Help - Search - Members - Calendar
Full Version: CSKA Moscow vs. Panatinaikos Athens
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2013-14
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
louie
τσαμπα ηττα απο βρωμικη ομαδα... ισως ειμαι απλα εκνευρισμενος και οκ χασαμε δικο μας παιχνιδι αλλα δεν γινεται να σου βγαζουν τους καλυτερους σου παιχτες εκτος με φαουλ κι εκεινοι να εχουν με το ζορι καποιος 3 φαουλ. λασμε με 5 εξω, γκιστ 5, ματσιουλις με 4 απο νωρις.
, ραιτ 4. ΗΜΑΡΤΟΝ δλδ.

χασαμε βολες, χασαμε ριμπαουντ, χασαμε αμαρκαριστα τριποντα σε κρισιμα σημεια αλλα δεν γινεται καθε φορα με την τσσκα αυτο το πραγμα.
ssoulliss
Μεγάλη χαμένη ευκαιρία... Κρίμα. Πραγματικό βραχυκύκλωμα στα τελευταία λεπτά του αγώνα αλλά και σε όλη την παράταση. Χαμένα λει-απ, κακή κυκλοφορία,τούβλα για σουτ. Στράφι όλη η προσπάθεια μέχρι το 37'.

Το καλό είναι ότι και την Παρασκευή η ΤΣΣΚΑ θα παραταχθεί πάλι με δύο γκαρντ και ο Παναθηναικός θα πρέπει να το εκμεταλλευτεί.

Όσο για τον Διαμαντίδη, σήμερα ήταν καθοριστικός για την ομάδα του,όπως και όλη τη χρονιά. Αρνητικά βέβαια. Δεν μπορούσε να μην πάει η μπάλα στα χέρια του στο τέλος. Έτσι έχει χτιστεί ο Παναθηναικός.

Υ.γ. ο Ούκιτς πάλι τραγικός, ίσως οι Αλβέρτης-Πρίφτης θα έπρεπε να σκεφτούν κάτι διαφορετικό.
shtarkws
QUOTE(colonel gomelsky @ Apr 16 2014, 20:41 ) *
Μπράβο και πάλι μπράβο. Προβλήματα, μειωμένο μπάτζετ, χώμα Διαμαντίδης, αλλαγή προπονητή ΑΛΛΑ υποστηρίζω μια πολύ μεγάλη ομάδα. Δεν πειράζει, ας χάσουμε και τα άλλα δύο έτσι. Θέλω όμως να βλέπω πάθος και αυτοεκτίμηση.


+1000
mephisto22
QUOTE (louie @ Apr 16 2014, 20:46 ) *
τσαμπα ηττα απο βρωμικη ομαδα... ισως ειμαι απλα εκνευρισμενος και οκ χασαμε δικο μας παιχνιδι αλλα δεν γινεται να σου βγαζουν τους καλυτερους σου παιχτες εκτος με φαουλ κι εκεινοι να εχουν με το ζορι καποιος 3 φαουλ. λασμε με 5 εξω, γκιστ 5, ματσιουλις με 4 απο νωρις.
, ραιτ 4. ΗΜΑΡΤΟΝ δλδ.

χασαμε βολες, χασαμε ριμπαουντ, χασαμε αμαρκαριστα τριποντα σε κρισιμα σημεια αλλα δεν γινεται καθε φορα με την τσσκα αυτο το πραγμα.

+1000
Ginobili
QUOTE(shtarkws @ Apr 16 2014, 17:39 ) *
Αν ειχαμε προπονητή αυτο το συγκεκριμένο ματς έτσι οπως πηγε θα το ειχαμε παρει πριν την παραταση.Παντως μπραβο που το φτασαμε ως εδω.Βαρια η φανέλα του Παναθηναικού

Την ελαφρύναμε πολύ...στο σημερινό.Σαχλαμάρες...Ούτε μια σωστή επίθεση στα τελευταία λεπτά,απενονοημένες προσπάθειες,τραβηγμένα σουτ από τα μαλλιά...μόνοι μας το δώσαμε και πήγε παράταση.Κανένα επίσης μεγάλο σουτ στα τελευταία λεπτά.
Κρίμα...κρίμα...κρίμα...

Μεσίνα...ο μεγαλύτερος απατεώνας του Ευρωπαϊκού μπάσκετ,το ότι χάνει ευρωπαικά από τον Ομπράντοβιτς,είναι ιεροσυλία και μόνο που αναφέρεται και το όνομα του δίπλα στον Ζοτς.Μια ντουζίνα προπονητές καλύτερους βρίσκω για πλάκα από δαυτον...τι ομάδα είναι είναι αυτή η ΤΣΣΚΑ??? Τέτοια ομάδα,και τέτοιο μπάσκετ το καταφέρνεις και με το 1/8 των χρημάτων
bbplayer
Α Υ Τ Ο Κ Τ Ο Ν Ι Α

..και μπράβο στους προπονητές που κατάφεραν απόψε να "βρίζει" η μισή Ελλάδα το Μήτσο
G-arenas
QUOTE (louie @ Apr 16 2014, 20:46 ) *
τσαμπα ηττα απο βρωμικη ομαδα... ισως ειμαι απλα εκνευρισμενος και οκ χασαμε δικο μας παιχνιδι αλλα δεν γινεται να σου βγαζουν τους καλυτερους σου παιχτες εκτος με φαουλ κι εκεινοι να εχουν με το ζορι καποιος 3 φαουλ. λασμε με 5 εξω, γκιστ 5, ματσιουλις με 4 απο νωρις.
, ραιτ 4. ΗΜΑΡΤΟΝ δλδ.

χασαμε βολες, χασαμε ριμπαουντ, χασαμε αμαρκαριστα τριποντα σε κρισιμα σημεια αλλα δεν γινεται καθε φορα με την τσσκα αυτο το πραγμα.

εγω παντως τα περιμενα πολύ χειροτερα από αποψη διαιτησίας σημερα!πραγματικα όμως δεν αντεχεται άλλο αυτό!!και περσι
με μπαρτσα και προπερσι με τσσκα στον ημιτελικο και γενικα στους περισσοτερους αγωνες μας δινουν πολύ ευκολα φαουλ
ειδικα στον λασμε και εμεις για να παρουμε φτυνουμε αιμα!σημερα όμως εντελως από δικα μας λαθη χασαμε!1 από τα απειρα λαθη
που καναμε στο τελος,να μην είχαμε κανει θα είχαμε κερδισει!!
Reggie Miller 31
QUOTE (Ginobili @ Apr 16 2014, 19:50 ) *
Την ελαφρύναμε πολύ...στο σημερινό.Σαχλαμάρες...Ούτε μια σωστή επίθεση στα τελευταία λεπτά,απενονοημένες προσπάθειες,τραβηγμένα σουτ από τα μαλλιά...μόνοι μας το δώσαμε και πήγε παράταση.Κανένα επίσης μεγάλο σουτ στα τελευταία λεπτά.
Κρίμα...κρίμα...κρίμα...

