Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
mlprds
QUOTE (Gkos @ Sep 5 2018, 21:24 ) *
Γειτονιά είπα.
Δεν ειστε οι μόνοι αδερφέ😘

Αν είναι από τον Μίλωνα το SG (2001)?? δεν έχει σχέση με την θέση που θα έπαιζε ο Τολιας! Αλλά σαν κίνηση θα είναι παρά πολύ καλή, μαζί με την προσθήκη του Μωραιτη ο Ολυμπιακος αποκτά μεγαλη αθλητηκοτητα, ταχύτητα, καλο σουτ και μαζι με τον Κολοβερο θα εχει πολύ ποιότητα στα γκαρντ του (PG / SG).
Gkos
QUOTE (MAKHS @ Sep 6 2018, 12:21 ) *



Επιτέλους θα παρει πανελληνιο ο Προμηθεας να ησυχασει ο Λιολιος .

Ωσαννα!

QUOTE (mlprds @ Sep 6 2018, 13:35 ) *
Αν είναι από τον Μίλωνα το SG (2001)?? δεν έχει σχέση με την θέση που θα έπαιζε ο Τολιας! Αλλά σαν κίνηση θα είναι παρά πολύ καλή, μαζί με την προσθήκη του Μωραιτη ο Ολυμπιακος αποκτά μεγαλη αθλητηκοτητα, ταχύτητα, καλο σουτ και μαζι με τον Κολοβερο θα εχει πολύ ποιότητα στα γκαρντ του (PG / SG).



Δεν ειπα πουθενα οτι ειναι ιδια θέση με Τόλια !
Οτι ψωνιζει απο την γειτονια ειπα wink.gif
Hip
ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΕΦΗΒΩΝ ΕΝΤΑΧΘΗΚΕ Ο ΑΓΓΕΛΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΣ
Στην ενίσχυση της ομάδας Εφήβων για την περίοδο 2018-2019, προχώρησε η διοικούσα επιτροπή της Ακαδημίας μπάσκετ του ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ, με την παραχώρηση του Άγγελου Γραμματικού από τον Προμηθέα Πατρών.
Ο Αγγελος Γραμματικός έχει γεννηθεί το 2001, έχει ύψος 2.03 και αγωνίζεται στην θέση του πλει μέικερ.
Ο παίκτης άρχισε να παίζει μπάσκετ στον Ολυμπιακό και δόθηκε στον ΠΑΝΙΩΝΙΟ, ως ανταλλαγή για την μεταγραφή του Κολοβέρου, την περίοδο 2016-2017. Από τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ, του δόθηκε μεταγραφή στον Προμηθέα Πατρών και επιστρέφει στην Ακαδημία μπάσκετ, με τον όρο της υποσχετικής για έναν χρόνο.
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.
Flinafim
QUOTE (Hip @ Sep 5 2018, 17:11 ) *
ΣTON ΠANIΩNIO ΣYNEXIZEI O BAΣIΛHΣ TOΛIAΣ
H διοικούσα επιτροπή της Ακαδημίας μπάσκετ του ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ. ανακοινώνει την παραμονή του αθλητή Βασίλη Τόλια στην ομάδα Εφήβων για την προσεχή αγωνιστική περίοδο, προερχόμενος από την ομάδα Παίδων, η οποία κατέκτησε τον τίτλο της πρωταθλήτριας στην ΕΣΚΑΝΑ και την δεύτερη θέση στην τελική φάση του περσινού πανελληνίου πρωταθλήματος.
Η διοικούσα επιτροπή συναποφάσισε με την διοίκηση του ερασιτέχνη ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ, να μην αποδεχτεί την πρόταση μεταγραφής του Βασίλη Τόλια, με αξιόλογα οικονομικά ανταλλάγματα και θέλοντας να υποστηρίξει την βασική αρχή της παραγωγής και ανάδειξης ταλαντούχων παικτών, προώθησε τον παίκτη, με την σύμφωνη γνώμη του πατέρα του, Νίκου, στην ανδρική ομάδα της ΚΑΕ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ και η οποία ζήτησε, ταυτόχρονα, να τον εντάξει στο δυναμικό της για την περίοδο 2018-2019.
Η νέα εποχή συνεργασίας της Ακαδημίας μπάσκετ με την ΚΑΕ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, άρχισε με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις, καθώς πριν από την προώθηση του Τόλια, στην ανδρική ομάδα έχουν ενταχθεί σ’ αυτήν, ο Ιάσονας Δημητρακόπουλος και ο Aνδρέας Ρουμελιώτης.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.

