Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Real Madrid vs. Olympiacos Piraeus
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2013-14
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
North_gato
QUOTE (louie @ Apr 26 2014, 00:37 ) *
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...ti-allo-deixame

ρε μπουρουση παιξε μια φορα μπασκετ και κλεισε το στομα...


Γιατι σε παραξενευουν οι δηλωσεις του Μπουρουση?
Παντα μιλουσε χωρις να εχει σκεφτει τι θα πει, και συχνα οι δηλωσεις του εδειχναν και την ψευτομαγκια που εχει μεσα του... Στους επομενους δυο (και αν) ευρωπαικους αγωνες του θα τον δεις να γατοποιειται.
assistant
Αρχικα να πω οτι χαιρομαι παρα πολυ που μετα απο πολυ καιρο το 90% των ποστς εδω μεσα αποπνεουν σεβασμο γι αυτην την ομαδα.....

Ενα τεραστιο ευχαριστω κι απο μενα λοιπον σ αυτην την ομαδαρα που παρεδωσε τα σκηπτρα της μαχομενη με ψηλα το κεφαλι....δεν ειμασταν πολυ καλοι,δεν ειχαμε την απαιτουμενη ενεργεια,χασαμε τη μαχη των rebs,βαλανε πολυ μεγαλα σουτ οι Ισπανοι,ειχαν και σε πολυ μεγαλη μερα Γιουλ,Ρεγες και Λαμονικα......αλλα και παλι μεχρι το 35 το παλευαμε με νυχια και με δοντια.Χασαμε παλευοντας κι αυτο μου λεει πολλα,δεν τα παρατησαμε και δειξαμε οτι το μεταλλο που κουβαλαει αυτη η ομαδα μπορει να την κανει ανταγωνιστικη εχοντας πολλα προβληματα(Πριντ,Περπε)και μειονεκτημα εδρας κοντρα σε μια πιο ποιοτικη και ταλαντουχα ομαδα....

Στηριζω προσωπικα στο φαιναλ-4 Χαινς και Παπ για να κανουν το 3-peat....ειναι δικα μας παιδια τους αγαπαμε και μας αγαπανε.....

Για μενα προσωπικα η χρονια τελειωνει εδω καθως οπως γραφω απ το προηγουμενο καλοκαιρι καρφακι δε μου καιγεται τι θα γινει με τους εγχωριους τιτλους....καλη επιτυχια στον Παο,ας το παρει και με σκουπα καλυτερα για να εχουν περισσοτερες μερες ξεκουραση οι παιχτες μας που παιζουν και στην εθνικη.


Θα θελα σαν φιλαθλος απολυτη στηριξη στον Μπαρτζωκα για να κανει το σχεδιασμο για τη νεα χρονια......η ομαδα κατα τη γνωμη μου χρειαζεται απλα διορθωτικες κινησεις για να παραμεινει στο ανωτατο επιπεδο.....εναν ψηλο να βοηθαει τον Ντανστον στα δυσκολα κι εναν αρχιδατο play σε περιπτωση που ο γιγαντας Λο δεν τα καταφερει......μεχρι προτινος πιστευα οτι θελουμε και 4αρι για τη θεση του Πετ αλλα με τη σειρα που εκανε με τη Ρεαλ ισως και να δικαιουται μια δευτερη ευκαιρεια.......
erwi grey
Θα ηθελα να γραψω δυο πραγματα που μου εχουν κανει εντυπωση απο τον Κολινς το ενα οτι μπορει να μην εχεις ταλεντο σε κατι αλλα το να προσπαθεις και να δινεις οτι μπορεις αυτο το σεβομαι σε αυτον τον παικτη, σε αντιθεση με τον Παουελ που με εκανε να βαριεμαι τη ζωη μου οσο αυτος βαριοταν την ωρα που επαιζε.
Επισης εχω πολυ καιρο να παρακολουθησω αιρμπολ στην προθερμανση και το ειδα και αυτο. smiley.gif
Γενικα παντως προσφερε στην σειρα.
1600
Θα ηθελα να γραψω πολλα, αλλα δεν νομιζω πως ειναι η καταλληλη στιγμη για κριτικη...

Ενα μεγαλο μπραβο στην ομαδα, που παλεψε (ως οφειλε) κι εχασε (δικαια) απο μια πληρεστερη αντιπαλο, αλλα κι απο το αβανταζ που εκανε τη διαφορα, το πλεονεκτημα εδρας.

Δε ξερω τι λετε οι περισσοτεροι, αλλα εγω βλεπω τελικο Ρεαλ-Μακαμπι, με ισχνο προβαδισμα Ρεαλ (51-49 %). Φυσικα κι εγω αντιπαθω την Ρεαλ σαν συλλογο (εν γενει) και πολυ περισσοτερο αυτο το τσογλανι, τον ρουντυ. Αλλο ομως τι επιθυμουμε κι αλλο τι πιστευουμε οτι θα συμβει στα αληθεια....

Ενα μοναδικο και συντομο σχολιο μονο για τον Ολυμπιακο.....Μπαρτζωκας και Σπανουλης...στην ιδια ομαδα...προσωπικα...το θεωρω αποτυχημενο πειραμα. Αν ημουν εγω ο προεδρος, δε θα ειχα κανενα προβλημα να επιλεξω Μπαρτζωκα. Νεος, φιλοδοξος, με θεωρητικο υποβαθρο, ενας αξιολογος προπονητης συνολικα. Απλως, ειναι μονιμως παγιδευμενος γυρω απο την τεραστια προσωπικοτητα του Σπανουλη, με συνεπεια να μην μπορει να παρουσιασει το -οποιο- προπονητικο πλανο του για την ομαδα, οντας αναγκασμενος να σχεδιαζει τα παντα γυρω απο τον Σπανουλη. Αυτο τον οδηγει σε διαρκεις λούπες, που τελικα εκθετουν μονο τον ιδιο (τον coach). Φυσικα, υπαρχει και η εναλλακτικη να συνεχισουμε σαν ομαδα να εξαρτωμαστε απο την -εν δυναμει- καλη βραδια του αρχηγου...ξερετε...αυτη που τοσο! αρεσκεται ο ιδιος να προσφερει στους θεατες...την "ηρωικη".....ΟΚ...θα συμφωνησω και με αυτο, ειναι μια επιλογη αλλωστε, απλως, θεωρω οτι χρειαζεσαι αλλης σχολης προπονητη.
louie
QUOTE (North_gato @ Apr 26 2014, 00:43 ) *
Γιατι σε παραξενευουν οι δηλωσεις του Μπουρουση?
Παντα μιλουσε χωρις να εχει σκεφτει τι θα πει, και συχνα οι δηλωσεις του εδειχναν και την ψευτομαγκια που εχει μεσα του... Στους επομενους δυο (και αν) ευρωπαικους αγωνες του θα τον δεις να γατοποιειται.


δεν με παραξενευουν ιδιαιτερα αλλα την στιγμη που εχεις κερδισει και εχεις την ευκαιρια να δειξεις ανωτεροτητα και επιπεδο παλι ψευτομαγκιες;
AKRG
Πάντα έτσι ήταν ο Μπουρού , δεν πρέπει να διεκδικεί δάφνες ευφυίας, συγχωράτε τον παιδιά laugh.gif
Zephyr
Μπράβο στην ομάδα για την υπερπροσπάθεια, ξέμεινε εμφανώς από δυνάμεις αλλά δεν πέταξε πετσέτα, το πάλεψε όσο πήγαινε.
Και του χρόνου να είμαστε καλά!

ΥΓ. Ρούντι αχώνευτε πες αλεύρι, ο Κωστάκης σε γυρεύει!
redleg7
QUOTE (louie @ Apr 26 2014, 00:37 ) *
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...ti-allo-deixame

ρε μπουρουση παιξε μια φορα μπασκετ και κλεισε το στομα...

Μια ζωη ατιτλος και αποτυχημενος.Ο βιασμος που υπεστη στην σειρα αυτη απο τον Ντανστον θα του μεινει αξεχαστος.Θα πεσει πολυ γελιο με την φροντ λαιν της Μπαρτσελονα.
assistant
QUOTE(1600 @ Apr 26 2014, 01:05 ) *
Θα ηθελα να γραψω πολλα, αλλα δεν νομιζω πως ειναι η καταλληλη στιγμη για κριτικη...

Ενα μεγαλο μπραβο στην ομαδα, που παλεψε (ως οφειλε) κι εχασε (δικαια) απο μια πληρεστερη αντιπαλο, αλλα κι απο το αβανταζ που εκανε τη διαφορα, το πλεονεκτημα εδρας.

Δε ξερω τι λετε οι περισσοτεροι, αλλα εγω βλεπω τελικο Ρεαλ-Μακαμπι, με ισχνο προβαδισμα Ρεαλ (51-49 %). Φυσικα κι εγω αντιπαθω την Ρεαλ σαν συλλογο (εν γενει) και πολυ περισσοτερο αυτο το τσογλανι, τον ρουντυ. Αλλο ομως τι επιθυμουμε κι αλλο τι πιστευουμε οτι θα συμβει στα αληθεια....

Ενα μοναδικο και συντομο σχολιο μονο για τον Ολυμπιακο.....Μπαρτζωκας και Σπανουλης...στην ιδια ομαδα...προσωπικα...το θεωρω αποτυχημενο πειραμα. Αν ημουν εγω ο προεδρος, δε θα ειχα κανενα προβλημα να επιλεξω Μπαρτζωκα. Νεος, φιλοδοξος, με θεωρητικο υποβαθρο, ενας αξιολογος προπονητης συνολικα. Απλως, ειναι μονιμως παγιδευμενος γυρω απο την τεραστια προσωπικοτητα του Σπανουλη, με συνεπεια να μην μπορει να παρουσιασει το -οποιο- προπονητικο πλανο του για την ομαδα, οντας αναγκασμενος να σχεδιαζει τα παντα γυρω απο τον Σπανουλη. Αυτο τον οδηγει σε διαρκεις λούπες, που τελικα εκθετουν μονο τον ιδιο (τον coach). Φυσικα, υπαρχει και η εναλλακτικη να συνεχισουμε σαν ομαδα να εξαρτωμαστε απο την -εν δυναμει- καλη βραδια του αρχηγου...ξερετε...αυτη που τοσο! αρεσκεται ο ιδιος να προσφερει στους θεατες...την "ηρωικη".....ΟΚ...θα συμφωνησω και με αυτο, ειναι μια επιλογη αλλωστε, απλως, θεωρω οτι χρειαζεσαι αλλης σχολης προπονητη.