Μεσίνα...ο μεγαλύτερος απατεώνας του Ευρωπαϊκού μπάσκετ,το ότι χάνει ευρωπαικά από τον Ομπράντοβιτς,είναι ιεροσυλία και μόνο που αναφέρεται και το όνομα του δίπλα στον Ζοτς.Μια ντουζίνα προπονητές καλύτερους βρίσκω για πλάκα από δαυτον...τι ομάδα είναι είναι αυτή η ΤΣΣΚΑ??? Τέτοια ομάδα,και τέτοιο μπάσκετ το καταφέρνεις και με το 1/8 των χρημάτων

+1 απο μένα για όλα! Όταν είσαι στο +4 1μιση λεπτό πριν την λήξη δεν χάνεις έτσι! Και το να μπουν τα 2 αμαρκάριστα 3ποντα του Μπράμος ή το να πάρεις τα 2 χαμένα αμυντικά στην παράταση, δεν είναι απλά θέμα προπονητή, αλλά κ θέμα συγκέντρωσης κ κυρίως προσωπικοτήτων! Δυστυχώς δεν έχουμε ούτε το μπάτζετ, ούτε τις προσωπικότητες του παρελθόντος!
AKRG
QUOTE (bbplayer @ Apr 16 2014, 20:52 ) *
Α Υ Τ Ο Κ Τ Ο Ν Ι Α

..και μπράβο στους προπονητές που κατάφεραν απόψε να "βρίζει" η μισή Ελλάδα το Μήτσο


Δυστυχώς είναι ψιλά γράμματα αυτά wink.gif
yorgos
QUOTE
Μπράβο και πάλι μπράβο. Προβλήματα, μειωμένο μπάτζετ, χώμα Διαμαντίδης, αλλαγή προπονητή ΑΛΛΑ υποστηρίζω μια πολύ μεγάλη ομάδα. Δεν πειράζει, ας χάσουμε και τα άλλα δύο έτσι. Θέλω όμως να βλέπω πάθος και αυτοεκτίμηση.


+1, η ομάδα πήγε και τίμησε τη φανέλα της, με όλα αυτά που έχει τραβήξει τα 2 τελευταία χρόνια (τα τρία ουσιαστικά, αν και η πραγματική κατρακύλα ξεκίνησε όταν ανέλαβε ο κύριος Δημήτρης, ελπίζω να μη με ρωτήσει κανένας μοτοσικλετιστής τώρα για κανένα δρόμο...).

Το ταμείο θα γίνει στο τέλος και αυτό ισχύει και για το προπονητικό τιμ. Αλλά τα πραγματικά εγκλήματα γίνανε το καλοκαίρι με μεταγραφές πρωτοσέλιδου, άρνηση αντικατάστασης Ούκιτς ή έστω απόκτησης αντικαταστάτη και κυρίως με το ότι η ομάδα χάλασε δυο θέσεις για Μπατίστ-Πινγκ Πονγκ, μένοντας ξεβράκωτη κάτω από τα καλάθια και υποχρεώνοντας το Λάσμε να κάνει τον Τσακ Νόρις. Από την ώρα που βγήκε κι αυτός σήμερα ήμασταν "ξεσκέπαστοι".

Κρατάμε τα θετικά. Και το θετικό είναι ότι με όοοοολα αυτά, η ομάδα έχει ακόμη φανέλα, έχει προσωπικότητα κι έχει απέναντί της αντίπαλο βατό (έστω κι από κωλοφαρδία).. Αουτσάιντερ είμαστε, αλλά πιθανότητες έχουμε. Από διάθεση δεν έχω παράπονο, από κανέναν. Ένα παίκτη του ΠΑΟ λιπόψυχο ή να βαριέται δεν έχω δει εδώ και δύο χρόνια.

Ένα σουτ να' χε βάλει ο Μπράμος... Ας έμπαινε ο Αλβέρτης μέσα ρε αδερφέ.
louie
QUOTE (G-arenas @ Apr 16 2014, 20:54 ) *
εγω παντως τα περιμενα πολύ χειροτερα από αποψη διαιτησίας σημερα!πραγματικα όμως δεν αντεχεται άλλο αυτό!!και περσι
με μπαρτσα και προπερσι με τσσκα στον ημιτελικο και γενικα στους περισσοτερους αγωνες μας δινουν πολύ ευκολα φαουλ
ειδικα στον λασμε και εμεις για να παρουμε φτυνουμε αιμα!σημερα όμως εντελως από δικα μας λαθη χασαμε!1 από τα απειρα λαθη
που καναμε στο τελος,να μην είχαμε κανει θα είχαμε κερδισει!!


ναι χασαμε απο δικα μας λαθη. αλλα και μονο που εφτασε εκει ηταν υπερβαση. δες της τσσκα τι σκριν κανουν και πως διεκδικουν θεση για να ποσταρουν. ουτε ενα φαουλ εκει. και σημερα πραγματικα για πολυ μεγαλο διαστημα δεν παιξαμε την κλασικη σκληρη μας αμυνα που να τους δινει αφορμες. εκεινοι ολη την ωρα σπρωξιματα σε καθε τους αμυνα.

ναι αυτοκτονησαμε αλλα που να παιξεις στο τελος χωρις λασμε, γκιστ και τον ματσιουλις που ηταν ο καλυτερος μας να εχει συμπληρωσει τα 4 φαουλ απο νωρις και να μενει εκτος; ημαρτον με αυτην την τσσκα. και λεμε κι ευχαριστημενοι να ειμαστε
EXASFAIROS
Καλα γκρινιαζετε εσεις!!!!Εγω πιστευω οτι αυτο θα μας πισμωσει ακομα περισσοτερο !!!!!Θα μαθουμε απο τα λαθη μας!!!!αλλα το σημαντικοτερο ειναι η ψυχολογια του να πιστεψεις οτι τους εχεις!!!!!Ακομα θυμαμαι το 2011 με Μπαρτσα!!!!Παταμε γερα!!!! Πρεπει να μας κερδισουν αλλα 2 ματς για να περασουν πανω απο το πτωμα μας!!!!!!
G-arenas
QUOTE (louie @ Apr 16 2014, 21:00 ) *
ναι χασαμε απο δικα μας λαθη. αλλα και μονο που εφτασε εκει ηταν υπερβαση. δες της τσσκα τι σκριν κανουν και πως διεκδικουν θεση για να ποσταρουν. ουτε ενα φαουλ εκει. και σημερα πραγματικα για πολυ μεγαλο διαστημα δεν παιξαμε την κλασικη σκληρη μας αμυνα που να τους δινει αφορμες. εκεινοι ολη την ωρα σπρωξιματα σε καθε τους αμυνα.

