Help - Search - Members - Calendar
Full Version: CSKA Moscow vs. Panatinaikos Athens
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2013-14
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
bbplayer
ποια Ξάνθη...και τι έγινε στην Ξάνθη....play offs Ευρωλίγκας παίζουμε
doctorjekil
QUOTE(bbplayer @ Apr 15 2014, 13:45 ) *
ποια Ξάνθη...και τι έγινε στην Ξάνθη....play offs Ευρωλίγκας παίζουμε

Δυστυχως φιλε μου στην Ελλαδα δεν τους αρεσει να ασχολουνται με κατι ωραιο που τους κανει περηφανους και χαιρεσαι να το βλεπεις(μπασκετ),προτιμουν την σαπιλα και την μιζερια...ειναι δυνατον να μην γεμιζει σε καθε ματς το μπασκετικο οακα και να μαζευονται 10-15 χιλ στη λεωφορο να βλεπουν κλοτσοσκουφι???καπου πηρε το ματι μου οτι αυριο παιζει η ποδοσφαιρικη ομαδα του παο(ουτε ξερω με ποιον και σε ποια διοργανωση)και λεει οτι θα γινει σολντ αουτ,ποιος αρρωστος θα παει να δει ποδοσφαιρο την ωρα που θα παιζουμε πλει οφ με την τσσκα στο μπασκετ?αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου
yorgos

QUOTE
Δυστυχως φιλε μου στην Ελλαδα δεν τους αρεσει να ασχολουνται με κατι ωραιο που τους κανει περηφανους και χαιρεσαι να το βλεπεις(μπασκετ),προτιμουν την σαπιλα και την μιζερια...ειναι δυνατον να μην γεμιζει σε καθε ματς το μπασκετικο οακα και να μαζευονται 10-15 χιλ στη λεωφορο να βλεπουν κλοτσοσκουφι???καπου πηρε το ματι μου οτι αυριο παιζει η ποδοσφαιρικη ομαδα του παο(ουτε ξερω με ποιον και σε ποια διοργανωση)και λεει οτι θα γινει σολντ αουτ,ποιος αρρωστος θα παει να δει ποδοσφαιρο την ωρα που θα παιζουμε πλει οφ με την τσσκα στο μπασκετ?αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου

+1

Εγώ δεν ξέρω καν τι έγινε στην Ξάνθη, ούτε και θέλω να μάθω. Σκέψου ότι ο Παναθηναϊκός είναι και τυχερός, έχει και μπασκετικό κοινό, υπάρχουν άλλες ομάδες που δεν έχουν ούτε αυτό. Κλασικό παράδειγμα: ΠΑΟΚ.
bbplayer
Τη "μισή" διαιτησία να έχουμε αύριο από αυτή που είχε σήμερα ο Ολυμπιακός ....και όχι αυτό το "κυνηγητό" που μας κάνουν όταν παίζουμε με την ΤΣΣΚΑ
G-arenas
QUOTE (bbplayer @ Apr 15 2014, 23:31 ) *
Τη "μισή" διαιτησία να έχουμε αύριο από αυτή που είχε σήμερα ο Ολυμπιακός ....και όχι αυτό το "κυνηγητό" που μας κάνουν όταν παίζουμε με την ΤΣΣΚΑ

