Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2011-12
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
jhantzop
Α' ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ 2011-12
ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ
ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ


:: Ειδική Προκήρυξη Πρωταθλήματος Α' Κατηγορίας Ανδρών Περιόδου 2011-2012 ::


Σημαντικά στοιχεία της προκήρυξης:
  • Η κλήρωση θα γίνει την Πέμπτη 14 Ιουλίου 2011
  • Η έναρξη του πρωταθλήματος θα γίνει τη Δευτέρα 26 Σεπτεμβρίου 2011
  • Υποχρεωτική συμμετοχή παιδικής ομάδας για τα σωματεία
  • Καταβολή από τα σωματεία, 20 ευρώ για διαιτητή και 10 ευρώ για κριτή, δηλαδή 70 ευρώ ανά αγώνα για το γηπεδούχο σωματείο
  • Για την αγωνιστική περίοδο 2012-13 δεν θα αλλάξει τίποτα όσον αφορά το σύνολο των ομάδων της Α' ΕΣΚΑ (14 ομάδες)
  • Η πρωταθλήτρια ομάδα του ομίλου ανεβαίνει απευθείας στη Γ' Εθνική Κατηγορία και θα υπάρξουν playoffs ανόδου για τις θέσεις 2-5 από τα οποία θα ανέβει άλλη μία ομάδα (Τα αποτελέσματα στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος υπολογίζονται στα playoffs ανόδου και το πλεονέκτημα έδρας κατά τη διάρκεια των playoffs ανόδου παραμένει ως έχει από την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος)
  • Υποβιβάζονται απευθείας στη Β' ΕΣΚΑ οι δύο τελευταίοι του ομίλου και σε περίπτωση που υποβιβασθεί μία ή και περισσότερες ομάδες της ΕΣΚΑ από την Γ' Εθνική Κατηγορία, τότε σε αντιστοιχία αυξάνεται και ο αριθμός των υποβιβαζομένων ομάδων της Α' ΕΣΚΑ
PAPAGOS 13
ε ρε γέλια που θα πέσουνε ειδικά φέτος...
Καλή Αρχή
loufer
QUOTE(PAPAGOS 13 @ Jun 20 2011, 15:34 ) *
ε ρε γέλια που θα πέσουνε ειδικά φέτος...
Καλή Αρχή


Ποιος θα γελάσει? rolleyes.gif
PAPAGOS 13
QUOTE(loufer @ Jun 21 2011, 08:33 ) *
Ποιος θα γελάσει? rolleyes.gif


Άμα τα πούμε αυτά απο τώρα, μετά δεν θα έχει καθόλου σασπενς...
Δεν είναι κρίμα...?? ε? ε? ε? cool.gif

Αυτοί δηλαδή που έχουν ρίξει λαδάκι και κινούν τα "γρανάζια" της Α' ΕΣΚΑ δεν πρέπει να απολαύσουν τα μπάνια του λαού...??
Δεν είναι άδικο να ξέρουν απο ιούνιο μήνα πως φέτος δεν θα μπορέσουν να κάνουν τα "δικά" τους...??

Σας θέλω υπομονετικούς και ανοιχτομάτηδες...

Τα σέβη μας
loufer
QUOTE(PAPAGOS 13 @ Jun 22 2011, 02:00 ) *
Άμα τα πούμε αυτά απο τώρα, μετά δεν θα έχει καθόλου σασπενς...
Δεν είναι κρίμα...?? ε? ε? ε? cool.gif

Αυτοί δηλαδή που έχουν ρίξει λαδάκι και κινούν τα "γρανάζια" της Α' ΕΣΚΑ δεν πρέπει να απολαύσουν τα μπάνια του λαού...??
Δεν είναι άδικο να ξέρουν απο ιούνιο μήνα πως φέτος δεν θα μπορέσουν να κάνουν τα "δικά" τους...??

Σας θέλω υπομονετικούς και ανοιχτομάτηδες...

Τα σέβη μας


ανυπομονώ μέχρι τότε, στο μεταξύ μπορείς να μας πεις και το όνομα του μεγαλοδικηγόρου που σας ξελάσπωσε και μείνατε στην Α?
EAST END
QUOTE(loufer @ Jun 22 2011, 08:14 ) *
ανυπομονώ μέχρι τότε, στο μεταξύ μπορείς να μας πεις και το όνομα του μεγαλοδικηγόρου που σας ξελάσπωσε και μείνατε στην Α?



Κ........................................... ς !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Όπως λεμε Κούγιας ένα πράγμα...χεχεχεχ
taper
QUOTE(loufer @ Jun 22 2011, 08:14 ) *
ανυπομονώ μέχρι τότε, στο μεταξύ μπορείς να μας πεις και το όνομα του μεγαλοδικηγόρου που σας ξελάσπωσε και μείνατε στην Α?


Μεγαλοδικηγόρος δεν είναι....Απλώς ηγέτης smiley.gif ( άμα έχεις ποβλήματα πχ με το δίπλωμα αυτοκινήτου πες μου και θα σας φέρω σε επαφή)
loufer
QUOTE(taper @ Jun 22 2011, 11:45 ) *
Μεγαλοδικηγόρος δεν είναι....Απλώς ηγέτης smiley.gif ( άμα έχεις ποβλήματα πχ με το δίπλωμα αυτοκινήτου πες μου και θα σας φέρω σε επαφή)


Έλα σήμερα από την προπόνηση να σου ρίξω μια φάπα, γιατί ο ξύλινος λόγος της Βουλής που έχεις συνηθίσει δεν περνάει πλέον... και πρόσεχε μη σου κάνουν κανένα ντου οι κατασκηνωτές της πλατείας...
erasitexnis
QUOTE(loufer @ Jun 22 2011, 13:33 ) *
Έλα σήμερα από την προπόνηση να σου ρίξω μια φάπα, γιατί ο ξύλινος λόγος της Βουλής που έχεις συνηθίσει δεν περνάει πλέον... και πρόσεχε μη σου κάνουν κανένα ντου οι κατασκηνωτές της πλατείας...

Είναι ένας αξιοπρεπής δικηγόρος που κάνει καλά τη δουλειά του.
Η μια ομάδα διεκδίκησε να "πάρει" ένα παιχνίδι, που έχασε καθαρά στο γήπεδο, στηριζόμενη σε μια παραβάση κανονισμού που ουδόλως διαμόρφωσε το αποτέλεσμα και
η άλλη ομάδα διεκδίκησε να πάρει πίσω τη νίκη της βασιζόμενη σε μια τυπική παράλειψη/ασάφεια/λάθος στη διαδικασία της ένστασης.

