Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Real Madrid vs. Olympiacos Piraeus
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2013-14
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
rankin
Ενταξει..
τι να πω;

Αμαρτια...
Δεν έχω κάτι άλλο να πω για αυτο το παιχνίδι...

Πάμε για το θαυμα πλέον...
3/3 απο εδω και πέρα...
τουλάχιστον ειδαμε οτι υπάρχει τρόπος να τους αντιμετωπίσεις
louie
το θεατρο του σπανουλη σε αυτη τη φαση εκανε και τον ρουντι να ζηλεψει. οι ισπανοι εκφωνητες τρελαθηκαν "τι θεατρο" φωναζαν. μεγαλη χαμενη ευκαιρια του ολυμπιακου. τωρα χρειαζεται θαυμα.
D-Wade
QUOTE(G-arenas @ Apr 17 2014, 21:31 ) *
εγω δεν μπορω να καταλαβω πως θεωρείτε αυτην την ρεαλ την πιο dominate ομαδα των τελευταίων ετων στην ευρωλιγκα???
μια ομαδα χωρις προπονητη,που αν τη κοψεις τον ρυθμο χανει το 50% της δυναμικης της και παιζοντας μονο με το τεραστιο ταλεντο της και το ενστικτο...

Δεν είναι πολύ εύκολο να της κόψεις το ρυθμό πάντως(τουλ για μεγάλο διάστημα).Εγώ πιστεύω ότι η Μπαρτσα μπορεί να την κερδίσει σε πιθανό ματσάρισμα στο final 4

QUOTE(G-arenas @ Apr 17 2014, 21:34 ) *
μακαρι και εμεις να εχουμε εστω την μιση διαιτησια από αυτην του οσφπ!

Άδικα ελπίζεις . . .
tzagasdog
ναι Οκ έχει ταλέντο η ρεάλ αλλά μέχρι εκεί.... Από τον Ολυμπιακό λείπει ότι λείπει.... Ο Παπ και ο Αντιτς είναι τεράστιες απώλειες που δεν αντικαταστάθηκαν ποτέ.. ούτε από κάποιον που να έχει τουλάχιστον αντίστοιχο μέγεθος και αυτό μας στοιχίζει πολύ στην άμυνά μας σε σχέση με πέρυσι.... άσε που ο Παπ θα είχε παστελώσει 2-3 σε αυτό το ματς....
t0ny3
Ο Rudy με την φραντζα ακουμπησε τον Σπανουλη, αλλα το ευχαρηστηθηκα.

Εχασε μεγαλη ευκαιρια σημερα ο Ολυμπιακος. Αποδειχτηκε οτι η Ρεαλ δεν εχει αντιμετωπιση ακομα καποια σοβαρη κριση και με την πρωτη ευκαιρια τα χανει λιγο. Κριμα, γιατι τωρα χρειαζεστε ενα θαυμα...

Τις δευτερες επιθεσεις να ειχατε εκμεταλευτει, ενα σουτ να ειχε βαλει αυτος ο Λοτζεσκι και τις βολες!
bbplayer
ασόβαρη ομάδα. με οτιδήποτε άλλο εκτός του 2-0 κινδύνευε να μείνει έξω
T.W.Is.M.
Τη γλιτωσαν οι Ισπανοι χαρη στο κακο 5λεπτο που καναμε ξεκινωντας το 4ο δεκαλεπτο και τις χαμενες βολες στο 3ο. Η Ρεαλ φανηκε οτι ειναι ομαδα ρυθμου. Το εδειξε και περσι στον τελικο. Εχει βελτιωθει σε σχεση με περσι(οταν αντικαθιστας τον Μπεγκιτς με τον Μπουρουση υπαρχει σημαντικη διαφορα), αλλα το στοιχειο της εξαρτησης απ το ρυθμο ειναι στη φυση της. Θυμηθειτε ποια ομαδα τη δυσκολεψε περισσοτερο στη Μαδριτη και με τι σκορ. Πιστευω μαλιστα βλεποντας το β ημιχρονο σημερα οτι αν επαιζαν με τον Παναθηναικο, θα ειχαν ασχημα ξεμπερδεματα(οπωσδηποτε 5 ματς). Τωρα πηγαινοντας στο ΣΕΦ ελπιζω να ειδαμε πως πρεπει να αντιμετωπισουμε το παιχνιδι. Οι 3 σερι νικες μοιαζουν αδυνατες, αλλα αν η Ρεαλ κολλησει και της χαλασει η ψυχολογια της σειρας, μπορει να κανει εκεινη 3 ηττες.
AKRG
Τελικά δεν πίστευα ότι θα σας έλειπε τόσο πολύ ο Άντιτς ...
yorgos
QUOTE
Δεν είναι πολύ εύκολο να της κόψεις το ρυθμό πάντως(τουλ για μεγάλο διάστημα).Εγώ πιστεύω ότι η Μπαρτσα μπορεί να την κερδίσει σε πιθανό ματσάρισμα στο final 4

+1 Νομίζω η Μπάρτσα είναι ο ικανότερος αντίπαλος γι' αυτη τη Ρεάλ, είναι και ο λόγος που η Ρεάλ ΔΕΝ έκατσε να χάσει με τη Ζαλγκίρις και χτυπάγανε το κεφάλι τους στον τοίχο που θα βρουν τους Καταλανούς μπροστά τους.

Ο Ολυμπιακός στάθηκε πολύ καλά αν κοιτάξει κανείς το τελικό αποτέλεσμα, αλλά έχασε ευκαιρία, έπαιξε καλή άμυνα στο 2ο, έκοψε ρυθμό και επιθετικά δεν ήταν κακός, παίρνοντας καλό ματς από Πέτγουεϊ και Ματ. Ο Ντάνστον μάλλον δικαιώνει το φίλο redlleg7, εγώ περίμενα ότι θα τα έβρισκε μπαστούνια απέναντι σε αντιπάλους με μακριά άκρα και έφεση στην τάπα, αλλά δε χαμπάριαζε τίποτα. Τόσο κακό Σέρχι δύσκολα θα ξαναβρεί ο Ολυμπιακός.