+1000 ακριβως το ιδιο σκεφτομουν και εγω!!αν και δν υπαρχει περιπτωση
EXASFAIROS
Σημερα πιστευω οτι
αμυντικα πρεπει να παιξουμε την Τσκα στην περιφερεια της
και επιθετικα να βγαλουμε τους ψηλους μας προς τα εξω με σουτ απο μεση (Μαυροκεφαλο)και μακρινη αποσταση(Φωτσης,Γκιστ) και δημιουργια διαδρομων στους κοντους μας(επιτελους σουτ και απο μεση αποσταση).Κατω απο την ρακετα επιθετικα το χασαμε το παιχνιδι.Οι κλασικοι ακροβολισμοι του 2,3 στο τριποντο με ψηλοστατικο μπασκετ δεν θα τραβηξουν.Σημερα πρεπει να τρεχει η ομαδα μεσα (κοντοι)εξω (ψηλοι)και οχι η μπαλα...σημερα θελει επιθετικο μπασκετ με συνεχη κινηση...εστω και χωρις ροτεσιον.κατι διαφορετικο απο το κλασικο μας παιχνιδι...Γκιστ παιξε τον Γουιμς!!!!! biggrin.gif
frenchman7
Εγώ πάντως πιστεύω πως η σειρά είναι 60-40 και σε καμία περίπτωση δεν έχω τον Παο χαμένο από χέρι..
Για να μην πω πως θα περάσετε κιόλας..
AKRG
Είναι επιτακτική ανάγκη να παίξει καλά ο ΔΔ, χρειαζόμαστε να τους "χτυπήσουμε ανελέητα" στο πικ εν ρολ , να στοχεύσουμε στα αργά πόδια τους στους (εκτός του Χανς) και να εκμεταλλευτεί ο Μήτσος το ποστάρισμα στα κοντά τους γκαρντ όταν δημιουργείται μισμάτς.
Νομίζω είναι καιρός να πάρει μπρος ο αρχηγός .. biggrin.gif
doctorjekil
QUOTE(andykrg @ Apr 16 2014, 12:19 ) *
Είναι επιτακτική ανάγκη να παίξει καλά ο ΔΔ, χρειαζόμαστε να τους "χτυπήσουμε ανελέητα" στο πικ εν ρολ , να στοχεύσουμε στα αργά πόδια τους στους (εκτός του Χανς) και να εκμεταλλευτεί ο Μήτσος το ποστάρισμα στα κοντά τους γκαρντ όταν δημιουργείται μισμάτς.
Νομίζω είναι καιρός να πάρει μπρος ο αρχηγός .. biggrin.gif

Μακαρι,σιγουρα με καλο δδ ειμαστε αλλη ομαδα
priest
QUOTE(doctorjekil @ Apr 16 2014, 12:51 ) *
Μακαρι,σιγουρα με καλο δδ ειμαστε αλλη ομαδα

Πιστευω πως εκτος απο τον διαμαντιδη και οι ψηλοι της ομαδας θα παιξουν ακομα σημαντικοτερο ρολο.Ειδικα ο μαυρος θα εχει καταλυτικο ρολο σε αυτο το ματς,αφου προβλεπω πως ο λασμε θα βγει συντομα με φαουλ εκτος παιχνιδιου.
TakeshyKurosawa
Ο Λάσμε πρέπει να κάνει πολύ μεγάλη σειρά, διαφορετικά τα πράγματα θα είναι πολύ δύσκολα.
doctorjekil
QUOTE(TakeshyKurosawa @ Apr 16 2014, 12:58 ) *
Ο Λάσμε πρέπει να κάνει πολύ μεγάλη σειρά, διαφορετικά τα πράγματα θα είναι πολύ δύσκολα.

Γενικα θελουμε πολλους παιχτες να κανουν μεγαλη σειρα για να εχουμε τυχη...με 1-2 παιχτες δεν κερδιζεις την τσσκα
louie
παντως οι ψηλοι της τσσκα δεν ειναι αργοι. μονο ο κριστιτς. ο καουν μπορει να φαινεται αγαρμπος αλλα ειναι γρηγορος. ο λασμε ειναι το κλειδι. εχει να διαχειριστει το μεγαλυτερο βαρος στην αμυνα και πρεπει να προσεξει πολυ τα φαουλ του. κι εδω κολλαει η διαιτησια, αν εχουμε σαν αυτη του ολυμπιακου χτες οπως λετε αρκετοι ειμαστε μια χαρα. αλλα αν εχουμε μια τυπικη διαιτησια τσσκα στα δυσκολα ειμαστε για κλαμματα. ο λασμε βγαινει αρχη αρχη με 2 φαουλακια και μετα αντιο.

