Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
fairbasket
QUOTE (polykos @ Jul 21 2017, 00:34 ) *
Ελπίζω να υπάρχει λογικό κείμενο....
Σε όλες αυτές τις φωτογραφήσεις σε γραφεία, θρανί, σκαλοπάτια....υπάρχει μια σημαντική έλλειψη.
Δεν φαίνονται οι γονείς που υπογράφουν κι αυτοί, αφού μιλάμε για ανήλικους.
Ελπίζω στις επόμενες να βλέπουμε 2 στυλό.

Αν καλοπροαίρετα υποθέσουμε ότι το χαρτί είναι λευκό και ο στυλός άδειος από μελάνι, δεν πρέπει ο οργανισμός ΑΕΚ, ή τέλος πάντων ο υπεύθυνος επικοινωνίας να δείξει μια φωτογραφία στους πολυπληθείς φίλους της ομάδος του?????Οι ερωτήσεις γίνονται επειδή υπάρχει η δημοσιότητα που όπως και να το κάνουμε συνοδεύει μια μεγάλη ομάδα, γίνονται για το καλό των παιδιών, μήπως λίγο ζηλεύουμε ή μήπως δεν κοιτάμε την καμπούρα μας? Είναι γνωστό ότι γίνονται συμφωνίες ακόμα και στη Γ' ΕΣΚΑ και σε όλες τις μεγάλες ομάδες της Α ΕΣΚΑ ,της ΕΣΚΑΝΑ και την ΕΚΑΣΘ, για να μην πω και για την Πάτρα. Γιατί δε μιλάει κανείς για τις μεταγραφές σε Περιστέρι ,BAC, Deree, Παναθηναϊκό κλπ τους όρους ,τα ανταλλάγματα κλπ????Και τέλος πάντων γιατί δε μιλάει κανείς για κείνα όλα τα απιδιά που οι γονείς χύνουν το άιμα τους κυριολεκτικά για να έχουν μια θέση στον μπασκετικό ήλιο χωρίς ανταλλάγματα.Σαν το Ματσούκομακαριάδη υπάρχουν και άλλα παιδιά σε άλλες ομάδες χωρίς ανταλλάγματα.Κανείς από σας όμως δεν είπε τι έχει ξοδέψει το Ματσουκέϊμακαριάδικο σε ώρες ,χρήμα κόπο για να πάρει έστω το "τυχερό" "συμβόλαιο" της ΑΕΚ??Μου θυμίζει η ιστορία κάποιον που ξόδεψε τόσα πολλά λεφτά σε λαχεία που όταν κέρδισε τον πρώτο λαχνό όλοι τον ζήλευαν, αλλά κανείς δεν ήθελε να γνωρίζει ότι ο "τυχερός" είχε ξοδέψει τα τριπλάσια για λαχεία απ'ότι πήρε από τον κερδισμένο λαχνό.
Hip

Τσαμπα κουβεντα γινετε. Αυτες οι φωτο, ειναι χωρις περιεχομενο στην ουσια. Ειναι για τις δημοσιες σχεσεις των ομαδων. Δεν υπαρχει τις πιο πολλες φορες καμια απολυτως υπογραφη. Αντε το πολυ να υπογραφουν το χαρτι για το καινουργιο δελτιο τους. Αν δεν βαριοταν καποιος και εψαχνε την επομενη χρονια απο τις φωτογραφιες που ειναι τα παιδια , 8 φορες στις 10 θα τους επιανε καταθλιψη. Ειδικα τα παιδια που ειναι τελευταια χρονια εφηβικου. Μια φωτο, μια χρονια και εξω απο την πορτα...
Gkos
Ηρθεν η ώραν να κανω τον δικηγόρο.
Gkos
Ώπα ώπα ώπα ,γιατι πήραμε φόρα και τσουβαλιάζουμε τους πάντες.

QUOTE (fairbasket @ Jul 23 2017, 16:23 ) *
Γιατί δε μιλάει κανείς για τις μεταγραφές σε Περιστέρι ,BAC, Deree, Παναθηναϊκό κλπ τους όρους ,τα ανταλλάγματα κλπ????


Με εξαίρεση το Περιστέρι που όντως δίνει σχολικές υποτροφίες και σε ελάχιστες περιπτώσεις κάτι παραπάνω ,οι άλλες ομάδες τι σχέση έχουν ;
Δημιουργείς εντυπώσεις σε όσους δεν ξέρουν.

Παναθηναικός δεν δίνει ούτε ένα ποτήρι νερό ,ουτε σε ομάδα ούτε σε παιδιά.
Όπως το γράφω.
Ακομα και ο Καλαιτζακης(που εκανε συμβόλαιο με την ΚΑΕ και προπονούταν στο αντρικό) ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ βρηκε την υποτροφία από Λαμπιρη.

Για Ντιρι επίσης που γραφεις ,κάποια παιδια(λίγα) εχουν 50% υποτροφίες στο σχολείο(δηλαδή πληρώνουν 4τόσα αντί για 8τόσα) !
Αυτό είναι το ΜΑΞ όφελος.
Συγκλονιστικό;

Ακαδημια τώρα που ακριβως δίνει υποτροφιες ή σε ποιον έχει δώσει ένα ευρώ ,πες το μας και μας να το μάθουμε.

Τι συγκριση πας να κανεις με ΑΕΚ τώρα που δίνει λεφτά σε 14χρονα δεν μπορώ να καταλάβω.
Απλα για τις εντυπώσεις.

QUOTE (fairbasket @ Jul 23 2017, 16:23 ) *
Κανείς από σας όμως δεν είπε τι έχει ξοδέψει το Ματσουκέϊμακαριάδικο σε ώρες ,χρήμα κόπο για να πάρει έστω το "τυχερό" "συμβόλαιο" της ΑΕΚ??


Γιατί βάζεις τα δύο παιδιά στα ίδια παραδείγματα ;
Ένας υπέγραψε συμφωνητικό,το γράφει ξεκάθαρα η ανακοίνωση.
Ο άλλος απλά πήγε.

QUOTE (Hip @ Jul 23 2017, 16:47 ) *
Ειδικα τα παιδια που ειναι τελευταια χρονια εφηβικου. Μια φωτο, μια χρονια και εξω απο την πορτα...



Εξακτλυ.
polykos
QUOTE(fairbasket @ Jul 23 2017, 16:23 ) *
Αν καλοπροαίρετα υποθέσουμε ότι το χαρτί είναι λευκό και ο στυλός άδειος από μελάνι, δεν πρέπει ο οργανισμός ΑΕΚ, ή τέλος πάντων ο υπεύθυνος επικοινωνίας να δείξει μια φωτογραφία στους πολυπληθείς φίλους της ομάδος του?????Οι ερωτήσεις γίνονται επειδή υπάρχει η δημοσιότητα που όπως και να το κάνουμε συνοδεύει μια μεγάλη ομάδα, γίνονται για το καλό των παιδιών, μήπως λίγο ζηλεύουμε ή μήπως δεν κοιτάμε την καμπούρα μας?


