Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑΝΑ 2010-11
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
traxonas
Δευτερα 31/1 αποκλειεται να γινει το ματς με τα Σουρμενα.
Παιζει ο ΑΛΦΑ εντος με Ιωνικο στις 9.30
Πιο πιθανο το βλεπω για 7 ή 14/2, αν προκειται να γινει ημερα Δευτερα.
leonkalf
Κανονικά, δεν πρέπει να πάει πολύ μακριά το παιχνίδι... Πρέπει να οριστεί τη συντομότερη δυνατή ημερομηνία. Πιστεύω είναι κατανοητό το γιατί.

Μπορεί να γίνει και Τρίτη εκτός από Δευτέρα.


traxona, χρόνια πολλά με αφορμή την σημερινή ονομαστική εορτή σου.
alpapamarin
Νομίζω ότι πρέπει να οριστεί εντός 10-12ημέρου από την ημερομηνία αναβολής.
traxonas
QUOTE(leonkalf @ Jan 17 2011, 14:20 ) *
Κανονικά, δεν πρέπει να πάει πολύ μακριά το παιχνίδι... Πρέπει να οριστεί τη συντομότερη δυνατή ημερομηνία. Πιστεύω είναι κατανοητό το γιατί.

Μπορεί να γίνει και Τρίτη εκτός από Δευτέρα.


traxona, χρόνια πολλά με αφορμή την σημερινή ονομαστική εορτή σου.

Ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου, leoncalf. icon_wave.gif

Kαι γω θεωρω οτι και Τριτη ειναι καλη μερα, δεν ξερω ομως τι γινεται με διαιτητες και κριτες, καθοτι
παιζουν παρα πολλα παιδικοεφηβικα και φοβαμαι μην εχουμε παλι μια απο τα ιδια!
Το κλειστο Αλιμου φιλοξενει πολλους αγωνες και πολυ περισσοτερες προπονησεις απο οσες μπορει
να αντεξει και αυτο ειναι το μεγαλο του προβλημα! Ωστοσο θα δουμε το προγραμμα του και θα θα γινει
το συντομοτερο δυνατον, πραγμα το οποιο και μεις σαν Τραχωνες επιθυμουμε.

QUOTE(alpapamarin @ Jan 17 2011, 15:42 ) *
Νομίζω ότι πρέπει να οριστεί εντός 10-12ημέρου από την ημερομηνία αναβολής.

Δεν ξερω αν ισχυει κατι τετοιο, περσι ο αγωνας μας με Βουλιαγμενη αναβληθηκε στις 15/1 και οριστηκε στις 12/2.
tromos
QUOTE(Swko10 @ Jan 17 2011, 01:11 ) *
Εμεις μετα την Καστελλα κατανοησαμε πως στοχος ειναι μονο η σωτηρια της ομαδας.

Καλως η κακως και τελαμωνας,και προφητης με Νικαια ειναι ζορικα καρυδια και η τεταρτη 8εση για υποβιβασμο δεν εχει κλεισει ακομα.

Με ολα τα ντερμπυ εκτος εδρας,ευελπιστουμε να μην εχουμε αλλες απωλειες στο Μοσχατο,να σωθει η φετινη παρτιδα και να αναδιοργανωθουμε με τον ιδιο προπονητη και για του χρονου και να φανουμε ανταξιοι των φετινων μας προσδοκιων στη νεα σεζον.

Εσεις απο την αλλη,με μια νικη στον Αλιμο στις 31/1 οπως λες κλειδωνετε την τριτη θεση και δικαιολογειται τον τιτλο του φαβορι απο το καλοκαιρι...

Καλως η κακως το παιχνιδι με τους ΤΡΑΧΩΝΕΣ θα ειναι το πιο ευκολο παιχνιδι,γιατι εκει μπορει να χασουν ολοι,αν βεβαια το παρουμε θα πρεπει να μην χαρισουμε αλλου τη νικη αυτη.Στοχος μας ομως ειναι ολα τα υπολοιπα ντερμπυ οπου τα εχουμε ολα εντος εδρας....Δεν θα κινδυνευσετε ετσι πιστευω.....
POWER_KF
QUOTE(traxonas @ Jan 17 2011, 15:50 ) *
Δεν ξερω αν ισχυει κατι τετοιο, περσι ο αγωνας μας με Βουλιαγμενη αναβληθηκε στις 15/1 και οριστηκε στις 12/2.


Τράχωνα, δεν ήξερα ότι εχθές ήταν του ... Αγίου Τράχωνα!!! Πάντως αφού σε λένε Αντώνη, χρόνια πολλά με επιτυχίες στην ομάδα σου.
Όσο για το σχόλιό σου, πέρυσι είχε αναβληθεί όλη η αγωνιστική λόγω θανάτου του προέδρου του Άρη Γλυφάδας και ταμία της ΕΣΚΑΝΑ. Κατά συνέπεια ήταν δύσκολο να βρεθεί κοινή ημερομηνία με διαθέσιμους διαιτητές-κριτές για ολόκληρη αγωνιστική. Τα εξ αναβολής γίνονται μέσα σε 15 ημέρες το πολύ.
Μάλλον η αναβολή σας έκατσε καλά λόγω του αυριανού αγώνα με το Π.Φάληρο.
Εύχομαι να κοιτάξετε στα μάτια έναν αντίπαλο από μεγαλύτερη κατηγορία. Μπορεί να μην είναι στα καλύτερά του αλλά δεν παύει να έχει μια αξιόλογη ομάδα. Good luck λοιπόν. Σαν μοναδικοί εκπρόσωποι της Γ' ΕΣΚΑΝΑ στο κύπελο, σας εύχομαι το καλύτερο!
traxonas
QUOTE(POWER_KF @ Jan 18 2011, 12:24 ) *
Τράχωνα, δεν ήξερα ότι εχθές ήταν του ... Αγίου Τράχωνα!!! Πάντως αφού σε λένε Αντώνη, χρόνια πολλά με επιτυχίες στην ομάδα σου.
Όσο για το σχόλιό σου, πέρυσι είχε αναβληθεί όλη η αγωνιστική λόγω θανάτου του προέδρου του Άρη Γλυφάδας και ταμία της ΕΣΚΑΝΑ. Κατά συνέπεια ήταν δύσκολο να βρεθεί κοινή ημερομηνία με διαθέσιμους διαιτητές-κριτές για ολόκληρη αγωνιστική. Τα εξ αναβολής γίνονται μέσα σε 15 ημέρες το πολύ.
Μάλλον η αναβολή σας έκατσε καλά λόγω του αυριανού αγώνα με το Π.Φάληρο.
Εύχομαι να κοιτάξετε στα μάτια έναν αντίπαλο από μεγαλύτερη κατηγορία. Μπορεί να μην είναι στα καλύτερά του αλλά δεν παύει να έχει μια αξιόλογη ομάδα. Good luck λοιπόν. Σαν μοναδικοί εκπρόσωποι της Γ' ΕΣΚΑΝΑ στο κύπελο, σας εύχομαι το καλύτερο!

Σ' ευχαριστω πολυ, POWDER-KF.
Ελπιζω εκτος απο τα παιδια απο την Γλυφαδα να ερθεις και συ και αλλοι φιλαθλοι/παικτες της 'δικης' μας κατηγοριας να
μας υποστηριξουν, αφου εκπροσωπουμε την Γ'.
Εγω,προσωπικα, το βλεπω σαν ενα πολυ δυνατο και ενδιαφερον φιλικο αγωνα που μας δινει την ευκαιρια να παρουμε
γευση Γ' Εθνικης. icon_drunk.gif
Το μυαλο μας ΟΦΕΙΛΕΙ να ειναι συγκεντρωμενο στο ματς της Παρασκευης με την Αρμενικη-οσο και να ακουγεται γραφικο!!

Οσον αφορα το δευτερο σκελος, δεν μας εκατσε καθολου καλα η αναβολη καθοτι αυτην την περιοδο ειμαστε πολυ καλα
ολοι, γυρισαν ολοι οι τραυματιες και την Παρασκευη ειμασταν 'φτιαγμενοι' για να γινει ωραιο ματσακι. Ειχε μαζευτει κοσμος,
ωραια ατμοσφαιρα, ωραια μουσικη! Σπαστηκαμε πολυ που αναβληθηκε!!
Ασε που μου θυμιζει την περσινη αναβολη με Βουλιαγμενη, σχεδον ιδια ημερομηνια,γρουσουζια!! evilmonkey.gif
Swko10
Mε το ενδιαφερον να ξεχειλιζει και σε αυτη την αγωνιστικη,οι πρωτοποροι δοκιμαζονται σε δυσκολες εδρες,και οι ουραγοι κρατουν τις ελπιδες τους για παραμονη σε περιπτωση νικης...

Ε.Α. Νίκαιας-Α.Ο.Σ. Τελαμώνας 1
Οσο και αν εχουν ξενερωσει στη Νικαια με τα τελευταια αποτελεσματα,η ανααμψη ειναι κοντα και η Σαλαμινα πολυ μακρια για να δωσει ωθηση στην ομαδα της.

Πειραϊκός Σύνδεσμος-Α.Ο. Ελληνικού 2
Καλο το τρεξιμο των γηπεδουχων και η διαθεση αλλα ενας καλος κοουτς με μια φουλ προπονημενη ομαδα οπως το Ελληνικο,δεν θα χαριστουν ουτως ωστε να κρατησουν την πρωτια στην κατηγορια.

Γλυφάδα Ένωση-Α.Ο.Κ. Νέας Σμύρνης 1
Εσκασε η Ν.Σμυρνη και δυσκολα θα κανει κι αλλες νικες ως το τελος.Η Γλυφαδα μπορει να σωθει και ισως η μαχη να ξεκινησει την Παρασκευη.

Ένωση Αρμενίων-Ένωση Τραχώνων 2
Πολυ τυχερη ως τωρα η Αρμενικη,παιρνοντας νικες που δεν της αξιζαν.Οι σοβαροι Τραχωνες δεν θα αφησουν περιθωρια αμφισβητησης.

Α.Σ. Σουρμένων-Α.Σ. Λέων Μοσχάτου 1
Τα Σουρμενα εχουν παρει τον δρομο για την ανοδο.Δυσκολα θα κοντραρουμε τον ενθουσιασμο τους για την επιτευξη των στοχων τους.

Γ.Α.Σ. Ελευσίς-Α.Ο. Παννεαπολικός 1
Δεν ειναι κακος ο ΓΑΣΕ.Ισως αυτη η νικη του δωσει δυναμη να παλεψει για την παραμονη του.Υπαρχουν και χειροτερες ομαδες απ την Ελευσινα.Ο παννεαπολικος,δυσκολα θα προλαβει να κανει εστω και νικη κατ εμε.

