Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
jhantzop
QUOTE(Gkos @ May 29 2016, 18:41 ) *
Πόσους επιτρέπεται κανονικα;

10;

Ε,20 τότεwink.gif

10+10 επειδή είναι 2 ομάδες σε μίαwink.gif


Θέλεις να μου πεις πως ο pao bc academy φέτος μπορούσε να βγάζει δελτία, έχει ήδη βγάλει και είναι ομάδα στα χαρτιά της εοκ?
Gkos
Δεν σου λεω τιποτα ,γιατι οντως δεν ξερωwink.gif

Υποθετω πως τα θεματα νομιμοτητας και αδειοδοτησης τα εχουνε λυσει και τα εχουνε ψαξει εξαρχης.
Αυτνοητο.

Απο κει και περα αν εχεις αποριες ξερεις ποιος ξερει καλυτερα να σου τις λυσειwink.gif
Τοσο καιρο τον ειχατε μαζι σας τον κο Καλαιτζη στα Melissia Bc wink.gif
jhantzop
QUOTE(Gkos @ May 29 2016, 22:16 ) *
Δεν σου λεω τιποτα ,γιατι οντως δεν ξερωwink.gif


Εγώ νομίζω πως δεν μπορούσε/μπορεί να βγάλει δελτία... και για να γνωρίζουμε όλοι τι λέει η εγκύκλιος μεταγραφών...

Άρθρο 4

Γ. Μεταγραφή χωρίς τη συγκατάθεση σωματείου

7. Αθλητής που δεν συμπεριλαμβάνεται στον πίνακα των εν' ενεργεία αθλητών των σωματείων καθίσταται ελεύθερος από του χρόνου της διαγραφής του, δυνάμενος να εγγραφεί σαν νέος αθλητής σε σωματείο της αρεσκείας του έως την 31η Δεκεμβρίου κάθε έτους, εφ' όσον δεν έχει υπερβεί το 18ο έτος της ηλικίας του.

Κάθε σωματείο έχει το δικαίωμα να αποκτήσει μόνο πέντε αθλητές από αυτήν την κατηγορία. Κανένα σωματείο δεν έχει δικαίωμα να αποκτήσει συνολικά περισσότερους από επτά 7 αθλητές κάτω των 18 ετών. Στον αριθμό των επτά αθλητών κάτω των 18 ετών προσμετρούνται και οι αθλητές που θα αποκτηθούν με την διαδικασία της μεταγραφής και των μεταγραφών ειδικών περιπτώσεων.

Επίσης αθλητής ερασιτέχνης η επαγγελματίας που δεν συμπεριλαμβάνεται στον πίνακα των εν ΄ενεργεία αθλητών των σωματείων και κατά την αμέσως προηγούμενη αγωνιστική περίοδο δεν είχε καμία συμμετοχή σε αγώνα πρωταθλήματος η κυπέλλου θεωρείται σαν νέος αθλητής και κατά συνέπεια δικαιούται να εγγραφεί σε σωματείο έως την 31η Δεκεμβρίου κάθε έτους. Σε περίπτωση που η εγγραφή του συντελεσθεί μετά την παραπάνω ημερομηνία ο αθλητής αποκτά δικαίωμα συμμετοχής από την επόμενη αγωνιστική περίοδο.


Να σημειώσω πως το όριο των επτά αθλητών κάτω των 18 ετών άλλαξε φέτος. Μέχρι πέρσι ήταν δέκα.

Επίσης να σημειώσω πως αν μία ομάδα κάνει χρήση της τελευταίας παραγράφου, μπορεί να πάρει όσα παιδιά θέλει που δεν έχουν παίξει ένα χρόνο σε αγώνα και θα διαγραφούν από το σωματείο τους... Εγώ τουλάχιστον έτσι το καταλαβαίνω για να είναι σε ξεχωριστή παράγραφο από την πρώτη που λέει σχεδόν τα ίδια πράγματα! Ποια "ομάδα" δεν έπαιξε κάποιον επίσημο αγώνα φέτος;
Gkos
Ρε Γιάννη πραγματικά πιστευεις οτι ενα σωματειο σαν τον Παναθηναικο,μπηκε σε αυτη την διαδικασία χωρις να εχει διαβασει την εγκύκλιο;
Σε παρακαλω δηλαδη.


Αν ρωτας,και μενα μου φαινεται ολο αυτο και παραταιρο και περίεργο και να στερείται νομιμότητος ,αλλα ας περιμενουμε να δουμε!
jhantzop
QUOTE(Gkos @ May 29 2016, 23:05 ) *
Ρε Γιάννη πραγματικά πιστευεις οτι ενα σωματειο σαν τον Παναθηναικο,μπηκε σε αυτη την διαδικασία χωρις να εχει διαβασει την εγκύκλιο;
Σε παρακαλω δηλαδη.

Αν ρωτας,και μενα μου φαινεται ολο αυτο και παραταιρο και περίεργο και να στερείται νομιμότητος ,αλλα ας περιμενουμε να δουμε!


Χαίρομαι που συμφωνούμε ;-)
Gkos
Και γω Γιάννη!


Πρώτη προπόνηση για το παιδικό του Παναθηναικού υπό τις οδηγίες του Σιούτη,σήμερα στον Τάφο,με πάρα πολλά νέα πρόσωπα να κάνουν την εμφάνιση τους(μου μεταφέρθηκε για προπόνηση(ο θεός να την κάνει) 30+ παιδιών!!!!)..
Τώρα να γράψω ποιοι ήταν δεν έχει νόημα ,του περισσότερους του ξέραμε,κάποιους δεν τους περιμέναμε καθόλου. . .
Ας πούμε ότι σε γενικές γραμμές ήταν η πλειοψηφία της μεικτής της ΕΣΚΑ,παρούσα . . .

Προμηνύεται "άγριο" καλοκαίρι.

Υ.γ.
Ήθελα να γράψω και κάτι μεταγραφές εφήβων μιας και σήμερα είχε μια ομάδα φιλικό,αλλά μου ζητήθηκε να μην το κάνω (είχα έτοιμο το κειμενο να πάρει) ,οπότε παραπέμπεται εις τας καλλένδας.


Καληνύχτα.
Flinafim
QUOTE (Gkos @ Jun 1 2016, 00:16 ) *
Και γω Γιάννη!


Πρώτη προπόνηση για το παιδικό του Παναθηναικού υπό τις οδηγίες του Σιούτη,σήμερα στον Τάφο,με πάρα πολλά νέα πρόσωπα να κάνουν την εμφάνιση τους(μου μεταφέρθηκε για προπόνηση(ο θεός να την κάνει) 30+ παιδιών!!!!)..
Τώρα να γράψω ποιοι ήταν δεν έχει νόημα ,του περισσότερους του ξέραμε,κάποιους δεν τους περιμέναμε καθόλου. . .
Ας πούμε ότι σε γενικές γραμμές ήταν η πλειοψηφία της μεικτής της ΕΣΚΑ,παρούσα . . .

