Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑΝΑ 2010-11
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
satyros
kaka ta psemata...to telos ton sourmenon irthe...ta magia tou mouri piasane...
Basster
QUOTE(satyros @ May 4 2011, 20:51 ) *
kaka ta psemata...to telos ton sourmenon irthe...ta magia tou mouri piasane...


Βασικά όχι τα μάγια, άλλοι είναι οι λόγοι που πολλά παιδιά έφυγαν από τα Σούρμενα ελέω Μούρι
Swko10
Παιδια εγω ως συνομηλικος και αθλητης οπως και εσεις,θα σας πω την δικη μου εικονα.

Την φετινη χρονια ειχαμε τρεις κοουτς.
Ο πρωτος ηταν πολυ καλος στο κοουτσαρισμα,μας ηξερε καλα και παρολο που η ομαδα ειχε τρελο αγωνιστικο προσωπο,πληρωσε την οικειοτητα.
Ο Τσαπακης ειναι ενας πολυ καλος προπονητης,με πολυ καλη τακτικη και παρα πολυ καλος ανθρωπος.Ηταν ατυχος που επεσε πανω σε μια αναρχη μπασκετικη χρονια για την ομαδα με τους λιγοτερο μπασκετικους να κανουν συστηματα και προπονηση τσιρκο,με αποτελεσμα να ξενερωσει ο ανθρωπος.

Ο Μουρη τελικα ισως να ταιριαζει στο ταμπεραμεντο μας οπως ειχε πει μια ψυχη.Συγκρατησε μεχρι και την προτελευταια αγωνιστικη 14 αθλητες,ετρεξε μαζι μας να δει παιχτες για του χρονου,παρακαλεσε,μιλησε,φωναξε,βρηκε μαζι μας χορηγους,αποτελει οπλο της διοικησης,βαζει προτασεις για τις ακαδημιες τη νεα χρονια.Εχει αψογη σχεση με ολους μας.
Πραγματικα τι αλλο μπορει να κανει ενας αν8ρωπος ο οποιος παιρνει τα μισα λεφτα απο την προηγουμενη ομαδα του?

Ακομα και αν αλλαξει η εικονα του εν καιρω,αυτα που κανει δεν ειναι λιγα.Οπως ειχα πει και στην αρχη που ηρθε,παρολη τη μεγαλη κοντρα που ειχε ο συλλογος μας μαζι του,"για να εισαι εδω,ηρθες για να βοηθησεις.Αυτο αρκει"

Απο εκει και επειτα συμφωνω σχεδον απολυτα με τον power,και ειδικα για την δικη μου ομαδα που εχει ξεκαθαρισει ποια ειναι τα οπλα της για να προσελκυσει πολυ καλους παιχτες,πρεπει να ξερουν οι αθλητες,σε ποιους ανθρωπους και ποιες ομαδες μπορουν να βασιζονται.

Γιατι ο Ρουμελης για παραδειγμα να μην ερχοταν περισυ στον Λεοντα,οταν εμεις ειχαμε πολυ καλυτερες συνθηκες για μπασκετ,ενα καλο συνολο και το γυμναστηριακι???Επειδη καποιοι εταξαν λεφτα και θητειες στην αθηνα και αλλα τετοια...
Περισυ ηταν ο Ρουμελης,φετος μπορει να ειναι ο οποιοσδηποτε καλος μας στοχος.Γι αυτους τους λογους,αλλα και ο οποιοσδηποτε απο μας μπορει να εχει μια καλη προταση απο ομαδα,και η ομαδα να λεει φιδια,θα πρεπει να ξερει που υπολογιζει να παει και με τι ανθρωπους εχει να κανει.

Οσο για σενα ρε Μπαστερ,αν ενα ειρωνικο ευχαριστω ειναι αυτο που αξιζει σε ενα παλικαρι που εχυσε ιδρωτα για τον συλλογο που τοσο βοηθησες ωστε να διαλυθει,τοτε αξιζει αυτη η καταληξη στην ομαδα που αντιπροσωπευεις.

ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΑ ΦΡΑΓΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΝ.ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΠΑΣΚΕΤ,ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ,ΓΕΛΑΜΕ ΠΟΛΥ,ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΙΡΝΑΝΕ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΤΑ ΑΤΙΜΑ ΘΑ ΤΑ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΔΑΚΡΥΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ.ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΝΑ ΔΩ ΠΟΥ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΤΕ ΟΥΤΕ ΤΟ Π..ΛΙ ΣΑΣ.
magic32
ενα μεγαλο συν του μουριχιδη ειναι οτι ειναι φανατικος man united... smiley.gif
Χορευτης
QUOTE(Swko10 @ May 4 2011, 13:54 ) *
Παιδια εγω ως συνομηλικος και αθλητης οπως και εσεις,θα σας πω την δικη μου εικονα.

Την φετινη χρονια ειχαμε τρεις κοουτς.
Ο πρωτος ηταν πολυ καλος στο κοουτσαρισμα,μας ηξερε καλα και παρολο που η ομαδα ειχε τρελο αγωνιστικο προσωπο,πληρωσε την οικειοτητα.
Ο Τσαπακης ειναι ενας πολυ καλος προπονητης,με πολυ καλη τακτικη και παρα πολυ καλος ανθρωπος.Ηταν ατυχος που επεσε πανω σε μια αναρχη μπασκετικη χρονια για την ομαδα με τους λιγοτερο μπασκετικους να κανουν συστηματα και προπονηση τσιρκο,με αποτελεσμα να ξενερωσει ο ανθρωπος.

Ο Μουρη τελικα ισως να ταιριαζει στο ταμπεραμεντο μας οπως ειχε πει μια ψυχη.Συγκρατησε μεχρι και την προτελευταια αγωνιστικη 14 αθλητες,ετρεξε μαζι μας να δει παιχτες για του χρονου,παρακαλεσε,μιλησε,φωναξε,βρηκε μαζι μας χορηγους,αποτελει οπλο της διοικησης,βαζει προτασεις για τις ακαδημιες τη νεα χρονια.Εχει αψογη σχεση με ολους μας.
Πραγματικα τι αλλο μπορει να κανει ενας αν8ρωπος ο οποιος παιρνει τα μισα λεφτα απο την προηγουμενη ομαδα του?

Ακομα και αν αλλαξει η εικονα του εν καιρω,αυτα που κανει δεν ειναι λιγα.Οπως ειχα πει και στην αρχη που ηρθε,παρολη τη μεγαλη κοντρα που ειχε ο συλλογος μας μαζι του,"για να εισαι εδω,ηρθες για να βοηθησεις.Αυτο αρκει"

Απο εκει και επειτα συμφωνω σχεδον απολυτα με τον power,και ειδικα για την δικη μου ομαδα που εχει ξεκαθαρισει ποια ειναι τα οπλα της για να προσελκυσει πολυ καλους παιχτες,πρεπει να ξερουν οι αθλητες,σε ποιους ανθρωπους και ποιες ομαδες μπορουν να βασιζονται.