Α.Σ. Καστέλλας-Α.Ο. Προφήτης Ηλίας 2
Σουπερ ντερμπυ μεταξυ 2 ομαδων που εχουν την ιδια εδρα.Οσο κι αν εχουν ενθουσιαστοι οι μεν για να πιασουν την ανοδο,αλλο τοσο εχουν ξετρελαθει οι δε,με το ενδεχομενο της σωτηριας τους.Πιο σκληρη ομαδα ο Προφητης,με λιγες λυσεις η Καστελλα,το σκληρο και δυνατο παιχνιδι ισως φερει το διπλο.

Καλα ματσακια να χουμε και αν ειμαστε τυχεροι μπορει να τα δουμε να γινονται ολα αυτην την Παρασκευη.
EPIK
Σημαντικοί αγώνες την Παρασκευή κ για τους ''πάνω'' κ για τους ''κάτω''.Εγώ δεν θα κάνω προγνωστικά ,απλά με όσα έχω δει μέχρι τώρα ,θα κάνω μια εκτίμηση 'οσο πιο λακωνικά γίνεται στο πως θα εξελιχθεί το πρωτάθλημα.
Θα χώριζα την κατηγορία σε 4 γκρουπ τα οποία είναι τα εξείς:
α) για αρχή θα έβαζα τους Τράχωνες κ το Ελληνικό που θα είναι οι δύο ομάδες που θα ανέβουν κατά 99%
β) μετά είναι οι ομάδες που θα παλέψουν για την τρίτη θέση μιας κ οι πρώτες δύο όπως ''είπα'' δύσκολα θα αλλάξουν χέρια.
Αυτές οι ομάδες είναι τα Σούρμενα,η Ένωση Αρμενίων,η Καστέλλα κ ο Λέων Μοσχάτου.Δεν μπορώ να ξεχωρίσω πολύ κάποια, αλλά θα έδινα ένα προβάδισμα στα Σούρμενα κ την Ενωση Αρνενίων κ μετά σε Καστέλλα κ Λέων.
γ) είναι οι ομάδες που προσπαθούν να τερματίσουν όσο πιο ψηλά γίνεται κ φυσικά να σώσουν την κατηγορία,αυτές είναι Νέα Σμύρνη,Τελαμών,ΕΑ Νικαίας,Πειραικός κ Προφήτης Ηλίας.Από αυτό το γκρουπ δίνω ένα μικρό προβάδισμα σε Πειραικό να τερματίσει πιο πάνω από τους υπόλοιπους αλλά σε γενικές γραμμές το θεωρώ το πιο αμφίρροπο γκρουπ στο ποιος θα τερματίσει πιο ψηλα.
δ) τέλος Παννεαπολικός,Γασέ κ Γλυφάδα είναι οι ομάδες που δύσκολα θα σώσουν την παρτίδα κ θα χρειαστεί υπερπροσπάθεια για να τα καταφέρουν κ να μην πέσουν.Αν έδινα μεγαλύτερη τύχη σε κάποιον από τους τρεις θα ήταν η Γλυφάδα.

Καλή συνέχεια να έχουμε όλοι,να είμαστε υγιείς κ να το ευχαριστιόμαστε!
CRAZYBOYY
ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΝΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΗ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ.ΙΣΩΣ Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ,Ο ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΜΕ ΜΙΚΡΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΡΙΝΕΤΑΙ ΠΛΕΟΝ.
petran777
Καλησπερα σε ολους τους μπασκετοφιλους,

Καταρχας συγχαρητηρια στην ομαδα των Τραχωνων για την νικη-προκριση επι του Π. Φαληρου για το κυπελλο.. 77.gif
Θεωρω οτι οσοι ανηκουμε στην ιδια κατηγορια ειμαστε χαρουμενοι καθως τετοια γεγονοτα διαφημιζουν και ανεβαζουν το επιπεδο που αγωνιζομαστε.

Αν και καπως καθυστερημενα ενα μικρο σχολιο για το ματς της περασμενης αγωνιστικης.

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ - ΑΣ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ 47 - 57

Σε ενα κακο ποιοτικα παιχνιδι κατι που μαρτυρα το τελικο σκορ απο μονο του, φτασαμε πιο δυσκολα απο οσο περιμεναμε στη νικη. Καθ' ολη τη διαρκεια του αγωνα ειχαμε ενα μικρο προβαδισμα που ομως ο Παννεαπολικος 'καταφερνε' και συντηρουσε στο +, - 6. Το 'σκληρο' παιχνιδι που αφηνε το διαιτητικο διδυμο (χωρις να ευνοει καποια ομαδα) σιγουρα βολευε περισσοτερο τους αντιπαλους.

Πολυ καλο ματς απο πλευρας Παννεαπολικου απο τους ψηλους (Αντωνουσακο, Λασιθιωτακη) και του Καλαιτζακη που κρατουσαν επιθετικα την ομαδα τους. Θεωρω οτι η απουσια περισσοτερων αξιοπιστων επιλογων απο το παγκο ειναι αυτο που στοιχιζει στην πορεια τους στο φετινο πρωταθλημα.

Παμε τωρα στα προγνωστικα μου..

Ε.Α. Νίκαιας-Α.Ο.Σ. Τελαμώνας 1
Εαν συνεχισει να χανει η Νικαια θα βρεθει σε μπελαδες..Αν καταφερουν και παιξουν στον ρυθμο τους δεν νομιζω να μπορεσει να ακολουθησει ο Τελεμωνας με το πιο βαρια κορμια του.

Πειραϊκός Σύνδεσμος-Α.Ο. Ελληνικού 1
Θα παω με την εκπληξη σ'αυτο το ματς, σιγουρα καλυτερη ομαδα το Ελληνικο και με οπλο την αμυνα του ειναι το καθαρο φαβορι. Καθαρα στοιχηματικη η επιλογη..αγωνιστικα δεν μπορω να την υποστηριξω...


Γλυφάδα Ένωση-Α.Ο.Κ. Νέας Σμύρνης 1

Αλλο ενα ματς που θα κινηθει σε χαμηλο σκορ, για να αρχισει να ελπιζει βασιμα η Γλυφαδα θα πρεπει να εκμεταλλευτει την εδρα της και να παρει το παιχνιδακι.Δυσκολο για προβλεψεις..


Ένωση Αρμενίων-Ένωση Τραχώνων 2

Με τη φορα που εχουν παρει οι Τραχωνες θα ειναι μεγαλο επιτευγμα για τους Αρμενιους να καταφερουν να τους σταματησουν..


Α.Σ. Σουρμένων-Α.Σ. Λέων Μοσχάτου 1

Εδω το δινει ο Swko10 ασσο θα παω εγω κοντρα...???
Καλυτερη ομαδα τα Σουρμενα με στοχο υψηλοτερο απο τον Λεοντα και παντα δυνατη στην εδρα τους...+10


Γ.Α.Σ. Ελευσίς-Α.Ο. Παννεαπολικός 1

Αν ισχυει οτι ο Παννεαπολικος κατεβαινει μονο με μικρους τα σχολια ειναι περιττα...+15


Α.Σ. Καστέλλας-Α.Ο. Προφήτης Ηλίας 1

Το ντερμπυ της αγωνιστικης με ιδιαιτεροτητες για διαφορους λογους. Ο Προφητης με 2 συνεχομενες νικες ερχεται με καλη ψυχολογια και σιγουρα θα γινει ματσακι για γερα νευρα...Εμεις αν θελουμε να ειμαστε σε τροχια ανοδου ΠΡΕΠΕΙ να το αποδεικνυουμε καθε αγωνιστικη με νικες ανεξαρτητου αντιπαλου..

Καλη παιχνιδια σε ολους

Με σεβασμο,
Νο.9 ΑΣ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ

Υ.Γ.: Αν και ασχετο με το τοπικ θα ηθελα να εκφρασω δημοσια την δυσαρεσκεια μου για την αντιμετωπιση απο ομαδα υψηλοτερης κατηγοριας και συγκεκριμενα του προπονητη της σε εναν αθλητη που εχει αποδειξει με τη πορεια του στα γηπεδα της Εσκανα και περισσοτερο του Πειραια το Ποιον του!!Δεν θα αναφερω ονοματα και καταστασεις καθως δεν γνωριζω αν ο ιδιος το επιθυμει!Παντως πιστευω οτι αθλητες που ματωνουν και παιζουν για τη φανελα θα πρεπει να τους σεβομαστε...
Basster
Σούρμενα - Λέων Μοσχάτου 74 - 59

"Υπερηχητικό" μπάσκετ κατά διαστήματα για την ομάδα των Σουρμένων φτάνοντας έτσι στην εύκολη επικράτηση.
Η διαιτησία ήταν καλή στο πρώτο ημίχρονο αλλά στο δεύτερο...
leonkalf
Το παιχνίδι Αρμενική-Τράχωνες αναβλήθηκε αφού πήγε μόνο ο ένας διαιτητής..

2ο σερί αναβληθέν για τους Τράχωνες.. Κακό αυτό για το ρυθνό της ομάδας και γιατί θα πρέπει να παίξει μετά μαζεμένα παιχνίδια. Ευτυχώς που έπαιξε και το κύπελλο προχθές (συγχαρητήρια και από μένα για την πρόκριση!!)
tromos
Ενα απο τα καλυτερα μας παιχνιδια σοβαροι σε ολο το παιχνιδι και δεν τα χασαμε τις 2 φορες που προσπαθησαν να το γυρισουν.
Πρωτη φορα μετα απο 4 χρονια που το παιχνιδι με τον Λεωντα ηταν σε φιλικο επιπεδο χωρις τσακωμους οπως ειχαμε στα υπολοιπα ματς. Καλη συνεχεια στον Λεων...
Swko10
Τελειωσε το ματσακι στα Σουρμενα με νικητη τους γηπεδουχους καπου στο +15.

Εμεις με τα παρα πολλα προβληματα που εχουμε και ας μεινουν μεσα στο χωριο μας,οτι μπορεσαμε καναμε.

Ειναι ο καημος μεγαλος ομως οταν εχουμε συνεχομενα φαινομενα μερικης αδικιας απο εναν συγκεκριμενο διαιτητη.Καθε φορα που σφυριζει ο κυριος Μελλης,ο Λεων χανει.

