Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑΝΑ 2010-11
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
someone
QUOTE(leonkalf @ Nov 23 2010, 12:47 ) *
Παρακαλώ να λείπουν τέτοιοι χαρακτηρισμοί!! και μάλιστα ανώνυμοι!

Ότι και να είναι το πρόσωπο που αναφέρεσαι, δεν μπορείς να γράφεις έτσι.. Σε παρακαλώ ανακάλεσε αλλιώς το post σου θα αφαιρεθεί και θα πέσει η ανάλογη τιμωρία.

Κάνε την κριτική σου στα όρια του σεβασμού και του καλού διαλόγου.


Δεν πειράζει άσε τους ανθρώπους να βγάζουν τον κομπλεξισμό τους ελεύθερα...
traxonas
ΠΡΟΦΗΤΗΣ - ΤΡΑΧΩΝΕΣ 55-66 (33-32)
Μετριο παιχνιδι, καναμε αρκετα λαθη, παρ'ολα αυτα ομως κερδισαμε εκτος εδρας μια πολυ αξιολογη ομαδα.
Αυτο που μενει ειναι οι δυο πολυτιμοι βαθμοι της νικης. icon_drunk.gif
Καλη συνεχεια και στις δυο ομαδες.
petran777
QUOTE(Swko10 @ Nov 21 2010, 03:56 ) *
Συνομοσιες,συμφεροντα και βρωμιες,δε νομιζω οτι μπορει να υπαρχουν μεσα σε κατι τοσο καθαρο οσο το μπασκετακι της Γ' εσκανα.Εξ αλλου οι ανθρωποι την τρελα τους κανουν και τα χρηματα ειναι κανα εικοσαρικο και αν τα παρουν με την τρελα που πουλα η εσκανα....Ειναι ομως δυνατον εμας να μας σφυριζει ο εκαστοτε κολλημενος με τις προσωπικες του διαφορες με μοναδες του συλλογου,και ομαδες οπως η Καστελλα για παραδειγμα,να εχει ντερμπυ την ερχομενη εβδομαδα,και να τη σφυριζει ο πρωην παιχτης της????Και υπαρχουν και αλλες αντιστοιχες συμπτωσεις που τις εχουν παρατηρησει συμπαιχτες μου που ασχολουνται πιο πολυ με τα χαζα αυτα καθως φετος αποφασισα να απεχω...Ειτε ειναι καλος ειτε κακος ρεφερι δεν με αφορα εμενα αυτο.Εγω και πολλοι απο μας θυσιαζουμε τοσες ωρες και θελουμε το καλυτερο.Κανενας δεν εχει το δικαιωμα να μας βουταει ουτε στο ελαχιστο,ουτε σταλια απο τον ιδρωτα μας.



Φιλε Swko10

Σεβομαι και ασπαζομαι την αποψη σου περι δικαιωματων και ιδρωτα...
Τωρα θα σε ενημερωσω οτι κακιστα κανεις αναφορα στην ομαδα μου καθως εχθες δεν μας σφυριξε ο πρωην παιχτης μας και παρολα αυτα κερδισαμε...
Ο συγκεκριμενος ρεφερι δεν μας εχει ξαναπαιξει απο το αλησμονητο παιχνιδι περυσι στο Μοσχατο που αν μη τι αλλο πρεπει να ξεπερασεις...αλλωστε η νικη μας ηταν δικαιοτατη και το ειχαν γραψει και ουδετεροι τοτε...καθως και η ανωτεροτητα μας ως ομαδα φανηκε στο β' γυρο αλλα και στην τελικη βαθμολογικη καταταξη της περασμενης χρονιας.
Θεωρω τουλαχιστον αστοχο να αναφερεις ως ευνοουμενη ομαδα την Καστελλα καθως ουτε ακρες υπαρχουν στην Εσκανα ουτε στη διαιτησια...

Ειμαστε μια ομαδα που απαντες παιζουν γιατι γουσταρουν το αθλημα και απο τον προπονητη εως τον καθε παιχτη δεν παιρνουμε δεκαρα...και αυτο το επιλεξαμε!!

Τωρα στα μπασκετικα, εγινε ωραιο ματς στη Σαλαμινα εχθες με την ομαδα μου να ειναι απο την αρχη μπροστα στο σκορ χωρις ομως να καταφερουμε να παρουμε καποια διαφορα..το παιχνιδι ηταν ντερμπυ μεχρι το τελος οπου με το κρισιμο τριποντο του Μπαμπη και τη ψυχραιμια απο τη γραμμη πηραμε το πολυποθητο ροζ φυλλο.

Συγχαρητηρια στους αθλητες και των δυο ομαδων για το ωραιο παιχνιδι που προσεφεραν!!


Την επομενη εβδομαδα υποδεχομαστε το Ελληνικο (αγνωστη ομαδα για εμας) και ευελπιστουμε να συνεχιστει το νικηφορο σερι μας και να ειμαστε το ιδιο ψηλα στη βαθμολογια..


Καλη προπονητικη εβδομαδα

Με σεβασμο,
Νο.9 ΑΣ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ
Swko10
QUOTE(petran777 @ Nov 27 2010, 19:48 ) *
Φιλε Swko10

Σεβομαι και ασπαζομαι την αποψη σου περι δικαιωματων και ιδρωτα...
Τωρα θα σε ενημερωσω οτι κακιστα κανεις αναφορα στην ομαδα μου καθως εχθες δεν μας σφυριξε ο πρωην παιχτης μας και παρολα αυτα κερδισαμε...
Ο συγκεκριμενος ρεφερι δεν μας εχει ξαναπαιξει απο το αλησμονητο παιχνιδι περυσι στο Μοσχατο που αν μη τι αλλο πρεπει να ξεπερασεις...αλλωστε η νικη μας ηταν δικαιοτατη και το ειχαν γραψει και ουδετεροι τοτε...καθως και η ανωτεροτητα μας ως ομαδα φανηκε στο β' γυρο αλλα και στην τελικη βαθμολογικη καταταξη της περασμενης χρονιας.
Θεωρω τουλαχιστον αστοχο να αναφερεις ως ευνοουμενη ομαδα την Καστελλα καθως ουτε ακρες υπαρχουν στην Εσκανα ουτε στη διαιτησια...

Ειμαστε μια ομαδα που απαντες παιζουν γιατι γουσταρουν το αθλημα και απο τον προπονητη εως τον καθε παιχτη δεν παιρνουμε δεκαρα...και αυτο το επιλεξαμε!!

Τωρα στα μπασκετικα, εγινε ωραιο ματς στη Σαλαμινα εχθες με την ομαδα μου να ειναι απο την αρχη μπροστα στο σκορ χωρις ομως να καταφερουμε να παρουμε καποια διαφορα..το παιχνιδι ηταν ντερμπυ μεχρι το τελος οπου με το κρισιμο τριποντο του Μπαμπη και τη ψυχραιμια απο τη γραμμη πηραμε το πολυποθητο ροζ φυλλο.

Συγχαρητηρια στους αθλητες και των δυο ομαδων για το ωραιο παιχνιδι που προσεφεραν!!


Την επομενη εβδομαδα υποδεχομαστε το Ελληνικο (αγνωστη ομαδα για εμας) και ευελπιστουμε να συνεχιστει το νικηφορο σερι μας και να ειμαστε το ιδιο ψηλα στη βαθμολογια..


Καλη προπονητικη εβδομαδα

Με σεβασμο,
Νο.9 ΑΣ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ



Μεχρι να ξανακανει η ομαδα μου καποια νικη της προκοπης,δε με παιρνει να μιλαω.

Οσο για τα περσινα φιλε μου,ο αγωνας ηταν στην εδρα σας(περιεργο που δεν το θυμασαι και εκανες λαθος αναφορα),στη σελιδα της εσκανα να ξερεις οτι ο πρωην παιχτης σας ηταν να σας σφυριξει,προφανως επιασε τοπο η αναφορα μου...

Τελειωνοντας χαιρομαι που δεν παιρνεται ουτε ευρω και το κανετε επειδη γουσταρετε.Ετσι αισθανομαι ελαχιστος εγω που παιρνω τα χιλιαρικα και τρωω τα καλαθακια σε νεκρο χρονο...

Καθε χρονο τα ιδια δεν λεει.Θα τα πουμε στο τελος και φετος λοιπον...

Οσο για τον αγωνα προχθες,ουτε ο προπονητης μας φταιει,ουτε κανεις.Χασαμε 35 βολες.Αυτο τα λεει ολα.Τι να ασχολειθω με τις φωνες των αντιπαλων,με τον ανυπαρκτο δευτερο διαιτητη,με τα παραπονα και με ολα τα θεματα που μπορει να ειχαμε....Ειμασταν 9 ποντους μπροστα ενα λεπτο πριν ληξει και στο τελος χασαμε.

Δεν χωρουν λογια...


Καλη εβδομαδα να χουμε και περαστικα φιλαρακι μου...
ΓΚΑΛΗΣ
Γ.Α.Σ.Ε.

Πάλεψε στη Νίκαια, αλλά...-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...og-post_27.html


Το Μπάσκετ στην Ελευσίνα-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/

!Νέες ψηφοφορίες,νέες βαθμολογίες!
kurspuroskaroumpalos
Καλησπέρα..


ΑΟΚ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ - ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 90 - 88


Η δουλειά του κόουτς Τσαπάκη άρχισε να αποδίδει καρπούς.
Η ομάδα του έχασε πάλι μεν, αλλά στην 2η παράταση.
Αν υπήρχε όμως ισοπαλία στο μπάσκετ, θα ήταν ένα θετικό αποτέλεσμα σε σχέση με τα τελευταία άτυχα.



Υ.Γ.: Παρακαλώ να μη σβήνετε στα ποστ μου. Δεν γράφω κάτι κακό, ουτε χυδαιολογώ. Τα γεγονότα παραθέτω


Ευχαριστώ, φιλιά!
alpapamarin

Σίγουρα δεν χυδαιολογείς αλλά θα πρέπει να παραδεχτείς ότι είσαι, για κάποιους δικούς σου λόγους, ειρωνικός απέναντί στον Τσαπάκη, όταν αναφέρεσαι σε ήττες της ομάδας του λέγοντας ότι η δουλειά του αποδίδει καρπούς.


QUOTE(kurspuroskaroumpalos @ Nov 28 2010, 15:31 ) *
Καλησπέρα..


ΑΟΚ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ - ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 90 - 88


Η δουλειά του κόουτς Τσαπάκη άρχισε να αποδίδει καρπούς.
Η ομάδα του έχασε πάλι μεν, αλλά στην 2η παράταση.
Αν υπήρχε όμως ισοπαλία στο μπάσκετ, θα ήταν ένα θετικό αποτέλεσμα σε σχέση με τα τελευταία άτυχα.



Υ.Γ.: Παρακαλώ να μη σβήνετε στα ποστ μου. Δεν γράφω κάτι κακό, ουτε χυδαιολογώ. Τα γεγονότα παραθέτω


Ευχαριστώ, φιλιά!

petran777
QUOTE(Swko10 @ Nov 28 2010, 03:50 ) *
Μεχρι να ξανακανει η ομαδα μου καποια νικη της προκοπης,δε με παιρνει να μιλαω.

Οσο για τα περσινα φιλε μου,ο αγωνας ηταν στην εδρα σας(περιεργο που δεν το θυμασαι και εκανες λαθος αναφορα),στη σελιδα της εσκανα να ξερεις οτι ο πρωην παιχτης σας ηταν να σας σφυριξει,προφανως επιασε τοπο η αναφορα μου...