ο διαμαντιδης πρεπει φυσικα να κανει μεγαλη σειρα αλλα απο οτι εχω καταλαβει ολη η τσσκα στοχευει πανω του. ενδεικτικο το βιντεο απο το καναλι της τσσκα στο youtube για το σκαουτινγκ του παναθηναικου το οποιο μπορει να λεγεται και σκαουτινγκ στον διαμαντιδη


επισης τα 3ποντα θα παιξουν μεγαλο ρολο. εδω καποιοι εκ των καρι, μπραμου, ματσιουλις, φωτση πρεπει να κανει μεγαλο παιχνιδι. και φυσικα στην αμυνα θα δουμε πολλες παγιδες σε οποιον παιχτη της τσσκα ποσταρει οποτε κι εκει θα κριθουν πολλα. τελος οπως εχτες ηταν δυσκολο το ματς απ του ρουντι ετσι σημερα ειναι δυσκολο του γουιμς ο οποιος παιζει ενας με εναν, πικ ν ρολ, σκοραρει, δημιουργει κανει δλδ τα παντα. εμπιστευομαι τα 3αρια μας αμυντικα αλλα ειναι δυσκολη αποστολη σιγουρα. ο γουιμς αυτη τη στιγμη, με τον τεοντοσιτς εκτος, ειναι ο κινητηριος αξονας της τσσκα σε εκτελεση και δημιουργια. αν τον περιορισουμε ειναι τεραστιο βημα
spysta
στην περιφερεια ΠΡΕΠΕΙ να χτυπησει ο ΠΑΟ .. να πιεσει οσο περισσοτερο μπορει !!
ΑΝ καταφερει και βγαλει εκτος ρυθμου Παργκο Τζακσον (που δεν ειναι και πολυ δυσκολο διοτι κανενας απο αυτους δεν αποτελει καθαρο pg) τοτε εχει ΜΕΓΑΛΗ τυχη γιατι θ αναγκαστουν να πανε σε κλασσικα 1vs1 με Ουιμς (εεε ποσα να βαλει?) και μετα μονο ποσταρισματα απο Κριαπα (οταν θα ειναι στο 3) και Κριστιτς

ΑΝ παιξει καλα ο ΠΑΟ ..βγαινει διπλο 100% , και θα πρεπει ο ΠΑΟ οπωσδηποτε να εκμετταλευτει την συγκυρια της απωλειας του Τεοντοσιτς που ειναι ΠΟΛΥ σημαντικη

T.W.Is.M.
Πιστευω οτι ενα απ τα δυο ματς θα το παρει ο Παναθηναικος. Προφανως ο Λασμε ειναι παιχτης κλειδι, αλλα νομιζω οτι η ευκαιρια θα ειναι στο παιχνιδι που οι υπολοιποι πλην Διαμαντιδη περιφερειακοι του θα δωσουν το κατι παραπανω.
Φυσικα ευχομαι σε Λασμε, Γκιστ, Μαυροκεφαλιδη και λοιπες δημοκρατικες δυναμεις να εξαφανισουν τον καρεκλοκενταυρο!
bbplayer
To ότι η ΤΣΣΚΑ πάσχει στο PG μπορεί και να αποδειχθεί δώρον άδωρον μια και οι δικοί μας ούτε τα "πόδια" ούτε τα "πνευμόνια" έχουν για να πιέζουν μόνιμα επί 40 λεπτά.
Επίσης προσωπικά θεωρώ τον Τζάκσον απείρως πιο σοβαρό παίχτη από τον Τεόντοσιτς και λογικά θα πάρει και πολύ χρόνο.

Θέλω να δω πώς θα αντιμετωπίσουμε την front line τους . Μια κλειστή άμυνα προφανώς και θα δώσει χώρο σε Κριάπα, Μίτσοφ, Φριντζον και Γουιμς που είναι καλοί σουτέρ. Δεν είναι τίποτα φονιάδες αλλά τα ελεύθερα έχουν καλές πιθανότες να τα βάλουν.
Θεωρώ ότι στο "5" θα γίνει ψιλοκόλαση και θα πάρουν χρόνο και οι τρεις δικοί μας που μπορεί να παίξουν εκεί (Λασμε-Μαυρο-Μάικ), αλλιώς δε γίνεται.

