Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑΝΑ 2010-11
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Basster
QUOTE(magic32 @ Mar 19 2011, 02:17 ) *
Το 10 ηταν 2 ταχυτητες πανω απο σας και θα επρεπε να χει βαρεσει οχι 15 αλλα 30 βολες με τα τακλιν και τισ κλωτσιες που του ριχνατε...

Μηπως για την εφυερεση των 10 φορων που πατησε γραμμη ο πειραικος?οξα το θεο το γηπεδο ειναι μικρο και ειμασταν διπλα και βλεπαμε..Ειδικα η γραμμη που εδωσε ο χοντρουλης μετα την ταπα του 10 ηταν ΑΝΑΚΑΛΥΨΗ...

Μηπως επειδη μιλας για κοσμο να μας πεις ποιον ευνοουσαν οι διακοπες?Τα παιδια του πειρικου που τρεχοπυν σαν παλαβοι η τους αγυμναστους απο τους περισσοτερους σας?

Η μηπως ειναι λογικο οταν καποιος οπαδος μιλαει στον διατητη


Δίκιο έχεις, 30 βολές σούταρε, όχι 15.

Δόξα το θεό μικρό είναι το γήπεδο και τις μισές (τουλάχιστον) από τις φορές που πάτησε γραμμή ο πειραϊκός ήμουν μπροστά και το είδα...

Άλλο να μιλήσεις στο διαιτητή κι άλλο να τον βρίζεις επί πεντάλεπτο...
magic32
QUOTE(Basster @ Mar 19 2011, 17:20 ) *
Δίκιο έχεις, 30 βολές σούταρε, όχι 15.

Δόξα το θεό μικρό είναι το γήπεδο και τις μισές (τουλάχιστον) από τις φορές που πάτησε γραμμή ο πειραϊκός ήμουν μπροστά και το είδα...

Άλλο να μιλήσεις στο διαιτητή κι άλλο να τον βρίζεις επί πεντάλεπτο...

ενω εμεις ημασταν σε μεγαλο γηπεδο και δεν βλεπαμε..Και δνε λεω για ΟΛΕΣ τις φορες..Υπηρχαν φορες που λεγαμε κι εμεις στα παιδια οτι πατησανε..Μια φορα το σφυριγμα που πηρε πισω ο λατσης μετα απο κανα 3 λεπτο και μετα το αλλο καταπληκτικο σφυριγμα στην ταπα του κατσουρη που ημασταν μπροστα και ηταν 1 μετρο μεσα...Αυτα λεω..

Και δεν εβρισε κανενας τον χοντρουλη...Που ολως τχαιω ηρθ ενω δεν ηταν ορισμενος..Οι αμρτυριες του αλλου διατητη και του κομισαριου τα λενε ολα..Δεν του πες τιποτα ειπανε...Αλλα εσυ τ ακουσες ολα..Πολυ γελιο...Τελικα μαλλον σας ταιριαζε ο προηγουμενος προπονητης...
Χορευτης
QUOTE(magic32 @ Mar 19 2011, 11:24 ) *
Τελικα μαλλον σας ταιριαζε ο προηγουμενος προπονητης...





απαπα... μην λες τετοιες βαριες κουβεντες, εμεις δεν σε βρισαμε....
Basster
QUOTE(magic32 @ Mar 19 2011, 19:24 ) *
ενω εμεις ημασταν σε μεγαλο γηπεδο και δεν βλεπαμε..Και δνε λεω για ΟΛΕΣ τις φορες..Υπηρχαν φορες που λεγαμε κι εμεις στα παιδια οτι πατησανε..Μια φορα το σφυριγμα που πηρε πισω ο λατσης μετα απο κανα 3 λεπτο και μετα το αλλο καταπληκτικο σφυριγμα στην ταπα του κατσουρη που ημασταν μπροστα και ηταν 1 μετρο μεσα...Αυτα λεω..

Και δεν εβρισε κανενας τον χοντρουλη...Που ολως τχαιω ηρθ ενω δεν ηταν ορισμενος..Οι αμρτυριες του αλλου διατητη και του κομισαριου τα λενε ολα..Δεν του πες τιποτα ειπανε...Αλλα εσυ τ ακουσες ολα..Πολυ γελιο...Τελικα μαλλον σας ταιριαζε ο προηγουμενος προπονητης...


Το: μ***** τον ανέβαζε μ***** τον κατέβαζε δεν είναι βρίσιμο...
ΟΧΙ...
Swko10
Και εσεις απ τα Σουρμενα ειστε γνωστοι παρλαπιπες,αλλα δεν τον βλεπετε τον υπερπαιχτη γυρολογο οτι γραφει ασυναρτητα πραγματα μονο και μονο για να προκαλεσει και να γινεται συζητηση γυρω απ την βλακεια που θελει να γραψει?Συνεχεια το κανει.

Καταλαβαμε οτι εγινε ενα ωραιο ματσακι και ενω εκανε παπαδες ο Κατσουρης στο τελος εκανε ενα λαθος και χασε ο Πειραικος.Ολα τ αλλα ειναι β'.

Γι αυτο μην ασχολειστε.ετσι την πατησα και εγω με τον γεματο και ουσια δεν υπαρχει πουθενα στα λογια του.Σε λιγο 8α σας πει να γραφετε στο τοπικ Σουρμενα για να πεταξει και μια καλη ατακα για κλεισιμο...κλασικα

Καλο Σαββατοβραδο,και μπραβο στην Μαρινα για τη γιορτουλα που διοργανωσε και ειδαμε τα λιονταρακια-μινι να κανουν το δευτερο κλειστο στην Καποδιστριου και Ποσειδωνος...ζουγκλα
Basster
QUOTE(magic32 @ Mar 19 2011, 19:24 ) *
το καταπληκτικο σφυριγμα στην ταπα του κατσουρη που ημασταν μπροστα και ηταν 1 μετρο μεσα...Αυτα λεω..


Και η τάπα του Κάρδαρη που ήμουν μπροστά δεν ήταν φάουλ αλλά φάουλ το δώσανε. Τέσπα, υπάρχουν πολλές φάσεις που χρήζουν ανάλυσης.
milf_hunter#7
Σουρμενα - ΚΑΤΣΟΥΡΗΣ 76 - 72
MAGIC32 Καλησπερα,
ξερεις καλα ποιος ειμαι,ειναι μεγαλη μου τιμη που επαιξα με τον ΠΕΙΡΑΙΚΟ,αλλα ξερω οτι τον κερδισα 2 φορες δικαια,παρολο που χθες η διαιτησια μας πηγε κοντρα!!!!
Εγω παντως εκανα το καθηκον μου εβγαλα εκτος παιχνιδιου τον Κατσουρη οσο μπορουσα οπως και το 8 το εκανε ισως και καλυτερα απο μενα,εκνευριστικε ομως και δεν ειχε καθαρο μυαλο.
Οσο για τα αντιαθλητικα φαουλ,δεν υπηρχαν απλα ειχα περισσοτερη δυναμη απο αυτον και γιαυτο επεγτε κατω.
Αν θυμασαι εβαλε περιπου 20 μπορει και παραπανω στο πρωτο ημιχρινο μετα δεν μπορουσε γιατι εχει μονο δεξι χερι....
Εμεις ειμαστε αγυμναστοι οπως ειπες ισως και χοντροι και οι αλλοι γυμνασμενοι,χασανε ομως,2 φορες!!!
magic32
QUOTE(Swko10 @ Mar 19 2011, 20:12 ) *
Και εσεις απ τα Σουρμενα ειστε γνωστοι παρλαπιπες,αλλα δεν τον βλεπετε τον υπερπαιχτη γυρολογο οτι γραφει ασυναρτητα πραγματα μονο και μονο για να προκαλεσει και να γινεται συζητηση γυρω απ την βλακεια που θελει να γραψει?Συνεχεια το κανει.

Καταλαβαμε οτι εγινε ενα ωραιο ματσακι και ενω εκανε παπαδες ο Κατσουρης στο τελος εκανε ενα λαθος και χασε ο Πειραικος.Ολα τ αλλα ειναι β'.

Γι αυτο μην ασχολειστε.ετσι την πατησα και εγω με τον γεματο και ουσια δεν υπαρχει πουθενα στα λογια του.Σε λιγο 8α σας πει να γραφετε στο τοπικ Σουρμενα για να πεταξει και μια καλη ατακα για κλεισιμο...κλασικα

Καλο Σαββατοβραδο,και μπραβο στην Μαρινα για τη γιορτουλα που διοργανωσε και ειδαμε τα λιονταρακια-μινι να κανουν το δευτερο κλειστο στην Καποδιστριου και Ποσειδωνος...ζουγκλα

Γυρολογος ε?Νταξει μακαρι να σουνα και συ αναλογος γυρολογος και αν χες παιξει στις ομαδες που εχω παιξει και οχι σε καφενειακο μπασκετ...Το ποιος την πατησε και ασχοληθηκε μαζι σου το ξερει ολο το φορουμ που μου λενε τι ασχολεισαι με τον γραφικο..Αντε καληνυχτα σου...

Εχει πολυ πλακα παντως ο αρχικλαψας του μπασκετφορουμ να με κατακρινει που μιλησα για διατησια..ΕΔΩ ΓΕΛΑΜΕ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΑ...
QUOTE(milf_hunter#7 @ Mar 19 2011, 20:36 ) *
Σουρμενα - ΚΑΤΣΟΥΡΗΣ 76 - 72
MAGIC32 Καλησπερα,
ξερεις καλα ποιος ειμαι,ειναι μεγαλη μου τιμη που επαιξα με τον ΠΕΙΡΑΙΚΟ,αλλα ξερω οτι τον κερδισα 2 φορες δικαια,παρολο που χθες η διαιτησια μας πηγε κοντρα!!!!
Εγω παντως εκανα το καθηκον μου εβγαλα εκτος παιχνιδιου τον Κατσουρη οσο μπορουσα οπως και το 8 το εκανε ισως και καλυτερα απο μενα,εκνευριστικε ομως και δεν ειχε καθαρο μυαλο.
Οσο για τα αντιαθλητικα φαουλ,δεν υπηρχαν απλα ειχα περισσοτερη δυναμη απο αυτον και γιαυτο επεγτε κατω.
Αν θυμασαι εβαλε περιπου 20 μπορει και παραπανω στο πρωτο ημιχρινο μετα δεν μπορουσε γιατι εχει μονο δεξι χερι....
Εμεις ειμαστε αγυμναστοι οπως ειπες ισως και χοντροι και οι αλλοι γυμνασμενοι,χασανε ομως,2 φορες!!!

Καλησπερα και σε σενα..Καταρχη νομιζω οτι κι εγω ο ιδιος σου εγραψα οτι στον πρωτο γυρο ησασταν πολυ καλυτεροι και κερδισατε τον πειραικο ΔΙΚΑΙΑ..