Και οι δύο ομάδες έκαναν ότι νόμιζαν ότι πρέπει για να διαφυλάξουν τα συμφέροντά τους.

Γι αυτό υπάρχει η διαδικασία των ενστάσεων και επίσης η διαδικασία των προσφυγών. Δεν νομίζω ότι υπάρχει κανέναν πρόβλημα.
PAPAGOS 13
Ρε παιδιά την ειρωνεία πειράζει που δεν τη καταλαβαίνω...??
Εσύ ρε ΤΑΠΕΡ τι είσαι?? Πυρηνικός Φυσικός?? Και εσύ loufer είσαι Καθηγητής Πανεπιστημίου/ Πρύτανης/ τι???
Αφήστε τα προσωπικά...
Αλλά σας πονάει και εσάς τελικά που ΔΕΝ μας κλέψανε τη μάγκικη 7η θέση και ΔΕΝ υποβιβαστήκαμε...
taper
QUOTE(PAPAGOS 13 @ Jun 22 2011, 21:11 ) *
Ρε παιδιά την ειρωνεία πειράζει που δεν τη καταλαβαίνω...??
Εσύ ρε ΤΑΠΕΡ τι είσαι?? Πυρηνικός Φυσικός?? Και εσύ loufer είσαι Καθηγητής Πανεπιστημίου/ Πρύτανης/ τι???
Αφήστε τα προσωπικά...
Αλλά σας πονάει και εσάς τελικά που ΔΕΝ μας κλέψανε τη μάγκικη 7η θέση και ΔΕΝ υποβιβαστήκαμε...

Εγώ απλά φίλος του (μεγαλο)δικηγόρου smiley.gif και φίλαθλος του Παπάγου..Απλά την πλάκα μας κάνουμε και το forum τόσο καιρο έχει μια τέτοια λειτουργία. Για αυτό και εσείς χαλαρώστε και διασκεδάστε με την ομάδα σας σε όποια κατηγορία και αν βρίσκετε. Και αν κάποιος είναι εμπαθής δεν χρειάζεται να γινόμαστε και εμείς. Άλλωστε ερασιτεχνικό μπασκετάκι είναι.
emekas
QUOTE(PAPAGOS 13 @ Jun 22 2011, 21:11 ) *
Ρε παιδιά την ειρωνεία πειράζει που δεν τη καταλαβαίνω...??
Εσύ ρε ΤΑΠΕΡ τι είσαι?? Πυρηνικός Φυσικός?? Και εσύ loufer είσαι Καθηγητής Πανεπιστημίου/ Πρύτανης/ τι???
Αφήστε τα προσωπικά...
Αλλά σας πονάει και εσάς τελικά που ΔΕΝ μας κλέψανε τη μάγκικη 7η θέση και ΔΕΝ υποβιβαστήκαμε...


σε ειρωνευονται μαλλον γιατι ολοι ξερουν οτι σας σπρωχνουν σε ολα τα επιπεδα και συ μας το παιζεις και αγανακτισμενος...
PAPAGOS 13
QUOTE(emekas @ Jun 22 2011, 23:20 ) *
σε ειρωνευονται μαλλον γιατι ολοι ξερουν οτι σας σπρωχνουν σε ολα τα επιπεδα και συ μας το παιζεις και αγανακτισμενος...


Φίλτατε εκτίθεσαι...
μάλλον βλέπεις άλλη κατηγορία, άλλες ομάδες, σε άλλη χώρα!!
Αλλά ΟΚ.
Έχεις δίκιο! (μη σου το χαλάσω κιόλας) peace.gif
loufer
QUOTE(PAPAGOS 13 @ Jun 22 2011, 21:11 ) *
Ρε παιδιά την ειρωνεία πειράζει που δεν τη καταλαβαίνω...??
Εσύ ρε ΤΑΠΕΡ τι είσαι?? Πυρηνικός Φυσικός?? Και εσύ loufer είσαι Καθηγητής Πανεπιστημίου/ Πρύτανης/ τι???
Αφήστε τα προσωπικά...
Αλλά σας πονάει και εσάς τελικά που ΔΕΝ μας κλέψανε τη μάγκικη 7η θέση και ΔΕΝ υποβιβαστήκαμε...


Καλημέρα μάγκα, δε μου έκατσε η Πανεπιστημιακή καριέρα, αποφάσισα να ακολουθήσω άλλη επιστήμη, αν μου πεις εσύ με τι ασχολείσαι ευχαρίστως να μοιραστούμε τις γνώσεις μας. Παρακολουθούσα τον Παπάγο από τις θρυλικές εποχές τις Α1 και αισθανόμουν ότι η ομάδα αυτή αντιπροσώπευε και τη γειτονιά μου παρόλο που δε μένω στην περιοχή σου. Και εγώ χάζευα με τον Φορντ και τον Διαμαντό όπως και εσύ φαντάζομαι. Στο λέω για να μη γράψεις ότι είμαι κανένας εμπαθής με την ομάδα σου. Λες και με νοιάζει εμένα αν θα παίζεις του χρόνου Α ή Β ΕΣΚΑ. Αλλά μην εθελοτυφλούμε σε κάποια εξόφθαλμα πράγματα, δεν πάει πολύ καιρός που είχατε ξαναπέσει από την Γ Εθνική και αγοράσατε τη θέση. Πλέον είστε σε ερασιτεχνικό επίπεδο και εδώ προέχει η απόλαυση του παιχνιδιού κάθε εβδομάδα και όχι άλλες πρακτικές.
aionio talento
QUOTE(loufer @ Jun 23 2011, 05:18 ) *
Καλημέρα μάγκα, δε μου έκατσε η Πανεπιστημιακή καριέρα, αποφάσισα να ακολουθήσω άλλη επιστήμη, αν μου πεις εσύ με τι ασχολείσαι ευχαρίστως να μοιραστούμε τις γνώσεις μας. Παρακολουθούσα τον Παπάγο από τις θρυλικές εποχές τις Α1 και αισθανόμουν ότι η ομάδα αυτή αντιπροσώπευε και τη γειτονιά μου παρόλο που δε μένω στην περιοχή σου. Και εγώ χάζευα με τον Φορντ και τον Διαμαντό όπως και εσύ φαντάζομαι. Στο λέω για να μη γράψεις ότι είμαι κανένας εμπαθής με την ομάδα σου. Λες και με νοιάζει εμένα αν θα παίζεις του χρόνου Α ή Β ΕΣΚΑ. Αλλά μην εθελοτυφλούμε σε κάποια εξόφθαλμα πράγματα, δεν πάει πολύ καιρός που είχατε ξαναπέσει από την Γ Εθνική και αγοράσατε τη θέση. Πλέον είστε σε ερασιτεχνικό επίπεδο και εδώ προέχει η απόλαυση του παιχνιδιού κάθε εβδομάδα και όχι άλλες πρακτικές.



