Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑΝΑ 2010-11
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
magickaminia
QUOTE(traxonas @ Oct 11 2010, 12:04 ) *
Σωστος o φιλος, swko10. Ο συγκεκριμενος παικτης μας δεν θα μπορει να εργαστει με το γυψο στο χερι για δυο μηνες.
Περα απο την πιθανη κατσαδα που μπορει να του βαλει το αφεντικο και η οικογενεια του, επειδη χτυπησε απο το κ@λομπασκετ που δεν του αποφερει τιποτα οικονομικα κλπ.
Ολα αυτα δεν τα λεω για να κανουμε ερανο, τα λεω επειδη το 99% απο οσους παιζετε στην κατηγορια αυτη, το
κανετε για το κεφι σας και επειδη το γουσταρετε, οχι για τα λεφτα! Επειδη διαβαζω κατι μπουρδες περι μεγαλων μπατζετ
στην ταδε ομαδα κλπ,κλπ.
Σεβαστειτε λιγο τους συναθλητες σας, δεν χρειαζεται να βρεθειτε στη θεση τους για να κατανοησετε την επομενη μερα
ενος ερασιτεχνη αθλητη που μενει χωρις δουλεια λογω τραυματισμου!

Περαστικα στο παληκαρι και καλη δυναμη. Ισως με κατι τετοια περιστατικα φαινεται η γυμνια του ερασιτεχνικου αθλητισμου. Καπως επρεπε να υπαρχει μιας μορφης ασφαλιση για ολα τα παιδια ουτως ωστε να δικαιουνται μια μικρη εστω αποζημιωση και ιατροφαρμακευτικη καλυψη. Κλεινοντας μια ερωτηση ο Θωμας Ο Γρηγορακος παιζει στους Τραχωνες; Γιατι αν ειναι αυτος προκειται για πολυ μεγαλο μπομπερ που απο ατυχιες δεν παιζει σε μεγαλυτερη κατηγορια. blove.gif
traxonas
QUOTE(magickaminia @ Oct 11 2010, 12:33 ) *
Περαστικα στο παληκαρι και καλη δυναμη. Ισως με κατι τετοια περιστατικα φαινεται η γυμνια του ερασιτεχνικου αθλητισμου. Καπως επρεπε να υπαρχει μιας μορφης ασφαλιση για ολα τα παιδια ουτως ωστε να δικαιουνται μια μικρη εστω αποζημιωση και ιατροφαρμακευτικη καλυψη. Κλεινοντας μια ερωτηση ο Θωμας Ο Γρηγορακος παιζει στους Τραχωνες; Γιατι αν ειναι αυτος προκειται για πολυ μεγαλο μπομπερ που απο ατυχιες δεν παιζει σε μεγαλυτερη κατηγορια. blove.gif

Σε αυτο εχεις δικιο,ειναι ενα απο τα δεκαδες θεματα που ταλανιζουν τον ερασιτεχνικο αθλητισμο. Εμεις, κατι εχουμε
προβλεψει για τους δικους μας παικτες.

Ναι, ο Θωμας ειναι και ειμαστε πολυ χαρουμενοι που ειναι στην παρεα μας διοτι εκτος αυτων που αναφερεις ειναι
εξαιρετικος χαρακτηρας και αθλητης, και βοηθαει πολυ στο φετινο σουπερ κλιμα στην ομαδα. Εχει ενα κακο βεβαια,
ειναι πολυεξοδος στα τραπεζια καθε Παρασκευη μετα τον αγωνα! icon_drunk.gif icon_drunk.gif smiley.gif
Gilos31
QUOTE(traxonas @ Oct 11 2010, 13:24 ) *
Σε αυτο εχεις δικιο,ειναι ενα απο τα δεκαδες θεματα που ταλανιζουν τον ερασιτεχνικο αθλητισμο. Εμεις, κατι εχουμε
προβλεψει για τους δικους μας παικτες.

Ναι, ο Θωμας ειναι και ειμαστε πολυ χαρουμενοι που ειναι στην παρεα μας διοτι εκτος αυτων που αναφερεις ειναι
εξαιρετικος χαρακτηρας και αθλητης, και βοηθαει πολυ στο φετινο σουπερ κλιμα στην ομαδα. Εχει ενα κακο βεβαια,
ειναι πολυεξοδος στα τραπεζια καθε Παρασκευη μετα τον αγωνα! icon_drunk.gif icon_drunk.gif smiley.gif

Περαστικα στον αθλητή σας κ γρήγορα να μπει πάλι στο γήπεδο για να κάνει το κέφι του πάνω απο όλα το παιδί.
Ο Γρηγορακος έγκυρες πηγές λένε ότι είναι ο μόνος που πίνει μπύρες στο τραπέζι σας. Ο πιο πολυεξοδος αθλητής έχει ακουστεί ότι είναι ο Καρκουλιας ... Κάνοντας λογαριασμό όσο όλοι οι υπόλοιποι μόνο με κοκα κολες. Παρακαλώ πες μας τι ακριβώς συμβαίνει...
traxonas
QUOTE(Gilos31 @ Oct 11 2010, 14:36 ) *
Περαστικα στον αθλητή σας κ γρήγορα να μπει πάλι στο γήπεδο για να κάνει το κέφι του πάνω απο όλα το παιδί.
Ο Γρηγορακος έγκυρες πηγές λένε ότι είναι ο μόνος που πίνει μπύρες στο τραπέζι σας. Ο πιο πολυεξοδος αθλητής έχει ακουστεί ότι είναι ο Καρκουλιας ... Κάνοντας λογαριασμό όσο όλοι οι υπόλοιποι μόνο με κοκα κολες. Παρακαλώ πες μας τι ακριβώς συμβαίνει...

Σωστος σε ολα ο gilos31! Μαλλον τρως μαζι μας ή στο διπλανο τραπεζι. Ποιος να εισαι αραγε 39.gif
leonkalf
Νέος προπονητής στον Λέων Μοσχάτου ο Μάνος Τσαπάκης


Τσαπάκης στον Λέων (attikabasket)
Swko10
Μανος Τσαπακης ο νεος κοουτς του Λεοντα...
Τα σχολια δικα σας....

Καλη αρχη να χουμε γι αλλη μια φορα,και ας ελπισουμε η τελευταια για φετος
traxonas
QUOTE(Swko10 @ Oct 11 2010, 22:02 ) *
Μανος Τσαπακης ο νεος κοουτς του Λεοντα...
Τα σχολια δικα σας....

Καλη αρχη να χουμε γι αλλη μια φορα,και ας ελπισουμε η τελευταια για φετος


Πραγματικα, παραξενο φαινεται ν' αλλαζει ο κοουτς μετα απο τοσο καλο ξεκινημα. Αλλα, ειναι δικο σας θεμα αυτο, εμας
δεν μας πεφτει λογος.
Με τον Τσαπακη μια φορα εχουμε παιξει αντιπαλοι, δεν εχω αποψη, πλην του οτι μου φανηκε αξιοπρεπης.
magickaminia
QUOTE(traxonas @ Oct 12 2010, 11:11 ) *
Πραγματικα, παραξενο φαινεται ν' αλλαζει ο κοουτς μετα απο τοσο καλο ξεκινημα. Αλλα, ειναι δικο σας θεμα αυτο, εμας
δεν μας πεφτει λογος.
Με τον Τσαπακη μια φορα εχουμε παιξει αντιπαλοι, δεν εχω αποψη, πλην του οτι μου φανηκε αξιοπρεπης.

Ο Μανος σαν αθλητης υπηρξε σπουδαιο ταλεντο στην δεκαετια του 1990 περασε απο Ατρομητο Π, Ορφεα Κομοτηνης [Γ Εθνικη] και Εθνικο Πειραια. Σαν προπονητης εχει δειξει δειγματα γραφης τοσο στον Αρη Νικαιας και στον Φαρο σε επιπεδο ανδρικου ειχε και περασματα απο το γυναικειο μπασκετ προκειται για αξιολογο παιδι. Βοηθος του θα συνεχισει ο Λεωνιδας Καλφαγιαννης οπως εγινε περσι στον Πηγασο Κορ, και στον Ατρομητο Π; Για πες μας Λεο; blove.gif
leonkalf
magic,

o Μάνος από χθες μου εξέφρασε τη θέλησή του να τον ακολουθήσω στη νέα του ομάδα, κάτι που είναι πολύ τιμητικό για μένα για την εμπιστοσύνη που δείχνει στο πρόσωπό μου.
Έγινε πολύ γρήγορα η αλλαγή προπονητή στην ομάδα του Λέων και μόλις χθες συζήτησε και ανέλαβε καθήκοντα ο coach. Θα ξεκαθαρίσει εντός των ημερών αν θα είμαι κι εγώ μαζί του στο προπονητικό team. Θέλησή μου είναι να είμαι δίπλα στον Μάνο, αφού η συνεργασία που είχαμε την περασμένη περίοδο με άφησε απόλυτα ικανοποιημένο και έζησα πολύ όμορφες μπασκετικές στιγμές κοντά του. Η προπονητική είναι κάτι που με ενδιαφέρει και μου αρέσει και στο ξεκίνημά μου την περσινή περίοδο σαν βοηθός του Μάνου, έμαθα αρκετά πράγματα και πιστεύω ότι συνθέσαμε ένα καλό team.
Σήμερα το βράδυ θα είμαι μαζί του στην προπόνηση, θα μιλήσουμε, θα δούμε κάποιες λεπτομέρειες ώστε να το ρυθμίσουμε.