Ο Λάσο γνώμη μου ότι κάνει κακή διαχείριση, η καλή του πεντάδα σε μη καθαρισμένα ματς πρέπει να παίζει περισσότερο,έχει μια εμμονή (που σε μικρότερο βαθμό έχει και ο Μπαρτζώκας) με το ροτέισιον, που για τόσο πλήρη ομάδα δεν την κατανοώ.
louie
ο λοτζεσκι εντωμεταξυ δεν ηταν κακος σημερα. εχασε πολλα τριποντα-πεναλντυ αλλα ηταν ο κορυφαιος απο στατιστικα και με 3 δικα του καλαθια πηγατε να το γυρισετε. ο καλυτερος σας ηταν σημερα. αντε και ο ντανστον που του στοιχισαν πολυ οι βολες.

η ρεαλ ειναι η πιο κυριαρχη φετος μαζι με την μπαρτσα. και ο σερχιο ειναι ο καλυτερος παιχτης στην ευρωπη φετος. δεν παει να σκαει την μπαλα οπως να ναι. ειναι μαγικος φετος.
ThreeDi
3 ήττες η Ρεάλ συνεχόμενες για να κανει πρέπει να έρθει ο κόσμος ανάποδα. Άτρωτη ομάδα δεν είναι, απλά είναι δύσκολο να την αντιμετωπίσεις σε σειρά αγώνων. Αυτό ήταν το πρόβλημα εξαρχής και όχι το αν μπορείς να την κερδίσεις σε ένα παιχνίδι.
Zoys
Στο δεύτερο ημίχρονο πετύχαμε τον ένα μας στόχο, να κοιμήσουμε την Ρεάλ. Αποτύχαμε στον δεύτερο να την αιφνιδιάσουμε και να της πάρουμε την μπουκιά από το στόμα. Δεν αποδείξαμε όπως θα όφειλε ένας Πρωταθλητής Ευρώπης ότι απέναντι μας δεν μπορεί καμία ομάδα να κάνει συντήρηση ή να χαλαρώσει νομίζοντας ότι "μας έχει", δυστυχώς τους επιβεβαιώσαμε.

Μπράβο για την προσπάθεια στο β' μέρος, δεν θέλω να σταθώ στις αδυναμίες και τα λάθη. Θα μπορούσαμε να πάρουμε μια νίκη στη Μαδρίτη, αλλά το αποτέλεσμα της σειράς ήταν έτσι κι αλλιώς προδιαγεγραμμένο.
T.W.Is.M.
QUOTE(louie @ Apr 17 2014, 21:35 ) *
το θεατρο του σπανουλη σε αυτη τη φαση εκανε και τον ρουντι να ζηλεψει. οι ισπανοι εκφωνητες τρελαθηκαν "τι θεατρο" φωναζαν. μεγαλη χαμενη ευκαιρια του ολυμπιακου. τωρα χρειαζεται θαυμα.


Εισαι σιγουρος οτι ζηλεψε ή διαμαρτυροταν?
Εγω νομιζω οτι εξηγουσε στο διαιτητη:
shtarkws
Σλουκας ματζαρης πριντεζης σιμμονς άφαντοι. Ο Κολλινς γιατι δεν μπηκε καθόλου στο δεύτερο?οι πολλες χαμενες βολες δείχνουν η σημαδια κούρασης, η νευρικότητα, η έλλειψη συγκέντρωσης
Προσωπικά πιστεύω πως οι ίδιοι οι παίκτες δεν το πιστεύουν και αυτο βγαίνει στο παρκέ
redleg7
Το ματς δεν το ειδα.Βλεπω 21 στο rnk για Λοτζεσκι και 13 ποντους.Επισης βλεπω 1-2 που παλι τον κραξανε.Τι επρεπε να κανει αποψε στην Μαδριτη?Nα σταξει 30ρα την στιγμη που μαλλον Σλουκας και Μαντζαρης αποψε δεν ηταν καν σε καλη μερα?
Ο Πριντεζης βλεπω εφτασε στους 10 π αποψε και μην ξεχναμε σε τι κατασταση βρισκεται.
Δεν ξερω αλλα αν ο Περπε επαιζε και ηταν σε καλη κατασταση και βοηθουσε στο 3 και αυτος παραπανω το ματς ανετα το παιρναμε.
Πλεον παμε για την νικη στο Σεφ σε ματς τελικο.
Αν το παρουμε αυτο το ματς ολα ειναι ανοιχτα.Αν ισοφαρισουμε την σειρα(λεω αν) κατι μου λεει οτι αν παμε για τριτο ματς στην Μαδριτη θα το παρουμε.
Zoys
QUOTE(redleg7 @ Apr 17 2014, 21:45 ) *
Αν το παρουμε αυτο το ματς ολα ειναι ανοιχτα.Αν ισοφαρισουμε την σειρα(λεω αν) κατι μου λεει οτι αν παμε για τριτο ματς στην Μαδριτη θα το παρουμε.

Άμα κάνουμε 2/2 στο ΣΕΦ αυτό θα σημαίνει ότι θα πάρουμε την Ευρωλίγκα, όχι απλά τη σειρά.
Petran911
QUOTE(ThreeDi @ Apr 17 2014, 21:43 ) *
3 ήττες η Ρεάλ συνεχόμενες για να κανει πρέπει να έρθει ο κόσμος ανάποδα. Άτρωτη ομάδα δεν είναι, απλά είναι δύσκολο να την αντιμετωπίσεις σε σειρά αγώνων. Αυτό ήταν το πρόβλημα εξαρχής και όχι το αν μπορείς να την κερδίσεις σε ένα παιχνίδι.


Για τον 1ο αγώνα σύμφωνοι.