Επίσης λογικά κάποια ζώνη θα χρησιμοποιηθεί , ήδη έγινε μια πρόβα στο ΣΕΦ δε νομίζω ότι ήταν προοριζόταν μόνο για εκείνο το παιχνίδι.
Λογικα την οργάνωση θα την αναλάβει ο Ουκιτς (ωχ! παναϊαμ sad.gif ) μια και ο Μήτσος δε μπορεί να το κάνει αυτό για μεγάλο χρονικό διάστημα. Πρέπει να είμαστε γρήγοροι στο 5 vs 5 , γιατί εάν παίρνουν τη μπάλα ΔΔ και Ούκιτς και αρχίζουν τα γύρω γύρω όλοι για καμια 20αριά δευτ, αντίο ζωή

Αν ήταν ο Λάσμε στα πολύ καλά του και ο Γκιστ δεν απείχε τόσο πολύ , με καλούς και συγκεντρωμένους Φώτση/Γιόνας θα είχαμε καλές πιθανότητες να οχυρώσουμε την ρακέτα μας από πλευράς ριμπάουντ. Τώρα θα δούμε πώς θα πάει το πράγμα.

Τε σπα. Ετσι κι αλλιώς είμαστε το απόλυτο αουτσάιντερ. Αν παίξουμε καλό μπάσκετ εγώ θα είμαι ευχαριστημένος.

Εάν η διαιτησία προσπαθήσει να επηρεάσει αποτέλεσμα για 3η συνεχή φορά κόντρα σε αυτή την ομάδα, τότε οριστικα θα μιλάμε ότι μας έχουν σε κάποιου είδους black list . Αλλη εξήγηση δεν υπάρχει.


Για πάμε ρε Μεσίνα, είσαι καλός άνθρωπος εσύ tongue.gif
yorgos
QUOTE
To ότι η ΤΣΣΚΑ πάσχει στο PG μπορεί και να αποδειχθεί δώρον άδωρον μια και οι δικοί μας ούτε τα "πόδια" ούτε τα "πνευμόνια" έχουν για να πιέζουν μόνιμα επί 40 λεπτά.
Επίσης προσωπικά θεωρώ τον Τζάκσον απείρως πιο σοβαρό παίχτη από τον Τεόντοσιτς και λογικά θα πάρει και πολύ χρόνο.

Θέλω να δω πώς θα αντιμετωπίσουμε την front line τους . Μια κλειστή άμυνα προφανώς και θα δώσει χώρο σε Κριάπα, Μίτσοφ, Φριντζον και Γουιμς που είναι καλοί σουτέρ. Δεν είναι τίποτα φονιάδες αλλά τα ελεύθερα έχουν καλές πιθανότες να τα βάλουν.
Θεωρώ ότι στο "5" θα γίνει ψιλοκόλαση και θα πάρουν χρόνο και οι τρεις δικοί μας που μπορεί να παίξουν εκεί (Λασμε-Μαυρο-Μάικ), αλλιώς δε γίνεται.

Επίσης λογικά κάποια ζώνη θα χρησιμοποιηθεί , ήδη έγινε μια πρόβα στο ΣΕΦ δε νομίζω ότι ήταν προοριζόταν μόνο για εκείνο το παιχνίδι.
Λογικα την οργάνωση θα την αναλάβει ο Ουκιτς (ωχ! παναϊαμ sad.gif ) μια και ο Μήτσος δε μπορεί να το κάνει αυτό για μεγάλο χρονικό διάστημα. Πρέπει να είμαστε γρήγοροι στο 5 vs 5 , γιατί εάν παίρνουν τη μπάλα ΔΔ και Ούκιτς και αρχίζουν τα γύρω γύρω όλοι για καμια 20αριά δευτ, αντίο ζωή

Αν ήταν ο Λάσμε στα πολύ καλά του και ο Γκιστ δεν απείχε τόσο πολύ , με καλούς και συγκεντρωμένους Φώτση/Γιόνας θα είχαμε καλές πιθανότητες να οχυρώσουμε την ρακέτα μας από πλευράς ριμπάουντ. Τώρα θα δούμε πώς θα πάει το πράγμα.

+1 σε όλα. Δυστυχώς με Λάσμε και Γκιστ όπως είναι φέτος, δύσκολα τα πράγματα.

