Help - Search - Members - Calendar
Full Version: F1 κανείς;
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Άλλα αθλήματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Anxel
Εκτός από το μπάσκετ ποιοί από εδώ μέσα ασχολούνται και με την Formula 1...; wink.gif
harris
εγω....

εχω επισκεφθει την Σκωτια και τυχαια επεσα στο χωριο του Κουλθαρντ....ηταν εκει, μετα απο γκραν πρι Αυστριας και εχω φωτο μαζι του στο μουσειο του ,εμενα μεσα στην Μακ Λαρεν και αυτογραφο με αφιερωση..... w00t.gif

πολυ κουλ τυπος

ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΜΑΚ ΛΑΡΕΝ
Anxel
Ναι όμως τώρα πια ο Κούλθαρντ δεν αγωνίζεται με την Μακ Λάρεν...Μήπως τώρα είσαι με την Red Bull Racing;

Εγώ πάντως γουστάρω Williams-BMW...

Ψάχνομαι με κάτι φιλαράκια για να πάμε στο Grand Prix της Κωνσταντινούπολης...Αυτό για αρχή και μετά θα ακολουθήσουν και άλλα...
harris
kimi Raikkonen και τα μυαλα στα καγκελα........... 77.gif
Anxel
Φυσικά...Ο Κίμι είναι από τους καλύτερους οδηγούς στο πρωτάθλημα...Και η Μακ Λάρεν έχει και γαμώ τα μονοθέσια(το πιο γρήγορο)αλλά παρουσιάζει πολλά προβλήματα...Αν καταφέρει και τα λύσει τότε θα πάει πολύ καλύτερα...
harris
προβληματα αξιοπιστιας...κυριως στους κινητηρες..
Anxel
Ναι...Ο κινητήρας προσφέρει εκπληκτική ταχύτητα αλλά παρουσιάζει και αρκετά μηχανικά προβλήματα...Θυμάσαι πέρισυ που στα περισσότερα Grand Prix κανένα μονοθέσιο της Mc Laren δεν τερμάτιζε;Συνέχεια στις εγκαταλείψεις...
Warrior
QUOTE (harris @ Jun 6 2005, 11:54 PM)
kimi Raikkonen και τα μυαλα στα καγκελα........... 77.gif

77.gif 77.gif 77.gif

Πω πω,τωρα το ειδα το topic!!

Και εγω φαν της Φορμουλα 1 και της Μακ Λαρεν!
Τωρα απο ποτε...ολοι μπορειτε να φανταστειτε!! biggrin.gif

Φερραρι+Σουμαχερ 68.gif 68.gif

Επισης ειμαι εσχατως φαν και του MotoGP!(εδω και 4 χρονια)
Ας οψεται ο νεος θεος του μηχανοκινητου αθλητισμου..!

77.gif 77.gif Valentino Rossi 77.gif 77.gif
LEFTERIS733
ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ ME TH Mclaren!!! 77.gif
Achilleas13
Σουμι 4ever
thrylos7
Damon Hill...
Jordan Honda(και όχι άλλες εκφάνσεις, ούτε ασφαλώς midland...)
και ασφαλώς, Εddie Jordan!!!

Από τις μεγάλες, ανέκαθεν συμπαθούσα Mclaren και αντιπαθούσα Ferrari.. με τη Γουίλιαμς, ουδέτερος αφού όταν άρχισα να παρακολουθώ εκεί ήταν ο Hill και πήρε το πρωτάθλημα, τί περίεργο... (βλέπε Τσιμπόνα και Τσακαλίδη..)

Μάλιστα, προηγούμενη χρονιά το έχασε στον τελευταίο αγώνα από μπινιά του Σουμάχερ(τον οποίο έφερε στην F1 η Jordan...)