Φιλε μου με ολο το σεβασμο διαφωνω.....εγω βλεπω ενα πολυ ωραιο πλανο απ το Μπαρτζωκα που δουλευει καλα ακομα κι οταν ο Σπανουλης ειναι απων ή δεν ειναι στη μερα του......απλα ειναι λογικο-ολες οι ομαδες το κανουν-σε εναν τοσο κομβικο αγωνα οπως ο σημερινος ο αρχηγος-ηγετης να βγαινει μπροστα να θελει να βγαινει μπροστα για να οδηγησει τους υπολοιπους......δεν ξερω αν ειδες πως τον ψαχνανε ολοι οι συμπαιχτες του και λογικο ειναι και δε νομιζω οτι ηταν και οδηγια του κοουτς.....ολες οι ομαδες ξαναλεω ετσι λειτουργουν και δεν το βλεπω και κακο.....θα ευχονταν ολες οι ομαδες πιστευω να ειχαν εναν τετοιο ηγετη να μη μασει στα δυσκολα,με τα οποια λαθη του φυσικα......
1600
Φιλε μου, μας εχουνε παρει χαμπαρι στην αλλη ακρη του κοσμου, οτι 7 στις 10 επιθεσεις, τις τελειωνει ο Σπανουλης, προφανως καθ' υποδειξη του προπονητη. (Αποψη μου κι απλα ευχομαι να ειναι ετσι, γιατι ο coach σχεδιαζει τα συστηματα)
Και ειναι αρκετες αυτες οι φορες που αυτο το πλανο, μας εχει στοιχισει, ματς. πλεονεκτηματα εδρας, κυπελλα, και αλλα πολλα.
Σιγουρα θα μου αντιπαραθεσεις οτι εχει φερει και επιτυχιες ολο αυτο σκηνικο. Δε διαφωνω. Το θεμα μας ειναι οτι ειμαστε στο 2014 και ο Γκαλης ανηκει σε αλλον αιωνα.
assistant
QUOTE(1600 @ Apr 26 2014, 01:36 ) *
Φιλε μου, μας εχουνε παρει χαμπαρι στην αλλη ακρη του κοσμου, οτι 7 στις 10 επιθεσεις, τις τελειωνει ο Σπανουλης, προφανως καθ' υποδειξη του προπονητη. (Αποψη μου κι απλα ευχομαι να ειναι ετσι, γιατι ο coach σχεδιαζει τα συστηματα)
Και ειναι αρκετες αυτες οι φορες που αυτο το πλανο, μας εχει στοιχισει, ματς. πλεονεκτηματα εδρας, κυπελλα, και αλλα πολλα.
Σιγουρα θα μου αντιπαραθεσεις οτι εχει φερει και επιτυχιες ολο αυτο σκηνικο. Δε διαφωνω. Το θεμα μας ειναι οτι ειμαστε στο 2014 και ο Γκαλης ανηκει σε αλλον αιωνα.

συνεχιζω να μη συμφωνω με την οπτικη σου αλλα δεν τρεχει και τιποτα........πηγε 2 η ωρα καλο βραδυ......
North_gato
QUOTE (1600 @ Apr 26 2014, 01:36 ) *
Φιλε μου, μας εχουνε παρει χαμπαρι στην αλλη ακρη του κοσμου, οτι 7 στις 10 επιθεσεις, τις τελειωνει ο Σπανουλης, προφανως καθ' υποδειξη του προπονητη. (Αποψη μου κι απλα ευχομαι να ειναι ετσι, γιατι ο coach σχεδιαζει τα συστηματα)
Και ειναι αρκετες αυτες οι φορες που αυτο το πλανο, μας εχει στοιχισει, ματς. πλεονεκτηματα εδρας, κυπελλα, και αλλα πολλα.
Σιγουρα θα μου αντιπαραθεσεις οτι εχει φερει και επιτυχιες ολο αυτο σκηνικο. Δε διαφωνω. Το θεμα μας ειναι οτι ειμαστε στο 2014 και ο Γκαλης ανηκει σε αλλον αιωνα.


Δεν διαφωνει κανεις σε αυτο. Το θεμα ειναι οτι μονο αυτος, κατα κυριο λογο εχει την ψυχραιμια η το θαρρος να επιχειρει τριποντα σε καθοριστικα σημεια του αγωνα. (Ανταγωνιστες του σε αυτο ειναι ο Λοτζεσκυ, Πριντεζης και σημερα και ο Πετγουει.) και διεισδυσεις που ειναι μεν προβλεψιμες, αλλα με υγιη Σπανουλη, αν βρει τον διαδρομο δυσκολα αντιμετωπισιμες. Σημερα δεν ηταν σε καλη μερα απο αποψη αντοχης και ποδιου, και ισως σε αυτο οφειλεται το οτι δεν ειχε την εκρηξη στα πρωτα βηματα που του δινει πλεονεκτημα και καλυτερα ποσοστα τελειωματος, αλλα και τα πολλα σχετικα λαθη που εκανε. Ομως θα πρεπει στην προετοιμασια για την νεα χρονια να μελετηθει και πλανο για τυφλο split-out, που θα αυξησει τις επιθετικες επιλογες με περισσοτερα ελευθερα σουτ απο αλλους περιφερειακους παικτες.
1600
Και για ποιον ακριβως λογο, καλε μου ανθρωπε, θα πρεπει να χρειαζεσαι "τριποντα σε καθοριστικα σημεια του αγωνα"?

Μηπως επειδη δεν εχεις κανει κατι καλα, τα προηγουμενα 30-35 λεπτα του παιχνιδιου? ρωταω εγω...μηπως επειδη εκανες καταχρηση καποιων προσπαθειων νωριτερα και για αλλη μια φορα εισαι στο κυνηγι του σκορ, επειδη -χοντρικα- εισαι επιπολαιος?
North_gato
QUOTE (1600 @ Apr 26 2014, 01:56 ) *
Και για ποιον ακριβως λογο, καλε μου ανθρωπε, θα πρεπει να χρειαζεσαι "τριποντα σε καθοριστικα σημεια του αγωνα"?

Μηπως επειδη δεν εχεις κανει κατι καλα, τα προηγουμενα 30-35 λεπτα του παιχνιδιου? ρωταω εγω...μηπως επειδη εκανες καταχρηση καποιων προσπαθειων νωριτερα και για αλλη μια φορα εισαι στο κυνηγι του σκορ, επειδη -χοντρικα- εισαι επιπολαιος?


Το σκοραρισμα γινεται με τριποντα, διποντα και βολες. Προφανως ενα τριποντο ειναι σημαντικο η καθοριστικο οταν εισαι κοντα στο σκορ, διαφορετικα αν προηγεισαι με 25 ποντους ποιος θα το θυμαται αν βαλεις τριποντο? Ουτε η στατιστικη υπηρεσια. Τα ποσοστα στα τριποντα ειναι τα πιο χαμηλα και αυτο γιατι ειναι και τα πιο δυσκολα, γιαυτο αλλωστε και επιβραβευονται με τρεις ποντους.
Μοιραια, σε καποιους αγωνες εσυ δεν τα πας καλα, ο αντιπαλος τα παει καλυτερα, υπαρχουν πολλοι παραγοντες, και ειναι ελληνικο φαινομενο να εχουμε συνδεσει την επιτυχια μιας ομαδας με την παντοδυναμια και ευκολη επικρατηση επι παντος αντιπαλου.
1600
...αλλα λογια να αγαπιομαστε...

τελικα ειχε δικαιο ο προηγουμενος φιλος, πηγε 2,30, καλο βραδυ
Johnnys
RESPECT στην ΟΜΑΔΑ για ολα αυτα που δειχνει για αυτα τα χρονια και με ολες αυτες τις αντιξοοτητες παλεψε ΤΟΣΟ στην δυσκολοτερη εδρα της Ευρωπης και με την καλυτερη ομαδα της Ευρωπης ως τωρα..Δυστυχως φανηκε στο κρισιμο 2ο ημιχρονο ολοι εκτος του Σπανουλη ηταν κατωτεροι των περιστασεων.....Απο τους 3 υπολοιπους περιφερειακους σου επιθετικα πηρες ΕΛΑΧΙΣΤΟΥΣ ποντους και βοηθειες στο βημιχρονο και γενικα με εναν Σλουκα εστω μετριο στην σειρα και με τον Μαντζαρη να εβαζε κανα σουτ οπως ολη την χρονια τα πραματα θα ταν αλλιως....Πριντεζης δυστυχως παντελος απωντας επρεπε να κανει πολυ πααραπανω πραματα...Λοτζεσκι παλι στα κρισιμα σημεια κακος και φοβηθηκε να παρει σουτ...Και φανηκε το ΚΕΝΟ που υπαρχει πισω απο τον Ντανστον ο οποιος δεν μπορουσε και σημερα να ηταν τοσο καλος και τον καταλαβαν τον στοχεψαν,,κουραστηκε....Πετγουει εβαλε σημαντικα σουτ ΑΛΛΑ εχασε πολλες μαχες στα ριμπαουντ που για μενα εκριναν τον αγωνα τελικα...10ποντοι της διαφορας μπηκαν με επιθετικα ριμπαουντ σε συνεχομενες επιθεσεις της 4ης περιοδου...Ρε παιδια μην παμε να βγαλουμε και ξυλοκοπο τον Ρεγιεςtongue.gif..ΠΑΡ ΟΛ ΑΥΤΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΑΙΚΤΗ ΜΟΝΟ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟ (τηρουμενων των αναλογιων-κανοντας και πολλα λαθη χανοντας και πολλα σουτ) ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΤΟ ΣΠΙΤΙ...ΜΠΕΣ ΡΕ ***** ΜΠΑΛΑ ΣΤΟ ΤΡΙΠΟΝΤΟ ΤΟΥ ΜΠΡΕΝΤ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑΝ ΑΛΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ...ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΕΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΜΥΝΑ (μελανο σημειο ειπαμε τα ριμπαουντ) ΓΙΑ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΠΟΥ ΕΔΕΙΞΑΝ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ...Και αυτο που ειπε καποιος φιλος σημαντικο ειναι που φτασαμε στο σημειο να δινει το 90% πλεον σεβασμο...Δεν πειραζει το αξιζε και η Ρεαλ παμε για τ αλλα...Με 2-3 καλες προσθηκες εισαι παλι πολυ καλα στο παιχνιδι και του χρονου...
koostas
http://euroleague.sport24.gr/article/27566...partselona.html

συγνωμη, αλλα ειναι λιγο ακυρες οι δηλώσεις των προεδρων σας και δειχσνουν μικροπρεπεια, ενω διπλα ο δημητρης εδειξε τεραστιο σεβασμο στην τσσκα, δειχνοντας μεγαλη ανωτεροτητα μετα τη δικη του ηττα..

και επισης τι ηταν αυτη η σποντα οτι οι παικτες του ολυμπιακου κουραζονται και τραυματιζονται γιατι παιζουν στην εθνικη???? αυτο συμβαινει παγκοσμιως... οκ, ηταν καρφι για τον διαμαντιδη, αλλα και αυτο τωρα βρηκε να το πει??

τεσπα, ασυνηθιστες δηλωσεις..

