*15=210 draft picks. Αν πεις ότι θα λείπουν 5-8 άτομα, μέσος όρος για το καθένα είναι στην καλύτερη 1 λεπτό... Το οποίο σημαίνει 3,5 ώρες!!! wacko.gif
Gravedigger
QUOTE (pmam @ Oct 19 2008, 18:55 ) *
Να ρωτήσω κάτι πρώτα: η όλη διαδικασία κρατάει σίγουρα 1,5 ώρα?? Γιατί αν σκεφτείς ότι είναι 14 γύροι από 15 ομάδες, μας κάνει 14*15=210 draft picks. Αν πεις ότι θα λείπουν 5-8 άτομα, μέσος όρος για το καθένα είναι στην καλύτερη 1 λεπτό... Το οποίο σημαίνει 3,5 ώρες!!! wacko.gif

Την ώρα που θα επιλέγουν οι άλλοι εσύ θα ψάχνεις τον παίχτη σου.Όταν έρθει η σειρά σου θα τον επιλέξεις και παίρνει σειρά ο επόμενος.Δεν θα χρειαστεί να περιμένει κανείς,ίσως λίγο μόνο στην αρχή που ακόμα ψάχνεις smile.gif .
Pierce
και αν λειπουν τοσοι, τον χρονο που εχει ο καθε παιχτης στη διαθεση του θα τον παω στο 1 λεπτο με 45 δευτερα, και οχι στα...2,5 λεπτα που ειναι τωρα

ΥΓ:ΠΑΙΔΙΑ ΨΗΦΙΣΤΕ
pmam
Ψήφισα κυριακή, αν και λογικά δεν θα έχω (σοβαρό) πρόβλημα αν γίνει κάποια άλλη μέρα... Τετάρτη ίσως να υπήρχε ένα θέμα, αλλά εφόσον μιλάμε για 12 το βράδυ είμαι οκ! (αν δεν μας πάρει ο ύπνος, tongue.gif γτ θα είμαι απ΄το πρωί στο πόδι και την πέμπτη ξυπνάω πάλι νωρίς)
benchwarmer
Εχουμε και λεμε...

Κυριακη ιδια ωρα δυσκολο
Τεταρτη απογευμα-βραδακι αδυνατο
Πεμπτη απογευμα-βραδακι μαλλον
Τεταρτη η Πεμπτη στις 12 το βραδυ (η και απο τις 10-11) σιγουρα μεσα...
Pierce
εγω εχω ψηφισει για μεσοβδομαδα στις 9.
Δηλαδη για να γινει πιο συγκεκριμενο το κανω Πεμπτη (εκ των πραγματων δηλαδη)
Τεταρτη παντως εγω στις 12 δεν μπορω. Το pre draft θα κανει την δουλεια του για μενα

btw ολα αυτα με δεδομενο οτι θα το φτιαξουν. Γιατι διαφορετικα.....
Mamuwalde
τετάρτη 12 μπορώ . πέμπτη δε βολεύει παίζει κι ο οσφπ ουέφα . εναλλακτικά είμαι μέσα για την κυριακή
Pierce
To τεταρτη 12 θελει αλλη μια ψηφο για να κατοχυρωθει (ενημερωτικα)
Αν γινοταν πεμπτη 12; (το εχω παραχεσει το θεμα το ξερω...)
Mamuwalde
και πέμπτη 12 είμαι μέσα
μπορεί να το ξενυχτήσουμε λίγο αλλά δε θα έχουμε δουλειά εκείνη την ώρα .

δε φταις εσύ . οι λαλάκες του σάιτ φταίνε που σακατέψανε τη διαδικασία από πολύ κόσμο
j-kidd13
Εγώ ψήφισα Κυριακή...αλλά και Τετάρτη στις 12 είναι μια χαρά...
Ginobili
QUOTE(pierce21 @ Oct 19 2008, 20:14 ) *
To τεταρτη 12 θελει αλλη μια ψηφο για να κατοχυρωθει (ενημερωτικα)
Αν γινοταν πεμπτη 12; (το εχω παραχεσει το θεμα το ξερω...)

Πέμπτη στις 12 είναι μια χαρά,Τετάρτη είναι πολύ δύσκολο....αμφιβάλλω αν θα έχω προλάβει να γυρίσω από το ΟΑΚΑ με Βέρντερ
kostasvc15
QUOTE(pierce21 @ Oct 19 2008, 20:14 ) *
To τεταρτη 12 θελει αλλη μια ψηφο για να κατοχυρωθει (ενημερωτικα)
Αν γινοταν πεμπτη 12; (το εχω παραχεσει το θεμα το ξερω...)

