Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
MAKHS
QUOTE(polykos @ Jun 16 2016, 00:52 ) *
δεν μίλησα για συμβόλαια.
Διαδικασίες υπάρχουν και σε μια απλή σχέση.
Το να είσαι σε μια ομάδα ακόμα και μια αγωνιστική περίοδο, δεν είναι μια απλή σχέση.
Εκτός κι αν η ζωή έχει αλλάξει τόσο πολύ....
Μερικές φορές αναγκάζομαι να γίνω κακός αλλά αυτά που διαβάζω ( κυρίως από παράγοντες σωματίων ) με ξεπερνούν . Τι είναι το σωματείο , η ομάδα , η ακαδημία τελικά ? Είναι στην ουσία ένα φροντιστήριο που το παιδί αντί να μάθει Αγγλικά πάει για να μάθει Μπάσκετ . Πληρώνει λοιπόν την μηνιαία συνδρομή του με αντάλλαγμα την εκμάθηση του αθλήματος από κάποιους προπονητές ( όπως αντίστοιχα μαθαίνει Αγγλικά από καθηγητές Αγγλικής ). Αν το παιδί η και οι γονείς του κρίνουν ότι το παιδί πρέπει να αλλάξει φροντιστήριο , το φροντιστήριο μπορεί με κάποιο τρόπο να το εμποδίσει ??? Γιατί λοιπόν το σωματείο να μπορεί ??? Αν σας χρωστάει κάποιες συνδρομές , ναι φεύγοντας το παιδί ( οι γονείς του δηλαδή) πρέπει να τις εξοφλήσει , αλλά μέχρι εκεί . Τα παιδιά κύριοι δεν είναι ούτε κτήματα σας ούτε περιουσιακά σας στοιχεία , είναι και πρέπει να είναι ελεύθεροι άνθρωποι , και μπορούν να επιλέξουν ότι το συμφέρον τους επιβάλει . Το μοναδικό κέρδος που μπορείτε να έχετε από ένα παιδί που φεύγει , είναι να το δείτε να προοδεύει . Μην χρησιμοποιείται το δελτίο του παιδιού όπως χρησιμοποιεί την σφραγίδα του ένας διεφθαρμένος κρατικός υπάλληλος που περιμένει την μίζα του για να κάνει δουλειά του .
polykos
Συνήθως οταν κάποιος κάνει παράθεση ένα κείμενο κάποιου άλλου, σημαίνει οτι του απαντά.
Ελπίζω MAKHS να μην συμβαίνει κάτι τέτοιο, στην προκειμένη περίπτωση.
Ούτε για συμβόλαια μίλησα ούτε για λεφτά ούτε για δελτία καρφιτσωμένα.
Μίλησα για σχέσεις αθλητων, σωματείων.
Αμα είναι δύσκολο να καταλαβαινόμαστε, καλύτερα να μην μιλάμε.

ΥΓ κρατάω υποσημείωση το συσχετισμό φροντιστηρίου και μπασκετικής ομάδας, όπως επίσης την έκφραση περί του συμφέροντος γονέα-παιδιού.
MAKHS
QUOTE(polykos @ Jun 16 2016, 02:21 ) *
Συνήθως οταν κάποιος κάνει παράθεση ένα κείμενο κάποιου άλλου, σημαίνει οτι του απαντά.
Ελπίζω MAKHS να μην συμβαίνει κάτι τέτοιο, στην προκειμένη περίπτωση.
Ούτε για συμβόλαια μίλησα ούτε για λεφτά ούτε για δελτία καρφιτσωμένα.
Μίλησα για σχέσεις αθλητων, σωματείων.
Αμα είναι δύσκολο να καταλαβαινόμαστε, καλύτερα να μην μιλάμε.

ΥΓ κρατάω υποσημείωση το συσχετισμό φροντιστηρίου και μπασκετικής ομάδας, όπως επίσης την έκφραση περί του συμφέροντος γονέα-παιδιού.
Όχι , δεν είναι προσωπικό το θέμα και πίστεψε με είσαι από τα άτομα του forum που εκτιμώ ..Η ένσταση μου είναι στην νοοτροπία που έχει η πλειοψηφία των παραγόντων ότι αν κάποιο παιδί ξεχωρίσει ότι τους χρωστάει .. , και πρέπει ( πολλές φορές και εκβιαστικά ) να πάρουν αντάλλαγμα για το αφήσουν να κάνει την επιλογή του . Για να συνεχίσω το παράδειγμά μου , σου λέω αν το παιδί είναι καλός μαθητής και γίνει ένας πετυχημένος επιστήμονας η ανταμοιβή που θα πάρουν οι ιδιοκτήτες του φροντιστηρίου και οι καθηγητές του είναι η ηθική ικανοποίηση ότι έκαναν σωστά την δουλειά τους, βοήθησαν ένα παιδί να βρει τον δρόμο του και προσέφεραν στην κοινωνία έναν σωστό άνθρωπο και επιστήμονα , και το παιδί μπορεί να τους προσφέρει το ευχαριστώ του , και την διαφήμιση που είναι το ίδιο το παιδί για το φροντιστήριο τους . Αυτό και μόνο αυτό πρέπει να είναι το αντάλλαγμα που θα πάρουν …
jhantzop
QUOTE(MAKHS @ Jun 16 2016, 01:33 ) *
Μερικές φορές αναγκάζομαι να γίνω κακός αλλά αυτά που διαβάζω ( κυρίως από παράγοντες σωματίων ) με ξεπερνούν . Τι είναι το σωματείο , η ομάδα , η ακαδημία τελικά ? Είναι στην ουσία ένα φροντιστήριο που το παιδί αντί να μάθει Αγγλικά πάει για να μάθει Μπάσκετ . Πληρώνει λοιπόν την μηνιαία συνδρομή του με αντάλλαγμα την εκμάθηση του αθλήματος από κάποιους προπονητές ( όπως αντίστοιχα μαθαίνει Αγγλικά από καθηγητές Αγγλικής ). Αν το παιδί η και οι γονείς του κρίνουν ότι το παιδί πρέπει να αλλάξει φροντιστήριο , το φροντιστήριο μπορεί με κάποιο τρόπο να το εμποδίσει ??? Γιατί λοιπόν το σωματείο να μπορεί ??? Αν σας χρωστάει κάποιες συνδρομές , ναι φεύγοντας το παιδί ( οι γονείς του δηλαδή) πρέπει να τις εξοφλήσει , αλλά μέχρι εκεί . Τα παιδιά κύριοι δεν είναι ούτε κτήματα σας ούτε περιουσιακά σας στοιχεία , είναι και πρέπει να είναι ελεύθεροι άνθρωποι , και μπορούν να επιλέξουν ότι το συμφέρον τους επιβάλει . Το μοναδικό κέρδος που μπορείτε να έχετε από ένα παιδί που φεύγει , είναι να το δείτε να προοδεύει . Μην χρησιμοποιείται το δελτίο του παιδιού όπως χρησιμοποιεί την σφραγίδα του ένας διεφθαρμένος κρατικός υπάλληλος που περιμένει την μίζα του για να κάνει δουλειά του .


