Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑΝΑ 2010-11
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Swko10
Και για πληροφοριακους λογους καθως τα στατιστικα δεν σταματουν ποτε ,ας κανω μια αναφορα στους πρωτους σκορερ της κατηγοριας,οπου σε σχεση με το πρωτο μου ποστ ειχαμε ανακαταταξεις...

ΝΤΑΚΟΥΛΙΑΣ-340,με 14 τριποντα
ΓΡΗΓΟΡΑΚΟΣ-287,με 34 τριποντα
ΘΕΟΔΩΡΟΥ-272,με 5 τριποντα
ΡΙΠΗΣ-257,με 1 τριποντο
ΚΑΤΣΟΥΡΗΣ-247,με 18 τριποντα

Τα υπολοιπα απ το σαιτ του Λεοντα...
magic32
σε ολα τα γηπεδα υπαρχει προτεραιοτητα στις ομαδες αναλογα και με την κατηγορια που παιζουν και τις απαιτησεις τους...απο κει και περα το μεγαλο προβλημα στο γηπεδο του μοσχατου δεν ειναι η ελευθερια,αλλα οι εκδηλωσεις που βαζει ο δημος αραια και που και η ρυθμικη γυμναστικη
Swko10
QUOTE(magic32 @ Feb 14 2011, 16:37 ) *
σε ολα τα γηπεδα υπαρχει προτεραιοτητα στις ομαδες αναλογα και με την κατηγορια που παιζουν και τις απαιτησεις τους...απο κει και περα το μεγαλο προβλημα στο γηπεδο του μοσχατου δεν ειναι η ελευθερια,αλλα οι εκδηλωσεις που βαζει ο δημος αραια και που και η ρυθμικη γυμναστικη


Εγω δεν μιλησα για την Ελευθερια....απλα ανεφερα πραγματικα γεγονοτα....
και φανταζομαι οτι σημαιακια,βελακια και λοιπα αντικειμενα του γηπεδου,εξαφανιστηκαν απο τον ΓΙΟΥΡΙ τον ΓΚΕΛΕΡ
magic32
με συγχωρεις οταν λες οτι σας πηρανε τις ωρες τα τμηματα αλλης ομαδας μπασκετ,η οτι ειχανε κανει καταληψη παικτες αλλης ομαδας του μοσχατου νομιζεις οτι δεν κτλβαινουμε για ποια ομαδα μιλας?
kostas23
QUOTE (Swko10 @ Feb 14 2011, 14:37 ) *
Και για πληροφοριακους λογους καθως τα στατιστικα δεν σταματουν ποτε ,ας κανω μια αναφορα στους πρωτους σκορερ της κατηγοριας,οπου σε σχεση με το πρωτο μου ποστ ειχαμε ανακαταταξεις...

ΝΤΑΚΟΥΛΙΑΣ-340,με 14 τριποντα
ΓΡΗΓΟΡΑΚΟΣ-287,με 34 τριποντα
ΘΕΟΔΩΡΟΥ-272,με 5 τριποντα
ΡΙΠΗΣ-257,με 1 τριποντο
ΚΑΤΣΟΥΡΗΣ-247,με 18 τριποντα

Τα υπολοιπα απ το σαιτ του Λεοντα...


μπορεις να μου στειλεις το link???
Swko10
QUOTE(kostas23 @ Feb 14 2011, 20:06 ) *
μπορεις να μου στειλεις το link???

Απο χθες επεσε το φορουμ και δεν φαινονται ακομα.το σαιτ το γραφω κατω ως υπογραφη...

Οσο για σενα ματζικ,εγω δεν μπορω να κατονομασω ομαδες και ατομα που εχουν συμφεροντα,ειτε στον δημο,ειτε πανω στην πλατη του Λεοντα και εν συνεχεια των παιχτων του.

Δεν σχολιαζω,δεν αναλυω,απλα καταγραφω και μοιραζομαι με οσους ενδιαφερονται μια κατασταση.Εσυ και οποιοσδηποτε αλλος,μπορει και βγαζει συμπερασματα και κανει κρισεις...

Εγω ουτε θελω να προκαλεσω προβλημα με καποια αλλη ομαδα,ουτε προσωπικα με καποιον παραγοντα,η γενικοτερα αλλον ανθρωπο.Ουτε του χαρακτηρα μου ειναι,ουτε των πεπειθησεων μου.Απλα οταν καποιος λειτουργει ΄προκλητικα υπογεια΄,για να εισαι απο κατω του,ο μονος αντρικιος τροπος ειναι η να τον αντιμετωπισεις αμεσα μουρη με μουρη,που θα προκαλεσει αναρχια και φασαρια..Ειδικα σε εμας που με αυτους τους ανθρωπους επικοινωνουμε και τους συναναστρεφομαστε καθημερινα,ειτε με το να γνωστοποιησεις το προβλημα στον κυκλο μας,και μεσω αυτου του πλαγιου τροπου,ειτε να κινηθουν-ξυπνησουν οι αρμοδιοι,ειτε να φιλοτιμηθουν οι εν λογω και να αποσυρουν αυτην την προνομιακη για αυτους σταση,και να επαναφερουν την ισονομια τουλαχιστον ως προς τα δικαιωματα των ομαδων.

Δεν ειναι δυνατον ενας συλογος να απασχολει ενα γηπεδο 20 ωρες για παραδειγμα,και ο εταιρος να βρισκεται σε τραγικα ωραρια με 6,η 8 ωρες την εβδομαδα....

Εγω παιδας και εφηβος εκανα με κρυο και βροχη σε ανοιχτο γηπεδο.Τα πιτσιρικια του λεοντα κανουν σε πλαστικο.Γιατι το καλο κλειστο του Μοσχατου να καταληφθει απο παιδικοεφηβικα τμηματα και σε προπονησεις και σε αγωνες,ενω το αντρικο του Λεοντα κανουμε στις 10 προπονηση οταν δεν το καταλαμβανουν αυτοι?Αδικειται λοιπον το αντρικο μας,ποσο μαλλον το παιδικο που εχει εξοριστει αν λαβουμε υπ'οψιν το εταιρο παιδικο,στο δευτερο κλειστο του δημου...Κανονικα αποπαιδια δηλαδη!!!

Γι αυτο σου ξανααναφερω,οτι εγω απλα κανω καταγραφη καποιων καταστασεων.Εσυ και οποιος αλλος θελει,βγαζει συμπερασματα
castle7
QUOTE(Swko10 @ Feb 14 2011, 15:37 ) *
Και για πληροφοριακους λογους καθως τα στατιστικα δεν σταματουν ποτε ,ας κανω μια αναφορα στους πρωτους σκορερ της κατηγοριας,οπου σε σχεση με το πρωτο μου ποστ ειχαμε ανακαταταξεις...

ΝΤΑΚΟΥΛΙΑΣ-340,με 14 τριποντα
ΓΡΗΓΟΡΑΚΟΣ-287,με 34 τριποντα
ΘΕΟΔΩΡΟΥ-272,με 5 τριποντα
ΡΙΠΗΣ-257,με 1 τριποντο
ΚΑΤΣΟΥΡΗΣ-247,με 18 τριποντα

Τα υπολοιπα απ το σαιτ του Λεοντα...


Γρηγοράκος 34 τρίποντα!!!!!!Bomber!
Πάντως και ιδιαίτερη μνεία πρέπει να γινει στους 2 (Θεοδώρου και Ρίπη) που με ελάχιστα τρίποντα έχουν φτάσει τόσο ψηλά στην κατάταξη.

QUOTE(Swko10 @ Feb 14 2011, 21:29 ) *
Απο χθες επεσε το φορουμ και δεν φαινονται ακομα.το σαιτ το γραφω κατω ως υπογραφη...

Οσο για σενα ματζικ,εγω δεν μπορω να κατονομασω ομαδες και ατομα που εχουν συμφεροντα,ειτε στον δημο,ειτε πανω στην πλατη του Λεοντα και εν συνεχεια των παιχτων του.

Δεν σχολιαζω,δεν αναλυω,απλα καταγραφω και μοιραζομαι με οσους ενδιαφερονται μια κατασταση.Εσυ και οποιοσδηποτε αλλος,μπορει και βγαζει συμπερασματα και κανει κρισεις...

Εγω ουτε θελω να προκαλεσω προβλημα με καποια αλλη ομαδα,ουτε προσωπικα με καποιον παραγοντα,η γενικοτερα αλλον ανθρωπο.Ουτε του χαρακτηρα μου ειναι,ουτε των πεπειθησεων μου.Απλα οταν καποιος λειτουργει ΄προκλητικα υπογεια΄,για να εισαι απο κατω του,ο μονος αντρικιος τροπος ειναι η να τον αντιμετωπισεις αμεσα μουρη με μουρη,που θα προκαλεσει αναρχια και φασαρια..Ειδικα σε εμας που με αυτους τους ανθρωπους επικοινωνουμε και τους συναναστρεφομαστε καθημερινα,ειτε με το να γνωστοποιησεις το προβλημα στον κυκλο μας,και μεσω αυτου του πλαγιου τροπου,ειτε να κινηθουν-ξυπνησουν οι αρμοδιοι,ειτε να φιλοτιμηθουν οι εν λογω και να αποσυρουν αυτην την προνομιακη για αυτους σταση,και να επαναφερουν την ισονομια τουλαχιστον ως προς τα δικαιωματα των ομαδων.

Δεν ειναι δυνατον ενας συλογος να απασχολει ενα γηπεδο 20 ωρες για παραδειγμα,και ο εταιρος να βρισκεται σε τραγικα ωραρια με 6,η 8 ωρες την εβδομαδα....