Υπάρχει κι άλλο ενδεχόμενο.... να συντηρώ το θέμα με αναδημοσίευση και ερωτήσεις διότι είμαι στη μισθοδοσία του υπεύθυνου επικοινωνίας της μεγάλης ομάδας και με αυτό τον τρόπο η επένδυση πιάνει περισσότερο χωρόχρονο.
Μόνο που εκεί στην ΑΕΚ και στην κάθε ΑΕΚ, όταν αποφασίζουν να μοιράζουν στυλό, χαμόγελα και "συμβόλαια", να επικοινωνούν πρώτα μεταξύ τους και μετά να μας μπουκώνουν με φωτό και σακοτοπροπονητικά πλάνα 5ετίας.
Αναφέρομαι στην παρέμβαση Δουβή στη συνεδρίαση του ΕΣΑΚΕ, όπου ανάμεσα στα άλλα γραφικά ζήτησε και 7 ξένους.

ΥΓ την καμπούρα μου 2 φορές το μήνα την κυττάω μέσα-έξω!!
Hip
QUOTE (polykos @ Jul 23 2017, 21:04 ) *
Υπάρχει κι άλλο ενδεχόμενο.... να συντηρώ το θέμα με αναδημοσίευση και ερωτήσεις διότι είμαι στη μισθοδοσία του υπεύθυνου επικοινωνίας της μεγάλης ομάδας και με αυτό τον τρόπο η επένδυση πιάνει περισσότερο χωρόχρονο.
Μόνο που εκεί στην ΑΕΚ και στην κάθε ΑΕΚ, όταν αποφασίζουν να μοιράζουν στυλό, χαμόγελα και "συμβόλαια", να επικοινωνούν πρώτα μεταξύ τους και μετά να μας μπουκώνουν με φωτό και σακοτοπροπονητικά πλάνα 5ετίας.
Αναφέρομαι στην παρέμβαση Δουβή στη συνεδρίαση του ΕΣΑΚΕ, όπου ανάμεσα στα άλλα γραφικά ζήτησε και 7 ξένους.

ΥΓ την καμπούρα μου 2 φορές το μήνα την κυττάω μέσα-έξω!!


Ψύχραιμααααα!!!
77.gif
Εδώ κάποιοι άλλοι στην ΕΣΚΑΝΑ μαζεύουν παιδιά γυμνασίου απ τα βαλκάνια για να πετύχουν αποτελέσματα στις ομάδες υποδομών τους. Πάλι καλά που δεν ους βγάζουν και φωτο. Αλλα οκ, αυτοι είναι στην κορυφή, δεν προσπαθούν να φτάσουν. Όλα για το καλό του ελληνικού μπάσκετ. tongue.gif
Gkos
QUOTE (polykos @ Jul 23 2017, 21:04 ) *
Υπάρχει κι άλλο ενδεχόμενο.... να συντηρώ το θέμα με αναδημοσίευση και ερωτήσεις διότι είμαι στη μισθοδοσία του υπεύθυνου επικοινωνίας της μεγάλης ομάδας και με αυτό τον τρόπο η επένδυση πιάνει περισσότερο χωρόχρονο.


Ε ,τωρα εισαι εμπαθης με τον κορυφαιο υπευθυνο επικοινωνιας στην Ελλαδα σε ολα τα σπορ (μονο ο Καραπαπας τον συναγωνιζεται) !

Ενα μονο σου λεω , με την κορνα της ληξης βγαλαμε ανακοινωση συγχαρητηριων για την εθνικη Νεων και τονισαμε οτι εχουμε παίκτες σε όλες παραγωγικές εθνικές ομάδες, όλων των ηλικιών !

Μονο αυτο σου λεω !!

QUOTE (polykos @ Jul 23 2017, 21:04 ) *
Αναφέρομαι στην παρέμβαση Δουβή στη συνεδρίαση του ΕΣΑΚΕ, όπου ανάμεσα στα άλλα γραφικά ζήτησε και 7 ξένους.



Αχ μην κατηγορεις τον κυριο Σταυρο για καποιες νεανικες απερισκεψιες !
Σε 5-6 χρονια θα ζητησει λιγοτερους ,τωρα βολευει 7 wink.gif
Εφτιαξε και προφιλ στο ινσταγκραμ
και τον ακολουθησα wink.gif Yolo
storm2
Πολυ καλα κανει η ΑΕΚ και ανακοινωνει τις μεταγραφες της. Μακαρι να ακολουθησουν αυτη την τακτικη και αλλες ομαδες. Η ενημερωση δεν βλαπτει. Η ανακοινωση της συμφωνιας/αποδοχων δεν ειναι υποχρεωτικο να ανακοινωθει - εδω στο ανδρικο και δεν γινεται λογος για την συμφωνια, το θεμα μας ειναι οι 15χρονοι;
Gkos
Φυσικα και καλα κανειwink.gif


Και φυσικα δεν πρεπει να αναφερει απολαβες ...

Flinafim
QUOTE (fairbasket @ Jul 23 2017, 16:23 ) *
Αν καλοπροαίρετα υποθέσουμε ότι το χαρτί είναι λευκό και ο στυλός άδειος από μελάνι, δεν πρέπει ο οργανισμός ΑΕΚ, ή τέλος πάντων ο υπεύθυνος επικοινωνίας να δείξει μια φωτογραφία στους πολυπληθείς φίλους της ομάδος του?????Οι ερωτήσεις γίνονται επειδή υπάρχει η δημοσιότητα που όπως και να το κάνουμε συνοδεύει μια μεγάλη ομάδα, γίνονται για το καλό των παιδιών, μήπως λίγο ζηλεύουμε ή μήπως δεν κοιτάμε την καμπούρα μας? Είναι γνωστό ότι γίνονται συμφωνίες ακόμα και στη Γ' ΕΣΚΑ και σε όλες τις μεγάλες ομάδες της Α ΕΣΚΑ ,της ΕΣΚΑΝΑ και την ΕΚΑΣΘ, για να μην πω και για την Πάτρα. Γιατί δε μιλάει κανείς για τις μεταγραφές σε Περιστέρι ,BAC, Deree, Παναθηναϊκό κλπ τους όρους ,τα ανταλλάγματα κλπ????Και τέλος πάντων γιατί δε μιλάει κανείς για κείνα όλα τα απιδιά που οι γονείς χύνουν το άιμα τους κυριολεκτικά για να έχουν μια θέση στον μπασκετικό ήλιο χωρίς ανταλλάγματα.Σαν το Ματσούκομακαριάδη υπάρχουν και άλλα παιδιά σε άλλες ομάδες χωρίς ανταλλάγματα.Κανείς από σας όμως δεν είπε τι έχει ξοδέψει το Ματσουκέϊμακαριάδικο σε ώρες ,χρήμα κόπο για να πάρει έστω το "τυχερό" "συμβόλαιο" της ΑΕΚ??Μου θυμίζει η ιστορία κάποιον που ξόδεψε τόσα πολλά λεφτά σε λαχεία που όταν κέρδισε τον πρώτο λαχνό όλοι τον ζήλευαν, αλλά κανείς δεν ήθελε να γνωρίζει ότι ο "τυχερός" είχε ξοδέψει τα τριπλάσια για λαχεία απ'ότι πήρε από τον κερδισμένο λαχνό.

