Help - Search - Members - Calendar
Full Version: CSKA Moscow vs. Panatinaikos Athens
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2013-14
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
Reggie Miller 31
QUOTE (j-kidd13 @ Apr 24 2014, 20:43 ) *
Παντως περα απο το κακο προσωπο απο πλευρας θελκτικου μπασκετ που δειχνει η ομαδα,εχει φτασει να παιζει την προκριση στο f4 στο τελευταιο ματς κοντρα σε μια ανωτερη ποιοτικα ομαδα.Ποσοι θα πονταραμε σε αυτο στην αρχη της χρονιας.
Οι περισσοτεροι απο εμας δεν ειμαστε αισιοδοξοι για το αυριανο παιχνιδι,αλλα δεν ειμαστε και χαμενοι απο χερι.
Το μονο που δεν θελω ειναι να μας καταβαλει η κουραση(ειδικα τον Μητσο που χθες τα φτυσε) γιατι θα ειναι κριμα να μην διεδκησουμε τις οποιες πιθανοτητες μας απο κακη αποδοση λογω κουρασης.
Ουκιτς,Μπραμος και Καρι χρωστανε ενα καλο ματς στη σειρα.Και τους χρειαζομαστε.Και οπωσδηποτε τον Μητσο με καθαρο μυαλο,και οχι αρνητικο...Στη ρακετα παμε καλα.Αν εχουμε σε απλ καλη μερα τους περιφεριακους,και σχετικα καλο σουτ απο εξω ειμαστε γερα στο κολπο.Αρκει να μην επαληθευθουν οι φοβοι μου για διαιτητικα ευνοια με σκοπο την παρουσια της ΤΣΣΚΑ στο f4.Το ιδιο ισχυει και για τον Ολυμπιακο.Ρεαλ και ΤΣΣΚΑ ειναι πιο θελκτικα ονοματα τωρα.

Πάντως μεταξύ μας, ο ΠΑΟ δεν έχει φτάσει στο πικ της απόδοσής του! Μην σου πω ότι παίζει κ χειρότερα απο τις δυνατότητές του κ απο το ρόστερ που έχει! Για να το πω κ αλλιώς η Ελλάδα το 2006 έπαιξε κ πάνω απο τις δυνατότητές της κ νίκησε τις ΗΠΑ... ο ΠΑΟ δεν το έχει κάνει αυτό με την ΤΣΣΚΑ...

Για Παπαδογιάννη τι να πω... χούλιγκαν με μπλε γυαλιά κ πάλι, αν κ αυτή την φορά ευτυχώς τις έκοψε τις κορώνες για ελληνικές ψυχάρες κλπ! Μου κάνει κ εντύπωση που δεν τσόνταρε κ λίγο απο Εθνική και μπιχτή στον ΔΔ να επιστρέψει πίσω! Χάλασε κ αυτός tongue.gif
j-kidd13
QUOTE(Reggie Miller 31 @ Apr 25 2014, 00:28 ) *
Πάντως μεταξύ μας, ο ΠΑΟ δεν έχει φτάσει στο πικ της απόδοσής του! Μην σου πω ότι παίζει κ χειρότερα απο τις δυνατότητές του κ απο το ρόστερ που έχει! Για να το πω κ αλλιώς η Ελλάδα το 2006 έπαιξε κ πάνω απο τις δυνατότητές της κ νίκησε τις ΗΠΑ... ο ΠΑΟ δεν το έχει κάνει αυτό με την ΤΣΣΚΑ...


Συμφωνω απολυτα σε αυτο,εχουμε καλους παικτες μεν,αλλα οχι παικτες που μονοι τους μπορουν να σου κανουν τη διαφορα(πλην Μητσου Λασμε).Οι αλλοι για να βγαλουν το κατι παραπανω θελουν και την καταλληλη καθοδηγηση και αυτη σιγουρα δεν θα την παρουν απο τον Πριφτη.Η τον Αλβερτη.
yorgos
QUOTE
ε δεν δεχομαι καποιος να μενει στην αθηνα και να καθεται στον καναπε του,και μετα να εχει και αποψη και να κρινει


Έδειχνε Ρεάλ-Μπάγερν εκείνη την ώρα. Και χωρίς να το ξέρω, κόβω φλέβα ότι είχε μεγαλύτερη θεαματικότητα από το μπάσκετ αν ήταν σε ελεύθερο κανάλι.

