Help - Search - Members - Calendar
Full Version: CSKA Moscow vs. Panatinaikos Athens
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2013-14
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
Dreamerpanos
Παρασκευή 7 η ώρα είναι παίδες....
priest
QUOTE(bbplayer @ Apr 23 2014, 21:28 ) *
και αύριο να είναι δε μασάμε. Το θέμα είναι να βάλει μέσα Μίλος. laugh.gif

επειδή έχει μετακίνηση ομάδας, μου φαίνεται δύσκολο να είναι Παρασκευή. Θα δούμε, δε γνωρίζω ακριβώς

Παρασκευη ειναι σιγουρα.
shtarkws
QUOTE(belalik @ Apr 23 2014, 21:18 ) *
Ε .. οχι ρε φιλε ... δε φτανει το χιτσκοκικο φιναλε (που λεει και μια ψυχη) ..

Το ματς ηταν αθλιο .. Νομιζω απο τους χειροτερους αγωνες μπασκετ που εχω δει σε τετοιο επιπεδο.

Υπαρχουν ματς που ειναι κρισιμα, εχουν εναλλαγες, κρινονται στο τελος, αλλα βλεπουμε και μπασκετ. Αυτο ηταν κακοποιηση του αθληματος..


Διαφωνώ

Ειδαμε αμυνες σεμιναριακου επιπέδου και καποια καλάθια υψηλού επιπέδου, εναλλαγές του σκορ και συγκινήσεις. Φυσικά υπάρχει και το nba
colonel gomelsky
QUOTE(shtarkws @ Apr 23 2014, 21:31 ) *
Διαφωνώ

Ειδαμε αμυνες σεμιναριακου επιπέδου και καποια καλάθια υψηλού επιπέδου, εναλλαγές του σκορ και συγκινήσεις. Φυσικά υπάρχει και το nba


Πέρα από αυτά που συμφωνώ, θέαμα δεν ήταν το κάρφωμα του Γκιστ; Το τρίποντο από τα 8μ του Φώτση; Τα σουτάκια με στεπ μπακ ενώ η μπάλα καίει του Γουίμς; Μια χαρά θεαματικό ήταν το παιχνίδι και όταν η μπάλα έμπαινε αλλά και όταν δεν έμπαινε, αφού γίνονταν πραγματικές μάχες για τα ριμπάουντ.

belalik
QUOTE(shtarkws @ Apr 23 2014, 21:31 ) *
Διαφωνώ

Ειδαμε αμυνες σεμιναριακου επιπέδου και καποια καλάθια υψηλού επιπέδου, εναλλαγές του σκορ και συγκινήσεις. Φυσικά υπάρχει και το nba



Δεν συμφωνω, αλλα δεν εχει σημασια ...

Νομιζω περισσοτερο ηταν κακες επιθεσεις παρα καλες αμυνες. Η ΤΣΣΚΑ επαιζε isolation του γουιμς στο τελος, βρεξει-χιονισει, και ο ΠΑΟ ουσιαστικα οτι να-ναι, σπασιματα και 3π .. Παρα πολλα λαθη, νευρικοτητα, λιγες συνεργασιες.. Τεσπα, οτι εχει ενταση και ειναι κρισιμο παντα εχει αγωνια και το βλεπεις ευχαριστα - αλλα δεν νομιζω σε καμια περιπτωση οτι ειναι μπασκετ ψηλου επιπεδου..

Τεσπα - οπως ειπα δεν εχει σημασια, μπραβο στον ΠΑΟ για τη νικη, ενα ματς εμεινε - ολα γινονται.. Αν ξεκινησει καλα, η ρωσοι θα εχουν πολυ νευρικοτητα..
AKRG
Ώρες - ώρες η άμυνα που παίζαμε άγγιζε την τελειότητα, δεν πίστευα με τίποτα πριν την σειρά πως θα έβλεπα εναντίον της ΤΣΣΚΑ θα έβλεπα ότι οι Ψηλοί μας σχεδόν θα "καθάριζαν" το ματς και οι κοντοί μας θα έκανα οτι μπορούσαν να το χάσουν !!
shtarkws
Μπράμος 0 Ραιτ 0 Καρι 2 Ουκιτς 3 = 5 ποντοι
Διαμαντίδης 7 με 15 σουτ και 4 βολές
Συνολικα 11 πόντους απο την περιφέρεια

Για όποιον αναρωτιέται τι πρέπει να γίνει για να κερδίσουμε
whaler
Μολις γυρισα απο το γηπεδο,καταρχας με λυπησε λιγο που δεν ειδα το ΟΑΚΑ γεματο, υπηρχαν πολλα κενα και δεν νομιζω οτι το αξιζει αυτη η ομαδα. Στα του ματς, εκει που αρχικα, θεωρητικα, πονουσαμε (στους ψηλους), απο εκει πηραμε τα 2 παιχνιδια και ενω οι περιφεριακοι πλην ΔΔ-Ματσιουλις απλα δεν υπηρχαν. Δε γινεται σε ΕΝΑ παιχνιδι να παμε, οχι τελεια, αλλα αξιολογα τουλαχιστον, στα τριποντα απο τους Καρι, Μπραμος????
Οσο για τον Ουκιτς, εριξα κι εγω τα καντηλια μου και πραγματικα τα αξιζει αυτος ο ανθρωπος (3ποντο στο τρανζισιον, χαμενη βολη, η φαση με την ντριμπλα κλπ) ΑΛΛΑ η αμυνα του στον Γουιμς οσο ηταν μεσα ηταν παραπανω απο καλη.

ΥΓ: Μην αρχισουμε παλι τις συζητησεις για τον Διαμαντιδη, νομιζω δεν εχει νοημα!
T.W.Is.M.
Δεν ειδα το παιχνιδι παρα μονο μερικα λεπτα στο τελος του 1ου και αρχες του 2ου δεκαλεπτου. Ηθελα μονο να πω συγχαρητηρια στον Παναθηναικο και ελπιζω να ακολουθησει η δικη μου ομαδα.
Dred11
Παίδες τώρα συνήλθα λίγο και έβλεπα τα στατιστικά. Μπορεί και να το έχω λίγο χαμένο, αλλά βλέπω καλά; Κρατήσαμε άποντους Κριάπα, Χάινς, Καούν, Βοροντσέβιτς και τον Κρίστιτς στον 1 πόντο; Είναι δυνατόν;
Σόρυ αλλά προφανώς ήταν λάθος του συντάκτη στα prasinanea.gr. O Βοροντσέβιτς είχε 5, ο Καούν 11, Κριάπα, Χάινς από 2 και ο Κρίστιτς 1. Και πάλι θεωρώ ότι εκμηδενίσαμε την frontline τους.
AKRG
QUOTE (Dred11 @ Apr 23 2014, 22:31 ) *
Παίδες τώρα συνήλθα λίγο και έβλεπα τα στατιστικά. Μπορεί και να το έχω λίγο χαμένο, αλλά βλέπω καλά; Κρατήσαμε άποντους Κριάπα, Χάινς, Καούν, Βοροντσέβιτς και τον Κρίστιτς στον 1 πόντο; Είναι δυνατόν;


Η άμυνα μας ήταν απλά απολαυστική !