αμα συνεχισουν ετσι μεχρι τους τελικους (αμφοτερες οι πλευρες) μετα μη κλαινε για το τι θα γινειθ
klow13
και εμενα μου εκαναν μεγαλη εντυπωση οι δηλωσεις των αγγελοπουλων για τους λογους που ανεφερες..

εντωμεταξυ νομιζω οτι κραζει τα γκαρντ της ρεαλ για το λαθος λογο.πες τους θεατρινους,προκλητικους,αλαζονες,αλλα οτι εχουν ταραξει στο ξυλο τον σπανουλη?στα πλει οφς της ευρωλιγκας σκληρη αμυνα θα παιχτει στα ορια του φαουλ και ειδικα στα α και το ω της αντιπαλης ομαδας,τι περιμεναν δηλαδη?και τον σηκωνουν εικονικα μετα?δηλαδη επρεπε να τον κοιτανε αφ υψηλου και να γελανε,τοτε θα τους παραδεχοταν ο αγγελοπουλος?με την ιδια λογικη μηπως και η κινηση του σπανουλη περσυ να συγχαρει εναν-εναν τους παικτες της ρεαλ μετα το ευρωπαικο ηταν μικροπρεπης-περιπαικτικη?καθε αλλο,ενδειξη σεβασμου στον αντιπαλο εμενα μου κανει.

TakeshyKurosawa
Το ότι θα διάβαζα εδώ μέσα να μείνει ο Μπαρτζώκας και να φύγει ο Σπανούλης δεν το περίμενα πραγματικά.
Sence Of Defence
QUOTE (TakeshyKurosawa @ Apr 26 2014, 09:11 ) *
Το ότι θα διάβαζα εδώ μέσα να μείνει ο Μπαρτζώκας και να φύγει ο Σπανούλης δεν το περίμενα πραγματικά.



Κανείς δεν αμφισβητεί την συνεισφορά και των δύο στην ομάδα. Αμφισβητούμε όμως ότι δεν έχει πολλά συστήματα η ομάδα,
παίζουμε μονοδιάστατα άντε δυσδιάστατα, η μπάλα στην περιφέρεια να την ζαλίζει ο Σπανούλης και οι ψηλοί μας να ψοφάνε
να μπαινοβγαίνουν από την ρακέτα στο τρίποντο για σκριν πικ ν ρολλ.

Θα το πω έξω από τα δόντια μπας και το καταλάβουν μερικοί, η υγιής περιφέρεια μας ( όταν δηλαδή βρεθούνε σε κέφια ) μπορεί να σκοτώσει
οποιαδήποτε αντίπαλο ( βλέπε τι κάνει η ρεάλ με τα τρομερά ποσοστά ) όταν όμως η περιφέρεια μας δεν τραβάει η ομάδα είναι 100% προβλέψιμη.
Ο Σπανούλης το χω ξαναπεί δεν κάνει για playmaker, βάζει ένα μεγάλο τρίποντο και κάνει 3 λάθη σερί μετά. Ο Σπανούλης χθες
κακώς ξεκίνησε με σουτ από την περιφέρεια, έπρεπε να ξεκινήσει με μπασίματα για να φθείρει την ρεάλ να κερδίσει καλάθια και φάουλ, στο
ίδιο μοτίβο έπρεπε να κινηθούν και οι Μάντζαρης σλούκας λοντζέσκι κόλλινς. Μπέκα μέσα να πούμε και πάρτους τα φάουλ. Τι μου βαράς τρίποντα
στα νεκρά διαστήματα της ρεάλ? Χθες μπορούσαμε να την είχαμε ξεσκονίσει, αλλά με αυτούς τους παίκτες και με τα υπάρχων μονοδιάστατα
συστήματα δυστιχώς δεν γινόταν. Κερδίσανε δίκαια πήραν τα ριμπάουντ πήραν τις επαφές βάλαν και τα σουτ τους και καληνύχτα!
Το μπάσκετ δεν είναι μόνο πικ ν ρολλ και σπλιτ άουτ. Και επιτέλους να κάνουνε προπόνηση στις βολές, εγώ όταν έπαιζα μπάσκετ δεν έχανα βολή για βολή.
Δηλαδή έλεος αυτό το πράμα!!! μηχανική κίνηση είναι κάτσε βρες την να πούμε...

Πόσο μας λείπει ένας παίκτης σαν τον Λο... ανεβάζει 3 επίπεδα την ομάδα στην οργάνωση. Και επιτέλους οι προέδροι να καταλάβουν ότι η ομάδα
στήνετε στον 1 και στο 5 !! Ρίξε λίγο χρήμα παραπάνω για σέντερ, τρία χρόνια τώρα βλέπεις ότι αγκομαχά η ομάδα κάτω από τα καλάθια.
Με Ντανστον ύψους 2,03 πόσο μακριά θα πας? Έσκασε ο άνθρωπος, βρες τουλάχιστον άλλον έναν.
Zoys
Μέγιστο φάουλ οι δηλώσεις, υποτιμητικές όχι μόνο για την Ρεάλ, αλλά και τον Ολυμπιακό.
AKRG
QUOTE (koostas @ Apr 26 2014, 08:38 ) *
http://euroleague.sport24.gr/article/27566...partselona.html

συγνωμη, αλλα ειναι λιγο ακυρες οι δηλώσεις των προεδρων σας και δειχσνουν μικροπρεπεια, ενω διπλα ο δημητρης εδειξε τεραστιο σεβασμο στην τσσκα, δειχνοντας μεγαλη ανωτεροτητα μετα τη δικη του ηττα..

και επισης τι ηταν αυτη η σποντα οτι οι παικτες του ολυμπιακου κουραζονται και τραυματιζονται γιατι παιζουν στην εθνικη???? αυτο συμβαινει παγκοσμιως... οκ, ηταν καρφι για τον διαμαντιδη, αλλα και αυτο τωρα βρηκε να το πει??

τεσπα, ασυνηθιστες δηλωσεις..

αμα συνεχισουν ετσι μεχρι τους τελικους (αμφοτερες οι πλευρες) μετα μη κλαινε για το τι θα γινειθ



Μου φαίνεται παρακολουθώ Αμερικάνικη (b-movie) ταινία που που ο ΔΓ έχει μπει στο σώμα τον Αγγελοπουλέων και αυτοί στο δικό του και η κωμωδία δεν έχει τελειωμό ..
Μια σελίδα πριν γράφαμε να μην αρχίσουν ο πρόεδροι τα δικά τους και να δούμε όμορφους τελικούς αλλά απ ότι βλέπω ... το ίδιο έργο και φέτος θα χουμε κακόμοιρο Ελληνικό μπάσκετ !
assistant
Συμφωνω κι εγω ακυρες οι δηλωσεις και μαλλον πανω στην ενταση και την απογοητευση....αλλα αυτα ειναι δικαιολογιες......εγω πρωτος-πρωτος βγηκα και ειπα οτι υποστηριζω Μπαρτσα αλλα εγω δεν ειμαι προεδρος και ο,τι πω εγω καμια σημασια δεν εχει......αυτοι ομως ειναι προεδροι(οχι οπαδοι) και οφειλουν σεβασμο πρωτα στην ομαδα τους και μετα στον αντιπαλο.....εν ολιγης ας μαθουμε καποια στιγμη οτι υπαρχει και η ηττα στον αθλητισμο......
TakeshyKurosawa
Εντάξει δεν ήταν όμορφες οι δηλώσεις, αλλά στην τελική ήταν ειλικρινείς δηλώσεις. Θέλει Μπάρτσα ο άνθρωπος επειδή παίζουν και δικά μας παιδιά και δεν γουστάρει την αγωνιστική νοοτροπία των Μαδριλένων. Οκ ακούστηκαν κάπως οι δηλώσεις, θα μπορούσε και αυτός να πει καλή επιτυχία στη Ρεάλ, όπως έκανε ο Τράκης στην cska που της ευχήθηκε να κατακτήσει την κούπα ενώ φυσικά και θα ανάψει λαμπάδες να μην το πάρει η cska ή η Μακάμπι και ξέρουμε το λόγο. wink.gif
redleg7
Δεν χρειαζεται να απολογηθουν σε κανενα τα αδερφια.Ειναι οι πιο πετυχημενοι παραγοντες τα τελευταια χρονια στον θεσμο(μιλαμε για 9 σερι προκρισεις στην 8δα ,3 τελικους τα τελευταια 4 χρονια και ενα btb και το ταξιδι συνεχιζεται).Αν οι δηλωσεις τους δειχνουν ασεβεια επειδη ανεφεραν οτι προτιμουν την Μπαρτσελονα που στην τελικη ολοι ΑΥΤΗ προτιμουμε τοτε οι πραξεις των θεατρινων,του ταβερνιαρη προπονητακου τους και των αρχοντων του φλοπινγκ τι δειχνουν προς τον Ολυμπιακο?
Οταν επαιρναν απο το χερι ο Σερχι και ο Ρεγες τον Πετγουει επειδη καρφωσε στην μαπα του ατιτλου Μπουρουση και φωναξε στα μουτρα του και τον πηγαν καροτσακι στον διαιτητη τι ηταν?
Οταν ανατιναζονται σε καθε επαφη μιλαμε μαλλον και εκει για σεβασμο.
Δεν το συζητω το κομπλεξ στην κερκιδα που δεν πιστευαν αυτο που εγινε.
Αυτοι με το να αποκλειουν τον Ολυμπιακο θεωρουν οτι ηδη το σηκωσαν.
Γι αυτο θα μου αρεσε μια ωραιοτατη προσγειωση με τον πλεον εντυπωσιακο τροπο.