Πες και για τους αλλους που τάζουν εθνική...
mpek
QUOTE (storm2 @ Jul 23 2017, 23:43 ) *
Πολυ καλα κανει η ΑΕΚ και ανακοινωνει τις μεταγραφες της. Μακαρι να ακολουθησουν αυτη την τακτικη και αλλες ομαδες. Η ενημερωση δεν βλαπτει. Η ανακοινωση της συμφωνιας/αποδοχων δεν ειναι υποχρεωτικο να ανακοινωθει - εδω στο ανδρικο και δεν γινεται λογος για την συμφωνια, το θεμα μας ειναι οι 15χρονοι;

Πολύ καλά κάνει και ανακοινώνει τις μεταγραφές της. Πολύ κακά κάνει -κατά τη γνώμη μου- και προβάλλει ένα πλαστό/ επιτηδευμένο κλίμα. Ένας ανήλικος -η υπογραφή του οποίου δεν δεσμεύει- υπογράφει ένα χαρτί κάτω από τον δικέφαλο ...
Και κάτι ακόμη: Αποδοχές σε δεκαπεντάχρονους; Αν εννοείτε κάτι τέτοιο, ναι αυτό ακριβώς είναι το θέμα μας: Ας υποθέσουμε ότι φορολογικά είναι όλα εντάξει. Δεν βρισκετε κανένα πρόβλημα όταν παρέχεται οικονομικό κίνητρο σε έναν πιτσιρικά ακόμη και με τη σύμφωνη γνώμη των γονέων του να παίξει επαγγελματικό μπάσκετ από τα 15 ή 16 ή 17 και να παραμερίσει αναπόφευκτα τα μαθήματα του ; Κι αν δεν παίξει επαγγελματικά (βρίσκω μερικές 100άδες λόγους για τους οποίους αυτό δεν θα συμβεί), τότε τι γίνεται ;
storm2
QUOTE (mpek @ Jul 24 2017, 19:55 ) *
Πολύ καλά κάνει και ανακοινώνει τις μεταγραφές της. Πολύ κακά κάνει -κατά τη γνώμη μου- και προβάλλει ένα πλαστό/ επιτηδευμένο κλίμα. Ένας ανήλικος -η υπογραφή του οποίου δεν δεσμεύει- υπογράφει ένα χαρτί κάτω από τον δικέφαλο ...
Και κάτι ακόμη: Αποδοχές σε δεκαπεντάχρονους; Αν εννοείτε κάτι τέτοιο, ναι αυτό ακριβώς είναι το θέμα μας: Ας υποθέσουμε ότι φορολογικά είναι όλα εντάξει. Δεν βρισκετε κανένα πρόβλημα όταν παρέχεται οικονομικό κίνητρο σε έναν πιτσιρικά ακόμη και με τη σύμφωνη γνώμη των γονέων του να παίξει επαγγελματικό μπάσκετ από τα 15 ή 16 ή 17 και να παραμερίσει αναπόφευκτα τα μαθήματα του ; Κι αν δεν παίξει επαγγελματικά (βρίσκω μερικές 100άδες λόγους για τους οποίους αυτό δεν θα συμβεί), τότε τι γίνεται ;


Χαίρομαι που συμφωνούμε στο επικοινωνιακό μέρος της υπόθεσης όσον αφορά τις ανακοινώσεις.

Για τα υπόλοιπα, δεν μιλάμε για μεταγραφή στην επαγγελματική ομάδα ή υπογραφή επαγγελματικού συμβολαίου, αλλά για μετακίνηση στο παιδικο/εφηβικό τμήμα όπου οι προπονήσεις (όπως και στους υπόλοιπους συλλόγους) γίνονται απογευματινές κυρίως ώρες εκτός σχολείου.
Αν αυτή η μετακίνηση συνοδεύεται και με κάποιο κίνητρο (υποτροφία κλπ) προσωπικά δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα. Αντιθέτως είναι καλό για τον αθλητή να εξασφαλίσει σχολείο σε καλύτερο "θεωρητικά" περιβάλλον (μην ανοιξουμε συζητήσεις αν ειναι καλύτερα τα ιδιωτικά από τα δημόσια σχολεία) και ΑΝ υπάρχουν κάποιες απολαβές (νομίζω είναι ελάχιστες περιπτώσεις αθλητών) απο την στιγμή που υπάρχει συμφωνία των Γονέων δεν βλέπω κάποιο θέμα. Προφανώς η κάθε ομάδα διακρίνει κάποια προοπτική σε αυτές τις περιπτώσεις και θέλει να τους εντάξει στο δυναμικό της.

Δεν είπε κανείς ότι θα παίξει επαγγελματικά ο αθλητής, επειδή θα κάνει μια μεταγραφή στα παιδικό/εφηβικό τμήμα της ομάδας.
fairbasket
QUOTE (storm2 @ Jul 25 2017, 01:01 ) *
Χαίρομαι που συμφωνούμε στο επικοινωνιακό μέρος της υπόθεσης όσον αφορά τις ανακοινώσεις.

Για τα υπόλοιπα, δεν μιλάμε για μεταγραφή στην επαγγελματική ομάδα ή υπογραφή επαγγελματικού συμβολαίου, αλλά για μετακίνηση στο παιδικο/εφηβικό τμήμα όπου οι προπονήσεις (όπως και στους υπόλοιπους συλλόγους) γίνονται απογευματινές κυρίως ώρες εκτός σχολείου.
Αν αυτή η μετακίνηση συνοδεύεται και με κάποιο κίνητρο (υποτροφία κλπ) προσωπικά δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα. Αντιθέτως είναι καλό για τον αθλητή να εξασφαλίσει σχολείο σε καλύτερο "θεωρητικά" περιβάλλον (μην ανοιξουμε συζητήσεις αν ειναι καλύτερα τα ιδιωτικά από τα δημόσια σχολεία) και ΑΝ υπάρχουν κάποιες απολαβές (νομίζω είναι ελάχιστες περιπτώσεις αθλητών) απο την στιγμή που υπάρχει συμφωνία των Γονέων δεν βλέπω κάποιο θέμα. Προφανώς η κάθε ομάδα διακρίνει κάποια προοπτική σε αυτές τις περιπτώσεις και θέλει να τους εντάξει στο δυναμικό της.

Δεν είπε κανείς ότι θα παίξει επαγγελματικά ο αθλητής, επειδή θα κάνει μια μεταγραφή στα παιδικό/εφηβικό τμήμα της ομάδας.