Ο Μπράμος είναι ο παίκτης που χρωστάει περισσότερο απ' όλους μια καραγουάου (επιστημονικός όρος) εμφάνιση.

Και ναι, η ομάδα έχοντας φτάσεισ το 5ο ματς τη σειρά για το Φ4 έχει πετύχει τον ευρωπαϊκό στόχο της. Δε θα τους πει κανείς τίποτε αν μείνουμε απέξω, κι αυτό είναι πλεονέκτημα. Εμένα πιο πολύ με ανησυχεί ότι όποτε πήγαμε σε τελευταίες φάσεις, τα plays ήταν για τον πέοντα και αμυντικά και επιθετικά.
AKRG
QUOTE (yorgos @ Apr 25 2014, 07:50 ) *
Εμένα πιο πολύ με ανησυχεί ότι όποτε πήγαμε σε τελευταίες φάσεις, τα plays ήταν για τον πέοντα και αμυντικά και επιθετικά.


Και τα προηγούμενα 37-38 λεπτά για τον ... Κρέοντα (Ελληνικη τραγωδία) ήταν !!

tongue.gif tongue.gif
j-kidd13
Λοιπον σημερα ξυπνησα με καλο προαισθημα οτι θα κανουμε το 2-3! cool.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
AKRG
2 τα προαισθήματα !! (doctorjekil - j-kidd13) ... έλα να ακούω κι άλλα ονόματα ! μην ντρέπεστε κοπιάστε ! βγάλτε το από μέσα σας !! αισιοδοξίαααα καλοί μου άνθρωποιιιιι biggrin.gif
j-kidd13
Διαμαντιδη θελοντος και διαιτητων επιτρεποντων....tongue.gif
doctorjekil
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 25 2014, 12:58 ) *
Διαμαντιδη θελοντος και διαιτητων επιτρεποντων....tongue.gif

Μην φοβασαι,τους διαιτητες τους εχει κανονισει ο τρακης tongue.gif
ALdaperan
QUOTE (Reggie Miller 31 @ Apr 25 2014, 00:28 ) *
Πάντως μεταξύ μας, ο ΠΑΟ δεν έχει φτάσει στο πικ της απόδοσής του! Μην σου πω ότι παίζει κ χειρότερα απο τις δυνατότητές του κ απο το ρόστερ που έχει! Για να το πω κ αλλιώς η Ελλάδα το 2006 έπαιξε κ πάνω απο τις δυνατότητές της κ νίκησε τις ΗΠΑ... ο ΠΑΟ δεν το έχει κάνει αυτό με την ΤΣΣΚΑ...


Το ίδιο ισχύει και για την τσκα !! Έχει πολύ πολύ περισσότερες δυνατότητες απο το άσχημο μαυτό μπάσκετ που παίζει αλλά εμάς δεν μας πειράζει γιατί το ίδιο άσχημο παίζουμε και εμείς laugh.gif

Υγ : Προαίσθημα ότι σήμερα θα χάσουμε μάλλον , κάτι ανάλογο με την περσινή σειρά με τη μπαρτσελόνα.. Σας στεναχωρώ ε ; tongue.gif
doctorjekil
QUOTE(ALdaperan @ Apr 25 2014, 13:20 ) *
Το ίδιο ισχύει και για την τσκα !! Έχει πολύ πολύ περισσότερες δυνατότητες απο το άσχημο μαυτό μπάσκετ που παίζει αλλά εμάς δεν μας πειράζει γιατί το ίδιο άσχημο παίζουμε και εμείς laugh.gif

Υγ : Προαίσθημα ότι σήμερα θα χάσουμε μάλλον , κάτι ανάλογο με την περσινή σειρά με τη μπαρτσελόνα.. Σας στεναχωρώ ε ; tongue.gif

Η διαφορα σε σχεση με περσυ ειναι καθαρα στο θεμα ψυχολογιας,περσυ ξεραμε οτι την ευκαιρια μας την ειχαμε χασει στο 4ο ματς στο οακα,ενω φετος οι ρωσοι ξερουν οτι χασαν ευκαιρια να τελειωσουν την σειρα στο 4ο ματς κ εμεις εχουμε επιστρεψει απο 2-0
AKRG
QUOTE (ALdaperan @ Apr 25 2014, 13:20 ) *
Υγ : Προαίσθημα ότι σήμερα θα χάσουμε μάλλον , κάτι ανάλογο με την περσινή σειρά με τη μπαρτσελόνα.. Σας στεναχωρώ ε ; tongue.gif


