Help - Search - Members - Calendar
Full Version: F1 κανείς;
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Άλλα αθλήματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Alexmei
OΛΕΕΕΕΕΕ w00t.gif w00t.gif Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον Hamilton και το "άνοιγμα" στην βαθμολογία smile.gif smile.gif Καλός ο Alonso. Go Hami smile.gif smile.gif smile.gif
man10
O Xαμιλτον δειχνει να εχει λαμπρο μελλον,δεν ξερω αλλα ολα αυτα που εχει πετυχει φετος σε συνδυασμο με μια απιστευτη ωρμοτητα που βγαζει προς τα εξω οδηγουν στο συμπερασμα οτι θα γραψει ιστορια ο ανθρωπος...
P.Faliro13
η ferrari εκανε το 1-2 wav.gif .πρωτος ο κιμι smile.gif , δευτερος ο μασα smile.gif και τριτος ο χαμιλτον.
Das Kapital



Shake it baby

1-2

Go Tifosi
Das Kapital
Η πρωτη εξαδα στην εκκινηση σημερα ειναι:

1.Μασσα
2.Χαμιλτον
3.Ραικονεν
4.Αλονσο
5.Κουμπιτσα
6.Χαιντφιλντ
Das Kapital
1-2 για Φερραρι Μασσα Ραικονεν Αλονσο,οι κατασκευαστες στους 11
Achilleas13
Η Ferrari αντεπιτιθεται.Το εχουμε το πρωταθλημα στους κατασκευαστες
man10
Xαρηκα οσο μπορουσα για αυτη την νικη της Φεραρι,βεβαια με δεν μπορεσα να χαρω οσο θα θελα λογω των γεγονοτων με την φωτια,αλλα anyway το 1-2 ειναι παντα 1-2...
jjc
QUOTE
Έγκλημα και τιμωρία

Το συμβούλιο της Παγκόσμιας Μηχανοκίνητης Ομοσπονδίας Αθλητισμού τιμώρησε με μια απο τις πιο σκληρές ποινές που έχει επιβληθεί στην ιστορία της F1 την McLaren, τιμωρώντας την με μηδενισμό στην βαθμολογία κατασκευαστών και χρηματικό πρόστιμο 100 εκ. δολλαρίων(!), ενώ για το υπόλοιπο της σεζόν η Βρετανική ομάδα δεν θα κατακτήσει βαθμό στους κατασκευαστές.
Έτσι λοιπόν μετά τις τελευταίες εξελίξεις το πρωτάθλημα κατασκευαστών βρίσκεται στα χέρια της Ferrari δεν συμβαίνει όμως το ίδιο και με το πρωτάθλημα οδηγών...

Το μοναδικό ευχάριστο για την Βρετανογερμανική εταιρία είναι πως η τιμωρία δεν επηρεάζει τους δύο πιλότους της, Λιούις Χάμιλτον και Φερνάντο Αλόνσο που διατηρούν τους βαθμούς στο πρωτάθλημα οδηγών.

Ο λόγος για την βαριά καμπάνα που ήχησε άσχημα στο Γουόκινγκ και άφησε άφωνους τους φίλους όχι μόνο της McLaren αλλά ολόκληρου του μηχανοκίνητου αθλητισμού είναι η κατασκοπία εις βάρος της Ferrari γνωστή και ως Stepney gate.

Αρχικά η Βρετανογερμανική εταιρία είχε αθωωθεί αλλά ύστερα απο αίτημα της σκουντερία, η υπόθεση επανεξετάστηκε σήμερα (13/09) σε δικαστήριο του Παρισίου.

Η δίκη ξεκίνησε σήμερα (13/09) στις 09:30 (ώρα Γαλλίας) διήρκησε 9 ώρες, ενώ συμμετείχαν αρκετοί μάρτυρες, τόσο της Ferrari, όσο και της McLaren καθώς επίσης και 26 ένορκοι (WMSC) που έκριναν ένοχη για κατασκοπία την ιστορική Βρετανική εταιρία.

