Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Real Madrid vs. Olympiacos Piraeus
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2013-14
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
rankin
QUOTE(Air Kef @ Apr 22 2014, 11:08 ) *
By the way, το φάουλ του Σπανούλη στον Γιουλ στα 2,7'' ήταν εκτός πλάνου όπως είπε ο ίδιος σε συνέντευξη μετά τον αγώνα, το πρώτο στον Ρέγιες ήταν προφανώς εντός.

Αξίζουν πραγματικά συγχαρητήρια στους παίκτες και σε όλο το τιμ, έχουν διαβάσει πολύ καλά την Ρεάλ και έκαναν γρήγορες προσαρμογές στο παιχνίδι μας, που πιστεύω την Τετάρτη θα βγουν ακόμα καλύτερα.

Η Ρεάλ παίζει χωρίς προπονητή, είναι αδιανόητο το πόσους πόντους πήραν χθες από iso καταστάσεις και τραβηγμένα σουτ - ΠΟΣΑ ΘΑ ΒΑΛΟΥΝ ΠΟΙΑ - ενώ αμυντικά τρώνε πολλά με τον Ολυμπιακό να είναι άστοχος εκτός τριπόντου.

Με AC, η σειρά ήταν δικιά μας, ακόμα και με μεινόκτημα ρε γμτ, αχώνευτη η κατάσταση.


Η σειρά ειναι ξεκάθαρη:

Τεράστιο ταλέντο Vs τακτικής και πάθους

Ο Ολυμπιακός ειναι εξαιρετικά καλοδουλεμένη ομάδα και αυτό φαίνεται.
Για το ταλέντο της Ρεαλ τι να πει κανείς;

Πάντως, και το φαουλ στον Γιουλ, καλώς το έκανε ο αρχηγός...
Τους αφήνεις αυτούς τους κερατάδες να κάνουν τρίποντο στη λήξη; No fucking way
aionio talento
QUOTE(rankin @ Apr 22 2014, 08:36 ) *
Ηταν ωραίος ο Μαρντις για ακομα μια φορά.
Σε αυτη τη σειρά έχει βρει το ρόλο του.. Μπαίνει μέσα για λιγα λεπτά, εκνευρίζει τον Ρουντι και μετα βγαινει πάλι.
Τον έβλεπα και στο πάγκο να πανηγυρίζει και τον θαύμαζα τον λεβέντη μας...
Και ας ειμαστε δίκαιοι, παιχταράς δεν ειναι και δεν θα γίνει ποτέ, αλλά για "ειδικές αποστολές" δεν ειναι κακός.

Απο εκει και πέρα, το εντυπωσιακό του χθεσινού αγώνα ειναι οτι ενώ η εικόνα ηταν οτι ο Ολυμπιακός ηταν καλύτερος, λίγο έλλειψε να χαθεί το παιχνίδι.
Δυστυχώς για μας, αλλά η περιφέρεια της Ρεαλ ειναι καταπληκτική.
Ο Ολυμπιακός ηταν σουπερ διαβασμένος και συγκεντρωμένος, ο Μπαρτζώκας έπαιζε σκάκι χθες και ο μπρακάτσας στον άλλο πάγκο έξυνε το κεφάλι του, αλλά έχει τοσο ταλέντο αυτη η περιφέρεια της Ρεαλ, που ώρες ώρες ψάχνεις ενα θαυμα απέναντι τους.

Έχω την αίσθηση ότι το 2-2 ειναι πολυ δύσκολη υπόθεση, αλλά έχουμε ακόμα δικαίωμα στην ελπίδα.
Τεράστιο ρισπέκτ στον Ντανστον και στον Μπιλι. Τεράστιο ρισπεκτ στον Πριντεζη που είχε τα @@ και το κάρφωσε στο τέλος.
Πολλά μπράβο στον Πετγουει που κάνει ξεπέταγμα σε αυτό το επίπεδο και ειναι πολύ καλός.
Πολλά μπράβο και στον Λοτζέσκι που προσπαθεί να ξεπεράσει τον εαυτό του μετά το μουδιασμένο πρώτο παιχνίδι στη Μαδρίτη.
Άπειρα μπράβο στον Παπαπέτρου, που δεν ειναι απλά ενα prospect ή ενας παίχτης ροτέισον, αλλά έχει πολύ τσαμπουκά και πολύ μπάσκετ μέσα του.

Ανεξάρτητα απο το πως θα πάει η σειρά και τον αποκλεισμό που φοβάμαι πως δεν θα μπορέσουμε να αποφύγουμε, νομίζω πως οι εμπειρίες ειναι τεράστιες και τα κέρδη πολλά για την ομάδα.
Η μαχητικότητα και η υπερπροσπάθεια τους ειναι κάτι που θα πρέπει να το κρατήσουμε...
Επίσης, μετά και το χθεσινό παιχνίδι νομίζω δόθηκαν και κάποιες απαντήσεις απο τον ιδιο το κόουτς... Νομίζω πως ελάχιστοι θα μπορούσαν να κοουτσάρουν καλύτερα αυτό το παιχνίδι.. Μεγάλο ρισπέκτ και στον κοουτς... Ο άνθρωπος ειναι πολύ καλός προπονητής. Τέλος
Και τα λέω αυτά ανεξάρτητα απο το τι θα γίνει στη συνέχεια της σειράς ή απο το τι θα γίνει στους τελικούς της Α1.
Στη τελική, το να σπάσεις το πλεονέκτημα του Παναθηναικου στους τελικούς είναι αποστολή ανάλογης δυσκολίας με το σπάσιμο της έδρας της Ρεαλ.



Σωστος μονο που γι αυτη την (ΠΟΛΥ) χρησιμη και ουσιαστικη δουλεια νομιζω πρεπει να ειναι καποιος ρολιστας Εληνας

και να μην Χαραμιζεται Ξενος για τετοιο ρολο !
TakeshyKurosawa
Ο Ντάνστον ήταν εθιστικός χθες! Μακάρι να κάνει ανάλογο παιχνίδι και αύριο. Πολύ μεγάλα τρίποντα από Σπανούλη και Πρίντεζη. Μπράβο σε Πέτγουει που στη σειρά αυτή αποδεικνύεται πολύ σημαντικό γρανάζι για την μηχανή της ομάδας μας και σιγά σιγά εξιλεώνεται για κάποια εκτρώματα που έχει κάνει σε προηγούμενους αγώνες. Περιμένω να ανέβει ο Σλούκας κυρίως. Η ομάδα θα χρειαστεί τον καλό Σλούκα. Για να δούμε πόσο ακόμα θα αντέξει ο Σπανούλης. Όσο μεγάλη καρδιά και προσωπικότητα να έχει αν δεν ανέβουν Μάντζαρης και Σλούκας είναι απελπιστικά μόνος στην περιφέρεια. Για τον Παπαπέτρου πιστεύω ότι έχει λαμπρό μέλλον και είναι για μεγάλα πράγματα. Οι Ισπανοί συνεχίζουν να βάζουν τρελά σουτ. Πόσα θα βάλουν πια! Έλεος. Πάλι καλά γλυτώσαμε το καρδιακό χθες tongue.gif
frenchman7
QUOTE(aionio talento @ Apr 22 2014, 12:57 ) *
Σωστος μονο που γι αυτη την (ΠΟΛΥ) χρησιμη και ουσιαστικη δουλεια νομιζω πρεπει να ειναι καποιος ρολιστας Εληνας

και να μην Χαραμιζεται Ξενος για τετοιο ρολο !


Πρέπει να έχει κι αυτός βαρύ χέρι όμως! Έχεις κανέναν υπόψιν σου?
Γιατί μετά το αντιαθλητικό ο Ρούντυς έπιανε το χέρι του για κανά πεντάλεπτο, την άκουσε καλά
rankin
QUOTE(aionio talento @ Apr 22 2014, 11:57 ) *
Σωστος μονο που γι αυτη την (ΠΟΛΥ) χρησιμη και ουσιαστικη δουλεια νομιζω πρεπει να ειναι καποιος ρολιστας Εληνας

και να μην Χαραμιζεται Ξενος για τετοιο ρολο !

τέτοιος γίγαντας σε έλληνα, έχει να εμφανιστεί απο την εποχή του Χρήστου Τσέκου...
και φυσικά δεν μπορείς να χαραμίζεις ξένο για αυτη τη δουλειά, για αυτό και το καλοκαίρι ο Μαρντις θα μας χαιρετήσει...
Μέχρι τότε θα τον απολαμβάνουμε για 2 λεπτά στο παρκέ...
D-Wade
QUOTE(frenchman7 @ Apr 22 2014, 13:05 ) *
Πρέπει να έχει κι αυτός βαρύ χέρι όμως! Έχεις κανέναν υπόψιν σου?
Γιατί μετά το αντιαθλητικό ο Ρούντυς έπιανε το χέρι του για κανά πεντάλεπτο, την άκουσε καλά

Ίσα ίσα έφτασε τη μπάλα στο στεφάνι στη βολή που σούταρε στο αντιαθλητικό laugh.gif
frenchman7
QUOTE(D-Wade @ Apr 22 2014, 13:12 ) *
Ίσα ίσα έφτασε τη μπάλα στο στεφάνι στη βολή που σούταρε στο αντιαθλητικό laugh.gif


Άσε λιώσαμε στο γέλιο στο γήπεδο, κάτι τέτοιες σουρεάλ στιγμές είναι ανεκτίμητες.
Ο τύπος είναι μουτζαχετίν, δεν καταλαβαίνει τίποτα, αν στους τελικούς πάρει χρόνο αναμένω μεγάλες στιγμές
rankin
QUOTE(frenchman7 @ Apr 22 2014, 12:19 ) *
Άσε λιώσαμε στο γέλιο στο γήπεδο, κάτι τέτοιες σουρεάλ στιγμές είναι ανεκτίμητες.
Ο τύπος είναι μουτζαχετίν, δεν καταλαβαίνει τίποτα, αν στους τελικούς πάρει χρόνο αναμένω μεγάλες στιγμές

μονο για να γελάς ειναι

Βλέπω τον Ραιτ στον Παναθηναικο, που έχει προσθέσει πολλά στοιχεία στην ομάδα του και αναρωτιέμαι γιατι δεν μπορούσαμε και εμεις να βρούμε εναν αξιοπρεπή παιχτη... (που ο Ραιτ ειναι παραπάνω απο αξιοπρεπής φυσικα)...

aionio talento
QUOTE(rankin @ Apr 22 2014, 11:40 ) *
μονο για να γελάς ειναι

Βλέπω τον Ραιτ στον Παναθηναικο, που έχει προσθέσει πολλά στοιχεία στην ομάδα του και αναρωτιέμαι γιατι δεν μπορούσαμε και εμεις να βρούμε εναν αξιοπρεπή παιχτη... (που ο Ραιτ ειναι παραπάνω απο αξιοπρεπής φυσικα)...


+1

Και στους υπολοιπους (πλην νταστον) κακα τα ψεμματα !! Αποτυχια . . . και μη μου πει κανεις για λεφτα και μπατζετ !!

Ο Χαινς αγοραστηκε καποτε απο καποια . . ΜΠΑΜΠΕΡΓΚ και πληρωνοταν με το 1/3 των χρηματων του . . ΜΠΕΓΚΙΤΣ !!!!!!!!
frenchman7
QUOTE(rankin @ Apr 22 2014, 13:40 ) *
μονο για να γελάς ειναι

Βλέπω τον Ραιτ στον Παναθηναικο, που έχει προσθέσει πολλά στοιχεία στην ομάδα του και αναρωτιέμαι γιατι δεν μπορούσαμε και εμεις να βρούμε εναν αξιοπρεπή παιχτη... (που ο Ραιτ ειναι παραπάνω απο αξιοπρεπής φυσικα)...


Κοίτα, το ξέρουμε όλοι ότι ο Μάρντι είναι περιορισμένων ικανοτήτων, και θεωρώ δεδομένο ότι θα αντικατασταθεί το καλοκαίρι (δεν νομίζω να διαφωνεί κανένας σε αυτό). Απ’ όσο γνωρίζω τον πήραμε με φοβερή πίεση χρόνου και ίσως αυτό να δικαιολογεί (εν μερη) την λάθος επιλογή.

Τώρα θέλοντας και μη όμως πορευόμαστε με αυτόν και οποιαδήποτε βοήθεια μπορεί να προσφέρει, έστω και στιγμιαία όπως χθες ή στην Μαδρίτη, θα είναι υπερπολιτιμη.

ΥΓ: Για τον Ραιτ συμφωνώ πως είναι πολύ χρήσιμος ΑΛΛΑ, υπάρχει ένα αλλά που δεν εχω διαβάσει πουθενά. Ο Ραιτ έχει κόψει χρόνο από τον Κάρυ, ο οποίος είναι παίχτης ρυθμού και βρισκόταν σε εξαιρετική φόρμα και δεν ξέρω αν αυτό κάνει καλό στον Παο ο οποίος ζιε κα πεθαίνει με τα 3ποντα...
aionio talento
QUOTE(frenchman7 @ Apr 22 2014, 10:51 ) *
Κοίτα, το ξέρουμε όλοι ότι ο Μάρντι είναι περιορισμένων ικανοτήτων, και θεωρώ δεδομένο ότι θα αντικατασταθεί το καλοκαίρι (δεν νομίζω να διαφωνεί κανένας σε αυτό). Απ’ όσο γνωρίζω τον πήραμε με φοβερή πίεση χρόνου και ίσως αυτό να δικαιολογεί (εν μερη) την λάθος επιλογή.

Τώρα θέλοντας και μη όμως πορευόμαστε με αυτόν και οποιαδήποτε βοήθεια μπορεί να προσφέρει, έστω και στιγμιαία όπως χθες ή στην Μαδρίτη, θα είναι υπερπολιτιμη.