Καλά τόπιασες!!!!Παιδιά από την επαρχία που δεν θα είχαν τη δυνατότητα να εξελιχθούν στα ντόπια πρωταθλήματα, έρχονται στο κέντρο με τη στήριξη κάποιων ομάδων και τους δίδεται έτσι η δυνατότητα.Τώρα οι μισθοδοτούμενοι και οι παρατρεχάμενοι να μας τη λεν ότι είμαστε στη μισθοδοσία υπ.επικοινωνίας---tragic----.Όσο για τα παιδιά, να μας πει κάποιος από τους μάγκες πόσο στοιχίζει ένα παιδί (στο γονιό)μηνιαία που αγωνίζεται σε ομάδα Α κατηγορίας(και με το όνειρο της εθνικής κομμένο,αν δεν είναι στην ομάδα του Λουξεμβούργου(Πριγκηπάτο είναι είναι το Λουξ. και μέλος της ΕΕ).Κι εδώ θα εκφράσω την αλληλεγγύη μου στους γονείς των σχολών μπάσκετ(Κορώνα,BAC,ΚΛΠ) όπου κανείς από την ομοσπονδία δε θα κοιτάξει σοβαρά τα παιδιά τους για πολύ γνωστούς λόγους........Από και και πέρα ότι δώσει η ομάδα σε ένα γονιό, δηλ.υποτροφία, γυμναστή, training ,παρτίδες σκάκι, καύσιμα κλπ, ανάσα για το γο γονιό είναι. Ο επαγγελματισμός απέχει ένα Λύκειο και ένα κολλέγιο ή πανεπιστήμιο μακριά(αυτό για τους εγκάθετους που σίγουρα θα απαντήσουν πετώντας εκείνα τα περίφημα μακρινά σουτ με τα οποία χτίζαμε γυμναστήρια τέλος '70 αρχές '80).'Α, για τη φωτό κάτω από το Δικέφαλο θα διαφωνήσω, είναι όλα τα λεφτά, και τίποτα να μην κάνει το παιδί!!!!!
polykos
QUOTE(fairbasket @ Jul 25 2017, 16:20 ) *
.Τώρα οι μισθοδοτούμενοι και οι παρατρεχάμενοι να μας τη λεν ότι είμαστε στη μισθοδοσία υπ.επικοινωνίας---tragic----.

Συγγνώμη αλλά σε ότι έγραψα στις 23/7, αν διαβάσεις ξανά, αναφέρομαι σε εμένα.
Δυστυχώς όμως ή δεν κατάλαβες καλά ή έχεις κάποιες προτεραιότητες όπως να "μου την πείς", πράγμα που δεν κατανοώ.
Και ρωτώ ευθέως, πως κι έτσι????
Κράτα λίγο πισινή σε αυτα που γράφεις, διότι λάθος σε πληροφορούν με πμ προφανώς. Και σε πληροφορούν αφού δεν γνωριζόμαστε, όπως και δεν γνωρίζω το 99% των συμμετοχόντων στο τοπικ.
Θα συνεχίσω να λέω τη γνώμη μου, τη σκέψη μου, την άποψή μου, άσχετα αν κάποιοι "φορτώνουν " με το παραμικρό όπως φαίνεται, απο το φόρτωμα στην απάντησή σου. Και για πρώτη φορά δεν πειράζει τελικά....
fairbasket
QUOTE (polykos @ Jul 26 2017, 03:02 ) *
Συγγνώμη αλλά σε ότι έγραψα στις 23/7, αν διαβάσεις ξανά, αναφέρομαι σε εμένα.
Δυστυχώς όμως ή δεν κατάλαβες καλά ή έχεις κάποιες προτεραιότητες όπως να "μου την πείς", πράγμα που δεν κατανοώ.
Και ρωτώ ευθέως, πως κι έτσι????
Κράτα λίγο πισινή σε αυτα που γράφεις, διότι λάθος σε πληροφορούν με πμ προφανώς. Και σε πληροφορούν αφού δεν γνωριζόμαστε, όπως και δεν γνωρίζω το 99% των συμμετοχόντων στο τοπικ.
Θα συνεχίσω να λέω τη γνώμη μου, τη σκέψη μου, την άποψή μου, άσχετα αν κάποιοι "φορτώνουν " με το παραμικρό όπως φαίνεται, απο το φόρτωμα στην απάντησή σου. Και για πρώτη φορά δεν πειράζει τελικά....

Προτεραιότητες για τη λέω σε κάποιους δεν έχω, λόγω γονιδιακού προβλήματος......Δε θα δώσω συνέχεια, καθώς απέφυγες να πάρεις θέση επί των γραφέντων ουσιαστικώς. Αυτοθυματοποιήθηκες, οπότε δεν υπάρχει χώρος για κάτι άλλο. Σε ότι αφορά μεταγραφές, αυτές συνεχίζονται με ένταση και στο 15-γουστο θα δούμε πράματα και θάματα.
storm2
QUOTE (fairbasket @ Jul 26 2017, 13:06 ) *
.... Σε ότι αφορά μεταγραφές, αυτές συνεχίζονται με ένταση και στο 15-γουστο θα δούμε πράματα και θάματα.


Από επαρχία έρχονται οι μεταγραφές?
fairbasket
QUOTE (storm2 @ Jul 27 2017, 13:10 ) *
Από επαρχία έρχονται οι μεταγραφές?

Προσοχή στη χρήση της λέξης "επαρχία".Νομίζω καταλάβατε.....
Ktulu
QUOTE(Gkos @ Jul 23 2017, 18:26 ) *
Ώπα ώπα ώπα ,γιατι πήραμε φόρα και τσουβαλιάζουμε τους πάντες.



Με εξαίρεση το Περιστέρι που όντως δίνει σχολικές υποτροφίες και σε ελάχιστες περιπτώσεις κάτι παραπάνω ,οι άλλες ομάδες τι σχέση έχουν ;
Δημιουργείς εντυπώσεις σε όσους δεν ξέρουν.

Παναθηναικός δεν δίνει ούτε ένα ποτήρι νερό ,ουτε σε ομάδα ούτε σε παιδιά.
Όπως το γράφω.
Ακομα και ο Καλαιτζακης(που εκανε συμβόλαιο με την ΚΑΕ και προπονούταν στο αντρικό) ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ βρηκε την υποτροφία από Λαμπιρη.

Για Ντιρι επίσης που γραφεις ,κάποια παιδια(λίγα) εχουν 50% υποτροφίες στο σχολείο(δηλαδή πληρώνουν 4τόσα αντί για 8τόσα) !
Αυτό είναι το ΜΑΞ όφελος.
Συγκλονιστικό;

Ακαδημια τώρα που ακριβως δίνει υποτροφιες ή σε ποιον έχει δώσει ένα ευρώ ,πες το μας και μας να το μάθουμε.

Τι συγκριση πας να κανεις με ΑΕΚ τώρα που δίνει λεφτά σε 14χρονα δεν μπορώ να καταλάβω.
Απλα για τις εντυπώσεις.



Γιατί βάζεις τα δύο παιδιά στα ίδια παραδείγματα ;
Ένας υπέγραψε συμφωνητικό,το γράφει ξεκάθαρα η ανακοίνωση.
Ο άλλος απλά πήγε.




Εξακτλυ.



Είναι έτσι ακριβώς !!!
blove.gif
dream04
QUOTE (Ktulu @ Aug 1 2017, 12:07 ) *
Είναι έτσι ακριβώς !!!
blove.gif


Η ΑΕΚ επενδύει στο μέλλον!!!
Δεν γνωρίζω ποσά χρήματα πήρε ο Ρογκαβοπουλος , αλλά εαν δουλέψει με το team του ΣΑΚΟΤΑ σίγουρα θα έχει λαμπρο μέλλον φτάνει να μην έχει τραυματισμούς.
Όσο για τον Ματσούκη ειναι ένα ταλέντο που δουλεύει πολύ!!!!!
Μάλλον κάποιοι ζορίζονται με τις σωστές κινήσεις της ΑΕΚ και ψάχνουν "δράκους".
Ktulu
Εύχομαι όλοι οι αθλητές να έχουν υγεία και πρόοδο.