Προμηνύεται "άγριο" καλοκαίρι.

Υ.γ.
Ήθελα να γράψω και κάτι μεταγραφές εφήβων μιας και σήμερα είχε μια ομάδα φιλικό,αλλά μου ζητήθηκε να μην το κάνω (είχα έτοιμο το κειμενο να πάρει) ,οπότε παραπέμπεται εις τας καλλένδας.


Καληνύχτα.

Οι έφηβοι προς δυτικά προάστια;;
mpek
Και επισήμως Χατζηδακης σε εφηβικό ΑΕΚ
http://www.ebasket.gr/2016/06/kitrinomavri...-ke-chatzidakis
xxx-4711
QUOTE(mpek @ Jun 1 2016, 15:25 ) *
Και επισήμως Χατζηδακης σε εφηβικό ΑΕΚ
http://www.ebasket.gr/2016/06/kitrinomavri...-ke-chatzidakis


Κοντα και σε Βίκτωρα Γκουαλτιέρι

http://www.eurohoops.net/el/heba-el/254992...-chtipima-i-aek
Gkos
QUOTE (Flinafim @ Jun 1 2016, 14:20 ) *
Οι έφηβοι προς δυτικά προάστια;;



Θα κάνω ότι δεν το είδα αυτό το ερώτημαwink.gif
doublepoulos
http://www.basketworld.gr/2016/06/blog-post.html?m=1

Μεγάλο μπαμ αν ισχύει...
Gkos
Αλήθεια ειναι,οτι κανει προπ με Ολυμπιακό και είναι κοντά.
Νομίζω το ξέρει το μισό φόρουμ,και όσοι δεν το ξέρανε το καταλαβαν απο τα συμφραζόμενα τοσο καιροwink.gif
doublepoulos
QUOTE (Gkos @ Jun 2 2016, 00:43 ) *
Αλήθεια ειναι,οτι κανει προπ με Ολυμπιακό και είναι κοντά.
Νομίζω το ξέρει το μισό φόρουμ,και όσοι δεν το ξέρανε το καταλαβαν απο τα συμφραζόμενα τοσο καιροwink.gif


Εγώ φίλε Gkos δεν παρακολουθούσα το φόρουμ για καιρό,οπότε για μένα είναι σαν έκπληξη... tongue.gif
Gkos
Αμα πας 3 σελιδες πισω ,θα δεις μεχρι και αρχικο Α και τελιτσες μετα wink.gif
"Παικτης απο Ακαδημια με 12 γραμματα ξεκιναει απο Α " wink.gif wink.gif
bros
Ε καλα τωρα ο Αρσεν εχει ακουστει οτι παει παντου...δουκα,παο...κλπ,εαν οντως μεινει ολυμπιακο θα ειναι εκπληξη.
Θα φαγωθουμε με τους σερβους εκει χαχαχα,εχει παρει και δοκιμαζει και καποιο αμερικανακι ο ολυμπιακος?

Ο Χατζηδακης πηγε ΑΕΚ....για το αντρικο η το εφηβικο?Μονος του η και με το προπονητη του?Ξερει καποιος?
Dhmhtrhs9
QUOTE (bros @ Jun 2 2016, 13:11 ) *
Ε καλα τωρα ο Αρσεν εχει ακουστει οτι παει παντου...δουκα,παο...κλπ,εαν οντως μεινει ολυμπιακο θα ειναι εκπληξη.
Θα φαγωθουμε με τους σερβους εκει χαχαχα,εχει παρει και δοκιμαζει και καποιο αμερικανακι ο ολυμπιακος?

Ο Χατζηδακης πηγε ΑΕΚ....για το αντρικο η το εφηβικο?Μονος του η και με το προπονητη του?Ξερει καποιος?


Αρσενοπουλος κλεισμενος Ολυμπιακο.....αναμονη για τον καινουριο προπονητη επισης..εντος των ημερων.
Gkos
QUOTE (bros @ Jun 2 2016, 13:11 ) *
Ε καλα τωρα ο Αρσεν εχει ακουστει οτι παει παντου...δουκα,παο...



Δουκα;;;;;;;;;!!!!!!

Πρωτη φορα το ακουωwink.gif

Κατα τα αλλα δεν θελω να γραψω κατι παραπανω.

Ας περιμενουμε επισημες ανακοινώσεις.

QUOTE (bros @ Jun 2 2016, 13:11 ) *
Ο Χατζηδακης πηγε ΑΕΚ....για το αντρικο η το εφηβικο?Μονος του η και με το προπονητη του?Ξερει καποιος?


Ας περιμενουμε και δω επισημες ανακοινωσεις.
Καμια προπ με το αντρικο μπορει να συμμετεχει δεν φανταζομαι να εννοεις κατι παραπανω.
Το σχολιο σου απο κατω,λιγο αχρειαστο ομως...
bros
QUOTE (Gkos @ Jun 2 2016, 13:27 ) *
Δουκα;;;;;;;;;!!!!!!

Πρωτη φορα το ακουωwink.gif

Κατα τα αλλα δεν θελω να γραψω κατι παραπανω.

Ας περιμενουμε επισημες ανακοινώσεις.



Ας περιμενουμε και δω επισημες ανακοινωσεις.
Καμια προπ με το αντρικο μπορει να συμμετεχει δεν φανταζομαι να εννοεις κατι παραπανω.
Το σχολιο σου απο κατω,λιγο αχρειαστο ομως...


Αχρειαστο γιατι?Οπου πανε μαζι δεν πανε...
Απο οτι διαβασα στην εφημεριδα κιτρινομαυρων συμφεροντων υπογραφες δεν εχουν πεσει ακομα.
Gkos
QUOTE (Dhmhtrhs9 @ Jun 2 2016, 13:18 ) *
Αρσενοπουλος κλεισμενος Ολυμπιακο.....αναμονη για τον καινουριο προπονητη επισης..εντος των ημερων.



Οπως εχω γραψει και καπου αλλου ,καλο ειναι να μην γραφουμε για παιδια που εχουνε ακομα αγωνιστικες υποχρεωσεις (ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ πχ ) και νομιζω θα επρεπε να το σεβαστειτε ολοι...


Θα μπορουσα να ειχα γραψει 30 ονοματα στο topic...
Αλλα δεν γράφω....

QUOTE (bros @ Jun 2 2016, 13:46 ) *
Αχρειαστο γιατι?Οπου πανε μαζι δεν πανε...
Απο οτι διαβασα στην εφημεριδα κιτρινομαυρων συμφεροντων υπογραφες δεν εχουν πεσει ακομα.