Επίσης, κατάφερε να βγει 2ος με την Άροους όποιος ξέρει από F1 καταλαβαίνει τι σημαίνει αυτό...Μάλιστα, έχασε την πρώτη θέση από πρόβλημα στο τέλος του αγώνα..
Κι επίσης, μαζί με τον Ραλφ Σουμάχερ, έκαναν με τη Τζόρνταν το 1-2 σε έναν αγώνα...
trefoil 13
Μόλις είδα το τόπικ... Άργησα ε;;;
Ανακάλυψα όμως ότι υπάρχει και κάτι το οποίο δεν θα πλακώνομαι με τον Χάρη...
Κίμι Κίμι οεοεοε! 77.gif
harris
trefoil αφού ξερεις ότι σε αγαπάω... αλλά και σε αυτό μπορεί να πλακωθούμε, αφού εγω είμαι με την ΜΑΚ ΛΑΡΕΝ... τώρα που θα φύγει ο Ράικονεν, αυτός ο αλήτης, δεν με νοιάζει αν πάρει και το πρωτάθλημα...
trefoil 13
Ε, δεν θα συμφωνήσουμε πουθενά...
V@Roxe##13
ΡΕ ΣΟΥΜΙ και μονο, ολοι οι αλλοι δεν αξιζουν. Τωρα που ο Σουμαχερ πηρε τα πανω του δεν χανει με τιποτα.
BubyDudy
Κίμι Ραϊνκόνεν (όποτε δεν τον προδίδει το αμάξι δείχνει τι αξίζει), Νίκο Ρόζμπεργκ (νομίζω έχει ταλέντο για την εποχή μετά τους Αλόνζο-Ραϊνκόνεν) και Τζένσον Μπάτον (τον συμπαθούσα από τις αρχές της καριέρας του)

Φανατικός αντι-Φεράρι και αντι-Αλόνζο επίσης...
mstam
Συμφωνω για τον Κιμι.Πιστευω ειναι μια κλαση πιο πανω απο ολους τους αλλους....
liolias
Ναι αλλα το πρωταθλημα παλι ο Αλονσο θα το παρει!
trefoil 13
QUOTE(liolias @ Aug 25 2006, 03:06 AM) *
Ναι αλλα το πρωταθλημα παλι ο Αλονσο θα το παρει!

ούξου!
mstam
Δε νικαει παντα ο καλυτερος.....
liolias
Γιατι ποιος ειναι αυτος?? Ο Κιμι 68.gif ???
trefoil 13
QUOTE(liolias @ Aug 25 2006, 09:02 PM) *
Γιατι ποιος ειναι αυτος?? Ο Κιμι 68.gif ???

K-I-M-I R-A-I-K-K-O-N-E-N THE BEST!
Warrior
QUOTE(liolias @ Aug 25 2006, 06:02 PM) *
Γιατι ποιος ειναι αυτος?? Ο Κιμι 41.gif 77.gif thumbsup.gif ???


Φυσικα!!Αφου συμφωνεις και εσυ... rolleyes.gif

Τωρα αν φυγει απο την Μακ Λαρεν ohmy.gif...μαλλον ο Αλονσο θα γινει αυτοματως ο καλυτερος!! smile.gif
liolias
Αρα δεν κρινεις τον οδηγο απο την οδηγικη του ικανοτητα αλλα απο το μονοθεσιο που οδηγει. αρα ερχεσαι στα λογια μου.
Warrior
QUOTE(liolias @ Aug 26 2006, 05:26 PM) *
Αρα δεν κρινεις τον οδηγο απο την οδηγικη του ικανοτητα αλλα απο το μονοθεσιο που οδηγει. αρα ερχεσαι στα λογια μου.


Χαβαλε εκανα ρε...

Τον Ραικονεν το θεωρω εξαιρετικα ικανο(αλλα και απιστευτα ατυχο) οδηγο.Δυστυχως οσο και να θελουμε
ασφαλη συμπερασματα δεν μπορουμε να βγαλουμε.Και αυτο επειδη στην Φορμουλα 1(τωρα πια) ο
σημαντικοτερος παραγοντας ειναι το μονοθεσιο που οδηγεις....(εδω και πολλα χρονια βασικα)

Αυτο εμενα με εχει απογοητευσει και εχω αρχισει και χανω το ενδιαφερον μου για το σπορ.Αν δεν αλλαξει
κατι....προβλεπω να μειωνονται οι φαν.