Εξακολουθώ και αναρωτιέμαι, πως είναι δυνατόν να γνωρίζουν κάποιοι φίλοι τόσες πολλές προσωπικές λεπτομέρειες για την πρόοδο των αθλητών. Και μάλιστα για μεγάλο αριθμό αθλητών. Τέλος πάντων, ο καθένας αξιολογεί τη κάθε πληροφορία, με ότι εργαλεία έχει. smiley.gif

Η γνώμη μου είναι ότι τα περισσότερα από τα οποία αναπαράγονται εδώ μέσα κρύβουν σκοπιμότητες και εξυπηρετούν καταστάσεις. smiley.gif

Υγεία παιδιά, το πολυτιμότερο αγαθό όλων. Μη ζορίζεστε. Αγάπη μόνο smiley.gif


blove.gif
Gkos
QUOTE (dream04 @ Aug 2 2017, 10:08 ) *
Η ΑΕΚ επενδύει στο μέλλον!!!
Δεν γνωρίζω ποσά χρήματα πήρε ο Ρογκαβοπουλος , αλλά εαν δουλέψει με το team του ΣΑΚΟΤΑ σίγουρα θα έχει λαμπρο μέλλον φτάνει να μην έχει τραυματισμούς.
Όσο για τον Ματσούκη ειναι ένα ταλέντο που δουλεύει πολύ!!!!!
Μάλλον κάποιοι ζορίζονται με τις σωστές κινήσεις της ΑΕΚ και ψάχνουν "δράκους".



Εγω εχω χασει τον υπνο μου παντως αδερφε 😇
dream04
QUOTE (Gkos @ Aug 2 2017, 09:42 ) *
Εγω εχω χασει τον υπνο μου παντως αδερφε 😇


ΜΠΡΑΒΟ!!!!
Η στάση σου ειναι τρομερή!!!!!!
Το να περίγελας τον άλλο ειναι ένα απο τα προτερήματα σου!!!!
Το βλέπω στα πιο πολλά post σου!!!!
Συγχαρητήρια και πάλι!!!!!
Gkos
Δεν εχω καταλαβει αν εισαι βαλτος ή απλα ασχετος ,συγκλίνω προς το δευτερο εσχατως wink.gif

Οσο για την ΑΕΚ(επειδη κουρασες με το λιβανισμα ) οσο ειχε /εχει πλανο ο Αλεξης να μας βγαλει απο την κριση,τοσο εχει και η ΑΕΚ στις μεταγραφες της .


Μπορεί να εχουν και το ίδιο !
Hip
QUOTE (Gkos @ Aug 2 2017, 21:24 ) *
Δεν εχω καταλαβει αν εισαι βαλτος ή απλα ασχετος ,συγκλίνω προς το δευτερο εσχατως wink.gif

Οσο για την ΑΕΚ(επειδη κουρασες με το λιβανισμα ) οσο ειχε /εχει πλανο ο Αλεξης να μας βγαλει απο την κριση,τοσο εχει και η ΑΕΚ στις μεταγραφες της .


Μπορεί να εχουν και το ίδιο !

Εμενα παλι η τακτικη της ΑΕΚ πιο πολυ σε Κουλη μου φερνει (μαζευω οτι κινειται μπας και παρω τις εκλογες και ξαναγινω χαλιφης στην θεση του Χαλιφη) παρα Αλεξη. Και μην σου πω πως θα εχει και το ιδιο αποτελεσμα τελικα. smiley.gif
Ουτε χαλιφης ο Κουλης και η ΑΕΚ θα μεινει στις φωτο tongue.gif

Οκ, να κανουμε και καμια πλακιτσα.
Ετσι κι αλλιως ουτε Αλεξικος ειμαι ουτε Παναθα ή γαβρος.
mpek
QUOTE (dream04 @ Aug 2 2017, 09:08 ) *
Η ΑΕΚ επενδύει στο μέλλον!!!
Δεν γνωρίζω ποσά χρήματα πήρε ο Ρογκαβοπουλος , αλλά εαν δουλέψει με το team του ΣΑΚΟΤΑ σίγουρα θα έχει λαμπρο μέλλον φτάνει να μην έχει τραυματισμούς.
Όσο για τον Ματσούκη ειναι ένα ταλέντο που δουλεύει πολύ!!!!!
Μάλλον κάποιοι ζορίζονται με τις σωστές κινήσεις της ΑΕΚ και ψάχνουν "δράκους".

Μπορείς να εξηγήσεις σε εμένα αλλά και σε όσους άλλους σαν εμένα από που πηγάζει η βεβαιότητα σου ότι " εαν δουλέψει με
το team του ΣΑΚΟΤΑ σίγουρα θα έχει λαμπρο μέλλον " ; Αυτό το "σίγουρα" ρε παιδί μου σκοτώνει. Ρωτώ γιατί όπως έγραψα σε
σχετικά πρόσφατο ποστ μου, δεν θυμάμαι νεαρό της ΑΕΚ να προόδευσε μέσω του προπονητικού της προγράμματος. Εδώ είμαι να
με διορθώσεις.
Εγώ πάντως θα παρακολουθήσω αυτόν τον χειμώνα να δω αν προοδεύει ο Χατζηδάκης. Θεωρώ ότι είναι σχετικά εύκολη περίπτωση
γιατί έχει την πρώτη ύλη. Θα παρακολουθήσω με ενδιαφέρον και τον Ρογκαβό καθώς επίσης και τον Μωραϊτη γιατί θεωρώ ότι η
ΑΕΚ πραγματικά μπορεί να ωφελήσει αλλά και να ωφεληθεί από τα νεαρά ταλέντα που έχει στις τάξεις της.



Επίσης έχει κανείς κανένα νέο για Σκουλίδα, Καμαριανό και Τσαλμπούρη ; Αν θυμάμαι καλά, και αυτοί ως ταλεντάρες πήγαν στην
ΑΕΚ αλλά στον δρόμο βρήκαμε ότι "δεν έκαναν " .
dream04
QUOTE (mpek @ Aug 3 2017, 03:14 ) *
Μπορείς να εξηγήσεις σε εμένα αλλά και σε όσους άλλους σαν εμένα από που πηγάζει η βεβαιότητα σου ότι " εαν δουλέψει με
το team του ΣΑΚΟΤΑ σίγουρα θα έχει λαμπρο μέλλον " ; Αυτό το "σίγουρα" ρε παιδί μου σκοτώνει. Ρωτώ γιατί όπως έγραψα σε
σχετικά πρόσφατο ποστ μου, δεν θυμάμαι νεαρό της ΑΕΚ να προόδευσε μέσω του προπονητικού της προγράμματος. Εδώ είμαι να
με διορθώσεις.
Εγώ πάντως θα παρακολουθήσω αυτόν τον χειμώνα να δω αν προοδεύει ο Χατζηδάκης. Θεωρώ ότι είναι σχετικά εύκολη περίπτωση
γιατί έχει την πρώτη ύλη. Θα παρακολουθήσω με ενδιαφέρον και τον Ρογκαβό καθώς επίσης και τον Μωραϊτη γιατί θεωρώ ότι η
ΑΕΚ πραγματικά μπορεί να ωφελήσει αλλά και να ωφεληθεί από τα νεαρά ταλέντα που έχει στις τάξεις της.



