Help - Search - Members - Calendar
Full Version: CSKA Moscow vs. Panatinaikos Athens
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2013-14
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
yorgos
QUOTE
ειδικά στο πρώτο μισό της σεζόν έπαιζε 30 - 35' σε α1 και euroleague.


Δεν ισχύει αυτό, σε άλλο ποστ έβαλα όλους τους χρόνους του ΔΔ στη φετινή Α1, ματς προς ματς. Κατά μέσο όρο έπαιζε 20'30'' και μόνο σε τρία ματς ξεπε΄ρασε τα 29', ενώ σε ορισμένα δεν έπαιξε ούτε δεκάλεπτο.

Επιπλέον ήδη από πέρυσι αποφορτίστηκε από το να πιάνει τον καλύτερο επιθετικό γκαρντ της αντίπαλης ομάδας. Φέτος αποφορτίστηκε και από το κατέβασμα. Ο άνθρωπος απλά είναι 34 και είναι ο μόνος μας δημιουργός, με συμπαίκτες που δεν μπορούν να εκτελέσουν ή έστω να δημιουργήσουν για τον εαυτό τους.

Ο ΔΔ γέρασε, δεν έχει πια δυνάμεις. Θα' πρεπε να είναι συμπληρωματικός. Εμείς κοροϊδευόμαστε ότι είναι ο Ντόριαν Γκρέι, ως πότε παλικάρια;
bbplayer
Ο ΔΔ δε χρειάζεται να σταματήσει, έχει ακόμα να δώσει. Αρκεί να μην συνεχίσει η ομάδα να τον σκοτώνει. Γιατί για σκότωμα πρόκειται. Με ένα αξιόπιστο PG του χρόνου (όχι τρελοκομεία τύπου Ράιτ) και ένα καλό combo μπορεί να παίζει 20-25 λεπτάκια και να κάνει τη διαφορά

Την Τετάρτη έπαιξε 36 λεπτά και 48 ώρες μετά τι ζητάγαμε από έναν παίχτη στα 34 του? ΝΑ κουβαλήσει την ομάδα? να τραβήξει το σκορ? να οργανώσει? να πάρει ριμπάουντ και να ματσάρει με τον Γουιμς? rolleyes.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(Kar66 @ Apr 25 2014, 20:39 ) *
Επαναφέρω την λέξη που έγραψα την προηγούμενη εβδομάδα. Ομαδούλα.

Ωραία τα κατάφερε. 44 πόντους.

Α, μην ξεχάσω, έτσι; "Τουλάχιστον κερδίζει τον Ολυμπιακό."

Επίσης αν δεν φέρει πίσω Ζέλικο ο Δ. Γιανν. και δεν ανεβάσει το μπάτζετ τουλάχιστον 100% να μην ξαναμιλήσει για 7ο και άλλα τέτοια.



Καταλαβαινω πως σκεφτεσαι και γιατι το γραφεις αυτο, αλλα ειναι βαρια εκφραση και δεν αξιζει στον Παναθηναικο. Ουτε στο φετινο, γιατι ολοκληρη τη σεζον εδειξε οτι ειναι σκληρη ομαδα. Σημερα δεν προλαβα να δω το ματς και δεν ξερω τι εφταιξε, σιγουρα δεν περιμενα τετοιο αποτελεσμα, αλλα η ομαδα αυτη ειναι σκληρη με οσα μειονεκτηματα κι αν εμφανισε.
doctorjekil
Δυστυχως το προαισθημα δεν βγηκε...το μονο που εχω να επισημανω ειναι οτι διαφωνω μ αυτα που ελεγε ο καρυδας για τα σουτ,οτι δλδ ηταν ελευθερα και με καλες προυποθεσεις,τα πιο πολλα σουτ και γενικα οι προσπαθειες ηταν κακες επιλογες και υπο πιεση,δεν θυμαμαι να βγαλαμε πολλα ελευθερα σουτ η καθαρες φασεις στην επιθεση
Kar66
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 25 2014, 18:44 ) *
Καταλαβαινω πως σκεφτεσαι και γιατι το γραφεις αυτο, αλλα ειναι βαρια εκφραση και δεν αξιζει στον Παναθηναικο. Ουτε στο φετινο, γιατι ολοκληρη τη σεζον εδειξε οτι ειναι σκληρη ομαδα. Σημερα δεν προλαβα να δω το ματς και δεν ξερω τι εφταιξε, σιγουρα δεν περιμενα τετοιο αποτελεσμα, αλλα η ομαδα αυτη ειναι σκληρη με οσα μειονεκτηματα κι αν εμφανισε.


Με όλο τον σεβασμό, πως γίνεται να μην περίμενες τέτοιο αποτέλεσμα? Η ομάδα πανω από 65 πόντους δεν βάζει, οι παίχτες νομίζουν ότι παίζουν σε καμιά KK Zagreb. Επιθετικά συστήματα δεν έχει.

Και επίσης: Ο Πρόεδρος παίζει με την νοημοσύνη και την ιστορία λέγοντας για '7ο'

Οι εποχές του Ελληνικού με τα γιαούρτια στον Ράτζα ξαναβιώνουν. ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ. Τίποτα άλλο. Σε παίκτες και διοίκηση.

Και ξαναλέω: ΦΕΡΤΕ ΖΕΛΙΚΟ ΚΑΙ ΡΙΞΤΕ 20 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ Η ΣΚΑΣΤΕ ΜΕ ΤΟ 7ο. Να σταματήσουν να παίζουν με τη νοημοσύνη μας.

Edit: Από την ΠΡΩΤΗ μέρα, την ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ γαμώ την @$^@$% μου που τον διώξανε φωνάζουμε μερικοί για το έγκλημα, αλλά το 99.8% των φιλάθλων μασούσαν το "2ο καλύτερος της Ευρώπης". Όσοι ήμασταν σταθεροί στις απόψεις μας, δικαιωθήκαμε.

ΦΤΑΝΕΙ! Ξυπνήστε, τα μεγάλα λόγια με αυτό το τσούρμο μειώνουν την ίδια ιστορία του ΠΑΟ.
yorgos
Καλό ματς κι από το Μεσίνα, μην τα ξεχνάμε αυτά.

Επίσης για άλλο ένα ματς είναι ξεκάθαρο ότι ο Κρστιτς ειναι ο αναπληρωματικός του Καούν, ασχέτως του μισθολογίου τους. Κι ο Ουίμς πολλή δουλειά σε ένα ματς που τελείωσε άποντος. Θεωρώ πως με Μίλος μέσα η σειρά θα είχε τελειώσει πολύ νωρίτερα. Πολύ όμως.
bbplayer
QUOTE (doctorjekil @ Apr 25 2014, 20:46 ) *
Δυστυχως το προαισθημα δεν βγηκε...το μονο που εχω να επισημανω ειναι οτι διαφωνω μ αυτα που ελεγε ο καρυδας για τα σουτ,οτι δλδ ηταν ελευθερα και με καλες προυποθεσεις,τα πιο πολλα σουτ και γενικα οι προσπαθειες ηταν κακες επιλογες και υπο πιεση,δεν θυμαμαι να βγαλαμε πολλα ελευθερα σουτ η καθαρες φασεις στην επιθεση


ohmy.gif

και πληρώνεται για να λέει τέτοια ε??? τώρα κάτι θα έλεγα αλλά είναι...δημόσιο πρόσωπο και θα αρχίσει πάλι τη γκρίνια ο j-kidd
louie
QUOTE (doctorjekil @ Apr 25 2014, 20:46 ) *
Δυστυχως το προαισθημα δεν βγηκε...το μονο που εχω να επισημανω ειναι οτι διαφωνω μ αυτα που ελεγε ο καρυδας για τα σουτ,οτι δλδ ηταν ελευθερα και με καλες προυποθεσεις,τα πιο πολλα σουτ και γενικα οι προσπαθειες ηταν κακες επιλογες και υπο πιεση,δεν θυμαμαι να βγαλαμε πολλα ελευθερα σουτ η καθαρες φασεις στην επιθεση


η τσσκα εχει πανυψηλη ομαδα(οι 8 στους 12 ειναι ψηλοτεροι απο τον σεντερ μας τον λασμε) και τα πιο πολλα τριποντα γινονταν μπροστα στα θηρια με πολυ λιγο χωρο. φυσικα δεν υπηρχε καποιο συστημα για ελευθερα σουτ εκτος απο αυτο που ο διαμαντιδης μπαινει για πικ ν ρολ και βγαζει εξω σε οποιον ο παιχτης του πηγαινε για βοηθεια. ετσι βγαζαμε 4-5 καλα 3ποντα σε καθε αγωνα. τα υπολοιπα δεν ηταν προιον καποιου σχεδιου μας.

