Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Real Madrid vs. Olympiacos Piraeus
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2013-14
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
Zoys
vs.

Το πρόγραμμα
1ο ματς: Μ. Τρίτη 15/4 22:00
2ο ματς: Μ. Πέμπτη 17/4 20:00
3ο ματς: Δευτέρα 21/4 19:30
*4ο ματς: Τετάρτη 23/4 21:45
*5ο ματς: Παρασκευή 25/4 21:45

*αν χρειαστεί
North_gato
QUOTE (Zoys @ Apr 12 2014, 00:45 ) *
vs.

Το πρόγραμμα
1ο ματς: Μ. Τρίτη 15/4 22:00
2ο ματς: Μ. Πέμπτη 17/4 20:00
3ο ματς: Δευτέρα 21/4 19:30
*4ο ματς: Τετάρτη 23/4 21:45
*5ο ματς: Παρασκευή 25/4 21:45

*αν χρειαστεί


Τεταρτο και πεμπτο ματς, αν χρειαστει? Δεν επρεπε καν να το αναφερεις. Ειναι δειγμα απαισιοδοξιας. smile.gif
Zoys
QUOTE(North_gato @ Apr 12 2014, 01:03 ) *
Τεταρτο και πεμπτο ματς, αν χρειαστει? Δεν επρεπε καν να το αναφερεις. Ειναι δειγμα απαισιοδοξιας. smile.gif

Είμαι αισιόδοξος, αλλά ταυτόχρονα και ΡΕΑΛιστής. tongue.gif
North_gato
QUOTE (Zoys @ Apr 12 2014, 01:18 ) *
Είμαι αισιόδοξος, αλλά ταυτόχρονα και ΡΕΑΛιστής. tongue.gif


Αυτο δεν το ειχα προσεξει προδοτη biggrin.gif
Επρεπε να εξαιρεθεις απο αυτο το topic.. shot.gif
Redoctor
Πάντως όλες οι ομάδες των πλέι οφ έχουν ένα πρώην παίχτη του Ολυμπιακού, εκτός από την Μιλάνο.
Παο: Λουκάς
Μπάρτσα: Ντόρσυ, Παπ
Γαλατά: Ντόμερτκαντ, Έρτσεγκ
Ρεάλ: Μπουρούση
Τσσκα: Τεόντοσιτς, Χάινς

Ακόμα και στο Nba έχουν 2: ρόκετς και λογικά μέμφις.
lightday
Πολύ δύσκολο..πρέπει ο ολυμπιακός να μπεί μουτσαχεντιν στο πρώτο αγώνα και να τρομάξει την ρεαλ (άντε στον δεύτερο)....πάει να πεί πρέπει να ετοιμαστεί για πολύ ξύλο μπας και ρίξει τον ρυθμό των μαδριλένων....
mόrfeas79
QUOTE (North_gato @ Apr 12 2014, 00:03 ) *
Τεταρτο και πεμπτο ματς, αν χρειαστει? Δεν επρεπε καν να το αναφερεις. Ειναι δειγμα απαισιοδοξιας. smile.gif


Δεν κατάλαβες καλά εννοεί ότι θα τους κάνουμε σκούπα ή ότι το πολύ να χάσουμε ένα παιχνίδι laugh.gif

Στα σοβαρά τώρα, εγώ ψήφισα 3-1 υπέρ της Ρεάλ. Είναι η μοναδική ομάδα που δεν ήθελα σε σειρά best of 5, μέχρι και την Μπάρτσα θα μπορούσα να αντέξω αλλά όχι την Ρεάλ. Η ομάδα χωρίς τον Λο έχει δείξει ότι δεν τα καταφέρνει με ομάδες που στηρίζονται πολύ στην περιφέρειά τους (βλ. Μιλάνο) και όλοι οι καλοί περιφερειακοί έχουν κάνει τα καλύτερα τους παιχνίδια απέναντι στο Ολυμπιακό. Αν δίνω μια πιθανότητα είναι σε σπάσιμο έδρας στο πρώτο παιχνίδι που θα είμαστε σχετικά ξεκούραστοι και μετά όλα για όλα στο ΣΕΦ. Αν δεν γίνει το σπάσιμο στο πρώτο ματς τότε το πιθανότερο έτσι όπως το βλέπω εγώ είναι ότι χαιρετάμε.
redleg7
Το αγωνιστικο τους στυλ μας ευνοει.Ειναι ξεκαθαρο αυτο.Ο υγιης Ολυμπιακος δεν φοβαται τιποτα.Με Λο παροντα δεν το συζητουσα καν.Πιστευω η εστω θελω να πιστευω οτι θα γινει το break σε ενα απο τα 2 πρωτα ματς.Το χτεσινο μονο καλο θα κανει στην ομαδα.Τωρα ξεκιναει η Ευρωλιγκα για τον Μπιλαρο και τους υπολοιπους. wink.gif
Weekendman
Ελπίζω ο Λάσο να μας κάνει την χάρη ,και να δώσει στον Μπουρούση σαφές μεγαλύτερο χρονικό μερίδιο από ότι στους Μέχρι και Σλότερ, παρόλο που οι 2 τελευταίοι στο παιχνίδι με πλάτη υστερούν σε σύγκριση με τον Μπουρού, και κάθε ταξίδι τους από την γραμμή των ελευθερών βολών είναι μια μεγάλη περιπέτεια για αυτούς.

