Help - Search - Members - Calendar
Full Version: CSKA Moscow vs. Panatinaikos Athens
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2013-14
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
Zoys
vs.

Το πρόγραμμα
1ο ματς: Μ. Τετάρτη 16/4 19:00
2ο ματς: Μ. Παρασκευή 18/4 19:15
3ο ματς: Δευτέρα 21/4 21:45
*4ο ματς: Τετάρτη 23/4 19:30
*5ο ματς: Παρασκευή 25/4 19:00

*αν χρειαστεί
bbplayer
Καλημέρα

Εχει ανακοινωθεί κάτι για τις τηλεοπτικές καλύψεις?
dbokos
Στην τελευταια εκπομπη της ΔΤ, ειχαν πει οτι η ΔΤ θα δειξει το πρωτο της Ρεαλ (Τριτη) και το δευτερο της Τσσκα (Παρασκευη).

Τα υπολοιπα απο Nova.

Λογικα θα βγει προγραμμα σε λιγες μερες.
doctorjekil
Νομιζω οτι με την τσσκα εχουμε περισσοτερες ελπιδες απ οτι με την ρεαλ(οχι οτι ειμαστε φαβορι,αλλα με την ρεαλ οι πιθανοτητες θα ηταν ελαχιστες)...η τσσκα εχει μεγαλο προβλημα στον ασσο και ισως ειναι η μονη ομαδα αυτου του επιπεδου που εχει λιγοτερα(ποσοτικα) πλει μεικερ απο μας,οποτε το θεωρητικο μας μεινεκτημα που εχουμε σαν ομαδα στα γκαρντ δεν υπαρχει...το μεγαλο θεμα που εχουμε να λυσουμε ειναι οι ψηλοι τους(δεν εχουμε τα μεγαλα κορμια για να τους παιξουν) και εκει ισως να χρειαστει να κανουμε παγιδες και να δωσουμε καποια ελευθερα σουτ,κυριως απο την θεση 4...ενα αλλο θεμα που εχουμε να λυσουμε και θα παιξει μεγαλο ρολο στην σειρα ειναι το μαρκαρισμα του γουιμς,ο αμερικανος της τσσκα αυτη την στιγμη ειναι ισως ο καλυτερος πλαγιος που παιζει στην ευρωπη,δημιουργει και εκτελει με απιστευτη ταχυτητα και ειναι πολυ δυσκολο για μια αμυνα να τον αντιμετωπισει....επιθετικα θα πρεπει να ειμαστε πολυ συγκεντρωμενοι,να κανουμε λιγα λαθη,και να ειμαστε αρκετα ευστοχοι απο μακρυα γιατι ξερουμε οτι η αρκουδα δεν αφηνει κανεναν να πατησει στην ρακετα της...θα ειναι πολυ δυσκολο σε καποιο ματς να ξεπερασουμε τους 65 ποντους αλλα σε οποιο ματς το κανουμε νομιζω οτι θα εχουμε τυχη να το κερδισουμε
louie
αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι οταν βλεπω καποιους ειδικους που ξερουν και 2 πραγματα και λενε οτι η ρεαλ ηταν καλυτερη για τον παναθηναικο. βλεπω πχ το live chat του στεφανου τριανταφυλλου στο ελληνικο σαιτ της ευρωλιγκας και επαναλαμβανει οτι η ρεαλ ηταν καλυτερη για τον παναθηναικο γιατι μπορει να κοβει τον ρυθμο σε ομαδες ρυθμου κτλ. ναι η ρεαλ ειναι ομαδα ρυθμου αλλα εχει διαφορα με αλλες ομαδες τετοιου στυλ οπως πχ ο ολυμπιακος, η αρμανι κτλ τις οποιες αντιμετωπιζει καλα ο παναθηναικος. η διαφορα ειναι οτι η ρεαλ εχει σε καθε θεση εναν παιχτη που μπορει να σε σκοτωσει. στα γκαρντ σερχιο και γιουλ, μετα ο ρουντι, ο μιροτιτς, ακομα και ο μπουρουσης ειναι ενας αξιολογος παιχτης. δεν μπορει να εστιασει λοιπον σε 1-2 παιχτες και να τους αποκοψει απο το παιχνιδι οπως μπορει να εκανε στον σπανουλη, τον λανγκφορντ και ξερω γω ποιον αλλο. η ρεαλ δημιουργει καλα με σερχιο, γιουλ και ρουντι.

γιατι αυτο ειναι που κανει σωστα ο παναθηναικος, αποκοπτει την κυρια πηγη δημιουργιας, προκαλει λαθη(ειδαμε με τον ολυμπιακο ποσα κλεψιματα ειχαμε σε πασες) και ριχνει τον ρυθμο. με την ρεαλ δεν θα εχεις ποιον να αποκοψεις οταν υπαρχουν στιγμες που ειναι μεσα στο παρκε 3 καλοι οργανωτες ταυτοχρονα. για να μην μιλησω για τον αριθμο των εκτελεστων. παντα τζογαρουμε τα τριποντα καποιου ουτως ωστε να πετυχουμε αυτο που ελεγα πιο πανω, να αποκοψουμε καποιον αλλο. με την ρεαλ που ειναι επικινδυνη ολη η 5αδα;

αν μιλουσαμε για την περσινη ρεαλ κι εγω την διαλεγα χωρις δευτερη σκεψη. περσι τους ειχαμε και τους κοβαμε τον ρυθμο κτλ. φετος ομως οι ιδιοι παιχτες ειναι πολυ καλυτεροι και εχουν δεσει κιολας σαν ομαδα.

αντιθετα η τσσκα αν προσπαθησει να ριξει το βαρος της στο ποστ θα ειναι τουλαχιστον πιο γηινη απο την ρεαλ. κι εκτος αυτου οπως ελεγα και σε αλλο ποστ δεν γινεται η τσσκα να ποσταρει τον κριστιτς για 40 λεπτα. γιατι οι αλλοι ψηλοι της(χαινς, καουν) χρειαζονται την συνεργασια με τους κοντους για να ειναι επικινδυνοι. με τον μοναδικο κοντο οργανωτη της εξω(τεοντοσιτς) ποιος απο τους αλλους μπορει να τους αξιοποιησει;

απο εκει και περα για να μην νομισουμε οτι μιλαμε για καμια ευκολη ναι και η τσσκα μπορει να σε καταστρεψει με το δικο της στυλ. και αν καταφερουν να βγαλουν τον λασμε με φαουλ(τα χαζα φαουλ που κανει σε αλλους αγωνες δεν εχουν περιθωριο εδω) τοτε ειμαστε για να κλαιμε.