QUOTE (Kar66 @ Apr 25 2014, 20:48 ) *
Με όλο τον σεβασμό, πως γίνεται να μην περίμενες τέτοιο αποτέλεσμα? Η ομάδα πανω από 65 πόντους δεν βάζει, οι παίχτες νομίζουν ότι παίζουν σε καμιά KK Zagreb. Επιθετικά συστήματα δεν έχει.

Και επίσης: Ο Πρόεδρος παίζει με την νοημοσύνη και την ιστορία λέγοντας για '7ο'

Οι εποχές του Ελληνικού με τα γιαούρτια στον Ράτζα ξαναβιώνουν. ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ. Τίποτα άλλο. Σε παίκτες και διοίκηση.

Και ξαναλέω: ΦΕΡΤΕ ΖΕΛΙΚΟ ΚΑΙ ΡΙΞΤΕ 20 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ Η ΣΚΑΣΤΕ ΜΕ ΤΟ 7ο. Να σταματήσουν να παίζουν με τη νοημοσύνη μας.

Edit: Από την ΠΡΩΤΗ μέρα, την ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ γαμώ την @$^@$% μου που τον διώξανε φωνάζουμε μερικοί για το έγκλημα, αλλά το 99.8% των φιλάθλων μασούσαν το "2ο καλύτερος της Ευρώπης". Όσοι ήμασταν σταθεροί στις απόψεις μας, δικαιωθήκαμε.

ΦΤΑΝΕΙ! Ξυπνήστε, τα μεγάλα λόγια με αυτό το τσούρμο μειώνουν την ίδια ιστορία του ΠΑΟ.



ρε φιλε τα λες και μονος σου και μετα αναιρεισαι. λες για τσουρμο τους παιχτες με τους οποιους ελεγε μεγαλα λογια ο δγ, αλλα μετα βριζεις τους παιχτες. ΤΙ ΦΤΑΙΝΕ ΑΥΤΟΙ; τους εφεραν σε μια θεση οπου με περιορισμενες δυνατοτητες ή αλλα προβληματα(τραυματισμων, μεγαλης ηλικιας κτλ) ΕΠΡΕΠΕ να διεκδικησουν ευρωπαικο. τι να κανανε;;; να σπαγαν τα συμβολαια τους μονοι τους;;
Kar66
QUOTE(louie @ Apr 25 2014, 18:55 ) *
ρε φιλε τα λες και μονος σου και μετα αναιρεισαι. λες για τσουρμο τους παιχτες με τους οποιους ελεγε μεγαλα λογια ο δγ αλλα μετα τους βριζεις του παιχτες. ΤΙ ΦΤΑΙΝΕ ΑΥΤΟΙ; τους εφεραν σε μια θεση οπου με περιορισμενες δυνατοτητες ή αλλα προβληματα(τραυματισμων, μεγαλης ηλικιας κτλ) ΕΠΡΕΠΕ να διεκδικησουν ευρωπαικο. τι να κανανε;;; να σπαγαν τα συμβολαια τους μονοι τους;;


Που αναιρούμαι? Οι παίχτες είναι χάλια, ο προπονητής ήταν χάλια (ο Αλβέρτης δεν φταίει, την χρονιά βγάζει) και ο πρόεδρος δεν σέβεται τον φίλαθλο της ομάδας μιλώντας, έχοντας αυτό τον συρφετό, για έβδομα και άλλα τρελά.

Μηπως σε συμφέρει να λές οτι αναιρούμαι από μόνος μου, γιατί δεν θέλεις να δεις την πραγματικότητα?
louie
QUOTE (Kar66 @ Apr 25 2014, 20:57 ) *
Που αναιρούμαι? Οι παίχτες είναι χάλια, ο προπονητής ήταν χάλια (ο Αλβέρτης δεν φταίει, την χρονιά βγάζει) και ο πρόεδρος δεν σέβεται τον φίλαθλο της ομάδας μιλώντας, έχοντας αυτό τον συρφετό, για έβδομα και άλλα τρελά.

Μηπως σε συμφέρει να λές οτι αναιρούμαι από μόνος μου, γιατί δεν θέλεις να δεις την πραγματικότητα?



τι να με συμφερει; τι συμφερον εχω εγω απο ολο αυτο; σου λεω αυτο που λες κι εσυ οτι ενας προεδροες φερνει καποιους παιχτες που δεν κανανε για την κορυφη και εναν ανθρωπο που δεν ειναι προπονητης τον βγαζει μπροστα για να του φορτωσει την ευθυνη και μετα εσυ που το εχεις καταλαβει αυτο βριζεις τους παιχτες και τον προπονητη! τι φταινε αυτοι;;; ο αλλος ελεγε μεγαλα λογια και εβγαζε πρωτοσελιδα. οι παιχτες τι μπορουσαν να κανουν

αυτοι οι παιχτες και αυτος ο "προπονητης" κανανε υπερβασηγια να φτασουν μεχρι εδω. δεν φταινε αυτοι που ο δγ τους ειχε ανεβασει τον πηχη ακομα παραπανω και δουλευε τον κοσμο
Kar66
QUOTE(louie @ Apr 25 2014, 18:03 ) *
τι να με συμφερει; τι συμφερον εχω εγω απο ολο αυτο; σου λεω αυτο που λες κι εσυ οτι ενας προεδροες φερνει καποιους παιχτες που δεν κανανε για την κορυφη και εναν ανθρωπο που δεν ειναι προπονητης τον βγαζει μπροστα για να του φορτωσει την ευθυνη και μετα εσυ που το εχεις καταλαβει αυτο βριζεις τους παιχτες και τον προπονητη! τι φταινε αυτοι;;; ο αλλος ελεγε μεγαλα λογια και εβγαζε πρωτοσελιδα. οι παιχτες τι μπορουσαν να κανουν

αυτοι οι παιχτες και αυτος ο "προπονητης" κανανε υπερβασηγια να φτασουν μεχρι εδω. δεν φταινε αυτοι που ο δγ τους ειχε ανεβασει τον πηχη ακομα παραπανω και δουλευε τον κοσμο


Φυσικά και φταίνει και οι παίχτες. Δεν φταίνε αν δεν είναι ικανοί να διορθώσουν τις αδυναμίες τους? Σοβαρολογούμε? Ο Σπανούλης δηλαδή όταν ήρθε στον ΠΑΟ ήταν σουπερ-σταρ? Δεν φταίει ο προπονητής που δεν ξέρει να φτιάξει ένα σύστημα της προκοπής?

Θα συμφωνήσω πως το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης το έχει η διοίκηση, αλλά όχι οτι δεν φταίνει και οι παίχτες και ο Πεδουλάκης. Στον ΠΑΟ παίζουν, να τσακιστούν να βελτιωθούν. Δεν με νοιάζει τι θα κάνουν. Να κάνουν 2,000 σουτ κάθε βράδυ, μέχρι να μάθουν. ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ. Ο ΔΔ13 είμαι ΒΕΒΑΙΟΣ πως από εκει πηγάζει μερίδιο της απόγνωσης του.