Αχρειαστο οχι,προβοκατορικο ισως ;
bros
QUOTE (Gkos @ Jun 2 2016, 13:50 ) *
Οπως εχω γραψει και καπου αλλου ,καλο ειναι να μην γραφουμε για παιδια που εχουνε ακομα αγωνιστικες υποχρεωσεις (ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ πχ ) και νομιζω θα επρεπε να το σεβαστειτε ολοι...


Θα μπορουσα να ειχα γραψει 30 ονοματα στο topic...
Αλλα δεν γράφω....




Αχρειαστο οχι,προβοκατορικο ισως ;

Οταν αναφερεσε σε φιλαρακια ειναι οντως προβοκατορικο smile.gif
bros
Εφοσον τα παιδια τα εχουν βαλει καποιοι κυριοι στο τρυπακι της μεταγραφαρας...της διαφημησης...των sites...και ολα αυτα και με τη συναινεση των γονεων,ας αντεξουν και καποια πραγματακια που γραφονται σε διαφορα blogs, smile.gif
Gkos
Καλα.
Whatever!

QUOTE (bros @ Jun 2 2016, 17:18 ) *
Οταν αναφερεσε σε φιλαρακια ειναι οντως προβοκατορικο smile.gif


Ουτε καν!
polykos
QUOTE(Gkos @ Jun 2 2016, 13:50 ) *
Οπως εχω γραψει και καπου αλλου ,καλο ειναι να μην γραφουμε για παιδια που εχουνε ακομα αγωνιστικες υποχρεωσεις (ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ πχ ) και νομιζω θα επρεπε να το σεβαστειτε ολοι...


κι εγώ προτρέπω να το σεβόμαστε, τουλάχιστον εμείς.
Διότι οι άλλοι το μπάσκετ και τα παιδιά του τα χ...ζουνε πατόκορφα.
Δε μου άρεσε καθόλου η ανακοίνωση της μεταγραφής του Διονύση Σκουλίδα στην Αεκ, 4 ώρες πριν το ματς με μεγάλη σημασία του Περιστερίου με τη Λιβαδειά. Εμφανίστηκε δε χειρότερος απο κάθε άλλη εμφάνισή του.
bros
Try out ανακοινωσε η ΑΕΚ με υπευθυνο ακαδημιων το Κο Σακοτα...ενδιαφερον για πολλα παιδια.
Gkos
Ε δεν ξερω ποσο ενδιαφέρον και για πόσα παιδιά ...
Το παιδικό αφενος,ειναι στην Β κατηγορία ,αφετερου ολα σχεδόν τα παιδιά της ΕΣΚΑ εχουν βρει ομάδες πλεον....
Οσο για εφηβικο,ειχε 99ρηδες απο περυσι,πηρε Χατζηδακη και Γκουελτιερι (αποτι γραφτηκε) για 10τοι παικτες θα ειναι οσοι πανε,ενω σε αλλες ομαδες της Α εφηβων μπορουν να ειναι βασικοι...

QUOTE (polykos @ Jun 3 2016, 02:01 ) *
Δε μου άρεσε καθόλου η ανακοίνωση της μεταγραφής του Διονύση Σκουλίδα στην Αεκ, 4 ώρες πριν το ματς με μεγάλη σημασία του Περιστερίου με τη Λιβαδειά. Εμφανίστηκε δε χειρότερος απο κάθε άλλη εμφάνισή του.



ΠΟΣΟ ΣΥΜΦΩΝΩ!!!

Και αυτός που έγραψε το άρθρο και το ποσταρε στο προφίλ του Διονύση είναι και φίλος του απο το Περιστέρι(απότι είδα στο προφίλ του),αρα σίγουρα ήξερε ότι έχει αγώνα και διάλεξε το χειρότερο timing !
Στο τσακ ήμουνα να του τα χώσω!
Κατι παιδάκια που γίνονται δημοσιογράφοι....
erasitexnis
ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ
BASKETBALL TRYOUTS 2016


Ο ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ απευθύνει ανοιχτή πρόσκληση σε αθλητές μπάσκετ με έτος γέννησης 2001 και 2002 για την στελέχωση του αγωνιστικού τμήματος Παιδικό Α΄ ΕΣΚΑ και με έτος γέννησης 2000 για το Εφηβικό Β΄ ΕΣΚΑ.
Με τις δοκιμαστικές προπονήσεις-TRYOUTS, ο σύλλογος μας θα προσπαθήσει να βρει παίκτες που θα μπορούσαν να γεμίσουν τα ρόστερ αυτών των τμημάτων για την αθλητική περίοδο 2016-17. Μέσα από αυτή τη διαδικασία δίνεται η δυνατότητα και στους αθλητές να γνωρίσουν από κοντά την μπασκετική οικογένεια της Ολυμπιάδας Παπάγου, τους συντελεστές, τις συνθήκες δουλειάς, τους προπονητές, αλλά και να έχουν μια δια ζώσης εμπειρία για να διαπιστώσουν τη φιλοσοφία του συλλόγου.

Τα Tryouts θα πραγματοποιηθούν το Σάββατο 11 και Κυριακή 12 Ιουνίου στις 19:00 στο Κλειστό Γήπεδο Παπάγου (Νευροκοπίου 2-4).

Πληροφορίες:
email: info@olympias-papagou.gr
6977 203 652 - Coach Χρήστος Σγουρίτσας
6977 077 900 - Team Manager Κώστας Κώτσης
doublepoulos
Προτείνω το topic να γίνει pinned...
MAKHS
QUOTE(doublepoulos @ Jun 11 2016, 23:54 ) *
Προτείνω το topic να γίνει pinned...
Ο Θανάσης Αμβράζης ( 1.95 , 2000 ) του Κρόνου Τρικάλων θα αγωνίζεται του χρόνου στο Εφηβικό του Παναθηναϊκού . Ο Αμβράζης έχει κληθεί αρκετές φορές στο κλιμάκιο της Εθνικής Παίδων του Βορρά .
airmaik
Γεια σας αγαπητοί συνδαιτυμόνες !!

Μετά από μεγάλη αποχή λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων….. και άλλων ! και πάλι εδώ smile.gif
Μεταγραφική περίοδος μεθαύριο, αρχίζει την Τετάρτη 15/6/2016 για εστιασμένες μεταγραφές και υποσχετικές. Από αρχές Ιουλίου μπορούν να μεταγράφονται οι αδήλωτοι από τα σωματεία τους.

Θα αφήσουμε να περάσει έτσι «ατουφέκιστη» η μεταγραφική περίοδος ??? (..όπως έλεγε και ο Κολοκοτρώνης για τον Ιμπραήμ)

Θέλω να μάθω όλες τις πληροφορίες σας και τα προγνωστικά σας, ειδικά για τους πιθανούς πρωταγωνιστές ΠΑΟ, Περιστέρι, DEREE, BAC…..κλπ…κλπ. σε επίπεδο ομάδων αλλά και σε ατομικό επίπεδο από τα παιδιά που επανδρώνουν μικτά παμπαιδικά ΕΣΚΑ, Εθνικής και οποιαδήποτε άλλα, γιατί τα πάντα έχουν το νόημα τους…...