εδω πρεπει να δουμε την δουλεια που θα κανει το προπονητικο επιτελειο. πρεπει να βρει λειτουργικα σχηματα στους ψηλους για καθε πιθανο συνδυασμο των ρωσων. και πρεπει να αξιοποιηθει και ο μαυροκεφαλιδης. δεν θα παιξει και οπως με τον ολυμπιακο αλλα εναν ρολο μπορει να τον εχει. επισης οταν ο αντιπαλος σου παιζει για 2 αγωνες χωρις τον βασικο του οργανωτη πρεπει να βρεις τροπο να τους καταστρεψεις το παιχνιδι.

τεσπα πιστευω οτι σιγουρα η σειρα θα εχει ενδιαφερον. δεν ξερω αν θα περασουμε ή εστω αν θα τους χτυπησουμε στα ισια οπως την μπαρτσελονα περσι αλλα θα εχει ενδιαφερον.
doctorjekil
QUOTE(louie @ Apr 12 2014, 14:56 ) *
αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι οταν βλεπω καποιους ειδικους που ξερουν και 2 πραγματα και λενε οτι η ρεαλ ηταν καλυτερη για τον παναθηναικο. βλεπω πχ το live chat του στεφανου τριανταφυλλου στο ελληνικο σαιτ της ευρωλιγκας και επαναλαμβανει οτι η ρεαλ ηταν καλυτερη για τον παναθηναικο γιατι μπορει να κοβει τον ρυθμο σε ομαδες ρυθμου κτλ.

Συμφωνω μαζι,αλλα αυτο που ειναι ακομα πιο περιεργο ειναι οτι και οι προπονητες του παο(οπως δηλωσε χθες ο μανωλοπουλος)προτιμουσαν ρεαλ
louie
QUOTE (doctorjekil @ Apr 12 2014, 15:24 ) *
Συμφωνω μαζι,αλλα αυτο που ειναι ακομα πιο περιεργο ειναι οτι και οι προπονητες του παο(οποως δηλωσε χθες ο μανωλοπουλος)προτιμουσαν ρεαλ


α ναι; δεν το ειχα ακουσει. αυτο το βρισκω λιγο περιεργο. και ανησυχητικο. τεσπα τι να πω ισως και να κανω λαθος στο πως τα βλεπω.
A.CAB
QUOTE(louie @ Apr 12 2014, 15:27 ) *
α ναι; δεν το ειχα ακουσει. αυτο το βρισκω λιγο περιεργο. και ανησυχητικο. τεσπα τι να πω ισως και να κανω λαθος στο πως τα βλεπω.


Το ψιλοεξηγεί ο Μανωλόπουλος το γιατί προτιμούσε Ρεάλ και δεν πρωτοτυπεί. Πίστευε πως θα μπορούσαμε να μπλοκάρουμε το γρήγορο τέμπο των Ισπανών και να τους καταστρέψουμε το παιχνίδι. Κακά τα ψέματα όντας βοηθός του Πεδουλάκη είναι ένας τομέας στον οποίο ειδικεύεται. Δεν ξέρω αν θα είχε αποτέλεσμα γιατί πρόκειται περί μεγάλης υπέρβασης αλλά έχει λογική η σκέψη του. Άλλωστε το έκανε με κλειστά τα μάτια στον Ολυμπιακό και παρά έναν Κάρι πήγε να το κάνει και στην Μπαρτσελόνα.
Με την ΤΣΣΚΑ δεν μπορεί να είναι τόσο απρόβλεπτος και τόσο διαφορετικός. Άλλωστε λέει πως πλέον πρέπει ν' ανοίξουμε το ρυθμό εμείς. Κάτι όχι και τόσο εύκολο.
Πάντως εγώ δεν είχα προτίμηση μιας και μου φαίνονται βουνά και οι δύο ομάδες σε σειρά αγώνων. Απλά ρε γαμώτο ιστορικά αν το δεις Φ4 χωρίς ΤΣΣΚΑ είναι πολύ σπάνια υπόθεση εδώ και χρόνια (εξαιρείται η τραγική χρονιά τους το 11).
yorgos
Μπα, στάχτη στα μάτια είναι "πάλι άτυχοι είμαστε, πέσαμε με τη χειρότερη για μας ομάδα, πρέπει να υπερβάλλουμε εαυτόν κλπ". Δεν πιστεύω ότι το εννοούν.

Ας δούμε λίγο τις αποδόσεις των στοιχηματατζήδων:
Μπαρτσελόνα-Γαλατά: 1.05-8.00
Ρεάλ-ΟΣΦΠ: 1.25-3.60
ΤΣΣΚΑ-ΠΑΟ: 1.65-2.10 (!!!)
Αρμάνι-Μακάμπι: 1.50-2.40

Δηλαδή, το ζευγάρι του Παναθηναϊκού έχει τις περισσότερες πιθανότητες να γίνει το μπρέικ. Νομίζω ότι σε αυτό παίζουν
α) η φανέλα και ο "πρόσφατος πρότερος έντιμος βίος" της ομάδας σε προημιτελική φάση με μειονέκτημα
β) το στιλ μπάσκετ που παίζει η ομάδα, καταστρέφοντας το αντίπαλο παιχνίδι όσο καμία άλλη στην Ευρωλίγκα (και που δεδομένου του υλικού της, εμένα μου αρέσει, δε βρίσκω α΄λλο τρόπο)
γ) Ο ΠΑΟ πηγαίνει στη λιγότερο καυτή (για να μην πω μπρρρ) έδρα των "8".
Ακόμη κι έτσι το 1.65-2.10 που φαίνεται υπερβολικά ευνοϊκό για τον ΠΑΟ. Είναι μόλις ένα σκαλάκι πιο πάνω από το 50-50, που είναι το 1.80-1.80.