Για παραδειγμα βρισκω πολυ πιο εντυπωσιακο και ενδιαφερον το ΜοτοGP..(Βαλεντινο 77.gif 77.gif )
liolias
Ναι οτι ειναι ατυχος ειναι.Θυμαμαι πριν 2 χρονια που αποχωρησε σε 11 αγωνες και η οθονες μας γεμιζαν με καπνους...Παντως τα MOTO GP ειναι πολυ πιο ενδιαφερον με τις προσπερασεις που γινονται σε καθε γυρο ενω στην f1 μπορει να δουμε ολο και ολο 2 σοβαρες προσπερασεις καθως συνεχως οι ομαδες ενδιαφερονται περισσοτερο για την ασφαλεια και ετσι μειωνουν το θεαμα.
thrylos7
Πράγματι πολύ άτυχος(ειδικά πριν 2 χρόνια, σωστός!) ο Κίμι! Όπως και ο Φιζικέλα(πρόπερσι ήταν έντονος ο συναγωνισμός με τον Κίμι!) ενώ τα προηγούμενα χρόνια ο Γιάρνο Τρούλι που ήταν κάθε φορά στους πρώτους στην εκκίνηση αλλά μετά...
Αν δε σήκωνε το χέρι σαν να βαράει τζαμπ σουτ(μέχρι τον καρπό) όταν πίνει θα ήταν καλύτερα(άσχετο, αλλά μου άρεσε το σχετικό σχόλιο του Πουρναράκη σήμερα)!
QUOTE
καθως συνεχως οι ομαδες ενδιαφερονται περισσοτερο για την ασφαλεια και ετσι μειωνουν το θεαμα.

Τί εννοείς λέγοντας ασφάλεια; Σίγουρους βαθμούς αντί να ρισκάρουν παραπάνω;

Εγώ πάλι προτιμώ την F1...
liolias
Εννοω τα διαφορα βοηθητικα συστηματα που μειωνουν την ταχυτητα του μονοθεσιου ωστε να ειναι πιο ασφαλες. οπως πχ το traction control.
dizzy_fingers
Μα δεν ευθύνονται οι ομάδες για αυτό, αλλά η FIA με τους κανονισμούς-περιορισμούς που βάζει.
Και καλά κάνει.
klearxos
Καλησπερα
Για θεαμα στην F1 μονο JPM!
thrylos7
Θα επιστρέψει άραγε;
Δεν έχεις κι άδικο.. Ήταν λίγο κριάρι βέβαια.. Ποτέ δεν ήταν σε δίλημμα ανάμεσα σε τακτική ρίσκου ή συντηρητική..
klearxos
Καλημερα
Πιστευω οτι δεν θα επιστρεψει γιατι ειναι πολυ εγωιστης ωστε να γυρισει σε καμια Red Bull ή Midland μετα απο την BMW και την McLaren.
Το κριαρι θα το αφησω ασχολιαστο....Εχω επικοινωνια με τον Σειτανιδη για αντιστοιχους και ακομα προσβλητικοτερους χαρακτηρισμους του μεσω του contra..
Τελος σχετικα με το διλλημα επικινδυνο προσπερασμα ή συντηρηση εχεις δικιο οτι στο δικο του οτο μυαλο δεν υπηρχε ποτε θεμα διλληματος, ομως αυτο ηταν που προσεφερε θεαμα στο σπορ.

Ημουν παντα αντιδραστικος απο μικρος οποτε οταν αρχισα να ασχολουμαι με την F1 βρηκα εναν οδηγο που με εντυπωσιαζε, κατα καποιο τροπο, και σχεδον ολοι τον εβριζαν. Η επιλογη του Juan δεν ηταν και πολυ δυσκολη..