Παναθηναϊκός (Αλβέρτης): Μπράμος, Κάρι 2, Μπατίστ 2, Φώτσης 8, Ούκιτς 3, Λάσμε 13, Μαυροκεφαλίδης 10, Διαμαντίδης 7, Γκιστ 12, Ματσιούλις 15, Ράιτ
ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Μεσίνα): Μίτσοβ 15, Φριντζόν 8, Τζάκσον 7, Πάργκο Τζέρ. 5, Κρστιτς 1, Γουίμς 12, Βοροντσέβιτς 5, Κάουν 11, Κριάπα 2, Χάινς 2

(clopy-paste από gazzetta.gr)
shtarkws
QUOTE(Dred11 @ Apr 23 2014, 22:31 ) *
Παίδες τώρα συνήλθα λίγο και έβλεπα τα στατιστικά. Μπορεί και να το έχω λίγο χαμένο, αλλά βλέπω καλά; Κρατήσαμε άποντους Κριάπα, Χάινς, Καούν, Βοροντσέβιτς και τον Κρίστιτς στον 1 πόντο; Είναι δυνατόν;


οχι

η στατιστική που είδες ειναι λάθος. Πόσο ακριβώς σκόραραν δεν θυμάμαι αλλα σκόραραν
xristos_metal
Ο παναθηναικος επεσε απο την ακροπολη και αντι να σκοτωθει, σηκωθηκε και αρχισε να τρεχει. Αυτο εγινε σημερα.

Reggie Miller 31
Πραγματικά η ομάδα στην άμυνα μασάει σίδερα, αλλά στην επίθεση τίποτα! Αν χάναμε σήμερα θα ηταν ίσως η πιο ξενέρωτη, η πιο άθλια ήττα μέσα στο ΟΑΚΑ... Εδώ είναι που φαίνεται ότι θέλουμε κανονικό προπονητή! Για Ούκιτς, πραγματικά κάνω υπομονή να λήξει το συμβόλαιο το καλοκαίρι κ να πάει στο καλό! 2-1 αιφνιδιασμός και του φεύγει η μπάλα απο τα χέρια! Στο καλό αγόρι μου! Μετά τον Λάκοβιτς, έχεις κερδίσει επάξια μια θέση στο Hall of Shame των παικτών που έχουν φορέσει την πράσινη φανέλα! Πλέον, ένα παιχνίδι ακόμα κ πραγματικά δεν ξέρω τι αντοχές έχει αυτή η ομάδα... Γενικά αυτό που της λείπει κυρίως είναι το καθαρό μυαλό!

ΥΓ Μπράβο σε όσους ήμασταν μέσα σήμερα κ όσοι πανηγυρτζίδες δεν έκαναν την τιμή ελπίζω να μην γλύφουν για εισιτήρια στους τελικούς! είναι ντροπή να παίζουμε τέτοιο αγώνα κ να μην ειναι γεμάτο το γήπεδο!
ΥΓ2 Μπράβο κ στους έξυπνους που πήγαν να τα βάλουν με τις γιαγιάδες κ τα παιδάκια της ΤΣΣΚΑ... Είστε μάγκες ρε! Την είπατε σε οργανωμένους Ρώσους χούλιγκαν! Το βράδυ κοιμηθείτε ήσυχοι κ χαρούμενοι... κατάντια...
AKRG
QUOTE (xristos_metal @ Apr 23 2014, 22:45 ) *
Ο παναθηναικος επεσε απο την ακροπολη και αντι να σκοτωθει, σηκωθηκε και αρχισε να τρεχει. Αυτο εγινε σημερα.


Πρώτα έπεσε η ΤΣΣΚΑ από την ακρόπολη, και μετά εμείς είναι η ολόκληρη η αλήθεια και μετά εμείς ...
j-kidd13
Δεν ειδα το ματς δυστυχως,μπραβο στην ομαδα για τη νικη,αν και δεν το πιστευα απο τη στιγμη που πηγε παραταση.Ο Διαμαντιδης ηταν τοσο χαλια οσο λεει η στατιστικη??(Δεν με ξεγελανε οι 6 ασιστ και τα 4 κλεψιματα tongue.gif )
bul_69
Πολύ μεγάλη η νίκη σήμερα αλλά δεν πρέπει να μας ξεγελάσει αυτό και να μην εστιάσουμε στην προβληματική μας επίθεση, εκτός απ' το πρώτο δεκάλεπτο που τα πήγαμε πολύ καλά. Πραγματικά αν ήμουν ο Ούκιτς θα πήγαινα για τεστ IQ, δεν γίνονται αυτά τα πράγματα που έκανε σήμερα. Ο Ματσιούλις πολύ καλός, πολύ πάθος και ένταση αλλά και πάλι έκανε κάποια χαζά φάουλ, Λάσμε και Μαύρος θηρία!!!!
shtarkws
Για να γίνει κατανοητή η κλάση του αρχηγού, στην χειρότερη χρονιά της καριέρας του κατ εμε, εχει σπασει το ρεκόρ των ασιστ σε μια χρονιά με 178 εως τώρα. Αν επικεντρωθεί στην οργάνωση μπορεί να γίνει ακόμη πιο σημαντικός παράγοντας
spysta
εχοντας δει συνολικα σχεδον ολα τα παιχνιδια στους 8 .. και με βαση την γενικοτερη εικονα των ομαδων , πιστευω οτι μετα την Γαλατα .. ΠΑΟ και ΤΣΣΚΑ ειναι οι χειροτερες ομαδες των play offs

και βασικα .. ο ΠΑΟ ειναι καλυτερη ομαδα .. παιζει πιο σωστο μπασκετ.
πραγματικα ο Μεσινα τινει να γινει ο νεος Σκαριολο .. να εχει ΟΛΑ τα λεφτα του κοσμου και να παρουσιαζει αυτο το ΕΚΤΡΩΜΑ .. μια ομαδα πιο αργη και απο το θανατο που παιζει με Καουν Κριστιτς στην ιδια 5αδα , και με one man show απο Ουιμς ..
τρατζικ

ο ΠΑΟ ΑΝ ειχε ενα ακομα καλο ψηλο κορμι να ριξει ξυλο και λιγο πιο φρεσκα ποδια στην περιδερεια (πχ Ουκιτς Καρι να ηταν σε καλυτερη φαση) .. θα την ειχε καθαρισει ΕΥΚΟΛΑ την αρκουδα (πραγματικα σιχτιριζω που δεν επεσε ο ΟΣΦΠ με τους Ρωσσους)

την Παρασκευη ειναι ΚΑΘΑΡΑ θεμα κουρασης το παιχνιδι ...
ΟΠΟΙΟΣ αντεξει θα νικησει.
ο ΠΑΟ ΑΝ αντεξουν οι ΔΔ,Λασμε,Καρι,Μασιουλις .. πραγματικα μπορει να κανει την ανατροπη και για εμενα την αξιζει γιατι συνολικα εχει παρουσιαστει καλυτερος στην σειρα (το πρωτο ματς το εχασε μονος του)

ΤΡΑΓΙΚΟ πραγμα της Ευρωλιγκα να βαλει το 5ο παιχνιδι 2 μερες μετα ... ΕΛΕΟΣ δηλαδη.
AKRG
QUOTE (shtarkws @ Apr 23 2014, 23:51 ) *
Για να γίνει κατανοητή η κλάση του αρχηγού, στην χειρότερη χρονιά της καριέρας του κατ εμε, εχει σπασει το ρεκόρ των ασιστ σε μια χρονιά με 178 εως τώρα. Αν επικεντρωθεί στην οργάνωση μπορεί να γίνει ακόμη πιο σημαντικός παράγοντας


Μη λες τέτοια ! αφού είναι χώμα και δεν κάνει ντραιβς !! χαχαχα να αποσυρθεί από φέτος ...
bbplayer
τριπλάσιο μπάτζετ

μικρότερος ΜΟ

κανονικός προπονητής

και είμαστε στο 2-2 και θα είχαμε περάσει εάν δεν αυτοκτονούσαμε στο πρώτο ματς.

