Help - Search - Members - Calendar
Full Version: F1 κανείς;
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Άλλα αθλήματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Das Kapital
Επιτελους ενας αγωνας που ο Σουμαχερ δεν ηταν τοσο ατυχος,δεν τον δικαιολογω αλλα φετος ολο κατι του συμβαινει,χαρηκα για τον Μπατον γιατι εχει καταντησει αηδια το θεμα με τον Φετελ,ας τρεξει καλα ο Βρετανος και να το διεκδικησει γιατι ο αλλος ο βρετανος δειχνει ανωριμος ακομα!
Air and King
QUOTE(lebron15 @ Jun 13 2011, 14:38 ) *
Επιτελους ενας αγωνας που ο Σουμαχερ δεν ηταν τοσο ατυχος,δεν τον δικαιολογω αλλα φετος ολο κατι του συμβαινει,χαρηκα για τον Μπατον γιατι εχει καταντησει αηδια το θεμα με τον Φετελ,ας τρεξει καλα ο Βρετανος και να το διεκδικησει γιατι ο αλλος ο βρετανος δειχνει ανωριμος ακομα!

Kαι κυριως μοιαζει dominant σαν οδηγος αλλα το μονοθεσιο μεγαλωνει πολυ την αξια του ενω για μενα δεν ειναι τοσο μεγαλη....
Ο Χαμιλτον για μενα ειναι ο καλυτερος οδηγος και κυριως αυτος που χαριζει θεαμα και θυιζει την χρυση δεκαετια του 80 αρχες 90......
Ναι μεν κανει λαθη αλλα τα κανει γιατι ειναι επιθετικος......
Badass
Είδε κανείς τον αγώνα;
Das Kapital
Τί εγινε το εγκαταλειψαμε το αθλημα; Και φετος βλεπουμε μια απο τις συναρπαστικοτερες χρονιες με πολυ θεαμα,τωρα που η RΒ δειχνει να πεφτει σιγα σιγα το πραγμα γινεται ολο και καλυτερο!
T.W.Is.M.
QUOTE(lebron15 @ Aug 5 2011, 22:33 ) *
Τί εγινε το εγκαταλειψαμε το αθλημα; Και φετος βλεπουμε μια απο τις συναρπαστικοτερες χρονιες με πολυ θεαμα,τωρα που η RΒ δειχνει να πεφτει σιγα σιγα το πραγμα γινεται ολο και καλυτερο!


Το κακο ειναι οτι το ενδιαφερον επιστρεφει για τον καθε αγωνα ξεχωριστα κι οχι για το πρωταθλημα. Γιατι ακομα κι αν δεν εχει το μακραν καλυτερο αυτοκινητο ο Φετελ, ευκολα ή δυσκολα θα μαζεψει τους βαθμους που χρειαζεται για να παραμεινει πρωτος.
Air and King
QUOTE(lebron15 @ Aug 5 2011, 22:33 ) *
Τί εγινε το εγκαταλειψαμε το αθλημα; Και φετος βλεπουμε μια απο τις συναρπαστικοτερες χρονιες με πολυ θεαμα,τωρα που η RΒ δειχνει να πεφτει σιγα σιγα το πραγμα γινεται ολο και καλυτερο!

Τωρα ειναι αργα πια.Ο Φεττελ που ειναι υπερτιμημενος κατεμε δειχνει να το καθαριζει.Μονο αν αυτοκτονησει θα το χασει.
Ο Καλυτερος οδηγος ειναι ο Χαμιλτον.Ακομα και επιπολαιος καποιες φορες ειναι το πιο pure ταλεντο τα τελευταια 15 χρονια.
Ειναι ο μοναδικος οδηγος που θυμιζει κατι απο τον μεγαλο Αυρτον Σεννα...
Υ.Γ.Αν παει κανεις Μοντσα τον Σεπτεμβρη να μου στειλει pm.Εγω εκει θα ειμαι με πολυ κοσμο.Καμια 10αρια Τιφοζι παρεα και εγω ο μοναδικος Μακλαρενικος.....
Magnus92
Αυλαια, λοιπον, και τυπικα σημερα στο Πρωταθλημα ( φυσικα χωρις να ολοκληρωθουν ολοι οι αγωνες) με τον Φέτελ να κατακτάει το 2ο συνεχομενο πρωταθλημα, στο λιγοτερο, κατα τη γνωμη μου, ενδιαφερον πρωταθλημα, τουλαχιστον απο την στιγμη που αρχισα να βλεπω εγω Φ1.

Δεν ξερω αν ειναι η διαφορα του μονοθεσιου ( οπως οι περισσοτερι λενε ) ή αν ο Φετελ έχει αυτο το κατι παραπανω, παντως θα πρεπει ισως κατι να αλλαξει ωστε να αυξηθεί και παλι η αγαπη για το συγκεκριμένο σπορ.


ΥΓ Τουλαχιστον μας εμεινε μια καλή μάχη, αυτη για τη 2η θέση, με Μπατον, Αλονσο αλλα και Γουεμπερ να την διεκδικουν απο πολύ κοντα... Αν εχει καποιο ενδιαφερον αυτη η θέση τελικα...
morrison
QUOTE(Magnus92 @ Oct 9 2011, 12:26 ) *
Αυλαια, λοιπον, και τυπικα σημερα στο Πρωταθλημα ( φυσικα χωρις να ολοκληρωθουν ολοι οι αγωνες) με τον Φέτελ να κατακτάει το 2ο συνεχομενο πρωταθλημα, στο λιγοτερο, κατα τη γνωμη μου, ενδιαφερον πρωταθλημα, τουλαχιστον απο την στιγμη που αρχισα να βλεπω εγω Φ1.