Άτυπη δημοσκόπηση προαισθημάτων :

Υπέρ προκρίσεως = 2 (doctorjekil - j-kidd13)
Κατά προκρίσεως = 1 (ALdaperan)

(Η δημοσκόπηση συνεχίζεται ..)
t0ny3
Θα το παρουμε αδερφια κι εγω αυτο το προαισθημα εχω! Αν το ματς δεν εξελιχθει οπως το 2ο στη Μοσχα τοτε θα το τσιμπησουμε. Μονο να μην εχουμε μεινει απο δυναμεις και χτιζουμε τα καλαθια...

Λουκας MVP με πλαστικες κινησεις και πεταμε για Μιλανο! biggrin.gif
Dreamerpanos
Έλα ρε Μάικ το χρωστάς ένα παιχνίδι....και συ ρε Ραμέλ 10 πονταλάκια ζητάμε....Βάλε και δικό μου θετικό προαίσθημα αλλά όσο πλησιάζει το ματς αλλάζει και ξαναλλάζει tongue.gif
j-kidd13
QUOTE(andykrg @ Apr 25 2014, 13:24 ) *
Άτυπη δημοσκόπηση προαισθημάτων :

Υπέρ προκρίσεως = 2 (doctorjekil - j-kidd13)
Κατά προκρίσεως = 1 (ALdaperan)

(Η δημοσκόπηση συνεχίζεται ..)


Ο φιλος Aldaperan ειναι μονιμως απαισιοδοξος και δεν βλεπει ηλιαχτιδα θετικου για την ομαδα,οποτε βγαλτον...tongue.gif
Δεν πιστευε καν οτι θα κερδισουμε προχθες για το 2-2!!
ALdaperan
QUOTE (doctorjekil @ Apr 25 2014, 13:22 ) *
Η διαφορα σε σχεση με περσυ ειναι καθαρα στο θεμα ψυχολογιας,περσυ ξεραμε οτι την ευκαιρια μας την ειχαμε χασει στο 4ο ματς στο οακα,ενω φετος οι ρωσοι ξερουν οτι χασαν ευκαιρια να τελειωσουν την σειρα στο 4ο ματς κ εμεις εχουμε επιστρεψει απο 2-0

Ναι ισχύει αυτό αλλά εστιάζω κυρίως στο κίνητρο. Πέρσι κάναμε το break και έπειτα το χάσαμε μέσα απο τα χέρια μας ! Μου είχε δώσει την εντύπωση τότε ότι όλη η ομάδα επαναπαύτηκε στην επιτυχία του break στη βαρκελώνη θεωρώντας ότι έκανε το χρέος της για τη χρονιά εκείνη. Το ίδιο φοβάμαι μη συμβεί και φέτος !

QUOTE (j-kidd13 @ Apr 25 2014, 13:28 ) *
Ο φιλος Aldaperan ειναι μονιμως απαισιοδοξος και δεν βλεπει ηλιαχτιδα θετικου για την ομαδα,οποτε βγαλτον...tongue.gif
Δεν πιστευε καν οτι θα κερδισουμε προχθες για το 2-2!!

Η αλήθεια είναι ότι είμαι φύση απαισιόδοξος ! Πάντα περιμένω τα χειρότερα για να μη νπέφτω απο τα συννεφα μετά tongue.gif

Υγ : Και για να σας ταράξω τα νερά τώρα , Πιστεύω μια ελληνική ομάδα θα περάσει..! tongue.gif
bul_69
Εγώ πάντως όπως είπα και πιο πάνω είμαι αρκετά αισιόδοξος για το σημερινό, πιστεύω θα κερδίσουμε.
Αν έχει κάποιος κανένα streaming υπόψιν του ας το ποστάρει, μήπως καταφέρουμε και μεις οι άνευ Nova να δούμε κάτι.
AKRG
Απ ότι βλέπω η άτυπη δημοσκόπηση με συντριπτική πλειοψηφία τείνει .. προς πρόκριση biggrin.gif

Καιρό είχα να δω εδώ μέσα αισιοδοξία για τον μπασκετικό παναθηναϊκό φέτος .. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
MaJesty23
Θα πιστολιάσω μάθημα για να το δω(όχι ειμαι 34 δεν είμαι φοιτητής ακόμα-απλά γαμω τις επαγγελματικες πιστοποιησεις μου γαμώ tongue.gif ).ελπίζω να πέσουμε τίμια,αν πέσουμε.Πάντως βλέπω αέρα αισιοδοξίας και ανησυχώ...μάλλον ο Ολυμπιακός θα περάσει.Δική μου προαίσθηση και μάκαρι να διαψευστώ και να περάσουμε αγκαζέ.