Για μένα το πιο ενδιαφέρον θα είναι το Αρμάνι-Μακάμπι. Πολύ δυνατές και οι δύο στην έδρα τους, σαφώς πολύ δύσκολες οι εκτός έδρας νίκες, όποιος κάνει μία πέρασε. Αν δεν κάνει κανείς, η Αρμάνι περνάει με το σπαθί της γιατί πήρε τη δεύττερη θέση σε όμιλο-φωτιά, έχοντας κάνει και άθλιο ξεκίνημα (16π στο ΟΑΚΑ).

Ο Ολυμπιακός έχει πιο δύσκολη αποστολή από τον Παναθηναϊκό, με τη φετινή του εικόνα θα είναι πολύ δύσκολο να πάρει αποτέλεσμα στη Μαδρίτη, ειδικά παίζοντας το μπάσκετ της Ρεάλ. Κλειδί η άμυνα σε Σέρχι και Μίροτιτς, μπαστούνια και στα δύο προβλέπω.


Τη Γαλατά δεν την έχω τελείως ανίκανη να προβάλλει αντίσταση, αλλά 3 νίκες απέναντι σε αυτή τη σοβαρή, στιβαρή Μπάρτσα, αδύνατον.

Ωραία ματς θα δούμε πάντως, βαρετό ζευγάρι δεν υπάρχει.
doctorjekil
QUOTE(yorgos @ Apr 12 2014, 15:42 ) *
Μπα, στάχτη στα μάτια είναι "πάλι άτυχοι είμαστε, πέσαμε με τη χειρότερη για μας ομάδα, πρέπει να υπερβάλλουμε εαυτόν κλπ". Δεν πιστεύω ότι το εννοούν.

Ας δούμε λίγο τις αποδόσεις των στοιχηματατζήδων:
Μπαρτσελόνα-Γαλατά: 1.05-8.00
Ρεάλ-ΟΣΦΠ: 1.25-3.60
ΤΣΣΚΑ-ΠΑΟ: 1.65-2.10 (!!!)
Αρμάνι-Μακάμπι: 1.50-2.40

Δηλαδή, το ζευγάρι του Παναθηναϊκού έχει τις περισσότερες πιθανότητες να γίνει το μπρέικ. Νομίζω ότι σε αυτό παίζουν
α) η φανέλα και ο "πρόσφατος πρότερος έντιμος βίος" της ομάδας σε προημιτελική φάση με μειονέκτημα
β) το στιλ μπάσκετ που παίζει η ομάδα, καταστρέφοντας το αντίπαλο παιχνίδι όσο καμία άλλη στην Ευρωλίγκα (και που δεδομένου του υλικού της, εμένα μου αρέσει, δε βρίσκω α΄λλο τρόπο)
γ) Ο ΠΑΟ πηγαίνει στη λιγότερο καυτή (για να μην πω μπρρρ) έδρα των "8".
Ακόμη κι έτσι το 1.65-2.10 που φαίνεται υπερβολικά ευνοϊκό για τον ΠΑΟ. Είναι μόλις ένα σκαλάκι πιο πάνω από το 50-50, που είναι το 1.80-1.80.

Για μένα το πιο ενδιαφέρον θα είναι το Αρμάνι-Μακάμπι. Πολύ δυνατές και οι δύο στην έδρα τους, σαφώς πολύ δύσκολες οι εκτός έδρας νίκες, όποιος κάνει μία πέρασε. Αν δεν κάνει κανείς, η Αρμάνι περνάει με το σπαθί της γιατί πήρε τη δεύττερη θέση σε όμιλο-φωτιά, έχοντας κάνει και άθλιο ξεκίνημα (16π στο ΟΑΚΑ).

Ο Ολυμπιακός έχει πιο δύσκολη αποστολή από τον Παναθηναϊκό, με τη φετινή του εικόνα θα είναι πολύ δύσκολο να πάρει αποτέλεσμα στη Μαδρίτη, ειδικά παίζοντας το μπάσκετ της Ρεάλ. Κλειδί η άμυνα σε Σέρχι και Μίροτιτς, μπαστούνια και στα δύο προβλέπω.


Τη Γαλατά δεν την έχω τελείως ανίκανη να προβάλλει αντίσταση, αλλά 3 νίκες απέναντι σε αυτή τη σοβαρή, στιβαρή Μπάρτσα, αδύνατον.

Ωραία ματς θα δούμε πάντως, βαρετό ζευγάρι δεν υπάρχει.

Σε ποια εταιρεια τις βρηκες αυτες τις αποδοσεις ρε φιλε???μου φαινεται περιεργο να δινει τοσο πολυ στον παο...οι αποδοσεις ειναι για προκριση η για το 1ο ματς?
D-Wade
QUOTE(doctorjekil @ Apr 12 2014, 15:49 ) *
Σε ποια εταιρεια τις βρηκες αυτες τις αποδοσεις ρε φιλε???μου φαινεται περιεργο να δινει τοσο πολυ στον παο...οι αποδοσεις ειναι για προκριση η για το 1ο ματς?

Για πρόκριση
Μια άλλη στοιχηματική έχει την ΤΣΣΚΑ στο 1,40 και τον ΠΑΟ στο 3,00
louie
δεν εχω ψαξει καθολου αλλα μου μοιαζουν κουφες αυτες οι αποδοσεις. μπορεις να βαλεις το λινκ να μην ψαχνω(τεμπελης). δηλαδη ειναι σαν να μας βαζουν στα ισια και δινουν στην τσσκα το μικρο πλεονεκτημα της εδρας. δεν νομιζω οτι αυτη ειναι η περιπτωση. οπως υπερβαλλουν λιγο και στην περιπτωση του ολυμπιακου, υπερβολικα αισιοδοξοι για την ρεαλ.
D-Wade
QUOTE(louie @ Apr 12 2014, 16:01 ) *
δεν εχω ψαξει καθολου αλλα μου μοιαζουν κουφες αυτες οι αποδοσεις. μπορεις να βαλεις το λινκ να μην ψαχνω(τεμπελης). δηλαδη ειναι σαν να μας βαζουν στα ισια και δινουν στην τσσκα το μικρο πλεονεκτημα της εδρας. δεν νομιζω οτι αυτη ειναι η περιπτωση. οπως υπερβαλλουν λιγο και στην περιπτωση του ολυμπιακου, υπερβολικα αισιοδοξοι για την ρεαλ.