Καλα εκανε...να παει στον Ολυμπιακο να παιζει ενα εικοσαλεπτο την εβδομαδα;;;να βελτιωθει που;;;;πολυ σωστα επραξε!
Gkos
http://www.basketblog.gr/υπάρχει-κ...τόλια.html

Ο Μπουρλάκης ενώ δεν έχει ιδέα τι συμβαίνει πραγματικά,έχει μια τάση να γράφει άρθρα άποψης...
Πληρώνεται με το κομμάτι να υποθέσω;
ethn
QUOTE(Gkos @ Sep 7 2018, 02:13 ) *
http://www.basketblog.gr/υπάρχει-κ...τόλια.html

Ο Μπουρλάκης ενώ δεν έχει ιδέα τι συμβαίνει πραγματικά,έχει μια τάση να γράφει άρθρα άποψης...
Πληρώνεται με το κομμάτι να υποθέσω;



Τουλάχιστον διθυραμβικό το άρθρο!!!! smiley.gif smiley.gif
m-papous
QUOTE (ethn @ Sep 7 2018, 13:12 ) *
Τουλάχιστον διθυραμβικό το άρθρο!!!! smiley.gif smiley.gif

Καλά τέτοιος πατέρας ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. Και ήταν και φοβερός σκόρερ Πισ-τόλιας smiley.gif smiley.gif smiley.gif
xxx-4711
O Ηρακλης εκανε πολλες μεταγραφες στα παιδικοεφηβικα καλα γνωστο σε οσους γραφουν σε αυτο το τοπικ

Κωστίκας, Γεωργαλάς, Κατσαούνης, Αλεξιάδης, Φίλλιος στους εφηβους + Πετανιδης στους παιδες
mlprds
Υπάρχει κάπου, κάτι να ενημερωθούμε συγκεντρωτικά για τις μετακινήσεις παιχτών και προπονητών ανά ομάδα στα παιδικό / εφηβικά της ΕΣΚΑΝΑ ?
Gkos
Δες τα τοπικ της παίδων και της εφήβων.
mlprds
QUOTE (Gkos @ Sep 10 2018, 14:51 ) *
Δες τα τοπικ της παίδων και της εφήβων.

Δεν εχει κατι, εχει topic από το “attica basket” αλλα ασχολείται μόνο με τα θέματα της ΕΣΚΑ δεν εχει πουθενά ανάλογο θεμα για τις μετακινήσεις στην ΕΣΚΑΝΑ !!
Gkos
Α τώρα πρόσεξα ζητάς ΕΣΚΑΝΑ . .
Ε ,δεν έχουμε 😐
mlprds
QUOTE (Gkos @ Sep 10 2018, 16:49 ) *
Α τώρα πρόσεξα ζητάς ΕΣΚΑΝΑ . .
Ε ,δεν έχουμε 😐

Ο Φιλίππου από τον Ολυμπιακό στον Πρωτεα Βούλας!!
tiramolas111
QUOTE (mlprds @ Sep 11 2018, 09:43 ) *
Ο Φιλίππου από τον Ολυμπιακό στον Πρωτεα Βούλας!!



Πολύ καλη μεταγραφή για τον Πρωτέα Βούλας.........
Gkos
Ναι ναι,έπαιξε και στο φιλικό στην Ελληνογερμανική εχτές
Σημαντική ενίσχυση του Πρωτέα και αποδυναμωση του (ανταγωνιστή) Ολυμπιακού.
Btw μιας και λέμε για τους ερυθρόλευκους σήμερα ΣΕΦ, back to back φιλικά με Ντιρι.
19:00 το παιδικό και μετά το εφηβικό

G.
Kostasbvb
Μέτριος παίχτης δεν μπορεί στα δύσκολα!!!!
mlprds
QUOTE (Gkos @ Sep 12 2018, 17:54 ) *
Ναι ναι,έπαιξε και στο φιλικό στην Ελληνογερμανική εχτές
Σημαντική ενίσχυση του Πρωτέα και αποδυναμωση του (ανταγωνιστή) Ολυμπιακού.
Btw μιας και λέμε για τους ερυθρόλευκους σήμερα ΣΕΦ, back to back φιλικά με Ντιρι.
19:00 το παιδικό και μετά το εφηβικό

G.

Αποτελέσματα και σχόλια από το ΣΕΦ έχουμε?
Gkos
Δεν παρευρέθην μα απότι έμαθα οι ερυθρόλευκοι είχαν εύκολο έργο.
polykos
http://www.basketblog.gr/%CE%BC%CE%B5-%CF%...E%B5%CE%BA.html

Γκουχ γκουχ, συγγνώμη ή σταβοκατάπια ή με πειράζει η εποχική δυσοσμία!
mlprds
QUOTE (polykos @ Sep 14 2018, 02:00 ) *
http://www.basketblog.gr/%CE%BC%CE%B5-%CF%...E%B5%CE%BA.html

Γκουχ γκουχ, συγγνώμη ή σταβοκατάπια ή με πειράζει η εποχική δυσοσμία!