Ειδικά την ενέργεια του Τυνήσιου του Μέχρι την φοβάμαι και είναι για εμένα ο πιο δύσκολος αμυντικά ψηλός . Κατά τα άλλα οι υπόλοιποι είναι αντιμετωπίσιμοι για τους Σερμαντίνι,Ντάνστον και λοιπούς. Απλά ο Σλόττερ ίσως αποδειχθεί χρήσιμος όχι μόνο για τις μάχες κοντά στο καλάθι, αλλά και διότι μπορεί να παίξει δυναμικές άμυνες η σε αλλαγές στα σκριν πάνω στον Σπανούλη ,κάτι που δεν μπορούν να κάνουν με τον ίδιο τρόπο οι άλλοι ψηλοί των Ισπανών.

Αν περιοριστεί το γρήγορο παιχνίδι της Ρεάλ , τότε ο Ολυμπιακός που δυσκόλεψε σε 2 ματς την πιο πλήρη επίθεση της Ευρωλίγκας την Μπαρτσελόνα ,και που είχε την δεύτερη καλύτερη άμυνα της Ευρωλίγκα στο ΤΟΠ-16, θα βάλει δύσκολα στην Ρεάλ. Δεν είναι βέβαια τόσο εύκολο να γίνει, και η Ρεάλ είναι μια ομάδα που ακόμα και αν δεν της βγει το σύστημα μπορεί με μια ατομική προσπάθεια από τους περιφερειακούς να σε αφήσει παγωτό όσο και καλή άμυνα να παίξεις...
SteveNashidis
Κλειδί το ποιος θα μαρκάρει τον Ρούντι. Ελπίζω όχι οι Παπαπέτρου, Λοτζέσκι αν και αυτοί θα είναι οι πρώτοι προσωπικοί του αντίπαλοι. Μακάρι να βρει ο Coach-B κάποιο τρικ να τους κλειδώσουμε αμυντικά, να παρασυρθούν αυτοί επιθετικά κάνοντας γρήγορες επιθέσεις και να επιβάλλουμε το ρυθμό μας .

Πρίντεζης, Πετγουει , Σερμα , Ντανστον , Σιμμονς πρέπει να μπαίνουν και να μασάν σίδερα και οχι να είναι νωθροί για να δείξουν από την αρχή στους περιφεριακούς ότι έχουν κάποιον μέσα στη ρακέτα που να αισθάνονται σιγουριά(όπως με Χαινς και Άντιτς laugh.gif ).
Σημαντικό ρόλο παίζει και η διαιτησία με τα φουλ . Κάτι γρήγορα 2 φουλ στο 2ο λεπτό του αγώνα από Ντάνστον (όπως έγινε με ΠΑΟ) στην ουσία ωθούν τα ματς στην γρήγορη ήττα και το κοιτάμε_το_επόμενο_παιχνίδι.

Υ.Γ. Ζώη εύχομαι να χάσει η ομάδα σου biggrin.gif
redleg7
Ο Λασο δεν ¨συμφωνει¨ αλλα ολοι καταλαβαμε τελικα....


Αυτό είπε εν πολλοίς, ο Πάμπλο Λάσο, όταν τον ρώτησαν για το “ζευγάρωμα” της Ρεάλ με τον Ολυμπιακό.