Τα οριστικά θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες.
EPIK
QUOTE(leonkalf @ Oct 12 2010, 19:23 ) *
magic,

o Μάνος από χθες μου εξέφρασε τη θέλησή του να τον ακολουθήσω στη νέα του ομάδα, κάτι που είναι πολύ τιμητικό για μένα για την εμπιστοσύνη που δείχνει στο πρόσωπό μου.
Έγινε πολύ γρήγορα η αλλαγή προπονητή στην ομάδα του Λέων και μόλις χθες συζήτησε και ανέλαβε καθήκοντα ο coach. Θα ξεκαθαρίσει εντός των ημερών αν θα είμαι κι εγώ μαζί του στο προπονητικό team. Θέλησή μου είναι να είμαι δίπλα στον Μάνο, αφού η συνεργασία που είχαμε την περασμένη περίοδο με άφησε απόλυτα ικανοποιημένο και έζησα πολύ όμορφες μπασκετικές στιγμές κοντά του. Η προπονητική είναι κάτι που με ενδιαφέρει και μου αρέσει και στο ξεκίνημά μου την περσινή περίοδο σαν βοηθός του Μάνου, έμαθα αρκετά πράγματα και πιστεύω ότι συνθέσαμε ένα καλό team.
Σήμερα το βράδυ θα είμαι μαζί του στην προπόνηση, θα μιλήσουμε, θα δούμε κάποιες λεπτομέρειες ώστε να το ρυθμίσουμε.

Τα οριστικά θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες.


Ο Τσαπάκης είναι προπονητής της ''προπόνησης'' κ ξέρει πως να προετοιμάζει την ομάδα για το παιχνίδι πράγμα πολύ σημαντικό.Πιστεύω πως αν υπάρχουν κ οι κατάλληλες προυποθέσεις(γιατί όσο κ καλός κόουτσ να είναι κάποιος υπάρχουν κ άλλοι καθοριστικοί παράγοντες που σχετίζονται με το αποτέλεσμα που θα έχει) θα τα πάει πολύ καλά στο Λέων.
Τώρα για εσένα Λεο πιστεύω να έχει καλή έκβαση κ να συνεργαστείς ξανά με τον Μάνο καθώς το μπάσκετ έχει ανάγκη από ανθρώπους σαν εσένα που αγαπάνε το άθλημα κ είμαι σίγουρος πως κ εσυ θα τα πας πολύ καλά!
traxonas
Καθολικη επικρατηση της εδρας στην προηγουμενη αγωνιστικη, και οι επτα γηπεδουχοι κερδισαν!
Αυτη την αγωνιστικη πιστευω οτι θα ''σπασουν'' τρεις με πεντε εδρες. Εχουμε λοιπον:

ΝΙΚΑΙΑΣ ΕΑ - ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΑΟ 2 αν το Ελληνικο εχει βλεψεις για παραπανω. Η Νικαια φετος θα αρκεστει
να ψησει τους μικρους κα να μεινει στην κατηγορια
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ - ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ 2 Δεν γνωριζω τιποτα γιατις δυο ομαδες, απλα λογω καλυτερης ψυχολογιας, διπλο.
ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ - ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ 2 με τρεις βασικους εξω, αλλα δεν εχουμε περιθωρια ηττας!
ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ - ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 2 για πολλους λογους
ΣΟΥΡΜΕΝΑ - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 1 νομιζω ηρθε η ωρα για χαμογελα στο Ελληνικο, στανταρ.
ΓΑΣΕ - ΚΑΣΤΕΛΛΑ 2 θα προσπαθησει να ισορροπησει την ηττα απο Προφητη, αλλιως...
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ - ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ 1 ο Προφητης με εχει στειλει δυο φορες, ωστοσο τον πιστευω

Ελπιζω να μην υπαρξουν τραυματισμοι λογω ''υπερμετρου ζηλου'' αυτην την φορα!!
Swko10
Ας παιξω μπαλα με τα προγνωστικα μου...


Ε.Α. Νίκαιας-Α.Ο. Ελληνικού 2 Λιγα πραγματα η Νικαια...περιεργως
Πειραϊκός Σύνδεσμος-Α.Ο.Κ. Νέας Σμύρνης 2 Δυσκολη χρονια για Πειραικο,απεναντι σε ομαδες που ακομα ψαχνουν στοχους για το νεο πρωταθλημα
Γλυφάδα Ένωση-Ένωση Τραχώνων 2 Αν και ειχα ακουσει τα καλυτερα για τη Γλυφαδα,η ηττα της τελευταιας αγωνιστικης,δειχνει οτι οι Τραχωνες θα περασουν ευκολα η δυσκολα
Ένωση Αρμενίων-Α.Σ. Λέων Μοσχάτου 1 Περασαμε πολλα αυτην την εβδομαδα,και η εμπειρια των γηπεδουχων δεν νομιζω να αστειετει,οπως τοσα χρονια κανει
Α.Σ. Σουρμένων-Α.Ο. Παννεαπολικός 1 Καλη ομαδα τα Σουρμενα,συντομα κοντα μας στις πρωτες θεσεις
Γ.Α.Σ. Ελευσίς-Α.Σ. Καστέλλας 1 Στυλ ΟΚΕ η φετινη ομαδα της Ελευσινας.Θα πουλαει δυσκολα το τομαρι της,και με την Καστελλα θα το δειξει πιστευω.
Α.Ο. Προφήτης Ηλίας-Α.Ο.Σ. Τελαμώνας 1 Δεν ξερω καμια ομαδα.Απλα θυμαμαι οτι ο Τελαμωνας,μακρια απο τη Σαλαμινα χανει μεγαλο μερος της δυναμης του

Καλα ματσακια να χουμε

realisser
QUOTE(traxonas @ Oct 13 2010, 14:04 ) *
ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ - ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 2 για πολλους λογους


Ελπιζω να μην υπαρξουν τραυματισμοι λογω ''υπερμετρου ζηλου'' αυτην την φορα!!

Για πες μας μερικούς λόγους?

Σχετικά με τον τραυματισμό του ΝΟ. 5 απο Τράχωνες στο ματς με την Αρμενική να ευχηθώ περαστικά. Βέβαια την προσπάθεια να πείσουμε τον κόσμο ότι έγινε σκόπιμα το θεωρώ άδικο. ΔΕΝ έγινε σκόπιμα και ποτέ δεν έχει γίνει κάτι αντίστοιχο από την ομάδα. Και πάλι περαστικά.
traxonas
QUOTE(realisser @ Oct 13 2010, 15:01 ) *
Για πες μας μερικούς λόγους?

Σχετικά με τον τραυματισμό του ΝΟ. 5 απο Τράχωνες στο ματς με την Αρμενική να ευχηθώ περαστικά. Βέβαια την προσπάθεια να πείσουμε τον κόσμο ότι έγινε σκόπιμα το θεωρώ άδικο. ΔΕΝ έγινε σκόπιμα και ποτέ δεν έχει γίνει κάτι αντίστοιχο από την ομάδα. Και πάλι περαστικά.

Δεν προσπαθω να πεισω το forum για σκοπιμοτητα του παικτη σας να χτυπησει τον δικο μας. Μαλλον σας παροτρυνω
να ειστε πιο προσεκτικοι ολοι οι παικτες - εγω δεν παιζω-για αποφυγη τραυματισμων με τα επακολουθα για τις υποχρεωσεις της επομενης μερας.
Νομιζω οτι ηταν τελειως ακαιρο λογω σκορ,χρονου που απεμενε κλπ, να παει με τοση δυναμη και ατσαλα πανω στον παικτη
μας. Σιγουρα θα σου κακοφαινοταν αν γινοταν κατι αντιστοιχο και σε σενα. Και οπως ειδες δεν δημιουργηθηκε το παραμικρο εκ μερους μας.

Τον πρωτο λογο,λοιπον τον μαντεψες.
Ενας δευτερος ειναι οτι ο Λεων φετος παλευει μεχρι το τελος ολα τα παιχνιδια και εχει κερδισει σ'ολες τις παρατασεις. Αυτο
κατι λεει.
Αυτα προς το παρον, ευχαριστουμε για τις ευχες σου.
Gilos31
QUOTE(realisser @ Oct 13 2010, 15:01 ) *
Για πες μας μερικούς λόγους?

Σχετικά με τον τραυματισμό του ΝΟ. 5 απο Τράχωνες στο ματς με την Αρμενική να ευχηθώ περαστικά. Βέβαια την προσπάθεια να πείσουμε τον κόσμο ότι έγινε σκόπιμα το θεωρώ άδικο. ΔΕΝ έγινε σκόπιμα και ποτέ δεν έχει γίνει κάτι αντίστοιχο από την ομάδα. Και πάλι περαστικά.