Για το χτεσινο θεωρω τουλαχιστον αστειο να θεωρεις οτι αδικηθηκες κιολας..Αλλα οκ ειναι υποκειμενικη η αποψη σου...Εγω παικτης του πειραικου δεν ειμαι,παραγοντας του πειραικου δεν ειμαι τα ματσακι παω και βλεπω γιατι μ αρεσει το μπασκετ που παιζει και θεωρω οτι χτες αδικηθηκε..Αλλωστε εχω γραψει σχολιασμο οπως θα μπορεσεις να δεις αν ψαξεις σχεδον για ολα του τα ματς,αλλα και για τα ματς του φοινικα που ασχολουμαι και δεν εχω σχολιασει πουθενα τη διατησια..Ειναι η αποψη μου για χτες και δεν μπορει ν αλλαξει..Ισως να φταιει οτι ο χοντρουλης ειναι τραγικος διατητης..Θα ρωτησω τον τασσο την επομενη φορα που θα τον δω να μου πει την αποψη του γι αυτον και το θεμα τελειωνει...Σημερα ειμαι πολυ πιο ηρεμος και θελω να ζητησω και συγνωμμη για καποια πραγματα που ειπα καθως δεν με τιμανε και στο φιναλε δεν μου εχετε κανει τιποτα...

Οσο για τ ανατιαθλητικα,ξερεις πολυ καλα οτι στ οενα που λεω εκει που εγινε η πρωτη φασαρια εβαλες τρικλοποδια.λιγο πονηρα,και δεν το ειδανε..

Οσο για τον κατσουρη εβαλε 35ποντους τελικα τρωγοντας αρκετο ξυλο...

Καλη συνεχεια να χετε και περασμενα ξεχασμενα..

υγ.Γραφικε του φορουμ βγες να γραψεις καμια παπατζα..μας διασκεδαζεις!!!!
leonkalf
Πάμε πάλι τα ίδια και τα ίδια...

Επανάληψη λοιπόν...


QUOTE (leonkalf @ Mar 1 2011, 12:53 ) *
Λοιπόν, παιδάκια για να τελειώνει το παραμυθάκι.. Κάπου πρέπει να μπαίνει και ένα τέλος..

Καλά σας αφήσαμε, τα είπατε, ξεθυμάνατε, διαβάστηκαν οι απόψεις όλων, σβήστηκαν μόνο κάτι τελευταία που αναφέρονταν σε υβριστικά pm (τα οποία στάλθηκαν). Από δω και μπρος κομμένα...

Πείτε μας όπως θέλετε, αλλά στο forum μας δε γουστάρουμε τέτοιο κλίμα και επιπλέον προσπάθεια απαξίωσης μελών τα οποία είναι σοβαρά και βοηθάνε στην σωστή κατεύθυνση που από την αρχή επιδιώκει το basketforum. Όποιος δε γουστάρει εμένα και τα υπόλοιπα παιδιά του moderating team, πολύ απλά μπορεί να πατήσει log off και να μην ξαναμπεί στο basketforum. Δε θα μας λείψει κανείς.. Όσοι θέλουν να μείνουν και να είναι σωστοί (ναι, σε αυτό που εμείς πιστεύουμε σωστό, το basketforum εμείς το φτιάξαμε, είναι το "σπίτι μας") να μείνουν και να περνάμε καλά. Οι υπόλοιποι δεν ξέρω, πηγαίνετε σε άλλα forum και ιστοσελίδες, φτιάξτε δικά σας forums.. βρείτε αλλού διέξοδο.
Καλύτερα εδώ 5 και καλοί να γουστάρουμε παρά 115 και να γίνεται μπάχαλο η κατάσταση.

Ειλικρινά, κανείς από εμάς στο forum δεν επιδιώκει να λέμε έχουμε 12000 μέλη, πω πω τι γαμάτοι είμαστε! Το basketforum και πιο συγκεκριμένα τα υποφορουμ των τοπικών κατηγοριών τα φτιάξαμε με σκοπό οι άνθρωποι που αγαπάνε αυτές τις κατηγορίες να βρούνε εδώ ένα διέξοδο και να μαθαίνουν νέα (που δε τα βρίσκουν αλλού), να κάνουν παρέες, να περνάνε ευχάριστα το χρόνο τους για αυτό που αγαπάνε, το basket. Το basketforum δεν είναι επίσημος διαδικτυακός τόπος καμιάς μπασκετικής αρχής, δεν είναι απαραίτητη η συμμετοχή κανενός. Με την εγγραφή του ο καθένας αποδέχεται κάποιους όρους τους οποίους σαν άντρας που ξέρει που βάζει την υπογραφή του πρέπει να τηρεί..

Αν είναι να υπάρχουν τσακωμοί, βεντέτες, βρισιές, ψέμματα κλπ να πάει να .... Επειδή όμως υπάρχουμε κάποια παιδιά που δεν θέλουμε να πάει να .... και θέλουμε να το ζούμε όπως εμείς θέλουμε κάντε μας τη χάρη και αφήστε μας να το ζήσουμε.

Δεν θέλω να επανέλθω.. Για μένα δεν είναι τίποτα να κάνω μερικά κλικ και να τα κάνω όλα αόρατα.. Άλλωστε πολλές φορές λέω γιατί δεν το κάνω, αφού δεν είναι όπως το θέλω.. Αφού σχεδόν όλοι οι επώνυμοι (που σχεδόν όλοι το διαβάζουν αλλά δεν μπαίνουν να γράψουν επειδή η κατάσταση είναι όπως είναι.....) με παίρνουν τηλ, μου στέλνουν emails και μου λένε γιατί δεν είναι όπως το εξέφρασα παραπάνω (και θέλουν να υπάρχει μια τέτοια κατάσταση και να γράφουν και αυτοί επώνυμα).. Αφού στην τελική έτσι μάλλον δεν προσφέρει τίποτα.. Μόνο γκρίνιες, τσακωμούς, έριδες.
Γιατί λέω δε το σταματάω, και απλά να γράφω στα topics του Ολυμπιακού, της Ευρωλίγκας, να λέω την άποψή μου για Ντούντα, Σπανούλη, Παπαλουκά, το F4 στην Βαρκελώνη, το Euroleague Fantasy League ή για την νέα αρχή στους NY Knicks που κάνουμε την πλάκα μας, περνάμε ωραία και ευχάριστα την ώρα μας? Γιατί χαλιέμαι εδώ πέρα (τις περισσότερες φορές) και ξανά τα ίδια και τα ίδια?
Να ξέρετε ότι τα topics των τοπικών κατηγοριών δεν θα υπήρχαν αν δεν ήμουν εγώ και 2-3 άλλα παιδιά του mod team. Οι περισσότεροι από το mod team δεν τα βλέπουν και με πολύ καλό μάτι και θα έλεγαν ευχαρίστως ΝΑΙ σε πρόταση κλεισίματος.. εξαιτίας αυτής της κατάστασης.

Για να μην λέω άλλα, δεν ανεχόμαστε το "σπίτι μας" να μην λειτουργεί και να μην είναι όπως θέλουμε για να ζούμε ευχάριστα μέσα σε αυτό. Σκεφτείτε το ο καθένας για το δικό του "σπίτι" (ότι κι αν είναι αυτό).




Επίσης θυμίζω σε όσους συνεχίζουν και ξεχνάνε αλλά και σε όσους δεν τους έχουν διαβάσει (ως όφειλαν) κατά την εγγραφή τους.


Κανονισμός 3:
  • Το ύφος του κάθε μηνύματος οφείλει να γράφεται σε κόσμια πλαίσια χωρίς προσβολές, ειρωνείες και προκλήσεις προς τα μέλη του φόρουμ και δημόσια πρόσωπα, και γενικώς με τρόπο που δεν πρόκειται να πυροδοτήσει διαμάχες.
    Το ίδιο ισχύει και για τις υπογραφές των μελών.
Ποινή:
  • Click to view attachmentΠρόσθεση 1 φάουλ.
  • Click to view attachmentΠιθανή -κατά την κρίση των συντονιστών- διαγραφή ή επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
  • Click to view attachmentΠιθανός προσωρινός αποκλεισμός του μέλους από το φόρουμ, με διατήρηση της δυνατότητας ανάγνωσης των μηνυμάτων, και χρήσης των υπόλοιπων λειτουργιών του φόρουμ (προσωπικά μηνύματα, παιχνίδια fantasy league, overplaybet...).
==============================================

Κανονισμός 4:
  • Μηνύματα και συμπεριφορές οι οποίες απαξιώνουν το επίπεδο του συνόλου των χρηστών της κοινότητας basketforum.gr (spam/chat posts ή/και συνεχείς αναφορές των ίδιων πραγμάτων, λιτές περιττές αναφορές (πχ +1), "ανάλαφρα" πειράγματα που υποθάλπτουν οπαδική κόντρα, αλλά και δημοσιεύσεις γενικότερα που δεν εμπίπτουν επακριβώς σε παραπάνω κατηγορία, αλλά ανατροφοδοτούν τις συγκεκριμένου είδους δημοσιεύσεις) αποδοκιμάζονται και σε επαναλαμβανόμενες περιπτώσεις, τιμωρούνται.
Ποινή:
  • Click to view attachmentΔιαγραφή-επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
  • Click to view attachmentΣε περιπτώσεις επανάληψης του φαινομένου ή/και μη συμμόρφωσης σε υποδείξεις των συντονιστών, πρόσθεση 1 φάουλ.
==============================================


Κανονισμός 5:
  • Απαγορεύεται οποιαδήποτε δημοσίευση αλλά και αποστολή προσωπικών μηνυμάτων περιεχομένου το οποίο αντιτίθεται στο Σύνταγμα και την Ελληνική νομοθεσία.
Ποινή:
  • Click to view attachmentΠρόσθεση 1 φάουλ.
  • Click to view attachmentΠιθανός -κατά την κρίση των συντονιστών- αποκλεισμός του μέλους από το φόρουμ - άρση της δυνατότητας ανάγνωσης των μηνυμάτων, και χρήσης των υπόλοιπων λειτουργιών του φόρουμ (προσωπικά μηνύματα, παιχνίδια fantasy league, overplaybet...).
==============================================



Κανονισμός 7:
  • Αποδοκιμάζονται τα ποστ με greeklish και απαγορεύονται τα ποστ με κεφαλαία (σε περίπτωση που κάποιος χρήστης δεν "φωνάζει" ).
Ποινή:
  • Click to view attachmentΔιαγραφή-επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
  • Click to view attachmentΣε περιπτώσεις επανάληψης του φαινομένου ή/και μη συμμόρφωσης σε υποδείξεις των συντονιστών, πρόσθεση 1 φάουλ.
==============================================

Κανονισμός 9:
  • Αν έχετε παράπονα σχετικά με τη συμπεριφορά των διαχειριστών χρησιμοποιείστε αποκλειστικά προσωπικά μηνύματα για να τα εκφράσετε.
Ποινή:
  • Click to view attachmentΠρόσθεση 1 φάουλ.
  • Click to view attachmentΠιθανή -κατά την κρίση των συντονιστών- διαγραφή ή επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
==============================================




Όλο τον κανονισμό τον διαβάζετε κάνοντας κλικ ΕΔΩ





magic32 και Swko10 πήραν από 1 φάουλ και 5 μέρες off, και αφαίρεση των τελευταίων posts, με απόφαση του moderating team.