Καλημέρα, δεν καταλαβαίνω που είναι το φάουλ? Έχει ελλείψεις αυτό τον καιρό η ΑΕΚ και πήρε το παιδί και για να βοηθήσει στα φιλικά και για να τον δοκιμάσει (2.07 είναι το παιδί, Έλληνας και σίγουρα φτηνός, αυτός μάλιστα είναι project)!
Αν πόντος ξέρεις κάτι άλλο που να είναι στην σφαίρα του παρασκήνιου θα είχε ενδιαφέρον να το μοιραστείς μαζί μας.
Doctor Snitch
QUOTE (mlprds @ Sep 14 2018, 09:53 ) *
Καλημέρα, δεν καταλαβαίνω που είναι το φάουλ? Έχει ελλείψεις αυτό τον καιρό η ΑΕΚ και πήρε το παιδί και για να βοηθήσει στα φιλικά και για να τον δοκιμάσει (2.07 είναι το παιδί, Έλληνας και σίγουρα φτηνός, αυτός μάλιστα είναι project)!
Αν πόντος ξέρεις κάτι άλλο που να είναι στην σφαίρα του παρασκήνιου θα είχε ενδιαφέρον να το μοιραστείς μαζί μας.



Άμα έχει ελλείψεις η ΑΕΚ να πάρει στην αποστολή από τα project του Παιδικού και του Εφηβικού της που έχει στις φωτογραφίες τα τελευταία καλοκαίρια.
Αν δεν τους θέλει ας πάρει εμένα που αν και γιατρός, στο basket είμαι ακόμη project.
Όποιος είναι πάνω από δυο μέτρα, είναι Έλληνας και φτηνός είναι project; Τι είναι αυτό δηλαδή; ύφασμα για κουρτίνες;
Αφήστε τις αμερικανιές με τα project, τα next big thing και τα prospect, και βάλτε τα παιδιά σας να διαβάσουν κανα βιβλίο να ξεστραβωθούν και να σπουδάσουν.
Gkos
Όλοι δίκιο έχετε.
mlprds
QUOTE (Gkos @ Sep 14 2018, 13:03 ) *

Ο Ράγιας ήταν με τον Λαναρά τα δυο προηγούμενα χρόνια στον Ίκαρο Καλλιθέας και μαζί πήραν τον δρόμο για Πάτρα και με τον Λογοθέτη που ήταν και αυτός στον Ίκαρο ένα χρόνο πριν, ταπεινή μου άποψη ο Λογοθέτης είναι η πιο ουσιώδης προσθήκη από τις τρεις.
mlprds
QUOTE (Doctor Snitch @ Sep 14 2018, 12:16 ) *
Άμα έχει ελλείψεις η ΑΕΚ να πάρει στην αποστολή από τα project του Παιδικού και του Εφηβικού της που έχει στις φωτογραφίες τα τελευταία καλοκαίρια.
Αν δεν τους θέλει ας πάρει εμένα που αν και γιατρός, στο basket είμαι ακόμη project.
Όποιος είναι πάνω από δυο μέτρα, είναι Έλληνας και φτηνός είναι project; Τι είναι αυτό δηλαδή; ύφασμα για κουρτίνες;
Αφήστε τις αμερικανιές με τα project, τα next big thing και τα prospect, και βάλτε τα παιδιά σας να διαβάσουν κανα βιβλίο να ξεστραβωθούν και να σπουδάσουν.

Εσύ πάντως φίλε κάτι έχεις με την ΑΕΚ !! τι δεν ανέβασε κάποιον δικό σου από Παιδικό στο Εφηβικό??.. έχω δει και άλλα post σου που βγάζουν πίκρα για την ΑΕΚ ( Ολυμπιακός είμαι …χα χα να μην παρεξηγηθώ και από υποδομές λόγο περιοχής παρακολουθώ Πρωτέα Β.).
Η ΑΕΚ και η κάθε ΚΑΕ σαν εταιρία που είναι θα πάρει στην ομάδα της όποιον πιστεύει ότι θα κάνει καλύτερα τη δουλεία του.
Ας ψάξουμε τις ηθικές άξιες στα ερασιτεχνικά σωμάτια και που δυστυχώς εκεί σπάνια τις βλέπουμε. Εδώ παιδάκια πληρώνουν για χρόνια και σκίζονται για τα παιδικό-εφηβικα ομάδων ΕΣΚΑ/ΕΣΚΑΝΑ και Γ Εθνικής και όταν είναι να παίξουν στο αντρικό, προτιμούνται οι 40αριδες στο βωμό του άμεσου αποτελέσματος, και στην περίπτωση που ζητήσουν μεταγραφή από τις υποδομές αντιμετωπίζουν τον κομπλεξικό προπονητή η παραγοντίσκο.
Εμένα ο γιος μου τέλειωσε φέτος το πολυτεχνείο και ετοιμάζετε για μεταπτυχιακό στην Αμερική και με σκοπό μα μείνει και εκεί… θα θελε να παίξει περισσότερα χρόνια μπάσκετ αλλά όταν ηταν 19 στα 20 και τον ζήτησε ομάδα Β Εθνικής δεν τα βρήκαν με την ομάδα του Α ΕΣΚΑΝΑ τότε (ομάδα που την προηγούμενη χρόνια δεν του είχε δώσει ούτε 10λεπτο συμμετοχής), με αποτέλεσμα το παιδι να πει ένα «αι στο διάολο μ@λ@κες…» και να σταματήσει να παίζει μπάσκετ σε αυτό το επίπεδο, μέχρι να σταματήσει η ομηρία, έξαλλου δεν το έβλεπε επαγγελματικά…
Αφήστε τα παιδιά να ακολουθήσουν το όνειρο τους και τις οποίες ελπίδες έχουν να γίνουν ευτυχισμένα, το να σπουδάσεις (και κατά πάσα πιθανότητα όπως είναι το σύστημα στην Ελλάδα όχι σε σχολή που θέλεις – αλλά εκεί που μπαίνεις) δεν σε κάνει ευτυχισμένο, το να παλέψεις για το όνειρο σου είναι κάτι που τουλάχιστον θα σε γεμίσει.
polykos
Τώρα που βρήκα τρόπο να καθαρίσω το μυαλό ....ε το λαιμό μου, μπορώ να σου απευθύνω μια συγκεκριμένη ερώτηση.
Το βλέπεις λογικό, ένα παιδί, όποιων προσόντων, χωρίς να έχει ανακοινωθεί η μετακίνησή του απο το Περιστέρι στην ΑΕΚ, να έχει χάσει ολη τη περσινή χρονιά λόγω τραυματισμού, να μην συμμετέχει στην προετοιμασία της εφηβικής ομάδας που αρχίζει σε μια εβδομάδα τους αγώνες της και να πηγαίνει με την αντρική ομάδα αλλου συλλόγου, σε αγώνες προετοιμασίας επαγγελματιών???
Ανεξάρτητα με την όποια απάντηση λάβω, δηλώνω οτι αρνούμαι να τρελλαθώ οσονούπω!!!!
Gkos
Δεν είναι πια έφηβος ο Χούγκαζ,ειναι 2000ρος.