Tις πρώτες αποδόσεις που έδωσε ο yorgos τις βρήκα στη vistabet και το σετ 1.4-3.0 στον stoiximan
louie
QUOTE (D-Wade @ Apr 12 2014, 16:04 ) *
Tις πρώτες αποδόσεις που έδωσε ο yorgos τις βρήκα στη vistabet και το σετ 1.4-3.0 στον stoiximan


ναι εκανε κι εγω την ερευνα μου και στο bet365 παρομοιες αποδοσεις εχουν με το στοιχημαν. γενικα υπαρχει σε ολα μια αισιοδοξια για τον παναθηναικο με βαση τα δεδομενα που εχουμε. ελπιζω να εχουν καποιο δικιο.
redleg7
Η unibet επαιζε σε τιμη 1.2 την προκριση της Τσσκα παντως μεχρι και τις 11 το πρωι.Αυτη την στιγμη τα εχουν αποσυρει ολα.
Δινει μονο 1.28 στην Τσσκα να παει φαιναλ 4 και να ειναι στις 3 πρωτες θεσεις.Στον Παο δινει 6 και στον Ολυμπιακο 5.
Η Βet365 που ειναι και η πλεον αξιοπιστη δεν εχει δωσει αποδοσεις.
Αν υπαρχει λινγκ παντως για αυτο το 1.65 csska ας το δωσει καποιος.
**Edit...Μολις ειδα τις αποδοσης της 365.Δεν ειχα δει την κατηγορια νικητης σειρας.Η Τσσκα δινεται στο 1,41.
Πολλες αποδοσεις λογω εμπειριας ειμαι σιγουρος οτι θα αλλαξουν μεχρι την Δευτερα το πολυ.Παντα ανοιγει η αγορα αρκετα γεναιοδωρα.
Dreamerpanos
QUOTE (D-Wade @ Apr 12 2014, 16:04 ) *
Tις πρώτες αποδόσεις που έδωσε ο yorgos τις βρήκα στη vistabet και το σετ 1.4-3.0 στον stoiximan


Ίδιες με stoiximan έχει και η bet365 που έχει πιο πιθανό να σπάσει το Μιλάνο-Μακάμπι 1.71-2.20...

Ρεάλ-ολυμπιακός στη bet365 1.22-4.50.... Χαλαρώστε λίγο ρε,μη βρεθείτε προ εκπλήξεως....τι 1.22...
doctorjekil
QUOTE(redleg7 @ Apr 12 2014, 16:12 ) *
Η unibet επαιζε σε τιμη 1.2 την προκριση της Τσσκα παντως μεχρι και τις 11 το πρωι.Αυτη την στιγμη τα εχουν αποσυρει ολα.
Δινει μονο 1.28 στην Τσσκα να παει φαιναλ 4 και να ειναι στις 3 πρωτες θεσεις.Στον Παο δινει 6 και στον Ολυμπιακο 5.
Η Βet365 που ειναι και η πλεον αξιοπιστη δεν εχει δωσει αποδοσεις.
Αν υπαρχει λινγκ παντως για αυτο το 1.65 csska ας το δωσει καποιος.
**Edit...Μολις ειδα τις αποδοσης της 365.Δεν ειχα δει την κατηγορια νικητης σειρας.Η Τσσκα δινεται στο 1,41.
Πολλες αποδοσεις λογω εμπειριας ειμαι σιγουρος οτι θα αλλαξουν μεχρι την Δευτερα το πολυ.Παντα ανοιγει η αγορα αρκετα γεναιοδωρα.

http://www.vistabet.gr/sports-euro-basketb...190-418994.html το 1,65 εγιε 1,50 και λογικα θα πεσει κι αλλο οπως θα πεσει και το 1,25 της ρεαλ
D-Wade
QUOTE(Dreamerpanos @ Apr 12 2014, 16:14 ) *
Ίδιες με stoiximan έχει και η bet365 που έχει πιο πιθανό να σπάσει το Μιλάνο-Μακάμπι 1.71-2.20...

Ρεάλ-ολυμπιακός στη bet365 1.22-4.50.... Χαλαρώστε λίγο ρε,μη βρεθείτε προ εκπλήξεως....τι 1.22...

Εντάξει αν κάποια τιμή είναι λάθος όσο θα παίζει ο κόσμος μπορεί να πάρει μια πιο ''δίκαιη'' τιμή. Σήμερα άνοιξαν τα στοιχήματα
redleg7
QUOTE (Dreamerpanos @ Apr 12 2014, 16:14 ) *
Ίδιες με stoiximan έχει και η bet365 που έχει πιο πιθανό να σπάσει το Μιλάνο-Μακάμπι 1.71-2.20...

Ρεάλ-ολυμπιακός στη bet365 1.22-4.50.... Χαλαρώστε λίγο ρε,μη βρεθείτε προ εκπλήξεως....τι 1.22...

Ολα αυτα αυξομειωνονται και δεν καταλαβαινεις και το ποτε.Πριν διασταυρωθουμε με την Ρεαλ εδινε σε μια φαση νικητη τροπαιου τον Ολυμπιακο στο 7 και τωρα πηγε στο διπλασιο.Τον ειχε ως τεταρτοπεμτπο φαβορι και τωρα υποχωρησε.Αν κανει το break στα 2 πρωτα ματς θα αλλαξουν θεαματικα οι αποδοσεις.Το ιδιο ισχυουν και για τις υπολοιπες σειρες φυσικα.
D-Wade
QUOTE(doctorjekil @ Apr 12 2014, 16:18 ) *
http://www.vistabet.gr/sports-euro-basketb...190-418994.html το 1,65 εγιε 1,50 και λογικα θα πεσει κι αλλο οπως θα πεσει και το 1,25 της ρεαλ

Ναι λογικά έγινε αυτό γιατί το 1.65-2.10 φαινόταν ευκαιρία για τη ΤΣΣΚΑ. Μέχρι την έναρξη των αγώνων όλες οι εταιρείες θα έχουν παρόμοιες αποδόσεις
redleg7
QUOTE (doctorjekil @ Apr 12 2014, 16:18 ) *
http://www.vistabet.gr/sports-euro-basketb...190-418994.html το 1,65 εγιε 1,50 και λογικα θα πεσει κι αλλο οπως θα πεσει και το 1,25 της ρεαλ