ναι αυτοκτονησαμε αλλα που να παιξεις στο τελος χωρις λασμε, γκιστ και τον ματσιουλις που ηταν ο καλυτερος μας να εχει συμπληρωσει τα 4 φαουλ απο νωρις και να μενει εκτος; ημαρτον με αυτην την τσσκα. και λεμε κι ευχαριστημενοι να ειμαστε

ναι συμφωνω σε αυτό που λες αλλα ακομα και ετσι εμεις τους δωσαμε το παιχνιδι!δεν προκειτε να αλλαξει αυτό με την διαιτησια
και την τσσκα,βεβαια στα περισσοτερα ματς αν όχι όλα κατά την εχουμε την διαιτησια!λιγο πιο συγκεντωμενοι να μαστε στα
επομενα ματς και πιστευω ότι θα προκριθούμε!τουλαχιστον από αυτά που ειδα σημερα
bbplayer
QUOTE (yorgos @ Apr 16 2014, 20:57 ) *
Από διάθεση δεν έχω παράπονο, από κανέναν. Ένα παίκτη του ΠΑΟ λιπόψυχο ή να βαριέται δεν έχω δει εδώ και δύο χρόνια.

Ένα σουτ να' χε βάλει ο Μπράμος... Ας έμπαινε ο Αλβέρτης μέσα ρε αδερφέ.


ξεκινάω από εδώ και μετράω : αν ξεχνάω κάτι συμπληρώστε

1) Ο Μπράμος ή θα έχει 7/8 ή θα γκρεμίζει τα καλάθια. Μέση κατάσταση δεν έχει αυτός ο παίχτης. Χαμένο ,πέναλτι. Μιλάμε για πέναλτι εκείνο από την αριστερή γωνία.

2) Δυο βολές του Μήτσου.

3) Μια χαμένη του Γκιστ

4) Ο Λάσμε πιο βλάκας πεθαίνεις. Μέσα από τα χέρια του φεύγει η μπάλα. Και όλα αυτά όταν είμαστε σε θετικό πρόσημο.

5) 2.10 ο Λουκάς , έχει βάλει πλάτη τον Καούν στις βολές, δε θυμάμαι ποιου, και ο άλλος του παίρνει το επιθετικό. Ε, έλεος πια!!


Εχεις μέσα τον μουρλο-Ράιτ , που σε κρατάει σε όλο το 1ο ημίχρονο που σέρνεσαι, που είναι γρήγορος που είναι ο μόνος που ζορίζει τους περιφερειακούς των Ρώσων. Και πρέπει ντε και καλά να πάει η μπάλα στο Μήτσο που δε μπορεί να στρίψει??? ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑ? γμτ την τρέλα μου μέσα!!! Του έχει βάλει δυο γαϊδούρια πάνω του, του έχουν κρύψει ως και την πάσα, και περιμένεις τι? Να σηκωθεί μπροστά στα 2.10 και να το χλατσώσει? ο Θωρ είναι μη χ*σω??? Και κάνεις και το ίδιο στην παράταση???

QUOTE (Reggie Miller 31 @ Apr 16 2014, 20:54 ) *
Δυστυχώς δεν έχουμε ούτε το μπάτζετ, ούτε τις προσωπικότητες του παρελθόντος!


και χωρίς αυτά απόψε κερδίζαμε. βγάλαμε τα μάτια μας με τα χέρια μας
louie
για οσους λενε για τους προπονητες, ναι δεν ειναι εμπειροι. αλλα χαρη σε αυτους φτασαμε να το χασουμε απο τα χερια μας. οπως και ο διαμαντιδης που ηταν χωμα εκεινος γυρισε τον αγωνα στο τελευταιο δεκαλεπτο. ειχε τους 10 απο τους 17 τελευταιους μας ποντους στην κανονικη διαρκεια.

τεσπα η ομαδα εκανε το κατι παραπανω για να το φτασει ως εκει, εγω δεν μπορω να τους κατηγορησω. χασαμε μεγαλη ευκαιρια παντως. και την πεμπτη πιστευω οτι θα ειμαστε κουρασμενοι και σε χειροτερη κατασταση. η τσσκα με τις πολλες λυσεις δεν θα εχει τετοιο θεμα
colonel gomelsky
QUOTE(yorgos @ Apr 16 2014, 20:57 ) *
+1, η ομάδα πήγε και τίμησε τη φανέλα της, με όλα αυτά που έχει τραβήξει τα 2 τελευταία χρόνια (τα τρία ουσιαστικά, αν και η πραγματική κατρακύλα ξεκίνησε όταν ανέλαβε ο κύριος Δημήτρης, ελπίζω να μη με ρωτήσει κανένας μοτοσικλετιστής τώρα για κανένα δρόμο...).

Το ταμείο θα γίνει στο τέλος και αυτό ισχύει και για το προπονητικό τιμ. Αλλά τα πραγματικά εγκλήματα γίνανε το καλοκαίρι με μεταγραφές πρωτοσέλιδου, άρνηση αντικατάστασης Ούκιτς ή έστω απόκτησης αντικαταστάτη και κυρίως με το ότι η ομάδα χάλασε δυο θέσεις για Μπατίστ-Πινγκ Πονγκ, μένοντας ξεβράκωτη κάτω από τα καλάθια και υποχρεώνοντας το Λάσμε να κάνει τον Τσακ Νόρις. Από την ώρα που βγήκε κι αυτός σήμερα ήμασταν "ξεσκέπαστοι".

Κρατάμε τα θετικά. Και το θετικό είναι ότι με όοοοολα αυτά, η ομάδα έχει ακόμη φανέλα, έχει προσωπικότητα κι έχει απέναντί της αντίπαλο βατό (έστω κι από κωλοφαρδία).. Αουτσάιντερ είμαστε, αλλά πιθανότητες έχουμε. Από διάθεση δεν έχω παράπονο, από κανέναν. Ένα παίκτη του ΠΑΟ λιπόψυχο ή να βαριέται δεν έχω δει εδώ και δύο χρόνια.

Ένα σουτ να' χε βάλει ο Μπράμος... Ας έμπαινε ο Αλβέρτης μέσα ρε αδερφέ.


Φίλε μου, στο κατώφλι των 30, έχω πια συμβιβαστεί με την ιδέα ότι δεν πρόκειται κανείς να νικά για πάντα. Εγώ το βλέπω ως εξής: Είχαμε την τύχη να ζήσουμε από τον μπασκετικό ΠΑΟ μια τεράστια δυναστεία. Οι δυναστείες (μην πω οι αυτοκρατορίες και παρεξηγηθούν οι φίλοι του Άρεως) κάποτε παρακμάζουν. Αυτό που συνήθως φέρνει η παρακμή είναι η πλήρης απαξίωση που φτάνει στη διάλυση. Ο ΠΑΟ μέχρι τώρα φαίνεται ότι δεν ακολουθεί αυτην την για πολλούς προδιαγεγραμμένη πορεία αλλά είναι σε φάση υποχώρησης και ανασύνταξης. Αυτό που ζούμε λοιπόν, αν συνεχίσουμε να παίζουμε έτσι, ακόμα και μια 5ετια να κρατήσει, δεν θα ονομαστεί πέτρινα χρόνια.
bbplayer
QUOTE (louie @ Apr 16 2014, 21:10 ) *
για οσους λενε για τους προπονητες, ναι δεν ειναι εμπειροι. αλλα χαρη σε αυτους φτασαμε να το χασουμε απο τα χερια μας. οπως και ο διαμαντιδης που ηταν χωμα εκεινος γυρισε τον αγωνα στο τελευταιο δεκαλεπτο. ειχε τους 10 απο τους 17 τελευταιους μας ποντους στην κανονικη διαρκεια.