Ξερω καλα πως οι ανθρωποι κανουν το χομπυ τους,εχουν κ αυτοι την τρελα τους και ως ανθρωποι κανουν λαθη.Εγω προσωπικά,με τον ανθρωπο δεν εχω και δεν ειμαι σε θεση να κρινω την ικανοντητα του ως διαιτητη.Αλλα ενω χανουμε 16 ποντους στο δευτερο δεκαλεπτο,το παλευουμε και το γυρναμε στους 5,σφυριζει στον Τσαπακη που ειναι ο πιο ηρεμος κοουτς στους παγκους,σε αντιθεση με τον απεναντι προπονητη,και στον Λουκη την δευτερη διχως καν να του εχει πει κατι καποιος απο τους δυο?Ηδιαφορα απο 5 πηγε 12 και κλαψτε μας.

Αυτα μεν ειναι λεπτομεριες οταν η τελικη διαφορα ειναι στους 15 ποντους,αλλα οταν σου κοβει ετσι τα ποδια ενας εξωαγωνιστικος παραγοντας ενω εχεις φτυσει αιμα,εχοντας απεναντι σου εναν πολυ μαχητικο αντιπαλο τοτε και η τυχη θα σου γυρισει την πλατη.Για καποιες αλλες λεπτομεριες οπως αδιαθλητικα και κατι βηματα ουτε καν θα τ αναφερω και ας τελειωσει η αναφορα μου οτι η ανθεκτικοτερη και πιο πληρης ομαδα των Σουρμενων κερδισε.Κυριοι οι αντιαπαλοι παιχτες,με τους 3 ψηλους σε σουπερ μερα και ιδιως ο Καρδαρης ο οποιος οτι εστελνε εγραφε σημερα.Αψογη και η φιλοξενια με την κλασικη εξαιρεση του κλασικου-γραφικου κλοουν να κανει τα δικα του,θελοντας να προσβαλει την ομαδα και τον προπονητη μου...κατι που πλεον δεν αποτελει θεμα συζητησης η εκπληξης και ειναι ευραιως γνωστο.

Απ οτι ενημερωθηκα θα ζητησουμε εξαιρεση για τον πρωτο διαιτητη σε ολα μας τα παιχνιδια και το προβλημα που μπορει να εχει ο ανθρωπος με ενα δυο παιχτες της ομαδας μου,και ως συνεπεια με το συνολο της,ελπιζω να τελειωσει εδω.Ο καροτσης ως δευτερος διαιτητης σχεδον αψογος γι αλλη μια φορα.Τα ανθρωπινα λαθη ειναι λογικα.

Καλη συνεχεια και καλο Σαββατοκυριακο για ολους!!!
leonkalf
QUOTE (Basster @ Jan 21 2011, 22:10 ) *
Σούρμενα - Λέων Μοσχάτου 74 - 59

"Υπερηχητικό" μπάσκετ κατά διαστήματα για την ομάδα των Σουρμένων φτάνοντας έτσι στην εύκολη επικράτηση.
Η διαιτησία ήταν καλή στο πρώτο ημίχρονο αλλά στο δεύτερο...

Από ότι έμαθα δίκαιη η νίκη των Σουρμένων. Ο Λέων θα μπορούσε να είχε καλύτερη τύχη αν δεν είχε 18/40 βολές και 18 λάθη και αν έμπαινε από το 1ο λεπτό στο ματς και όχι να αφήσει το 1ο δεκάλεπτο να περάσει.

Η διαιτησία ήταν όντως καλή στο πρώτο ημίχρονο σε γενικές γραμμές εκτός από τις φάσεις που ο 1ος διαιτητής έδωσε τις 2 τεχνικές ποινές. Δεν είναι νομίζω δυνατόν να φεύγει αιφνιδιασμό παίκτης και να είναι φάτσα με το καλάθι και να πέφτει μόνος του (δεν σφυρίχτηκε φάουλ και ο διαιτητής είπε να μην κάνει θέατρο). Και αμέσως μετά, δίνεται αμυντικό φάουλ που μπορεί να ήταν και επιθετικό και παίκτης λέει στον προπονητή του ότι δεν κουνήθηκε, ο coach του απαντά ότι ναι έχει δίκιο, δεν ήταν φάουλ και ο ref γυρίζει και δίνει Τ στον coach. Με πολύ ευκολία.. που να διαμαρτυρόταν κιόλας στον διαιτητή!!! Μπορεί να του είχε πάρει και την ταυτότητα... Ενώ στον αντίπαλο πάγκο όλοι είδαν (και μου τα μετέφεραν) ότι ο coach των Σουρμένων σχεδόν σε κάθε φάση που σούταρε κάποιος παίκτης του Λέωντα φώναζε βήματα, χτυπιόταν, τραβούσε τα μαλλιά του και όλα αυτά δεν "άξιζαν" τεχνικής ποινής.. Αυτό θα πει ισονομία ε?
Μετά την τεχνική ποινή στον Τσαπάκη ο αρχηγός του Λέων ρωτάει τον ref Μέλη γιατί έδωσε Τ στον προπονητή του και ρίχνει και σ' αυτόν τεχνική ποινή ... και η απάντηση στην ερώτηση γιατί Τ ήταν ... "είσαι γνωστός..". 4/6 βολές για Σούρμενα και τρίποντο στην επαναφορά, 7π. Από +6, +13.

Έχω απορία.. αυτά μαθαίνουν στους διαιτητές, να έχουν αυτή τη συμπεριφορά? Η ειρωνία και το υφάκι δεν αρμόζουν σε διαιτητές. Και όταν έχουν αυτά τα 2 στοιχεία χαλάνε την εικόνα τους, χαλάνε το παιχνίδι κι ας ξέρουν μπάσκετ και ξέρουν να σφυράνε σωστά τις φάσεις. Αν δηλαδή ο Τσαπάκης (που τον έχω μάθει και τον ζω) παίρνει ένα Τ, ο Μουριχίδης (και άλλοι που συμεριφέρονται ανάλογα σε αγώνες) πόσα έπρεπε να πάρει?

Στο δεύτερο, προσπάθησε να ρεφάρει μάλλον και πήρε ο Λέων κάποια σφυρίγματα υπέρ του.

Basster, μην κρίνεις τη διαιτησία από το αν ευνοεί ή όχι την ομάδα σου, να το βλέπουμε λίγο πιο σφαιρικά το θέμα.

Το θέμα δεν είναι ότι η διαιτησία αλλοίωσε το αποτέλεσμα, αφού αντικειμενικά τα Σούρμενα έπαιξαν καλύτερα και αυτά να μην γίνονταν το ματς θα το έπαιρναν. Ας έβαζε ο Λέων τις βολές, ας έμπαινε δυνατά από την αρχή και ας έπαιζε άμυνα. Εμένα με ενοχλεί η συμπεριφορά και το υφάκι από διαιτητές σε ανθρώπους που λατρεύουν αυτό που κάνουν και δεν αντέχετε να αντιμετοπίζονται έτσι.. Πιστεύω ότι αν αλλάξουν κάποιοι διαιτητές αυτό το κομμάτι, δεν θα έχουν προβλήματα πουθενά. Από ότι αφουγκράζομαι τους περισσότερους τους πειράζει η συμπεριφορά και η προσπάθεια κακής επιβολής/εξουσίας που προσπαθούν να επιβάλλουν. Για καλό τα γράφω ώστε να βγει κάτι καλό και να τιμωρούνται αυτοί που το αξίζουν..
tromos
QUOTE(leonkalf @ Jan 22 2011, 00:27 ) *
Από ότι έμαθα δίκαιη η νίκη των Σουρμένων. Ο Λέων θα μπορούσε να είχε καλύτερη τύχη αν δεν είχε 18/40 βολές και 18 λάθη και αν έμπαινε από το 1ο λεπτό στο ματς και όχι να αφήσει το 1ο δεκάλεπτο να περάσει.

Η διαιτησία ήταν όντως καλή στο πρώτο ημίχρονο σε γενικές γραμμές εκτός από τις φάσεις που ο 1ος διαιτητής έδωσε τις 2 τεχνικές ποινές. Δεν είναι νομίζω δυνατόν να φεύγει αιφνιδιασμό παίκτης και να είναι φάτσα με το καλάθι και να πέφτει μόνος του (δεν σφυρίχτηκε φάουλ και ο διαιτητής είπε να μην κάνει θέατρο). Και αμέσως μετά, δίνεται αμυντικό φάουλ που μπορεί να ήταν και επιθετικό και παίκτης λέει στον προπονητή του ότι δεν κουνήθηκε, ο coach του απαντά ότι ναι έχει δίκιο, δεν ήταν φάουλ και ο ref γυρίζει και δίνει Τ στον coach. Με πολύ ευκολία.. που να διαμαρτυρόταν κιόλας στον διαιτητή!!! Μπορεί να του είχε πάρει και την ταυτότητα... Ενώ στον αντίπαλο πάγκο όλοι είδαν (και μου τα μετέφεραν) ότι ο coach των Σουρμένων σχεδόν σε κάθε φάση που σούταρε κάποιος παίκτης του Λέωντα φώναζε βήματα, χτυπιόταν, τραβούσε τα μαλλιά του και όλα αυτά δεν "άξιζαν" τεχνικής ποινής.. Αυτό θα πει ισονομία ε?
Μετά την τεχνική ποινή στον Τσαπάκη ο αρχηγός του Λέων ρωτάει τον ref Μέλη γιατί έδωσε Τ στον προπονητή του και ρίχνει και σ' αυτόν τεχνική ποινή ... και η απάντηση στην ερώτηση γιατί Τ ήταν ... "είσαι γνωστός..". 4/6 βολές για Σούρμενα και τρίποντο στην επαναφορά, 7π. Από +6, +13.

Έχω απορία.. αυτά μαθαίνουν στους διαιτητές, να έχουν αυτή τη συμπεριφορά? Η ειρωνία και το υφάκι δεν αρμόζουν σε διαιτητές. Και όταν έχουν αυτά τα 2 στοιχεία χαλάνε την εικόνα τους, χαλάνε το παιχνίδι κι ας ξέρουν μπάσκετ και ξέρουν να σφυράνε σωστά τις φάσεις. Αν δηλαδή ο Τσαπάκης (που τον έχω μάθει και τον ζω) παίρνει ένα Τ, ο Μουριχίδης (και άλλοι που συμεριφέρονται ανάλογα σε αγώνες) πόσα έπρεπε να πάρει?

Στο δεύτερο, προσπάθησε να ρεφάρει μάλλον και πήρε ο Λέων κάποια σφυρίγματα υπέρ του.

Basster, μην κρίνεις τη διαιτησία από το αν ευνοεί ή όχι την ομάδα σου, να το βλέπουμε λίγο πιο σφαιρικά το θέμα.