Nαι ετσι ειναι την αγορασαμε !!!

Και μαλιστα επειδη οπως γραφουν εδω ολοι οι ''ΓΝΩΣΤΕΣ'' εχουμε τα μεσα και μας ''σπρωχνουν'' παντου

βαλαμε μεσο να διαλυθει ο Γκυζιακος για να παρουμε - αγορασουμε την θεση του τοτε στην Γ Εθνικη !!!!

η παιζει και να βαλαμε τις ''ΑΚΡΕΣ'' μας ( ετσι δεν το λετε εδω στο forum ???) για να πεσει στην γαλλια στα τοπικα η

ΛΙΜΟΖ !!! η φορντιτουτο στην ιταλια το περιστερι στην Α1 και παει λεγοντας !!!!!


Ε ΡΕ ΖΟΡΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΠΑΓΟ !!!!!!!
varabas
Απο athlisi.com
Γ.Σ Κορώπίου: «Επένδυση στο φυτώριο»!

Wednesday, 22 June 2011 17:15
Ο Γιώργος Αλεξίου μίλησε στην «ΑΘΛΗΣΗ» για το νέο πλάνο των ανθρώπων του συλλόγου! Ξεκίνημα από μηδενική βάση!
Μερικές μέρες μετά την εκλογή του στη θέση του Προέδρου του Γ.Σ Κορωπίου, ο Γιώργος Αλεξίου, δε θα μπορούσε παρά να αισθάνεται την ευτυχία για την ανάδειξη του στην συγκεκριμένη θέση! Μαζί, όμως, με το συγκεκριμένο συναίσθημα, ο νέος διοικητικός ηγέτης του συλλόγου από την περιοχή των Μεσογείων… κουβαλάει και τη μεγάλη ευθύνη για την υλοποίηση των στόχων του σωματείου! Ενός σωματείου, το οποίο, σύμφωνα με τον ίδιο, έχει ξεκινήσει να λειτουργεί από μηδενική βάση, με τα στελέχη αυτού να επιδιώκουν την αξιοποίηση των δυνατοτήτων των «γηγενών» αθλητών και αθλητριών του τμήματος! «Εμείς στοχεύουμε στην ισχυροποίηση των υποδομών του Γ.Σ Κορωπίου, προκειμένου σε δύο έτη να αγωνίζονται πολλοί «γηγενείς» αθλητές και αθλήτριες στα τμήμα αυτού! Αυτή, άλλωστε, ήταν και η απόφαση των μελών της πρόσφατης Γενικής Συνέλευσης!», ήταν τα πρώτα λόγια του κ. Αλεξίου στην «ΑΘΛΗΣΗ», πριν λίγη ώρα, ο οποίος πρόσθεσε στην συνέχεια: «Εμείς έχουμε ορίσει επιτροπές για κάθε αγωνιστικό τμήμα του Γ.Σ Κορωπίου, οι οποίες έχουν αναλάβει την ευθύνη των εκάστοτε συγκροτημάτων! Για παράδειγμα, τα τμήματα μπάσκετ θα βρίσκονται υπό την αιγίδα των παραγόντων, Ανδρέα Κωνστάντου και Παναγιώτη Πολίτη! Ακόμα, η απόφαση των μελών της Γενικής Συνέλευσης αναφέρει πως η νέα διοικούσα επιτροπή του Γ.Σ Κορωπίου ξεκινάει τη λειτουργία όλων των ομάδων αυτού από μηδενική βάση! Αυτό σημαίνει πως οποιαδήποτε οφειλή, η οποία είναι αναγνωρισμένη μέσω παραστατικών στοιχείων και δεν αφορά τη χρήση στην οποία διοικούμε εμείς, θα καλυφθεί μετά την ολοκλήρωση της επόμενης Γενικής Συνέλευσης! Αυτή είναι προγραμματισμένη για τις τελευταίες μέρες του προσεχούς Σεπτέμβρη και τότε θα ξεκινήσει η κάλυψη των οφειλών προς αθλητές, προπονητές και τρίτους!», κατέληξε ο κ. Αλεξίου!


Μαθήματα παραγοντισμού από τους μετρ του είδους τα τελευταία χρόνια.
Δηλαδή σε όποιους χρωστάνε θα δρομολογιθεί η διαδικασία εξόφλησής τους τον Οκτώβριο και φυσικά μόνο σ΄ αυτούς που έχουν συμφωνητικά στα χέρια τους, που εκτός του γάτου Δρακόπουλου δεν παίζει να έχει κανείς άλλος.
Και φυσικά με δόσεις. Εφόσον δεν έχουν τώρα ποιόν περιμένουν να τους φέρει τον θείο από την Αμερική;
Εκτός και αν περιμένουν καμιά κληρονομιά.


Απο www.markopoulobasket.gr
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
23 Ιουνίου 2011
Παρά την προ εβδομάδας δέσμευσή τους πως θα βρίσκονται μαζί μας και την επόμενη αγωνιστική περίοδο τα αδέλφια Σπίγγος Ανδρέας και Σπίγγος Σπύρος θα πάρουν και πάλι μέρος στο πρωτάθλημα της Α ΕΣΚΑ αλλά σε αντίπαλο στρατόπεδο μιας και θα αγωνιστούν στον Αργοναύτη Ραφήνας.
Τους ευχόμαστε καλή επιτυχία>>


Χάσανε μέχρι τώρα: Τρικαλιώτη, Καλφαγιάννη, Τσίρο, Σπίγγο Α, Σπίγγο Σ.
Δεν τους βλέπω καλά εκεί στα Μεσόγεια. Πρέπει να τραβάνε μεγάλο ζόρι. Εκτός και αν κάνει την έκπληξη ο Αργοναύτης που με τις τρομερές μεταγραφές των περσινών αναπληρωματικών παικτών του Μαρκοπούλου ξανακερδίσει την θέση του στην Γ Εθνική.
ΔΑΣΑΛ νέκρα
Άρης πίκρα
Άγιος Θωμάς …………………………
Ηράκλειο από το typhonas.blogspot.com φαίνεται πως κάτι κινείται (Χασαπόπουλος, Ασημένιος, Καλφόπουλος,Νικολαιδης κλπ) αλλά μία από τα ίδια
Παπάγος τελικά μείνανε αλλά τώρα τι γίνεται που χρειάζονται παίκτες;
Σπόρτιγκ όπως διαβάζω στην athlisi ότι κάθε μέρα φεύγει και ένας
Χαλάνδρι – Ζωγράφου – Γαλάτσι & Απόλλωνας έρχονται με κεκτιμένη ταχύτητα αλλά και με καλές ομάδες που θα παλέψουν για την σωτηρία τους με πολλές ελπίδες.