Μη μας φέρνετε τους mods σε δύσκολη θέση, να τιμωρούμε. Σκοπός είναι να κουβεντιάζουμε φιλικά, να περνάμε καλά.. Σεβαστείτε το! Αν όπως δεν υπάρχει θέληση για τα παραπάνω, θα πέσουν και ολικά ban.
alpapamarin
Παννεαπολικός - Ελληνικό : 51 - 61

Δεν θα επεκταθώ πολύ για τα του παιχνιδιού. Σίγουρα δεν είμασταν καθόλου καλοί, το μυαλό μας ήταν στους εορτασμούς που θα ακολουθούσαν και είναι βέβαιο ότι δώσαμε πάρα πολύ ενέργεια στο παιχνίδι της Τετάρτης με το Λέοντα. Βέβαια ποτέ δεν πρέπει να υποτιμάς κανένα αντίπαλο. Εμείς το κάναμε και φτάσαμε 2 λεπτά πριν τη λήξη στο +8 με την κατοχή στον Παννεαπολικό και με τρίποντο από πλευράς τους το οποίο οριακά δεν μπήκε.
Περισσότερα για το παιχνίδι καθώς και σχόλια από τον προπονητή μας μπορείτε να διαβάσετε στη διεύθυνση:

http://www.aoelliniko.gr/default.asp?pid=1...=1&artid=30

Θέλω να δώσω πάρα πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους συντελεστές αυτής της μεγάλης επιτυχίας. Πρέπει να τη χαρούμε γιατί πράγματι δουλέψαμε πάρα πολύ και πιστεύω μας άξιζε 100%.

Μετά τους εορτασμούς, και αφού κάναμε $^#@$^# τα αποδυτήρια του γηπέδου (είμαι σίγουρος ότι ο συμπαθής φύλακας ακόμα θα μας βρίζει από μέσα του), πήγαμε στα γνωστό κουτούκι της περιοχής του Κορυδαλλού, όπου γιορτάσαμε διπλά, τόσο την οριστικοποίηση της ανόδου όσο και τα γενέθλια του αειθαλή Μάριου Ιντζελέρ. Μας υποσχέθηκε μπάσκετ υψηλού επιπέδου για τουλάχιστον 3 χρόνια ακόμα (εγώ βάζω 10_εδώ παίζει ο Μίντλετον Ευρωλίγκα ακόμα στα 44). Παρευρέθηκαν πολλοί φίλοι και προσωπικότητες του μπάσκετ, παλιοί συμπαίκτες του Μάριου από τον Κορυδαλλό και ο εκπληκτικός μπουζουκτσής Σάκης. Περάσαμε πολύ ωραία και το ευχαριστηθήκαμε όλοι πιστεύω..

Η ομάδα μας συνεχίζει, θα ξεκουραστούμε για λίγο και θα συνεχίσουμε την προσπάθεια για να ολοκληρώσουμε το πρωτάθλημα με 4 νίκες στα εναπομείναντα παιχνίδια.


traxonas
ΑΦΟΥ ΤΑ ΒΡΗΚΑ ΕΤΟΙΜΑ ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΤΟΥ ΠΡΟΦΗΤΗ ΗΛΙΑ, ΑΠΛΑ CLOPY-PASTE... biggrin.gif

Σάββατο, 19 Μαρτίου 2011
ΑΝΔΡΙΚΟ: ΤΡΑΧΩΝΕΣ-ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ 70-50
Δεν κατάφερε να προβάλλει αντίσταση απέναντι στην πρωτοπόρο και βέβαιη πρωταθλήτρια ομάδα των Τραχώνων ο Προφήτης Ηλίας. Η ομάδα του Αλίμου, είναι δυο κλάσεις ανώτερη από τις υπόλοιπες ομάδες της κατηγορίας και το απέδειξε και χθες, με την πολύ εύκολη νίκη της. Μετά το αρχικό 4-5, οι Τράχωνες πάτησαν το γκάζι και έκαναν χωρίς πολλά-πολλά το 17-5, με τον Καρκούλια να μην έχει αντίπαλο κοντά στο καλάθι. Η ομάδα μας ήθελε, αλλά δεν μπορούσε, και με τον Γρηγοράκο να παίρνει τη σκυτάλη, το ημίχρονο έκλεισε 41-20. Το δεύτερο μέρος ήταν τυπική διαδικασία, οι Τράχωνες χωρίς να φορτσάρουν ιδιαίτερα άνοιγαν συνεχώς τη διαφορά (68-38 στο 37'), η οποία μαζεύτηκε προς το τέλος, για να φτάσει στην τελική τιμή των 20 πόντων. Τώρα πια ο Προφήτης ξέμεινε από σαφείς αγωνιστικούς στόχους, μιας και ούτε την άνοδο προλαβαίνει, ούτε κινδυνεύει να πέσει, οπότε ζητούμενο πλέον είναι το όσο το δυνατόν ψηλότερο πλασάρισμα στη βαθμολογία. Γενικότερα, η κατάσταση στην κατηγορία έχει ξεκαθαρίσει σε μεγάλο βαθμό. Στις θέσεις ανόδου, οι Τράχωνες και το Ελληνικό έχουν εξασφαλίσει εδώ και καιρό, και η μία θέση που απομένει θα παιχτεί μεταξύ Καστέλλας και Σουρμένων, με τους γείτονές μας να έχουν σαφές προβάδισμα. Σε ότι αφορά τον υποβιβασμό, οι τρείς είναι γνωστοί εδώ και αρκετές αγωνιστικές (Παννεαπολικός, Γλυφάδα, ΓΑΣΕ) και μάλλον θα τους ακολουθήσουν Νέα Σμύρνη και Σαλαμίνα. Εκτός αν καταφέρει και σωθεί ο Κρόνος από τη Γ΄Εθνική, οπότε ένας από τους δύο θα τη γλυτώσει.
ΤΡΑΧΩΝΕΣ-ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ 70-50 (23-12, 41-20, 56-33, 70-50)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γαρίνη, Φραγκιαδάκης
ΤΡΑΧΩΝΕΣ (Γ. Σολωμός): Αντωνάκος 8(2), Σαββίδης 8, Κουτρόπουλος 5(1), Τροβάς 7, Γρηγοράκος 12, Νοΐδης 5, Καδδάς 5(1), Οικονόμου, Καρκούλιας 10, Κατσουράκης 8(1), Λάππας, Παπαδημητρακόπουλος 2.
ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ (Π. Κάσσης): Συριανός, Πιστιόλης 6, Ευσταθίου 10, Τσιστράκης, Κεραμειδάς, Βουρνάς 6, Κουκουβάκης 14, Μιχαλακάκος 8(1), Κριτσιδήμας 3, Κάτσικας 3, Γεωργάκης, Παναγιωτόπουλος.
giorgos10
ασχετο με το τοπικ αλλα γραφω εδω μηπως και παρω απαντηση απο κανενα παιδι απο τα σουρμενα.ειναι πραγματικα αστειο απο τον κυριο καρδαρη να επιβαλει στους παιχτες να βγαζουν το power balance απο το χερι!!!περιμενω να μου πει το λογω

THERMOSIFWNAS
QUOTE(giorgos10 @ Mar 23 2011, 00:54 ) *
ασχετο με το τοπικ αλλα γραφω εδω μηπως και παρω απαντηση απο κανενα παιδι απο τα σουρμενα.ειναι πραγματικα αστειο απο τον κυριο καρδαρη να επιβαλει στους παιχτες να βγαζουν το power balance απο το χερι!!!περιμενω να μου πει το λογω

Για να μην λέμε πράγματα στον αέρα έχεις την καλοσύνη να αναφέρεις παιχνίδι και παίχτη που του το επέβαλε? και θα σου απαντήσω.

Παίχτης Σουρμένων.

Οσο για τα παραπάνω που έχουν γραφτεί για το Ματς Σούρμενα-Πειραϊκός έχω να πω απλά ο,τι οι διαιτητές που σφυρίζουν Γ' ΕΣΚΑΝΑ αυτοί είναι.Αυτά μπορούν(αλλιώς θα σφύριζαν euroleague)τώρα όποιος πιστεύει ο,τι υπάρχουν διαιτητές που επηρεάζουν εσκεμμένα παιχνίδια στην β,γ,δ ΕΣΚΑΝΑ νομίζω ο,τι βλέπουν πολύ superlague.Για τον χαβαλέ παίζουμε και για να χάσουμε κανένα κιλό(όπως προανέφερε και ένα αδύνατο παιδί πιο πάνω για την ομάδα μου).αυτά...και ψυχραιμία
thlgs
QUOTE(THERMOSIFWNAS @ Mar 23 2011, 00:48 ) *
Για να μην λέμε πράγματα στον αέρα έχεις την καλοσύνη να αναφέρεις παιχνίδι και παίχτη που του το επέβαλε? και θα σου απαντήσω.

ΕΣΠΕΡΟΣ-ΑΟΤ smiley.gif ....θελω να δω που το παει ο George10
referee
QUOTE(giorgos10 @ Mar 22 2011, 23:54 ) *
ασχετο με το τοπικ αλλα γραφω εδω μηπως και παρω απαντηση απο κανενα παιδι απο τα σουρμενα.ειναι πραγματικα αστειο απο τον κυριο καρδαρη να επιβαλει στους παιχτες να βγαζουν το power balance απο το χερι!!!περιμενω να μου πει το λογω


Ο κανονισμός είναι σαφής...Απαγορεύεται στους παίχτες να φέρουν στα χέρια το ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ (βραχιόλια,λαστιχάκια,ακόμα και το power balance φυσικά).

Μάλλον δεν θα είχες τίποτα να πεις για τη διαιτησία του και βρήκες αυτό...Καλά είναι.... icon_drunk.gif
castle7
QUOTE(referee @ Mar 23 2011, 15:13 ) *
Ο κανονισμός είναι σαφής...Απαγορεύεται στους παίχτες να φέρουν στα χέρια το ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ (βραχιόλια,λαστιχάκια,ακόμα και το power balance φυσικά).