Εγώ προς το παρών δεν ξέρω κάτι συγκεκριμένο. Αλήθεια τελικά ο Παοεξάστερος smile.gif με τι σχήμα κατέληξε, είχα ακούσει για ριζικές αλλαγές.
Περιμένω νέα σας !!!






Gkos
Ακομα δοκιμαστικα κανει(και εχει αρχισει να με κουραζει) ο Παναθηναικος/Εξαστερος ή οπως θα λεγεται τελος παντων!
bros
Πραγματικα εχει κουρασει αυτο με τα try out....Εχουν τρελανει παιδια γονεις και ειδικα αυτα απο την επαρχια χωρις ιδιαιτερο λογο,και καλα σα μεγαλα σωματεια οτι ψαχνουν για μεγαλα ταλεντα,μουφα ειναι ολα,εαν δεν ξυπνησουν οι γονεις να δουν την πραγματικοτητα θα εχουν προβλημα με τα παιδια τους εννοω με την ψυχολογια τους.Ξεσπιτονονται και δημιουργουν ενα σωρο προβληματα στα παιδια και στους ιδιους...τους δημιουργουν μεγαλες προσδοκιες χωρις να οδηγουν πουθενα.Ακομα και στα παιδια τα εδω της Αθηνας τα εχουν βαλει σε μια απιστευτη ταλαιπωρια οι δηθεν κοουτσαρες και αντζεντηδες να τρεχουν σε ομαδες απο και απο κει νομιζοντας οτι εαν τους παρουν σε παιδικοεφηβικα μεγαλου σωματειου θα γινουν και μπασκετμπαλιστες επαγγελματιες.Το αλλο με το Τοτο το ξερετε?Χαλαρωστε και αφηστε τα παιδια να παιξουν στις ομαδες τους και να δειξουν αυτο που μπορουν εκει και αν ειαι να γινει κατι καλο θα γινει....ουδεν κρυπτον υπο το φως του ηλιου.
Για να μην ξεχναμε και τους γονεις που τους ειπαν οι καποιοι τυχαιοι προπονηταραδες οτι για να ανεβουν επιπεδο τα παιδια πρεπει να δουλεψουν 2 φορες την εβδομαδα βαρη 2 φορες στιβο 2 ατομικες μπασκετ και 4 φορες προπονηση με την ομαδα τους....και θα γινουν progect euroleage xaxaxaxa....αλλα ειπαμε πρεπει να φαει πολυ κοσμος ψωμακι τωρα που γυριζει ο τροχος και εχουν πεσει στη λουμπα ολοι τους με τους Αντετοκουμπο.
jhantzop
QUOTE(bros @ Jun 13 2016, 20:51 ) *
Πραγματικα εχει κουρασει αυτο με τα try out....Εχουν τρελανει παιδια γονεις και ειδικα αυτα απο την επαρχια χωρις ιδιαιτερο λογο,και καλα σα μεγαλα σωματεια οτι ψαχνουν για μεγαλα ταλεντα,μουφα ειναι ολα,εαν δεν ξυπνησουν οι γονεις να δουν την πραγματικοτητα θα εχουν προβλημα με τα παιδια τους εννοω με την ψυχολογια τους.Ξεσπιτονονται και δημιουργουν ενα σωρο προβληματα στα παιδια και στους ιδιους...τους δημιουργουν μεγαλες προσδοκιες χωρις να οδηγουν πουθενα.Ακομα και στα παιδια τα εδω της Αθηνας τα εχουν βαλει σε μια απιστευτη ταλαιπωρια οι δηθεν κοουτσαρες και αντζεντηδες να τρεχουν σε ομαδες απο και απο κει νομιζοντας οτι εαν τους παρουν σε παιδικοεφηβικα μεγαλου σωματειου θα γινουν και μπασκετμπαλιστες επαγγελματιες.Το αλλο με το Τοτο το ξερετε?Χαλαρωστε και αφηστε τα παιδια να παιξουν στις ομαδες τους και να δειξουν αυτο που μπορουν εκει και αν ειαι να γινει κατι καλο θα γινει....ουδεν κρυπτον υπο το φως του ηλιου.
Για να μην ξεχναμε και τους γονεις που τους ειπαν οι καποιοι τυχαιοι προπονηταραδες οτι για να ανεβουν επιπεδο τα παιδια πρεπει να δουλεψουν 2 φορες την εβδομαδα βαρη 2 φορες στιβο 2 ατομικες μπασκετ και 4 φορες προπονηση με την ομαδα τους....και θα γινουν progect euroleage xaxaxaxa....αλλα ειπαμε πρεπει να φαει πολυ κοσμος ψωμακι τωρα που γυριζει ο τροχος και εχουν πεσει στη λουμπα ολοι τους με τους Αντετοκουμπο.


Ψέμματα;
airmaik
My brotha, bros…. (σε άψογη αμερικάνικη αργκό, τσσσ!! ) smile.gif

Τα γραφόμενα σου έχουν πολύ ισχυρές δόσεις αλήθειας, αν και δεν συμφωνώ με όλα.