Μάλλον ήρθε η ώρα της Πεντέλης. Με μεγάλο μπάτζετ (αν μπορέσει να τα δώσει) για την εποχή, είναι η μόνη που ανακοίνωσε νωρίς το ρόστερ της που χαρακτηρίζεται από την πληρότητα του σε όλες της θέσεις με αξιόλογους παίκτες. Αν αποτύχει και φέτος πρέπει απλά να ασχοληθούν με άλλο άθλημα.
Οι υπόλοιπες ομάδες πάνε να την βγάλουνε με ότι περισσέψει την τελευταία ώρα όπου και προβλέπεται να υπάρχει πολλή μεγάλη προσφορά μιας και οι παίκτες περιμένουν και αυτοί την τελευταία ώρα να ανοίξουν, πάνω στην απελπισία των παραγόντων, τα ταμεία των ομάδων που μέσα όμως δεν έχουν χρήματα ούτε να αγοραστούν νερά για προπόνηση.
Φιλική συμβουλή προς τους παίκτες: Σ΄ αυτά που θα συμφωνήσετε αφαιρέστε το 60% και θα έχετε το ακριβές ποσό που ΊΣΩΣ θα πάρετε στην καλύτερη περίπτωση την επόμενη χρονιά. Αυτό γιατί ακούω κάτι για 500€, 600€, 700€ τον μήνα και θέλω να σας προετοιμάσω ψυχολογικά μιας και υποκύπτετε κάθε χρόνο στα ίδια λάθη.
ΑΠΟ ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤΑΚΙ Σ΄ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ. ΧΩΝΕΨΤΕ ΤΟ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΤΟ ΔΩΣΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΟΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ.

loufer
QUOTE(varabas @ Jun 27 2011, 10:53 ) *
Φιλική συμβουλή προς τους παίκτες: Σ΄ αυτά που θα συμφωνήσετε αφαιρέστε το 60% και θα έχετε το ακριβές ποσό που ΊΣΩΣ θα πάρετε στην καλύτερη περίπτωση την επόμενη χρονιά. Αυτό γιατί ακούω κάτι για 500€, 600€, 700€ τον μήνα και θέλω να σας προετοιμάσω ψυχολογικά μιας και υποκύπτετε κάθε χρόνο στα ίδια λάθη.
ΑΠΟ ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤΑΚΙ Σ΄ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ. ΧΩΝΕΨΤΕ ΤΟ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΤΟ ΔΩΣΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΟΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ.


77.gif 77.gif 56.gif 56.gif 41.gif 41.gif
dion
QUOTE(varabas @ Jun 27 2011, 10:53 ) *
Μάλλον ήρθε η ώρα της Πεντέλης. Με μεγάλο μπάτζετ (αν μπορέσει να τα δώσει) για την εποχή, είναι η μόνη που ανακοίνωσε νωρίς το ρόστερ της που χαρακτηρίζεται από την πληρότητα του σε όλες της θέσεις με αξιόλογους παίκτες. Αν αποτύχει και φέτος πρέπει απλά να ασχοληθούν με άλλο άθλημα.


Δηλαδη τι εννοεις μεγαλο μπατζετ? Εγω ξερω το αντιθετο. Μειωμενο σημαντικα και διασφαλισμενο απο πολλες μικρες χορηγιες.Και γιατι ειναι το φαβορι?Θα δεις οτι ολες οι ομαδες στο τελος θα ενισχυθουν.
varabas
QUOTE(dion @ Jul 1 2011, 07:15 ) *
Δηλαδη τι εννοεις μεγαλο μπατζετ? Εγω ξερω το αντιθετο. Μειωμενο σημαντικα και διασφαλισμενο απο πολλες μικρες χορηγιες.Και γιατι ειναι το φαβορι?Θα δεις οτι ολες οι ομαδες στο τελος θα ενισχυθουν.

Δηλαδή ο Κανταρτζής , ο Τσόπης, ο Δρακάκης θεωρούνται φτηνοί στην αγορά;
Βάλε ενα λογικό ποσό που θεωρείς πωσ πρέπαι να πάρουν, πρόσθεσε και άλλο ενα για τους υπολοίπους, άλλο ενα για τον προπονητή και νομίζω πως θα καταλάβεις τι εννοώ.
Μειωμένο είναι το μπάτζετ σε σχέση με πέρυσι, οχι σε σχέση με των άλλων ομάδων φέτος
Δεν ξέρω αν οι άλλες ομάδες στο τέλος ενισχυθούν, τώρα όμως η κατάσταση έχει όπως την περιγράφω και δεν είναι κακό να είσαι φαβορί νομίζω. Αν θέλετε να αποποιηθήτε τον τίτλο αυτό δικαίωμά σας. Δεν το έγραψα με κακία αλλά με σεβασμό για την Πεντέλη.
St3lios11
Ρε παιδιά,ακόμα να ξεκινήσει η χρονιά ........ Προσπαθείστε να ηρεμήσετε για να απολαύστε τις διακοπές σας!!
Τελευταία εβδομάδα προπονήσεων με 2 φιλικά στο πρόγραμμα!!!

Άντε και καλό καλοκαίρι σε όλους!!!!!

Όσο για σενα loufer......τι να πω???? ότι και να πω είναι λίγο...... wos_sport3.gif laugh.gif happy.gif
loufer
Καλημέρα σε όλους. Για όποιον ενδιαφέρεται, τώρα που τελειώνει η μεταβατική περίοδος, διεξάγεται ένα τουρνουά 3on3. Παραθέτω το link.

http://3on3streethoops.gr/

wos_sport5.gif wos_sport5.gif wos_sport5.gif

Jabar
QUOTE(loufer @ Jul 5 2011, 08:19 ) *
Καλημέρα σε όλους. Για όποιον ενδιαφέρεται, τώρα που τελειώνει η μεταβατική περίοδος, διεξάγεται ένα τουρνουά 3on3. Παραθέτω το link.

http://3on3streethoops.gr/

wos_sport5.gif wos_sport5.gif wos_sport5.gif

Την διοργάνωση την τρέχουν παιδιά με αγάπη για το Μπάσκετ όπως ο Στεφανής που έπαιξε τρία χρόνια στο Χολαργό,ο Τσομώκος που πέρασε από Γέρακα και φέτος ήταν στα Μελίσσια και έχω τη γνώμη ότι θα έχει ενδιαφέρον.Όσοι πιστοί προσέλθετε.
jhantzop

1η αγωνιστική - Δευτέρα 26 Σεπτεμβρίου 2011
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ
ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΑΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ


HighLow
QUOTE(jhantzop @ Jul 15 2011, 00:24 ) *
1η αγωνιστική - Δευτέρα 26 Σεπτεμβρίου 2011
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ
ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΑΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ



Μεγάλη 'σφαγή' στη γειτονιά του μπάσκετ (ΠΑΤΗΣΙΑ) φέτος... Στην Α' ΕΣΚΑ και ΣΠΟΡΤΙΓΚ, και ΑΠΟΛΛΩΝ και ΓΑΛΑΤΣΙ...!!!
Προβλέπονται ομηρικές μάχες...!!!
Καλό πρωτάθλημα σε όλους!