Θενξ αδερφε.Απ οτι βλεπω τις τιμες στην βιστα και στην 365 τις θεωρω μεχρι στιγμης τις πιο δικαιες.
Οι αποδοσεις παντως θα επηρεαστουν απο τις αγορες και το τι πακετα θα πεσουν.Θα εχει ιδιατερο ενδιαφερον τι αυξομειωσεις θα δουμε τις επομενες μερες.
Κατω απο 1.22 δεν πεφτει καμια σειρα μεχρι να γινει αν γινει η πρωτη νικη απο τους γηπεδουχους.Αν πχ κερδισει στο πρωτο ματς ο Ολυμπιακος το φαβορι θα γυρισει και προβλεω να φτανει η αποδοση στο 1.6 για τον Ολυμπιακο.Ενα παραδειγμα παραθετω.Το ιδιο ισχυει για οσες ομαδες κανουν break.
louie
ασχετο με αποδοσεις κτλ αλλα αν οι διαιτητες θελουν να κανουν τα μαγικα τους για να σπρωξουν την τσσκα οπως στον ημιτελικο του '12 ή στα πλειοφ περσι εναντια στην κουτσα φετος ειναι πολυ ευκολο. με 1-2 τραβηγμενα φαουλ στον λασμε(ο οποιος ειναι και επιρρεπης σε χαζα φαουλ) μας εβγαλαν εκτος. το λεω διαβαζοντας το αρθρο του φιλερη στο euroleague greece που το αναφερει σαν παραγοντα κι αυτο.
T.W.Is.M.
QUOTE(louie @ Apr 12 2014, 16:29 ) *
ασχετο με αποδοσεις κτλ αλλα αν οι διαιτητες θελουν να κανουν τα μαγικα τους για να σπρωξουν την τσσκα οπως στον ημιτελικο του '12 ή στα πλειοφ περσι εναντια στην κουτσα φετος ειναι πολυ ευκολο. με 1-2 τραβηγμενα φαουλ στον λασμε(ο οποιος ειναι και επιρρεπης σε χαζα φαουλ) μας εβγαλαν εκτος. το λεω διαβαζοντας το αρθρο του φιλερη στο euroleague greece που το αναφερει σαν παραγοντα κι αυτο.



Το περιεργο ειναι οτι αυτο συμβαινει παραδοσιακα με τον Παναθηναικο. Ξεχασες τον τελικο του 2009(ισως επειδη κερδισατε).
Χτες το απογευμα πριν παιξει η Ρεαλ μιλωντας με ενα φιλο μου Παναθηναικο τον ακουσα να δηλωνει ευχαριστημενος που θα παιζατε με τη Ρεαλ, γιατι πιστευε οτι σας ταιριαζει καλυτερα απ οτι η ΤΣΣΚΑ και οι ψηλοι της, ενω σε μας παει καλυτερα η ΤΣΣΚΑ και του λεω:"ασε που αν παιξετε με την ΤΣΣΚΑ θα πεσει η γνωστη σφαγη"...
yorgos
Οι αποδόσεις που έδωσα παιδιά είναι από τη sportingbet.gr και αφορούν πρόκριση.

doctorjekil
QUOTE(redleg7 @ Apr 12 2014, 16:23 ) *
Θενξ αδερφε.Απ οτι βλεπω τις τιμες στην βιστα και στην 365 τις θεωρω μεχρι στιγμης τις πιο δικαιες.
Οι αποδοσεις παντως θα επηρεαστουν απο τις αγορες και το τι πακετα θα πεσουν.Θα εχει ιδιατερο ενδιαφερον τι αυξομειωσεις θα δουμε τις επομενες μερες.
Κατω απο 1.22 δεν πεφτει καμια σειρα μεχρι να γινει αν γινει η πρωτη νικη απο τους γηπεδουχους.Αν πχ κερδισει στο πρωτο ματς ο Ολυμπιακος το φαβορι θα γυρισει και προβλεω να φτανει η αποδοση στο 1.6 για τον Ολυμπιακο.Ενα παραδειγμα παραθετω.Το ιδιο ισχυει για οσες ομαδες κανουν break.

Η μπαρτσα δινει 1,04...και το 1,25 της ρεαλ σιγουρα θα πεσει κι αλλο,και με τον παο να επαιζε το ιδιο θα εδινε και μαλλον και πιο κατω
Dreamerpanos
QUOTE (T.W.Is.M. @ Apr 12 2014, 16:35 ) *
Το περιεργο ειναι οτι αυτο συμβαινει παραδοσιακα με τον Παναθηναικο. Ξεχασες τον τελικο του 2009(ισως επειδη κερδισατε).
Χτες το απογευμα πριν παιξει η Ρεαλ μιλωντας με ενα φιλο μου Παναθηναικο τον ακουσα να δηλωνει ευχαριστημενος που θα παιζατε με τη Ρεαλ, γιατι πιστευε οτι σας ταιριαζει καλυτερα απ οτι η ΤΣΣΚΑ και οι ψηλοι της, ενω σε μας παει καλυτερα η ΤΣΣΚΑ και του λεω:"ασε που αν παιξετε με την ΤΣΣΚΑ θα πεσει η γνωστη σφαγη"...



Εγώ πέρα από τα αγωνιστικά (παίζει να το χω γράψει κιόλας πρόσφατα,δεν θυμάμαι) γι αυτό δεν ήθελα ΤΣΣΚΑ και γι αυτό ψήφισα Ρεάλ στο αντίστοιχο poll....

Ένας φίλος στην αρχή της διοργάνωσης,που δεν υποστηρίζει κανέναν από τους 2 αιώνιους,μου έλεγε χαρακτηριστικά

-Για το fianl4 η Ρεαλ φαίνεται πολύ καλή αλλά είναι ψιλολούζερ,μάλλον πηγαίνει,η Μπαρτσελόνα θα πάει αλλά είναι αμφίβολο τι θα κάνει εκεί,η Μακάμπι έχει τη φανέλα να πάει και θα το παλέψει μέχρι τέλους.Όποιος όμως και από τους 2 αιώνιους πέσει με αυτούς στους 8 μπορεί να τις αποκλείσει.