Εγω παιδας και εφηβος εκανα με κρυο και βροχη σε ανοιχτο γηπεδο.Τα πιτσιρικια του λεοντα κανουν σε πλαστικο.Γιατι το καλο κλειστο του Μοσχατου να καταληφθει απο παιδικοεφηβικα τμηματα και σε προπονησεις και σε αγωνες,ενω το αντρικο του Λεοντα κανουμε στις 10 προπονηση οταν δεν το καταλαμβανουν αυτοι?Αδικειται λοιπον το αντρικο μας,ποσο μαλλον το παιδικο που εχει εξοριστει αν λαβουμε υπ'οψιν το εταιρο παιδικο,στο δευτερο κλειστο του δημου...Κανονικα αποπαιδια δηλαδη!!!

Γι αυτο σου ξανααναφερω,οτι εγω απλα κανω καταγραφη καποιων καταστασεων.Εσυ και οποιος αλλος θελει,βγαζει συμπερασματα



Δεν νομίζω οτί υπάρχει λόγος να υπάρχουν αντιπαραθέσεις για το γήπεδο και τις ώρες αφού ξέρουμε ότι όλες οι ομάδες το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζουν σε όποιο γήπεδο και αν παίζουν. Όπου "φτωχός" και η μοίρα του που λένε.
Ο Swko πιστεύω απλά βγάζει την πίκρα του για την αντιμετώπιση που έχουν σαν ομάδα. Δεν κατηγορεί άλλες ομάδες. Έτσι το καταλαβαίνω εγώ. Το θέμα είναι να βρεθούν λύσεις για να αντιμετωπιστουν αυτά τα προβλήματα συνολικά από όλες τις ομάδες που χρησιμοποιούν το ίδιο γήπεδο σε όλες τις γειτονιές. Το πώς είναι το θέμα...
alpapamarin
Προτείνω να γράψουμε τις σκέψεις μας πάνω στα ακόλουθα:

Καλύτερη Ομάδα :

Καλύτερες Πεντάδες (Α-Β) :

Καλύτερος Επιθετικός :

Καλύτερος Αμυντικός :

Καλύτερος Μικρός :

Καλύτερος Προπονητής :

Καλύτερη Έδρα :

Και ότι άλλο θεωρείτε ότι θα ήταν καλό να αναφερθεί.
Swko10
QUOTE(castle7 @ Feb 15 2011, 12:40 ) *
Γρηγοράκος 34 τρίποντα!!!!!!Bomber!
Δεν νομίζω οτί υπάρχει λόγος να υπάρχουν αντιπαραθέσεις για το γήπεδο και τις ώρες αφού ξέρουμε ότι όλες οι ομάδες το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζουν σε όποιο γήπεδο και αν παίζουν. Όπου "φτωχός" και η μοίρα του που λένε.


castle φιλε μου για να παθεις πλακα και μονο,αυτος ο γερολυκος ο Πουτος απο την Σαλαμινα,βρισκεται μολις ενα τριποντο πισω απο τον Γρηγορακο με 33,και μειον κατι παιχνιδια που εκανε τον προπονητη...
Kαι μολις τσεκαρα οτι ο Οικονομου της Νεας Σμυρνης εχει μονο 36,με αλλα 34 να εχει βαλει ο Λαζαρακος της Αρμενικης.

Οσο για το γηπεδο,ο Λεων σαν σωματειο ειναι φτωχικο ναι μεν,αλλα περα απο τη διαφορα των κατηγοριων,δεν βρισκω παρα πολλες ακομα ωστε σε ενα γηπεδο που φιλοξενει δυο ομαδες,η μια να εχει 30 ωρες τη βδομαδα,και η αλλη 6-8.

Ως προς τα θελεω του αλπα....

Καλύτερη Ομάδα :Τραχωνες
Χειροτερη ομαδα :Πανεαπολικος

Καλύτερες Πεντάδες (Α-Β) :Ο ασσος του Προφητι(ο ξανθος),2αρι ο Λουκης του Λεοντα,τριαρι ο Ντακουλιας απο ΓΑΣΕ,Τεσσαρι ο Γρηγορακος (και λιγο προς τα εξω) απο Τραχωνες,και πενταρι ο Ριππης απο Καστελλα(ισως και τεσσαρι λογω υψους).

Καλύτερος Επιθετικός : Ντακουλιας,Μπασιματα τριποντα,ριμπαουντ....Μεγαλος παιχτης.

Καλύτερος Αμυντικός :Δημακης,απο Λεοντα.οποιον εχει πιασει η τον εχει πεθανει,η γκρινιαζει σε ολο τον αγωνα σε διαιτητες και σε αντιπαλους

Καλύτερος Μικρός :Δεν ξερω την ηλικια των:Ζεγγου(Πειραικος),και Τζωρτζη και Ντονη (Νικαια).Νομιζω πως αν ειναι μικροι αυτοι οι τρεις,ειναι οτι καλυτερο στην κατηγορια

Καλύτερος Προπονητής :Μακραν ο κοουτς του Ελληνικου.Ενα σχετικα καλο ροστερ,το εχει βελτιωσει παιχτη προς παιχτη,και η ομαδα παει τραινο.


Καλύτερη Έδρα :Τα εκνευριστικα τυμπανα των Τραχωνων νομιζω οτι θα με πορωσουν σε κανα μηνα....Αρα μακραν οι Τραχωνες

Αυτες οι γνωμες μου αλπα....
alpapamarin
Καλύτερη Ομάδα : Τράχωνες

Καλύτερες Πεντάδες (Α-Β) : 1) Καδδάς (Τράχωνες) - Ευστρατίου (Σούρμενα), 2) Αδράμης (Κάστέλλα) - Ζέγγος (Πειραϊκός)3) Κάρδαρης (Σούρμενα_αν και παίζει πολύ και στο 4) - Κατσούρης (Πειραϊκός) 4) Γρηγοράκος (Τράχωνες) - Ρίππης (Καστέλλα), 5) Κόλλιας (Μοσχάτο) - Αμπατζής (Αρμενική)

Καλύτερος Επιθετικός : Γρηγοράκος (Τράχωνες_Μεγάλη οικονομία στις ενέργειες, στοχεύει σωστά, παίζει με πρόσωπο ή και πλάτη, δεν εκβιάζει και πασάρει όταν πρέπει)

Καλύτερος Αμυντικός : Κουτσαύτης (Σούρμενα) - Γουλανδρής Α. (Γλυφάδα_ειδικά πριν τον τραυματισμό του ήταν βράχος)

Καλύτερος Μικρός : Σωτηρόπουλος (Τράχωνες_περιμένω να τον δω και σε μια χρονιά χωρίς Πανελλήνιες) - Ντέλης (Σούρμενα)

Καλύτερος Προπονητής : Μπαστούνης (Σούρμενα_γιατί εγώ το ξέρω και θα το δουν και οι γείτονες στα Σούρμενα) - Κάσσης (Προφήτης Ηλίας)

Καλύτερη Έδρα : Τράχωνες - Πειραϊκός

Δεν θέλησα να αναφερθώ σε μέλη της ομάδας του Ελληνικού, για ευνόητους λόγους, αν και πιστεύω ότι κάποιοι άνετα θα μπορούσαν να ανήκουν στις παραπάνω κατηγορίες. Το μοναδικό που μπορώ να πω με σιγουρία για την ομάδα μου είναι ότι κερδίζει στην κατηγορία "Καλύτερη Παρέα". Όσοι έχουν παίξει πολλά χρόνια καταλαβαίνουν ότι ειδικά σε αντρικά είναι δύσκολο να πετύχεις πέρα από καλή ομάδα και καλή παρέα.
giannis77
ιδιαιτερη μνεια αξιζει νομιζω στην ομαδα του ελληνικου και ειδικα στο γεγονος οτι δουλευουν με αρκετα νεαρα παιδια οπωσ θεωρω οτι και πολυ καλη δουλεια εχει κανει και ο βοηθος του ελληνικου και ο προπονητης γιατι εχουν φτιαξει την καλυτερη αμυντικη ομαδα του πρωταθληματος και οπως βλεπω εχουν και αλλα περιθωρια βελτιωσης στον τομεα τησ αμυνας τα παιδια του ελληνικου
castle7
QUOTE(alpapamarin @ Feb 15 2011, 14:13 ) *
Προτείνω να γράψουμε τις σκέψεις μας πάνω στα ακόλουθα:

Καλύτερη Ομάδα :

Καλύτερες Πεντάδες (Α-Β) :

Καλύτερος Επιθετικός :

Καλύτερος Αμυντικός :

Καλύτερος Μικρός :

Καλύτερος Προπονητής :

Καλύτερη Έδρα :

Και ότι άλλο θεωρείτε ότι θα ήταν καλό να αναφερθεί.