Συμφωνώ ότι δεν έγινε σκόπιμα. Πρέπει όμως να δεχτούν κάποιοι παίκτες ότι τα προσόντα τους κ το σώμα τους δεν ακολουθούν την σκέψη ...το να πας να κοψεις ένα αλτικο παιδί στον αιφνιδιασμό ενώ είσαι κ 10 πόντους πιο Κοντος κ καθόλου αλτικος είναι καθε άλλο απο έξυπνη κίνηση. Ειδικά όταν το παιχνίδι έχει κριθεί. Εκεί αφήνεις τον επιτιθέμενο να ανεβεί κ παίρνεις τη μπάλα απο το διχτακι.(προφυλλασεις κ τη δική σου σωματική ακεραιότητα ) Δικαιολογώ βέβαια τον παίκτη της Αρμενικης για τον εξής λόγο. Όταν παίζεις σε γεμάτο γήπεδο με φασαρία, τύμπανα κτλ κτλ παθιαζεσαι. Θέλει όμως ηρεμία κ ψυχραιμία. Άλλωστε το χόμπι μας κάνουμε . Και πάλι περαστικά στον αθλητή που χτύπησε . Τα προγνωστικά μου Παρασκευή . Καλό βράδυ .
pitahot

ΝΙΚΑΙΑΣ ΕΑ - ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΑΟ 1
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ - ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ 1
ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ - ΕΝΩΣΗ ΤΡΑ1ΩΝΩΝ/ΔΙΑ 2
ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ - ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 1 eykola
ΣΟΥΡΜΕΝΑ - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 1 eykola
ΓΑΣΕ - ΚΑΣΤΕΛΛΑ 1




tromos
QUOTE(traxonas @ Oct 13 2010, 14:04 ) *
Καθολικη επικρατηση της εδρας στην προηγουμενη αγωνιστικη, και οι επτα γηπεδουχοι κερδισαν!
Αυτη την αγωνιστικη πιστευω οτι θα ''σπασουν'' τρεις με πεντε εδρες. Εχουμε λοιπον:

ΝΙΚΑΙΑΣ ΕΑ - ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΑΟ 2 αν το Ελληνικο εχει βλεψεις για παραπανω. Η Νικαια φετος θα αρκεστει
να ψησει τους μικρους κα να μεινει στην κατηγορια
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ - ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ 2 Δεν γνωριζω τιποτα γιατις δυο ομαδες, απλα λογω καλυτερης ψυχολογιας, διπλο.
ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ - ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ 2 με τρεις βασικους εξω, αλλα δεν εχουμε περιθωρια ηττας!
ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ - ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 2 για πολλους λογους
ΣΟΥΡΜΕΝΑ - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 1 νομιζω ηρθε η ωρα για χαμογελα στο Ελληνικο, στανταρ.
ΓΑΣΕ - ΚΑΣΤΕΛΛΑ 2 θα προσπαθησει να ισορροπησει την ηττα απο Προφητη, αλλιως...
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ - ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ 1 ο Προφητης με εχει στειλει δυο φορες, ωστοσο τον πιστευω

Ελπιζω να μην υπαρξουν τραυματισμοι λογω ''υπερμετρου ζηλου'' αυτην την φορα!!

Ας δωσω και εγω τα προγνωστικα μου :

ΝΙΚΑΙΑ - ΕΛΛΗΝΙΚΟ 2 ευκολα πιστευω
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ - ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ 1 επειδη ειναι στον πειραια
ΓΛΥΦΑΔΑ - ΤΡΑΧΩΝΕΣ 2 αν ειχαμε στοιχημα στην κατηγορια θα εβαζα να βγουν πρωταθλητες οι Τραχωνες με 26-0
ΑΡΜΕΝΙΚΗ - ΛΕΩΝ 1 ο ΛΕΩΝ θα παει οπως περσυ κατα την γνωμη μου
ΣΟΥΡΜΕΝΑ - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ αν παιξουμε σωστα εμεις ,θα κερδισουμε οποτε 1
ΓΑΣΕ - ΚΑΣΤΕΛΛΑ 1 ειναι ομαδα πιο πολυ εδρας η Καστελλα
ΠΡΟΦΗΤΗΣ - ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ αν και δεν ξερω καθολου τις ομαδες θα βαλω 2 γιατι πιστευω στον ΤΕΛΑΜΩΝΑ για καλη πορεια φετος


traxonas
QUOTE(tromos @ Oct 15 2010, 01:26 ) *
Ας δωσω και εγω τα προγνωστικα μου :
ΓΛΥΦΑΔΑ - ΤΡΑΧΩΝΕΣ 2 αν ειχαμε στοιχημα στην κατηγορια θα εβαζα να βγουν πρωταθλητες οι Τραχωνες με 26-0


Φιλε tromos, με..τρομαζεις!! smile.gif
Μην αρχιζουμε παλι τα ιδια με τα περσινα,που βγαιναμε πρωταθλητες απο το Δεκεμβρη και τον Απριλη πηραμε τα... torture.gif
Δυστυχως μετραμε ηδη πολλες απωλειες βασικων παικτων με πιο προσφατη του Δημητρη του Καρκουλια, που
εκανε εχθες εγχειρηση κοιλιακων προσαγωγων και θα μας λειψει για τουλαχιστον δυο μηνες.
Μητσαρα, σιδερενιος αν διαβαζεις! icon_wave.gif
leonkalf
Σήμερα:

1ο ΚΓΔ Νικαίας 21.30 ΕΑ Νικαίας –Ελληνικό (Μαραβέλιας , Γαβριήλ) κομ. Χελιώτης

κλ. Π. Σαλπέας 21.45 Πειραϊκός – ΑΟΚ Ν. Σμύρνης (Ηπιώτης, Πούλιος) κομ. Τοξόπουλος

ΕΑΚ Γλυφάδας 21.00 Γ΄λυφάδα – Εν. Τραχώνων (Ντζαμάρας , Λάτσης) κομ. Τσίχλας

κλ. Ν. Σμύρνης 21.45 Εν. Αρμενίων – Λέων (Μέλης , Καρότσης) κομ. Μίχας

κλ. Ελληνικού Β΄ 20.00 Σούρμενα – Παννεαπολικός (Γαρδέλης , Δανιήλ) κομ. Δραμεσιώτης

κλ. Δασκαλάκης Ελευσίνας 20.30 ΓΑΣΕ – Καστέλλα ( Καρακωνσταντόπουλος , Δελαγραμμάτικας) κομ. Τσάμης

Κλ. Καμινίων 20.30 Προφ. Ηλίας – Τελαμώνας ( Φασόλης, Αλεβίζος) κομ. Νάκος
Gilos31
QUOTE(pitahot @ Oct 14 2010, 03:27 ) *
ΝΙΚΑΙΑΣ ΕΑ - ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΑΟ 1
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ - ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ 1
ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ - ΕΝΩΣΗ ΤΡΑ1ΩΝΩΝ/ΔΙΑ 2
ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ - ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 1 eykola
ΣΟΥΡΜΕΝΑ - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 1 eykola
ΓΑΣΕ - ΚΑΣΤΕΛΛΑ 1



Νίκαια - Ελληνικό. 2 με 10+
Πειραικος - ΑΠΟ ΝΣ 1 με 5-
Γλυφάδα - Τραχωνες 2 με 15+
Αρμενικη - Λέων Μ. - 1 με 5+
Σουρμενα - Παννεαπολικος 1 με 20+
Γασε - Καστελλα - 2 με 10+
Προφήτης - Τελαμωνας 1χ2 (με ελαφριά κλίση προς τον ασσο)
Καλή επιτυχία σε όλους
castle7
ΝΙΚΑΙΑ - ΕΛΛΗΝΙΚΟ 2 Η Νίκαια αδύναμη
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ - ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ 2 Ο Πειραικός δεν έχει δέσει ακόμα
ΓΛΥΦΑΔΑ - ΤΡΑΧΩΝΕΣ 2 Πολύ εύκολα οι Τράχωνες μαλλον η καλύτερη ομάδα στην κατηγορία
ΑΡΜΕΝΙΚΗ - ΛΕΩΝ 1 Η Αρμενική δυνατή στην έδρα της αλλά και ο Λέων έχει δείξει πολύ καλά στοιχεία. Το πιο αμφιρροπο ματς της αγωνιστικής
ΣΟΥΡΜΕΝΑ - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 1 Καλύτερα τα Σούρμενα
ΓΑΣΕ - ΚΑΣΤΕΛΛΑ 1 Στην Ελευσίνα εύκολα ή δύσκολα ο ΓΑΣΕ τα καταφέρνει συνήθως
ΠΡΟΦΗΤΗΣ - ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ Το άλλο αμφίρροπο αλλα ο Προφήτης μάλλον οριακά
tromos
QUOTE(traxonas @ Oct 15 2010, 11:12 ) *
Φιλε tromos, με..τρομαζεις!! smile.gif
Μην αρχιζουμε παλι τα ιδια με τα περσινα,που βγαιναμε πρωταθλητες απο το Δεκεμβρη και τον Απριλη πηραμε τα... torture.gif
Δυστυχως μετραμε ηδη πολλες απωλειες βασικων παικτων με πιο προσφατη του Δημητρη του Καρκουλια, που
εκανε εχθες εγχειρηση κοιλιακων προσαγωγων και θα μας λειψει για τουλαχιστον δυο μηνες.
Μητσαρα, σιδερενιος αν διαβαζεις! icon_wave.gif

Οσοι και να λειψουν δεν χανετε,και οσο βαζει ο Γρηγορακος γιατι η αληθεια ειναι οτι αν χαλαρωσει λιγο ισως κερδισετε με 5 ποντους αντι για 25...Οσο για τον φιλο μας τον Καρκουλια περαστικα και σιδερενιος,αν και με μας δεν επαιξε πολυ οποτε μπορειτε και χωρις αυτον.....Καλη επιτυχια σημερα...
traxonas
QUOTE(tromos @ Oct 15 2010, 16:21 ) *
Οσοι και να λειψουν δεν χανετε,και οσο βαζει ο Γρηγορακος γιατι η αληθεια ειναι οτι αν χαλαρωσει λιγο ισως κερδισετε με 5 ποντους αντι για 25...Οσο για τον φιλο μας τον Καρκουλια περαστικα και σιδερενιος,αν και με μας δεν επαιξε πολυ οποτε μπορειτε και χωρις αυτον.....Καλη επιτυχια σημερα...