τεσπα η ομαδα εκανε το κατι παραπανω για να το φτασει ως εκει, εγω δεν μπορω να τους κατηγορησω. χασαμε μεγαλη ευκαιρια παντως. και την πεμπτη πιστευω οτι θα ειμαστε κουρασμενοι και σε χειροτερη κατασταση. η τσσκα με τις πολλες λυσεις δεν θα εχει τετοιο θεμα


προσωπικά δεν κατηγορώ κανέναν. αυτό μας έλλειπε!!! αλλά όταν χάνεις έτσι ρε louie μια φρίκη την έχεις κονομήσει όπως και να' χει
louie
QUOTE (bbplayer @ Apr 16 2014, 21:12 ) *
προσωπικά δεν κατηγορώ κανέναν. αυτό μας έλλειπε!!! αλλά όταν χάνεις έτσι ρε louie μια φρίκη την έχεις κονομήσει όπως και να' χει


ναι σιγουρα και οντως χασαμε τσαμπα αμαρκαριστα τριποντα και βολες που μια αν ειχε μπει ειχαμε κερδισει και λαθη και κακη τελευταια επιθεση και ολα. αλλα και μονο που φτασαμε μεχρι εκει ειχαμε κανει υπερβαση γι αυτο δεν μπορεις να τους κατηγορησεις. και απο την αλλη τα 2 τραβηγμενα τριποντα του γουιμς δεν εγιναν απο κανενα λαθος μας. αυτα εκριναν τον αγωνα.
j-kidd13
Xασαμε δικο μας παιχνιδι απλα.Δεν πιστεύω οτι θα εχουμε τετοια ευκαιρία την Παρασκευη Πολλα λαθη στο τελος και αθλιες επιθεσεις.Προσωπικα θεωτω πρωτο υπευθυνο τον Διαμαντιδη σε ακομα μια αθλια εμφανιση που στην κανονικη περιοδο χαλασε πολλες επιθεσεις στο τελος.
yorgos


QUOTE
1) Ο Μπράμος ή θα έχει 7/8 ή θα γκρεμίζει τα καλάθια. Μέση κατάσταση δεν έχει αυτός ο παίχτης. Χαμένο ,πέναλτι. Μιλάμε για πέναλτι εκείνο από την αριστερή γωνία.

2) Δυο βολές του Μήτσου.

3) Μια χαμένη του Γκιστ

4) Ο Λάσμε πιο βλάκας πεθαίνεις. Μέσα από τα χέρια του φεύγει η μπάλα. Και όλα αυτά όταν είμαστε σε θετικό πρόσημο.

5) 2.10 ο Λουκάς , έχει βάλει πλάτη τον Καούν στις βολές, δε θυμάμαι ποιου, και ο άλλος του παίρνει το επιθετικό. Ε, έλεος πια!!

Για μένα φίλε το πιο κρίσιμο ήταν αυτό με τις βολές και δείχνει μάλλον κούρασ γιατί κρύο αίμα έχει ο ΔΔ. Τα άλλα είναι μέσα στο παιχνίδι. Ο Μπράμος είναι streaky σουτέρ όπως σωστά λες (αλλά πολλοί σουτέρ είναι έτσι), ο Γκιστ θα χάσει και καμιά βολή, ο Λουκάς μπλοκ άουτ δεν κάνει ούτε στο playstation δεν είναι νέο αυτό και ο Λάσμε ναι, δεν έχει καλά χέρια. Οι βολές του ΔΔ όμως μας πέθαναν, εκεί είχε καθαρίσει το ματς.

Τέλος πάντων, προχωράμε. Νομίζω δικαιώνονται όσοι ήθελαν ΤΣΣΚΑ αντί Ρεάλ. Είναι πολύ τρωτοί ακόμη κι εντός έδρας.

Εγώ τη διαιτησία δεν τη βρήκα κακή παίδες. Βρίσκω όλη τη χρονιά (άρα και με ευθύνη Πεδουλάκη) έχουμε θέμα στην πρώτη περίοδο (κοιμόμαστε) κι αυτό δεν έχει να κάνει με το υλικό της ομάδας, το ίδιο είναι και στις επόμενες 3 που τρώνε σίδερα. Αλλά είναι μ..ία σε όλα τα ματς να κυνηγάμε, ξοδεύεται πολλή ενέργεια.

Άντε να δούμε και την Αρμάνι να ρίχνει 30 πόντους σήμερα για να διαβάζουμε μετά τις κωλοτούμπες του TWISM.
bbplayer
QUOTE (yorgos @ Apr 16 2014, 21:19 ) *
Για μένα φίλε το πιο κρίσιμο ήταν αυτό με τις βολές και δείχνει μάλλον κούρασ γιατί κρύο αίμα έχει ο ΔΔ. Τα άλλα είναι μέσα στο παιχνίδι. Ο Μπράμος είναι streaky σουτέρ όπως σωστά λες (αλλά πολλοί σουτέρ είναι έτσι), ο Γκιστ θα χάσει και καμιά βολή, ο Λουκάς μπλοκ άουτ δεν κάνει ούτε στο playstation δεν είναι νέο αυτό και ο Λάσμε ναι, δεν έχει καλά χέρια. Οι βολές του ΔΔ όμως μας πέθαναν, εκεί είχε καθαρίσει το ματς.

Τέλος πάντων, προχωράμε. Νομίζω δικαιώνονται όσοι ήθελαν ΤΣΣΚΑ αντί Ρεάλ. Είναι πολύ τρωτοί ακόμη κι εντός έδρας.

Εγώ τη διαιτησία δεν τη βρήκα κακή παίδες. Βρίσκω όλη τη χρονιά (άρα και με ευθύνη Πεδουλάκη) έχουμε θέμα στην πρώτη περίοδο (κοιμόμαστε) κι αυτό δεν έχει να κάνει με το υλικό της ομάδας, το ίδιο είναι και στις επόμενες 3 που τρώνε σίδερα. Αλλά είναι μ..ία σε όλα τα ματς να κυνηγάμε, ξοδεύεται πολλή ενέργεια.

Άντε να δούμε και την Αρμάνι να ρίχνει 30 πόντους σήμερα για να διαβάζουμε μετά τις κωλοτούμπες του TWISM.


σιγουρα είναι κούραση 100%, αφού μιλάμε για παίχτη που είναι εξαιρετικά ευστοχος από εκεί.

