Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
kaligkaris
φίλε fundanental ωραία τα λες και πολύ εύστοχη η τοποθέτηση σου.
Έχεις μπερδέψει λίγο τα χλωρά με τα ξερά, αλλά σε γενικές γραμμές καλά το πήγες !!!! smiley.gif

Flinafim
Το μήνυμα δεν το πηραν πάντως και οι δυο σύλλογοι που επρεπε να το πάρουν...
fairbasket
QUOTE (The fundanental @ Jul 1 2017, 03:36 ) *
Στην Ελλάδα που ανθεί η «φαιδρά πορτοκαλέα» παρατηρούνται ενδεικτικά τα εξής : (1) μια ακαδημία και ένα σωματείο συμμετέχουν στο πρωτάθλημα της Α' ΕΣΚΑ με τα ίδια σύμβολα και χρώματα αλλά διαφορετικές επωνυμίες, (2) το ίδιο σωματείο έχει δύο "είδη" ακαδημιών, ως αν το villa bajo και το villa ariba, (3) άλλη ακαδημία που πρωταγωνιστεί στην Α' ΕΣΚΑ και η φήμη της προέρχεται από τα ισχυρά ονόματα των ιδρυτών της εκείνοι είναι από μακρού χρόνου άφαντοι και το ιδιοκτησιακό της καθεστώς ερμαφρόδιτο, (4) έτερο σωματείο-εκπαιδευτήριο φέρεται να χρηματοδοτεί σε είδος (βλ. υποτροφίες, ενοίκια, μισθούς) ανήλικους αθλητές με της αγαστή συνεργασία γονέων, ατζέντηδων και παραγόντων, (5) σωματείο της Δυτικής Ελλάδας μέχρι πρότινος φέρεται ότι είχε έμμισθο τεχνικό σύμβουλο, ο οποίος παράλληλα ήταν και τεχνικός υπεύθυνος των μικρών εθνικών ομάδων κοκ

Έχω την αίσθηση ότι ο καθένας συνφορουμίτης μπορεί να αναφέρει σωρεία δικών του εμπειριών και βιωμάτων ... ο προβληματισμός είναι αν είναι τεχνικοοικονομικά εφικτό να ευδοκιμήσει ο χώρος των υποδομών ?

Υπάρχει γονέας που έχει βιώσει το χώρο αυτό και δεν έχει αναρωτηθεί (α) είναι πιστοποιήμενοι και/ή ψυχικά επαρκείς εκείνοι που στελεχώνουν το χώρο και εκπαιδεύουν νέους και νέες ? (β) υπάρχει ή όχι εργασιακός μεσαίωνας χωρίς κοινωνικοασφαλιστικά δικαιώματα για τους περισσότερους εργαζόμενους ? (γ) λειτουργούν οι οργανισμοί (σωματεία, ακαδημίες) που δραστηριοποιούνται υπό καθεστώς πλήρους χρηματοοικονομικής και φορολογικής διαφάνειας και νομιμότητας από τους αρμόδιους φορείς (ΕΟΚ, ΓΓΑ, Περιφέρεια, ΥΠ.ΟΙΚ.) (δ) ποια είναι τα πραγματικά κίνητρα των παλαιμάχων αθλητών που δραστηριοποιούνται στο χώρο ? μήπως το κέρδος ? η υστεροφημία ? η ανάπτυξη ? η μεταφορά τεχνογνωσίας ?

Τέλος, για να ευθυμήσουμε και λίγο, θα ήθελα να είμαι ενώπιον αιφνιδιαστικού ελέγχου σε χώρο διεξαγωγής ατομικών προπονήσεων ή αγώνων, να δούμε ως δια μαγείας πως μετατρέπονται στη στιγμή παλαίμαχοι και άλλοι μεγαλοσχήμονες σε εν ενεργεία αθλητές σπριντ !!!

Θα διαφωνήσω μαζί σου σχετικά με τη φορολογική διαφάνεια, αν και είμαι ο συνεπέστερος φορολογικά των Ελλήνων.Καλά κάνουν και κλέβουν τους κλέφτες, που μας έχουν δημιουργήσει μια μίζερη χώρα με απαίδευτους ανθρώπους. ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΩ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙΑ ΣΕ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΚΑΙ ΤΗ ΣΟΥΒΛΑΚΟΛΑΤΡΕΙΑ ΑΠΑΝΤΩΝ.Τέλος, η κουλτούρα αν δεν αλλάξει, δε θα αλλάξει τίποτα πραγματικά.Ένας παλαίμαχος πάντα κάτι έχει να πει, αρκεί να την ψάχνει κιόλας. Θα θυμίσω ότι τίποτα δε γίνεται χωρίς δουλειά, και τίποτα χωρίς χρήμα.Αλβανός Ομοσπονδιακός(ναι υπάρχουν τέτοιοι) μου είχε πει πριν εμφανιστούν , κανά χρόνο πίσω από την ίδρυση 3πλής και Ζοτσ-σχολής, ότι το σύγχρονο μπάσκετ απαιτεί από νεαρά παιδιά 4-5 προπονήσεις βδομαδίαίως σε κλειστούς χώρους και μάλιστα με προπονητές εξειδικευμένους σε μικρές ηλικίες, όπως γίνται στην Ιταλία. Δυσυτυχώς ενώ κάτι πήγαμε να κάνουμε με κορώνες και παταδούκες , η πλειοψηφία των σωματείων αγρόν αγοράζει. Πχ σωματείο με πολύ καλή συγκέντρωση παιδιών, δίνει έμφαση στο ''Ανδρικό'' 28ης κατηγορίας συνταξιοδότησης και δεν μπορεί να βάλει στο "τρυπάκι" "'του είμαι αθλητής" έστω και 2 παιδιά το χρόνο. Από εκεί όλα ξεκινούν και καταλήγουν. Να μιλήσω για τη φροντίδα των υποδομών από δήμους, οργανισμούς κλπ.Μία λέξη μόνο ταιριάζει"αθλιότητα. Λίγες οι φωτεινές εξαιρέσεις.
vasilis95
Κατά το e-basket η ΑΕΚ παίρνει Ρογκαβόπουλο, αλλά θα τον αφήσει 1 χρόνο στο ΔΟΥΚΑ για να ...ψηθεί.
mpek
QUOTE (vasilis95 @ Jul 3 2017, 22:56 ) *
Κατά το e-basket η ΑΕΚ παίρνει Ρογκαβόπουλο, αλλά θα τον αφήσει 1 χρόνο στο ΔΟΥΚΑ για να ...ψηθεί.