Ειπαμε πονεσε η περσινη 100 ρα χωρις Ντορσι και Μαντζαρη και μετα απο ανατροπη 18 ποντων αλλα καποια στιγμη πρεπει να χωνευτει.Δεν ειναι τυχαιο οτι ολη η Ευρωπη στηριζει την Μπαγερν αυτην την βδομαδα στο ποδοσφαιρο και θα στηριζει την Μπαρτσελονα στον ημιτελικο του φαιναλ 4.
Οποτε οντως ευχη των περισσοτερων να μεινει ατιτλη για αλλα 20 χρονια και να διαλυθει του χρονου(Γιουλ και Μιροτιτς ηδη χαιρετανε) cool.gif
Εμεις εχουμε και ενα λογο παραπανω να δουμε και 1 πρωην αθλητη μας να κατακτα το τροπαιο. (βασικα ετσι το ανεφερα για ξεκαρφωμα.ο λογος που δεν θελουμε να περασει ειναι γιατι την σιχαινομαστε) laugh.gif

Περαν των παραπανω για να συνοψισουμε και σε κατι σοβαρο φυσικα ειναι οτι μεσα απο τις δηλωσεις τους καταλαβαινει κανεις οτι εχουν πεισμωσει απιστευτα για να ξαναφερουν τον Ολυμπιακο εκει που του αξιζει.Στην κορυφη δηλαδη και ειμαι σιγουρος οτι θα γινουν 2-3 εξαιρετικες προσθηκες φετος που θα απογειωσουν την ομαδα και θα την κανει ενα απο τα φαβορι.
Αν φετος χωρις το βασικο σου 3ρι,με ανετοιμο Πριντεζη και χωρις τον Εισι(δεν λεω για το τι προηγηθηκε ολη την σεζον που παιζαμε χωρις τον αρχηγο στα ματς που κρινανε το πλεονεκτημα) πας την Ρεαλ σε πεμπτο ματς και χανεις στην εδρα της καταλαβαινει κανεις πολλα.
Ο Ολυμπιακος φετος εστω και χωρις τον Εισι ηταν ξεκαθαρα ομαδα φαιναλ 4.
Του χρονου αν κανει τις προσθηκες αυτες τοτε θα ειναι σε πολυ πολυ καλο δρομο.
Petran911
QUOTE(TakeshyKurosawa @ Apr 26 2014, 10:41 ) *
Εντάξει δεν ήταν όμορφες οι δηλώσεις, αλλά στην τελική ήταν ειλικρινείς δηλώσεις. Θέλει Μπάρτσα ο άνθρωπος επειδή παίζουν και δικά μας παιδιά και δεν γουστάρει την αγωνιστική νοοτροπία των Μαδριλένων. Οκ ακούστηκαν κάπως οι δηλώσεις, θα μπορούσε και αυτός να πει καλή επιτυχία στη Ρεάλ, όπως έκανε ο Τράκης στην cska που της ευχήθηκε να κατακτήσει την κούπα ενώ φυσικά και θα ανάψει λαμπάδες να μην το πάρει η cska ή η Μακάμπι και ξέρουμε το λόγο. wink.gif


Αγαπητέ φίλε,

η Ρεάλ γιατί να έχει σεβασμό από τον Ολυμπιακό; Στην Μπάρτσα έκοψαν τα καραγκιοζιλίκια, αντίθετα στην Ρεάλ τα συνεχίζουν, με πρωταγωνιστή τον Ρούντι. Πολύ καλή ομάδα, τεράστια ιστορία, αλλά δεν έχει κερδίσει απολύτως τίποτα από το 1995. Σκέψου και το άλλο: Στο μυαλό των Αγγελόπουλων, η Ρεάλ επίτηδες η λόγω βαριεστημάρας έχασε από την Ζαλγκίρις και έπεσε μαζί τους, με αποτέλεσμα να χάσουν το F4 επειδή θα την αντιμετώπιζαν με μειονέκτημα έδρας. Γιατί καλώς η κακώς, ο ΟΣΦΠ είχε μεγαλύτερες πιθανότητες με την ΤΣΣΚΑ.

Από την άλλη πλευρά, αυτά που λένε για παλιούς τους παίχτες, ίσως αποτελεί και μια έμμεση παραδοχή των λαθών του καλοκαιριού, γιατί ο Ολυμπιακός - τελικά - δεν κέρδισε ούτε οικονομικά, ούτε αγωνιστικά από τις αποχωρήσεις Χάινς και Παπ.

Το παραπάνω είναι ο ένας λόγος που χάθηκε το Φ4. Ο άλλος είναι οι τραυματισμοί στο τοπ 16, και οι ήττες από Φενέρ, Αρμάνι που έδωσαν το πλεονέκτημα έδρας στους ανεκδιήγητους.

Αυτά για την Εθνική είναι λυπηρά, και προφανώς σχετίζονται με τις δηλώσεις όταν πήραμε το wild card.

Δεν θεωρώ σε καμία περίπτωση ότι αυτοί οι άνθρωποι θα δημιουργούσαν προβλήμα στους παίχτες τους που θα πάνε στην ΕΟ, και επίσης είναι υπερήφανοι που ο ΟΣΦΠ είναι η ραχοκοκκαλιά της Εθνικής. Από την άλλη πλευρά, τους καταλαβαίνω απόλυτα, και έχουν σίγουρα δίκιο όταν ο Βασιλακόπουλος δεν έκανε ποτέ τίποτα με την περίπτωση του ΔΔ, ούτε καν να κάνει μια δήλωση αποδοκιμασίας και κριτικής. Αυτός είναι το πρόβλημα μαζί με τον ίδιο τον ΔΔ, και τον Γιαννακόπουλο που ανεχόταν ο 30χρόνος ΔΔ (και καλύτερος παίχτης της Ευρώπης) να μην παίζει στην Εθνική του.

Ο Σπαν είναι τώρα 32, παίζει συνέχεια, και στην ομοσπονδία πρέπει να είναι πολύ χαρούμενοι που ο άνθρωπος αγαπάει τόσο την Εθνική και κατεβαίνει. Λυπηρό, αλλά την συμμετοχή στην Εθνική σαν πράξη εθελοντισμού, την ανέχτηκαν και την καθιέρωσαν ο ΔΔ και ο Βασιλακόπουλος. Καταστροφή του Ελληνικού μπάσκετ αυτό, αλλά όπως έστρωσαν έτσι θα κοιμηθούν. Όσοι φώναζαν για τον ΔΔ και τους ασκούς του Αιόλου, ήταν γραφικοί. Τώρα πλέον, δεν μπορεί να πει κανείς τίποτα εάν ο Σπαν, ο Πριντ, ο Πέρπε δηλώσουν κουρασμένοι. Έτσι κατέντησαν την Εθνική του Γιαννάκη και του Φασούλα που έπαιζαν μέχρι τα 37 και τα 36 τους, ο ΔΔ, ο Βασιλακόπουλος και λιγότερο ο Παπαλουκάς προηγουμένως.
Zephyr
QUOTE(redleg7 @ Apr 26 2014, 10:59 ) *
Οποτε οντως ευχη των περισσοτερων να μεινει ατιτλη για αλλα 20 χρονια και να διαλυθει του χρονου(Γιουλ και Μιροτιτς ηδη χαιρετανε) cool.gif


Κρίμα τότε που είπαν οι αφοι ότι δεν ενδιαφέρονται για παίχτη της Ρεάλ, γιατί ο Γιούλ για αντι-Λο μια χαρά θα μου καθόταν laugh.gif !
The Admiral
Ασεβεις και αδικαιολογητες οι δηλωσεις των Αγγελοπουλων,καταδεικνυουν οτι δε γνωριζουν το μπασκετ οσο νομιζουν. Εξαφανισαν και την αισθηση οτι διαφερουν απο το Δ. Γιαννακοπουλο σε νοοτροπια,αν και αυτο ειχε φανει απο καιρο. Τουλαχιστον αυτος λεει ο,τι λεει με ζεστο κεφαλι,αυτοι τα πιστευουν κιολας.

Ο Ολυμπιακος δεν ειναι ομαδα για F4. Υπαρχουν φετος τουλαχιστον 5 ομαδες καλυτερες του. 20 παιχνιδια να επαιζε χθες σαν το χθεσινο,θα τα εχανε ολα. Σημειωτεον επαιξε αρκετα πανω απο το 100% του,παλεψε πραγματικα,αλλα ουτε καν πλησιασε στην ανατροπη.

Ολα αυτα δεν ειναι μειωτικα για την ομαδα του. Ειναι καλη ,αλλα οχι αρκετα καλη. Ελεγαν οι προεδροι οτι παικτες του εφυγαν για αλλες ομαδες και εχασαν με 20 ποντους στο κεφαλι. Φετος οσοι εφυγαν δικαιωθηκαν ολοι μα ολοι. Αυτο ισχυει και για τον ΠΑΟ. Στο υψηλοτερο επιπεδο πρεπει να εχεις τους καλυτερους παικτες,δεν μπορεις να κερδιζεις συνεχεια ως το underdog. Οι τραυματισμοι δεν ειναι δικαιολογια,ουτε η αμυνα της αντιπαλης ομαδας ειναι ελλειψη σεβασμου. Η επικληση αυτων φανερωνει την ογκωδη αγνοια τους για το αθλημα.
Zoys
QUOTE(Petran911 @ Apr 26 2014, 11:38 ) *
η Ρεάλ γιατί να έχει σεβασμό από τον Ολυμπιακό; Στην Μπάρτσα έκοψαν τα καραγκιοζιλίκια, αντίθετα στην Ρεάλ τα συνεχίζουν, με πρωταγωνιστή τον Ρούντι. Πολύ καλή ομάδα, τεράστια ιστορία, αλλά δεν έχει κερδίσει απολύτως τίποτα από το 1995.


QUOTE(The Admiral @ Apr 26 2014, 11:39 ) *
Η επικληση αυτων φανερωνει την ογκωδη αγνοια τους για το αθλημα.


Κάπου εδώ οι ανυπόστατοι ισχυρισμοί άγγιξαν ταβάνι...
redleg7
QUOTE (Zephyr @ Apr 26 2014, 11:38 ) *
Κρίμα τότε που είπαν οι αφοι ότι δεν ενδιαφέρονται για παίχτη της Ρεάλ, γιατί ο Γιούλ για αντι-Λο μια χαρά θα μου καθόταν laugh.gif !

laugh.gif Kαι μενα αλλα προτιμω τον Εισι υγιη και να κανει τα οργια που εκανε στον περσινο τελικο cool.gif
AKRG
Τους Αγγελοπουλέους του είχα ανέκαθεν σε μεγαλύτερη υπόληψη από τον δικό μας, δυστυχώς τον τελευταίο καιρό μου τα "χαλάνε" και ελπίζω να μπουν στο ίδιο "τριπάκι" με τον ΔΓ , αξίζουν περισσότερο σεβασμό , ας μη γίνουν κι αυτοί "γραφικοί Ελληνοπαραγωντες" . Η ΡΕΑΛ πέρασε δίκαια 100% και το ταβάνι για εσάς ήταν ρεαλιστικά το 2-2, σκληρό - απογοητευτικό ή όπως αλλιώς θες πέστε το αλλά αυτή είναι η αλήθεια, θα ήταν αδικία να πάει ο Ολυμπιακός στην θέση της ΡΕΑΛ στο Φ4, ήταν καταφανεστατα καλύτερη ομάδα, και το λέω ενώ σε όλο το ματς σας υποστήριζα σαν να έπαιζε η ομάδα μου ...
Μακάρι του χρόνου να φτιάξουμε και οι δυο μας ομάδες να είναι για Φ4...
redleg7
QUOTE (The Admiral @ Apr 26 2014, 11:39 ) *
Ο Ολυμπιακος δεν ειναι ομαδα για F4. Υπαρχουν φετος τουλαχιστον 5 ομαδες καλυτερες του. 20 παιχνιδια να επαιζε χθες σαν το χθεσινο,θα τα εχανε ολα. Σημειωτεον επαιξε αρκετα πανω απο το 100% του,παλεψε πραγματικα,αλλα ουτε καν πλησιασε στην ανατροπη.