QUOTE (mlprds @ Sep 14 2018, 13:34 ) *
Ο Ράγιας ήταν με τον Λαναρά τα δυο προηγούμενα χρόνια στον Ίκαρο Καλλιθέας και μαζί πήραν τον δρόμο για Πάτρα και με τον Λογοθέτη που ήταν και αυτός στον Ίκαρο ένα χρόνο πριν, ταπεινή μου άποψη ο Λογοθέτης είναι η πιο ουσιώδης προσθήκη από τις τρεις.



Ναι,και του χρόνου θα κανει συμβόλαιο και στους 3 ,θα τους στειλει δανεικους,και θα εχει 27 δανεικους(που δεν πρόκειται να παίξουν Α1),και όλα πόπα.
Doctor Snitch
QUOTE (mlprds @ Sep 14 2018, 15:04 ) *
Εσύ πάντως φίλε κάτι έχεις με την ΑΕΚ !! τι δεν ανέβασε κάποιον δικό σου από Παιδικό στο Εφηβικό??.. έχω δει και άλλα post σου που βγάζουν πίκρα για την ΑΕΚ ( Ολυμπιακός είμαι …χα χα να μην παρεξηγηθώ και από υποδομές λόγο περιοχής παρακολουθώ Πρωτέα Β.).
Η ΑΕΚ και η κάθε ΚΑΕ σαν εταιρία που είναι θα πάρει στην ομάδα της όποιον πιστεύει ότι θα κάνει καλύτερα τη δουλεία του.
Ας ψάξουμε τις ηθικές άξιες στα ερασιτεχνικά σωμάτια και που δυστυχώς εκεί σπάνια τις βλέπουμε. Εδώ παιδάκια πληρώνουν για χρόνια και σκίζονται για τα παιδικό-εφηβικα ομάδων ΕΣΚΑ/ΕΣΚΑΝΑ και Γ Εθνικής και όταν είναι να παίξουν στο αντρικό, προτιμούνται οι 40αριδες στο βωμό του άμεσου αποτελέσματος, και στην περίπτωση που ζητήσουν μεταγραφή από τις υποδομές αντιμετωπίζουν τον κομπλεξικό προπονητή η παραγοντίσκο.
Εμένα ο γιος μου τέλειωσε φέτος το πολυτεχνείο και ετοιμάζετε για μεταπτυχιακό στην Αμερική και με σκοπό μα μείνει και εκεί… θα θελε να παίξει περισσότερα χρόνια μπάσκετ αλλά όταν ηταν 19 στα 20 και τον ζήτησε ομάδα Β Εθνικής δεν τα βρήκαν με την ομάδα του Α ΕΣΚΑΝΑ τότε (ομάδα που την προηγούμενη χρόνια δεν του είχε δώσει ούτε 10λεπτο συμμετοχής), με αποτέλεσμα το παιδι να πει ένα «αι στο διάολο μ@λ@κες…» και να σταματήσει να παίζει μπάσκετ σε αυτό το επίπεδο, μέχρι να σταματήσει η ομηρία, έξαλλου δεν το έβλεπε επαγγελματικά…
Αφήστε τα παιδιά να ακολουθήσουν το όνειρο τους και τις οποίες ελπίδες έχουν να γίνουν ευτυχισμένα, το να σπουδάσεις (και κατά πάσα πιθανότητα όπως είναι το σύστημα στην Ελλάδα όχι σε σχολή που θέλεις – αλλά εκεί που μπαίνεις) δεν σε κάνει ευτυχισμένο, το να παλέψεις για το όνειρο σου είναι κάτι που τουλάχιστον θα σε γεμίσει.