από μένα μόνο "μπράβο" σε αυτά τα παιδιά. εάν είχαμε διορθώσει 2-3 λεπτομέρεις από την αρχή της χρονιάς θα είμαστε ΦΦ τώρα


Η ΤΣΣΚΑ είναι ομάδα που την καταβάλεις πολύ δύσκολα. Δε σε θαμπώνει με την απόδοσή της αλλά δεν τους κερδίζεις εύκολα. Εάν περάσει αυτό θα φανεί πανηγυρικά στο ΦΦ
AKRG
QUOTE (bbplayer @ Apr 23 2014, 23:59 ) *
Η ΤΣΣΚΑ είναι ομάδα που την καταβάλεις πολύ δύσκολα. Δε σε θαμπώνει με την απόδοσή της αλλά δεν τους κερδίζεις εύκολα. Εάν περάσει αυτό θα φανεί πανηγυρικά στο ΦΦ


Θυμίζει λίγο τον Παναθηναϊκό του 2011, δεν είναι "φαντεζί" αλλά αν περάσει Φ4 θα το σηκώσει να το θυμηθείς
bbplayer
QUOTE (andykrg @ Apr 24 2014, 00:03 ) *
Θυμίζει λίγο τον Παναθηναϊκό του 2011, δεν είναι "φαντεζί" αλλά αν περάσει Φ4 θα το σηκώσει να το θυμηθείς


είναι και η Μπάρτσα σοβαρή ομάδα. Ασε να δούμε τι θα γίνει. Μπορεί να παίξουμε εμείς τελικό smile.gif
paodynasty
πάντως ο Ουκιτς δεν τόσο κακός όσο φάνηκε. ναι είχε κακές αποφάσεις που αναφέρθηκαν ήδη (όχι η βολή πάντως, για μένα έπρεπε να τη βάλει) αλλά στο +/- είχε το μοναδικό και εκπληκτικό (ειδικά για το πόσο κλειστό ήταν το παιχνίδι) 18 !!!!!!!!! respect

είναι τόοοσο μεγάλο το νούμερο που κάτι πρέπει να λέι δε μπορεί να είναι τυχαίο
MaJesty23
Σκόρπιες σκέψεις

-Γελάω με τους γνώστες που το καλοκαίρι,λέγανε οτι ο Φώτσης δεν είναι για εθνική. blink.gif .Οχι είναι πιο χρησιμος ο Νεάντερταλ ο Καιμάκ.
-Ο Ουκιτς δίνει και την ψυχή του,οτι και αν λέμε.Όσοι ξέρουν απο μπασκετικους τραυματισμούς καταλαβαίνουν.Ναι παίζει χάλια αλλα δεν θα μηδενίσω κάποιον που μου χάρισε double (σε μεγάλο βαθμό)
-Αλβέρτης στον πάγκο μου θυμίζει εμένα στην σχολή ,όταν ήμουν αδιάβαστος.Κοιτάζει γύρω,κοιτάζει τον πάγκο,όπως κοίταζα εγώ ψάχνοντας την θεία φώτιση γύρω γύρω στο αμφιθέατρο.Δρόμο το καλοκαίρι Φραγκίσκο να ρθεί κάνενας προπονητής.
-Κάρυ το καλοκαιρί adios amigo.Έχει προσφέρει αλλά 2 34 αρηδες στα γκάρντ ,είναι τραγικο.Ευτυχώς ερχεται ο Κατσιβελάκος που τον πιστεύω.Eπίσης για μένα Wright πρέπει να μείνει,γιατί δίνει ενέργεια.


Τωρα για Παρασκευή δεν περιμένω και πολλά...η ομάδα έχει αδείασει νομίζω.Μακάρι Θεέ μου(στον Μήτσο μιλάω),να με διαψεύσεις.Πλησιάζει η αυλαία για τον αρχηγό και θα θέλα μια μέγάλη εμφάνιση,ετσι για να μας το βούλωσει το στοματάκι μας.


YΓ.Δεν ξέρω αν είμαστε η χειρότερη μεγάλε μου αλλά στα τελευταία 10 ματς μου χεις πάρει 2.Και το τελευταίο με τρίποντο απο το Olympico,όποτε χαμηλά η μπάλα. cool.gif
paodynasty
QUOTE(bbplayer @ Apr 24 2014, 00:30 ) *
είναι και η Μπάρτσα σοβαρή ομάδα. Ασε να δούμε τι θα γίνει. Μπορεί να παίξουμε εμείς τελικό smile.gif


wink.gif
louie
το ειχα πει και πριν τον προηγουμενο αγωνα και συνεχιστηκε και σημερα. οι 2 σουτερ της ομαδας, μπραμος και καρι, εχουν σε αυτη τη σειρα 1/22 τριποντα αθροιστικα... δεν γινεται αυτο το πραγμα, δηλαδη και στην τυχη να πετας την μπαλα προς το καλαθι πρεπει να βαλεις παραπανω απο 1 στα 22.

η ομαδα συνολικα εχει 23,2% στα τριποντα στην σειρα. προφανως η τσσκα κανει καλη δουλεια στο να μας περιοριζει αλλα και παλι καποια στιγμη πρεπει να εχουμε πανω απο 30% το οποιο δεν ειναι και τρελο ποσοστο να ζητα κανεις!!

εχουμε την δυνατοτητα να περασουμε αλλα φοβαμαι παρα πολυ την κουραση... ανοησια να γινεται και ο 5ος αγωνας την ιδια βδομαδα.
bbplayer
QUOTE (MaJesty23 @ Apr 24 2014, 00:33 ) *
Σκόρπιες σκέψεις

-Γελάω με τους γνώστες που το καλοκαίρι,λέγανε οτι ο Φώτσης δεν είναι για εθνική. blink.gif .Οχι είναι πιο χρησιμος ο Νεάντερταλ ο Καιμάκ.
-Ο Ουκιτς δίνει και την ψυχή του,οτι και αν λέμε.Όσοι ξέρουν απο μπασκετικους τραυματισμούς καταλαβαίνουν.Ναι παίζει χάλια αλλα δεν θα μηδενίσω κάποιον που μου χάρισε double (σε μεγάλο βαθμό)
-Αλβέρτης στον πάγκο μου θυμίζει εμένα στην σχολή ,όταν ήμουν αδιάβαστος.Κοιτάζει γύρω,κοιτάζει τον πάγκο,όπως κοίταζα εγώ ψάχνοντας την θεία φώτιση γύρω γύρω στο αμφιθέατρο.Δρόμο το καλοκαίρι Φραγκίσκο να ρθεί κάνενας προπονητής.
-Κάρυ το καλοκαιρί adios amigo.Έχει προσφέρει αλλά 2 34 αρηδες στα γκάρντ ,είναι τραγικο.Ευτυχώς ερχεται ο Κατσιβελάκος που τον πιστεύω.Eπίσης για μένα Wright πρέπει να μείνει,γιατί δίνει ενέργεια.