http://ebasket.gr/2017/07/mia-anasa-apo-rogkavopoulo-i-aek
m-papous
QUOTE (mpek @ Jul 3 2017, 22:59 ) *

Η αλήθεια είναι πως ο Δούκας στην ΑΕΚ πρεέπει νάχει κάποια αδυναμία. Να φανταστείτε στις δύσκολες εποχές, η ΑΕΚ έκανε προπονήσεις στο Δαϊς και οι ομάδες του συλλόγου τρέχαν δεξιά και αριστερά.
Αλλά ο Ρογγαβόπουλος να πάρει μεταγραφή και να μείνει στο Δούκα να ψηθεί; Που, στο εφηβικό, μα η ΑΕΚ γύρισε στην Α κατηγορία,. Θα παίζει αντίπαλος. Ή στο ανδρικό. Αποφάσησε ο Δούκας να εγκαταλήψει τελείως το πλάνο της ανόδου στην Α1 και θα δίνει χρόνο στα παιδιά των υποδομών. Γιατί κράτησε τον Παπαμακάριο. Επειδή είναι πρόεδρος;
Τα φώτα σας.
vasilis95
QUOTE (m-papous @ Jul 3 2017, 23:10 ) *
Η αλήθεια είναι πως ο Δούκας στην ΑΕΚ πρεέπει νάχει κάποια αδυναμία. Να φανταστείτε στις δύσκολες εποχές, η ΑΕΚ έκανε προπονήσεις στο Δαϊς και οι ομάδες του συλλόγου τρέχαν δεξιά και αριστερά.
Αλλά ο Ρογγαβόπουλος να πάρει μεταγραφή και να μείνει στο Δούκα να ψηθεί; Που, στο εφηβικό, μα η ΑΕΚ γύρισε στην Α κατηγορία,. Θα παίζει αντίπαλος. Ή στο ανδρικό. Αποφάσησε ο Δούκας να εγκαταλήψει τελείως το πλάνο της ανόδου στην Α1 και θα δίνει χρόνο στα παιδιά των υποδομών. Γιατί κράτησε τον Παπαμακάριο. Επειδή είναι πρόεδρος;
Τα φώτα σας.


'Αγνωστες οι βουλές των managers...

Δείτε και αυτό :

http://www.basketblog.gr/κινείται-...εκ!.html

Επεισόδιο 2. Έπονται πολλά απ' ότι φαίνεται.... Εδώ Ο ΔΟΥΚΑΣ δεν έχει ιδέα για το προξενιό...
Flinafim
QUOTE (vasilis95 @ Jul 3 2017, 23:32 ) *
'Αγνωστες οι βουλές των managers...

Δείτε και αυτό :

http://www.basketblog.gr/κινείται-...εκ!.html

Επεισόδιο 2. Έπονται πολλά απ' ότι φαίνεται.... Εδώ Ο ΔΟΥΚΑΣ δεν έχει ιδέα για το προξενιό...

Εξαιρετικές εμφανίσεις στο πανελλήνιο πρωταθλημα παίδων;;;;;;;κι ´εγω θα ψηφίσω Τσιπρα στις εκλογες τοτε...
vasilis95
Επεισόδιο 3:

http://www.sport-fm.gr/article/basket/klei...opoulos/3371981

Εδώ ο ΔΟΥΚΑΣ ξέρει για το προξενιό και θα πάρει και .... έμψυχα ανταλλάγματα !!!!!!!

Άντε γειάάάά........
storm2
Μετά τον Δούκα και τον Ντηρί και η ΑΕΚ συνεργάζεται με σχολείο...

http://www.aekbc.gr/el/articles-1637/suner...paideuthrio.htm

Ας το ακουνε οι του ΠΑΟ...
polykos
QUOTE(storm2 @ Jul 4 2017, 13:15 ) *
Μετά τον Δούκα και τον Ντηρί και η ΑΕΚ συνεργάζεται με σχολείο...

http://www.aekbc.gr/el/articles-1637/suner...paideuthrio.htm

Ας το ακουνε οι του ΠΑΟ...

Αυτό πάντως με τα σχολεία και τις υποτροφίες, με ξεπερνάει.
Αν ήμουνα σε ακαδημία θα "έδινα" εγγραφή στο δημόσιο της γειτονιάς!!!!!!!!!!
vasilis95
QUOTE (polykos @ Jul 4 2017, 13:48 ) *
Αυτό πάντως με τα σχολεία και τις υποτροφίες, με ξεπερνάει.
Αν ήμουνα σε ακαδημία θα "έδινα" εγγραφή στο δημόσιο της γειτονιάς!!!!!!!!!!


Άστα φίλε μου. Έχουμε ξεφύγει εντελώς. Μα εντελώς όμως....
storm2
Στο Εφηβικό του ΓΣΠ ο Γεωργιάδης

http://www.gsperisteri.gr/2017/07/04/%cf%8...b4%ce%b7%cf%82/
mpek
QUOTE (vasilis95 @ Jul 4 2017, 15:00 ) *
Άστα φίλε μου. Έχουμε ξεφύγει εντελώς. Μα εντελώς όμως....

Μπορώ να μάθω και εγώ ποιο είναι το κακό με τις υποτροφίες ; Υπό την προϋπόθεση βέβαια ότι αργότερα το σχολείο δεν θα κάνει τα στραβά μάτια αν ο καλός αθλητής γίνει ή παραμείνει κακός μαθητής.


QUOTE (vasilis95 @ Jul 4 2017, 00:23 ) *
Επεισόδιο 3:
http://www.sport-fm.gr/article/basket/klei...opoulos/3371981
Εδώ ο ΔΟΥΚΑΣ ξέρει για το προξενιό και θα πάρει και .... έμψυχα ανταλλάγματα !!!!!!!
Άντε γειάάάά........