Ο Ολυμπιακος ειναι ξεκαθαρα ομαδα για f4.Ποιες ειναι οι καλυτερες του?Η Τσσκα?Η Μακαμπι?Η Μιλανο που της εβαλα 90 ποντους χωρις Σπανουλη-Λο-Πριντεζη?
Οτι επαιξα στο Τοπ 16 χωρις Λο και σε do or die ματς επαιζα χωρις το βασικο μου τριαρι και τεσσαρι?Οτι εκανα 4χ4 οταν η μπαλα εκαιγε και εκανα 8 νικες την στιγμη που με τις ιδιες αντιστοιχες απουσιες σε αυτον τον ομιλο Μπαρτσελονα,Ρεαλ και Τσσκα δεν θα κανανε ουτε 4?
Οτι επαιξα χωρις τον Σπανουλη σε ματς που κρινανε το πλεονεκτημα?
Οτι πηγα χωρις ενα απο τα βασικα μου γκαρντ,χωρις το βασικο μου 3ρι και με ανετοιμο Πριντεζη εναντιον της πληρης Ρεαλ με μειονεκτημα και την αναγκασα σε οσες ηττες εκανε ολη την σεζον?
Εκτος αν πιστευει κανεις οτι με τον Εισι ο Ολυμπιακος δεν θα ειχε τελειωσει την σειρα πιο πριν.Δεν αναφερω καν τον Περπερογλου.
Και τι εννουμε οτι δικαιωθηκαν ολοι?Οτι πηγε ο ενας στην Τσσκα και καθεται στον παγκο σε μια ομαδα που εχει μπατζετ 40 εκατομυρια ευρω και δεν επαιξε καν η ομαδα του τα παιχνιδια που επαιξε ο Ολυμπιακος στον θεσμο(εννοω της ιδιας δυσκολιας και με αυτες τις ατυχιες) η τον Παπανικολαου που πηγε σε μια Μπαρτσελονα που δεν θυμαμαι να ειχε πανω απο 1 τραυματισμο ολη την σεζον.Ειπαμε ο Ολυμπιακος αν δεν ειχε τα προβληματα αυτα θα εβγαινε ανετα δευτερος και θα ηταν ηδη φαιναλ 4.
Καπου εδω να θυμισω οτι η Μπαρτσελονα περσι εχασε τον Μαικλ και τον Τζαουαι στο f4 και ναυαγησε.Μιλαω για 2 απουσιες(και δεν αναφερομαι καν σε πενταδατους).Να μην θυμισω τι εικονα ειχε η Μιλανο οταν αρχικα εχασε τον Λανγκφορντ και η Μακαμπι οταν εχασε τον Τζειμς.
Ειπαμε να τα ισοπεδωσουμε ολα αλλα να υπαρχει και ενα μετρο σε ολα.
The Admiral
QUOTE(Zoys @ Apr 26 2014, 11:45 ) *
Κάπου εδώ οι ανυπόστατοι ισχυρισμοί άγγιξαν ταβάνι...


Οτι χασαμε επειδη ειχαμε τραυματισμους και μας επαιξαν αμυνα? Αν δεν γινοταν αυτο ,θα κερδιζαμε? Μιλαμε για επαγγελματικο μπασκετ ή τα μονα που παιζεις στις αλανες? Εσυ μπορεις να τα επικαλεστεις αυτα,σιγουρα δεν ξερεις απο μπασκετ οσα οι επαγγελματιες του αθληματος,αλλα αυτοι?

[quote]Ο Ολυμπιακος ειναι ξεκαθαρα ομαδα για f4.Ποιες ειναι οι καλυτερες του?Η Τσσκα?Η Μακαμπι?Η Μιλανο που της εβαλα 90 ποντους χωρις Σπανουλη-Λο-Πριντεζη? [/quote ]

Κατ αρχας εισαι κατωτερη ομαδα απο αυτες που περασαν στο F4. Ειναι μπασκετ οχι fantasy league. Χιλιες δικαιολογιες μπορεις να επικαλεστεις,αλλα ολες αυτες οι ομαδες καναν περισσοτερες νικες απο σενα και ψεματα δεν μπορεις να πεις. Και το μιλανο τριαντα σου εριξε,με πολλες περισσοτερες νικες τελειωσε τη φαση και πλεονεκτημα εδρας ειχε. Εχεις ετοιμες δικαιολογιες και οπαδικα αν αλλα κατι χειροπιαστο εχεις να επιδειξεις ? Οχι. Εχασες απο καλυτερες ομαδες,δεν μπορεις να το χωνεψεις αλλα την ιστορια και την μπασκετικη λογικη δεν μπορεις να τα διαστρεβλωσεις.
Petran911
QUOTE(Zoys @ Apr 26 2014, 11:45 ) *
Κάπου εδώ οι ανυπόστατοι ισχυρισμοί άγγιξαν ταβάνι...


Που ακριβώς διαφωνείς με τα λεγόμενα μου για τη Ρεάλ; Ο Ρούντι τα κάνει τα καραγκιοζιλίκια? Η Ρεάλ έχει να κερδίσει κάτι από το 1995? Θεωρείς ότι τα τελευταία 25 χρόνια περίπου είναι καλύτερη ομάδα από ΠΑΟ και ΟΣΦΠ? Για την ιστορία της πρίν το 1990 συμφωνώ απόλυτα.
Zoys
QUOTE(Petran911 @ Apr 26 2014, 11:57 ) *
Που ακριβώς διαφωνείς με τα λεγόμενα μου για τη Ρεάλ; Ο Ρούντι τα κάνει τα καραγκιοζιλίκια? Η Ρεάλ έχει να κερδίσει κάτι από το 1995? Θεωρείς ότι τα τελευταία 25 χρόνια περίπου είναι καλύτερη ομάδα από ΠΑΟ και ΟΣΦΠ? Για την ιστορία της πρίν το 1990 συμφωνώ απόλυτα.

Δεν έχει κατακτήσει Ευρωλίγκα μετά το 1995. Αυτό μάλλον θες να πεις...
North_gato
QUOTE (Zephyr @ Apr 26 2014, 11:38 ) *
Κρίμα τότε που είπαν οι αφοι ότι δεν ενδιαφέρονται για παίχτη της Ρεάλ, γιατί ο Γιούλ για αντι-Λο μια χαρά θα μου καθόταν laugh.gif !



Ενταξει, δεν ειπαμε οτι ολες οι δηλωσεις ηταν σωστες... Εξαλλου, μπορει να εχουν βλεψεις αλλα να μην το επισημοποιουν ακομα. Αν δεν κανει ο Γιουλ για αντι-Λο για αντιΚολινς ειναι θεος.
Petran911
QUOTE(Zoys @ Apr 26 2014, 12:01 ) *
Δεν έχει κατακτήσει Ευρωλίγκα μετά το 1995. Αυτό μάλλον θες να πεις...


Ακριβώς, γιατί τα Ευρωπαϊκά είναι τα μόνα συγκρίσιμα μεγέθη.
redleg7
QUOTE (The Admiral @ Apr 26 2014, 11:55 ) *
Κατ αρχας εισαι κατωτερη ομαδα απο αυτες που περασαν στο F4. Ειναι μπασκετ οχι fantasy league. Χιλιες δικαιολογιες μπορεις να επικαλεστεις,αλλα ολες αυτες οι ομαδες καναν περισσοτερες νικες απο σενα και ψεματα δεν μπορεις να πεις. Και το μιλανο τριαντα σου εριξε,με πολλες περισσοτερες νικες τελειωσε τη φαση και πλεονεκτημα εδρας ειχε. Εχεις ετοιμες δικαιολογιες και οπαδικα αν αλλα κατι χειροπιαστο εχεις να επιδειξεις ? Οχι. Εχασες απο καλυτερες ομαδες,δεν μπορεις να το χωνεψεις αλλα την ιστορια και την μπασκετικη λογικη δεν μπορεις να τα διαστρεβλωσεις.

Ειμαι ισως για ενα κοσμο που εχεις πλασει και ισως βλεπεις διαφορετικα το αθλημα απο οτι το βλεπουν.
Τα ΓΕΓΟΝΟΝΤΑ δεν χαρακτηριζονται ως δικαιολογιες.
Δεν ελείπε ο Κατσιβελης και ο Καββαδας.
Ειχα οφ σε ολο τον α γυρο του Τοπ 16 τους 2 Αμερικανους μου(Λο και Πετγουει) και στα ματς με φενερ,μπαρτσα και μιλανο τον Σπανουλη,τον Λο και τον Πριντεζη.So simple.

Kαι η Τσσκα διασυρθηκε απο την Οκτιαμπρ του 1 εκ ευρω μπατζετ και αποκλειστηκε απο το κυπελλο(και ηταν και πληρης) μαλλον θα ειναι και αυτη κατωτερη κατα καποια συγκεκριμενη λογικη.Και η Μπαρτσελονα εφαγε 20 απο την Ομπραντοιρο κλπ κλπ.


Αν προσπαθεις να πεισεις οτι ειναι δικαιολογια οτι βαδισα την πιο κρισιμη στιγμη χωρις τα 2 βασικα μου γκαρντ τον Σπανουλη και τον Λο και δεν αναφερομαι στους υπολοιπους δεν θα το καταφερεις.
Το Μιλανο μου εριξε 30 οπως 30 μου εριξε και η Εφες περσι και η Τσσκα προπερσι και οπως εφαγε η Μπαρτσελονα τοσους στην Λαμποραλ κλπ κλπ.
Αν ειναι οπαδικη η δικη μου εκτιμηση που αναφερω οτι η Ρεαλ,η Τσσκα και η Μιλανο αν ειχαν οφ αυτους που ειχαμε εμεις σε ολο το τοπ 16 η δικη σου τι ειναι?
Εκτος αν εσυ θες να διαστρεβλωσεις την μπασκετικη λογικη με το να επιχειρεις αγωνα για να πεισεις (ποιον αραγε??)
οτι η Μακαμπι,η Μιλανο κλπ ειναι ανωτερη ομαδα απο τον Ολυμπιακο.Αδικος κοπος.
Εγω παρεθεσα αναλυτικα το τι εννοω.Εσυ οχι.

Ανεφερα ακριβως τι προβληματα ειχε η ομαδα μου και τι καταφερε ακομα και οταν η διοργανωση ξεγυμνωθηκε και εκει που ειχα ετοιμα πλανα για Μοσχα αντιμετωπισα την κατα πολλους καλυτερη φετινη ομαδα στην Ευρωλιγκα και την εφτασα στο πεμπτο ματς.