Ούτε κι εμένα μου φάνηκε περίεργη η διαιτησία. Θα το ξαναδώ αλλά δε μου άφησε άσχημη εντύπωση εκ πρώτης
doctorjekil
Πραγματικη αυτοκτονια...χασαμε απο δικα μας λαθη που δυστυχως δεν γινονται πρωτη φορα,δεν μ αρεσει να κατηγορω τους προπονητες,γιατι εκ του αποτελεσματος παντα αυτοι φορτωνονται την ευθυνη σε μια ηττα,αλλα νομιζω πως ηταν λαθος η διαχειρηση στα τελευταια λεπτα της κανονικης διαρκειας,θα μπορουσε να χρησημοποιηθει ο ματσιουλις αντι του αρνητικου(επιθετικα)μπραμου απο την στην στιγμη του η τσσκα επαιζε με 3αρι τον μιτσοφ,θα μπορουσε να ακουμπησει η μπαλα στο ποστ στον ματσιουλης...η πιο καθοριστικη φαση του ματς ηταν οταν ειμασταν με 4 ποντους μπροστα και χανει την μπαλα ο λασμε και κανει και φαουλ(2 βολες)στον γουιμς,αν εκει ειχαμε σκοραρει νομιζω θα το ειχαμε παρει το ματς...πολυ δυσκολα τα πραγματα πλεον
AKRG
Δεν ρίχνουμε τις ευθύνες στον Αλβέρτη και στον Πρίφτη , θα ήταν χαζομάρα να το κάνουμε άλλωστε. Λέμε ότι ήταν χαζομάρα να αφήσουμε την ομάδα πριν τα πλευ-οφ χωρίς κανονικό προπονητή, ή μάλλον χωρίς έναν προπονητή με λίγες παραστάσεις. Ο Άρτζυ με όλα τα καλά και τα άσχημα του , απόψε θα έβρισκε ένα τρόπο να το κλέψει το ματς ... είναι γερο-αλεπού !


Εdit : και μένα δεν μου φάνηκε τόσο χάλια η διαιτησία, λίγο πολύ η έδρα θα πάρει τα σφυριγματά της και θα έχει μια ανοχή στα όρια του φάουλ, αυτά γίνονται ...
louie
QUOTE (j-kidd13 @ Apr 16 2014, 21:16 ) *
Xασαμε δικο μας παιχνιδι απλα.Δεν πιστεύω οτι θα εχουμε τετοια ευκαιρία την Παρασκευη Πολλα λαθη στο τελος και αθλιες επιθεσεις.Προσωπικα θεωτω πρωτο υπευθυνο τον Διαμαντιδη σε ακομα μια αθλια εμφανιση που στην κανονικη περιοδο χαλασε πολλες επιθεσεις στο τελος.


στην κανονικη περιοδο οι τελευταιοι 10 απο τους 17 ποντους μας ειναι του διαμαντιδη. ουσιαστικα αυτος μας φτανει εκει. ο αγωνας του γενικα ειναι πολυ κακος αλλα στο τελος το εχει παρει πανω του. η τελευταια επιθεση ειναι οντως κακη αλλα πραγματικα ολοι οι υπολοιποι ειναι στατικοι μακρυα του και εχει μπροστα του 2 θηρια. οι αλλοι δεν κανουν καν κινηση να παρουν την μπαλα.

κι εγω παντως δεν πιστευω οτι θα εχουμε ευκαιρια την παρασκευη. οι ρωσοι εχουν πολλες λυσεις και εμεις θα ειμαστε πτωματα.
yorgos
QUOTE
στα τελευταια λεπτα της κανονικης διαρκειας,θα μπορουσε να χρησημοποιηθει ο ματσιουλις αντι του αρνητικου(επιθετικα)μπραμου απο την στην στιγμη του η τσσκα επαιζε με 3αρι τον μιτσοφ

O Ματσιούλις ήταν κρύος (γιατί είχε μείνει πολύ πάγκο) και είχε ήδη 4 φάουλ, τον σημάδευαν συνέχεια. Ο Μπράμος για μένα ορθώς (ως σκέψη) έμεινε, αφού μας έδιναν σουτ και περίμενα ότι ένα θα το έβαζε. Εκ του αποτελέσματος λάθος, αλλά λογική είχε.
QUOTE
οι αλλοι δεν κανουν καν κινηση να παρουν την μπαλα.

Άρα ήταν προπονητική εντολή...
QUOTE
κι εγω παντως δεν πιστευω οτι θα εχουμε ευκαιρια την παρασκευη. οι ρωσοι εχουν πολλες λυσεις και εμεις θα ειμαστε πτωματα.
Έτσι λέγαμε κάποτε και με την Μπάρτσα. Βέβαια τότε είχαμε και ροτέισιον, δεν νομίζω να πιστεύουμε τώρα ότι θα αναστηθεί ο Παππάς με τον Γιάνκοβιτς ή θα τους εμπιστευθεί το τιμ...
j-kidd13
QUOTE(louie @ Apr 16 2014, 21:24 ) *
στην κανονικη περιοδο οι τελευταιοι 10 απο τους 17 ποντους μας ειναι του διαμαντιδη. ουσιαστικα αυτος μας φτανει εκει. ο αγωνας του γενικα ειναι πολυ κακος αλλα στο τελος το εχει παρει πανω του. η τελευταια επιθεση ειναι οντως κακη αλλα πραγματικα ολοι οι υπολοιποι ειναι στατικοι μακρυα του και εχει μπροστα του 2 θηρια. οι αλλοι δεν κανουν καν κινηση να παρουν την μπαλα.

κι εγω παντως δεν πιστευω οτι θα εχουμε ευκαιρια την παρασκευη. οι ρωσοι εχουν πολλες λυσεις και εμεις θα ειμαστε πτωματα.


Δεν μου λεει κατι αυτο αλλα το οτι πουλησε τοσες ευκαιριες να παρουμε ισχυρο προβαδισμα σε κρισημα σημεια.
louie
δεν μπορουσε να εχει τον ματσιουλις πολυ περισσοτερο γιατι ειχε φορτωθει φαουλ. ο μπραμος μπορει να ηταν κακος επιθετικα αλλα και σε αλλους αγωνες εχει χασει πολλα και βαζει αυτα που πρεπει. ενταξει σημερα δεν εγινε.


παντως οι προπονητες ηταν πολυ καλοι στην προετοιμασια του παιχνιδιου. δεν τους αφησαν να μας χτυπησουν στο ποστ και αυτο ειναι μεγαλο κατορθωμα. στο τελος το κοουτσαρισμα θελει εμπειρια.

QUOTE (j-kidd13 @ Apr 16 2014, 21:27 ) *
Δεν μου λεει κατι αυτο αλλα το οτι πουλησε τοσες ευκαιριες να παρουμε ισχυρο προβαδισμα σε κρισημα σημεια.