Είναι πολύ λογικό οι μεγάλες ομάδες (ΠΑΟ, ΟΣΦΠ, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, ΑΡΗΣ κλπ) να έχουν τρομερή πολυσυλλεκτικότητα όχι λόγω των επιτευγμάτων τους μόνο, αλλά βασικά του διακαούς πόθου των πατεράδων να δουν το παιδί τους να φορά στο στήθος το τριφύλλι, τον δαφνοστεφανομένο, τον δικέφαλο κλπ κλπ. Δηλαδή να ταυτίσουν το παιδί τους με την ομάδα στην οποία είναι οπαδοί, πολλές φορές ξεχνώντας ότι τα μεγέθη είναι απολύτως ασύγκριτα!
Επίσης έχουν τον διακαή πόθο να δουν το παιδί τους να επιτυγχάνει εκεί που αυτοί ή απέτυχαν ή εκεί που αν είχαν την ευκαιρία να δοκιμαστούν τότε σίγουρα θα πετύχαιναν !!
Από την άλλη οι ιθύνοντες των ομάδων αυτών φυσικά και δεν μπορούν να αναλάβουν το βάρος αυτού του τεράστιου φόρτου παιδιών και ως παιδιά και εκείνοι (έστω λίγο μεγαλύτερα) πέφτουν θύματα του να κάνουν τον «τροχονόμο» αντί να μπορέσουν να επιλέξουν κάποια από αυτά τα παιδιά με κριτικό μάτι και να δουλέψουν πάνω σε αυτά για να οικοδομήσουν τις ομάδες που όφειλαν να ονειρεύονται. Είναι απόλυτα φυσικό όταν έχεις πολλά φρούτα να διαλέγεις μόνο τα απόλυτα ώριμα χωρίς να μπεις στον κόπο να κάνεις τίποτα για να τα απολαύσεις στο μέλλον. Τρομερά συχνά αυτή η ένδεια κριτικής σκέψης, οραματισμού, νοοτροπίας: «να τα βρούμε όλα έτοιμα» και ταυτόχρονης αφθονίας παιδιών καμουφλάρεται πίσω από το γεγονός ότι εμείς είμαστε Παναθηναϊκός, Ολυμπιακός, κλπ κλπ. σε κάθε περίπτωση δημιουργεί προπονητική μαλθακότητα με την συνακόλουθη ζημιά στους ίδιους τους αθλητές.
Αλίμονο στα παιδιά και στους γονείς τους, όπως πολύ σωστά ανέφερες, που ήδη έχουν πιαστεί στην φάκα.
Τα σωστά κριτήρια επιλογής ομάδων κατά την γνώμη μου είναι να οδηγούνται τα παιδιά εκεί που θα αισθάνονται ευτυχισμένα , εκεί που το άγχος της συμμετοχής δεν θα μπορεί να υποθηκεύσει την ίδια την συμμετοχή, εκεί που θα χαίρονται και θα απολαμβάνουν την ομαδικότητα χωρίς ανταγωνισμούς και ατομισμούς που την καταστρέφουν και κάνουν την ομάδα να χάνει, και φυσικά εκεί που οι προπονητές τους και οι παράγοντες των ομάδων που θα επιλέξουν, θα τους μαθαίνουν τα μυστικά του αθλήματος επενδύοντας χρόνο και κόπο, που θα πηγάζει από αγάπη και προσωπική φιλοδοξία ανάδειξης, μέσα από την δουλειά τους και μόνο.
Πιστεύω ότι έχω θίξει τρομερά ευαίσθητες χορδές που το θέμα από μόνο του είναι για ανταλλαγή χιλιάδων απόψεων που ξεφεύγουν όμως από τα όρια του συγκεκριμένου topic.

Νομίζω ότι το παρασοβάρεψα!!
Εδώ είμαστε για να μιλήσουμε για ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ!! Εεε!! Θυμάστε ?? smile.gif smile.gif



polykos
Εχω την αίσθηση, με διορθώνουν οι μοντερατορες, οτι ένα νήμα που φέρει τίτλο Μεταγραφές, δεν αφαιρεί το δικαίωμα στη μεγάλη μας παρέα να συζητάμε περί της 'εννοιας της λέξης. Εξάλλου αν πρέπει μόνο να αναφέρουμε τις μεταγραφές δεν είμαστε κάτι άλλο απο ειδησεογραφικό σαιτ. Επομένως εφόσον έχουμε την δυνατότητα να κρίνουμε τις μεταγραφές και να δίνουμε ενδεχομένως τα ποσοστά μας επιτυχίας των, τότε σίγουρα θα πρέπει να συζητάμε και για τα περιξ των μεταγραφών όπως περίπου έκαναν οι προλαλήσαντες, αρκετά εύστοχα.
mpek
QUOTE (airmaik @ Jun 14 2016, 14:58 ) *
Εδώ είμαστε για να μιλήσουμε για ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ!! Εεε!! Θυμάστε ?? smile.gif smile.gif

Λάθος ! Ξεκινάμε από μεταγραφές αλλά είμαστε έτοιμοι να αλλάξουμε θέμα αν προκύψει ζήτημα που σηκώνει ανάλυση. biggrin.gif
Όπως στην καθημερινότητα πρέπει κανείς να είναι δουλευταράς, συνεπής και τίμιος αλλά και τυχερός και αν βρει κάποιον να τον προωθεί τόσο το καλύτερο, το ίδιο συμβαίνει και στον αθλητισμό, το ίδιο και στο μπάσκετ.
Όσο για τα συμβαίνοντα στον χώρο των υποδομών του μπάσκετ έχω ξαναγράψει ότι κατά τη γνώμη μου φταίνε τα εξής (η παράθεση κατά σειρά σημασίας) : Η ατυχέσταση σύνδεση πανελλήνιας διάκρισης με την εισαγωγή στο Πανεπιστήμιο. Η χαλαρότητα της ΕΟΚ στην παρακολούθηση του αναπτυξιακού προγράμματος. Η χαλαρότητα των τοπικών ενώσεων που θα μπορούσαν να αναπληρώσουν την ΕΟΚ σε πολύ μεγάλο βαθμό. Το γεγονός ότι οι σύλλογοι είναι αδικαιολόγητα πολλοί και ενεργούν ανεξέλεγκτα (με άλλο λόγια ο καθένας κάνει ό,τι του κατέβει και είναι βέβαιος ότι το κάνει καλύτερα από όλους). Το υπερβολικά χαμηλό επίπεδο παραγόντων που απαντάται στους ελληνικούς συλλόγους. Το χαμηλό επίπεδο προπονητών τόσο τεχνικά όσο και ως προσωπικότητες. Οι γονείς που σε τελική ανάλυση θα έπρεπε να έχουν γνώση και να προστατεύουν τα παιδιά τους. Το μικρότερο ποσοστό ευθύνης για εμένα έχουν οι μανατζεραίοι. Τέλος οι διαιτητές είναι οι μόνοι που δεν φταίνε σε τίποτε αλλά τα ακούνε από όλους.
bros
Δυστυχως τα λαθη ειναι πολλα μεγαλα και τραγικα....το εδαφος βεβαια προσφορο για τους αντζεντηδες που στην ουσια κανουν κουμαντο ΠΑΝΤΟΥ....πατεραδες πρωην που θελουν να σωσουν την παρτιδα...τους ντε και καλα....αλλοι που δεν εχουν με τι να σκοτωσουν την ωρα τους και τα λεφτα τους ασχολουνται με προπονητες ταβερνες και ψαρεματα(βολτουλες) στον αργοσαρωνικο χαχαχα....ατομικες προπονησεις με τα μεγαλα κεφαλια....και παραγοντες που ψηνουν γονεις παιδια μεσω αντζεντηδων και δωρακιον.
Μεταγραφες φουμαρα για να παιρνουν την ωρα τους οι υπολοιποι κουτσομποληδες του χωρου,αντε να τους πω και ζηλιαρηδες που σε καποιους κιολας εχουν αφησει τα παιδια τους εξω απο το χορο.....και σ ανωτερα ναουμε.
airmaik
Η γνώμη μου είναι ότι οι όποιες απόψεις κερδίζουν περισσότερο όταν εκφράζονται με σεμνότητα και σαφήνεια φυσικά και όχι με έπαρση που περισσότερο δείχνει ανοικτές πληγές και όχι αντικειμενικότητα.
Στο θέμα μας λοιπόν…..
Στον ΠΑΟ είναι σχεδόν σίγουροι :
Κοσμετάτος και Ταταράκης από Τριπλή (αιωνία της η μνήμη smile.gif)
Λαμπρόπουλος και Γκίνος από ΝΕΦΟ Νικηφόρο.
Κωστόπουλος από ΚΑΠ
Σταυρακούκας από Πλάτωνα
Σωτηρίου (από Μαντουλίδη)….. με επιφύλαξη
Το 11 της 3ης μικτής του Ναυπλίου, κάπου από Λάρισα (δεν συγκρατώ όνομα) πάντως καλός!!!