ΥΓ: Για τον Ραιτ συμφωνώ πως είναι πολύ χρήσιμος ΑΛΛΑ, υπάρχει ένα αλλά που δεν εχω διαβάσει πουθενά. Ο Ραιτ έχει κόψει χρόνο από τον Κάρυ, ο οποίος είναι παίχτης ρυθμού και βρισκόταν σε εξαιρετική φόρμα και δεν ξέρω αν αυτό κάνει καλό στον Παο ο οποίος ζιε κα πεθαίνει με τα 3ποντα...


Ο καρι ''ψαχνεται'' γιατι προερχεται απο τραυματισμο που τον αφησε εξω για ενα μηνα + οτι ειναι 2αρι ενω ο ραιτ αγωνιζεται

Στον ασσο απλα χαρις στην εξαιρετικη του ταχυτητα ''τελειωνει'' αρκετες φασεις !!
rankin
QUOTE(aionio talento @ Apr 22 2014, 12:43 ) *
Και στους υπολοιπους (πλην νταστον) κακα τα ψεμματα !! Αποτυχια . . . και μη μου πει κανεις για λεφτα και μπατζετ !!


Προσωπικά βλέπω καλά πράγματα και απο τον Πετγουει, ενω ο Λοτζέσκι, σαν εναλλακτικη λύση δεν ειναι κακός.
Φυσικά, απο αυτόν περιμέναμε να γαζώνει και δεν το κάνει, αλλά και πάλι, αν δουμε ξεκάθαρα τα πράγματα, κακός δεν ειναι. Απλά δεν ειναι σταρούμπας.. Δεν ειναι μπροστάρης


QUOTE(frenchman7 @ Apr 22 2014, 12:51 ) *
Κοίτα, το ξέρουμε όλοι ότι ο Μάρντι είναι περιορισμένων ικανοτήτων, και θεωρώ δεδομένο ότι θα αντικατασταθεί το καλοκαίρι (δεν νομίζω να διαφωνεί κανένας σε αυτό). Απ’ όσο γνωρίζω τον πήραμε με φοβερή πίεση χρόνου και ίσως αυτό να δικαιολογεί (εν μερη) την λάθος επιλογή.

Τώρα θέλοντας και μη όμως πορευόμαστε με αυτόν και οποιαδήποτε βοήθεια μπορεί να προσφέρει, έστω και στιγμιαία όπως χθες ή στην Μαδρίτη, θα είναι υπερπολιτιμη.

ΥΓ: Για τον Ραιτ συμφωνώ πως είναι πολύ χρήσιμος ΑΛΛΑ, υπάρχει ένα αλλά που δεν εχω διαβάσει πουθενά. Ο Ραιτ έχει κόψει χρόνο από τον Κάρυ, ο οποίος είναι παίχτης ρυθμού και βρισκόταν σε εξαιρετική φόρμα και δεν ξέρω αν αυτό κάνει καλό στον Παο ο οποίος ζιε κα πεθαίνει με τα 3ποντα...


Με τον Μαρντι, τραβήξαμε εναν λαχνό και δεν μας βγήκε.. Shit happens. Τι να κανουμε;
Οσο για τον Ραιτ και τον Κάρυ, άποψη μου ειναι πως με την άμυνα που (δεν) παιζει ο Καρυ, αναμενόμενο ηταν πως ενα παλικάρι που πιέζει τη μπάλα σαν παλαβός, θα του έτρωγε χρόνο.
Χθες η ΤΣΣΚΑ όποτε πατούσε ο Κάρυ στο παρκέ, χτυπούσε την αδυναμία του στην άμυνα.
Καλός παίχτης, καλός σκορερ, αλλά αμυντικά υστερεί. Και σε μια ομάδα που το παιχνίδι της ξεκινάει και τελειώνει στην άμυνα της, αυτός ο παιχτης ειναι ειδικών συνθηκών και οχι βασικούρας.

tzagasdog
Εγώ πιστεύω ότι ο λόγος που και οι 2 ελληνικές ομάδες βρίσκονται σε μειονεκτική θέση αυτή τη στιγμή είναι ότι κουτουλησαν στο τοπ 16.
Αυτή η κατασταση έπαιξε με το μυαλό και των 2. Υπήρχαν βέβαια αρκετά προβλήματα τραυματισμών αλλά αυτό το περιμένεις σε ένα τόσο δύσκολο τοπ 16.

Ο μαρντι την κάνει τη δουλειά του αν και πιστεύω ότι και αυτός και ο παπαπετρου έπρεπε να παίξουν ο μεν λίγο και ο δε αρκετά παραπάνω.

Πιστεύω το 2ο ματς εδώ θα είναι πιο δύσκολο μιας και η ρεαλ έχει περισσότερες λύσεις από εμάς. Από την άλλη αυτή η ομάδα έχει δείξει ότι γενικά δεν χαμπαριαζει όταν πρέπει...

Υγ : πέρυσι τόσο σφιχτά ήταν τα ματς δηλαδή Δευτέρα Τετάρτη Παρασκευή τα ματς 3-4-5?
Air Kef
QUOTE(tzagasdog @ Apr 22 2014, 14:15 ) *
Εγώ πιστεύω ότι ο λόγος που και οι 2 ελληνικές ομάδες βρίσκονται σε μειονεκτική θέση αυτή τη στιγμή είναι ότι κουτουλησαν στο τοπ 16.
Αυτή η κατασταση έπαιξε με το μυαλό και των 2. Υπήρχαν βέβαια αρκετά προβλήματα τραυματισμών αλλά αυτό το περιμένεις σε ένα τόσο δύσκολο τοπ 16.


Υγ : πέρυσι τόσο σφιχτά ήταν τα ματς δηλαδή Δευτέρα Τετάρτη Παρασκευή τα ματς 3-4-5?


Δεν έχει να κάνει η σύγκρουση. Ο Ολυμπιακός με Λο και φυσιολογικούς τραυματισμούς θα ήταν τουλάχιστον δεύτερος σε αυτόν τον όμιλο, ο ΠΑΟ δεν ξέρω τι θα έκανε.

Υποτιμάται (παθητική φωνή) πάρα πολύ το πόσο ζόρι έχει φάει η ομάδα με

- την αποχώρηση Λο
- την μη σωστή αντικατάστασή του και τον χρόνο* που φαγώθηκε
- τα λάθη του ιατρικού τιμ στο θέμα Πετγουέι που ανάγκασε την ομάδα να ασχοληθεί να βρει και να φέρει τον Μουν, να αφιερώσει χρόνο προπόνησης πάνω στον Μουν, και
- τους τραυματισμούς-ελλείψεις Σπανούλη-Πριντεζη-Περπέρογλου για τουλάχιστον 4 αγώνες ο καθένας.

*χρόνος που οι ίδιοι άνθρωποι του τιμ, αντί να βλέπουν ματς και στατιστικά Μουν-Κόλινς και άλλων υποψήφιων, θα έκαναν αναλύσεις της Μιλάνο και της Μπαρτσελόνα

----

Κι άλλο sold out για αύριο, ξέρει κανείς ποσα έχουμε φέτος;
redleg7
Εισιτηρια τελος.Και επισημα sold out!
Πρεπει να ειναι το εκτο για φετος στην Ευρωλιγκα.Δεν θυμαμαι αν καναμε καποιο στην πρωτη φαση.
Ειναι η δευτερη φορα που κανουμε 2 σερι σε εντος εδρας ματς.Την πρωτη φορα ηταν η 2 δα παιχνιδιων με Φενερ και Μπαρτσελονα.
Ειμαστε η δευτερη ομαδα σε πληροτητα μετα την Μακαμπι για φετος.
aionio talento
QUOTE(Air Kef @ Apr 22 2014, 12:25 ) *
Δεν έχει να κάνει η σύγκρουση. Ο Ολυμπιακός με Λο και φυσιολογικούς τραυματισμούς θα ήταν τουλάχιστον δεύτερος σε αυτόν τον όμιλο, ο ΠΑΟ δεν ξέρω τι θα έκανε.

Υποτιμάται (παθητική φωνή) πάρα πολύ το πόσο ζόρι έχει φάει η ομάδα με

- την αποχώρηση Λο
- την μη σωστή αντικατάστασή του και τον χρόνο* που φαγώθηκε
- τα λάθη του ιατρικού τιμ στο θέμα Πετγουέι που ανάγκασε την ομάδα να ασχοληθεί να βρει και να φέρει τον Μουν, να αφιερώσει χρόνο προπόνησης πάνω στον Μουν, και
- τους τραυματισμούς-ελλείψεις Σπανούλη-Πριντεζη-Περπέρογλου για τουλάχιστον 4 αγώνες ο καθένας.

*χρόνος που οι ίδιοι άνθρωποι του τιμ, αντί να βλέπουν ματς και στατιστικά Μουν-Κόλινς και άλλων υποψήφιων, θα έκαναν αναλύσεις της Μιλάνο και της Μπαρτσελόνα

----

Κι άλλο sold out για αύριο, ξέρει κανείς ποσα έχουμε φέτος;



Παντως αυτο που οταν δεν παει κατι καλα στις ομαδες μας αναφερομαστε στους τραυματισμους που ειχαν προσωπικα
ποτε μου δεν το καταλαβα !! Εκτος οτι ειναι ΑΝΑΠΟΣΠΑΣΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ που αφορα και τις 32 ομαδες που αρχισαν την χρονια

στην Ευρωλιγκα Ο ΛΟ που αναφερεται διαρκως ο τραυματισμος του (δικαως λογω της αξιας του) και στην ΠΟΛΗ το 12
τραυματιας ηταν αλλα μια χαρα την σηκωσαμε την κουπα και στο Λονδινο περυσι ο ματζαρης ηταν εξω με χιαστο !!

* τα εβγαλα τα bold ΛΥΣΣΑΞΑΤΕ !!!!! wink.gif
rankin
QUOTE(Air Kef @ Apr 22 2014, 13:25 ) *
Δεν έχει να κάνει η σύγκρουση. Ο Ολυμπιακός με Λο και φυσιολογικούς τραυματισμούς θα ήταν τουλάχιστον δεύτερος σε αυτόν τον όμιλο, ο ΠΑΟ δεν ξέρω τι θα έκανε.

Υποτιμάται (παθητική φωνή) πάρα πολύ το πόσο ζόρι έχει φάει η ομάδα με

- την αποχώρηση Λο
- την μη σωστή αντικατάστασή του και τον χρόνο* που φαγώθηκε
- τα λάθη του ιατρικού τιμ στο θέμα Πετγουέι που ανάγκασε την ομάδα να ασχοληθεί να βρει και να φέρει τον Μουν, να αφιερώσει χρόνο προπόνησης πάνω στον Μουν, και
- τους τραυματισμούς-ελλείψεις Σπανούλη-Πριντεζη-Περπέρογλου για τουλάχιστον 4 αγώνες ο καθένας.

*χρόνος που οι ίδιοι άνθρωποι του τιμ, αντί να βλέπουν ματς και στατιστικά Μουν-Κόλινς και άλλων υποψήφιων, θα έκαναν αναλύσεις της Μιλάνο και της Μπαρτσελόνα

----

Κι άλλο sold out για αύριο, ξέρει κανείς ποσα έχουμε φέτος;


Νομίζω πως οποιος έχει τη σωστή αντίληψη για το άθλημα, θα πρέπει να αγαπήσει και την φετινή ομάδα, που ακόμα και αν δεν καταφέρει τελικά κανέναν εκ των στόχων της, ειναι μαχητική, ειναι εξαιρετικά καλοδουλεμένη, παίζει όμορφο μπάσκετ, και γενικά οι παίχτες της, την τιμάνε την φανέλα.

Καμια φορά τα πράγματα μπορεί να στραβώσουν και φέτος του Ολυμπιακού του στραβώσανε πολύ.
Δεν ειναι ομως σωστό να ψάχνουμε δικαιολογίες. Το ζητούμενο ειναι να παίξει η ομάδα αυτή μέχρι τέλους και να δώσει τον καλύτερο εαυτό της.
Προσωπικά νοιώθω περήφανος για αυτή την ομάδα και γουστάρω να την βλέπω (εκτός απο τα παιχνίδια με τον Παναθηναικο που μπλοκάρει ο εγκέφαλος τους).
Πιστεύω δε οτι με μερικές σωστές κινήσεις στους ξένους το καλοκαίρι, θα εμφανιστούμε πολύ ισχυρότεροι του χρόνου.
roko
QUOTE (rankin @ Apr 22 2014, 10:36 ) *
Ηταν ωραίος ο Μαρντις για ακομα μια φορά.
Σε αυτη τη σειρά έχει βρει το ρόλο του.. Μπαίνει μέσα για λιγα λεπτά, εκνευρίζει τον Ρουντι και μετα βγαινει πάλι.
Τον έβλεπα και στο πάγκο να πανηγυρίζει και τον θαύμαζα τον λεβέντη μας...
Και ας ειμαστε δίκαιοι, παιχταράς δεν ειναι και δεν θα γίνει ποτέ, αλλά για "ειδικές αποστολές" δεν ειναι κακός.

Απο εκει και πέρα, το εντυπωσιακό του χθεσινού αγώνα ειναι οτι ενώ η εικόνα ηταν οτι ο Ολυμπιακός ηταν καλύτερος, λίγο έλλειψε να χαθεί το παιχνίδι.
Δυστυχώς για μας, αλλά η περιφέρεια της Ρεαλ ειναι καταπληκτική.
Ο Ολυμπιακός ηταν σουπερ διαβασμένος και συγκεντρωμένος, ο Μπαρτζώκας έπαιζε σκάκι χθες και ο μπρακάτσας στον άλλο πάγκο έξυνε το κεφάλι του, αλλά έχει τοσο ταλέντο αυτη η περιφέρεια της Ρεαλ, που ώρες ώρες ψάχνεις ενα θαυμα απέναντι τους.

