Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Real Madrid vs. Olympiacos Piraeus
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2013-14
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
katharop
QUOTE (Sence Of Defence @ Apr 17 2014, 20:49 ) *
ο τύπος δεν είναι άσχετος αλλά άσχετοι είναι όσοι δεν τον μελέτησαν και να ακολουθήσουν κάποια τακτική.
τέτοιους παίκτες τους περιορίζεις σε πολύ μεγάλο βαθμό πιέζοντας την μπάλα σε χαμηλή απόσταση από το έδαφος,
τα χέρια του αμυντικού χαμηλά, το κέντρο βάρους του αμυντικού χαμηλότερα από αυτόν για να μπορείς να τον ακολουθήσεις.
Το nick μου δεν είναι τυχαίο σε αυτό το φόρουμ. Σημαίνει αίσθηση της άμυνας, μιας και είμαι λάτρης της άμυνας.
Όλοι οι παίκτες έχουνε τρωτά σημεία. ακόμα και ο playmaker που χτυπάει σε γρηγορότερο ρυθμό την μπάλα στο έδαφος
για να μπορεί να κεινείται πιο γρήγορα όπως ο μουσάτος της ρεάλ μπορείς να τον περιορίσεις.

Η άμυνα σε ένας εναντίων ένα είναι θέμα timming κέντρο βάρους του αμυντικού και πιέζεις την μπάλα εκεί που πρέπει στο ύψος που πρέπει.
Παίκτες σαν τον μουσάτο της ρεάλ κοιτάνε γήπεδο και κινούνται γρήγορα, ο καλός αμυντικός κοιτάει την μπάλα και με σωστό timming
όταν η μπάλα φεύγει από τα χέρια του playmaker για να χτυπήσει στο έδαφος εκεί πιέζεις χαμηλά για να αποφύγεις το φάουλ, εξού
και το χαμηλό κέντρο βάρους της στάσης του αμυντικού. Επίσης παίκτες όπως ο Σπανούλης είναι αμυντικογενής playmaker στην θέση 1.
Κοιτάνε πρώτα πως να προστατεύσουν το σώμα και την μπάλα ( για αυτό τους βλέπεις και κατεβάζουν με την πλάτη την μπάλα σε
αντιδιαστολή με τον david rivers που κατέβασε μπροστά στα μούτρα του αντιπάλου την μπάλα διότι ήταν επιθετικογενής)

και στις 2 περιπτώσεις υπάρχει αντίδοτο με πιο δύσκολο αυτό του μουσάτου της ρεάλ. Τον λέω μουσάτο διότι δεν ξέρω πως τον λένε.

συμφωνώ.βάλε τον καλάθη πάνω στον σέρχι να δείς τι θα μπορέσει να κάνει.
airg
Κολινς ο αγαπημενος μου παιχτης !!!!!
Sence Of Defence
QUOTE (G-arenas @ Apr 17 2014, 20:53 ) *
αχαχαχα +1 !!!


+1 αχχαχα καλό !!! 77.gif
katharop
εχετε κάνει τον μπουρούση να φαινεται πέκοβιτς.
yorgos
QUOTE
ο τύπος δεν είναι άσχετος αλλά άσχετοι είναι όσοι δεν τον μελέτησαν και να ακολουθήσουν κάποια τακτική.

Όλη η Ευρώπη δηλαδή. Χαζο-ομπράντοβιτς, μπέκα στο φόρουμ να μάθεις μπάλα απ' τον άρχοντα.
QUOTE
τα χέρια του αμυντικού χαμηλά, το κέντρο βάρους του αμυντικού χαμηλότερα από αυτόν για να μπορείς να τον ακολουθήσεις.

Αν είσαι τόσο χαμηλά πολύ απλά δεν μπορείς να ακολουθήσεις, είναι μπουσουλητός εναντίον ορθίου και ο τύπος είναι αέρινος. Μιλάμε για τον καλύτερο παίκτη της Ευρωλίγκας.
QUOTE
Το nick μου δεν είναι τυχαίο σε αυτό το φόρουμ.

Είναι όμως ανορθόγραφο. Επίσης το timing το έγραψες λάθος.
rankin
Στην περίοδο που θα μπορούσαμε να μειώσουμε, τα κάναμε τοσο σκατά στις βολές, που μας ξέφυγαν παραπάνω...
ενταξει..
Ιδανικοί αυτόχειρες..
katharop
QUOTE (yorgos @ Apr 17 2014, 20:59 ) *
Αν είσαι τόσο χαμηλά πολύ απλά δεν μπορείς να ακολουθήσεις, είναι μπουσουλητός εναντίον ορθίου και ο τύπος είναι αέρινος. Μιλάμε για τον καλύτερο παίκτη της Ευρωλίγκας.