Μακάρι να ήταν έτσι απλά τα πράγματα... αλλά ακόμα και αν ήταν... γιατί υπάρχει η εγκύκλιος μεταγραφών; γιατί υπάρχουν τα δελτία; πράγματα που δεν υπάρχουν στα φροντιστήρια... προφανώς εννοείς να καταργηθούν όλα... αλλιώς τι νόημα έχει η σύγκριση που αναφέρεις;

Το θέμα πάντως είναι τεράστιο και δεν γίνεται να συζητηθεί μέσα σε "πέντε" γραμμές... είμαι πρόθυμος να συζητηθεί (και) εκτός forum, με καφέ και ήλιο!

cool.gif


QUOTE(polykos @ Jun 16 2016, 02:21 ) *
...
Μίλησα για σχέσεις αθλητων, σωματείων.
...


Λόγω αυτού συμφωνώ σε παραπάνω τοποθετήσεις. Για να μην παρεξηγούμαστε!
mpek
συμφωνώ απόλυτα με τον MAKHS. Οι γονείς πηγαίνουν το παιδί τους σε ένα σωματείο για να μάθει μπάσκετ ή απλώς για να περνάει την ώρα του και πληρώνουν για αυτή την παροχή. Το ίδιο ακριβώς όπως με ένα φροντιστήριο ή ένα ιδιωτικό σχολείο. Αυτονόητο είναι ότι δεν πρέπει να υπάρχει κανένας περιορισμός στην ελευθερία μετακίνησης τους από σωματείο σε σωματείο.
Φίλε Polykos γράφεις "Ούτε για συμβόλαια μίλησα ούτε για λεφτά ούτε για δελτία καρφιτσωμένα. Μίλησα για σχέσεις αθλητων, σωματείων." Οι σχέσεις που αναφέρεσαι προέρχονται είτε από σύμβαση μεταξύ σωματείου - ανηλίκου (που δεν υπάρχουν ή αν υπάρχουν είναι υπέρ του ανηλίκου) είτε από ηθική σχέση. Προφανώς αν οι γονείς - παιδί ψάχνουν ομάδα χωρίς να ενημερώνουν την παλιά, όπως έχουν κάθε δικαίωμα, δεν αισθάνονται καμμία ηθική υποχρέωση έναντι του παλιού σωματείου.
Τέλος φίλε jhantzop, τα πράγματα είναι πάρα πολύ απλά: Τα παιδιά πληρώνουν και εφόσον δεν υπάρχει κάποια έγγραφη συμφωνία για το αντίθετο, πρέπει να είναι ελεύθερα. Η εγκύκλιος μεταγραφών και τα δελτία υπάρχουν γιατί βασίζονται στον αρχαίο αθλητικό νόμο του 1970 και εξυπηρετούν τα συμφέροντα της συντεχνίας Ομοσπονδία - Σωματεία. Λάθος ;

MAKHS
QUOTE(mpek @ Jun 16 2016, 08:51 ) *
συμφωνώ απόλυτα με τον MAKHS. Οι γονείς πηγαίνουν το παιδί τους σε ένα σωματείο για να μάθει μπάσκετ ή απλώς για να περνάει την ώρα του και πληρώνουν για αυτή την παροχή. Το ίδιο ακριβώς όπως με ένα φροντιστήριο ή ένα ιδιωτικό σχολείο. Αυτονόητο είναι ότι δεν πρέπει να υπάρχει κανένας περιορισμός στην ελευθερία μετακίνησης τους από σωματείο σε σωματείο.
Φίλε Polykos γράφεις "Ούτε για συμβόλαια μίλησα ούτε για λεφτά ούτε για δελτία καρφιτσωμένα. Μίλησα για σχέσεις αθλητων, σωματείων." Οι σχέσεις που αναφέρεσαι προέρχονται είτε από σύμβαση μεταξύ σωματείου - ανηλίκου (που δεν υπάρχουν ή αν υπάρχουν είναι υπέρ του ανηλίκου) είτε από ηθική σχέση. Προφανώς αν οι γονείς - παιδί ψάχνουν ομάδα χωρίς να ενημερώνουν την παλιά, όπως έχουν κάθε δικαίωμα, δεν αισθάνονται καμμία ηθική υποχρέωση έναντι του παλιού σωματείου.
Τέλος φίλε jhantzop, τα πράγματα είναι πάρα πολύ απλά: Τα παιδιά πληρώνουν και εφόσον δεν υπάρχει κάποια έγγραφη συμφωνία για το αντίθετο, πρέπει να είναι ελεύθερα. Η εγκύκλιος μεταγραφών και τα δελτία υπάρχουν γιατί βασίζονται στον αρχαίο αθλητικό νόμο του 1970 και εξυπηρετούν τα συμφέροντα της συντεχνίας Ομοσπονδία - Σωματεία. Λάθος ;
Το δελτίο είναι απλά ένα πιστοποιητικό που ταυτοποιεί τον αθλητή για τις δραστηριότητες εκτός σωματείου ( για τους αγώνες κλπ ) , δεν είναι ισόβιο συμβόλαιο με οφέλη μόνο από την πλευρά του σωματείου . Η λέξη μεταγραφή δεν θα έπρεπε καν να ακούγετε για ανήλικα παιδιά . Το παρελθόν μας έχει δείξει ότι έχουν έχουν καταστραφεί καριέρες παιδιών από το πείσμα και συμφερολοντική λογική κάποιων παραγόντων όπως και ότι κάποιοι παράγοντες πλούτισαν εκμεταλλευόμενοι αυτό το καθεστώς . Ας μην συνεχίσουμε να υποστηρίζουμε κάτι που είναι λάθος επειδή έτσι απλά μας βολεύει .
Gkos
QUOTE (jhantzop @ Jun 16 2016, 08:32 ) *
Μακάρι να ήταν έτσι απλά τα πράγματα... αλλά ακόμα και αν ήταν... γιατί υπάρχει η εγκύκλιος μεταγραφών; γιατί υπάρχουν τα δελτία; πράγματα που δεν υπάρχουν στα φροντιστήρια... προφανώς εννοείς να καταργηθούν όλα... αλλιώς τι νόημα έχει η σύγκριση που αναφέρεις;

Το θέμα πάντως είναι τεράστιο και δεν γίνεται να συζητηθεί μέσα σε "πέντε" γραμμές... είμαι πρόθυμος να συζητηθεί (και) εκτός forum, με καφέ και ήλιο!


Νατο το ανοιγμα!
tekton
QUOTE(mpek @ Jun 16 2016, 08:51 ) *
... Τα παιδιά πληρώνουν και εφόσον δεν υπάρχει κάποια έγγραφη συμφωνία για το αντίθετο, πρέπει να είναι ελεύθερα. Η εγκύκλιος μεταγραφών και τα δελτία υπάρχουν γιατί βασίζονται στον αρχαίο αθλητικό νόμο του 1970 και εξυπηρετούν τα συμφέροντα της συντεχνίας Ομοσπονδία - Σωματεία. Λάθος ;


Πολύ σωστά.
Τα σωματεία πρέπει να προσελκύουν τα παιδιά με τη δουλειά και το επίπεδο των αθλητικών και μη υπηρεσιών που προσφέρουν και όχι με το "ζόρι".
Μηχανολόγος
Δεν συμφωνώ με τον συσχετισμό φροντιστήριο-σωματείο για τον απλό εξής λόγο:

Στο φροντιστήριο έχουν δικαίωμα να δώσουν για πτυχίο όλα τα παιδιά. Στο σωματείο δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν περισσότεροι από 12 παίκτες στον αγώνα ,δηλαδή αυτοί που προσπαθούν και έχουν ταλέντο, για να παίξουν.
Δηλαδή η επιβράβευση θα δωθεί μέσω πτυχίου στην 1η περίπτωση, ενώ στο σωματείο πρέπει να είσαι μέσα στους 12 για να θεωρηθεί επιτυχία. Τους οποίους 12 επιλέγει το σωματείο και όχι ο παίκτης έαν θα ανήκει στους 12. Άρα για να σε έχει επιλέξει ένα σωματείο αρχικά δεν είναι και ηθικά σωστό να το παρατήσεις για το καπρίτσιο κάποιου γονέα και να πας σε άλλο.
jhantzop
Να συμφωνήσω, από την πλευρά του γονέα και του παιδιού, στο πως ένα παιδί πρέπει να έχει ελευθερία επιλογής για το που θα αγωνιστεί. Έχω και εγώ παιδιά και το καταλαβαίνω απόλυτα.