"Οι WMSC αποφάσισαν να αφαιρεθούν όλοι οι βαθμοί της McLaren στο πρωτάθλημα κατασκευαστών της Φόρμουλα 1 το 2007, ενώ η ομάδα δεν μπορεί να κατακτήσει κανέναν βαθμό για το υπόλοιπο του πρωταθλήματος. Επίσης τιμωρείτε με πρόστιμο 100 εκατομμυρίων δολλαρίων.

Μετά απο αίτημα της FIA, δίνουμε ασυλία στους οδηγούς της McLaren, σαν αντίτιμο για την παροχή στοιχείων και δεν υπάρχει ποινική ρήτρα στο πρωτάθλημα οδηγών.

Οι WMSC θα λάβουν επίσης μια πλήρη τεχνική έκθεση σχετικά με το μονοθέσιο της McLaren του 2008, και εν συνεχεία θα πάρει μια απόφαση στη συνεδρίασή του Δεκεμβρίου 2007 ως προς ποια κύρωση, ενδεχομένως, θα επιβληθεί στην ομάδα για την σεζόν του 2008", ανέφερε σχετικά η απόφαση των 26 ενόρκων (WMSC).

Όπως γίνεται εύκολα κατανοητό η "καμπάνα" μπορεί να είναι ακόμα μεγαλύτερη για την McLaren καθώς αν διαπιστωθεί στο μονοθέσιο της Βρετανικής εταιρίας για το 2008 κάτι επιλήψιμο τότε έπεται συνέχεια...

Απο την πλευρά της η Παγκόσμια Ομοσπονδία Μηχανοκίνητου Αθλητισμού (FIA), θα απαγορεύσει την παρουσία αντιπροσώπων της McLaren, στο πόντιουμ των αγώνων που απομένουν ακόμα και σε περίπτωση που κάποιος οδηγός της βρεθεί στην πρώτη τριάδα. Οι λόγοι που πάρθηκε η συγκεκριμένη απόφαση θα ανακοινωθούν αύριο απο την FIA.

Σ' ότι αφορά την δίκη απο τους ανθρώπους της McLaren έδωσαν το παρόν ο Ρον Ντένις, ο Μάνσουρ Όιγερ, ο διευθύνων σύμβουλος Τζόναθαν Νέιλ και το αφεντικό της αθλητικής Mercedes-Benz Νόρμπερτ Χάουγκ.

Στην δίκη βρέθηκε επίσης ο πρωτοπόρος της βαθμολογίας, Λιούις Χάμιλτον, αλλά και ο οδηγός δοκιμών της McLaren, Πέντρο Ντε Λα Ρόσα του οποίου διάφορα email με τον Φερνάντο Αλόνσο εκτιμούσαν πως θα ληφθούν υπόψη για την εκδίκαση της υπόθεσης.

Ο Ισπανός παγκόσμιος πρωταθλητής Φερνάντο Αλόνσο, έλαμψε δια της απουσιάς του, όμως αναμένεται να μιλήσει για το συγκεκριμένο θέμα στην Συνέντευξη Τύπου του γκραν πρι του Βελγίου σήμερα το απόγευμα. Έκπληξη αποτέλεσε η παρουσία του πρώην τεχνικού διευθυντή της Ferrari, Ρος Μπράουν, στο Παρίσι.

Αξίζει να σημειωθεί πως στην θητεία του στην σκουντερία ο Ρος Μπράουν είχε πολύ καλές σχέσεις με την "πέτρα του σκανδάλου" Νάιτζελ Στέπνεϊ.


απο sport24.gr
Das Kapital
1-2 ευκολη νικη για Φερραρι με πρωτο τον Κιμι και 2ο τον Φελιπε οι Μακλαρεν εκαναν το 3-4 με Αλονσο και Χαμιλτον αντιστοιχα!
Das Kapital
Ανεξαρτητως αποτελεσματος νομιζω πως ο σημερινος αγωνας θα ειναι ο καλυτερος που εχω δει ποτε μου!