Δεν ξερω αν ειναι η διαφορα του μονοθεσιου ( οπως οι περισσοτερι λενε ) ή αν ο Φετελ έχει αυτο το κατι παραπανω, παντως θα πρεπει ισως κατι να αλλαξει ωστε να αυξηθεί και παλι η αγαπη για το συγκεκριμένο σπορ.


ΥΓ Τουλαχιστον μας εμεινε μια καλή μάχη, αυτη για τη 2η θέση, με Μπατον, Αλονσο αλλα και Γουεμπερ να την διεκδικουν απο πολύ κοντα... Αν εχει καποιο ενδιαφερον αυτη η θέση τελικα...


Χωρις να εχω παρακολουθησει τα τελευταια πρωταθληματα πολυ στενα θα ελεγα οτι οσο καλυτερο μονοθεσιο και να εχει ο Φετελ το γεγονος οτι παιρνει τα πρωταθληματα απο Χαμιλτον και Αλονσο ειναι μεγαλο credit.
Magnus92
QUOTE(morrison @ Oct 9 2011, 13:08 ) *
Χωρις να εχω παρακολουθησει τα τελευταια πρωταθληματα πολυ στενα θα ελεγα οτι οσο καλυτερο μονοθεσιο και να εχει ο Φετελ το γεγονος οτι παιρνει τα πρωταθληματα απο Χαμιλτον και Αλονσο ειναι μεγαλο credit.


Δυστυχως πιστευω πως στη σημερινη μορφη του αθληματος η τεχνολογια υπερνικα το οδηγικο ταλεντο... Οποτε το credit χανεται... rolleyes.gif
morrison
QUOTE(Magnus92 @ Oct 9 2011, 13:14 ) *
Δυστυχως πιστευω πως στη σημερινη μορφη του αθληματος η τεχνολογια υπερνικα το οδηγικο ταλεντο... Οποτε το credit χανεται... rolleyes.gif


Σε αυτες τις περιπτωσεις κριτηριο ειναι συνηθως η αποδοση του σε σχεση με τον αλλο οδηγο που εχει στα χερια του το ιδιο μονοθεσιο.
Ενα αυτο.Συν το γεγονος οτι τα πρωταθληματα τα παιρνει απεναντι σε μεγαλους οδηγους εστω και με διαφορα στο μονοθεσιο.

Στα ματια μου ειναι αξιος( tongue.gif ).
Magnus92
QUOTE(morrison @ Oct 9 2011, 13:20 ) *
Σε αυτες τις περιπτωσεις κριτηριο ειναι συνηθως η αποδοση του σε σχεση με τον αλλο οδηγο που εχει στα χερια του το ιδιο μονοθεσιο.
Ενα αυτο.Συν το γεγονος οτι τα πρωταθληματα τα παιρνει απεναντι σε μεγαλους οδηγους εστω και με διαφορα στο μονοθεσιο.

Στα ματια μου ειναι αξιος( tongue.gif ).



Το θέμα ειναι ομως οτι ουτε καν ο αλλος οδηγος της RB, εχει το ιδιο μονοθεσιο και την ιδια διαχειρηση απο την ομαδα...

Και στα δικα μου ματια ειναι αξιος, φρονώ ( smiley.gif ) ομως πως υπαρχουν τουλαχιστον 2 καλυτεροι οδηγοι αυτη τη στιγμη στις πιστες, μιλοντας καθαρα για ταλεντο. Φυσικα αναφερομαι στον Χαμιλτον και στον Αλονσο...
Das Kapital
QUOTE (Magnus92 @ Oct 9 2011, 13:09 ) *
Το θέμα ειναι ομως οτι ουτε καν ο αλλος οδηγος της RB, εχει το ιδιο μονοθεσιο και την ιδια διαχειρηση απο την ομαδα...

Και στα δικα μου ματια ειναι αξιος, φρονώ ( smiley.gif ) ομως πως υπαρχουν τουλαχιστον 2 καλυτεροι οδηγοι αυτη τη στιγμη στις πιστες, μιλοντας καθαρα για ταλεντο. Φυσικα αναφερομαι στον Χαμιλτον και στον Αλονσο...


Φιλε magnus λιγο αργα αλλα τωρα το ειδα και ειπα να απαντησω. Ο Webber δεν οδηγαει χειροτερο αυτοκινητο, δεν ειναι δυνατο κατι τετοιο φυσικα, δεν θα επρεπε να το πεις. Στο οτι εχει καλυτερη διαχειριση συμφωνω απολυτα. Δεν ειμαι fan του Vettel, τον θεωρω αδιαφορο οδηγο αλλα αλανθαστο και πολυ γρηγορο. Οσο για αυτο για τον Χαμιλτον πρεπει να αναθεωρησεις, ο Μπατον του κανει πλακα φετος, ο Hamilton ας ξεπερασει την καψουρα του πρωτα και να σταματησει τα demolition derbies στην πιστα και μετα ας θεωρηθει κορυφαιος οδηγος! ;-)
Magnus92
QUOTE(lebron15 @ Oct 31 2011, 19:30 ) *
Οσο για αυτο για τον Χαμιλτον πρεπει να αναθεωρησεις, ο Μπατον του κανει πλακα φετος, ο Hamilton ας ξεπερασει την καψουρα του πρωτα και να σταματησει τα demolition derbies στην πιστα και μετα ας θεωρηθει κορυφαιος οδηγος! ;-)



Δεν εχει να κανει... Προφανως και μια χρονια δεν μπορει να κρινει καποιον ως οδηγικο ταλεντο... Και εγω στο ποστ μου ειχα κανει λογο αποκλειστικα για ΤΑΛΕΝΤΟ, ουτε δουλεια, ουτε μονοθεσιο, ουτε χαρακτηρα κτλ.