"Αν θέλουμε να βρεθούμε στο Final Four, πρέπει να κερδίσουμε μια εκπληκτική ομάδα, όπως είναι ο Ολυμπιακός. Είναι ο πρωταθλητής. Έχει νεαρούς σε ηλικία παίκτης, αλλά και έναν ηγέτη του επιπέδου του Βασίλη Σπανούλη, ο οποίος πάντα παίζει με αυτοπεποίθηση τις κρίσιμες ώρες. Ένας φίλος μου, μου είχε πει πριν λίγες ημέρες πως θα είναι καλύτερο να συναντήσουμε τον Ολυμπιακό σε σειρά πέντε αγώνων, από ό,τι σε ένα do or die παιχνίδι και δη αυτό του τίτλου. Δεν συμφωνώ”.
priest
Λογικη κινηση απο την ρεαλ.Σιγουρα ειναι προτιμοτερο να αντιμετωπισεις τον πρωταθλητη ευρωπης στους 8 με πλεονεκτημα παρα στο φαιναλ 4 που ως κατοχος του τιτλου θα εχει το ψυχολογικο πλεονεκτημα.
Απο κει και περα θα ειναι ισως η πιο ενδιαφερουσα σειρα αγωνων.
erwi grey
QUOTE(redleg7 @ Apr 12 2014, 17:28 ) *
Το αγωνιστικο τους στυλ μας ευνοει.Ειναι ξεκαθαρο αυτο.Ο υγιης Ολυμπιακος δεν φοβαται τιποτα.Με Λο παροντα δεν το συζητουσα καν.Πιστευω η εστω θελω να πιστευω οτι θα γινει το break σε ενα απο τα 2 πρωτα ματς.Το χτεσινο μονο καλο θα κανει στην ομαδα.Τωρα ξεκιναει η Ευρωλιγκα για τον Μπιλαρο και τους υπολοιπους. wink.gif

Δε νομιζω οτι μας ευνοει το στυλ τους, μοιαζουν οντως με την Αρμανι, πρεπει να το παει στη δυναμη το ματς ο Μπαρτζωκας και σε αργο ρυθμο.
Θελω πολυ να δω Μαντζαρη πανω στον Σερχι, εκει νομιζω ειναι το στοιχημα για τον Ολυμπιακο.
redleg7
QUOTE (erwi grey @ Apr 12 2014, 15:13 ) *
Δε νομιζω οτι μας ευνοει το στυλ τους, μοιαζουν οντως με την Αρμανι, πρεπει να το παει στη δυναμη το ματς ο Μπαρτζωκας και σε αργο ρυθμο.
Θελω πολυ να δω Μαντζαρη πανω στον Σερχι, εκει νομιζω ειναι το στοιχημα για τον Ολυμπιακο.

Δωσε μας ομαδα που δεν θα παιξει κλειστα και παρε μας την ψυχη.Αυτο εννοω οτι μας ταιριαζει.Θελουμε να τρεχουμε και στο ειδος αυτο ειμαστε εκ των κορυφαιων στην Ευρωπη.Γι αυτο αναφερθηκα οτι μας ταιριαζει αυτο το στυλ.
Αμυντικα η ομαδα ειναι η δευτερη καλυτερη στο Τοπ 16.Περιμενω να ανεβουμε ακομα περισσοτερο στον τομεα αυτο οσο και να δυσκολευει σ αυτο ο συγκεκριμενος αντιπαλος.
Πιστευω οτι θα δουμε πολλα τρικ με τα μαρκαρισματα.Τα ματς της 8δας ειναι πολυ μα πολυ διαφορετικα και θα δουμε στο παρκε πραγματα που δεν εχουμε ξαναδει μεχρι στιγμης για ευνοητους λογους.
erwi grey
QUOTE(redleg7 @ Apr 12 2014, 21:16 ) *
Δωσε μας ομαδα που δεν θα παιξει κλειστα και παρε μας την ψυχη.Αυτο εννοω οτι μας ταιριαζει.Θελουμε να τρεχουμε και στο ειδος αυτο ειμαστε εκ των κορυφαιων στην Ευρωπη.Γι αυτο αναφερθηκα οτι μας ταιριαζει αυτο το στυλ.
Αμυντικα η ομαδα ειναι η δευτερη καλυτερη στο Τοπ 16.Περιμενω να ανεβουμε ακομα περισσοτερο στον τομεα αυτο οσο και να δυσκολευει σ αυτο ο συγκεκριμενος αντιπαλος.
Πιστευω οτι θα δουμε πολλα τρικ με τα μαρκαρισματα.Τα ματς της 8δας ειναι πολυ μα πολυ διαφορετικα και θα δουμε στο παρκε πραγματα που δεν εχουμε ξαναδει μεχρι στιγμης για ευνοητους λογους.