Καλη τυχη Κιμι smiley.gif
spysta
o Felipe παει για πρωτος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Παμε ρε τρελε!!!!!!!!!
Pierce


τελος
Anaz
τι λες τωρα?? w00t.gif
Pierce
that's what i'm talking about baby biggrin.gif . ο ανθρωπος που στη βοτκα του εχει και λιγο αιμα( blink.gif tongue.gif ) σηκωσε την κουπα σημερα 77.gif
Alexmei
ξενέρωσα
Pierce
oταν μαθει η μερσεντες να φτιαχνει σασμαν και κινητηρες θα σταματησεις να ξενερωνεις blech.gif
γιατι η μακλαρεν εκανε οτι εκανε φετος διοτι η ΦΙΑ περιόρισε το στροφαρισμα των κινητηρων στις 18000 στροφες. Αν το αφηναν ως τις 20ή και παραπανω τα μοτερια της μερσεντες θα εσκαγαν καθε 3 αγωνες
Flash
QUOTE
oταν μαθει η μερσεντες να φτιαχνει σασμαν και κινητηρες θα σταματησεις να ξενερωνεις


Έτσι, έτσι...

Μπράβο ρε φιλανδική βοτκοκανάτα, μας έκανες υπερήφανους. Να το πάρει κι η Βοστώνη φέτος και τα μυαλά στα κάγκελα... biggrin.gif
klearxos
Συγχαρητηρια στον Κιμι για την κατακτηση του πρωταθληματος! 41.gif

Ειδε κανεις την συνεντευξη τυπου?
Εχω την εντυπωση οτι ο πιο χαρουμενος ηταν ο Αλονσο!!!! 68.gif
Das Kapital
ΗΤΑΝ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΤΕ!
ΙΣΩΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΚΕΙΤ
ΝΙΩΘΩ ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΤΟ ΑΛΟΓΟ

GO FERRARI-GO KIMI-GO TIFOSI

Το ξερω κανεις δε θα με πιστεψει αλλα εγω πιστευα πως το εχουμε! ΤΕΛΟΣ

Προσκυνηστε 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif







Τον βρηκαμε το διαδοχο! smiley.gif
Alexmei
@Lebron: ξέρεις πολύ καλά ότι εγώ δεν είπα τίποτα μετά το πρόστιμο και ότι δεν μπορείς να καυχιέσαι ότι μου την λες τώρα γιατί κατηγορούσα την ομάδα σου, γιατί όπως σου είπα, ήμουν σίγουρος μετά τον μηδενισμό των κατασκευαστών, ότι θα το πάρει η Φερράρι και στο είπα.


Κατα τα άλλα ο Αλόνσο θα το σηκώσει του χρόνου σε όποια ομάδα και να πάει 77.gif
Wilkinson
Ατελείωτο θρίλερ

Ο τίτλος του SPORT 24 αναφέρεται στον πιο γλυκό ύπνο του Κίμι Ραϊκόνεν που... κοιμήθηκε τρίτος και ξύπνησε πρώτος, αλλά μάλλον ο Φινλανδός δεν έπρεπε να κοιμηθεί μετά το τέλος του αγώνα της Βραζιλίας. Ο πιλότος της Ferrari μέχρι τις πρώτες πρωινές ώρες της Δευτέρας ΔΕΝ είναι παγκόσμιος πρωταθλητής, στο πιο χιτσκοκικό πρωτάθλημα της ιστορίας.

Ο Ραικόνεν πήρε τη νίκη στο τελευταίο GP και σε συνδυασμό με την έβδομη θέση του Χάμιλτον στέφθηκε προσωρινά πρωταθλητής. Ο αγώνας στην Βραζιλία ήταν συναρπαστικός και αφού τερμάτισαν όλα τα μονοθέσια οι Ιταλοί της Ferrari πίστευαν πως έκαναν το νταμπλ κατακτώντας μετά το πρωτάθλημα κατασκευαστών και αυτό των οδηγών.