Το σημερινό είναι καθαρά αποτέλεσμα έλλειψης εμπιστοσύνης των παιχτών στις δυνατότητες τους, σε συνδιασμό με το κατόρθωμα του ποσοστού 50% στις βολές (4 έχασε ο Σπαν μόνο). Η Ρεάλ σήμερα στο 2ο ημίχρονο δεν με εντυπωσίασε καθόλου. Καλή άμυνα έπαιξαν αλλά αν είχε βάλει ο Ολυμπιακός τις βολές, το παιχνίδι θα ήταν τελείως διαφορετικό.
ThreeDi
QUOTE (redleg7 @ Apr 17 2014, 21:45 ) *
Το ματς δεν το ειδα.Βλεπω 21 στο rnk για Λοτζεσκι και 13 ποντους.Επισης βλεπω 1-2 που παλι τον κραξανε.Τι επρεπε να κανει αποψε στην Μαδριτη?Nα σταξει 30ρα την στιγμη που μαλλον Σλουκας και Μαντζαρης αποψε δεν ηταν καν σε καλη μερα?
Ο Πριντεζης βλεπω εφτασε στους 10 π αποψε και μην ξεχναμε σε τι κατασταση βρισκεται.
Δεν ξερω αλλα αν ο Περπε επαιζε και ηταν σε καλη κατασταση και βοηθουσε στο 3 και αυτος παραπανω το ματς ανετα το παιρναμε.
Πλεον παμε για την νικη στο Σεφ σε ματς τελικο.
Αν το παρουμε αυτο το ματς ολα ειναι ανοιχτα.Αν ισοφαρισουμε την σειρα(λεω αν) κατι μου λεει οτι αν παμε για τριτο ματς στην Μαδριτη θα το παρουμε.


Παρά τους πόντους του και το ρανκινγκ ήταν πολύ μέτριος και σου άφηνε μια εικόνα ανεπάρκειας μέσα στο παρκέ και γι αυτό τον κράξανε ορισμένοι.
D-Wade
QUOTE(shtarkws @ Apr 17 2014, 21:45 ) *
Σλουκας ματζαρης πριντεζης σιμμονς άφαντοι. Ο Κολλινς γιατι δεν μπηκε καθόλου στο δεύτερο?οι πολλες χαμενες βολες δείχνουν η σημαδια κούρασης, η νευρικότητα, η έλλειψη συγκέντρωσης
Προσωπικά πιστεύω πως οι ίδιοι οι παίκτες δεν το πιστεύουν και αυτο βγαίνει στο παρκέ

Λογικό είναι . . .Δεν έπαιξε laugh.gif
kyle_lover
Μπορεί να χάσαμε σήμερα, αλλά τη συνταγή που θα πρέπει να ακολουθήσει ο Ολυμπιακός την έδειξε η ίδια η Ρεάλ. Στο 4ο δεκάλεπτο για να κρατήσει τη διαφορά που είχε κατέβασε πολύ χαμηλά το τέμπο και φάνηκε ότι δεν της πάει καθόλου αυτός ο ρυθμός. Κατά τη γνώμη μου, αυτό ακριβώς πρέπει να επιδιώξει στο επόμενο ματς ο Ολυμπιακός, αυτή η ομάδα σε up-tempo ρυθμό δεν παίζεται, είναι όμως πολύ τρωτή σε παιχνίδι χαμηλού ρυθμού. Αυτό που είδαμε στο 4ο δεκάλεπτο είναι και η εξήγηση γιατί η Ρεάλ διάλεξε να αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό από τον ΠΑΟ.
spysta
ΜΟΝΟ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΥΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑ γι αυτην την ομαδα


κανεις ενα μετριο σχετικα παιχνιδι ..
και εντουτοις εισαι τοσο κοντα στη νικη .. οσο 1-2 τριποντα (απο τα πολλα χαμενα ελευθερα ειδικα στο 4ο 10λεπτο) και 4-5 βολες απο τις 2.500 χαμενες που ειχαμε

και ολα αυτα , εχοντας την μεγαλη απουσια του Περπε και τους τραυματισμους των Πριντεζη Ντανστον κτλ


αυτο το γραφω .. διοτι ΠΡΕΠΕΙ να την πας την σειρα στο 2-2 .. γιατι εισαι ΔΙΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ και ΠΡΕΠΕΙ να φτυσει αιμα για να σε κερδισει ο αλλος (κι ας ειναι συνολικα καλυτερος , που η Ρεαλ ΟΝΤΩΣ ειναι).
να το πας το παιχνιδι στο 5ο ματς , απεναντι σε μια ΥΠΕΡΗΧΙΤΙΚΗ ομαδα , κι ας αποκλειστεις

να σκοτωθεις στην αμυνα ομως ... οκ ειμαστε soft σχετικα ομαδα , το ξερουμε !! αλλα ΠΡΕΠΕΙ (τουλαχιστον μεσα στην εδρα μας) να τους σπρωξουμε , να τους δειρουμε και ας πεσουμε με το κεφαλι ψηλα !!
***Ν1 στοιχειο για τους παικτες που θα ερθουν το καλοκαιρι .. να ειναι ΣΚΛΗΡΟΙ αμυντικοι. η ομαδα το χει ΜΕΓΑΛΗ αναγκη αυτο

οπως και να χει .. εγω θα δωσω ΡΙΣΠΕΚΤ στον Ολυμπιακο γιατι μετα απο μια χρονια με πολλες αλλαγες και παρα πολλους τραυματισμους ... παλευει και προσπαθει στο ΤΟΠ επιπεδο.
εεε νταξει οπως και να το κανουμε .. παιζουν και οι αλλοι μπασκετ και δινουν πολλα (παρα πολλα) περισσοτερα χρηματα για να παρουν την Ευρωλιγκα





--------------------
στα του αγωνα ..