τις βολες στην παραταση πουλησε μονο. τπτ αλλο.
bbplayer
QUOTE (louie @ Apr 16 2014, 21:24 ) *
στην κανονικη περιοδο οι τελευταιοι 10 απο τους 17 ποντους μας ειναι του διαμαντιδη. ουσιαστικα αυτος μας φτανει εκει. ο αγωνας του γενικα ειναι πολυ κακος αλλα στο τελος το εχει παρει πανω του. η τελευταια επιθεση ειναι οντως κακη αλλα πραγματικα ολοι οι υπολοιποι ειναι στατικοι μακρυα του και εχει μπροστα του 2 θηρια. οι αλλοι δεν κανουν καν κινηση να παρουν την μπαλα.

κι εγω παντως δεν πιστευω οτι θα εχουμε ευκαιρια την παρασκευη. οι ρωσοι εχουν πολλες λυσεις και εμεις θα ειμαστε πτωματα.


κι εγώ πιστεύω ότι έτσι όπως τα λες είναι, μάλλον υπερβολικός είναι ο mod στους χαρακτηρισμούς του και φάουλ πήρε από τον Κρίστιτς δυο φορές και τον Ράιτ είδε στην πλάτη της άμυνας (είναι φρέσκο play αυτό δεν το έχω ξαναδεί) αλλά στο τέλος έπρεπε κάτι άλλο να κάνουμε, ήμαστε απελπιστικά προβλέψιμοι με το Μήτσο.

Πέρσι στη Μπάρτσα το 2ο πήραμε, εγώ θεωρώ ότι έχουμε τύχη. Η ζώνη τους αποσυντόνισε και τους έκανε να έχουν λάθος επιλογές

doctorjekil
QUOTE(louie @ Apr 16 2014, 21:28 ) *
δεν μπορουσε να εχει τον ματσιουλις πολυ περισσοτερο γιατι ειχε φορτωθει φαουλ. ο μπραμος μπορει να ηταν κακος επιθετικα αλλα και σε αλλους αγωνες εχει χασει πολλα και βαζει αυτα που πρεπει. ενταξει σημερα δεν εγινε.


παντως οι προπονητες ηταν πολυ καλοι στην προετοιμασια του παιχνιδιου. δεν τους αφησαν να μας χτυπησουν στο ποστ και αυτο ειναι μεγαλο κατορθωμα. στο τελος το κοουτσαρισμα θελει εμπειρια.

Στο τελευταιο 1,5 λεπτο λεω να τον εβαζε,να ακουμπισει λιγο η μπαλα στο ποστ
j-kidd13
QUOTE(louie @ Apr 16 2014, 21:28 ) *
δεν μπορουσε να εχει τον ματσιουλις πολυ περισσοτερο γιατι ειχε φορτωθει φαουλ. ο μπραμος μπορει να ηταν κακος επιθετικα αλλα και σε αλλους αγωνες εχει χασει πολλα και βαζει αυτα που πρεπει. ενταξει σημερα δεν εγινε.


παντως οι προπονητες ηταν πολυ καλοι στην προετοιμασια του παιχνιδιου. δεν τους αφησαν να μας χτυπησουν στο ποστ και αυτο ειναι μεγαλο κατορθωμα. στο τελος το κοουτσαρισμα θελει εμπειρια.



τις βολες στην παραταση πουλησε μονο. τπτ αλλο.


Και ποσες χαμενες επιθεσεις στην κανονικη διαρκεια.
AKRG
Την παρασκευή θα είναι εντελώς διαφορετικό ματς, σαν τελικός, όποιος το πάρει ουσιαστικά θα έχει το πάνω χέρι. Θα είναι ματς ψυχολογίας , αν θέλουμε να το πάρουμε θα πρέπει να του φοβίσουμε από την αρχή , να τους κάνουμε να χάσουν το καθαρό μυαλό..
louie
QUOTE (bbplayer @ Apr 16 2014, 21:29 ) *
κι εγώ πιστεύω ότι έτσι όπως τα λες είναι, μάλλον υπερβολικός είναι ο mod στους χαρακτηρισμούς του και φάουλ πήρε από τον Κρίστιτς δυο φορές και τον Ράιτ είδε στην πλάτη της άμυνας (είναι φρέσκο play αυτό δεν το έχω ξαναδεί) αλλά στο τέλος έπρεπε κάτι άλλο να κάνουμε, ήμαστε απελπιστικά προβλέψιμοι με το Μήτσο.

Πέρσι στη Μπάρτσα το 2ο πήραμε, εγώ θεωρώ ότι έχουμε τύχη. Η ζώνη τους αποσυντόνισε και τους έκανε να έχουν λάθος επιλογές


ειμαστε προβλεψιμοι γιατι ειναι ο μονος ικανος να παρει τετοιο σουτ μαζι με τον φωτση. ισως ο μπραμος σε καποια αλλη μερα αλλα σημερα οχι.

πραγματικα θεωρω οτι την παρασκευη θα χασουμε σχετικα ευκολα. στο μονο που μπορω να βασιστω ειναι στο να τους εχουμε τρομαξει λιγο και να τα χασουν αν τους δυσκολεψουμε. δεν διακρινονται και για το μενταλιτυ που εχουν. κατα τα αλλα ο λασμε θα ειναι πτωμα απεναντι στα θηρια, ο διαμαντιδης ακομα πιο πτωμα οποτε δεν βλεπω φως.

QUOTE (j-kidd13 @ Apr 16 2014, 21:32 ) *
Και ποσες χαμενες επιθεσεις στην κανονικη διαρκεια.


ναι αλλα νωρις οχι στο τελος οπως ειπες πριν.

QUOTE (doctorjekil @ Apr 16 2014, 21:31 ) *
Στο τελευταιο 1,5 λεπτο λεω να τον εβαζε,να ακουμπισει λιγο η μπαλα στο ποστ


ναι ισως αλλα επειδη η ομαδα πηγαινε καλα μπορει να τα αφησαν οπως ηταν. ειπαμε δεν ειναι και εμπειροι για κοοτσαρισμα τετοιων ειδικων καταστασεων
Reggie Miller 31
Σε ότι αφορά τον RG (αν κ μέσα στο φόρουμ έχω εκφράσει την διαφωνία μου με το να φύγει ο προπονητής στην μέση της σεζόν), δεν μπορούσαμε να βάλουμε 60 πόντους στην Ταού μέσα στο ΟΑΚΑ... Σε ότι αφορά τις αλλαγές κλπ, μετά χριστόν προφήτες μπορούμε να γίνουμε όλοι... Τα facts του αγώνα είναι ότι τα 2 τρελά τρίποντα του Ουιμς, τα χαμένα αμυντικά στο τέλος, οι χαμένες βολές του ΔΔ (που φέτος έχει ξεζουμιστεί) κ τα χαμένα ελεύθερα τρίποντα του Μπράμος, μας έφεραν στην ήττα... Μακάρι ο 2ος αγώνας να είναι όπως ο περσινός με την Μπάρτσα.... αλλά δεν είναι κάθε μέρα του αϊ γιαννιού!
bbplayer
de χρειάζεται να το κουράζουμε πολύ. Εάν δεν ήταν ο Μήτσος play offs ούτε με κυάλι. Οπότε πάλι χάρη του χρωστάμε
shtarkws
2 σουτ να είχανε μπει θα κάναμε διαφορετική κουβέντα. Ανασύνταξη και ξανα προσπάθεια την Παρασκευή, παντως το ξαναλέω μπράβο που το φτασαμε ως εκεί. Ειδαμε τι επαθε χθες ο Ολυμπιακός
yorgos
QUOTE
και τον Ράιτ είδε στην πλάτη της άμυνας (είναι φρέσκο play αυτό δεν το έχω ξαναδεί)