Τελειωνοντας χαιρομαι που δεν παιρνεται ουτε ευρω και το κανετε επειδη γουσταρετε.Ετσι αισθανομαι ελαχιστος εγω που παιρνω τα χιλιαρικα και τρωω τα καλαθακια σε νεκρο χρονο...

Καθε χρονο τα ιδια δεν λεει.Θα τα πουμε στο τελος και φετος λοιπον...

Οσο για τον αγωνα προχθες,ουτε ο προπονητης μας φταιει,ουτε κανεις.Χασαμε 35 βολες.Αυτο τα λεει ολα.Τι να ασχολειθω με τις φωνες των αντιπαλων,με τον ανυπαρκτο δευτερο διαιτητη,με τα παραπονα και με ολα τα θεματα που μπορει να ειχαμε....Ειμασταν 9 ποντους μπροστα ενα λεπτο πριν ληξει και στο τελος χασαμε.

Δεν χωρουν λογια...


Καλη εβδομαδα να χουμε και περαστικα φιλαρακι μου...


Κι ομως θυμαμαι παρα πολυ καλα και ηταν στο Μοσχατο αδερφε...Ψαξτο λιγο καλυτερα ή ρωτα περσινους συμπαιχτες σου να σου πουν...
Ουτε εχω να πω κατι παραπανω ουτε θελω να ανοιξω καμια κοντρα μαζι σου..Καλα κανεις και παιρνεις οτι μπορεις και ειναι κι αυτο δικαιωμα του καθενος!Εγω απο τη στιγμη που γραφω εδω μεσα δεν εχω θιξει ουτε καποιον αθλητη ουτε καποια ομαδα και θεωρω οτι το ιδιο θα πρεπει να κανεις και συ...εκτος κι αν εχεις καποια στοιχεια και στηριζεις τις κατηγοριες σου.

Οσο για την ομαδα σου δεν εχω καμια κριση κανει και ουτε προκειται...μετα το μεταξυ μας παιχνιδι αν θες το συζηταμε και κατ' ιδιαν...

Το περαστικα αν αναφερεσαι σε μενα, ευχαριστω αλλα ειμαι μια χαρα...οπως ολοι στην ομαδα μου με τη πορεια που εχουμε μεχρι στιγμης!!

Καλη εβδομαδα και σε σενα...
Swko10
QUOTE(petran777 @ Nov 28 2010, 17:34 ) *
Κι ομως θυμαμαι παρα πολυ καλα και ηταν στο Μοσχατο αδερφε...Ψαξτο λιγο καλυτερα ή ρωτα περσινους συμπαιχτες σου να σου πουν...
Ουτε εχω να πω κατι παραπανω ουτε θελω να ανοιξω καμια κοντρα μαζι σου..Καλα κανεις και παιρνεις οτι μπορεις και ειναι κι αυτο δικαιωμα του καθενος!Εγω απο τη στιγμη που γραφω εδω μεσα δεν εχω θιξει ουτε καποιον αθλητη ουτε καποια ομαδα και θεωρω οτι το ιδιο θα πρεπει να κανεις και συ...εκτος κι αν εχεις καποια στοιχεια και στηριζεις τις κατηγοριες σου.

Οσο για την ομαδα σου δεν εχω καμια κριση κανει και ουτε προκειται...μετα το μεταξυ μας παιχνιδι αν θες το συζηταμε και κατ' ιδιαν...

Το περαστικα αν αναφερεσαι σε μενα, ευχαριστω αλλα ειμαι μια χαρα...οπως ολοι στην ομαδα μου με τη πορεια που εχουμε μεχρι στιγμης!!

Καλη εβδομαδα και σε σενα...



Στο φιλαρακι μου αναφερομαι που μπορει να μην προλαβει την παρασκευη.

οχι εσενα.Θα ρωτησω και θα διορθωσω αν κανω λαθος.Σε οποιαδηποτε περιπτωση ηταν και θα ειναι λαθος να σας σφυριζει πρωην παιχτης σας.
kosttost
μπορει καποιος να μας πει γιατι στο παιχνιδι του τελαμωνα προπονητης δηλω8ηκε ο πουτος?
jhantzop
8η αγωνιστική - Παρασκευή 19 Νοεμβρίου 2010
Γ1-08 20.30 ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ Α ΚΛ ΕΛΕΥΣΙΣ ΓΑΣ - ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ 59-68 (24/11/2010)

9η αγωνιστική - Παρασκευή 26 Νοεμβρίου 2010
Γ1-09 20.30 ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΚΛ ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ΑΟ - ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ 55-66
Γ1-09 21.00 ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ - ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ 45-52
Γ1-09 21.15 ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ ΚΛ ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΑΟΣ - ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΣ 65-70
Γ1-09 21.30 ΝΙΚΑΙΑΣ ΚΛΔΓ 1ο ΝΙΚΑΙΑΣ ΕΑ - ΕΛΕΥΣΙΣ ΓΑΣ 70-63
Γ1-09 21.30 ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Β' ΚΛ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΑΟ - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΑΟ 57-51
Γ1-09 21.45 ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΚΛ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟΚ - ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΣ 90-88
Γ1-09 21.45 ΣΑΛΠΕΑΣ Π ΚΛ ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΑΣ 55-65

Βαθμολογία (σε 9 αγώνες)
ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ 17 (8-1)
ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΑΟ 16 (7-2)
ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΣ 16 (7-2)

ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ 15 (6-3)
ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΑΣ 14 (5-4)
ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΑΟΣ 14 (5-4)
ΝΙΚΑΙΑΣ ΕΑ 14 (5-4)
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΣ 14 (5-4)
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ 13 (4-5)
ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟΚ 13 (4-5)
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ΑΟ 12 (3-6)
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΑΟ 11 (2-7)
ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ 10 (1-8)
ΕΛΕΥΣΙΣ ΓΑΣ 10 (1-8)


10η αγωνιστική - Παρασκευή 3 Δεκεμβρίου 2010
Γ1-10 12.00 ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ - ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ΑΟ (05/12/2010)
Γ1-10 20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Β' ΚΛ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΑΣ - ΝΙΚΑΙΑΣ ΕΑ
Γ1-10 20.30 ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ Α ΚΛ ΕΛΕΥΣΙΣ ΓΑΣ - ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΑΟΣ
Γ1-10 21.30 ΔΑΚΑΝ 2ο ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟΚ
Γ1-10 21.30 ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΚΛ ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ
Γ1-10 21.45 ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΚΛ ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ - ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ
Γ1-10 22.00 ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΚΛ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΣ - ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΑΟ
ΓΚΑΛΗΣ
Γ.Α.Σ.Ε.

Θα το παλέψει!!-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201.../blog-post.html
leonkalf
Σήμερα:

Ώρα / Γήπεδο
20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Β' ΣΟΥΡΜΕΝΑ - ΝΙΚΑΙΑ
21.45 ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ - ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ
20.30 ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΓΑΣ ΕΛΕΥΣΙΣ - ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ
21.30 2o ΔΑΚΑΝ ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ - AOK ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ
22.00 ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΚΑΣΤΕΛΛΑ - ΕΛΛΗΝΙΚΟ
21.30 ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ
castle7
QUOTE(kurspuroskaroumpalos @ Nov 28 2010, 16:31 ) *
Καλησπέρα..


ΑΟΚ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ - ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 90 - 88


Η δουλειά του κόουτς Τσαπάκη άρχισε να αποδίδει καρπούς.
Η ομάδα του έχασε πάλι μεν, αλλά στην 2η παράταση.
Αν υπήρχε όμως ισοπαλία στο μπάσκετ, θα ήταν ένα θετικό αποτέλεσμα σε σχέση με τα τελευταία άτυχα.



Υ.Γ.: Παρακαλώ να μη σβήνετε στα ποστ μου. Δεν γράφω κάτι κακό, ουτε χυδαιολογώ. Τα γεγονότα παραθέτω


Ευχαριστώ, φιλιά!



Ρε φίλε χωρίς παρεξήγηση αλλά γιατί τόση εμπάθεια με τον συγκεκριμένο προπονητή;
Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι οτι έχει κόψει εσένα ή κάποιον δικό σου (γιο σουwink.gif από την ομάδα και αντιδράς έτσι.
Όχι οτι δικαιολογείται αλλά είναι το μόνο που μπορώ να σκεφτώ. Ειδικά σε αυτές τις κατηγορίες δεν μπορεί να είναι κάτι άλλο. Να είσαι δηλαδή φανατικός οπαδός που δεν μπορείς να βλέπεις τον συγκεκριμένο άνθρωπο να κάθεται στον πάγκο σου.
Και άλλωστε γιατί όλη αυτή η κριτική στα άσχημα αποτελέσματα και όχι όταν η όμαδα κέρδιζε; Και θα συνεχιστεί αν ξεκινήσει να κερδίσει πάλι;
Γενικά είναι άσχημο αυτό και δεν βοηθάει την ομάδα καθόλου φαντάζομαι (δεν ανήκω στην ομάδα αυτή). Βέβαια το πιο πιθανό είναι οτι μπορεί και να βοηθαέι τα παιδιά να συσπειρωθούν μεταξύ τους αλλά και γύρω από τον προπονητή οπότε το αντίθετο αποτέλεσμα έχει. Από ότι βλέπω και απο τα παιδιά του Λέοντα εδω μέσα δεν συμμερίζονται τις απόψεις σου.
Όπως σου είπα θέλω να δώ και την κριτική μετά απο νίκες και ακόμα μετά απο κάποιο καλό σερί όπως στην αρχή και πάνω σε ποια βάση θα είναι. Μέχρι τώρα δεν υπήρχε μπασκετική κριτική απλά κάποια αόριστα, ειρωνικά σε πολλές περιπτώσεις σχόλια χωρίς τεκμηρίωση.
Μακάρι να διαψευστώ.
leonkalf
2 ομάδες θα έχουν ελλείψεις σήμερα (και όχι μόνο για σήμερα).

Από Παννεαπολικό θα απουσιάσουν οι Καλαϊτζάκης (6 αγωνιστικές τιμωρία λόγω απόπειρας ξυλοδαρμού διαιτητή!! στο ματς με τη Νίκαια, έχει εκτίσει τις 2), Αντωνουσάκης και Καλαϊτζής (για διαπληκτισμό με αντιπάλους τους στο παιχνίδι με το Ελληνικό πριν 1 βδομάδα).

Από Ελληνικό θα απουσιάσουν οι Παπαμαρινόπουλος και Χανιάς για τον ίδιο λόγο με τους 2 παίκτες του Παννεαπολικού.


Από όσα έχω μάθει είναι υπερβολικές οι τιμωρίες όλων των παιδιών. Και του Καλαϊτζάκη που από όσο ξέρω δεν απείλησε να δείρει τον διαιτητή. Ότι διαμαρτυρήθηκε έντονα και με φωνές ναι, αλλά επειδή ξέρω τον Κώστα δεν νομίζω ποτέ να έφτανε στο σημείο να δείρει κάποιον, ασχέτος της μυικής του δύναμης. Κρίμα γιατί έκανε φανταστική χρονιά φέτος και αυτή η τιμωρία του έκοψε τη φόρα!
Αλλά και των 4 παιδιών στο ματς του Ελληνικού που δεν ήταν η όλη φάση για να πάρουν τα δελτία τους. Ειδικά αν δεις τον μικρό τον Χανιά, ούτε που μπορείς να φανταστείς ότι αυτό το παιδί μπορεί να τσακωθεί με κάποιον.
Εδώ γίνονται άλλα κι άλλα, που εκεί όντως θα έπρεπε να πέφτουν καμπάνες από τους διατητές και δεν..

Τέλος πάντων, με το καλό να γυρίσουν τα παιδιά ξανά πίσω στους αγώνες.