Επίσης έχει κανείς κανένα νέο για Σκουλίδα, Καμαριανό και Τσαλμπούρη ; Αν θυμάμαι καλά, και αυτοί ως ταλεντάρες πήγαν στην
ΑΕΚ αλλά στον δρόμο βρήκαμε ότι "δεν έκαναν " .


Μάλλον είσαι άλλου......
Η κοιτάς άλλου......
Ο Μωραΐτης τον ξέχασες......
Ο Τσαλμπουρης και αυτόν.....
Βλέπεις οτι θέλεις.....

QUOTE (Gkos @ Aug 2 2017, 19:24 ) *
Δεν εχω καταλαβει αν εισαι βαλτος ή απλα ασχετος ,συγκλίνω προς το δευτερο εσχατως wink.gif

Οσο για την ΑΕΚ(επειδη κουρασες με το λιβανισμα ) οσο ειχε /εχει πλανο ο Αλεξης να μας βγαλει απο την κριση,τοσο εχει και η ΑΕΚ στις μεταγραφες της .


Μπορεί να εχουν και το ίδιο !


Επειδή μας το παίζεις σχετικώς δεν σημαίνει οτι είσαι!!!!!
Ο τρόπος που γράφεις ειναι προκλητικός και δείχνει εμπάθεια!!!!
Όταν ξεκινήσεις τα μαθήματα να μας καλέσεις!!!!!
Ντροπή!!!!
Μόνο αυτή η λέξη σου αρμόζει.
Ktulu
Μεταγραφές, υπογραφές, φωτογραφίες, video, δημοσιότητα......και όλα αυτά από την ηλικία των 14.

Μια ολόκληρη γενιά, παιδιά μεγαλωμένα με τα social media και με μία υπερ-έκθεση στη δημοσιότητα, άλλες φορές είτε από επιλογή τους, είτε από επιλογές άλλων που δυστυχώς δεν μπορούν να ελέγξουν. Βλέπουν τα video που ανεβάζουν οι managers τους με τα highlights τους να πλημμυρίζουν το ίντερνετ, πριν καλά καλά μάθουν να ξυρίζονται και φουσκώνουν από υπερηφάνεια οι ίδιοι οι πιτσιρικάδες και πολύ περισσότερο οι γονείς τους. Δεν ξέρουν πως να το διαχειρισθούν και τις περισσότερες φορές, το αποτέλεσμα από όλο αυτό μόνο κακό κάνει στους μικρούς αθλητές.

Οι managers και οι δημοσιογράφοι, που η δουλειά τους είναι να "εκθέτουν" και όχι να "προστατεύουν". Οι γονείς παντελώς άσχετοι απολαμβάνουν τις δάφνες μιας εφήμερης "επιτυχίας" που κατάφερε το καμάρι τους. Και οι προπονητές να ρίχνουν ανάθεμα σε όλους τους προαναφερόμενους, με ελάχιστους από αυτούς τους προπονητές να προσπαθούν να συμβουλέψουν, να καθοδηγήσουν, να βοηθήσουν, να προστατέψουν τους αθλητές τους από όλη αυτή την έκθεση.

Σε αυτή την ηλικία, και στη τόσο ιδιαίτερη περίοδο της εφηβείας που η συχνή εναλλαγή συναισθημάτων και η έντασή τους, είναι τέτοια που δεν μπορούν να τα ελέγξουν και να συγκεντρωθούν σε αυτά που τους ζητάει ο προπονητής τους.

Έχουν τεράστια ευθύνη (πέρα από τους γονείς), όλοι όσοι εμπλέκονται σε αυτή τη διαδικασία ανάπτυξης των αθλητών, οι ειδικοί; δηλαδή, πολύ περισσότερο δε, όταν πρόκειται για παιδιά που έχουν κάποιο ταλέντο και κάποιες δεξιότητες που, αν δουλευτούν πολύ, μπορούν να κάνουν το όνειρό τους πραγματικότητα.

Κατά τα άλλα: "Μας φταίει ο Γάιδαρος και εμείς χτυπάμε το σαμάρι."...

blove.gif
Gkos
QUOTE (Hip @ Aug 3 2017, 01:41 ) *
Εμενα παλι η τακτικη της ΑΕΚ πιο πολυ σε Κουλη μου φερνει (μαζευω οτι κινειται μπας και παρω τις εκλογες και ξαναγινω χαλιφης στην θεση του Χαλιφη) παρα Αλεξη. Και μην σου πω πως θα εχει και το ιδιο αποτελεσμα τελικα. smiley.gif
Ουτε χαλιφης ο Κουλης και η ΑΕΚ θα μεινει στις φωτο tongue.gif

Οκ, να κανουμε και καμια πλακιτσα.
Ετσι κι αλλιως ουτε Αλεξικος ειμαι ουτε Παναθα ή γαβρος.


Εγω Λεβεντικος ειμαι smiley.gif

Πάντως πολυ αιχμηρος και συ ρε παιδακι μου και το ψευδωνυμο "kakos" ειναι πιασμενα από αλλο μελος του φόρουμ.

Κατα τα αλλα Αυγουστος μπηκε και ηρθε η ώρα να ψωνισουν τα βαρια πορτοφόλια των ΒΠ.
storm2
QUOTE (Ktulu @ Aug 3 2017, 10:41 ) *
Μεταγραφές, υπογραφές, φωτογραφίες, video, δημοσιότητα......και όλα αυτά από την ηλικία των 14.

Μια ολόκληρη γενιά, παιδιά μεγαλωμένα με τα social media και με μία υπερ-έκθεση στη δημοσιότητα, άλλες φορές είτε από επιλογή τους, είτε από επιλογές άλλων που δυστυχώς δεν μπορούν να ελέγξουν. Βλέπουν τα video που ανεβάζουν οι managers τους με τα highlights τους να πλημμυρίζουν το ίντερνετ, πριν καλά καλά μάθουν να ξυρίζονται και φουσκώνουν από υπερηφάνεια οι ίδιοι οι πιτσιρικάδες και πολύ περισσότερο οι γονείς τους. Δεν ξέρουν πως να το διαχειρισθούν και τις περισσότερες φορές, το αποτέλεσμα από όλο αυτό μόνο κακό κάνει στους μικρούς αθλητές.

Οι managers και οι δημοσιογράφοι, που η δουλειά τους είναι να "εκθέτουν" και όχι να "προστατεύουν". Οι γονείς παντελώς άσχετοι απολαμβάνουν τις δάφνες μιας εφήμερης "επιτυχίας" που κατάφερε το καμάρι τους. Και οι προπονητές να ρίχνουν ανάθεμα σε όλους τους προαναφερόμενους, με ελάχιστους από αυτούς τους προπονητές να προσπαθούν να συμβουλέψουν, να καθοδηγήσουν, να βοηθήσουν, να προστατέψουν τους αθλητές τους από όλη αυτή την έκθεση.

Σε αυτή την ηλικία, και στη τόσο ιδιαίτερη περίοδο της εφηβείας που η συχνή εναλλαγή συναισθημάτων και η έντασή τους, είναι τέτοια που δεν μπορούν να τα ελέγξουν και να συγκεντρωθούν σε αυτά που τους ζητάει ο προπονητής τους.