-Ξέχασες μια ομάδα ρε συ

-Δεν ξέχασα καμία,και την κατάλληλη στιγμή δεν θα την ξεχάσουν ούτε οι διαιτητές" tongue.gif
D-Wade
Τώρα που το σκέφτομαι χάσαμε ευκαιρία για Arbitrage . . . smile.gif Όταν το σετ του ΠΑΟ στις 2 εταιρείες ήταν 1.65-2.1 και 1.4-3.0 θα παίζαμε το 1.65 της ΤΣΣΚΑ και το 3.0 του ΠΑΟ και θα είχαμε σίγουρο κέρδος . . .
Πχ με κεφάλαιο 100 ευρώ Θα παίζαμε τα 64.5 στο 1.65 και τα 35.5 στο 3------>Αποτέλεσμα σίγουρο κέρδος γύρω στα 6.5 Ευρώ
Αν παίζαμε 100000 θα είχαμε κέρδος 6500 Ευρώ tongue.gif banana.gif blech.gif icon_joy.gif
doctorjekil
QUOTE(D-Wade @ Apr 12 2014, 16:45 ) *
Τώρα που το σκέφτομαι χάσαμε ευκαιρία για Arbitrage . . . smile.gif Όταν το σετ του ΠΑΟ στις 2 εταιρείες ήταν 1.65-2.1 και 1.4-3.0 θα παίζαμε το 1.65 της ΤΣΣΚΑ και το 3.0 του ΠΑΟ και θα είχαμε σίγουρο κέρδος . . .
Πχ με κεφάλαιο 100 ευρώ Θα παίζαμε τα 64.5 στο 1.65 και τα 35.5 στο 3------>Αποτέλεσμα σίγουρο κέρδος γύρω στα 6.5 Ευρώ
Αν παίζαμε 100000 θα είχαμε κέρδος 6500 Ευρώ tongue.gif banana.gif blech.gif icon_joy.gif

Συναδελφος?
redleg7
QUOTE (doctorjekil @ Apr 12 2014, 16:41 ) *
Η μπαρτσα δινει 1,04...και το 1,25 της ρεαλ σιγουρα θα πεσει κι αλλο,και με τον παο να επαιζε το ιδιο θα εδινε και μαλλον και πιο κατω

Που να φτασει ρε παιδες?Με τον btb πρωταθλητη Ευρωπης παιζει?Δεν παιζουμε με τους Χιτ.Με την Ρεαλ παιζουμε.Και το 1.25 το θεωρω αρκετα χαμηλη αποδοση.Και για τον Παο το ιδιο ισχυει.Το 1.4 για τοκογλυφους ειναι οκ αλλα ποιος τρελος θα παει να παιξει Τσσκα στο 1.2 και στο 1.25?Οι αποδοσεις θα αλλαξουν επαναλαμβανω θεαματικα οταν καποιες απο τις φιλοξενουμενες κανουν το μπρεικ.

QUOTE (D-Wade @ Apr 12 2014, 16:45 ) *
Τώρα που το σκέφτομαι χάσαμε ευκαιρία για Arbitrage . . . smile.gif Όταν το σετ του ΠΑΟ στις 2 εταιρείες ήταν 1.65-2.1 και 1.4-3.0 θα παίζαμε το 1.65 της ΤΣΣΚΑ και το 3.0 του ΠΑΟ και θα είχαμε σίγουρο κέρδος . . .
Πχ με κεφάλαιο 100 ευρώ Θα παίζαμε τα 64.5 στο 1.65 και τα 35.5 στο 3------>Αποτέλεσμα σίγουρο κέρδος γύρω στα 6.5 Ευρώ
Αν παίζαμε 100000 θα είχαμε κέρδος 6500 Ευρώ tongue.gif banana.gif blech.gif icon_joy.gif

Εξαιρετικο για τοκογλυφους οπως ειπα και πιο πριν μονο που πρεπει να μην κοιμασαι καθολου και να εισαι πανω απο μια οθονη για να διακρινεις τετοιες ευκαιριες.
doctorjekil
QUOTE(redleg7 @ Apr 12 2014, 16:51 ) *
Που να φτασει ρε παιδες?Με τον btb πρωταθλητη Ευρωπης παιζει?Δεν παιζουμε με τους Χιτ.Με την Ρεαλ παιζουμε.Και το 1.25 το θεωρω αρκετα χαμηλη αποδοση.Και για τον Παο το ιδιο ισχυει.Το 1.4 για τοκογλυφους ειναι οκ αλλα ποιος τρελος θα παει να παιξει Τσσκα στο 1.2 και στο 1.25?Οι αποδοσεις θα αλλαξουν επαναλαμβανω θεαματικα οταν καποιες απο τις φιλοξενουμενες κανουν το μπρεικ.

Την τριτη το πρωι νομιζω πως η τσσκα θα δινει 1,25-1,30 και νη ραλ 1,15-1,20...οι αποδοσεις αλλαζουν θεαματικα αναλογα με τον τζιρο,πριν καν γινει το 1ο ματς

ΥΓ Ξερεις ποσοι τοκογλυφοι υπαρχουν εκει εξω?
D-Wade
QUOTE(doctorjekil @ Apr 12 2014, 16:50 ) *
Συναδελφος?

Όχι . . .Έχω πολύ ελεύθερο χρόνο tongue.gif
redleg7
QUOTE (doctorjekil @ Apr 12 2014, 16:54 ) *
Την τριτη το πρωι νομιζω πως η τσσκα θα δινει 1,25-1,30 και νη ραλ 1,15-1,20...οι αποδοσεις αλλαζουν θεαματικα αναλογα με τον τζιρο,πριν καν γινει το 1ο ματς

ΥΓ Ξερεις ποσοι τοκογλυφοι υπαρχουν εκει εξω?

Πως δεν ξερω και ξερω και μερικους απο δαυτους που εχουν μεινει και αστεγοι κυριολεκτικα και την βγαζουν με συσσιτια.
doctorjekil
QUOTE(redleg7 @ Apr 12 2014, 17:01 ) *
Πως δεν ξερω και ξερω και μερικους απο δαυτους που εχουν μεινει και αστεγοι κυριολεκτικα και την βγαζουν με συσσιτια.