Για τον Δούκα το καταλαβαίνω: Θα τον μοσχοπουλήσει και θα τα μαζέψει. Για την ΑΕΚ δυσκολεύομαι αλλά τέλος πάντων ας υποθέσω ότι θέλει έναν ελπιδοφόρο νέο που προσελκύει βλέμματα από Ευρώπη και Αμερική.
Ο νεαρός όμως και η οικογένεια του, γιατί να θέλουν να πάνε στην ΑΕΚ ; Αφού από ό,τι διαβάζω ενδιαφέρεται η Ρεάλ και δέχεται προτάσεις από Αμερική. Πήγε στο Jordan στην Αμερική και έβγαλε μάτια -λένε, δεν ήμουν εκεί-. Τώρα τι έγινε, θα πάει στην ΑΕΚ; Δεν ξέρω τι να υποθέσω: Ή τα δημοσιεύματα προκαλούνται από τον μάνατζερ του νεαρού για να γίνεται ντόρος ή κάτι άλλο συμβαίνει που το στενό μου μυαλό αδυνατεί να συλλάβει.
polykos
QUOTE(mpek @ Jul 4 2017, 16:11 ) *
Μπορώ να μάθω και εγώ ποιο είναι το κακό με τις υποτροφίες ; Υπό την προϋπόθεση βέβαια ότι αργότερα το σχολείο δεν θα κάνει τα στραβά μάτια αν ο καλός αθλητής γίνει ή παραμείνει κακός μαθητής.

γκουχ γκουχ!!!!
Δεν έχω πειστεί οτι το επίπεδο σπουδών είναι καλύτερο σε αυτά τα "ιδρύματα" απο τα άλλα.
Ο κίνδυνος να συμβεί (συμβαίνει) αυτό που βάζεις σαν προϋπόθεση, είναι ανάλογος του κινδύνου πυρκαγιών αυτές τις ημέρες.
Τέλος, είναι μια μαναντζεροδουλειά που χρησιμοποιώντας το μπόνους του ΓΕΛΟΙΟΥ σχολικού πρωταθλήματος που ακόμα συντηρείται στη χώρα μας, κλειδώνουν την ΕΠΙΤΥΧΙΑ των πουλαίν τους.
xxx-4711
QUOTE(mpek @ Jul 4 2017, 16:18 ) *
Για τον Δούκα το καταλαβαίνω: Θα τον μοσχοπουλήσει και θα τα μαζέψει. Για την ΑΕΚ δυσκολεύομαι αλλά τέλος πάντων ας υποθέσω ότι θέλει έναν ελπιδοφόρο νέο που προσελκύει βλέμματα από Ευρώπη και Αμερική.
Ο νεαρός όμως και η οικογένεια του, γιατί να θέλουν να πάνε στην ΑΕΚ ; Αφού από ό,τι διαβάζω ενδιαφέρεται η Ρεάλ και δέχεται προτάσεις από Αμερική. Πήγε στο Jordan στην Αμερική και έβγαλε μάτια -λένε, δεν ήμουν εκεί-. Τώρα τι έγινε, θα πάει στην ΑΕΚ; Δεν ξέρω τι να υποθέσω: Ή τα δημοσιεύματα προκαλούνται από τον μάνατζερ του νεαρού για να γίνεται ντόρος ή κάτι άλλο συμβαίνει που το στενό μου μυαλό αδυνατεί να συλλάβει.


Γιατι να μη θελουν να πανε στην ΑΕΚ; Μπορει να δινει περισοτερα χρηματα, καπου ειδα το ποσο που παιρνει ο Χατζηδακης και ειναι αρκετα υψηλο για 16χρονο, και μπορει οι γονεις του Ρ να επιθυμουν να παραμεινει στην Ελλαδα. Που ειναι το παραξενο;
Για ενδιαφερον της Ρεαλ ειχε γραφτει περσι. Οι ισπανικες ομαδες μαζευουν τους κορυφαιους ευρωπαιους στις μικρες ηλικιες αλλα ισως δεν ειναι και η καλυτερη επιλογη δες πχ το παραδειγμα του κροατη Μπογκντανοβιτς που οταν τον εδιωξε ο Μεσινα απο την Ρεαλ επεστρεψε στην πατριδα του.
Ο Ρογκαβοπουλος δεν εβγαλε ματια στο Τζορνταν, ψιλομετριος ηταν καλα οχι πως αν εβγαζε ματια θα ειχε καμια σημασια. Γενικα εδειξε οτι υπερτερει σε σωματικα προσοντα (πολυ μακρια ακρα) και αθλητικοτητα (μεγαλο αλμα) απο τους συνομηλικους του αλλα υστερει μαλλον σε εκρηκτικοτητα και ειναι ακομα ολιγον αδεξιος.
mpek
QUOTE (xxx-4711 @ Jul 4 2017, 16:53 ) *
Γιατι να μη θελουν να πανε στην ΑΕΚ; Μπορει να δινει περισοτερα χρηματα, καπου ειδα το ποσο που παιρνει ο Χατζηδακης και ειναι αρκετα υψηλο για 16χρονο, και μπορει οι γονεις του Ρ να επιθυμουν να παραμεινει στην Ελλαδα. Που ειναι το παραξενο;
Για ενδιαφερον της Ρεαλ ειχε γραφτει περσι. Οι ισπανικες ομαδες μαζευουν τους κορυφαιους ευρωπαιους στις μικρες ηλικιες αλλα ισως δεν ειναι και η καλυτερη επιλογη δες πχ το παραδειγμα του κροατη Μπογκντανοβιτς που οταν τον εδιωξε ο Μεσινα απο την Ρεαλ επεστρεψε στην πατριδα του.
Ο Ρογκαβοπουλος δεν εβγαλε ματια στο Τζορνταν, ψιλομετριος ηταν καλα οχι πως αν εβγαζε ματια θα ειχε καμια σημασια. Γενικα εδειξε οτι υπερτερει σε σωματικα προσοντα (πολυ μακρια ακρα) και αθλητικοτητα (μεγαλο αλμα) απο τους συνομηλικους του αλλα υστερει μαλλον σε εκρηκτικοτητα και ειναι ακομα ολιγον αδεξιος.