Ήρθαν μερικοί τυχαίοι στον ΠΑΟ που παίζει ευρωλίγκα και νομίζαν πως τελείωσε εκεί το θέμα?
Dred11
Για να πω και γω τα δικά μου, είμαι στενοχωρημένος αλλά όχι πολύ. Αποκλειστήκαμε από μια καλύτερη ομάδα στα 5 παιχνίδια and that's it. Για τη συντριβή: Συμβαίνει σε ομάδες βετεράνων. Δεν σημαίνει κάτι άλλο. Πού είναι ο ΠΑΟ αυτή τη στιγμή; Υποθέτω είμαστε νο 6 στην Ευρώπη, που σε μεταβατική περίοδο δεν είναι άσχημα. Μπορούμε να πάρουμε και φέτος το ελληνικό πρωτάθλημα; Βεβαίως, θα έλεγα ότι είμαστε και φαβορί ή τουλάχιστον το παίζουμε στα ίσια. Ποιό είναι το μέλλον; Εξαρτάται από τον Δ.Γ.. Με σωστές κινήσεις που επεσήμαναν όλοι μπορούμε να γίνουμε ξανά ομάδα τελικών. Ποιές είναι αυτές οι κινήσεις;
1. Καλός προπονητής. Δυστυχώς δεν υπάρχουν πολλοί τέτοιοι γι' αυτό το επίπεδο.
2. 3 ξένα γκαρντ από το πάνω ράφι στη θέση Ράιτ, Ούκιτς, Κάρυ, οι οποίοι μου είναι όλοι συμπαθέστατοι, αλλά όχι για παραπάνω. Ξένα γκαρντ, ελλείψει ικανών Ελλήνων, εκτός αν μπορούμε να φέρουμε πίσω τον Καλάθη ή να κλέψουμε τον Μάντζαρη.
3. Ξένο σέντερ από το πάνω ράφι στη θέση του Μπατίστ και Βουγιούκας-τρίτο σέντερ.
4. Μποχώ για όταν σταματήσει ο Διαμαντίδης. Αν σταματήσει από φέτος, από φέτος η μεταγραφή.
Ελπίζω όπως είπε και ο yorgos να προκριθεί ο Ολυμπιακός. Το ζητούμενο είναι να συνεχίσει να υπάρχει το ελληνικό μπάσκετ. Αυτά και το κεφάλι ψηλά.
louie
QUOTE (Kar66 @ Apr 25 2014, 21:06 ) *
Φυσικά και φταίνει και οι παίχτες. Δεν φταίνε αν δεν είναι ικανοί να διορθώσουν τις αδυναμίες τους? Σοβαρολογούμε? Ο Σπανούλης δηλαδή όταν ήρθε στον ΠΑΟ ήταν σουπερ-σταρ? Δεν φταίει ο προπονητής που δεν ξέρει να φτιάξει ένα σύστημα της προκοπής?

Θα συμφωνήσω πως το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης το έχει η διοίκηση, αλλά όχι οτι δεν φταίνει και οι παίχτες και ο Πεδουλάκης. Στον ΠΑΟ παίζουν, να τσακιστούν να βελτιωθούν. Δεν με νοιάζει τι θα κάνουν. Να κάνουν 2,000 σουτ κάθε βράδυ, μέχρι να μάθουν. ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ. Ο ΔΔ13 είμαι ΒΕΒΑΙΟΣ πως από εκει πηγάζει μερίδιο της απόγνωσης του.

Ήρθαν μερικοί τυχαίοι στον ΠΑΟ που παίζει ευρωλίγκα και νομίζαν πως τελείωσε εκεί το θέμα?


δεν ηρθανε μονοι τους, καποιος τους εφερε και αυτος εχει ολη την ευθυνη. και γιατι τους εφερε και γιατι αφου τους εφερε εβαζε ψευτικους στοχους και μας κοροιδευε οπως και περσι. δεν ειναι σαν την φενερ που ειχε τους χαβαλεδες που καθονταν στα παχυλα συμβολαια τους, ξενυχταγανε και τελικα απετυχαν παταγωδως. αυτοι οι παιχτες προσπαθησαν πολυ και υπερεβαλαν εαυτον για να φτασουμε μεχρι εδω.

και ποσο περιμενεις να βελτιωθουνε μεσα σε λιγους μηνες απο αυτο που ηταν, και το ξεραμε, οταν τους αγοραζαμε;;
xristos_metal
Περιμενω με αγωνια το πρωτοσελιδο της Πρασινης αυριο!!!!
louie
QUOTE (xristos_metal @ Apr 25 2014, 21:13 ) *
Περιμενω με αγωνια το πρωτοσελιδο της Πρασινης αυριο!!!!



μπορει να ειναι ιντριγκαδορικο δηλαδη να λεει για τον βατουτιν που ξεπλενει χρημα κτλ ή μπορει να μιμηθει το all time classic "πεταξτε τις φανελες και φυγετε απο εδω" αφου φαινεται οτι καποιοι θα την συμεριστουν και αυτη την αποψη.

οτιδηποτε δηλαδη για να την βγαλει λαδι ο δγ
plo koon
QUOTE (louie @ Apr 25 2014, 21:16 ) *
μπορει να ειναι ιντριγκαδορικο δηλαδη να λεει για τον βατουτιν που ξεπλενει χρημα κτλ ή μπορει να μιμηθει το all time classic "πεταξτε τις φανελες και φυγετε απο εδω" αφου φαινεται οτι καποιοι θα την συμεριστουν και αυτη την αποψη.

οτιδηποτε δηλαδη για να την βγαλει λαδι ο δγ

Θα είναι μια απλή αποδοχή της ανωτερότητας της ΤΣΣΚΑ. Δεν υπάρχει τίποτα άλλο να πει.
HackerBaby
Ρε παιδια πραγματικα μπορει να μου εξηγησει καποιος σε τι φταιει ακριβως ο ΔΓ?Μιλισε λετε για 7ο ευρωπαικο.Ε και τι εγινε δηλαδη?Ανγχωθηκαν παραπανω ο okic και ο ραιτ? Η μηπως επηρεαστηκε το σημερινο αποτελεσμα απο την προσμονη που ειχε μεταδωσει ο προεδρος (να συμφωνησω χωρις λογο,αλλα και τι εγινε στην τελικη ?οπαδισμο πουλαει στα προβατα..)Επισης
ο προεδρος δεν κανει τις μεταγγραφες, ουτε προπονητης ειναι, ουτε φταιει πουθενα αν παιζαμε χαισμενοι σημερα.(ο διωγμος του πεδουλακη που θα μπορουσε καποιος να τον κατηγωρησει ειναι συζητησιμος αν και ουσιαστικα το ιδιο basket πεζουμε με εναν παιχτη παραπανω, το Λουκα.)Πραγματικα πιστευω οτι τα πραγματα ειναι πολυ πιο απλα και δεν βλεπω φαντασματα οπως πολλοι.Η ομαδα δεν μπορει να παιξει ομορφο basket γιατι δεν εχει τους παιχτες να το κανει.Σε αυτο δεν φταει ο ΔΓ παρα μονο αυτος που εφερε το ukic τον curry και το ραιτ .Η ομαδα το καλοκαιρι θελει ξηλωμα και εκει θα κριθει παλι ο δγ, αλλα μεχρι τωρα στα δικα μου ματια τουλαχιστον ειναι απολυτα επιτχυμενος με αρκετα λαθη και καραγκιοζιλικια απο τα οποια ελπιζω να μαθει, να φερει το καλοκαιρι ενα κανονικο προπονητη και να του δωσει τα κλειδια της ομαδας.Αν ειναι να μεινουμε ετσι και του χρονου καλυτερα να χασουμε απο ολυμπιακο(αν και με το κομπλεξ του οσφπ το θεωρω απιθανο) .Τελος καλη επιτυχια στον ολυμπιακο που στην ευρωπη πεζει πραγματικα πολυ ωραιο basket .
plo koon
QUOTE (HackerBaby @ Apr 25 2014, 21:19 ) *
Επισης
ο προεδρος δεν κανει τις μεταγγραφες

Καλό.
HackerBaby
QUOTE (plo koon @ Apr 25 2014, 21:21 ) *
Καλό.

Eκτος του batist ποια αλλη μεταγγραφη επεβαλλε ο δγ?Πραγματικα δεν γνωριζω.Αν ξερεις μοιρασου το μαζι μου.
D-Wade
QUOTE(plo koon @ Apr 25 2014, 21:18 ) *
Θα είναι μια απλή αποδοχή της ανωτερότητας της ΤΣΣΚΑ. Δεν υπάρχει τίποτα άλλο να πει.