Γιατι ο Ρουμελης για παραδειγμα να μην ερχοταν περισυ στον Λεοντα,οταν εμεις ειχαμε πολυ καλυτερες συνθηκες για μπασκετ,ενα καλο συνολο και το γυμναστηριακι???Επειδη καποιοι εταξαν λεφτα και θητειες στην αθηνα και αλλα τετοια...
Περισυ ηταν ο Ρουμελης,φετος μπορει να ειναι ο οποιοσδηποτε καλος μας στοχος.Γι αυτους τους λογους,αλλα και ο οποιοσδηποτε απο μας μπορει να εχει μια καλη προταση απο ομαδα,και η ομαδα να λεει φιδια,θα πρεπει να ξερει που υπολογιζει να παει και με τι ανθρωπους εχει να κανει.

Οσο για σενα ρε Μπαστερ,αν ενα ειρωνικο ευχαριστω ειναι αυτο που αξιζει σε ενα παλικαρι που εχυσε ιδρωτα για τον συλλογο που τοσο βοηθησες ωστε να διαλυθει,τοτε αξιζει αυτη η καταληξη στην ομαδα που αντιπροσωπευεις.

ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΑ ΦΡΑΓΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΝ.ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΠΑΣΚΕΤ,ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ,ΓΕΛΑΜΕ ΠΟΛΥ,ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΙΡΝΑΝΕ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΤΑ ΑΤΙΜΑ ΘΑ ΤΑ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΔΑΚΡΥΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ.ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΝΑ ΔΩ ΠΟΥ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΤΕ ΟΥΤΕ ΤΟ Π..ΛΙ ΣΑΣ.


Δεν αξιζει να επανερχεται σε ιντριγκες κ καβγαδες το ονομα του τωρινου προπονητη των Σουρμενων.. Δεν υπαρχει λογος.. Εχει κανει ενα νεο ξεκινημα κ πιστευω πλεον οτι αρχιζει κ γινεται προσβλητικο αυτο πια.Οτι κ να περασαμε οτι κ να ειχαμε να χωρισουμε... Οσο για τις επιλογες του καθενος ειναι υπευθυνος ο ιδιος του ο εαυτος... Ηταν λαθος επιλογη μου ανεξαρτητως συμφωνιας, δεν ηταν συλλογος που μου ταιριαζει.. Μετανιωνω για την αποφαση μου αλλα δεν χαλιεμαι κιολας... Παντα ειμαι αισιοδοξος κ κοιταω τα θετικα. Το θετικο ηταν οτι επανηλθα αγωνιστικα...
Χορευτης
Ευχαριστούμε...
[/quote]

Δεν απαιτω ευχαριστω, το ευχαριστω πρεπει να ειναι μεσα απο την καρδια κ να το εννοεις.. Δεν πρεπει να το απευθυνεις σε μενα, σε ολους πρεπει να παει απο τον προπονητη, κ εναν εναν στους παιχτες...
Σε μενα δωσε καλυτερα ενα hot dog to προτιμω.. biggrin.gif
magic32
QUOTE(Χορευτης @ May 5 2011, 00:57 ) *
Ευχαριστούμε...


Δεν απαιτω ευχαριστω, το ευχαριστω πρεπει να ειναι μεσα απο την καρδια κ να το εννοεις.. Δεν πρεπει να το απευθυνεις σε μενα, σε ολους πρεπει να παει απο τον προπονητη, κ εναν εναν στους παιχτες...
Σε μενα δωσε καλυτερα ενα hot dog to προτιμω.. biggrin.gif

τελειωσανε τα πρωταθληματα αλλιως θα σε καλουσαμε δευτερα βραδυ στα ιμαλαια...ισως καμια πεμπτη αφου η β παιζετε ακομα
referee
QUOTE(magic32 @ May 5 2011, 01:03 ) *
τελειωσανε τα πρωταθληματα αλλιως θα σε καλουσαμε δευτερα βραδυ στα ιμαλαια...ισως καμια πεμπτη αφου η β παιζετε ακομα


Κι επειδή τελειώσανε τα πρωταθλήματα τι πάει να πει???magic,Δευτέρες κανονικά....
magic32
smiley.gif
THERMOSIFWNAS
QUOTE(POWER_KF @ May 4 2011, 18:45 ) *
Τότε φίλε Χορευτή λυπάμαι για ότι σας συνέβει. Βέβαια, τα μεγάλα παιδιά πρέπει να προσέχουν που βάζουν την υπογραφή τους και το ....... τους. Οπότε το δις εξ ξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού!!!! Προσοχή για του χρόνου.
Και για να προστατευτούν όσοι δεν ξέρουν για την επόμενη χρονιά, καλό είναι να γράψουν οι παίχτες των διαφόρων ομάδων, ποιές ομάδες ήταν συνεπείς και ποιες όχι. Ανεξάρτητα από ποσά. Μόνο ως προς τη συνέπεια.
Σας εύχομαι του χρόνου καλύτερες μπασκετικές στέγες, τουλάχιστον σε ότι αφορά την ειλικρίνεια!!!!
Αυτούς που λυπάμαι περισσότερο είναι βέβαια τα παιδιά που ήρθαν από τον Αστέρα. Απλήρωτοι εκεί, απλήρωτοι κι εδώ. Του χρόνου καλό είναι να μην πάνε σε ομάδα γιατί μάλλον είναι γκαντέμηδες!!!! smiley.gif

Λοιπόν δεν έχουμε λόγο να διαβάλουμε την διοίκηση των Σουρμένων με ψέμματα ούτε εγώ ούτε ο χορευτής όποτε ο,τι λέμε είναι αλήθεια και τα ξέρουμε λίγο καλύτερα τα πράγματα από το παιδί του λέοντα.
POWER KF εγώ είμαι ένα από τα παιδιά του Αστέρα και ήθελα να πω ο,τι τα λεφτά που θα μοιραζόμασταν οι παίχτες μέσα στον χρόνο ήταν 20.000(Budget) για να μάθεις λοιπόν τι λεφτά μοιραστήκαμε στην πραγματικότητα και όχι στα λόγια του καλοκαιριού μπορείς από αυτά τα λεφτά να βγάλεις ένα μηδενικό.
Το μόνο καλό της διοίκησης είναι ο,τι έφερε ένα προπονητή(Κώστα Μπάστουνη) όπου οι περισσότεροι γουστάραμε να παίζουμε για αυτόν και επέτρεψαν παιδιά που το είχανε κόψει το άθλημα.
Αυτή είναι η αλήθεια και όποιος έχει να πει κάτι διαφορετικό με επιχειρήματα εδώ είμαι να τ διαβάσω.
Basster
QUOTE(Swko10 @ May 4 2011, 21:54 ) *
Οσο για σενα ρε Μπαστερ,αν ενα ειρωνικο ευχαριστω ειναι αυτο που αξιζει σε ενα παλικαρι που εχυσε ιδρωτα για τον συλλογο που τοσο βοηθησες ωστε να διαλυθει,τοτε αξιζει αυτη η καταληξη στην ομαδα που αντιπροσωπευεις.

Ίσ ίσα που δεν ήταν ειρωνικό. Μιας και παρακολούθησα όλους τους εντός αγώνες και δύο εκτός ο Χορευτής πάλεψε κάτω από το καλάθι, έδωσε μάχες κι έφαγε πολύ ξύλο.
petran777
Σε ενα ποσταρισμα που ξεκινησε ο φιλος alpapamarin τωρα πια που τελειωσε το πρωταθλημα θα καταθεσω την αποψη μου αφηνοντας εξω παιχτες κ προπονητη της ομαδας μου.