Στο ντεμπούτο του Ράιτ στο ελληνικό πρωτάθλημα έγινε 2 φορές στο ίδιο δεκάλεπτο, play Πεδουλάκη είναι, μας τα είχε πρήξει ο Χάτζη με το συγκεκριμένο. Δεν ακούς Χάτζη, θα σε μαλώσω!
AKRG
QUOTE (bbplayer @ Apr 16 2014, 21:40 ) *
de χρειάζεται να το κουράζουμε πολύ. Εάν δεν ήταν ο Μήτσος play offs ούτε με κυάλι. Οπότε πάλι χάρη του χρωστάμε



Καλά αυτό μπορεί κάποιος να το αμφισβητεί μόνο αν είναι τρελός, τυφλός και αχάριστος ταυτόχρονα !!
bbplayer
QUOTE (yorgos @ Apr 16 2014, 21:43 ) *
Στο ντεμπούτο του Ράιτ στο ελληνικό πρωτάθλημα έγινε 2 φορές στο ίδιο δεκάλεπτο, play Πεδουλάκη είναι, μας τα είχε πρήξει ο Χάτζη με το συγκεκριμένο. Δεν ακούς Χάτζη, θα σε μαλώσω!


2-3 ματς έχω δει πρωτάθλημα. δε με βολεύουν οι ώρες
AKRG
Δηλώσεις ΔΔ για διαιτησία :

http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...in-tsska-moshas
priest
QUOTE(Reggie Miller 31 @ Apr 16 2014, 21:39 ) *
Σε ότι αφορά τον RG (αν κ μέσα στο φόρουμ έχω εκφράσει την διαφωνία μου με το να φύγει ο προπονητής στην μέση της σεζόν), δεν μπορούσαμε να βάλουμε 60 πόντους στην Ταού μέσα στο ΟΑΚΑ... Σε ότι αφορά τις αλλαγές κλπ, μετά χριστόν προφήτες μπορούμε να γίνουμε όλοι... Τα facts του αγώνα είναι ότι τα 2 τρελά τρίποντα του Ουιμς, τα χαμένα αμυντικά στο τέλος, οι χαμένες βολές του ΔΔ (που φέτος έχει ξεζουμιστεί) κ τα χαμένα ελεύθερα τρίποντα του Μπράμος, μας έφεραν στην ήττα... Μακάρι ο 2ος αγώνας να είναι όπως ο περσινός με την Μπάρτσα.... αλλά δεν είναι κάθε μέρα του αϊ γιαννιού!

Θα ηταν αν ο διαμαντιδης ηταν ο ιδιος με περυσι...Δυστυχως τα χρονια περνουν και προφανως δυσκολα θα ξαναδουμε -ακομα και- τον περυσινο διαμαντιδη.
louie
QUOTE (andykrg @ Apr 16 2014, 21:52 ) *
Δηλώσεις ΔΔ για διαιτησία :

http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...in-tsska-moshas


πρωτη φορα τον ακουω να μιλαει για την διαιτησια. αυτο τα λεει ολα. ειπαμε να το χανεις μεσα απο τα χερια σου οκ αλλα σου δενουν τα χερια και αυτοι. ξαναλεω δεν γινεται εμας να βγαινουν εκτος τοσοι παιχτες και σε αυτους να φτανουν 2 ατομα τα 3 φαουλ κι αυτο με το ζορι...


επισης και οι αλλες δηλωσεις του ειναι ιδιαιτερες

QUOTE
Ο Παναθηναϊκός είναι μία ιδιαίτερη ομάδα. Ποτέ δεν παραδινόμαστε

κατά τη γνώμη μου χαρακτηρίζει το παιχνίδι της ΤΣΣΚΑ Μόσχας. Σήμερα (16/4) ήταν τυχεροί, αλλά είναι δύσκολο να 'ναι έτσι και στην επόμενη αναμέτρηση. Νομίζω πως είμαστε αρκετά ικανοί να περάσουμε την ΤΣΣΚΑ Μόσχας


πρωτη φορα ακουω τετοιες δηλωσεις απο αυτον. δειχνει αποφασιστικοτητα και παθος. αντε παμε να τους φαμε στον επομενο αγωνα ρε μαγκες.
yorgos
QUOTE
δεν μπορούσαμε να βάλουμε 60 πόντους στην Ταού μέσα στο ΟΑΚΑ...

Με αυτό το μπάσκετ φτάσαμε εδώ που φτάσαμε, δηλαδή ένα σουτ από το να έχουμε σοβαρό πλεονέκτημα για να πάμε φάιναλ φορ. Με το υλικό που έχουμε είναι αυτοκοτνία να παίξουμε άλλο μπάσκετ. Τι να παίξουμε δηλαδή πνρ χωρίς ψηλό με πλάτη; Γρήγορο μπάσκετ με ένα γκαρντ καμένο, έναν κουτσό κι έναν που έβαζε 6π.μ.ο στη Μπάμπεργκ; Αμυντική ομάδα έχουμε, τέτοιο μπάσκετ παίζουμε κι έτσι υπεβραίνουμε τις δυνατότητες ενός περιορισμένου ρόστερ.

Πολύ περίεργες δηλώσεις για ΔΔ, ποτέ δε μιλάει έτσι, ούτε ότι "θα περάσουμε", ούτε ότι οι "άλλοι ήταν τυχεροί", ούτε βέβαια για διατσσίες. Δε θα εκπλαγώ αν αποδειχθούν μούφα.
louie
QUOTE (yorgos @ Apr 16 2014, 21:57 ) *
Με αυτό το μπάσκετ φτάσαμε εδώ που φτάσαμε, δηλαδή ένα σουτ από το να έχουμε σοβαρό πλεονέκτημα για να πάμε φάιναλ φορ. Με το υλικό που έχουμε είναι αυτοκοτνία να παίξουμε άλλο μπάσκετ. Τι να παίξουμε δηλαδή πνρ χωρίς ψηλό με πλάτη; Γρήγορο μπάσκετ με ένα γκαρντ καμένο, έναν κουτσό κι έναν που έβαζε 6π.μ.ο στη Μπάμπεργκ; Αμυντική ομάδα έχουμε, τέτοιο μπάσκετ παίζουμε κι έτσι υπεβραίνουμε τις δυνατότητες ενός περιορισμένου ρόστερ.