Αυτό που είπε σε δηλώσεις του. Τέλειωσε η ευρωλίγκα, όχι η χρονιά. Πάμε για το πρωτάθλημα
louie
QUOTE (HackerBaby @ Apr 25 2014, 21:19 ) *
Ρε παιδια πραγματικα μπορει να μου εξηγησει καποιος σε τι φταιει ακριβως ο ΔΓ?Μιλισε λετε για 7ο ευρωπαικο.Ε και τι εγινε δηλαδη?Ανγχωθηκαν παραπανω ο okic και ο ραιτ? Η μηπως επηρεαστηκε το σημερινο αποτελεσμα απο την προσμονη που ειχε μεταδωσει ο προεδρος (να συμφωνησω χωρις λογο,αλλα και τι εγινε στην τελικη ?οπαδισμο πουλαει στα προβατα..)Επισης
ο προεδρος δεν κανει τις μεταγγραφες
, ουτε προπονητης ειναι, ουτε φταιει πουθενα αν παιζαμε χαισμενοι σημερα.(ο διωγμος του πεδουλακη που θα μπορουσε καποιος να τον κατηγωρησει ειναι συζητησιμος αν και ουσιαστικα το ιδιο basket πεζουμε με εναν παιχτη παραπανω, το Λουκα.)Πραγματικα πιστευω οτι τα πραγματα ειναι πολυ πιο απλα και δεν βλεπω φαντασματα οπως πολλοι.Η ομαδα δεν μπορει να παιξει ομορφο basket γιατι δεν εχει τους παιχτες να το κανει.Σε αυτο δεν φταει ο ΔΓ παρα μονο αυτος που εφερε το ukic τον curry και το ραιτ .Η ομαδα το καλοκαιρι θελει ξηλωμα και εκει θα κριθει παλι ο δγ, αλλα μεχρι τωρα στα δικα μου ματια τουλαχιστον ειναι απολυτα επιτχυμενος με αρκετα λαθη και καραγκιοζιλικια απο τα οποια ελπιζω να μαθει, να φερει το καλοκαιρι ενα κανονικο προπονητη και να του δωσει τα κλειδια της ομαδας.Αν ειναι να μεινουμε ετσι και του χρονου καλυτερα να χασουμε απο ολυμπιακο(αν και με το κομπλεξ του οσφπ το θεωρω απιθανο) .Τελος καλη επιτυχια στον ολυμπιακο που στην ευρωπη πεζει πραγματικα πολυ οραιο basket .



οταν ο προεδρος σου δινει περιορισμενο μπατζετ για τις μεταγραφες τοτε περιορισμενες θα ειναι και οι δυνατοτητες της ομαδας. δεν μπορει μετα να μιλαει για το 7ο. αν ο στοχος που ελεγε η διοικηση ηταν κατι στο στυλ "παμε για οσο πιο μακρια μπορουμε" ή απλα να χαμηλωνε τους στοχους τοτε δεν θα μπορουσε να πει κανεις τιποτα οταν απλα φταναμε μεχρι τους 8. οταν επαναλαμβανει συνεχως οτι ο στοχος ειναι το 7ο τοτε μας δουλευει. ο ουκιτς, ο καρι, ο ραιτ και οποιος αλλος δεν μπορουσαν για παραπανω. και οταν ο ουκιτς ηρθε σακατης και ο πεδουλακης ζητησε αντικαταστατη τοτε ο δγ του ειπε οχι. με αποτελεσμα ο ουκιτς να κακοποιειται παιζοντας χωρις αχιλλειους και να κακοποιειται και ο διαμαντιδης παιζοντας στα κοκκινα για αλλη μια σεζον στα 34 του. ο δγ την εβγαλε φτηνα σε παιχτες και προπονητη αλλα στους στοχους εμεινε απαιτητικος ή τουλαχιστον αυτα ελεγε για να μας δουλευει.

το καλοκαιρι λοιπον αν οντως θελει την ομαδα ψηλα θα παρει προπονητη καλο, θα του δωσει και τα λεφτα για να παρει μερικους παιχτες που ειναι για υψηλους στοχους και τοτε ας πει οτι θελει.
bbplayer
Πρωτα από όλα συγχαρητήρια στη ΤΣΣΚΑ. Πολύ πιο πλήρης ομάδα από εμάς και ο Μεσίνα που περίπου κατατάχθηκε στην Α ΕΣΚΑ στα προηγούμενα ματς, σήμερα αναστήθηκε rolleyes.gif
Επίσης πολύ ισσοροπημένη ομάδα και με σωστές επιλογές μεσα και έξω. Γκαρντ φωτιά με γρήγορα πόδια, σουτ υπο άριστες προϋποθέσεις , καλή κυκλοφορία σωστές επιλογές μέσα στο καλάθι. Κρίστις που μπορεί να βοηθάει στο 4? ή έκανα λάθος από τη θολούρα μου? Και βέβαια plays που σου κάνουν τη ζωή πιο εύκολη
Μην τον ματιάσω αλλά ο Τεόντοσιτς παρουσιάστηκε πιο σοβαρός? μεγαλώνει και βάζει μυαλό? για να δούμε...

imho τη σημερινή ΤΣΣΚΑ δεν την κέρδιζε κανείς και σίγουρα όχι τα γατάκια από τη Μαδρίτη, ο Ολυμπιακός θεωρώ ότι θα πάλευε καλύτερα από εμάς αλλά παρτάκια ο Ντάστον δε θα έκανε στη ρακέτα τους ( ο Λάσμε θα αργήσει να τα ξεχάσει τα σημερινά χουνέρια, που ήταν κάτω από καλάθι και αναγκαζόταν να τη βγάζει έξω...) και μένει η Μπάρτσα που είναι σοβαρή ομάδα μεν και με κορυφαίο προπονητή αλλά δεν έχει την πολυτέλεια του rotation που έχουν οι Ρώσοι και είναι ψιλοαπελπισία στον άσο , μαι και ο Χουέρτας είναι μόνος.

Το πρόβλημα της ΤΣΣΚΑ , έτσι όπως βλέπω εγώ τα πράγματα, είναι ότι δεν έχει αυτό που έχουν οι δυο δικοί μας. Το πάθος και το μέταλλο.
Εάν το παλέψει αυτό , πολύ απλά δεν έχει αντίπαλο για την κούπα.
Σε αυτό τον τομέα σήμερα όμως υπερέβαλε ευατόν. Θυμάμαι χαρακτηριστικά μια φάση που ο Φώτσης σταματάει χαζά τη ντρίπλα (Φώτσης και ντρίπλα είναι ασύμβατες έννοεις αλλά τε σπα tongue.gif ) γύρω στα 9 μέτρα από το καλάθι τους και ο Γουιμς πέφτει πάνω του με χέρια και με πόδια λες και ήθελε να τον φάει.

Τους θεωρώ φαβορί για την κούπα. Ξεκάθαρο




Συγχαρητήρια και στους δικούς μας. Αυτοί και εάν τα αξίζουν! Από το Μήτσο , μέχρι αυτόν τον καράφλα που τους δίνει τα powerade laugh.gif Σοβαρά μιλάω , όλοι αξίζουν συγχαρητήρια.
Τη σειρά τη χάσαμε από στο 1ο ματς, εκεί μπορούσαμε να τους χτυπήσουμε, εκεί ήταν πιο πολύ αγχωμένοι, εκεί κάναμε όλες τις μ@λ@κίες μας μαζεμένες blink.gif
Χάσαμε 3-2, πήραμε ένα στην παράταση, κερδίσαμε ένα πάλι στην παράτηση , κερδίσαμε ένα καθαρά και σε ένα δεν εμφανιστήκαμε καν.
Όχι στο σημερινό βέβαια, προσωπικά σήμερα εγώ είδα μια ομάδα που δεν μπορούσε να πατήσει καν καλά στο παρκέ, δεν είχα την απάιτηση να παίξει μπάσκετ, πόσο μάλλον να κρδίσει.

Για το Μήτσο τα είπαμε πιο πριν. Πριν δυο χρόνια είχε μείνει επίσης άποντος από την ΤΣΣΚΑ του Καζλάουσκας, που επίσης είχαμε χάσει δυο φορές μέσα έξω αλλά τότε είχαμε κι άλλους, τώρα δυστυχώς δεν έχουμε.

Δεν ξέρω τι θα γίνει το καλοκαίρι, δε θεωρώ ότι θα γίνει κάτι ...συγκλονιστικό. Ο καψούρα του ΔΓ είναι η μπάλα και όχι το μπάσκετ και αυτά τα σπαραξικάρδια όταν ήρθε ο Μεγάλος τ΄ακούω βερεσέ.