τις βολες ρε $#@% .. ΤΙΣ ΒΟΛΕΣ !!ΔΕΝ γινεται να ΧΑΡΙΖΕΙΣ τοσους ποντους



- Ντανστον φιλαρακο σε παω ΤΡΕΛΑ .. εισαι ΠΑΙΚΤΑΡΑΣ .. αλλα κατσε το καλοκαιρακι και ΛΙΩΣΕ ΣΤΙΣ ΒΟΛΕΣ !!ειναι κριμα να μπορεις με τοση ανεση να κερδιζεις φαουλ και να εχεις 50% απο την γραμη των βολων
- Μαντζαρακο .. mindτζαρακο .. εχεις το μυαλο και ΞΕΡΕΙΣ οτι πρεπει να δουλεψεις στα ποδια να πατας ΚΑΛΑ στο ζωγραφιστο των αντιπαλων ... ΔΕΝ γινεται ρε μαν να ΜΗΝ απειλεις ποτε με drive προς τα μεσα
- Πετουει .. ΚΑΛΟΣ .. ΞΑΝΑ .. το χω ξαναπει και το ξαναλεω .. το παιδι ΘΕΛΕΙ να καθιερωθει και ΜΑΘΑΙΝΕΙ!! και μαλιστα περασε ενα σοβαρο θεμα με τον τραυματισμο του .. να του δοθει χρονος
- Λοτζεσκι καλο ματς .. καποιες στιγμες διστασε παλι αλλα βοηθησε σε αρκετους τομεις !!μαθαινει και αυτος απο ΤΟΠ επιπεδο .. για 6ο γκαρντ απο τον παγκο ειναι πραγματικα ΚΑΛΗ λυση
redleg7
QUOTE (Zoys @ Apr 17 2014, 21:48 ) *
Άμα κάνουμε 2/2 στο ΣΕΦ αυτό θα σημαίνει ότι θα πάρουμε την Ευρωλίγκα, όχι απλά τη σειρά.

wink.gif

Δεν το λεω επειδη ειναι τιμητικο αλλα δεν νομιζω παντως αλλη ομαδα φετος να εχασε με τοσους λιγους ποντους στην Μαδριτη.Αν δεν κανω λαθος Τσσκα και Μπαρτσα απο 15-18 φαγανε.Και αν αναλογιστουμε και τις απουσιες και τον ανετοιμο Πριντεζη δειχνει οτι η ομαδα μπορει.Μακαρι να παρουμε το ματς την Δευτερα να μπουμε ξανα δυναμικα στην σειρα.
katharop
το τεράστιο pg σέρχι πήγε να σας το δώσει μόνος του στο 4ο δεκάλεπτο 6 λάθη με το που πιέστηκε λίγο.ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΣΕ ΣΕΤ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΜΕ ΟΜΑΔΕΣ ΜΕ ΣΟΒΑΡΗ ΑΜΥΝΑ
redleg7
QUOTE (ThreeDi @ Apr 17 2014, 21:48 ) *
Παρά τους πόντους του και το ρανκινγκ ήταν πολύ μέτριος και σου άφηνε μια εικόνα ανεπάρκειας μέσα στο παρκέ και γι αυτό τον κράξανε ορισμένοι.

Δεν ειδα το αποψινο ματς το ξαναλεω αλλα απο την στιγμη που Σλουκας/Μαντζαρης ειχαν συνολικα αποψε 5 ποντους και ο Λοτζεσκι ειχε 4 ασιστ,4 ριμπαουντ,1 κλεψιμο περαν των ποντων δεν ειναι δυνατον να τον κριτικαρουμε μετα και απο τετοια συγκομιδη απεναντι στην Ρεαλ και μαλιστα στην εδρα της και χωρις να εχει βοηθεια απο τον Περπερογλου ο οποιος απουσιαζε.Μιλαμε για το συμπληρωματικο τριαρι της ομαδας και ολα αυτα στην πρωτη του σεζον σε μια τετοια διοργανωση.Κανει πολλα περισσοτερα απο αυτα για τα οποια αποκτηθηκε.Σιγουρα μπορει και πολλα περισσοτερα γιατι το εχει.
erwi grey
Εγω δεν μπορω να καταλαβω την τιμωρια να καθεται 15 λεπτα στον παγκο ο Σλουκας οταν παιζει καλα.
Επισης ο Λοτζεσκι δεν ειναι ο σουπερ σουτερ, τρομερα αστοχος στα τελευταια κρισιμα παιχνιδια.
Δυσκολο παντως να παρεις δυο νικες στο Σεφ απο αυτους, μακαρι παντως γιατι εμενα δε μου δειχνουν κατι το ιδιαιτερο αν τους κοψεις το ρυθμο στο τρανζισιον οπως καναμε στο 4 δεκαλεπτο εχεις πολλες πιθανοτητες, αρκει βεβαια να βαζεις και τις βολες.
rankin
QUOTE(erwi grey @ Apr 17 2014, 21:08 ) *
Εγω δεν μπορω να καταλαβω την τιμωρια να καθεται 15 λεπτα στον παγκο ο Σλουκας οταν παιζει καλα.
Επισης ο Λοτζεσκι δεν ειναι ο σουπερ σουτερ, τρομερα αστοχος στα τελευταια κρισιμα παιχνιδια.
Δυσκολο παντως να παρεις δυο νικες στο Σεφ απο αυτους, μακαρι παντως γιατι εμενα δε μου δειχνουν κατι το ιδιαιτερο αν τους κοψεις το ρυθμο στο τρανζισιον οπως καναμε στο 4 δεκαλεπτο εχεις πολλες πιθανοτητες, αρκει βεβαια να βαζεις και τις βολες.

Το ερώτημα ειναι, τους κόψαμε όντως το ρυθμό ή κάποια στιγμή κουράστηκαν και αυτοί (και εμείς) απο το καταιγιστικό πρώτο μέρος;;;
kyle_lover
QUOTE (erwi grey @ Apr 17 2014, 22:08 ) *
Εγω δεν μπορω να καταλαβω την τιμωρια να καθεται 15 λεπτα στον παγκο ο Σλουκας οταν παιζει καλα.