Πολύ περίεργες δηλώσεις για ΔΔ, ποτέ δε μιλάει έτσι, ούτε ότι "θα περάσουμε", ούτε ότι οι "άλλοι ήταν τυχεροί", ούτε βέβαια για διατσσίες. Δε θα εκπλαγώ αν αποδειχθούν μούφα.



το σκεφτηκα κι εγω αλλα καλυτερα να τα εχει πει. χρειαζομαστε παθος και αποφασιστικοτητα για την συνεχεια. να μπουμε με λογικη οτι τους εχουμε και μας το στερησαν για να τους "εκδικηθουμε".
bbplayer
ο ΔΔ είναι ξεχωριστός , σαν τον Will Hunting , ένα πράμα, όχι επειδή είναι υπερπαιχτούρα αλλά και για άλλα πράγματα. Για όλο το "πακέτο" δηλαδή. Και καλό , πρώτα γι αυτόν, είναι να μείνει έτσι .

Πάντως αυτό το "είμαστε ιδιαίτερη ομάδα. δεν τα παρατάμε ποτέ" μου άρεσε πολύ. smile.gif
doctorjekil
QUOTE(andykrg @ Apr 16 2014, 21:52 ) *
Δηλώσεις ΔΔ για διαιτησία :

http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...in-tsska-moshas

Πολυ δυσκολο το βλεπω να χει κανει τετοιες δηλωσεις ο δδ,ισως να τις μετεφρασαν οπως θελουν οι ρωσοι
AKRG
Και μένα δεν μου "κάθονται" σωστά τέτοιες δηλώσεις από τον Μήτσο, πολύ παράξενες μου φάνηκαν γιαυτό το πόσταρα το λινκ, δεν ξέρω αν παραφράστηκε κάτι που είπε ή όντως έπεσε τόσο ¨ξύλο" που δεν μπορούσαμε εμείς να το δουμε από την οθόνη μας. Πάντως εμένα προσωπικά η διαιτησία δεν μου έκανε για τόσο άδικη να πω την αμαρτία μου..
qspock
Τι δεν ηταν αδικη ρε παιδια, ο,τι σφυριζαν η μπαλα πηγαινε στο κοκκινο. Ο,ΤΙ ΣΦΥΡΙΖΑΝ ΚΥΡΙΚΟΛΕΚΤΙΚΑ!
Για να μη πω για τα φαουλ που δε σφυριζαν...

Αυτό το πραγμα με την ΤΣΣΚΑ εχει καταντησει ΑΗΔΙΑ πια! ΑΙΣΧΟΣ! Ποσο να αντεξει μια ομαδα τετοιο σφυροκοπημα? Κοπανημα κανονικο... Ξαναδειτε το να το καταλάβετε.
Petran911
QUOTE(bbplayer @ Apr 16 2014, 21:23 ) *
σιγουρα είναι κούραση 100%, αφού μιλάμε για παίχτη που είναι εξαιρετικά ευστοχος από εκεί.

Ούτε κι εμένα μου φάνηκε περίεργη η διαιτησία. Θα το ξαναδώ αλλά δε μου άφησε άσχημη εντύπωση εκ πρώτης


Για μια φορά συμφωνώ μαζί σου. Είδα μόνο την τέταρτη περίοδο και την παράταση, αλλά ο ΔΔ είχε εξαντληθεί. Στο τέλος της κανονικής διάρκειας δεν προσπάθησε καν να μπει προς τα μέσα, πράγμα που θα το έκανε σίγουρα αν ήταν καλά. Ούτε την πάσα δεν μπόρεσε να βγάλει. Αλλά από την άλλη πλευρά το θέμα είναι του προπονητή. Και κακή διαχείρηση, αλλά και έλλειψη εναλλακτικού σχεδίου για πάρει κάποιος τη μπάλα κοντά στο καλάθι η να βγει στη γωνία.

Τζάμπα ήττα.
louie
http://www.gazzetta.gr/stili/paraskinia/ar...-toy-diamantidi

ακυρες οι δηλωσει τελικα. επιστημονικη φαντασια ενος ρωσικου σαιτ. δεν εμοιαζαν και για δικες του δηλωσεις
AZ1980
To παιχνίδι χάθηκε στη φάση που ο Λάσμε χάνει ανόητα την μπάλα μέσα από τα χέρια του, και αμέσως πάει και κάνει ακόμα πιο βλακώδες (πέμπτο) φάουλ. Ήμασταν στο +4 εκεί, τους έδωσε τη μπάλα + δυο βολές χωρίς να χρειαστεί να αντιμετωπίσουν την άμυνά μας, και χωρίς να καταναλώσουν κάποια από τα δευτερόλεπτα που απέμεναν + έφυγε κι ο ίδιος απ' τη μέση.

Το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό χάθηκε σε μια παρομοίως ηλίθια φάση, όταν ήμασταν στο +6, και παίρνει αμυντικό ο Λουκάς με κάτι σαν ενάμιση λεπτό να απομένει, κι αντί να περιμένει υπομονετικά κάποιον γκαρντ για να αρχίσουμε να ροκανίζουμε το χρόνο, επιχειρεί απονεννοημένο διάβημα σημαδεύοντας με διαγώνια πάσα σχεδόν μισού γηπέδου τον ...Μπράμο, ο οποίος ακροβατούσε πάνω στην πλάγια γραμμή στο ύψος του κέντρου του γηπέδου. Πρόκειται για τη φάση που εξελίχθηκε στο κλέψιμο του Παπαπέτρου και σε τρίποντο του Ολυμπιακού.

Παιδιά να ξεκαθαρίσουμε κάτι: υπάρχουν λάθη, και υπάρχουν και ΛΑΘΗ. Οι χονδροειδείς κοτσάνες της δεύτερης κατηγορίας είτε υποδηλώνουν έλλειψη ποιότητας/καθαρού μυαλού, είτε αποκαλύπτουν έλλειψη σεβασμού μιας ομάδας στην ίδια της την προσπάθεια. Και στη μία περίπτωση, και στην άλλη, τέτοιου είδους φάσεις - ανέκδοτα είναι αδύνατο να μείνουν ατιμώρητες στα πλαίσια ενός αθλήματος δίκαιου όπως το μπάσκετ, και μάλιστα σε αυτό το επίπεδο πρωταθλητισμού.

Οι ήττες μας σε αυτά τα δυο ματς ήταν φυσικές και απλούστατες απόρροιες αυτών των δυο στιγμών της μνημειώδους αυτοκαταστροφικότητας. Δεν κερδίζεις μετά από τέτοια φάση τέτοιους αγώνες στο σύμπαν μπάσκετ. Είναι κι αυτός ένας από τους λόγους που λατρεύουμε την πορτοκαλί.


bball.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.