Συμφωνώ, από όλες τις πλευρές (γονέα/παιδιού/σωματείου), με την προσέλκυση παιδιών βάση των παρεχόμενων υπηρεσιών (αθλητικών και μη) ενός σωματείου.

Επίσης καταλαβαίνω και το ηθικό του θέματος ως προς τις σχέσεις σωματείου - σωματείου και σωματείου - αθλητή. Τις μέρες μας σπανίζουν.

Διαφωνώ με το παιδομάζωμα κάποιων σωματείων για πολλούς και διάφορους λόγους.

Θα μπορούσα να συμφωνήσω στο να μην υπάρχει η έννοια της μεταγραφής για ανήλικα παιδιά.

Αυτό που δεν δέχομαι (χωρίς να είμαι απόλυτος), και το λέω γενικά χωρίς να υπάρχει λόγος να μπω σε λεπτομέρειες, είναι το να παρομοιάζεται ένα σωματείο με επαγγελματική επιχείριση από την οποία υπάρχουν οικονομικά κέρδη. Απέχουν αρκετά.

Τώρα το πως θα συνδυαστούν όλα τα παραπάνω, είναι μεγάλη κουβέντα και ξαναλέω πως δεν αναλύεται μέσα σε "πέντε" γραμμές!
erasitexnis
QUOTE(jhantzop @ Jun 16 2016, 10:56 ) *
Να συμφωνήσω, από την πλευρά του γονέα και του παιδιού, στο πως ένα παιδί πρέπει να έχει ελευθερία επιλογής για το που θα αγωνιστεί. Έχω και εγώ παιδιά και το καταλαβαίνω απόλυτα.

Συμφωνώ, από όλες τις πλευρές (γονέα/παιδιού/σωματείου), με την προσέλκυση παιδιών βάση των παρεχόμενων υπηρεσιών (αθλητικών και μη) ενός σωματείου.

Επίσης καταλαβαίνω και το ηθικό του θέματος ως προς τις σχέσεις σωματείου - σωματείου και σωματείου - αθλητή. Τις μέρες μας σπανίζουν.

Διαφωνώ με το παιδομάζωμα κάποιων σωματείων για πολλούς και διάφορους λόγους.

Θα μπορούσα να συμφωνήσω στο να μην υπάρχει η έννοια της μεταγραφής για ανήλικα παιδιά.

Αυτό που δεν δέχομαι (χωρίς να είμαι απόλυτος), και το λέω γενικά χωρίς να υπάρχει λόγος να μπω σε λεπτομέρειες, είναι το να παρομοιάζεται ένα σωματείο με επαγγελματική επιχείριση από την οποία υπάρχουν οικονομικά κέρδη. Απέχουν αρκετά.

Τώρα το πως θα συνδυαστούν όλα τα παραπάνω, είναι μεγάλη κουβέντα και ξαναλέω πως δεν αναλύεται μέσα σε "πέντε" γραμμές!

Υπάρχουν σωματεία που λειτουργούν με τον έναν και σωματεία που λειτουργούν με τον άλλο τρόπο. Το κάθε σωματείο έχει παρελθόν και ακολουθεί τις ίδιες πρακτικές σχεδόν επι σειρά ετών. Για παράδειγμα υπάρχουν σωματεία που ουδέποτε εμπόδισαν μεταγραφή αθλητή ακαδημιών τους και σωματεία που κατ΄επανάληψη το έκαναν. Ο γονιός -οπως κάνει για το φροντιστήριο, το ιδιωτικό σχολείο κ.α- μπορεί να κάνει το ίδιο και για την επιλογή του σωματείου. Ρωτάει, μαθαίνει και επιλέγει το σωματείο που ταιριάζει σε αυτό που θέλει και επιθυμεί για το παιδί του.
mpek
QUOTE (erasitexnis @ Jun 16 2016, 17:36 ) *
Ο γονιός -οπως κάνει για το φροντιστήριο, το ιδιωτικό σχολείο κ.α- μπορεί να κάνει το ίδιο και για την επιλογή του σωματείου. Ρωτάει, μαθαίνει και επιλέγει το σωματείο που ταιριάζει σε αυτό που θέλει και επιθυμεί για το παιδί του.

Πιστεύεις ότι περνάει από τον νου του καθενός όταν πάει να γράψει το παιδί του σε ομάδα, ότι μπορεί να αρνηθούν σε παιδί 14 ετών να του δώσουν το δελτίο αν δεν ρίξει 15 εκατοστάρικα ;
Τέσπα το θέμα αυτό καίει. Έγραψα σε πρόσφατο ποστάρισμα τι φταίει κατά τη γνώμη μου στην οργάνωση των υποδομών. Το θέμα των δελτίων εκτός από αδικία, ζημιώνει και τον αθλητισμό γενικά.
bros
QUOTE (Gkos @ Jun 15 2016, 22:31 ) *
Για τον ψηλό δεν ήξερα (αν και ειναι φωτογραφική η περιγραφή σου) για τον 2002ρο(επισης φωτογραφικός) να σου πω παει για ΔΑΙΣ...

Επισης ο Αρης Σωτηριου του Μαντουλιδη περασε απο ΠΑΟ μεν,αλλα εχει συμφωνησει με Ολυ(και αυτος).
Αυτό μόνο.

Κατα τα αλλα θα ηθελα να γραψω πολλα αλλα βαριεμαι οικτρα οποτε δεν γραφω τιποτα.

Καληνυχτες.


Ο 2002 τελικα παει Παναθηναικο,σε ποιον απο τους 2 δεν ξερω εχω μπερδευτει με αυτο χαχαχαχα
Gkos
Πολλα και ενδιαφεροντα πρόσωπα στις προπονήσεις του εφηβικου της ΑΕΚ...
Και "ξενιτεμένοι" ακόμα...wink.gif

QUOTE (bros @ Jun 16 2016, 20:57 ) *
Ο 2002 τελικα παει Παναθηναικο,σε ποιον απο τους 2 δεν ξερω εχω μπερδευτει με αυτο χαχαχαχα



Πως παει ΠΑΟ;
Ουτε απεξω δεν εχει περασει σε μια προπ...

Gkos
Για να αλλαξουμε λίγο ατζέντα ,το παιδικό του Ολυμπιακού εφτασε χτες Μιλάνο,όπου
συμμετέχει σε ενα πολύ δυνατό τουρνουά ( http://www.coppaalbertogiove.it/ ) και μολις έληξε ο πρώτος του αγώνα με αντίπαλο την Ρεαλ Μαδρίτης...
Κάτι άκουσα για πολύ καλό Σωτηρίου,αλλά θα ξέρουμε πιο μετά....
Flinafim
QUOTE (Gkos @ Jun 17 2016, 12:56 ) *
Για να αλλαξουμε λίγο ατζέντα ,το παιδικό του Ολυμπιακού εφτασε χτες Μιλάνο,όπου
συμμετέχει σε ενα πολύ δυνατό τουρνουά ( http://www.coppaalbertogiove.it/ ) και μολις έληξε ο πρώτος του αγώνα με αντίπαλο την Ρεαλ Μαδρίτης...
Κάτι άκουσα για πολύ καλό Σωτηρίου,αλλά θα ξέρουμε πιο μετά....