Καλύτερη Ομάδα : Τραχωνες (Δικαια πρωταθλητες και με τη μεγαλη επιτυχια της συμμετοχης στο final-four του κυπελλου)

Καλύτερες Πεντάδες (Α-Β) :
Ασσοι: Μιχαλακακος (Προφητης), Θεοδωρου (ΑΟΚ)
Δυαρια: Ντακουλιας (ΓΑΣΕ), Ζηνελης (Ελληνικο)
Τριαρια: Κατσουρης (Πειραικος), Κουκουβακης (Προφητης)
Τεσσαρια: Γρηγορακος (Τραχωνες), Αμπατζης (Αρμενικη)
Πενταρια: Ξυνογαλας (Τραχωνες), Παπαμαρινοπουλος (Ελληνικο)
Μικροι: No.13 Ελληνικου, Νο.15 Νικαιας


Καλύτερος Προπονητής : Κασσης (του πιστωνεται κατα μεγαλο βαθμο η ανοδος του Προφητη)

Καλύτερη Έδρα : Τραχωνων



ΥΓ.1: Φιλε Alpapamarin η ιδεα για ενα ματς 'all-star' της Γ' θα παιξει???
ΥΓ.2: Φιλε Swko10 τα συνολικα στατιστικα (ποντους, 3ποντα,κλπ.) θα τα αναρτησεις??


alpapamarin
QUOTE(petran777 @ May 5 2011, 13:00 ) *
Σε ενα ποσταρισμα που ξεκινησε ο φιλος alpapamarin τωρα πια που τελειωσε το πρωταθλημα θα καταθεσω την αποψη μου αφηνοντας εξω παιχτες κ προπονητη της ομαδας μου.

Καλύτερη Ομάδα : Τραχωνες (Δικαια πρωταθλητες και με τη μεγαλη επιτυχια της συμμετοχης στο final-four του κυπελλου)

Καλύτερες Πεντάδες (Α-Β) :
Ασσοι: Μιχαλακακος (Προφητης), Θεοδωρου (ΑΟΚ)
Δυαρια: Ντακουλιας (ΓΑΣΕ), Ζηνελης (Ελληνικο)
Τριαρια: Κατσουρης (Πειραικος), Κουκουβακης (Προφητης)
Τεσσαρια: Γρηγορακος (Τραχωνες), Αμπατζης (Αρμενικη)
Πενταρια: Ξυνογαλας (Τραχωνες), Παπαμαρινοπουλος (Ελληνικο)
Μικροι: No.13 Ελληνικου, Νο.15 Νικαιας


Καλύτερος Προπονητής : Κασσης (του πιστωνεται κατα μεγαλο βαθμο η ανοδος του Προφητη)

Καλύτερη Έδρα : Τραχωνων



ΥΓ.1: Φιλε Alpapamarin η ιδεα για ενα ματς 'all-star' της Γ' θα παιξει???
ΥΓ.2: Φιλε Swko10 τα συνολικα στατιστικα (ποντους, 3ποντα,κλπ.) θα τα αναρτησεις??


Δεν το έχω ξεχάσει! Το σκεφτόμουν για αυτή την Παρασκευή αλλά ελέω F4, δεν το συζήτησα καν. Μια άλλη λύση θα ήταν την άλλη Παρασκευή αλλά για εμάς μπορεί να είναι κατειλημμένο το γήπεδο λόγω τελικού κυπέλλου. Θα δω και θα ενημερώσω!
Χορευτης
QUOTE(petran777 @ May 5 2011, 05:00 ) *
Σε ενα ποσταρισμα που ξεκινησε ο φιλος alpapamarin τωρα πια που τελειωσε το πρωταθλημα θα καταθεσω την αποψη μου αφηνοντας εξω παιχτες κ προπονητη της ομαδας μου.

Καλύτερη Ομάδα : Τραχωνες (Δικαια πρωταθλητες και με τη μεγαλη επιτυχια της συμμετοχης στο final-four του κυπελλου)

Καλύτερες Πεντάδες (Α-Β) :
Ασσοι: Μιχαλακακος (Προφητης), Θεοδωρου (ΑΟΚ)
Δυαρια: Ντακουλιας (ΓΑΣΕ), Ζηνελης (Ελληνικο)
Τριαρια: Κατσουρης (Πειραικος), Κουκουβακης (Προφητης)
Τεσσαρια: Γρηγορακος (Τραχωνες), Αμπατζης (Αρμενικη)
Πενταρια: Ξυνογαλας (Τραχωνες), Παπαμαρινοπουλος (Ελληνικο)
Μικροι: No.13 Ελληνικου, Νο.15 Νικαιας


Καλύτερος Προπονητής : Κασσης (του πιστωνεται κατα μεγαλο βαθμο η ανοδος του Προφητη)

Καλύτερη Έδρα : Τραχωνων


Συμφωνω κατα 99.9 %
θα αλλαζα το δευτερο 4αρι κ θα πω τον Πουτο-πουτα??? απο ελληνικο ειναι 3-4αρι αλλα με μας επαιζε 4αρι
pistolinas7



Καλύτερη Ομάδα : Τραχωνες (Δικαια πρωταθλητες και με τη μεγαλη επιτυχια της συμμετοχης στο final-four του κυπελλου)

Καλύτερες Πεντάδες (Α-Β) :
Ασσοι: Καδας(Τραχωνες) , Ευστρατιου(σουρμενα)
Δυαρια: Ντακουλιας (ΓΑΣΕ), Ζηνελης (Ελληνικο)
Τριαρια: Κατσουρης (Πειραικος), Κουκουβακης (Προφητης)
Τεσσαρια: Γρηγορακος (Τραχωνες), Αδραμης (καστελλα)
Πενταρια: Ξυνογαλας (Τραχωνες), Παπαμαρινοπουλος (Ελληνικο)
Μικροι: No.13 Ελληνικου, Νο.15 Νικαιας


Καλύτερος Προπονητής : Κασσης (του πιστωνεται κατα μεγαλο βαθμο η ανοδος του Προφητη)