Θα ζήσουμε πάλι την απόλυτη καφρίλα στα ματς με τον Ολυμπιακό κι εάν τα καταφέρουμε, η επιτυχία επί του "οχτρού" θα ρίξει για ακόμα μια φορά στάχτη στα μάτια (εκείνων βεβαίως που επιθυμούν να την δεχθούν)


Τελειώνοντας να πω μια μ@λ@κί@ για το ματς πάλι. Είμαστε στο 2-2, ήδη έχουμε φτάσει εδώ που δεν περιμέναμε, έχουμε κάνει την υπέρβαση και να χάναμε εκεί μεσα δεν έτρεχε κάστανο.
Μη πας ρε Φράγκι να παίξεις σετ παιχνίδι με τα γομάρια.
Στο 4ο βάλαμε 20+ στην πρώτη περίοδο επειδή ανοίξαμε το ρυθμό.
Όπως είπε και ο luies πριν, το 5άρι μας είναι όσο το 3άρι τους.
Τι προσδοκάς με το τσκούκου τσκούκου κόντρα στα γομάρια? να περνάει ο Μήτσος τον Βορόντσεβιτς και τον Κριάπα σα σταματημένους? να ποστάρει ο Λάσμε τον Καούν? να "δημιουργεί" ο Γκιστ κόντρα στον Κρίστιτς? τι ακριβώς? καλα δε σε πήγε η ζωνούλα στο πρώτο ματς? δοκίμασε τη να σου δώσει κανένα ριμπάουντ ειδικα όταν είναι ο Τζάκσον μέσα και άνοιξε λίγο το ρυθμό! έτσι για να δοκιμάσεις!

Τε σπα...μετά την απομάκρυνση από το ταμείο...

Και πάλι συγχαρητήρια στην ομάδα και ελπίζουμε σε κάτι καλύτερο του χρόνου. Τσάμπα είναι η ελπίδα
Reggie Miller 31
QUOTE (louie @ Apr 25 2014, 21:03 ) *
αυτοι οι παιχτες και αυτος ο "προπονητης" κανανε υπερβασηγια να φτασουν μεχρι εδω. δεν φταινε αυτοι που ο δγ τους ειχε ανεβασει τον πηχη ακομα παραπανω και δουλευε τον κοσμο

Φίλε μου διαφωνώ απόλυτα μαζί σου. Υπέρβαση η ομάδα έκανε πέρσι, με χειρότερο ρόστερ κ μια μπάρτσα που ήταν πολύ καλύτερη σε όλη την σειρά σε σχέση με την φετινή ΤΣΣΚΑ. Υπέρβαση, όπως είπα πριν τον αγώνα, είχε κάνει η Εθνική το 2006 απέναντι στις ΗΠΑ.

Η φετινή ομάδα δεν κατάφερε σε κανένα στάδιο όλης της Ευρωλίγκα να παίξει το μπάσκετ που μπορεί βάση του ρόστερ κ των προσδοκιών που είχαμε... Γιατί πήγαμε σε 5 αγώνες με την ΤΣΣΚΑ; Γιατί απλά και η ΤΣΣΚΑ ήταν πολύ κατώτερη του αναμενόμενου!

Τα σχετικά με τραυματισμούς κλπ, δεν τα ακούω καν, γιατί κ πέρσι είχαμε τραυματισμούς! Απλά θυμηθείτε πόσους αγώνες έχασε ο ΔΔ πέρσι! Ακόμα, στους ψηλούς με Φώτση-Λου, είμαστε πολύ πιο πλήρης σε σχέση με πέρσι! Απλά τελικά αυτό το σύνολο παικτών ήθελε έναν σταρ που θα πάρει την ομάδα πάνω του (στον άσσο θα έλεγα εγώ) και έναν ακόμα καλό ψηλό στην θέση του Μπατίστ!

Για πρωτάθλημα, πραγματικά δεν με νοιάζει! Αυτό είναι για τα αρρωστάκια που μπαίνει καλάθι κ φωνάζουν... γκολ!

Τέλος για σήμερα, δεν δέχομαι απο αυτούς τους παίκτες να χάνουν με αυτό τον τρόπο! Αν δεν αντέχουν το βάρος της φανέλας, ας πάνε να παίξουν στην Μάλαγα κ την Εφές! Γενικά η ομάδα θέλει αναδόμηση το καλοκαίρι...
AKRG
QUOTE (Reggie Miller 31 @ Apr 25 2014, 21:38 ) *
Τέλος για σήμερα, δεν δέχομαι απο αυτούς τους παίκτες να χάνουν με αυτό τον τρόπο! Αν δεν αντέχουν το βάρος της φανέλας, ας πάνε να παίξουν στην Μάλαγα κ την Εφές! Γενικά η ομάδα θέλει αναδόμηση το καλοκαίρι...


Αυτό έγραψα και 'γώ αμέσως μετά την λήξη του αγώνα, είναι εξοργιστικό να έχεις παίχτες που απ το 3ο δεκάλεπτο παρατάνε τον αγώνα και δεν σέβονται την ιστορία του συλλόγου ...
shtarkws
● Καλα κανει ο ΔΓ και θέλει το 7.Να το θέλει πραγματικά όμως όχι μόνο στα λόγια και να το υποστηρίξει. Κοντός ψαλμός αλληλούια

● ο ΔΓ μόνος του έκανε τις μεταγραφές? ο Πεδουλάκης δεν διαλεξε κανέναν παίκτη?

● Το πρόβλημα του ΔΔ δεν είναι τόσο σωματικό όσο πνευματικό, φαίνεται να του λείπει το κίνητρο και αυτό γιατί αυτός πρώτα απο όλους καταλαβαίνει τις δυνατότητες της ομάδας

Το καλοκαίρι αναμένεται καυτό καθώς ξεκάθαρα κλείνει η μεταβατική περίοδος και ανοίγει ενας νέος κύκλος με στοχο οπως λεει ο προεδρος την σταθερη διεκδικηση του ευρωπαικου τιτλου
Zoys
QUOTE(shtarkws @ Apr 25 2014, 22:06 ) *
● ο ΔΓ μόνος του έκανε τις μεταγραφές? ο Πεδουλάκης δεν διαλεξε κανέναν παίκτη?

Ο Πεδουλάκης τραβολογούσε τον ΔΓ μέχρι και στην Κίνα με τις ιδιοτροπίες του ενώ ήθελε και οικονομική υπέρβαση για τον Batiste που θάμπωσε πέρυσι την Ευρώπη με την Φενέρ. ΟΚ, το κόβω. tongue.gif
AKRG
QUOTE (shtarkws @ Apr 25 2014, 22:06 ) *
● ο ΔΓ μόνος του έκανε τις μεταγραφές? ο Πεδουλάκης δεν διαλεξε κανέναν παίκτη?


Από ότι φαίνεται (κάνει μπάμ) Τον Μαυροκεφαλίδη , τον Μαικ και τον Κινέζο τους "φορτώθηκε" στο σβέρκο ο Άρτζυ, επίσης μου φαίνεται και τους Παππά - Γιάνκοβιτς να μην τους είχε στο πλάνο του, είναι φανερό οτι ο Άρτζυ ήθελε παίχτες ψηλούς-γρήγορους-αθλητικούς σε αυτές τις θέσεις και όχι κάτι σαν αυτούς τους δυο ..
Reggie Miller 31
QUOTE (andykrg @ Apr 25 2014, 22:17 ) *
Από ότι φαίνεται (κάνει μπάμ) Τον Μαυροκεφαλίδη , τον Μαικ και τον Κινέζο τους "φορτώθηκε" στο σβέρκο ο Άρτζυ, επίσης μου φαίνεται και τους Παππά - Γιάνκοβιτς να μην τους είχε στο πλάνο του, είναι φανερό οτι ο Άρτζυ ήθελε παίχτες ψηλούς-γρήγορους-αθλητικούς σε αυτές τις θέσεις και όχι κάτι σαν αυτούς τους δυο ..