Για να βαλει καποιος παικτης το καλαθι, απαραιτητα εχουν δουλεψει αλλοι τεσσερις, εκτος αν μιλαμε για μπιλιαρδο! smiley.gif
Οταν γυρισει ο Καρκουλιας και τα παιδια που λειπουν, πιστευω θα παιξουμε ακομα καλυτερο μπασκετ.
Καλη επιτυχια και σε σας, χωρις τραυματισμους.
rubio
Nα κάνω και γω τις σημερινές μου προβλέψεις.

ΝΙΚΑΙΑ - ΕΛΛΗΝΙΚΟ 1 ΔΥΣΚΟΛΟ ΜΑΤΣ Η ΝΙΚΑΙΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΗΣ ΟΜΩΣ ΜΠΟΡΕΙ.
ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ - ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ 2 ΘΕΛΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΚΟΜΑ Ο ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ
ΓΛΥΦΑΔΑ - ΤΡΑΧΩΝΕΣ 2 ΜΑΚΡΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΙΣΤΕΥΩ
ΑΡΜΕΝΙΚΗ - ΛΕΩΝ 1/2 ΔΥΣΚΟΛΟ ΜΑΤΣ ΔΙΝΩ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΡΟΒΑΔΙΣΜΑ ΣΤΟΝ ΑΣΣΟ
ΣΟΥΡΜΕΝΑ - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 1 ΕΥΚΟΛΟ ΜΑΤΣ
ΓΑΣΕ - ΚΑΣΤΕΛΛΑ 1 ΠΡΟΒΑΔΙΣΜΑ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΑΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΚΑΣΤΕΛΛΑ
ΠΡΟΦΗΤΗΣ - ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ 1 Ο ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΕΚΤΟΣ ΠΑΡΑΠΑΙΕΙ Ο ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΘΑ ΤΟ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΕΙ
Gilos31
QUOTE(traxonas @ Oct 15 2010, 16:54 ) *
Για να βαλει καποιος παικτης το καλαθι, απαραιτητα εχουν δουλεψει αλλοι τεσσερις, εκτος αν μιλαμε για μπιλιαρδο! smiley.gif
Οταν γυρισει ο Καρκουλιας και τα παιδια που λειπουν, πιστευω θα παιξουμε ακομα καλυτερο μπασκετ.
Καλη επιτυχια και σε σας, χωρις τραυματισμους.


Επειδή όταν διαβάζω κάτι προσπαθώ να καταλάβω παντα τη καλή έννοια των σχολίων εγώ φιλε τραχωνα εκλαμβανω το σχολιο του τρόμου αλλιώς . Ότι οι Τραχωνες έχουν πολλούς παίκτες ποιότητας κ θα βρίσκουν πάντα λύσεις όταν έχουν απώλειες απο απουσίες κτλ . Όσοι κ να λείπουν υπάρχουν πάντα άλλοι τόσοι αξιομαχοι.
Κάτι για να χαβαλεδιασουμε τώρα. Ρε παιδιά ο Γρηγορακος δηλώνει ότι μέχρι τώρα παίζει σβηστος...
Λέει ...." Οταν χρειαστεί θα τρέχω κιολας "
Καρκουλιας στο νοσοκομείο... το βράδυ ποιοι θα πιουν τις κοκα κολες;
Περαστικά ξεμπαρκε...
traxonas
QUOTE(Gilos31 @ Oct 15 2010, 17:40 ) *
Επειδή όταν διαβάζω κάτι προσπαθώ να καταλάβω παντα τη καλή έννοια των σχολίων εγώ φιλε τραχωνα εκλαμβανω το σχολιο του τρόμου αλλιώς . Ότι οι Τραχωνες έχουν πολλούς παίκτες ποιότητας κ θα βρίσκουν πάντα λύσεις όταν έχουν απώλειες απο απουσίες κτλ . Όσοι κ να λείπουν υπάρχουν πάντα άλλοι τόσοι αξιομαχοι.
Κάτι για να χαβαλεδιασουμε τώρα. Ρε παιδιά ο Γρηγορακος δηλώνει ότι μέχρι τώρα παίζει σβηστος...
Λέει ...." Οταν χρειαστεί θα τρέχω κιολας "
Καρκουλιας στο νοσοκομείο... το βράδυ ποιοι θα πιουν τις κοκα κολες;
Περαστικά ξεμπαρκε...

Χαβαλεδες!!! smiley.gif
Σημερα δεν εχει ουτε σουβλακια ουτε κοκα κολες. Θαχει ποτακι και..ματακι icon_drunk.gif
Basster
Σούρμενα - Παννεαπολικός 63 - 51

Άθλιο παιχνίδι, τα Σούρμενα κατάφεραν, γιατί περί κατορθώματος πρόκειται, και το έκαναν ντέρμπι μέχρι την τέταρτη περίοδο που ξύπνησαν και έπαιξαν άμυνα και το κέρδισαν το παιχνίδι. Απίστευτα πολλά φάουλ και για τις 2 ομάδες κι η διατησία παραδόξως ήταν καλή.
Υ.Γ. Και μία προσωπική εκτίμηση, τα Σούρμενα χρειάζονται προπονητή.
tromos
QUOTE(Basster @ Oct 15 2010, 23:32 ) *
Σούρμενα - Παννεαπολικός 63 - 51

Άθλιο παιχνίδι, τα Σούρμενα κατάφεραν, γιατί περί κατορθώματος πρόκειται, και το έκαναν ντέρμπι μέχρι την τέταρτη περίοδο που ξύπνησαν και έπαιξαν άμυνα και το κέρδισαν το παιχνίδι. Απίστευτα πολλά φάουλ και για τις 2 ομάδες κι η διατησία παραδόξως ήταν καλή.
Υ.Γ. Και μία προσωπική εκτίμηση, τα Σούρμενα χρειάζονται προπονητή.

Πρωτον το αποτελεσμα δεν ηταν αυτο,ηταν 68-52
δευτερον τα Σουρμενα επαιξαν τρομερη αμυνα 52 ποντους φαγαμε ποσους ηθελες?
τριτον η διαιτησια ηταν απαραδεκτη και για τις 2 ομαδες οχι μονο για μας
Το μονο που θα πω ειναι οτι ξυπνησαμε επιθετικα στο 4ο 10λεπτο βαλαμε 27 ποντους και φαγαμε 11.
Πολυ καλη ομαδα ο Παννεαπολικος μας δυσκολεψε παρα πολυ,εμεις πολυ αστοχοι αλλα τα καταφεραμε....
Υ.Γ. Ο προπονητης μας θα μεινει κανονικα στην ομαδα γιατι τον στηριζουμε ολοι και με τα λαθη του και με τα σωστα του....
ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΣ ΕΛΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΕΙΣ ΓΤ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΟΝΤΡΑ ΜΑΣ ΠΑΣ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΜΕ ΜΑΣ

QUOTE(traxonas @ Oct 15 2010, 16:54 ) *
Για να βαλει καποιος παικτης το καλαθι, απαραιτητα εχουν δουλεψει αλλοι τεσσερις, εκτος αν μιλαμε για μπιλιαρδο! smiley.gif
Οταν γυρισει ο Καρκουλιας και τα παιδια που λειπουν, πιστευω θα παιξουμε ακομα καλυτερο μπασκετ.
Καλη επιτυχια και σε σας, χωρις τραυματισμους.

Δεν μειωσα κανεναν σας αντιθετα ολοι ησασταν πολλοι καλοι,απλα ειπα οτι μπορειτε να κερδισετε και χωρις να ειναι σε καλη μερα ο Γρηγορακος...αυτο μονο...απλα με λιγοτερες διαφορες
T-mits
ΑΡΜΕΝΙΚΗ - ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ : 49 - 52
gilmour1988
Ε.Α.ΝΙΚΑΙΑΣ - ΕΛΛΗΝΙΚΟ 59-43 ΟΠΩΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ''ΛΙΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Η ΝΙΚΑΙΑ ΦΕΤΟΣ..ΠΑΡΑΔΟΞΩΣ...''
Swko10
QUOTE(T-mits @ Oct 16 2010, 01:51 ) *
ΑΡΜΕΝΙΚΗ - ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ : 49 - 52


Νομιζω πως παιξαμε ενα ομορφο παιχνιδι με το αποτελεσμα να ειναι δικαιο και τις δυο ομαδες μαχητικες και με το παιχνιδι να γινεται σε φιλικο κλιμα μεσα σε αθλητικα πλαισια...