Δεν έχω κανέναν δικό μου ούτε στην ΑΕΚ ουτε πουθενά αλλού. Και φυσικά ούτε με την ΑΕΚ έχω κάτι και τα ίδια θα έγραφα αν αφορούσε και άλλο σωματείο. (την ΑΕΚ την ανέφερα γιατί σχετιζόταν με το Post σου)

Κατά τα άλλα, συμφωνούμε.
fairbasket
QUOTE (Doctor Snitch @ Sep 14 2018, 12:16 ) *
Άμα έχει ελλείψεις η ΑΕΚ να πάρει στην αποστολή από τα project του Παιδικού και του Εφηβικού της που έχει στις φωτογραφίες τα τελευταία καλοκαίρια.
Αν δεν τους θέλει ας πάρει εμένα που αν και γιατρός, στο basket είμαι ακόμη project.
Όποιος είναι πάνω από δυο μέτρα, είναι Έλληνας και φτηνός είναι project; Τι είναι αυτό δηλαδή; ύφασμα για κουρτίνες;
Αφήστε τις αμερικανιές με τα project, τα next big thing και τα prospect, και βάλτε τα παιδιά σας να διαβάσουν κανα βιβλίο να ξεστραβωθούν και να σπουδάσουν.

Σε παραπέμπω στο: https://menshouse.gr/longdocs/93397/o-giann...s-xanadiavasei/
Δεν αστιεύομαι, αλλά το παιδί λέει αλήθειες για το μπάσκετ. Όσο για τις αποθήκες της ΑΕΚ(Βλ.ακαδημίες)δεν πρόκειται να εφοδιάσουν ever την πρώτη ομάδα. Οι λόγοι πολλοί, θα πω έναν όμως: Στις ακαδημίες δε γίνεται δουλειά για την εξέλιξη των αθλητών, τα παιδιά δεν μαθαίνουν μπάσκετ,μαθαίνουν συστήματα. Όσο για τους προπονητές που κάνουν ατομικές, και αυτοί το ίδιο, δεν μαθαίνουν στα παιδιά μπάσκετ. Πως το καταλαβαίνουμε: Στην πρώτη ευκαιρία ο παικταράς της ομάδος θα πάει σε διείσδυση εναντίον τριών, γιατί βρήκε λέει διάδρομο.Ρογκαβόπουλος και Χουγκάζ, σαφώς αποτελούν προτεραιότητα, ναι, λόγω ύψους και ηλικίας. Οι άλλοι θα περιμένουν, και αν είναι τυχεροί(να τους δει κάποιος πρωτοκλασσάτος προπονητής) θα έρθει η σειρά τους. Θα πω ότι ο gkos λακωνικά απάντησε σωστά, όλοι έχετε δίκιο.

QUOTE (polykos @ Sep 14 2018, 20:24 ) *
Τώρα που βρήκα τρόπο να καθαρίσω το μυαλό ....ε το λαιμό μου, μπορώ να σου απευθύνω μια συγκεκριμένη ερώτηση.
Το βλέπεις λογικό, ένα παιδί, όποιων προσόντων, χωρίς να έχει ανακοινωθεί η μετακίνησή του απο το Περιστέρι στην ΑΕΚ, να έχει χάσει ολη τη περσινή χρονιά λόγω τραυματισμού, να μην συμμετέχει στην προετοιμασία της εφηβικής ομάδας που αρχίζει σε μια εβδομάδα τους αγώνες της και να πηγαίνει με την αντρική ομάδα αλλου συλλόγου, σε αγώνες προετοιμασίας επαγγελματιών???
Ανεξάρτητα με την όποια απάντηση λάβω, δηλώνω οτι αρνούμαι να τρελλαθώ οσονούπω!!!!