Ο... σεναριογράφος όμως του φετινού πρωταθλήματος είχε φυλάξει ακόμα ένα επεισόδιο θρίλερ για το τέλος ολοκληρώνοντας το έργο του ακριβώς όπως ήταν και η πλοκή του καθ' όλη την διάρκεια της σεζόν.

Στα γραφεία της FIA εξετάζεται ο αποκλεισμός των Χάιντφιλντ, Κούμπιτσα, Ρόσμπεργκ και Νακαγίμα καθώς η θερμοκρασία στα καύσιμα του βρέθηκε υψηλότερη από την επιτρεπόμενη.

Το όριο είναι στους 10 βαθμούς και οι παραπάνω πιλότοι βρέθηκαν με θερμοκρασία καυσίμων μέχρι και 14 βαθμούς. Αν κάποιος από εσάς πιστεύει πως δεν είναι η συγκεκριμένη παράβαση δεν είναι τόσο σοβαρή ώστε να αποφέρει αποκλεισμό των παραπάνω πιλότων, επισημαίνουμε πως η πιο πάνω παράβαση μπορεί να δώσει μέχρι και 10 άλογα περισσότερα στο μονοθέσιο!

Σε περίπτωση που η FIA αποφασίσει να αποκλείσει του πιλότους τότε ο τίτλος πάει στα χέρια του Χάμιλτον αφού οι Ρόσμπεργκ, Κούμπιτσα και Χάιντφιλντ τερμάτισαν στις θέσεις 4,5 και 6 αντίστοιχα, με αποτέλεσμα ο Βρετανός να παίρνει την 4η θέση και μαζί τον τίτλο του παγκόσμιου πρωταθλητή.

Σε δεδικασμένο που υπάρχει οι οδηγοί είχαν αποκλειστεί αλλά μετά την έφεση οι βαθμοί τους επιστράφηκαν και τιμωρήθηκαν μόνο οι ομάδες τους. Απόφθεγμα; Ο παγκόσμιος πρωταθλητής μπορεί να αργήσει να στεφθεί... blink.gif

apo sport24....
Wilkinson
QUOTE(Wilkinson @ Oct 22 2007, 03:21 ) *
Ατελείωτο θρίλερ

Ο τίτλος του SPORT 24 αναφέρεται στον πιο γλυκό ύπνο του Κίμι Ραϊκόνεν που... κοιμήθηκε τρίτος και ξύπνησε πρώτος, αλλά μάλλον ο Φινλανδός δεν έπρεπε να κοιμηθεί μετά το τέλος του αγώνα της Βραζιλίας. Ο πιλότος της Ferrari μέχρι τις πρώτες πρωινές ώρες της Δευτέρας ΔΕΝ είναι παγκόσμιος πρωταθλητής, στο πιο χιτσκοκικό πρωτάθλημα της ιστορίας.

Ο Ραικόνεν πήρε τη νίκη στο τελευταίο GP και σε συνδυασμό με την έβδομη θέση του Χάμιλτον στέφθηκε προσωρινά πρωταθλητής. Ο αγώνας στην Βραζιλία ήταν συναρπαστικός και αφού τερμάτισαν όλα τα μονοθέσια οι Ιταλοί της Ferrari πίστευαν πως έκαναν το νταμπλ κατακτώντας μετά το πρωτάθλημα κατασκευαστών και αυτό των οδηγών.

Ο... σεναριογράφος όμως του φετινού πρωταθλήματος είχε φυλάξει ακόμα ένα επεισόδιο θρίλερ για το τέλος ολοκληρώνοντας το έργο του ακριβώς όπως ήταν και η πλοκή του καθ' όλη την διάρκεια της σεζόν.

Στα γραφεία της FIA εξετάζεται ο αποκλεισμός των Χάιντφιλντ, Κούμπιτσα, Ρόσμπεργκ και Νακαγίμα καθώς η θερμοκρασία στα καύσιμα του βρέθηκε υψηλότερη από την επιτρεπόμενη.