Έχω την αίσθηση ότι το 2-2 ειναι πολυ δύσκολη υπόθεση, αλλά έχουμε ακόμα δικαίωμα στην ελπίδα.
Τεράστιο ρισπέκτ στον Ντανστον και στον Μπιλι. Τεράστιο ρισπεκτ στον Πριντεζη που είχε τα @@ και το κάρφωσε στο τέλος.
Πολλά μπράβο στον Πετγουει που κάνει ξεπέταγμα σε αυτό το επίπεδο και ειναι πολύ καλός.
Πολλά μπράβο και στον Λοτζέσκι που προσπαθεί να ξεπεράσει τον εαυτό του μετά το μουδιασμένο πρώτο παιχνίδι στη Μαδρίτη.
Άπειρα μπράβο στον Παπαπέτρου, που δεν ειναι απλά ενα prospect ή ενας παίχτης ροτέισον, αλλά έχει πολύ τσαμπουκά και πολύ μπάσκετ μέσα του.

Ανεξάρτητα απο το πως θα πάει η σειρά και τον αποκλεισμό που φοβάμαι πως δεν θα μπορέσουμε να αποφύγουμε, νομίζω πως οι εμπειρίες ειναι τεράστιες και τα κέρδη πολλά για την ομάδα.
Η μαχητικότητα και η υπερπροσπάθεια τους ειναι κάτι που θα πρέπει να το κρατήσουμε...
Επίσης, μετά και το χθεσινό παιχνίδι νομίζω δόθηκαν και κάποιες απαντήσεις απο τον ιδιο το κόουτς... Νομίζω πως ελάχιστοι θα μπορούσαν να κοουτσάρουν καλύτερα αυτό το παιχνίδι.. Μεγάλο ρισπέκτ και στον κοουτς... Ο άνθρωπος ειναι πολύ καλός προπονητής. Τέλος
Και τα λέω αυτά ανεξάρτητα απο το τι θα γίνει στη συνέχεια της σειράς ή απο το τι θα γίνει στους τελικούς της Α1.
Στη τελική, το να σπάσεις το πλεονέκτημα του Παναθηναικου στους τελικούς είναι αποστολή ανάλογης δυσκολίας με το σπάσιμο της έδρας της Ρεαλ.


Ολα καλα και ωραια και συμφωνω. Εγω ειμαι υποστηρικτης του Μπαρτζωκα αλλα επειδη βλεπω πολλοι (για να μην πω ολοι) οτι κραζουν τον προπονητη σε καθε ηττα,και σε καθε νικη βγαινει "διαβασμενος",μηπως θα ηταν καλο να αναλυουμε και καθε φορα τι καλο η' τι κακο εκανε τεχνικα και προπονητικα?

Δηλαδη στα προηγουμενα ματς διαβασε κατι λιγοτερο στο παιχνιδι και χασαμε ας πουμε τοτε που τον βριζατε ολοι? Δεν μιλαω για εσενα προσωπικα,μιλαω για την συντριπτικη πλειοψηφια του φορουμ και οχι μονο.




aionio talento
QUOTE(rankin @ Apr 22 2014, 12:33 ) *
Νομίζω πως οποιος έχει τη σωστή αντίληψη για το άθλημα, θα πρέπει να αγαπήσει και την φετινή ομάδα, που ακόμα και αν δεν καταφέρει τελικά κανέναν εκ των στόχων της, ειναι μαχητική, ειναι εξαιρετικά καλοδουλεμένη, παίζει όμορφο μπάσκετ, και γενικά οι παίχτες της, την τιμάνε την φανέλα.

Καμια φορά τα πράγματα μπορεί να στραβώσουν και φέτος του Ολυμπιακού του στραβώσανε πολύ.
Δεν ειναι ομως σωστό να ψάχνουμε δικαιολογίες. Το ζητούμενο ειναι να παίξει η ομάδα αυτή μέχρι τέλους και να δώσει τον καλύτερο εαυτό της.
Προσωπικά νοιώθω περήφανος για αυτή την ομάδα και γουστάρω να την βλέπω (εκτός απο τα παιχνίδια με τον Παναθηναικο που μπλοκάρει ο εγκέφαλος τους).
Πιστεύω δε οτι με μερικές σωστές κινήσεις στους ξένους το καλοκαίρι, θα εμφανιστούμε πολύ ισχυρότεροι του χρόνου.



Την ομαδα δεν την αγαπας ουτε για φετος ουτε για περυσι !! Την αγαπας για αυτο που σου εχει προσφερει και αυτο
εχει δημιουργησει υψηλες προσδοκιες που αποφερουν γκρινιες που ειδικα (κατα την γνωμη μου) στο θεμα του Προπονητη
ειναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΕΣ !! Οι επιλογες ξενων - καποια νεκρα του διαστηματα στον παγκο - συν τα μονιμα . . .

νευρακια με την ''καμερα'' να πιανει το . . Υβρεολογιο (εκτος οτι παραπεμπουν) σε ''εποχες'' (μακρινες ευτυχως) Ξανθου
ΔΕΝ βοηθανε καπου ! Νομιζω πως η διοικηση πρεπει να ''ψαχτει''' λιγο και στο θεμα προπονητη !

Απο εκει και περα Αγαπας την ομαδα παντα : Απο το triple crown του 97 στις 1000 καρεκλες του κορυδαλλου με 8η θεση
μεχρι το back 2 back του ΛΟΝΔΙΝΟΥ !!


ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΙΣΑΙ !!
redleg7
QUOTE (aionio talento @ Apr 22 2014, 14:41 ) *
Την ομαδα δεν την αγαπας ουτε για φετος ουτε για περυσι !! Την αγαπας για αυτο που σου εχει προσφερει και αυτο
εχει δημιουργησει υψηλες προσδοκιες που αποφερουν γκρινιες που ειδικα (κατα την γνωμη μου) στο θεμα του Προπονητη
ειναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΕΣ !! Οι επιλογες ξενων - καποια νεκρα του διαστηματα στον παγκο - συν τα μονιμα . . .

νευρακια με την ''καμερα'' να πιανει το . . Υβρεολογιο (εκτος οτι παραπεμπουν) σε ''εποχες'' (μακρινες ευτυχως) Ξανθου
ΔΕΝ βοηθανε καπου ! Νομιζω πως η διοικηση πρεπει να ''ψαχτει''' λιγο και στο θεμα προπονητη !

Απο εκει και περα Αγαπας την ομαδα παντα : Απο το triple crown του 97 στις 1000 καρεκλες του κορυδαλλου με 8η θεση
μεχρι το back 2 back του ΛΟΝΔΙΝΟΥ !!


ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΙΣΑΙ !!


Να ψαχτει να του υπογραψει πολυετες.Δεν ειναι βλακες οι Ισπανοι που εμπιστευονται και τον Πασκουαλ και τον Λασο εστω και αν στην Ευρωπη παραμενουν ατιτλοι.Εστω και αν ο πρωτος σε 7 χρονια παρουσιας μετραει ενα ευρωπαικο τιτλο την στιγμη που εχεις παρει 2 σερι και μετρας 4 στα 5 τελευταια φαιναλ φορ,3 τελικους στα τελευταια 4 χρονια και 9 σερι προκρισεις στην 8δα της διοργανωσης.
Ναι οντως εχει και νεκρα διαστηματα οπως ολοι.Εχει και νευρακια και καλα κανει οπως εχουν ολοι οι προπονητες(Ιβκοβιτς και Ομπραντοβιτς μας δειξανε πως μπορει ευκολα να παρει το ανθρωπινο δερμα το μελιτζανι χρωμα και να πεταχτουν οι φλεβες σε κλασματα του δευτερολεπτου).
Στην τελικη μιλαμε για τον κορυφαιο στην Ευρωπη για την περσινη σεζον που πηρε Ευρωπαικο με αυτον τον εντυπωσιακο τροπο απεναντι στους καλυτερους χωρις 2 απο τα σπουδαιοτερα αμυντικα οπλα του(Μαντζαρης και Ντορσι) και που παραλιγο να παει το Μαρουσι(αφησε τον Ομπραντοβιτς απο κατω στο Τοπ 16) με μπατζετ ουτε ενα εκ.ριο στους 8 της Ευρωλιγκα σε ομιλο με Παο Μπαρτσελονα και Παρτιζαν.
Επισης δεν πιστευω οτι υπαρχει αλλος προπονητης με την αξια του κοουτς περαν 2-3 που ειναι χρονια στον χωρο και που θα μπορουσαν αν κοουτσαρανε μια ομαδα να κανουν αυτα που εκανε η ομαδα με τις ατυχιες που ειχε.Δεν νομιζω οτι η Ρεαλ χωρις Σερχι-Ρουντυ(οπως ελειπε Σπανουλης-Λο σε εμας στα πιο κρισιμα και φυσικα Περπερογλου τωρα και Πριντεζης πιο πριν) να κανε εστω και 5 νικες στον ομιλο αυτο.Ουτε πιστευω οτι η Μπαρτσελονα αν ειχε 2-3 απουσιες σχεδον στο μεγαλυτερο μερος της σεζον θα εβγαινε πρωτη.Εδω περσι λυγισε σε φαιναλ 4 χωρις τον Τζαουαι(!!!) και τον Μαικλ.
Οσον αφορα τις επιλογες ξενων ειναι αρκετα καλες αν αναλογιστει κανεις οτι καποτε ετριβε και καθαριζε τον παγκο ο Κεσελ και ειχαμε για δευτεροτριτο ψηλο τον Λαζο(!!!).
Δεν το συζητω καν για Ντανστον (δεν υπαρχει πλεον κανεις να αμφιβαλλει για αυτον).Και ο Πετγουει ειναι πολυ καλος στην σειρα και ο Λοτζεσκι προσπαθει να βγει ως μπροσταρης και ας μην ειναι αυτος ο ρολος του και ο Παπαπετρου ειναι πιο ταλαντουχος απο τον Παπανικολαου και αυτο θα φανει στην πορεια μιας και μπηκε με την μια στα βαθεια.

Αν ειχε μπατζετ 40 εκριων που εχει η Τσσκα και 30 που εχει η Ρεαλ και η Μπαρτσελονα θα ημασταν πιο απολυτοι στην κριτικη μας φυσικα.

Κατα τα αλλα εννοειται οτι αγαπας την ομαδα.Και φετος το δειχνει ο κοσμος και στην πραξη περισσοτερο απο ποτε.Αυριο ολοι χειροκροτημα μεχρι αηδιας οτι αποτελεσμα και να φερει η ομαδα μας.
Air Kef
QUOTE(redleg7 @ Apr 22 2014, 14:51 ) *
Να ψαχτει να του υπογραψει πολυετες.Δεν ειναι βλακες οι Ισπανοι που εμπιστευονται και τον Πασκουαλ και τον Λασο εστω και αν στην Ευρωπη παραμενουν ατιτλοι.Εστω και αν ο πρωτος σε 7 χρονια παρουσιας μετραει ενα ευρωπαικο τιτλο την στιγμη που εχεις παρει 2 σερι και μετρας 4 στα 5 τελευταια φαιναλ φορ,3 τελικους στα τελευταια 4 χρονια και 9 σερι προκρισεις στην 8δα της διοργανωσης.
Ναι οντως εχει και νεκρα διαστηματα οπως ολοι.Εχει και νευρακια και καλα κανει οπως εχουν ολοι οι προπονητες(Ιβκοβιτς και Ομπραντοβιτς μας δειξανε πως μπορει ευκολα να παρει το ανθρωπινο δερμα το μελιτζανι χρωμα και να πεταχτουν οι φλεβες σε κλασματα του δευτερολεπτου).
Αν ειχε μπατζετ 40 εκριων που εχει η Τσσκα και 30 που εχει η Ρεαλ και η Μπαρτσελονα θα ημασταν πιο απολυτοι στην κριτικη μας φυσικα.

Κατα τα αλλα εννοειται οτι αγαπας την ομαδα.Και φετος το δειχνει ο κοσμος και στην πραξη περισσοτερο απο ποτε.Αυριο ολοι χειροκροτημα μεχρι αηδιας οτι αποτελεσμα και να φερει η ομαδα μας.



Βασικά πιστεύω οτι ο Λάσο δεν θα συνεχίσει του χρόνου, αυτό που βλέπουμε σε αυτην την σειρά δεν ειναι ομάδα.


QUOTE
στην Ευρωλιγκα Ο ΛΟ που αναφερεται διαρκως ο τραυματισμος του (δικαως λογω της αξιας του) και στην ΠΟΛΗ το 12
τραυματιας ηταν αλλα μια χαρα την σηκωσαμε την κουπα και στο Λονδινο περυσι ο ματζαρης ηταν εξω με χιαστο !!


Ναι, άλλο να λείψει για ένα-δύο ματς, άλλο να χαθεί για όλη την σεζόν ένας τόσο βασικός παίκτης. Κι ο Μάτζαρης πέρσι ήταν βασικότατη απώλεια, επειδή τα καταφέραμε δεν σημαίνει ότι δεν έλειψε. Στους τελικούς με ΠΑΟ πχ. κρα καναμε να έπαιζε.

Ο Ολυμπιακός φέτος δεν ειχε απλά προβλήματα τραυματισμών, μετά την Γαλατά που έχασε 2-3 παίκτες μαζί για όλη την σεζόν είχε τρομερά setbacks ως ομάδα από τους τραυματισμούς βασικών.