Τωρα για Παρασκευή δεν περιμένω και πολλά...η ομάδα έχει αδείασει νομίζω.Μακάρι Θεέ μου(στον Μήτσο μιλάω),να με διαψεύσεις.Πλησιάζει η αυλαία για τον αρχηγό και θα θέλα μια μέγάλη εμφάνιση,ετσι για να μας το βούλωσει το στοματάκι μας.


YΓ.Δεν ξέρω αν είμαστε η χειρότερη μεγάλε μου αλλά στα τελευταία 10 ματς μου χεις πάρει 2.Και το τελευταίο με τρίποντο απο το Olympico,όποτε χαμηλά η μπάλα. cool.gif


πού να δεις και το απιχαιρετιστήριο πάρτυ που του ετοίμαζαν κάποιοι άλλοι , εκεί κατά το Γενάρη, αλλά τώρα δεν τους βλέπω πολύ ζωηρούς rolleyes.gif

Όπως είπες κι εσύ , έχουμε δυο 34άρηδες στα γκαρντ. Οπότε δε μας παίρνει να είναι λιώμα ο Ούκιτς. Σήμερα δε φάνηκε να έχει πρόβληαμ στα πόδια. Ας κάνει 100 σουτ υπό καλές προϋποθέσεις και ας τα χάσει και τα 100.
Εκεί μπορεί να είναι από τα πόδια και δε θα του πει και κανείς τίποτα. Πάντως όχι εγώ. Αλλά σήμερα έδειξε, για ακόμα μια φορά , ότι το θέμα είναι το μυαλό του. Και καλά, άστη τη βολή. Χάνονται βολές.
Ο Μήτσος με τις δικές του μας έκαψε στη πρώτο ματς. Όμως οι άλλες του επιλογές ήταν τραγικές. Παίζει μπάσκετ αλάνας αυτός και πάντα έτσι θα είναι. Και εντάξει όταν είσαι στη Φενέρ παίξε μπάσκετ αλάνας δε θα σου πει και κανείς τίποτα. Όμως είσαι στον Παναθηναϊκό και η ομάδα προηγείται από την τρελάρα σου

QUOTE (paodynasty @ Apr 24 2014, 00:32 ) *
πάντως ο Ουκιτς δεν τόσο κακός όσο φάνηκε. ναι είχε κακές αποφάσεις που αναφέρθηκαν ήδη (όχι η βολή πάντως, για μένα έπρεπε να τη βάλει) αλλά στο +/- είχε το μοναδικό και εκπληκτικό (ειδικά για το πόσο κλειστό ήταν το παιχνίδι) 18 !!!!!!!!! respect

είναι τόοοσο μεγάλο το νούμερο που κάτι πρέπει να λέι δε μπορεί να είναι τυχαίο


αυτό τι σημαίνει ρε παιιδά???!! άλλοι το παίρνουν σοβαρά υπόψη και άλλοι λένε ότι είναι απάτη. Από εμάς εδώ εννοώ.
bul_69
QUOTE (louie @ Apr 24 2014, 00:36 ) *
ανοησια να γινεται και ο 5ος αγωνας την ιδια βδομαδα.


Για άλλη μια φορά η διοργανώτρια δείχνει το πόσο αστεία έχει στηθεί σε κάποια πράγματα η Euroleague.Το πέμπτο ματς έπρεπε να γίνει τη Δευτέρα ώστε να προλάβουν να ξεκουραστούν, όχι τίποτ άλλο αλλά δεν θα ξέρουμε αν ο Ούκιτς θα παίζει όπως παίζει γιατί είναι κουρασμένος ή για την μόνιμη τρικυμία που έχει στο κεφάλι του smile.gif
TakeshyKurosawa
Σπουδαία νίκη για ΠΑΟ που δεν μπορείς ουσιαστικά να πεις ότι πήγε να αυτοκτονήσει, αλλά ότι πήγε να του κλέψει το ματς ίσως ο ατομικά πιο ταλαντούχος παίχτης που παίζει στην Ευρώπη. Οι ισορροπίες θα αλλάξουν στο επόμενο ματς με την επιστροφή Τεόντοσιτς. Αλλάζει το αμυντικό πλάνο που έδινε συνεχώς σουτ στο Άαρον Τζάξον που είπαμε δεν είναι για εδώ. Πιστεύω ότι το επόμενο ματς θα εξαρτηθεί καθαρά από την απόδοση των Τεόντοσιτς και Γουίμς.
Reggie Miller 31
QUOTE (bbplayer @ Apr 23 2014, 23:39 ) *
πού να δεις και το απιχαιρετιστήριο πάρτυ που του ετοίμαζαν κάποιοι άλλοι , εκεί κατά το Γενάρη, αλλά τώρα δεν τους βλέπω πολύ ζωηρούς rolleyes.gif

Όπως είπες κι εσύ , έχουμε δυο 34άρηδες στα γκαρντ. Οπότε δε μας παίρνει να είναι λιώμα ο Ούκιτς. Σήμερα δε φάνηκε να έχει πρόβληαμ στα πόδια. Ας κάνει 100 σουτ υπό καλές προϋποθέσεις και ας τα χάσει και τα 100.
Εκεί μπορεί να είναι από τα πόδια και δε θα του πει και κανείς τίποτα. Πάντως όχι εγώ. Αλλά σήμερα έδειξε, για ακόμα μια φορά , ότι το θέμα είναι το μυαλό του. Και καλά, άστη τη βολή. Χάνονται βολές.
Ο Μήτσος με τις δικές του μας έκαψε στη πρώτο ματς. Όμως οι άλλες του επιλογές ήταν τραγικές. Παίζει μπάσκετ αλάνας αυτός και πάντα έτσι θα είναι. Και εντάξει όταν είσαι στη Φενέρ παίξε μπάσκετ αλάνας δε θα σου πει και κανείς τίποτα. Όμως είσαι στον Παναθηναϊκό και η ομάδα προηγείται από την τρελάρα σου



αυτό τι σημαίνει ρε παιιδά???!! άλλοι το παίρνουν σοβαρά υπόψη και άλλοι λένε ότι είναι απάτη. Από εμάς εδώ εννοώ.