41.gif 41.gif 41.gif
Papaki11
Τι θα μας πει φέτος η Α ΕΣΚΑ; Περιμένω σχόλια για τις ομάδες και τις μεταγραφικές τους κινήσεις απο αυτούς που ξέρουν...

Thnx...
dion
QUOTE(varabas @ Jun 27 2011, 10:53 ) *
Απο athlisi.com
Γ.Σ Κορώπίου: «Επένδυση στο φυτώριο»!

Wednesday, 22 June 2011 17:15
Ο Γιώργος Αλεξίου μίλησε στην «ΑΘΛΗΣΗ» για το νέο πλάνο των ανθρώπων του συλλόγου! Ξεκίνημα από μηδενική βάση!
Μερικές μέρες μετά την εκλογή του στη θέση του Προέδρου του Γ.Σ Κορωπίου, ο Γιώργος Αλεξίου, δε θα μπορούσε παρά να αισθάνεται την ευτυχία για την ανάδειξη του στην συγκεκριμένη θέση! Μαζί, όμως, με το συγκεκριμένο συναίσθημα, ο νέος διοικητικός ηγέτης του συλλόγου από την περιοχή των Μεσογείων… κουβαλάει και τη μεγάλη ευθύνη για την υλοποίηση των στόχων του σωματείου! Ενός σωματείου, το οποίο, σύμφωνα με τον ίδιο, έχει ξεκινήσει να λειτουργεί από μηδενική βάση, με τα στελέχη αυτού να επιδιώκουν την αξιοποίηση των δυνατοτήτων των «γηγενών» αθλητών και αθλητριών του τμήματος! «Εμείς στοχεύουμε στην ισχυροποίηση των υποδομών του Γ.Σ Κορωπίου, προκειμένου σε δύο έτη να αγωνίζονται πολλοί «γηγενείς» αθλητές και αθλήτριες στα τμήμα αυτού! Αυτή, άλλωστε, ήταν και η απόφαση των μελών της πρόσφατης Γενικής Συνέλευσης!», ήταν τα πρώτα λόγια του κ. Αλεξίου στην «ΑΘΛΗΣΗ», πριν λίγη ώρα, ο οποίος πρόσθεσε στην συνέχεια: «Εμείς έχουμε ορίσει επιτροπές για κάθε αγωνιστικό τμήμα του Γ.Σ Κορωπίου, οι οποίες έχουν αναλάβει την ευθύνη των εκάστοτε συγκροτημάτων! Για παράδειγμα, τα τμήματα μπάσκετ θα βρίσκονται υπό την αιγίδα των παραγόντων, Ανδρέα Κωνστάντου και Παναγιώτη Πολίτη! Ακόμα, η απόφαση των μελών της Γενικής Συνέλευσης αναφέρει πως η νέα διοικούσα επιτροπή του Γ.Σ Κορωπίου ξεκινάει τη λειτουργία όλων των ομάδων αυτού από μηδενική βάση! Αυτό σημαίνει πως οποιαδήποτε οφειλή, η οποία είναι αναγνωρισμένη μέσω παραστατικών στοιχείων και δεν αφορά τη χρήση στην οποία διοικούμε εμείς, θα καλυφθεί μετά την ολοκλήρωση της επόμενης Γενικής Συνέλευσης! Αυτή είναι προγραμματισμένη για τις τελευταίες μέρες του προσεχούς Σεπτέμβρη και τότε θα ξεκινήσει η κάλυψη των οφειλών προς αθλητές, προπονητές και τρίτους!», κατέληξε ο κ. Αλεξίου!


Μαθήματα παραγοντισμού από τους μετρ του είδους τα τελευταία χρόνια.
Δηλαδή σε όποιους χρωστάνε θα δρομολογιθεί η διαδικασία εξόφλησής τους τον Οκτώβριο και φυσικά μόνο σ΄ αυτούς που έχουν συμφωνητικά στα χέρια τους, που εκτός του γάτου Δρακόπουλου δεν παίζει να έχει κανείς άλλος.
Και φυσικά με δόσεις. Εφόσον δεν έχουν τώρα ποιόν περιμένουν να τους φέρει τον θείο από την Αμερική;
Εκτός και αν περιμένουν καμιά κληρονομιά.


Απο www.markopoulobasket.gr
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
23 Ιουνίου 2011
Παρά την προ εβδομάδας δέσμευσή τους πως θα βρίσκονται μαζί μας και την επόμενη αγωνιστική περίοδο τα αδέλφια Σπίγγος Ανδρέας και Σπίγγος Σπύρος θα πάρουν και πάλι μέρος στο πρωτάθλημα της Α ΕΣΚΑ αλλά σε αντίπαλο στρατόπεδο μιας και θα αγωνιστούν στον Αργοναύτη Ραφήνας.
Τους ευχόμαστε καλή επιτυχία>>


Χάσανε μέχρι τώρα: Τρικαλιώτη, Καλφαγιάννη, Τσίρο, Σπίγγο Α, Σπίγγο Σ.
Δεν τους βλέπω καλά εκεί στα Μεσόγεια. Πρέπει να τραβάνε μεγάλο ζόρι. Εκτός και αν κάνει την έκπληξη ο Αργοναύτης που με τις τρομερές μεταγραφές των περσινών αναπληρωματικών παικτών του Μαρκοπούλου ξανακερδίσει την θέση του στην Γ Εθνική.
ΔΑΣΑΛ νέκρα
Άρης πίκρα
Άγιος Θωμάς …………………………
Ηράκλειο από το typhonas.blogspot.com φαίνεται πως κάτι κινείται (Χασαπόπουλος, Ασημένιος, Καλφόπουλος,Νικολαιδης κλπ) αλλά μία από τα ίδια
Παπάγος τελικά μείνανε αλλά τώρα τι γίνεται που χρειάζονται παίκτες;
Σπόρτιγκ όπως διαβάζω στην athlisi ότι κάθε μέρα φεύγει και ένας
Χαλάνδρι – Ζωγράφου – Γαλάτσι & Απόλλωνας έρχονται με κεκτιμένη ταχύτητα αλλά και με καλές ομάδες που θα παλέψουν για την σωτηρία τους με πολλές ελπίδες.