Θεωρω,λοιπον, αυτην την στιγμη τον Αλονσο και τον Χαμιλτον τους ικανοτερους οδηγους στη Φ1... Οχι τους καλυτερους αυτη τη στιγμη απο πλευρα αποδοσης... Τους ικανοτερους γενικα !



ΥΓ Χαθηκες τελευταια rolleyes.gif
Das Kapital
Kimi is back!
Magnus92
QUOTE(lebron15 @ Nov 29 2011, 17:58 ) *
Kimi is back!



Ειναι να μην περιμενω και τον JP μετα εγω; smiley.gif
Das Kapital
Αστον εκει που καθεται αυτον, εχουμε ηδη αρκετους δημοσιους κινδυνους!
duncan21
QUOTE(lebron15 @ Nov 30 2011, 00:43 ) *
Αστον εκει που καθεται αυτον, εχουμε ηδη αρκετους δημοσιους κινδυνους!

24.gif 24.gif 24.gif

Δε σε χάλασε Μάγνε... banana.gif banana.gif banana.gif
Magnus92
QUOTE(duncan21 @ Nov 30 2011, 00:45 ) *
24.gif 24.gif 24.gif

Δε σε χάλασε Μάγνε... banana.gif banana.gif banana.gif


http://www.youtube.com/watch?v=hzI8UEpUWho

65.gif
Das Kapital
ΧΑΧΑ! Ελα ρε magnus, αν συμφερει καποιον να ποσταρει βιντεακια εδω αυτος ειμαι εγω! tongue.gif
Magnus92
QUOTE(lebron15 @ Nov 30 2011, 21:34 ) *
ΧΑΧΑ! Ελα ρε magnus, αν συμφερει καποιον να ποσταρει βιντεακια εδω αυτος ειμαι εγω! tongue.gif



32.gif

Ενα πραγμα εχω να δειχνω στον Ντουγκα ρε, ασε με...
tongue.gif
Air and King
QUOTE(Magnus92 @ Oct 31 2011, 19:39 ) *
Δεν εχει να κανει... Προφανως και μια χρονια δεν μπορει να κρινει καποιον ως οδηγικο ταλεντο... Και εγω στο ποστ μου ειχα κανει λογο αποκλειστικα για ΤΑΛΕΝΤΟ, ουτε δουλεια, ουτε μονοθεσιο, ουτε χαρακτηρα κτλ.

Θεωρω,λοιπον, αυτην την στιγμη τον Αλονσο και τον Χαμιλτον τους ικανοτερους οδηγους στη Φ1... Οχι τους καλυτερους αυτη τη στιγμη απο πλευρα αποδοσης... Τους ικανοτερους γενικα !



ΥΓ Χαθηκες τελευταια rolleyes.gif

Ο Αλονσο μου θυμιζει αρκετα τον Προστ...Φασουλι το φασουλι γεμιζει το σακουλι...Θα εκμεταλευτει το παραμικρο οπως εκανε και ο Γαλλος αλλα σε pure ταχυτητα δεν ειναι Χαμιλτον..
Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι ο Χαμιλτον θα κυριαρχισει τα επομενα χρονια...Διοτι ειναι ο ταχυτερος οδηγος και ο πιο εντυπωσιακος αλλα του λειπει το καθαρο μυαλο...
Πιστευω οτι τωρα που ωριμαζει θα κανει λιγοτερα λαθη και θα ειναι ανικητος..Παντα φυσικα με ενα καλο μονοθεσιο..Χωρις αυτο κανεις δεν παιρνει πρωταθλημα...

Φετος και μετα τον πρωτο αγωνα το πρωταθλημα θα το παρει ο Χαμιλτον...Ας κερδισε ο Μπατον..Το πρωταθλημα φετος ειναι του Χαμιλτον...
pete7
http://www.sport-fm.gr/article/542255

πρωτη νικη για φερραρι κ αλονσο
να δουμε τι θα καταφερει η φερραρι φετος
Magnus92
QUOTE(pete7 @ Mar 25 2012, 16:14 ) *
http://www.sport-fm.gr/article/542255

πρωτη νικη για φερραρι κ αλονσο
να δουμε τι θα καταφερει η φερραρι φετος


... και δευτερη συνεχομενη κακιστη εμφανιση απο τον Χαμιλτον, που παρα την pole position, τερματισε στην τριτη θεση...

Πολυ καλη εμφανιση απο τον Μεξικανο, τον Περεζ ( τον επομενο οδηγο της Φεραρι) , που μπορουσε να παλεψει στα ισια για την νικη με τον Αλονσο, αλλα εκανε ενα λαθος που του στερησε την ευκαιρια, λιγους γυρους πριν το φιναλε...

Τραγικο GP και παλι για τον Φετελ, που εμεινε απο λαστιχο, και δεν πηρε ουτε βαθμο....
Das Kapital
QUOTE (Air and King @ Mar 21 2012, 14:11 ) *
Ο Αλονσο μου θυμιζει αρκετα τον Προστ...Φασουλι το φασουλι γεμιζει το σακουλι...Θα εκμεταλευτει το παραμικρο οπως εκανε και ο Γαλλος αλλα σε pure ταχυτητα δεν ειναι Χαμιλτον..
Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι ο Χαμιλτον θα κυριαρχισει τα επομενα χρονια...Διοτι ειναι ο ταχυτερος οδηγος και ο πιο εντυπωσιακος αλλα του λειπει το καθαρο μυαλο...
Πιστευω οτι τωρα που ωριμαζει θα κανει λιγοτερα λαθη και θα ειναι ανικητος..Παντα φυσικα με ενα καλο μονοθεσιο..Χωρις αυτο κανεις δεν παιρνει πρωταθλημα...

