Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA fantasy 08-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
kemp
τον παγκωσα τον μπαινουμ και εβαλα γουιλσον τσαντλερ στη θεση του.
ελπιζω να μου βγει αν και προβλεπω ασχημη βδομαδα για μενα bball.gif
benchwarmer
Μπα οχι... Μενω ως εχει, με τις εσωτερικες αλλαγες μονο, και βλεπουμε την αλλη βδομαδα..
Gravedigger
Έχετε ξεχάσει τα μαθηματικά σας?Μήπως πρέπει να ξεσκονίσετε τα παλιά σας βιβλία?Το ΝΒΑ είναι εδώ και με χαρά σας ανακοινώνουμε ότι φροντίζει για την εξάσκηση των μαθηματικών σας γνώσεων.Αν θέλετε overall score ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕ ΤΟ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ.*



*Ίσως βέβαια επειδή είναι 10 παρά η ώρα και δεν το έχουν υπολογίσει ακόμα tongue.gif
Ginobili
QUOTE(Gravedigger @ Nov 5 2008, 08:36 ) *
Έχετε ξεχάσει τα μαθηματικά σας?Μήπως πρέπει να ξεσκονίσετε τα παλιά σας βιβλία?Το ΝΒΑ είναι εδώ και με χαρά σας ανακοινώνουμε ότι φροντίζει για την εξάσκηση των μαθηματικών σας γνώσεων.Αν θέλετε overall score ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕ ΤΟ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ.*



*Ίσως βέβαια επειδή είναι 10 παρά η ώρα και δεν το έχουν υπολογίσει ακόμα tongue.gif

Έλα ντε.....πρέπει να καθόμαστε να προσθέτουμε τα σκορ κάθε περιόδου,για κάθε έναν από εμάς,για να βγάλουμε συνολικό σκορ.....Μιλάμε δηλαδή για τρομερό ΜΠΑΧΑΛΟ... icon_drunk.gif
Ελπίζω ο Ομπάμα να επιληφθεί του θέματος...αλλιώς τι μας το παίζει μπασκετικός...? tongue.gif
Από την άλλη,ούτε πρόγραμμα έχουν βάλει...μόνοι μας πρέπει να το ψάχνουμε κι αυτό.....έχω ξενερώσει πραγματικά με το παιχνίδι... 68.gif


Ούτε trade με περισσότερους από 1 παίκτη μπορούμε να κάνουμε......
Ginobili
Ρε παιδιά...μπορεί να μου πει κάποιος γιατί δεν μπορούμε να κάνουμε trades με περισσότερους από 1 παίκτη ανά ομάδα???? Βαθμολογίες,πρόγραμμα...κτλ..υπάρχει περίπτωση να τα φτιάξουν...ή μπα....??
Pierce
εχω σηκωσει τα χερια ψηλα rolleyes.gif
Ginobili
Καλά...το σύστημα έχει βαρέσει διάλυση!!!! Πλέον στο scoreboard...δεν δείχνει καν την συνολική βαθμολογία για την επιμέρους περίοδο...Δηλαδή πρέπει να προσθέσουμε από μόνοι μας την βαθμολογία κάθε παίκτη μας,για να βρούμε το σκορ της περιόδου....και από κει και πέρα...το ίδιο και για τις άλλες περιόδους...για να βγάλουμε συνολικό αποτέλεσμα... icon_drunk.gif
Αντί να φτιάχνει δηλαδή...χειροτερεύει... hammer.gif hammer.gif hammer.gif hammer.gif





icon_bored.gif
Ginobili
Μπα....την έφτιαξαν την βαθμολογία..πως και το έπαθαν...?
Mamuwalde
εδώ φτιάξανε και τα trades !!!

δε μου λέτε , αν γίνει δεκτή ή τράμπα από πότε ισχύει και τι γίνεται με τους ήδη κερδισμένους πόντους των παικτών ?
Ginobili
QUOTE(giopride @ Nov 6 2008, 11:38 ) *
εδώ φτιάξανε και τα trades !!!

δε μου λέτε , αν γίνει δεκτή ή τράμπα από πότε ισχύει και τι γίνεται με τους ήδη κερδισμένους πόντους των παικτών ?

Δεν τα έχουν φτιάξει ακόμα.Trade μπορείς να κάνεις μόνο για να δώσεις ένα παίκτη και να πάρεις επίσης έναν.Trade,εμπλέκοντας περισσότερους παίκτες δεν μπορείς να κάνεις....

Τώρα όσον αφορά,αν γίνει δεκτή η τράμπα...αυτή αρχίζει να ισχύει από την έναρξη της επόμενης περιόδου(Την επόμενη Τρίτη δηλαδή).Οι παλιοί κερδισμένοι πόντοι των παικτών...όπως είναι λογικό,δεν μετράνε από εδώ και πέρα στην ομάδα σου,αλλά τα σκορ που κάνουν από δω και πέρα.