Καλή η ιδέα σου Άλεξ και του Σω-Κο να την υποστηρίξει, αλλά νομίζω οι απόψεις θα είναι λίγο υποκειμενικές (εκτός εξαιρέσεων) από τη στιγμή που δεν είμαστε ούτε στα μέσα του δεύτερου γύρου και δεν μπορείς να έχεις ολοκληρωμένη άποψη όχι μόνο για τους παίκτες αλλά και για ολόκληρες τις ομάδες!
Δεν πιστεύω ότι από ένα παιχνίδι που έχεις παίξει αντίπαλος πρίν από δύο μήνες μπορείς να βγάλεις και πολύ ασφαλή συμπεράσματα για τους άλλους. Πιστεύω λίγοι από εμάς είχαμε την τύχη να παρακολουθήσουμε άλλες ομάδες της κατηγορίας σαν θεατές λόγω του προγράμματος αλλά και της κούρασης από το δικό μας παιχνίδι και να σχηματίσουμε άποψη. Ειδικά και όταν είσαι μέσα και παίζεις στο παιχνίδι είναι ακόμα πιο δύσκολο να αξιολογήσεις τους άλλους που δεν μαρκάρεις και δεν είναι στην ίδια θέση με σένα...
Βέβαια και οι δικές σου επιλογές (γιατί αδικείς τους δικούς σου - η υποκειμενικότητα που λέγαμε- και τους βγάζεις έξω-δεν νομίζω να παρεξηγηθεί κανείς από ότι βλέπω από το παρεάκι που έχετε) αλλά και του Σω-Κο (αυτός προσπάθησε να τα ισσοροπήσει λίγο) είναι αρκετά εύστοχες και εδώ μπαίνουν οι εξαιρέσεις που λέγαμε...Υπάρχουν ορισμένοι παίκτες στην κατηγορία που πολύ απλά έιναι μία-δύο κλάσεις πιο πάνω από τους υπόλοιπους και ξεχωρίζουν τόσο πολύ που δεν σου αφήνουν πολλά περιθώρια να ψάξεις να βρείς ποιός πραγματικά έχει κάνει την καλύτερη χρονιά (αυτός είναι και ο στόχος νομίζω αυτού του "γκάλοπ").

Πάντως πολύ καλή η ιδέα σου και χρειάζονται τέτοια εδω μέσα, όπως και η ιδέα προς την ίδια κατεύθυνση του Λέοντα με τα στατιστικά.
Πραγματικά θα ήθελα να μπούνε και προπονητές, έστω και ανώνυμα απλά να ανφέρονται σαν προπονητές, και να δώσουν αυτοί τις δικές τους επιλογές. Θα ήταν λίγο πιο αντικειμενικό από ανθρώπους που βλέπουν μπασκετ λίγο περισσοτερο καιρό και δεν είναι και μέσα στις 4 γραμμές. Άσε που μερικοί λόγω κατασκοπείας βλέπουν και άλλα παιχνίδια είτε ζωντανά έιτε σε DVD.
alpapamarin
QUOTE(castle7 @ Feb 15 2011, 15:13 ) *
Καλή η ιδέα σου Άλεξ και του Σω-Κο να την υποστηρίξει, αλλά νομίζω οι απόψεις θα είναι λίγο υποκειμενικές (εκτός εξαιρέσεων) από τη στιγμή που δεν είμαστε ούτε στα μέσα του δεύτερου γύρου και δεν μπορείς να έχεις ολοκληρωμένη άποψη όχι μόνο για τους παίκτες αλλά και για ολόκληρες τις ομάδες!
Δεν πιστεύω ότι από ένα παιχνίδι που έχεις παίξει αντίπαλος πρίν από δύο μήνες μπορείς να βγάλεις και πολύ ασφαλή συμπεράσματα για τους άλλους. Πιστεύω λίγοι από εμάς είχαμε την τύχη να παρακολουθήσουμε άλλες ομάδες της κατηγορίας σαν θεατές λόγω του προγράμματος αλλά και της κούρασης από το δικό μας παιχνίδι και να σχηματίσουμε άποψη. Ειδικά και όταν είσαι μέσα και παίζεις στο παιχνίδι είναι ακόμα πιο δύσκολο να αξιολογήσεις τους άλλους που δεν μαρκάρεις και δεν είναι στην ίδια θέση με σένα...
Βέβαια και οι δικές σου επιλογές (γιατί αδικείς τους δικούς σου - η υποκειμενικότητα που λέγαμε- και τους βγάζεις έξω-δεν νομίζω να παρεξηγηθεί κανείς από ότι βλέπω από το παρεάκι που έχετε) αλλά και του Σω-Κο (αυτός προσπάθησε να τα ισσοροπήσει λίγο) είναι αρκετά εύστοχες και εδώ μπαίνουν οι εξαιρέσεις που λέγαμε...Υπάρχουν ορισμένοι παίκτες στην κατηγορία που πολύ απλά έιναι μία-δύο κλάσεις πιο πάνω από τους υπόλοιπους και ξεχωρίζουν τόσο πολύ που δεν σου αφήνουν πολλά περιθώρια να ψάξεις να βρείς ποιός πραγματικά έχει κάνει την καλύτερη χρονιά (αυτός είναι και ο στόχος νομίζω αυτού του "γκάλοπ").

Πάντως πολύ καλή η ιδέα σου και χρειάζονται τέτοια εδω μέσα, όπως και η ιδέα προς την ίδια κατεύθυνση του Λέοντα με τα στατιστικά.
Πραγματικά θα ήθελα να μπούνε και προπονητές, έστω και ανώνυμα απλά να ανφέρονται σαν προπονητές, και να δώσουν αυτοί τις δικές τους επιλογές. Θα ήταν λίγο πιο αντικειμενικό από ανθρώπους που βλέπουν μπασκετ λίγο περισσοτερο καιρό και δεν είναι και μέσα στις 4 γραμμές. Άσε που μερικοί λόγω κατασκοπείας βλέπουν και άλλα παιχνίδια είτε ζωντανά έιτε σε DVD.


Θα συμφωνήσω μαζί σου. Είναι αλήθεια ότι οι απόψεις, ειδικά από παίκτες, "κουβαλάνε" έντονο υποκειμενικό στοιχείο. Για παράδειγμα, στο μεταξύ μας παιχνίδι η Καστέλλα έκανε ένα από τα χειρότερα φετινά της παιχνίδια ενώ εμείς με 3 ουσιαστικές απουσίες, κάναμε ένα από τα καλύτερα. Σίγουρα δεν μου άρεσε η Καστέλλα στο παιχνίδι αυτό, αλλά παρακολουθώντας την πορεία της σε όλη τη σεζόν θα ήταν λάθος να μην αποδεχθώ ότι είναι μια από τις πολύ καλές ομάδες του πρωταθλήματος. Από την άλλη βέβαια, οι αναλύσεις παικτών-προπονητών-φιλάθλων, ίσως είναι ότι καλύτερο έχουμε, οπότε το θεωρώ καλύτερο από το τίποτα.
Θα επαναλάβω κάτι που έγραψα και στη Β, επειδή οι περισσότεροι από εμάς γουστάρουμε το μπασκετάκι, θα πρέπει να χαιρόμαστε που υπάρχει ένας χώρος για να συναλλάσουμε απόψεις, να μιλάμε για τις χαρές και τις πίκρες μας στα παιχνίδι, να γνωρίζουμε και άλλους τρελούς με το άθλημα. Θα πρέπει να μπορούμε να προσελκύουμε και νέους φίλους και να μην διώχνουμε τους ήδη υπάρχοντες. Πιστεύω ότι μπορούμε να το κάνουμε.
traxonas
QUOTE(alpapamarin @ Feb 15 2011, 14:32 ) *
Καλύτερη Ομάδα : Τράχωνες

Καλύτερες Πεντάδες (Α-Β) : 1) Καδδάς (Τράχωνες) - Ευστρατίου (Σούρμενα), 2) Αδράμης (Κάστέλλα) - Ζέγγος (Πειραϊκός)3) Κάρδαρης (Σούρμενα_αν και παίζει πολύ και στο 4) - Κατσούρης (Πειραϊκός) 4) Γρηγοράκος (Τράχωνες) - Ρίππης (Καστέλλα), 5) Κόλλιας (Μοσχάτο) - Αμπατζής (Αρμενική)

Καλύτερος Επιθετικός : Γρηγοράκος (Τράχωνες_Μεγάλη οικονομία στις ενέργειες, στοχεύει σωστά, παίζει με πρόσωπο ή και πλάτη, δεν εκβιάζει και πασάρει όταν πρέπει)

Καλύτερος Αμυντικός : Κουτσαύτης (Σούρμενα) - Γουλανδρής Α. (Γλυφάδα_ειδικά πριν τον τραυματισμό του ήταν βράχος)

Καλύτερος Μικρός : Σωτηρόπουλος (Τράχωνες_περιμένω να τον δω και σε μια χρονιά χωρίς Πανελλήνιες) - Ντέλης (Σούρμενα)

Καλύτερος Προπονητής : Μπαστούνης (Σούρμενα_γιατί εγώ το ξέρω και θα το δουν και οι γείτονες στα Σούρμενα) - Κάσσης (Προφήτης Ηλίας)

Καλύτερη Έδρα : Τράχωνες - Πειραϊκός

Δεν θέλησα να αναφερθώ σε μέλη της ομάδας του Ελληνικού, για ευνόητους λόγους, αν και πιστεύω ότι κάποιοι άνετα θα μπορούσαν να ανήκουν στις παραπάνω κατηγορίες. Το μοναδικό που μπορώ να πω με σιγουρία για την ομάδα μου είναι ότι κερδίζει στην κατηγορία "Καλύτερη Παρέα". Όσοι έχουν παίξει πολλά χρόνια καταλαβαίνουν ότι ειδικά σε αντρικά είναι δύσκολο να πετύχεις πέρα από καλή ομάδα και καλή παρέα.