Ερώτηση, μήπως η τυχόν μετακίνηση Χουγκάζ συνδέεται με Τόλα???? Επίσης γνωρίζεις πολύ καλά ότι ο Χουγκάζ ήταν τραυματίας, σίγουρα όμως γνωρίζεις και την αξία του. Όσο για την προετοιμασία που αναφέρεις, φαντάζομαι ότι με κάποιο τρόπο είναι προετοιμασμένος με πατέρα προπονητή!!!Να μην ξεχνάμε και τις προσβάσεις του τελευταίου αλλά και τη γνωστή αξία του παιδιού(την ξέρουμε όλοι!!!!)
mlprds
Γνωστός μου πολύ μπασκετικος με άφησε πραγματικά έκπληκτο με αυτά που μου είπε σχετικά με το εφηβικό του Ολυμπιακού. Ο άνεμος ανανέωσης που περίμεναν μετά την έλευση Τσαλδάρη δεν φύσηξε ποτέ. Η ομάδα μια εβδομάδα πριν αρχίσει το πρωτάθλημα, απλά δεν είναι ομάδα!! υπάρχει μια πλήρες ασυλία στις βεντέτες της ομάδας ακόμα και σε καταστάσεις που θα έκανε και τον πλέον αδεή να μένει με το στόμα ανοιχτό (στις προπονήσεις δεν ξέρει φυσικά τι γίνετε αλλά στα φιλικά ήταν ολοφάνερη η ασυλία αυτή)! Το ροτεισον είναι ανύπαρχτο ακόμα και σε θέσεις που έχει καλές επιλογές, με παίχτες να παίζουν έως και 35 λεπτά στα φιλικά, πράγμα που δείχνει την παντελή έλλειψη πείρας και φυσικά τόλμης το προπονητή.
Αν συνεχίσουν έτσι όχι για πανελλήνιο δεν θα έχει καμία ελπίδα, αλλά ακόμα και στην ΕΣΚΑΝΑ θα βρεθεί μπροστά σε εκπτύξεις στα δύσκολα, ήδη μου λέει από μέσα θα πρέπει να έχουν αρχίσει να σκέπτονται για την επιλογή τους, για το πρόσωπο που βγάζει η ομάδα και δεν συμβαδίζει με καμία με αυτό που θέλουν να παίξουν στο αντρικό.
Ακόμα φυσικά περιμένουν να δουν τι θα γίνει φέτος με τον Ποκουσεφκι, γιατί όπως μου είπε μετά την συμμετοχή του στην εθνική Σερβίας U17 το καλοκαίρι, είναι 50 – 50 να του επιτραπεί να παίξει στο εφηβικό.

mlprds
QUOTE (fairbasket @ Sep 15 2018, 22:41 ) *
Σε παραπέμπω στο: https://menshouse.gr/longdocs/93397/o-giann...s-xanadiavasei/
Δεν αστιεύομαι, αλλά το παιδί λέει αλήθειες για το μπάσκετ. Όσο για τις αποθήκες της ΑΕΚ(Βλ.ακαδημίες)δεν πρόκειται να εφοδιάσουν ever την πρώτη ομάδα. Οι λόγοι πολλοί, θα πω έναν όμως: Στις ακαδημίες δε γίνεται δουλειά για την εξέλιξη των αθλητών, τα παιδιά δεν μαθαίνουν μπάσκετ,μαθαίνουν συστήματα. Όσο για τους προπονητές που κάνουν ατομικές, και αυτοί το ίδιο, δεν μαθαίνουν στα παιδιά μπάσκετ. Πως το καταλαβαίνουμε: Στην πρώτη ευκαιρία ο παικταράς της ομάδος θα πάει σε διείσδυση εναντίον τριών, γιατί βρήκε λέει διάδρομο.Ρογκαβόπουλος και Χουγκάζ, σαφώς αποτελούν προτεραιότητα, ναι, λόγω ύψους και ηλικίας. Οι άλλοι θα περιμένουν, και αν είναι τυχεροί(να τους δει κάποιος πρωτοκλασσάτος προπονητής) θα έρθει η σειρά τους. Θα πω ότι ο gkos λακωνικά απάντησε σωστά, όλοι έχετε δίκιο.


Ερώτηση, μήπως η τυχόν μετακίνηση Χουγκάζ συνδέεται με Τόλα???? Επίσης γνωρίζεις πολύ καλά ότι ο Χουγκάζ ήταν τραυματίας, σίγουρα όμως γνωρίζεις και την αξία του. Όσο για την προετοιμασία που αναφέρεις, φαντάζομαι ότι με κάποιο τρόπο είναι προετοιμασμένος με πατέρα προπονητή!!!Να μην ξεχνάμε και τις προσβάσεις του τελευταίου αλλά και τη γνωστή αξία του παιδιού(την ξέρουμε όλοι!!!!)

Δεν μπορώ πραγματικά να καταλάβω τι παρασκήνιο μπορεί να υπάρχει για αυτή την απόφαση της ΑΕΚ. Απλά ένα ακόμα πείραμα με κάποιον παίχτη πολύ καλών προγραφών για να παίξει μπάσκετ σε ψήλο επίπεδο. Την Κυριακή μου προέκυψε να βρεθώ σε παρέα στα νότια προάστια και να ακούσω μπασκετοκουβεντα από ανθρώπους βαθιά μπασκετικους και σε κανέναν δεν φάνηκε περίεργη η πονηρή η κίνηση αυτή από την ΑΕΚ μετά από τον τρόπο που έχει δήξει ότι κινείτε τα τελευταία χρόνια.
Flinafim
QUOTE (Kostasbvb @ Sep 12 2018, 18:30 ) *
Μέτριος παίχτης δεν μπορεί στα δύσκολα!!!!