Καλύτερη Έδρα : Τραχωνων



screenakias
Είναι κρίμα για την ομάδα των Σουρμένων και για τα παιδιά και τον προπονητή που τόσο πολύ μόχθησαν για να ξεπεράσουν τα προβλήματα που υπήρχαν μέσα στην χρονιά και όχι μόνο να τα ξεπεράσουν αλλά να <<μπαίνουν>> στο παιχνίδι της ανόδου και χωρίς πληρωμές και ένα ευχαριστώ όπως λένε τα παιδιά .Προσωπική μου γνώμη αυτή ομάδα είχε χαρακτήρα μέχρι την τελευταία αγωνιστική γιατί μπόρεσε μέσα από τα λάθη να σηκωθεί και να διεκδίκηση την άνοδο που αυτήν την ομάδα από τις πρώτες δυο ήττες στο πρωτάθλημα την είχαν ξεχάσει ότι μπορεί να παλέψει για να ανέβει κατηγορία .Εγώ σαν φίλαθλος ποια των Σουρμένων αυτό κρατάω και όχι διαιτησίες και προπονητές που δημιούργησαν προβλήματα ή άλλους παράγοντες. Εγώ χάρηκα την ομάδα μου και θέλω να πω ένα μεγάλο μπράβο σε όλους και του χρόνου πιστεύω με αυτούς τους παίκτες και με αυτόν τον προπονητή μπορεί και για την άνοδο που ήρθε πολύ κοντά.( και ούτε τα λέω όλα αυτά για να γλυκάνω κανέναν απλά αυτή ομάδα έτσι πως έπαιζε το δεύτερο γύρο πιστεύω πως της αξίζουν παραπάνω από ότι πηρέ μέσα στην χρονιά .Καλή επιτυχία του χρόνου σε όλες τις ομάδες και καλό καλοκαίρι σε όλoυς[
pseytomagkesthso8onhs
τι να πω πλεον...εχει βγει ο καθενασ και γραφει για διοικησησ για την παρτυ αλλωνων που καλυτερα να κοιταει τον εαυτο του και να μη μασ νευριαζετε γιατι εχουμε και ορια ετσ?
σασ φταινε οι διοικησεισ π πατε και χανετε ρε ασχετοι βολεσ?
καλαθια κατω απο τισ ρακετεσ?
ειστε σοβαροι?κανονικα θα πρεπε να παιζεισ ενα αθλημα για τη που....να τη φανελα και οχι επειδη το γουσταρεισ και μονο...να φανατιζεσαι με την ομαδα...οπωσ και το 10 του ελληνικου.που τον παραδεχομαι για την αγαπη που εχει δωσει...νομιζετε οτι ειστε αστερεσ του μπασκετ ολοι εδω μεσα...σοβαρευτειτε και οριμαστε...αντε\
οποιοσ θελει να μαθει ποιοσ ειμαι στελνω και φεισμποοκ και τα παντα ολα να πουμε...αντε μπραβο
Basster
QUOTE(Swko10 @ May 4 2011, 21:54 ) *
Οσο για σενα ρε Μπαστερ,αν ενα ειρωνικο ευχαριστω ειναι αυτο που αξιζει σε ενα παλικαρι που εχυσε ιδρωτα για τον συλλογο που τοσο βοηθησες ωστε να διαλυθει,τοτε αξιζει αυτη η καταληξη στην ομαδα που αντιπροσωπευεις.


Όσο για το δεύτερο που λες, δε βοήθησα να διαλυθεί ο σύλλογος αλλά να φύγει ένας κακός προπονητής και να έρθει ένας καλύτερος (σαν άνθρωπο δε μπορώ να τον κρίνω). Δυστυχώς, μιας και η άνοδος χάθηκε, τώρα φαίνεται οτι έπρεπε να έχει φύγει νωρίτερα.

QUOTE(pseytomagkesthso8onhs @ May 5 2011, 18:46 ) *
τι να πω πλεον...εχει βγει ο καθενασ και γραφει για διοικησησ για την παρτυ αλλωνων που καλυτερα να κοιταει τον εαυτο του και να μη μασ νευριαζετε γιατι εχουμε και ορια ετσ?
σασ φταινε οι διοικησεισ π πατε και χανετε ρε ασχετοι βολεσ?
καλαθια κατω απο τισ ρακετεσ?
ειστε σοβαροι?κανονικα θα πρεπε να παιζεισ ενα αθλημα για τη που....να τη φανελα και οχι επειδη το γουσταρεισ και μονο...να φανατιζεσαι με την ομαδα...οπωσ και το 10 του ελληνικου.που τον παραδεχομαι για την αγαπη που εχει δωσει...νομιζετε οτι ειστε αστερεσ του μπασκετ ολοι εδω μεσα...σοβαρευτειτε και οριμαστε...αντε\
οποιοσ θελει να μαθει ποιοσ ειμαι στελνω και φεισμποοκ και τα παντα ολα να πουμε...αντε μπραβο


RESPECT!

77.gif smiley.gif 77.gif
Swko10
Ας γραψω και εγω τη γνωμη μου,με βαση την εικονα την προσωπικη που απεκτησα απο αντιπαλους και συμπαικτες απο την φετινη σεζον.

Καλύτερη Ομάδα : Τραχωνες

Καλύτερες Πεντάδες (Α-Β) :
Ασσοι: Καδας (Τραχωνες) ,Θεοδωρου (Ν. Σμυρνη)
Μια ομαδα μονοι τους στην οργανωση.

Δυαρια: Ντακουλιας (ΓΑΣΕ), Λουκης (Λεοντας)
Πραγματικα πιστολια στη θεση τους,ανεβαζαν την ομαδα με σουτ τρεξιματα,τριποντα κατεβασματα μπαλλας,πλατες,τα παντα...

Τριαρια: Κατσουρης (Πειραικος), Αδραμης (καστελλα),Γρηγορακος(τραχωνες)
Οτι πιο ποιοτικο υπαρχει στην Γ' κατηγορια

Τεσσαρια: Καρδαρης (Σουρμενα), Ριπης (Καστελλα)
Πολυ σοφτ για πενταρια,πολυ βαρος για τριαρια και διχως την καταλληλη τεχνικη.Στην θεση τεσσερα ομως ειναι οτι πρεπει και οι δυο.Με τα χιλια θα τους ηθελα διπλα μου.

Πενταρια: Ευχτρατιου (Σουρμενα),και το 5αρι της Ν.Σμυρνης(δε θυμαμαι ονομα)
Αυτοι οι δυο φετος ενιωσα να με ζοριζουν και να κανουν και την καλυτερη δουλεια στην επιθεση,αρα...

Μικροι: No.13 Ελληνικου,Ουτε καν προσεξα καποιον αλλο
Αν δουλεψει θα μπορει να εχει για πλακα αυτες τις κατηγοριες.

Καλύτερος Προπονητής : Ο κοουτς του Ελληνικου μακραν.Μια μετρια απο υλικο ομαδα την εκανε να πεταει φλογες.

Καλύτερη Έδρα : Τελαμωνας.
Λιγο η εξοχη,λιγο ο περιεργος κοσμος σε κανει να νευριασεις.(Με τους Τραχωνες ειχα δει μονο 30 ατομα στην εξεδρα λογω τελευταιων αγωνιστικων διχως να εχω καποια προσωπικη γνωμη γι αυτο που περιγραφουν ολοι)
kosttost
παιδια ποιες ομαδες πεσανε στην δ ?
traxonas
Τελαμωνας, ΓΑΣΕ, Παννεαπολικος, Γλυφαδα.
magic32
κ περιμενει η νεα σμυρνη τι θα κανει ο κρονος..

λογικα ο πειραικος γλιτωσε σημερα
traxonas
Διαβαζω για τρομακτικα μπατζετ για την κατηγορια. Οπου ακους πολλα κερασια, κρατα και μικρο καλαθι.
Ευτυχως, εμεις ταξαμε λιγα , και δοθηκαν ολα. Την προηγουμενη εβδομαδα πληρωθηκε και ο Απριλης.