Παράξενο είναι για εμένα που είμαι στενόμυαλος. Για τους άλλους μπορεί να είναι εντάξει. Ξεκινώ ανάποδα:
Αν ο Ρογκαβό ήταν και εκρηκτικότατος, ήταν και επιδέξιος, είχε μάλιστα και καλύτερο σουτ, ε τότε θα ήταν έτοιμος για ΝΒΑ. Για αυτό είναι ακόμη 16-17 ετών, ώστε να έχει χρόνο να βελτιώσει κάποια (έως πολλά) πράγματα. Θα τα βελτιώσει στην ΑΕΚ ;
Να δεχτώ ότι η Ρεάλ δεν είναι η καλύτερη επιλογή. Είναι η ΑΕΚ ; Κρίνοντας από την εξέλιξη των (τους γράφω όπως μου έρχονται) Χατζηδάκη, Καμαριανό, Λαρεντζάκη, Τσαλμπούρη, Σκουλ (για Μωραϊτη δεν γράφω, γιατί δουλεύει τοσο σκληρά μόνος του που θα παλέψει μέχρι τέλους) , θα ήμουν το λιγότερο επιφυλακτικός.
Τέλος για τα χρήματα δεν ξέρω και δεν πιστεύω: Ακούω όμως δυνατή τη φωνή του πατέρα μου που έλεγε "όπου ακούς πολλά κεράσια, κράτα μικρό καλάθι". Αυτά, πάντα με σεβασμό στην αντίθετη γνώμη.
polykos
QUOTE(mpek @ Jul 4 2017, 17:36 ) *
Παράξενο είναι για εμένα που είμαι στενόμυαλος. Για τους άλλους μπορεί να είναι εντάξει. Ξεκινώ ανάποδα:
Αν ο Ρογκαβό ήταν και εκρηκτικότατος, ήταν και επιδέξιος, είχε μάλιστα και καλύτερο σουτ, ε τότε θα ήταν έτοιμος για ΝΒΑ. Για αυτό είναι ακόμη 16-17 ετών, ώστε να έχει χρόνο να βελτιώσει κάποια (έως πολλά) πράγματα. Θα τα βελτιώσει στην ΑΕΚ ;
Να δεχτώ ότι η Ρεάλ δεν είναι η καλύτερη επιλογή. Είναι η ΑΕΚ ; Κρίνοντας από την εξέλιξη των (τους γράφω όπως μου έρχονται) Χατζηδάκη, Καμαριανό, Λαρεντζάκη, Τσαλμπούρη, Σκουλ (για Μωραϊτη δεν γράφω, γιατί δουλεύει τοσο σκληρά μόνος του που θα παλέψει μέχρι τέλους) , θα ήμουν το λιγότερο επιφυλακτικός.
Τέλος για τα χρήματα δεν ξέρω και δεν πιστεύω: Ακούω όμως δυνατή τη φωνή του πατέρα μου που έλεγε "όπου ακούς πολλά κεράσια, κράτα μικρό καλάθι". Αυτά, πάντα με σεβασμό στην αντίθετη γνώμη.


συμφωνώ ανυπερθέτως!!
Flinafim
Ποια Ρεάλ ρε παιδια;;;;ποιος το πιστευει πλέον αυτο;;;;
xxx-4711
QUOTE(mpek @ Jul 4 2017, 17:36 ) *
Παράξενο είναι για εμένα που είμαι στενόμυαλος. Για τους άλλους μπορεί να είναι εντάξει. Ξεκινώ ανάποδα:
Αν ο Ρογκαβό ήταν και εκρηκτικότατος, ήταν και επιδέξιος, είχε μάλιστα και καλύτερο σουτ, ε τότε θα ήταν έτοιμος για ΝΒΑ. Για αυτό είναι ακόμη 16-17 ετών, ώστε να έχει χρόνο να βελτιώσει κάποια (έως πολλά) πράγματα. Θα τα βελτιώσει στην ΑΕΚ ;
Να δεχτώ ότι η Ρεάλ δεν είναι η καλύτερη επιλογή. Είναι η ΑΕΚ ; Κρίνοντας από την εξέλιξη των (τους γράφω όπως μου έρχονται) Χατζηδάκη, Καμαριανό, Λαρεντζάκη, Τσαλμπούρη, Σκουλ (για Μωραϊτη δεν γράφω, γιατί δουλεύει τοσο σκληρά μόνος του που θα παλέψει μέχρι τέλους) , θα ήμουν το λιγότερο επιφυλακτικός.
Τέλος για τα χρήματα δεν ξέρω και δεν πιστεύω: Ακούω όμως δυνατή τη φωνή του πατέρα μου που έλεγε "όπου ακούς πολλά κεράσια, κράτα μικρό καλάθι". Αυτά, πάντα με σεβασμό στην αντίθετη γνώμη.


Καλα δεν συγκρινουμε τον Ρογκαβοπουλο με τον Λεμπρον ή τον Ντουραντ, αλλα με παιδια της ιδιας ηλικιας, ασε που στα διαφορα καμπ που τον καλουν εκτος απο υψος μετρουν και αθλητικες επιδοσεις αλμα ταχυτητα κτλπ κτλπ

Α μαλιστα δεν ειναι καλη επιλογη η ΑΕΚ και ποια ειναι κατα τη γνωμη σου; Καλα ξερω καμια γιατι ως γνωστον συμφωνα με τη θεωρια σου το επιπεδο των ελληνων προπονητων και μπλα μπλα μπλα. Καποιος αλλος θα ριξει το φταιξιμο στους ατιμους μανατζερ και φυσικα στην ομοσπονδια που λειτουργει με ορους κοζα νοστρα.

Τα ονοματα που αραδιαζεις ειναι εντελως διαφορετικες περιπτωσεις. Το μοναδικο κοινο σημειο που εχουν ειναι οτι αποκτηθηκαν απο την ΑΕΚ την τελευταια διετια.
Τι σχεση εχει ο γεννημενος το 93 και με εμπειρια 3 χρονων στην Α1 Λαρεντζακης με το γεννημενο το 2000 Χατζηδακη. Απολυτως καμια. Ας παιξουν ολοι αυτοι καποτε στην Α1, αν παιξουν ποτε φυσικα, και εδω ειμαστε να κρινουμε την ΑΕΚ και την καθε ΑΕΚ και να σχολιασουμε κατα ποσο συνεβαλε στην εξελιξη τους.

Ο Λαρεντζακης εκανε πολυ καλη χρονια αν εξαιρεσουμε τα χαμηλα ποσοστα του στο σουτ 3 ποντων (αναλόγο με αυτο στον Κολοσσο) Απο το Χατζηδακη ποια ακριβως εξελιξη περιμενες και απογοητευτηκες τοσο πολυ; Σε οσα παιχνιδια τον παρακολουθησα (ολα σχεδον τα εντος εδρας του εφηβικου) ηταν πολυ καλος. Ενταξει το παιδι υστερει σε αθλητικα προσοντα και ειχε προβλημα με δυνατοτερους αντιπαλους οπως πχ με τον Μπαλα Μπαλη ή οπως αλλιως λεγεται. Για τους υπολοιπους δε σχολιαζω αλλα κανεις και για αυτους λαθος.