Έχουν τεράστια ευθύνη (πέρα από τους γονείς), όλοι όσοι εμπλέκονται σε αυτή τη διαδικασία ανάπτυξης των αθλητών, οι ειδικοί; δηλαδή, πολύ περισσότερο δε, όταν πρόκειται για παιδιά που έχουν κάποιο ταλέντο και κάποιες δεξιότητες που, αν δουλευτούν πολύ, μπορούν να κάνουν το όνειρό τους πραγματικότητα.

Κατά τα άλλα: "Μας φταίει ο Γάιδαρος και εμείς χτυπάμε το σαμάρι."...

blove.gif


Γράφεις αλήθειες...

Κάποια σχόλιά μου:
- Οι γονείς οφείλουν να ρωτήσουν, να μάθουν και να μην επαναπαύονται αφού θέλουν το καλό των παιδιών τους. Δεν γίνεται για όλα να φταίνε οι "άλλοι". Το θέμα είναι να το θέλουν.
- Αν γίνει αυτό θα ενημερώσουν και τα παιδιά τους. Και αυτά όμως, μπορούν να μάθουν, γενιά των social media είναι, μιλάνε με τους φίλους τους που παίζουν σε άλλες ομάδες.
- Οι ενώσεις σίγουρα μπορούν να βοηθήσουν αν το θέλουν. (για παράδειγμα τα άρθρα του Γ.Καλατζή ως υπεύθυνος της ΕΣΚΑ είναι χρήσιμα για όλους).
- Οι managers και οι ομάδες πρέπει να πετύχουν τους στόχους τους... οπότε προσφέρουν υπηρεσίες ή κίνητρα.
Gkos
Τωρα θα εγραφα οτι ο Καλαιτζης ειναι οσο χρησιμος και εχει τοση δυνατοτητα παρεμβασης οσο ο Προκοπης Παυλοπουλος, αλλα δεν το γραφω γιατι πολιτικοποιησαμε το φορουμwink.gif


Αντε καλο καλοκαιρι μαγκες !
storm2
Ας γράψουμε και για μεταγραφές στο Παιδικό ΕΣΚΑ, αφού ξεκινάει η προετοιμασία σε 2-3 εβδομάδες στους περισσότερους Συλλόγους.

BAC και Triple Crown θα έχουν αρκετούς παίκτες των 2003 στην σύνθεσή τους. Φτιάχνουν ομάδα για του χρόνου... Όχι ότι δεν έχουν και κάποιους καλούς 2002, οπότε μην βγάλετε συμπεράσματα για την πορεία της ομάδας του Παταβούκα από τώρα.

Στην Αγ.Παρασκευή ακούγεται ότι φεύγουν κάποιοι...

Για τον ΠΑΟ εκτός από τις "εσωτερικές" μεταγραφές από Triple, δεν έχει ακουστεί κάτι άλλο (ακόμα). Πέρυσι τέτοια εποχή είχε σχεδόν κλείσει το ρόστερ.

ΑΕΚ και Δούκας έχουν μαζέψει / μαζεύουν αρκετούς.

Στους Αγ.Ανάργυρους πήγε ένας ψηλός και κάποιοι από τις γειτονικές περιοχές.

Από το Περιστέρι έφυγε ο βασικός play maker, γενικά όμως έχει ενισχυθεί με αξιόλογες προσθήκες.

Μέσα στον Αύγουστο θα υπάρχουν και άλλες κινήσεις...
m-papous
QUOTE (Gkos @ Aug 3 2017, 12:42 ) *
Τωρα θα εγραφα οτι ο Καλαιτζης ειναι οσο χρησιμος και εχει τοση δυνατοτητα παρεμβασης οσο ο Προκοπης Παυλοπουλος, αλλα δεν το γραφω γιατι πολιτικοποιησαμε το φορουμwink.gif

smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Gkos
QUOTE (storm2 @ Aug 3 2017, 12:45 ) *
Για τον ΠΑΟ εκτός από τις "εσωτερικές" μεταγραφές από Triple, δεν έχει ακουστεί κάτι άλλο (ακόμα). Πέρυσι τέτοια εποχή είχε σχεδόν κλείσει το ρόστερ



Του Παναθηναικου το ροστερ (15 παιδια αν ενθυμουμαι καλως ) εχει κλεισει πρωτο πρωτο, εναν μηνα τωρα !
Και μεταγραφουλες και εσωτερικες μετακινησεις απολα !
Ktulu
Κάνοντας πλάκα και χωρίς καμία διάθεση να πολιτικοποιήσουμε το forum, ο Π.Π υπέγραψε το Π.Δ για τις κληρώσεις των σημαιοφόρων. Φαντάζεστε να γίνονται με κλήρωση και οι κλήσεις σε μικτές, κλιμάκια, εθνικές; smiley.gif

Καλό καλοκαίρι στους φευγάτους και καλό χειμώνα σε εμάς που δεν..... έχει καλοκαίρι smiley.gif


blove.gif
m-papous
QUOTE (Ktulu @ Aug 3 2017, 13:06 ) *
Καλό καλοκαίρι στους φευγάτους και καλό χειμώνα σε εμάς που δεν..... έχει καλοκαίρι


offtopic.gif
storm2
Θα επηρεάσει η σύλληψη του βασικού χρηματοδότη του Δούκα τις ακαδημίες; (μεταγραφές, μισθοδοσίες προσωπικού, έξοδα κλπ)

http://basketa.gr/%ce%bc%cf%80%ce%b5%ce%bb...8d%ce%ba%ce%b1/
Hip
QUOTE (Ktulu @ Aug 3 2017, 13:06 ) *
Κάνοντας πλάκα και χωρίς καμία διάθεση να πολιτικοποιήσουμε το forum, ο Π.Π υπέγραψε το Π.Δ για τις κληρώσεις των σημαιοφόρων. Φαντάζεστε να γίνονται με κλήρωση και οι κλήσεις σε μικτές, κλιμάκια, εθνικές; smiley.gif

Καλό καλοκαίρι στους φευγάτους και καλό χειμώνα σε εμάς που δεν..... έχει καλοκαίρι smiley.gif


blove.gif

Ναι, ενω τωρα γινετε αξιοκρατικα. Ισως η κληρωση να ειναι μια καλη λυση στις προεπιλογες. Να δουμε και κανενα Διαμαντιδη πριν φτασει στα 20 και να χασουν και οι μανατζαρεοι την μπιζνα με τα χρυσα κουταλια.
(Ναι, τα εχω με τους μανατζερ το ομολογω, αν και γονεις και προπονητες δεν ειναι αθωοι του αιματος)
fairbasket
QUOTE (storm2 @ Aug 3 2017, 12:45 ) *
Ας γράψουμε και για μεταγραφές στο Παιδικό ΕΣΚΑ, αφού ξεκινάει η προετοιμασία σε 2-3 εβδομάδες στους περισσότερους Συλλόγους.

BAC και Triple Crown θα έχουν αρκετούς παίκτες των 2003 στην σύνθεσή τους. Φτιάχνουν ομάδα για του χρόνου... Όχι ότι δεν έχουν και κάποιους καλούς 2002, οπότε μην βγάλετε συμπεράσματα για την πορεία της ομάδας του Παταβούκα από τώρα.