Μάλλον ήρθε η ώρα της Πεντέλης. Με μεγάλο μπάτζετ (αν μπορέσει να τα δώσει) για την εποχή, είναι η μόνη που ανακοίνωσε νωρίς το ρόστερ της που χαρακτηρίζεται από την πληρότητα του σε όλες της θέσεις με αξιόλογους παίκτες. Αν αποτύχει και φέτος πρέπει απλά να ασχοληθούν με άλλο άθλημα.
Οι υπόλοιπες ομάδες πάνε να την βγάλουνε με ότι περισσέψει την τελευταία ώρα όπου και προβλέπεται να υπάρχει πολλή μεγάλη προσφορά μιας και οι παίκτες περιμένουν και αυτοί την τελευταία ώρα να ανοίξουν, πάνω στην απελπισία των παραγόντων, τα ταμεία των ομάδων που μέσα όμως δεν έχουν χρήματα ούτε να αγοραστούν νερά για προπόνηση.
Φιλική συμβουλή προς τους παίκτες: Σ΄ αυτά που θα συμφωνήσετε αφαιρέστε το 60% και θα έχετε το ακριβές ποσό που ΊΣΩΣ θα πάρετε στην καλύτερη περίπτωση την επόμενη χρονιά. Αυτό γιατί ακούω κάτι για 500€, 600€, 700€ τον μήνα και θέλω να σας προετοιμάσω ψυχολογικά μιας και υποκύπτετε κάθε χρόνο στα ίδια λάθη.
ΑΠΟ ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤΑΚΙ Σ΄ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ. ΧΩΝΕΨΤΕ ΤΟ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΤΟ ΔΩΣΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΟΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ.

Αγαπητε varabas μαλλον βιαστηκες να βγαλεις συμπερασματα για τα ροστερ των ομαδων και την ευκολη ανοδο της ΠΕΝΤΕΛΗΣ . Απ οτι ειδες πολλες ομαδες ενισχυθηκαν σημαντικα διεθετοντας μεγαλα μπατζετ. Προσωπικα πιστευω στα λογια. Εδω υπαρχει πλεον μεγαλο θεμα για την ευκολια που πειθονται οι παικτες και μαλιστα απο ομαδες που στο παρελθον τους κρεμασαν οικονομικα.Αυτο πραγματικα δεν το καταλαβαινω.
Πιστευω οτι ολα θα κριθουν απο την αξιοπιστια των ομαδων και απο την ανοχη των παικτων . γιατι δεν υπαρχει καμμια περιπτωση να πληρωθουν πανω απο τρεις μηνες. Μοναδικη εξαιρεση ισως θα ειναι η ΠΕΝΤΕΛΗ.
Μετα τα Χριστουγεννα οποιος αντεξει.Παντως εγω θεωρω φαβορι το ΚΟΡΩΠΙ γιατι οι παραγοντες του βρισκουν τον τροπο να κουμανταρουν τους παικτες τους και οχι μονο.
sporting b.c.
Πφφ είναι ΣΟΚ αυτή η κατηγορία(πρώτη φορά στην ιστορία μας), η ημέρα, οι αντίπαλοι... Αν συνεχίσουμε με την ορμή του περασμένου δεύτερου γύρου θα πάμε καλά...
sporting b.c.
Ξέρει κάποιος αν θα συνεχιστεί η τηλεοπτική κάλυψη από το Sport TV ;
daglas
QUOTE(sporting b.c. @ Aug 21 2011, 13:17 ) *
Ξέρει κάποιος αν θα συνεχιστεί η τηλεοπτική κάλυψη από το Sport TV ;

Επειδή όπως λες - είναι Πφφ είναι ΣΟΚ αυτή κατηγορία(πρώτη φορά στην ιστορία μας), η ημέρα, οι αντίπαλοι… - δεν δικαιούσαι να ρωτάς για τηλεοπτική κάλυψη αυτής της κολοκατηγορίας. Καλύτερα να μήν υπάρχουν ντοκουμέντα για το σύντομο πέρασμά σας απο απο αυτή τη σιχαμερή κατηγορία. Περίμενε να ξαναφτάσεις Α1 για να σε καλύψει το ESPN.
Αν σας ενοχλεί τόσο η κατηγορία αυτή στην οποία μόνοι σας καταφέρατε να βρεθείτε προτείνω να γράφετε για ότι σας αφορά στα Post της Α1-Α2 για να είμαστε όλοι ικανοποιημένοι.
Και για να σου μιλήσω τώρα σοβαρά ελπίζω να σεβαστείτε το όνομα που φέρετε (και αυτό θα γίνει αν σεβαστείτε πρώτα την κατηγορία και της ομάδες – αθλητές – παράγοντες που την αποτελούν). Προσωπική μου άποψη είναι πως έχετε την καλύτερη ίσως ομάδα αλλά τέτοιες έχουν περάσει πολλές από την Α ΕΣΚΑ χωρίς να τις θυμάται κανείς. Και ο Παπάγου τέτοια εποχή για επάνοδο στις Εθνικές κατηγορίες μίλαγε αλλά παραλίγο σήμερα να παίζει Β ΕΣΚΑ.
ΛΙΓΟΣ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ
sporting b.c.
Φυσικά και υπάρχει σεβασμός daglas... Δεν υπάρχει απαξίωση για την κατηγορία, την ημέρα και τους αντιπάλους. Είναι ρεαλιστικά ΣΟΚ να αγωνίζεσαι για πρώτη φορά σε τόσο διαφορετικές συνθήκες ! Είναι πρώτη φορά που αντιμετωπίζουμε σχεδόν όλους τους φετινούς αντιπάλους, σε πρωτόγνωρη μέρα και ώρα κι όλα αυτά στο ιδιαίτερα ανταγωνιστικό πρωτάθλημα της Ά ΕΣΚΑ.
daglas
QUOTE(papagos team @ Aug 24 2011, 12:14 ) *
re paidia min treleneste oloi sevonte tin terastia katigoria tis a eska !!!!alla katalabenw kai ton filo apo to sporting !!!!