Το Ελληνικό σήμερα χωρίς αυτούς τους 2 ψηλούς, θα χρειαστεί μεγάλη βοήθεια από όλους τους υπόλοιπους για να κερδίσει. Οι απουσίες πολλές φορές συσπειρώνουν τις ομάδες και αυτοί που καλούνται να παίξουν παραπάνω βγάζουν καλύτερο εαυτό. Σημαντικό παιχνίδι στα Καμίνια απόψε. Ο νικητής μένει στα ψηλά πατώματα.. Θα'ναι καλό παιχνίδι πιστεύω, μακάρι να πάει κόσμος να το δει.


Καλά παιχνίδια σε όλους.
castle7
QUOTE(leonkalf @ Dec 3 2010, 17:33 ) *
2 ομάδες θα έχουν ελλείψεις σήμερα (και όχι μόνο για σήμερα).

Από Παννεαπολικό θα απουσιάσουν οι Καλαϊτζάκης (6 αγωνιστικές τιμωρία λόγω απόπειρας ξυλοδαρμού διαιτητή!! στο ματς με τη Νίκαια, έχει εκτίσει τις 2), Αντωνουσάκης και Καλαϊτζής (για διαπληκτισμό με αντιπάλους τους στο παιχνίδι με το Ελληνικό πριν 1 βδομάδα).

Από Ελληνικό θα απουσιάσουν οι Παπαμαρινόπουλος και Χανιάς για τον ίδιο λόγο με τους 2 παίκτες του Παννεαπολικού.


Από όσα έχω μάθει είναι υπερβολικές οι τιμωρίες όλων των παιδιών. Και του Καλαϊτζάκη που από όσο ξέρω δεν απείλησε να δείρει τον διαιτητή. Ότι διαμαρτυρήθηκε έντονα και με φωνές ναι, αλλά επειδή ξέρω τον Κώστα δεν νομίζω ποτέ να έφτανε στο σημείο να δείρει κάποιον, ασχέτος της μυικής του δύναμης. Κρίμα γιατί έκανε φανταστική χρονιά φέτος και αυτή η τιμωρία του έκοψε τη φόρα!
Αλλά και των 4 παιδιών στο ματς του Ελληνικού που δεν ήταν η όλη φάση για να πάρουν τα δελτία τους. Ειδικά αν δεις τον μικρό τον Χανιά, ούτε που μπορείς να φανταστείς ότι αυτό το παιδί μπορεί να τσακωθεί με κάποιον.
Εδώ γίνονται άλλα κι άλλα, που εκεί όντως θα έπρεπε να πέφτουν καμπάνες από τους διατητές και δεν..

Τέλος πάντων, με το καλό να γυρίσουν τα παιδιά ξανά πίσω στους αγώνες.


Το Ελληνικό σήμερα χωρίς αυτούς τους 2 ψηλούς, θα χρειαστεί μεγάλη βοήθεια από όλους τους υπόλοιπους για να κερδίσει. Οι απουσίες πολλές φορές συσπειρώνουν τις ομάδες και αυτοί που καλούνται να παίξουν παραπάνω βγάζουν καλύτερο εαυτό. Σημαντικό παιχνίδι στα Καμίνια απόψε. Ο νικητής μένει στα ψηλά πατώματα.. Θα'ναι καλό παιχνίδι πιστεύω, μακάρι να πάει κόσμος να το δει.


Καλά παιχνίδια σε όλους.


Και εγώ πιστεύω οτι είναι υπερβολικές οι ποινές που έριξαν στα παιδιά που διαπληκτίστικαν στο προηγούμενο παιχνίδι.
Δεν πιστεύω οτι αυτή η φάση ήταν τόσο πια υπερβολική. Πρέπει να καταλάβουν και οι διαιτητές οτι δεν είναι υπεράνω όλων και υπάρχουν κάποιοι συγκεκριμένοι κανόνες οι οποιοί ναι μεν πρέπει να εφαρμοσθούν όταν ξεφεύγουν υπερβολικά τα πράγματα αλλά δεν πρέπει να γίνεται κατάχρηση.
Με την ευκαιρία αυτή που μου δίνεται να επισημάνω και την αλλαζονεία αρκετών είναι η αλήθεια διαιτητών που εκνευρίζουν με αυτόν τον τρόπο τους παίκτες είναι υπερβολικά αυστηροί και δεν ακούν και τίποτα. Πρέπει να καταλάβουν οτι είναι εκεί για να βοηθήσουν τους αθλητές να κάνουν μέ επιτυχία το χόμπι τους κάποια παιδιά που γουστάρουν το μπασκετάκι και όχι να κατεβαίνουν για να βγάζουν τα κόμπλεξ τους πολλές φορές και να είναι αυτοι οι πρωταγωνιστές. Ουσιαστικά βοηθητικό ρόλο πρέπει να έχουν,και άλλωστε αυτή είναι η κατηγορία που παίζουμε ανάλογη είναι και η δυναμικότητά τους και ας παίζουν πολλοί απο αυτούς σε μεγαλύτερες κατηγορίες.
Swko10
QUOTE(castle7 @ Dec 3 2010, 17:20 ) *
Ρε φίλε χωρίς παρεξήγηση αλλά γιατί τόση εμπάθεια με τον συγκεκριμένο προπονητή;
Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι οτι έχει κόψει εσένα ή κάποιον δικό σου (γιο σουwink.gif από την ομάδα και αντιδράς έτσι.
Όχι οτι δικαιολογείται αλλά είναι το μόνο που μπορώ να σκεφτώ. Ειδικά σε αυτές τις κατηγορίες δεν μπορεί να είναι κάτι άλλο. Να είσαι δηλαδή φανατικός οπαδός που δεν μπορείς να βλέπεις τον συγκεκριμένο άνθρωπο να κάθεται στον πάγκο σου.
Και άλλωστε γιατί όλη αυτή η κριτική στα άσχημα αποτελέσματα και όχι όταν η όμαδα κέρδιζε; Και θα συνεχιστεί αν ξεκινήσει να κερδίσει πάλι;
Γενικά είναι άσχημο αυτό και δεν βοηθάει την ομάδα καθόλου φαντάζομαι (δεν ανήκω στην ομάδα αυτή). Βέβαια το πιο πιθανό είναι οτι μπορεί και να βοηθαέι τα παιδιά να συσπειρωθούν μεταξύ τους αλλά και γύρω από τον προπονητή οπότε το αντίθετο αποτέλεσμα έχει. Από ότι βλέπω και απο τα παιδιά του Λέοντα εδω μέσα δεν συμμερίζονται τις απόψεις σου.
Όπως σου είπα θέλω να δώ και την κριτική μετά απο νίκες και ακόμα μετά απο κάποιο καλό σερί όπως στην αρχή και πάνω σε ποια βάση θα είναι. Μέχρι τώρα δεν υπήρχε μπασκετική κριτική απλά κάποια αόριστα, ειρωνικά σε πολλές περιπτώσεις σχόλια χωρίς τεκμηρίωση.
Μακάρι να διαψευστώ.


Το παιδι ειναι απο τολν Ερμη Πειραια...Προηγουμενες ιστοριες που δεν εχουν να κανουν με τισ σχεσεια αναμεσα στους παιχτες του Λεοντα και τον προπονητη του.

Ο Τσαπακης ηρθε σε δυσκολο σημειο στην ομαδα,ειναι πολυ μπασκετικος και πολυ ευδιαθετος ανθρωπος,ακομα και στις ηττες οση πικρια και να υπαρχει ειναι κοντα στο πνευμα ολων και επειδη μιλαμε μπασκετικα,η ομαδα παιζει μερα με τη μερα πιο ορθοδοξα,και πιο ομορφο μπασκετ.

Το ταλεντο μον δε φτανει και ο ανθρωπος προσπαθει να ενωσει το παζλ.Οταν το καταφερει ισως διεκδικησουμε στην κατηγορια οτι μας αξιζει.

Καλους αγωνες να χουμε σημερα και να γυρισουμε ολοι υγειης το βραδδυ
alpapamarin
Μόλις επέστρεψα από την ΕΣΚΑΝΑ, όπου συνεδρίασε η επιτροπή πρωταθλήματος.

Η ποινή που επιβλήθηκε στους 4 εμπλεκόμενους του αγώνα Ελληνικού-Παννεαπολικός είναι από 1 αγωνιστική έκαστος.Σαν αρχηγός θα εκτίσω 2 ενώ ο Χανιάς εξέτισε την 1 αγωνιστική στο πρωταθλημα εφήβων όπου συμμετέχει, και κατά συνέπεια θα αγωνιστεί σήμερα.

Σχετικά με τα γεγονότα του αγώνα:
Στη φάση που με αφορά, έλαβε χώρα έντονη λογομαχία μεταξύ των δύο παικτών, χωρίς εξυβρισμό, χωρίς προπηλακισμό και χωρίς ειρωνία και από τις δύο πλευρές. Η όλη φάση διάρκεσε λιγότερο από 15 δευτερόλεπτα. Ο διαιτητής μας απέβαλλε, και χωρίς διαμαρτυρίες και οι δύο παίκτες πήγαμε στους πάγκους μας. Θέλω να σχολιάσω ότι ήταν ένα επεισόδιο που το βλέπουμε συχνά σε αγώνες μπάσκετ, και ποτέ μα ποτέ δεν έχω δεί σε αντίστοιχης έκτασης επεισόδιο να κρατώνται δελτία και να γίνεται αναφόρά στο φύλλο αγώνος.


Στο τελός του αγώνα ο Παννεαπολικός έκανε ένσταση για μια φάση που εξελίχθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήριά τους και βγαίνοντας μάθαμε ότι κρατήθηκαν τα δελτία.

Μετά από 22 χρόνια στα γήπεδα, έχοντας δει να συμβαίνουν πολύ πολύ χειρότερα περιστατικά, μου έκανε πραγματικά εντύπωση το ότι κρατήθηκαν τα δελτία για τους συγκεκριμένους λόγους.

Θέλω να πιστεύω ότι έκανα μια όσο το δυνατόν αντικειμενική παρουσίαση των γεγονότων του αγώνα.

Στη συνέχεια μέσα στη βδομάδα που πέρασε ο διαιτητής συνέταξε έκθεση που αφορούσε το περιστατικό και την παρέδωσε στην Ένωση.

Στη σημερινή εξέταση του περιστατικού, η επιτροπή εφάρμοσε το γράμμα του νόμου και τιμώρησε, όπως έγραψα και παραπάνω, με την ελάχιστη ποινή τους αθλητές.

Τελειώνοντας θέλω να αναφέρω το ότι ανεξαρτήτως οποιοδήποτε διαιτητή, αντιπάλου παίκτη και προπονητή, φιλάθλου και κριτή, θα πρέπει όλοι μας να προσπαθούμε να προβάλλουμε το ευ αγωνίζεσθαι. Συμπεριφορές σαν τη δική μου, που υποτίθεται ότι είμαι από τους έμπειρους παίκτες δεν είναι σωστές. Θα πρέπει να προσπαθούμε να αποτελούμε πρότυπα για τους νέους παίκτες και όχι να αντιδρούμε έτσι. Δεν προσπαθώ να το παίξω ηθικοπλαστικός αλλά αυτό πιστεύω ότι είναι το σωστό.

Εύχομαι στους συμπαίκτες μου καλή επιτυχία για σήμερα. Έχω μεγάλη πίστη σε αυτούς και θεωρώ ότι ακόμα και χωρίς τις απουσίες που θα έχουμε μπορούν να τα καταφέρουν.