Καλη συνεχεια να εχουμε και καλη εβδομαδα!
geitonas
QUOTE(tromos @ Oct 16 2010, 00:20 ) *
Πρωτον το αποτελεσμα δεν ηταν αυτο,ηταν 68-52
δευτερον τα Σουρμενα επαιξαν τρομερη αμυνα 52 ποντους φαγαμε ποσους ηθελες?
τριτον η διαιτησια ηταν απαραδεκτη και για τις 2 ομαδες οχι μονο για μας
Το μονο που θα πω ειναι οτι ξυπνησαμε επιθετικα στο 4ο 10λεπτο βαλαμε 27 ποντους και φαγαμε 11.
Πολυ καλη ομαδα ο Παννεαπολικος μας δυσκολεψε παρα πολυ,εμεις πολυ αστοχοι αλλα τα καταφεραμε....
Υ.Γ. Ο προπονητης μας θα μεινει κανονικα στην ομαδα γιατι τον στηριζουμε ολοι και με τα λαθη του και με τα σωστα του....
ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΣ ΕΛΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΕΙΣ ΓΤ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΟΝΤΡΑ ΜΑΣ ΠΑΣ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΜΕ ΜΑΣ


Δεν μειωσα κανεναν σας αντιθετα ολοι ησασταν πολλοι καλοι,απλα ειπα οτι μπορειτε να κερδισετε και χωρις να ειναι σε καλη μερα ο Γρηγορακος...αυτο μονο...απλα με λιγοτερες διαφορες


Συμφωνώ απόλυτα με όσα είπε ο Basster. Θα πρέπει να αφήσουμε στην άκρη τις φιλίες και τα κουμπαριλικια και να κοιτάξουμε το πραγματικό πρόβλημα της ομάδας. Και το πρόβλημα της ομάδας είναι ο προπονητής, πώς να το κάνουμε. Με το υλικό που έχουν τα σουρμενα πέρσι και φέτος θα έπρεπε να κερδίζουν κάθε αγώνα με άνεση, όχι να χάνουν με 20αρες από ανύπαρκτες ομάδες. Όταν μια ομάδα έχει παικταραδες αλλά πατωνει ποιος πρέπει να πάρει την ευθύνη; Ο αναδρομός Ερμής στο ζώδιο των παικτών; Ο προπονητής φυσικά!
Αν κοιτάξει κάνεις το ροστερ της ομάδας θα δει ότι έχουν αποχωρήσει από την ομάδα 5-6 παίκτες τουλάχιστον. Αν ενδιαφερθεί κανείς και μιλήσει με αυτούς τους παίκτες θα διαπιστώσει με σοκ ότι έφυγαν εξαιτίας της συμπεριφοράς του προπονητή που φυσικά σιγονταρεται από τις ερασιτεχνικές κινήσεις της διοίκησης. Χλευασμος παικτών, αδιαφορία, βγαλσιμο από τον αγώνα όταν ο παίκτης "τραβάει", έμμονες με παίκτες που κάνουν μοιραία λάθη αλλά παραμένουν μέσα σχεδόν όλο τον αγώνα και τραμπουκικες κρατήσεις δελτίων(!) σε νέα παιδιά απαρτιζουν την εικόνα των σημερινών σουρμενων.
Τα σουρμενα τα πονάμε και τα αγαπάμε και πρέπει όλοι να ξέρετε πως σε αυτές τις κατηγορίες προέχει να έρθουν οι άνθρωποι πιο κοντά στον αθλητισμό και να παίζουν με κέφι και διασκέδαση, όχι να ανέχονται κομπλεξικες συμπεριφορές εξουσίας από προπονητές με μηδενική θητεία σε άλλες ομάδες!
Έχει ενδιαφερθεί κανείς να δει το μπασκετικο βιογραφικό του προπονητή; Α-νυ-παρ-κτο! Δε σου λέω να φέρουμε και τον ομπραντοβιτς, αλλά τέτοια έπαρση και αδιαλλαξια από άτομο άσχετο με το μπάσκετ είναι εκνευριστικα άξια απορίας!
Ανοίξτε τα μάτια σας και αποδώστε τις ευθύνες εκεί που πρέπει. Εκτός κι αν αποτελείται κι εσείς μέρος άλλης μιας ερασιτεχνικής "κλίκας" από τις πολλές που απαρτιζουν τον ελληνικό αθλητισμό. Τουλάχιστον εμάς που έχουμε αληθινή αγάπη για το άθλημα κ την ομάδα δε μας γελάτε και θα μας έχετε πάντα απέναντι σας.

Όσο για την απάντηση του φίλου από πάνω που λέει "έλα να μας τα πεις από κοντά" είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα της ερασιτεχνικής τραμπουκικης συμπεριφοράς που περιγράφω! Τι θα γίνει ρε μάγκα αν στα πούμε από κοντά; Θα μας αποδείξεις ότι τα σουρμενα είναι δεμένη ομάδα ή ο προπονητής ξέρει τι του γίνεται; Ή μήπως θα μας δείρεις γιατί είσαι πολύ άντρας και θα μας κλείσεις το στόμα; Θα σε στεναχωρησω αλλά δε με έλουσε κρύος ιδρώτας από τον τρόμο.
tromos
Αν ειδες καλα τα ατομα που εφυγαν απο τα ΣΟΥΡΜΕΝΑ πηγαν σε μικροτερες κατηγοριες.!!!Αρα δεν θα αξιζαν να παιζουν!!!!
Ολοι οι προπονητες εχουν εμονες και λογικο ειναι...Δεν εισαι στις προπονησεις για να δεις αν γινετε δουλεια ή οχι και απο ποιους γινετε δουλεια,αμα θες να μην εχουμε τετοια διοικηση ελα να παρεις εσυ τα Σουρμενα να διωξεις τον προπονητη τον ανυπαρκτο και να φερεις τον ΙΒΚΟΒΙΤΣ αφου δεν θες τον ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣ.Δεν ειπαμε να ερθει να μας τα πει απο κοντα ο BASTER για να πλακωθουμε στο ξυλο απλα να βγει μπροστα ειπαμε!!!Και στο κατω κατω της γραφης αν δεν σ'αρεσουμε μην ερχεσαι να βλεπεις ελα να δεις το ΕΛΛΗΝΙΚΟ ιδια κατηγορια ειμαστε....Και κατι αλλο η ομαδα ποτε δεν εχασε με 20αρες απο ανυπαρκτους μονο απο τους ΤΡΑΧΩΝΕΣ εχασε φετος....
geitonas
QUOTE(tromos @ Oct 16 2010, 16:29 ) *
Αν ειδες καλα τα ατομα που εφυγαν απο τα ΣΟΥΡΜΕΝΑ πηγαν σε μικροτερες κατηγοριες.!!!Αρα δεν θα αξιζαν να παιζουν!!!!
Ολοι οι προπονητες εχουν εμονες και λογικο ειναι...Δεν εισαι στις προπονησεις για να δεις αν γινετε δουλεια ή οχι και απο ποιους γινετε δουλεια,αμα θες να μην εχουμε τετοια διοικηση ελα να παρεις εσυ τα Σουρμενα να διωξεις τον προπονητη τον ανυπαρκτο και να φερεις τον ΙΒΚΟΒΙΤΣ αφου δεν θες τον ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣ.Δεν ειπαμε να ερθει να μας τα πει απο κοντα ο BASTER για να πλακωθουμε στο ξυλο απλα να βγει μπροστα ειπαμε!!!Και στο κατω κατω της γραφης αν δεν σ'αρεσουμε μην ερχεσαι να βλεπεις ελα να δεις το ΕΛΛΗΝΙΚΟ ιδια κατηγορια ειμαστε....Και κατι αλλο η ομαδα ποτε δεν εχασε με 20αρες απο ανυπαρκτους μονο απο τους ΤΡΑΧΩΝΕΣ εχασε φετος....

Εσύ δηλαδή είσαι στις προπονήσεις και βλέπεις από ποιούς γίνεται δουλειά; Άρα θα είσαι κάποιος από τους λίγους ευνοημενους παίκτες ή μέρος της κλίκας που περιγράφω. Καταλάβετε το η ομάδα δεν είναι τσιφλικι σας ούτε οικογενειακή επιχείρηση για να κάνουν 2-3 άνθρωποι ο,τι γουστάρουν και να έχουν τα ευνοημενα τσιρακια τους να τους χαϊδεύετε τα αφτιά επειδή φοβάστε να δείτε την αλήθεια μην τυχόν χάσετε τα λεπτά συμμετοχής στον αγώνα.
Τις συμβουλές για το ποια ομάδα θα υποστηρίζω κρατά τις για τον εαυτό σου, δε θα παψω να υποστηρίζω τα σουρμενα επειδή θέλετε να κάνετε ανενόχλητοι ο,τι γουστάρετε.
Δε θέλω να αντιπαρατεθουμε σε προσωπικό επίπεδο γιατί χάνουμε το νόημα και δε θέλω να πιστεύω ότι είσαι εγκαθετος της διοίκησης, απλά αφελής κι εξαπατημενος.
Αυτό που έχει μοναδική σημασία είναι ότι καταστρέφεται η αγάπη των ανθρώπων για το μπάσκετ, ευνουχιζεται η πορεία νέων παιδιών και κυριαρχεί η υποκρισία κι ο ερασιτεχνισμός με μονάρχη έναν προπονητή που δεν έχει ιδέα από μπάσκετ και ψυχολογία παικτών.
Όσο για το ότι τα παιδιά που έφυγαν πήγαν σε μικρότερες ομάδες αυτό δικαιώνει την δική μου άποψη. Για ποιο λόγο να φύγει κάποιος παίκτης και να πάει οικειοθελώς σε ομάδα μικρότερου δυναμικού; Όλοι δε θα ήθελαν να μείνουν στην ομάδα της μεγαλύτερης κατηγορίας; Κι όμως μπουχτισαν τόσο πολύ από τον παραλογισμο, τους κακούς τρόπους και τις έμμονες του ανθρώπου που καλεί τον εαυτό του προπονητή που προτίμησαν να φύγουν κι ας είναι και ομάδα τελευταίας κατηγορίας! Γιαυτό είπα ότι κόβουν τα φτερά σε ανθρώπους που αγαπούν το μπάσκετ, το οποίο θεωρώ έγκλημα!
Επαναλαμβάνω με το υλικό που έχουν τα σουρμενα (ακόμα και τώρα που έφυγαν πολλοί καλοί παίκτες-βασικα δεν έφυγαν,τους έδιωξαν) θα μπορούσαμε να κάνουμε παπαδες, να ανεβαίναμε κατηγορία για την πλάκα μας, αήττητοι. Και τώρα πάμε αγκομαχώντας, με το ζόρι, ακολουθώντας τα καπριτσια ενός ανιδεου και θεωρώντας επιτυχία να κερδίζουμε στον πόντο ομαδουλες.
Το να μου λες "έλα πάρε εσυ την διοίκηση αν δε σ'αρέσει και φερε εσυ όποιον προπονητή θες" το θεωρώ αστείο σαν άποψη κι αναρωτιέμαι αν είσαι 15 χρόνων ή απλά βλάκας. Δηλαδή τον Κόκκαλη ή τον Πατέρα ξέρω γω μπορεί να τον κρίνει μόνο κάποιος εκατομμυριούχος που έχει λεφτά να πάρει την διοίκηση κι οι υπόλοιποι δεν πρέπει να μιλάνε; Are you serious, man? Ο αληθινός οπαδός λέει τα πράγματα όπως έχουν κι ας πονάνε, οι υπόλοιποι βολεμενοι γλυφουν ποδιες και δικαιολογούν τα αδικαιολόγητα.
NIKAIA NEWS