Δεν εχουμε συναντησει ομαδα να παιζει τοσο ελευθερα πλην της Μιλανο, τελοσπαντων εγω 3-1 υπερ των Ισπανων το βλεπω μακαρι να διαψευστω.
redleg7
Οντως τετοιο στυλ μονο η Μιλανο εχει παιξει αν και με 3 απουσιες πενταδατων της βαλαμε γυρω στους 85 για πλακα.Ομως οταν εννοω οτι μας ευνοει ο ρυθμος επαναλαμβανω οτι η ομαδα φαινεται οτι ζοριζεται αρκετα περισσοτερο με πολυ κλειστες αμυνες.Πρεπει εκει που το επιβαλλει η κατασταση να τρεξουμε και εχουμε μεγαλο ταλεντο σ αυτο ομως εκει πρεπει να μπει και ενα μεγαλο stop.

Δεν μπορεις να αφησεις τον ρυθμο σε μια σειρα αγωνων να κυλησει ετσι.Πρεπει να βγαλεις ενεργεια στο παρκε στο αμυντικο κομματι(σ ενα κομματι που εχουμε ανεβει αρκετα στο τοπ 16),πρεπει να τους εκτρεψεις απο το γρηγορο τεμπο και και να τους παιξεις πιο σεταρισμενα.Να τους βαλεις αν γινεται σε ενα αλλο καλουπι με πιο κοντρολαρισμενο ρυθμο και γεματες επιθεσεις.Δεν πιστευω οτι αν καταφερεις να τους βαλεις σε ενα τετοιο καλουπι οτι θα βρουν απαντησεις.Ισα ισα θα αρχισουν τους θεατρινισμους και τα καραγκιοζιλικια.
Πιο πιθανο θεωρω να εκνευριστουν και να πανε σε isolation και κατι ηρωικα 1 vs 1 και εκει να εκμεταλευτουμε την δυνατοτητα της ομαδας μας στο fast break.

Αυτο που θελω να δω ειναι σε μια σειρα παιχνιδιων μερα ανα μερα το ποιος θα επικρατησει στα ριμπαουντ(που οφειλει η ομαδα να ελεγξει τον ρυθμο) και να δουμε το κομματι που εχει να κανει με τα ποσταρισματα,τα χεντς και πιο physical καταστασεις.
Γι αυτο και ευχομαι ο Ολυμπιακος να ειναι απολυτα υγιης απο εδω και στο εξης και η ομαδα να φορμαριστει στο καταλληλο σημειο οπως τα τελευταια 2 χρονια.
Δεν μιλαμε για νοκ αουτ ματς αλλα για σειρα αγωνων.Σε νοκ αουτ δεν θα φοβομουν πραγματικα.Εκει η ομαδα θα εκανε το κομματι της και θα εφευγε απο το παρκε οπως της αξιζει(οπως περσι).Ομως τωρα επιβαλλεται να τους παιξεις και πιο εγκεφαλικα.Να υπαρχει ενα μετρο και μια συνοχη σε ολα.Μιλαμε για ματς μερα ανα μερα.Τελειως μα τελειως διαφορετικες καταστασεις.
Ελπιζω με την πιο δυναμικη πλεον εισοδο του Περπερογλου και του Πριντεζη να μην υπαρξει ανισορροπια (4 ματς παιζουμε ηδη χωρις τα παιδια) και να βοηθησουν ακομα περισσοτερο την υπολοιπη ομαδα στην επιτευξη του στοχου της.
Πιστευω θα δουμε και διαφορα τρικ στα μαρκαρισματα οπως προανεφερα και πιο πανω και αρκετα πραγματα που δεν εχουμε δει μεχρι στιγμης.

Ελπιζω και ευχομαι η ομαδα μετα τα επιτευγματα της τελευταιας 2 ετιας να μας κανει και παλι υπερηφανους με αυτα που θα βγαλει στο παρκε.
Οτι και να γινει ειμαστε στο πλευρο των παιδιων.
Kαλη επιτυχια να εχουν τα παιδια και ο Θεος μαζι μας! smile.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(erwi grey @ Apr 12 2014, 15:13 ) *
Δε νομιζω οτι μας ευνοει το στυλ τους, μοιαζουν οντως με την Αρμανι, πρεπει να το παει στη δυναμη το ματς ο Μπαρτζωκας και σε αργο ρυθμο.
Θελω πολυ να δω Μαντζαρη πανω στον Σερχι, εκει νομιζω ειναι το στοιχημα για τον Ολυμπιακο.