Αυτα...
liolias
Αν επιστρεψει μονο σε τετοιες ομαδες μπορει να παει.Οι μεγαλες δεν την ξαναπαταν.
klearxos
Καλησπερα
Τι ακριβως εννοεις οτι δεν την ξαναπαταν?
thrylos7
Δεν ήθελα να στον θίξω... tongue.gif

Με το κριάρι εννοώ αυτό ακριβώς που ορμάει συνέχεια χωρίς να το πολυσκεφτεί...

Και ασφαλώς αυτό έχει ως αποτέλεσμα το θέαμα...

Διευκρινήσεις για να μην παρεξηγούμαστε.. rolleyes.gif
(Δεν ξέρω να τον βρίζουν τόσοι πολλοί...)
klearxos
Καλησπερα
Δεν ειναι θεμα να τον βριζουν πολλοι.
Το θεμα ειναι να υπαρχουν επιχειρηματα.
Τα, επιθετικο στυλ, δεν υπολογιζει την ομαδα, ειναι χοντρος κτλ τα ακουω βερεσε....
Εννοειτε πως δεν επιβαλλουμε την αποψη μας σε κανεναν. Ειμαστε ομως σε ενα forum οποτε συζηταμε.
Παραδειγμα: Δικη μου αποψη ειναι οτι σιγουρα δεν ειναι καλυτερος απο Σουμαχερ, Αλονσο, Ραικονεν αλλα ειναι καλυτερος απο ολους τους δευτερους οδηγους στις συγκεκριμενες ομαδες,(Massa, Fischichella, De la Rosa) και σιγουρα καλυτερος απο τους υπολοιπους (βεβαια μιλαμε για την συγκεκριμενη χρονικη στιγμη μιας και δεν ξερουμε πως θα εξελιχθουν τα ταλεντα τυπου Roseberg, Kovalainen, Kubica etc.)
Ειμαι και λιγακι ευεξαπτος... οποτε δεν θελει και πολυ για να αρπαχτω..
peace.gif
liolias
Σε ποιο θεμα ακριβως ειναι καλυτερος απο Massa, Fischichella, De la Rosa????
klearxos
Γενικη οδηγικη ικανοτητα.
klearxos
Προκριματικα Monza:
1ος Raikonnen
2ος Schumacher
3ος Heidfield
4ος Massa
5ος Alonso

Η διαφορα μεταξυ Raikonnen και Schumacher στα 0,002 του δευτερολεπτου!!
Ο Alonso ειχε προβληματα με τα ελαστικα.

Ελπιζω να δουμε εναν καλο αγωνα αυριο.
Warrior
Tελικα ο Αλονσο θα ξεκινησει 10ος(!!) επειδη οι κριτες θεωρησαν οτι εμποδισε τον Μασα και τον τιμωρησαν
με 5 θεσεις....Αναβει για τα καλα η μαχη του τιτλου μετα απο αυτη την εξελιξη.

Quiz της ημερας?

Με ποιον τροπο θα εγκαταλειψει σημερα ο Ραικονεν??

α)Θα σπασει ο κινητηρας
β)Προβλημα με τα ελαστικα(πλακα πλακα,πολλα προβληματα χτες)
γ)Εξοδο
δ)Θα πεσει πανω του καποιος πιλοτος
ε)Λαθος των μηχανικων στα πιτς

69.gif rolleyes.gif
liolias
Αν και ο Αλονσο ειναι σε πολυ δυσκολη θεση τωρα πιστευω οτι θα το παρει.Τελος παντων λιγοι αγωνες εμειναν θα δουμε.
sihainas
Σταματάει τελικά ο Σούμι... εγώ ελπίζω να σταματήσει με ένα ακόμα πρωτάθλημα...
klearxos
Τον Σουμαχερ δεν τον παω μια!
Θα μπορουσες ανετα να με χαρακτηρησεις ως Αντι-Σουμαχερικο!

Αυτο ομως δεν με εμποδιζει να του αναγνωρισω οτι ειναι ενας απο τους μεγιστους της F1!
liolias
Φυσικα αυτο το παραδεχεται και ο πιο αντι-Σουμαχερικος!! Ειναι ενας απο τους μεγαλυτερους οδηγους που περασαν απο την f1.
Achilleas13
Σούμι και τα μυαλά στα κάγκελα.Στους 2 Βαθμούς πλέον η διαφορά.