Πραγματικά πιστεύω ότι αν περάσουμε Φ4 και δεν έχουμε αλλους τραυματισμούς μέχρι εκεί, θα είμαστε απόλυτο φαβορί, καθώς η ομάδα έχει να δουλέψει πλήρης και απερίσπαστη από τον Δεκέμβρη και παρόλα αυτά δείχνει ακόμα δυνατή.
redleg7
QUOTE (Air Kef @ Apr 22 2014, 15:11 ) *
Βασικά πιστεύω οτι ο Λάσο δεν θα συνεχίσει του χρόνου, αυτό που βλέπουμε σε αυτην την σειρά δεν ειναι ομάδα.

Επειδη οι Ισπανοι δεν με εχουν συνηθισει σε τετοιες ενεργειες γι αυτο το αναφερω.Δεν το αποκλειω παντως σε περιπτωση αποτυχιας να απομακρυνθει.Υπαρχει μεγαλη πιεση στην Ρεαλ για καποια ευρωπαικη διακριση σε αντιθεση με την Μπαρτσελονα που εξασφαλιζει σταθερα τα τελευταια χρονια την συμμετοχη της στο φαιναλ φορ και μετραει και ενα τιτλο το 2010.
Ακομα παντως και ο Μεσινα με το μπατζετ που εχει να διαχειριστει(καθως εχουν γινει καποιες τραγικες επιλογες παιχτων) και με τοσες κατραπακιες(εχασε τον τιτλο ακομα και με Κιριλενκο και Σβεντ στην συνθεση της ομαδας του ενω φετος αποκλειστηκε ακομα και απο ομαδα με μπατζετ 2 εκ.ριων ευρω στο Κυπελλο Ρωσιας)δεν ακουγεται τιποτα για αντικατασταση του.
Ο Ολυμπιακος εχει προπονητη που ειναι μεγαλης αξιας,αρκετα νεος ηλικιακα που εχει να δωσει παρα πολλα στον χωρο και μπορει να βελτιωθει ακομα περισσοτερο.Δεν πρεπει να παιζουμε με τετοια πραγματα.
Air Kef
QUOTE(redleg7 @ Apr 22 2014, 15:23 ) *
.
Ακομα παντως και ο Μεσινα με το μπατζετ που εχει να διαχειριστει(καθως εχουν γινει καποιες τραγικες επιλογες παιχτων) και με τοσες κατραπακιες(εχασε τον τιτλο ακομα και με Κιριλενκο και Σβεντ στην συνθεση της ομαδας του



Γκουχ, ο Καζλάουσκας ήταν, γκουχ. tongue.gif
aionio talento
QUOTE(redleg7 @ Apr 22 2014, 11:51 ) *
Να ψαχτει να του υπογραψει πολυετες.Δεν ειναι βλακες οι Ισπανοι που εμπιστευονται και τον Πασκουαλ και τον Λασο εστω και αν στην Ευρωπη παραμενουν ατιτλοι.Εστω και αν ο πρωτος σε 7 χρονια παρουσιας μετραει ενα ευρωπαικο τιτλο την στιγμη που εχεις παρει 2 σερι και μετρας 4 στα 5 τελευταια φαιναλ φορ,3 τελικους στα τελευταια 4 χρονια και 9 σερι προκρισεις στην 8δα της διοργανωσης.
Ναι οντως εχει και νεκρα διαστηματα οπως ολοι.Εχει και νευρακια και καλα κανει οπως εχουν ολοι οι προπονητες(Ιβκοβιτς και Ομπραντοβιτς μας δειξανε πως μπορει ευκολα να παρει το ανθρωπινο δερμα το μελιτζανι χρωμα και να πεταχτουν οι φλεβες σε κλασματα του δευτερολεπτου).
Στην τελικη μιλαμε για τον κορυφαιο στην Ευρωπη για την περσινη σεζον που πηρε Ευρωπαικο με αυτον τον εντυπωσιακο τροπο απεναντι στους καλυτερους χωρις 2 απο τα σπουδαιοτερα αμυντικα οπλα του(Μαντζαρης και Ντορσι) και που παραλιγο να παει το Μαρουσι(αφησε τον Ομπραντοβιτς απο κατω στο Τοπ 16) με μπατζετ ουτε ενα εκ.ριο στους 8 της Ευρωλιγκα σε ομιλο με Παο Μπαρτσελονα και Παρτιζαν.
Επισης δεν πιστευω οτι υπαρχει αλλος προπονητης με την αξια του κοουτς περαν 2-3 που ειναι χρονια στον χωρο και που θα μπορουσαν αν κοουτσαρανε μια ομαδα να κανουν αυτα που εκανε η ομαδα με τις ατυχιες που ειχε.Δεν νομιζω οτι η Ρεαλ χωρις Σερχι-Ρουντυ(οπως ελειπε Σπανουλης-Λο σε εμας στα πιο κρισιμα και φυσικα Περπερογλου τωρα και Πριντεζης πιο πριν) να κανε εστω και 5 νικες στον ομιλο αυτο.Ουτε πιστευω οτι η Μπαρτσελονα αν ειχε 2-3 απουσιες σχεδον στο μεγαλυτερο μερος της σεζον θα εβγαινε πρωτη.Εδω περσι λυγισε σε φαιναλ 4 χωρις τον Τζαουαι(!!!) και τον Μαικλ.
Οσον αφορα τις επιλογες ξενων ειναι αρκετα καλες αν αναλογιστει κανεις οτι καποτε ετριβε και καθαριζε τον παγκο ο Κεσελ και ειχαμε για δευτεροτριτο ψηλο τον Λαζο(!!!).
Δεν το συζητω καν για Ντανστον (δεν υπαρχει πλεον κανεις να αμφιβαλλει για αυτον).Και ο Πετγουει ειναι πολυ καλος στην σειρα και ο Λοτζεσκι προσπαθει να βγει ως μπροσταρης και ας μην ειναι αυτος ο ρολος του και ο Παπαπετρου ειναι πιο ταλαντουχος απο τον Παπανικολαου και αυτο θα φανει στην πορεια μιας και μπηκε με την μια στα βαθεια.

Αν ειχε μπατζετ 40 εκριων που εχει η Τσσκα και 30 που εχει η Ρεαλ και η Μπαρτσελονα θα ημασταν πιο απολυτοι στην κριτικη μας φυσικα.

Κατα τα αλλα εννοειται οτι αγαπας την ομαδα.Και φετος το δειχνει ο κοσμος και στην πραξη περισσοτερο απο ποτε.Αυριο ολοι χειροκροτημα μεχρι αηδιας οτι αποτελεσμα και να φερει η ομαδα μας.



Μονο με τα μπατζετ δεν νικας ! Η ομαδα πηρε 2 φορες το τροπαιο εχοντας γυρω στα 10 12 εκ. (ετησιως) και τις 2 χρονιες
ενω με τα διπλασια και παραπανω λεφτα το 2010 με τον γιαννακη εχασε με 19 ποντους στον τελικο απο Μπαρτελονα !!!
θυμιζω εν ταχει τσιλντρες 7εκ. Κλειζα 5 εκ παπαλουκας 3 εκ κλπ κλπ κλπ !

Οσο για μπαρτζωκα ΕΠΙΜΕΝΩ οτι δεν . . Η επιτυχια του Λονδινου ''πιστωνεται'' στον ιδιο ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ !! οποιος πει το αντιθετο
ειναι το λιγοτερο αφελης !!! Αυτος εκανε προετοιμασια αυτος ηταν καθε μερα στο γηπεδο 10 μηνες αυτος ''κατεβασε''
την ομαδα σε καμια 60ρια ματς αυτος Ευθυνεται για ολες τις καλες και τις κακες στιγμες της περυσινης ομαδας ! και για
οποιον το ξεχναει ειναι κατοχος την τιμητικοτατης διακρισης να ειναι ο μονος Ελληνας προπονητης που κατεκτησε Ευρωλιγκα !

Η ομαδα περυσι ειχε 2 ξενους που δεν ηταν επιλογες του (Χαινς Αντιτς) αλλα του Σοφου ! και εναν Ελληνα τον οποιο δεν τον
εφερε ο Ντουντα (Παπανικολαου) αλλα αυτος τον καθιερωσε (οπως και σλουκα) θυμιζω οτι με ΔΡΑΚΟ ο ενας ηταν μονιμως
εκτος 12αδας και ο αλλος δανεικος σε ΑΡΗ !!

Φετος που ολοι οι παικτες ξενοι ελληνες κοινοτικοι ειναι ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ επιλογες το αποτελεσμα ειναι ΜΕΤΡΙΟ εφτασε τελος
Απριλη για να κανει μια σπουδαια Νικη (ΡΕΑΛ εχθες) Με Barca - Armani 0 - 4 με τις εμφανισεις σε Μιλανο και Βαρκελωνη
να ειναι το λιγοτερο ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΕΣ !!! Ενας τιτλος (κυπελλο) εχει ηδη απολεσθει και στην Α1 αγκομαχας να νικας ομαδες
τυπου ΝΕΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ και χανεις ΑΠΟ ΚΑΟ ΔΡΑΜΑΣ !!!!

Για την μη πρωτια δεν εχει ευθυνη γιατι ''κουβαλαει'' το -2 απο τις περυσινες ΑΝΟΗΣΙΕΣ ανεγκεφαλων στο Σ.Ε.Φ.

Η δε επιλογη να παρει τωρα ψηλο (Σερμαντινι) αντι γκαρντ ειναι ΑΝΕΞΗΓΗΤΗ ειδικα βλεποντας κολινς κατσιβελη να παιζουν
5 λεπτα στα ματς και οι 2 μαζι !!! και σπανουλη να τραβαει κουπι μονος του !! Αληθεια ο ΚΑΒΒΑΔΑΣ ναι μεν δεν μπορει να
βοηθησει αμεσα αλλα για ποιο λογο αγοραστηκε ????

Επισης σε 7 μηνες οι παικτες που εχουν ''πατησει'' παρκε φτανουν στον μαγικο αριθμο των 20 !! (11 ελληνες 9 ξενοι - κοινοτικοι) τετοιος αριθμος ειναι πολυ μεγαλος για το αθλημα που παιζεται με τα ΠΟΔΙΑ !! γιατι για μπασκετ. . . .
redleg7
QUOTE (aionio talento @ Apr 22 2014, 15:26 ) *
Μονο με μπατζετ δεν νικας ! Η ομαδα πηρε 2 φορες το τροπαιο εχοντας γυρω στα 10 12 εκ. (ετησιως) και τις 2 χρονιες
ενω με τα διπλασια και παραπανω λεφτα το 2010 με τον γιαννακη στον τελικο εχασε με 19 ποντους στον τελικο !!!
θυμιζω εν ταχει τσιλντρες 7εκ. Κλειζα 5 εκ παπαλουκας 3 εκ κλπ κλπ κλπ !


20 εκρια ευρω εχει μπατζετ η ομαδα ομως κατανοω το σκεπτικο σου και δεν διαφωνω καπου εδω.

QUOTE (aionio talento @ Apr 22 2014, 15:26 ) *
Οσο για μπαρτζωκα ΕΠΙΜΕΝΩ οτι δεν . . Η επιτυχια του Λονδινου ''πιστωνεται'' στον ιδιο ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ !! οποιος πει το αντιθετο
ειναι το λιγοτερο αφελης !!! Αυτος εκανε προετοιμασια αυτος ηταν καθε μερα στο γηπεδο 10 μηνες καθε μερα αυτος ''κατεβασε''
την ομαδα σε καμια 60ρια ματς αυτος Ευθυνεται για ολες τις καλες και κα τις κακες στιγμες της περυσινης ομαδας ! και για
οποιος το ξεχναει ειναι κατοχος την τιμητικοτατης διακρισης να ειναι ο μονος Ελληνας προπονητης που κατεκτησε Ευρωλιγκα !


Οντως πιστωνεται αποκλειστικα σε αυτον η περσινη επιτυχια.Οποιος λεει το αντιθετο δεν ειναι απλα αφελης αλλα πλησιαζει και στα ορια της γραφικοτητας.

QUOTE (aionio talento @ Apr 22 2014, 15:26 ) *
Η ομαδα περυσι ειχε 2 ξενους που δεν ηταν επιλογες του (Χαινς Αντιτς) αλλα του Σοφου ! και εναν Ελληνα τον οποιο δεν τον
εφερε ο Ντουντα (Παπανικολαου) αλλα αυτος τον καθιερωσε (οπως και σλουκα) θυμιζω οτι με ΔΡΑΚΟ ο ενας ηταν μονιμως
εκτος 12αδας και ο αλλος δανεικος σε ΑΡΗ !!


Σε αυτο δεν ευθυνεται ο Μπαρτζωκας.Η ομαδα ειχε κατακτησει ενα επικο τιτλο το 2012 και επρεπε ο κορμος να παραμεινει ο ιδιος και ετσι εγινε.Εκανε και μια τρομερη προσθηκη στο 3 την στιγμη που παιζαμε με ενα τριαρι το 2011/2012 τον Κεσελ.
Ο Ιβκοβιτς αναγκαστικα πηγε με το πλανο αυτο.Δεν μπορουσε να κανει αλλιως.Αλλωστε ειναι εξπερ να δουλευει με νεα παιδια την βελτιωση αρκετων την πιστωνεται και ο Αγγελου που δουλεψε αποκλεστικα με Σλουκα-Μαντζαρη-Παπανικολαου και βοηθησε στο να κανουν το απαραιτητο step up.Ο Χαινς ηταν επιλογη Αγγελου.Ο ιδιος ο Ιβκοβιτς το εχει αναφερει.Ο Αντιτς δικη του οπως δικες του ηταν οι επιλογες του Ντορσι αλλα και των Χαουαρντ και Λουκας στην αρχη της σεζον.