Εχασε με 21 πόντους 73-52.εμεινε απο δυναμεις στο τέταρτο δεκάλεπτο 23-5 το σκορ.Σωτηριου 17 Ζευγαρας 10

Ήττα και απο την Λιμπερτας που ειναι πρωταθλήτρια Ιταλίας με 25 πόντους.81-56 το σκορ.Σωτηριου 24 οικονόμου 14..
Flinafim
Νίκησε στο τρίτο παιχνίδι 100-58.την καπως αδύναμη ´ομως Μόντσα..Σωτηριου 28 Οικονόμου 19..
Gkos
Όπως τα λες φίλε μου,βέβαια ο Όλυ έχει πάει με απουσίες(πχ τον Σέρβο-το ρόστερ που έχει το σαιτ δεν ισχύει) στην Ιτάλια.

Αφού λοιπόν ο Flinafim σας έγραψε για τα τεκταινόμενα στο αγαπημένο (μου) Μιλάνο,άντε να κάνω σεφτέ στις μεταγραφές εφήβων , και να γράψω για κάποιες μετακινήσειςwink.gif

Ξεκίνημα με τον ΓΣΠ ,μιας και χτες είχε το (4το του νομίζω) φιλικό.
Στο Περιστέρι λοιπόν, θα αγωνιστούν την προσεχή σεζόν οι Φωκιων Φωτόπουλος(από ΑΣΕΔ) και Παναγιώτης Στάθης(από το Αιγάλεω).
Αμφότεροι γεννηθέντες το 99,και μέλη του κλιμακίου Νότου της εθνικής εφήβων την τρέχουσα χρονιά,με τον πρώτο να ειναι μελος της περσινής εθνικής παίδων που αγωνίστηκε στην Λιθουανία.

Και τα δυο παιδιά έρχονται να προστεθούν στον ήδη υπάρχοντα δυνατό κορμό της ομάδας με τους 99ρηδες (Μπιμπούδης,Καράμπελας,Ανέστης,Καργιαννης,
ομπρογιαννης e.t.c ),που μαζί με όσους 2000ρους ανέβουν από το παιδικό(Ιωάννου πχ) κάνουν τους πρίγκηπες της Δυτικής Όχθης να "κλειδώνουν" τα πλει οφ και να περιμένουν να δουν κινήσεις των υπολοιπων ανταγωνιστών (Δούκας,ΑΕΚ και...Παναθηναικοί κατά βάση) έχοντας και τα μάτια ανοιχτά για το κάτι. . . επιπλέον!

Στα του Παναθηναικού τώρα(που ήταν ο αντίπαλος του ΓΣΠ στο φιλικό που έλαβε χώρα εχτές εις την Ολ Σταρ Αρίνα νάμπερ ουάν) τα πράματα είναι λίγο πιο μπερδεμένα . . .
Χτες υπήρχαν 5 νέα πρόσωπα,με το πιο "ηχηρό" να είναι ο Γιάννης Χατζηβέρογλου (2000ρος-τα ξέρετε),όπου μάλιστα ήταν ιδιαιτέρως καλός.
Μετά υπήρχε ο Σταθάκης από Πεντέλη (που γράψαμε προχτές) ,ένα ακόμα παιδί που κάπου το έχω ξαναδεί,αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ και δύο ψηλοί. . .
Το καλό είναι ότι πήρε ψηλούς ο Παναθηναικούς γιατί δεν υπήρχε κανείς.
Το κακό είναι ότι οι συγκεκριμένοι θα ήταν καλοί για μια ομάδα που θέλει να πάρει το πρωτάθλημα στην Β Εφήβων ,όχι στην Α. . .
Τέλος πάντων,από το ολότελα...ξέρετε τι...
Σε δυο βδομάδες που θα τελειώσει το πανελλήνιο (παίδων) ίσως να έχουμε ακόμα μια προσθήκη. . .
Ποιοι μείνανε λοιπόν από την περσινή ομάδα;
Από τους 2000 νομίζω όλοι(αυτό και αν είναι είδηση!!!!) εκτός του Ψαρρά(βλέπε παρακάτω) ,ενώ από 99ρηδες οι εξής 4:Κουφόπουλος,Κατσούλης,Καλαιτζάκης και Πιλάβιος.
Οι υπόλοιποι(που ήταν κάμποσοι) αποχώρησαν είτε οικειοθελώς,είτε όχι. . .

Μιας και "πήρα φόρα" (sic) τώρα, να πω και για Δούκα τις δυο "σίγουρες" μεταγραφές που έχει ,που είναι οι Στέφανος Ψαρράς(2000ρος από ΠΑΟ) και Αντώνης Μπελεξής(99ρης από ΚΑΠ) ενώ υπάρχουν συζητήσεις για αρκετούς ακόμα παίκτες που δεν θα ήθελα να αναφερθώ .
Προπονητή θα ανακοινώσει καμιά ώρα η ομάδα ή να το κάνω εγώ γιατί βαρέθηκα ; wink.gif

Πάντως,αυτή την στιγμή νο1 φαβορί μου μοιάζει η ΑΕΚ. . .

Να πούμε και δυο μεταγραφές για την (νεοφώτιστη)
Δάφνη Δαφνίου ,όπου με τα χρώματα της θα αγωνιστούν οι 99ρηδες Μέγας και Καρβούνης από Περιστέρι και Ολυ αντίστοιχα.

Και να γράψω και δυο "χύμα" μεταγραφές που'ναι τελειωμένες ,με τον Καραίσκο (2001ρος ) να καταλήγει σε Προμηθέα Πατρών(είχε αποχωρήσει αρκετό καιρό από Όλυ και αφού...περιπλανήθηκε στην ΕΣΚΑ,επέλεξε Πάτρα) ,ενώ ο Μαργέλης(2000ρος στα κλιμάκια) μετακινήθηκε από Ίκαρο στον. . .Μίλωνα(που νομίζω έχει ανέβει στην Α εφήβων όπως και στην παίδων)!

Αυτά τα ολίγα.

Καλό τριήμερο!
mpek
Δυο τρία πράγματα σύντομα: Είχα καιρό να δω τον Στάθη και τον είδα πρόσφατα. Εντυπωσιάστηκα από τα φυσικά του προσόντα και δύναμη. Σίγουρα θα ενισχύσει την ομάδα που θα πάει αλλά δεν είμαι βέβαιος ότι θα "καθαρίσει" εύκολα με αιγάλεω. Παναθηναικός: Ο Αμβράζης από Τρίκαλα έπαιζε ή μπορεί να ήταν ο έφηβος που δεν αναγνώρισες ; Μαργέλης: Εργατικό παιδί με φυσικά προσόντα, δεν έχει δείξει προς το παρόν τις ικανότητες του, χωρίς να φταίει πάντα ο ίδιος. Ελπίζω στον Μίλωνα να έχει τις ευκαιρίες του.
bros
QUOTE (Gkos @ May 21 2016, 13:33 ) *
Εκεί στο Βαρίκας πως πανε τα try outs ? wink.gif
Γιατί μαθαίνω έχετε απώλειεςwink.gif