Άλλο μελανό σημείο της υπόθεσης,είναι ότι το παιχνίδι δεν μας δείχνει τον μ.ο βαθμολογίας των παικτών....Ελπίζω να το φτιάξουν κι αυτό...κάποτε..... icon_drunk.gif
Mamuwalde
μου έχουν κάνει trade offer , 3 παίκτες για 1 . νομίζω ότι μπορείτε να το δείτε κι εσείς στο trade room.

αν και ο ντιρκ είναι αμετακίνητος biggrin.gif

επειδή δεν το πολυκατάλαβα , τους ήδη κερδισμένους πόντους του πάικτη σου από τις προηγούμενες 2 βδομάδες θα τους χάσεις δίνοντας τον ?
Gravedigger
QUOTE (giopride @ Nov 6 2008, 14:27 ) *
επειδή δεν το πολυκατάλαβα , τους ήδη κερδισμένους πόντους του πάικτη σου από τις προηγούμενες 2 βδομάδες θα τους χάσεις δίνοντας τον ?

Όχι δεν χάνεις τίποτα.Ότι έχει κερδίσει θα σου μείνει και από εκεί και πέρα προσθέτονται τα score που θα κάνει ο καινούριος παίχτης από την στιγμή που τον πήρες.
pmam
Δίνω Finley & Tyrus Thomas για ένα καλό forward.
Beasly ίσως...??? Ενδιαφέρεται κανείς??
Ginobili
QUOTE(giopride @ Nov 6 2008, 13:27 ) *
μου έχουν κάνει trade offer , 3 παίκτες για 1 . νομίζω ότι μπορείτε να το δείτε κι εσείς στο trade room.

Πως γίνεται αυτό???? ohmy.gif Πάντως στο trade room,εγώ δεν βλέπω τίποτα...για τέτοιες ανταλλαγές....
Pierce
στο trade room, βγαζει μονο τα trades που αφορουν τον καθεναν.
Ginobili
Το 3 παίκτες για έναν δεν καταλαβαίνω πως γίνεται...
Mamuwalde
δεν πειράζει νομίζω να την πω την προσφορά ? την απέρριψα πάντως

μου έδινε ο Hip Hoopers prince , yinlian και smith για dirk.

εμφανίστηκε στο trade room. είχε reject και accept .

ρώτα τον hip hooper
Ginobili
QUOTE(giopride @ Nov 6 2008, 15:56 ) *
δεν πειράζει νομίζω να την πω την προσφορά ? την απέρριψα πάντως

μου έδινε ο Hip Hoopers prince , yinlian και smith για dirk.

Ποιόν Σμιθ σου έδινε από τους 2 που έχει?? Γιατί αν σου έδινε τον Τζος....πρέπει να είσαι βλάκας για να αρνηθείς.... laugh.gif
Gravedigger
QUOTE (Ginobili @ Nov 6 2008, 17:08 ) *
Ποιόν Σμιθ σου έδινε από τους 2 που έχει?? Γιατί αν σου έδινε τον Τζος....πρέπει να είσαι βλάκας για να αρνηθείς.... laugh.gif

Εμμ...Υπάρχει 1 περίπτωση να τον είπες βλάκα.... wink.gif
Mamuwalde
o jr ήτανε . και δεν εμπιστεύομαι τον κινέζο ούτε τον jr για σταθερά στατιστικά για διαφορετικούς λόγους .
χώρια που δε θα μπορώ να τους πάιξω και τους 3 και οι ψηλοί μου αποδίδουν για αρχή

χώρια που είναι και ζήτημα γούστου . δεν τον δίνω , δεν τον δίνω tongue.gif .
Ginobili
QUOTE(Gravedigger @ Nov 6 2008, 17:28 ) *
Εμμ...Υπάρχει 1 περίπτωση να τον είπες βλάκα.... wink.gif

Τελικά δεν είναι.... tongue.gif
Mamuwalde
να'στε καλά biggrin.gif

μάλλλον ο hooper θα ήταν βλάκας αν έκανε τέτοια πρόταση biggrin.gif [no offence]
pmam
kemp τον devin harris τον θέλεις ακόμα?
Έχω μια πρόταση, αλλά δεν ξέρω αν θα σε αρέσει...
Ηarris+Finley+Thomas για Bosh+Billups
Πώς σε φαίνεται??
Ginobili
QUOTE(pmam @ Nov 6 2008, 22:01 ) *
kemp τον devin harris τον θέλεις ακόμα?
Έχω μια πρόταση, αλλά δεν ξέρω αν θα σε αρέσει...
Ηarris+Finley+Thomas για Bosh+Billups
Πώς σε φαίνεται??