Τον φίλο από το Σπόρτιγκ μην τον κλαίς γιατί έδειξε αμέσως τον σεβασμό στην terastia αυτή κατηγορία διευκρινίζοντας χωρίς να προσβάλει κανέναν με τα γραφόμενα του και η επάνοδός του στις Εθνικές κατηγορίες είναι θέμα χρόνου.
Εσείς εκεί στον Παπάγου ή όλοι από το ίδιο καλούπι βγαίνετε που αμφιβάλω ή όλοι εδώ μέσα που γράφετε με τόσο φανατισμό το πιθανότερο είναι να έχετε στην αστυνομική ταυτότητα το ίδιο επίθετο. Τελικά αυτή η terastia κατηγορία σας έπεσε λίγο βαριά αλλά μην τα παρατάτε θα την χωνέψετε σε 3-4 χρόνια αν δεν πάτε σε πιό terastia γιατί εχθρός του καλού είναι το καλύτερο. Συνεχίστε να φέρεστε σαν ξεπεσμένοι αριστοκράτες και σε λίγο καιρό θα προκαλείτε τον οίκτο όλων.
dion
Θα εχει πολυ πλακα φετος με τους ξεπεσμενους γιγαντες icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
sporting b.c.
Δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλεύεται ;
The Grey
Μη στεναχωριέστε για τους γίγαντες αυτοί τουλάχιστον έχουν δει δόξες, πολλοί θα ήθελαν να έχουν στα όποια γραφεία των ομάδων τους συλλογές που έχουν οι γίγαντες.
DORIAN
QUOTE(sporting b.c. @ Aug 26 2011, 19:07 ) *
Δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλεύεται ;


Αγαπητε μου η δρυς επεσε πολυ νωριτερα αλλα εσεις δεν το καταλαβατε.

Δηλαδη γιατι θεωρεις πτωση τον υποβιβασμο σας απο την Γ Εθνικη στην Α ΕΣΚΑ και οχι την κατρακυλα σας απο την Α ΕΘΝΙΚΗ?

Ο SPORTING εχει πολυ μεγαλη ιστορια που κανεις δεν μπορει να την διαγραψει.

Ομως οι οπαδοι του θα πρεπει να μαθουν να σεβονται και την μικροτερη εστω ιστορια των αντιπαλων τους και να μαθουν να ζουν στο νεο περιβαλλον τους που ειναι πολυ ανταγωνιστικο και σε αρκετα υψηλο επιπεδο.

Θα παρακολουθησετε πολυ καλα παιχνιδια καποια μαλιστα πολυ πιο δυνατα απο αυτα που παιξατε στην Γ ΕΘΝΙΚΗ.
sporting b.c.
και βέβαια το κακό δεν έγινε τώρα... από το καλοκαίρι του 2007 και την άνοδο στην Α1 με τη φούσκα του Δρόσου δεν έμεινε τίποτα... κι όλα αυτά που περνάμε είναι δύσκολα γιατί ζήσαμε μεταξύ άλλων και τα παρακάτω...


dion
QUOTE(papagos team @ Aug 30 2011, 11:23 ) *
tote i A1 itan tromeri !!!respect sporting !!


Προβλεπω συνεργασια ΠΑΠΑΓΟΥ- SPORTING και ανοδο και των δυο στην Γ ΕΘΝΙΚΗ.
Τι να σου κανουν οι ομαδουλες της Α ΕΣΚΑ ?
Θα χανουν ευκολα απο τις φανελες.








papagos team
rassed
QUOTE (papagos team @ Sep 5 2011, 11:25 ) *


Αυτό το post έχει τόση σχέση με την Α' ΕΣΚΑ όση και το επόμενο με την Δ' ΕΣΚΑ
offtopic.gif

Όπως λέει και ο ποιητής:

ΔΥΣΤΥΧΗΣ! ΠΑΡΗΓΟΡΙΑ
ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΕΜΕΝΕ ΝΑ ΛΕΣ
ΠΕΡΑΣΜΕΝΑ ΜΕΓΑΛΕΙΑ
ΚΑΙ ΔΙΗΓΩΝΤΑΣ ΤΑ ΝΑ ΚΛΑΙΣ!
sporting b.c.
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 74-59

σε σημερινό φιλικό
DORIAN
Σε φιλικο την Κυριακη μεπολυ δυναμη και παθος και απο τις δυο ομαδες ΠΕΝΤΕΛΗ-ΙΛΙΟΝ 76-75
leonkalf
Σε χθεσινό φιλικό επίσης Φάρος Κερατσ. - Παπάγος 72-57.

Καλό τεστ και για τις 2 ομάδες, έγινε ένα καλό προπονητικό παιχνίδι χρήσιμο και για τους 2.
rassed
QUOTE (leonkalf @ Sep 12 2011, 10:18 ) *
Σε χθεσινό φιλικό επίσης Φάρος Κερατσ. - Παπάγος 72-57.

Καλό τεστ και για τις 2 ομάδες, έγινε ένα καλό προπονητικό παιχνίδι χρήσιμο και για τους 2.


Ο Φάρος Κερατσινίου σε ποια κατηγορία παίζει, γνωρίζει κανείς;
sporting b.c.
Α ΕΣΚΑΝΑ
aionio talento
QUOTE(leonkalf @ Sep 12 2011, 07:18 ) *
Σε χθεσινό φιλικό επίσης Φάρος Κερατσ. - Παπάγος 72-57.

Καλό τεστ και για τις 2 ομάδες, έγινε ένα καλό προπονητικό παιχνίδι χρήσιμο και για τους 2.



πολυ καλη ομαδα ο φαρος !

θεωρω ( αν και δεν ξερω ) την κατηγορια τους ΑΠΙ8ΑΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣΕΙ !!
dion
QUOTE(DORIAN @ Sep 12 2011, 08:37 ) *
Σε φιλικο την Κυριακη μεπολυ δυναμη και παθος και απο τις δυο ομαδες ΠΕΝΤΕΛΗ-ΙΛΙΟΝ 76-75


Παρα τη νικη της ΠΕΝΤΕΛΗΣ το ΙΛΙΟΝ με εντυπωσιασε . Πολυ καλοι παικτες με βαθος παγκου και πολυ καλος προπονητης,πολυ καλο Μπασκετ.
nikolasec
QUOTE(aionio talento @ Jun 17 2011, 10:59 ) *
Τον Α.Σ. ΠΑΠΑΓΟΥ τον ξερεις - γνωριζεις ΟΣΟ ΚΑΙ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ !!!!

Τα υπολοιπα σε κανενα νυκτερινο σχολειο !!! ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ . . .

Ο οποιοσδηποτε εχει δικαιωμα στην μαθηση !!!



QUOTE(aionio talento @ Sep 12 2011, 15:20 ) *
πολυ καλη ομαδα ο φαρος !

θεωρω ( αν και δεν ξερω ) την κατηγορια τους ΑΠΙ8ΑΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣΕΙ !!