Εαν βάλουμε 8 και πάνω τρίποντα με 35-40% και ο Μήτσος δεν έχει θολούρα,θα μάστε μέσα στο κόλπο!! cool.gif
RaZak
QUOTE (MaJesty23 @ Apr 25 2014, 16:14 ) *
Θα πιστολιάσω μάθημα για να το δω(όχι ειμαι 34 δεν είμαι φοιτητής ακόμα-απλά γαμω τις επαγγελματικες πιστοποιησεις μου γαμώ tongue.gif ).ελπίζω να πέσουμε τίμια,αν πέσουμε.Πάντως βλέπω αέρα αισιοδοξίας και ανησυχώ...μάλλον ο Ολυμπιακός θα περάσει.Δική μου προαίσθηση και μάκαρι να διαψευστώ και να περάσουμε αγκαζέ.

Εαν βάλουμε 8 και πάνω τρίποντα με 35-40% και ο Μήτσος δεν έχει θολούρα,θα μάστε μέσα στο κόλπο!! cool.gif

Έχει σήμερα μπακετ ? ο_0
shtarkws
Και γω εχω την αίσθηση ότι ένας από τους δύο θα περάσει, μακάρι να είναι και οι 2 μιας και μέχρι τώρα στις προβλέψεις μου πέφτω έξω biggrin.gif

Θα επιχειρήσω όμως άλλη μία:αν έχουμε έως 8 λάθη έως 30 % στα τρίποντα και έστω 10 επιθετικά θα περάσουμε!
Είναι τελικός, ολοι πρέπει να βγουν μπροστά απο τον αρχηγό τον καρι τον μπραμος μεχρι και τον ουκιτς!
Για μενα πρέπει το ροτεισιον να είναι πολύ ανοιχτό στο πρώτο ημίχρονο και κλειστό στο δεύτερο και να δούμε πολύ Μαυροκεφαλίδη
cave_man
παιδιά με τεοντοσιτς τι γίνεται; θα παίξει καθόλου;
yorgos
Μαυροκεφαλίδη πρέπει να δούμε σίγουρα. Αν δεν παίξει τώρα με αντίπαλη την πιο αργή στα πόδια φροντ λάιν της Ευρώπης πότε θα παίξει; Η αλήθεια ότι και με Ζαλγκίρις και Φενέρ που είχαν το ίδιο θέμα έπαιξε και σε αυτή τη σειρά πάει πολύ καλά και μπράβο του.

Λοιπόν, σε ό,τι αφορά το... θείο χάρισμα, φοβάμι ότι το ματς θα πηγαίνει πόντο-πόντο (και το κορμάκι σου θα ψάξω πόντο-πόντοοοο), μετά θα κάνει ένα μπραφ η ΤΣΣΚΑ να πάρει 7-8π προβάδισμα κι εκεί θα πελαγώσουμε με επιθετικές ποικιλίες από τα 8 μέτρα. Μακάρι να διαψευστώ.
frenchman7
Και γω το βλέπω να περνάτε!! Γιατρέ είμαι καλά?
AKRG
Πάθος πρέπει να δούμε και όρεξη για αυτοθυσία , αν δεν παίξουμε "χωρίς αυριο" άμυνα δεν βλέπω ξαστερια..
Gidovoskos
Σήμερα ο γουημς δεν θα τα βάζει όλα , αλλά εμείς θα τα χλατσοσουμε μπραμος, μητσος φωτσης , ματσιουλης .

ααα η κούραση είναι ίδια για όλους
shtarkws
Παντως πληροφορηση για τεοντοσιτς δεν υπαρχει,μπορει απλα να τον δουμε να κανει ζεσταμα
xristos_metal
Θα το παρει το ματσακι ο Παο και μαλιστα πολυ χαλαρα.
AKRG
QUOTE (Gidovoskos @ Apr 25 2014, 17:37 ) *
ααα η κούραση είναι ίδια για όλους tongue.gif


Μπααα δεν είναι ίδια, άλλο αν είσαι 25-27-29 κτλ και αλλο αν είσαι 34 και δεν έχεις που να ακουμπήσεις λίγο !