Στην Αγ.Παρασκευή ακούγεται ότι φεύγουν κάποιοι...

Για τον ΠΑΟ εκτός από τις "εσωτερικές" μεταγραφές από Triple, δεν έχει ακουστεί κάτι άλλο (ακόμα). Πέρυσι τέτοια εποχή είχε σχεδόν κλείσει το ρόστερ.

ΑΕΚ και Δούκας έχουν μαζέψει / μαζεύουν αρκετούς.

Στους Αγ.Ανάργυρους πήγε ένας ψηλός και κάποιοι από τις γειτονικές περιοχές.

Από το Περιστέρι έφυγε ο βασικός play maker, γενικά όμως έχει ενισχυθεί με αξιόλογες προσθήκες.

Μέσα στον Αύγουστο θα υπάρχουν και άλλες κινήσεις...

Αγ.Ανάργυροι: καλό γκάρντ,2 ψηλοί πολύ δυνατοί-όχι γρήγοροι,και 2 τριάρια που δεν κάνουν τη διαφορά.
Παταδουκομάδα:Ρολάρει μέχρι το 3 πολύ καλά, πρόβλημα το 4-5 που νομίζω ότι θα το καλύψει ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΕΝ ΕΛΛΑΔΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΩΝ!!
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ:Εμφανίζεται πολύ δυνατό και χωρίς τον εθνάρχη....Νομίζω πρόβλημα του ΓΣΠ ένας τραυματισμός βασικού του.
Πανελλήνιος:Kαι αυτός μάζεψε κόσμο από τις γύρω "καλές"γειτονιές βλ.ΛΕΩΦΟΡΟ.
ΑΕΝΚ τη βλέπω αρκετά ισχυρή,έχει καλό κόσμο.
ΑΕΚ:ΔΕΝ τελείωσε ακόμα τις μεταγραφές, πιστεύω κάτι καλό θα γίνει.
Για εθνική εφήβων λίγη κριτική:Ομάδα με παικταράδες τους Μωραϊτη και Καλαϊτζάκη.Δυστυχώς, για μένα δεν κλήθηκε καν έξω από την πόρτα της εθνικής ο καλύτερος έφηβος άσσος.Του 2 προαναφερθέντες θα τους στήριζε πιο καλά στις θέσεις 2-3. Το παιδί αυτό το κυνήγησαν και μέσα στην ομάδα του.Από εκεί όμως πήραν και τον πιο άμπαλο ψηλό, ο οποίος δε θα έπρεπε να παίζει,αλλά μάλλον ο γνωστός συμπαίκτης από το σχολείο Καλαϊτζάκη-Μωραϊτη ψηλός(2000).Ακόμα και το κοντό άσσο του ΠΑΟ αν 'επαιρναν,πιο βελτιωμένη εικόνα θα είχε η Εθνική.Αποδίδω την αποτυχία στην έλλειψη εθνικής μπασκετικής φιλοσοφίας, στην έλλειψη ανθρώπων που γνωρίζουν πραγματικό μπάσκετ-δασκάλων.Επίσης παρόλο που τα παιδιά διαθέτουν τρελά χαρακτηριστικά, δεν γνωρίζουν τι πραγματικά πρέπει να κάνουν στο παρκέ.
Flinafim
Αδειάζει ο Δούκας...οι παίκτες ψάχνουν να φύγουν για οπου μπορούν...
m-papous
QUOTE (Flinafim @ Aug 7 2017, 14:09 ) *
Αδειάζει ο Δούκας...οι παίκτες ψάχνουν να φύγουν για οπου μπορούν...

Ανεμομαζώματα...
dream04
QUOTE (m-papous @ Aug 7 2017, 13:55 ) *
Ανεμομαζώματα...


Αυτό συμβαίνει λόγω .......... του χρηματοδότη;;;;;
Gkos
QUOTE (dream04 @ Aug 7 2017, 15:58 ) *
Αυτό συμβαίνει λόγω .......... του χρηματοδότη;;;;;


Αμα σου απαντησω "όχι,απλα βαρεθηκαν στα ΒΠ" θα ειμαι ειρωνικος και αγενης οποτε δεν το γραφω wink.gif wink.gif wink.gif

Καλο καλοκαιρι wink.gif
dream04
QUOTE (Gkos @ Aug 7 2017, 17:01 ) *
Αμα σου απαντησω "όχι,απλα βαρεθηκαν στα ΒΠ" θα ειμαι ειρωνικος και αγενης οποτε δεν το γραφω wink.gif wink.gif wink.gif

Καλο καλοκαιρι wink.gif


Καλό καλοκαίρι!!!!!
Gkos
Μια πορτα μπλε βλεπω που ανοιγοκλείνει.Ο τελευταίος να την κλείσει.
polykos
QUOTE(Gkos @ Aug 8 2017, 22:15 ) *
Μια πορτα μπλε βλεπω που ανοιγοκλείνει.Ο τελευταίος να την κλείσει.

Γράψανε και οι λύκοι(μάλλον ο ένας λύκος) μια ευπρεπή για το μισθό του απολογιστική μαντινάδα και αντε στο καλό!!
Gkos
Με κάνεις και κλαίω.
Ωραίο το άρθρο και δεν λεει ψέματα μα δεν δίνει απαντησεις αντιθέτως δημιουργει ερωτησεις. . .

Αφου χρωστουσε ,γιατι πετουσε λεφτα στον Δουκα ;

http://grizoilikoi.blogspot.gr/2017/08/blog-post_83.html
Hip
QUOTE (polykos @ Aug 9 2017, 02:16 ) *
Γράψανε και οι λύκοι(μάλλον ο ένας λύκος) μια ευπρεπή για το μισθό του απολογιστική μαντινάδα και αντε στο καλό!!



Πολλοί τους θεώρησαν …αντι-τουριστικούς, επειδή ίσως να ήταν σωματώδεις και κοντοκουρεμένοι.!!!!!!

Ωραιος ο ποιητης!!!!
Κατα τ αλλα, αφου χρωσταγε, γιατι εβαζε τα λεφτα στην ομαδα; Σε λιγο θα μας τον βγαλουν και ηρωα δηλαδη.
Αλλα να μου πεις, η γνωμη ειναι σαν τον κωλο, ολοι εχουμε απο μια οπως λεει και ο καλλιτεχνης. Αντιτουριστικη και κοντοκουρεμενη εν προκειμενω....
Ktulu
Δάκρυσα...παράδειγμα προς μίμηση....για τα νέα παιδιά....τους μεροκαμματιάρηδες...και τους κοντοκουρεμένους

Ευτυχώς που γράφονται και τέτοια και μας δροσίζουν μέσα στο καύσωνα

blove.gif
Flinafim
Μάρθα Βούρτση μου θύμισε...
Υ.Γ αν ο Δουκας ειναι το καλύτερο σχολείο στην Ελλαδα,ο Αγραβάνης ειναι ο καλύτερος παίκτης του κόσμου...
Gkos
Ποιον εκ των 2 λες γιατι ο ενας ανακοινώθηκε πριν από λίγο από την βασιλισσα της Ελλάδας 🙄
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.