Φετος και μετα τον πρωτο αγωνα το πρωταθλημα θα το παρει ο Χαμιλτον...Ας κερδισε ο Μπατον..Το πρωταθλημα φετος ειναι του Χαμιλτον...

Καμία σχέση ο Alonso με τον Prost, μάλλον μιλάς για φέτος ειδικά γιατί αλλιώς δεν εξηγείται, μην ξεχνάς όμως ότι έχουν γίνει μόνο δύο αγώνες και η Ferrari φαίνεται να μην έχει winning car, βέβαια ο Alonso είναι τρομερός οδηγός αλλά και χρειάστηκε το μπάχαλο της Μαλαισίας. Όσο για τον Hamilton είναι πολύ νωρίς για συμπεράσματα, πάντως είναι κάθε χρόνο και χειρότερος ή έστω έχει μείνει στάσιμος από την πρώτη φοβερή χρονιά του και φυσικά αν η McLaren συνεχίσει να είνα το ίδιο δυνατή δίνω περισσότερες πιθανότητες στον Jenson για το πρωτάθλημα!

ΥΓ. Όσοι ασχολείστε με F1, μια θερμή παράκληση, μην μπαίνετε sport-fm, κάνετε κακό στους εαυτούς σας! wink.gif
hlias_lebron
χαμιλτον και τα μυαλα στα καγκελα!χεχε μαρεσει πολυ γιατι και καλος οδηγος ειναι αλλα μαρεσει και πολυ η τρελα που κουβαλαει..ειναι ικανος να βγει εξω για να περασει μια θεση..μαρεσουν οι οδηγοι που προσφερουν θεαμα.επιθετικος οδηγος και ωρες ωρες κανει τους αγωνες να μην ειναι μονοτονοι!!πραγματικα θεος 77.gif
Air and King
QUOTE(hlias_lebron @ Apr 11 2012, 14:06 ) *
χαμιλτον και τα μυαλα στα καγκελα!χεχε μαρεσει πολυ γιατι και καλος οδηγος ειναι αλλα μαρεσει και πολυ η τρελα που κουβαλαει..ειναι ικανος να βγει εξω για να περασει μια θεση..μαρεσουν οι οδηγοι που προσφερουν θεαμα.επιθετικος οδηγος και ωρες ωρες κανει τους αγωνες να μην ειναι μονοτονοι!!πραγματικα θεος 77.gif

Ετσι ακριβως!
fruhl10val
επιτελους νικη για τον vettel!!!ο kimi ηταν απολαυση σημερα. προσπερνουσε mclaren,ferrari,red bull με ανεση! στον κολητο του κολησε ομως και αρκεστηκε στην 2 θεση. δεν πειραζει ομως, το μονοθεσιο τους ειναι καλο και φαινεται σε ολους τους αγωνες. τα λαθακια να μειωσουν κ θα δουν πολλα βαθρα ακομα
MaJesty23
Βλέπω μέχρι και κερλινγκ αλλά formula 1 με τίποτα smiley.gif ...όποιος έχει καλύτερο αμάξι έχει αυτόματα και προβάδισμα να κερδίσει...και αυτο το γύρω γύρω είναι θάνατος και προσπεράσεις ποτέ!Χίλιες φορές WRC ,να βλέπεις να πετάει κόλο ο άλλος στο γκρεμό,να οδηγάει σε οποιοδήποτε έδαφος !
Das Kapital
Aυτό συμβαίνει σε όλα τα πρωταθληματα μηχανοκινητου αθλητισμού και εντάξει δεν κερδίζει πάντα όποιος έχει το καλύτερο αυτοκίνητο, περί ορέξεως...
Magnus92
Ωραιο συναισθημα να ακους τον Βρετανικο υμνο προς τιμην της Γουιλιαμς μετα απο καιρο...

Ξυπναει αναμνησεις biggrin.gif ...
Air and King
Aν ο Αλονσο παρει το πρωταθλημα θα μπει για τα καλα στο πανθεον ομως αν το χασει στην κατασταση που βρισκεται θα γυριουν ολα μπουμερανγκ...Θα ηθελα να δω πολυ τον Χαμιλτον ως Μακλαρενικος απο τις εποχες του Σενα να το παρει αλλα πρεπει να καλυψει τν διαφορα τους επομενους 2-3 αγωνες καθως ο Αλονσο ειναι γνωστο οτι ειναι"φασουλι το φασουλι γεμιζει το σακουλι" και η Φερραρι μπορει να μην ειναι η ταχυτερη αλλα ειναι πολυ αξιοπιστη
Magnus92
Νικητης ο Φετελ στην Κορεα, και ανατροπη πλεον στην κορυφη της βαθμολογια οδηγων...

Πλακα εχει να δειτε τα μουτρα του Αλονσο ( 3ος σημερα ) μετα το τελος του GP tongue.gif
Magnus92
Πανικος μεχρι στιγμης στο τελευταιο GP...

Αυτη τη στιγμη 4ος ο Αλονσο και 6ος ο Φετελ... Και αρχιζει και η βροχη ....
Magnus92
Τελος, με δραμα μεχρι το φιναλε ....

Παγκοσμιος Πρωταθλητης για 3η συνεχομενη φορα ο Φετελ... 41.gif

Αξιος, κατα τη γνωμη μου, καθως η ανατροπη που εκανε στους τελευταιους αγωνες ηταν φανταστικη .
Air and King
QUOTE(Magnus92 @ Nov 25 2012, 19:45 ) *
Τελος, με δραμα μεχρι το φιναλε ....

Παγκοσμιος Πρωταθλητης για 3η συνεχομενη φορα ο Φετελ... 41.gif

Αξιος, κατα τη γνωμη μου, καθως η ανατροπη που εκανε στους τελευταιους αγωνες ηταν φανταστικη .