Τριτη 12;Θα περιμενουμε ως την Πεμπτη;
Παντως δεν ειναι τπτ απο θεμα χρονου...μετα απο τα πρωτα-σημαντικα 7-8 picks (μιση ωρα περιπου) οποιος θελει το αφηνει και συνεχιζει μονο του,οποιος θελει να κατσει μεχρι το τελος θα παρει καμια ωρα.Τοσο ειχε παρει και περισυ,μη τα κανουμε τραγικα τα πραγματα...
B for Basketball
Tεταρτη στις 12....για πεμπτη δεν ξερω απο τωρα.
Ginobili
QUOTE(kostasvc15 @ Oct 19 2008, 22:41 ) *
Τριτη 12;Θα περιμενουμε ως την Πεμπτη;
Παντως δεν ειναι τπτ απο θεμα χρονου...μετα απο τα πρωτα-σημαντικα 7-8 picks (μιση ωρα περιπου) οποιος θελει το αφηνει και συνεχιζει μονο του,οποιος θελει να κατσει μεχρι το τελος θα παρει καμια ωρα.Τοσο ειχε παρει και περισυ,μη τα κανουμε τραγικα τα πραγματα...

Εγώ είπα,όλες τις μέρες μπορώ εκτός από Τετάρτη στις 12
Pierce
oπως καταλαβαίνετε απο την ψηφοφορια ,κλειδωσε το 12 το βραδυ και επειδη Τεταρτη δεν μπορει ο τζινομπιλι αλλα ουτε και εγω tongue.gif θα γινει την Πεμπτη. Αν ημουν ο μονος που δεν μπορουσα θα γινοταν κανονικα τεταρτη. Οποτε...



ΠΕΜΠΤΗ ΣΤΙΣ 12 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΟ ΝΤΡΑΦΤ
και η Παναγια μαζι μας
kostasvc15
QUOTE(pierce21 @ Oct 20 2008, 15:19 ) *
Αν ημουν ο μονος που δεν μπορουσα θα γινοταν κανονικα τεταρτη. Οποτε...

Ουτος η αλλως επρεπε να βρουμε μερα οπου να μπορεις και εσυ..ολο και κατι προκειψει...
j-kidd13
Εγω θα λείπω δυστυχώς...Θα αφεθώ στα χέρια της τύχης και του pre-order!!!
Pierce
QUOTE (nba.com)
UFC LIVE DRAFT UPDATE - 10/21/2008
As several fans have noted over the past few days, we have been experiencing problems that have affected the Live Draft feature. We have now fixed the issues with the Live Draft and have added functionality to get your draft back up and running quickly.

The commissioner can now restart your draft at any round and any pick as well as pause the draft. If your draft did not go as smoothly as possible, this will allow you to either continue where you left off, or choose a place to resume the draft.

Please continue to send your comments regarding any issues you may encounter through the UFC Feedback Form above. Even though we’ve thrown up a few bricks, your satisfaction is important to us. Your messages have helped us identify and resolve these issues.

Please accept our apologies for any frustration this has caused. Good luck with your upcoming drafts!


Αιντε να δουμε. Παντως στην βοηθητικη λιγκα προσπαθουμε με τον gravedigger να κανουμε ενα ρημαδοmock draft απο την Δευτερα αλλα ακομα τιποτα.
θυμιζω
ΠΕΜΠΤΗ ΣΤΙΣ 12 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΟ ΝΤΡΑΦΤ

οποιος δεν μπορει να ειναι εδω, ας κανει την λιστα του για να μην επιλεγει το παιχνιδι οποιον παιχτη του καπνισει.
Οι λιστες που ειχαν γινει πριν απο σημερα, ισως να εχουν διαγραφει, για αυτο να τις ξανακανετε
Gravedigger
Οι λιστες που ειχαν γινει πριν απο σημερα, ισως να εχουν διαγραφει, για αυτο να τις ξανακανετε Το τονίζουμε! biggrin.gif
Pierce
QUOTE (pierce21 @ Oct 22 2008, 16:57 ) *
ΠΕΜΠΤΗ ΣΤΙΣ 12 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΟ ΝΤΡΑΦΤ

οποιος δεν μπορει να ειναι εδω, ας κανει την λιστα του για να μην επιλεγει το παιχνιδι οποιον παιχτη του καπνισει.
Οι λιστες που ειχαν γινει πριν απο σημερα, ισως να εχουν διαγραφει, για αυτο να τις ξανακανετε



και κατι ακομα. με IE και opera δειχνει να δουλευει μια χαρα, με firefox αδυνατει να λειτουργησει.
j-kidd13
Εμένα που δοκίμασα μπαίνει κανονικά με firefox...Λες να έχω κανα πρόβλημα καtα τη διάρκεια του draft???????
Ginobili
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 23 2008, 20:59 ) *
Εμένα που δοκίμασα μπαίνει κανονικά με firefox...Λες να έχω κανα πρόβλημα καtα τη διάρκεια του draft???????