Στο Βαρικας ξερουν μαλλον τι κανουν και το κανουν καλα....πρεπει να εχουν παρει τον κατα πολυ αλλαγμενο εμφανησιακα 2000 Κοντουδη το περσυνο mvp του Ικαρο,πρεπει να ειναι πλεον 2μετρος θεσεις 1-2-3 ευκολα...δεν διαφημιζετε και προφανως δεν τραβιεται απο ανζεντηδες καλο αυτο.
MAKHS
QUOTE(Flinafim @ Jun 18 2016, 15:19 ) *
Νίκησε στο τρίτο παιχνίδι 100-58.την καπως αδύναμη ´ομως Μόντσα..Σωτηριου 28 Οικονόμου 19..
Ζευγαράς , Σωτηρίου έπαιξαν στο all star game του τουρνουά .....
Gkos

QUOTE (mpek @ Jun 18 2016, 22:37 ) *
Δυο τρία πράγματα σύντομα: Είχα καιρό να δω τον Στάθη και τον είδα πρόσφατα. Εντυπωσιάστηκα από τα φυσικά του προσόντα και δύναμη. Σίγουρα θα ενισχύσει την ομάδα που θα πάει αλλά δεν είμαι βέβαιος ότι θα "καθαρίσει" εύκολα με αιγάλεω. Παναθηναικός: Ο Αμβράζης από Τρίκαλα έπαιζε ή μπορεί να ήταν ο έφηβος που δεν αναγνώρισες ;



Για δελτία δεν έχω ιδέα αν τα έχουν παρει οι του ΓΣΠ...
Δεν τον ξερω τον Αμβραζη φιλε μου και δεν ξερω αν επαιζε...
Θα μπορουσε να ειναι ενας μονο...




QUOTE (bros @ Jun 18 2016, 22:45 ) *
Στο Βαρικας ξερουν μαλλον τι κανουν και το κανουν καλα....πρεπει να εχουν παρει τον κατα πολυ αλλαγμενο εμφανησιακα 2000 Κοντουδη το περσυνο mvp του Ικαρο,πρεπει να ειναι πλεον 2μετρος θεσεις 1-2-3 ευκολα...δεν διαφημιζετε και προφανως δεν τραβιεται απο ανζεντηδες καλο αυτο.


Το ποστ που έκανες quote αναφερόταν στους 2001 του Πανιωνιου που έχει αποχωρήσεις και "πειραζα" τον Polykos.

Σχετικα με Κοντούδη ,ναι αυτός είναι (μάλιστα προχτές κάποιος μου ζητησε να ρωτησω τον Polyko αν αυτοι ρωτησανε Ικαρο πριν παει εκει για προπ ο Κοντουδης) αλλα σορρυ δεν ηταν ο mvp του Ικαρου περυσι.
Ειχε μια καλή χρονιά ,με κακα πλει οφ ...Αυτοwink.gif
bros
QUOTE (Gkos @ Jun 18 2016, 23:51 ) *
Για δελτία δεν έχω ιδέα αν τα έχουν παρει οι του ΓΣΠ...
Δεν τον ξερω τον Αμβραζη φιλε μου και δεν ξερω αν επαιζε...
Θα μπορουσε να ειναι ενας μονο...






Το ποστ που έκανες quote αναφερόταν στους 2001 του Πανιωνιου που έχει αποχωρήσεις και "πειραζα" τον Polykos.

Σχετικα με Κοντούδη ,ναι αυτός είναι (μάλιστα προχτές κάποιος μου ζητησε να ρωτησω τον Polyko αν αυτοι ρωτησανε Ικαρο πριν παει εκει για προπ ο Κοντουδης) αλλα σορρυ δεν ηταν ο mvp του Ικαρου περυσι.
Ειχε μια καλή χρονιά ,με κακα πλει οφ ...Αυτοwink.gif

Μαλλον εσυ ξερεις πιο πολλα απο μπασκετ απο καποιους απο το team του ολυμπιακου που αναφερθηκαν για αυτον και τη χρονια του.
mpek
Για τον νεαρό δεν θα έγραφα κάτι, επειδή όμως το έφερε η κουβέντα μεταφέρω αυτούσιο το ακόλουθο απο δημοσίευση στις 24 φεβρουαρίου 2016 στο http://www.cobrasports.gr/index.php/2013-0...02-24-12-37-45:
"Υπάρχει ήδη έντονο ενδιαφέρον απο μεγάλους συλλόγους για να τον εντάξουν στο δυναμικό τους, ενώ λόγω του οτι η μητέρα του είναι από τη Ρωσία έχει έντονη πίεση απο την ΤΣΣΚΑ, για να τεθεί στην εφηβική της ομάδα απο την επόμενη σεζόν. Το κορυφαίο του χαρακτηριστικό είναι ότι μπορεί να παίξει απο 1-4, δηλαδη point - forward"
Προσωπικά αν είχα γιο και τον πίεζε έντονα τή τσκα, ομολογώ ότι θα ενέδιδα. Που να μπλέξει τώρα με κωνσταντώνη ... biggrin.gif
Gkos
QUOTE (bros @ Jun 19 2016, 10:32 ) *
Μαλλον εσυ ξερεις πιο πολλα απο μπασκετ απο καποιους απο το team του ολυμπιακου που αναφερθηκαν για αυτον και τη χρονια του.


Όχι μάλλον,σίγουραwink.gif
bros
QUOTE (Gkos @ Jun 19 2016, 10:57 ) *
Όχι μάλλον,σίγουραwink.gif

Ααα τοτε πρεπει να κανουμε εκτενη αναφορα σε εσενα και τα προσοντα σου να σε προωθησουμε,τετοιο ταλεντο και να γραφεις μονο εδω μεσα.. biggrin.gif
Γρηγορα μεταγραφη και για σενα laugh.gif
polykos
QUOTE(mpek @ Jun 19 2016, 10:50 ) *
Προσωπικά αν είχα γιο και τον πίεζε έντονα τή τσκα, ομολογώ ότι θα ενέδιδα. Που να μπλέξει τώρα με κωνσταντώνη ... biggrin.gif


Να μπλέξει τώρα με Κωνσταντώνη κι ας πάει μετά στην ΤΣΣΚΑ. Ετσι έγινε με Παπαλουκά χαχαχαχαχαχχαχαχαχα
bros
QUOTE (mpek @ Jun 19 2016, 10:50 ) *
Για τον νεαρό δεν θα έγραφα κάτι, επειδή όμως το έφερε η κουβέντα μεταφέρω αυτούσιο το ακόλουθο απο δημοσίευση στις 24 φεβρουαρίου 2016 στο http://www.cobrasports.gr/index.php/2013-0...02-24-12-37-45:
"Υπάρχει ήδη έντονο ενδιαφέρον απο μεγάλους συλλόγους για να τον εντάξουν στο δυναμικό τους, ενώ λόγω του οτι η μητέρα του είναι από τη Ρωσία έχει έντονη πίεση απο την ΤΣΣΚΑ, για να τεθεί στην εφηβική της ομάδα απο την επόμενη σεζόν. Το κορυφαίο του χαρακτηριστικό είναι ότι μπορεί να παίξει απο 1-4, δηλαδη point - forward"
Προσωπικά αν είχα γιο και τον πίεζε έντονα τή τσκα, ομολογώ ότι θα ενέδιδα. Που να μπλέξει τώρα με κωνσταντώνη ... biggrin.gif


Προς το παρον αφου δεν εχεις γιο και δεν μπορεις να ενδωσεις ασχολεισου με τις ομορφες ειδησουλες που μας δινεις οπως αυτη....πραγματικα εισαι πολυ ψαγμενος για να βρεις κατι τετοιο,για το αρθρο εννοω.