Gkos
Συγκρατιεμαι να μην γράψω ...!

Gkos ψυχραιμια!
m-papous
QUOTE (Gkos @ Jul 4 2017, 19:45 ) *
Συγκρατιεμαι να μην γράψω ...!

Gkos ψυχραιμια!

Γράψε. Ο κόσμος διψά να μάθει.
dream04
QUOTE (Flinafim @ Jul 4 2017, 16:28 ) *
Ποια Ρεάλ ρε παιδια;;;;ποιος το πιστευει πλέον αυτο;;;;



Η Ρεάλ το 2016 έκανε πρόταση στο Δούκα για το Ρογκαβοπουλο.
Η πρόταση αυτή περιελάμβανε τη φοίτηση του παιδιού σε κολλέγιο της Μαδρίτης και ένα ποσό κοντά στα 400000 ευρώ.
Οποίος ειναι άπιστος Θωμάς ας δει την περίπτωση του Τόσιτς που ειναι ακριβώς ίδια. Οι σκάουτερ της Ρεάλ βρίσκονται σε όλα τα ευρωπαϊκά γήπεδα όπου υπάρχει ενδιαφέρον.
Βέβαια ο Δούκας αρνήθηκε. Εδώ ειναι Ελλάδα !!!!!! ( Η Ελλάδα τρώει πάντα τα παιδιά της - βλέπε Αντετοκουμπο που δεν έκανε για την ομάδα του Παναθηναϊκού. Ευτυχώς όμως!!!!!!)
mpek
QUOTE (Gkos @ Jul 4 2017, 19:45 ) *
Συγκρατιεμαι να μην γράψω ...!

Gkos ψυχραιμια!

Γράψε. Αλλιώς θα πω σε όλους ότι ο Gkos κωλώνει.

QUOTE (dream04 @ Jul 4 2017, 20:30 ) *
Η Ρεάλ το 2016 έκανε πρόταση στο Δούκα για το Ρογκαβοπουλο... και ένα ποσό κοντά στα 400000 ευρώ...
Βέβαια ο Δούκας αρνήθηκε...

Αν το νούμερο που γράφεις είναι αληθινό δεν νομίζω ο Δούκας να αρνήθηκε rolleyes.gif Ή το νούμερο δεν υπάρχει ή αρνήθηκαν οι γονείς του.
m-papous
QUOTE (mpek @ Jul 4 2017, 20:36 ) *
Αν το νούμερο που γράφεις είναι αληθινό δεν νομίζω ο Δούκας να αρνήθηκε rolleyes.gif Ή το νούμερο δεν υπάρχει ή αρνήθηκαν οι γονείς του.


Τώρα κάτι λέμε.
mpek
http://ebasket.gr/2017/07/apo-ton-arkadiko-ston-panathinaiko
Ο Μάριος Τσέλλος στο εφηβικό Παναθηναικού.
dream04
QUOTE (mpek @ Jul 4 2017, 18:36 ) *
Γράψε. Αλλιώς θα πω σε όλους ότι ο Gkos κωλώνει.


Αν το νούμερο που γράφεις είναι αληθινό δεν νομίζω ο Δούκας να αρνήθηκε rolleyes.gif Ή το νούμερο δεν υπάρχει ή αρνήθηκαν οι γονείς του.


Τα χρήματα δεν ηταν όλα για το Δούκα αλλά και ένα μέρος για τον παίκτη.
Πιστεύω οτι σημαντικό ρόλο παίξανε και οι γονείς του παιδιού.
Πιστεύω οτι εάν όντως πήγε στην ΑΕΚ θα βελτιωθεί και αν δεν έχει κάποιο τραυματισμό , σε λίγα χρόνια όλη η Ευρώπη θα μιλάει για αυτόν.
Όσοι τον έχουν δει στο γήπεδο ,ξέρουν!!!!
Ktulu
Σαν rookie που είμαι, αναρωτιέμαι διαβάζοντας πολλά post από τους συμμετέχοντες στο forum.
Που στο καλό τα ξέρουν όλα αυτά στα οποία αναφέρονται και τα περιγράφουν με τόσο λεπτομέρεια, με τέτοια τεχνική ανάλυση;
Να είναι αθλητές άραγε; προπονητές; μήπως manager ή δημοσιογράφοι; ποιες είναι οι "πηγές" τους; πότε τα προλαβαίνουν και τα αναλύουν όλα; δεν εργάζονται;
Ή όλα αυτά μαζί; ή τίποτε από όλα αυτά; και άλλα ερωτήματα παρόμοιας φιλοσοφικής αναζήτησης,

Δεν έχει σημασία, δεν ψάχνω για απάντηση. Είναι φορές που κάποιοι φαίνονται να θίγονται από αναφορές σε "τρίτους" και απαντάνε σαν να είναι οι ίδιοι οι "τρίτοι" ή απαντούν σαν εξουσιοδοτημένοι εκπρόσωποί τους. Δεν ξέρω τι να υποθέσω και δεν θα μπω στη λογική περί συνωμοσίας, ούτε αρέσκομαι στο κυνήγι "φαντασμάτων". Απλά μιας και είμαι για λίγο καιρό μέλος αυτής της κοινότητας, προβληματίζομαι και αναρωτιέμαι για το πόσο επιδερμικά ή υποδόρια είναι αυτά τα σχόλια που διαβάζω.
Rookie είμαι, θα μάθω με το καιρό.
Κλείνοντας, θα ήθελα να υπενθυμίσω σε όλους μας για το ύφος των σχολίων που αναφέρονται σε ανήλικα παιδιά με το ονοματεπώνυμό τους, απλά και μόνο για λόγους ευπρέπειας και σεβασμού στους ίδιους και τις οικογένειές τους.

Μπορεί και εγώ να είμαι αυτό το παιδί ή ο γονιός του.

Υ.Γ Και για να συστηθούμε, εγώ είμαι αθλητής, που μου επιτρέπω και στον πατέρα μου να γράφει, να μεταφέρω τις τεχνικές αναλύσεις του προπονητή μου, να αποκαλύπτω τα παρασκήνια από τον manager μου, και να ιντριγκάρω με την βοήθεια του νονού μου που είναι δημοσιογράφος.

blove.gif

Gkos
Καλωσηρθες !

Ολοι οι καλοι χωρανε !!!