Για μενα ο πιο αναξιος και υπερτιμημενος πρωταθλητης στην Ιστορια...
Εχει το καλυτερο μονοθεσιο 3 χρονια δεν εκανε καμια υπερβαση ουτε εχει ενα αξιο και ανταγωνιστηκο teammate

Οσο αφορας εμας στην Μακλαρεν αφου μας αφησε ο Χαμιλτον τωρα ολες οι ελπιδες μας στον Περεζακο...Ο Μπαττον ειναι ενας μεστος οδηγος αλλα δεν εχει το κατι παραπανω που θελουμε
T.W.Is.M.
QUOTE(Air and King @ Mar 2 2013, 15:10 ) *
Για μενα ο πιο αναξιος και υπερτιμημενος πρωταθλητης στην Ιστορια...
Εχει το καλυτερο μονοθεσιο 3 χρονια δεν εκανε καμια υπερβαση ουτε εχει ενα αξιο και ανταγωνιστηκο teammate

Οσο αφορας εμας στην Μακλαρεν αφου μας αφησε ο Χαμιλτον τωρα ολες οι ελπιδες μας στον Περεζακο...Ο Μπαττον ειναι ενας μεστος οδηγος αλλα δεν εχει το κατι παραπανω που θελουμε


Ο Button του 2009 σε επεισε περισσοτερο? Με το αυτοκινητο που ηταν σαν να ειχε βαλει νιτρο στο πρωτο μισο παιρνει μη αναστρεψιμη διαφορα και μετα οταν σταματησε η εξελιξη, καταποντιστηκε κι αυτος. Αν ειχε 2-3 αγωνες ακομα, θα το εχανε το πρωταθλημα.
Και για να ειμαι ειλικρινης, ουτε ο Damon Hill με εχει πεισει τοσο για πρωταθλητης.
Air and King
QUOTE(T.W.Is.M. @ Mar 2 2013, 16:59 ) *
Ο Button του 2009 σε επεισε περισσοτερο? Με το αυτοκινητο που ηταν σαν να ειχε βαλει νιτρο στο πρωτο μισο παιρνει μη αναστρεψιμη διαφορα και μετα οταν σταματησε η εξελιξη, καταποντιστηκε κι αυτος. Αν ειχε 2-3 αγωνες ακομα, θα το εχανε το πρωταθλημα.
Και για να ειμαι ειλικρινης, ουτε ο Damon Hill με εχει πεισει τοσο για πρωταθλητης.

Ο Button ειπα και πιο πανω οτι δεν εχε το κατι παραπανω
Αλλα αυτος και ο Χιλ και ο Ζακ Βιλνεβ κανανε την αρπαχτη που λεμε χωρις να ειναι κατι το ιδιαιτερο παιρνοντας ενα τιτλο
Ο Φεττελ για 3 φορες Παγκοσμιος Πρωταθλητης ειναι καργα υπερτιμημενος δεν αξιζει να εχει τοσους τιτλους οταν παραδειγμα ο Ραικονεν που ειναι πολυ μεγαλυτερο ταλεντο εχει ενα και αυτον αμφισβητουμενο λογω των γνωστων γεγονοτων του 2007...

HLR CENATION
Την κυριακη επιτελους αρχιζει το παγκοσμιο πρωταθλημα.

Ας ελπισουμε η ομαδα μου η τεραστια Γουιλιαμς να εχει μια αξιοπρεπη πορεια με κινητηρα της Ρενο,ενω οι δυο της οδηγοι για φετος θα ειναι ο Παστόρ Μαλντονάδο απο την Βενεζουελα που περυσι εκανε και νικη στην Ισπανια και συνολικα τερματισε 15ος ,ενω δευτερος θα ειναι ο φινλανδος Βαλερι Μποτας.
HLR CENATION
Η Formula 1 στην ΕΡΤ
Εγκρίθηκε πριν από λίγο η εισήγηση για την μετάδοση της Fomrula 1 στην ΕΡΤ σε ένα ΔΣ που αποφάσισε μόνο για αυτό το θέμα εξαιτίας της απουσίας Διευθύνοντος Συμβούλου

|



Ακόμα δεν έχει γίνει γνωστό τίποτα για την παραγωγή αλλά η εισήγηση περιέγραφε την ανάγκη να έχουν ειδικές γνώσεις οι παρουσιαστές / σχολιαστές και ως εκ τούτου είναι πολύ πιθανό να δούμε και πάλι τον Τάκη Πουρναράκη ως βασικό σχολιαστή.

Η εισήγηση στην ΕΡΤ περιλάμβανε μετρητά 250.000€ και διαφημιστικό χώρο αξίας 2.600.000 ευρώ μέσω της Oglilvy για τον Κύπριο κάτοχο των τηλεοπτικών δικαιωμάτων. Στο πακέτο υπάρχει η ζωντανή μετάδοση μόνο των αγώνων (εκ των οποίων 4 θα μεταδοθούν σε μαγνητοσκόπηση). Όλες οι ελεύθερες δοκιμές και οι κατατακτήριες θα μεταδίδονται ζωντανά από το ΟΤΕ TV.

Φυσικά όσοι θέλουν να είναι πραγματικά ενημερωμένοι για τα τεκτενόμενα της F1 γνωρίζουν ότι μπορούν να επισκέπτονται το ms|free σε κάθε περίοδο και να παρακολουθούν το ανεπίσημο live timing, να συμμετέχουν στη συζήτηση και να ακούν τη ραδιοφωνική εκπομπή που εξελίσσεται παράλληλα με τις ελεύθερες δοκιμές και τις κατατακτήριες κάθε αγώνα.