+1 για Ροκο... πραγματικά οι βολές δεν είναι το θέμα, αλλά όταν τον βλέπεις να του φεύγει η μπάλα στον αιφνιδιασμό ή να κάνει μπούκες με τα δέντρα μέσα στο καλάθι, τρελαίνομαι! πάντως πραγματικά τον θέλουμε! Για Μπράμο-Κάρι συμφωνώ κ γω! Μακάμπι τρομερό μπάσκετ! λογικά θα είναι τελικό με Μπάρτσα... Ο Μπλατ μένει ελεύθερος το καλοκαίρι;;;;;;;;;;;;
louie
QUOTE (bul_69 @ Apr 24 2014, 00:45 ) *
Για άλλη μια φορά η διοργανώτρια δείχνει το πόσο αστεία έχει στηθεί σε κάποια πράγματα η Euroleague.Το πέμπτο ματς έπρεπε να γίνει τη Δευτέρα ώστε να προλάβουν να ξεκουραστούν, όχι τίποτ άλλο αλλά δεν θα ξέρουμε αν ο Ούκιτς θα παίζει όπως παίζει γιατί είναι κουρασμένος ή για την μόνιμη τρικυμία που έχει στο κεφάλι του smile.gif


2 αγωνες την πρωτη βδομαδα, 2 την δευτερη και αν χρειαστει τον τελευταιο ξεχωριστα ειναι το καλυτερο για την διοργανωση. οι αγωνες θα γινονταν στην καλυτερη δυνατη κατασταση των ομαδων και με τον χρονο που θα υπηρχε η ανυπομονησια θα τους εκανε να φαινονται σαν τελικοι. τωρα ειναι λες και γινονται με βιασυνη.
Anaz
Προσωπικη αποψη..Ο Μεσινα δεν εχει την προσωπικοτητα για να συγκαταλεγεται στους κορυφαιους.
Κι αν μαλιστα συνεχισει να επαναπαυεται στις δαφνες του παρελθοντος, τον βλεπω στο αμεσο μελλον να φευγει απο το προσκηνιο..
Την σειρα την εχω δει αποσπασματικα, αλλα εχω ακριβως την ιδια εικονα με αυτη που λεει ο spysta. Το λεω ολη τη χρονια οτι κανει τρομερα κακη διαχειριση. Τωρα που του φυγε κι ο Μιλος απροοπτα, εμεινε γυμνος,γιατι εξ'αρχης την ειχε δει πολυ λαθος. Το μονο που τον σωζει ειναι οτι εχει δουλεψει πολυ την αμυνα του.
Γενικα η συγκεκριμενη σειρα εχει πολυ κακο θεαμα, το εντελως αντιθετο απο το Ολυμπιακος-Ρεαλ, αλλα μην ξεγελιεστε. Ειναι πολυ δυσκαταβλητες ομαδες και οι δυο, και σε συνδυασμο και με το καλο σταυρωμα στο final four, ανετα μπορει να γινει η "εκπληξη".

Επειδη δεν εχω πολυ-δει τα ματς, μπορει να μου εξηγησει καποιος γιατι παιζει τοσο λίγο ο Χαινς?
j-kidd13
Θα μου πεις,τι να κανουν με την κατασταση των παικτων,αλλα αυτο το 35:47 του Διαμαντιδη σημερα ειναι για γελια και για κλαμματα μαζι...Ευτυχως που δεν του ειπαν στο τελος να μαζεψει και τις πετσετες στα αποδυτηρια.
Reggie Miller 31
Στην Nova πάλι το ΤΣΣΚΑ-ΠΑΟ... πάλι απο Ρώσους ή Ιταλούς θα τον βλέπουμε τον αγώνα! tongue.gif
bbplayer



QUOTE (Anaz @ Apr 24 2014, 00:53 ) *
Επειδη δεν εχω πολυ-δει τα ματς, μπορει να μου εξηγησει καποιος γιατι παιζει τοσο λίγο ο Χαινς?


δεν είμαι μες στο μυαλό του αλλά σήμερα εμπιστεύτηκε τον Βοροντσεβιτς πολύ , που μπορεί να μη γέμισε τη στατιστική αλλά έχει την πολυτέλεια να τον ανεβάζει ψηλά στην άμυνα για να δυσκολεύει τα δικά μας σουτ. Το ίδιο κάνει και με τον Κριάπα.
Αλλαζε Βοροντσεβιτς/Κριάπα στο PF και έδωσε και πολύ χρόνο στον Καούν στο 5 που μάλλον ήταν ο καλύτερός τοςυ πριν πάρει μπροστά ο Γουιμς

QUOTE (Reggie Miller 31 @ Apr 24 2014, 01:09 ) *
Στην Nova πάλι το ΤΣΣΚΑ-ΠΑΟ... πάλι απο Ρώσους ή Ιταλούς θα τον βλέπουμε τον αγώνα! tongue.gif


καλά είσαι. εγω πετυχάινω κάτι Ρουμάνους!! ohmy.gif laugh.gif

(αλλά μπορεί να μου κάτσει και κανένα Canal + με HD όπως σήμερα!)

QUOTE (TakeshyKurosawa @ Apr 24 2014, 00:50 ) *
Σπουδαία νίκη για ΠΑΟ που δεν μπορείς ουσιαστικά να πεις ότι πήγε να αυτοκτονήσει, αλλά ότι πήγε να του κλέψει το ματς ίσως ο ατομικά πιο ταλαντούχος παίχτης που παίζει στην Ευρώπη. Οι ισορροπίες θα αλλάξουν στο επόμενο ματς με την επιστροφή Τεόντοσιτς. Αλλάζει το αμυντικό πλάνο που έδινε συνεχώς σουτ στο Άαρον Τζάξον που είπαμε δεν είναι για εδώ. Πιστεύω ότι το επόμενο ματς θα εξαρτηθεί καθαρά από την απόδοση των Τεόντοσιτς και Γουίμς.


βασικά και εμείς τον Μίλος περιμένουμε για να αλλάξουν οι ισορροπίες. Ήδη μας έχει λείψει...

το επόμενο ματς , έτσι όπως έχουν δείξει μέχρι τώρα τα πράγματα, θα εξαρτηθεί από το ποσο βενζίνη έχει μείνει στο ρεζερβουάρ του Παναθηναϊκού. Τα 3 από τα 4 ματς αυτό λένε.

Οι ευσεβείς πόθοι βέβαια δεκτοί και κατανοητοί.
spysta
QUOTE(Anaz @ Apr 23 2014, 22:53 ) *
Προσωπικη αποψη..Ο Μεσινα δεν εχει την προσωπικοτητα για να συγκαταλεγεται στους κορυφαιους.
Κι αν μαλιστα συνεχισει να επαναπαυεται στις δαφνες του παρελθοντος, τον βλεπω στο αμεσο μελλον να φευγει απο το προσκηνιο..
Την σειρα την εχω δει αποσπασματικα, αλλα εχω ακριβως την ιδια εικονα με αυτη που λεει ο spysta. Το λεω ολη τη χρονια οτι κανει τρομερα κακη διαχειριση. Τωρα που του φυγε κι ο Μιλος απροοπτα, εμεινε γυμνος,γιατι εξ'αρχης την ειχε δει πολυ λαθος. Το μονο που τον σωζει ειναι οτι εχει δουλεψει πολυ την αμυνα του.
Γενικα η συγκεκριμενη σειρα εχει πολυ κακο θεαμα, το εντελως αντιθετο απο το Ολυμπιακος-Ρεαλ, αλλα μην ξεγελιεστε. Ειναι πολυ δυσκαταβλητες ομαδες και οι δυο, και σε συνδυασμο και με το καλο σταυρωμα στο final four, ανετα μπορει να γινει η "εκπληξη".

Επειδη δεν εχω πολυ-δει τα ματς, μπορει να μου εξηγησει καποιος γιατι παιζει τοσο λίγο ο Χαινς?

πλακα κανεις ?? μιλαμε για ΤΡΑΓΙΚΟ Μεσινο .. πιο απαρχαιωμενο μπασκετ πεθαινεις.
ο Καιλ καθεται στον παγκο για να παιζει διδυμο ο Καουν με τον Κριστιτς ........ wacko.gif
(αυτα να τα βλεπει ο ιδιος , να μαθει απο τα λαθη του , και να απαιτησει να γυρισει το καλοκαιρι στην ΟΜΑΔΑ που τον ανεδειξε)

και η εκπληκτικη αμυνα που λες .. λογω ατομικης ικανοτητας και μεγαλου υψους ειναι τοσο σκληρη.
δεν βλεπεις καποια τρελη ομαδικη λειτουργια
(το μονο φανερα δουλεμενο κομματι των Ρωσσω ειναι το χαιλ λοου στο ποστ .. εκει οκ ειναι ΚΑΛΟΙ.)