Να ακουω για Μακαμπι που εχασε υποψια καθε σοβαρου ματς ενω ειχε μονο μια απουσια,για Μιλανο που ειναι ενα μπασκετικο ανεκδοτο και που οταν εχασε τον Λανγκφορντ εμοιαζε επιπεδου Εφες(εχασε και απο αυτη στον α γυρο) οχι ευχαριστω αλλα δεν θα παρω.
roko
QUOTE (redleg7 @ Apr 26 2014, 10:59 ) *
Δεν χρειαζεται να απολογηθουν σε κανενα τα αδερφια.Ειναι οι πιο πετυχημενοι παραγοντες τα τελευταια χρονια στον θεσμο(μιλαμε για 9 σερι προκρισεις στην 8δα ,3 τελικους τα τελευταια 4 χρονια και ενα btb και το ταξιδι συνεχιζεται).Αν οι δηλωσεις τους δειχνουν ασεβεια επειδη ανεφεραν οτι προτιμουν την Μπαρτσελονα που στην τελικη ολοι ΑΥΤΗ προτιμουμε τοτε οι πραξεις των
CODE
θεατρινων,του ταβερνιαρη προπονητακου τους και των αρχοντων του φλοπινγκ τι δειχνουν προς τον Ολυμπιακο?
[color="#800080"]Οταν επαιρναν απο το χερι ο Σερχι και ο Ρεγες τον Πετγουει επειδη καρφωσε στην μαπα του ατιτλου Μπουρουση και φωναξε στα μουτρα του και τον πηγαν καροτσακι στον διαιτητη τι ηταν
?[/color]


Εμενα αυτη η κινηση μου φανηκε πολυ αστεια και μονο που την διαβαζω γελαω smiley.gif Λες και ηταν κανα παιδακι τον πηραν τον καημενο τον Μπρεντ χαχαχαχα
redleg7
QUOTE (roko @ Apr 26 2014, 12:21 ) *
Εμενα αυτη η κινηση μου φανηκε πολυ αστεια και μονο που την διαβαζω γελαω smiley.gif Λες και ηταν κανα παιδακι τον πηραν τον καημενο τον Μπρεντ χαχαχαχα

laugh.gif Απο τα χαιλαιτ ηταν της σειρας το συγκεκριμενο.Δεν τον αφησαν και να χαρει οσο ηθελε την φαση την ωρα που ειχε μανουριασει με τον Ντιρκ laugh.gif tongue.gif
roko
QUOTE (redleg7 @ Apr 26 2014, 10:59 ) *
Δεν χρειαζεται να απολογηθουν σε κανενα τα αδερφια.Ειναι οι πιο πετυχημενοι παραγοντες τα τελευταια χρονια στον θεσμο(μιλαμε για 9 σερι προκρισεις στην 8δα ,3 τελικους τα τελευταια 4 χρονια και ενα btb και το ταξιδι συνεχιζεται).Αν οι δηλωσεις τους δειχνουν ασεβεια επειδη ανεφεραν οτι προτιμουν την Μπαρτσελονα που στην τελικη ολοι ΑΥΤΗ προτιμουμε τοτε οι πραξεις των θεατρινων,του ταβερνιαρη προπονητακου τους και των αρχοντων του φλοπινγκ τι δειχνουν προς τον Ολυμπιακο?
Οταν επαιρναν απο το χερι ο Σερχι και ο Ρεγες τον Πετγουει επειδη καρφωσε στην μαπα του ατιτλου Μπουρουση και φωναξε στα μουτρα του και τον πηγαν καροτσακι στον διαιτητη τι ηταν?
Οταν ανατιναζονται σε καθε επαφη μιλαμε μαλλον και εκει για σεβασμο.
Δεν το συζητω το κομπλεξ στην κερκιδα που δεν πιστευαν αυτο που εγινε.
Αυτοι με το να αποκλειουν τον Ολυμπιακο θεωρουν οτι ηδη το σηκωσαν.

Γι αυτο θα μου αρεσε μια ωραιοτατη προσγειωση με τον πλεον εντυπωσιακο τροπο.

Ειπαμε πονεσε η περσινη 100 ρα χωρις Ντορσι και Μαντζαρη και μετα απο ανατροπη 18 ποντων αλλα καποια στιγμη πρεπει να χωνευτει.Δεν ειναι τυχαιο οτι ολη η Ευρωπη στηριζει την Μπαγερν αυτην την βδομαδα στο ποδοσφαιρο και θα στηριζει την Μπαρτσελονα στον ημιτελικο του φαιναλ 4.
Οποτε οντως ευχη των περισσοτερων να μεινει ατιτλη για αλλα 20 χρονια και να διαλυθει του χρονου(Γιουλ και Μιροτιτς ηδη χαιρετανε) cool.gif

Εμεις εχουμε και ενα λογο παραπανω να δουμε και 1 πρωην αθλητη μας να κατακτα το τροπαιο. (βασικα ετσι το ανεφερα για ξεκαρφωμα.ο λογος που δεν θελουμε να περασει ειναι γιατι την σιχαινομαστε) laugh.gif

Περαν των παραπανω για να συνοψισουμε και σε κατι σοβαρο φυσικα ειναι οτι μεσα απο τις δηλωσεις τους καταλαβαινει κανεις οτι εχουν πεισμωσει απιστευτα για να ξαναφερουν τον Ολυμπιακο εκει που του αξιζει.Στην κορυφη δηλαδη και ειμαι σιγουρος οτι θα γινουν 2-3 εξαιρετικες προσθηκες φετος που θα απογειωσουν την ομαδα και θα την κανει ενα απο τα φαβορι.
Αν φετος χωρις το βασικο σου 3ρι,με ανετοιμο Πριντεζη και χωρις τον Εισι(δεν λεω για το τι προηγηθηκε ολη την σεζον που παιζαμε χωρις τον αρχηγο στα ματς που κρινανε το πλεονεκτημα) πας την Ρεαλ σε πεμπτο ματς και χανεις στην εδρα της καταλαβαινει κανεις πολλα.
Ο Ολυμπιακος φετος εστω και χωρις τον Εισι ηταν ξεκαθαρα ομαδα φαιναλ 4.
Του χρονου αν κανει τις προσθηκες αυτες τοτε θα ειναι σε πολυ πολυ καλο δρομο.


ΔΕν συμφωνω μαζι σου φιλε μου. Καταρχην να πω οτι εγω χαιρομαι που δεν θα δουμε παλι φετος παναθηναικο - ολυμπιακο στο φαιναλ 4.Και εξηγουμαι. Οταν καθε χρονο βλεπεις να γινεται αυτο,δηλαδη να φτανουν οι 2 τους στην κορυφη της ευρωπης,τοτε αυτο σημαινει οτι κατι δεν παει καλα με το αθλημα..Σημαινει οτι δεν υπαρχει ανταγωνισμος.Οτι σε ολη την ευρωπη υπαρχουν 4-5 το πολυ ομαδες κα τις ξερεις πριν καν ξεκινησει η χρονια της Ευρωλιγκα,οτι αυτες θα ειναι στο φαιναλ 4..

Ειδαμε επιτελους μια Ρεαλ Μαδριτης που εχει μια φανελα ασηκωτη,ενα τεραστιο κλαμπ,με 10 ευρωπαικα αν θυμαμαι καλα,που εφτιαξε μια υπερηχητικη ομαδα,με τα 2/3 της Εθνικης Ισπανιας που ειναι οπως εγραψα και πιο πριν οτι πιο κοντινο εχει βγαλει στο nba η Ευρωπη,και που μετα και την περυσινη σφαλιαρα,μας απεκλεισε. ΠΟΙΟΥΣ δηλαδη?? Εμας με το αστειο για τα δεδομενα ενος btb πρωταθλητη Ευρωπης μπατζετ,με την μιση ομαδα να ειναι μεταξυ ιωσης και τραυματισμων,σε μια σειρα 5 αγωνων!!

Δεν ξερω αν το εχετε αντιληφθει αλλα μιλαμε οτι μια ομαδα που ουτε το θεμα με τις βολες δεν εχει καταφερει να λυσει εδω και χρονια,οχι μονο χθες,εχει κανει αυτα που εχει κανει απεναντι σε παικταραδες με το πολλαπλασιο μπατζετ.

Το να θελουμε λοιπον να ΔΙΑΛΥΘΕΙ μια τετοια ομαδα,που χαιρεσαι να την βλεπεις,επειδη απεκλεισε αυτον τον Ολυμπιακο με το μπατζετ αυτο,νομιζω μονο κακο θα κανει στο μπασκετ γενικοτερα. Που ειναι οι Γιουγκοσλαβικες ομαδες,που ειναι οι ιταλικες που οι γαλλικες οι γερμανικες κτλπ..Και απο την αλλη ολοκληρη πρωην USSR να εχει μια ομαδα την ΤΣΣΚΑ που σημερα ειχε 4000 θεατες στον 5ο τελικο με τον παναθηναικο..

Αν ειναι να διαλυθουν ολοι να παιζουμε με τον Παναθηναικο 30 τελικους ολο το χρονο και να κοιταει ολη η Ευρωπη τα καραγκιοζιλικια των προεδρων που αντι να κατσουν να φτιαξουν ομαδες,δινοντας πιστωση χρονου σε προπονητες και φενοντας παικταραδες,καθονται και κανουν παιχνιδακια με τα ΜΜΕ...

Εγω σαν φιλαθλος αυτο θελω απο τους Αγγελοπουλους.Λιγοτερα λογια και πιο πολλες πραξεις.Γιατι η ομαδα αυτα που καταφερε εδω και 2 χρονια,τα καταφερε λογω πολλων συγκυριων αλλα σιγουρα οχι λογω μπατζετ,γηπεδου (Που ειναι το γηπεδο O2 arena που θα φτιαχναμε ΟΕΟ?) και παικτων που δεν εχουμε σε σχεση με ομαδες τυπου Ρεαλ ΤΣΣΚΑ Μπαρτσελονα.