Πρωτον το αποτελεσμα δεν ηταν αυτο,ηταν 68-52
δευτερον τα Σουρμενα επαιξαν τρομερη αμυνα 52 ποντους φαγαμε ποσους ηθελες?
τριτον η διαιτησια ηταν απαραδεκτη και για τις 2 ομαδες οχι μονο για μας
Το μονο που θα πω ειναι οτι ξυπνησαμε επιθετικα στο 4ο 10λεπτο βαλαμε 27 ποντους και φαγαμε 11.
Πολυ καλη ομαδα ο Παννεαπολικος μας δυσκολεψε παρα πολυ,εμεις πολυ αστοχοι αλλα τα καταφεραμε....

Και οι δύο ομάδες ήταν πολύ άστοχες και κακές επιθετικά... Τα Σούρμενα έβαλαν 68 πόντους, διότι το 4ο 10λεπτο ο Παννεαπολικός είχε 4 ομαδικά φάουλ πριν καν συμπληρωθεί το 2ο λεπτό. Τα φάουλ ήταν πάνω από 40 και οι χαμένες βολές πάρα πολλές... Πάντως τα Σούρμενα έχουν πιο έμπειρους παίκτες, ενώ οι παίκτες του Παννεαπολικού δεν άντεξαν την κούραση και είχαν πολλές άστοχες επιλογές.

Ας πάμε τώρα στα ευχάριστα...

Μεγάλη νίκη για την ΕΑΝ απέναντι στο αήττητο μέχρι χθες Ελληνικό. Πάντα μπροστά στο σκορ με σωστές επιθέσεις και καλές επιλογές. Στο τέλος έφτασαν στη μέγιστη διαφορά. Πολύ πίεση και τρέξιμο από τους "μικρούς".

Καλή συνέχεια και στους δύο...

Υ.γ Ο κος... Αλεβίζος δεν είναι αυτός που σε αγώνα που " σφύριζε " κι ενώ ο αγώνας παιζόταν σήκωσε το μεσαίο του δάκτυλο σε φίλαθλο που τον αποδοκίμαζε από την εξέδρα??? Αν κάποιος έχει κάτι υπόψη του ας μας πει. Σωστό ή Λάθος ( στο όνομα του διαιτητή, γιατί το περιστατικό είναι αληθινό).




pitahot

ΗΜΟΥΝ ΠΑΡΟΝ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΠΡΟΦΗΤΗΣ-ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ.Ο ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΕΧΑΣΕ ΔΙΚΑΙΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΖΕΤΕ ΚΑΘΑΡΑ ΣΤΗΝ ΑΜΥΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΚΛΗΡΟ ΜΠΑΣΚΕΤ.ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΚΑΜΙΝΙΑ ΑΝ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΑΦΗΣΟΥΝ ΤΟ ΣΚΛΗΡΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 3 ΗΤΤΕΣ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΜ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ Ο ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΕΝΩ ΕΧΑΝΕ ΓΥΡΙΣΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΕ ΜΠΡΟΣΤΑ 59-58 ΝΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ Ο ΑΛΕΒΙΖΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΜΕ ΔΙΑΨΕΥΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΕΝΩ ΑΠΕΜΕΙΝΑΝ 5 ΛΕΠΤΑ ΕΚΑΝΕ ΟΡΓΙΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΤΕΛΑΜΩΝΑ.

ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ.ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΔΥΟ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΠΟΙΝΕΣ ΓΙΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΣΕ ΕΝΑ ΣΦΥΡΙΓΜΑ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΟΥ ΠΡΟΦΗΤΗ ΕΦΤΑΣΕ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΣΕΝΤΡΑ ΝΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΘΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΓΕΛΑΣΕ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ.
ΕΔΩΣΕ ΒΗΜΑΤΑ ΣΕΜΙΑ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΟΥΤΟΥ ΟΠΟΥ ΤΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΤΡΙΑ ΦΑΟΥΛ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΓΥΡΙΣΕ Ο ΜΕΛΗΣ ΣΤΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ ΤΕΛΑΜΩΝΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΄ΛΕΕΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.
ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ ΑΙΦΝΙΔΙΑΣΜΟΣ ΤΟΥ ΤΕΛΑΜΩΝΑ Ο ΝΑΝΝΟΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΑΚΛΙΝ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ Ο ΑΛΕΒΙΖΟΣ ΑΦΗΣΕ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΑΣΗ ΕΔΩΣΕ ΑΝΤΙΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΤΕΛΑΜΩΝΑ.

ΕΓΩ ΠΡΟΚΑΛΩ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΟΡΙΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΔΙΑΤΗΤΕΣ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΔΙΑΙΤΗΤΗ ΤΣΕΚΑΡΟΥΝ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΕΣΤΩ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΣΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΡΩΤΑΓΕ ΤΟ ΜΕΛΗ ΤΙ ΠΡΕΠΙΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ.

ΟΙ ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΗΤΑΝ ΟΛΕΣ ΔΙΚΑΙΕΣ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ ΔΕΛΤΙΑ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΕΝΑΣ ΑΘΛΗΤΗΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΚΑΠΟΙΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ Ο ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΣΑΝ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΦΟΡΜΕΣ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΚΗΝΙΚΑ.


ΤΕΛΟΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ 20 ΧΡΟΝΩΝ ΠΙΑΣΑΝΕ ΜΙΑ ΣΦΥΡΙΧΤΡΑ ΓΙΑ ΕΞΟΥΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΜΠΑΣΚΕΤ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΝΑ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΟΠΩΣ Ο ΠΟΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΟΣΜΕΙ ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ.
tromos
QUOTE(geitonas @ Oct 16 2010, 17:00 ) *
Εσύ δηλαδή είσαι στις προπονήσεις και βλέπεις από ποιούς γίνεται δουλειά; Άρα θα είσαι κάποιος από τους λίγους ευνοημενους παίκτες ή μέρος της κλίκας που περιγράφω. Καταλάβετε το η ομάδα δεν είναι τσιφλικι σας ούτε οικογενειακή επιχείρηση για να κάνουν 2-3 άνθρωποι ο,τι γουστάρουν και να έχουν τα ευνοημενα τσιρακια τους να τους χαϊδεύετε τα αφτιά επειδή φοβάστε να δείτε την αλήθεια μην τυχόν χάσετε τα λεπτά συμμετοχής στον αγώνα.
Τις συμβουλές για το ποια ομάδα θα υποστηρίζω κρατά τις για τον εαυτό σου, δε θα παψω να υποστηρίζω τα σουρμενα επειδή θέλετε να κάνετε ανενόχλητοι ο,τι γουστάρετε.
Δε θέλω να αντιπαρατεθουμε σε προσωπικό επίπεδο γιατί χάνουμε το νόημα και δε θέλω να πιστεύω ότι είσαι εγκαθετος της διοίκησης, απλά αφελής κι εξαπατημενος.
Αυτό που έχει μοναδική σημασία είναι ότι καταστρέφεται η αγάπη των ανθρώπων για το μπάσκετ, ευνουχιζεται η πορεία νέων παιδιών και κυριαρχεί η υποκρισία κι ο ερασιτεχνισμός με μονάρχη έναν προπονητή που δεν έχει ιδέα από μπάσκετ και ψυχολογία παικτών.
Όσο για το ότι τα παιδιά που έφυγαν πήγαν σε μικρότερες ομάδες αυτό δικαιώνει την δική μου άποψη. Για ποιο λόγο να φύγει κάποιος παίκτης και να πάει οικειοθελώς σε ομάδα μικρότερου δυναμικού; Όλοι δε θα ήθελαν να μείνουν στην ομάδα της μεγαλύτερης κατηγορίας; Κι όμως μπουχτισαν τόσο πολύ από τον παραλογισμο, τους κακούς τρόπους και τις έμμονες του ανθρώπου που καλεί τον εαυτό του προπονητή που προτίμησαν να φύγουν κι ας είναι και ομάδα τελευταίας κατηγορίας! Γιαυτό είπα ότι κόβουν τα φτερά σε ανθρώπους που αγαπούν το μπάσκετ, το οποίο θεωρώ έγκλημα!
Επαναλαμβάνω με το υλικό που έχουν τα σουρμενα (ακόμα και τώρα που έφυγαν πολλοί καλοί παίκτες-βασικα δεν έφυγαν,τους έδιωξαν) θα μπορούσαμε να κάνουμε παπαδες, να ανεβαίναμε κατηγορία για την πλάκα μας, αήττητοι. Και τώρα πάμε αγκομαχώντας, με το ζόρι, ακολουθώντας τα καπριτσια ενός ανιδεου και θεωρώντας επιτυχία να κερδίζουμε στον πόντο ομαδουλες.
Το να μου λες "έλα πάρε εσυ την διοίκηση αν δε σ'αρέσει και φερε εσυ όποιον προπονητή θες" το θεωρώ αστείο σαν άποψη κι αναρωτιέμαι αν είσαι 15 χρόνων ή απλά βλάκας. Δηλαδή τον Κόκκαλη ή τον Πατέρα ξέρω γω μπορεί να τον κρίνει μόνο κάποιος εκατομμυριούχος που έχει λεφτά να πάρει την διοίκηση κι οι υπόλοιποι δεν πρέπει να μιλάνε; Are you serious, man? Ο αληθινός οπαδός λέει τα πράγματα όπως έχουν κι ας πονάνε, οι υπόλοιποι βολεμενοι γλυφουν ποδιες και δικαιολογούν τα αδικαιολόγητα.