Ακριβώς, οι πιο πολλές μεταγραφές είναι επιλογές ΔΓ. Το πρόβλημα του RG ήταν ότι δεχόταν μεταγραφές που δεν βοηθούσαν την ομάδα! και εκεί είναι που σηκώνει πολύ κριτική!
North_gato
Δεν ειδα τον αγωνα, αλλα με εκπληξη εμαθα το αποτελεσμα. Οι εδω νικες του Παναθηναικου μου εδωσαν την εντυπωση οτι στον τελευταιο αγωνα θα προσπαθουσε για κατι καλυτερο. Δεν περιμενα οτι θα νικησει, αλλα ουτε βεβαια και οτι θα εχανε με κατεβασμενα χερια, επαναλαμβανω, κρινοντας εκ του αποτελεσματος. Διαβασα και τα περισσοτερα σχολια εδω, και η πικρια για τον διασυρμο ειναι δικαιολογημενη, μου δημιουργειται ομως η ακολουθη απορια: Ακομα και κυριως αυτοι που προδικαζαν νικη του Παναθηναικου, ανετη επικρατηση, τωρα ξεσπαθωνουν κατα της ομαδας και ζητουν τα κεφαλια ολων. Θεωρω οτι ειναι αδικη, οχι η εποικοδομιτικη κριτικη, μολονοτι αυτη δεν ειναι αμεσα αντιληπτη απο τα κεντρα ληψεως αποφασεων, αλλα η αλλαγη πλευσης αναλογα με το αποτελεσμα. Ουσιαστικα η κριτικη πρεπει να γινεται με τροπο αντικειμενικο και οι προσδοκιες σχετικα με τις πραγματικες δυνατοτητες να ειναι ρεαλιστικες.
shtarkws
QUOTE(Zoys @ Apr 25 2014, 22:16 ) *
Ο Πεδουλάκης τραβολογούσε τον ΔΓ μέχρι και στην Κίνα με τις ιδιοτροπίες του ενώ ήθελε και οικονομική υπέρβαση για τον Batiste που θάμπωσε πέρυσι την Ευρώπη με την Φενέρ. ΟΚ, το κόβω. tongue.gif


ο Μπατίστ ήρθε σαν 3ος σεντερ αντι σκορδιλη.Δεν νομίζω ότι πηγε χειρότερα του περσινού σκορδιλη, εκτος της παρουσιας του στα αποδυτήρια. Για την τουρνε στην κινα δεν εχω άποψη, καλο ειναι ομως να γίνει ενας απολογισμος για να δούμε αν η ομαδα ειχε όφελος απο την ιστορία με τον Κινέζο

QUOTE(andykrg @ Apr 25 2014, 22:17 ) *
Από ότι φαίνεται (κάνει μπάμ) Τον Μαυροκεφαλίδη , τον Μαικ και τον Κινέζο τους "φορτώθηκε" στο σβέρκο ο Άρτζυ, επίσης μου φαίνεται και τους Παππά - Γιάνκοβιτς να μην τους είχε στο πλάνο του, είναι φανερό οτι ο Άρτζυ ήθελε παίχτες ψηλούς-γρήγορους-αθλητικούς σε αυτές τις θέσεις και όχι κάτι σαν αυτούς τους δυο ..


ποιος ηταν ο καλύτερος παίκτης μας σήμερα? προχθές?

υπήρχαν περισυ καλύτεροι νέοι απο παπά γιανκοβιτς? αυτο έλειπε να μην τους ήθελε
AKRG
Δεν έχω λόγια για το ΔΓ !! Δήλωσε "πρέπει να είμαστε ειλικρινείς ,δεν αξίζαμε την πρόκριση" και πήγε και στα αποδυτήρια της ΤΣΣΚΑ και την συνεχάρη για την πρόκρισή της !!

Ληγμένα μου μυρίζουν ή καμιά συνεργασία για φάρμακα στην Ρωσία tongue.gif tongue.gif tongue.gif

http://www.gazzetta.gr/stili/paraskinia/ar...ia-sygharitiria

http://www.leoforos.gr/article/67851/den-a...me-ten-prokrise
bbplayer
QUOTE (andykrg @ Apr 25 2014, 22:29 ) *
Δεν έχω λόγια για το ΔΓ !! Δήλωσε "πρέπει να είμαστε ειλικρινείς ,δεν αξίζαμε την πρόκριση" και πήγε και στα αποδυτήρια της ΤΣΣΚΑ και την συνεχάρη για την πρόκρισή της !!

Ληγμένα μου μυρίζουν ή καμιά συνεργασία για φάρμακα στην Ρωσία tongue.gif tongue.gif tongue.gif

http://www.gazzetta.gr/stili/paraskinia/ar...ia-sygharitiria

http://www.leoforos.gr/article/67851/den-a...me-ten-prokrise


μπας και "δεν αποδώθηκαν σωστά οι δηλώσεις"?? είναι μια χαρά κλισέ και κολλάει παντού tongue.gif
lightday
Τόσα χρόνια τα ίδια και τα ίδια , φταίει αυτός εκεινος ο άλλος....Ολοι οι αλάνθαστοι του κόσμου μαζεύονται μετά από την ήττα. Καλύτερη η μάλλον σκληρότερη η τσσκα ,κέρδισε πέρασε και εκεί τελειώνει...Προσωπικά αν ο ΔΓ βάζει τα λεφτάκια του (όσα και να βάζει) τον σέβομαι .Σε τέτοιους καιρούς είναι αχαριστία . Με το να τον ψευγουν γιατί έλεγε για προκρίσεις και άλλα. HELLO ΠΑΟ είσαι , πάντα πας για το καλύτερο . (Τι να πεί και η Μακάμπι δηλαδή). Το καλοκαίρι με ένα προπονητή να σχεδιάσουν μια καλύτερη ομάδα .
Οι μεταγραφές μπορεί να βγουν , μπορεί και όχι , το να βλέπεις όμως μια ομάδα με επιεικώς κακη γραμμή περιφερειακών να παλευεί και να φτάνει στο 2-2 είναι μεγάλη υπόθεση .Ναι ο Καρυ, Ραιτ ,Ουκιτς δεν κάνουν μέχρι όμως να τελειώσουν την χρονιά δεν τους σταυρώνουμε μέχρι να δώσουν ότι μπορούν .
Τέσπα ..ο ΠΑΟ αποκλίστηκε αξιοπρεπώς και όσο και να μας πειράζει είναι η αλήθεια. Τα καραγκιοζιλίκια του Ραντζα ανήκουν σε άλλες εποχές .(Τότε που είμασταν πραγματικά μικροί)....
North_gato
QUOTE (andykrg @ Apr 25 2014, 22:29 ) *
Δεν έχω λόγια για το ΔΓ !! Δήλωσε "πρέπει να είμαστε ειλικρινείς ,δεν αξίζαμε την πρόκριση" και πήγε και στα αποδυτήρια της ΤΣΣΚΑ και την συνεχάρη για την πρόκρισή της !!

Ληγμένα μου μυρίζουν ή καμιά συνεργασία για φάρμακα στην Ρωσία tongue.gif tongue.gif tongue.gif