QUOTE (aionio talento @ Apr 22 2014, 15:26 ) *
Φετος που ολοι οι παικτες ξενοι ελληνες κοινοτικοι ειναι ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ επιλογες το αποτελεσμα ειναι ΜΕΤΡΙΟ εφτασε τελος
Απριλη για να κανει μια σπουδαια Νικη (ΡΕΑΛ εχθες) Με Barca - Armani 0 - 4 με τις εμφανισεις σε Μιλανο και Βαρκελωνη
να ειναι το λιγοτερο ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΕΣ !!! Ενας τιτλος (κυπελλο) εχει ηδη απολεσθει και στην Α1 αγκομαχας να νικας ομαδες
τυπου ΝΕΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ και χανεις ΑΠΟ ΚΑΟ ΔΡΑΜΑΣ !!!!


Διαφωνω.Οσο ο Ολυμπιακος ηταν πλήρης με τον Λο στην συνθεση του και με υγιη την υπολοιπη ομαδα ηταν αηττητος.Η πρωτη ηττα ηρθε με τον Παναθηναικο στο σπιτι του με αποντες Πετγουει και Λο.Και μιλαμε για το Κυπελλο Ελλαδας δηλαδη ενταξει δεν χρειαζεται καν σχολιασμο.Αλλου εχει φαιναλ 8 και εχει και μια αιγλη ο θεσμος.Εδω για ποια αιγλη μιλαμε για τις φωτοβολιδες στο κεφαλι του Χαινς και του Κατσιβελη??

Και φυσικα ηταν η εποχη που ειχαν ξεκινησει οι πρωτες ατυχιες στην ομαδα (κηλη Πετγουει,εξαρθρωση ωμου Σιμονς και τιμωριες Μπεγκιτς-Πριντεζη στην Ευρωλιγκα με αποτελεσμα να επιβαρυνονται αλλοι παιχτες οπως Περπερογλου και Λοτζεσκι και ο Ντανστον που επαιζε μονος του στο 5).Εχει κανει εξαιρετικα ματς ο Ολυμπιακος δεδομενου τις ατυχιες που ειχε.Πεταξε 95 στην πληρη τοτε Φενερ χωρις 2 Αμερικανους οσο η Φενερ ηταν σε πολυ καλο φεγγαρι και εβαζε κατι 30 ρες στην Τσσκα ενω στο Παλαου πηγε χωρις Σπανουλη-Λο-Πριντεζη και με ανετοιμο Περπερογλου και εχασε στο τελευταιο δεκαλεπτο απο τα τραβηγμενα σουτ του Ολεσον.Με την Φενερ στην Τουρκια και με την Μιλανο στο Σεφ εχασε στο καλαθι.Με την Μιλανο εχασε απο καλαθι απο τα 8 μετρα σε ματς που καναμε επικη ανατροπη με σερι 12-1 στο τεταρτο δεκαλεπτο με παιχτες να μασανε σιδερα.Και στα 2 ματς απουσιαζε παλι ο Σπανουλης.
Μετα την ηττα στο Παλαου η ομαδα επρεπε να κανει το 4χ4 που λιγοι το πιστευαν.Ξαφνικα σκαει η ειδηση οτι θα πορευτει σε ματς do or die χωρις το βασικο 4ρι και 3ρι του.Αποτελεσμα?4Χ4 με πολυ καλο μπασκετ.Και δεν μπορω να ακουω σιγα τις ομαδες που παιξαμε.Η Μαλαγα εχει 2 νικες με την Μπαρτσα και κερδισε και τον Παο,η Κουτσα κερδισε τον Παο και την Μπαρτσα(2 φορες φετος ,η μια ηταν στο πρωταθλημα) και τελευταια αγωνιστικη με 3 βασικοτατες απουσιες εβαλες και τον Παο απο κατω στον ομιλο.Ποσες ομαδες με αυτη την ψυχολογια θα κανανε το απολυτο????
Ποσες ομαδες θα ανετρεπαν περσι το 1-3 στο Τοπ 16 με την Σιενα στο 5-0 και την Μπαρτσελονα το ιδιο και να βαζει την πρωτη απο κατω και να παιρνει το πλεονεκτημα??Στο κομματι αυτο ειναι κορυφη ο κοουτς.


Ξαναλεω με βαση τις απουσιες που ειχε ο Ολυμπιακος αν επαιζε η Μπαρτσελονα και η Ρεαλ με αντιπαλους αυτες τις ομαδες δεν θα κανανε ουτε 4-5 νικες.Θελει να εχεις προπονητη που να εχει ταλεντο και γκατς για να διαχειρστει μια τετοια κατασταση οπως αυτη που βιωνει φετος ο Μπαρτζωκας στην ομαδα.Το αποτελεσμα σε γενικες γραμμες ειναι κατι παραπανω απο θετικο και φυσικα οι επιλογες κρινονται παραπανω απο επιτυχημενες απο καθε αποψη.
Οσον αφορα τις ηττες απο Καοδ σιγα το θεμα.
Και με τον Ντουντα χασαμε απο τον ΒΑΟ και ο Παο εχασε απο τον Ικαρο περσι και απο την Καβαλα προπερσι.Μια τετοια ηττα την κανεις μεσα στην σεζον.Φαινομενα Κηφισιας ειναι γιατι η ομαδα αποδεκατιστηκε και τραβουσαν ολοι μα ολοι 30λεπτα ακομα και στην Α1 με χαρακτηριστικοτερο τον Σπανουλη.Οποιος εχει παιξε εστω και σε ημι επαγγελματικο επιπεδο καταλαβαινει τι εννοω.




QUOTE (aionio talento @ Apr 22 2014, 15:26 ) *
Ηδε επιλογη να παρει τωρα ψηλο (Σερμαντινι) αντι γκαρντ ειναι ΑΝΕΞΗΓΗΤΗ ειδικα βλεποντας κολινς κατσιβελη να παιζουν
5 λεπτα στσα ματς και οι 2 μαζι !!! και σπανουλη να τραβαει κουπι μονος του !! Αληθεια ο ΚΑΒΒΑΔΑΣ να μεν δεν μπορει να
βοηθησει αμεσα αλλα για ποιο λογο αγοραστηκε ????

Επισης σε 7 μηνες οι παικτες που εχουν ''πατησει'' παρκε φτανουν στον μαγικο αριθμο των 20 !! (11 ελληνες 9 ξενοι - κοινοτικοι) τετοιος αριθμος ειναι πολυ μεγαλος για το αιθλημα που παιζεται με τα ΠΟΔΙΑ !! γιατι για μπασκετ. . . .


Στις επιτυχιες του πιστωνεται η αποκτηση Περπερογλου.Οχι μονο η αποκτηση του αλλα και η εξελιξη του σαν παιχτη.Φετος ειναι ο καλυτερος Ελληνας sf και επισης πιστωνεται την εξελιξη του Μαντζαρη με τον οποιο δουλευει ατελειωτα την φετινη σεζον για να καλυψει το περσινο χαμενο εδαφος.
Επισης πιστωνεται την αποκτηση του Παπαπετρου και την εμμονη και επιμονη που εδειξε στον συγκεκριμενο.Μιλαμε για ενα παιχτη με τεραστιο ταλεντο που μπορει καποιοι να πουν οτι δεν τον εβαζε νωριτερα αλλα η μεταβαση για τετοιους αθλητες πρεπει παντα να ειναι ομαλη.Ξερει καλυτερα απο τον καθενα μας το τι βλεπει στις προπονησεις ο κοουτς και ποτε πρεπει να μπει στα βαθεια.
Εκανε προσπαθεια να παρει γκαρντ.Ομως την εποχη που εκανε ολοι οι καλοι γκαρντ (πλην Χακετ που ο Μινουτσι θα εδινε μονο στην Μιλανο λογω εξαιρετικων σχεσεων βλ και Μος) ηταν καπαρωμενοι.Εκανε προταση για εξαγορα του μπαι αουτ σε Ντε Μαρκυος Νελσον και στον Κουκ και οι ομαδες τους απαντησαν αρνητικα.
Ο Καββαδας αποκτηθηκε για τεταρτος ψηλος μια εποχη που η φροντ λαιν ειχε αποδεκατιστει απο τραυματισμους και δεν εφταναν οι παιχτες ουτε για προπονηση.
Επισης ο κοουτς πιστωνεται την αποκτηση του Χριστοδουλου που ειναι οτι σπουδαιοτερο υπαρχει στις μικρες ηλικιες.Την στιγμη που τον εβαζαν να επιλεξει αναμεσα σε Λαρεντζακη Μποχωριδη εκεινος ηταν κατηγοριματικος.
Ο αριθμος των παιχτων που αναφερεις ειναι και αποτελεσμα των τραυματισμων και οτι επρεπε καποιες απουσιες να καλυφθουν αμεσα γιατι τα ματς ηταν ασταματατητα σχεδον ανα 2-3 μερες καθε βδομαδα.
Σε γενικες γραμμες ειναι ενας εξαιρετικος τεχνικος που σε τετοια ηλικια θαμπωσε περσι την Ευρωπη με τον πλεον επιβλητικο τροπο χωρις 2 αμυντικα υπεροπλα οπως ειπα και προηγουμενως και που φετος με βαση τις ατυχιες που ειχε η ομαδα αλλοι ¨προπονηταραδες¨ θα τα ειχαν κανει πανω τους και θα ειχαν σηκωσει λευκη πετσετα.
Ηδη την εχουν σηκωσει τεχνικοι με μπατζετ μεγαλυτερα απο αυτα του Ολυμπιακου που με βαση αυτα που διεθεσαν κανανε τραγικες επιλογες.
Σκεψου να ειχαν να διαχειριστουν αρκετα λιγοτερα.
Σωστα τον στηριζει ολος (ο υγιης εστω) Ερυθρολευκος κοσμος.Δεν ειναι δυνατον καθε χρονο η ομαδα να συμμετεχει σε φαιναλ 4 ομως και αν φετος δεν τα καταφερει θα εχει γινει υστερα απο τρελη προσπαθεια των παιδιων και με πολυ ψηλα το κεφαλι και μαλιστα απο μια ομαδα οπως η Ρεαλ που διψαει για ευρωπαικη διακριση μετα απο 20 χρονια.Αν η ομαδα παει σε πεμπτο ματς φαβορι δεν θα υπαρχει.Αν περασει θα καταφερει κατι που δεν καταφερε ποτε καμια ομαδα(να γυρισει σειρα απο 2-0) και αν οχι θα πεσει οπως του αξιζει.Το θεμα ειναι αν γινεται να παει η σειρα σε πεμπτο ματς.
Θεωρητικα γιατι ουσιαστικα δεν θα πεσει ποτε η ομαδα αυτη.
Θα συνεχισει για παρα παρα πολυ καιρο να μας κανει υπερηφανους.
assistant
Νομιζω οτι πρεπει να κανουμε μια κρουση στον φιλτοντζακσον.......αντε εναν ποποβιτς βρε αδερφε......νομιζουμε οτι οι προπονητες σφαζονται στα ποδια μας ποιος θα πρωτοερθει με 400χιλ.μισθο,10 εκ.μπατζετ και 1.000.000 βησιγοτθους να ασκουν κριτικη και να γκρινιαζουν....εδω στη μπαλα καταφεραμε να μουρλανουμε Βαλβερδε και Μιτσελ που ηρθαν απω μια ανωτερη ποδοσφαιρικη κουλτουρα.....τακτικα ο Μπαρτζωκας ειναι απ τους καλυτερους Ευρωπαιους το βλεπουμε δεν το βλεπουμε......ποιος να ερθει δηλαδη;;;;;o Σιμονε ο Πιανιτζιανι που τα κανε ροιδο στη Φενερ;;;;;ο Μπλατ που με αντιστοιχα μπατζετ με μας δυσκολευεται να βαλει τη Μακαμπι σ ενα φαιναλ-4 κι ακομα χειροτερα να της δωσει μια αγωνιστικη ταυτοτητα;;;;;;;μηπως ο Μεσινα που η ομαδα του στο 2ο χρονο του και μ ενα καραβι λεφτα για μπατζετ παιζει ενα πραγματικα αθλιο μπασκετ;;;;το Λασο με τη φοβερη ειδικα στην αμυνα τακτικη του;;;;;;;κυριοι να λετε μονο μη μας κανει κανα χουνερι ο Μπαρτζωκας και φυγει απο μονος του γιατι προπονητες με τις δικες του ικανοτητες και τις συνθηκες κατω απ τις οποιες δουλευει δε βρισκονται καθε μερα.....χωρις να σημαινουν ολα αυτα οτι δεν ειναι κι αυτος ανθρωπος και δεν κανει λαθη.Κανει και μαλιστα πολλα αλλα μαθαινει απ αυτα και γινεται καλυτερος....νομιζω οτι η ζυγαρια ομως γερνει πολυ προς τα θετικα του παρα στα αρνητικα του....αυτα.
rankin
Ο Μπαρτζώκας στα δικά μου μάτια ειναι εξαιρετικός.
Υστερεί κάπως στην επιλογή ξένων, αλλά για το μπατζετ του, δε μπορει να παει να χτυπησει παιχτες που να ειναι πρωτη μουρη.

Απο εκει και πέρα, κάπου έχει χάσει την ψυχολογία με τον Παναθηναικο. Εκει πρεπει να κάνει υπέρβαση.

Σαν προπονητής πάντως, τεχνικά αλλά και η δουλειά που κάνει στη προπονηση ειναι εξαιρετική και αυτό φαίνεται.