Μπορει να αποχωρεί ο Σούμι αλλα στη Ferarri 77.gif 77.gif θα έρθει ένας πάρα πολύ καλός οδηγός(αν όχι ο καλύτερος μετά τον Σουμάχερ)ο Raikonen
sihainas
Έπρεπε να μείνει άλλη μια χρονιά... σκεφτήτε δύδιμο Σούμι, Ραικόνεν... περίπατο θα έκανε η Φεράρι...
klearxos
Δυο πολυ καλοι οδηγοι σε μια ομαδα δεν σημαινει απαραιτητα περιπατος.
Σημαινει σιγουρα ανταγωνισμος και σημαινει οτι καποιος απο τους δυο θα πρεπει να συμβιβαστει με την ιδεα οτι ειναι ο Νο 2.
Ποιος απο τους δυο θα το δεχονταν αυτο?

Παντως οπως και να εχει ο Σουμαχερ παει να κανει αυτο που δεν εχουν καταφερει πολλοι: Να φυγει δοξασμενος και βεβαια στην κορυφη!
liolias
Εγω πιστευω οτι ολοι καποτε πρεπει να σταματαν και να παρουν ευκαιριες και οι νεοι οδηγοι.π.χ ενα διδυμο αλονσο ραικονεν δεν θα με χαλουσε καθολου.
Achilleas13
Ο Σουμάχερ σταματάει την κατάληλη στιγμή.Τη στιγμη πού βρίσκεται στην κορυφή και όχι σε παρακμή.Αν μάλιστα πάρει και το πρωτάθλημα.........
liolias
15 γύρους πριν το τέλος του αγώνα, ενός αγώνα που φαινόταν ότι θα κατέληγε άνετα στον Schumacher, ο κινητήρας της Ferrari, σπάει. Είναι η πρώτη απώλεια κινητήρα για τον Schumacher μετά από 111 αγώνες. Την ώρα που ο Γερμανός πήγαινε στην άκρη, αργά, με το κατεστραμμένο του μονοθέσιο, ο Alonso περνούσε δίπλα του.

Δεν ξέρουμε πως έκανε εκείνη τη στιγμή ο Ισπανός, αλλά σίγουρα αν κρίνουμε από τις αντιδράσεις του μετά τον αγώνα, οι άνθρωποι της Renault θα πρέπει να έκλεισαν τα ακουστικά τους για να προστατεύσουν τα αυτιά τους.

Ο Schumacher επέστρεψε αργά, με τα πόδια, στα pits της Ferrari. Ένας υπερβολικά τυχερός θεατής, πήρε το καπέλο του Schumacher με δάκρυα στα μάτια, την ίδια στιγμή που ο ίδιος ο Schumacher με δυσκολία συγκρατούσε τα δικά του. Το ίδιο γινόταν και στην Ferrari. Κι όμως, όταν ο Γερμανός έφτασε εκεί, αντί να τον παρηγορήσουν οι μηχανικοί κι οι υπεύθυνοι της ομάδας, αυτός ήταν που έδινε κουράγιο και μοίραζε αγκαλιές κι ευχαριστώ.

Έχασε ως πραγματικά μεγάλος πρωταθλητής. Ως ένας σπουδαίος αθλητής, που παραδέχθηκε και δημόσια την ήττα του. Έφτανε αυτή η στιγμή για να σβήσει τα λάθη του; Σίγουρα όχι. Όμως ήταν αρκετή, για να αμβλύνει κάποιες αμυχές της πολύ μεγάλης καριέρας του. Στα παιδιά μας και τα εγγόνια μας οι περισσότεροι θα έχουμε να λέμε πως είχαμε την τιμή να δούμε τη μαεστρία του Schumacher πίσω από το τιμόνι. Και θα επιλέξουμε να τους δείξουμε τις εικόνες από το GP της Ιαπωνίας του 2006, αντί για το Μονακό ή τη Jerez του 1997…
f1net.gr
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.