Το όριο είναι στους 10 βαθμούς και οι παραπάνω πιλότοι βρέθηκαν με θερμοκρασία καυσίμων μέχρι και 14 βαθμούς. Αν κάποιος από εσάς πιστεύει πως δεν είναι η συγκεκριμένη παράβαση δεν είναι τόσο σοβαρή ώστε να αποφέρει αποκλεισμό των παραπάνω πιλότων, επισημαίνουμε πως η πιο πάνω παράβαση μπορεί να δώσει μέχρι και 10 άλογα περισσότερα στο μονοθέσιο!

Σε περίπτωση που η FIA αποφασίσει να αποκλείσει του πιλότους τότε ο τίτλος πάει στα χέρια του Χάμιλτον αφού οι Ρόσμπεργκ, Κούμπιτσα και Χάιντφιλντ τερμάτισαν στις θέσεις 4,5 και 6 αντίστοιχα, με αποτέλεσμα ο Βρετανός να παίρνει την 4η θέση και μαζί τον τίτλο του παγκόσμιου πρωταθλητή.

Σε δεδικασμένο που υπάρχει οι οδηγοί είχαν αποκλειστεί αλλά μετά την έφεση οι βαθμοί τους επιστράφηκαν και τιμωρήθηκαν μόνο οι ομάδες τους. Απόφθεγμα; Ο παγκόσμιος πρωταθλητής μπορεί να αργήσει να στεφθεί... blink.gif

apo sport24....

01:30 ώρα Ελλάδος

Τα παραπάνω συνέβησαν μετά το τέλος του αγώνα στην Βραζιλία με τις πόρτες των γραφείων της FIA να παραμένουν ερμητικά κλειστές τις πρώτες ώρες και τις δηλώσεις να πληθαίνουν έξω από αυτές.

Μέχρι στιγμής δύο είναι τα επικρατέστερα σενάρια:
1. Οι συγκεκριμένες ομάδες είχαν πρόβλημα με τους αισθητήρες θερμοκρασίας με αποτέλεσμα να πάρουν λάθος δεδομένα και αναπόφευκτα να ρυθμίσουν λάθος την θερμοκρασία στα καύσιμα.
2.Η θερμοκρασία δεν ελέγχθηκε σωστά καθώς διίστανται οι απόψεις και ο κανονισμός δεν είναι σαφής αν η μέτρηση γίνεται στην αντλία ή στο ντεπόζιτο. Την Κυριακή έγινε στην αντλία.
Wilkinson
01:45 ώρα Ελλάδος

Τα πρώτα νέα αναφέρουν πως δεν θα υπάρξει τιμωρία και πως από ώρα σε ώρα θα υπογραφεί η κατάταξη των οδηγών. Αν γίνει κάτι τέτοιο ο Ραϊκόνεν είναι πρωταθλητής, ΑΝ φυσικά η McLaren δεν ασκήσει έφεση...

Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει κάτι επίσημο με την ενημέρωση από την άλλη άκρη της γης (Βραζιλία) να είναι δύσκολη...
Wilkinson
02:30 ώρα Ελλάδος

Μεγάλα ειδησεογραφικά μέσα (Reuters, Gurdian, Motosport.com, κ.α.) μεταδίδουν την είδηση πως ο τίτλος ανήκει και ΕΠΙΣΗΜΑ στον Κίμι Ραϊκόνεν. Επίσημη ανακοίνωση βέβαια δεν υπάρχει ακόμα.
Wilkinson
03:00 ωρα Ελλάδος

ΤΕΛΟΣ... Οι κριτές σύμφωνα με πληροφορίες επιβεβαίωσαν την τελική κατάταξη στην Βραζιλία και ο Κίμι Ραϊκόνεν είναι παγκόσμιος πρωταθλητής. Μετά από συνεδρία που κράτησε περίπου τέσσερις ώρες η FIA αποφάσισε πως BMW και Williams δεν πρέπει να τιμωρηθούν με τον τίτλο να μένει στον Φινλανδό.