Προσωπική μου γνώμη είναι ότι δεν είδα κανέναν καλό Σλούκα. Μάλλον νευρικός ήταν, και στην άμυνα άφησε ένα ελεύθερο σουτ στο Σέρχι σε κρίσιμο σημείο, όταν πλησιάζαμε. Κάτι που είδα και μου άρεσε, ήταν ότι ο Πριντεζης μάτσαρε καλά με το Ρούντι 2 - 3 φορές που βρέθηκε πάνω στις αλλαγές.

QUOTE
Το ερώτημα ειναι, τους κόψαμε όντως το ρυθμό ή κάποια στιγμή κουράστηκαν και αυτοί (και εμείς) απο το καταιγιστικό πρώτο μέρος;;;


Δε νομίζω ότι τους κόψαμε εμείς το ρυθμό, η Ρεάλ αυτοπεριορίστηκε στο 4ο για να κρατήσει τη διαφορά, αλλά φάνηκε ότι δεν μπορεί σε αυτό το στυλ παιχνιδιού με επιθέσεις στα 20 - 24'' και παραλίγο να κινδυνέψει.
frenchman7
QUOTE(redleg7 @ Apr 17 2014, 22:06 ) *
Δεν ειδα το αποψινο ματς το ξαναλεω αλλα απο την στιγμη που Σλουκας/Μαντζαρης ειχαν συνολικα αποψε 5 ποντους και ο Λοτζεσκι ειχε 4 ασιστ,4 ριμπαουντ,1 κλεψιμο περαν των ποντων δεν ειναι δυνατον να τον κριτικαρουμε μετα και απο τετοια συγκομιδη απεναντι στην Ρεαλ και μαλιστα στην εδρα της και χωρις να εχει βοηθεια απο τον Περπερογλου ο οποιος απουσιαζε.Μιλαμε για το συμπληρωματικο τριαρι της ομαδας και ολα αυτα στην πρωτη του σεζον σε μια τετοια διοργανωση.Κανει πολλα περισσοτερα απο αυτα για τα οποια αποκτηθηκε.Σιγουρα μπορει και πολλα περισσοτερα γιατι το εχει.


Μην μένεις στα στατιστικά, αν έβλεπες το παιχνίδι θα καταλάβαινες τι εννοούμε. Χαμένος στην άμυνα, φάντασμα στην επίθεση.
Κρυβόταν, δίσταζε και ξεφορτωνόταν την μπάλα. Δεν ήταν καταστροφικός καθώς με την κίνηση του χωρίς την μπάλα έβαλε
κάποια εύκολα καλάθια, αλλά έχασε 2 πολύ κρίσιμα ελεύθερα 3ποντα.
louie
QUOTE (rankin @ Apr 17 2014, 22:14 ) *
Το ερώτημα ειναι, τους κόψαμε όντως το ρυθμό ή κάποια στιγμή κουράστηκαν και αυτοί (και εμείς) απο το καταιγιστικό πρώτο μέρος;;;


στο 4ο δεκαλεπτο το σκορ ηταν 12-15 υπερ του ολυμπιακου. σιγουρα πολυ καλυτερα απο οτι στα προηγουμενα που εκανε οτι ηθελε η ρεαλ αλλα δεν ειναι οτι την πατησε κατω. δηλαδη και η ρεαλ θα προσαρμοστει και θα απαντησει αν ο ολυμπιακος το παει ετσι.

το μονο σιγουρο ειναι οτι σε υψηλο ρυθμο δεν εχει ελπιδα ο ολυμπιακος. οποτε...
frenchman7
http://euroleague.sport24.gr/article/27458...s_o_simons.html

Έτσι εξηγείται
ssoulliss
Το "γιατί ρε Γιάνννη(Μπουρόυσης)" είναι ο τίτλος του σημερινού αγώνα. w00t.gif

Η Ρεάλ,κλάτταρε,φοβήθηκε,κουτούλαγε βρήκε μια ΣΩΣΤΗ άμυνα-επιτέλους- με αλλάγες στο δεύτερο μέρος και ο μόνος που τις έδινε λύσεις ήταν ο Μπουρούσης.

Οι υπόλοιποι δεν...ο Μίροτιτς μόλις βλέπει μάπες-ένταση μικραίνει πολύ (Θυμηθείτε τη φάση στο περυσινό τελικό με Χάινσ-Παπ).
Ο Σέρχιο από το ματς της Εθνικής το καλοκαίρι και μετά,σε τρεις αγώνες με Έλληνες γκαρντ δεν εις στο τετράγωνο.

Και πλέον γεννάται ένα ερώτημα: Η Ρεάλ με λιγότερους παίκτες και με τον Ντιέθ να παίρνει χρόνο θα μπορέσει να διαχειριστεί τη σειρά;

Επειδή ο Λάσο παίζει με χρονόμετρο θα καταφέρει να έχει φρέσκους τους αστέρες του.

Υ.Γ. εύφημος μνεία στον Γιγα Μάρντι Κόλλινς 77.gif . Άλλαξε το ματς...Ο Μίροτιτς και οι λοιποί εξαφανιστήκαν-πλην Γιάννη.
redleg7
QUOTE (frenchman7 @ Apr 17 2014, 22:17 ) *
Μην μένεις στα στατιστικά, αν έβλεπες το παιχνίδι θα καταλάβαινες τι εννοούμε. Χαμένος στην άμυνα, φάντασμα στην επίθεση.
Κρυβόταν, δίσταζε και ξεφορτωνόταν την μπάλα. Δεν ήταν καταστροφικός καθώς με την κίνηση του χωρίς την μπάλα έβαλε
κάποια εύκολα καλάθια, αλλά έχασε 2 πολύ κρίσιμα ελεύθερα 3ποντα.