Μάλλον δεν θα είχες τίποτα να πεις για τη διαιτησία του και βρήκες αυτό...Καλά είναι.... icon_drunk.gif



Φυσικά και ο κανονισμός είναι σαφής όπως επίσης και το γεγονός ότι είναι μεγάλη απατεωνιά και θα έπρεπε να επιβάλεται να το λένε οι διαιτητές μπας και καταλάβει κανένας ότι πάει και δίνει τα λεφτά του τσάμπα.
Παρεπιπτόντως η εταιρεία που τα βγάζει έβγαλε και ανακοίνωση συγγνώμης αν παραπλάνησε κάποιον λέγοντας ότι αυτά τα βραχιολάκια προσφέρουν ενέργεια ή οτιδήποτε παραπάνω από μία στυλιστική καθαρά πινελιά! χεχε!
referee
QUOTE(castle7 @ Mar 23 2011, 17:14 ) *
Φυσικά και ο κανονισμός είναι σαφής όπως επίσης και το γεγονός ότι είναι μεγάλη απατεωνιά και θα έπρεπε να επιβάλεται να το λένε οι διαιτητές μπας και καταλάβει κανένας ότι πάει και δίνει τα λεφτά του τσάμπα.
Παρεπιπτόντως η εταιρεία που τα βγάζει έβγαλε και ανακοίνωση συγγνώμης αν παραπλάνησε κάποιον λέγοντας ότι αυτά τα βραχιολάκια προσφέρουν ενέργεια ή οτιδήποτε παραπάνω από μία στυλιστική καθαρά πινελιά! χεχε!


Είσαι απόλυτα σωστός φίλε μου...Όμως δεν θα κάνουμε εμείς κουμάντο στα λεφτά του καθενός...Ας αγοράζει ο,τι θέλει,δικαίωμά του είναι..Απλά δε μπορεί να τα φοράει εν ώρα αγώνα...

ΥΓ:Σ'ευχαριστώ για ένα παλιότερο ποστ σου,είχα παραλείψει... smiley.gif
Jabar
Να ρωτήσω και εγώ κάτι τον referee .Όταν κάποιος παίκτης νομίζει ότι δεν έκανε φάουλ που το σφύριξε ο διαιτητής και αντιδρά. Βάζει τα χέρια στο κεφάλι,μετά στο στόμα καλύπτοντας το και κουνόντας το κεφάλι,βγαίνει έξω από τις γραμμές μιλά με κάποιους θεατές και ξανακουνάει το κεφάλι δείχνοντας προς τον διαιτητή ,μετά κουνάει το χέρι αρνητικά.Επιστρέφει στο γήπεδο χωρίς να έχει αποδεχτεί το φάουλ.Αυτό δεν είναι τεχνική ποινή?Αν ο παίκτης είναι και διαιτητής τι συνειρμοί γεννιούνται?
giorgos10
QUOTE(referee @ Mar 23 2011, 19:16 ) *
Είσαι απόλυτα σωστός φίλε μου...Όμως δεν θα κάνουμε εμείς κουμάντο στα λεφτά του καθενός...Ας αγοράζει ο,τι θέλει,δικαίωμά του είναι..Απλά δε μπορεί να τα φοράει εν ώρα αγώνα...

ΥΓ:Σ'ευχαριστώ για ένα παλιότερο ποστ σου,είχα παραλείψει... smiley.gif

δηλαδη ειναι βλακες οι διαιτητες στην α1 και στο εξωτερικο η το nba που το αφηνουν??ναι??
referee
@ Jabar : Πιστεύω ότι ξέρεις αν είναι τεχνική ποινή ή όχι,δε περιμένεις εμένα να σου πω...Ούτε και να κάνω το άσπρο μαύρο...

@ giorgos10 : Εγώ δεν είπα ότι οι διαιτητές της Α1 είναι βλάκες,την ερμηνεία του κανονισμού σου εξήγησα...Από εκεί και πέρα,άλλοι διαιτητές είναι ελαστικοί και άλλοι όχι...Αλλά βάσει κανονισμού,ισχύει αυτό που σου είπα...
giorgos10
QUOTE(referee @ Mar 24 2011, 13:25 ) *
@ Jabar : Πιστεύω ότι ξέρεις αν είναι τεχνική ποινή ή όχι,δε περιμένεις εμένα να σου πω...Ούτε και να κάνω το άσπρο μαύρο...

@ giorgos10 : Εγώ δεν είπα ότι οι διαιτητές της Α1 είναι βλάκες,την ερμηνεία του κανονισμού σου εξήγησα...Από εκεί και πέρα,άλλοι διαιτητές είναι ελαστικοί και άλλοι όχι...Αλλά βάσει κανονισμού,ισχύει αυτό που σου είπα...

ειδικα με αυτο θα επρεπε κατα την γνωμη μου να ειναι...!παντως εισαι σωστος!!
alpapamarin
$^@%!#!$ την τρέλα μου.... Ούτε και στο Wii δεν μπορώ να σουτάρω τη μπάλα..Και εκεί τελευταίος..

Αυτά θα διαβάζουν τα παιδιά και ο Αγγελάκης από τη Νέα Σμύρνη και θα αναρωτιούνται πως τους έβαλα 3 σουτ φέτος..
dakota
QUOTE (alpapamarin @ Mar 25 2011, 23:37 ) *
$^@%!#!$ την τρέλα μου.... Ούτε και στο Wii δεν μπορώ να σουτάρω τη μπάλα..Και εκεί τελευταίος..

Αυτά θα διαβάζουν τα παιδιά και ο Αγγελάκης από τη Νέα Σμύρνη και θα αναρωτιούνται πως τους έβαλα 3 σουτ φέτος..

εχετε τρελανει τον αγγελακη μαγκες.....για τους παιχτες του λεω...τετοιο υλικο και παλευετε για σωτηρια?σας παρακαλω οργανωθητε
Swko10
Kαλησπερα και καλα ματσακια να χουμε σημερα.
Για το χαβαλε ας κανουμε και μερικες προβλεψεις για τα σημερινα ματσακια....


ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΣ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ 2.Νικη των Σουρμενων και πλησιαζουν την ανοδο.

ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔ. - ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ 1.Νομιζω οτι η Αρμενικη τα χει παρατησει και οι πιτσιρικαδες του Πειραια προπονουνται για την παρτη τους....αρα παιζουν και γι αυτην.

ΑΟ ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ - ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ 1.Εχει ανεβει ο Προφητης και θα το παρει το ματσακι.

ΑΟΣ ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ - ΓΑΣ ΕΛΕΥΣΙΣ 1.Ειναι πολυ καλος οΤελαμωνας για να χασει απο τον Πεσμενο Γασε,αν και θεωρω οτι πεφτωντας 5 ομαδες,ζοριζεται η υποθεση και γι αυτον.

ΑΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ - ΑΣ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ 2.Το Ελληνικο ανεβηκε,η Καστελλα παλευει,θα γινει ενα ωραιο ματσακι και οριακα θα κερδισει η ομαδα που το θελει περισοτερο.

ΑΟΚ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΑΟ ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 1.Δυστυχως πεφτει και η Ν.Σμυρνη,και ας μην της αξιζε.Τον Πεσμενο Παννεαπολικο θα τον κερδισει.

ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ / ΔΙΑ - ΑΣ ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 1.Ευκολος ο ασσος με την ομαδα μου να εχει να αναφερει αυτην την εβδομαδα περα απο τις προπονησεις,2-3 κλεισμενους χορηγους,συμφωνιες με πιτσιρικαδες για του χρονου,μερικους καλους παιχτες για να την ανεβασουν επιπεδο,και μαζι με τις απουσιες που θα ξαναεχουμε,ας μιλησουμε καλυτερα για την δουλεια που εχει ηδη ξεκινησει απο διοικηση και κοουτς για του χροπου,παρα για το σημερινο ματσακι.

Καλους αγωνες να χουμε σημερα....
Basster
Σύμφωνα με πληροφορίες ο coach Μπαστούνης θα αποχωρήσει από τον πάγκο των Σουρμένων στο τέλος της σεζόν!
Οι λόγοι φαίνεται να είναι, κυρίως, οικονομικής φύσεως. Η διοίκηση του συλλόγου έχει ήδη αρχίσει τις επαφές με άλλους προπονητές ούτως ώστε να βρεθεί έγκαιρα ο καινούργιος προπονητής και η προετοιμασία να ξεκινήσει κανονικά.
Χορευτης
QUOTE(Basster @ Apr 1 2011, 12:40 ) *
Σύμφωνα με πληροφορίες ο coach Μπαστούνης θα αποχωρήσει από τον πάγκο των Σουρμένων στο τέλος της σεζόν!
Οι λόγοι φαίνεται να είναι, κυρίως, οικονομικής φύσεως. Η διοίκηση του συλλόγου έχει ήδη αρχίσει τις επαφές με άλλους προπονητές ούτως ώστε να βρεθεί έγκαιρα ο καινούργιος προπονητής και η προετοιμασία να ξεκινήσει κανονικά.



Ασχολιαστο... Τοσες μ.......ιες υπαρχουν για να σκεφτεις αυτο βρηκες να πεις για Πρωταπριλιατικο αστειο???
Αλλα κ αληθεια να ειναι, που δεν θα υπηρχε πιθανοτητα να το αφησει να διαρευσει, οταν το λες μονο κακο κανεις στην ομαδα τωρα ειδικα που παιρνει τα πανω τηε κ παιζει καλα... Αν κ αργα...
ΔΙΠΛΟ μεσα σε μια δυσκολη εδρα αποψε, +29 ....
Swko10
Στον Αλιμο σημερα παιξαμε ενα πολυ δυνατο παιχνιδι,με τους Τραχωνες να ειναι μια παρα πολυ καλη ομαδα και να μας κερδιζουν με 11 ποντους.

Εντυπωση μου,οτι στον πρωτο γυρο η ομαδα των Τραχωνων ηταν καλυτερη,καθως οι 11 ποντοι δεν αποτελουσε διαφορα ασφαλειας.Δυστυχως οι υποχρεωσεις και η ευρωλιγκα,μας στερησαν τις προπονησεις συσσωμης της ομαδας αυτην την εβδομαδα,και σε συνδιασμο με το τριημερο της προηγουμενης Παρασκευης κατεβηκαμε εχοντας ευκολο το προσωπικο λαθος,με πρωτο εμενα.

Η Εδρα και η ατμοσφαιρα των αντιπαλων μας ειναι σιγουρα για παραπανω κατηγοριες.Δικαια μας κερδισαν η μαλλον,δικαια χασαμε σημερα,και τα αρκετα λαθη του πρωτου διαιτητη αν δεν κανω λαθος(με το ξυρισμενο κεφαλι) με σκληρο μπασκετ κατω απ τα καλαθια που αγνοουσε σε ολη την διαρκεια του ματς,δεν μπορουν να δικαιολογησουν την ηττα μας.Ο εταιρος διαιτητης,πολυ καλος στα σφυριγματα του και αψογος ως προς την συμπεριφορα.