Τελος για τους πανηγυρισμους στην κερκιδα που ειπες στην αρχη που εκαναν λες και το σηκωσαν επειδη μας απεκλεισαν,αρκει να σκεφτεις οτι απεκλεισαν την ομαδα που με ολες αυτες τις ατελειες που σου ειπα πριν,σηκωνει την Ευρωλιγκα 2 χρονια τωρα. Οταν κανει ετσι λοιπον μια ομαδα που σε αποκλειει,και μαλιστα αυτη η ομαδα,τοτε μονο αξια σου δινει.
boumtze-boumtze
Σχετικα με την σειρα και το τελικο της αποτελεσμα,το γεγονος οτι η Ρεαλ ειχε 4 παιχτες στην πρωτη δεκαδα των σκορερ της Ευρολιγκα φετος,νομιζω τα λεει ολα...
10) Μπ. Μπογκντάνοβιτς (Παρτιζάν - 340 πόντοι)
9) Κ. Αρόγιο (Γαλατάσαραϊ - 342 πόντοι)
8) Σ. Γιουλ (Ρεάλ Μαδρίτης - 343 πόντοι)
7) Ν. Μίροτιτς (Ρεάλ Μαδρίτης - 353 πόντοι)
6) Μπ. Μπογκντάνοβιτς (Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ - 355 πόντοι)
5) Ρ. Φερντάνεθ (Ρεάλ Μαδρίτης - 383 πόντοι)
4) Βασίλης Σπανούλης (Ολυμπιακός - 392 πόντοι)
3) Σ. Ροντρίγκεθ (Ρεάλ Μαδρίτης - 392 πόντοι)
2) Τζάστιν Ντέντμον (Ζαλγκίρις - 403 πόντοι)
1) Κιθ Λάνγκφορντ (ΕΑ7 Αρμάνι Μιλάνο - 439 πόντοι)

Διάβασε περισσότερα στο: Πρώτος σκόρερ της Ευρωλίγκας ο Λάνγκφορντ! (vid) | gazzetta.gr
Follow us: @gazzetta_gr on Twitter | gazzetta.gr on Facebook
Και εμεις εχουμε παραπονα γιατι δεν παιζει ο Σλουκας.....
roko
http://www.sport-fm.gr/article/laso-megalw...umpiakou/762908

Για να συμπληρωσω αυτο που εγραψα πριν,αν αυτες οι δηλωσεις πχ του Λασο δειχνουν αγενεια και οχι σεβασμο τοτε μαλλον εγω δεν καταλαβαινω κατι καλα.. Εγω συμπεραινω αυτο που εχω και σαν γνωμη εδω και χρονια για τον "υπεροχο" λαο μας,οτι ειμαστε πισω απο τον ηλιο σε μυαλα.Ο μΜονος που ηταν προκλητικος και ειχε μια βλαχομαγγεια απο την Ρεαλ ηταν ελληνας.Ο Μπουρουσης δηλαδη.Και αντιστοιχα οι Αγγελοπουλοι ειπαν αυτες τις βλακειες που ειπαν απο την πλευρα του Ολυμπιακου. Ακομη και ο Ρουντι εγω ειδα οτι ο Σπανουλης τσαμπουκαλευοταν και πηγαινε και του απολογουταν για να τον ηρεμησει αντι να παιξει με το μυαλο του Σπανουλη για να τον ηλεκτρισει.Εκανε τα φλοπινγκ του και αυτος αλλα οχι οπως παρουσιαζεται πιστευω.
Zoys
Οι Ισπανοί είτε το θέλουμε είτε όχι με τα γήπεδα τους διδάσκουν αθλητικό πολιτισμό, τα περί ασέβειας δεν τα είδα ποτέ και γενικά μόνο εντός των (ελληνικών) τειχών υπάρχει χυδαία έλλειψη σεβασμού απέναντι στον Ολυμπιακό.
redleg7
Roko σχετικα με το πρωτο σου ποστ πανω αυτη ειναι η αποψη σου την οποια πραγματικα σεβομαι.Λοιπον εγω δεν θα χαρω για το γεγονος οτι δεν θα δω και τις 2 Ελληνικες ομαδες στο final 4.Οπως και να το κανουμε φαιναλ 4 που θα ειναι καταμεστο μονο απο οπαδους της Μακαμπι δεν ειναι και τοσο ωραια εικονα αλλα οκ υποκειμενικο ειναι αυτο.Ομως δεν θα χαιρομουν ποτε γιατι δεν θα δηλωνε παρων η ομαδα μου σε ενα φαιναλ 4.Κακα τα ψεμματα Ολυμπιακος,Μπαρτσελονα(ειδικα αυτες οι 2 δηλωνουν παρων στα τελευταια φαιναλ φορ τα 6 τελευταια χρονια με εξαιρεση μια χρονια αν δεν κανω λαθος που αποκλειστηκαμε απο την Σιενα).
Αυτο που δεν παει καλα με το αθλημα(περαν του οπως εχω ξαναπει πρεπει να υπαρχει ενα πιο αξιοπιστο συστημα με το να επιβραβευονται οι πρωτοι της πρωτης φασης και να μην υπαρχουν ποτε αδιαφορα παιχνιδια και να κουβαλανε καποιο μπονους στο Τοπ 16) ειναι οτι δεν υπαρχουν εσοδα.
Οταν η νικη στο τσαμπιονς λιγκ δινει 1 εκ ευρω και η κατακτηση της Ευρωλιγκα 200 χιλιαρικα και οταν τα εσοδα ειναι πραγματικα ανυπαρκτα.

Οι δηλωσεις των προεδρων για το θεμα.


Η Ευρωλίγκα είναι μια διοργάνωση, όπου κάποιοι πρόεδροι βάζετε τα λεφτά σας, στο Κύπελλο επάνω αναγράφεται ο χορηγός, κάτι που δεν συμβαίνει στο Τσάμπιονς Λιγκ. Τα έσοδα είναι αστεία, και για τον Πρωταθλητή Ευρώπης και για τις ομάδες που μετέχουνε. Βλέπουμε να γίνεται ένας πρώτος γύρος και οι δύο πρώτοι των ομίλων στο TOP-16 να παίζουν μεταξύ τους στην πρεμιέρα, όπως το Ολυμπιακός-Φενέρ, δεν υπάρχει καν ένας κλειδάριθμος όπως γίνεται στο Τσάμπιονς Λιγκ. Δεν δίνει τίποτα ο πρώτος γύρος και βλέπουμε και το φαινόμενο με τα ματς της τελευταίας αγωνιστικής όχι μόνο για το παιχνίδι της Ρεάλ, αλλά και για τη Γαλατά που έπαιζε μια μέρα μετά το αποτέλεσμα της Λοκομοτίβ Κούμπαν. Μήπως θεωρείτε πως και η Ευρωλίγκα θα πρέπει να προσέξει λίγο περισσότερο το προϊόν της και τους ανθρώπους που επενδύουν σε αυτό;

Γιώργος Αγγελόπουλος: «Σε ό,τι έχει να κάνει το θέμα το δεύτερο, με το πότε γίνονται οι αγώνες, είναι πολύ απλό να το λύσει η Ευρωλίγκα είναι πολύ απλό. Αν θέλει η Ευρωλίγκα να το λύσει, βάζει όλους τους αγώνες την ίδια ημέρα. Δεν νομίζω ότι είναι δύσκολο αυτό. Εντάξει, δεν μπορούμε να συγκρίνουμε το Τσάμπιονς Λιγκ με την Ευρωλίγκα. Το θέμα της τελευταίας αγωνιστικής μπορεί να λυθεί πολύ εύκολα. Το ότι υπάρχουν χορηγοί δεν νομίζω πως είναι κακό. Τώρα τα λεφτά που φτάνουν στις ομάδες είναι ελάχιστα

Ειναι τεραστια η συζητηση αυτη.Επισης ενα αλλο θεμα που αναφερεις.Το θεμα μπατζετ.Ο Ολυμπιακος εχει 20 εκ ευρω μπατζετ και η Ρεαλ 28 εκ ευρω.Οκ τα 8 εκ ειναι ενας σημαντικος παραγοντας αλλα τι προτιμας να παρεις και εσυ κανα δανειο ή να ανοιχτει η ομαδα και να γεμισουν την Καε χρεη ή να εχει ενα απο τα μεγαλυτερα στην Ευρωπη και να γινει μια πιο ορθη διαχειριση(γιατι θεμα διαχερισης ειναι γιατι πχ αν στην θεση του Μπεγκιτς εδινες τα 800 αλλου θα συζητουσαμε με αλλα δεδομενα) και να μην χρωστας φραγκο πουθενα.

Η Ελληνικη Α1 δεν εχει ουτε εσοδα απο τηλεοπτικα,ουτε εισπραξεις που εχει η acb που βλεπουμε 11 και 12 χιλιαδες κοσμου σε ματς ακομα και με την Ομπραντοιρο και την Μπανταλονα.Εχει ανυπαρκτα εσοδα και ξαναλεω ανυπαρκτα ειναι και τα εσοδα στην Ευρωλιγκα.Οι Ισπανικες ομαδες περαν του οτι εχουν ανοιχτει(αληθεια γνωριζει εστω ενας τον προεδρο της Μπαρτσελονα ή της Ρεαλ???) παιζουν πολυ μα πολυ διαφορετικα απο τους υπολοιπους.

Για την Ρεαλ τωρα δεν ανεφερα οτι θελω να διαλυθει.Απλα εχω δηλωσει οτι δεν ειναι η συμπαθεια μου να το εκφρασω και πιο ορθα.Οτι φευγουν Μιροτιτς και Γιουλ νομιζω ειναι κατι το δεδομενο.Οπως δεδομενο ειναι οτι αν δεν παρει και τον φετινο τιτλο λογικα θα γινουν αρκετες αλλαγες στο ροστερ της.

Ανεφερα τι με πειραξε και που προσωπικα(γιατι ο καθενας την γνωμη του λεει) με εκνευρισε στην ολη συμπεριφορα.Δεν εκανα καν αναφορα οταν περσι οταν καθαρισε το ματς με 40 δευτερα πριν το τελος ο Φερναντεθ εκανε αντιαθλητικα στον Σπανουλη και παραλγιο να τον γκρεμισει.Ας μαθουν αρχικα να μαθουν να χανουν αυτοι και θα το βρουν και οι υπολοιποι.Γιατι εκει που κριθηκε ενας τιτλος και οχι απλα η συμμετοχη σε ενα φαιναλ 4 ειδαμε περιεργα πραγματα.Ναι καταλαβαινω ειναι μεγαλη η απογοητευση ειδικα οταν χανεις με τον πλεον επιβλητικο τροπο αλλα οχι και σε αυτο το σημειο.

Η Ρεαλ σαφως και εχει τεραστια ιστορια.Ομως τα τελευταια 20 χρονια η φανελα του Ολυμπιακου ειναι πιο βαρια.Δεν το συζηταω για την τελευταια 10 ετια ουτε για την τελευταια 4 ετια που ειμαστε η κορυφαια ομαδα στην Ευρωπη βαση των επιτυχιων της ομαδας.

Τελος για το γηπεδο.Στην Ελλαδα ζουμε.Αν μας σταξουν και εμας καμια επιχορηγηση (σαν καποιους αλλους..)με τρελο πακετο ας το κανουν,Μεχρι τοτε οι προεδροι στην σημερινη κατασταση που βιωνει οχι μονο η χωρα αλλα και το μεγαλυτερο κομματι της Ευρωπης δεν γινεται να σταξουν ενα τετοιο πακετο για να ειναι το γηπεδο αδειο και να παταμε 1000 ατομα το πολυ με τον Ικαρο και τον Ηλυσιακο και να γεμιζει μονο στα ματς της Ευρωπης και να το κανουν και καλοκαιρινο στους τελικους της α1 και να πληρωνω διαρκειας για να καθομαι σπιτι μου εξαιτιας καποιων ανεγκεφαλων.Νομιζω ειναι κατανοητο αυτο.
Παντως του χρονου αναφερανε οτι θα γινει το εξης...


Και κάτι που ρωτάει πολύς κόσμος, υπάρχει περίπτωση να επιστρέψουν οι ξύλινες εξέδρες ώστε να είναι μικρότερη η απόσταση από το παρκέ και να γίνει το ΣΕΦ πιο μπασκετική έδρα;

Παναγιώτης Αγγελόπουλος: «Υπάρχει περίπτωση ναι. Ναι, ναι, το έχουμε κοιτάξει».