QUOTE (shtarkws @ Apr 25 2014, 17:38 ) *
Παντως πληροφορηση για τεοντοσιτς δεν υπαρχει,μπορει απλα να τον δουμε να κανει ζεσταμα


Έχω μπερδευτεί, θέλω να κάνω βουντού και δεν ξέρω αν μας συμφερει να παίξει ή όχι.. cool.gif


QUOTE (xristos_metal @ Apr 25 2014, 18:03 ) *
Θα το παρει το ματσακι ο Παο και μαλιστα πολυ χαλαρα.


Αυτά τα χαλαρά φοβάμαι .. laugh.gif
sacarame
QUOTE(shtarkws @ Apr 25 2014, 17:38 ) *
μπορει απλα να τον δουμε να κανει ζεσταμα



Αυτό ακριβώς γίνεται...Ο Τεόντοσιτς είναι στο ζέσταμα της "αρκούδας"
shtarkws
Θα θελα να προσθέσω ότι ο σημερινός αγώνας είναι ενα μεγάλο κριτήριο για κάποιους παίκτες να αποδείξουν ότι μπορούν να σταθούν σε αυτό το επίπεδο.
Αν είναι και παλι άφαντοι τότε προφανώς το επόμενο συμβόλαιο τους θα είναι σε μια ομαδα με χαμηλό ταβανι και ευτυχως ο Παναθηναικός στοχευει παντα στην κορυφη
louie
link καποιος;;;
Dreamerpanos
Πολύ κακό ξεκίνημα επιθετικά....
yorgos
4 τρίποντα ΒΑΡΕΣΑΜΕ σε 4 λεπτά. Όλα στο γάμα του καραγκιόζη βεβαίως βεβαίως.
AKRG
κανένα ταιμ αουτ να ηρεμήσουμε .. μήπως ??
yorgos
Μας έχει πεθάνει ο Καούν.
shtarkws
ο Καούν σε καθε επίθεση μοιάζει να κανει 3 δευτερόλεπτα, τοσο πολύ τον σημαδευουν.Μπροστα οπως γίνεται συχνα δυσκοιλια τα πράγματα.

Υγ σημερα η βραδιά ήθελε χατζη
AKRG
έτσι όπως πάμε θα βαράμε 10τριποντα ανα 10λεπτο
shtarkws
Πρόβλημα το ριμπάουντ. ..ο Λάσμε κάνει μόνο ανοητα φάουλ
yorgos
To μικρό όνομα του Καούν είναι Σακ;

Δεύτερο φάουλ ο Λάσμε πριν συμπληρώσουμε 8 λεπτά. Αμάν ρε παιδάκι μου, αμάν.
a.car


Ο Λασμε παειι και κανει φαουλ στον Κ αουν στο τριποντο !! Η επιστημη σηκωνει ψηλα τα χερια
yorgos
Τελειώνει η πρώτη περίοδος κι έχουμε πάρει 2 ΟΛΟΚΛΗΡΟΥΣ πόντους από τα γκαρντ μας.
a.car



Ο Ραιτ απαγορευεται να σουταρει
yorgos
Μέσα σε ένα λεπτό 2 φάουλ κι ο Μπατίστ. Βλέπω να μπαίνει ο ΔΓ για σέντερ.
ALdaperan
Μια λέξη μόνο :

Χάλια !
shtarkws
ο Ραιτ εχει αρχισει να μου ανεβάζει την πίεση σε επιπεδα ουκιτς
t0ny3
Ελα πλακα μας κανουν. Τι παρωδια ειναι αυτη;
shtarkws
Λουκάς Aldridge. Αυτό
AKRG
QUOTE (shtarkws @ Apr 25 2014, 19:06 ) *
ο Ραιτ εχει αρχισει να μου ανεβάζει την πίεση σε επιπεδα ουκιτς


συμπάσχω... shot.gif
a.car
ΕΤΣΙ ρε Μαυρε μονος σου .Με το Ραιτ μεσα παιζουμε 4στην επιθεση
shtarkws
1 ρε Μήτσο. ..Μπάλα στον Λουκα τελος
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.