Αυτό που δεν ξέρω, ειναι τις σχέσεις του με τους παίχτες.. Το κλίμα στα αποδυτήρια. Για μενα αυτο ειναι το μεγάλο ζητούμενο. Αν και εκει τα πράγματα ειναι καλά, δεν βλέπω λόγο να αρχίσουμε να ψάχνουμε προπονητές... Κρατήστε τον άνθρωπο και δώστε του τα κλειδιά της ομάδας.. Υπάρχει μέλλον
redleg7
QUOTE (assistant @ Apr 22 2014, 16:21 ) *
Νομιζω οτι πρεπει να κανουμε μια κρουση στον φιλτοντζακσον.......αντε εναν ποποβιτς βρε αδερφε......νομιζουμε οτι οι προπονητες σφαζονται στα ποδια μας ποιος θα πρωτοερθει με 400χιλ.μισθο,10 εκ.μπατζετ και 1.000.000 βησιγοτθους να ασκουν κριτικη και να γκρινιαζουν....εδω στη μπαλα καταφεραμε να μουρλανουμε Βαλβερδε και Μιτσελ που ηρθαν απω μια ανωτερη ποδοσφαιρικη κουλτουρα.....τακτικα ο Μπαρτζωκας ειναι απ τους καλυτερους Ευρωπαιους το βλεπουμε δεν το βλεπουμε......ποιος να ερθει δηλαδη;;;;;o Σιμονε ο Πιανιτζιανι που τα κανε ροιδο στη Φενερ;;;;;ο Μπλατ που με αντιστοιχα μπατζετ με μας δυσκολευεται να βαλει τη Μακαμπι σ ενα φαιναλ-4 κι ακομα χειροτερα να της δωσει μια αγωνιστικη ταυτοτητα;;;;;;;μηπως ο Μεσινα που η ομαδα του στο 2ο χρονο του και μ ενα καραβι λεφτα για μπατζετ παιζει ενα πραγματικα αθλιο μπασκετ;;;;το Λασο με τη φοβερη ειδικα στην αμυνα τακτικη του;;;;;;;κυριοι να λετε μονο μη μας κανει κανα χουνερι ο Μπαρτζωκας και φυγει απο μονος του γιατι προπονητες με τις δικες του ικανοτητες και τις συνθηκες κατω απ τις οποιες δουλευει δε βρισκονται καθε μερα.....χωρις να σημαινουν ολα αυτα οτι δεν ειναι κι αυτος ανθρωπος και δεν κανει λαθη.Κανει και μαλιστα πολλα αλλα μαθαινει απ αυτα και γινεται καλυτερος....νομιζω οτι η ζυγαρια ομως γερνει πολυ προς τα θετικα του παρα στα αρνητικα του....αυτα.

+ απειρο.

Ο Ελληνας το εχει γενικα στο αιμα του (και αναφερομαι γενικα)να κραζει και να κανει περα τα οποια προβληματα τα οποια θεωρει δικαιολογιες.Οταν ερθει η στιγμη να υποδειξουν ενα ονομα που θα ειχε τα γκατς να αντικαταστησει αυτον που πυροβολουν δεν εχουν να σου υποδειξουν καποιον.Στην Ευρωπη υπαρχουν ελαχιστοι πραγματικα ταλαντουχοι προπονητες και ενας απο αυτους ανηκει στην ομαδα μας.Αν η διοικηση δεν κανει σε αυτον τον προπονητη πολυετες ανεξαρτητως τα αποτελεσματα της ομαδας και δεν τον αφησουν(ευτυχως για μας ειναι μυαλωμενοι ανθρωποι και το πραττουν)να δουλεψει σε βαθος χρονου θα μιλαμε για εγκλημα.
aionio talento
QUOTE(assistant @ Apr 22 2014, 13:21 ) *
Νομιζω οτι πρεπει να κανουμε μια κρουση στον φιλτοντζακσον.......αντε εναν ποποβιτς βρε αδερφε......νομιζουμε οτι οι προπονητες σφαζονται στα ποδια μας ποιος θα πρωτοερθει με 400χιλ.μισθο,10 εκ.μπατζετ και 1.000.000 βησιγοτθους να ασκουν κριτικη και να γκρινιαζουν....εδω στη μπαλα καταφεραμε να μουρλανουμε Βαλβερδε και Μιτσελ που ηρθαν απω μια ανωτερη ποδοσφαιρικη κουλτουρα.....τακτικα ο Μπαρτζωκας ειναι απ τους καλυτερους Ευρωπαιους το βλεπουμε δεν το βλεπουμε......ποιος να ερθει δηλαδη;;;;;o Σιμονε ο Πιανιτζιανι που τα κανε ροιδο στη Φενερ;;;;;ο Μπλατ που με αντιστοιχα μπατζετ με μας δυσκολευεται να βαλει τη Μακαμπι σ ενα φαιναλ-4 κι ακομα χειροτερα να της δωσει μια αγωνιστικη ταυτοτητα;;;;;;;μηπως ο Μεσινα που η ομαδα του στο 2ο χρονο του και μ ενα καραβι λεφτα για μπατζετ παιζει ενα πραγματικα αθλιο μπασκετ;;;;το Λασο με τη φοβερη ειδικα στην αμυνα τακτικη του;;;;;;;κυριοι να λετε μονο μη μας κανει κανα χουνερι ο Μπαρτζωκας και φυγει απο μονος του γιατι προπονητες με τις δικες του ικανοτητες και τις συνθηκες κατω απ τις οποιες δουλευει δε βρισκονται καθε μερα.....χωρις να σημαινουν ολα αυτα οτι δεν ειναι κι αυτος ανθρωπος και δεν κανει λαθη.Κανει και μαλιστα πολλα αλλα μαθαινει απ αυτα και γινεται καλυτερος....νομιζω οτι η ζυγαρια ομως γερνει πολυ προς τα θετικα του παρα στα αρνητικα του....αυτα.



Δεν καταλαβα οσον αφορα τις συνθηκες !! τι εννοεις ?? εχει δουλεψει ποτε κατω απο καλυτερες ??????? Στο μαρουσι Πανιωνιο
και Ολυμπια Λαρισας εχει δουλεψει ΜΗΝ ΤΡΕΛΛΑΘΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ !!!! Το γηπεδο ειναι ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ και φαινονται ΤΑ ΠΑΝΤΑ !!
και τα καλα και τα κακα !! Στο τελος της δευτερης ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗΣ σεζον του στον Λιμανι απο καποιους ΔΕΧΕΤΑΙ μια
αρντητικη κριτικη !! ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ?? Ο Ομπραντοβιτς εχει κατακτησει ΟΧΤΩ ΤΡΟΠΑΙΑ με 4 ομαδες σε 3 διαφορετικες χωρες
και ειναι μολις 54 ετων !!!!! Φετος που δεν πηγε καλα η ομαδα του τον ΞΕΣΚΙΣΑΝ ΣΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ !!! και θα αφεθει ''ανεγγιχτος''
ο ΜΠΑΡΤΖΩΚΑΣ ???? Πλακα κανουμε ??? Κατεκτησε Παναξια μια ευρωλιγκα Εχασε ενα κυπελλο εχασε (με 3-0) ενα
πρωταθλημα που στην σειρα των τελικων που κυριολεκτικα ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΜΑΣΤΑΝ Εχει χασει εφτα απο 10 ματς με ΠΑΟ -
περασε στο ντουκου η ιστορια με Φενερ το καλοκαιρι χρειαζεται ενα μικρο ΘΑΥΜΑ για να μπει στο f4 και δεν θα τον
κριτικαρουμε μην μας κανει κανενα . . . ΧΟΥΝΕΡΙ και . . ΦΥΓΕΙ ???? ΣΤΟ ΚΑΛΟ . . .
airg
O Mπαρτζωκας με τις φετινες ατυχιες, τραυματισμους, αστοχες διαγνωσεις και εχει μια ομαδα με 3 κοντους να χτυπαει στα ισια μια Ρεαλ "πανακριβη.
Για μενα το λαθος του ηταν που επεμενε το καλοκαιρι σε ενα πολυτιμο, αλλα γυαλινο παιχτη.
Μακαρι να βγω ψευτης (το εχω ξαναγραψει ) ο Λο ειναι τελειωμενος.

Μετα το 3ο ματς με Ρεαλ που εδειξε η ομαδα πως μπορει να γινει "κακια", νομιζω εχουμε κανει προβα για Ελληνικους τελικους.

Μπαρτζωκας δαγκωτο, με πολυετες συμβολαιο. Τα κλειδια της ομαδας στα χερια του.

Μεταγραφες: 2 κοντους, αναβαθμιση στο 3 Παπαπετρου, 3ο τριαρι Λοτζεσκι και μια θεση στο 5 αλλαγη.
Νομιζω οτι η ομαδα εχει ρολαρει για πολλα χρονια.
Slouky Luke
QUOTE (Anaz @ Apr 22 2014, 01:25 ) *
Τι εννοεις? Στις τελευταιες 2 επιθεσεις δεν ηταν ιδιες οι συνθηκες για να συνεχισει την τακτικη του φαουλ.
Στην πρωτη ημασταν στο +1 κι οχι στο +2.Και στη δευτερη ειχε μεινει πολυ λιγοτερος χρονος. Το 0/2 του Πετγουει αλλαξε αναγκαστικα τα σχεδια. Κατ'εμε ορθως επραξε ο κοουτς.


γι αυτές τις φάσεις έχεις δίκιο, λάθος το σχόλιό μου.

Άλλα το θέμα μου είναι το φάουλ στον Ρέγιες. Κι έγραψα γιατί πιο ψηλά
erwi grey
QUOTE(assistant @ Apr 22 2014, 22:21 ) *
Νομιζω οτι πρεπει να κανουμε μια κρουση στον φιλτοντζακσον.......αντε εναν ποποβιτς βρε αδερφε......νομιζουμε οτι οι προπονητες σφαζονται στα ποδια μας ποιος θα πρωτοερθει με 400χιλ.μισθο,10 εκ.μπατζετ και 1.000.000 βησιγοτθους να ασκουν κριτικη και να γκρινιαζουν....εδω στη μπαλα καταφεραμε να μουρλανουμε Βαλβερδε και Μιτσελ που ηρθαν απω μια ανωτερη ποδοσφαιρικη κουλτουρα.....τακτικα ο Μπαρτζωκας ειναι απ τους καλυτερους Ευρωπαιους το βλεπουμε δεν το βλεπουμε......ποιος να ερθει δηλαδη;;;;;o Σιμονε ο Πιανιτζιανι που τα κανε ροιδο στη Φενερ;;;;;ο Μπλατ που με αντιστοιχα μπατζετ με μας δυσκολευεται να βαλει τη Μακαμπι σ ενα φαιναλ-4 κι ακομα χειροτερα να της δωσει μια αγωνιστικη ταυτοτητα;;;;;;;μηπως ο Μεσινα που η ομαδα του στο 2ο χρονο του και μ ενα καραβι λεφτα για μπατζετ παιζει ενα πραγματικα αθλιο μπασκετ;;;;το Λασο με τη φοβερη ειδικα στην αμυνα τακτικη του;;;;;;;κυριοι να λετε μονο μη μας κανει κανα χουνερι ο Μπαρτζωκας και φυγει απο μονος του γιατι προπονητες με τις δικες του ικανοτητες και τις συνθηκες κατω απ τις οποιες δουλευει δε βρισκονται καθε μερα.....χωρις να σημαινουν ολα αυτα οτι δεν ειναι κι αυτος ανθρωπος και δεν κανει λαθη.Κανει και μαλιστα πολλα αλλα μαθαινει απ αυτα και γινεται καλυτερος....νομιζω οτι η ζυγαρια ομως γερνει πολυ προς τα θετικα του παρα στα αρνητικα του....αυτα.

Καλα δεν εχει και κακους παικτες ο Ολυμπιακος, γραφεις λες και προπονει το Μαρουσι και μας κανει τιμη που ειναι στην ομαδα.
Κατα πολλους ονοματα να μη λεμε η ομαδα ειναι καλυτερη απο την Αρμανι και βγηκε τελικα 3ος σε ομιλο που ειχε μονο ενα φοβητρο, την Μπαρτσελονα.
Εκανε πολλα λαθη στο τοπ 16 μη τα ξεχναμε: τα πηγαινε ελα με τις μεταγραφες,η εμπνευση Κολινς, η ξεφτιλα στην Ιταλια το κακο κοουτσαρισμα στο τελος με Αρμανι και Μπαρτσελονα στην Αθηνα.
mixalisgate7
QUOTE(redleg7 @ Apr 22 2014, 15:58 ) *
20 εκρια ευρω εχει μπατζετ η ομαδα ομως κατανοω το σκεπτικο σου και δεν διαφωνω καπου εδω.


Δεν είναι τόσο το μπάτζετ της ομάδας έχει πέσει.
Slouky Luke
H όλη συζήτηση για Μπαρτζώκα έχει πολύ ενδιαφέρον αλλά εγώ θα έλεγα να περιμένουμε να τελειώσει η σεζόν για να μπορούμε να τον κρίνουμε πιο ήρεμα.

Για την ώρα ο ΟΣΦΠ δεν θα χει τη έδρα στους τελικούς Α1 και είναι στα playoffs της Ευρωλίγκας με μειονέκτημα έδρας. Σεζόν στα επίπεδα Καζλάουσκας-Γκέρσον δηλαδή για την ώρα.

Που σημαίνει πως εκτός μεγάλου upset και πρόκρισης με Ρεαλ, η σεζόν θα είναι πετυχημένη μόνο με Πρωτάθλημα.
TakeshyKurosawa
Λαβωμένος και αμφίβολος για το αυριανό ο Πετγουέι λένε...

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=129706297
redleg7
QUOTE (erwi grey @ Apr 22 2014, 17:00 ) *
Καλα δεν εχει και κακους παικτες ο Ολυμπιακος, γραφεις λες και προπονει το Μαρουσι και μας κανει τιμη που ειναι στην ομαδα.
Κατα πολλους ονοματα να μη λεμε η ομαδα ειναι καλυτερη απο την Αρμανι και βγηκε τελικα 3ος σε ομιλο που ειχε μονο ενα φοβητρο, την Μπαρτσελονα.
Εκανε πολλα λαθη στο τοπ 16 μη τα ξεχναμε: τα πηγαινε ελα με τις μεταγραφες,η εμπνευση Κολινς, η ξεφτιλα στην Ιταλια το κακο κοουτσαρισμα στο τελος με Αρμανι και Μπαρτσελονα στην Αθηνα.