έγινε ο σέρχι στα 29 ξαφνικά ο καλύτερος παίχτης της ευρώπης? rolleyes.gif rolleyes.gif σε παρακαλώ.....
G-arenas
QUOTE (andykrg @ Apr 17 2014, 20:53 ) *
To ξύλο το ρίχνεις εύκολα, το ρυθμό να κατεβάσεις είναι το δύσκολο !

ναι αλλα μπορεις να τον κατεβασεις αισθητα αν παρεις τα αμυντικα ριμπάουντ και κανεις πολύ αργες επιθεσεις!!και επισης να
μην διεκδικείς πολύ τα επ. ριμπάουντ ώστε να εχεις πιο γρηγορες επιστροφες!
yorgos
Ο Ολυμπιακός δεν είναι καλύτερος ούτε σε μία στατιστική κατηγορία αυτή τη στιγμή.
D-Wade
QUOTE(katharop @ Apr 17 2014, 21:00 ) *
έγινε ο σέρχι στα 29 ξαφνικά ο καλύτερος παίχτης της ευρώπης? rolleyes.gif rolleyes.gif σε παρακαλώ.....

Αν δε θέλεις το ''καλύτερος'' μπορείς να πάρεις το ''mvp''
AKRG
Άμα βάζατε και καμιά βολή παραπάνω ... τι ωραία που θα ήταν..
rankin
QUOTE(yorgos @ Apr 17 2014, 20:01 ) *
Ο Ολυμπιακός δεν είναι καλύτερος ούτε σε μία στατιστική κατηγορία αυτή τη στιγμή.

Ουτε στις βολές;;;;
a.car


Ο Λεμποφσκι αορατος παλι
yorgos
Μμμ, η σωστή διατύπωση θα ήταν ο καλύτερος παίκτης στη "φετινή" Ευρωλίγκα, ναι. Βάσει απόδοσης δε βρίσκω κάποιον να τον χτυπάει. Ναι, στα 28 του μια χαρά ηλικία έχει για πικ.
tzagasdog
ο σέρχι είναι σπουδαίος πλέι και πέρυσι είχε κάνει φοβερή χρονιά. Φέτος είναι και πιο ώριμος
katharop
QUOTE (yorgos @ Apr 17 2014, 21:05 ) *
Μμμ, η σωστή διατύπωση θα ήταν ο καλύτερος παίκτης στη "φετινή" Ευρωλίγκα, ναι. Βάσει απόδοσης δε βρίσκω κάποιον να τον χτυπάει. Ναι, στα 28 του μια χαρά ηλικία έχει για πικ.

μέχρι πέρυσι ο παίχτης ήταν άφαντος.Θα σου εξηγήσω αργότερα τι τρέχει και ο σέρχι κάνει όργια φέτος.πάντως το μάτς το χάνεται απο δικά σας λάθη. wink.gif
rankin
QUOTE(yorgos @ Apr 17 2014, 20:05 ) *
Μμμ, η σωστή διατύπωση θα ήταν ο καλύτερος παίκτης στη "φετινή" Ευρωλίγκα, ναι. Βάσει απόδοσης δε βρίσκω κάποιον να τον χτυπάει. Ναι, στα 28 του μια χαρά ηλικία έχει για πικ.

Ηδη απο πέρσι έχει ανέβει, και φέτος δείχνει πιο καλός απο ποτέ.
Κορυφαίος στην ευρωλίγκα; δεν ξέρω...
Σίγουρα ομως ο καλύτερος άσσος

Πάμε για μια τελευταία περίοδο, μήπως με τη βοηθεια του Αλαχ αλλάξει κάτι
Η τριτη περίοδος πάντως ηταν η ευκαιρία μας
kotzito
Τον Σλούκα τον ξέχασε ο κόουτς. Αν ήμασταν πιο συγκεντρωμένοι και βάζαμε και καμιά βολή, θα ήμασταν πιο κοντά τώρα. Τέλος πάντων. Πάμε να δούμε τι θα γίνει.


Σερμας κακος σημερα και στις δυο πλευρες του γηπεδου...
Sence Of Defence
QUOTE (yorgos @ Apr 17 2014, 20:59 ) *
Όλη η Ευρώπη δηλαδή. Χαζο-ομπράντοβιτς, μπέκα στο φόρουμ να μάθεις μπάλα απ' τον άρχοντα.