Apoti fenete to pire kai episima o Kimi.... 41.gif 77.gif icon_drunk.gif
Anaz
Aπιστευτη ανταποκριση..Ζησαμε λεπτο προς λεπτο την αγωνια.. 77.gif w00t.gif laugh.gif
Wilkinson
QUOTE(Anaz @ Oct 22 2007, 04:32 ) *
Aπιστευτη ανταποκριση..Ζησαμε λεπτο προς λεπτο την αγωνια.. 77.gif w00t.gif laugh.gif

Thnx tongue.gif
To ksero oti ime foveros antapokritis.... tongue.gif biggrin.gif 69.gif
jois21
Scuderia ετσι απλα, νταμπλ... 19.gif
Alexmei
σιγά μην τιμωρούσαν rolleyes.gif
Das Kapital
QUOTE(Alexmei @ Oct 22 2007, 17:30 ) *
σιγά μην τιμωρούσαν rolleyes.gif

Ξεκολλα λιγο απο αυτη τη νοοτροπια σου και την FIA FERRARI και δες τις εικονες παραπανω αααα και το αβαταρ μου,δε χρειαζομαστε καρφια ολη την ωρα φιλαρακο μας το εχεις πει πολλες φορες,εχεις γινει κουραστικος πια ελπιζω να με καταλαβαινεις αν οχι δε με ενδιαφερει και πολυ!
thrylos7
A... στον Alexmei πήγαινε λοιπόν... rolleyes.gif
Air Kef
Xμ,χωρις να ασχολούμαι καθόλου με την Φ1,δν κατάλαβα γιατι δν τιμωρήθηκαν τελικα οι 4 πιλότοι.
Δεν έκαναν παράβαση που τους οφέλησε;;


Ξερει κανενας;
Pierce
και να τιμωρουνταν δεν θα αλλαζε η βαθμολογια. δηλαδη ο χαμιλτον δεν θα πηγαινε 4ος. οποτε ανθρακες ο θησαυρος για τον ντενις....
sarounas
όταν σκοτώθηκε ο Σένα στην Ίμαλα -το '94 ήταν; - είχα σταματήσει να βλέπω φόρμουλα sad.gif
αν εξαιρέσω την περίοδο της κόντρας του Χάκινεν με τον Σουμάχερ από τότε δεν έχω δει ούτε 5 ολόκληρους αγώνες, μόνο σε πολύ ειδικές περιστάσεις θα δω...

η χθεσινή ήταν μία τέτοια και παρά το ότι ήθελα να κερδίσει ο Ραικόνεν στο τέλος μου άφησε ένα κενό blink.gif


να πω ακόμη ότι την πενταετία που προηγήθηκε και μέχρι το ατύχημα στην Ίμολα σχεδόν ποτέ δεν έχανα αγώνα,
ήμουν μέχρι το κόκκαλο fan του Σένα και πολέμιος του Προστ (πάντως όσοι ήξερα υποστήριζαν τον Γάλλο!)
έ δεν ήταν και ότι καλύτερο να σκοτωθεί ο αγαπημένος μου οδηγός και μετά να κάθομαι να βλέπω τον Μάνσελ, τον Χιλ και τους υπόλοιπους που τους θεωρούσα πάντα μεγάλους αντιπάλους

ήταν πολύ μεγάλο το σοκ για μένα ohmy.gif
Alexmei
QUOTE(lebron15 @ Oct 22 2007, 18:47 ) *
Ξεκολλα λιγο απο αυτη τη νοοτροπια σου και την FIA FERRARI και δες τις εικονες παραπανω αααα και το αβαταρ μου,δε χρειαζομαστε καρφια ολη την ωρα φιλαρακο μας το εχεις πει πολλες φορες,εχεις γινει κουραστικος πια ελπιζω να με καταλαβαινεις αν οχι δε με ενδιαφερει και πολυ!



Kαι εσύ κουραστικός είσαι αλλά δεν στο λέμε.