#φαση για χαιλαιτ η εξης ...
Ραιτ παιζει σκια και αφηνει 2 μετρα αποσταση στον Παργκο .. ο Παργκο παιρνει σουτακι απο τα 6 μετρα , το βαζει και ο Μεσινα απο τον παγκο του κανει νοημα με τα χερια ''καααλμα κααλμα'' !! (δεν εχει κανει καποιο λαθος σε προηγουμενη φαση και το σουτ το παιρνει στα 10δευτερολεπτα πριν ληξει η επιθεση των Ρωσσων)

#ακομα πιο κλασσικη φαση ..
Φριτζον Καουν βγαινουν 2-1 στον αιφνιδιασμο και ο Φριτζον τραβαει χειροφρενο και κανει τετακε πρς τα πισω ..

#τριτη φαση για χαιλατ (επαναλαμβανομενη πολλες φορες)
Ουιμς την μπαλλα .. οι αλλοι απλωμενοι στις γωνιες .. νταπα ντουπα ο Ουιμς , ξανα νταπα ντουπα ο Ουιμς .. σουτ ο Ουιμς.

ΑΥΤΗ τη ΤΣΣΚΑ εφτιαξε ο Ετορε Σκαριολο Μεσινα .. μια πραγματικα ΑΣΥΝΔΕΤΗ ομαδα , με τα μυρια του κοσμου μαλιστα.

ειναι να χτυπας το κεφαλι σου στον τοιχο
TakeshyKurosawa
QUOTE (bbplayer @ Apr 24 2014, 01:14 ) *
βασικά και εμείς τον Μίλος περιμένουμε για να αλλάξουν οι ισορροπίες. Ήδη μας έχει λείψει...

το επόμενο ματς , έτσι όπως έχουν δείξει μέχρι τώρα τα πράγματα, θα εξαρτηθεί από το ποσο βενζίνη έχει μείνει στο ρεζερβουάρ του Παναθηναϊκού. Τα 3 από τα 4 ματς αυτό λένε.

Οι ευσεβείς πόθοι βέβαια δεκτοί και κατανοητοί.


Δεν υπάρχει σύγκριση Τεόντοσιτς με Άαρον. Από καμία άποψη. Η διαφορά ποιότητας πιστεύω είναι παραπάνω από εμφανής. Ο Γουίμς ήταν καταστροφικός σήμερα μέχρι να πάρει μπρος. Πιστεύω ότι ο ΠΑΟ θα εμφανίσει ξανά το μαχητικό του πρόσωπο και αν Τεόντοσιτς και Γουιμς είναι πεσμένοι θα πάρει τη νίκη. Αν αυτοί κάνουν καλό παιχνίδι από την αρχή τότε δεν νομίζω ότι είναι στο χέρι του ΠΑΟ. Αυτοί είναι οι μόνοι 2 παίχτες που μπορούν να κάνουν την ουσιαστική διαφορά επιθετικά.

ps. Αν παίξεις στον Τεόντοσιτς την άμυνα που παίζεις στον Τζάξον μπορεί να σου βάλει καμιά 25 ποντάκια.
bbplayer
QUOTE (TakeshyKurosawa @ Apr 24 2014, 01:33 ) *
Δεν υπάρχει σύγκριση Τεόντοσιτς με Άαρον. Από καμία άποψη. Η διαφορά ποιότητας πιστεύω είναι παραπάνω από εμφανής. Ο Γουίμς ήταν καταστροφικός σήμερα μέχρι να πάρει μπρος. Πιστεύω ότι ο ΠΑΟ θα εμφανίσει ξανά το μαχητικό του πρόσωπο και αν Τεόντοσιτς και Γουιμς είναι πεσμένοι θα πάρει τη νίκη. Αν αυτοί κάνουν καλό παιχνίδι από την αρχή τότε δεν νομίζω ότι είναι στο χέρι του ΠΑΟ. Αυτοί είναι οι μόνοι 2 παίχτες που μπορούν να κάνουν την ουσιαστική διαφορά επιθετικά.


Η πιθανή είσοδος του Τεόντοσιτς θα προσθέσει ακόμα έναν σουτέρ στην περιφέρεια με ότι αυτό συνεπάγεται για την άμυνα τη δική μας. Αυτό είναι σωστό . Προσωπικά προτιμώ αυτού του είδους το παιχνίδι εναντίον μας από το να περνάνε τη μπάλα μέσα με τα κορμιά που έχουν.
Δεν ξέρω πόση αποχή έχει ο Τεόντοσιτς αλλά σε τέτοιο ματς δε θεωρώ ότι θα πάρει πολύ χρόνο

@ 25 ο Τεόντοσιτς φέτος έχει βάλει μόνο στην Κούμπαν και ο Παναθηναϊκός δεν είναι Κούμπαν

Αυτά που γραφει o spysta τα κάνει ο Μεσίνα γιατί έχει καεί. Πέρσι στον ημιτελικό έκαναν περισσότερα 3ποντα από ότι 2ποντα και μιλάμε για ημιτελικό ΦΦ και όχι για κάποιο τυχαίο παιχνίδι. Έπαιρνε τη μπάλα ο καθένας και έκανε ότι του πέρναγε από το μυαλό για να το πω κομψά.
Όσο για τον Γουιμς δε βλέπω τι "χειρότερο" κάνει από το Ρούντι στο άλλο ζευγάρι. Από το σπίτι του την πετάει ο Ισπανός στις 3 φορές από τις 5. Όταν μπαίνουν βάζει 53 πόντους ημίχρονο. Όταν δε μπαίνουν , χτίζει τα καλάθια όπως απόψε
TakeshyKurosawa
QUOTE (bbplayer @ Apr 24 2014, 01:39 ) *
Η πιθανή είσοδος του Τεόντοσιτς θα προσθέσει ακόμα έναν σουτέρ στην περιφέρεια με ότι αυτό συνεπάγεται για την άμυνα τη δική μας. Αυτό είναι σωστό . Προσωπικά προτιμώ αυτού του είδους το παιχνίδι εναντίον μας από το να περνάνε τη μπάλα μέσα με τα κορμιά που έχουν.
Δεν ξέρω πόση αποχή έχει ο Τεόντοσιτς αλλά σε τέτοιο ματς δε θεωρώ ότι θα πάρει πολύ χρόνο


Εγώ πιστεύω ότι θα τον χρησιμοποιήσει πολύ, εκτός αν είναι τραγικά ντεφορμέ. Δεν βγαίνει το παιχνίδι με Άαρον και Πάργκο. Με αυτούς ο ΠΑΟ θα έχει τρομερό πλεονέκτημα, εκτός αν παρουσιάσει το τραγικό επιθετικό πρόσωπο του δευτέρου ματς. Πιστεύω ότι ο Μεσίνα υποχρεωτικά θα τα παίξει όλα για όλα. Και σήμερα θα έχανε με κατεβασμένα χέρια αν στο τέλος δεν ήταν του Αγίου Γουίμς. Τους πήρατε τον αέρα τώρα και έχουν ανάγκη τον καλό Τεόντοσιτς τόσο εκτελεστικά όσο και δημιουργικά.