Μια και αναφερεις Κωσταντωνη οταν μιλας για εκεινον προφανως θα αναφερεσε για τις καλυτερες ακαδημιες τουλαχιστων στην Αττικη και χωρις να δινουν δωρα και να ψωνιζουν παιδια. smile.gif

QUOTE (polykos @ Jun 19 2016, 12:42 ) *
Να μπλέξει τώρα με Κωνσταντώνη κι ας πάει μετά στην ΤΣΣΚΑ. Ετσι έγινε με Παπαλουκά χαχαχαχαχαχχαχαχαχα

Μετα το Πανιωνιο ηταν ο Ολυμπιακος και μετα η ΤΣΣΚΑ χαχαχχαχα
Gkos
QUOTE (bros @ Jun 19 2016, 12:41 ) *
Ααα τοτε πρεπει να κανουμε εκτενη αναφορα σε εσενα και τα προσοντα σου να σε προωθησουμε,τετοιο ταλεντο και να γραφεις μονο εδω μεσα.. biggrin.gif
Γρηγορα μεταγραφη και για σενα laugh.gif



Ευχαριστώ για το ειλικρινές ενδιαφέρον,αλλα δεν ενδιαφέρομαι να "προωθηθώ" (πολλώ δε μάλλον στον Ολυμπιακόwink.gif ) !
Μου αρκεί η παρουσία μου εδώ!
Χαρείτε με όσο με έχετε ,γιατί το πανελληνιο στα Τρίκαλα θα είναι το κυκνειο άσμα μου στο κομμάτι των υποδομών στο φόρουμ!
Οριστική απόφαση...
Θα γραφω στα topic της Πανάθας μετάwink.gif

Στο προκείμενο ,ο Μιχάλης είχε μια καλή σεζόν ,με αποκορύφωμα το δίμηνο Νοέμβρη-Δεκέμβρη όπου έπιασε το πικ του και οι εμφανίσεις του είχαν ως αποτέλεσμα να κληθει και στην Εθνική Παμπαίδων τα Χριστούγεννα στην Βούλα.
Απο κει και πέρα η απόδοση του είχε κάμψη και φτασαμε τους ημιτελικούς με Πανιώνιο που βοήθησε ελάχιστα.
Σαν συνέπεια απο Φλεβάρη και μετά ,δεν ξανακλήθηκε καν κλιμάκιο νότου ,σε αντίθεση πχ με Μαργέλη που παρά το σκαμπανεβάσματα της απόδοσης του,καλούταν!

Αν με ρωτάς ,τον θεωρώ καλό παίκτη ,ιδαίτερα ταλαντούχο επιθετικά,που όμως θέλει πολλή δουλειά στην άμυνα(που βασικά δεν είναι θέμα δουλειάς αλλα διαθεσης)!

Υ.γ.
@@@@κιες για ΤΣΣΚΑ οχι σε μένα.
Και επειδη το διαβασα το αρθρο(εχουν ξεχασει να αναφερουν Παπαγο στις πρωην ομάδες του btw) αναρωτιέμαι ποιον λογο ύπαρξης έχει το εν λόγω σαιτ (cobrasports) εκτος απο το να γράφει αστεία άρθρα για καποια παιδιά(έχουμε διαβάσει διάφορα στο παρελθόν) !

Υ.γ.2.
Ότι ηταν ο mvp του Ικαρου εφέτος ,δεν θα το έλεγε ούτε ο πατέρας του πάντως...
Ντάξει τα αλλα είναι προσωπικές απόψεις ,μπορούμε να διαφωνούμε αλλα αυτό δεν επιδέχεται συζήτησης!


Υ.γ.3.
Και ευκαιριας δοθείσης,θα ήθελα να παρακαλέσω να μην δημιουργουν προφίλ γονείς για να "διαφημίσουν" τα παιδιά τους ,ή ακόμα χειρότερα τα ίδια τα παιδιά...
(Δεν εννοω οτι εισαι ο πατερας του παιδιου-μην παρεξηγηθείς)!


Καλη βδομάδα!

giorgos14
Καλησπέρα θα ήθελα όσοι γνωρίζετε 5-10 πραγματάκια παραπάνω να μου κάνατε ένα τοπ5 των παιδιών που είναι γεννημένα το 2001
Gkos
Ψάχνει παίκτες ο Προμηθέας ε; wink.gif
Κοιτα εχετε Βλασιο ,πηρατε και Καραίσκο ,καλά είστε wink.gif wink.gif wink.gif

(Τον πειράζω γιατί είναι Πατρινόςwink.gif )
giorgos14
QUOTE(Gkos @ Jun 19 2016, 21:22 ) *
Ψάχνει παίκτες ο Προμηθέας ε; wink.gif
Κοιτα εχετε Βλασιο ,πηρατε και Καραίσκο ,καλά είστε wink.gif wink.gif wink.gif

(Τον πειράζω γιατί είναι Πατρινός wink.gif )


Με μπερδεύεις με άλλον, δεν ειμαι Πατρινός tongue.gif
polykos
QUOTE(Gkos @ Jun 19 2016, 23:22 ) *
Ψάχνει παίκτες ο Προμηθέας ε; wink.gif
Κοιτα εχετε Βλασιο ,πηρατε και Καραίσκο ,καλά είστε wink.gif wink.gif wink.gif


Παίρνουν κι άλλο απο "πολύ Βορρά"
giorgos14
QUOTE(Gkos @ Jun 19 2016, 20:22 ) *
Ψάχνει παίκτες ο Προμηθέας ε; wink.gif
Κοιτα εχετε Βλασιο ,πηρατε και Καραίσκο ,καλά είστε wink.gif wink.gif wink.gif

(Τον πειράζω γιατί είναι Πατρινός wink.gif )



Και για να σου λύσω την απορία, θα είμαι και εγώ στα Τρίκαλα. Με την Ασπίδα όμως, όχι τον Προμηθέα

QUOTE
Παίρνουν κι άλλο απο "πολύ Βορρά"


Ποιόν;
polykos
QUOTE(giorgos14 @ Jun 20 2016, 00:09 ) *
Και για να σου λύσω την απορία, θα είμαι και εγώ στα Τρίκαλα. Με την Ασπίδα όμως, όχι τον Προμηθέα

Ποιόν;


Α ωραία θα μετακομίσουμε το τοπικ χαχαχαχαχ

Τον δικό σας ψηλό, υποθέτω
giorgos14
QUOTE(polykos @ Jun 19 2016, 21:19 ) *
Α ωραία θα μετακομίσουμε το τοπικ χαχαχαχαχ

Τον δικό σας ψηλό, υποθέτω


Περίεργο πράγμα οι υποθετικές κουβέντες cool.gif
Runt
πολυ καλος ο Κουρτιδης, κι αν οχι στην πρωτη πενταδα, στην πρωτη οκταδα ειναι σιγουρα.
giorgos14
QUOTE(Runt @ Jun 19 2016, 22:32 ) *
πολυ καλος ο Κουρτιδης, κι αν οχι στην πρωτη πενταδα, στην πρωτη οκταδα ειναι σιγουρα.