Εναα φιλος μου ελεγε εχτες οτι θα ειχε τρελη πλακα να μαζευομασταν οσοι εχουμε γραψει στο τοπικ των υποδομων εστω μια φορα να δουμε ποιος ειναι ποιος 😂😂😂

Προφανως αυτο δεν θα μπορουσε να γινει ποτε δεν το περιμενω ,παροτι σε αλλα τοπικ γνωριζομαστε οι γραφοντες και εχουμε βρεθει !

Εμενα πχ η ταυτοτητα μου ειναι γνωστη στο φορουμ σε αλλα τοπικ που γραφω...
dream04
QUOTE (Ktulu @ Jul 5 2017, 12:25 ) *
Σαν rookie που είμαι, αναρωτιέμαι διαβάζοντας πολλά post από τους συμμετέχοντες στο forum.
Που στο καλό τα ξέρουν όλα αυτά στα οποία αναφέρονται και τα περιγράφουν με τόσο λεπτομέρεια, με τέτοια τεχνική ανάλυση;
Να είναι αθλητές άραγε; προπονητές; μήπως manager ή δημοσιογράφοι; ποιες είναι οι "πηγές" τους; πότε τα προλαβαίνουν και τα αναλύουν όλα; δεν εργάζονται;
Ή όλα αυτά μαζί; ή τίποτε από όλα αυτά; και άλλα ερωτήματα παρόμοιας φιλοσοφικής αναζήτησης,

Δεν έχει σημασία, δεν ψάχνω για απάντηση. Είναι φορές που κάποιοι φαίνονται να θίγονται από αναφορές σε "τρίτους" και απαντάνε σαν να είναι οι ίδιοι οι "τρίτοι" ή απαντούν σαν εξουσιοδοτημένοι εκπρόσωποί τους. Δεν ξέρω τι να υποθέσω και δεν θα μπω στη λογική περί συνωμοσίας, ούτε αρέσκομαι στο κυνήγι "φαντασμάτων". Απλά μιας και είμαι για λίγο καιρό μέλος αυτής της κοινότητας, προβληματίζομαι και αναρωτιέμαι για το πόσο επιδερμικά ή υποδόρια είναι αυτά τα σχόλια που διαβάζω.
Rookie είμαι, θα μάθω με το καιρό.
Κλείνοντας, θα ήθελα να υπενθυμίσω σε όλους μας για το ύφος των σχολίων που αναφέρονται σε ανήλικα παιδιά με το ονοματεπώνυμό τους, απλά και μόνο για λόγους ευπρέπειας και σεβασμού στους ίδιους και τις οικογένειές τους.

Μπορεί και εγώ να είμαι αυτό το παιδί ή ο γονιός του.

Υ.Γ Και για να συστηθούμε, εγώ είμαι αθλητής, που μου επιτρέπω και στον πατέρα μου να γράφει, να μεταφέρω τις τεχνικές αναλύσεις του προπονητή μου, να αποκαλύπτω τα παρασκήνια από τον manager μου, και να ιντριγκάρω με την βοήθεια του νονού μου που είναι δημοσιογράφος.

blove.gif

Ωραία και προσεκτική τοποθέτηση σου έγραψε ο νονός σου.
Έχεις αναρωτηθεί ποτέ ποιοι σπέρνουν υπογείως όλες αυτές τις πληροφορίες και ποιος ειναι ο σκοπός τους.
Το πιο πιθανό να αυξήσουν τη δημότικοτητα


και την αξία ενός παίκτη.
Να θυμάσαι rookie οτι η αξία και το ήθος ενός παίκτη φαίνεται μέσα στο γήπεδο!!!!!!
Όλα τα αλλά ειναι να είχαμε να λέγαμε!!!!!!

m-papous
Εγώ πάντως γράφω για να αυξηθούν τα posts....
Μ' αυτό έφτασα τα 30 !!!
Gkos
Δεν με φτάνεις ΄συντομα πάντως ;p
polykos
Αν είσαι αθλητής μην μπλέκεις με καφενόβια ρεμάλια σαν κι εμάς
Αν είσαι μάναντζερ, ξου, θα μπορούσαμε να είμασταν πολυ καλυτεροί σου.
Αν είσαι προπονητής, δεν κερνάμε συστήματα
Αν είσαι διοικητικός ή μπαμπάς, έχεις αδύναμο σημείο και θα αποκαλυφθείς σύντομα, οπότε κρύψου!!!
Αν είσαι δημοσιογράφος, σόρρυ αλλά έχεις μαύρα μεσάνυχτα οπότε δεν μας κάνεις

ΥΓ Με αριστοφανική διάθεση

Καλως ήρθες, αν μείνεις δείξε μας τον καλύτερό σου εαυτό και θα περάσουμε χαλαρά
Flinafim
Βρε χαμηλώςτε τον πήχυ....δεν κανει καλο....
Ktulu
Καλημέρα σας.

@Gkos
Ευχαριστώ για το θερμό καλώς όρισμα, καλώς σας βρήκα. Δεν προλαβαίνω να παρακολουθήσω όλα τα topics, και έτσι δεν έχω την τιμή να γνωρίζω την ιδιότητά σου. rolleyes.gif

@dream04
Το ήθος ενός παίκτη φαίνεται μέσα στο γήπεδο, αλλά και το δικό μας ήθος, μέσα από αυτά που γράφουμε σε αυτό εδώ το "γήπεδο". bball.gif

@polykos
Με Αριστοφανική διάθεση ομοίως, αποδέχομαι και σέβομαι απόλυτα την κατεξοχήν κυρίαρχη ιδιότητα του Έλληνα, αυτή του "ξερόλα", που δεν θα μπορούσε να λείπει απ' εδώ (από ορισμένους τουλάχιστον). rolleyes.gif

@Flinafim
Αν χαμηλώσεις πολύ τον πήχη, κινδυνεύεις να "συρθείς". Προτιμώ να τον έχω σε τέτοιο ύψος, ώστε να μπορώ να έχω εγώ τον έλεγχο. bball.gif

blove.gif
dream04
QUOTE (Ktulu @ Jul 6 2017, 08:06 ) *
Καλημέρα σας.