Το 25 ήταν τρόπος του λέγειν για να πω ότι θα έκανε τεράστια ζημιά αν του έδινες τόσο προκλητικά το σουτ, οπότε αναγκαστικά αλλάζει το πλάνο της άμυνας.
Reggie Miller 31
Αυτό που δεν βάζετε στην κουβέντα πάντως, είναι το πόσο κρύος κ επηρεασμένος θα είναι ο Μιλος απο τον τραυματισμό του! Ίσως να είναι κ εκτός κλίματος σειράς...
spysta
QUOTE(bbplayer @ Apr 23 2014, 23:14 ) *
βασικά και εμείς τον Μίλος περιμένουμε για να αλλάξουν οι ισορροπίες. Ήδη μας έχει λείψει...

παντως μαν , μεχρι στιγμης ο Μιλος κανει πραγματικα ΠΟΛΥ καλη χρονια .. και στο Τοπ16 ηταν ο καλυτερος παικτης των Ρωσσων!!
μετρημενος αρκετα (περιεργως) .. και μην ξεχναμε οτι σχεδον ΟΛΗ η ΤΣΣΚΑ στην επιθση βασιζεται στο δικο του πικ εν ρολ και τις πασες στην αδυνατη πλευρα
ειναι δηλ πραγματικα σημαντικη η απουσια του

βεβαια σ ενα τελικο (οπως θα ειναι το ματς της Παρασκευης) .. ο Μιλος ειναι ικανος για ολα .. απο το χειροτερο μεχρι το καλυτερο.
το θεμα ειναι ποσο θα τον επηρεασει η απουσια του απο το ΤΟΠ8 μεχρι στιγμης .. εκει ΟΝΤΩΣ υπαρχει θεμα wink.gif

Anaz
QUOTE(spysta @ Apr 24 2014, 01:31 ) *
πλακα κανεις ?? μιλαμε για ΤΡΑΓΙΚΟ Μεσινο .. πιο απαρχαιωμενο μπασκετ πεθαινεις.
ο Καιλ καθεται στον παγκο για να παιζει διδυμο ο Καουν με τον Κριστιτς ........ wacko.gif
(αυτα να τα βλεπει ο ιδιος , να μαθει απο τα λαθη του , και να απαιτησει να γυρισει το καλοκαιρι στην ΟΜΑΔΑ που τον ανεδειξε)
Ειναι προφανες οτι τον Καιλ τον πηραν για να τον στερησουν απο τον Ολυμπιακο, και γιατι τους τον ειχε ταξει ο Ραζνατοβιτς.
Ειναι δυνατον να εχεις Χαινς, Γουιμς, Τζακσον,Παργκο, και να μην βγαζεις ουτε εναν αιφνιδιασμο..?
bbplayer
QUOTE (spysta @ Apr 24 2014, 01:49 ) *
παντως μαν , μεχρι στιγμης ο Μιλος κανει πραγματικα ΠΟΛΥ καλη χρονια .. και στο Τοπ16 ηταν ο καλυτερος παικτης των Ρωσσων!!
μετρημενος αρκετα (περιεργως) .. και μην ξεχναμε οτι σχεδον ΟΛΗ η ΤΣΣΚΑ στην επιθση βασιζεται στο δικο του πικ εν ρολ και τις πασες στην αδυνατη πλευρα
ειναι δηλ πραγματικα σημαντικη η απουσια του

βεβαια σ ενα τελικο (οπως θα ειναι το ματς της Παρασκευης) .. ο Μιλος ειναι ικανος για ολα .. απο το χειροτερο μεχρι το καλυτερο.
το θεμα ειναι ποσο θα τον επηρεασει η απουσια του απο το ΤΟΠ8 μεχρι στιγμης .. εκει ΟΝΤΩΣ υπαρχει θεμα wink.gif


ισχύει. το είχε γράψει και ο mod (Zoys) πριν κάτι μέρες. Και πέρσι όμως είχε κάνει πολύ καλό το16 και καλές εμφανίσεις κόντρα στην Κάχα. Και μετά πλημμύρα. 10 πόντους κάτω από τους ΜΟ του στο ΦΦ
spysta
QUOTE(bbplayer @ Apr 23 2014, 23:39 ) *
Όσο για τον Γουιμς δε βλέπω τι "χειρότερο" κάνει από το Ρούντι στο άλλο ζευγάρι. Από το σπίτι του την πετάει ο Ισπανός στις 3 φορές από τις 5. Όταν μπαίνουν βάζει 53 πόντους ημίχρονο. Όταν δε μπαίνουν , χτίζει τα καλάθια όπως απόψε

--παντως ο Ρουντι δημιουργει πολλες καταστασεις και για τους συμπαικτες του ... οκ παιρνει κατι τριποντα απο το σπιτι του (γιατι ειναι ΠΑΙΚΤΑΡΑΣ και μπορει να το κανει) .. ΑΛΛΑ βγαζει και πολλα πικ εν ρολ.
--ο Γουιμς οταν παρει την μπαλλα .. 9/10 φορες θα τελειωσει ο ιδιος την φαση μετα απο μπολικο ντουπου ντουπου

ΑΛΛΗ κλαση ο Ισπανος
louie
QUOTE (spysta @ Apr 24 2014, 02:17 ) *
--παντως ο Ρουντι δημιουργει πολλες καταστασεις και για τους συμπαικτες του ... οκ παιρνει κατι τριποντα απο το σπιτι του (γιατι ειναι ΠΑΙΚΤΑΡΑΣ και μπορει να το κανει) .. ΑΛΛΑ βγαζει και πολλα πικ εν ρολ.
--ο Γουιμς οταν παρει την μπαλλα .. 9/10 φορες θα τελειωσει ο ιδιος την φαση μετα απο μπολικο ντουπου ντουπου

ΑΛΛΗ κλαση ο Ισπανος



o γουιμς εχει μ.ο 3,6 ασσιστ και ειναι απο τους βασικους δημιουργους της τσσκα. και ειναι εξαιρετικος στο πικ ν ρολ, αυτο τονιζαν ολοι πριν την σειρα μεταξυ μας.

μην τα ισοπεδωνουμε ολα επειδη ο παναθηναικος τους εχει φερει μεχρι εδω εγιναν οι παιχτες της τσσκα αχρηστοι, ο μεσινα μικρος προπονητης, η τσσκα(μαζι με εμας φυσικα) η χειροτερη στους 8 μετα την γαλατα κτλ. οταν την κερδιζε ομως περσι ο ολυμπιακος ηταν εκεινος ομαδαρα και την εκανε να φαινεται ασχετη.