http://www.gazzetta.gr/stili/paraskinia/ar...ia-sygharitiria

http://www.leoforos.gr/article/67851/den-a...me-ten-prokrise



Η φυλλαδα του και οι παρεμφερεις τι θα γραψουν αυριο?
boumtze-boumtze
Το θεμα ειναι πως και να προκρινοτανε,μαλλον για τουρισμο θα πηγαινε στο Μιλανο.
Υπεστη δυο συντριβες,εχασε ενα ματς στην παραταση,και κερδισε δυο με την ψυχη στο στομα,η διαφορα βαθους και ποιοτητας ηταν εμφανης στη σειρα νομιζω....
Μιλησε το μπατζετ....
Ηταν η μονη ομαδα που ενω εφτασε μια νικη απο το Φ4 ειχε αρνητικο ρεκορ νικων-ηττων φετος ,14-15!!!!
Αυτο τα λεει ολα νομιζω...
Απο 'δω και περα,θελει προσληψη ενος σοβαρου προπονητη,που θα χτισει την ομαδα πανω στους Παππα,Γιανκοβιτς,Μαυροκεφαλιδη πλαισιωμενους απο δυο-τρεις ξενους σκορερ τυπου Ντιλεινι,Ντειβις,επαναπατρισμος Βουγιουκα,Καιμακογλου,αν ριξουν το κασε τους,και Διαμαντιδης,Φωτσης σε συμπληρωματικους ρολους....
Μπατιστ,Ουκιτς,Κινεζος,Καρυ,Γκιστ μας χαιρετανε και παμε για την επομενη σαιζον....
Δυστυχως με πορδες δεν βαφεις αυγα,και πρεπει να καταλαβουν ολοι οτι με τους ηρωισμους δεν προχωρας στο μπασκετ...
Πιομ πολυ απ'ολα με πειραξε η ανυπαρξια του Διαμαντιδη,και η γενικοτερη ελειψη διαθεσης απο μερους του...
Το πληρωμα του χρονου ισως?
Πρεπει να υπαρξει διαδοχη κατασταση,και να χτιστει εκ νεου η ομαδα ,οχι γυρω απο τον Διαμαντιδη αυτη τη φορα,αλλα απο νεα προσωπα,που θα αποτελεσουν το βασικο κορμο για αλλα 5-6 χρονια...
xomitsious
QUOTE (lightday @ Apr 25 2014, 20:54 ) *
Τόσα χρόνια τα ίδια και τα ίδια , φταίει αυτός εκεινος ο άλλος....Ολοι οι αλάνθαστοι του κόσμου μαζεύονται μετά από την ήττα. Καλύτερη η μάλλον σκληρότερη η τσσκα ,κέρδισε πέρασε και εκεί τελειώνει...Προσωπικά αν ο ΔΓ βάζει τα λεφτάκια του (όσα και να βάζει) τον σέβομαι .Σε τέτοιους καιρούς είναι αχαριστία . Με το να τον ψευγουν γιατί έλεγε για προκρίσεις και άλλα. HELLO ΠΑΟ είσαι , πάντα πας για το καλύτερο . (Τι να πεί και η Μακάμπι δηλαδή). Το καλοκαίρι με ένα προπονητή να σχεδιάσουν μια καλύτερη ομάδα .
Οι μεταγραφές μπορεί να βγουν , μπορεί και όχι , το να βλέπεις όμως μια ομάδα με επιεικώς κακη γραμμή περιφερειακών να παλευεί και να φτάνει στο 2-2 είναι μεγάλη υπόθεση .Ναι ο Καρυ, Ραιτ ,Ουκιτς δεν κάνουν μέχρι όμως να τελειώσουν την χρονιά δεν τους σταυρώνουμε μέχρι να δώσουν ότι μπορούν .
Τέσπα ..ο ΠΑΟ αποκλίστηκε αξιοπρεπώς και όσο και να μας πειράζει είναι η αλήθεια. Τα καραγκιοζιλίκια του Ραντζα ανήκουν σε άλλες εποχές .(Τότε που είμασταν πραγματικά μικροί)....


Συμφωνώ σε όλα. Δεν ξερω για τα 3 ξένα γκαρντ... Ο Ράιτ ειναι ο μοναδικός που μπόρεσε να ξεκουράσει λίγο το Διαμαντίδη από όλους όσους ήρθαν αφού έφυγε ο Καλάθης. Ο Ούκιτς αν ξεπεράσει τον τραυματισμό του και παίξει όπως στο Ευρωμπάσκετ θα μπορούσε να μείνει. Τεσπα, όλα αυτα είναι για τον καινούριο προπονητή. Μακάρι να έρθει κάποιος χωρίς τα κόμπλεξ του Πεδουλάκη ή την απειρία του Αλβέρτη...

North_gato
QUOTE (andykrg @ Apr 25 2014, 22:17 ) *
Από ότι φαίνεται (κάνει μπάμ) Τον Μαυροκεφαλίδη , τον Μαικ και τον Κινέζο τους "φορτώθηκε" στο σβέρκο ο Άρτζυ, επίσης μου φαίνεται και τους Παππά - Γιάνκοβιτς να μην τους είχε στο πλάνο του, είναι φανερό οτι ο Άρτζυ ήθελε παίχτες ψηλούς-γρήγορους-αθλητικούς σε αυτές τις θέσεις και όχι κάτι σαν αυτούς τους δυο ..


Ο Μαυροκεφαλιδης ισως αποκτηθηκε επειδη προερχεται απο τον Ολυμπιακο. Στα τελευταια παιγχνιδια ηταν απο τους καλυτερους παικτες, και δεν νομιζω να υστερησε. Μαλλον τον αδικει η κριτικη και τον παρασυρει η συνολικη εικονα της ομαδας.
Ο Μπατιστ αποκτηθηκε για λογους αναγνωρισης των προηγουμενων χρονων, ηταν ενα συνταξιοδοτικο συμβολαιο, και ηταν ηδη γνωστο οτι παραπανω απο εικοσι λεπτα δεν μπορουσε να παιξει. Ουσιαστικα προσεφερε οσα μπορουσε να δωσει.
Ο κινεζος προφανως απποκτηθηκε για ανταλλαγμα σε οικονομικο ανοιγμα της μαμας εταιρειας στην Κινα. Μην ξεχναμε οτι διανυουμε περιοδο ισχνων αγελαδων. Δεν χρησιμοποιηθηκε σε κανεναν σημαντικο αγωνα.
KingCrimson
o ΠΑΟ ξεκάθαρα χρειάζεται να διώξει το Διαμαντίδη μηπως και ξαναφτιάξει ομάδα...επισης το άλλο με το Μπατίστ που πήραν πάλι ..δε το κατάλαβα ποτέ! icon_wave.gif
AKRG
QUOTE (KingCrimson @ Apr 25 2014, 23:48 ) *
o ΠΑΟ ξεκάθαρα χρειάζεται να διώξει το Διαμαντίδη μηπως και ξαναφτιάξει ομάδα...επισης το άλλο με το Μπατίστ που πήραν πάλι ..δε το κατάλαβα ποτέ! icon_wave.gif


πλάκα κάνεις φαντάζομαι και δεν έχεις σκοπό να ανοίξεις τους ασκούς του Αιόλου με επικά flame ποσταρίσματα και μπαράζ απο φάουλ μέχρι και κλείδωμα του θέματος !! tongue.gif
louie
QUOTE (KingCrimson @ Apr 25 2014, 23:48 ) *
o ΠΑΟ ξεκάθαρα χρειάζεται να διώξει το Διαμαντίδη μηπως και ξαναφτιάξει ομάδα...επισης το άλλο με το Μπατίστ που πήραν πάλι ..δε το κατάλαβα ποτέ! icon_wave.gif


να τον διωξει;;; οπα ενταξει ειπαμε ρε παιδια... ο διαμαντιδης μαλλον αλλη μια σεζον θα παιξει και πρεπει να την παιξει με μικροτερο ρολο 15-20 λεπτων στον οποιο θα ειναι τελειος. ειπαμε εχει μεγαλωσει, εχει καει απο την φετινη μεταχειρηση αλλα ακομα κι ετσι ειναι υπερπολυτιμος. ακομα και φετος ηταν πρωτος σκορερ(μαζι με λασμε), πρωτος σε ρανκινγκ και εσπασε το ρεκορ σε ασσιστ σε μια σεζον.. απλα οπως εκαναν και ολοι οι μεγαλοι παιχτες στην ηλικια του θα πρεπει να παιζει λιγοτερο και να δινει απο την εμπειρια και την ποιοτητα του. οπως ηταν ο σαρας περσι στην μπαρτσελονα ή προπερσι σε εμας.

απο εκει και περα ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΥΨΗΛΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ, θσ φυγουν ουκιτς, ραιτ, καρι, μπατιστ(ο οποιος θα αποσυρθει) σιγουρα και θα ερθουν στην θεση τους 3 γκαρντ πρωτοκλασσατα κι ενα καλο πενταρι ισως ο βουγιουκας. ο μαυροκεφαλιδης εδειξε οτι εχει μια θεση στο ροτεισον αν χρησιμοποιηθει σωστα. οποτε εχουμε και λεμε

1)ενας πρωτοκλασσατος ασσος, διαμαντιδης
2)δυο καλα δυαρια, παππας
3)ματσιουλις, μπραμος, γιανκοβιτς
4)γκιστ, φωτσης
5)λασμε, βουγιουκας(ή αλλο 5αρι), μαυροκεφαλιδης

και φυσικα εναν υψηλου επιπεδου προπονητη!
ssoulliss
Ο επόμενος προπονητής του Παναθηναικού,οποιος και αν είναι, ίσως χρειάζεται να εμπιστευτεί τον Παππα ακόμη και για βασικό. Αν και off topic ίσως να έπρεπε να αλλαχτούν όλοι οι ξένοι του χρόνου. Κρατάω επιφύλλαξη μόνο για το Λασμε.
North_gato
QUOTE (ssoulliss @ Apr 26 2014, 00:17 ) *
Ο επόμενος προπονητής του Παναθηναικού,οποιος και αν είναι, ίσως χρειάζεται να εμπιστευτεί τον Παππα ακόμη και για βασικό. Αν και off topic ίσως να έπρεπε να αλλαχτούν όλοι οι ξένοι του χρόνου. Κρατάω επιφύλλαξη μόνο για το Λασμε.