οκ εχεις δικιο θα το μεταφερω σε ολους να τον διωξουμε...!Τα λεμε την παρασκευη 22:00 στην ΚΑΣΤΕΛΛΑ οκ...?
ΦΙΛΑΚΙΑ
Gilos31
Καλησπέρα. Θέλω να πω μερικά πράγματα.
1. Αφήστε ομάδες παίκτες κ προπονητές ήσυχους. Είναι πολύ νωρίς για κριτική. Παραδοσιακά οι ομάδες ρολαρουν περίπου στην 5η με 6η αγωνιστική . Πάνω απο όλα θέλει ηρεμία.
2. Οι διαιτητές μην οργιάζουν κ μετά το 40. Αφήστε τις τιμωρίες κατα μέρους κ κοιταχτε να γινεστε καλύτεροι. Με αυτά πατε πίσω. Όλους εμάς που παίζουμε στην εσκανα θα μας φάτε με το κουταλι για πολλά χρόνια. Φτιαχτε την εικόνα σας. Δώστε τα δελτία πίσω στο τελαμωνα να παλέψει τα παιχνίδια του αξιοκρατικά.
3. Δεν υπάρχουν φαβορί κ outsider. Κάποιους το καλοκαίρι τους έριχναν κατηγορία απο τη κλήρωση και ήδη έχουν κάνει εκπλήξεις. Μην απαξιωνουμε καμία ομάδα.
4. Καλή συνέχεια σε όλες τις ομάδες


Καρκουλια εχτες έγινε έτσι για να ξέρεις το εξής . Απο τις αρχικές κοκα κολες επέστρεψαν στο ψυγείο καμία δεκαριά. Καταλαβαίνεις τι έγινε. Γρηγορακος τη βιολα του.
traxonas
QUOTE(geitonas @ Oct 16 2010, 15:09 ) *
.... όχι να χάνουν με 20αρες από ανύπαρκτες ομάδες.

Φιλε,για να καταλαβω, εννοεις τους Τραχωνες ανυπαρκτους ;
geitonas
QUOTE(traxonas @ Oct 16 2010, 18:07 ) *
Φιλε,για να καταλαβω, εννοεις τους Τραχωνες ανυπαρκτους ;

Σόρι φίλε αλλά μπροστά στην ομάδα που θα μπορούσαν να έχουν τα Σουρμενα, οι Τραχωνες ωχριούν. ΙΜΟ.
someone
QUOTE(pitahot @ Oct 16 2010, 17:35 ) *
ΗΜΟΥΝ ΠΑΡΟΝ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΠΡΟΦΗΤΗΣ-ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ.Ο ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΕΧΑΣΕ ΔΙΚΑΙΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΖΕΤΕ ΚΑΘΑΡΑ ΣΤΗΝ ΑΜΥΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΚΛΗΡΟ ΜΠΑΣΚΕΤ.ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΚΑΜΙΝΙΑ ΑΝ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΑΦΗΣΟΥΝ ΤΟ ΣΚΛΗΡΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 3 ΗΤΤΕΣ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΜ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ Ο ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΕΝΩ ΕΧΑΝΕ ΓΥΡΙΣΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΕ ΜΠΡΟΣΤΑ 59-58 ΝΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ Ο ΑΛΕΒΙΖΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΜΕ ΔΙΑΨΕΥΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΕΝΩ ΑΠΕΜΕΙΝΑΝ 5 ΛΕΠΤΑ ΕΚΑΝΕ ΟΡΓΙΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΤΕΛΑΜΩΝΑ.

ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ.ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΔΥΟ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΠΟΙΝΕΣ ΓΙΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΣΕ ΕΝΑ ΣΦΥΡΙΓΜΑ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΟΥ ΠΡΟΦΗΤΗ ΕΦΤΑΣΕ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΣΕΝΤΡΑ ΝΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΘΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΓΕΛΑΣΕ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ.
ΕΔΩΣΕ ΒΗΜΑΤΑ ΣΕΜΙΑ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΟΥΤΟΥ ΟΠΟΥ ΤΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΤΡΙΑ ΦΑΟΥΛ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΓΥΡΙΣΕ Ο ΜΕΛΗΣ ΣΤΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ ΤΕΛΑΜΩΝΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΄ΛΕΕΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.
ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ ΑΙΦΝΙΔΙΑΣΜΟΣ ΤΟΥ ΤΕΛΑΜΩΝΑ Ο ΝΑΝΝΟΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΑΚΛΙΝ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ Ο ΑΛΕΒΙΖΟΣ ΑΦΗΣΕ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΑΣΗ ΕΔΩΣΕ ΑΝΤΙΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΤΕΛΑΜΩΝΑ.

ΕΓΩ ΠΡΟΚΑΛΩ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΟΡΙΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΔΙΑΤΗΤΕΣ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΔΙΑΙΤΗΤΗ ΤΣΕΚΑΡΟΥΝ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΕΣΤΩ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΣΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΡΩΤΑΓΕ ΤΟ ΜΕΛΗ ΤΙ ΠΡΕΠΙΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ.

ΟΙ ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΗΤΑΝ ΟΛΕΣ ΔΙΚΑΙΕΣ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ ΔΕΛΤΙΑ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΕΝΑΣ ΑΘΛΗΤΗΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΚΑΠΟΙΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ Ο ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΣΑΝ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΦΟΡΜΕΣ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΚΗΝΙΚΑ.


ΤΕΛΟΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ 20 ΧΡΟΝΩΝ ΠΙΑΣΑΝΕ ΜΙΑ ΣΦΥΡΙΧΤΡΑ ΓΙΑ ΕΞΟΥΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΜΠΑΣΚΕΤ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΝΑ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΟΠΩΣ Ο ΠΟΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΟΣΜΕΙ ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ.

ήμουν και εγώ στο γήπεδο...το μόνο που έχω να πω είναι δικαιολογήμενα τα παράπωνα για τη διαιτησία και όχι τόσο για αδικία προς την ομάδα της σαλαμίνας αλλά γιατί οι 2 'κύριοι΄χθες ΄ήταν τραγικοί...ο Μέλης χθες με προταφανείς τάσεις κομπλεξισμού 'ανωτερώτητας' ,που του δίνει μάλλον μια σφυρίχτρα,απ το πρώτο λεπτό ψαχνόταν να επιβληθεί.Πρώτη φάση του αγώνα παρατήρηση προς όλους τους παίχτες με ειρωνικό υφάκι...Όποιος και να πήγαινε κόντα του ακόμη και με ήρεμο ήφος ήταν έτοιμος να του ρίξει ταφ ανεξαρτήτως ομάδας..Θα ήθελα να δω τον εν λόγω κύριο εκτός γραμμών αν θα μπορούσε να πει και να κάνει τα μισά απ αυτά που έπραξε...Και οι 2 δεν μπορούν να συνειδητοποιήσουν πως ορισμένοι παίχτες εχούν κοντά τα διπλάσια χρόνια από εκείνους και αλλοί παρατούν οικογένειες, δούλειες,ακόμη την παρασκευιάτικη έξοδό τους για να παίξουν λίγο μπάσκετ και το τέλος του αγώνα τους βρήκε οργισμένους και χωρίς καθαρό μυαλό,μ αποτέλεσμα να συμβει ότι συνέβη...

Γνώμη μου είναι οτί η επιτροπή πρεπεί να τους κάνει σεμινάρια όχι για να γίνουν αν όχι καλύτεροι έστω πιο αξιπρέπεις (γιατί πιστεύω αυτά τα χαρακτηριστικά θα τα αποκτήσουν σε βάθος χρόνου μέσα απ τα παιχνίδια που θα διαιτητεύσουν).Θα πρέπει να αποσκόπουν στο να τους μάθουν να περνάνε απαρατήρητοι απ τους αγώνες και όλο το γήπεδο να μην ασχολείταιμε αυτούς παρά μόνο με το καθαρά αγωνιστικό κομμάτι
tromos
QUOTE(geitonas @ Oct 16 2010, 18:20 ) *
Σόρι φίλε αλλά μπροστά στην ομάδα που θα μπορούσαν να έχουν τα Σουρμενα, οι Τραχωνες ωχριούν. ΙΜΟ.