αν καποιος εβλεπε την ρεαλ μονο στους αγωνες μεταξυ σας θα ελεγε οτι ειναι για γελια, δεν παιζει σοβαρο μπασκετ και δεν ειναι ομαδα ειναι τσιρκο κτλ. αυτα που ελεγε ο twism για την αρμανι δλδ tongue.gif

τωρα πρεπει εμεις να βγουμε να λεμε οτι αν η ρεαλ φτανει με το ζορι τους 62 επειδη την επαιξε λιγο σκληρα ο ολυμπιακος αν επαιζε εναντια στην αμυνα του παναθηναικου δεν θα εφτανε τους 50; αν ειναι ο μεσινα ολα αυτα που ακουμε, ο λασο πχ που δεν εχει δειξει και τιποτα στην καριερα του θα επρεπε να λιθοβολιστει στη μαδριτη;
A.CAB
Πλέον εδώ που φτάσαμε πάμε στη Μόσχα για το 3-2. Τίποτα λιγότερο. Ευκολο δεν θα 'ναι αλλά ο Παναθηναικός έχει δείξει πως μέχρι στιγμής σε σειρά 4 αγώνων τους έχει τους Ρώσους. Άμυνα και πάλι άμυνα. Αφού αυτό ξέρουμε, γι' αυτό φτιαχτήκαμε ας ψαχτούμε από το καλοκαίρι για άλλα κόλπα.
Αυτό βέβαια δεν σημαίνει πως πρέπει να το παρατήσουμε τελείως στην επίθεση γιατί δυστυχώς σε ολόκληρη τη σειρά δείχνουμε να πελαγοδρομούμε επιθετικά και να στηριζόμαστε στις ασιστ του ΔΔ και σε προσωπικές (συχνά ηρωικές) ενέργειες. Σήμερα κάναμε άπειρες σαχλαμάρες (ο Ούκιτς αρχηγός) ώστε να χάσουμε το ματς. Απίστευτο πως παραλίγο να πετάξουμε στα σκουπίδια τόση προσπάθεια.
Όπως και να 'χει είναι μεγάλο ρισπεκτ και μπράβο στην ομάδα για την μέχρι τώρα προσπάθεια. Έχουν πουλήσει ακριβά το τομάρι τους και η ΤΣΣΚΑ έχει φτύσει αίμα για να σκοράρει. Τρομερή ενέργεια, αντίληψη και αποτελεσματικότητα στην άμυνα σχεδόν απ' όλους.

Μικρές παρατηρήσεις.
Κάρι και Μπράμος δεν μπορεί να μην μπορούν να βάλουν πάνω από ένα τρίποντο μαζί σε σειρά 4 αγώνων. Στατιστικά και μόνο δεν γίνεται. Δεν λέω καλή η άμυνα (αν και ο Κάρι δεν είναι για πολλά εκεί) αλλά ας μπει και κανά σουτάκι. Από ένα τρίποντο ο καθένας να βαζε όλα θα ήταν πιο εύκολα και όχι μόνο απόψε.
Ο Λάσμε θεριό ανήμερο. Με διαφορά ο καλύτερος σέντερ και των 2 ομάδων. Δυστυχώς (ή ευτυχώς) ο Χάινς έχει τεθεί εκτός συναγωνισμού καθώς τον έχει ο Μεσίνα να βολοδέρνει στο 4.
Ο Γουίμς είναι μεγάλη παιχτούρα. Εξαφανισμένος σε όλο το ματς και στο τέλος πήρε φωτιά και πήγε να το πάρει μόνος του. Αν και στην τελευταία φάση ο Μασιούλις τον έπαιζε άμυνα και νόμιζα πως θα του δαγκώσει το λαιμό.
Ο Γκιστ έφαγε την τάπα χάιλάιτ και πήρε το αίμα του πίσω κάνοντας το κάρφωμα χάιλάιτ της βραδιάς. Ωραίος και τσαμπουκαλεμένος σήμερα.
Φώτση άνοιωθε! Δε χαμπαριάζει αυτός.
Ούκιτς φτάνει ρε φίλε! Πρέπει να έβρισα τόσο που ανακάλυψα καινούργιες βρισιές για πάρτη σου. Παραλίγο να μας αποκλείσεις μόνος σου.

Γελοία η απόφαση το 5ο παιχνίδι να γίνεται την Παρασκευή. Παίζουμε στη Μόσχα σε λιγότερες από 48 ώρες μετά από παράταση και παιχνίδι πριν 2 μέρες. Ελπίζω ότι ενέργεια μας έχει μείνει να είναι αρκετή για το 5ο παιχνίδι. Η κούραση θα είναι ο χειρότερός μας εχθρός.
RaZak
Χαμός! χαμός σας λέω έγινε !
Johnnys
Εγω πιστευω οτι ηδη ειναι κατοπιν εορτης αυτα που γραφονται...Η Ρεαλ θα την νικησει ευκολα την ΤΣΣΚΑ οπως ειπα σε ποστ απεναντι για μενα σε ουδετερο εδαφος τις 4 απο τις 5 φορες....Ετσι πιστευω...Ο Μπουρουσης και ο Μειρι ακομα και ο Σλοτερ δεν μπορουν ισως με τα γρηγορα κορμια του Ολυμπιακου και του Παναθηναικου αλλα τον Κρστιτς και τον Καουν μια χαρα τους την κανουν την ζημια....Απο κει και περα η Ρεαλ υπερεχει ανετα σε ΟΛΕΣ τις αλλες θεσεις.....Μονο ο Ουιμς μπορεις να πεις οτι βγαινε ανταγωνιστικος σε μια κοντρα (και παλι απεχει πολυ απο την ποιοτητα του Ρουντι--αλλα ναι ειναι πολυ καλος) και ισως ο Τεοντοσιτς αλλα εχει απεναντι του 2μαλλον καλυτερους παικτε΅(εναν ΣΙΓΟΥΡΑ) και μην ξεχνας τον Καρολ αν επιστρεψει και αυτος που ειναι 2φορες καλυτερος απο Φριτζον και Μιτζοφ(σκεφτομουν πως να τον γραψω για να προφερθει σωστα)..Υπαρχει διαφορα ποιοτητας τεραστια διαφορα στο μπασκετ που παιζουν (εινα ισαφως καλυτερο της Ρεαλ),,Αν μου μιλαγες για την προπερσινη ΤΣΣΚΑ ΝΑΙ αλλα οχι αυτα που βλεπουμε φετος.....Ως το που να εχανε η Ρεαλ ας εχανε απο την Μπαρτσελονα ας εχανε απο τις ισπανικες ομαδες που ειναι καλυτερες απο 4-5 της Ευρωλιγκα ας εχανε απο Μακαμπι κλπ...Αυτη η ΤΣΣΚΑ εχει κανει κατι ηττες οτι να ναι,,μεχρι αποκλεισμο κυπελλου απο καποιους κοκκινους (δρακοους δεν θυμαμαι τι tongue.gif) του Βον-Ουειφερ laugh.gif ....Το μπασκετ που εχει παιξει επιθετικα η Ρεαλ φετος το εχει μονο ισως παιξει η Μακαμπι του 03-05 με ενα πολυ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ανταγωνιστικο πρωταθλημα...Αλλα ΕΥΧΟΜΑΙ να μην ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ να δουμε ΤΕΛΙΚΟ μεταξυ τους και να μην κρινουμε ΠΟΤΕ ποιος εχει δικιο και ΑΔΙΚΟ...Ποσω μαλλον να βλεπαμε ενα φαινλ4 ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ απο τις δυο ομαδες...
bbplayer
QUOTE (Johnys @ Apr 24 2014, 03:35 ) *
,Αν μου μιλαγες για την προπερσινη ΤΣΣΚΑ ΝΑΙ αλλα οχι αυτα που βλεπουμε φετος.....


h prop;ersinh είναι αυτή που έχασε από +19 και η περσινή που έβαλε 52 και έφαγε 70 laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.