Στον Εξάστερο εκτός από τα tray outs μάλλον κάποιες διαρροές από BAC
και οι λοιποί συγγενείς από ΠΑΟ.

Σε Δούκα, σχεδόν σίγουρος ο Καράμπελας και ο Μιχαήλ από Χαλκίδα
Σε Περιστέρι ο Χρήστος Μιχάλης από Κορωπί .

Στην BAC πέξανε εκπλήξεις !!
Έχουμε και λέμε : Ντούρας από Αργοναύτη, Σωλούκος από ΠΑΟ, Σαρλής από Δουκά, Ευαγγελιάδης από Κούκου και ακούγονται επίσης ονόματα από Πεντέλη, Παλλήνη κλπ . κλπ. Ο μπαρμπα Κώστας ήθελα να ξερα πως τα προλαβαίνει όλα έχοντας στις άμεσες προτεραιότητες του πρωτίστως το Πανελλήνιο ! Μνήστιτί μου κύριε ! smile.gif

Τον δρόμο προς τις δυτικές θάλασσες παίρνουν ο Οικονόμου από Αμύντα (άντε να δούμε τι θα δούμε στο λιμάνι μέχρι το τέλος) και φυσικά ο Αρσέν Λουπέν !!! (respect !)


Επιβεβαιώστε, σχολιάστε, συμπληρώστε !
MAKHS
QUOTE(airmaik @ Jun 15 2016, 01:28 ) *
Η γνώμη μου είναι ότι οι όποιες απόψεις κερδίζουν περισσότερο όταν εκφράζονται με σεμνότητα και σαφήνεια φυσικά και όχι με έπαρση που περισσότερο δείχνει ανοικτές πληγές και όχι αντικειμενικότητα.
Στο θέμα μας λοιπόν…..
Στον ΠΑΟ είναι σχεδόν σίγουροι :
Κοσμετάτος και Ταταράκης από Τριπλή (αιωνία της η μνήμη smile.gif)
Λαμπρόπουλος και Γκίνος από ΝΕΦΟ Νικηφόρο.
Κωστόπουλος από ΚΑΠ
Σταυρακούκας από Πλάτωνα
Σωτηρίου (από Μαντουλίδη)….. με επιφύλαξη
Το 11 της 3ης μικτής του Ναυπλίου, κάπου από Λάρισα (δεν συγκρατώ όνομα) πάντως καλός!!!

Στον Εξάστερο εκτός από τα tray outs μάλλον κάποιες διαρροές από BAC
και οι λοιποί συγγενείς από ΠΑΟ.

Σε Δούκα, σχεδόν σίγουρος ο Καράμπελας και ο Μιχαήλ από Χαλκίδα
Σε Περιστέρι ο Χρήστος Μιχάλης από Κορωπί .

Στην BAC πέξανε εκπλήξεις !!
Έχουμε και λέμε : Ντούρας από Αργοναύτη, Σωλούκος από ΠΑΟ, Σαρλής από Δουκά, Ευαγγελιάδης από Κούκου και ακούγονται επίσης ονόματα από Πεντέλη, Παλλήνη κλπ . κλπ. Ο μπαρμπα Κώστας ήθελα να ξερα πως τα προλαβαίνει όλα έχοντας στις άμεσες προτεραιότητες του πρωτίστως το Πανελλήνιο ! Μνήστιτί μου κύριε ! smile.gif

Τον δρόμο προς τις δυτικές θάλασσες παίρνουν ο Οικονόμου από Αμύντα (άντε να δούμε τι θα δούμε στο λιμάνι μέχρι το τέλος) και φυσικά ο Αρσέν Λουπέν !!! (respect !)


Επιβεβαιώστε, σχολιάστε, συμπληρώστε !
Ευχαριστούμε πολύ airmaik για τις πληροφορίες ....
Gkos
Αντιγραφω απο το γκρουπ της Πεντελης στο φουμπου.

"Παραχωρήθηκε για να αγωνιστεί με την εφηβική ομάδα του Παναθηναϊκού 17χρονος ταλαντούχος point guard Μιχάλης Σταθάκης "

Τωρα ποιον Παναθηναικο εννοει,θα σας γελασω...

*Για αλλες μεταγραφες που γραφετε δεν θα μπω στην διαδικασια να επιβεβαιωσω ή να διαψευσω.
Απλά ας είμαστε προσεκτικοί και σίγουροι πριν γράψουμε κάτι,γιατί μπορεί να "κάψουμε" (δημιουργήσουμε προβλημα) σε κάποιο παιδί με την νυν ομάδα του,αν έκανε μια προπόνησουλα με μια άλλη και πάμε και το γραφουμε...


*Το παιδικο της Ελευθερίας Μοσχάτου αναλαμβάνει ο Γιωργος Σιγάλας!!!

https://moshatotaurossporty.blogspot.gr/201...ost_13.html?m=1


Υ.γ
Μπαρμπα-Κώστας;;;



Καλημερα.
airmaik
QUOTE(Gkos @ Jun 15 2016, 11:54 ) *
Απλά ας είμαστε προσεκτικοί και σίγουροι πριν γράψουμε κάτι,γιατί μπορεί να "κάψουμε" (δημιουργήσουμε προβλημα) σε κάποιο παιδί με την νυν ομάδα του,αν έκανε μια προπόνησουλα με μια άλλη και πάμε και το γραφουμε...



Φίλε Gkos,
Τα παιδιά που αναφέρεσαι ότι κάνουν προπονησούλα με άλλες ομάδες, αν μη τι άλλο νιώθουν ανασφάλεια για την ομάδα που ήδη αγωνίζονται ότι η συμετοχή τους θα είναι τουλάχιστον επισφαλής έως αμφίβολη.
Από εδώ κοινοποιώντας το, δίνουμε ένα έναυσμα επιπλέον στην νυν ομάδα τους να τους περιβάλλει με την προσήκουσα προσοχή και ενδιαφέρον αν πραγματικά εκτιμά τις ικανότητες τους και την μέχρι τώρα προσφορά τους και θέλει να τους κρατήσει.
Όπως κατάλαβες μάλλον θετικά μπορεί να λειτουργήσει η διασπορά φημών και σε καμιά περίπτωση δεν «τα καίμε» δημιουργώντας πρόβλημα.