Το πρωταθλημα εκτος απο τον ΟΤΕ TV και στην ΕΡΤ σε περιγραφη Τακη Πουρναρακη.
HLR CENATION
Τεραστιος ο Φετελ πηρε και τις δυο περιοδους των ελευθερων δοκιμων.

Κυριαρχια της Ρεντ Μπουλ.



Απογοητευση η Γουιλιαμς. 68.gif

http://www.msfree.gr/f1results.php?round=1&period=2
HLR CENATION
Εγκαινιαζω απο σημερα κατι καινουργιο στο τοπικ της φορμουλα 1 και θα αρχισω να κανω προβλεψεις.Οσοι πιστοι προσελθεται.Αλλιως δεν εχω προβλημα να κανω μονος μου τις προβλεψεις.

Εχουμε και λεμε για το πρωτο γκραν πρι της Αυστραλιας.

1 Vettel

2 Raikkonen

3 Alonso

4 Webber

5 Massa

Pole position : Vettel 1.25.300

Fastest Lap : Raikkonen 1.27.500
HLR CENATION
Mεγαλη εμφανιση Κιμι Ραικονεν και συγκλονιστικη νικη.Και οπως διαβασα στο τουιτερ πανηγυριζουν ολοι οι φιλοι των ομαδω.Και εγω που ειμαι Γουιλιαμς χαρηκα.Ο τιμμειτ του μολις 10ος παρακαλω.

Δευτερος ο Αλονσο τριτος ο Φετελ.

Ταχυτερο γυρο ο Ραικονεν.

Απογοητευση η ομαδα μου η Γουιλιαμς,14ος ο Bottas,εγκατελειψε ο Μaldonado.

Καλο αγωνα ο Αλονσο,κακο ο Γουεμπερ ,καλος ο Μασα.
HLR CENATION
Η φορμουλα ενα πηγε στην μαλαισια αυτη την εβδομαδα και σημερα ειχαμε τα δυο κομματια των ελευθερων δοκιμων.

Τα αποτελεσματα ειναι. 1ο κομματι 1 Mark Webber RED BULL 1:36.935 15
2 Kimi Raikkonen LOTUS 1:37.003 0.068 15
3 Sebastian Vettel RED BULL 1:37.104 0.169 0.101 21
4 Fernando Alonso FERRARI 1:37.319 0.384 0.215 13
5 Nico Rosberg MERCEDES 1:37.588 0.653 0.269 19
6 Adrian Sutil FORCE INDIA 1:37.769 0.834 0.181 17
7 Felipe Massa FERRARI 1:37.771 0.836 0.002 15
8 Paul di Resta FORCE INDIA 1:37.773 0.838 0.002 15
9 Lewis Hamilton MERCEDES 1:37.840 0.905 0.067 18
10 Romain Grosjean LOTUS 1:37.915 0.980 0.075 17
11 Jenson Button MCLAREN 1:38.173 1.238 0.258 16
12 Pastor Maldonado WILLIAMS 1:38.673 1.738 0.500 15
13 Sergio Perez MCLAREN 1:38.830 1.895 0.157 17
14 Nico Hulkenberg SAUBER 1:39.054 2.119 0.224 17
15 Esteban Gutierrez SAUBER 1:39.204 2.269 0.150 16
16 Valteri Bottas WILLIAMS 1:39.208 2.273 0.004 18
17 Jean-Eric Vergne TORO ROSSO 1:39.284 2.349 0.076 17
18 Daniel Ricciardo TORO ROSSO 1:39.567 2.632 0.283 16
19 Giedo Van der Garde CATERHAM 1:40.728 3.793 1.161 17
20 Jules Bianchi MARUSSIA 1:40.996 4.061 0.268 14
21 Charles Pic CATERHAM 1:41.163 4.228 0.167 18
22 Max Chilton MARUSSIA 1:41.513 4.578 0.350 14

2ο κομματι

1 Kimi Raikkonen LOTUS 1:36.569 28
2 Sebastian Vettel RED BULL 1:36.588 0.019 27
3 Felipe Massa FERRARI 1:36.661 0.092 0.073 33
4 Fernando Alonso FERRARI 1:36.985 0.416 0.324 23
5 Mark Webber RED BULL 1:37.026 0.457 0.041 29
6 Romain Grosjean LOTUS 1:37.206 0.637 0.180 26
7 Nico Rosberg MERCEDES 1:37.448 0.879 0.242 32
8 Paul di Resta FORCE INDIA 1:37.571 1.002 0.123 30
9 Lewis Hamilton MERCEDES 1:37.574 1.005 0.003 32
10 Adrian Sutil FORCE INDIA 1:37.788 1.219 0.214 10
11 Sergio Perez MCLAREN 1:37.838 1.269 0.050 21
12 Jenson Button MCLAREN 1:37.865 1.296 0.027 29
13 Nico Hulkenberg SAUBER 1:38.068 1.499 0.203 31
14 Esteban Gutierrez SAUBER 1:38.645 2.076 0.577 23
15 Jean-Eric Vergne TORO ROSSO 1:38.738 2.169 0.093 31
16 Pastor Maldonado WILLIAMS 1:38.801 2.232 0.063 27
17 Daniel Ricciardo TORO ROSSO 1:38.904 2.335 0.103 31
18 Jules Bianchi MARUSSIA 1:39.508 2.939 0.604 30
19 Valteri Bottas WILLIAMS 1:39.660 3.091 0.152 28
20 Charles Pic CATERHAM 1:40.757 4.188 1.097 29
21 Giedo Van der Garde CATERHAM 1:40.768 4.199 0.011 32
22 Max Chilton MARUSSIA 1:41.438 4.869 0.670 23

Oπως συμπεραινουμε συνεχιζει να ειναι πολυ δυνατη η Ρεντ Μπουλ ,η Φεραρι σε καλο δρομο καθως οπως ειπε και ο Αλονσο δεν πανε για νικη στους πρωτους αγωνες,η Λοτους εντυπωσιαζει,ο Ραικονεν δηλαδη,η Μερσεντες ειναι ανταγωνιστικη,και η ΜακΚλαρεν παει κατα διαολου.