Συμφωνω στα περισσοτερα με alpapamarin.
Προσθεσε τους τωρα ολους , πολλαπλασιασε επι 2 και θα βρεις ποση πορωση και τρελλα βγαζει στο παρκε το
καλυτερο small πενταρι της ΕΣΚΑΝΑ, Ο ΠΑΥΛΟΣ ΞΥΝΟΓΑΛΑΣ!!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif smiley.gif
alpapamarin
QUOTE(traxonas @ Feb 15 2011, 15:32 ) *
Συμφωνω στα περισσοτερα με alpapamarin.
Προσθεσε τους τωρα ολους , πολλαπλασιασε επι 2 και θα βρεις ποση πορωση και τρελλα βγαζει στο παρκε το
καλυτερο small πενταρι της ΕΣΚΑΝΑ, Ο ΠΑΥΛΟΣ ΞΥΝΟΓΑΛΑΣ!!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif smiley.gif


Ισχύει! Απλά αυτός όπως και εγώ είμαστε όντως κοντοί για τη θέση μας. Αλλά το πάθος του, το μετατρέπει το πλεονέκτημα. Προσωπικά, θα ήθελα να τον δώ και στο 3, δεν ξέρω αν και αυτός το θέλει! Όταν εμφανίστηκε στο γυαλί, σε γνωστή εκπομπή προ λίγων μηνών νομίζω ότι αυτό είχε δηλώσει.
traxonas
QUOTE(alpapamarin @ Feb 15 2011, 15:38 ) *
Προσωπικά, θα ήθελα να τον δώ και στο 3, δεν ξέρω αν και αυτός το θέλει! Όταν εμφανίστηκε στο γυαλί, σε γνωστή εκπομπή προ λίγων μηνών νομίζω ότι αυτό είχε δηλώσει.

Φιλε alpapamarin, γνωριζοντας οτι ο Παυλος διαβαζει μανιωδως basketforum, μολονοτι δεν γραφει, σε πληροφορω οτι ξερογλειφετα πολυ για τριαρι και στις προπονησεις παιρνει τον τελευταιο καιρο πολλα σουτακια 3ποντων. laugh.gif
alpapamarin
QUOTE(traxonas @ Feb 15 2011, 15:49 ) *
Φιλε alpapamarin, γνωριζοντας οτι ο Παυλος διαβαζει μανιωδως basketforum, μολονοτι δεν γραφει, σε πληροφορω οτι ξερογλειφετα πολυ για τριαρι και στις προπονησεις παιρνει τον τελευταιο καιρο πολλα σουτακια 3ποντων. laugh.gif


Αυτά λέτε και μετά θα μας βάζει ο Νικολαϊδης να τον κυνηγάμε σε όλα τα μήκη και τα πλάτη του γηπέδου. Ο Παύλος θα παίξει σίγουρα πιο ψηλά από Β-Γ κατηγορία, είτε παίζει περιφέρεια είτε ψηλός. Θεωρώ ότι θα το κάνει πιο εύκολα αν βγει στην περιφέρεια. Απ΄εκεί και πέρα αποτελεί ένα από τα ουσιαστικότερα γρανάζια στη μηχανή των Τραχώνων και για να μην τον αδικούμε ίσως θα πρέπει να βάλουμε και κατηγορία "Πολυτιμότερος Παίκτης", στο προαναφερθέν γκάλοπ.
traxonas
QUOTE(Swko10 @ Feb 15 2011, 13:44 ) *
...Καλύτερη Έδρα :Τα εκνευριστικα τυμπανα των Τραχωνων νομιζω οτι θα με πορωσουν σε κανα μηνα....Αρα μακραν οι Τραχωνες


Για αυτην την εκλεκτη δηλωση και μονο, θα φροντισω να τιμηθεις δια εκκωφαντικου τυμπανισμου απο τους αρμοδιους! smiley.gif

QUOTE(alpapamarin @ Feb 15 2011, 16:00 ) *
Αυτά λέτε και μετά θα μας βάζει ο Νικολαϊδης να τον κυνηγάμε σε όλα τα μήκη και τα πλάτη του γηπέδου. Ο Παύλος θα παίξει σίγουρα πιο ψηλά από Β-Γ κατηγορία, είτε παίζει περιφέρεια είτε ψηλός. Θεωρώ ότι θα το κάνει πιο εύκολα αν βγει στην περιφέρεια. Απ΄εκεί και πέρα αποτελεί ένα από τα ουσιαστικότερα γρανάζια στη μηχανή των Τραχώνων και για να μην τον αδικούμε ίσως θα πρέπει να βάλουμε και κατηγορία "Πολυτιμότερος Παίκτης", στο προαναφερθέν γκάλοπ.


Και εμας τους δυο, σε λιγο, θα μας βγαλουνε στο φορουμ για μανατζερακια του Παυλου.
moder, σβηστα ολα. smiley.gif
Swko10
QUOTE(traxonas @ Feb 15 2011, 15:32 ) *
Συμφωνω στα περισσοτερα με alpapamarin.
Προσθεσε τους τωρα ολους , πολλαπλασιασε επι 2 και θα βρεις ποση πορωση και τρελλα βγαζει στο παρκε το
καλυτερο small πενταρι της ΕΣΚΑΝΑ, Ο ΠΑΥΛΟΣ ΞΥΝΟΓΑΛΑΣ!!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif smiley.gif


Ο Ξυνογαλας εχει οντως παρα πολυ μεγαλη βελτιωση απο περισυ...Πολυ εκρηκτικος παιχτης.Αλλα παραμενει πολυ κοντος για να υπολογιστει ως 4-5αρι.
Ισως ως το τελος της χρονιας να αναδειχτει και φετος ως ενα παρα πολυ καλο 5αρι απο την ομαδα των Τραχωνων ο Πριφτακης που επεστρεψε απο τραυματισμο...
Swko10
QUOTE(alpapamarin @ Feb 15 2011, 14:32 ) *
Καλύτερες Πεντάδες (Α-Β) : 1) Καδδάς (Τράχωνες) - Ευστρατίου (Σούρμενα), 2) Αδράμης (Κάστέλλα) - Ζέγγος (Πειραϊκός)3) Κάρδαρης (Σούρμενα_αν και παίζει πολύ και στο 4) - Κατσούρης (Πειραϊκός) 4) Γρηγοράκος (Τράχωνες) - Ρίππης (Καστέλλα), 5) Κόλλιας (Μοσχάτο) - Αμπατζής (Αρμενική)
Καλύτερος Αμυντικός : Κουτσαύτης (Σούρμενα) - Γουλανδρής Α. (Γλυφάδα_ειδικά πριν τον τραυματισμό του ήταν βράχος)
Καλύτερος Μικρός : Σωτηρόπουλος (Τράχωνες_περιμένω να τον δω και σε μια χρονιά χωρίς Πανελλήνιες) - Ντέλης (Σούρμενα)


Συμπληρωνοντας τον ΑΛΠΑ και μιλοντας και με αριθμους για τις αποψεις του(ετσι για τον χαβαλε)

Καδδας-121 ποντοι με 3 τριποντα,Ευστρατιου 145-15,Αδραμης 220-28,Ζεγγος 244-23,Καρδαρης 231-9,Κατσουρης 247-18,
Γρηγορακος 287-34,Ριππης 257-1,Κολλιας 236-0,Αμπατζης 227-4

Ο κουτσαυτης εχει επιθετικα 143-21
Και ο Σωτηροπουλος ειναι με 49 ποντους...

Αν και οι ποντοι δεν δειχνουν παντα την ποιοτητα των παιχτων,βγαζουν ενα μικρο συμπερασμα....

Θεωρω πως η 5αδα μου σου ριχνουμε στ αυτια!!!
traxonas
QUOTE(Swko10 @ Feb 15 2011, 16:59 ) *
Ο Ξυνογαλας εχει οντως παρα πολυ μεγαλη βελτιωση απο περισυ...Πολυ εκρηκτικος παιχτης.Αλλα παραμενει πολυ κοντος για να υπολογιστει ως 4-5αρι.
Ισως ως το τελος της χρονιας να αναδειχτει και φετος ως ενα παρα πολυ καλο 5αρι απο την ομαδα των Τραχωνων ο Πριφτακης που επεστρεψε απο τραυματισμο...

Τον Καρκουλια εννοεις. Ο Πριφτακης δεν κατεβηκε καθολου φετος
Ωστοσο, ουτε ο Καρκουλιας, παρολο που ειναι διμετρος και σωματωδης, αρεσκεται να παιζει πενταρι. Προτιμαει το 4.
alpapamarin
QUOTE(Swko10 @ Feb 15 2011, 17:16 ) *
Συμπληρωνοντας τον ΑΛΠΑ και μιλοντας και με αριθμους για τις αποψεις του(ετσι για τον χαβαλε)

Καδδας-121 ποντοι με 3 τριποντα,Ευστρατιου 145-15,Αδραμης 220-28,Ζεγγος 244-23,Καρδαρης 231-9,Κατσουρης 247-18,
Γρηγορακος 287-34,Ριππης 257-1,Κολλιας 236-0,Αμπατζης 227-4

Ο κουτσαυτης εχει επιθετικα 143-21
Και ο Σωτηροπουλος ειναι με 49 ποντους...

Αν και οι ποντοι δεν δειχνουν παντα την ποιοτητα των παιχτων,βγαζουν ενα μικρο συμπερασμα....

Θεωρω πως η 5αδα μου σου ριχνουμε στ αυτια!!!


Οι αριθμοί λένε αλήθειες, όχι πάντα βέβαια. Ο πιτσιρικάς των Τραχώνων είναι καλό ταλεντάκι, αλλά δεν παίζει πολύ λόγω εξετάσεων. Περιμένω όπως είπα να παίξει μια πλήρη χρονιά για να τον δούμε καλύτερα. Στο μεταξύ μας παιχνίδι, αυτός το πήρε το ματσάκι, γιατί είχαμε επιστρέψει από το -12, το γήπεδο των 7,500 φιλάθλων κόχλαζε, αλλά αυτός ατάραχος πέταξε 8 ποντάκια και επανέφερε τους Τράχωνες στη θέση του οδηγού.