Αυτα που πρεπει να κανει τα κανει με το παραπανω αυτη την σεζον.Το εχω ξαναπει ειναι το καλυτερο συμπληρωματικο τριαρι στην διοργανωση.Αν θελουμε το κατι παραπανω εχουμε πολλους παιχτες απο τον κορμο του ΒtB που πληρωνονται πολλα περισσοτερα και οφειλουν να κανουν ΚΑΙ αυτοι αυτα για τα οποια κατηγορουμε τον Λοτζεσκι.Δεν ξερω κανενα που ηρθε απο το Βελγιο στην ηλικια του χωρις παραστασεις απο Ευρωλιγκα και να εχει κανει τετοια ματς και με τετοιους αντιπαλους φετος στην πρωτη του σεζον.Το ματς δεν το ειδα και δεν μπορω να κρινω απολυτα ομως θεωρω οτι καποιες στιγμες μας χρειαζεται για τα καλα ενας Κεσελ για να καταλαβουμε πως ειναι να παιζουμε με ενα και μονο τριαρι χωρις ανασες για ολη την σεζον.
erwi grey
QUOTE(rankin @ Apr 18 2014, 03:14 ) *
Το ερώτημα ειναι, τους κόψαμε όντως το ρυθμό ή κάποια στιγμή κουράστηκαν και αυτοί (και εμείς) απο το καταιγιστικό πρώτο μέρος;;;

Toυς τον εκοψες γιατι αρχισες να κανεις φαουλ, και γι αυτο πρεπει να ανοιξει τον ροτεισον ο Μπαρτζωκας στο επομενο ματς με τον ταλιμπαν τον Κολινς και Σιμονς.
roko
Το ματς δεν το ειδα.Αλλα εχω να πω οτι η ομαδα αυτη χρειαζεται ενα standing ovation την ερχομενη βδομαδα,σε ενα και ας ελπισουμε και σε 2 ματς στο ΣΕΦ.Πρεπει να γιορτασει ο κοσμος και εκτος απο το να στηριξει την ομαδα,να γινει ουσιαστικα απο τον κοσμο μια φιεστα για αυτα τα 2 ονειρικα χρονια στην Ευρωλιγκα.Ελπιζω να θυμηθουμε παλιες εποχες με τα κοκκινα μπαλονια και το γιορτινο κλιμα τοτε που το Σεφ εσφιζε απο 20.000 φιλους.

Ειναι η τελετη που ο βασιλιας θα προσπαθησει να μην αποκαθηλωθει απο τον θρονο του μετα απο 2,5 ολοκληρα χρονια,και ειμαστε πολυ τυχεροι που ενδεχομενη αποκαθηλωση θα γινει απο μια τοσο σπουδαια ομαδα και μεσα στην εδρα μας που ο κοσμος θα εχει την ευκαιρια να αποθεωσει αυτη την ΟΜΑΔΑΡΑ,και οχι σε καποια κωλοεδρα απο ομαδουλες τυπου αρμανι η' Φενερ που δεν θα το περιμενε και κανεις οτι απο αυτες θα γινει η ζημια και θα τους καναμε ενδεχομενως τζαμπα μαγγες..Την ομαδα που απεβαλε τον κολοπαιδισμο τυπου Τεοντοσιτς,Μπουρουση,πΑΠΑλΟυκΑ και ειχε το αστρο να αναδειξει παικτες που σε συντομο χρονο αγαπηθηκαν τοσο απο τον κοσμο και εκαναν τοσα πολλα με την ομαδα.

Υ.Γ.1) Εγω πιστευω στην προκριση ακομη,οχι απλως ελπιζω.Και γενικα δεν ειμαι υπεραισιοδοξο ατομο.Οπως και να'χει ομως το χειροκροτημα ειναι το ελαχιστο που μπορουμε να δωσουμε σε αυτα τα παιδια. bball.gif

Υ.Γ.2) Στοχος φετος το πρωταθλημα και το καλοκαιρι να γινουν κινησεις που δεν εχουν γινει απο την διοικηση που θα επρεπε να κρατησει σταθερο και αναλοιωτο τον κορμο,και να δυναμωσει κιαλλο την ομαδα.
AKRG
QUOTE (frenchman7 @ Apr 17 2014, 22:20 ) *



Δεν σας θέλει με τίποτα φέτος ..
frenchman7
QUOTE(redleg7 @ Apr 17 2014, 22:24 ) *
Αυτα που πρεπει να κανει τα κανει με το παραπανω αυτη την σεζον.Το εχω ξαναπει ειναι το καλυτερο συμπληρωματικο τριαρι στην διοργανωση.Αν θελουμε το κατι παραπανω εχουμε πολλους παιχτες απο τον κορμο του ΒtB που πληρωνονται πολλα περισσοτερα και οφειλουν να κανουν ΚΑΙ αυτοι αυτα για τα οποια κατηγορουμε τον Λοτζεσκι.Δεν ξερω κανενα που ηρθε απο το Βελγιο στην ηλικια του χωρις παραστασεις απο Ευρωλιγκα και να εχει κανει τετοια ματς και με τετοιους αντιπαλους φετος στην πρωτη του σεζον.Το ματς δεν το ειδα και δεν μπορω να κρινω απολυτα ομως θεωρω οτι καποιες στιγμες μας χρειαζεται για τα καλα ενας Κεσελ για να καταλαβουμε πως ειναι να παιζουμε με ενα και μονο τριαρι χωρις ανασες για ολη την σεζον.


Δεν τον κατηγορώ, εννοείται πως ο Λοτζέσκι είναι ένα από τα λαχεία που σου βγήκαν (μαζί με Ντάνστον), απλά δείχνει
στα δύσκολα να μην μπορεί να ανταπεξέλθει. Τον έχω υποστηρίξει επανειλημμένα σε κουβέντες με φίλους αλλά δυστυχώς αυτό
δείχνει. Είναι τεράστια αλλαγή για αυτόν ξαφνικά να θεωρείται δεύτερος σκόρερ στον πρωταθλητή ευρώπης.
rankin
καλά, ο Λοτζέσκι σήμερα δεν ηταν και να τον κλαίν οι ρέγγες..
ποιο τολμηρός απο το πρώτο παιχνίδι ήταν και στο τέλος μάλιστα ζητουσε και τη μπάλα και ηταν παρόν στη μείωση της διαφοράς.
Συμφωνώ οτι δεν ηταν και για να του στήσουμε άγαλμα, αλλά ήταν καλός. ισως απλά να έπρεπε να εμφανιστεί στο παιχνίδι λίγο νωρίτερα. Άργησε να βρει τα πατήματα του

Ο Σλουκας απο την άλλη ήταν χάλιας. Ο Serji Musato τον είχε κάνει άλογο και ορθώς δεν χρησιμοποιήθηκε πολύ.