Γιατι επειδη εφυγε ο Φωτης?ή τον έδιωξαν?
traxonas
Χαλαρωσε λιγο, geitona!!! Ολοι ξαφνικα γινανε αμπαλοι, ο προπονητης που ειχες και περσι,που ειχες καλη πορεια, εγινε κομπλεξικος και μυρωδιας , η διοικηση κλικαδοροι και κρεμανε δελτια- του γιου σου μηπως;- και οσοι σε
κερδισαν ειναι ανυπαρκτοι και κωλοφαρδοι- το τελευταιο ειναι του basster.
Εκτιθεσαι και επιπλεον φαινεται οτι ουδεμια σχεση εχεις με το μπασκετ και απλα ριχνεις χολη και απαξιωνεις τους
παντες! 68.gif
Οσο για τους ανυπαρκτους απο τους ποιους εχασες με 20, ασε να τους κρινουν αυτοι που πατανε παρκε.
pitahot
ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΡΕΛΗΨΑ ΚΑΤΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ
ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΟΡΙΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ Α ΕΣΚΑΝΑ ΣΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΚΟΙΤΑΝΕ ΠΟΙΟΣ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΜΕΝΕΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΟΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΨΑΧΤΕΤΟ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ.
Ο ΑΛΕΒΙΖΟΣ ΕΧΕΙ ΟΡΙΣΤΕΙ ΣΕ ΔΕΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΕ ΚΑΙ ΤΑ 7 ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΚΑΜΙΝΙΑ ΤΥΧΑΙΟ?ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ..........
Basster
QUOTE(traxonas @ Oct 16 2010, 18:35 ) *
Χαλαρωσε λιγο, geitona!!! Ολοι ξαφνικα γινανε αμπαλοι, ο προπονητης που ειχες και περσι,που ειχες καλη πορεια, εγινε κομπλεξικος και μυρωδιας , η διοικηση κλικαδοροι και κρεμανε δελτια- του γιου σου μηπως;- και οσοι σε
κερδισαν ειναι ανυπαρκτοι και κωλοφαρδοι- το τελευταιο ειναι του basster.
Εκτιθεσαι και επιπλεον φαινεται οτι ουδεμια σχεση εχεις με το μπασκετ και απλα ριχνεις χολη και απαξιωνεις τους
παντες! :down:
Οσο για τους ανυπαρκτους απο τους ποιους εχασες με 20, ασε να τους κρινουν αυτοι που πατανε παρκε.


Ρε traxonas την καλή πορεία των Σουρμένων πέρισυ που την είδες; Άμα είχε σοβαρό προπονητή η ομάδα πέρυσι θα είχε τερματίσει στην πρώτη θέση! Κι άμα κοιτάξεις πιο καλά την δημοσίευση μου για τον μεταξύ μας αγώνα θα δεις ότι λέω ότι ήσασταν κωλόφαρδοι, όχι ανύπαρκτοι και κωλόφαρδοι αλλά σκέτο κωλόφαρδοι.
Gilos31
QUOTE(traxonas @ Oct 16 2010, 18:35 ) *
Χαλαρωσε λιγο, geitona!!! Ολοι ξαφνικα γινανε αμπαλοι, ο προπονητης που ειχες και περσι,που ειχες καλη πορεια, εγινε κομπλεξικος και μυρωδιας , η διοικηση κλικαδοροι και κρεμανε δελτια- του γιου σου μηπως;- και οσοι σε
κερδισαν ειναι ανυπαρκτοι και κωλοφαρδοι- το τελευταιο ειναι του basster.
Εκτιθεσαι και επιπλεον φαινεται οτι ουδεμια σχεση εχεις με το μπασκετ και απλα ριχνεις χολη και απαξιωνεις τους
παντες! 68.gif
Οσο για τους ανυπαρκτους απο τους ποιους εχασες με 20, ασε να τους κρινουν αυτοι που πατανε παρκε.

Θα μας αφιερωσω ένα πολύ παλιό τραγούδι του Μηλιωκα για όποιον γνωρίζει.

"να δεις που καποτε θα μας πούνε κ μακακες....
να δεις που καποτε θα μας πούνε κ χαζους..."

Καθε ομάδα θα μπορούσε να έχει υλικό που μπροστά της οι Τραχωνες θα ωχριουσαν. Όλα είναι θέμα επιλογών κ αποφάσεων. Απο το θα μπορούσα να κάνω μέχρι το "έκανα" υπάρχει μια απόσταση. Χωρίς να εννοώ ότι είμαστε οι "καλοί" . Απο τη πρώτη μέρα της προετοιμασίας μιλάμε για καλή παρέα. Τιποτε παραπάνω. Όπως δεν ασχολούμαστε με κανέναν θα ήταν ευχάριστο να μην μας "κατακρίνει" κανείς .
Ότι γράφω είναι με σεβασμό κ δίχως ίχνος εορωνειας. Πλάκα κάνω μόνο με άτομα που γνωρίζω προσωπικά.
Καλή συνέχεια.

Υ.Γ Basster ο traxonas γράφει
Ανύπαρκτοι κ κωλοφαρδοι - το τελευταίο είναι του basster.
Τελευταίο το κωλοφαρδοι εννοεί. Το ίδιο λέτε .
magic32
ηθελα ναξερα γτ σας κανει εντυπωση ο μελης..τωρα τν μαθατε?καταρχην γτ ο μελης που ηταν ορισμενος στη νεα συμερνη για το αρμενικη-λεων σφυριξε εκει?
rubio
QUOTE(gilmour1988 @ Oct 16 2010, 01:57 ) *
Ε.Α.ΝΙΚΑΙΑΣ - ΕΛΛΗΝΙΚΟ 59-43 ΟΠΩΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ''ΛΙΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Η ΝΙΚΑΙΑ ΦΕΤΟΣ..ΠΑΡΑΔΟΞΩΣ...''



Πολλοί έχουν δυσφημήση αυτή την ομάδα για το δυναμικό της και τώρα διαψεύδονται....
Basster
[quote name='tromos' date='Oct 16 2010, 01:20 ' post='441680']
Πρωτον το αποτελεσμα δεν ηταν αυτο,ηταν 68-52
δευτερον τα Σουρμενα επαιξαν τρομερη αμυνα 52 ποντους φαγαμε ποσους ηθελες?
τριτον η διαιτησια ηταν απαραδεκτη και για τις 2 ομαδες οχι μονο για μας
Το μονο που θα πω ειναι οτι ξυπνησαμε επιθετικα στο 4ο 10λεπτο βαλαμε 27 ποντους και φαγαμε 11.
Πολυ καλη ομαδα ο Παννεαπολικος μας δυσκολεψε παρα πολυ,εμεις πολυ αστοχοι αλλα τα καταφεραμε....
Υ.Γ. Ο προπονητης μας θα μεινει κανονικα στην ομαδα γιατι τον στηριζουμε ολοι και με τα λαθη του και με τα σωστα του....
ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΣ ΕΛΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΕΙΣ ΓΤ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΟΝΤΡΑ ΜΑΣ ΠΑΣ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΜΕ ΜΑΣ


Σόρρυ για το σκόρ, ξέχασα να προσθέσω μία βολή για τον Παννεαπολικό, ένα δίποντο και το μοναδικό τρίποντο που σημείωσε το νο7 στο τέλος για τα Σούρμενα. Αλλά το σκορ μικρή σημασία έχει γιατί η νίκη όπως και να το κάνουμε είναι νίκη.
Όσον αφορά τη διαιτησία εμένα προσωπικά μου φάνηκε καλή. Απαράδεκτη ήταν στον αγώνα με τους Τράχωνες που οι διαιτητές σφύριζαν 80 20 υπέρ των Τραχώνων. Χτες ακόμα και τα λάθη ήταν μοιρασμένα, κι αν εξαιρέσεις κάποιες φάσεις όπως π.χ. κάνει κανονικό φάουλ το νο4 των Σουρμένων και το σφυρίζει ο διαιτητής αντιαθλητικό, ήταν τουλάχιστον αξιοπρεπής. Τρομερή άμυνα έπαιξες μόνο στο τέταρτο δεκάλεπτο άμα οι παίκτες του Παννεαπολικού ήταν πιο εύστοχοι με την άμυνα που έπαιξες στα τρία πρώτα δεκάλεπτα θα είχες χάσει με 20 και πόντους. Για να μη μιλήσω για τα ριμπάουντ που περιμένατε η μπάλα να έρθει συστημένη στα χέρια σας οπότε πηδούσαν οι αντίπαλοι και την έπαιρναν με άνεση, να φανταστείς σε μία φάση (πρέπει να ήταν στο τρίτο δεκάλεπτο) πήραν 3 ή 4 επιθετικά ριμπάουντ μαζεμένα!'
Υ.Γ. Εγώ είμαι με την ομάδα και ότι λέω το λέω για το καλό της ομάδας. Και υπάρχουν κι άλλοι φίλαθλοι που συζητάω που λένε για τον προπονητή ότι δεν κάνει.
tromos
Οκ αλλα το Νο 4 επαιξε μονο 8 δευτερολεπτα ποτε προλαβε να κανει αντιαθλητικο φαουλ?
Α και μαθε λιγο μπασκετ για να μαθεις να κρινεις κιολας οκ?
Που θα μας πεις για την αμυνα "ΠΑΛΙΟΠΟΥΘΕΝΑ"
Και αν ο 7 ο 6 ο 9 ηταν πιο ευστοχοι θα ειχαμε κερδισει 30 ποντους
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.