Κατα τη γνωμη μου Καδδας και Γρηγορακος μαζι με την εμφανεστατη απουσια του Ξυνογαλα οι λογοι που ανεβαινουν οι Τραχωνες,σε συνδιασμο παντα με τον αυταρχικο(με την καλη εννοια)χαρακτηρα του κοουτς τους,που φαινεται οτι τους σκιζει στην προπονηση.

Προσωπικη μου αποψη οτι το Ελληνικο ισως ειναι πιο ομαδα απο τους Τραχωνες,παρολο που οι δευτεροι προχωρησαν τοσο στο κυπελο,και εχουν μονο μια ηττα στην κατηγορια.

Στα του οικου μου,η ομαδα μου παλεψε το παιχνιδι,δεν ξεφυγε ποτε απο το κυνηγι του σκορ,και με περισια προσπαθεια απο τον μικροτερο μεχρι τον μεγαλυτερο δειξαμε ποσο αγαπαμε αυτην την φανελα που γεμιζει με εμπειριες και φετος αδικησε τον εαυτο της.

Και αφου πλεον ειμαστε πραγματικα αδιαφοροι,θελοντας να τραβηξω το ενδιαφερον των οποιων ψαχνονται,η ομαδα μου οργανωνεται απο τωρα,εχοντας ειδη μερικες συμφωνιες,αλλα και βρισκομενη πολυ κοντα στο να συμφωνησει με πολυ καλα παιδια με πολυ καλες μπασκετικες ικανοτητες,καλυπτωντας τα οποια φετινα μας κενα ως προς τους ''μεγαλους'',και εν συνεχεια εχουμε ηδη μια αρχικη συμφωνια με ομαδα υψηλης κατηγοριας των Αθηνων,για να μας δανεισει δυο εφηβους οι οποιοι θα μας βοηθησουν να κανουμε του χρονου την διαφορα παντου,και να γινουν και αυτοι μεσα απο τις προπονησεις καλυτεροι,με την προσωπικη μου ευχη να παιξουν σε πιο ψηλες κατηγοριες(δεν ισχυει μονο για τους μικρους αυτο).

Για οσους ενδιαφερονται για την υπολοιπη οργανωση της ομαδας μου για τη νεα σεζον,εχουμε ερθει σε αρχικες συμφωνιες με τρεις εταιριες για την ενισχυση της ομαδας μεσω χορηγιων,οπου τα χρηματα θα δωθουν αυτη τη χρονια στην ενισχυση των ακαδημιων μας,προβλεπωντας οτι μονο η οργανωση θα μας αποδωσει 100 τουλαχιστον μικρους Λεοντες,ζητωντας απο ολους εσας που μενετε κοντα μας,να μας εμπιστευτειτε τα παιδια σας για να τους μαθουμε μπασκετ και να τους απομακρυνουμε απο καθε βρωμια που κρυβει η κοινωνια μας,επισημαινωντας οτι και με κρυα και με χιονια οι προπονησεις θα γινονται στο δευτερο μας κλειστο,οπου θα στεγαζονται οι ακαδημιες μας,οπου οι συνδρομες αυτων,θα εξασφαλιζουν την ομαλη πληρωμη των προπονητων και των υπολοιπων εμπλεκομενων στην ομαδα.

Το αρχικο μας πλανο θα ολοκληρωθει στα τελη του Απριλη,και με το τελος της σεζον θα ειμαι σε θεση να σας ανακοινωσω τις συμφωνιες με τους παιχτες και με τις εταιριες,καθως και τις ωρες προπονησεις αλλα και τα τμηματα των μικρων μας.

Καλο Σαββατοκυριακο σε ολους,ευχαριστω για το διαβασμα,καλη επιτυχια και καλη πορεια στους Τραχωνες για του χρονου.
Basster
QUOTE(Basster @ Apr 1 2011, 19:40 ) *
Σύμφωνα με πληροφορίες ο coach Μπαστούνης θα αποχωρήσει από τον πάγκο των Σουρμένων στο τέλος της σεζόν!
Οι λόγοι φαίνεται να είναι, κυρίως, οικονομικής φύσεως. Η διοίκηση του συλλόγου έχει ήδη αρχίσει τις επαφές με άλλους προπονητές ούτως ώστε να βρεθεί έγκαιρα ο καινούργιος προπονητής και η προετοιμασία να ξεκινήσει κανονικά.


Όπως τυχόν μπορεί να καταλάβατε αυτό ήταν πρωταπριλιάτικο αστείο. Δεν υπάρχει καμία τέτοια πληροφορία.
Καλή συνέχεια στην ομάδα που συνεχίζει ακόμα να είναι μέσα στο στόχο της.


QUOTE(Χορευτης @ Apr 1 2011, 23:52 ) *
Ασχολιαστο... Τοσες μ.......ιες υπαρχουν για να σκεφτεις αυτο βρηκες να πεις για Πρωταπριλιατικο αστειο???
Αλλα κ αληθεια να ειναι, που δεν θα υπηρχε πιθανοτητα να το αφησει να διαρευσει, οταν το λες μονο κακο κανεις στην ομαδα τωρα ειδικα που παιρνει τα πανω τηε κ παιζει καλα... Αν κ αργα...
ΔΙΠΛΟ μεσα σε μια δυσκολη εδρα αποψε, +29 ....


Μέσα στις τόσες "μ.......ιες" όπως λες αυτή μου φάνηκε η πιο πιστευτή...
NIKAIA NEWS
QUOTE(Swko10 @ Apr 2 2011, 00:01 ) *
Και αφου πλεον ειμαστε πραγματικα αδιαφοροι,


Το παίζετε αδιάφοροι? Έιστε όντως αδιάφοροι? Ή απλά σφυρίζετε αδιάφορα...Τα λέω αυτά γιατί έχει βουίξει ο τόπος για συζητήσεις με στόχο την συγχώνευση ομάδων της Καλλιθέας και πιθάνη άνοδο εώς κ 5 ομάδων και απ΄ότι βλέπω στην βαθμολογία δεν απέχετε πολύ απο την πεντάδα...άλλωστε τόσες κινήσεις(μεταγραφικές,οικονομικές κτλ) που αναφέρεις ότι κάνετε είναι για να αγωνιστείτε στη γ εσκανα??
Swko10
Πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο για τις ομαδες της Καλλιθεας.

Συζητηση γινοταν για τις πολλες ομαδες που θα εχει η Γλυφαδα στην Δ' αλλα υπαρχουν ιδεολογικες,πολιτικες και γεωγραφικες διαφορες και με βαση την Δ κατηγορια δεν μας ακουμπανε.

ZEKO
QUOTE(Swko10 @ Apr 2 2011, 18:10 ) *
Πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο για τις ομαδες της Καλλιθεας.

Συζητηση γινοταν για τις πολλες ομαδες που θα εχει η Γλυφαδα στην Δ' αλλα υπαρχουν ιδεολογικες,πολιτικες και γεωγραφικες διαφορες και με βαση την Δ κατηγορια δεν μας ακουμπανε.


Ισχύει και σύντομα θα το ακούσεις..
Swko10
QUOTE(ZEKO @ Apr 2 2011, 18:47 ) *
Ισχύει και σύντομα θα το ακούσεις..


Gia na aneboun 5 8a prepei na ginoun dyo sygxwneuseis....ara pali den ftanei fetos o lewn...ase na palepsei h kastella me ta sourmena
kostas23
Ενα δυνατο παιχνιδι εγινε στην Νικαια με πολλα νευρα και απο τισ δυο ομαδες βεβαια τα σουρμενα φανηκαν πιο ψυχρεμοι και κατα την γνωμη μου ειχε φανει απο το ημιχρονο πως θα ειναι νικητες.Δικαια πηραν την νικη αφου ηταν πιο δουλεμενη ομαδα απο την νικαια και πλεον ειναι στο χερι τους να ανεβουν,η Νικαια προσπαθησε οσο μπορουσε αλλα δυστηχως δεν ειχε σκοραρισμα απο τον παναγιωτοπουλο και καποιους αλλους παιχτες που σκοραρουν πανω απο 10ποντους συνηθως,
θα ηθελα να ακουσω και την γνωμη καποιου απο τα σουρμενα...
petran777
Καλησπερα στους φιλους του Forum,

Μιας και ο φιλος alpapamarin δεν εκανε καποιο ποσταρισμα για το αναμεταξυ μας παιχνιδι της Παρασκευης αποφασισα να κανω αρση της αποχης μου απο το Forum (ειπα να αφησω τα γουρια) smiley.gif smiley.gif

ΕΛΛΗΝΙΚΟ - ΚΑΣΤΕΛΛΑ 63-56

Σε ενα ματς με μονομερες βαθμολογικο ενδιαφερον απο εμας, καθως το Ελληνικο εχει ηδη εξασφαλισει την ανοδο του, δυστυχως δεν καταφεραμε να παρουμε το ροζ που θα μας εφερνε ακομα πιο κοντα στη Β' κατηγορια.

Το α' δεκαλεπτο κινηθηκε σε χαμηλα μπασκετικα επιπεδα αφου περισσοτερο εμεις και λιγοτερο οι αντιπαλοι μετα βιας βρισκαμε το δρομο για το καλαθι και επικρατουσαν οι δυνατες αμυνες. 15-8 αν δεν κανω λαθος

Στο β' δεκαλεπτο μπηκαμε καλυτερα και ενα ξεσπασμα του Οικονομου με προσωπικα σουτ ανοιξε την κλειστη αμυνα του Ελληνικου και σε συνδιασμο με καποια κλεψιμματα που οδηγησαν σε αιφνιαδιασμους, μαζεψαμε τη διαφορα και πηγαμε στα αποδυτηρια στο -2. 29-27

Το δευτερο ημιχρονο ομως δεν πηγε για εμας οπως το θελαμε, το Ελληνικο εβρισκε τροπους επιθετικα περισσοτερο με τους 2 ψηλους αλλα και με αρκετες ελευθερες βολες. Σε αντιθεση με μας που δεν ειχαμε ευστοχια απο μεση και μακρινη αποσταση και ειμασταν και τραγικοι στις ελευθερες βολες. 2 περιπου λεπτα πριν το τελος ξαναφτασαμε στο -2 αλλα το Ελληνικο ηταν ψυχραιμοτερο απο εμας και με σωστες επιλογες στις κρισιμες κερδισε δικαια το ματσακι. Με 11/24 βολες νομιζω οτι ειναι αδυνατο να νικησεις ενα ντερμπυ....

Συγχαρητηρια στην ομαδα του Ελληνικου που εκτος απο τη διακαιωτατη καταληψη της 2ης θεσης του φετινου πρωταθληματος στα ματια μου ειναι η περισσοτερο 'ομαδα' της κατηγοριας.

Εμεις εχουμε 3 τελικους μπροστα μας...συνεχιζουμε...