Αλέξανδρος Παπαμαρινόπουλος
Αρχηγός Α.Ο. Ελληνικό
kurspuroskaroumpalos
QUOTE(castle7 @ Dec 3 2010, 09:20 ) *
Ρε φίλε χωρίς παρεξήγηση αλλά γιατί τόση εμπάθεια με τον συγκεκριμένο προπονητή;
Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι οτι έχει κόψει εσένα ή κάποιον δικό σου (γιο σουwink.gif από την ομάδα και αντιδράς έτσι.
Όχι οτι δικαιολογείται αλλά είναι το μόνο που μπορώ να σκεφτώ. Ειδικά σε αυτές τις κατηγορίες δεν μπορεί να είναι κάτι άλλο. Να είσαι δηλαδή φανατικός οπαδός που δεν μπορείς να βλέπεις τον συγκεκριμένο άνθρωπο να κάθεται στον πάγκο σου.
Και άλλωστε γιατί όλη αυτή η κριτική στα άσχημα αποτελέσματα και όχι όταν η όμαδα κέρδιζε; Και θα συνεχιστεί αν ξεκινήσει να κερδίσει πάλι;
Γενικά είναι άσχημο αυτό και δεν βοηθάει την ομάδα καθόλου φαντάζομαι (δεν ανήκω στην ομάδα αυτή). Βέβαια το πιο πιθανό είναι οτι μπορεί και να βοηθαέι τα παιδιά να συσπειρωθούν μεταξύ τους αλλά και γύρω από τον προπονητή οπότε το αντίθετο αποτέλεσμα έχει. Από ότι βλέπω και απο τα παιδιά του Λέοντα εδω μέσα δεν συμμερίζονται τις απόψεις σου.
Όπως σου είπα θέλω να δώ και την κριτική μετά απο νίκες και ακόμα μετά απο κάποιο καλό σερί όπως στην αρχή και πάνω σε ποια βάση θα είναι. Μέχρι τώρα δεν υπήρχε μπασκετική κριτική απλά κάποια αόριστα, ειρωνικά σε πολλές περιπτώσεις σχόλια χωρίς τεκμηρίωση.
Μακάρι να διαψευστώ.



Καταρχάς καλησπέρα,

Θα ήθελα να ενημερωσω το Basketforum πως παρά τις επίμονες παραινέσεις της μητέρας μου ("θα κλείσω τα ματάκια μου κ δεν θα δω εγγόνια?") δεν έχω ούτε γιο ούτε κόρη...Απ'όσο ξέρω τουλάχιστον..Υπάρχουν μέρες που δεν θυμάμαι καθαρά τι έκανα.. icon_drunk.gif

Συνεχίζοντας το παραλλήρημα (πως σκ*** γράφεται) θα ήθελα να πω πως ουδέποτε έχω κοπεί από τον μέγιστο κόουτς γτ πολύ απλά ήμουν τυχερός κ δεν τον είχα ποτέ προπονητή μου.. smiley.gif

Μου είναι παντελώς αδιάφορος, η μοναδική επαφή που έχουμε είναι ότι απλά είχε πει λάθος κουβέντες για την ομάδα μου (όχι τον Θρύλο, την Ερμάρα..) κ εγώ το μόνο που κάνω είναι να δημοσιοποιώ τα αποτελέσματα του Λέωντα.. αν είναι αρνητικά, δεν φταιώ εγώ (νομίζω ούτε οι παίκτες αφού πριν την αλλαγή προπονητή νικούσαν συνέχεια)..

ΥΓ: Ένα μεγάλο respect στον Καλαΐτζάκη. Ωραίος, φίλε 77.gif

Ευχαριστώ, φιλιά!
3D.
QUOTE(kurspuroskaroumpalos @ Dec 3 2010, 19:22 ) *
Καταρχάς καλησπέρα,

Θα ήθελα να ενημερωσω το Basketforum πως παρά τις επίμονες παραινέσεις της μητέρας μου ("θα κλείσω τα ματάκια μου κ δεν θα δω εγγόνια?") δεν έχω ούτε γιο ούτε κόρη...Απ'όσο ξέρω τουλάχιστον..Υπάρχουν μέρες που δεν θυμάμαι καθαρά τι έκανα.. icon_drunk.gif

Συνεχίζοντας το παραλλήρημα (πως σκ*** γράφεται) θα ήθελα να πω πως ουδέποτε έχω κοπεί από τον μέγιστο κόουτς γτ πολύ απλά ήμουν τυχερός κ δεν τον είχα ποτέ προπονητή μου.. smiley.gif

Μου είναι παντελώς αδιάφορος, η μοναδική επαφή που έχουμε είναι ότι απλά είχε πει λάθος κουβέντες για την ομάδα μου (όχι τον Θρύλο, την Ερμάρα..) κ εγώ το μόνο που κάνω είναι να δημοσιοποιώ τα αποτελέσματα του Λέωντα.. αν είναι αρνητικά, δεν φταιώ εγώ (νομίζω ούτε οι παίκτες αφού πριν την αλλαγή προπονητή νικούσαν συνέχεια)..

ΥΓ: Ένα μεγάλο respect στον Καλαΐτζάκη. Ωραίος, φίλε 77.gif

Ευχαριστώ, φιλιά!


Ίσως αυτό φταίει..είπε λάθος κουβέντες για την λάθος ομάδα σου,αν αυτά τα λόγια(προφανώς αρνητικά) ήταν για τον οσφπ λογικά θα συμφωνούσατε..Πέραν αυτού όλοι εδώ μέσα μιλάνε με θετικά σχόλια για τον Τσαπάκη οπότε σίγουρα η εμπάθεια σου απέναντί του σίγουρα έχει κάποιο λόγο που υπάρχει και όσο κ αν θές με χαβαλέ να το κρύψεις κάνει μπαμ..οπότε προσπάθησε να το ξεπεράσεις με άλλο τρόπο,αλλιώς καλή συνέχεια στις τσαπακοδημοσιεύσεις σου...
Basster
Σούρμενα - ΕΑ Νίκαιας 73 - 60

Τα Σούρμενα κατάφεραν και κέρδισαν τον αγώνα πάρα την απαράδεκτη διαιτησία των Γαρδέλη και Λάτση που ανέχονταν σε υπερβολικό βαθμό το πολύ βρώμικο παιχνίδι των παικτών της Νίκαιας όπως το νο 11 που περισσότερο έπαιζε με τα πόδια παρά με τα χέρια, το νο 6 που σε διεκδίκηση ριμπάουντ μετά από άστοχο σουτ του νο 15 των Σουρμένων τον πέταξε κάτω και μόνο που δεν άρχισε να τον κλωτσάει κιόλας και αυτό δόθηκε τζάμπολ. Επίσης κάθε φορά που το νο 15 της Νίκαιας επιχειρούσε μπάσιμο έπεφτε κάτω σαν τον Καραγκούνη και κατευθείαν δινόταν φάουλ.
kurspuroskaroumpalos
QUOTE(3D. @ Dec 3 2010, 13:51 ) *
Ίσως αυτό φταίει..είπε λάθος κουβέντες για την λάθος ομάδα σου,αν αυτά τα λόγια(προφανώς αρνητικά) ήταν για τον οσφπ λογικά θα συμφωνούσατε..Πέραν αυτού όλοι εδώ μέσα μιλάνε με θετικά σχόλια για τον Τσαπάκη οπότε σίγουρα η εμπάθεια σου απέναντί του σίγουρα έχει κάποιο λόγο που υπάρχει και όσο κ αν θές με χαβαλέ να το κρύψεις κάνει μπαμ..οπότε προσπάθησε να το ξεπεράσεις με άλλο τρόπο,αλλιώς καλή συνέχεια στις τσαπακοδημοσιεύσεις σου...



Ευχαριστώ, καλή συνέχεια κ σε σένα.. rolleyes.gif


Υ.Γ.: Αν τα λόγια ήταν για τον Θρύλο, προφανώς θα αντιδρούσα αλλιώς κ σίγουρα δεν θα συμφωνουσαμε, αλλά ας μην το κάνουμε θέμα...
Υ.Γ.2: Ξέρει κανείς πόσο ήρθε το ματς με τους Τράχωνες?
s0urgela
QUOTE (Basster @ Dec 3 2010, 22:39 ) *
Σούρμενα - ΕΑ Νίκαιας 73 - 60

Τα Σούρμενα κατάφεραν και κέρδισαν τον αγώνα πάρα την απαράδεκτη διαιτησία των Γαρδέλη και Λάτση που ανέχονταν σε υπερβολικό βαθμό το πολύ βρώμικο παιχνίδι των παικτών της Νίκαιας όπως το νο 11 που περισσότερο έπαιζε με τα πόδια παρά με τα χέρια, το νο 6 που σε διεκδίκηση ριμπάουντ μετά από άστοχο σουτ του νο 15 των Σουρμένων τον πέταξε κάτω και μόνο που δεν άρχισε να τον κλωτσάει κιόλας και αυτό δόθηκε τζάμπολ. Επίσης κάθε φορά που το νο 15 της Νίκαιας επιχειρούσε μπάσιμο έπεφτε κάτω σαν τον Καραγκούνη και κατευθείαν δινόταν φάουλ.




prwta apo ola eisai aparadektos pou milas gia thn diaitisia,pou se olo to paixnidi sfirage uper sas. . .oso gia to 11 pou les gia rwta kai ton diko s pou se treis ektos faseis edwse duo agkwnies kai mia klwtsia,eutixws pou gia mia fora to eidan oi diaithtes kai sfuriksan adia8litiko. . .kai twra pame kai sto 15 pou gia na to prolavete eprepe na kleisete rantevou kai na sas perimenei. . .eiste makran i xeiroteri omada se authn thn kathgoria kai na mou to 8imi8eis pws 8a diakindinepsete na pesete kai apo kathgoria. . .sas perimenoume sthn nikaia na sas doume edw ti 8a kanete kai an 8a parete auta ta anuparkta sfurigmata pou pairnate
s0urgela
QUOTE (s0urgela @ Dec 4 2010, 02:38 ) *
prwta apo ola eisai aparadektos pou milas gia thn diaitisia,pou se olo to paixnidi sfirage uper sas. . .oso gia to 11 pou les gia rwta kai ton diko s pou se treis ektos faseis edwse duo agkwnies kai mia klwtsia,eutixws pou gia mia fora to eidan oi diaithtes kai sfuriksan adia8litiko. . .kai twra pame kai sto 15 pou gia na to prolavete eprepe na kleisete rantevou kai na sas perimenei. . .eiste makran i xeiroteri omada se authn thn kathgoria kai na mou to 8imi8eis pws 8a diakindinepsete na pesete kai apo kathgoria. . .sas perimenoume sthn nikaia na sas doume edw ti 8a kanete kai an 8a parete auta ta anuparkta sfurigmata pou pairnate