Αν από την άλλη δεν ενδιαφέρονται οι νυν ομάδες τότε καλά κάνουν και κάνουν προπονησούλες smile.gif

Με εννοάς που σε ΄νοάω, εεε ! smile.gif

Πολλά φιλιά
mpek
QUOTE (airmaik @ Jun 15 2016, 13:25 ) *
... Τα παιδιά που αναφέρεσαι ότι κάνουν προπονησούλα με άλλες ομάδες, αν μη τι άλλο νιώθουν ανασφάλεια για την ομάδα που ήδη αγωνίζονται ότι η συμετοχή τους θα είναι τουλάχιστον επισφαλής έως αμφίβολη.
Από εδώ κοινοποιώντας το, δίνουμε ένα έναυσμα επιπλέον στην νυν ομάδα τους να τους περιβάλλει με την προσήκουσα προσοχή και ενδιαφέρον αν πραγματικά εκτιμά τις ικανότητες τους ...

Ακόμη και αν ήταν όπως τα λες (που δεν είναι σε καμμία περίπτωση), καλύτερα δεν είναι να αφήσουμε τα παιδιά και τους γονείς τους να το χειριστούν και να μην ανακατευόμαστε αν δεν είμαστε βέβαιοι ;
Flinafim
QUOTE(airmaik @ Jun 15 2016, 13:25 ) *
Από εδώ κοινοποιώντας το, δίνουμε ένα έναυσμα επιπλέον στην νυν ομάδα τους να τους περιβάλλει με την προσήκουσα προσοχή και ενδιαφέρον αν πραγματικά εκτιμά τις ικανότητες τους και την μέχρι τώρα προσφορά τους και θέλει να τους κρατήσει.
Όπως κατάλαβες μάλλον θετικά μπορεί να λειτουργήσει η διασπορά φημών και σε καμιά περίπτωση δεν «τα καίμε» δημιουργώντας πρόβλημα.


Αν τρολλαρεις εκφράζω τον απέραντο θαυμασμό μου για την έμπνευση σου...


Σωτηρίου (από Μαντουλίδη)….. με επιφύλαξη
Το 11 της 3ης μικτής του Ναυπλίου, κάπου από Λάρισα (δεν συγκρατώ όνομα) πάντως καλός

Κράτα την επιφύλαξη και πρόσθεσε κι αλλη....
polykos
Οταν κάποιος αθλητής τελείωσε τη χρονιά σε ΕΝΑ σύλλογο, ΕΙΘΙΣΤΑΙ να ενημερώνει το σύλλογό του αν θα πάει να κάνει καμμιά προπονησούλα με ΑΛΛΟ σύλλογο. Μάλιστα ο ΑΛΛΟΣ σύλλογος πρέπει να κάνει ένα τηλεφωνο στον ΕΝΑ σύλλογο.

Αυτά σα μια γενική αρχή, που καλό είναι να τηρούμε ΟΛΟΙ ευλαβικά.
Ο άλλος δρόμος και τρόπος μας οδηγεί στη "ζούγκλα".
bros
QUOTE(airmaik @ Jun 15 2016, 01:28 ) *
Η γνώμη μου είναι ότι οι όποιες απόψεις κερδίζουν περισσότερο όταν εκφράζονται με σεμνότητα και σαφήνεια φυσικά και όχι με έπαρση που περισσότερο δείχνει ανοικτές πληγές και όχι αντικειμενικότητα.
Στο θέμα μας λοιπόν…..
Στον ΠΑΟ είναι σχεδόν σίγουροι :
Κοσμετάτος και Ταταράκης από Τριπλή (αιωνία της η μνήμη smile.gif)
Λαμπρόπουλος και Γκίνος από ΝΕΦΟ Νικηφόρο.
Κωστόπουλος από ΚΑΠ
Σταυρακούκας από Πλάτωνα
Σωτηρίου (από Μαντουλίδη)….. με επιφύλαξη
Το 11 της 3ης μικτής του Ναυπλίου, κάπου από Λάρισα (δεν συγκρατώ όνομα) πάντως καλός!!!

Στον Εξάστερο εκτός από τα tray outs μάλλον κάποιες διαρροές από BAC
και οι λοιποί συγγενείς από ΠΑΟ.

Σε Δούκα, σχεδόν σίγουρος ο Καράμπελας και ο Μιχαήλ από Χαλκίδα
Σε Περιστέρι ο Χρήστος Μιχάλης από Κορωπί .

Στην BAC πέξανε εκπλήξεις !!
Έχουμε και λέμε : Ντούρας από Αργοναύτη, Σωλούκος από ΠΑΟ, Σαρλής από Δουκά, Ευαγγελιάδης από Κούκου και ακούγονται επίσης ονόματα από Πεντέλη, Παλλήνη κλπ . κλπ. Ο μπαρμπα Κώστας ήθελα να ξερα πως τα προλαβαίνει όλα έχοντας στις άμεσες προτεραιότητες του πρωτίστως το Πανελλήνιο ! Μνήστιτί μου κύριε ! smile.gif

Τον δρόμο προς τις δυτικές θάλασσες παίρνουν ο Οικονόμου από Αμύντα (άντε να δούμε τι θα δούμε στο λιμάνι μέχρι το τέλος) και φυσικά ο Αρσέν Λουπέν !!! (respect !)


Επιβεβαιώστε, σχολιάστε, συμπληρώστε


Υπαρχει και το παιδι απο το Κρονο Τρικαλων 1,95 2000

Ειχαμε και παλι try oyt στην ΑΕΚ....ενα παιδακι 2002 απο ηλυσιακο,και ο ψηλος 2000 του ΑΟΝΑ,γενικα πολλα παιδια αλλα....θα δουμε.
airmaik
Προς polykos :

… Ενώ αν βαφτίσει ο ΕΝΑΣ σύλλογος την προπονησούλα / ες, «tray-outs», καθάρισε ??