Για Bosh+Billups εγώ σου δίνω καλύτερους παίκτες από αυτούς ζητάς!!!!


edit* Γράψε λάθος...νόμιζα ότι ο kemp είχε τον Χαρις......είπα κι εγώ................!!! icon_drunk.gif
pmam
Bασικά εγώ ζητάω Bosh+Billups. Ψιλοκλοπή, το ξέρω biggrin.gif
Αλλά χρειάζομαι ένα καλό pg να αντικαταστήσει τον Harris... Εκτός και αν μπει και άλλος στο παιχνίδι. Anyone??
sarounas
προσφέρω τον Ντουάιτ Χάουαρντ για δύο παίκτες που βγάζουν ο καθένας μέσο όρο πάνω από 35
νομίζω είναι λογικό αυτό που ζητάω
όποιος θέλει ας προτείνει κάτι
kemp
QUOTE(pmam @ Nov 7 2008, 00:01 ) *
kemp τον devin harris τον θέλεις ακόμα?
Έχω μια πρόταση, αλλά δεν ξέρω αν θα σε αρέσει...
Ηarris+Finley+Thomas για Bosh+Billups
Πώς σε φαίνεται??


καλα δεν πιστευω πως χρειαζεται να απαντησω...
για pg κρατα τον ντεβιν θα ανεβει σιγουρα ,το υπογραφω smiley.gif
και περαν αυτου κανεις δεν προκειται να σου δωσει κατι καλυτερο...
Ginobili
QUOTE(sarounas @ Nov 7 2008, 01:46 ) *
προσφέρω τον Ντουάιτ Χάουαρντ για δύο παίκτες που βγάζουν ο καθένας μέσο όρο πάνω από 35
νομίζω είναι λογικό αυτό που ζητάω
όποιος θέλει ας προτείνει κάτι

O.J. Mayo+Spencer Hawes ?
sarounas
όχι δεν μου αρέσουν οι προτάσεις σας, άρα μένει ώς έχει προς το παρών

τον Χάουαρντ τον δίνω μόνο για δύο παίκτες πρώτης γραμμής όπως έγραψα παραπάνω, αυτό είναι το μόνο που διαπραγματεύομαι.
Γκίλμπο και Έλις δεν τους θυσιάζω για μετριότητες, θα τους κρατήσω και ας προσφέρουν ότι μπορέσουν cool.gif
Ginobili
QUOTE(sarounas @ Nov 8 2008, 02:39 ) *
όχι δεν μου αρέσουν οι προτάσεις σας, άρα μένει ώς έχει προς το παρών

τον Χάουαρντ τον δίνω μόνο για δύο παίκτες πρώτης γραμμής όπως έγραψα παραπάνω, αυτό είναι το μόνο που διαπραγματεύομαι.
Γκίλμπο και Έλις δεν τους θυσιάζω για μετριότητες, θα τους κρατήσω και ας προσφέρουν ότι μπορέσουν cool.gif

Καλό όμως είναι να είσαι και λίγο πιο ρεαλιστής.Σίγουρα Αρίνας +Έλις είναι παικταράδες...το θέμα είναι όμως ότι χάνεις σκορ,και μένεις πίσω.Ο Έλις ειδικά...έχει "τιμωρηθεί" για 30 αγώνες...

Όσον αφορά τον Χάουαρντ...μπορείς να μου πεις τι ζητάς σε παίκτες συγκεκριμένα???
Pierce
24.gif
εμενα πλεον δεν μπαινει καν στο παιχνιδι
24.gif
j-kidd13
Και εγώ μόλις πήγα να μπώ και μου έβγαζε κατι error και τέτοια...τον παίζουν οι τύποι....
Ginobili
κι εμένα,δεν μπαίνει.Ελπίζω να είναι για καλό....μπας και φτιάχνουν τίποτα....τις προάλλες πριν φτιάξουν την βαθμολογία,είχαν εξαφανίσει για λίγο και τις επιμέρους βαθμολογίες των παικτών.
kostasvc15
Απο τη στιγμη που δεν μπορεις να βλεπεις τα χθεσινα σκορ των παιχτων δεν εχει νοημα να ασχολεισαι.Ασε που αρχισαν και οι τραυματισμοι
Mamuwalde
φτιάξανε και το schedule . άντε τσούκου τσούκου μέχρι τα playoff θα έχει τελειοποιηθεί το παιχνίδι rolleyes.gif