A kai epeidi apo oti fainetai isoun se allo paixnidi to skor elikse 73-62
Don
Καλημερα σε ολους,χ8ες βρεθηκα στο παιχνιδι της παλιας μου ομαδας του Λεωντα Μοσχατου με την ομαδα τον Τραχωνων.
Ενα παρα πολυ ωραιο παιχνιδι διαφημηση του αθληματος αλλα και της κατηγοριας.Ενα παιχνιδι που κρατουσε το ενδιαφερον των παρα πολλων φιλαθλων που βρεθηκαν στο γηπεδο,με διακιμανσεις στο σκορ,καλες αμυνες,καλες επιθεσεις,παθος,ωιμοτιτα απο τους περισοτερους παιχτες αλλα το πιο βασικο ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΜΑΡΤΗΡΙΕΣ!!!
Η παλια μου ομαδα ο Λεων για εμενα πιστευω οτι δεν το πιστεψε το παιχνιδακι και για αυτο το εχασε.Φιλοτιμες προσπαθειες απο τα παιδια μας με πολυ παθος αλλα οταν το παιχνιδι το εφτανε κοντα στο σκορ απο υπερβολικο ζηλο γινοντουσαν λαθακια και εκει παλι βρισκοντουσαν παλι πολυ πισω στο σκορ και αρχισαν παλι να κυνηγανε.Για εμενα αυτοι που ξεχωρισαν απο τον Λεωντα ειναι ο Λουκης και ο Κολιας που φετος ειναι σαν να βλεπω δυο αλλους πιο σοβαρους και πιο συγκεντρομενους στο παιχνιδι τους παιχτες που αν συνεχισουν ετσι θα με δικαιωσουν σε αυτα που ελεγα περισυ και θα τους δουμε και σε πιο μεγαλες κατηγοριες.Δεν θελω ομως τα ευσημα να παρουν μονο αυτοι οι δυο παιχτες καθως ολοι οι παιχτες προσπαθησαν παρα πολυ και ολοι μα ολοι ειναι παρα πολυ βελτιωμενοι.Το μεγαλο στοιχημα του Τσαπακη ειναι να βρει την χημεια στην ομαδα να δωσει στους παιχτες να καταλαβουν οτι ο καθε ενας του στο παρκε εχει καποιο ρολο και για αυτο παιζει και τοτε πιστευω οτι η ομαδα θα ειναι μια απο αυτες που θα διεκδικησουν την κατηγορια.Καλος ο Τσαπακης χθες στο κοουτσαρισμα του και προβλιματισε σε παρα πολλα σημεια του παιχνιδιου τον κ.Σολωμο.
Τραχωνες,ομαδα διαφημηση για την κατηγορια αφου εβλεπες παιχτες στο παρκε με παιχτες στον παγκο ισαξιους.Πολυ καλες επιλογες του κ.Σολωμου το καλοκαιρι για την ομαδα του με καρυφαια μεταγραφη αυτη του Γρηγορακου αν και πιστευω αν θα ειχε και ενα καθαρο 5αρι η ομαδα θα ηταν για μια κατηγορια πανω.
Χθες οι Τραχωνες μπηκαν στο παιχνιδι μουδιασμενοι και στην αρχη δεν με ειχαν πεισει για την ομαδα που ακουγα και διαβαζα.Βεβαια οσο περναγε η ωρα βρισκανε τα πατηματα τους και περισοτερο αυτος ο παιχτης διαφημιση που εχουν(Γρηγορακος)και αρχισανε να ξεγευγουν στο σκορ.Δεν πρεπει να ηταν ομως σε καλη βραδια η ομαδα αφου η διαφορα που χτιζανε,γρηγορα χανοτανε μεσα σε λιγα λεπτα και επρεπε να κανει κινησεις ο κ.Σολωμος με παιχτες ψυχραιμους απο τον παγκο για να κρατησουν το παιχνιδι σε ισοροπια.
ΤΕΛΟΣ αυτο που κερδισε τις εντυπωσεις ΟΛΩΝ μεσα στο γηπεδο ηταν η ΑΨΟΓΗ διαιτησια του Μαγγωνακη-Βουρακη.
Ειναι η απαντηση σε ολους αυτους με την καραμελα οτι σε αυτη την κατηγορια που παιζεις τι διαιτησια θελεις!!!!ΟΧΙ ΚΥΡΙΟΙ δεν φταιει η κατηγορια φταιει η διαιτησια!!!!!!!
ΜΠΡΑΒΟ Δημητρη Μαγγωνακη η διαιτησια σου χθες ηταν για σεμηναριο παρα πολυ καλος και ο κ.Βουρακης δεν θα γραψω παραπανω το μονο που θα γραψω ειναι αν υπαρχει βιντεο του αγωνα να δωθει δωρεα στους διαιτητες και να δουν πως πρεπει να σφυριζεται ενα ντερμπυ!!!
Λιγοι οι καλοι διαιτητες φιλοι μου εχω αναφερει και παλιοτερα ονοματα τους,εκμεταλευτειτε τους!!!!



pk_triatlo
Καλημέρα και από μένα. smiley.gif
Αγαπητέ φίλε Θοδωρή, ήμουν και εγώ στο γήπεδο και παρακολούθησα το παιχνίδι. Πιστεύω ότι ήταν ένα από τα καλύτερα παιχνίδια της κατηγορίας. Υπήρχε ένταση και πάθος. Δεν θα διαφωνήσω σε αυτά που έγραψες. Η προσωπική μου άποψη είναι ότι το παιχνίδι το έχασε ο Λέων και όχι ότι το κέρδισαν οι Τράχωνες.

Όσον αφορά την διαιτησία πιστεύω ότι ήταν μια απλή καλή διαιτησία. Δεν θα την έλεγα ότι ήταν και φοβερή. Δεν έκαναν και το παιχνίδι της ζωής τους. Ακόμα θα διαφωνήσω μαζί σου, ότι ήταν και για σεμινάριο η διαιτησία τους. Από τα παιχνίδια που έχω δει στην Α & Β & Γ κατηγορία υπάρχουν εξίσου καλοί διαιτητές και όχι μόνο. Έγιναν και λάθη από την πλευρά τους. Πιστεύω ότι στον Πειραιά έχουμε αξιόλογους διαιτητές. rolleyes.gif
pk_triatlo
bball.gif
Basster
QUOTE(s0urgela @ Dec 4 2010, 03:38 ) *
prwta apo ola eisai aparadektos pou milas gia thn diaitisia,pou se olo to paixnidi sfirage uper sas. . .oso gia to 11 pou les gia rwta kai ton diko s pou se treis ektos faseis edwse duo agkwnies kai mia klwtsia,eutixws pou gia mia fora to eidan oi diaithtes kai sfuriksan adia8litiko. . .kai twra pame kai sto 15 pou gia na to prolavete eprepe na kleisete rantevou kai na sas perimenei. . .eiste makran i xeiroteri omada se authn thn kathgoria kai na mou to 8imi8eis pws 8a diakindinepsete na pesete kai apo kathgoria. . .sas perimenoume sthn nikaia na sas doume edw ti 8a kanete kai an 8a parete auta ta anuparkta sfurigmata pou pairnate


Χα χα χα! Πάλι καλά ρε s0urgelo που με έκανες και γέλασα γιατί δεν ήταν και πολύ καλή η μέρα μου σήμερα.
Άμα μετρήσεις πόσα φάουλ σφυρίχτηκαν υπερ σας και υπερ μας... αλλά άστο γιατί στα υπέρ σας θα χάσεις το μέτρημα...
Και το 11 το δικό σας σε προσπάθεια για τρίποντο απο το νο 7 των Σουρμένων πήγε να τον κλωτσήσει στα αχαμνά.
Άμα μαθαίνετε σε όλους τους μικρούς σας όπως στο 15 να βουτάνε για να εκβιάζουν τα φάουλ θα πάτε μπροστά...
Κάποια στιγμή που χρειάστηκε να σκουπιστεί το παρκέ έπρεπε το 15 να πέσει κι εκεί...
Άμα χάσατε με τόσους πόντους διαφορά από τη μακράν χειρότερη ομάδα στην κατηγορία φαντάζομαι πόσους θα φάτε από τις μακράν καλύτερες...
Εσείς το μόνο που έχετε μάθει να κάνετε είναι: Πέφτει το 15 σε κάθε μπάσιμο για να εκβιάσει το φάουλ και αν δεν πιάσει αυτό πάσα έξω στον ψηλό (Τζώρτζης) που σουτάρει μόνο τρίποντα. Και 3 στα 11 δεν είναι και καλό ποσοστό...


QUOTE(s0urgela @ Dec 4 2010, 09:20 ) *
A kai epeidi apo oti fainetai isoun se allo paixnidi to skor elikse 73-62


Ο φωτεινός πίνακας μέχρι τη στιγμή που έσβησε έγραφε 73 - 60 άμα δεν το πέρασε η γραμματεία (που βρωμούσε ουίσκι) δε φταίω εγώ...
petran777
Καλησπερα σε ολους τους φιλους,

ΑΣ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ - ΕΛΛΗΝΙΚΟ 51-68

Δικαιη νικη της ομαδας του Ελληνικου, που μπηκαν πολυ δυνατα στο παιχνιδι και εδειξαν σαν να το ηθελαν πιο πολυ το ματσακι απο εμας...Με σκορ ημιχρονου 20-36 εντος εδρας ειναι σχεδον απιθανο να κερδισεις..

Το μονο σημειο που η ομαδα μου εδειξε τη δυναμικη της ηταν τα πρωτα 6 λεπτα της γ' περιοδου οπου καταφεραμε να φτασουμε στο -4. Καπου εκει ομως το Ελληνικο ξαναβρηκε τις λυσεις και γρηγορα ξαναπηγε το ματς στο +10 οπου διατηρησε μεχρι το τελος.

Εχοντας σχεδον διανυσει ολο το πρωτο γυρο ειναι η καλυτερη ομαδα που εχουμε αντιμετωπισει και τους θεωρω φαβορι για τις προνομιουχες θεσεις..

Θα ηθελα να αναφερθω και στην τραγελαφικη διαιτησια των Τζαμακου-Φασολη...ελπιζω καποια στιγμη να 'γλυτωσουμε' απο τετοιου επιπδεδου διαιτητες...Θα επαναλαβω οτι το Ελληνικο κερδισε δικαιοτατα!!!Απλα οι συγκεκριμενοι ανθρωποι μας στερουν κατι βασικο για εμας που αγωνιζομαστε σε ερασιτεχνικα πρωταθληματα...να χαιρομαστε το παιχνιδι και να παιζουμε μπασκετ!!!!Θεωρω οτι ειναι ασκοπο να κανω λεπτομερη αναφορα στα σφυριγματα τους.

Καλη προπονητικη εβδομαδα

Με σεβασμο,
Νο.9 ΑΣ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ
ΓΚΑΛΗΣ
Γ.Α.Σ.Ε.

Σημαντική νίκη παραμονής!-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...og-post_04.html
ΓΚΑΛΗΣ
Γ.Α.Σ.Ε.

Είναι ακόμα ζωντανός, αλλά...! (ΑΝΑΛΥΣΗ 10 αγωνιστικών)-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...og-post_06.html
ΓΚΑΛΗΣ
Γ.Α.Σ.Ε.

Κόντρα στο Ελληνικό και τις προβλέψεις, για την έκπληξη!-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...og-post_09.html
POWER_KF
Εξ όσων φαίνεται το κλίμα στο forum έχει παγώσει. Δεν έχει τα ποσταρίσματα προηγούμενων χρόνων. Ούτε προγνωστικά ούτε σχόλια αγώνων βλέπουμε πια. Έχει κανείς καμιά εξήγηση; Μηπως έχει ατονίσει το forum λόγω AttikaBasket;
Πέρυσι τέτοια εποχή υπήρχε κινητικότητα σε όλες τις κατηγορίες. Τώρα μόνο αν ανάψει καμιά κόντρα μεταξύ ομάδων ή αν η διαιτησία σημαδέψει κανένα παιχνίδι θα δούμε ποσταρίσματα. Μέχρι τώρα για παράδειγμα δεν υπάρχει ποστάρισμα για την χθεσινή αγωνιστική της Β'.....
Τέλος πάντων, επειδή κι εγώ δεν είμαι πολύ τακτικός στο γράψιμο αλλά τακτικότατος στην ανάγνωση, ξεκινάω με προγνωστικά της Γ.

ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ΑΟ - ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΣ - 1. Κακό γήπεδο, σε αντίθεση με το Μοσχάτο,Βολεύει για άσσος.
ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΑΟΣ - ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΑΣ. - 1. Το ίδιο για τους ανωτέρω λόγους. Δύσκολο το διπλό αν και καλύτερα τα Σούρμενα
ΝΙΚΑΙΑΣ ΕΑ - ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ - 2. Η Ένωση μπορεί να κάνει την έκπληξη
ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΑΟ - ΕΛΕΥΣΙΣ ΓΑΣ - 1. Από τα σίγουρα. Αφού το Ελληνικό κέρδισε την προηγ. εβδομάδα δεν φοβάται τον ΓΑΣΕ
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ - 1. Ο Πειραϊκός κάνει αναπάντεχα καλή πορεία.Ευχάριστη έκπληξη
ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟΚ - ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΣ - 2 . Δεν έχει περιθώρια άλληα απώλειας η Καστέλλα. Έρχεται και το ματς με Τράχωνες την άλλη εβδομάδα.
ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΑΟ - 1. Το δεύτερο σίγουρο αν και ανεβαίνει ο Παννεαπολικός.
leonkalf
QUOTE (POWER_KF @ Dec 10 2010, 10:52 ) *
Εξ όσων φαίνεται το κλίμα στο forum έχει παγώσει. Δεν έχει τα ποσταρίσματα προηγούμενων χρόνων. Ούτε προγνωστικά ούτε σχόλια αγώνων βλέπουμε πια. Έχει κανείς καμιά εξήγηση; Μηπως έχει ατονίσει το forum λόγω AttikaBasket;
Πέρυσι τέτοια εποχή υπήρχε κινητικότητα σε όλες τις κατηγορίες. Τώρα μόνο αν ανάψει καμιά κόντρα μεταξύ ομάδων ή αν η διαιτησία σημαδέψει κανένα παιχνίδι θα δούμε ποσταρίσματα. Μέχρι τώρα για παράδειγμα δεν υπάρχει ποστάρισμα για την χθεσινή αγωνιστική της Β'.....

H διαπίστωση είναι σίγουρα σωστή. Και είναι λυπητερό αυτό..


Εξήγηση ακριβής εγώ δεν μπορώ να δώσω. Ο καθένας προφανώς έχει τους λόγους του..

Όσον αφορά το attikabasket δεν νομίζω ότι αποτελεί λόγο. Άλλωστε το basketforum με το attikabasket δεν συγχέονται. Το μεν forum είναι ένα ανοιχτό site για όλους να μπορούν να λένε την άποψή τους για κάθε τι μπασκετικό (Από NBA μέχρι τοπικά, αντρικά και γυναικεία) και μη (υπάρχει και off topic ενότητα). Συγκεκριμένα για την εσκανα (που εκεί αναφέρεσαι), το attikabasket είναι ειδησεογραφικό site, που κάποιος μπορεί να διαβάζει χωρίς μεγάλη συμμετοχή (μόνο με σχόλια στα άρθρα των αρθρογράφων).
Θεωρώ ότι τα 2 αυτά sites μπορούν να λειτουργούν αρμονικά και να αλληλοσυμπληρώνονται για την ενημέρωση όλων μας και το καλό του μπάσκετ των τοπικών κατηγοριών.
Στο attika γράφονται ειδήσεις, άρθρα, συνεντεύξεις και εδώ ο καθένας μπορεί να σχολιάζει και αυτά και πάνω σε αυτά να γίνεται και κουβέντα. Εδώ ο καθένας μπορεί να συζητάει με άλλους που ενδιαφέρονται για τις κατηγορίες της εσκανα όλα όσο αφορούν αυτές.

Στο μόνο που ίσως να παίζει ρόλο το attikabasket είναι στο ότι βγάζει πρώτο τα αποτελέσματα το ίδιο βράδυ, οπότε ίσως κάποιοι δεν κάνουν τον κόπο να μπουν εδώ και να γράψουν. Βέβαια αυτό δεν είναι και σωστό, αφού εκτός του αποτελέσματος εδώ μπαίνει κάποιος για να γράψει και κάτι επιπλέον (περιγραφή, σχόλια κ.α). Έτσι θα έπρεπε να ήταν τουλάχιστον.. αυτό το νόημα έχουν τα forums.


Έχεις δίκιο για τις αναφορές μόνο όταν γίνεται κάτι.. στραβό (φασαρίες, προκλήσεις, διαιτησίες). Αυτό για μένα λέγεται ΑΡΡΩΣΤΕΙΑ!! Δεν έχουμε παιδεία, τέλος! Δε μας νοιάζει το μπάσκετ σαν μπάσκετ αλλά πως θα την πούμε στον αντίπαλο, στον συνάδελφο προπονητή, στην αντίπαλη κερκίδα. Έτσι είμαστε δυστυχώς..
Για την πρόοδο, τα καλά του αθλήματος, το αυτό αντικείμενο, τη χαρά και τη διασκέδαση που προσφέρει... τίποτα.

Αν θέλουμε να το αλλάξουμε το παραπάνω, ας το αποδείξουμε εμπράκτως.. Στο χέρι μας και κυρίως στο μυαλό μας είναι.



Είχα γράψει σε άλλο topic το εξής (το βάζω κι εδώ για όσους δεν το διάβασαν).

"Έχουμε καταντήσει το forum να είναι μόνο για να βγάζει ο καθένας την αγανάκτησή του (όταν αυτή υπάρχει)!! ΟΜΩΣ ο βασικός σκοπός του forum είναι να μιλήσουμε μπασκετικά.. να πούμε για φάσεις, για παίκτες, για προπονητές, για ατμόσφαιρα γηπέδου, για όμορφες στιγμές εντός και εκτός παρκέ, για, για, για.... πολλά για.. τα οποία όμως ΔΕΝ βλέπουμε εδώ (στα topics των τοπικών κυρίως).
Και εκεί λέω.. ΓΙΑΤΙ? Ας έχουμε φτιάξει μια ωραία μπασκετική ατμόσφαιρα εδώ μέσα, να μιλήσουμε ρε γαμώτο για το παιχνίδι και μετά να πούμε και αυτά για τους διαιτητές, τους παράγοντες κ.α Φυσικά να πούμε να βγάλουμε στον αέρα τα προβλήματα.. ΑΛΛΑ ρε παιδιά ας μιλήσουμε και για μπάσκετ γιατί αυτό είναι αυτό που μας κάνει και ασχολούμαστε!!!!!

Μην καταντάμε το forum ένα πεδίο μόνο για αντιπαραθέσεις και να βγάλουμε απωθημένα και "μίσος" εναντίον των αντιπάλων!!
Το μπάσκετ είναι χαρά και διασκέδαση. Ας το δούμε έτσι και μέσα από εδώ και ας προσπαθήσουμε να φτιάξουμε την παρέα μας..

Ας γίνει το στέκι μας εδώ μέσα, να λέμε για μπασκετάκι όπως όταν συναντιόμαστε σε παρέες φιλικές σε σπίτια, καφετέριες, γήπεδα.
"
Swko10
Ο Λεων απο ενα αδιανοητο -20 καταφερε και γυρισε ενα παιχνιδι με μια σκληροτραχειλη ομαδα στο +5,και στο τελος κερδισε με +2.

Ο συμπαιχτης μας με το νουμερο 7 εγινε ακομα πιο ασχημος με ενα μεγαλο σκισιμο στο κουτελο.

Δικαιως αυτη η νικη αφιερωνεται στον Λουκη,στον Κωστουλα που και αυτος τραυματιστηκε γυρνωντας το ποδι του ενω ηταν πολυτιμος μες στο παιχνιδι κατα την ανακαμψη,οπως επισης και στον κοουτς Τσαπακη ο οποιος πηρε σημερα το μηνυμα απο ολους και πολυ περιεργος ειμαι να μαθω ποσο συχνα γυριζει ο οποιοσδηποτε παιχνιδια με 20 ποντους στην πλατη....

Καλη βδομαδα σε ολους....εμεις θα την εχουμε!!!!
traxonas
ΤΡΑΧΩΝΕΣ - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 129 - 55.
leonkalf
http://www.attikabasket.gr/index.php?optio...2&Itemid=54

Όλα τα αποτελέσματα.


Στα Καμίνια έγινε ενα "παγερό" ματς. Σε ένα κρύο γήπεδο, με ακατάλληλο τερέν, με ελάχιστο κόσμο 2 ομάδες προσπάθησαν να παίξουν το παιχνίδι που λέγεται μπάσκετ. Η αλήθεια είναι ότι έτσι δεν ευχαριστιέσαι μπάσκετ.
Καλά καλά στο γήπεδο δεν υπήρχε φύλακας να ανάψει τους προβολείς του γηπέδου.. τους οποίους άνοιξε ένας κύριος από την ομάδα των γηπεδούχων.
Στο αγωνιστικό, ο Προφήτης έκανε -εκμεταλλευόμενος την ανυπαρξία του Λέοντα- ένα καλό πρώτο δεκάλεπτο και πέρασε 16-4, από κει και πέρα όμως ο Λέων κέρδισε και στα 3 επί μέρους δεκάλεπτα και κατάφερε να γυρίσει ένα παιχνίδι που για πολλούς μάλλον θεωρούνταν χαμένο όταν το σκορ ήταν 28-8 και 30-11. Στο μπάσκετ όμως τίποτα δεν τελειώνει πριν το 40'. Θεωρώ ότι προς το τέλος ο Λέων φάνηκε πιο έτοιμος και πατούσε πιο καλά στο γήπεδο. Θα μπορούσε ο Λέων να πάρει πιο εύκολα το παιχνίδι αν δεν είχε πολύ άσχημο ποσοστό στις βολές (16/36).
Το μπάσκετ που παίχτηκε πάντως ήταν επιεικώς μέτριο.. αν βάλουμε και τις συνθήκες που περιέγραψα στην αρχή... τότε...

Βέβαια, όλα αυτά δεν είναι τίποτα μπροστά στην υγεία. Δυστυχώς, 2 παιδιά χτύπησαν όπως προαναφέρθηκε. Ο Κωστούλας με διάστρεμμα βγήκε νοκ άουτ στο 3ο δεκάλεπτο πάνω που είχε πάρει τα πάνω του και ο Λουκής μετά από σύγκρουση κεφάλι με κεφάλι με τον Κουκουβάκη άνοιξε το κεφάλι του με ένα αρκετά μεγάλο σε μήκος σκίσιμο από το φρύδι προς το μέτωπο (χρειάστηκε ράψιμο). Περαστικά τους.
Προστέθηκαν στους ήδη υπάρχοντες τραυματίες του Λέωντα Παυλιά και Σονίδη που ήταν εκτός σήμερα, και φυσικά αυτό είναι πρόβλημα για το σημαντικό επόμενο παιχνίδι.


Καλό ΣΚ.
Swko10
Νομιζω οτι για να γινει ολο το χθεσινο ροντεο,περα απο την τραγικη κατασταση του ανακαινισμενου κλειστου,βοηθησε και ο τροπος που κυλουσε το παιχνιδι απο πλευρα διαιτησιας...

Τα δυο πρωτα δεκαλεπτα ηταν με ελαχιστα φαουλ,με τον Προφυτη να παιζει σκληρο μπασκετ με τα χερια σε προεκταση,και να ευνοειται αυτο το παιχνιδι...

Για αλλη μια φορα θα χρειαστει να παινεψω τον πρωτο διαιτητη(Μαραβελιας νομιζω),που οι πιο πολλες απο τις αποφασεις του ηταν αμεσες και σωστες,μαζι και με τις τεχνικες που μοιρασε,οπως επισης και σε εξοφθαλμα λαθη του συνεργατη του,ειχε απλα το συγκαταβατικο υφος καλυψης του λαθους.Χαρακτηριστικη περιπτωση,μια εφευρεση για βηματα στα τελευταια 40 δευτερολεπτα κατω απ το καλαθι,που ξαναεβαλαν τον Προφητη στη διεκδικηση της νικης.