Οσον αφορα τωρα το μπατζετ της επομενης χρονιας , το μισο κατατεθηκε στα ποδια της Φουρειρα και αλλων
καλλονων αοιδων στο Ποσειδωνιιο, αμεσως μετα τη φιεστα, μεχρι πρωιας. Ιδου και οι αποδειξεις:

ΜΑΖΙ ΤΑ ΦΑΓΑΜΕ
Καδδας, Γρηγορακος, Καρκουλιας, Σαββιδης, Σολωμος και το... πουρο του Τροβα
Click to view attachment

Καδδας σε μεγαλα κεφια
Click to view attachment

Ξυνογαλας .Πιες το ολο αγορι μου!!!
Click to view attachment

ΟΙ φωτογραφιες ειναι λιγο αισχρες γιατι ειναι απο κινητο

QUOTE(magic32 @ May 8 2011, 22:53 ) *
κ περιμενει η νεα σμυρνη τι θα κανει ο κρονος..

λογικα ο πειραικος γλιτωσε σημερα

Ο Κρονος καλα το παει και μου φαινεται οτι παει να το σωσει και μαζι και τη Ν.Σμυρνη.
giorgos10
QUOTE(traxonas @ May 8 2011, 23:17 ) *
Διαβαζω για τρομακτικα μπατζετ για την κατηγορια. Οπου ακους πολλα κερασια, κρατα και μικρο καλαθι.
Ευτυχως, εμεις ταξαμε λιγα , και δοθηκαν ολα. Την προηγουμενη εβδομαδα πληρωθηκε και ο Απριλης.

Οσον αφορα τωρα το μπατζετ της επομενης χρονιας , το μισο κατατεθηκε στα ποδια της Φουρειρα και αλλων
καλλονων αοιδων στο Ποσειδωνιιο, αμεσως μετα τη φιεστα, μεχρι πρωιας. Ιδου και οι αποδειξεις:

ΜΑΖΙ ΤΑ ΦΑΓΑΜΕ
Καδδας, Γρηγορακος, Καρκουλιας, Σαββιδης, Σολωμος και το... πουρο του Τροβα
Click to view attachment

Καδδας σε μεγαλα κεφια
Click to view attachment

Ξυνογαλας .Πιες το ολο αγορι μου!!!
Click to view attachment

ΟΙ φωτογραφιες ειναι λιγο αισχρες γιατι ειναι απο κινητο


Ο Κρονος καλα το παει και μου φαινεται οτι παει να το σωσει και μαζι και τη Ν.Σμυρνη.

δεν τα λες και λιγα τα χρηματα παντως οταν πληρωνεις 2 παιχτες με καλη παρουσια στην γ εθνικη
traxonas
Οσοι γνωριζουν πανε για λιγα αλλα σιγουρα. Γιατι αυτο που ποναει περισσοτερο ειναι η κοροιδια !
giorgos10
QUOTE(traxonas @ May 8 2011, 23:56 ) *
Οσοι γνωριζουν πανε για λιγα αλλα σιγουρα. Γιατι αυτο που ποναει περισσοτερο ειναι η κοροιδια !

αλλο ποσταρα αλλο απαντησες αλλα οκ!
traxonas
QUOTE(giorgos10 @ May 8 2011, 23:58 ) *
αλλο ποσταρα αλλο απαντησες αλλα οκ!

Σου απαντησα ακριβως οπως τελειωνουν οι συζητησεις σ' αυτα τα θεματα. Και ενας παικτης δεν ερχεται μονο για το
χρημα σε μια ομαδα.
Swko10
QUOTE(giorgos10 @ May 8 2011, 23:58 ) *
αλλο ποσταρα αλλο απαντησες αλλα οκ!


Εδω συμφωνω μαζι σου.Απο τα λιγα που ξερω το κλιμα δεν ειναι το αττου στην ομαδα των Τραχωνων.Πολλοι διαμαρτηρωμενοι παιχτες αποχωρουν απο τους Τραχωνες και ακομα και η ανοδος δεν τους γλυκαινει για να παραμεινουν...περαν του βασικου κορμου 7=8 παιχτων εννοω
traxonas
QUOTE(Swko10 @ May 9 2011, 01:33 ) *
Εδω συμφωνω μαζι σου.Απο τα λιγα που ξερω το κλιμα δεν ειναι το αττου στην ομαδα των Τραχωνων.Πολλοι διαμαρτηρωμενοι παιχτες αποχωρουν απο τους Τραχωνες και ακομα και η ανοδος δεν τους γλυκαινει για να παραμεινουν...περαν του βασικου κορμου 7=8 παιχτων εννοω

Λαθος πληροφοριες εχεις, οσον αφορα το κλιμα. Μακαρι να το ειχαν ζησει πολλα παιδια το κλιμα στην ομαδα
των Τραχωνων, ειδικα φετος .
Αυτος που σου μεταφερει αυτες τις πληροφοριες, ξερουμε εδω και ενα μηνα οτι μιλαει μαζι σας, εγω
προσωπικα του ευχηθηκα να βρει σε σας αυτο που δεν βρηκε σε μας, βασικα χρονο συμμετοχης, γιατι απο εκει
ξεκινανε ολα, σε ολες τις ομαδες.
Αλλα οχι και πολλοι βρε swko, αντε και αλλος ενας που δεν βρηκε πολυ χρονο συμμετοχης. Αριθμος πολυ
λογικος για τοσο ανταγωνιστικο ροστερ.
POWER_KF
QUOTE(traxonas @ May 9 2011, 09:17 ) *
Λαθος πληροφοριες εχεις, οσον αφορα το κλιμα. Μακαρι να το ειχαν ζησει πολλα παιδια το κλιμα στην ομαδα
των Τραχωνων, ειδικα φετος .