Παιχταραδες εχει ο Ολυμπιακος σαφως αλλα η Αρμανι αν επαιζε τα ματς που παιξαμε εμεις με μονιμους αποντες Λανγκφορντ Χακετ και Λαουαλ πχ ή Σαμουελς δεν θα εκανε ουτε 3 νικες.
Κατα τ αλλα ολοι κανουν λαθη.Πριν τον Κολινς οπως ανεφερα χτυπησε την πορτα των Κουκ,ΝτεΜαρκους Νελσον αλλα μπηκε απαγορευτικο απο τις ομαδες τους.Τωρα στην Ιταλια 30 εφαγε και η Μπαρτσα και αλλους τοσους εριξε η Λαμποραλ στην Φενερ ενω σχεδον με 20ρα εφυγε ο Παο απο την Μαλαγα και εφαγε 30 στην Μοσχα οπως και στην Βαρκελωνη εκει που εσυ παλεψες χωρις τον Σπανουλη και τον Πριντεζη.Με την Μιλανο στο τελευταιο δεκαλπτο στο Σεφ εκανε εξαιρετικο κοουτσαρισμα αλλο αν μπηκαν κατι σκοτωμενα σουτ του Σαμουελς στην εκπνοη με κρεμασμενο παιχτη πανω του και του Λαννγκφορντ που ειχε σεληνιαστει.Το οτι εκανε και 12-1 σερι σε αυτο το δεκαλεπτο τα λεει ολα.Και ολα αυτα με 2 γκαρντ τοτε ολα και ολα ετοιμοπολεμα.
30 φαγαμε και περσι στην Πολη δεν λεει κατι μια,2 πολυ κακες βραδιες.Σε ολες τις ομαδες αυτο ειναι κατι το φυσιολογικο.

QUOTE (aionio talento @ Apr 22 2014, 16:43 ) *
Δεν καταλαβα οσον αφορα τις συνθηκες !! τι εννοεις ?? εχει δουλεψει ποτε κατω απο καλυτερες ??????? Στο μαρουσι Πανιωνιο
και Ολυμπια Λαρισας εχει δουλεψει ΜΗΝ ΤΡΕΛΛΑΘΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ !!!! Εχασε ενα κυπελλο εχασε (με 3-0) ενα
πρωταθλημα που στην σειρα των τελικων που κυριολεκτικα ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΜΑΣΤΑΝ Εχει χασει εφτα απο 10 ματς με ΠΑΟ -
περασε στο ντουκου η ιστορια με Φενερ το καλοκαιρι χρειαζεται ενα μικρο ΘΑΥΜΑ για να μπει στο f4 και δεν θα τον
κριτικαρουμε μην μας κανει κανενα . . . ΧΟΥΝΕΡΙ και . . ΦΥΓΕΙ ???? ΣΤΟ ΚΑΛΟ . . .

Ειναι αρκετα νεος και απο καπου επρεπε να ξεκινησει.Δεν γινεται να ¨φυτρωσει¨ στον παγκο του Ολυμπιακου ή της Ρεαλ ή της Μπαρτσελονα κανεις νεοφερμενος τεχνικος.Καπου πρεπει να εχει δουλεψει πιο πριν.Ο Πασκουαλ δουλευε στην Aracena πριν παει στα δευτερα της Μπαρτσελονα και μετα ως ασισταντ στην πρωτη ομαδα.Κατα τ αλλα εκει δεν δουλεψε ξαναλεω απλα στο Μαρουσι αλλα παραλιγο να παει το Μαρουσι στους 8 της Ευρωλιγκα μετα απο μια εξαιρετικη σεζον με αντιπαλους πραγματικα μεγαθηρια.Εχει δειξει εργο και στον Πανιωνιο και στην Ολυμπια την οποια εβγαλε για πρωτη φορα σε πλει οφ και φυσικα τον πρωτο στην Ευρωλιγκα.
Οσον αφορα τα παιχνιδια με τον Παο το ρεκορ ειναι 11-7.Του Μεσινα το κεφαλι αν εργαζοταν στην Ελλαδα με το μπατζετ που εχει και με τις επιλογες που εχει κανει(που τον ξεφτυλισε περσι ο Μπαρτζωκας) και τα αποτελεσματα που εχει φερει θα του το ειχαν παρει στην πλατεια Συνταγματος και θα το ειχαν κρεμασει και για παραδειγματισμο.Ευτυχως ειναι μυαλωμενοι οι τυποι και εκει και στην Ισπανια και αφηνουν τους τεχνικους τους εστω και ατιτλοι να δουλεψουν με την ηρεμια τους και να μην ¨ιδρωνουν¨ τα αυτακια τους σε καθε στραβη.
Οσον αφορα τους περσινους τελικους το εχουμε πει.Χωρις Μαντζαρη,χωρις Λο με μειον 2 γκαρντ πρωτοκλασατα δηλαδη και με την ομαδα απο το νεκταρ του θριαμβου αποφορτισμενη εναντιον ενος Παναθηναικου που ηθελε ξεκαθαρα πιο πολυ τον τιτλο αυτο.Το εργο του στον Ολυμπιακο ειναι απολυτα επιτυχημενο.


QUOTE (airg @ Apr 22 2014, 16:49 ) *
Μεταγραφες: 2 κοντους, αναβαθμιση στο 3 Παπαπετρου, 3ο τριαρι Λοτζεσκι και μια θεση στο 5 αλλαγη.
Νομιζω οτι η ομαδα εχει ρολαρει για πολλα χρονια.

Οπως το λες.Θα προσθεσω με μια μεταγραφη κλασσατου γκαρντ με καρυδια που να παιζει και αμυνα(θα βρεις αρκετους καλου;ς στην αγορα),ενα πενταρι ακομα αναλογης αξιας του Ντανστον να δινει πολυτιμες ανασες και αν το κρινει απαραιτητο ενα 4ρι αν τυχον αντικατασταθει ο Πετγουει που να μπορει να παιξει και στο 5(δεν ειναι απαραιτητο αυτο).Με 2-3 πολυ ποιοτικες προσθηκες εχεις ξεκαθαρα ομαδα φαιναλ 4 οπως εχεις και φετος με υγιη Λο και εχεις σταθερο κορμο για χρονια αν συνυπολογισεις τα παιδια που υπαρχουν απο πισω.

QUOTE (TakeshyKurosawa @ Apr 22 2014, 17:34 ) *
Λαβωμένος και αμφίβολος για το αυριανό ο Πετγουέι λένε...

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=129706297

Αυτο μας ελειπε.Ελπιζω να φανει παλικαρι και να παιξει και μαλιστα το ιδιο καλα οπως στα τελευταια 2 ματς και ελπιζω να παιξει επιτελους και ο Περπερογλου.Αυτο που γινεται φετος δεν εχει προηγουμενο.
Air Kef
Σύμφωνα με τον κόουτς που έδωσε συνέντευξη πριν την προπόνηση, ο Πέτγουέι δεν θα κάνει προπόνηση σήμερα και σε οποιοδήποτε άλλο ματς αύριο δεν θα έπαιζε, ωστόσο θα σφίξει δόντια και θα μπει να δώσει ότι μπορεί.

Ο Περπέρογλου κάνει προπόνηση σήμερα αλλά είπε ότι αύριο δεν θα παίξει, σε περίπτωση που παμε σε 5ο ματς όμως θα μπορεί να βοηθήσει.

Λινκ: https://www.youtube.com/watch?v=1J3AqtMOuak#t=500
Dancing Madly Backwards
QUOTE (Slouky Luke @ Apr 22 2014, 17:14 ) *
H όλη συζήτηση για Μπαρτζώκα έχει πολύ ενδιαφέρον αλλά εγώ θα έλεγα να περιμένουμε να τελειώσει η σεζόν για να μπορούμε να τον κρίνουμε πιο ήρεμα.

Για την ώρα ο ΟΣΦΠ δεν θα χει τη έδρα στους τελικούς Α1 και είναι στα playoffs της Ευρωλίγκας με μειονέκτημα έδρας. Σεζόν στα επίπεδα Καζλάουσκας-Γκέρσον δηλαδή για την ώρα.

Που σημαίνει πως εκτός μεγάλου upset και πρόκρισης με Ρεαλ, η σεζόν θα είναι πετυχημένη μόνο με Πρωτάθλημα.


Ελπίζω να τρολάρεις στη δεύτερη παράγραφο.
reignman
QUOTE
Κοίτα, το ξέρουμε όλοι ότι ο Μάρντι είναι περιορισμένων ικανοτήτων, και θεωρώ δεδομένο ότι θα αντικατασταθεί το καλοκαίρι (δεν νομίζω να διαφωνεί κανένας σε αυτό). Απ’ όσο γνωρίζω τον πήραμε με φοβερή πίεση χρόνου και ίσως αυτό να δικαιολογεί (εν μερη) την λάθος επιλογή.


@@ 1.5-2 μηνες ηδη ηταν τραυματιας ο Λο. αν φταιει καποιος εκει , φταιει το ΑΘΛΙΟ ιατρικο τιμ που εχει η ομαδα. μετα απο 2 μηνες πηγε ο ανθρωπος στην αμερικη και του ειπαν τελος η σεζον μπαινεις χειρουργιο. θα του κοβανε την καριερα εδω τα ρεμαλια μας.

εδω ο Περπερογλου ειναι κοντα 10 μερες με πυρετο. τι να λεμε τωρα.


υ.γ

μπαρτζωκας για πολλα χρονια στον παγκο της ομαδας.
Zephyr
QUOTE(Air Kef @ Apr 22 2014, 18:57 ) *
Σύμφωνα με τον κόουτς που έδωσε συνέντευξη πριν την προπόνηση, ο Πέτγουέι δεν θα κάνει προπόνηση σήμερα και σε οποιοδήποτε άλλο ματς αύριο δεν θα έπαιζε, ωστόσο θα σφίξει δόντια και θα μπει να δώσει ότι μπορεί.

Ο Περπέρογλου κάνει προπόνηση σήμερα αλλά είπε ότι αύριο δεν θα παίξει, σε περίπτωση που παμε σε 5ο ματς όμως θα μπορεί να βοηθήσει.

Λινκ: https://www.youtube.com/watch?v=1J3AqtMOuak#t=500


Μιας και στο "4" οι επιλογές μας δεν είναι ακριβώς ανεξάντλητες, μακάρι ο Πέτγουει να μπορέσει να πάρει κάποια αγωνιστικά λεπτά.
Ο Περπέρογλου όμως καλύτερα να μην παίξει. Είδαμε και στην Ισπανία τι συνέβει όταν μπήκε να παίξει όντας ανέτοιμος...
Ας κρατήσει δυνάμεις για το 5ο ματς (θα γίνει πέμπτο ματς wink.gif ), προς το παρόν ο Παπαπέτρου μια χαρά ενέργεια βγάζει σε άμυνα και επίθεση, μπορεί να πλαισιώσει τον Λοτζέσκι και στην ανάγκη πάμε σε σχήμα με 3 γκάρντ με τον Μάρντι να συνεχίζει τους τραμπουκισμούς στο "3".
Slouky Luke
QUOTE (Dancing Madly Backwards @ Apr 22 2014, 18:09 ) *
Ελπίζω να τρολάρεις στη δεύτερη παράγραφο.


2005-2006 : L8 χωρις έδρα Ευρωλίγκα & ήττα 0-3 χωρίς έδρα στους τελικούς (αγ. μπάτζετ 4-5εκ)
2006-2007 : L8 χωρις έδρα Ευρωλίγκα & ήττα 2-3 χωρίς έδρα στους τελικούς (συν. μπάτζετ 15εκ)
2013-2014 : L8 χωρις έδρα Ευρωλίγκα & χωρίς έδρα στους τελικούς (αγ. μπάτζετ 7-8εκ)

που νε το τρολλ ;
Dancing Madly Backwards
Στο ότι λες πως η σεζόν θα είναι είναι στα επίπεδα Καζλάουσκας/Γκέρσον, λες και τότε ερχόμασταν από 2 ευρωπαικά με ό,τι αυτό συνεπάγεται.
Zephyr
QUOTE(Dancing Madly Backwards @ Apr 22 2014, 19:41 ) *
Στο ότι λες πως η σεζόν θα είναι είναι στα επίπεδα Καζλάουσκας/Γκέρσον, λες και τότε ερχόμασταν από 2 ευρωπαικά με ό,τι αυτό συνεπάγεται.