Α μπραβο...γι αυτο πλουτιζουν οι εταιρεις...και γι αυτο οι αποδοσεις πεφτουν
Quincy
QUOTE(A.CAB @ Apr 12 2014, 12:42 ) *
Πάντως εγώ δεν είχα προτίμηση μιας και μου φαίνονται βουνά και οι δύο ομάδες σε σειρά αγώνων. Απλά ρε γαμώτο ιστορικά αν το δεις Φ4 χωρίς ΤΣΣΚΑ είναι πολύ σπάνια υπόθεση εδώ και χρόνια (εξαιρείται η τραγική χρονιά τους το 11).



Η ΤΣΣΚΑ έχει κάνει επιστήμη τις "επαγγελματικές" νίκες, και χάνει πολύ σπάνια από ομάδες που υστερούν της ποιότητας της. Κάπως έτσι τερματίζει ψηλά στην 1η φάση και τους 16 και μετά κάνει τη ζωή της εύκολα με τους αδύναμους του απέναντι γκρουπ. Παίρνει και τα σφυριγματάκια της εκεί (αν ποτέ τα χρειαστεί) λόγω ονόματος και πάει περπατώντας στο Φ4.

Πάντως ο Παναθηναικός δεν είναι καθόλου εύκολη ομάδα για την ΤΣΣΚΑ.

Και οι δύο πονάνε στα γκαρντ, η Ρώσοι έχουν καλύτερη φροντλαιν και ο Παναθηναικός δυνατότερη έδρα. Μοιρασμένα πράγματα.

Πρόβλεψή μου ότι θα πάει στα 5 παιχνίδια, κι εκεί δίνω ένα μικρό προβάδισμα στην ΤΣΣΚΑ λόγω εμπειρίας και πάγκου.

Κλειδί της σειρά οι Λάσμε και Γκιστ. Αν ο πρώτος απανέλθει στα περσυνά του στανταρ θα χει μεγάλη τύχη ο ΠΑΟ.
yorgos
QUOTE(D-Wade @ Apr 12 2014, 15:45 ) *
Τώρα που το σκέφτομαι χάσαμε ευκαιρία για Arbitrage . . . smile.gif Όταν το σετ του ΠΑΟ στις 2 εταιρείες ήταν 1.65-2.1 και 1.4-3.0 θα παίζαμε το 1.65 της ΤΣΣΚΑ και το 3.0 του ΠΑΟ και θα είχαμε σίγουρο κέρδος . . .
Πχ με κεφάλαιο 100 ευρώ Θα παίζαμε τα 64.5 στο 1.65 και τα 35.5 στο 3------>Αποτέλεσμα σίγουρο κέρδος γύρω στα 6.5 Ευρώ
Αν παίζαμε 100000 θα είχαμε κέρδος 6500 Ευρώ tongue.gif banana.gif blech.gif icon_joy.gif


Δυο φορές πήγα να το κάνω και τις δύο έπαθα το ίδιο: πάνω που πόνταρα, άλλαξε η απόδοση, αυτά παθαίνεις όταν έχεις σύνδεση της πλάκας. Και καλά την πρώτη... μου έκατσε η μπίλια και βγήκε το πρώτο αποτέλεσμα, τη δεύτερη πήγα άπατος. Και μιλάμε για κουλές ώρες μεταμεσονύχτιες, από πάνω είναι οι τύποι και λογικό.
Dreamerpanos
Μεγάλη Τετάρτη 16/4
19:00 ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Παναθηναϊκός (Nova)

Μεγάλη Παρασκευή 18/4
19:15 ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Παναθηναϊκός (ΔΤ)

Δευτέρα του Πάσχα 21/4
21.45 Παναθηναϊκός - ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Nova)

Τετάρτη 23/4 (αν χρειαστεί)
19:30 Παναθηναϊκός - ΤΣΣΚΑ Μόσχας (ΔΤ)

Παρασκευή 25/4 (αν χρειαστεί)
19:00 ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Παναθηναϊκός
Ginobili
Με ΤΣΣΚΑ θα έχουμε τύχη...μόνο όχι απλά αν οι Λάσμε-Γκιστ είναι σε υψηλά στάνταρς...αλλά θα πρέπει να δώσει βοήθειες και ο Μαυροκεφαλίδης...ακούγεται δεν ακούγεται σαν ανέκδοτο...αλλά ίσως και να μην είναι τόσο απίθανο.Για τον Μπατίστ...δεν ελπίζω σε τίποτα...οι συναισθηματισμοί δεν χωράνε εδώ...ο Μάικ είναι πρώην μπασκετμπολίστας για αυτό το επίπεδο πλέον.Και όσο λιγότερο παίξει ...τόσο καλύτερο για τον Παναθηναικό.
Στα γκαρντ και στο 3 ο ΠΑΟ έχει λύσεις να αντιμετωπίσει την ΤΣΣΚΑ...απλά οι Ρώσοι το μεγάλο τους πλεονέκτημα εναντίον μας είναι η φρόντ λάιν...όπως και να έχει για μένα προσωπικά 1)η ΤΣΣΚΑ δυνατή σαν την Μπαρτσελόνα δεν είναι και 2) Μας ταιριάζει πολύ περισσότερο το στυλ της σε σχέση με της Μπάρτσα
louie
QUOTE (doctorjekil @ Apr 12 2014, 15:24 ) *
Συμφωνω μαζι,αλλα αυτο που ειναι ακομα πιο περιεργο ειναι οτι και οι προπονητες του παο(οπως δηλωσε χθες ο μανωλοπουλος)προτιμουσαν ρεαλ


ακουσα τις δηλωσεις του μανωλοπουλου στην νοβα και μου φαινεται οτι οχι απλα προτιμουσε ρεαλ αλλα τα ειχε βαψει μαυρα κιολας που πεσαμε με τσσκα. πραγματικα επαναλαμβανε οτι προτιμουσε την ρεαλ, οτι ειχαν ξεκινησει τα πλανα για την ρεαλ και οτι δεν ειχαν σκεφτει ακομα πως να χτυπησουν την τσσκα. απαισιοδοξια με επιασε ακουγοντας τον ετσι
North_gato
QUOTE (doctorjekil @ Apr 12 2014, 15:24 ) *
Συμφωνω μαζι,αλλα αυτο που ειναι ακομα πιο περιεργο ειναι οτι και οι προπονητες του παο(οπως δηλωσε χθες ο μανωλοπουλος)προτιμουσαν ρεαλ