Το θέμα δεν είναι ότι η διαιτησία αλλοίωσε το αποτέλεσμα, αφού αντικειμενικά τα Σούρμενα έπαιξαν καλύτερα και αυτά να μην γίνονταν το ματς θα το έπαιρναν. Ας έβαζε ο Λέων τις βολές, ας έμπαινε δυνατά από την αρχή και ας έπαιζε άμυνα. Εμένα με ενοχλεί η συμπεριφορά και το υφάκι από διαιτητές σε ανθρώπους που λατρεύουν αυτό που κάνουν και δεν αντέχετε να αντιμετοπίζονται έτσι.. Πιστεύω ότι αν αλλάξουν κάποιοι διαιτητές αυτό το κομμάτι, δεν θα έχουν προβλήματα πουθενά. Από ότι αφουγκράζομαι τους περισσότερους τους πειράζει η συμπεριφορά και η προσπάθεια κακής επιβολής/εξουσίας που προσπαθούν να επιβάλλουν. Για καλό τα γράφω ώστε να βγει κάτι καλό και να τιμωρούνται αυτοί που το αξίζουν..

Στο μονο που θα απαντησω ειναι οτι και ο Μουριχιδης πηρε Τ οταν ο Λεων γυριζε το ματς. Θελαμε πολυ περισσοτερο το παιχνιδι ετσι φανηκε,πρωτη φορα φετος που ξεκινισαμε με 9-0 πρωτη φορα που δεν ειχαμε τεραστια νεκρα σημεια. Οσο για την διαιτησια απλα ο Μελης δεν υπαρχει ειναι απαραδεκτος,κανεναν δεν εσπρωξε αλλα και κανενα δεν αδικησε εκανε λαθη πολλα και για τους 2.
Swko10
Ο λεων ρε Λεωνιδα εχει πολυ αντιδραστικους παιχτες ως χαρακτηρες και γινεται μαχη για να χαληναγωγηθουμε και το ξερεις.

Πριν δυο χρονια που ολα ηταν πιο λασκα στην συμπεριφορα στους διαιτητες,διαιτητες σαν τον κυριο Μελλη ισως εξυβριστηκαν η τους συμπεριφερθηκε ασχημα καποιο κομματι του Λεοντα.

Απο αυτο το κομματι ομως εχουν μεινει ενα δυο ατομα τα οποια δεν προκαλουν πλεον.Δε γινεται να περιφανευομαστε οτι εχουμε 3 αγωνες χωρις Τ,και με τον κο Μελλη να χουμε 2 ευκολες.

Και εγω στη θεση του θα ελεγα,οπου τους πετυχαινω θα τους τσακιζω.Αλλα εχει απομεινει μονος,και δικαιως θα επελθει η εξαιρεση,κανοντας τον Λεοντα γραφικο και απο την αλλη να αδικει τον εαυτο του σε περιπτωση που του παει καλα το παιχνιδι.

Οι προσωπικες διαφορες εχουν πεθανει στον αθλητισμο,και αυτο φανηκε στη συμπεριφορα που ειχαν οι παιχτες των δυο ομαδων,που τα παλαιοτερα χρονια επαιζαν ξυλο.

Οσο για τα αγωνιστηκα θεματα,αν μπαιναν οι βολες,αν μπαιναμε δυνατα απο την αρχη θα ειχαμε αλλα δεδομενα.Με τα αν ομως κανεις δεν γ....
Αρα χασαμε ενα ματς που στο καλενταρι ισως και να γραφε ηττα και συνεχιζουμε...

Περαστικα σε εσενα προσωπικα,και μην δοσεις αλλη βαση,εμεις εχουμε συνηθισει σε τετοιες καταστασειςκαι τζαμπα θα γινεις και εσυ κακος
leonkalf
QUOTE (tromos @ Jan 21 2011, 23:41 ) *
Στο μονο που θα απαντησω ειναι οτι και ο Μουριχιδης πηρε Τ οταν ο Λεων γυριζε το ματς. Θελαμε πολυ περισσοτερο το παιχνιδι ετσι φανηκε,πρωτη φορα φετος που ξεκινισαμε με 9-0 πρωτη φορα που δεν ειχαμε τεραστια νεκρα σημεια. Οσο για την διαιτησια απλα ο Μελης δεν υπαρχει ειναι απαραδεκτος,κανεναν δεν εσπρωξε αλλα και κανενα δεν αδικησε εκανε λαθη πολλα και για τους 2.

Και το 1-1 άδικο μου φαίνεται από την εικόνα που περιέγραψα. Είμαι πολλά χρόνια στα γήπεδα και ξέρω κιόλας πως λειτουργεί ο κάθε ένας..



QUOTE (Swko10 @ Jan 21 2011, 23:48 ) *
Ο λεων ρε Λεωνιδα εχει πολυ αντιδραστικους παιχτες ως χαρακτηρες και γινεται μαχη για να χαληναγωγηθουμε και το ξερεις.

Πριν δυο χρονια που ολα ηταν πιο λασκα στην συμπεριφορα στους διαιτητες,διαιτητες σαν τον κυριο Μελλη ισως εξυβριστηκαν η τους συμπεριφερθηκε ασχημα καποιο κομματι του Λεοντα.

Απο αυτο το κομματι ομως εχουν μεινει ενα δυο ατομα τα οποια δεν προκαλουν πλεον.Δε γινεται να περιφανευομαστε οτι εχουμε 3 αγωνες χωρις Τ,και με τον κο Μελλη να χουμε 2 ευκολες.

Και εγω στη θεση του θα ελεγα,οπου τους πετυχαινω θα τους τσακιζω.Αλλα εχει απομεινει μονος,και δικαιως θα επελθει η εξαιρεση,κανοντας τον Λεοντα γραφικο και απο την αλλη να αδικει τον εαυτο του σε περιπτωση που του παει καλα το παιχνιδι.

Οι προσωπικες διαφορες εχουν πεθανει στον αθλητισμο,και αυτο φανηκε στη συμπεριφορα που ειχαν οι παιχτες των δυο ομαδων,που τα παλαιοτερα χρονια επαιζαν ξυλο.

Οσο για τα αγωνιστηκα θεματα,αν μπαιναν οι βολες,αν μπαιναμε δυνατα απο την αρχη θα ειχαμε αλλα δεδομενα.Με τα αν ομως κανεις δεν γ....
Αρα χασαμε ενα ματς που στο καλενταρι ισως και να γραφε ηττα και συνεχιζουμε...

Περαστικα σε εσενα προσωπικα,και μην δοσεις αλλη βαση,εμεις εχουμε συνηθισει σε τετοιες καταστασειςκαι τζαμπα θα γινεις και εσυ κακος

Σωτήρη, σίγουρα έχετε σημειώσει αρκετά βήματα προόδου στη συμπεριφορά αλλά και στον τρόπο παιχνιδιού. Είναι εμφανής η βελτίωση -σε σχέση με το παρελθόν, όπως και εσύ αναγνωρίζεις- αλλά σίγουρα ακόμα θέλετε αρκετή δουλειά σε όλους τους τομείς.
Η γνώμη μου είναι ότι οι διαιτητές θα πρέπει να βλέπουν κάθε παιχνίδι ξεχωριστά και αν πρέπει κάποιος να τιμωρείτε για την τωρινή του πράξη να τιμωρείτε, όχι όμως επειδή έχει παλιές αμαρτίες. Δε διαφωνώ στο αν κάποιος συνεχίζει και φέρετε προκλητικά, βρίζει κλπ να τιμωρείτε.. και μάλιστα αυστηρά! Όταν κάποιος θέλει να λέγεται αθλητής, πρέπει να συμπεριφέρεται ανάλογα.
Ο τωρινός προπονητής σας πιστεύω σας έχει μεταδώσει το πνεύμα του πως πρέπει να λειτουργεί μια σωστή -σε όλα της- ομάδα και έχετε αρχίσει οι περισσότεροι να το κατανοείτε. Αν τα εφαρμόσετε θα γίνετε καλύτεροι παίκτες και ομάδα.


Σε κανένα ματς δεν γράφεις στο καλεντάρι ήττα... αυτό βάλτο στο μυαλό σου. Ειδικά σε αυτό το επίπεδο! Μην λειτουργείς έτσι, δεν είναι σωστό. Σε κάθε ματς πρέπει να αγωνίζεσαι πιστεύωντας ότι θα κερδίσεις! wink.gif

Δεν είναι σκοπός μου να γίνω κακός με κανέναν, ούτε το θέλω. Εγώ εκφράζω αυτό που νοιώθω και βλέπω με σκοπό να γίνουν -γενικά- τα πράγματα καλύτερα. Είναι κρίμα για κάποιους διαιτητές που φαίνεται ότι το έχουν, να το χαλάνε εξαιτίας αυτού του πράγματος που περιέγραψα νωρίτερα. Πραγματικά κρίμα, και το λέω ειλικρινά. Όπως κρίμα είναι και παίκτες με προσόντα να μην προοδεύουν λόγω "κακού κεφαλιού", συμπεριφοράς/νοοτροπίας. Όλοι κάνουμε λάθη και θα πρέπει να δουλεύουμε για την διόρθωσή τους.
Άλλωστε, εγώ τα λέω και με τους ίδιους δεν έχω τέτοια προβλήματα. Όπως τα είπα π.χ πριν λίγο καιρό μετά το παιχνίδι Ν.Σμύρνη-Λέων στους διαιτητές και στον αντίπαλο προπονητή και πάλι για θέματα συμπεριφοράς και ισονομίας.

Ευχαριστώ για τα περαστικά.



Διαβάστε στο ρεπορτάζ του attikabasket.gr (click εδώ) για το τι συνέβη και αναβλήθηκε το παιχνίδι Αρμενική-Τράχωνες...
Τώρα να πούμε όλοι ότι δεν πρόσεξαν ότι ο διαιτητής Βίλιας έχει ζητήσει εξαίρεση από τις Παρασκευές ή να πάει αλλού το μυαλό μας...??? Είναι κάποια γεγονότα που και καλοπροαίρετος να είσαι σε κάνουν και δεν είσαι. Ή είναι ανεύθυνοι ή έγινε επίτηδες.




Το Ελληνικό πέρασε με νίκη από το Σαλπέας απόψε, αλλά το αξιοσημείωτο είναι ότι μεχρι το 35' είχε δεχθεί γύρω στους 26π.!!!! Η ομάδα του Ελληνικού κερδίζει την άνοδο από την άμυνά της, αυτό είναι φανερό και συμβαίνει σε κάθε παιχνίδι! Άλλωστε η άμυνα δίνει πρωταθλήματα..
magic32
ειδα το παιχνιδι στο σαλπεας..το οτι το ελληνικο επαιξε καλη αμυνα ειναι σχετικο..οι καλοι σουτερ του πειραικου χασανε πολλα μα πολλα ελευθερα σουτ μεχρι που τους εφυγε το αγχος και πλησιασανε σε μια απιστευτη ανατροπη στο τελος πηγαινωντας και στο αλλο ακρο βεβαια βαζοντας και τρελα σουτ.