Με σεβασμο,
Νο.9 ΑΣ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ
alpapamarin
Καλησπέρα και από μένα,

Αν και όχι σκόπιμη η απουσία μου από το forum, είχε ένα καλό γιατί έκανε τον φίλο Petran777 να γράψει μετά από καιρό.
Στα του παιχνιδιού Ελληνικό-Καστέλλα, νομίζω ότι τα πράγματα ήταν ακριβώς όπως αναφέρθηκαν. Σημεία κλειδιά, τα οποία αν ήταν διαφορετικά μπορεί να επηρέαζαν πάρα πολύ την έκβαση, ήταν τα ακόλουθα : α) Πολύ μεγάλη αστοχία από την Καστέλλα στις ελεύθερες βολές, ενώ εμείς είμασταν περί το 10% πάνω από το μέσο όρο μας, β) Η χαμηλή παραγωγικότητα από τον Αδράμη, συνδυασμός, πιστεύω, της δικής του κακής μέρας αλλά και της δικής μας αμυντικής προσπάθειας, γ) Τα πολλά αβίαστα λάθη του Ελληνικού-πήγαμε 2-3 φορές να ανοίξουμε τη διαφορά αλλά από επιπολαιότητες χάναμε πολλές κατοχές και οι αντίπαλοί μας δεν έχαναν την ευκαιρεία να μαζέψουν το σκορ, δ) ο πλουραλισμός του Ελληνικού στην επίθεση με 4 παίκτες πάνω από 10 πόντους, ε) ο τραυματισμός στο χέρι του Play maker της Καστέλλας (ελπίζω να μην είναι σοβαρός).

Η αλήθεια είναι ότι περίμενα την Καστέλλα να παίξει πιο παθιασμένα στο παιχνίδι, γιατί έπρεπε να ψάξουν μια μεγάλη εκτός έδρα νίκη (με Ελληνικό ή Τράχωνες) για να κρατάνε την τύχη τους στα χέρια τους. Είχανε μεγάλη ευκαιρία να κερδίσουν γιατί δεν εμείς δεν είμασταν καθόλου καλοί. Νιώθω απλά ότι δεν "ματώσανε" στο γήπεδο για να κερδίσουν. Ίσως και να κάνω λάθος.

Συνεχίζουμε με στόχο 3 ακόμα νίκες.

Υ.Γ. 1 Μεγάλο παιχνίδι από τον Κώστα "Σάτο" Βαγιανό. Φίλε κράτα χαμηλό προφίλ και δούλεψε ακόμα πιο σκληρά.

Υ.Γ. 2 Να απολογηθώ και στους μπασκετόφίλους και προπονητές για το κακό γενικά παιχνίδι. Δεν έρχονται και πολλοί στο γήπεδο, αν δεν παίζουμε καλά θα διώξουμε και τους λίγους.
petran777
QUOTE(alpapamarin @ Apr 5 2011, 23:49 ) *
Καλησπέρα και από μένα,

Αν και όχι σκόπιμη η απουσία μου από το forum, είχε ένα καλό γιατί έκανε τον φίλο Petran777 να γράψει μετά από καιρό.
Στα του παιχνιδιού Ελληνικό-Καστέλλα, νομίζω ότι τα πράγματα ήταν ακριβώς όπως αναφέρθηκαν. Σημεία κλειδιά, τα οποία αν ήταν διαφορετικά μπορεί να επηρέαζαν πάρα πολύ την έκβαση, ήταν τα ακόλουθα : α) Πολύ μεγάλη αστοχία από την Καστέλλα στις ελεύθερες βολές, ενώ εμείς είμασταν περί το 10% πάνω από το μέσο όρο μας, β) Η χαμηλή παραγωγικότητα από τον Αδράμη, συνδυασμός, πιστεύω, της δικής του κακής μέρας αλλά και της δικής μας αμυντικής προσπάθειας, γ) Τα πολλά αβίαστα λάθη του Ελληνικού-πήγαμε 2-3 φορές να ανοίξουμε τη διαφορά αλλά από επιπολαιότητες χάναμε πολλές κατοχές και οι αντίπαλοί μας δεν έχαναν την ευκαιρεία να μαζέψουν το σκορ, δ) ο πλουραλισμός του Ελληνικού στην επίθεση με 4 παίκτες πάνω από 10 πόντους, ε) ο τραυματισμός στο χέρι του Play maker της Καστέλλας (ελπίζω να μην είναι σοβαρός).

Η αλήθεια είναι ότι περίμενα την Καστέλλα να παίξει πιο παθιασμένα στο παιχνίδι, γιατί έπρεπε να ψάξουν μια μεγάλη εκτός έδρα νίκη (με Ελληνικό ή Τράχωνες) για να κρατάνε την τύχη τους στα χέρια τους. Είχανε μεγάλη ευκαιρία να κερδίσουν γιατί δεν εμείς δεν είμασταν καθόλου καλοί. Νιώθω απλά ότι δεν "ματώσανε" στο γήπεδο για να κερδίσουν. Ίσως και να κάνω λάθος.

Συνεχίζουμε με στόχο 3 ακόμα νίκες.

Υ.Γ. 1 Μεγάλο παιχνίδι από τον Κώστα "Σάτο" Βαγιανό. Φίλε κράτα χαμηλό προφίλ και δούλεψε ακόμα πιο σκληρά.

Υ.Γ. 2 Να απολογηθώ και στους μπασκετόφίλους και προπονητές για το κακό γενικά παιχνίδι. Δεν έρχονται και πολλοί στο γήπεδο, αν δεν παίζουμε καλά θα διώξουμε και τους λίγους.


Φιλε alpapamarin,

Οπωσδηποτε η χαμηλη παραγωγικοτητα του Αδραμη ηταν ενας βασικος λογος για τους 56 ποντους μας αλλα πιστευω οτι οφειλεται στην τροπο αντιμετωπισης και προσανατολισμο της αμυνας σας παρα στο σε τι μερα ηταν ο Στελιος..
Δυστυχως ο Play maker μας αποκομισε ενα καταγματακι στο καρπο και θα χασει το υπολοιπο της σεζον..Περαστικα σου Μιλος..
Μαλλον δεν ηταν η πιο τυχερη μερα για τους ασσους και των 2 ομαδων...Το γονατο του δικου σας πως ειναι??Ηταν γερη η συγκρουση μας...
Τωρα οσο για το παθος της ομαδας μου...γενικα δεν ειμαστε και η πιο hardcore ομαδα..αλλα το παλεψαμε..Εγω προσωπικα εκανα 2 μερες να 'ισιωσω'..Στον α' γυρο που δεν ειχες παιξει λογω τιμωριας ηταν πιο χαλαρα τα πραγματα στο ζωγραφιστο..χωρις να θελω να μειωσω αρχικα τον Μαριο ή τα αλλα παιδια που σε αντικατεστησαν!! peace.gif

Προσωπικα πιστευω οτι την μεθεπομενη αγωνιστικη με νικη σας επι των διεκδικητων μας θα ειμαστε παλι μια ή αλλη..

Τελος δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος απολογιας καθως σε ενα ντερμπυ της Γ' Εσκανα δυσκολα βλεπεις ποιοτικοτερο μπασκετ..το σκορ ομως κρατουσε το ενδιαφερον και ειναι κριμα που το γηπεδο σας δεν μπορει να 'χωρεσει' περισσοτερο κοσμο.
alpapamarin
QUOTE(petran777 @ Apr 6 2011, 11:46 ) *
Φιλε alpapamarin,

Οπωσδηποτε η χαμηλη παραγωγικοτητα του Αδραμη ηταν ενας βασικος λογος για τους 56 ποντους μας αλλα πιστευω οτι οφειλεται στην τροπο αντιμετωπισης και προσανατολισμο της αμυνας σας παρα στο σε τι μερα ηταν ο Στελιος..
Δυστυχως ο Play maker μας αποκομισε ενα καταγματακι στο καρπο και θα χασει το υπολοιπο της σεζον..Περαστικα σου Μιλος..
Μαλλον δεν ηταν η πιο τυχερη μερα για τους ασσους και των 2 ομαδων...Το γονατο του δικου σας πως ειναι??Ηταν γερη η συγκρουση μας...
Τωρα οσο για το παθος της ομαδας μου...γενικα δεν ειμαστε και η πιο hardcore ομαδα..αλλα το παλεψαμε..Εγω προσωπικα εκανα 2 μερες να 'ισιωσω'..Στον α' γυρο που δεν ειχες παιξει λογω τιμωριας ηταν πιο χαλαρα τα πραγματα στο ζωγραφιστο..χωρις να θελω να μειωσω αρχικα τον Μαριο ή τα αλλα παιδια που σε αντικατεστησαν!! peace.gif

Προσωπικα πιστευω οτι την μεθεπομενη αγωνιστικη με νικη σας επι των διεκδικητων μας θα ειμαστε παλι μια ή αλλη..

Τελος δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος απολογιας καθως σε ενα ντερμπυ της Γ' Εσκανα δυσκολα βλεπεις ποιοτικοτερο μπασκετ..το σκορ ομως κρατουσε το ενδιαφερον και ειναι κριμα που το γηπεδο σας δεν μπορει να 'χωρεσει' περισσοτερο κοσμο.