Όσο για το ποια 5άδα θα κερδίσει την άλλη, έχω μια καλή ιδέα. Να γίνει, μετά το πέρας του πρωταθλήματος, αγώνας All Star για τη Γ'ΕΣΚΑΝΑ. Να επιλεχθούν π.χ. 2 παίκτες από κάθε ομάδα, να συγκροτηθούν δύο ομάδες των 14 παικτών και να παίξουν ένα φιλικό αγώνα. Δεσμεύομαι για το γήπεδο, είμαι σίγουρος ότι θα βρεθεί ώρα στο Ελληνικό. Αν σας αρέσει σαν ιδέα, με λίγη προώθηση και διαφήμιση, πιστεύω ότι μπορεί να υλοποιηθεί! Και είμαι σίγουρος ότι ο φίλος referee δεν θα αρνηθεί να έρθει να σφυρίξει!
traxonas
QUOTE(alpapamarin @ Feb 15 2011, 17:41 ) *
Στο μεταξύ μας παιχνίδι, αυτός το πήρε το ματσάκι, γιατί είχαμε επιστρέψει από το -12, το γήπεδο των 7,500 φιλάθλων κόχλαζε, αλλά αυτός ατάραχος πέταξε 8 ποντάκια και επανέφερε τους Τράχωνες στη θέση του οδηγού.

Εχεις πολυ εμπειρο ματι. Σε παραδεχομαι!!! 77.gif
referee
QUOTE(alpapamarin @ Feb 15 2011, 17:41 ) *
Όσο για το ποια 5άδα θα κερδίσει την άλλη, έχω μια καλή ιδέα. Να γίνει, μετά το πέρας του πρωταθλήματος, αγώνας All Star για τη Γ'ΕΣΚΑΝΑ. Να επιλεχθούν π.χ. 2 παίκτες από κάθε ομάδα, να συγκροτηθούν δύο ομάδες των 14 παικτών και να παίξουν ένα φιλικό αγώνα. Δεσμεύομαι για το γήπεδο, είμαι σίγουρος ότι θα βρεθεί ώρα στο Ελληνικό. Αν σας αρέσει σαν ιδέα, με λίγη προώθηση και διαφήμιση, πιστεύω ότι μπορεί να υλοποιηθεί! Και είμαι σίγουρος ότι ο φίλος referee δεν θα αρνηθεί να έρθει να σφυρίξει!


Φυσικά και δεν θα είχα πρόβλημα...Ίσα ίσα,θα ήταν τιμή μου... blove.gif
alpapamarin
Θα ήθελα να αναφέρω πως ο Α.Ο.Ελληνικού έχει και επισήμως πλέον ενεργή ιστοσελίδα στην διεύθυνση :

www.aoelliniko.gr


Θα αποδειχθούν ιδιαίτερα χρήσιμα και ωφέλιμα οποιαδήποτε σχόλια και παρατηρήσεις για την παραπάνω προσπάθεια.
Swko10
Μετα απο μια πολυ ενδιαφερουσα βδομαδα μεσα στο φορουμ,ας δωσω τα προγνωστικα μου για την Παρασκευη.

Ε.Α. Νίκαιας-Α.Σ. Λέων Μοσχάτου 1.Η Νικαια στην εδρα της δεν αστειευεται,και εμεις με λιγο κοσμο πλεον λογω ωραριων και υποχρεωσεων σε προπονησεις,και εχοντας κλειδωσει κατα ενα μεγαλο μερος την σωτηρια δυσκολα θα φανατιστουμε εκτος εδρας στις τελευταιες αγωνιστικες αφου δεν το καταφεραμε ως τωρα.

Πειραϊκός Σύνδεσμος-Α.Ο. Παννεαπολικός 1.Με τον Κατσουρη θα ναι ενας ευκολος ασσος.Δυσκολα θα βρεθει παιχτης απ τον Παννεαπολικο να πιασει ενα απ τα καλυτερα γκαρ της κατηγοριας.Ειδαλλως ντερμπυ...

Γλυφάδα Ένωση-Α.Σ. Καστέλλας 2.Αν χασει η γλυφαδα χαιρετα την κατηγορια μεν,δε πιανεται η ποιοτητα της Καστελλας δε.Ευκολο το διπλο....

Ένωση Αρμενίων-Γ.Α.Σ. Ελευσίς 1.Τα χουν παρατησει στην Ελευσινα...Μια νεα αρχη για τους Αρμενιους

Α.Ο. Προφήτης Ηλίας-Α.Σ. Σουρμένων 2.Ανεβαινει ο Προφητης,αλλα ο νεος κοουτς των Σουρμενων θα ανεβασει αερα την ομαδα του.Η ψυχολογια με το μερος τουςενα διπλο και ευκολο αν σκεφτουμε και την κουραση του Προφητη απ το ματσακι της Δευτερας.

Α.Ο.Σ. Τελαμώνας-Ένωση Τραχώνων 2.Πρεπει να παλεψει ο Τελαμωνας,αλλα οι Τραχωνες ειναι σε αλλο επιπεδο φετος.

Α.Ο. Ελληνικού-Α.Ο.Κ. Νέας Σμύρνης Θα το παλεψει η Ν.Σμυρνη,αλλα το ελληνικο ξερει τον δρομο,ποσο περισοτερο στην εδρα του...


Καλα ματσακια να χουμε
POWER_KF
Προγνωστικά διημέρου (Π-Σ) για την κατηγορία:

Ε.Α. Νίκαιας-Α.Σ. Λέων Μοσχάτου -1-.Σε συνδυασμό με το γήπεδο, δύσκολα αλλά άσσος
Πειραϊκός Σύνδεσμος-Α.Ο. Παννεαπολικός -1-. Εύκολος άσσος.
Γλυφάδα Ένωση-Α.Σ. Καστέλλας -2- Πολύ δύσκολο β΄ραδυ θα περάσει η Καστέλα στη Γλυφάδα αλλά θα τα καταφέρει
Ένωση Αρμενίων-Γ.Α.Σ. Ελευσίς -1-. Εύκολα για τους Αρμένιους
Α.Ο. Προφήτης Ηλίας-Α.Σ. Σουρμένων -1-. Ο Προφήτης δεν το βάζει κάτω. Θέλει να μείνει σε τροχιά ανόδου.
Α.Ο. Ελληνικού-Α.Ο.Κ. Νέας Σμύρνης -1- .Λογικά εύκολα λόγω διαφοράς δυναμικότητας.
Α.Ο.Σ. Τελαμώνας-Ένωση Τραχώνων -2-. Ισχύει ότι και με το προηγούμενο μάτς

Άντε να περάσει κι αυτή η αγωνιστική να αρχίσουν τα προγνωστικά για το μεγάλο ντέρμπι της άλλης Παρασκευής!!!!
Έχω ακούσει ότι στο γήπεδο των Τραχώνων κάνουν πρόβα νέα σουξεδάκια στα τύμπανα!!!!
Μετά το ντέρμπι θα γράψω και για το γκάλοπ που ξεκίνησε αυτή την εβδομάδα γιατί έχω αρκετές ενστάσεις.....
giorgos10
QUOTE(traxonas @ Feb 15 2011, 15:49 ) *
Φιλε alpapamarin, γνωριζοντας οτι ο Παυλος διαβαζει μανιωδως basketforum, μολονοτι δεν γραφει, σε πληροφορω οτι ξερογλειφετα πολυ για τριαρι και στις προπονησεις παιρνει τον τελευταιο καιρο πολλα σουτακια 3ποντων. laugh.gif

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΠΑΙΧΤΗΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΣΤΗΝ Β ΛΟΓΩ ΥΨΟΥΣ!ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΤΑ ΚΟΡΜΙΑ ΣΕ Α ΚΑΙ Β ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΩ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΟΥΜΕ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΠΑΠΑΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟ!
Swko10
Εγω παιδια εχοντας αντιμετωπισει ολα τα παιδια που παιζουν ψηλοι στην κατηγορια,ο πιο σκληρος και ζορικος ψηλος που αντιμετωπισα ηταν ο Λωτσιος απο τη Νικαια.Πολυ δυνατο παιδι και φουλ μυαλο

Απο την αλλη πλευρα,ο Αυγεροπουλος στο μεταξυ μας παιχνιδι με ειχε κανει χωνι....

Μελετωντας και κορμια και ταλεντο,οι ανωτερω,ειναι δυο ψηλοι που εγω ειχα προβλημα και σιγουρα κρατιουνται ευκολα στη Β'.

Καλους αγωνες να χουμε αποψε
kostas23
QUOTE (Swko10 @ Feb 18 2011, 04:07 ) *
Εγω παιδια εχοντας αντιμετωπισει ολα τα παιδια που παιζουν ψηλοι στην κατηγορια,ο πιο σκληρος και ζορικος ψηλος που αντιμετωπισα ηταν ο Λωτσιος απο τη Νικαια.Πολυ δυνατο παιδι και φουλ μυαλο

Απο την αλλη πλευρα,ο Αυγεροπουλος στο μεταξυ μας παιχνιδι με ειχε κανει χωνι....

Μελετωντας και κορμια και ταλεντο,οι ανωτερω,ειναι δυο ψηλοι που εγω ειχα προβλημα και σιγουρα κρατιουνται ευκολα στη Β'.