Αυτές οι βολές μας πόνεσαν. Ουτε ο κυριος Μάκης, ουτε κανένας...
assistant
QUOTE(roko @ Apr 17 2014, 22:28 ) *
Το ματς δεν το ειδα.Αλλα εχω να πω οτι η ομαδα αυτη χρειαζεται ενα standing ovation την ερχομενη βδομαδα,σε ενα και ας ελπισουμε και σε 2 ματς στο ΣΕΦ.Πρεπει να γιορτασει ο κοσμος και εκτος απο το να στηριξει την ομαδα,να γινει ουσιαστικα απο τον κοσμο μια φιεστα για αυτα τα 2 ονειρικα χρονια στην Ευρωλιγκα.Ελπιζω να θυμηθουμε παλιες εποχες με τα κοκκινα μπαλονια και το γιορτινο κλιμα τοτε που το Σεφ εσφιζε απο 20.000 φιλους.

Ειναι η τελετη που ο βασιλιας θα προσπαθησει να μην αποκαθηλωθει απο τον θρονο του μετα απο 2,5 ολοκληρα χρονια,και ειμαστε πολυ τυχεροι που ενδεχομενη αποκαθηλωση θα γινει απο μια τοσο σπουδαια ομαδα και μεσα στην εδρα μας που ο κοσμος θα εχει την ευκαιρια να αποθεωσει αυτη την ΟΜΑΔΑΡΑ,και οχι σε καποια κωλοεδρα απο ομαδουλες τυπου αρμανι η' Φενερ που δεν θα το περιμενε και κανεις οτι απο αυτες θα γινει η ζημια και θα τους καναμε ενδεχομενως τζαμπα μαγγες..Την ομαδα που απεβαλε τον κολοπαιδισμο τυπου Τεοντοσιτς,Μπουρουση,πΑΠΑλΟυκΑ και ειχε το αστρο να αναδειξει παικτες που σε συντομο χρονο αγαπηθηκαν τοσο απο τον κοσμο και εκαναν τοσα πολλα με την ομαδα.

Υ.Γ.1) Εγω πιστευω στην προκριση ακομη,οχι απλως ελπιζω.Και γενικα δεν ειμαι υπεραισιοδοξο ατομο.Οπως και να'χει ομως το χειροκροτημα ειναι το ελαχιστο που μπορουμε να δωσουμε σε αυτα τα παιδια. bball.gif

Υ.Γ.2) Στοχος φετος το πρωταθλημα και το καλοκαιρι να γινουν κινησεις που δεν εχουν γινει απο την διοικηση που θα επρεπε να κρατησει σταθερο και αναλοιωτο τον κορμο,και να δυναμωσει κιαλλο την ομαδα.

Αν εξαιρεσεις τις 4 πρωτες λεξεις του 2ου υ.γ. σε ολα τα αλλα εισαι μεσα στο μυαλο μου.........I still believe...οχι γιατι ειμαι τρελος αλλα γιατι εσεις μαγκες μου το επιβαλατε......τη Δευτερα εχουμε γιορτη και μακαρι να μην ειναι η τελευταια.

QUOTE(rankin @ Apr 17 2014, 22:50 ) *
καλά, ο Λοτζέσκι σήμερα δεν ηταν και να τον κλαίν οι ρέγγες..
ποιο τολμηρός απο το πρώτο παιχνίδι ήταν και στο τέλος μάλιστα ζητουσε και τη μπάλα και ηταν παρόν στη μείωση της διαφοράς.
Συμφωνώ οτι δεν ηταν και για να του στήσουμε άγαλμα, αλλά ήταν καλός. ισως απλά να έπρεπε να εμφανιστεί στο παιχνίδι λίγο νωρίτερα. Άργησε να βρει τα πατήματα του

Ο Σλουκας απο την άλλη ήταν χάλιας. Ο Serji Musato τον είχε κάνει άλογο και ορθώς δεν χρησιμοποιήθηκε πολύ.

Αυτές οι βολές μας πόνεσαν. Ουτε ο κυριος Μάκης, ουτε κανένας...

serji musato.........................................δεν υπαρχεις απλα.

TakeshyKurosawa
Τι γιορτή και πράσινα άλογα ρε παλικάρια? Στο ΣΕΦ πρέπει να γίνει πόλεμος! Πρέπει το γήπεδο να είναι καμίνι! Πρέπει να καταλάβουν ότι δεν θα φύγουν από Αθήνα χωρίς να φτύσουν αίμα και να πάνε πρώτα στην Κόλαση.Πρέπει οι παίχτες να τρέξουν τόσο που να φτάσουν στα πρόθυρα ανακοπής λολ.
assistant
QUOTE(TakeshyKurosawa @ Apr 17 2014, 22:57 ) *
Τι γιορτή και πράσινα άλογα ρε παλικάρια? Στο ΣΕΦ πρέπει να γίνει πόλεμος! Πρέπει το γήπεδο να είναι καμίνι! Πρέπει να καταλάβουν ότι δεν θα φύγουν από Αθήνα χωρίς να φτύσουν αίμα και να πάνε πρώτα στην Κόλαση.Πρέπει οι παίχτες να τρέξουν τόσο που να φτάσουν στα πρόθυρα ανακοπής λολ.

Πολεμο στην Τουμπα αδερφε......στο ΣΕΦ τη Δευτερα θα εχει γιορτη οπου οι παιχτες θα δωσουν σιγουρα το 110% σε αθλητικα πλαισια......κι αν ειμαστε καλυτεροι(που θα ειμαστε) ας κερδισουμε.
TakeshyKurosawa
QUOTE (assistant @ Apr 17 2014, 23:06 ) *
Πολεμο στην Τουμπα αδερφε......στο ΣΕΦ τη Δευτερα θα εχει γιορτη οπου οι παιχτες θα δωσουν σιγουρα το 110% σε αθλητικα πλαισια......κι αν ειμαστε καλυτεροι(που θα ειμαστε) ας κερδισουμε.