Γιώργος Αγγελόπουλος: «Δεν είναι θέμα επιστροφής, είναι θέμα να μπουν καινούργιες»


Αυτο το θεωρω ως μια πολυ καλη κινηση για του χρονου για να μας ¨νιωθουν¨ για τα καλα.
koostas
QUOTE (redleg7 @ Apr 26 2014, 12:12 ) *



συγγνωμη φιλε, αλλα ποτε ο τραυματισμος ειναι απολυτη δικαιολογια της αποτυχιας? και δεν καταλαβα σε ποιον τραυματισμο αναφερεσθε.. στους τραυματισμους της φασης των 16 που σας στερησαν το πλεονεκτημα εδρας ή στον τραυματισμο του περπερογλου στη σειρα με τσσκα?
γιατι για την πρωτη περιπτωση, ειχατε ποσο καιρο να αντικαταστησετε τον λο- αμα κανατε λαθος επιλογη αντικαταστασης ειναι δικο σας θεμα...
οπως μπορουσατε να αντικαταστησετε οπως θελατε τον πετ ή τον μπεγκιτς ή οποιον αλλον θελατε...
στη σειρα με ρεαλ,. δηλαδη απ' αυτην δεν ελειψε ο καρολ ή δεν μας νοιαζει ο δικος της τραυματισμος?
η μπαρτσα δεν εχει τραυματισ αολη τη σεζον τον καλυτερο της παικτη ναβαρο?
ο τσσκα -με λειψη περιφερεια- δεν εχει τραυματια τον τεοντοσιτς??
koostas
QUOTE (TakeshyKurosawa @ Apr 26 2014, 10:41 ) *
Εντάξει δεν ήταν όμορφες οι δηλώσεις, αλλά στην τελική ήταν ειλικρινείς δηλώσεις. Θέλει Μπάρτσα ο άνθρωπος επειδή παίζουν και δικά μας παιδιά και δεν γουστάρει την αγωνιστική νοοτροπία των Μαδριλένων. Οκ ακούστηκαν κάπως οι δηλώσεις, θα μπορούσε και αυτός να πει καλή επιτυχία στη Ρεάλ, όπως έκανε ο Τράκης στην cska που της ευχήθηκε να κατακτήσει την κούπα ενώ φυσικά και θα ανάψει λαμπάδες να μην το πάρει η cska ή η Μακάμπι και ξέρουμε το λόγο. wink.gif


το κακο δεν ειναι οτι θελει μπαρτσα, αλλα ο τροπος και οι εκφρασεις που ειπε...

μπορουσε να πει "συγχαρητηρια στη ρεαλ, αλλα εγω υποστηριζω μπαρτσα, γιατι εκει παιζει ο παπανικολαου-ντορσει".. οκ... αλλο αυτο, και αλλο ολα αυτα τα προβλητικα για τη ρεαλ που ειπαν..
δηλαδη για σκεψου λιγο μετα τον αποκλεισμο της φενερ, να εβγαινε ο ομπραντοβιτς και να εκανε τετοιες δηλωσεις για τον ολυμπιακο.. θα γινοταν ο κακος χαμος
Zoys
Ο Llull έχει συμβόλαιο με την Ρεάλ μέχρι το 2018. Από πού ακριβώς προέκυψε ότι θα φύγει;

Επίσης, να παρακαλέσω τα επόμενα post που δεν θα αφορούν άμεσα τα παιχνίδια της Ρεάλ με τον Ολυμπιακό, αλλά γενικότερα την δομή της Ευρωλίγκας να γράφονται στο Euroleague-off topic.
redleg7
QUOTE (koostas @ Apr 26 2014, 13:41 ) *
συγγνωμη φιλε, αλλα ποτε ο τραυματισμος ειναι απολυτη δικαιολογια της αποτυχιας? και δεν καταλαβα σε ποιον τραυματισμο αναφερεσθε.. στους τραυματισμους της φασης των 16 που σας στερησαν το πλεονεκτημα εδρας ή στον τραυματισμο του περπερογλου στη σειρα με τσσκα?
γιατι για την πρωτη περιπτωση, ειχατε ποσο καιρο να αντικαταστησετε τον λο- αμα κανατε λαθος επιλογη αντικαταστασης ειναι δικο σας θεμα...
οπως μπορουσατε να αντικαταστησετε οπως θελατε τον πετ ή τον μπεγκιτς ή οποιον αλλον θελατε...
στη σειρα με ρεαλ,. δηλαδη απ' αυτην δεν ελειψε ο καρολ ή δεν μας νοιαζει ο δικος της τραυματισμος?
η μπαρτσα δεν εχει τραυματισ αολη τη σεζον τον καλυτερο της παικτη ναβαρο?
ο τσσκα -με λειψη περιφερεια- δεν εχει τραυματια τον τεοντοσιτς??

Δεν ισοσταθμιζεται η απουσια καποιου Καρολ με τον mvp του περσινου τελικου τον Λο.
Ουτε η απουσια του Περπερογλου με τον τραυματισμο του ρολιστα των 2 λεπτων του Ντρειπερ.
Δεν ειναι η απολυτη δικαιολογια αλλα ειναι γεγονος.
Αναφερομαι λοιπον οτι η μονη Ευρωπαικη ομαδα που πηγε στο πιο κρισιμο σημειο στο Τοπ 16 να παιξει για το πλεονεκτημα ειναι ο Ολυμπιακος.Επαιξε τα πιο κρισιμα ματς χωρις Σπανουλη-Λο-Πριντεζη.
Για καποιον ειναι δικαιολογια.Για τον τεχνικο και το σταφ ειναι γεγονος και ΓΟΛΓΟΘΑΣ.

Επισης Γεναρη μηνα ειναι πασιγνωστο οτι δεν μπορεις να αντικαταστησεις κανενα.Ο Αζινκα υπεγραψε στους Πελικανς ενω τα ειχε βρει με την ομαδα και απο εκει και περα το χαος και οι ομαδες των Κουκ και ΝτεΜαρκους Νελσον ειπανε ενα ωραιοτατο οχι γιατι δεν μπορουσαν να τους αντικαταστησουν για τον λόγο οτι δεν υπαρχουν διαθεσιμοι παιχτες τετοια εποχη.
Ο Ναβαρο επαιξε σε ολα τα κρισιμα ματς στο Τοπ 16.Στο τελος μονο ξεκουραστηκε λιγο οταν ολα ειχαν κριθει.Στο Σεφ επαιξε και με ενεση μαλιστα ενδεικτικο του ποσο πολυ τον ειχαν αναγκη σε μια τετοια εδρα.Δεν ειχε αποδεκατισμο οπως ειχε ολοκληρο το ροστερ του Ολυμπιακου.
Περσι εχασε 2 παιχτες και οχι πενταδατους και εχασε με συνοπτικες διαδικασιες τα παντα.Ακομα και το Πρωταθλημα Ισπανιας.
Η Τσσκα ειχε τραυματια τον Τεοντοσιτς και εκανε 2 ηττες.Δηλαδη αναφερεις κατι που απλα με επιβεβαιωνει.
koostas
QUOTE (Petran911 @ Apr 26 2014, 11:38 ) *
Αυτά για την Εθνική είναι λυπηρά, και προφανώς σχετίζονται με τις δηλώσεις όταν πήραμε το wild card.

Δεν θεωρώ σε καμία περίπτωση ότι αυτοί οι άνθρωποι θα δημιουργούσαν προβλήμα στους παίχτες τους που θα πάνε στην ΕΟ, και επίσης είναι υπερήφανοι που ο ΟΣΦΠ είναι η ραχοκοκκαλιά της Εθνικής. Από την άλλη πλευρά, τους καταλαβαίνω απόλυτα, και έχουν σίγουρα δίκιο όταν ο Βασιλακόπουλος δεν έκανε ποτέ τίποτα με την περίπτωση του ΔΔ, ούτε καν να κάνει μια δήλωση αποδοκιμασίας και κριτικής. Αυτός είναι το πρόβλημα μαζί με τον ίδιο τον ΔΔ, και τον Γιαννακόπουλο που ανεχόταν ο 30χρόνος ΔΔ (και καλύτερος παίχτης της Ευρώπης) να μην παίζει στην Εθνική του.

Ο Σπαν είναι τώρα 32, παίζει συνέχεια, και στην ομοσπονδία πρέπει να είναι πολύ χαρούμενοι που ο άνθρωπος αγαπάει τόσο την Εθνική και κατεβαίνει. Λυπηρό, αλλά την συμμετοχή στην Εθνική σαν πράξη εθελοντισμού, την ανέχτηκαν και την καθιέρωσαν ο ΔΔ και ο Βασιλακόπουλος. Καταστροφή του Ελληνικού μπάσκετ αυτό, αλλά όπως έστρωσαν έτσι θα κοιμηθούν. Όσοι φώναζαν για τον ΔΔ και τους ασκούς του Αιόλου, ήταν γραφικοί. Τώρα πλέον, δεν μπορεί να πει κανείς τίποτα εάν ο Σπαν, ο Πριντ, ο Πέρπε δηλώσουν κουρασμένοι. Έτσι κατέντησαν την Εθνική του Γιαννάκη και του Φασούλα που έπαιζαν μέχρι τα 37 και τα 36 τους, ο ΔΔ, ο Βασιλακόπουλος και λιγότερο ο Παπαλουκάς προηγουμένως.



οι δηλωσεις ειναι ακαιρες, γι 'αυτο ειναι κακες...απεναντι του δεν ειχε τον παναθηναικο για να του φταιει οτι ο σπανουλης ειναι κουασμενος και ο περπερογλου τραυματιας εξαιτιας της εθνικης, αλλα τη ρεαλ, που επισης ολοι οι παικτες της ηταν με την εθνικη ισπανιας, μαλιστα σε περισσότερους αγωνες απ' οτι οι δικοι μας, και ο μπορουσης που ηταν με τη δικη μας εθνικη..

επισης, οι δηλωσεις ειναι ακαιρες γιατι θελουν τον τελευταιο διαστημα να ανταγωνισθουν τον παραγοντισμο του "δημητρακη", κατι που τους γελοιποιει.. ο δημητρακης ειναι δημητρακης, και ολοι ξερουν οτι εχει την τρελα του.. αλλα να κινουνται σε ιδιο επιπεδο δηλωσεων οι αγγελοπουλοι ειναι διαφορετικο..
στην τελικη το βραδυ του αποκλεισμου απο ρεαλ ,δεν εχουν θεση ουτε η εγχωρια διαιτησια και η εγχωρια βρωμα (!!!), ουτε οτι ο διαμαντιδης δεν κατεβαινει με την εθνικη..
με τετοιες δηλωσεις ειναι σαν να απολογουνται και να εξηγουν γιατι εχασαν (!!) τον εγχωριο τιτλο απο τωρα...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.