QUOTE
Τε σπα. Ετσι κι αλλιώς είμαστε το απόλυτο αουτσάιντερ. Αν παίξουμε καλό μπάσκετ εγώ θα είμαι ευχαριστημένος

Απόλυτο αουτσάιντερ δε θα έλεγα ότι είμαστε, καθαρό αουτσάιντερ ναι. Αλλά νομίζω έχουμε ένα 30% πρόκρισης, σαφώς περισσότερο από αυτό που έχει ο Ολυμπιακός απέναντι στη Ρεάλ. Εγώ θα είμαι ευχαριστημένος αν χτυπήσουμε το ματς κι αυτό δε γίνεται με "καλό" μπάσκετ. Το καλό μπάσκετ απέναντι σε σαφώς καλύτερα ρόστερ είναι για τις μικρές ομάδες, τύπου Μάλαγα.
AKRG
O Ολυμπιακός μας έχει δείξει το δρόμο πως αντιμετωπιζεται η ΤΣΣΚΑ, με τις αλλαγές στα μαρκαρίσματα κτλ.. Ας είναι σε καλή μέρα Λάσμε και Γκιστ γιατί θα χρειαστούν τα "γρήγορα" πόδια τους.
yorgos
Μπράμος και Κάρι θα πρέπει να ξεσκιστούν σήμερα, γιατί ρακέτα δε μας βλέπω να πολυπατάμε. Κι ο Φώτσης έχει δύκολη αποστολή απέναντι στο Χριάπα. Περιμένω αμυνάρες από το Ράιτ, στον άσο μπορούμε να πιέσουμε αν ο Ούκιτς είναι φρέσκος κι ελπίζω να μην αρχίσει πάλι τις κουλαμάρες. Στα μεγάλα ματς πάντω συνήθως παίζει, οπότε υπάρχει ελπίς. Αλλά τελικώς φοβάμαι ότι ό,τι και να κάνουν οι κοντοί μας, η σειρά θα χαθεί από τους ψηλούς...
yorgos
Ματσιούλις 3 κλεψ σε 3'.

ΔΔ 0/3 τριπ σε 4'...

To πρώτο αμυντικό ριμπάουντ το πήραμε μετά από 6,5' παιχνιδιού...
AKRG
Αυτή η εμμονή με τα τρίποντα είναι υπεράνω κάθε προπονητή !! έλεος πια , βαρέθηκα να βλέπω τρίποντα 2 χρόνια τώρα !!
louie
ενταξει να εχουμε προβλημα με τα ποσταρισματα των ψηλων αλλα να βγαινει συνεχεια μονος ο χαινς;
shtarkws
υπαρχει καποιο λινκ διαθεσιμο παρακαλω?
AKRG
Έτσι δεν βγαίνουν τα μαρκαρίσματα, σκέψου να είχαν και κανένα οργανωτή πρώτης γραμμής ! πρέπει να ανακατέψει λίγο την τράπουλα ο Φράνκι.
yorgos
0/7 τρίποντα
ριμπάουντ 5-13 υπέρ της ΤΣΣΚΑ
η ΤΣΣΚΑ έχει 72% στα δίποντα
ο Χάινς μας έχει πεθάνει
και η ασίστ είναι 1-5 υπέρ της ΤΣΣΚΑ