σιγουρα το ελληνικο δεμενη ομαδα με καλο πιτσιρικα(15),αλλα τπτ σπουδαιο απο πλευρας ποιοτητας στο παιχνιδι του..κακο μπασκετ γενικοτερα
leonkalf
Όπως και να 'χει, σε κάθε σχεδόν ματς δέχεται κάτω από 50π. Αυτό ήθελα να τονίσω, και δε μπορεί να είναι και τυχαίο. Τους ικανούς συνήθως τους ευνοεί και η τύχη άλλωστε (βλέπε άστοχα ελεύθερα σουτ).

Φυσικά εσύ που το είδες magic32 έχεις καλύτερη εικόνα. Και σαφώς το σκορ και η πολύ αστοχία κάτι λένε για την ποιότητα του παιχνιδιού.
Swko10
Την δουλεια την εκανε ο προφητης....

Ολα ακομα παιζονται,και θα με θυμηθειτε οτι η ανοδος θα κριθει στην τελευταια αγωνιστικη πρωτα ο θεος Καστελλα-Λεων ακομα και αν δεν απαιλει ο ενας εκ των δυο.

Το πιατο θα ναι κρυο
magic32
QUOTE(leonkalf @ Jan 22 2011, 01:19 ) *
Όπως και να 'χει, σε κάθε σχεδόν ματς δέχεται κάτω από 50π. Αυτό ήθελα να τονίσω, και δε μπορεί να είναι και τυχαίο. Τους ικανούς συνήθως τους ευνοεί και η τύχη άλλωστε (βλέπε άστοχα ελεύθερα σουτ).

Φυσικά εσύ που το είδες magic32 έχεις καλύτερη εικόνα. Και σαφώς το σκορ και η πολύ αστοχία κάτι λένε για την ποιότητα του παιχνιδιού.

ναι δεν μπορω να κρινω..προφανως παιζουν καλη αμυνα τα παιδια..και σημερα η αμυνα τους καλη ηταν..αλλα οχι με την εννοια της πιεσης..πολυ κλειστα δωσανε αρκετα ελευθερα σουτ δεν μπηκανε και κερδισανε..δικαιη και καλη νικη..ο πειραικος μ εναν ψηλο θα μπορουσε να διεκδικησει ακομα και την ανοδο..

ο προφητης την εχει πιασει μαλλον πελατισσα την καστελλα...
Marina
Καλημέρα σε όλους.

Θα μπορούσα να πω πολλά, αλλά με κάλυψαν ο Σωτήρης και ο Λεωνίδας. Αναδημοσιεύω την επιστολή που στείλαμε στην ΕΣΚΑΝΑ για την εξαίρεση του κ. Μέλη.

ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ


Αρ. Πρωτ. 05/2011 Μοσχάτο 22/1/2011


Προς: ΕΣΚΑΝΑ
Κοιν.: Σύνδεσμος Διαιτητών Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής


Θέμα: Εξαίρεση του διαιτητή κ. Μέλη από τους επόμενους αγώνες της ομάδας μας.


Κύριοι,

Βρισκόμαστε στην δυσάρεστη θέση να ζητήσουμε την εξαίρεση του διαιτητή κ. Μέλη από τους επόμενους αγώνες της ομάδας μας για την αγωνιστική περίοδο 2010-2011 του πρωταθλήματος Γ’ ΕΣΚΑΝΑ.

Ο κ. Μέλης έχει επανηλημμένα εκφράσει την αντιπάθειά του για την ομάδα μας και μάλιστα δημοσίως, εξηγώντας τις ακραίες αποφάσεις του με εκφράσεις τύπου «Είστε γνωστοί», «Σας ξέρουμε» κλπ.

Είναι σαφές ότι ο κ. Μέλης δεν λαβαίνει υπόψη του την σχεδόν άριστη συμπεριφορά της ομάδας μας μέσα στους αγωνιστικούς χώρους τα τελευταία χρόνια, αλλά εξακολουθεί να κυνηγάει φαντάσματα του παρελθόντος και να βασίζεται στην πρότερη –προφανώς από την εποχή που η ομάδα μας ήταν μόνιμος κάτοικος Δ ΕΣΚΑΝΑ- συμπεριφορά μας.

Ενδεικτικές της αντιπάθειας του κ. Μέλη προς την ομάδα μας είναι οι αποφάσεις του στους 3 αγώνες που μας έχει διαιτητεύσει.

1. Λέων Μοσχάτου – Γλυφάδα Ένωση (Μέλης – Κλαδιανός), 22/10/2010
Δύο (2) τεχνικές ποινές, η μία στον «γνωστό» κατά τον κ. Μέλη, Δημάκη και η άλλη στον προπονητή μας κ. Τσαπάκη. Αξίζει να σημειωθεί ότι η πρώτη τεχνική ποινή δόθηκε για διαμαρτυρία του προπονητή μας, όταν σε σωστή απόφαση του κ. Κλαδιανού σχετικά με παίκτη των φιλοξενουμένων που χρεώθηκε με 3ο φάουλ, ο κ. Μέλης τον κάλεσε να την αλλάξει δίνοντας το φάουλ σε άλλον παίκτη. Ο διάλογος για την αλλαγή έγινε μπροστά στα έκπληκτα μάτια του κ. Τσαπάκη, ο οποίος δικαίως θεώρησε προκλητική αυτή την απόφαση.

2. Λέων Μοσχάτου – Ελληνικό (Μέλης – Μαραβέλιας), 13/11/2010
Δύο (2) τεχνικές ποινές στον «γνωστό» κατά τον κ. Μέλη, Λουκή ο οποίος αποβλήθηκε με 5 φάουλ σε κρίσιμο σημείο του αγώνα.

3. Σούρμενα – Λέων Μοσχάτου (Μέλης – Καρότσης), 21/1/2011
Δύο (2) τεχνικές ποινές, η μία στον «γνωστό» κατά τον κ. Μέλη, Λουκή και η άλλη στον προπονητή μας κ. Τσαπάκη για άγνωστο μέχρι στιγμής λόγο.

ΟΛΕΣ οι αποφάσεις αυτές, δηλαδή οι τεχνικές ποινές, έχουν δοθεί σε κρίσιμα σημεία του αγώνα, όταν η ομάδα μας πλησιάζε σε απόσταση αναπνοής τον αντίπαλο.

Σε ΟΛΕΣ τις περιπτώσεις τεχνικών ποινών η ομάδα μας είτε είχε μόλις ανατρέψει την διαφορά, είτε την είχε μειώσει στο ελάχιστο, πχ 2 ή 4 πόντους.

Μπορεί τα τελικά σκορ να δηλώνουν άλλα, όπως πχ ότι η ομάδα μας δεν ήταν άξια για την νίκη και απλά κέρδισε ο καλύτερος, όμως οι θεατές και οι συμμετέχοντες είναι μάρτυρες του εκνευρισμού που προκαλούν οι τόσο άδικες αποφάσεις του κ. Μέλη. Είναι απορίας άξιο πώς κάθε φορά που η ομάδα μας «αποκτά ρυθμό» κόβεται με τεχνική ποινή από τον κ. Μέλη.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα μας καταβάλει τεράστια προσπάθεια ώστε να έχει άριστη παρουσία στους αγωνιστικούς χώρους.

Ενδεικτικά των ενεργειών μας είναι η συνεργασία μας στην ανδρική μας ομάδα με τον κ. Τσαπάκη, γνωστό για την ηρεμία και το ήθος του στους αγωνιστικούς χώρους, η άμεση αποπομπή του κ. Γιαμπάνη από το παιδικό τμήμα μας μετά από επεισόδιο με την κ. Νικολοπούλου, η τιμωρία 2 αγωνιστικών που επιβάλλαμε στον παίκτη μας Δημήτρη Σονίδη μετά την απρεπή συμπεριφορά του στον αγώνα με τον Παννεαπολικό και πολλές άλλες εσωτερικές ενέργειες ώστε να διατηρήσουμε το επίπεδο της ομάδας μας υψηλό.

Γενικά κάνουμε τα αδύνατα δυνατά και με οποιοδήποτε κόστος ώστε να μην προκαλούμε έριδες και να έχουμε άψογη συμπεριφορά στους αγωνιστικούς χώρους. Δεν είναι τυχαίο ότι δεν έχουμε ακούσει παράπονα από κανέναν άλλο διαιτητή και ούτε είχαμε πρόβλημα με τις αποφάσεις κανενός άλλου διαιτητή.

Η συμπεριφορά του κ. Μέλη ωστόσο δείχνει ΕΜΠΑΘΕΙΑ προς την ομάδα μας. Ο κ. Μέλης είναι απλά
αντι-Λέων και οι αποφάσεις του σε όλους τους αγώνες με την ομάδα μας αλλά κυρίως οι δικαιολογίες του, το αποδεικνύουν.

Για όλους τους παραπάνω λόγους ΑΙΤΟΥΜΑΣΤΕ την εξαίρεση του διαιτητή κ. Μέλη από τους επόμενους αγώνες της ομάδας μας για την αγωνιστική περίοδο 2010-2011 του πρωταθλήματος Γ’ ΕΣΚΑΝΑ.



Ο Πρόεδρος
Λουκής Ελευθέριος

Η Γ. Γραμματέας
Λουκή Μαρίνα



Basster
QUOTE(leonkalf @ Jan 21 2011, 23:27 ) *
Basster, μην κρίνεις τη διαιτησία από το αν ευνοεί ή όχι την ομάδα σου, να το βλέπουμε λίγο πιο σφαιρικά το θέμα.


Παράλειψη μου που δεν ανέφερα τίποτα για τις τεχνικές ποινές χτες, που πιστεύω οτι ήταν άδικες, αλλά δεν είχα χρόνο. Στο δεύτερο ημίχρονο η διαιτησία έκανε λάθη σε σφυρίγματα ( ή μη) και των δύο ομάδων.
leonkalf
Χθες έγινε το παιχνίδι που είχε αναβληθεί Τελαμώνας-Πειραϊκός 65-57. Το παιχνίδι έγινε στα Μέγαρα, λόγω της ακαταλληλότητας του γηπέδου στη Σαλαμίνα. Αλήθεια, τι γίνεται εκεί με το γήπεδο? Θα το φτιάξουν? Το παρκέ που ήδη το έχουν, θα μπει? EPIK για πες μας περισσότερα.. Για άλλο ένα παιχνίδι ήσουν καλός επιθετικά βλέπω.. 17(1), μπράβο!