Κάθε σεζόν κρίνεται ξεχωριστά.
Φέτος ήδη χάθηκε το κύπελλο. Αν δεν γίνει το μινι θαύμα βρεθούμε εκτός Φ4 (δεν συζητάω για κατάκτηση, απλά και μόνο η πρόκριση συνιστά επιτυχία), παράλληλα χαθεί και το πρωτάθλημα (παίζουμε με μειονέκτημα έδρας, με ότι αυτό συνεπάγεται), ποια επιτυχία θα έχει να επιδείξει η ομάδα?
erwi grey
QUOTE(redleg7 @ Apr 23 2014, 00:37 ) *
Παιχταραδες εχει ο Ολυμπιακος σαφως αλλα η Αρμανι αν επαιζε τα ματς που παιξαμε εμεις με μονιμους αποντες Λανγκφορντ Χακετ και Λαουαλ πχ ή Σαμουελς δεν θα εκανε ουτε 3 νικες.
Κατα τ αλλα ολοι κανουν λαθη.Πριν τον Κολινς οπως ανεφερα χτυπησε την πορτα των Κουκ,ΝτεΜαρκους Νελσον αλλα μπηκε απαγορευτικο απο τις ομαδες τους.Τωρα στην Ιταλια 30 εφαγε και η Μπαρτσα και αλλους τοσους εριξε η Λαμποραλ στην Φενερ ενω σχεδον με 20ρα εφυγε ο Παο απο την Μαλαγα και εφαγε 30 στην Μοσχα οπως και στην Βαρκελωνη εκει που εσυ παλεψες χωρις τον Σπανουλη και τον Πριντεζη.Με την Μιλανο στο τελευταιο δεκαλπτο στο Σεφ εκανε εξαιρετικο κοουτσαρισμα αλλο αν μπηκαν κατι σκοτωμενα σουτ του Σαμουελς στην εκπνοη με κρεμασμενο παιχτη πανω του και του Λαννγκφορντ που ειχε σεληνιαστει.Το οτι εκανε και 12-1 σερι σε αυτο το δεκαλεπτο τα λεει ολα.Και ολα αυτα με 2 γκαρντ τοτε ολα και ολα ετοιμοπολεμα.
30 φαγαμε και περσι στην Πολη δεν λεει κατι μια,2 πολυ κακες βραδιες.Σε ολες τις ομαδες αυτο ειναι κατι το φυσιολογικο.

Παικταρα ο Νελσον παρεπιπτοντως οτι καλυτερο για αντικατασταση του Λο.
Στα υπολοιπα πιστευω οτι η Μιλανο εχει καλυτερο ροστερ, ακομα και πληρης να ηταν στο δευτερο ματς θα το εχανε παντα κατα τη γνωμη μου. Η Μπαρτσελονα ηταν αδιαφορη βεβαια στην ηττα της.
Το μειονεκτημα εδρας χαθηκε απο περισυ βεβαια λογω ηλιθιων και δε φερει ευθυνη, οπως εγραψε ενας φιλος.
Τελοσπαντων θα κριθει στο τελος και πιστευω οτι θα συμφωνεις οτι με τον κακο Παναθηναικο φετος, μη κατακτηση του πρωταθληματος θα θεωρειται αποτυχια.
airg
QUOTE(reignman @ Apr 22 2014, 19:18 ) *
@@ 1.5-2 μηνες ηδη ηταν τραυματιας ο Λο. αν φταιει καποιος εκει , φταιει το ΑΘΛΙΟ ιατρικο τιμ που εχει η ομαδα. μετα απο 2 μηνες πηγε ο ανθρωπος στην αμερικη και του ειπαν τελος η σεζον μπαινεις χειρουργιο. θα του κοβανε την καριερα εδω τα ρεμαλια μας.

εδω ο Περπερογλου ειναι κοντα 10 μερες με πυρετο. τι να λεμε τωρα.

Για το Λο, απλα προσπαθουσαν να αποφυγουν το μοιραιο. Εισαι σιγουρος οτι θα ξαναπαιξει;

Ο Περπερογλου με Ιγμοριτιδα. Εσυ σε ποσο καιρο θα τον εκανες καλα;

Δεν προσπαθω να γινω εριστικος μαζι σου, απλα τα γραφω με αυτο τον τροπο, γιατι οσο ευκολο ειναι να γινουμε προπονητες απο το σπιτι μας, αλλο τοσο ευκολο ειναι να γινουμε και γιατροι.
qspock
QUOTE(reignman @ Apr 22 2014, 19:18 ) *
@@ 1.5-2 μηνες ηδη ηταν τραυματιας ο Λο. αν φταιει καποιος εκει , φταιει το ΑΘΛΙΟ ιατρικο τιμ που εχει η ομαδα. μετα απο 2 μηνες πηγε ο ανθρωπος στην αμερικη και του ειπαν τελος η σεζον μπαινεις χειρουργιο. θα του κοβανε την καριερα εδω τα ρεμαλια μας.


Εδω που τα λεμε δεν εχεις αδικο: Βασιλοπουλος, Μαυροειδης ειναι 2 τρανταχτα παραδειγματα για το τι κανει με τα γονατα το τιμ του Ολυμπιακου. Ο Λο την εκανε με ελαφρα πηδηματακια. Ειχε βλαβη στην επιγονατιδα που οδηγησε σε (ανοιχτο?) χειρουργιο για αποκατασταση κι εδω ελεγαν να κανει ...αρθροσκοπηση. Δηλαδη καθαρισμο! Μηπως του ελεγαν και πως εχει μηνισκο? Το κλασικο που λενε οι αχρηστοι, λες και το γονατο αποτελειται μονο απο το μηνισκο. Ετσι κανανε και στους αλλους?

QUOTE(reignman @ Apr 22 2014, 19:18 ) *
εδω ο Περπερογλου ειναι κοντα 10 μερες με πυρετο. τι να λεμε τωρα.

Μα καλα, τι εχει αυτος??? Το κουνουπι του Νειλου τον τσιμπησε? Κατι παιζει εδω, δεν μπορει απλα πυρετο.
redleg7
QUOTE (erwi grey @ Apr 22 2014, 20:28 ) *
Παικταρα ο Νελσον παρεπιπτοντως οτι καλυτερο για αντικατασταση του Λο.
Στα υπολοιπα πιστευω οτι η Μιλανο εχει καλυτερο ροστερ, ακομα και πληρης να ηταν στο δευτερο ματς θα το εχανε παντα κατα τη γνωμη μου. Η Μπαρτσελονα ηταν αδιαφορη βεβαια στην ηττα της.
Το μειονεκτημα εδρας χαθηκε απο περισυ βεβαια λογω ηλιθιων και δε φερει ευθυνη, οπως εγραψε ενας φιλος.
Τελοσπαντων θα κριθει στο τελος και πιστευω οτι θα συμφωνεις οτι με τον κακο Παναθηναικο φετος, μη κατακτηση του πρωταθληματος θα θεωρειται αποτυχια.

Συμφωνω για Νελσον.Πολυ καλος παιχτης.Διαφωνω με Μιλανο.Ο πληρης Ολυμπιακος δεν εχει καμια σχεση με την πληρη Αρμανι.Το εδειξε και στο Σεφ που χρειαστηκαν τον Λανγκφορντ να κανει απιστευτο παιχνιδι και με τον Ολυμπιακο να μην εχει τα 2 βασικα του γκαρντ.Με τον Λο υγιη ο Ολυμπιακος εχει σαφως καλυτερη γραμμη γκαρντ.Στο 3 με την εισοδο του Παπαπετρου υπαρχουν πλεον 3 λυσεις(με Περπερογλου υγιη φυσικα) και στην φροντ λαιν υπερεχουμε.
Βλεπεις ακομα και τωρα οτι με 2 βασικες απουσιες κοντραρουμε με μειονεκτημα την Ρεαλ και που διψανε απιστευτα για ενα τιτλο.Αν συνοπολογισεις οτι Γιουλ και Μιροτιτς του χρονου θα παιζουν στο ΝΒΑ καταλαβαινεις οτι αν δεν γινει φετος θα ειναι μια μεγαλη αποτυχια και φυσικα θα κλεισει αδοξα ενας κυκλος για αυτους οσον αφορα το κομματι του κορμου της ομαδας που εχουν χτισει τα τελευταια χρονια.
Η δε Μιλανο μαλλον παει σπιτακι της σε ενα φαιναλ 4 που γινεται στο ....σπιτι της!Και ολα αυτα με πλεονεκτημα εναντιον της Μακαμπι.Δηλαδη αν οχι τωρα,ποτε????!
Σαφως και το μειονεκτημα χαθηκε απο τους γνωστους που απαιτουν αποκλειστικα νικες με τον Παο.Δεν τους ενδιαφερει και 5 σερι Ευρωπαικα να φερεις.Αν δεν καταφερεις να υποταιξεις τον αιωνιο θα κουβαλησουν την ποδοσφαιροκαφριλα τους στο αθλημα που αγαπαμε με τα γνωστα αποτελεσματα.
Και τελος εννοειται οχι μονο φετος αλλα γενικα θεωρειται αποτυχια αν ο Ολυμπιακος δεν κατακτησει το πρωταθλημα.Δεν αξιζει καν να το αναφερουμε αυτο το θεμα.Ασχετα του οτι για να σπασεις την εδρα του Παο σε τελικους ειναι κατι το πολυ δυσκολο.
assistant
Δεν ειπα οτι δεν εχει κανει λαθη ο Μπαρτζωκας για να μου αρχιζετε την αριθμηση.Ειπα οτι εχει κανει και μαλιστα πολλα ολλα δειχνει να μαθαινει απ αυτα....οσον αφορα τις συνθηκες που δουλευει σιγουρα ειναι καλυτερες απ το Μαρουσι και τον Πανιωνιο.Αλλα αυτος κερδισε το δικαιωμα στις καλυτερες συνθηκες του Ολυμπιακου με τη δουλεια του.Ετσι και τωρα(και κυριως με τη φετινη του δουλεια)εχει κερδισει το δικαιωμα σε καλυτερες συνθηκες εργασιας και αποψη μου ειναι οτι ανετα τις βρισκει εκει εξω στην αγορα εργασιας......οσο για το φιλο που λεει ας παει στο καλο θα συμφωνησω μαζι του με την προυποθεση να μου πει τις εναλλακτικες που προτεινει...γιατι ευκολο ειναι να ασκεις κριτικη και ν αφοριζεις αλλα πολυ πιο δυσκολο να δινεις εναλλακτικες.......τελος το off-topic απο μενα εχουμε ολοκληρο καλοκαιρι μπροστα μας για να συζηταμε για προπονητες και ροστερ,μπροστα μας εχουμε το μεγαλυτερο παιχνιδι της χρονιας....μεχρι το επομενο.
Slouky Luke
QUOTE (Dancing Madly Backwards @ Apr 22 2014, 18:41 ) *
Στο ότι λες πως η σεζόν θα είναι είναι στα επίπεδα Καζλάουσκας/Γκέρσον, λες και τότε ερχόμασταν από 2 ευρωπαικά με ό,τι αυτό συνεπάγεται.


Αξιολογώ τη φετινή σεζόν. Θυμίζω πως άλλαξε το μισό ρόστερ σε σχέση με πέρσι.

ΥΓ. Προερχόμαστε απο 2 ευρωπαικά αλλά κι απο sweep με έδρα στους τελικούς.
erwi grey
QUOTE(redleg7 @ Apr 23 2014, 02:37 ) *
Συμφωνω για Νελσον.Πολυ καλος παιχτης.Διαφωνω με Μιλανο.Ο πληρης Ολυμπιακος δεν εχει καμια σχεση με την πληρη Αρμανι.Το εδειξε και στο Σεφ που χρειαστηκαν τον Λανγκφορντ να κανει απιστευτο παιχνιδι και με τον Ολυμπιακο να μην εχει τα 2 βασικα του γκαρντ.Με τον Λο υγιη ο Ολυμπιακος εχει σαφως καλυτερη γραμμη γκαρντ.Στο 3 με την εισοδο του Παπαπετρου υπαρχουν πλεον 3 λυσεις(με Περπερογλου υγιη φυσικα) και στην φροντ λαιν υπερεχουμε.
Βλεπεις ακομα και τωρα οτι με 2 βασικες απουσιες κοντραρουμε με μειονεκτημα την Ρεαλ και που διψανε απιστευτα για ενα τιτλο.Αν συνοπολογισεις οτι Γιουλ και Μιροτιτς του χρονου θα παιζουν στο ΝΒΑ καταλαβαινεις οτι αν δεν γινει φετος θα ειναι μια μεγαλη αποτυχια και φυσικα θα κλεισει αδοξα ενας κυκλο οσον αφορα το κομματι του κορμου της ομαδας που εχουν χτισει τα τελευταια χρονια.
Σαφως και το μειονεκτημα χαθηκε απο τους γνωστους που απαιτουν αποκλειστικα νικες με τον Παο.Δεν τους ενδιαφερει και 5 σερι Ευρωπαικα να φερεις.Αν δεν καταφερεις να υποταιξεις τον αιωνιο θα κουβαλησουν την ποδοσφαιροκαφριλα τους στο αθλημα που αγαπαμε με τα γνωστα αποτελεσματα.
Και τελος εννοειται οχι μονο φετος αλλα γενικα θεωρειται αποτυχια αν ο Ολυμπιακος δεν κατακτησει το πρωταθλημα.Δεν αξιζει καν να το αναφερουμε αυτο το θεμα.Ασχετα του οτι για να σπασεις την εδρα του Παο σε τελικους ειναι κατι το πολυ δυσκολο.

Για μενα με τον πολυ κακο Παναθηναικο φετος με η χωρις πλεονεκτημα εδρας θα ειναι αποτυχια της ομαδας να μη παρει πρωταθλημα και το λεω μονο για φετος που εχω να δω τοσο κακο Παναθηναικο εδω και χρονια.
Οσον αφορα την Ρεαλ δεν υπαρχει προπονητης Λασο, γι'αυτο και δεν τη βλεπω να το παιρνει φετος ασχετα με τους παικτες που εχει, το κοντραρισμα ειναι σχετικο βεβαια, αν παρει και την επομενη νικη ο Ολυμπιακος εννοειται πως θα την εχει παιξει στα ισα,
μια νικη δε μου λεει κατι.
Γνωμη μου ειναι οτι ουτε πρωταθλημα θα παρουμε φετος ουτε φαιναλ φορ θα παμε, αν καταφερει η ομαδα κατι απο τα δυο, θα με εκπληξει ο κοουτς ευχαριστα και θα διωξει και τα Σερβικα φαντασματα απο πανω του.
Θα δουμε στο τελος της χρονιας ελπιζω να κανω κωλοτουμπα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.