Και btw, όπως θέλω θα είναι η νοοτροπία μου, δεν θα μου την πεις εσύ, οπότε ξεκόλλα εσύ και σου την σπάνε τα ποστ μου, μην απαντάς σε αυτά.
Pierce
ρε σεις,ηρεμα. μυγα σας τσιμπησε;
(μην απαντησετε οχι tongue.gif )
jois21
οχι tongue.gif

απλα ειναι βαρια, βαρια της scuda η... τεχνογνωσια. icon_drunk.gif
klearxos
Ξεθαβω το topic μιας και σημερα το πρωι ξεκινησε η F1!!

Προς στις καταταρτηριες δοκιμες στο grand prix της Μελβουρνης ο Hamilton της McLaren εχω δευτερος ο Kubica της BMW!
Ο Kovalainen τριτος, τεταρτος ο Massa, πεμπτος ο Heidfeld.
Ο Raikonen εμεινε 16ος λογω προβληματος απο οτι διαβασα.
Πολυ χαμηλα ο Alonso (12ος)
Μεσα στη δεκαδα και οι δυο Toyota, o Coulthard με τη Red Bull, o Rosberg με Williams και ο Vettel!!!! με Toro Rosso!!!

Καλη χρονια σε ολους τους φιλους της F1!
captain charisma
σουμαχερ απο τους παλιους και ραικονεν απο τους νεους 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
Pierce


καταρα σε εσενα φρανκ γουιλιαμς
rchos
θυμαμαι την πρωτη μαιου 1994 ημουν στο διμηνιο κορινθιας.ειχαμε παει για το πασχα.το μεσημερι ειχα καταφερει να ξεφυγω απο τους υπολοιπους να βρω μια τηλεοραση και να δω την αγαπημενη μου τοτε F1.η πιστα που γινοταν ο αγωνας ηταν η ιμολα.η πορωση μου ηταν ενας βραζιλιανος ο οποιος χωρις να καταλαβαινω τοτε γιατι εδινε σε ολο το αθλημα μια αλλη αιγλη.στηνομουν σε καθε αγωνα περιμενοντας να δω αυτον.ερωτευμενος ημουν δε με το κρανος του.παντα ηθελα ενα τετοιο κρανος.απλα για να το εχω.τελικα καταφερε να με κανει να αγαπησω την F1 γενικα.
εκεινος ο αγωνας ομως ηταν διαφορετικος.στα δοκιμαστικα ο μπαρικελο νεαρος τοτε ειχε ενα πολυ ασχημο τρακαρισμα που λιγο ελειψε να τον σκοτωσει αφου εμεινε για 1-2 λεπτα κλινικα νεκρος πριν επανελθει στη ζωη.αυτο ηταν το πρωτο χτυπημα ομως.την επομενη μερα ξανα στα δοκιμαστικα ενας αυστριακος οδηγος ο Roland Ratzenberger εχασε την ζωη του οταν σε μια στροφη δεν καταφερε να στριψει και καρφωθηκε με μεγαλη ταχυτητα στα προστατευτικα κυκλιδωματα.πλεον η ατμοσφαιρα ηταν πολυ βαρια.αν και υπηρχαν σκεψεις για ματαιωση του αγωνα οι οδηγοι πηραν την ευθυνη να τρεξουν και να αφιερωσουν τον αγωνα στον αυστριακο που ειχε πεθανει.μεγαλο λαθος γιατι το κακο εκεινου του τριημερου δεν ειχε τελειωσει.στην εκινηση μετα απο ατυχημα που περιελαμβανε αρκετα μονοθεσια μπηκε το safety car και εκατσε για καποιους γυρους μεσα.ο αγωνας δεν ειχε ξεκινησει καλα.μολις το safety car εφυγε απο την πιστα ο βραζιλιανος οδηγος αρχισε να επιταχυνει και αμεσως εφτιαξε διαφορα απο τον δευτερο(σουμαχερ νομιζω).φτανοντας ομως στην στροφη ταμπουρελο ξαφνικα το μονοθεσιο χωρις εμφανη λογο και αιτια εφυγε απο την πιστα και χτυπησε με μεγαλη ταχυτητα στα προστατευτικα!αμεσως οι γιατροι και οι υπευθυνοι ετρεξαν και τον εβγαλαν απο το μονοθεσιο.με ενα ελικοπτερο μεταφερθηκε στο νοσοκομειο αλλα εκει μετα απο λιγο αφησε την τελευταια του πνοη.θυμαμαι πως κοπηκε η ανασα μου μολις εγινε το δυστηχημα.συναισθημα πολυ περιεργο.μετα δεν θυμαμαι τι εκανα.μονο το βραδυ ενω κοιμομουν ξυπνησα ετρεξα στην τηλεοραση ανοιξα ενα καναλι στην τυχη και επεσα πανω σε ειδησεις την ωρα ακριβως που ελεγαν για τον θανατο του βραζιλιανου οδηγου.η στεναχωρια μου μεγαλη και θυμαμαι το σφιξιμο στην καρδια.το βραδυ εκεινο δεν κοιμηθηκα αφου σαν μικρο παιδι ο βραζιλιανος αυτος ηταν ενα απο τα πρωτα αθλητικα μου 'ειδωλα'.
μετα τον θανατο του οι υπευθυνοι αρχισαν να περνουν τα θεματα ασφαλειας πιο σοβαρα με συνεπεια να εχουμε σαρωτικες αλλαγες σε αυτον τον τομεα στην F1.