Αν είσαι τόσο χαμηλά πολύ απλά δεν μπορείς να ακολουθήσεις, είναι μπουσουλητός εναντίον ορθίου και ο τύπος είναι αέρινος. Μιλάμε για τον καλύτερο παίκτη της Ευρωλίγκας.

Είναι όμως ανορθόγραφο. Επίσης το timing το έγραψες λάθος.



παρατήρησε τις άμυνες πάνω στον Σέρχι και θα καταλάβεις. Γνώμη μου πάντα και σέβομαι και την δικιά σου γνώμη.
Ο τρόπος που τον παίζουνε άμυνα είναι λάθος.

Υ.Γ. θα αλλάξω νικ σε: Ανορθόγραφος icon_wave.gif
Dred11
Έχασε πολλές ευκαιρίες ο Ολυμπιακός αλλά ακόμα κι έτσι μπορεί να κάνει κηδεία.
katharop
QUOTE (tzagasdog @ Apr 17 2014, 21:06 ) *
ο σέρχι είναι σπουδαίος πλέι και πέρυσι είχε κάνει φοβερή χρονιά. Φέτος είναι και πιο ώριμος

http://www.euroleague.net/competition/play...easoncode=E2012 συγκλονιστικός
frenchman7
Ο Σίμονς τι φάση, εξαφανιζολ?
yorgos

QUOTE
Υ.Γ. θα αλλάξω νικ σε: Ανορθόγραφος icon_wave.gif

Πόντος για το χιούμορ. wav.gif

Πες έναν αμυντικό του οποίου το στιλ πάει γάντι πάνω στο Σέρχι κατά τη γνώμη σου.
a.car


Τελεια τρια φαουλ στο λεπτο
Sence Of Defence
QUOTE (katharop @ Apr 17 2014, 21:08 ) *


Ναι να τον πάρουμε του χρόνου μεταγραφή...
με ένα καλό πεντάρι τους στέλναμε για διακοπές.. α ρε κάτι πράγματα που γίνονται... αμαρτία..
rankin
Μηπως να βάλω να δω τον Ιησου απο τη Ναζαρετ;
Ποιο πολύ σασπένς έχει....

Ο Ολυμπιακός έμεινε πάλι απο καύσιμα
katharop
ο σέρχι είναι πολύ δυσκοίλιος στο να δημιουργήσει σε σετ παιχνίδι παιδιά πώς έγινε μεγάλο πλέι.Δείτε τα μάτςκαι με την τσσκα φέτος που κατέβασε τον ρυθμό στο πρώτο εξαφανιστήκε.μόνο για run and gun παιχνίδι κάνει.
yorgos
Πολλές δεύτερες επιθέσεις ο Ολυμπιακός, δεν τις αξιοποιεί. Ή στο βρόντο πάνε ή κερδίζει βολές (οπότε πάλι στο βρόντο πάνε).
louie
ο ντανστον ειναι πραγματικο κτηνος σημερα!!!! αν ηταν πιο ευστοχος στις βολες....
G-arenas
για ποιον λογο δεν παιζει ο σλουκας??και να πεις ότι παιζει καλα και ο μαντζαρης τουβλα ριχνει!
rankin
με τη Ρεαλ φανερά χειρότερη στο Β μερος, νομίζω οτι χάσαμε μια χρυσή ευκαιρία, όντας κάτω των περιστάσεων...
Δεν πειράζει
shtarkws
τραγικο 4 δεκάλεπτο απεναντι σε μια εξίσου κακή ρεαλ στο ιδιο διάστημα. Κακο κοουτσαρισμα απο Μπαρτζωκα σήμερα
airg
Ο Λοτζεσκι μολις παρει τη μπαλα, εχω την αισθηση οτι ψαχνει να την ξεφορτωθει.
Ιουνιο, πακετο κορδελιτσα και στο Βελγιο.
Zoys
Ότι η πιο σταθερή μας απειλή θα ήταν ο Petway αυτό δεν το περίμενα με τίποτα. Όπως και το ότι ο Mardy θα σημείωνε τρίποντο μέσα στη Μαδρίτη βέβαια.