@Gkos
Ευχαριστώ για το θερμό καλώς όρισμα, καλώς σας βρήκα. Δεν προλαβαίνω να παρακολουθήσω όλα τα topics, και έτσι δεν έχω την τιμή να γνωρίζω την ιδιότητά σου. rolleyes.gif

@dream04
Το ήθος ενός παίκτη φαίνεται μέσα στο γήπεδο, αλλά και το δικό μας ήθος, μέσα από αυτά που γράφουμε σε αυτό εδώ το "γήπεδο". bball.gif

@polykos
Με Αριστοφανική διάθεση ομοίως, αποδέχομαι και σέβομαι απόλυτα την κατεξοχήν κυρίαρχη ιδιότητα του Έλληνα, αυτή του "ξερόλα", που δεν θα μπορούσε να λείπει απ' εδώ (από ορισμένους τουλάχιστον). rolleyes.gif

@Flinafim
Αν χαμηλώσεις πολύ τον πήχη, κινδυνεύεις να "συρθείς". Προτιμώ να τον έχω σε τέτοιο ύψος, ώστε να μπορώ να έχω εγώ τον έλεγχο. bball.gif

blove.gif


Ωραία λογική, όταν μας ενοχλούν αυτά που μας απαντούν,ασχολούμαστε με το ήθος.
Δεν νομίζω να σε έθιξε προσωπικά κάτι απο αυτά που ανέφερα.
Η αλήθεια πάντα ειναι δύσκολη!!!
Ktulu
QUOTE (dream04 @ Jul 6 2017, 11:17 ) *
Ωραία λογική, όταν μας ενοχλούν αυτά που μας απαντούν,ασχολούμαστε με το ήθος.
Δεν νομίζω να σε έθιξε προσωπικά κάτι απο αυτά που ανέφερα.
Η αλήθεια πάντα ειναι δύσκολη!!!



Φίλε μου,

Ούτε με ενόχλησε κάτι, ούτε με έθιξε κάτι προσωπικά. Η αλήθεια ίσως μπορεί να είναι δύσκολη για σένα. Για μένα όχι.

blove.gif

dream04
QUOTE (Ktulu @ Jul 6 2017, 10:26 ) *
Φίλε μου,

Ούτε με ενόχλησε κάτι, ούτε με έθιξε κάτι προσωπικά. Η αλήθεια ίσως μπορεί να είναι δύσκολη για σένα. Για μένα όχι.

blove.gif

Νεόκοπε φίλε. Σαν rookie δείξε την αξία αξία σου στο παρκέ.
Η αλήθεια ποτέ δεν ηταν δύσκολη για εμένα.
Καλή συνέχεια.
Flinafim
QUOTE (Ktulu @ Jul 6 2017, 10:06 ) *
Καλημέρα σας.

@Gkos
Ευχαριστώ για το θερμό καλώς όρισμα, καλώς σας βρήκα. Δεν προλαβαίνω να παρακολουθήσω όλα τα topics, και έτσι δεν έχω την τιμή να γνωρίζω την ιδιότητά σου. rolleyes.gif

@dream04
Το ήθος ενός παίκτη φαίνεται μέσα στο γήπεδο, αλλά και το δικό μας ήθος, μέσα από αυτά που γράφουμε σε αυτό εδώ το "γήπεδο". bball.gif

@polykos
Με Αριστοφανική διάθεση ομοίως, αποδέχομαι και σέβομαι απόλυτα την κατεξοχήν κυρίαρχη ιδιότητα του Έλληνα, αυτή του "ξερόλα", που δεν θα μπορούσε να λείπει απ' εδώ (από ορισμένους τουλάχιστον). rolleyes.gif

@Flinafim
Αν χαμηλώσεις πολύ τον πήχη, κινδυνεύεις να "συρθείς". Προτιμώ να τον έχω σε τέτοιο ύψος, ώστε να μπορώ να έχω εγώ τον έλεγχο. bball.gif

blove.gif

Γιατι βάζεις το απόφθεγμα μου;;;πως το συνδέεις και με τι ;;;συγχώρα μου την μικρόνοια αλλα δεν το πιάνω...μπορεις να εξηγήσεις;;;
Ktulu
QUOTE (Flinafim @ Jul 6 2017, 14:20 ) *
Γιατι βάζεις το απόφθεγμα μου;;;πως το συνδέεις και με τι ;;;συγχώρα μου την μικρόνοια αλλα δεν το πιάνω...μπορεις να εξηγήσεις;;;


Αν έγραψα κάτι που δεν έπρεπε να γράψω και δεν ήταν σωστό σχώρα με αλλά δεν έχω καταλάβει;
Να ζητήσω και συγνώμη προκαταβολικά, αλλά δεν έχω καταλάβει, sorry.....
storm2
ας γράψουμε τίποτα για μεταγραφές για να μην ξεφεύγουμε από το θέμα:

- στην "τέντα" του Πανιωνίου πήγε η παλιά φρουρά προπονητών - κάποιοι θα το γνωρίζουν ήδη

- στο παιδικό της ΑΕΚ υπάρχουν μετακινήσεις από ΓΑΟΚ, Τριπλή, Νικηφόρο, ΚΑΠ, Πετρούπολη... Για να προλάβω κάποια σχόλια, οι παραπάνω έχουν κλείσει, δεν πήγαν για try out
polykos
Η υποδομή Πανιωνίου χρησιμοποιεί 2 γήπεδα το Ανδρέας Βαρίκας και το Αργύρης Κορωναίος. Η λέξη τέντα χρησιμοποιείται απο κάποιους που δεν ξέρουν τι σημαίνει δημιουργία και βασίζονται στο κρατικό ή δημοτικό χρήμα (όταν υπάρχει), αλλά δε μπορούν να αγοράσουν ούτε βίδα για το ταμπλό και το μόνο που ξέρουν είναι να κριτικάρουν.
Σε αυτήν την υποδομή λοιπόν δεν γύρισε η παλιά φουρνιά. Αφού εκδιώχτηκαν απο Βαρουξάκη-Οικονόμου, βρήκαν αλλού στέγη. Οτι ακούγεται για επνάκαμψη κλπ είναι φιλολογίες.
Κεντρικό ρόλο έχει ο Χρήστος Χριστοδούλου που σε λίγες μέρες (δε γνωρίζω πότε) θα ανακοινώσει τους προπονητές για τη νέα χρονιά.