Με τετοιες συνθηκες στα γηπεδα του Πειραια,εχω την εντυπωση οτι η Γ΄Εσκανα ειναι ταβανι για αυτες,και εν θα πρεπε κανεις να μουρμουρα και να απαιτει ευνοηκοτερη μεταχειρηση,οταν και οι ιδιες οι ομαδες δε φροντιζουν ουτε για την κατασταση του παρκε,ουτε για τις ορθανοιχτες πορτες και τα παραθυρα απ οπου εμπαζε το κρυο,οπως επισης για τον φωτισμο,τα τραγικα αποδυτηρια,τα στεφανια των καλαθιων που ειναι αλλου γι αλλου,και αν ψαχτει κανεις θα πρεπει να κλεισει αμεσα το γηπεδο...

Ευτυχως κερδισαμε εχθες και μπορουμε να αδιαφορησουμε για ολα αυτα,μεχρι το επομενο πα;ιχνιδι στα καμινια με την Καστελλα,που θα χει περασει και κανα διμηνο και λογικα με την ελλειψη συντηρησης,θα βρουμε φιδια και ταραντουλες στο γηπεδο.

Καλο Σαββατοκυριακο
tromos
Καλησπερα μετα απο καιρο,τα Σουρμενα κερδιζουν τον τελευταιο καιρο και επιτελους βρισκουν την ησυχια τους,ειμαστε κοντα στις πρωτες θεσεις και ελπιζω να παραμεινουμε,τωρα ενα τοπικο ντερμπυ μας περιμενει με πολλους φιλους απο το ΕΛΛΗΝΙΚΟ καλη εβδομαδα σε ολους!!!!
Στον ΤΕΛΑΜΩΝΑ πρεπει επιτελους να φτιαξουν αυτο το γηπεδο ειναι απαραδεκτο,η ΑΙΓΙΝΑ που δεν εχει κλειστο εχει καλυτερο γηπεδο απο αυτο,ευτιχως δεν ειχαμε τραυματισμους....
ΓΚΑΛΗΣ
Γ.Α.Σ.Ε.

Πλήρωσε το κακό ξεκίνημα! Ήττα από το Ελληνικό!-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/2010/12/77-57.html
jhantzop
10η αγωνιστική - Παρασκευή 3 Δεκεμβρίου 2010
Γ1-10 20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Β' ΚΛ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΑΣ - ΝΙΚΑΙΑΣ ΕΑ 73-62
Γ1-10 20.30 ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ Α ΚΛ ΕΛΕΥΣΙΣ ΓΑΣ - ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΑΟΣ 71-69
Γ1-10 21.00 ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ - ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ΑΟ 41-45
Γ1-10 21.30 ΔΑΚΑΝ 2ο ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟΚ 39-59
Γ1-10 21.30 ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΚΛ ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ 60-73
Γ1-10 21.45 ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΚΛ ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ - ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ 67-84
Γ1-10 22.00 ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΚΛ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΣ - ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΑΟ 51-68

11η αγωνιστική - Παρασκευή 10 Δεκεμβρίου 2010
Γ1-11 20.30 ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΚΛ ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ΑΟ - ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΣ 50-52
Γ1-11 21.15 ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ ΚΛ ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΑΟΣ - ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΑΣ 46-49
Γ1-11 21.30 ΝΙΚΑΙΑΣ ΚΛΔΓ 1ο ΝΙΚΑΙΑΣ ΕΑ - ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ 71-82
Γ1-11 21.30 ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Β' ΚΛ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΑΟ - ΕΛΕΥΣΙΣ ΓΑΣ 77-57
Γ1-11 21.45 ΣΑΛΠΕΑΣ Π ΚΛ ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ 66-50
Γ1-11 21.45 ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΚΛ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟΚ - ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΣ 65-54
Γ1-11 21.45 ΑΛΙΜΟΥ ΚΛ ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΑΟ 129-55

Βαθμολογία (σε 11 αγώνες)
ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ 21 (10-1)
ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΑΟ 20 (9-2)
ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΣ 18 (7-4)

ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΑΣ 18 (7-4)
ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ 18 (7-4)
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ 17 (6-5)
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΣ 17 (6-5)
ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟΚ 17 (6-5)
ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΑΟΣ 16 (5-6)
ΝΙΚΑΙΑΣ ΕΑ 16 (5-6)
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ΑΟ 15 (4-7)
ΕΛΕΥΣΙΣ ΓΑΣ 13 (2-9)
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΑΟ 13 (2-9)
ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ 12 (1-10)


12η αγωνιστική - Παρασκευή 17 Δεκεμβρίου 2010
Γ1-12 20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Β' ΚΛ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΑΣ - ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΑΟ
Γ1-12 20.30 ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ Α ΚΛ ΕΛΕΥΣΙΣ ΓΑΣ - ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟΚ
Γ1-12 21.00 ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ - ΝΙΚΑΙΑΣ ΕΑ
Γ1-12 21.30 ΔΑΚΑΝ 2ο ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΣ
Γ1-12 21.45 ΣΑΛΠΕΑΣ Π ΚΛ ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ΑΟ
Γ1-12 21.45 ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΚΛ ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ - ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΑΟΣ
Γ1-12 22.00 ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΚΛ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ
leonkalf
QUOTE (traxonas @ Dec 10 2010, 23:26 ) *
ΤΡΑΧΩΝΕΣ - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 129 - 55.

Το 129 μήπως είναι ρεκόρ για τοπικές κατηγορίες? Όπως και η διαφορά των 74π. επίσης. Ξέρει κανείς?

Swko10
Με τρεις ομαδες τριτες και αλλες τοσες τεταρτες 2 αγωνες πριν τελειωσει ο πρωτος γυρος,νομιζω οτι συμμετεχουμε σε ενα σουπερ ανταγωνιστικο πρωταθλημα φετος.

Αν επελθουν και οι γνωστες μεταπτωσεις μετα τα Χριστουγεννα,η δευτερη και η τριτη θεση θα ειναι γριφος μεχρι και τις τελευταιες αγωνιστικες...

Ας θυμηθω τα προγνωστικα μου...

1. Γλυφάδα Ένωση-Ε.Α. Νικαίας 2.
Πολυ σκληρη ομαδα η Νικαια,πολυ δυνατη.Η ανυπαρξια της γλυφαδας θα δωσει το διπλο.
2. Πειραϊκός Σύνδεσμος-Α.Ο. Προφήτης Ηλίας 1
.Εξισου σκληρη στα ορια του αδιαθλητικου παιχνιδιου η ομαδα του Προφητη,αλλα το ταλεντο του Πειραικου λογικα θα το παρει εστω και δυσκολα το ματσακι.
3. Ένωση Αρμενίων-Α.Ο.Σ. Τελαμώνας 1.
Παρολο που θεωρω πως η Αρμενικη ειναι απροετοιμαστη,και με αυξομειωσεις στην αποδοση της,ο Τελαμωνας εχασε τις ελπιδες για την Ανοδο,και με τον γερολυκο στον παγκο πλεον η νικη θα ερχεται με το σταγονομετρο.Ενας ακομα ασσος στο οριο.
4. Α.Σ. Σουρμένων-Α.Ο. Ελληνικού 1.
Θεωρω τα Σουρμενα πιο φαβορι απο το Ελληνικο για ανοδο,παρολο που οι φιλοξενουμενοι φιγουραρουν μονο με 2 ηττες.Νομιζω πως ηρθε η ωρα για την τριτη αρκει τα Σουρμενα να εχουν φτασει σ ενα καλο επιπεδο.Αν οχι,η καλοδουλεμενη και φουλ προπονημενη ομαδα του Ελληνικου,καποιον ασσο θα βγαλει και θα το παρει το ματς.Απο ενστικτο ασσο.
5. Γ.Α.Σ. Ελευσίς-Α.Ο.Κ. Νέας Σμύρνης 1.
Ειχα πολυ καλη εικονα για τη Ν.Σμυρνη μεχρι να την δω.Η νικη σε εκεινη την τραγικη μας εμφανιση ανοιξε τα φτερα των παιχτων της και οδευουν σε καλα αποτελεσματα πλεον.Επειδη δεν ειναι ομαδα που θα μπορεσει να αντεξει τα πολυ δυσκολα,και ο Γασε ειναι ομαδα που προκαλει δυσκολιες και εχει μεινει πισω σε νικες,ισως να ηρθε η ωρα του να χαρει μια νικη που θα μικρυνει την αποσταση απο τις ομαδες που ειναι λιγοτερο κοντα στον υποβιβασμο και πιο κοντα στο να βλεπουν ανοδο
6. Α.Σ. Καστέλλας-Ένωση Τραχώνων 2.
Πριν μια βδομαδα επαιξα στην ουγκαντα καμινιων και το τραγικο γηπεδο ειναι σιγουρο οτι θα ζορισει την πιο τεχνικη ομαδα των Τραχωνων.Θα μπορουσα να πονταρω στον ασσο,αλλα και η Καστελλα ανεβοκατεβαινει και δε νομιζω οτι θα κοντραρει μια ομαδα με φουλ προπονησεις σουπερ μπατζετ και μπολικο ταλεντο.Αρα μια τριανταρα ακομα απο τον Γρηγορακο και διπλο.
7. Α.Ο. Παννεαπολικός-Α.Σ. Λέων Μοσχάτου 2.
Εμεις βγαζουμε τα ματια μας μονοι μας.Τωρα που εχουμε και 6 απουσιες ισως να ζοριστουμε και με εναν εκ των ουραγων της κατηγοριας και να χασουμε ενα ματς που οι Τραχωνες το πηραν αερα.Ελπιζω οτι η ψυχωτικη νικη με τον Προφητη μας ανεβασε και θα παλεψουμε το ματσακι οσο μπορουμε.Τον Παννεαπολικο δεν τον γνωριζω αλλα νομιζω οτι εχει καλυτερη ομαδα απ οτι δειχνει ως τωρα.Διπλο μονο για την ψυχολογια μας.

Καλα παιχνιδια να χουμε και αν βρεθουμε και 4-5 ομαδες στην τριτη θεση για να κοντραριστουμε απο το νεο ετος δε θα με στεναχωρησει καθολου...
POWER_KF
QUOTE(leonkalf @ Dec 14 2010, 11:19 ) *
Το 129 μήπως είναι ρεκόρ για τοπικές κατηγορίες? Όπως και η διαφορά των 74π. επίσης. Ξέρει κανείς?


Δεν ξέρω αν είναι ρεκόρ, αλλά επειδή βρέθηκα στο γήπεδο την Παρασκευή, οι Τράχωνες δεν το επεδίωξαν. Χρησιμοποιήσαν τους βασικούς παίχτες όσο έπρεπε ενώ πρωτοεμφάνισαν έναν δεκαεξάχρονο (13 πόντους) και έναν δεκαπεντάχρονο έχοντας και απουσίες ειδικά στους εφήβους. Καποιοι βασικοί είχαν βγάλει παπούτσια από το 25' και έπαιζαν παίχτες με μικρότερη συμμετοχή. Συγχαρητήρια για αυτή τους την κίνηση που έδειξε ότι υπήρχε διάθεση σεβασμού του αντιπάλου.
Γενικά πάντως πρέπει να είναι ρεκόρ για τα τοπικά πρωταθλήματα. Νομίζω δε ότι οι Τράχωνες έχουν ρίξει μια - δυο κατοστάρες ακόμη φέτος σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Πολύ καλοί επιθετικά με εναλλακτικές λύσεις στο σκοράρισμα.


Προγνωστικά για την τελευταία αγωνιστική του έτους. Θα ψηφίσω ανατροπές.....