Οσο για την ομαδα μου την Γουλιαμς αφηστε το καλυτερα.Μαυρα χαλια.
Air and King
QUOTE(HLR CENATION @ Mar 22 2013, 12:33 ) *
Oπως συμπεραινουμε συνεχιζει να ειναι πολυ δυνατη η Ρεντ Μπουλ ,η Φεραρι σε καλο δρομο καθως οπως ειπε και ο Αλονσο δεν πανε για νικη στους πρωτους αγωνες,η Λοτους εντυπωσιαζει,ο Ραικονεν δηλαδη,η Μερσεντες ειναι ανταγωνιστικη,και η ΜακΚλαρεν παει κατα διαολου.

Οσο για την ομαδα μου την Γουλιαμς αφηστε το καλυτερα.Μαυρα χαλια.

Oσο η Ρεντ Μπουλ παραμενει το ταχυτερο μονοθεσιο θα συνεχισει να υπερτιματε και ο Φεττελ(3 φορες Παγκοσμιος Πρωταθλητης αυτος ο οδηγος ειναι ντροπη...Τοσα μεγαλα ταλεντα οπως πχ ο Αλεζι η ο Τεραστιος Ζιλ Βιλνεβ και δεν πηραν ποτε και ηταν ενα ταλεντο απιαστο αλλα δεν ειχαν μονοθεσια να παρουν πρωταθλημα)....
Μακαρι να εχει δυναμη η Λοτους σε ολη την διαρκεια της χρονιας ο Ραικονεν εχει το ταλεντο αρκει το μονοθεσο να μην εχει πολυ απο τα ποτα(την Ρεντ Μπουλ)

Ως Μακλαρενικος μεγαλη απογοητευση πολυ μεγαλη...

Χτες ηταν τα γενεθλια του Θρυλου Αυρτον Σεννα
Του κορυφαιου ολων των εποχων για μενα
HLR CENATION
QUOTE(Air and King @ Mar 22 2013, 15:58 ) *
Oσο η Ρεντ Μπουλ παραμενει το ταχυτερο μονοθεσιο θα συνεχισει να υπερτιματε και ο Φεττελ(3 φορες Παγκοσμιος Πρωταθλητης αυτος ο οδηγος ειναι ντροπη...Τοσα μεγαλα ταλεντα οπως πχ ο Αλεζι η ο Τεραστιος Ζιλ Βιλνεβ και δεν πηραν ποτε και ηταν ενα ταλεντο απιαστο αλλα δεν ειχαν μονοθεσια να παρουν πρωταθλημα)....
Μακαρι να εχει δυναμη η Λοτους σε ολη την διαρκεια της χρονιας ο Ραικονεν εχει το ταλεντο αρκει το μονοθεσο να μην εχει πολυ απο τα ποτα(την Ρεντ Μπουλ)

Ως Μακλαρενικος μεγαλη απογοητευση πολυ μεγαλη...

Χτες ηταν τα γενεθλια του Θρυλου Αυρτον Σεννα
Του κορυφαιου ολων των εποχων για μενα


Για μενα προσωπικα ο κορυφαιος ολων ειναι ο Μικαελ Σουμαχερ αλλα αποψεις ειναι αυτες...Οτι πιστευει ο καθενας.

Το ξεκινησα απο την προηγουμενη εβδομαδα δεν πηγα και ασχημα επιασα πολ ποζισιον και ταχυτερο γυρο και το συνεχιζω και αυτη την εβδομαδα.Προβλεψεις για την Μαλαισια.

1.Sebastian Vettel

2. Fernado Alonso

3.Kimmi Raikkonen

4. Felippe Massa

5. Mark Webber

pole position Kimmi Raikkonen 1.35.800

fastest lap Sebastian Vettel 1.37.200
T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Mar 22 2013, 17:44 ) *
Για μενα προσωπικα ο κορυφαιος ολων ειναι ο Μικαελ Σουμαχερ αλλα αποψεις ειναι αυτες...Οτι πιστευει ο καθενας.

Το ξεκινησα απο την προηγουμενη εβδομαδα δεν πηγα και ασχημα επιασα πολ ποζισιον και ταχυτερο γυρο και το συνεχιζω και αυτη την εβδομαδα.Προβλεψεις για την Μαλαισια.

1.Sebastian Vettel

2. Fernado Alonso

3.Kimmi Raikkonen

4. Felippe Massa

5. Mark Webber

pole position Kimmi Raikkonen 1.35.800

fastest lap Sebastian Vettel 1.37.200


Αν και φαν του Σουμαχερ και απο μικρος για καποιο αδιευκρινιστο λογο του Αλεν Προστ, τεινω να πιστεψω οτι ο Σεννα ηταν ο κορυφαιος ολων των εποχων. Για αυτη την εβδομαδα θα πονταρα στον Αλονσο, καθως δεν εμπιστευομαι για 2η σερι Κυριακη τον ιδιο νικητη(ειδικα οταν προκειται για τη Lotus, παρολο που ο Ραικονεν μου ειναι συμπαθης), η Red Bull δειχνει γρηγορη, αλλα οχι με διαρκεια και η McLaren ακομα ψαχνεται.
Magnus92
Εγω , επειδη δεν ειδα το 1ο GP, ακομα δεν μπορω να φανταστω πως θα ειναι να βλεπω Φ1 χωρις να ακουω τον μεγάλο Τακη Πουρναρακη.... sad.gif
HLR CENATION
QUOTE(Magnus92 @ Mar 22 2013, 19:26 ) *
Εγω , επειδη δεν ειδα το 1ο GP, ακομα δεν μπορω να φανταστω πως θα ειναι να βλεπω Φ1 χωρις να ακουω τον μεγάλο Τακη Πουρναρακη.... sad.gif