Με αυτή τη νίκη μπλέκουν για τα καλά τα πράγματα στην υπόθεση υποβιβασμός. Από την 3η θέση και κάτω (αν χάσουν Σούρμενα και Αρμενική από τους Τράχωνες στα αναβληθέντα) όλοι είναι υποψήφιοι για υποβιβασμό αφού απέχουν μεταξύ τους 2β.
Ειδικά από τον Λέων (που έχει 8 νίκες) και κάτω (όλες οι υπόλοιπες μέχρι τον Προφήτη Ηλία που έχουν 7 νίκες) θα γίνει μεγάλη μάχη για την αποφυγή της Δ'..
pitahot
ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΝΑΝΝΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΟΥΤΟΥ Ο ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΙΝΔΥΝΕΥΣΕΙ.
Jabar
Το γήπεδο στη Σαλαμίνα δεν έχει έγκριση από την Πυροσβεστική.Αυτός ήταν ο λόγος που έγινε το ματς στα Μέγαρα και όχι οι λακκούβες στο πλαστικό.
Swko10
Οποιος μπορει ας ελεγξει την κατασταση στην Γ εθνικη,και ας γινει κατανοητο οτι και φετος δεν θα πεσουν 4,αλλα σιγουρα 6 ομαδες για την Δ',και εχει ο θεος μεχρι τον απριλιο....

Θα πεσει κλαμα φετος και για τις πανω και για τις κατω θεσεις...Και οσοι κλαψουν για πανω παει κ ερχεται,οσοι πανε προς τα κατω,ταυτοχρονα αναζητουν και ομαδα γιατι απο του χρονου στην Δ θα δουμε πρωταθλημα εφηβων μεχρι 20 ετων.

Αρα τα δυσκολοτερα δεν εχουν ερθει ακομα
magic32
απο τη γ εθνικη αυτη τη στιγμη δειχνει οτι θα πεσουν μαλλον 2 οποτε 4 απο καθε κατηγορια της εσκανα..αλλα ο πορφυρας εχει παρει την κατω βολτα κι ειναι ανησυχητικο
alpapamarin
Νομίζω ότι η προκήρυξη αναφέρει για 4 ομάδες αν πέσει 1 από Γ εθνική, κατά συνέπεια αν εκτός του Φαλήρου πέσει και ο Κρόνος θα έχουμε 5 κτλ
leonkalf
4 πέφτουν από τη Γ' φέτος κατ'αρχήν, αντί για 3 που είναι το σύνηθες. Αυτό συμβαίνει λογικά επειδή στη Β' φέτος υπάρχουν 15 ομάδες (λόγω Εσπέρου) οπότε πρέπει να έρθουν πάλι στα ίσια τους (14 ομάδες) οι κατηγορίες.

Αν τώρα πέσει 1 από Γ' εθνική, πάλι 4 θα πέσουν (απλά δε θα ανέβει 4ος, πράγμα που θα συμβεί αν δεν πέσει καμιά ομάδα της εσκανα από τη Γ').
Αν πέσει και 2η ομάδα εσκανα από τη Γ' εθνική, τότε θα πέσουν 5 από τη Γ΄ εσκανα κ.ο.κ
alpapamarin
Και ένα σύντομο σχόλιο για τον αγώνα Πειραϊκός - Ελληνικό.

Το Ελληνικό παίζοντας ένα ώριμο παιχνίδι (με μεγάλο πλεονέκτημα για μια ακόμα φορά την άμυνα της ομάδας) για 35 λεπτά, βρέθηκε να προηγείται με 26-46 σε εκείνη τη χρονική στιγμή. Το παιχνίδι τελειώνει στα 40 λεπτά πάντα και ο Πειραϊκός προσπάθησε για μια απίστευτη ανατροπή στο τελευταίο 5λεπτο. Αν θυμάμαι καλά, σε 4 χαμένες κατοχές μας κάνανε τρίποντο, τρίποντο, τρίποντο, τρίποντο και φάουλ! Όλα αυτά μέσα σε 3 λεπτά και το παιχνίδι έγινε ντέρμπι. Καταφέραμε τελικά και περάσαμε από μια δύσκολη έδρα και τώτα περιμένουμε τη Νίκαια, ομάδα που μας κέρδισε στον πρώτο γύρο.

Καλή συνέχεια σε όλες τις ομάδες.

ΥΓ.1 Κάποια στιγμή στο τελευταίο δεκάλεπτο, έπεφτε πολλή βροχή έξω από το γήπεδο καθώς και βροχή μακρινών σουτ από το μασκοφόρο Ζορρό...
ΥΓ.2 Το πρωτάθλημα έχει πολύ χρόνο μπροστά και μέχρι το τέλος του Φεβρουαρίου ενδέχεται να γίνουν πολλές ανατροπές...
magic32
α δεν ηξερα οτι πεφτουν ουτως η αλλως 4 απο τη γ ..κι αυτοι στο σαιτ τους στην εσκανα γτ δεν βαζουν την γραμμη στους 4 αφου ειναι σιγουρο
leonkalf
Ίσως επειδή βρίσκονται πολλές ομάδες ισόβαθμες σε εκείνη τη θέση με 7 νίκες.





QUOTE (alpapamarin @ Jan 26 2011, 14:21 ) *
ΥΓ.1 Κάποια στιγμή στο τελευταίο δεκάλεπτο, έπεφτε πολλή βροχή έξω από το γήπεδο καθώς και βροχή μακρινών σουτ από το μασκοφόρο Ζορρό...

laugh.gif
Γεια σου ρε ζορό 'εκτελεστή'!!!
alpapamarin
Επίσης, αν δεν κάνω λάθος πέφτουν και από την Β κατηγορία τουλάχιστον 4 ομάδες με τον σίγουρο υποβιβασμό του Φαλήρου. Οπότε όλα τα αποτελέσματα του Κρόνου, του Πορφύρα και του Μίλωνα επηρεάζουν δυνητικά και πολλές ομάδες της ΕΣΚΑΝΑ. Άσχημο βέβαια αυτό, και το λέω έχοντας την εμπειρία από την περσινή χρονιά όπου πέσαμε από τη Β' σαν 6οι από το τέλος, όπως και ο Άρης Γλυφάδας που έπεσε από τη Γ σαν 7ος από το τέλος. Η παρεμβολή του Εσπέρου στη φετινή Β', η αναδιάρθρωση στη Γ' Εθνική και η γενικότερη αδυναμία ομάδων της ΕΣΚΑΝΑ, μετά το πέρασμα του Ίκαρου Καλλιθέας από τη Γ, να σταθούν στη Γ' Εθνική θα οδηγήσει φέτος σε υποβιβασμό περισσότερων των τριων ομάδων ανα κατηγορία. Αυτό είναι και ένα φαινόμενο που έλαβε χώρα και κάποιες από τις προηγούμενες χρονιές. Θα καταλήξουμε τελικά να έχει η ΕΣΚΑΝΑ 1-2 ομάδες στη Γ' Εθνική.
Swko10
Θα πεσουν σιγουρα πιο πολλες.σε πλαισιο δυο ετων θα γινει η Γ΄εθνικη Βοριος και νοτιος ομιλος,και λογικα θα πεσει ξεκαθαρισμα.
Εδω δεν νοιαζονται για την Α1,με τη μεσογειακη λιγκα θα νοιαστουν για τα ερασιτεχνικα?

Γι αυτο οποια ομαδα απο ευρωλιγκα η κολεγιακο ενδιαφερεται ειμαι ανοιχτος σε προτασεις αυτο το καλοκαιρι...
teodor
QUOTE(alpapamarin @ Jan 26 2011, 14:40 ) *
Επίσης, αν δεν κάνω λάθος πέφτουν και από την Β κατηγορία τουλάχιστον 4 ομάδες με τον σίγουρο υποβιβασμό του Φαλήρου. Οπότε όλα τα αποτελέσματα του Κρόνου, του Πορφύρα και του Μίλωνα επηρεάζουν δυνητικά και πολλές ομάδες της ΕΣΚΑΝΑ. Άσχημο βέβαια αυτό, και το λέω έχοντας την εμπειρία από την περσινή χρονιά όπου πέσαμε από τη Β' σαν 6οι από το τέλος, όπως και ο Άρης Γλυφάδας που έπεσε από τη Γ σαν 7ος από το τέλος. Η παρεμβολή του Εσπέρου στη φετινή Β', η αναδιάρθρωση στη Γ' Εθνική και η γενικότερη αδυναμία ομάδων της ΕΣΚΑΝΑ, μετά το πέρασμα του Ίκαρου Καλλιθέας από τη Γ, να σταθούν στη Γ' Εθνική θα οδηγήσει φέτος σε υποβιβασμό περισσότερων των τριων ομάδων ανα κατηγορία. Αυτό είναι και ένα φαινόμενο που έλαβε χώρα και κάποιες από τις προηγούμενες χρονιές. Θα καταλήξουμε τελικά να έχει η ΕΣΚΑΝΑ 1-2 ομάδες στη Γ' Εθνική.



αν δεν κανω λαθος φίλε μου, φέτος πεφτουν 6 εως 8 ομάδες από την Γ΄λογω της αναδιάρθρωσης από 4 σε 2 ομίλους
EPIK
QUOTE(leonkalf @ Jan 25 2011, 12:06 ) *
Χθες έγινε το παιχνίδι που είχε αναβληθεί Τελαμώνας-Πειραϊκός 65-57. Το παιχνίδι έγινε στα Μέγαρα, λόγω της ακαταλληλότητας του γηπέδου στη Σαλαμίνα. Αλήθεια, τι γίνεται εκεί με το γήπεδο? Θα το φτιάξουν? Το παρκέ που ήδη το έχουν, θα μπει? EPIK για πες μας περισσότερα.. Για άλλο ένα παιχνίδι ήσουν καλός επιθετικά βλέπω.. 17(1), μπράβο!

Με αυτή τη νίκη μπλέκουν για τα καλά τα πράγματα στην υπόθεση υποβιβασμός. Από την 3η θέση και κάτω (αν χάσουν Σούρμενα και Αρμενική από τους Τράχωνες στα αναβληθέντα) όλοι είναι υποψήφιοι για υποβιβασμό αφού απέχουν μεταξύ τους 2β.
Ειδικά από τον Λέων (που έχει 8 νίκες) και κάτω (όλες οι υπόλοιπες μέχρι τον Προφήτη Ηλία που έχουν 7 νίκες) θα γίνει μεγάλη μάχη για την αποφυγή της Δ'..