1. Γλυφάδα Ένωση-Ε.Α. Νικαίας 1.
2. Πειραϊκός Σύνδεσμος-Α.Ο. Προφήτης Ηλίας 2
3. Ένωση Αρμενίων-Α.Ο.Σ. Τελαμώνας 1.
4. Α.Σ. Σουρμένων-Α.Ο. Ελληνικού 1.
5. Γ.Α.Σ. Ελευσίς-Α.Ο.Κ. Νέας Σμύρνης 2.
6. Α.Σ. Καστέλλας-Ένωση Τραχώνων 2.
7. Α.Ο. Παννεαπολικός-Α.Σ. Λέων Μοσχάτου 1.
traxonas
QUOTE(POWER_KF @ Dec 15 2010, 16:16 ) *
Δεν ξέρω αν είναι ρεκόρ, αλλά επειδή βρέθηκα στο γήπεδο την Παρασκευή, οι Τράχωνες δεν το επεδίωξαν. Χρησιμοποιήσαν τους βασικούς παίχτες όσο έπρεπε ενώ πρωτοεμφάνισαν έναν δεκαεξάχρονο (13 πόντους) και έναν δεκαπεντάχρονο έχοντας και απουσίες ειδικά στους εφήβους. Καποιοι βασικοί είχαν βγάλει παπούτσια από το 25' και έπαιζαν παίχτες με μικρότερη συμμετοχή. Συγχαρητήρια για αυτή τους την κίνηση που έδειξε ότι υπήρχε διάθεση σεβασμού του αντιπάλου.
Γενικά πάντως πρέπει να είναι ρεκόρ για τα τοπικά πρωταθλήματα. Νομίζω δε ότι οι Τράχωνες έχουν ρίξει μια - δυο κατοστάρες ακόμη φέτος σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Πολύ καλοί επιθετικά με εναλλακτικές λύσεις στο σκοράρισμα


Ειναι ακριβως οπως τα λες. Ειχαμε μεγαλο προβλημα με τους ''βασικους'' εφηβους . Ο ενας ειχε κανει εγχειρηση στο
ματι, ο αλλος ειχε προσαγωγο, ο αλλος εγραφε διαγωνισμα και επρεπε να διαβασει και ειχε πεσει ενας πανικος να
βρουμε εστω δυο μικρους για να μην τιμωρηθουμε- ο μονος που ηταν σιγουρος ηταν ο Κατσουρακης.
Τελικα, αφου φαγαμε πορτα απο διαφορους εφηβους που αλλοι ''δεν γουσταραν'' και αλλοι φοβοντουσαν να παιξουν με την ανδρικη, βαλαμε οπως λες και συ δυο δεκαπενταχρονα που δεν ειχαν ξανακανει προπονηση με την ανδρικη και οτι γινει. Τελικα δεν μας στοιχησε ολη αυτη η ιστορια, αλλα δειχνει σε τι ιστοριες μπορει να σε μπλεξει αυτος ο απαραδεκτος ρατσιστικος νομος της ΕΣΚΑΝΑ με τους τρεις μικρους.

Στο παιχνιδι, μας βγηκαν ολα, οταν λεμε ολα ΟΛΑ. Η διαφορα στην ταχυτητα των δυο ομαδων ηταν εμφανεστατη ,εξου
και οι πολλοι ποντοι απο αιφνιδιασμους. Πολλα ευστοχα σουτ, πολλα ευστοχα τριποντα απο τους σουτερ (ακομα και
απο τον πρωτοεμφανιζομενο πιτσιρικο), κλεψιματα, καρφωματα, μια ιδανικη βραδια για μας και δυστυχως εφιαλτικη
για τα παιδια της Νεαπολης, που σιγουρα ειχαν βασικες ελλειψεις. Γρηγορακος και βασικοι παιξαν μεχρι το 25' και
επακολουθησαν διαφορα σχηματα με ολα τα παιδια.

Στην Καστελλα τα πραγματα θα ειναι τελειως διαφορετικα, διοτι και μας ξερουν(κυπελλο) και το γηπεδο,οπως λεει
ο swko ειναι χαλια και δεν ευνοει το τρεξιμο. Ελπιζω να γινει ενα ομορφο παιχνιδι χωρις να τραυματιστει κανενα παιδι bball.gif
Swko10
Γιορτεσ ερχονται φιλε...Ειναι αμαρτια οι τραυματισμοι,ειναι τραγικη απερισκεψια και των σωματειων και του ανυπαρκτου κρατους στον τομεα του αθλητισμου,αφηνοντας το γηπεδο βρισκεται σε αυτη την κατασταση.

Αξιζει αναφορας,οτι και οι ομαδες ειναι υπευθυνες για το χαλι,καθως δεν εχουν βαλει τοσοι συλλογοι ουτε στο ελαχιστο το χερι στην τσεπη για να προσεξουν λιγο αποδητηρια,παρκε,καπως τις πορτες και τα κουφωματα που μπαζουν....7-8 συλλογοι απο ενα 100ρικο,ισως να ηταν ευεργητικο για την κατασταση του γηπεδου.

Τα προεδριλικια θελουν και θυσιες,και η καραμελα της οικονομικης κρισης ειναι πολυ στη μοδα,απο αργοποριες πληρωμων,μεχρι αδιαφορια σε πολλα κοινα ζητηματα των ομαδων....
leonkalf
Αφού δώσω συγχαρητήρια στον SwKo10 για το τελευταίο του post, με το οποίο συμφωνώ και επαυξάνω..

... ποστάρω το σημερινό πρόγραμμα της αγωνιστικής:


ΕΑΚ Γλυφάδας 21.00 Γλυφάδα Ένωση-ΕΑ Νικαίας

κλ.Π.Σαλπέας 21.45 Πειραικός-Προφήτης Ηλίας

Κλ.Νέας Σμύρνης 21.45 Ένωση Αρμενίων-Τελαμώνας

Κλ.Ελληνικού Β' 20.00 Σούρμενα-Ελληνικό

Κλ.Α.Δασκαλάκης 20.30 ΓΑΣ Έλευσις-ΑΟΚ Ν.Σμύρνης

Κλ.Καμινίων 22.00 Καστέλλα-Ένωση Τραχώνων

2ο ΔΑΚΑΝ 21.30 Παννεαπολικός-Λέων Μοσχάτου



Καλά παιχνίδια σε όλους. Πηγαίντε στα γήπεδα, στηρίξτε τις ομάδες σας.

Το βράδυ εδώ για αναλύσεις και περιγραφή των αγώνων.. Δεσπόζει το τοπικό ντέρμπι Σούρμενα-Ελληνικό, παιχνίδι πάντα με ιδιαιτερότητες.. και στο μόνο παιχνίδι στο βοηθητικό του Ελληνικού που μπαίνουν extra καθίσματα (πίσω από τις 2 μπασκέτες).
castle7
Δεν μπορώ και εγώ παρά να συμφωνήσω με τον SwKo10 για το τελευταίο του post, κάτι που δείχνει και το επίπεδο των αθλητών που υπάρχουν στην πλειοψηφία τους, αλλά και για τον συγκεκριμένο ο οποίος εκτός απο καλός παίκτης έχει και σωστή συμπεριφορά μέσα στο γήπεδο. Αποτελεί παράδειγμα και για κάποιους άλλους που έχουν παίξει και αυτοι σε μεγαλύτερες κατηγορίες (και σε αρκετά μεγαλύτερες εθνικές κατηγορίες) και για παρα παρα πολλά χρόνια αλλά η συμπεριφορά τους στο γήπεδο είναι τουλάχιστον προκλητική και εκνευριστικη (και λόγω προσωπικών σχέσεων με διαιτητές). Ο σεβασμός δεν χρειάζεται να κερδηθεί με αυτόν τον τρόπο. Υπάρχει έτσι και αλλιώς λόγω καριέρας, και το μόνο που μπορεί να πετύχει είναι το αντίθετο αποτέλεσμα.
Όποιος κατάλαβε κατάλαβε...


Προγνωστικά:

Γλυφάδα Ένωση-ΕΑ Νικαίας 2 Δεν μπορεί η Γλυφάδα να κερδίσει μια ομάδα που είναι σε διαρκή άνοδο

Πειραικός-Προφήτης Ηλίας 1 Επίσης Πειραικός πολύ ανεβασμένος.

Ένωση Αρμενίων-Τελαμώνας 1 Χωρίς Πούτο-Νάνο ο Τελαμώνας τελείωσε για φέτος. Θα πάει σερί χωρίς νίκες.

Σούρμενα-Ελληνικό 2 Το πιο αμφίρροπο. Το Ελληνικό λόγω ποιότητας μάλλον.

ΓΑΣ Έλευσις-ΑΟΚ Ν.Σμύρνης 2 Ανεβασμένη η Ν. Σμύρνη παέι για σερί νικών.

Καστέλλα-Ένωση Τραχώνων 2 Δύσκολα να χάσουν άλλο παιχνίδι οι Τράχωνες μέχρι τέλους.

Παννεαπολικός-Λέων Μοσχάτου 2 Ο Παννεαπολικός δεν μπορεί πολλά πράγματα και μετά από δυο βαριές ήττες θα ακολουθήσει άλλη μία...Ευκαρία για το Λέοντα να ανεβάσει το ηθικό.

Καλά παιχνίδια και χωρίς τραυματισμούς να πάμε στις γιορτές όλοι καλά!

Swko10
Κριμα που δε θα δουμε το ντερμπυ στο ελληνικο....Απο τα ποιοτικοτερα πιστευω παιχνιδια της κατηγοριας...
magickaminia
QUOTE(Swko10 @ Dec 15 2010, 18:11 ) *
Γιορτεσ ερχονται φιλε...Ειναι αμαρτια οι τραυματισμοι,ειναι τραγικη απερισκεψια και των σωματειων και του ανυπαρκτου κρατους στον τομεα του αθλητισμου,αφηνοντας το γηπεδο βρισκεται σε αυτη την κατασταση.

Αξιζει αναφορας,οτι και οι ομαδες ειναι υπευθυνες για το χαλι,καθως δεν εχουν βαλει τοσοι συλλογοι ουτε στο ελαχιστο το χερι στην τσεπη για να προσεξουν λιγο αποδητηρια,παρκε,καπως τις πορτες και τα κουφωματα που μπαζουν....7-8 συλλογοι απο ενα 100ρικο,ισως να ηταν ευεργητικο για την κατασταση του γηπεδου.

Τα προεδριλικια θελουν και θυσιες,και η καραμελα της οικονομικης κρισης ειναι πολυ στη μοδα,απο αργοποριες πληρωμων,μεχρι αδιαφορια σε πολλα κοινα ζητηματα των ομαδων....

Πες τα Χρυσοστομε. Βεβαια αν θελουν τα σωματεια που χρησιμοποιουν το γηπεδο να δειξουν την αντιδραση τους στα χαλια του γηπεδου δεν εχουν παρα να κανουν μια εκδηλωση διαμαρτυριας ολοι μαζι αντρες, γυναικες κ.λ.π. χανοντας μια προπονηση εν αναγκη. Ποσοι πρεπει να χτυπησουν τελικα. Ουτε καν οι γραμμες δεν υπαρχουν πια. Ηθελα να ξερα ποιος φωστηρας σκεφτηκε να βαλει αυτο το πλαστικο δαπεδο πανω στο παλιο ελαστικο δαπεδο; Α ρε λαμογια που εγινε παλι . Και στοιχησε και 300.000 Ε. Φαντασου το κλειστο της Χαλκηδονας ολοκαινουργιο με παρκε και κερκιδες για 400 ατομα στοιχισε περιπου 1.000.000 Ε. Τα σχολια δικα σας. blove.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.