Καλους αγωνες να χουμε αποψε


Συμφωνω με αυτο που λες αλλα το θεμα για την νικαια ειναι οτι δεν εκμεταλευεται καθολου τους ψηλουσ της και αυτο το βλεπουμε απο τους ποντους,εκτος απο τον τζωρτζη που δεν τον λες και ψηλο κανεις αλλος δεν σκοραρει. . .ολοι οι ποντοι ερχονται απο τον (8)ντωνη τον (11)παναγιωτοπουλο και το (15)λοντο. . .ισως πρεπει να δωσει περρισοτερη σημασια στον ψηλο της
POWER_KF
QUOTE(giorgos10 @ Feb 17 2011, 21:20 ) *
ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΠΑΙΧΤΗΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΣΤΗΝ Β ΛΟΓΩ ΥΨΟΥΣ!ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΤΑ ΚΟΡΜΙΑ ΣΕ Α ΚΑΙ Β ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΩ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΟΥΜΕ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΠΑΠΑΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟ!


Αν και είμαι Ολυμπιακός, ο Μπατίστ είναι πρώτο μπόι; Στο σύγχρονο θεαματικό μπάσκετ δεν παίζει ρόλο μόνο το ύψος. Παίζει η ταχύτητα, το άλμα και το μυαλό. Υπάρχουν στην Α και Β πολλά ψηλά πεντάρια με ακατοίκητο εγκέφαλο που δεν ξέρουν να αξιοποιήσουν το ύψος τους όπως δεν ξέρουν να τους αξιοποιήσουν και οι συμπαίκτες τους. Θεωρώ ότι την άλλη Παρασκευή θα δούμε μια καλή κόντρα μεταξύ Ξυνογαλά και Παπαμαρινόπουλου.
alpapamarin
Νομίζω ότι (αφού τελειώσει η σημερινή αγωνιστική) το πιο σημαντικό είναι την επόμενη βδομάδα, να δούμε ένα όμορφο παιχνίδι μεταξύ Τραχώνων - Ελληνικού, δύο ομάδων που τα έχουν πάει αρκετά καλά στο φετινό πρωτάθλημα. Θα συγκρουστεί η καλύτερη επίθεση με την καλύτερη άμυνα και γενικά δύο ομάδες με διαφορετική φιλοσοφία στο παιχνίδι τους. Οι Τράχωνες είναι ομάδα πλήρης, με ισορροπία ανάμεσα στις επιθετικές και αμυντικές δυνατότητες της ομάδας και με τρομερό ενθουσιασμό. Μπορούν να "σκοτώσουν" οποιοδήποτε αντίπαλο και το έχουν κάνει με μεγάλες διαφορές. Το Ελληνικό είναι ίσως λίγο πιο έμπειρη ομάδα, με σαφώς αμυντικούς προσανατολισμούς, που έχει κάνει πολλά παιχνίδια ντέρμπι, αλλά έχει τη δυνατότητα να φέρνει το παιχνίδι στα μέτρα της. Σίγουρα οι προσωπικές μάχες σε ΟΛΕΣ τις θέσεις θα παίξουν το ρόλο τους, αλλά νομίζω ότι θα πρέπει να σταθούμε στα σύνολα και να μην επικεντρωθούμε στις μονάδες. Ελπίζω και εύχομαι να γίνει ένα παιχνίδι αντάξιο της δυναμικής των δύο ομάδων.

Καλή επιτυχία στις ομάδες και καλή συνέχεια χωρίς τραυματισμούς.
Swko10
Ειστε μια βδομαδα μπρστα παιδια....προτρεχετε
castle7
Και τα δικά μου προγνωστικά:

Ε.Α. Νίκαιας-Α.Σ. Λέων Μοσχάτου 1 Σκληροτράχηλη η Νίκαια
Πειραϊκός Σύνδεσμος-Α.Ο. Παννεαπολικός 1 Εύκολα ο Πειραικός με μια ομάδα που δεν έχει δείξει και πολλά.
Γλυφάδα Ένωση-Α.Σ. Καστέλλας 2 Δεν μπορεί να κάνει και άλλες εκπλήξεις η Γλυφάδα.
Ένωση Αρμενίων-Γ.Α.Σ. Ελευσίς 1 Εύκολα οι Αρμένιοι αφού ο ΓΑΣΕ τα έχει παρατήσει.
Α.Ο. Προφήτης Ηλίας-Α.Σ. Σουρμένων 1 Δεν μπορούν τα Σούρμενα εκτός έδρας
Α.Ο. Ελληνικού-Α.Ο.Κ. Νέας Σμύρνης 1 Το Ελληνικό έχει ξεφύγει μαζί με τους Τράχωνες
Α.Ο.Σ. Τελαμώνας-Ένωση Τραχώνων 2 Ότι και παραπάνω.

1-2 τα αμφίρροπα παιχνίδια σήμερα αφου υπάρχουν σε όλα σχεδόν καθαρά φαβορί, αν και έχουμε δει ότι σε αυτή την κατηγορία όλα γίνονται. Απλά σήμερα δεν θα είναι μια απο αυτές τις μέρες! blove.gif smiley.gif
Οι δύο πρωτοπόροι σκέφτονται το παιχνίδι τους την άλλη εβδομάδα αλλά οι Τράχωνες έχουν και στο μυαλό τους τα συνεχόμενα παιχνίδια που μπορεί να τους αποδιοργανώσουν....

QUOTE(Swko10 @ Feb 18 2011, 14:08 ) *
Ειστε μια βδομαδα μπρστα παιδια....προτρεχετε


Εντάξει λογικό είναι...βοηθάει και ότι έχουν και οι δυο παιχνίδια με τους ουραγούς...
milf_hunter#7
Διακοπή λόγω βροχής στα καμίνια....4΄20¨ πριν την λήξη του ημιχρόνου με σκορ 21-24.....Το είχαν φτιάξει κιόλας το γήπεδο....
Swko10
Καλημερα σε ολους....

Εχω καταντησει γραφικος με παραπανα και συνεχομενα σχολια πανω στο τι σημβαινει στην κατηγορια....αλλα μετα και το χθεσινο,οποιες υποψιες ειχα επιβεβαιωθηκαν.

Η ομαδα μου εχασε εχθες απο μια ομαδα οπου με το ζορι μπορουσες να την πεις καλυτερη απο τη Γλυφαδα,και μακραν χειροτερη απο τον Πειραικο.Οχι οτι ο Λεων επαιξε εχθες μπακσετ,αλλα παρα πολλες φορες και σε χαλια μερα κερδιζαμε.Ποσο μαλλον μια τριαδα εφηβων στην 5αδα,και μερικους ακομα αθλητες.

Για το καλο της ομαδας δεν θα θελα να γραψω λεπτομεριες για το τι υπεπεσε στην αντιλειψη μου,αλλα αυτο ειναι μια κοινοποιση προς καθε αρμοδιο.

Επειδη ο Λεων ζητησε πολυ απλα να αντιμετωπιζεται σε ολα τα παιχνιδια ως ισος προς ισο,διχως να απαιτει πραγματα που δεν του αξιζουν,η αντιμετωπιση πρωτα της Εσκανα,αφου αυτη οριζει διαιτητες,και μετα των διαιτητων των ιδιων ειναι απαραδεκτη.

Μετα και τον χθεσινο αγωνα,καταλαβαμε πως κυλισε η χρονια και εις βαρος μας,αλλα και ως προς ωφελος 2-3 συγκεκριμενων ομαδων.

Εγω επειδη δεν εχω να φοβηθω κανεναν και επειδη παραμενω στους ρομαντικους του μπακσετ,και εχοντας αλλα 2-3 παιχνιδια με ομαδες του πειραια,καθως και αλλα 2-3 παιχνιδια με ομαδες που επενδυσαν στην κατηγορια αλλα και σε αλλους τομεις,αν η ομαδα μου δεν αντιμετωπιστει οπως πρεπει,απο αυτο εδω το βημα,θα ξεφτιλιστει με αποδειξεις και λογια που εχουν ειπωθει απο τους ιδιους ο καθενας που "αγαπαει" και "Ασχολειται" με το αθλημα...

Η τελευταια μουπαραγραφος κανει τους εμπλεκομενους να κατανοησουν,οτι τωρα πια γνωριζουμε και εμεις τι γινεται,και ας μας αφησουν απ εξω.

Καλο σαββατοκυριακο
traxonas
Τελαμωνας - Τραχωνες 45 - 74

Το ματς αρχιζε υποτιθεται στις 7.00. Μπηκαμε στο γηπεδο στις 7.10 γιατι εξι ατομα παιζανε πινγκ πονγκ στο παρκε.
Θα μου πεις ''ρε φιλε δικο μας ειναι το γηπεδο, οτι γουσταρουμε το κανουμε''. ΟΚ (στα Μεγαρα παιζαμε, ουδετερο)
Ξεκινησαμε 7.20, τελειωσαμε 8 και τεταρτο. Πρεπει να ειναι παγκοσμιο ρεκορ. Δεν πηρε κανεις ταιμ αουτ, δεν καναμε
διαλλειμα ημιχρονου-ναι, ξεκινησαμε κατ'ευθειαν. Ο Τελαμωνας κατεβηκε με τρεις ανδρες και τεσσερα πιτσιρικια.
Δεν μιλαμε λοιπον για αγωνα, μια ταλαιπωρια 80χλμ ηταν και περασε!! οΠΟΙΟς ΔΕΝ ΠΗΓΕ ,ΤΗΝ ΓΛΙΤΩΣΕ!!
Καληνυχτα σας.
magic32
QUOTE(Swko10 @ Feb 19 2011, 14:27 ) *
Καλημερα σε ολους....