Η αλήθεια είναι ότι προσπαθούμε σε κάθε παιχνίδι να πάμε διαβασμένοι πάνω στις βασικές επιθετικές λύσεις των αντιπάλων. Νομίζω ότι καταφέραμε να περιορίσουμε εσάς τους δύο σε 23 πόντους μόνο, περίπου καμιά 10αρία λιγότερους από το τον, αροιστικό, μέσο όρο σας, γεγονός που σίγουρα έπαιξε ρόλο στην εξέλιξη του παιχνιδιού.
Είναι πολύ κρίμα που χτύπησε το παλικάρι και μάλιστα δεν το πολυκαταλάβαμε εκείνη τη στιγμή. Εύχομαι εκ μέρους όλης της ομάδας μας περαστικά, και γρήγορα πίσω στις επάλξεις. Ο Καρασούλος δε νομίζω ότι έπαθε μεγάλη ζημιά, βέβαια δεν έχω μιλήσει, ευελπιστώ ότι δεν θα έχει κάτι σοβαρό.
Δεν θέλω να παρεξηγηθώ σχετικά με το πάθος. Απλά όπως το εισέπραξα εγώ προσωπικά (και ξαναλέω ότι μπορεί να μην το ερμήνευσα σωστά) ένιωθα ότι για εσάς δεν ήταν ένας αγώνας ζωής ή θανάτου. Σίγουρα το παλέψατε και μπορώ να πω ότι είχαν ενδιαφέρον και οι προσωπικές μας μονομαχίες. Η αλήθεια είναι ότι είχα ένα παραπάνω κίνητρο γι'αυτό το παιχνίδι, λόγω του ότι δεν είχα παίξει στον α' γύρο. Το βέβαιο είναι ότι θέλαμε να παίξουμε, όπως πάντα, δυνατά αλλά σε αθλητικά πλαίσια.
Όπως είπα και στο παρελθόν, και για μένα είναι μπασκετικό αξίωμα, παίζω, και προσπαθώ να μπολιάσω και τους συμπαίκτες μου σε αυτή τη νοοτροπία, για να κερδίσω όλα τα παιχνίδια. Αυτό θα προσπαθήσουμε να κάνουμε για τα υπόλοιπα παιχνίδια ανεξαρτήτως αντιπάλου.
Θα χαρώ να τα ξαναπούμε σύντομα εντός γηπέδων, μπορεί την επόμενη χρονιά ή ίσως και συντομότερα αν με βοηθήσουν όλοι να στήσουμε τον αγώνα επιλέκτων Γ' ΕΣΚΑΝΑ.
Swko10
Επειδη εμεις στο Μοσχατο μια γενικη τρελιτσα με αυτο που κανουμε την εχουμε,και επειδη πολλοι μιλουν,διαβαζουν,ψαχνουν,ασχολουνται και πολλα αλλα πραγματα που γινονται στα κρυφα,ας ξανααποκαλυψω το ταλεντο μας στην στατιστικη μεχρι και αυτην την αγωνιστικη,με τον Λεων και το Ελληνικο να εχουν απο ενα ματς παραπανω στην καταγραφη,με βαση παντα τα γραφωμενα στο αττικα μπασκετ

soyrmena pontoi 3poda
maltidhs 92 5
koutsafths 143 21
brywnhs 92 18
eystratiou 188 20
aygeropoylos 145 11
kardarhs 303 12
mpets 92
galaras 102 6


TRAXWNES
savvidis 161 3
grhgorakos 351 40
trovas 120 5
kadas 165 4
xinogalas 189 3
katsoyrakhs 103 15
koutropoulos 133 28

GASE
ntakoylias 407 17
kuritshs 101 7
xrhstou 125 11
papaiwannou 263 1


LEWN
loykhs 269 27
dhmakhs 128 6
kollias 301
alexiou 103 19
stayroulakis 99
vasilakos 181 15


NIKAIA
lotsios 104
tzwrtzhs 216 42
panagiwtopoulos 237 44
spyridwnidis 96 3
lontos 231 20


PROFITIS
syrgianos 107 11
keramidas 107 4
koukouvakis 251 9
mixalakos 170 23
kritsidimas 95
katsikas 117 4

ARMENIKI
gietmigian 117 19
lazarakos 256 40
ashmakopoulos 104 7
giampanhs 187 12
ampatzhs 274 8
roumeliwths 102 8
stayrianidis 198 14


AOK
armenhs 136 3
iwannou 199 14
8eodwrou 336 13
papaxrist/loy 147 10
kalogeropoulos 256



KASTELLA
adramhs 263 32
ριππης 331 1
oikonomou 224 44
linardos 101 4
filosidis 121 11
xrys/los 176 4


PANNEAPOLIKOS
kalaitzakhs 174 14
marinos 201 9
eysta8iou 169 11
koymantzelhs 98 3



PEIRAIKOS
κατσουρης 348 27
parameriths 155 17
karatzounhs 136
vrakas 115 4
zeggos 291 30



TELAMWNAS
koikas 287 6
doympas 187 1
ntoynias 128 4
poytos 198 35
nannos 175 9
damalitis 147 2



ELLHNIKO
mpimpas 115 24
zinelis 123 14
mpoutas 121 10
papamarinopoulos 223
intzeler 203 19
tsimpirakis 177 10
xanias 126 13



GLYFADA

kalabrias 260 14
goulandris f. 228 1
diakoumakos 129 15
psimadis 124 8


Οτι πιο αξιολογο λιγο κατω και πανω απο τους 100 ποντους μεχρι τωρα σε καθε ομαδα,θα το διαβασετε λιγο παραπανω,κανοντας ενα καλο σκαουταρισμα για τα τελευταια ματς,και βλεποντας ο καθενας προσωπικα εφοσον παιζει στην κατηγορια τι καταφερε φετος...

Καλο ξημερωμα να χουμε,και ελπιζω του χρονου να δωσουν οι ομαδες τις Καλλιθεας τοπο στην οργη,να συγχωνευθουν,και να γραφω με την ιδια τρελα για την Β' Εσκανα.

milf_hunter#7
QUOTE(Swko10 @ Apr 7 2011, 01:24 ) *
Επειδη εμεις στο Μοσχατο μια γενικη τρελιτσα με αυτο που κανουμε την εχουμε,και επειδη πολλοι μιλουν,διαβαζουν,ψαχνουν,ασχολουνται και πολλα αλλα πραγματα που γινονται στα κρυφα,ας ξανααποκαλυψω το ταλεντο μας στην στατιστικη μεχρι και αυτην την αγωνιστικη,με τον Λεων και το Ελληνικο να εχουν απο ενα ματς παραπανω στην καταγραφη,με βαση παντα τα γραφωμενα στο αττικα μπασκετ

soyrmena pontoi 3poda
maltidhs 92 5
koutsafths 143 21
brywnhs 92 18
eystratiou 188 20
aygeropoylos 145 11
kardarhs 303 12
mpets 92
galaras 102 6


TRAXWNES
savvidis 161 3
grhgorakos 351 40
trovas 120 5
kadas 165 4
xinogalas 189 3
katsoyrakhs 103 15
koutropoulos 133 28

GASE
ntakoylias 407 17
kuritshs 101 7
xrhstou 125 11
papaiwannou 263 1


LEWN
loykhs 269 27
dhmakhs 128 6
kollias 301
alexiou 103 19
stayroulakis 99
vasilakos 181 15


NIKAIA
lotsios 104
tzwrtzhs 216 42
panagiwtopoulos 237 44
spyridwnidis 96 3
lontos 231 20


PROFITIS
syrgianos 107 11
keramidas 107 4
koukouvakis 251 9
mixalakos 170 23
kritsidimas 95
katsikas 117 4

ARMENIKI
gietmigian 117 19
lazarakos 256 40
ashmakopoulos 104 7
giampanhs 187 12
ampatzhs 274 8
roumeliwths 102 8
stayrianidis 198 14


AOK
armenhs 136 3
iwannou 199 14
8eodwrou 336 13
papaxrist/loy 147 10
kalogeropoulos 256



KASTELLA
adramhs 263 32
ριππης 331 1
oikonomou 224 44
linardos 101 4
filosidis 121 11
xrys/los 176 4


PANNEAPOLIKOS
kalaitzakhs 174 14
marinos 201 9
eysta8iou 169 11
koymantzelhs 98 3



PEIRAIKOS
κατσουρης 348 27
parameriths 155 17
karatzounhs 136
vrakas 115 4
zeggos 291 30



TELAMWNAS
koikas 287 6
doympas 187 1
ntoynias 128 4
poytos 198 35
nannos 175 9
damalitis 147 2



ELLHNIKO
mpimpas 115 24
zinelis 123 14
mpoutas 121 10
papamarinopoulos 223
intzeler 203 19
tsimpirakis 177 10
xanias 126 13



GLYFADA

kalabrias 260 14
goulandris f. 228 1
diakoumakos 129 15
psimadis 124 8


Οτι πιο αξιολογο λιγο κατω και πανω απο τους 100 ποντους μεχρι τωρα σε καθε ομαδα,θα το διαβασετε λιγο παραπανω,κανοντας ενα καλο σκαουταρισμα για τα τελευταια ματς,και βλεποντας ο καθενας προσωπικα εφοσον παιζει στην κατηγορια τι καταφερε φετος...

Καλο ξημερωμα να χουμε,και ελπιζω του χρονου να δωσουν οι ομαδες τις Καλλιθεας τοπο στην οργη,να συγχωνευθουν,και να γραφω με την ιδια τρελα για την Β' Εσκανα.

160
petran777
QUOTE(Swko10 @ Apr 7 2011, 01:24 ) *
KASTELLA
adramhs 263 32
ριππης 331 1
oikonomou 224 44
linardos 101 4
filosidis 121 11
xrys/los 176 4


Καστελλα

adramhs 280 35
ripis 342 0
oikonomou 230 46
linardos 112 5
filosidis 140 12
xrys/los 184 4

Με το παιχνιδι στη Νικαια που δεν τα ανεβασε το αττικα...Συνεχιστε τη καλη δουλεια και στο τελος περιμενουμε πιστευω ολοι να ξαναποσταρεις κατι αναλογο με του πρωτου γυρου συγκεντρωτικο.

Swko10
Να σαι καλα αλλα καλα θα ταν να εγραφες και εσυ και ολοι οσοι θα θελαν μια πληρη εικονα ολο το φυλο αγωνος απο την αγωνιστικη που λειπει,καθως ειστε υπο παρακολουθηση ολοι και παντου....


KASTELLA

adramhs 263 32
ripis 331 1
tiopoulos 4
oikonomou 224 44
linardos 101 4
filosidis 121 11
milonopoulos 47 3
xrys/los 176 4
fwtopoulos 19
sarrhs 30
flwratos 24 2
liodaridis 9 1
ibrahmakhs 43 3
drakopoulos 2


Θα σπρωχτουμε και απο κοντα τελευταια αγωνιστικη,αλλα δυσκολα θα σε προλαβω ως τοτε...
Εχουμε καμια 40ρια ποντους διαφορα...
Αν δεν κανω λαθος εισαι το πιο παραγωγικο 4αρι της κατηγοριας.Πολλα πολλα μπραβο σου.
Εγω ως 5αρι,θα λεω οτι τρωω λιγο ξυλο παραπανω και οτι σε παιρναω στις ασσιστ για να συμπληρωσω τις δικαιολογιες μου.

Καλη συνεχεια σε σενα και την ομαδα σου....
Basster
Σούρμενα - Τελαμώνας 69 -59
Swko10
Δικαια νικη και για τον Προφητη σημερα,με το νο 4 να ναι πραγματικα μαν οφ δε ματς.

Μακαρι τα παιδια να ανεβουν στη Β' και να δικαιωσουν τις προσπαθειες τους.

Εμεις θα συνεχισουμε αλλους δυο αγωνες, με τον στοχο μας να εχει επιτευχθει εδω και δυο αγωνιστικες.

Ελπιζουμε την επομενη εβδομαδα να δουμε το παιδικο μας να πρωταγωνιστει σε παιχνιδι αντρικου,και να φανει στο γηπεδο μας,η δουλεια στις ακαδημιες μας.