Μην ξεχναμε οτι ο Λασμε επειδη επαιζε ποκερ με τον ΔΓ δεν εκανε καλοκαιρη προετοιμασια αλλα παρατεταμενες διακοπες.
HackerBaby
Αν ο παο δεν ειχε το δδ φετος δεν θα εφτανε ουτε μεχρι το τοπ 16.
Αν ο δδ επαιζε οπως 3-4 χρονια πριν ο παο τωρα θα ηταν ευκολα final 4 .
Αλλα επειδη με τα αν δεν πας πουθενα και επειδη υπηρχαν ατομα στο γηπεδο ακριβως διπλαμου που βριζαν επι 40 λεπτα το δδ και φωναζανε αλβερτη βαλε μεσα τους αραπηδες ....ας προσεχουμε τις αποψεις μας γιατι ειναι κριμα να κανουμε ποδοσφαιρο το βασκετακι ... καταντα ιεοροσυλια.
shtarkws
QUOTE(louie @ Apr 26 2014, 00:12 ) *
να τον διωξει;;; οπα ενταξει ειπαμε ρε παιδια... ο διαμαντιδης μαλλον αλλη μια σεζον θα παιξει και πρεπει να την παιξει με μικροτερο ρολο 15-20 λεπτων στον οποιο θα ειναι τελειος. ειπαμε εχει μεγαλωσει, εχει καει απο την φετινη μεταχειρηση αλλα ακομα κι ετσι ειναι υπερπολυτιμος. ακομα και φετος ηταν πρωτος σκορερ(μαζι με λασμε), πρωτος σε ρανκινγκ και εσπασε το ρεκορ σε ασσιστ σε μια σεζον.. απλα οπως εκαναν και ολοι οι μεγαλοι παιχτες στην ηλικια του θα πρεπει να παιζει λιγοτερο και να δινει απο την εμπειρια και την ποιοτητα του. οπως ηταν ο σαρας περσι στην μπαρτσελονα ή προπερσι σε εμας.

απο εκει και περα ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΥΨΗΛΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ, θσ φυγουν ουκιτς, ραιτ, καρι, μπατιστ(ο οποιος θα αποσυρθει) σιγουρα και θα ερθουν στην θεση τους 3 γκαρντ πρωτοκλασσατα κι ενα καλο πενταρι ισως ο βουγιουκας. ο μαυροκεφαλιδης εδειξε οτι εχει μια θεση στο ροτεισον αν χρησιμοποιηθει σωστα. οποτε εχουμε και λεμε

1)ενας πρωτοκλασσατος ασσος, διαμαντιδης
2)δυο καλα δυαρια, παππας
3)ματσιουλις, μπραμος, γιανκοβιτς
4)γκιστ, φωτσης
5)λασμε, βουγιουκας(ή αλλο 5αρι), μαυροκεφαλιδης

και φυσικα εναν υψηλου επιπεδου προπονητη!


+1000

QUOTE(ssoulliss @ Apr 26 2014, 00:17 ) *
Ο επόμενος προπονητής του Παναθηναικού,οποιος και αν είναι, ίσως χρειάζεται να εμπιστευτεί τον Παππα ακόμη και για βασικό. Αν και off topic ίσως να έπρεπε να αλλαχτούν όλοι οι ξένοι του χρόνου. Κρατάω επιφύλλαξη μόνο για το Λασμε.


ο Γκιστ ηταν ο καλύτερος ξενος εως τώρα, ο Λασμε είναι πεσμένος φέτος
ssoulliss
QUOTE (shtarkws @ Apr 26 2014, 00:25 ) *
ο Γκιστ ηταν ο καλύτερος ξενος εως τώρα, ο Λασμε είναι πεσμένος φέτος


Δεν έχεις άδικο αλλά χρειάζεται έναν παικταρά ψηλό που κυρίως να ξέρει μπάσκετ ,να σουτάρει καλύτερα για να δένει και με τον Λάσμε καλύτερα. Μπακ-απ ο Φώτσης,φυσικά.
D-Wade
QUOTE(louie @ Apr 26 2014, 00:12 ) *
1)ενας πρωτοκλασσατος ασσος, διαμαντιδης
2)δυο καλα δυαρια, παππας
3)ματσιουλις, μπραμος, γιανκοβιτς
4)γκιστ, φωτσης
5)λασμε, βουγιουκας(ή αλλο 5αρι), μαυροκεφαλιδης

και φυσικα εναν υψηλου επιπεδου προπονητη!

Θα πρέπει να ανέβει λίγο το μπάτζετ (2-3-4 εκ) αλλά είναι εφικτή ομάδα αν το θέλει ο ΔΓ(Βέβαια θα πρέπει να έχει τρίτο άσσο και ένα λιγότερο 2αρι)
louie
QUOTE (D-Wade @ Apr 26 2014, 00:31 ) *
Θα πρέπει να ανέβει λίγο το μπάτζετ (2-3-4 εκ) αλλά είναι εφικτή ομάδα αν το θέλει ο ΔΓ(Βέβαια θα πρέπει να έχει τρίτο άσσο και ένα λιγότερο 2αρι)


ναι μα πρεπει να ανεβει το μπατζετ για να λεμε οτι παμε για ψηλα. δεν γινεται να ψαχνεις συνεχεια λαχεια, καποια στιγμη θα πληρωσεις κιολας.
bbplayer
εγώ θα πρότεινα όχι μόνο να διωξουμε το Μήτσο αλλά αντί για τη φανέλα του να κρεμάσουμε τον ίδιο από την οροφή του ΟΑΚΑ
spysta
QUOTE(D-Wade @ Apr 25 2014, 21:31 ) *
Θα πρέπει να ανέβει λίγο το μπάτζετ (2-3-4 εκ) αλλά είναι εφικτή ομάδα αν το θέλει ο ΔΓ(Βέβαια θα πρέπει να έχει τρίτο άσσο και ένα λιγότερο 2αρι)

μια χαρα μπατζετ εχει ο ΠΑΟ

καλυτερες επιλογες πρεπει να κανει .. να βαλει ταχυτητα στην περιφερεια και ενα ακομα καλο δυνατο σεντερ και θα ειναι ΣΟΥΠΕΡ

3 βασικες κινησεις ..
-να παρει ενα εκρηκτικο Αμερικανο ο οποιος θα τραβηξει την ομαδα διπλα στον ΔΔ
- ενα καλο 2αρι με γρηγορα ποδια
-ενα σεντερ πισω απο το Λασμε , δυνατο κορμι με υψος να μπορει να σπρωξει και ν ακουμπησει λιγο την μπαλλα στο ζωγραφιστο


δηλ πχ

Ροουλαντ - ΔΔ - Αθηναιου
Κινσει - Παππας
Μασιουλις - Μπραμος
Γκιστ - Φωτσης
Λασμε - Ραντουλιτσα - Μαυροκεφαλιδης
North_gato
QUOTE (spysta @ Apr 26 2014, 00:46 ) *
μια χαρα μπατζετ εχει ο ΠΑΟ

καλυτερες επιλογες πρεπει να κανει .. να βαλει ταχυτητα στην περιφερεια και ενα ακομα καλο δυνατο σεντερ και θα ειναι ΣΟΥΠΕΡ

3 βασικες κινησεις ..
-να παρει ενα εκρηκτικο Αμερικανο ο οποιος θα τραβηξει την ομαδα διπλα στον ΔΔ
- ενα καλο 2αρι με γρηγορα ποδια
-ενα σεντερ πισω απο το Λασμε , δυνατο κορμι με υψος να μπορει να σπρωξει και ν ακουμπησει λιγο την μπαλλα στο ζωγραφιστο


δηλ πχ

Ροουλαντ - ΔΔ - Αθηναιου
Κινσει - Παππας
Μασιουλις - Μπραμος
Γκιστ - Φωτσης
Λασμε - Ραντουλιτσα - Μαυροκεφαλιδης


Για να τα κανει ολα αυτα θα πρεπει να πουλησει 12.500.000 εμβολια κι 8.000.000 υποθετα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.