το λοιπό τι ζητάτε για :

ae kampoxorion - jamal crawford
filothei - mike miller
hip hoopers - quentin richardson
Mamuwalde
τα trades που πρότεινα δεν τα κρατάει το μηχάνημα ή απλά με φτύνετε κατάμουτρα μέσα σε 2 λεπτά ? biggrin.gif
Ginobili
Ρε παιδιά....αφού εγώ δεν μπορώ να προτείνω trade,παλεύω και δεν γίνεται τίποτα...κάντε μου εσείς επιτέλους ένα...να δω τι γίνεται
kostasvc15
Ουτε εγω μπορω να κανω trade,μονο 1 με 1 μπορω...Σαρουνας δινω Καμπι και Μομπλι για τον Σουπερμαν
Gravedigger
Εγώ έχω κάνει 1 σωρό προτάσεις γιατί χρειάζομαι η SF η PF επειγόντως (σήμερα δηλαδή) αλλά μέχρι τώρα μάλλον δεν έχει δεχτεί κανείς γιατί δεν τις βλέπω πια στο trade room.Η βλακεία είναι ότι δεν μου έρχεται 1 mail να μου πει ότι αρνήθηκαν και δεν ξέρω μήπως εξαφανίστηκαν.Όποιος έχει δεχθεί πρόταση από μένα ας το γράψει,να ξέρω αν σας έρχονται.
Ginobili
Σαρούνας δίνω για τον Σούπερμαν Spencer Hawes+Yao Ming

Κώστα σου δίνω τον Yao Ming για Josh Smith+Prince

Pierce σου δίνω Spencer Hawes+Μπαργκιάνι για τον Γκούντεν

fraggior σου δίνω Yao Ming+Hakim Warrick για Τούρκογλου και Τζινόμπιλι

jjc σου δίνω Josh Howard + Nick Young για Καρμέλο


Mamuwalde
οι benchwarmers μου έκαναν πρόταση για diaw-deng [αρνήθηκα].

το γράφω απλά για να ξέρει ότι έφτασε η πρόταση tongue.gif

δε μου λέτε είναι υποχρεωτικό να δηλώσω 5 bench ή μπορώ να αφήσω 4 ?
Mamuwalde
gravedigger : maxiell για ramon sessions ?
pmam
Nεκροσκάφτη, πήρα την προσφορά αλλά δεν απάντησα ακόμη. Να αλλάξει ο Ridnour με τον Sessions παίζει?
Pierce
QUOTE (Ginobili @ Nov 11 2008, 16:39 ) *
Pierce σου δίνω Spencer Hawes+Μπαργκιάνι για τον Γκούντεν

τσουκου, οπως και τσουκου για τον mike miller gio, εναν με εναν δυσκολα να τον κανω trade
B for Basketball
QUOTE(Ginobili @ Nov 11 2008, 15:39 ) *
fraggior σου δίνω Yao Ming+Hakim Warrick για Τούρκογλου και Τζινόμπιλι


Χα.....
εγω ειμαι ο fraggior....
Και τσου....
Δν θα τον παρεις ετσι ευκολα τον Μανου 19.gif
Ginobili
QUOTE(B for Basketball @ Nov 11 2008, 19:59 ) *
Χα.....
εγω ειμαι ο fraggior....
Και τσου....
Δν θα τον παρεις ετσι ευκολα τον Μανου 19.gif

Κάνε ό,τι θες...κράτα τον μέχρι τα Χριστούγεννα....να είσαι στην μέση της βαθμολογίας....
Αν θες...κάνε εσύ μια πρόταση για τον Μανού...εκτός κι αν τον αγαπάς τόσο πολύ πια....οπότε...πραγματικά....χαίρομαι να είναι στο ρόστερ σου.... laugh.gif
Mamuwalde
ρε πάιδες να σας δώσω κι ένα μελλοντικό pick μπας δεχτείτε καμιά προσφορά ? έτσι για τη χαρά του παιχνιδιού tongue.gif να πω ότι έκανα trade icon_wave.gif

μέχρι τι ώρα μπορούμε να δηλώνουμε την ομάδα ? τρίτη 12 τα μεσάνυχτα είναι ?
Pierce
μεχρι 5 λεπτα πριν τον πρωτο αγωνα...
Gravedigger
QUOTE (pmam @ Nov 11 2008, 20:47 ) *
Nεκροσκάφτη, πήρα την προσφορά αλλά δεν απάντησα ακόμη. Να αλλάξει ο Ridnour με τον Sessions παίζει?

Όπως είναι δεν υπάρχει περίπτωση? cool.gif
sarounas
QUOTE(Gravedigger @ Nov 11 2008, 23:16 ) *
Όπως είναι δεν υπάρχει περίπτωση? cool.gif

Μανού όχι για τον Γιάο happy.gif
αλλά όπως βλέπω ο Hawes κρατιέται σε σταθερά καλό επίπεδο, οπότε είμαι σύμφωνος αν θέλεις και εσύ με την προηγούμενη προσφορά σου Μayo+Hawes για τον Howard

@δεν βλέπω πουθενά τα προτεινόμενα trades, πάλι δεν λειτουργεί σωστά το ρημάδι;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.