Και σε μένα με firefox δουλεύει μια χαρά
benchwarmer
Για καλο και για κακο, μπειτε με εξπλορερ.. Δεν θα παθετε τιποτα για μια φορα..

Πιρς που εισαι?? Τι λεει, θα τα καταφερουμε σημερα??
Pierce
o ασθενης μαλλον θα επιβιωσει! tongue.gif Εσεις που τα καταφερνετε με firefox, σας εμφανιζει κανονικα τους παιχτες;
(εγω παντως με οπερα θα μπω)
Ginobili
QUOTE(benchwarmer @ Oct 23 2008, 21:20 ) *
Για καλο και για κακο, μπειτε με εξπλορερ.. Δεν θα παθετε τιποτα για μια φορα..

Πιρς που εισαι?? Τι λεει, θα τα καταφερουμε σημερα??

Ρε συ,πλάκα μας κάνεις? Δοκίμασα με εξπλόρερ...και μόνο που δεν ανατινάχτηκε!! Σέρνεται!!! Θες να μου φας τους παίκτες???? tongue.gif
benchwarmer
QUOTE(Ginobili @ Oct 24 2008, 00:31 ) *
Ρε συ,πλάκα μας κάνεις? Δοκίμασα με εξπλόρερ...και μόνο που δεν ανατινάχτηκε!! Σέρνεται!!! Θες να μου φας τους παίκτες???? tongue.gif


Ο Πιρς το ειπε smiley.gif
Pierce
επιτελους το ντραφτ εγινε! Σιγουρα καποιες μικροδυσκολιες υπηρξαν ( α ρε σαρουνας, φαινεται το ντραφτ δεν σε θελει καθολου ).
Τωρα μπορουμε ολοι να καουμε ομαδικως με τα trades
Υπενθυμιζω οτι αυριο το τοπικ θα μεταφερθει εδω
pmam
Ρε σεις, από πότε θα μπορούμε να φτιάξουμε το lineup?? Kαι πότε θ'αρχίσουν τα trdes και όλο το νταβαντούρι? Και γιατί οι "υπέυθυνοι" ήταν τόσο ανεύθυνοι?? Και ποιος θέλει να του δώσω τον Delfino tongue.gif ?
j-kidd13
Μπορώ να πώ πως απο τις επιλογές που είχα στο μυαλό μου απο πρίν,δεν πήρα σχεδόν κανένα....Αnyway,έστω και έτσι πάμε για μεγάλη μάχη....
Mamuwalde
εγώ δεν έχω ξαναπαίξει fantasy , οπότε να είστε καλοί μαζί μου για να τα πάμε καλά tongue.gif

αν μπορείτε να μου εξηγήσετε το εξής ? πόντους παίρνουν μόνο οι βασικοί που θα δηλωθούν κάθε βδομάδα ?
benchwarmer
Ολα καλα λοιπον smiley.gif

Κριμα ρε σαρουνας....

Πιρς, δινω Παου για Joe Johnson... (και οποιος αλλος ενδιαφερεται, για sg η sf, πχ Ντουραντ, Ιγκουονταλα κλπ κλπ) rolleyes.gif rolleyes.gif
Ginobili
QUOTE(giopride @ Oct 24 2008, 00:55 ) *
πόντους παίρνουν μόνο οι βασικοί που θα δηλωθούν κάθε βδομάδα ?

NAI!!
Άντε να εμφανιστούν τα ρόστερ!!! Πόσο θέλει ακόμα..κανά 20λεπτο??? Θέλω να δω τα ρόστερ όλων μας...για να τα συγκρίνω,και να βγάλω μια πρώτη εικόνα για τα φαβορί... icon_drunk.gif
Pierce
QUOTE (pmam @ Oct 24 2008, 00:52 ) *
Ρε σεις, από πότε θα μπορούμε να φτιάξουμε το lineup?? Kαι πότε θ'αρχίσουν τα trdes και όλο το νταβαντούρι? Και γιατί οι "υπέυθυνοι" ήταν τόσο ανεύθυνοι?? Και ποιος θέλει να του δώσω τον Delfino tongue.gif ?