Να 'σαι καλά Λεωνίδα,δεν ξέρω κάτι περισσότερο για το γήπεδο,το μόνο που έχω ακούσει οτί έχει εγκριθεί το παρκέ.Από εκεί κ πέρα λογικά θα πάει για του χρόνου μιας κ η φετινή αγωνιστική χρονιά είναι στη μέση κ λίγο πιο πέρα.Πάντως μετά από τις 300.000 ευρώ που κόστισαν οι εργασίες στο κλειστό των Καμινίων(όπως διάβασα στο φόρουμ) ότι κ να πεις για τα θέματα των κακών γηπέδων είναι λίγο..
Τώρα για τα αγωνιστικά την άποψη μου την έχω γράψει μερικά ποστ πιο πίσω (σελίδα 24).Στα γρήγορα θεωρώ Τράχωνες,Ελληνικό θα ανέβουν Αρμενική,Σούρμενα,Λέων,Καστέλλα πάνε για 3η θέση Τελαμώνας,Πειραικός,Νέα Σμύρνη,Προφήτης Ηλίας,Νίκαια να σωθούν για αρχή κ όσο πιο ψηλά τερματίσουν τόσο καλύτερα κ Γλυφάδα,Γασέ,Πανεαπολικός υπερβολικά δύσκολα θα σωθεί κάποιος από αυτούς.Τώρα για το 2ο γκρουπ ομάδων που πάει για τρίτη θέση σε βρίσκω υπερβολικό κ δεν νομίζω να κινδυνεύει κάποιος από αυτούς.
Θέλω να πιστεύω να μην γίνει όπως πέρσυ κ πέσουν οι μισές ομάδες(7!).Αν έκανα μια πρόβλεψη θα έλεγα οτί θα πέσουν 5 ομάδες στη δ κατηγορία, δηλαδή οτί θα πέσουν 4 από την προκύρυξη κ 1 από 2 ομάδες που θα πέσουν από γ εθνική α εσκανά(Π.Φάληρο και Κρόνος Αγ.Δημητρίου ισως είναι ένα σενάριο με το Π.Φάληρο σίγουρο με 1-11 ρεκόρ)
leonkalf
Το πρώτο από τα 2 αναβληθέντα, Τράχωνες-Σούρμενα θα γίνει τη Δευτέρα 31/1 στις 21:45 στο κλειστό του Αλίμου (έδρα Τραχώνων)


Καλό ματς, μπορείτε να το συνδυάσετε (όσοι θέλετε να το δείτε) και με το Άλιμος-Ιωνικός Νικαίας (για το πρωτάθλημα της Α' εσκανα) που γίνεται πριν από αυτό -στις 20:000- στο ίδιο γήπεδο!
Swko10
Μετα και την τελευταια Παρασκευη,μπορω να περιφανευτω και να υπερασπιστω τον καθε κακεντρεχη,ο οποιος θα εναντιωθει απο δω και μπρος εναντιων συμπεριφορων συμπαιχτων της ομαδας μου.

Για αλλη μια φορα,απεναντι σε εναν αντιπαλο που πριν δυο χρονια μας στερησε την ανοδο,και εδω και αρκετα χρονια το κλιμα ηταν πολεμικο,αποδειξαμε την ολοκληρωτικη αλλαγη νοοτροπιας και συμπεριφορας του συνολου της ομαδας του Λεοντα.

Παρολο που το παιχνιδι ηταν ζορικο και κρισιμο για εμας σε σχεση με την συγκομιδη βαθμων για την παραμονη μας στην κατηγορια,η Αρμενικη ηρθε και μεσα σε ενα πολυ φιλικο κλιμα ελαβε χωρα ενα πολυ ωραιο παιχνιδι.

Γεματες οι εξεδρες,με τους φιλους της Αρμενικης να ενθουσιαζουν και εμας με την παρουσια τους.

Απολυτη δικαιωση της διοικησης του Λεοντα καθως και των στελεχων της ομαδας,αφου αντικρισαμε πρωην προπονητη της αντρικης μας ομαδας και προσφατως και των ακαδημιων μας να γιουχαρει τις προσπαθειες των συμπαιχτων μου,και μη σεβομενος τα οποια χρηματα κερδισε απο τον συλλογο,αλλα και τη δυσκολη θεση που εφερε την ομαδα μας με την απαραδεκτη συμπεριφορα του σε αγωνα του νεοανεγειρομενου παιδικου μας,το οποιο επεφερε εναν μηδενισμο στον συλλογο μας,και απαντες την ωρα του αγωνα στα ορια της υπομονης.

Οπως και να χει για αλλη μια φορα δεν εγινε το παραμικρο,η διαιτησια ηταν παρα πολυ καλη με τα οποια λαθη της να ειναι ανθρωπινα και στα πηγαδακια που στηθηκαν μετα τη ληξη,να αναγνωριζεται και να ειναι αποδεκτο απο ολους οτι αυτα σημβαινουν,ποσο μαλλον οταν δεν ηταν δυνατο να αλλαξει η εικονα του αγωνα.

Ολοι νομιζω περιμενουμε να δουμε ενα ωραιο παιχνιδι τη Δευτερα στον Αλιμο.

Καλη εβδομαδα να εχουμε
alpapamarin
Ελληνικό - Νίκαια : 74 - 42

Ένα παιχνίδι που δεν χωρά ιδιαίτερη κριτική. Το Ελληνικό ξεκίνησε με 13-0 και έθεσε από νωρίς τις βάσεις για μια άνετη επικράτηση. Κατεβήκαμε στο παιχνίδι με σύνθεση ανάγκης, με 2 τραυματίες και 3 αρρώστους και είναι γεγονός ότι δεν είχαμε τη δυνατότητα να προπονηθούμε επαρκώς. Η Νίκαια βέβαια αποδείχθηκε κατώτερη των προσδοκιών και αν εξαιρέσουμε την προσπάθεία της να γυρίσει το παιχνίδι στο 2ο δεκάλεπτο, δεν θύμιζε σε τίποτα την ομάδα που μας νίκησε στον πρώτο γύρο. Στα τελευταία δεκαπέντε λεπτά ο μέσος όρος ηλικίας των αθλητών και από τις δύο ομάδες, ήταν μετά βίας 20χρονών. Το να πάίρνουν ευκαιρίες παιδιά σε αυτές τις ηλικίες μόνο όφελος μπορεί να αποτελέσει γι'αυτά.
Ο επόμενος μήνας είναι καθοριστικός για την εξέλιξη του πρωταθλήματος, με τους Τράχωνες να έχουν 4 πολύ δυνατά παιχνίδια με Σούρμενα, Αρμενική, Ελληνικό και τον αγώνα του κυπέλλου, εμάς με ευνοϊκό σχετικά πρόγραμμα μέχρι το ντέρμπι με τους Τράχωνες αλλά και με την ανάγκη εκτός από την κοπή της πίτας του συλλόγου, να γίνει παράλληλα και ένα ευχέλαιο, και με τη μάχη για την τρίτη θέση να είναι πολύ δυνατή. Ο νικητής του Σούρμενα-Καστέλλα την Παρασκευή θα έχει σημαντικό πλεονέκτημα, χωρίς κανείς να ξεχνά το Μοσχάτο που έχει ηδη 2-0 την Αρμενική αλλά και την Αρμενική που είναι έμπειρη ομάδα και θα είναι δύσκολος αντίπαλος μέχρι το τέλος.
Swko10
QUOTE(alpapamarin @ Jan 30 2011, 17:42 ) *
Ελληνικό - Νίκαια : 74 - 42

Ένα παιχνίδι που δεν χωρά ιδιαίτερη κριτική. Το Ελληνικό ξεκίνησε με 13-0 και έθεσε από νωρίς τις βάσεις για μια άνετη επικράτηση. Κατεβήκαμε στο παιχνίδι με σύνθεση ανάγκης, με 2 τραυματίες και 3 αρρώστους και είναι γεγονός ότι δεν είχαμε τη δυνατότητα να προπονηθούμε επαρκώς. Η Νίκαια βέβαια αποδείχθηκε κατώτερη των προσδοκιών και αν εξαιρέσουμε την προσπάθεία της να γυρίσει το παιχνίδι στο 2ο δεκάλεπτο, δεν θύμιζε σε τίποτα την ομάδα που μας νίκησε στον πρώτο γύρο. Στα τελευταία δεκαπέντε λεπτά ο μέσος όρος ηλικίας των αθλητών και από τις δύο ομάδες, ήταν μετά βίας 20χρονών. Το να πάίρνουν ευκαιρίες παιδιά σε αυτές τις ηλικίες μόνο όφελος μπορεί να αποτελέσει γι'αυτά.
Ο επόμενος μήνας είναι καθοριστικός για την εξέλιξη του πρωταθλήματος, με τους Τράχωνες να έχουν 4 πολύ δυνατά παιχνίδια με Σούρμενα, Αρμενική, Ελληνικό και τον αγώνα του κυπέλλου, εμάς με ευνοϊκό σχετικά πρόγραμμα μέχρι το ντέρμπι με τους Τράχωνες αλλά και με την ανάγκη εκτός από την κοπή της πίτας του συλλόγου, να γίνει παράλληλα και ένα ευχέλαιο, και με τη μάχη για την τρίτη θέση να είναι πολύ δυνατή. Ο νικητής του Σούρμενα-Καστέλλα την Παρασκευή θα έχει σημαντικό πλεονέκτημα, χωρίς κανείς να ξεχνά το Μοσχάτο που έχει ηδη 2-0 την Αρμενική αλλά και την Αρμενική που είναι έμπειρη ομάδα και θα είναι δύσκολος αντίπαλος μέχρι το τέλος.


Αν μας δωσετε το μαστακι σε κανα μηνα που παιζουμε μεταξυ μας,μπορω να γινω μεντιουμ για το ποιος θα ανεβει...αν θες βεβαια...
alpapamarin
QUOTE (Swko10 @ Jan 30 2011, 19:34 ) *
Αν μας δωσετε το μαστακι σε κανα μηνα που παιζουμε μεταξυ μας,μπορω να γινω μεντιουμ για το ποιος θα ανεβει...αν θες βεβαια...


Στη θεωρητική τοποθέτηση περί μέντιουμ θα απαντήσω με δύο σκέλη. α) Πιστεύεις ότι έχει ήδη βγει ο πρωταθλητής? και β) Ακόμα και αν ήταν στο χέρι μου, αυτά που κοροϊδεύω δεν θα τα έκανα ποτέ.


Υ.Γ. 1 Μετά την καλή προχθεσινή σας νίκη είναι στο χέρι σας να το διεκδικήσετε μέχρι την τελευταία αγωνιστική όπως έχεις πει.

Υ.Γ. 2 Σοβαρά τώρα, αν όντως έχεις μαντικές ιδιότητες πάμε να παίξουμε κανένα λόττο και ας μην προβλέψεις το ποιος θα πάρει την τρίτη θέση.
Swko10
QUOTE(alpapamarin @ Jan 30 2011, 23:53 ) *
Στη θεωρητική τοποθέτηση περί μέντιουμ θα απαντήσω με δύο σκέλη. α) Πιστεύεις ότι έχει ήδη βγει ο πρωταθλητής? και β) Ακόμα και αν ήταν στο χέρι μου, αυτά που κοροϊδεύω δεν θα τα έκανα ποτέ.