Βασικος και αναντικαταστατος στην εθνικη και δεν μπορει στα δυσκολα;;;;μην το ξαναπεις...πιπερι!!!!
Doctor Snitch
Μπαίνω στην ιστοσελίδα του Προμηθέα.
Επισκέπτομαι το roster του Παιδικού για την τρέχουσα χρονιά.
Βλέπω τα ύψη των παικτών έναν-έναν.
Δεν μπορώ να συγκρατηθώ, κλαίω από τα γέλια.
Πόσο σανό ακόμη; πόσο;
Ντροπή.
m-papous
Ο Μεγάλος Μάνατζερ μικρών ηλικιών, τα έσπασε τελικά με την ΑΕΚ ή όχι.
Gkos
QUOTE (Doctor Snitch @ Sep 18 2018, 15:07 ) *
Μπαίνω στην ιστοσελίδα του Προμηθέα.
Επισκέπτομαι το roster του Παιδικού για την τρέχουσα χρονιά.
Βλέπω τα ύψη των παικτών έναν-έναν.
Δεν μπορώ να συγκρατηθώ, κλαίω από τα γέλια.
Πόσο σανό ακόμη; πόσο;
Ντροπή.



Πάντως ανηλικος παικτης στην Πάτρα που να σκάει την μπάλα και να μην πήγε Προμηθέα δεν έμεινε.
Πήρανε και τον Πλωτα(εθνική 2004) από Προοδευτικη!
m-papous
QUOTE (Gkos @ Sep 20 2018, 17:43 ) *
Πάντως ανηλικος παικτης στην Πάτρα που να σκάει την μπάλα και να μην πήγε Προμηθέα δεν έμεινε.
Πήρανε και τον Πλωτα(εθνική 2004) από Προοδευτικη!

Έχουν φαίνεται καλό καφέ. Και θα τους το δίνουν τζάμπα. Τι άλλο να θέλουν τα παιδιά σ' αυτή την ηλικία. smiley.gif
Gkos
Πραγματικά αν δεν πάρει το πανελλήνιο φέτος που έχει αγοράσει ότι κινείται(ναι,για την εκπαίδευση και την προγραμματαρα Νους πάνε όλοι) ,τότε δεν το βλέπω,θα πεθάνει με τον καημό ο mr Coffee Island.
polykos
QUOTE(Gkos @ Sep 20 2018, 22:50 ) *
Πραγματικά αν δεν πάρει το πανελλήνιο φέτος που έχει αγοράσει ότι κινείται(ναι,για την εκπαίδευση και την προγραμματαρα Νους πάνε όλοι) ,τότε δεν το βλέπω,θα πεθάνει με τον καημό ο mr Coffee Island.

Ο Γιατράς μπορεί να είναι περίπτωση, δεν κατέχω το επαγγελματικό μπάσκετ.
Αλλα στους γιατράδες ακόμα πάσχει....
Doctor Snitch
QUOTE (m-papous @ Sep 20 2018, 19:28 ) *
Έχουν φαίνεται καλό καφέ. Και θα τους το δίνουν τζάμπα. Τι άλλο να θέλουν τα παιδιά σ' αυτή την ηλικία. smiley.gif



77.gif 77.gif 77.gif 77.gif

QUOTE (Gkos @ Sep 20 2018, 22:50 ) *
Πραγματικά αν δεν πάρει το πανελλήνιο φέτος που έχει αγοράσει ότι κινείται(ναι,για την εκπαίδευση και την προγραμματαρα Νους πάνε όλοι) ,τότε δεν το βλέπω,θα πεθάνει με τον καημό ο mr Coffee Island.



Με τόσους καφέδες που πίνονται.....με τόση γνώση που μεταδίδεται.......αν όχι hoppers, τότε bartender, service & delivery....

Δεν έχω και ειδικότητα νευρολόγου να κατηφορίσω προς τα κάτω... smiley.gif
Gkos
Μιας και αναφερθήκαμε σε Προμηθέα ανακοίνωσε τα ρόστερ της σεζόν τόσο σε παίδες

 http://www.promitheasbc.gr/index.php/nea/paidiko/1901-23-9

όσο και σε εφήβους

 http://www.promitheasbc.gr/index.php/nea/efiviko/1896-21-9

με αναλυτικό τρόπο ,παραθέτοντας και το πρόγραμμα της σεζόν,αποδεικνύοντας πως έχει ξεφύγει από τα πλαίσια μιας επαρχιακής ομάδας.

G.
mlprds
https://atticabasket.blogspot.com/2018/09/47-63-21918.html
Ξέρει κάποιος να μας πει αν έπαιζαν στο Περιστέρι και τα 3-4 παιδιά που προπονούνται με το αντρικό τους?? Λόγο Παρασκευής και υποχρεώσεων δεν κατάφερα να πάω αν και είμαι σχετικά κοντά. Αν ξέρει κάποιος κάτι και έχουμε σχόλια από αυτό, ας μας πει.