Καλα ματσακια τα Σουρμενα να εχουν στην Β'

Καλο σαββατοκυριακο να χουμε.
Χορευτης
QUOTE(satyros @ Apr 8 2011, 16:14 ) *
SHMERA TELIOSE KAI I ANODOS ME TA SOYRMENA NA ANEBAINOUNE DIKAIA.PAIDIA AUTI I KASTELLA ENTAKSEI LIGES AKOMA AGONISTIKES NA XE KAI THA EPEFTE...APARADEKTOI SIKOSANE PSILA TON AMANE.OSO GIA TA SOURMENA TOU XRONOU STIN B PREPEI NA PESEI XRHMA GIA NA MHN GINEI ASANSER STIN KATIGORIA.



Ποτε ανεβηκε ρε παιδια η ομαδα? Αν δεν κανω λαθος στην Γ παιζει ακομα.. Ας ηρεμησουμε λιγο 2 παιχνιδια εμειναν παμε προσηλωμενοι κ κανουμε ταμειο στο τελος..
Σημερα με τον Τελαμωνα υπηρχαν διαστηματα που παιζαμε πολυ καλα, αλλα κ αλλα διαστηματα που ειμασταν πολυ κακοι.. Η ομαδα του Τελαμωνα ηρθε με ελλειψεις, νομιζω 7 ατομα, το παλεψε πολυ το παιχνιδι αν κ απο την αρχη η διαφορα ανοιξε...

Θελω να σταθω σε κατι αλλα για να λεμε κ μερικα πραγματα που ειναι αληθινα, υπηρξε κατα την γνωμη μου ενας απαραδεκτος διατητης σημερα οπου απεβαλε παιχτη απο τον τελαμωνα στο 1ο δεκαλεπτο επειδη λεει τον εβρισε κ χωρις καμια προειδοποιηση.. ΟΚ εγω παιρνω οτι τον εβρισε δεν τον αποβαλεις κιολας, δωστου μια τεχνικη κ ληξτο εκει.. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΑΠΛΑ.. Δεν θεωρω οτι η αποβολη ηταν καθοριστικη η οτι εκρινε το παιχνιδι αλλα πραγματικα μου εκανε πολυ μεγαλη εκπληξη κ με στενοχωρησε γτ αυριο μπορει να ειμαι εγω στην θεση αυτη, η συμπαιχτης μου, δεν γινεται να ερχεται ο καθε ασχετος κ κομπλεξικος να σου χαλαει το παιχνιδι, την διαθεση, την προσπαθεια που κανεις.

Κανα αποτελεσμα ? Προς καστελλα μερια..


magic32
QUOTE(Χορευτης @ Apr 9 2011, 01:39 ) *
Ποτε ανεβηκε ρε παιδια η ομαδα? Αν δεν κανω λαθος στην Γ παιζει ακομα.. Ας ηρεμησουμε λιγο 2 παιχνιδια εμειναν παμε προσηλωμενοι κ κανουμε ταμειο στο τελος..
Σημερα με τον Τελαμωνα υπηρχαν διαστηματα που παιζαμε πολυ καλα, αλλα κ αλλα διαστηματα που ειμασταν πολυ κακοι.. Η ομαδα του Τελαμωνα ηρθε με ελλειψεις, νομιζω 7 ατομα, το παλεψε πολυ το παιχνιδι αν κ απο την αρχη η διαφορα ανοιξε...

Θελω να σταθω σε κατι αλλα για να λεμε κ μερικα πραγματα που ειναι αληθινα, υπηρξε κατα την γνωμη μου ενας απαραδεκτος διατητης σημερα οπου απεβαλε παιχτη απο τον τελαμωνα στο 1ο δεκαλεπτο επειδη λεει τον εβρισε κ χωρις καμια προειδοποιηση.. ΟΚ εγω παιρνω οτι τον εβρισε δεν τον αποβαλεις κιολας, δωστου μια τεχνικη κ ληξτο εκει.. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΑΠΛΑ.. Δεν θεωρω οτι η αποβολη ηταν καθοριστικη η οτι εκρινε το παιχνιδι αλλα πραγματικα μου εκανε πολυ μεγαλη εκπληξη κ με στενοχωρησε γτ αυριο μπορει να ειμαι εγω στην θεση αυτη, η συμπαιχτης μου, δεν γινεται να ερχεται ο καθε ασχετος κ κομπλεξικος να σου χαλαει το παιχνιδι, την διαθεση, την προσπαθεια που κανεις.

Κανα αποτελεσμα ? Προς καστελλα μερια..

χορευτη πες μου λιγο..ο χοντρος τα εκανε αυτα παλι?

Η καστελλα εχασε και πλεον εχετε τεραστιο πλεονεκτημα αφου δεν εχετε αυτοσκοπο την νικη με το ελληνικο..

Νομιζω οτι ο σατυρος ειναι πολυ υπερβολικςο με τα παιδια απο την καστελλα..4 αγωνιστικες ηταν σε θεση ανοδου...2-3 ασχημες ηττες στο τελος δεν την κανουν και ομαδα για να πεσει..Αλλωστε εσας απο οτι θυμαμαι σας κερδισε και 2 φορες..Απλα σαν ομαδα ειχανε ρεντα σε αρκετα ματς,πολλες παρατασεις που προφανως τους εγκατελειε μαζι με αρκετες δυναμεις στο τελος..Παντως και η 4η θεση δεν αποκλειεται να ειναι προνομιουχος
Χορευτης
QUOTE(magic32 @ Apr 8 2011, 16:56 ) *
χορευτη πες μου λιγο..ο χοντρος τα εκανε αυτα παλι?

Η καστελλα εχασε και πλεον εχετε τεραστιο πλεονεκτημα αφου δεν εχετε αυτοσκοπο την νικη με το ελληνικο..

Νομιζω οτι ο σατυρος ειναι πολυ υπερβολικςο με τα παιδια απο την καστελλα..4 αγωνιστικες ηταν σε θεση ανοδου...2-3 ασχημες ηττες στο τελος δεν την κανουν και ομαδα για να πεσει..Αλλωστε εσας απο οτι θυμαμαι σας κερδισε και 2 φορες..Απλα σαν ομαδα ειχανε ρεντα σε αρκετα ματς,πολλες παρατασεις που προφανως τους εγκατελειε μαζι με αρκετες δυναμεις στο τελος..Παντως και η 4η θεση δεν αποκλειεται να ειναι προνομιουχος



Οχι ο αλλος διαιτητης.. Κοιτα σιγουρα ειναι θετικο για εμας που εχασε η καστελα, ναι οντως ειναι καλη ομαδα, κ γιαυτον τον λογο επειδη ειναι καλη ομαδα ποιος μου λεει εμενα οτι δεν μπορει να κερδισει τους τραχωνες??? Το εχουμε σιγουρο οτι θα χασει?? 2 Αγωνιστικες μεινανε θα μαθουμε την τελικη βαθμολογια στο τελος μετα το πασχα αφου θα εχουμε τσακισει κ το κατσικακι..
magic32
QUOTE(Χορευτης @ Apr 9 2011, 02:08 ) *
Οχι ο αλλος διαιτητης.. Κοιτα σιγουρα ειναι θετικο για εμας που εχασε η καστελα, ναι οντως ειναι καλη ομαδα, κ γιαυτον τον λογο επειδη ειναι καλη ομαδα ποιος μου λεει εμενα οτι δεν μπορει να κερδισει τους τραχωνες??? Το εχουμε σιγουρο οτι θα χασει?? 2 Αγωνιστικες μεινανε θα μαθουμε την τελικη βαθμολογια στο τελος μετα το πασχα αφου θα εχουμε τσακισει κ το κατσικακι..

να κερδισει η καστελλα μεσα στους τραχωνες?κοιτα απιθανο δεν ειναι τπτ μεσα στο μπασκετ...αλλα θα το ειχα για πολυ δυσκολο ακομα κι αν ηταν σε φουλ φορμα οχι τωρα που δειχνει σε κακη κατασταση...
Basster
QUOTE(magic32 @ Apr 9 2011, 00:56 ) *
Η καστελλα εχασε και πλεον εχετε τεραστιο πλεονεκτημα αφου δεν εχετε αυτοσκοπο την νικη με το ελληνικο..


Αυτοσκοπός συνεχίζει να είναι η νίκη με το Ελληνικό όχι μόνο γιατί μπορεί η Καστέλλα να κερδίσει τους Τράχωνες μιας και στο μπάσκετ όλα γίνονται αλλά και γιατί θες να πανηγυρίσεις μια νίκη επί του αιωνίου αντιπάλου σου (αιώνιο τρόπος του λέγειν γιατί τους χωρίζει και μία διαφορά 50 χρόνων ιστορίας).
milf_hunter#7
QUOTE(Basster @ Apr 9 2011, 22:49 ) *

Αυτοσκοπός συνεχίζει να είναι η νίκη με το Ελληνικό όχι μόνο γιατί μπορεί η Καστέλλα να κερδίσει τους Τράχωνες μιας και στο μπάσκετ όλα γίνονται αλλά και γιατί θες να πανηγυρίσεις μια νίκη επί του αιωνίου αντιπάλου σου (αιώνιο τρόπος του λέγειν γιατί τους χωρίζει και μία διαφορά 50 χρόνων ιστορίας).

Πλεον δεν υπαρχει αυτη η αντιπαλοτητα με το ΕΛΛΗΝΙΚΟ οπως πριν 2 χρονια,το ειδαμε και στον πρωτο γυρο που ηταν ενα απο το πιο ωραια μας παιχνιδια παρολο που χασαμε,γιαυτο θα θελαμε σαν ομαδα να χαλαρωσεις λιγακι.Εμεις θα παμε να ευχαριστηθουμε ενα παιχνιδι με το ΕΛΛΗΝΙΚΟ και θα προσπαθησουμε για την νικη οπως το κανουμε εδω και 3 μηνες με τον καινουριο μας προπονητη.
Οσο για την ιστορια,δεν υπαρχει σε αυτες τις κατηγοριες.....
Basster
QUOTE(milf_hunter#7 @ Apr 10 2011, 21:08 ) *
Πλεον δεν υπαρχει αυτη η αντιπαλοτητα με το ΕΛΛΗΝΙΚΟ οπως πριν 2 χρονια,το ειδαμε και στον πρωτο γυρο που ηταν ενα απο το πιο ωραια μας παιχνιδια παρολο που χασαμε,γιαυτο θα θελαμε σαν ομαδα να χαλαρωσεις λιγακι.Εμεις θα παμε να ευχαριστηθουμε ενα παιχνιδι με το ΕΛΛΗΝΙΚΟ και θα προσπαθησουμε για την νικη οπως το κανουμε εδω και 3 μηνες με τον καινουριο μας προπονητη.
Οσο για την ιστορια,δεν υπαρχει σε αυτες τις κατηγοριες.....


Σαν ομάδα δε νομίζω, σα milf_hunter#7 σίγουρα θα το ήθελες. Το σίγουρο είναι οτι θα υπάρχει μεγάλη ένταση
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.