Τράχωνα καλημέρα. Επειδή εμένα δε με ενδιαφέρουν ούτε τα λεφτά ούτε ο χρόνος συμμετοχής. Με ενδιαφέρουν τα πόδια της Φουρέιρα και τα σουβλάκια που δίνετε, πότε έχετε δοκιμαστικά; Είμαι βαρύ 5άρι (120 κιλά), δε με κουνάει κανείς μέσα από τη ρακέτα και δεν αντέχω πάνω από δύο λεπτά σε κάθε δεκάλεπτο κι αυτό με το ζόρι, να έρθω να δοκιμασθώ; Εξάλλου με όσα έχω δει στην ΕΣΚΑΝΑ τα πεντάρια είναι κατά συνθήκη.... Τουλάχιστον εγώ σαν παλιός είμαι του κλασσικού δόγματος η μπάλα περνάει ο παίχτης ποτέ....!!!!! smiley.gif
Στα σοβαρά τώρα, βρίσκω πολύ λογικό αυτό που γράφεις. Σε μια ομάδα με ρόστερ τουλάχιστον Β' αν όχι και Α' (το αποδείξατε εξάλλου στο κύπελλο) να μη μπορούν να σταθούν κάποιοι παίχτες ισάξια και να αποτέλεσαν παραφωνία. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι σε ομάδες όπως ο Λέοντας, η Ν. Σμύρνη, η Καστέλλα η Αρμενική (θυμηθείτε το 5άρι της, υπέρβαρο αλλά αξιλογότατο κατά τα άλλα) δε θα μπορούσαν να σταθούν αυτοί που δεν έπιασαν σε εσάς.
Χαρακτηριστικό παράδειγμα ο Κουκουβάκης του Προφήτη ο οποίος έφυγε από τους Τράχωνες και ήταν πρώτος παίχτης στην ομάδα του φέτος. Σοφή επιλογή του αλλά και του προπονητή σας που δεν τον κράτησε αν δεν χώραγε στα πλάνα του. Μπορεί σήμερα, αν είχε μείνει, να ήταν ένας από τους δυσαρεστημένους των Τραχώνων. Όπως ο Αντωνάκος που είχατε φέτος, πέρυσι ήταν ο πρώτος PM του Πανεαπολικού και φέτος έμεινε στη σκιά του Καδδά σε χρόνο, αν και γνωρίζει τη θέση του όσο λίγοι στη Γ' ίσως και στη Β. Προφανώς τα σχέδια του προπονητής σας έβγαιναν καλύτερα με τον Καδδά στον άσσο. Μπορεί κανείς να τον κατηγορήσει με 25 νίκες σε 26 παιχνίδια;
Ένα άλλο παράδειγμα από την ομάδα των Σουρμένων. Θεωρώ τον Μαλτίδη (αν και λίγο μεγάλο ηλικιακά) πολύ καλό στη θέση του PM. Από τότε που έπαιζε στη Βάρη αν δεν κάνω λάθος είχα αυτή την άποψη. Πόσο χρησιμοποιήθηκε εκεί τόσο στον Αστέρα όσο και στα Σούρμενα. Είχε ανάγκη ο εκάστοτε προπονητής να τον βάλει λίγο ή σε άλλη θέση και το παιδί δεν έδειχνε αυτό που μπορούσε.
Γενικά, νομίζω ότι οι προπονητές πρέπει να αποφασίζουν τι μπάσκετ θέλουν να παίξουν και τι μπάτζετ έχουν στη διάθεσή τους και μετά να κλείνουν τις θέσεις.
Σε όλες όμως τις ομάδες υπάρχουν παίχτες αγώνα και παίχτες προπόνησης. 7-8 συνήθως αποτελούν τις βασικές λύσεις και οι υπόλοιπες είναι οι συμπληρωματικές λύσεις. Οι λιγότερο καλοί, έστω κατά συνθήκη, παίχτες που οφείλουν να γνωρίζουν την τύχη τους στη συγκεκριμένη ομάδα και να ξέρουν εκ των προταίρων πόσο χρόνο θα αξιοποιηθούν. Βέβαια τα δεδομένα αλλάζουν και στην πορεία. Τραυματισμοί, ντφορμαρίσματα κ.α. μπορεί να ανατρέψουν τα δεδομένα και να βρεθεί πενταδάτος παίχτης που είχε υπολογιστεί για βοηθητική λύση. Όλα σχετικά με αυτή την @#$%^ πορτοκαλί μπάλα.
Swko10
QUOTE(traxonas @ May 9 2011, 09:17 ) *
Λαθος πληροφοριες εχεις, οσον αφορα το κλιμα. Μακαρι να το ειχαν ζησει πολλα παιδια το κλιμα στην ομαδα
των Τραχωνων, ειδικα φετος .
Αυτος που σου μεταφερει αυτες τις πληροφοριες, ξερουμε εδω και ενα μηνα οτι μιλαει μαζι σας, εγω
προσωπικα του ευχηθηκα να βρει σε σας αυτο που δεν βρηκε σε μας, βασικα χρονο συμμετοχης, γιατι απο εκει
ξεκινανε ολα, σε ολες τις ομαδες.
Αλλα οχι και πολλοι βρε swko, αντε και αλλος ενας που δεν βρηκε πολυ χρονο συμμετοχης. Αριθμος πολυ
λογικος για τοσο ανταγωνιστικο ροστερ.


Τον ψηλο σας που ηταν Τραυματιας τον στρατιωτικο πριφτακη τον λενε?
traxonas
QUOTE(Swko10 @ May 9 2011, 15:07 ) *
Τον ψηλο σας που ηταν Τραυματιας τον στρατιωτικο πριφτακη τον λενε?

για τετοια θεματα, μονο σε pm. wink.gif cool.gif
pistolinas7
QUOTE(Swko10 @ May 9 2011, 01:33 ) *
Εδω συμφωνω μαζι σου.Απο τα λιγα που ξερω το κλιμα δεν ειναι το αττου στην ομαδα των Τραχωνων.Πολλοι διαμαρτηρωμενοι παιχτες αποχωρουν απο τους Τραχωνες και ακομα και η ανοδος δεν τους γλυκαινει για να παραμεινουν...περαν του βασικου κορμου 7=8 παιχτων εννοω



φιλε σωκο μαθε στη ζωη σου να βγαζεις συμπερασματα αντικειμενικα...και οχι απο οτι ακους απο μεμωνομενεσ πηγες αλλα να το κοιτας σφαιρικα το θεμα..
traxonas
QUOTE(POWER_KF @ May 9 2011, 11:28 ) *
Τράχωνα καλημέρα. Επειδή εμένα δε με ενδιαφέρουν ...ούτε ο χρόνος συμμετοχής... Με ενδιαφέρουν τα πόδια της Φουρέιρα και τα σουβλάκια που δίνετε, πότε έχετε δοκιμαστικά; Είμαι βαρύ 5άρι (120 κιλά), δε με κουνάει κανείς μέσα από τη ρακέτα και δεν αντέχω πάνω από δύο λεπτά σε κάθε δεκάλεπτο κι αυτό με το ζόρι, να έρθω να δοκιμασθώ;

Κοιταξε... οπως σε περιγραφεις, για μπασκετ ΟΧΙ. Για καμια μετακομιση...σε φωναζω αν θες! smiley.gif

Swko10
QUOTE(pistolinas7 @ May 9 2011, 16:19 ) *
φιλε σωκο μαθε στη ζωη σου να βγαζεις συμπερασματα αντικειμενικα...και οχι απο οτι ακους απο μεμωνομενεσ πηγες αλλα να το κοιτας σφαιρικα το θεμα..


Σφαιρικοτατα απαντησα σε π.μ επειτα απο π.μ. που μου εστειλε ο τραχωνας και ληγει το 8εμα.Για να ξερεις η σφαιρικοτητα της απαντησης περικλυε 4 ατομα και αρνητικη κουβεντα για τον κοατς της ομαδας.Οχι μια πατατα που πεταξε ενας παιχτης και την εκμεταλευτηκα.

Και να ηθελα,τετοια ομαδα οπως οι φετινοι Τραχωνες δεν ηταν και δεν μπορει να γινει ουτε στο παραμικρο σαμποταζ της δουλειας τους.Το εξηγησα προσωπικα και στον Τραχωνα και απλα απαντησα σε ενα ισως λιγο αβασιμο σχολιο που εκανε,επειτα απο αυτα που ειδα και ακουσα στον Αλιμο 4 αγωνιστικες πριν απο το τελος.
pistolinas7
QUOTE(Swko10 @ May 9 2011, 20:19 ) *
Σφαιρικοτατα απαντησα σε π.μ επειτα απο π.μ. που μου εστειλε ο τραχωνας και ληγει το 8εμα.Για να ξερεις η σφαιρικοτητα της απαντησης περικλυε 4 ατομα και αρνητικη κουβεντα για τον κοατς της ομαδας.Οχι μια πατατα που πεταξε ενας παιχτης και την εκμεταλευτηκα.