Πολύ καλός είναι ο μικρός και πολύ δουλευταράς. Φέτος στεκόταν άνετα στις προπονήσεις του αντρικού στη Γ εθνική.
Δεν έκανα την ερώτηση για να ευλογήσω τα γένια μας, απλά ήθελα να ξέρω τι παίζει κυρίως σε Αθήνα που λόγω απόστασης δεν έχουμε επαφή. Από Θεσσ πάνω κάτω ξέρω
bros
QUOTE (Gkos @ Jun 19 2016, 21:35 ) *
Ευχαριστώ για το ειλικρινές ενδιαφέρον,αλλα δεν ενδιαφέρομαι να "προωθηθώ" (πολλώ δε μάλλον στον Ολυμπιακόwink.gif ) !
Μου αρκεί η παρουσία μου εδώ!
Χαρείτε με όσο με έχετε ,γιατί το πανελληνιο στα Τρίκαλα θα είναι το κυκνειο άσμα μου στο κομμάτι των υποδομών στο φόρουμ!
Οριστική απόφαση...
Θα γραφω στα topic της Πανάθας μετάwink.gif

Στο προκείμενο ,ο Μιχάλης είχε μια καλή σεζόν ,με αποκορύφωμα το δίμηνο Νοέμβρη-Δεκέμβρη όπου έπιασε το πικ του και οι εμφανίσεις του είχαν ως αποτέλεσμα να κληθει και στην Εθνική Παμπαίδων τα Χριστούγεννα στην Βούλα.
Απο κει και πέρα η απόδοση του είχε κάμψη και φτασαμε τους ημιτελικούς με Πανιώνιο που βοήθησε ελάχιστα.
Σαν συνέπεια απο Φλεβάρη και μετά ,δεν ξανακλήθηκε καν κλιμάκιο νότου ,σε αντίθεση πχ με Μαργέλη που παρά το σκαμπανεβάσματα της απόδοσης του,καλούταν!

Αν με ρωτάς ,τον θεωρώ καλό παίκτη ,ιδαίτερα ταλαντούχο επιθετικά,που όμως θέλει πολλή δουλειά στην άμυνα(που βασικά δεν είναι θέμα δουλειάς αλλα διαθεσης)!

Υ.γ.
@@@@κιες για ΤΣΣΚΑ οχι σε μένα.
Και επειδη το διαβασα το αρθρο(εχουν ξεχασει να αναφερουν Παπαγο στις πρωην ομάδες του btw) αναρωτιέμαι ποιον λογο ύπαρξης έχει το εν λόγω σαιτ (cobrasports) εκτος απο το να γράφει αστεία άρθρα για καποια παιδιά(έχουμε διαβάσει διάφορα στο παρελθόν) !

Υ.γ.2.
Ότι ηταν ο mvp του Ικαρου εφέτος ,δεν θα το έλεγε ούτε ο πατέρας του πάντως...
Ντάξει τα αλλα είναι προσωπικές απόψεις ,μπορούμε να διαφωνούμε αλλα αυτό δεν επιδέχεται συζήτησης!


Υ.γ.3.
Και ευκαιριας δοθείσης,θα ήθελα να παρακαλέσω να μην δημιουργουν προφίλ γονείς για να "διαφημίσουν" τα παιδιά τους ,ή ακόμα χειρότερα τα ίδια τα παιδιά...
(Δεν εννοω οτι εισαι ο πατερας του παιδιου-μην παρεξηγηθείς)!


Καλη βδομάδα!


Καλη εβδομαδα αυτο που λες ειναι σωστο,μπαμπαδες-προπονητες-μπαμπαδες με κοτερακια που δεν εχουν τι να κανουν ,μπαμπαδες με παιδια στη παιδων που δεν ηταν πουθενα στο χαρτη περυσι και καποιοι αντζεντηδες τριγυριστροκολοτουμπες καλο ειναι να μην γραφουν εδω μεσα.
Περιμενουμε με αγωνια τα ποσταρισματα σου απο το πανελληνιο παιδων μιας και εμεις δεν θα μπορεσουμε να παραβρεθουμε.
bros
[quote name='giorgos14' date='Jun 19 2016, 22:59 ' post='779861']
Καλησπέρα θα ήθελα όσοι γνωρίζετε 5-10 πραγματάκια παραπάνω να μου κάνατε ένα τοπ5 των παιδιών που είναι γεννημένα το 2001


1) Ρογκαβοπουλος
2)Ζευγαρας
3)Κρασακης
4)Κωστοπουλος (2002) εναι στη παμπαιδων.
5)Πετροπουλος.
Μια αποψη απο Αττικη. smile.gif
Runt
Ρογκαβοπουλος 2-3
Τσουμανης 4-5 (μάλλον θα χρειαστεί να κατεβεί μια θέση)
Σωτηριου 4-5
Ζευγαρας 4-5 (μια χαρά 5αρι θα γίνει αρκεί να πάρει κι άλλο υψος)
Βλάσιος 1 (λίγο παραπάνω υψος -1.86 - και θα ειναι οτι κοντινότερο σε Μωραΐτη. So they say)
Σιδηροηλιας 2-3
Κουρτιδης 3-4;
Κλωναρας 2
Πετροπουλος 1-2
Καραγεωργιου 3-4

Μια 10αδα που προκρίνω απο αλλα παιδιά, και λόγω σωματοδομης.
styl.kk
QUOTE(Gkos @ Jun 18 2016, 19:26 ) *
Όπως τα λες φίλε μου,βέβαια ο Όλυ έχει πάει με απουσίες(πχ τον Σέρβο-το ρόστερ που έχει το σαιτ δεν ισχύει) στην Ιτάλια.

Αφού λοιπόν ο Flinafim σας έγραψε για τα τεκταινόμενα στο αγαπημένο (μου) Μιλάνο,άντε να κάνω σεφτέ στις μεταγραφές εφήβων , και να γράψω για κάποιες μετακινήσεις;)

Ξεκίνημα με τον ΓΣΠ ,μιας και χτες είχε το (4το του νομίζω) φιλικό.
Στο Περιστέρι λοιπόν, θα αγωνιστούν την προσεχή σεζόν οι Φωκιων Φωτόπουλος(από ΑΣΕΔ) και Παναγιώτης Στάθης(από το Αιγάλεω).
Αμφότεροι γεννηθέντες το 99,και μέλη του κλιμακίου Νότου της εθνικής εφήβων την τρέχουσα χρονιά,με τον πρώτο να ειναι μελος της περσινής εθνικής παίδων που αγωνίστηκε στην Λιθουανία.

Και τα δυο παιδιά έρχονται να προστεθούν στον ήδη υπάρχοντα δυνατό κορμό της ομάδας με τους 99ρηδες (Μπιμπούδης,Καράμπελας,Ανέστης,Καργιαννης,

�ομπρογιαννης e.t.c ),που μαζί με όσους 2000ρους ανέβουν από το παιδικό(Ιωάννου πχ) κάνουν τους πρίγκηπες της Δυτικής Όχθης να "κλειδώνουν" τα πλει οφ και να περιμένουν να δουν κινήσεις των υπολοιπων ανταγωνιστών (Δούκας,ΑΕΚ και...Παναθηναικοί κατά βάση) έχοντας και τα μάτια ανοιχτά για το κάτι. . . επιπλέον!