έτσι όπως παίζουμε μόνο σε ξεκ...μα από το τρίποντο μπορούμε να ελπιζουμε: οργάνωση παιχνιδιού μηδέν, άμυνα κατεστραμμένη λόγω Χάινς, αμυντικά ριμπάουντ κοιμόμαστε. Πάλι καλά που χάνουμε μόνο με 7... Ο μόνος λόγους που δεν έχουμ χαιρετίσει είναι ότι τους υποχεώνουμε σε πολλά άθη (7 σε 10' είναι τραγικός αριθμός, τα 5 από κλεψίματα).
AKRG
Προσπαθώ να βρω ένα ευδιάκριτο πλάνο στο παιχνίδι μας αλλά αδυνατώ να δω κάτι ! πάλι καλά που πήγαμε στα αποδυτήρια με 7 ΜΟΝΟ πόντους διαφορά ..
Dred11
Είδα μέχρι τώρα μόνο το δεύτερο δεκάλεπτο. Τη διαφορά την κάνουν οι συνήθεις ύποπτοι Κριάπα και Γουίμς. Ο Ράιτ το πάει καλά, όσο είδα. Κρύα η ατμόσφαιρα. Είναι κρίμα που μια τέτοια ομάδα δεν έχει οπαδούς.
ssoulliss
Πρέπει να κλείσει τη ρακέτα του ο Παναθηναικός...και ας τα βάλουν. Το δίδυμο Χριάπα-Χάινς κάνει την διαφορά. Η πρώτη πεντάδα του Παναθηναικού είναι για κλάμματα πλην Ματσιούλις. Πρέπει να ξυπνήσουν στο β'.
louie
0 ευστοχα τριποντα. και πριν τον αγωνα ελεγα οτι πρεπει να ειμαστε καλοι στα τριποντα... δεν μας εχουν κανει ζημια με ποσταρισματα αλλα μας εχει κανει υπερβολικα μεγαλη ζημια ο χαινς σε καλαθια που δεν επρεπε να φαμε. εχουν παρει πολλα επιθετικα που δεν εχουμε πολυτελεια να δωσουμε. δημιουργια εχουμε μονο 1 ασσιστ πλην τις 4 του δδ. και κατι αλλο, οποτε ο κριστιτς κανει επιθετικο φαουλ κερδιζει εκεινος ενα φαουλ; τι γινεται; τον βλεπω να σπρωχνει με τα χερια και να κλειδωνει τα χερια των αντιπαλων για να παρει θεση και φρου κερδιζει εκεινος φαουλ...
paodynasty
εγώ ξέρω ότι μια χαρά το πάμε το παιχνίδι, με 0/8 τρίποντα κι είμαστε πάλι μέσα. 2 απ'αυτά αν είχαν μπει θα είμασταν στα ίσα. Εσείς που μουρμουράτε μάλλον περιμένατε να κάνουμε περίπατο ε ?
yorgos
Ισοπαλία το 2ο δεκάλεπτο. Το ότι είμαστε μέσα στο ματς έχοντας 0/8 τρ και η ΤΣΣΚΑ με 63%δ και 44%τρ είναι ένα μικρό θαύμα. Στο δεύτερο δεκάλεπτο παίξαμε μπάσκετ κι όχι διαγωνισμό τριπόντων (μόλις ένα κάναμε στο δε΄τερο) ενώ ψιλοκαλύφθηκε και η διαφορά στα ριμπάουντ. Η διαφορά στη φροντ λάιν είναι μεγάλη. Έχουμε κάνει λίγα λάθη (θετικότατο αυτό) αλλά αν δε βάλουμε σουτ απέξω δεν έχουμε καμία τύχη, ούτε θα έχουμε βέβαια σε όλο το παιχνίδι διπλάσιες βολές (που τις έχουμε αξιοποιήσει σχεδόν όλες) παίζοντας μέσα στη Μόσχα. Υπερομάδα η ΤΣΣΚΑ δεν είναι, αν ήμασταν πιο σοβαροί στην άμυνα στα πρώτα 10' όπου ο Χάινς αλώνιζε, θα ήμασταν μια χαρά, ακόμη και χωρίς τρίποντο.
gspara
QUOTE (andykrg @ Apr 16 2014, 19:25 ) *
Προσπαθώ να βρω ένα ευδιάκριτο πλάνο στο παιχνίδι μας αλλά αδυνατώ να δω κάτι ! πάλι καλά που πήγαμε στα αποδυτήρια με 7 ΜΟΝΟ πόντους διαφορά ..

Πραγματι...το μονο ενθαρρυντικο ειναι οτι με τετοια αποδοση,τετοιο Μητσο και μοναδικο αξιοπρεπη τον Ραιτ, αφου η διαφορα ειναι στο -7 υπαρχει ελπιδα....
mephisto22
Μας κανει πλακα ο Χαινς...δεν ειναι δυνατον να μην μπορουμε να καλυψουμε τη ρακετα ενω ρισκαρουμε ορισμενα σουτ...η γνωστη μας καλη αμυνα εχει παει περιπατο

Μας εχει πονεσει πολυ το αμυντικο ριμπαουντ

Εχουμε ως συνηθως χαμηλη παραγωγικοτητα και τα σουτ δεν μπαινουν...χρειαζεται να παρει περισσοτερο χρονο ο Καρυ

Ο Μητσος ειναι εκτος ρυθμου,και η επιθεση μας ειναι ευαναγνωστη, προβλεψιμη, μονοτονη...δεν βλεπουμε ζωγραφιστο με τιποτα