Και να ηθελα,τετοια ομαδα οπως οι φετινοι Τραχωνες δεν ηταν και δεν μπορει να γινει ουτε στο παραμικρο σαμποταζ της δουλειας τους.Το εξηγησα προσωπικα και στον Τραχωνα και απλα απαντησα σε ενα ισως λιγο αβασιμο σχολιο που εκανε,επειτα απο αυτα που ειδα και ακουσα στον Αλιμο 4 αγωνιστικες πριν απο το τελος.



οκ παιχταρα μου απλα δεν στο πα για να το παιξω εξυπνος απλα μερικες φορες ακουγονται διαφορα που υποβαθμιζουν ανθρωπους και προσπαθειεσ και δεν ειναι ωραιο και εντιμο..αλλα αφου τα ειπατε τοτε ολα καλα!!
τι γινεται με τισ μεταγραφες σας μας ειχεσ ταξει ονοματα μετα το τελος του πρωταθληματος..καμια εξελιξη??
Swko10
QUOTE(pistolinas7 @ May 9 2011, 20:56 ) *
οκ παιχταρα μου απλα δεν στο πα για να το παιξω εξυπνος απλα μερικες φορες ακουγονται διαφορα που υποβαθμιζουν ανθρωπους και προσπαθειεσ και δεν ειναι ωραιο και εντιμο..αλλα αφου τα ειπατε τοτε ολα καλα!!
τι γινεται με τισ μεταγραφες σας μας ειχεσ ταξει ονοματα μετα το τελος του πρωταθληματος..καμια εξελιξη??


Φιλε απο εμενα να ξερεις,καθε φορα που θα διαβαζεις κατι που γραφω,ουτε υπερβολικο θα ειναι,ουτε ψεματα θα κρυβει ουτε συμφεροντα.Εκπροσωπω μονο εμενα και την γνωμη μου,ακομα και αν αυτη μερικες φορες δεν ταιριαζει με το συμφερον της ομαδας μου.Εγω απο τον λεοντα δεν βγαζω ουτε ευρω και το μονο που κανω ειναι να φανατιζομαι με καθετι που καταπιανομαι.Πιο παλια ηταν ο πανιωνιος,ο πρωτεας και τωρα ο λεων.Για το μελλον ποτε δε ξερεις...

Τυχαινει φετος να εχω αναλαβει μερικες πρωτοβουλιες μαζι με κοατς και διοικηση,για να δυναμωσει και να οργανωθει σε σταθερες βασεις το τμημα των ακαδημιων,και οσον αφορα την αντρικη να κλεισουν τα οποια κενα ειχαμε απο περισυ,καθως και αυτα που δημιουργηθηκαν απο την απομακρυνση παιχτων που δεν ταιριαζαν στην νεα,ορθοτερη και πιο υγειη νοοτροπια της ομαδας.
Επειδη ακομα εκρεμμει η β' εσκανα,καθως και η τυχη του Κρονου και του Μιλωνα,δεν μπορω να αναφερω συγκεκριμενα ονοματα αν δεν εχει μπει η υπογραφη στο προσυμφωνο για εναν χρονο με τους παιχτες που θελουμε.

Αν δεν κανω λαθος υπαρχει μια πιθανοτητα η Καλλιθεα να φτιαξει μια δυνατη ομαδα και να παιζει στη Γ' εθνικη ή στην β' εσκανα του χρονου με αποτελεσμα να μας σηκωσει και εμας μια παραπανω κατηγορια.

Προς το παρων εχουμε κλεισει ηδη 2 καλους παιχτες στη θεση 2-3,και αναμενουμε 3 πολυ καλα παιδια και παρα πολυ καλους παιχτες στην θεση 1 και στη θεση 4-5,αναλογα και με τις αναγκες που θα εχουμε με την απομακρυνση η την ανανεωση της παραμονης του υπαρχοντα ψηλου μας.Τελειωνοντας περιμενουμε να δουμε τι παιχτακια θα παρουμε απο μεγαλο συλογο της αθηνας για να εχουμε και αξιομαχους μικρους.

Πιστευω οτι ολα οδευουν καλα,και με 2-3 παιδια που θα προσελθουν για τα κλασικα καστινγκ του καλοκαιριου η ομαδα να κλεισει με 12-13 νεαρους μαχιμους παιχτες και αλλους 2 μεγαλυτερους που θα μας σπρωξουν με την εμπειρια τους και θα συναγωνιζονται ολοι μαζι για μια θεση στην 12αδα ωστε να πετυχουμε ολοι μαζι τον στοχο που χασαμε φετος απο ανοησιες και ειναι μονο η ανοδος και για του χρονου η πρωτη θεση και τιποτα πιο κατω.Ετσι για να δουμε τι παραπανω εχουν απο μας αυτοι που παιζουν στην β' και στην α'...

Μια εβδομαδα μετα το τελος της Β' εδω θα μαι και θα μιλησω και με ονοματα και για τις μεταγραφες,και για τις ακαδημιες αλλα και για τις υπολοιπες διοικητικες κινησεις οσον αφορα χορηγιες,εφορους,γιατρους κλπ.

Δεν θα σε απογοητευσω,μεινε ησυχος.
Αυριο μεθαυριο θα γραψω και για την πρωτη προπονηση με τα νεα παιδια αυτην την εβδομαδα και για τις ωρες που κατεχει το γυμναστηριο με τα βαρη η ομαδα.

Καλο βραδυ
giorgos10
QUOTE(Swko10 @ May 10 2011, 00:23 ) *
Φιλε απο εμενα να ξερεις,καθε φορα που θα διαβαζεις κατι που γραφω,ουτε υπερβολικο θα ειναι,ουτε ψεματα θα κρυβει ουτε συμφεροντα.Εκπροσωπω μονο εμενα και την γνωμη μου,ακομα και αν αυτη μερικες φορες δεν ταιριαζει με το συμφερον της ομαδας μου.Εγω απο τον λεοντα δεν βγαζω ουτε ευρω και το μονο που κανω ειναι να φανατιζομαι με καθετι που καταπιανομαι.Πιο παλια ηταν ο πανιωνιος,ο πρωτεας και τωρα ο λεων.Για το μελλον ποτε δε ξερεις...

Τυχαινει φετος να εχω αναλαβει μερικες πρωτοβουλιες μαζι με κοατς και διοικηση,για να δυναμωσει και να οργανωθει σε σταθερες βασεις το τμημα των ακαδημιων,και οσον αφορα την αντρικη να κλεισουν τα οποια κενα ειχαμε απο περισυ,καθως και αυτα που δημιουργηθηκαν απο την απομακρυνση παιχτων που δεν ταιριαζαν στην νεα,ορθοτερη και πιο υγειη νοοτροπια της ομαδας.
Επειδη ακομα εκρεμμει η β' εσκανα,καθως και η τυχη του Κρονου και του Μιλωνα,δεν μπορω να αναφερω συγκεκριμενα ονοματα αν δεν εχει μπει η υπογραφη στο προσυμφωνο για εναν χρονο με τους παιχτες που θελουμε.