Προς flinafim :

Αγαπητέ/ή δεν έχεις ιδέα τι είναι το τρολάρισμα , γιατί αν είχες θα καταλάβαινες ότι με αυτά που γράφω δεν ιντριγκάρω κανένα ούτε προσπαθώ να γίνω αντιπαθής, και πολύ περισσότερο δεν προσπαθώ να προωθήσω πιθανές επιδιώξεις μου γιατί πολύ απλά δεν έχω. Μόνο λέω την άποψη μου. Εξάλλου δεν μλάμε για συγκεκριμένο αθλητή εκτός και αν εσύ έχεις κάποιον κατά νου, εγώ απλά απάντησα σε σχόλιο του Gkos που επίσης δεν φωτογράφιζε κανένα. Αν μιλάμε για κάποιον συγκεκριμένα τουλάχιστον ενημερώστε και μένα να μην μένω στην απόξω, μάλλον πάτησα άθελα μου κάποιο κάλο αλλά δεν ξέρω ποιόν. Ευχαριστώ εκ των προτέρων και σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ για τον θαυμασμό σου. smile.gif

Δεν θα απαντήσω πάλι σε προσωπικά σχόλια και ειδικά αρνητικά. Ευελπιστώ να μην γίνουν.
jhantzop
QUOTE(polykos @ Jun 15 2016, 17:49 ) *
Οταν κάποιος αθλητής τελείωσε τη χρονιά σε ΕΝΑ σύλλογο, ΕΙΘΙΣΤΑΙ να ενημερώνει το σύλλογό του αν θα πάει να κάνει καμμιά προπονησούλα με ΑΛΛΟ σύλλογο. Μάλιστα ο ΑΛΛΟΣ σύλλογος πρέπει να κάνει ένα τηλεφωνο στον ΕΝΑ σύλλογο.

Αυτά σα μια γενική αρχή, που καλό είναι να τηρούμε ΟΛΟΙ ευλαβικά.
Ο άλλος δρόμος και τρόπος μας οδηγεί στη "ζούγκλα".


Δεν μπορώ να μην συμφωνήσω.


QUOTE(airmaik @ Jun 15 2016, 21:56 ) *
Προς polykos :

… Ενώ αν βαφτίσει ο ΕΝΑΣ σύλλογος την προπονησούλα / ες, «tray-outs», καθάρισε ??


Μπορεί να καθάρισε ως προς το να μην υπάρχει ενημέρωση του ΑΛΛΟΥ στον ΕΝΑΝ, αλλά δεν καθάρισε ο αθλητής!

tongue.gif cool.gif
Gkos
QUOTE (bros @ Jun 15 2016, 20:44 ) *
Ειχαμε και παλι try oyt στην ΑΕΚ....ενα παιδακι 2002 απο ηλυσιακο,και ο ψηλος 2000 του ΑΟΝΑ,γενικα πολλα παιδια αλλα....θα δουμε.


Για τον ψηλό δεν ήξερα (αν και ειναι φωτογραφική η περιγραφή σου) για τον 2002ρο(επισης φωτογραφικός) να σου πω παει για ΔΑΙΣ...

Επισης ο Αρης Σωτηριου του Μαντουλιδη περασε απο ΠΑΟ μεν,αλλα εχει συμφωνησει με Ολυ(και αυτος).
Αυτό μόνο.

Κατα τα αλλα θα ηθελα να γραψω πολλα αλλα βαριεμαι οικτρα οποτε δεν γραφω τιποτα.

Καληνυχτες.
mpek
QUOTE (jhantzop @ Jun 15 2016, 22:13 ) *
QUOTE(polykos @ Jun 15 2016, 17:49 ) *
Οταν κάποιος αθλητής τελείωσε τη χρονιά σε ΕΝΑ σύλλογο, ΕΙΘΙΣΤΑΙ να ενημερώνει το σύλλογό του αν θα πάει να κάνει καμμιά προπονησούλα με ΑΛΛΟ σύλλογο. Μάλιστα ο ΑΛΛΟΣ σύλλογος πρέπει να κάνει ένα τηλεφωνο στον ΕΝΑ σύλλογο.

Αυτά σα μια γενική αρχή, που καλό είναι να τηρούμε ΟΛΟΙ ευλαβικά.
Ο άλλος δρόμος και τρόπος μας οδηγεί στη "ζούγκλα".

Δεν μπορώ να μην συμφωνήσω.

Γιατί αγαπητοί φίλοι; Υπάρχουν συμβόλαια συλλόγων με παιδιά ώστε να τηρούνται διαδικασίες ; Ή μήπως μιλάμε για πράγματα που για να τα χρησιμοποιήσω πρέπει πρώτα να ενημερώσω τον ιδιοκτήτη τους ; Πείτε μου να μάθω...
Flinafim
QUOTE(airmaik @ Jun 15 2016, 21:56 ) *
Προς flinafim :

Αγαπητέ/ή δεν έχεις ιδέα τι είναι το τρολάρισμα , γιατί αν είχες θα καταλάβαινες ότι με αυτά που γράφω δεν ιντριγκάρω κανένα ούτε προσπαθώ να γίνω αντιπαθής, και πολύ περισσότερο δεν προσπαθώ να προωθήσω πιθανές επιδιώξεις μου γιατί πολύ απλά δεν έχω. Μόνο λέω την άποψη μου. Εξάλλου δεν μλάμε για συγκεκριμένο αθλητή εκτός και αν εσύ έχεις κάποιον κατά νου, εγώ απλά απάντησα σε σχόλιο του Gkos που επίσης δεν φωτογράφιζε κανένα. Αν μιλάμε για κάποιον συγκεκριμένα τουλάχιστον ενημερώστε και μένα να μην μένω στην απόξω, μάλλον πάτησα άθελα μου κάποιο κάλο αλλά δεν ξέρω ποιόν. Ευχαριστώ εκ των προτέρων και σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ για τον θαυμασμό σου. smile.gif

Δεν θα απαντήσω πάλι σε προσωπικά σχόλια και ειδικά αρνητικά. Ευελπιστώ να μην γίνουν.

Α)δώσε μου σε παρακαλω τον ορισμό του τρολαρισματος μιας και εισαι το μέτρο Β)τα υπόλοιπα δεν τα καταλαβαίνω συγχώρεσε μου την ανεπάρκεια Γ)το οτι περνας απο Γ προσωπο σε Β και μετα σε Β πληθυντικό επισης με αφήνει πολυ πίσω..ειλικρινα Δ)κάλοι υπάρχουν και σε πατούσες..
Υ.Γ το "παλι" ,τα "προσωπικα σχολια" και ιδίως τα "αρνητικά" δεν έχουν σχέση με μένα...δεν μπορω να τα ερμηνεύσω συμβατικά.Γεγονοτισμος εναντίον θεμελιοκρατίας....
polykos
QUOTE(mpek @ Jun 15 2016, 23:07 ) *
Γιατί αγαπητοί φίλοι; Υπάρχουν συμβόλαια συλλόγων με παιδιά ώστε να τηρούνται διαδικασίες ; Ή μήπως μιλάμε για πράγματα που για να τα χρησιμοποιήσω πρέπει πρώτα να ενημερώσω τον ιδιοκτήτη τους ; Πείτε μου να μάθω...

δεν μίλησα για συμβόλαια.
Διαδικασίες υπάρχουν και σε μια απλή σχέση.
Το να είσαι σε μια ομάδα ακόμα και μια αγωνιστική περίοδο, δεν είναι μια απλή σχέση.
Εκτός κι αν η ζωή έχει αλλάξει τόσο πολύ....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.