Γενικως δεν ματσαρουμε καλα με ΤΣΣΚΑ...δεν περιμενω να περασουμε,μου αρκει μια νικη εστω,για την τιμη των οπλων
AKRG
(Copy-paste από gazzeta)

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας έχει 12/19 δίποντα, 4/9 τρίποντα, 4/5 βολές, 12-4 τα ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, 8 λάθη και 9 ασίστ. Ο Παναθηναϊκός έχει 12/19 δίποντα, 0/8 τρίποντα, 9/10 βολές, 6 κλεψίματα, 6 λάθη και 5 ασίστ.

O Χάινς έχει 11 πόντους με 4 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο, 2 ασίστ και 2 λάθη. Οι Κριάπα και Γουίμς από 7 πόντους. Για τον Παναθηναϊκό ο Ζακ Ράιτ έχει 8 πόντους με 2 ριμπάουντ, ο Γκιστ 6 πόντους, ο Ματσιούλις 6 πόντους με 3 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα. Ο Διαμαντίδης έχει 0/3 τρίποντα, 1 κλέψιμο, 4 ασίστ κι 1 λάθος σε 13:00.
Reggie Miller 31
Σούπερ Ματσιούλις, κακή άμυνα... αυτό βλέπω μέχρι στιγμής! Α κ πολλά τρίποντα (as usual)!

Παίζει να μην υπάρχει πιο ξενέρωτη έδρα απο της ΤΣΣΚΑ στην ευρώπη...

Πολύ κακός ο ΔΔ... να του φεύγει η μπάλα απο τα χέρια;
G-arenas
πιστευω εχουμε μεγαλη ευκαιρια σημερα για διπλο!
a.car


Ο Δ.Δ συνεχιζει την εποποίεια του φαληρου
AKRG
Α ρε Μήτσο λίγο να βοήθαγες .. λίγο !
Reggie Miller 31
Αυτά τα ριμπάουντ... αυτά τα ριμπάουντ... κρίμα είναι! -2 κάνεις μια καλή άμυνα, χάνεις το αμυντικό... -4! ένα box out είναι μόνο!
G-arenas
ελα λιγο ο μητσος να ξυπνησει και το πηραμε!!!!κριμα αν δν το παρουμε σημερα!!
AKRG
Ναι ρε Μήτσε !! αυτό ακριβώς λέω biggrin.gif biggrin.gif
ssoulliss
Ωραία. Μπήκαν τα μεγάλα σουτ,σύνολο 5! Θέλει προσπαθεια στην άμυνα περισσότερο. Τρομερός ο Μασιούλις και ο Ράιτ.
yorgos
5/8 τρ την τρίτη περίοδο και είμαστε μέσα στο ματς. Από τους 23π που βάλαμε δηλαδή οι 15 είναι από την περίμετρο. Τα 9 κλεψίματα που έχουμε κάνει βοηθάνε πολύ, ενώ έχουμε σχετικά λίγα λάθη, παρά τα πολλά του ΔΔ. Άμα δε χάναμε και τα μισά αμυντικά ριμπάουντ...
Zoys
QUOTE(yorgos @ Apr 16 2014, 19:57 ) *
Άμα δε χάναμε και τα μισά αμυντικά ριμπάουντ...

...δεν θα παίζατε με την ΤΣΣΚΑ. tongue.gif
j-kidd13
Ο Διαμαντιδης ειναι τραγικα αθλιος μεχρι τωρα.Και Λασμε Γκιστ επισης δεν βοηθανε ιδιαιτερα.Και ειμαστε μεσα στο ματς.Ειναι ευκαιρια σημερα για το break.
yorgos
Σόρι, ο ΔΔ δεν έχει πολλά, 3 όλα κι όλα, απλά χτυπητά. 4ο φάουλ ο Ματσιούλις, ο κορυφαίος ΜΑΚΡΑΝ σήμερα.
Reggie Miller 31
Τόσα λάθη.... μα τόσα;
frenchman7
Ο Καούν δεν μοιάζει με την Τζούλιαν Μούρ?
AKRG
60 όλα !!
yorgos
Ki έλεγα κι εγώ ποια μου θυμίζει!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.