Αν δεν κανω λαθος υπαρχει μια πιθανοτητα η Καλλιθεα να φτιαξει μια δυνατη ομαδα και να παιζει στη Γ' εθνικη ή στην β' εσκανα του χρονου με αποτελεσμα να μας σηκωσει και εμας μια παραπανω κατηγορια.

Προς το παρων εχουμε κλεισει ηδη 2 καλους παιχτες στη θεση 2-3,και αναμενουμε 3 πολυ καλα παιδια και παρα πολυ καλους παιχτες στην θεση 1 και στη θεση 4-5,αναλογα και με τις αναγκες που θα εχουμε με την απομακρυνση η την ανανεωση της παραμονης του υπαρχοντα ψηλου μας.Τελειωνοντας περιμενουμε να δουμε τι παιχτακια θα παρουμε απο μεγαλο συλογο της αθηνας για να εχουμε και αξιομαχους μικρους.

Πιστευω οτι ολα οδευουν καλα,και με 2-3 παιδια που θα προσελθουν για τα κλασικα καστινγκ του καλοκαιριου η ομαδα να κλεισει με 12-13 νεαρους μαχιμους παιχτες και αλλους 2 μεγαλυτερους που θα μας σπρωξουν με την εμπειρια τους και θα συναγωνιζονται ολοι μαζι για μια θεση στην 12αδα ωστε να πετυχουμε ολοι μαζι τον στοχο που χασαμε φετος απο ανοησιες και ειναι μονο η ανοδος και για του χρονου η πρωτη θεση και τιποτα πιο κατω.Ετσι για να δουμε τι παραπανω εχουν απο μας αυτοι που παιζουν στην β' και στην α'...

Μια εβδομαδα μετα το τελος της Β' εδω θα μαι και θα μιλησω και με ονοματα και για τις μεταγραφες,και για τις ακαδημιες αλλα και για τις υπολοιπες διοικητικες κινησεις οσον αφορα χορηγιες,εφορους,γιατρους κλπ.

Δεν θα σε απογοητευσω,μεινε ησυχος.
Αυριο μεθαυριο θα γραψω και για την πρωτη προπονηση με τα νεα παιδια αυτην την εβδομαδα και για τις ωρες που κατεχει το γυμναστηριο με τα βαρη η ομαδα.

Καλο βραδυ

ωπα ωπα!!!συμφωνω σε ολα εκτος απο το το εχουν αυτοι που παιζουν α η β....η α ειναι α και β ειναι η γ ειναι γ.....δεν ειναι καθολου το ιδιο...οσο αναφορα την πρωτη θεση που μιλας πιστευω οτι εχουν πλεονεκτημα η ομαδες που θα πεσουν απο β και ο ερμης πειραια που θα κανεις μεταγραφες α κατηγοριας οποτε χαμηλα την μπαλα
Swko10
QUOTE(giorgos10 @ May 10 2011, 20:50 ) *
ωπα ωπα!!!συμφωνω σε ολα εκτος απο το το εχουν αυτοι που παιζουν α η β....η α ειναι α και β ειναι η γ ειναι γ.....δεν ειναι καθολου το ιδιο...οσο αναφορα την πρωτη θεση που μιλας πιστευω οτι εχουν πλεονεκτημα η ομαδες που θα πεσουν απο β και ο ερμης πειραια που θα κανεις μεταγραφες α κατηγοριας οποτε χαμηλα την μπαλα


Ας κανει ο καθενας οτι θελει.

Ειμαστε σιγουροι για τις κινησεις μας,και πρωτα ο θεος να τελειωσουν οι μεταγραφες και θα καταλαβεις τι εννοω.Ο ερμης ας βαλει λεφτα,ο αγιος δημητριος μετα απο δυο διαλυμενες χρονιες να δουμε τι θα κανει,ερωτηματικο τα ταταυλα,ισως ο οκε λογω αποστασης και πανελευσινιακου κατι κανει...Πιο επικινδυνα θα ναι τα Σουρμενα αν δεν ανευουν παρα ολοι αυτοι.

Οσον αφορα την α' την β' και την γ',οσα παιχνιδια και να εχω δει,ψαχνω να δω περαν των πραγματικα παιχτων που ξεχωριζουν,τι διαφορα εχουν οι παιχτες που παιζουν εκει απο παιχτες της γ.

Την ομαδικοτητα και αμα....
giorgos10
QUOTE(Swko10 @ May 11 2011, 13:32 ) *
Ας κανει ο καθενας οτι θελει.

Ειμαστε σιγουροι για τις κινησεις μας,και πρωτα ο θεος να τελειωσουν οι μεταγραφες και θα καταλαβεις τι εννοω.Ο ερμης ας βαλει λεφτα,ο αγιος δημητριος μετα απο δυο διαλυμενες χρονιες να δουμε τι θα κανει,ερωτηματικο τα ταταυλα,ισως ο οκε λογω αποστασης και πανελευσινιακου κατι κανει...Πιο επικινδυνα θα ναι τα Σουρμενα αν δεν ανευουν παρα ολοι αυτοι.

Οσον αφορα την α' την β' και την γ',οσα παιχνιδια και να εχω δει,ψαχνω να δω περαν των πραγματικα παιχτων που ξεχωριζουν,τι διαφορα εχουν οι παιχτες που παιζουν εκει απο παιχτες της γ.

Την ομαδικοτητα και αμα....

η βαρη και τα ταταυλα θα κανουν πλακα στην γ αν πεσουν με το υλικο που εχουν χωρισ καν να παρουν ουτε ενα παιχτη,οσο αναφορα την β εχω απειρους παιχτες πολυ καλους ενω στην γ ειναι αρκετα πιο λιγοι...αν ηταν ετσι δεν θα υπηρχαν επιπεδα και κατηγοριες φιλε μου
Swko10
QUOTE(giorgos10 @ May 11 2011, 22:35 ) *
η βαρη και τα ταταυλα θα κανουν πλακα στην γ αν πεσουν με το υλικο που εχουν χωρισ καν να παρουν ουτε ενα παιχτη,οσο αναφορα την β εχω απειρους παιχτες πολυ καλους ενω στην γ ειναι αρκετα πιο λιγοι...αν ηταν ετσι δεν θα υπηρχαν επιπεδα και κατηγοριες φιλε μου


Αν καταγραψω την σκεψη μου θα θεωρηθει οτι την ψωνισα γι αυτο ας το αφησω εδω αυτο το θεμα και ας περιμενω την ανοδο του Λεοντα για να κρινω και να κριθω...

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13/5 στις 20:45 οσοι ενδιαφερονται να δουν τα οσα σας πριζω τοσο καιρο,η θελουν να δοκιμασουν και να δοκιμαστουν για μια πολυ δυνατη χρονια με την ομαδα του Λεοντα,ειναι ευπροσδεκτοι εστω και για μια καλησπερα στο πρωτο γηπεδο της ομαδας,επι της οδου Μιαουλη 60 για την πρωτη επισημη προπονηση της ομαδας.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.