αυτος ο βραζιλιανος ειναι ο μεγαλυτερος οδηγος F1 ολων των εποχων λεγοταν Ayrton Senna και με τον θανατο του ολα στο αθλημα εγιναν χειροτερα.για μενα τουλαχιστον.ας αναπαυεται η ψυχη του.οσοο περνανε τα χρονια ο θρυλος του θα μεγαλωνει και θα καταδιοκει οποιον πρασπαθει να τον ξεπερασει(βλεπε σουμαχερ)!
Alexmei
rchos
Invalid Video Link


simply the BEST!
spysta
Tελος εποχης για Super Aguri .... o Σουζουκι υποτιθεται οτι τα ειχε σχεδιασει ολα απο το 2006??
Να δουμε τι θα γινει τωρα και με τον ''σε προηγουμενη ζωη αρχαιο Ιαπωνα Σαμουραι'' Τακουμα Σατο ...

Το Σαββατοκυριακο περιμενω ξανα ευκολη νικη του Κιμι ..
ο Κοβαλαινεν τελικα περασε τα ιατρικα της FIA για να αγωνιστει??
spysta
Τελικα του Φελιπε του παει απιστευτα η Τουρκια ...3η σερι χρονια βγαινει πρωτος.. πολυ ωραιο GP στην Κωσταντινουπολη .. εκπληκτικος και ο Χαμιλτον με μια επικη προσπεραση στον Μασα .. αν και κατεμε του στοιχησε η λανθασμενη επιλογη να τοποθετησει και τη δευτερη φορα στα πιτ σκληρα λαστιχα..
Τσπ , να δουμε τωρα τι θα γινει σε εβδομαδες στο Μονακο
Das Kapital
Πολυ φτωχτο το τοπικ της F1 φετος,σαν χτες μου φαινεται που λογομαχουσα με τον Αλεξμει! tongue.gif

Πολυ κακο το πρωταθλημα φετος,οι αγωνοδικες εκλεβαν συχνα πυκνα τη δοξα του αθληματος και οι πρωτοι οδηγοι εκαναν ασταματητα λαθη,τελος παντων,μακαρι να γινει κατι παρομοιο με το περσινο και να το σηκωσει μπροστα στο λαο του ο Φελιπε!
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
Με τετοια βροχη βλεπω να πεφτει πολυ γελιο σημερα.

Ο λουζερ παλι θα το χασει
benchwarmer
Αν ειναι δυνατον.........
thrylos7
w00t.gif w00t.gif w00t.gif

Δεν υπάρχουν αυτά!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.