Στα του Παναθηναικού τώρα(που ήταν ο αντίπαλος του ΓΣΠ στο φιλικό που έλαβε χώρα εχτές εις την Ολ Σταρ Αρίνα νάμπερ ουάν) τα πράματα είναι λίγο πιο μπερδεμένα . . .
Χτες υπήρχαν 5 νέα πρόσωπα,με το πιο "ηχηρό" να είναι ο Γιάννης Χατζηβέρογλου (2000ρος-τα ξέρετε),όπου μάλιστα ήταν ιδιαιτέρως καλός.
Μετά υπήρχε ο Σταθάκης από Πεντέλη (που γράψαμε προχτές) ,ένα ακόμα παιδί που κάπου το έχω ξαναδεί,αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ και δύο ψηλοί. . .
Το καλό είναι ότι πήρε ψηλούς ο Παναθηναικούς γιατί δεν υπήρχε κανείς.
Το κακό είναι ότι οι συγκεκριμένοι θα ήταν καλοί για μια ομάδα που θέλει να πάρει το πρωτάθλημα στην Β Εφήβων ,όχι στην Α. . .
Τέλος πάντων,από το ολότελα...ξέρετε τι...
Σε δυο βδομάδες που θα τελειώσει το πανελλήνιο (παίδων) ίσως να έχουμε ακόμα μια προσθήκη. . .
Ποιοι μείνανε λοιπόν από την περσινή ομάδα;
Από τους 2000 νομίζω όλοι(αυτό και αν είναι είδηση!!!!) εκτός του Ψαρρά(βλέπε παρακάτω) ,ενώ από 99ρηδες οι εξής 4:Κουφόπουλος,Κατσούλης,Καλαιτζάκης και Πιλάβιος.
Οι υπόλοιποι(που ήταν κάμποσοι) αποχώρησαν είτε οικειοθελώς,είτε όχι. . .

Μιας και "πήρα φόρα" (sic) τώρα, να πω και για Δούκα τις δυο "σίγουρες" μεταγραφές που έχει ,που είναι οι Στέφανος Ψαρράς(2000ρος από ΠΑΟ) και Αντώνης Μπελεξής(99ρης από ΚΑΠ) ενώ υπάρχουν συζητήσεις για αρκετούς ακόμα παίκτες που δεν θα ήθελα να αναφερθώ .
Προπονητή θα ανακοινώσει καμιά ώρα η ομάδα ή να το κάνω εγώ γιατί βαρέθηκα ; ;)

Πάντως,αυτή την στιγμή νο1 φαβορί μου μοιάζει η ΑΕΚ. . .

Να πούμε και δυο μεταγραφές για την (νεοφώτιστη)
Δάφνη Δαφνίου ,όπου με τα χρώματα της θα αγωνιστούν οι 99ρηδες Μέγας και Καρβούνης από Περιστέρι και Ολυ αντίστοιχα.

Και να γράψω και δυο "χύμα" μεταγραφές που'ναι τελειωμένες ,με τον Καραίσκο (2001ρος ) να καταλήγει σε Προμηθέα Πατρών(είχε αποχωρήσει αρκετό καιρό από Όλυ και αφού...περιπλανήθηκε στην ΕΣΚΑ,επέλεξε Πάτρα) ,ενώ ο Μαργέλης(2000ρος στα κλιμάκια) μετακινήθηκε από Ίκαρο στον. . .Μίλωνα(που νομίζω έχει ανέβει στην Α εφήβων όπως και στην παίδων)!

Αυτά τα ολίγα.

Καλό τριήμερο!

Gkos
Φιλε Styl.kk για ποιον λογο παρεθεσες ολο το κειμενο μου χωρις να προσθεσεις τιποτα;;;!

Ξερω ειναι μαματο αλλα ....;

2 φορες το διαβασα μπας και ειχες προσθεσει κατι....

Μιας και ανακοινωθηκε ο Παπαδοπουλος για το εφηβικο του Δουκα(σε λαθος topic το ανεβασε ο polykos-btw πηγα να σου στειλω μηνυμα να σε ευχαριστησω και ελεγε οτι επελεξες να μην λαμβανεις μηνυματα πλεον...! ) να πουμε για μια ακομα μεταγραφη για την ομαδα των εκπαιδευτηριων με τον Καρακατσανη να ακολουθει το ιδιο δρομολογιο με Μπελεξη και να γινεται κατοικος Αμαρουσιου!
Μαζι με τον Στεφανο Ψαρρα που ειχαμε πει,ειναι μια 3αδα που ηταν μαζι προπερσι στο παδικο της ΚΑΠ και ξανασμιγουν στο ΔΑΙΣ φετος!
Ενδιαφερον αν μη τι άλλο!
MAKHS
QUOTE(Gkos @ Jun 24 2016, 15:02 ) *
Φιλε Styl.kk για ποιον λογο παρεθεσες ολο το κειμενο μου χωρις να προσθεσεις τιποτα;;;!

Ξερω ειναι μαματο αλλα ....;

2 φορες το διαβασα μπας και ειχες προσθεσει κατι....

Μιας και ανακοινωθηκε ο Παπαδοπουλος για το εφηβικο του Δουκα(σε λαθος topic το ανεβασε ο polykos-btw πηγα να σου στειλω μηνυμα να σε ευχαριστησω και ελεγε οτι επελεξες να μην λαμβανεις μηνυματα πλεον...! ) να πουμε για μια ακομα μεταγραφη για την ομαδα των εκπαιδευτηριων με τον Καρακατσανη να ακολουθει το ιδιο δρομολογιο με Μπελεξη και να γινεται κατοικος Αμαρουσιου!
Μαζι με τον Στεφανο Ψαρρα που ειχαμε πει,ειναι μια 3αδα που ηταν μαζι προπερσι στο παδικο της ΚΑΠ και ξανασμιγουν στο ΔΑΙΣ φετος!
Ενδιαφερον αν μη τι άλλο!
http://trikalasportiva.gr/ston-ari-o-ilias...ronou-trikalon/
Gkos
Να πω και μια ακομα μεταγραφή για την Α Εφηβων ΕΣΚΑ(υπενθυμίζω γράφω μόνο για τελειωμένες μεταγραφές) με τον Κουτσούγερα να αφήνει την ΑΕΚ για το Μαρούσι,όπου θα συμμετέχει και στην ομάδα του αντρικού που είναι στην Β Εθνική!
Τεταρτη σερι χρονια που αλλάζει ομάδα ο Αντρεας!
storm2
Α Παιδικο: ακουσα οτι στην ολυμπιαδα παπαγου, πηγαν καποιοι παικτες του 2001 απο παο.
Gkos
Σωστά ακούσατε,κάποιοι εκ των κομμένων!
Καλημέρα!
MAKHS
QUOTE(Gkos @ Jun 25 2016, 10:40 ) *
Σωστά ακούσατε,κάποιοι εκ των κομμένων!
Καλημέρα!
Η διοίκηση του ΑΣΠ Προμηθέα καλωσορίζει στην οικογένεια του Συλλόγου τους παρακάτω νεαρούς αθλητές:

τον Νίκο Τσιακμά (γεννηθ. 1999) από τους ΝΕΟΥΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ,

τον Χρήστο Καφέζα (γεννηθ. 2002) από τους ΝΕΟΥΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ,

τον Νίκο Μοίραλη (γεννηθ. 2002) από τον Α.Ο. ΓΛΑΥΚΟ ΠΑΤΡΩΝ.

Ευχαριστεί, επιπλέον, θερμά τις ομάδες των Νέων Έσπερος ΑΟΠΑ και ΑΟ Γλαύκος Πάτρων, από τις οποίες προέρχονται οι ταλαντούχοι νέοι αθλητές, για την άψογη συνεργασία και τη συμβολή τους στην πραγματοποίηση των ανωτέρω κινήσεων.


mpek
Από το www.basket.gr.
43ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα
Παίδων @Τρίκαλα
L I V E Streaming
Btw πως ανοίγουμε καινούριο τοπικ για το πανελλήνιο παίδων ;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.