Όπως είπε και ο rankin με τη Ρεάλ μισοκοιμισμένη επιθετικά στο β' μέρος είμαστε κατώτεροι των περιστάσεων.
Dred11
Είναι απίστευτο πως ο Ολυμπιακός κρατήθηκε στο παιχνίδι. Αστοχία στις βολές, κακό παιχνίδι από Σλούκα, Λοτζέσκι, Σερμαντίνι. Απουσίες Πέρπε, Σίμονς (?).
frenchman7
Καλά παίζουμε σε γενικές γραμμές, για να πάρεις διπλό εκεί μέσα πρέπει να βάλεις και τα ελεύθερα σουτ...
Εμείς χάνουμε τα πέναλτυ χάνουμε και τις βολές, ε δεν γίνεται έτσι.

Βάλε και τον ανύπαρκτο και πάλι Λοτζέσκι
AKRG
QUOTE (airg @ Apr 17 2014, 21:19 ) *
Ο Λοτζεσκι μολις παρει τη μπαλα, εχω την αισθηση οτι ψαχνει να την ξεφορτωθει.
Ιουνιο, πακετο κορδελιτσα και στο Βελγιο.


Όντως κρύβεται και σήμερα, μεγάλη απογοήτευση.. κρίμα.
G-arenas
αχ να είχαμε και μεις την διαιτησια του ολυμπιακου με την τσσκα!!
Quincy
Είναι τόσο κακή η ρεαλ που απογοητεύομαι φοβερά με την ομάδα μας. Απλά δεν μπορούν sad.gif
rankin
Τις βολές να ειχαμε βάλει και το παιχνίδι το καθαρίζαμε...
Ειναι πραγματικά κρίμα..
Η Ρεαλ για κάποιο λόγο μπλόκαρε στο Β μέρος, και οσο περνάει η ώρα μπλοκάρει περισσότερο..
Το πρόβλημα ειναι οτι το παιχνίδι λήγει. Να ξεκινούσε τώρα θα είχαμε ελπίδες


...Και οσο το παιχνίδι προχωράει και μειώνουμε, τόσο περισσότερο μου έρχεται να τραβήξω τους μαστους μου!
Οχι ρε $%&^@# ... Τι ευκαιρία χάσατε σήμερα;
kotzito
Όταν ξυπνήσαμε ήταν αργά. Τις βολές αν είχαμε βάλει, τουλάχιστον θα ήμασταν στον πόντο μέχρι το τέλος. Γεμίσαμε και με φάουλ νωρίς στο 4ο, με αποτέλεσμα οι Ισπανοί από το 33' σχεδόν να βαράνε βολές. Ήταν ευκαιρία πάντως με την Ρεάλ να έχει πέσει πάρα πολύ στο 2ο ημίχρονο.
yorgos
Τα δύο δεκάλεπτα που κέρδισε ο Ολυμπιακός είναι αυτά στα οποία το σκορ πήγε (πολύ) χαμηλά. Όταν πήγε ψηλά, έφαγε τη σκόνη της Ρεάλ, αυτή είναι η διαφορά κατ' εμέ, σε υψηλό σκορ δεν μπορεί να την ακολουθήσει. Ο Ντάνστον δε δυσκολεύθηκε καθόλου όπως περίμενα, ο Λοτζέσκι καλός, δεν ξέρω γιατί τον κράζετε, 21 ράνκινγκ έχει με σωστές επιλογές, ΟΚ δεν του πήγαν τα 2 τρίποντα.
t0ny3
Μπορουσε να το κλεψει ο Ολυμπιακος το παιχνιδι. Το καταλαβε αργα, επρεπε να εκμεταλευτει νωριτερα την πεσμενη Ρεαλ στο β μερος. Τι βολες να ειχατε βαλει...
G-arenas
εγω δεν μπορω να καταλαβω πως θεωρείτε αυτην την ρεαλ την πιο dominate ομαδα των τελευταίων ετων στην ευρωλιγκα???
μια ομαδα χωρις προπονητη,που αν τη κοψεις τον ρυθμο χανει το 50% της δυναμικης της και παιζοντας μονο με το τεραστιο ταλεντο της και το ενστικτο...
AKRG
κρίμα θα μπορούσατε να το κλέψετε σήμερα..
t0ny3
Ο Λασο χετηκε πανω του και ηθελε να ξεσηκωσει και το κοινο! tongue.gif
ThreeDi
Ωραίος ο Σπανούλης. Κατάφερε να ξεπεράσει και τον Ρούντι στο φλοπινγκ.
yorgos
Σπανούλης για σκότωμα, τον έχω παίξει στους -16.5π και κερδίζει βολές στην εκπνοή, άχρηστες κιόλας.
tReason
O Sπανουλης κατευθειαν στο ποδοσφαιρικο τμημα
G-arenas
μακαρι και εμεις να εχουμε εστω την μιση διαιτησια από αυτην του οσφπ!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.