Gkos
Ναι παίξανε όλα τα παιδιά του Περιστερίου για 1η φορά
Μεχρι τότε μια προπ είχαν κάνει όλη κι όλη.
Από Βούλα λείπανε δυο βασικοί.
Καλημέρα.
m-papous
Με το Δουκα να παιζει κυριως με 2004 και να προσπαθει για παρει απο φετος τον τιτλο, πολλοι κυριως απο Τριπλη σκεφτονται αλλες πολιτειες. Αφου δεν δωσαν και υποτροφιες οπως εταξαν.
Doctor Snitch
Ο Δούκας έχει 7 αθλητές 2004.
Από αυτούς τους 7, παίζουν οι 3+1. Σε αυτούς του 4, οι δύο είναι των χορηγών που έχουν και την ομάδα.
Από τους υπόλοιπους 3, οι δύο θα φύγουν, τον τρίτο δεν το ενδιαφέρει το μπάσκετ.
Θα μείνουν οι 3+1.
Αυτά.
Συγχαρητήρια για τα δυο συνεχόμενα πρωταθλήματα που θα πάρουν, φέτος και του χρόνου. Κερδίζουν και από ένα ατμομάγειρα από εμένα

QUOTE (Doctor Snitch @ Jan 28 2019, 10:04 ) *
Ο Δούκας έχει 7 αθλητές 2004.
Από αυτούς τους 7, παίζουν οι 3+1. Σε αυτούς του 4, οι δύο είναι των χορηγών που έχουν και την ομάδα.
Από τους υπόλοιπους 3, οι δύο θα φύγουν, τον τρίτο δεν το ενδιαφέρει το μπάσκετ.
Θα μείνουν οι 3+1.
Αυτά.
Συγχαρητήρια για τα δυο συνεχόμενα πρωταθλήματα που θα πάρουν, φέτος και του χρόνου. Κερδίζουν και από ένα ατμομάγειρα από εμένα



......Στη τριπλή θα μείνουν 3
Zourinho
QUOTE(Doctor Snitch @ Jan 28 2019, 10:13 ) *
Ο Δούκας έχει 7 αθλητές 2004.
Από αυτούς τους 7, παίζουν οι 3+1. Σε αυτούς του 4, οι δύο είναι των χορηγών που έχουν και την ομάδα.
Από τους υπόλοιπους 3, οι δύο θα φύγουν, τον τρίτο δεν το ενδιαφέρει το μπάσκετ.
Θα μείνουν οι 3+1.
Αυτά.
Συγχαρητήρια για τα δυο συνεχόμενα πρωταθλήματα που θα πάρουν, φέτος και του χρόνου. Κερδίζουν και από ένα ατμομάγειρα από εμένα
......Στη τριπλή θα μείνουν 3


Οταν λες ειναι των χορηγων? εννοεις?
m-papous
QUOTE (Zourinho @ Jan 29 2019, 12:27 ) *
Οταν λες ειναι των χορηγων? εννοεις?

3+1: Κορκότζελος, Λαγός, Χατζής + Δημητρός

(Τα ονόματα είναι αναρτημένα γι' αυτό τα γράφω. Έτσι κι αλλιώς είναι "διεθνείς" στην εθνική του Σγουρίδα)
Doctor Snitch
QUOTE (Zourinho @ Jan 29 2019, 12:27 ) *
Οταν λες ειναι των χορηγων? εννοεις?


Φυσικό ή νομικό πρόσωπο που προσφέρει χρήματα για κάποια συγκεκριμένη δραστηριότητα, με σκοπό την προβολή του.
Gkos
Ναι εντάξει όλα τα ξέρουμε,αλλά μην τα γράφετε έτσι,μικρά παιδιά είναι!
m-papous
QUOTE (Gkos @ Jan 29 2019, 13:16 ) *
Ναι εντάξει όλα τα ξέρουμε,αλλά μην τα γράφετε έτσι,μικρά παιδιά είναι!

Τζάμπα promotion είναι. Άλλωστε κάποιοι έχουν ξοδέψει ένα κάρο λεφτά γι'αυτό.
Zourinho
QUOTE(m-papous @ Jan 29 2019, 12:37 ) *
3+1: Κορκότζελος, Λαγός, Χατζής + Δημητρός

(Τα ονόματα είναι αναρτημένα γι' αυτό τα γράφω. Έτσι κι αλλιώς είναι "διεθνείς" στην εθνική του Σγουρίδα)


Α ειχε πλακα εδω το γκρουπ και εγω καθομαι και κραζω τον gkos αλλου....σορι m-papous δεν ειχα γνωση καθολου για το τι μιλας.
Για την σχεση χορηγου και χορηγουμενου να σου πω απο οσα γνωριζω, οτι αμα ειναι χαπι ( happy) και οι δυο μετα το περας της χορηγειας, τοτε η χορηγεία είναι επιτυχης. Απλα προσθετω στη συζητηση σας χωρις να συμμετεχω.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.