Προφανως αυτο το διαβασαν και ....οι της Ρεαλ και σκεφτηκαν οτι για να μας προτιμανε κατι μας εχουν ετοιμασει. Οποτε για να μην τσουζει ο πισινος μας ας παιξουμε με Ολυμπιακο smiley.gif

QUOTE (D-Wade @ Apr 12 2014, 16:45 ) *
Αν παίζαμε 100000 θα είχαμε κέρδος 6500 Ευρώ tongue.gif banana.gif blech.gif icon_joy.gif


Για να παιζαμε 100.000 θα επρεπε να ειχαμε 100.000.
Αν ειχα 100.000 δεν θα τις επαιζα, αλλα θα ετρωγα τα λεφτα αλλου.... με μεγαλυτερη αποδοση rolleyes.gif
shtarkws
Στο θρεντ του επιθυμητου αντιπάλου ειχα ψηφίσει την Ρεαλ για λόγους που ειχα αναλύσει. Θεωρώ πως δεν ματσαρουμε καλα με τα ψηλά κορμιά της Τσσκα,ο Μεσσινα ειναι απο τους καλύτερους και θα παιξει ρόλο, η περιφέρεια μας θα πρέπει να κάνει υπέρβαση στην υπέρβαση επιθετικά οπως και η φροντ λαιν αμυντικά. Δεν είμαι αισιόδοξος, ψηφισα τσσκα με 3-1 αλλα κατι ανάλογο πίστευα και περισυ, εύχομαι φετος η ομάδα να τα καταφέρει

Ps εύχομαι του χρόνου η ομάδα να δομηθεί με τετοιον τρόπο ωστε να μην ξεκινάει ως ακλόνητο αουτσάιντερ οταν αντιμετωπιζει την ελιτ
xristos_metal
Αν παρει ενα απο τα δυο ματς στη Ρωσια ο Παναθηναικος, περασε. Αλλιως με 2-0 πολυ δυσκολα να γυρισει. Θα παλεψει αλλα δεν θα αντεξει και θα παει 3-1.

Παντως ολα γινονται, Παναθηναικος εισαι! Θεμα Διαμαντιδη καθαρα ειναι. Αν εχει κεφια οπως αλλες φορες δεν αποκλειεται ο Παναθηναικος.
j.browning
QUOTE (xristos_metal @ Apr 13 2014, 16:14 ) *
Αν παρει ενα απο τα δυο ματς στη Ρωσια ο Παναθηναικος, περασε. Αλλιως με 2-0 πολυ δυσκολα να γυρισει. Θα παλεψει αλλα δεν θα αντεξει και θα παει 3-1.

Παντως ολα γινονται, Παναθηναικος εισαι! Θεμα Διαμαντιδη καθαρα ειναι. Αν εχει κεφια οπως αλλες φορες δεν αποκλειεται ο Παναθηναικος.

λιγο υπερβολικο το μαυρισμενο

συμφωνω γενικα αλλα μαζι με ΔΔ θα ελεγα και λασμε
AKRG
Το πιο αμφίρροπο ζευγάρι στα πλευ-οφ από τα 4 , ο ΔΔ είναι ο παίχτης που η απόδοσή του μπορεί να αλλάξει τις ισορροπίες και τα προγνωστικά.
frenchman7
"Ντόπες" από Γιαννακόπουλο


Προβοκατόρικος τίτλος αν "μύτη" άλλο tongue.gif
yorgos
QUOTE
ο ίδιος προσωπικά δεν θα μπορέσει λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων να δώσει το «παρών» στη Ρωσία

Να και καμιά καλή ειδηση γιατί την προπροηγούμενη φορά που πήγε σε εκτός έδρας γίναμε ρεζίλι των σκυλιών... αν μύτη άλλο πάλι...
AKRG
Αλβέρτης (και Πρίφτης προφανώς biggrin.gif ) : " Έχουμε ένα συγκεκριμένο πλάνο και θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο, ώστε να προκριθούμε στο Φάιναλ Φορ." Άντε να δούμε τι πλάνο είναι αυτό και τι διαφορά θα έχει από του Άρτζυ ...

http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...lano-gia-fainal

North_gato
Ενόψει λοιπόν της αναχώρησης για την Μόσχα, όπου ο Εξάστερος θα ξεκινήσει τον… Γολγοθά του με την ΤΣΣΚΑ για τα πλέι οφ της διοργάνωσης, ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος θέλησε να τους «φτιάξει».

Πως τους "εφτιαξε"?? biggrin.gif
bbplayer
Σήμερα η "Π" για το μπάσκετ, που στην τελική κόντρα στην ΤΣΣΚΑ παίζουμε και όχι με τη Δυναμό Τιράνων, έχει ένα μονοστηλάκι πάνω αριστερά και κεντρικό θέμα έναν καράφλα που πανηγυρίζει στη μπάλα μαζί με έναν Πίου.

Όχι τίποτε άλλο δηλαδή για να ξέρουμε και τι μας περιμένει στο άμεσο μέλλον
j-kidd13
QUOTE(bbplayer @ Apr 15 2014, 10:44 ) *
Σήμερα η "Π" για το μπάσκετ, που στην τελική κόντρα στην ΤΣΣΚΑ παίζουμε και όχι με τη Δυναμό Τιράνων, έχει ένα μονοστηλάκι πάνω αριστερά και κεντρικό θέμα έναν καράφλα που πανηγυρίζει στη μπάλα μαζί με έναν Πίου.

Όχι τίποτε άλλο δηλαδή για να ξέρουμε και τι μας περιμένει στο άμεσο μέλλον

Καλα νταξει τρωγομαστε με τα ρουχα μας μου φαινεται... tongue.gif
Τι μπορει να περιμενουμε δηλαδη στο αμεσο μελλον απο το γεγονος οτι η Π ειχε εξωφυλλο την ποδοσφαιρικη ομαδα,μετα απο τα μαγικα που εγιναν στη Ξανθη,και οχι τη μπασκετικη για ενα ματς που δινει αυριο???
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.