Εχω καταντησει γραφικος με παραπανα και συνεχομενα σχολια πανω στο τι σημβαινει στην κατηγορια....αλλα μετα και το χθεσινο,οποιες υποψιες ειχα επιβεβαιωθηκαν.

Η ομαδα μου εχασε εχθες απο μια ομαδα οπου με το ζορι μπορουσες να την πεις καλυτερη απο τη Γλυφαδα,και μακραν χειροτερη απο τον Πειραικο.Οχι οτι ο Λεων επαιξε εχθες μπακσετ,αλλα παρα πολλες φορες και σε χαλια μερα κερδιζαμε.Ποσο μαλλον μια τριαδα εφηβων στην 5αδα,και μερικους ακομα αθλητες.

Για το καλο της ομαδας δεν θα θελα να γραψω λεπτομεριες για το τι υπεπεσε στην αντιλειψη μου,αλλα αυτο ειναι μια κοινοποιση προς καθε αρμοδιο.

Επειδη ο Λεων ζητησε πολυ απλα να αντιμετωπιζεται σε ολα τα παιχνιδια ως ισος προς ισο,διχως να απαιτει πραγματα που δεν του αξιζουν,η αντιμετωπιση πρωτα της Εσκανα,αφου αυτη οριζει διαιτητες,και μετα των διαιτητων των ιδιων ειναι απαραδεκτη.

Μετα και τον χθεσινο αγωνα,καταλαβαμε πως κυλισε η χρονια και εις βαρος μας,αλλα και ως προς ωφελος 2-3 συγκεκριμενων ομαδων.

Εγω επειδη δεν εχω να φοβηθω κανεναν και επειδη παραμενω στους ρομαντικους του μπακσετ,και εχοντας αλλα 2-3 παιχνιδια με ομαδες του πειραια,καθως και αλλα 2-3 παιχνιδια με ομαδες που επενδυσαν στην κατηγορια αλλα και σε αλλους τομεις,αν η ομαδα μου δεν αντιμετωπιστει οπως πρεπει,απο αυτο εδω το βημα,θα ξεφτιλιστει με αποδειξεις και λογια που εχουν ειπωθει απο τους ιδιους ο καθενας που "αγαπαει" και "Ασχολειται" με το αθλημα...

Η τελευταια μουπαραγραφος κανει τους εμπλεκομενους να κατανοησουν,οτι τωρα πια γνωριζουμε και εμεις τι γινεται,και ας μας αφησουν απ εξω.

Καλο σαββατοκυριακο

αυτη η ομαδα που δεν ειναι καλυτερη της γλυφαδας ειναι η μοναδικη ηττα των τραχωνων για φετος...
Swko10
QUOTE(magic32 @ Feb 20 2011, 00:34 ) *
αυτη η ομαδα που δεν ειναι καλυτερη της γλυφαδας ειναι η μοναδικη ηττα των τραχωνων για φετος...


Δεν μπορω να ξερω ποια ομαδα κατεβηκε με τους Τραχωνες.Με εμας επαιζε μονο ο Τζωρτζης,και αυτος τραυματιας απο το 15,ο λωτσιος αρρωστος,το 11 και κατι παιδες...

Δεν θελω να μπω σε λεπτομεριες φιλε μου...

Νομιζω πως αυτοι που επρεπε καταλαβαν οτι και εγω προσωπικα αλλα και το σωματειο γνωριζει αρκετα καλα,πολλα σοβαρα ζητηματα που καινε γουνες....Συντομα αν χρειαστει,θα τα ξαναπουμε απο εδω για να μαθουν και οι υπολοιποι...

καλη εβδομαδα να χουμε
gilmour1988
ΑΥΤΗ Η ΟΜΑΔΑ ΦΙΛΕ SWKO ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΟΥΣ ΤΡΑΧΩΝΕΣ, (ΟΙ ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΕΙΧΑΝ ΚΑΤΕΒΕΙ ΠΛΗΡΕΙΣ ΜΕ ΓΡΗΓΟΡΑΚΟ ΚΤΛ. ΚΑΙ ΕΧΑΣΕ ΜΕΣΑ ΕΚΕΙ ΓΙΑ 9 ΠΟΝΤΟΥΣ ΜΟΝΟ) ΚΕΡΔΙΣΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΚΟ ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΑΠΟΥΣΙΕΣ
Swko10
QUOTE(gilmour1988 @ Feb 20 2011, 18:12 ) *
ΑΥΤΗ Η ΟΜΑΔΑ ΦΙΛΕ SWKO ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΟΥΣ ΤΡΑΧΩΝΕΣ, (ΟΙ ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΕΙΧΑΝ ΚΑΤΕΒΕΙ ΠΛΗΡΕΙΣ ΜΕ ΓΡΗΓΟΡΑΚΟ ΚΤΛ. ΚΑΙ ΕΧΑΣΕ ΜΕΣΑ ΕΚΕΙ ΓΙΑ 9 ΠΟΝΤΟΥΣ ΜΟΝΟ) ΚΕΡΔΙΣΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΚΟ ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΑΠΟΥΣΙΕΣ



Υπομονη φιλε μου....Θα δεις την συνεχεια και θα καταλαβεις!!!!!
kostas23
QUOTE (Swko10 @ Feb 20 2011, 06:01 ) *
Δεν μπορω να ξερω ποια ομαδα κατεβηκε με τους Τραχωνες.Με εμας επαιζε μονο ο Τζωρτζης,και αυτος τραυματιας απο το 15,ο λωτσιος αρρωστος,το 11 και κατι παιδες...

Δεν θελω να μπω σε λεπτομεριες φιλε μου...

Νομιζω πως αυτοι που επρεπε καταλαβαν οτι και εγω προσωπικα αλλα και το σωματειο γνωριζει αρκετα καλα,πολλα σοβαρα ζητηματα που καινε γουνες....Συντομα αν χρειαστει,θα τα ξαναπουμε απο εδω για να μαθουν και οι υπολοιποι...

καλη εβδομαδα να χουμε


Η ιδια ομαδα κατεβηκε και με τουσ τραχωνες με ακομα δυο ατομα τα οποια δεν ηταν βασικοι και περνανε λιγο χρονο συμμετοχης. . .αυτη η ομαδα αν δεν ειχε κανει καποιες ηλιθιες ηττες θα μπορουσε να βρισκεται στην τριτη θεση και να μιλαγε για ανοδο. . .σου ειχα πει πως το παιχνιδι θα σας το επαιρνε η περιφερεια οπως και εγινε,εισασταν καλυτεροι μεσα στο καλαθι αλλα δεν τελειωνατε σωστα τις επιθεσεις σας. . .το παιχνιδι πιστευω σας το πηρανε ο τζωρτζης,ο παναγιωτοπουλος,ο ντωνη,και ο λοντος και βεβαια βοηθησε και ο λοτσιος αφου εδωσε δυνατες μαχες κατω απο το καλαθι
Swko10
Δεν εχω προβλημα με την ομαδα σου φιλε μου....
Συμφωνω οτι το ματς το κερδισε η ευστοχια του Τζωρτζη και η κακες επιλογες της ομαδας μου.

Το κακο ειναι οτι υπαρχει θεμα πολυ,πισω απο πορειες ομαδων και πισω απο παιχνιδια....

Εν καιρο θα πουμε περισοτερα αν χρειαστει...

Καλη συνεχεια στην πορεια σου κοουτς
alpapamarin
Ελληνικό-Νέα Σμύρνη : 71-56

Με σαφώς βελτιωμένο αγωνιστικό πρόσωπο και διάθεση επικρατήσαμε δίκαια. Μετά το πρώτο δεκάλεπτο συντηρήσαμε μια διαφορά ασφαλείας της τάξης των 12-18 πόντων. Το σκοράρισμα μοιράστηκε ισομερώς και παίξανε όλα τα παιδιά. Από τη Νέα Σμύρνη διακρίθηκε ο Θεοδώρου και ο Καλογερόπουλος που ήταν όμως, απελπιστικά μόνοι τους.
Πλέον πάμε για το παιχνίδι στους Τράχωνες, για το οποίο έχω αναφερθεί σε προηγούμενη δημοσίευση. Είμαι σίγουρος ότι το γήπεδο θα γεμίσει από πολλούς φίλους του μπάσκετ και ευελπιστώ ότι θα αποζημιωθούν από ένα δυνατό παιχνίδι.

Υ.Γ.1 Το ρεκόρ της ομάδας του 2008-2009 πέρασε στην ιστορία. Συγχαρητήρια σε όλους για την πολύ μεγάλη επιτυχία.
Υ.Γ.2 Εκτός από το Ελληνικό, αντίστοιχο και ελαφρώς διερυμένο ρεκόρ, τρέχουν και οι Τράχωνες. Μετά την Παρασκευή ένα από τα δύο θα σταματήσει. Για να δούμε..
castle7
QUOTE(Swko10 @ Feb 20 2011, 22:01 ) *
Δεν εχω προβλημα με την ομαδα σου φιλε μου....
Συμφωνω οτι το ματς το κερδισε η ευστοχια του Τζωρτζη και η κακες επιλογες της ομαδας μου.

Το κακο ειναι οτι υπαρχει θεμα πολυ,πισω απο πορειες ομαδων και πισω απο παιχνιδια....

Εν καιρο θα πουμε περισοτερα αν χρειαστει...