Υ.Γ. 1 Μετά την καλή προχθεσινή σας νίκη είναι στο χέρι σας να το διεκδικήσετε μέχρι την τελευταία αγωνιστική όπως έχεις πει.

Υ.Γ. 2 Σοβαρά τώρα, αν όντως έχεις μαντικές ιδιότητες πάμε να παίξουμε κανένα λόττο και ας μην προβλέψεις το ποιος θα πάρει την τρίτη θέση.


Στο α λοιπον οχι θεωρω πως πραγματικα εχει δρομο το πρωταθλημα και για να φανει ο πρωταθλητης.και οσο για το β,εννοειται οτι μονο χαβαλε κανουμε.Ισα ισα που εμας κατι τετοια σκηνικα μας πορωνουν περισοτερο.

Οσο για τη νικη προχθες,και για την πορεια του Λεοντα,αναλογα και με τα υπολοιπα παιχνιδια,και την εξελιξη αυτων,θα μπορουμε να οριοθετησουμε τους στοχους μας μετα και το παιχνιδι με τον Τελαμωνα.
Η σωτηρια θελει φετος 15 νικες στα σιγουρα...Αν γινουν αυτες,βλεπουμε μετα ποσες θα χρειαζονται ακομα για να οδηγησουν στην ανοδο.
Κατι που ισχυει για πολλες ομαδες ακομα.Ολοι ειναι στο παιχνιδι
leonkalf
Αλλαγή προπονητή στην Αρμενική, έφυγε ο Αναγνωστόπουλος.

Διαβάστε και δηλώσεις του στο attikabasket.gr


leonkalf
Εύκολη νίκη χθες για τους Τράχωνες.


ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΕΣ/ΔΙΑΣ – ΣΟΥΡΜΕΝΑ 76-48(38-23)

Διαιτητές: Γεώργου , Φραγκιαδάκης

Τράχωνες/Δίας (Σολωμός): Ντουκούζης 2, Κουτρόπουλος 11(3), Σαββίδης 7, Γρηγοράκος 9(1), Τροβάς 11, Καδάς 8(1), Ξυνογαλάς 16(1), Καρκούλιας 1, Σωτηρόπουλος 4, Κατσουράκης 5(1), Αντωνάκος , Παπαδημητρακόπουλος 2

Σούρμενα (Μουριχίδης): Κουτσάφτης 7(1), Βρυώνης 5(1), Γαλαράς 5(1), Ευστρατίου 7(1), Αυγερόπουλος 4, Κάρδαρης 15(1), Πετς 2, Ντελής 1, Κούτρας 2, Πολύζος


Βαθμολογία
1 Ελληνικό 30 16 14 2 956 805
2 Ένωση Τραχώνων/Δια 29 15 14 1 1162 828
3 Καστέλλα 26 16 10 6 1003 980
--------------------------------------------------------------------------------------
4 Σουρμένα 26 16 10 6 1003 961
5 Λέων Μοσχάτου 25 16 9 7 1010 1005
6 Ένωση Αρμενίων 24 15 9 6 957 948
7 Πειραϊκός 24 16 8 8 1010 1007
8 ΑΟΚ Νέας Σμύρνης 23 16 7 9 1005 1050
9 ΕΑ Νικαίας 23 16 7 9 970 1019
10 Προφήτης Ηλίας 22 15 7 8 863 844
11 Τελαμώνας 22 15 7 8 963 938
---------------------------------------------------------------------------------------
12 Ένωση Γλυφάδας 19 16 3 13 808 909
13 ΓΑΣΕ 19 16 3 13 959 1110
14 Παννεαπολικός 18 16 2 14 805 1070


* Τράχωνες,Αρμενική,Τελαμώνας και Προφήτης Ηλ. έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο
traxonas
ΤΡΑΧΩΝΕΣ - ΣΟΥΡΜΕΝΑ 76 - 48

Μεγαλη νικη στο εξ αναβολης παιχνιδι μας με τα ΣΟΥΡΜΕΝΑ. Σε ενα γηπεδο με αρκετο κοσμο ,παικτες και προπονητες απο ομαδες της κατηγοριας μας ,αλλα και αλλων κατηγοριων. Η ατμοσφαιρα ηδη 'φτιαγμενη' καθως ειχε προηγηθει
ο αγωνας της ΑΛΦΑ με Ιωνικο με απροσμενη τροπη στα τελευταια δευτερολεπτα, αλλα τελικα χωρις ανατροπη.
Εμεις ολη την προηγουμενη εβδομαδα δουλεψαμε παρα πολυ πανω στα συστηματα της αντιπαλου μας και στα ατου της.
Μπαινοντας στο πρωτο δεκαλεπτο, φανηκε ποσο εμεις θελαμε το ματς αλλα και ποσο αγχωμενα μπηκαν
τα Σουρμενα, με αποτελεσμα ενα πολυ γρηγορο 11-0 υπερ μας. Πολυ καλη η αμυνα μας στο πρωτο και τριτο δεκαλεπτο,
με αψογη αλληλοκαλυψη και συνεργασιες.
Η επιθεση μας εδειξε για μια ακομη φορα οτι πλεον εχει λυσεις απεναντι και στις ζωνες και στο μαν του μαν.
Απειλη απο τα Σουρμενα υπηρξε κυριως εξω απο το τριποντο ,με το νο6 να ειναι αρκετα ζεστος και να μας βαζει 2-3
κολλητα τριποντα μου φαινεται( αν και χρεωθηκαν μαλλον σε αλλον παικτη στο φυλλο αγωνος).
Το τεταρτο δεκαλεπτο ηταν διαδικαστικου χαρακτηρα καθως η διαφορα εφτασε στο +33 και εγινε μοιρασμα χρονου
συμμετοχης και εξοικονομηση δυναμεων.
Η διαιτησια με αρκετα λαθη, οχι εσκεμμενα πιστευω.
Ακολουθει για μας ενα αρκετα βαρυ προγραμμα ολο το Φεβρουαριο.
Ευχομαι καλη συνεχεια στην ομαδα των Σουρμενων που εχει στο χερι της την ανοδο, ξεκινωντας απο το επομενο
παιχνιδι με Καστελα

Σχολιο για satyro και basster: Ελπιζω να αποδειξαμε τελικα οτι δεν ειμαστε ουτε 'ανυπαρκτοι', ουτε 'κωλοφαρδοι'.
Swko10
Φιλε Τραχωνα ειδα το παιχνιδι προχθες,και ηταν ολοφανερο το κομπλαρισμα των παιχτων απο τα Σουρμενα στην ατμοσφαιρα των φιλων σας.

Απεναντι μας τα παιδια ειχαν παιξει πιο αποφασιστικα και πολυ πιο δυνατα.

Παρολο που πραγματικα η δουλεια που κανετε ειναι αξιοζηλευτη,εχοντας μια καλη 15αδα αν ειδα καλα,και σιγουρα εχετε ηδη ανεβει.Η ανυπαρξια των Σουρμενων καθως επισης και οτι πραγματικα δεν τους εβγαινε με τιποτα το παιχνιδι προχθες,σας βοηθησε πολυ.

Αξιοζηλευτη η οργανωση σας,σουπερ ο κοσμος σας,παρα πολλοι παιχτες σας εχουν τρομερη βελτιωση,οπως το 12 ο ξυνογαλας αν δεν κανω λαθος,και ως αποτελεσμα να πρεπει να παινευτει και ο προπονητης σας γι αυτο.

Σιδερενιος ο Πριφτακης,επεστρεψε πολυ δυνατος απ οτι ειδα,και καλη δυναμη για το ματς της Τεταρτης.Μακαρι να ανεβει ψηλα η κατηγορια μας με εσας ως εκπροσωπο.

Μετα και απο αυτο το αποτελεσμα το πρωταθλημα δειχνει να εχει μια θεση ανοιχτη και Σουρμενα με Καστελλα και Αρμενικη θα παλεψουν ως το τελος,με προβαδισμα στην Καστελλα μετα και την φυγη του 6 απ τα Σουρμενα για τη θητεια του αν δεν κανω λαθος.

Οποιος γνωριζει ας μας ενημερωσει για το Αρμενικη-Τραχωνες ποτε θα γινει το αναβληθεν...

Καλη δυναμη σ ολους....
traxonas
Φιλε swko, σ' ευχαριστω για τα καλα σου λογια για την ομαδα. Αν σε εντυπωσιασε η οργανωση μας στο ανδρικο,
η δουλεια και η οργανωση στις υποδομες θα σε αφησει αφωνο(χε,χε, να βλογησω και τα γενια μου λιγο, σαν
υπευθυνος υποδομων rolleyes.gif

Το 12 ηταν ο Καρκουλιας που επιστρεφει σιγα σιγα απο εγχειρηση προσαγωγων. Ο Πριφτακης φετος δεν κατεβηκε καθολου
λογω χιαστων.

Δεν θεωρω πως τα Σουρμενα ηταν ανυπαρκτα-οπως λες. Αντιθετως, εχει πολυ καλες μοναδες και παικτες-μαχητες. Απλα επαναλαμβανω οτι ΕΜΕΙΣ ημασταν παρα πολυ διαβασμενοι στα παιχνιδια τους και μπλοκαραμε ευκολα σχεδον καθε επιθετικη τους ενεργεια. Δεν μπηκαμε στο παιχνιδι τυχαια και ο,τι γινει εγινε. Και αυτο το χρεωνω στον κοουτς Σολωμο και το σκαουτινκ του.

Το αναβληθεν με Αρμενικη δεν γνωριζουμε ποτε θα γινει. Ελπιζω προς το τελος του μηνα γιατι δεν βγαινει αλλιως.

Οσον αφορα το ματς κυπελλου με Ελευθερια χαιρομαι που εσυ και καποιοι αλλοι φιλοι στο forum εχετε αυτην την
θετικη αποψη και υποστηριξη για την ομαδα μας. Περιμενουμε να μας υποστηριξετε και στο γηπεδο την Τεταρτη.
Ειναι ψηλα ο πηχης, αλλα η θετικη ενεργεια απο την εξεδρα σου δινει αλλη δυναμη. icon_workout.gif

Αν ισχυει αυτο που λες για το νο6 των Σουρμενων, τοτε μιλαμε για μεγαλη απωλεια για την ομαδα τους που πιστευω
οτι στηριζει πολυ το παιχνιδι της στο φοβερο σουτ του απο την περιφερεια.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.