χαχα ειναι και αυτο smiley.gif

Εχει μαθει κανεις ποιος θα κανει περιγραφη τελικα στην ερτ?κατι για Κοροβηλα ειχε ακουστει.Καλος ειναι αυτος παντως.το αγαπαει το σπορ και ξερει.αν και φεραρι.
Air and King
QUOTE(HLR CENATION @ Mar 22 2013, 17:44 ) *
Για μενα προσωπικα ο κορυφαιος ολων ειναι ο Μικαελ Σουμαχερ αλλα αποψεις ειναι αυτες...Οτι πιστευει ο καθενας.

O Σουμαχερ ετρεξε σε εποχες που το επιπεδο σε οδηγους ηταν χαμηλο..
Στα πρωτα του χρονια ειχε ανταγωνισμο αλλα απο την στιγμη που πεθανε ο Σεννα σταματησε ο Προστ ο Μανσελ ο Πικε...Ο Σουμαχερ τους πετυχε ολους αυτους στα τελειωματα τους..
Οδηγοι οπως ο Ζακ Βιλνεβ και ο Ντειμον Χιλ δεν ηταν τιποτα το ιδιαιτερο ενω με τον Χακκινεν(που ηταν καλος οδηγος αλλα σε καμια περιπτωση Τοπ-10 οδηγος ever αλλο αν πολλοι τον υπερτιμανε λογω της κοντρας με τον Σουμαχερ το 2000)το 2000 ηταν μια επικη μονομαχια που ομως ουσιαστικα ηταν για μια χρονια....
Και επισης το μεγαλυτερο και σημαντικοτερο...Δεν ειχε ποτε ενα κορυφαιο teammate αντιπαλο.....Συν το βετο οταν στην Φεραρι που απαιτουσε να ειναι παντα ο πρωτος οδηγος..
Ο Σεννα εδωσε ομηρικες μαχες με τον Προστ..Ηταν τετοιο το rivalry που ο Προστ πηγαινε με σωματοφυλακες στην Βραζηλια...
Και ο Σεννα ηταν το μεγαλυτερο ταλεντο ο ταχυτερος ισως οχι πιο ουσιατικος αλλα ο ταχυτερος..
Μονο ο Ζιλ Βιλνεβ και ο Τζιμ Κλαρκ ειχαν αυτο το χαρισμα ομως δεν ειχαν το αντικτυπο του Σεννα...
Μεγαλη κουβεντα..
Οποιος δεν εχει ζησει τον Σεννα ας βρει απλα να δει το Ντονιγκτον το 1993 να δει με το τριτο μονοθεσιο σε δυναμικη στο γκριντ τι εκανε στο πρωτο γυρο στις απιαστες Γουιλιαμς και στον Σουμαχερ με την Μπενετον..
HLR CENATION
QUOTE(Air and King @ Mar 22 2013, 20:04 ) *
O Σουμαχερ ετρεξε σε εποχες που το επιπεδο σε οδηγους ηταν χαμηλο..
Στα πρωτα του χρονια ειχε ανταγωνισμο αλλα απο την στιγμη που πεθανε ο Σεννα σταματησε ο Προστ ο Μανσελ ο Πικε...Ο Σουμαχερ τους πετυχε ολους αυτους στα τελειωματα τους..
Οδηγοι οπως ο Ζακ Βιλνεβ και ο Ντειμον Χιλ δεν ηταν τιποτα το ιδιαιτερο ενω με τον Χακκινεν(που ηταν καλος οδηγος αλλα σε καμια περιπτωση Τοπ-10 οδηγος ever αλλο αν πολλοι τον υπερτιμανε λογω της κοντρας με τον Σουμαχερ το 2000)το 2000 ηταν μια επικη μονομαχια που ομως ουσιαστικα ηταν για μια χρονια....
Και επισης το μεγαλυτερο και σημαντικοτερο...Δεν ειχε ποτε ενα κορυφαιο teammate αντιπαλο.....Συν το βετο οταν στην Φεραρι που απαιτουσε να ειναι παντα ο πρωτος οδηγος..
Ο Σεννα εδωσε ομηρικες μαχες με τον Προστ..Ηταν τετοιο το rivalry που ο Προστ πηγαινε με σωματοφυλακες στην Βραζηλια...
Και ο Σεννα ηταν το μεγαλυτερο ταλεντο ο ταχυτερος ισως οχι πιο ουσιατικος αλλα ο ταχυτερος..
Μονο ο Ζιλ Βιλνεβ και ο Τζιμ Κλαρκ ειχαν αυτο το χαρισμα ομως δεν ειχαν το αντικτυπο του Σεννα...
Μεγαλη κουβεντα..
Οποιος δεν εχει ζησει τον Σεννα ας βρει απλα να δει το Ντονιγκτον το 1993 να δει με το τριτο μονοθεσιο σε δυναμικη στο γκριντ τι εκανε στο πρωτο γυρο στις απιαστες Γουιλιαμς και στον Σουμαχερ με την Μπενετον..


Δυστηχως Σενα δεν προλαβα καθολου.Φορμουλα 1 ξεκινησα να βλεπω απο το 1997 και τον πρωτο τιτλο του Ζακ Βιλνεβ.

Οι κοντρες που θαυμασα την φορμουλα 1 ηταν οι κοντρες του Βιλνεβ με τον Σουμι και μετα του Σουμι με τον Χακινεν. smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.