BTW o κος Καλαμπόκης δεν συμφώνησε να παραμείνει και έχει ήδη κλείσει στο εφηβικό του Περιστερίου που είναι σαφέστατα πιο κοντά στο σπίτι του.
Flinafim
[quote name='Ktulu' date='Jul 6 2017, 14:35 ' post='841010']
Αν έγραψα κάτι που δεν έπρεπε να γράψω και δεν ήταν σωστό σχώρα με αλλά δεν έχω καταλάβει;
Να ζητήσω και συγνώμη προκαταβολικά, αλλά δεν έχω καταλάβει, sorry.....
[/quote
Ουτε ´εγω καταλαβαίνω τι λες...το προσπαθησα αλλα δεν μπόρεσα...να σαι καλα πάντως...
fairbasket
QUOTE (storm2 @ Jul 6 2017, 17:34 ) *
ας γράψουμε τίποτα για μεταγραφές για να μην ξεφεύγουμε από το θέμα:

- στην "τέντα" του Πανιωνίου πήγε η παλιά φρουρά προπονητών - κάποιοι θα το γνωρίζουν ήδη

- στο παιδικό της ΑΕΚ υπάρχουν μετακινήσεις από ΓΑΟΚ, Τριπλή, Νικηφόρο, ΚΑΠ, Πετρούπολη... Για να προλάβω κάποια σχόλια, οι παραπάνω έχουν κλείσει, δεν πήγαν για try out

Χρήματα πολλά δεν είδα και δεν άκουσα πουθενά, παρά μόνο για το Δούκα.Όλοι σφιχτοί.Ο Ρογκαβόπουλος καλός σχετικά, εξαιρετικά προικισμένος δε, αλλά πρέπει να πάει στις επαφές και πιο κάτω από το καλάθι, αφού δε βλέπω all-around παίκτη όπως θέλουν να τον παρουσιάσουν,αφού έχει σχετικά αργή αντίληψη και δημιουργικότητα για τους συμπαίκτες του. Ο ΓΣΠ-ΠΑΟ πλέον, πατάει πολύ καλά στο γήπεδο και θα αποτελέσει μια από τις ομάδες που θα διακριθούν παρόλο που ο Καραμανλής έφυγε για Δούκα.To ΒΑC θα παλέψει πάλι δυνατά με το λίγο αλλά πολύ γυμνασμένο υλικό του. Το Deree και αυτό στο επίπεδο του BAC, αλλά χωρίς Παταβούκα(να τα λέμε αυτά). Η Τριπλή Κορώνα καλείται να επιβιώσει στη μέση της κατηγορίας, ενώ ο Πανελλήνιος ενσωματώνει πολύ ΠΑΟ, όπως και το ΓΣΠ.Οι Αγ.Ανάργυροι με πολύ υλικό, αποτελούν μεγάλο ερωτηματικό, αλλά πιστεύω ότι θα προκαλέσουν εκπλήξεις. Τέλος οι υπόλοιποι θα παρουσιάσουν λίγο πολύ τα ίδια στην ΕΣΚΑ ΠΑΙΔΩΝ.Αυτά για τις "διαστημικές"μεταγραφές στο παιδικό ΕΣΚΑ που μάλλον θα γινόταν και χωρίς την παρουσία μάνατζερ και λοιπά. Για την ΕΣΚΑΝΑ πιστεύω ότι θα δούμε τους ίδιους και τους ίδιους, στο ίδιο έργο....Ολυμπιακός μπροστά και πίσω Ίκαρος , Πρωτέας ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΛΠ.ΚΛΠ.
coach_k
Η ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ αναζητά παιδιά φοιτητές και παιδιά που θέλουν παίξουν μπάσκετ για ηλικίες Εφηβικού 1999-2000-2001 και Παιδικού 2002-2003.
Πληροφορίες: 6970645247 ή στο mail: aekperisteriou@yahoo.gr
Gkos
http://northbasket.gr/%CF%83%CF%84%CE%BF%C...F%CF%82-%CE%B3/

Στον «νταμπλούχο» Ελλάδας Παναθηναϊκό ανήκει πλέον ο 15 χρονος εδεσσαίος καlaθοσφαιριστής Γιάννης Γιαννούλτσης. Ο ταλαντούχος αθλητής ύψους 1, 98 ύστερα από δύο χρόνια σκληρής δουλειάς στον Πανεδεσαικό αλλά κυρίως σε εγχώρια και διεθνή καμπ , στα κλιμάκια της ΕΚΑΣΚΕΜ και της Εθνικής Παίδων όπως και σε ατομικό επίπεδο με ατελείωτες ώρες προπόνησης έφθασε να θεωρείται μεταξύ των κορυφαίων της ηλικίας του, συμμετέχοντας πρόσφατα και στην τελική φάση του Ενωσιακού πρωταθλήματος στους Μολάους και δεν πέρασε απαρατήρητος από τους σκάουτερ του «εξάστερου». Η συμφωνία έκλεισε πρόσφατα στην Αθήνα ενώ ο πολυτάλαντος αθλητής κατάφερε μέσω εξετάσεων να εξασφαλίσει και υποτροφία σε Αμερικάνικο Κολέγιο όταν συμπληρώσει τα 18 του χρόνια.

Πηγή: anonym-filathlos.blogspot.gr
polykos
QUOTE(Gkos @ Jul 10 2017, 16:30 ) *
Η συμφωνία έκλεισε πρόσφατα στην Αθήνα ενώ ο πολυτάλαντος αθλητής κατάφερε μέσω εξετάσεων να εξασφαλίσει και υποτροφία σε Αμερικάνικο Κολέγιο όταν συμπληρώσει τα 18 του χρόνια.

Πόσες πολλές απορίες μου γεννήθηκαν διαβάζοντας 2 σειρές!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gkos
Και μενα να μαι ειλικρινης !

Οπως το διαβασα βιαστικα νομιζα πηρε υποτροφια τωρα για το Λυκειο!

Αλλα πηρε για 3 χρονια μετα ; 🙄
mpek
Λογικό να μην καταλαβαίνετε, γιατί το μυαλό σας δεν καταλαβαίνει από ποίηση όπως το δικό μου. Εξηγώ λοιπόν: Μάλλον ο νεαρός είναι καλός μαθητής και έρχεται στην Αθήνα με υποτροφία στο ACS ή το DEREE ( μάλλον στο 1ο γιατί το 2ο δίνει υποτροφία σε όσους αγωνίζονται εκεί). Ερχόμενος λοιπόν έψαχνε ομάδα και μάλλον έπεσε στον ΠΑΟ. Σόρρυ για τα πολλά μάλλον αλλά ποτέ δεν είναι κανείς βέβαιος για το τι εννοεί ο ποιητής. Σε κάθε περίπτωση καλή επιτυχία στο παληκάρι και πάνω από όλα προσοχή στα μαθήματα.
Gkos
Στα Λαμπιρη να πας μαγκα ,ασε τα ACS😇
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.