Φίλε ξέρω τι θέλεις να πεις, απλά να ξέρεις ότι αυτό που λες ακούγεται σαν να έχουμε αποδεχθεί την σκούπα.
Quincy
QUOTE(TakeshyKurosawa @ Apr 17 2014, 21:08 ) *
Φίλε ξέρω τι θέλεις να πεις, απλά να ξέρεις ότι αυτό που λες ακούγεται σαν να έχουμε αποδεχθεί την σκούπα.



Το ερώτημα είναι γιατί δεν την έχετε αποδεχτεί εσείς που πιστεύετε ακόμα; tongue.gif
AKRG
Ας είμαστε ρεαλιστές (όχι ΡΕΑΛιστές !!), δυστυχώς η "σκούπα" φαντάζει ως το επικρατέστερο σενάριο.
T.W.Is.M.
QUOTE(andykrg @ Apr 17 2014, 23:33 ) *
Ας είμαστε ρεαλιστές (όχι ΡΕΑΛιστές !!), δυστυχώς η "σκούπα" φαντάζει ως το επικρατέστερο σενάριο.



Η σκουπα απο δω και περα στη Ρεαλ εννοεις! smiley.gif

Μετανοειτε! Η μερα των απιστων πλησιαζει παλι.


Η Ρεαλ ειναι πολυ δυνατη ομαδα, σε μπασκετικες αρετες και ταλεντο ειναι η καλυτερη στην Ευρωπη, αλλα mentally δε νομιζω πως το εχει. Το ζητουμενο ειναι να κανει ενα πραγματικα καλο παιχνιδι ο Ολυμπιακος για να δουμε αν μπορει ετσι να την κερδισει και να της βαλει δυσκολα στο μυαλο και οχι στο παρκε. Εκει θα παιχτει το υπολοιπο της σειρας.
TakeshyKurosawa
QUOTE (Quincy @ Apr 17 2014, 23:30 ) *
Το ερώτημα είναι γιατί δεν την έχετε αποδεχτεί εσείς που πιστεύετε ακόμα; tongue.gif



Πιστεύω ότι ένα ματς τουλάχιστον θα το πάρουμε στο ΣΕΦ, αν παίξουμε όπως πρέπει με ψυχή και πάθος και χωρίς φόβο. Η αλήθεια είναι ότι τους θέλει και πολύ φέτος. Ναι ποιοτικώς υπερτερούν σε όλες τις θέσεις εκτός του 2(Σπανούλης), αλλά δεν είναι φόβητρο. Κάποιοι παίχτες τους κάνουν αρπαχτές, τους θέλει η μπάλα τους μπαίνουν σουτ που δεν τα έχουν. Δεν μπορεί να γίνεται συνεχώς αυτό. Ο Ρούντι σήμερα άρχισε να επιστρέφει στα δεδομένα του με κάποια τρελά που επιχείρησε να πάνε μόνο ταμπλώ.
AKRG
Απ το στόμα σου και στου Θεού τ'αυτί ! Μακάρι αλλά το θεωρώ από πολύ-πολύ δύσκολο εως επιστημονική φαντασία !!
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 17 2014, 23:39 ) *
Η Ρεαλ ειναι πολυ δυνατη ομαδα, σε μπασκετικες αρετες και ταλεντο ειναι η καλυτερη στην Ευρωπη, αλλα mentally δε νομιζω πως το εχει. Το ζητουμενο ειναι να κανει ενα πραγματικα καλο παιχνιδι ο Ολυμπιακος για να δουμε αν μπορει ετσι να την κερδισει και να της βαλει δυσκολα στο μυαλο και οχι στο παρκε. Εκει θα παιχτει το υπολοιπο της σειρας.


Για να γίνει αυτό πρέπει ο Ολυμπιακός να παίξει 40 λεπτά άμυνα και αυτό από οτι φαίνεται δεν μπορεί να γίνει.
tzagasdog
Ρε μεγάλη εβδομάδα είναι... Θα μας σταυρώσουν...

Η ανάσταση όμως είναι κοντά...
T.W.Is.M.
QUOTE(mixalisgate7 @ Apr 17 2014, 23:45 ) *
Για να γίνει αυτό πρέπει ο Ολυμπιακός να παίξει 40 λεπτά άμυνα και αυτό από οτι φαίνεται δεν μπορεί να γίνει.


Οχι, αυτο δε γινεται. Θα ειμαι ευχαριστημενος με 20' καλης αμυνας και 20' αξιοπρεπους(30φευγα ποντοι στα πρωτα 20' και 40 στα υπολοιπα, ετσι ωστε να μην ξεπερασουν τους 75). Το θεμα ειναι να τους βγαλεις απ το ρυθμο τους. Δε θεωρω τυχαιο που η παρουσια του Κολινς δε συνεπεσε με τραγικο διαστημα της ομαδας, ουτε οτι το κακο τους δεκαλεπτο ηταν εκεινο που σε 1' ειχαμε κανει 3 φαουλ σκοπιμοτητας. Τετοια πραγματα τους βγαζουν απ τα νερα τους απ οτι φαινεται. Ο καλος Ολυμπιακος δεν μπορει να κερδισει την καλη Ρεαλ(γινεται μια φορα και μεχρι εκει). Η κακη Ρεαλ ομως μπορει να χασει κι απο ενα μετριο Ολυμπιακο και η Ρεαλ με χαλασμενη ψυχολογια μπορει ακομα και να χασει αυτη τη σειρα!
Αρκει να εμφανιστει η κακη Ρεαλ στο ΣΕΦ ή καλυτερα να τη βγαλουμε εμεις προς τα εξω, γιατι με την καλη Ρεαλ το 3-0 δεν ειναι και τοσο δυσκολο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.