Το λαιναπ εντος μισαωρου. Τα τρειντς δεν ξερω, λογικα και αυτα αμεσα, ειναι θεμα του nba.com
Οι υπεθυνοι εκαναν οτι μπορουσαν, και τα πραγματα πηγαν σχετικα ηρεμα και καλα. Αντε μην μπλοκαρω ολα σου τα trades και μεινεις και με τον ντελφινο στο χερι cool.gif

QUOTE (benchwarmer @ Oct 24 2008, 00:56 ) *
Πιρς, δινω Παου για Joe Johnson...

ph34r.gif μην το πεις παρα εξω αυτο.
pmam
QUOTE(pierce21 @ Oct 24 2008, 02:58 ) *
Το λαιναπ εντος μισαωρου. Τα τρειντς δεν ξερω, λογικα και αυτα αμεσα, ειναι θεμα του nba.com
Οι υπεθυνοι εκαναν οτι μπορουσαν, και τα πραγματα πηγαν σχετικα ηρεμα και καλα. Αντε μην μπλοκαρω ολα σου τα trades και μεινεις και με τον ντελφινο στο χερι cool.gif

E, εντάξει, αν τα σκάτωναν τελείως και 2η φορά, τότε... Απλά, απότι είδα, στα τελευταία picks (μετά το 7) το παιχνίδι μας έδειχνε ότι ναναι, ενώ στην πραγματικότητα draftαρε άλλους. Anyway, θα δείξει.

Και αν μου μείνει ο Delfino στο χέρι θα του δώσω εγώ συμβόλαιο να γυρίσει στο nba!! 69.gif
benchwarmer
QUOTE(pmam @ Oct 24 2008, 03:08 ) *
E, εντάξει, αν τα σκάτωναν τελείως και 2η φορά, τότε... Απλά, απότι είδα, στα τελευταία picks (μετά το 7) το παιχνίδι μας έδειχνε ότι ναναι, ενώ στην πραγματικότητα draftαρε άλλους. Anyway, θα δείξει.

Και αν μου μείνει ο Delfino στο χέρι θα του δώσω εγώ συμβόλαιο να γυρίσει στο nba!! 69.gif


Οχι σε ολους...

Βασικα, αυτο που καταλαβα ειναι οτι, αν το αφηνες να κυλησει και απλως εκανες τα πικ σου, δεν ειχες προβλημα..
Αν αρχιζες τα queue και τα search, τοτε πιθανο να κολλαγε...

Τεσπα, εχουμε και σχολη αυριο icon_drunk.gif
Αντε καληνυχτα!!

Και αυριο ερχονται τα trades smiley.gif
B for Basketball
QUOTE(pmam @ Oct 24 2008, 01:08 ) *
E, εντάξει, αν τα σκάτωναν τελείως και 2η φορά, τότε... Απλά, απότι είδα, στα τελευταία picks (μετά το 7) το παιχνίδι μας έδειχνε ότι ναναι, ενώ στην πραγματικότητα draftαρε άλλους. Anyway, θα δείξει.

Και αν μου μείνει ο Delfino στο χέρι θα του δώσω εγώ συμβόλαιο να γυρίσει στο nba!! 69.gif

Τrade με Delfino ουτε για πλακα να το σκεφτεσαι...
Ψαξε να βρεις τιποτα στους F.A....
Tι δεν το ξερες?
Ναι μπορουμε να παρουμε οποιον θελουμε απο τους F.A.!
kostasvc15
QUOTE(pmam @ Oct 24 2008, 01:08 ) *
E, εντάξει, αν τα σκάτωναν τελείως και 2η φορά, τότε... Απλά, απότι είδα, στα τελευταία picks (μετά το 7) το παιχνίδι μας έδειχνε ότι ναναι, ενώ στην πραγματικότητα draftαρε άλλους. Anyway, θα δείξει.

Εγω παντως δεν ειχα τετοιο προβλημα,μηπως ηταν δικο σου λαθος;

Εσεις που παιζετε πρωτη φορα ψαρακες tongue.gif προσεξτε στις προτασεις που θα σας ερθουν..μη χασει απο νωρις το ενδιαφερον του το παιχνιδι...Χωρις αυτο να σημαινει οτι δε θα κανω προτασεις εγω
pmam
QUOTE(B for Basketball @ Oct 24 2008, 03:13 ) *
Τrade με Delfino ουτε για πλακα να το σκεφτεσαι...
Ψαξε να βρεις τιποτα στους F.A....
Tι δεν το ξερες?
Ναι μπορουμε να παρουμε οποιον θελουμε απο τους F.A.!


Το ήξερα (δηλαδή το υποψιαζόμουν). Σαφώς και το είπα για πλάκα biggrin.gif
Όταν κλικάρω στο "my team" βγάζει "There was an unexpected error. Please try again, if the problem persists contact nba.com support." Είναι προσωρινό μέχρι να φορτώσει τους παίχτες, ή παίζει να ξανακάνουμε draft tongue.gif ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.