Καλη συνεχεια στην πορεια σου κοουτς


Φίλε Swko, χωρίς παρεξήγηση αλλά όλα αυτά τα υπονοούμενα μόνο κακό κάνουνε.
Καταλαβαίνω την πρόθεσή σου να μην επεκταθείς για να μην έχουμε παρεξηγήσεις, αλλά τελικά με αυτά που γράφεις μάλλον αντίθετα αποτελέσματα έχουμε.
Αν υπάρχει κάτι το οποίο θέλεις να ανφέρεις καλύτερα θα ήταν να το έλεγες ξεκάθαρα έτσι ώστε όλοι να καταλάβουν και να στοχεύσεις αυτούς οι οποίοι πρέπει να λάβουν το μήνυμα.
Απλά μία άποψη είναι και αυτή...
traxonas
QUOTE(gilmour1988 @ Feb 20 2011, 18:12 ) *
...ΟΙ ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΕΙΧΑΝ ΚΑΤΕΒΕΙ ΠΛΗΡΕΙΣ ΜΕ ΓΡΗΓΟΡΑΚΟ ΚΤΛ. ΚΑΙ ΕΧΑΣΕ ΜΕΣΑ ΕΚΕΙ ΓΙΑ 9 ΠΟΝΤΟΥΣ ΜΟΝΟ...

Αν και δεν εχει νοημα, μιας και καθομαστε στη δουλεια, ας ασχοληθω λιγο, μιας και πολλα γραφονται με αναφορα το
πρωτο μας παιχνιδι στη Νικαια.
α) μεσα σε μια και μονο προταση εχεις δυο λαθη (οχι ορθογραφικα, για ψεμματακια λεω). Το σκορ ηταν 64-59 ,
και- πληροφοριακα μονο, χωρις να σημαινει τιποτα- ηταν αποντες Καδας,Καρκουλιας, Κουτροπουλος,Ντουκουζης. Αν
δεν τους ξερεις, ελα στο final-four του κυπελλου να τους δεις σαν θεατης και θα μας πεις τη γνωμη σου.
β) ποσο πιστευεις οτι θα πρεπε να χασουμε;
alpapamarin
QUOTE(traxonas @ Feb 21 2011, 13:47 ) *
Αν και δεν εχει νοημα, μιας και καθομαστε στη δουλεια, ας ασχοληθω λιγο, μιας και πολλα γραφονται με αναφορα το
πρωτο μας παιχνιδι στη Νικαια.
α) μεσα σε μια και μονο προταση εχεις δυο λαθη (οχι ορθογραφικα, για ψεμματακια λεω). Το σκορ ηταν 64-59 ,
και- πληροφοριακα μονο, χωρις να σημαινει τιποτα- ηταν αποντες Καδας,Καρκουλιας, Κουτροπουλος,Ντουκουζης. Αν
δεν τους ξερεις, ελα στο final-four του κυπελλου να τους δεις σαν θεατης και θα μας πεις τη γνωμη σου.
β) ποσο πιστευεις οτι θα πρεπε να χασουμε;


Μάλλον εννοεί τη διαφορά με την οποία έχασε η Νίκαια στους Τράχωνες,

Η Νίκαια είναι μια σκληρή ομάδα εντός έδρας (έχει περάσει μόνο η Αρμενική) αλλά που όταν παίζει εκτός μεταμορφώνεται αρνητικά (δεν έχει κερδίσει αγώνα εκτός αν δεν απατώμαι). Δείχνει συνέπεια ως προς τα αποτελέσματα εντός και ως προς τα αποτελέσματα εκτός. Επειδή αναφέρθηκε κάποιος φίλος για την δυνατότητα της ομάδας να διεκδικήσει άνοδο, είναι νομίζω κατανοητό ότι αν μια ομάδα δεν κερδίζει και εκτός έδρας δεν μπορεί να ανέβει.
traxonas
QUOTE(alpapamarin @ Feb 21 2011, 14:02 ) *
Μάλλον εννοεί τη διαφορά με την οποία έχασε η Νίκαια στους Τράχωνες,

Το ξαναδιαβαζω, αλλα παλι το ιδιο νοημα βγαζω, φιλε alpapamarin. 39.gif
Εν πασει περιπτωσει, εχω γραψει τη γνωμη μου παλιοτερα για εκεινο το παιχνιδι.
Αυτο που δεν θα μπορουσα βεβαια να εχω γραψει, ειναι το ποσο καλο μας εκανε εκεινη η ανωδυνη ηττα γιατι πεισμωσαμε,
μαζευτηκαμε και επακολουθησε μια αητηττη πορεια σε πρωταθλημα και κυπελλο.
Swko10
QUOTE(alpapamarin @ Feb 21 2011, 14:02 ) *
Μάλλον εννοεί τη διαφορά με την οποία έχασε η Νίκαια στους Τράχωνες,

Η Νίκαια είναι μια σκληρή ομάδα εντός έδρας (έχει περάσει μόνο η Αρμενική) αλλά που όταν παίζει εκτός μεταμορφώνεται αρνητικά (δεν έχει κερδίσει αγώνα εκτός αν δεν απατώμαι). Δείχνει συνέπεια ως προς τα αποτελέσματα εντός και ως προς τα αποτελέσματα εκτός. Επειδή αναφέρθηκε κάποιος φίλος για την δυνατότητα της ομάδας να διεκδικήσει άνοδο, είναι νομίζω κατανοητό ότι αν μια ομάδα δεν κερδίζει και εκτός έδρας δεν μπορεί να ανέβει.



Πιστεψτε με οτι,απο εδω και μπρος,ο Λεων δυσκολα θα ξαναεχει στραβοσφυριγμα.Ουτε βεβαια και χαιδεματα....Δεν ειναι αυτοι οι σκοποι μας.Απλα θελουμε ισονομια.

Πρωτα εγω σαν παιχτης που σκορπαω ωρες,και ιδρωτα για το αθλημα που ακολουθω,και ποσο μαλλον ο Λεων.

Να ειστε σιγουροι οτι με την πρωτη στραβη ειτε σε συμπαιχτες μου,ειτε και στην ομαδα που θα παιζω μεχρι το τελος του πρωταθληματος,θα βγω απο αυτο εδω το βημα,και απο το σαιτ του Λεοντα,και θα καταγραψω καθε γνωση που απεκτησα για συγκεκριμενα ατομα και ομαδες,οτι και αν θα μου προτεινει και τοτε οπως και τωρα,η διοικηση της ομαδας μου.

Ως τοτε να μην εκθεσω καταστασεις,καθως η χρονια μπορει να χαθηκε τοσο ευκολα,αλλα εμεις παιζουμε για τα γουστα μας,και θεωρω πως δεν θα τολμησει κανεις να μας τα ξαναχαλασει.

Οσο για την αγωνιστικη κατασταση της Νικαιας,δεν εχω καποιο προβλημα με την εν λογω ομαδα,αλλα επειτα και απο την αναφορα του Τραχωνα,αλλα και με την γνωμη που εχει σχηματισει ο καθενας απο τεμας που εχουμε παιξει αντιμετωποι,γνωριζουμε καλα οτι ουτε σκληρη σαν τον Προφητη και τον Τελαμωνα ειναι,ουτε γρηγορη σαν τον Πειραικο και την Αρμενικη....Ειναι ομαδα περιορισμενων δυνατοτητων,με εναν δυο καλους παιχτες.Ποσο μαλλον οντας απροπονητη,οπως και ειναι,ηταν αδυνατο να μας κερδισει προχθες....

Απο εκει και επειτα,ολοι μπασκετ παιζουμε,και οσοι δεν παιζουμε,βλεπουμε,και καταλαβαινουμε....Και οσοι εχουν καταλαβει και ξερουν,κρατουν εναν ασσο στο μανικι για τη συνεχεια,και παρα πολλοι απ οσο ξερω,το εκμεταλευονται και προοδευουν,αλλα οχι στην πλατη της ομαδας που θα παιζω εγω απο εδω και επειτα.

Καλο μεσημερι και καλες προπονησεις σε ολους αυτη τη βδομαδα
magic32
QUOTE(traxonas @ Feb 21 2011, 14:22 ) *
Το ξαναδιαβαζω, αλλα παλι το ιδιο νοημα βγαζω, φιλε alpapamarin. 39.gif
Εν πασει περιπτωσει, εχω γραψει τη γνωμη μου παλιοτερα για εκεινο το παιχνιδι.
Αυτο που δεν θα μπορουσα βεβαια να εχω γραψει, ειναι το ποσο καλο μας εκανε εκεινη η ανωδυνη ηττα γιατι πεισμωσαμε,
μαζευτηκαμε και επακολουθησε μια αητηττη πορεια σε πρωταθλημα και κυπελλο.

και γω νομιζω οτι εννοει για τον δευτεορ γυρο μετα..γτ λεει οτι εχασε εκει μεσα(δλδ αλιμο)9 ποντους μονο

ενω ο λεοντας που εχει αλλαξει ηδη 2 προπονητες,παικτες του πανε στο ματς αναλογα με τοαν δουλευουν,μαζευεστε στις προπονησεις 7 και 8(οπως εσυ μας λες)ειναι λογικο να κερδισει εκει που δεν κερδισει κανενας...

στο 90% των ποστ σου γκρινιαζεις ρε αγορι μου...μια για διατητες,μια γα τον δημο,μια για την ελευθερια,μια για τους αντιπαλους..εσυ και οι συμπαικτες σου δεν φταιτε σε τιποτα που ξεκινησατε με 4 στα 4 και σας πηρε η κατω βολτα?

βγες και αποκαλυψε οτι εχεις ν αποκαλυψις να σου πουμε εχεις δικιο ρε φιλε...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.