Αν παραλείψουμε την δευτερεύουσα πρόταση (η οποία είναι στην παρένθεση) και διορθώσουμε το ατονικό σύστημα, μένει το εξής:
Θεωρώ την κατηγορία τους ΑΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣΕΙ!!
Τι ακριβώς θέλεις να πεις σε απλά ελληνικά;
Να υπενθυμίσω ότι τα κύρια ονόματα (Φάρος) αρχίζουν με κεφαλαίο!
Μην κάνεις λοιπόν υποδείξεις, εάν δεν γνωρίζεις καλά κάποιο αντικείμενο!
Διάβασε και την υπογραφή μου, θα σε βοηθήσει!
Jabar
Κανονισμός 3:
Το ύφος του κάθε μηνύματος οφείλει να γράφεται σε κόσμια πλαίσια χωρίς προσβολές, ειρωνείες και προκλήσεις προς τα μέλη του φόρουμ και δημόσια πρόσωπα, και γενικώς με τρόπο που δεν πρόκειται να πυροδοτήσει διαμάχες.





Σας παρακαλώ να σέβεστε τους κανονισμούς. Απευθύνομαι και στους δύο. Σας παρακαλώ να λείψουν οι αναφορές σε ορθογραφίες και οι αντεγκλήσεις.Δεν παίζει ρόλο ποιος το ξεκινά, δεν συνάδει με το κλίμα που θέλουμε να υπάρχει εδώ.

Ο Φάρος είναι ομάδα Α ΕΣΚΑΝΑ με πολύ καλό υλικό,στους 2-3 διεκδικητές της ανόδου και κατά την γνώμη μου πρώτο φαβορί.Πέρυσι έφτασε πολύ κοντά σε αυτή και φέτος έγιναν καλές και προσεκτικές κινήσεις, δείχνοντας συνέχεια και συνέπεια διοικητική.
aionio talento
QUOTE(nikolasec @ Sep 12 2011, 19:25 ) *
Αν παραλείψουμε την δευτερεύουσα πρόταση (η οποία είναι στην παρένθεση) και διορθώσουμε το ατονικό σύστημα, μένει το εξής:
Θεωρώ την κατηγορία τους ΑΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣΕΙ!!
Τι ακριβώς θέλεις να πεις σε απλά ελληνικά;
Να υπενθυμίσω ότι τα κύρια ονόματα (Φάρος) αρχίζουν με κεφαλαίο!
Μην κάνεις λοιπόν υποδείξεις, εάν δεν γνωρίζεις καλά κάποιο αντικείμενο!
Διάβασε και την υπογραφή μου, θα σε βοηθήσει!


Επειδη θεωρω απιθανο ( μιας και γνωριζεις που θα μας βρεις ) καθοτι σε αντιθεση με εσενα και παρα πολλους εδω ΕΜΕΙΣ

ΔΕΝ ΚΡΥΒΟΜΑΣΤΕ - να βρεθεις στο γηπεδο μας να διαπιστωσεις τα ''ελληνικα'' μας και οτι αλλο τραβαει η ορεξη σου !

δεν θα χρειαστει καν να σου εξηγησω τι εννοω . . .

αρα σε απλουστατα ελληνικα ΑΣΤΟ ΝΙΚΟΛΑΚΗ !!!


P.S. ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΑ - ΓΝΩΣΕΙΣ - ΕΠΙΠΕΔΟ - ΜΟΡΦΩΣΗ ΣΑΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΘΕΣ 2-3 ΑΛΥΣΙΔΕΣ ΦΟΥΡΝΟΥΣ

ΜΕ ΜΠΟΛΙΚΑ ΚΑΡΒΕΛΙΑ !!!

P.S.2 [b] THN YΠΟΓΡΑΦΗ ??? ''ΣΟΥ'' ??? ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΡΗΤΟ ΣΟΥ Ε ?? ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΛΟ
rassed
QUOTE (aionio talento @ Sep 13 2011, 14:11 ) *
Επειδη θεωρω απιθανο ( μιας και γνωριζεις που θα μας βρεις ) καθοτι σε αντιθεση με εσενα και παρα πολλους εδω ΕΜΕΙΣ

ΔΕΝ ΚΡΥΒΟΜΑΣΤΕ - να βρεθεις στο γηπεδο μας να διαπιστωσεις τα ''ελληνικα'' μας και οτι αλλο τραβαει η ορεξη σου !

δεν θα χρειαστει καν να σου εξηγησω τι εννοω . . .

αρα σε απλουστατα ελληνικα ΑΣΤΟ ΝΙΚΟΛΑΚΗ !!!


P.S. ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΑ - ΓΝΩΣΕΙΣ - ΕΠΙΠΕΔΟ - ΜΟΡΦΩΣΗ ΣΑΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΘΕΣ 2-3 ΑΛΥΣΙΔΕΣ ΦΟΥΡΝΟΥΣ

ΜΕ ΜΠΟΛΙΚΑ ΚΑΡΒΕΛΙΑ !!!

P.S.2 THN YΠΟΓΡΑΦΗ ??? ''ΣΟΥ'' ??? ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΡΗΤΟ ΣΟΥ Ε ?? ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΛΟ


Κάποιος μπορεί να υιοθετήσει την ρήση κάποιου άλλου και να την βάλει στην υπογραφή του, δεν σημαίνει ότι η ρήση είναι και δικιά του.
Όσον αφορά το τι Ελληνικά γνωρίζει και δεν αποκτά, καθώς και τις γνώσεις-επίπεδο-μόρφωση που έχει ο καθένας μας, αυτά φαίνονται στο forum, μέσω του ύφους και του περιεχόμενου των post του.
Νομίζω ότι ο "ΝΙΚΟΛΑΚΗΣ", όπως τον αποκαλείς ήθελε να σου επισημάνει, με λανθασμένο ίσως τρόπο, ότι δεν ήταν σωστός ο τρόπος που επιτέθηκες σε συνομιλητή σε προηγούμενο post σου, και σου απάντησε αναλόγως στηριζόμενος στα λόγια σου.
Σε τελική ανάλυση είναι κρίμα το ύφος και το περιεχόμενο των γραπτών σου να μην συνάδουν με τις γνώσεις-επίπεδο-μόρφωση που ισχυρίζεσαι πως έχεις και σίγουρα θα έχουν και άλλοι εδώ μέσα.
Σαν πιο μορφωμένος πρέπει να είσαι εγκρατής και να ανεβάζεις το επίπεδο της συζήτησης και όχι να παρασύρεσαι.
Φιλικά και χωρίς διάθεση ειρωνείας, για να μην παρεξηγηθώ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.