Οχι ρε συ, αυτοι δεν ειναι σαν την Αρμανι. Ξερουν μπασκετ... smiley.gif
erwi grey
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 12 2014, 22:21 ) *
Οχι ρε συ, αυτοι δεν ειναι σαν την Αρμανι. Ξερουν μπασκετ... smiley.gif

Eλπιζω αν φτασει μεχρι τελικο, γιατι εκει θα καταληξει το φετινο ταξιδι της τρεντοομαδας, να παραδεχτεις το λαθος σου. smiley.gif
Quincy
Προσοχή στα τρίποντα του Ντιρκ ninja.gif
Dreamerpanos
Μεγάλη Τρίτη 15/4
22:00 Ρεάλ Μαδρίτης - Ολυμπιακός (ΔΤ)

Μεγάλη Πέμπτη 17/4
20:00 Ρεάλ Μαδρίτης - Ολυμπιακός (Nova)

Δευτέρα του Πάσχα 21/4
19:30 Ολυμπιακός - Ρεάλ Μαδρίτης (ΔΤ)

Τετάρτη 23/4 (αν χρειαστεί)
21:45 Ολυμπιακός – Ρεάλ Μαδρίτης (Nova)

Παρασκευή 25/4 (αν χρειαστεί)
21:45 Ρεάλ Μαδρίτης - Ολυμπιακός
T.W.Is.M.
QUOTE(Dreamerpanos @ Apr 12 2014, 18:56 ) *
Μεγάλη Τρίτη 15/4
22:00 Ρεάλ Μαδρίτης - Ολυμπιακός (ΔΤ)

Μεγάλη Πέμπτη 17/4
20:00 Ρεάλ Μαδρίτης - Ολυμπιακός (Nova)

Δευτέρα του Πάσχα 21/4
19:30 Ολυμπιακός - Ρεάλ Μαδρίτης (ΔΤ)

Τετάρτη 23/4 (αν χρειαστεί)
21:45 Ολυμπιακός – Ρεάλ Μαδρίτης (Nova)

Παρασκευή 25/4 (αν χρειαστεί)
21:45 Ρεάλ Μαδρίτης - Ολυμπιακός



Αυτο το δευτερο ματς της Μεγαλης Πεμπτης την ωρα που γινεται με σκοτωνει...
Κι οχι τιποτα αλλο, αλλα αν γινει το διπλο, εκει το περιμενω κι οχι στο πρωτο ματς που βλεπω να χανουμε ευκολα.
redleg7
Προπονήθηκε ο Πρίντεζης

http://www.sport-fm.gr/article/proponithik...pridezis/760877
shtarkws
Δεν ψηφισα ομως πιστεύω πως ο Ολυμπιακός μπορεί να τα καταφέρει. Μονο που η Ρεάλ τους επελεξε θα πρέπει να κάνει άπαντες στην ομάδα ακομη περισσότερο αποφασισμενους.
Αυτα τα ματς απαιτούν απο ολους μια υπέρβαση, κόουτς και παικτες πρέπει να δημιούργησαν μια καινούργια σελίδα στην ιστορια τους, κληρονομια και μυθο
xristos_metal
Οταν εχεις Σπανουλη, δυσκολα χανεις την προκριση. Πιστευω θα περασει ο Ολυμπιακος, γιατι αυτος ο παιχταρας ψοφαει για τετοια παιχνιδια. Ευκολα ή δυσκολα θα παρει ενα ματσακι στην Μαδριτη. Στο Σεφ δε χανει σε τετοιο ματς.

Και δεν ειμαι Ολυμπιακος μαγκες. Απλα αυτο το κ@λοπαιδι (με την καλη εννοια) κανει τη διαφορα, πως να το κανουμε.

1-3, ή 2-3!
j.browning
QUOTE (xristos_metal @ Apr 13 2014, 16:21 ) *
Οταν εχεις Σπανουλη, δυσκολα χανεις την προκριση. Πιστευω θα περασει ο Ολυμπιακος, γιατι αυτος ο παιχταρας ψοφαει για τετοια παιχνιδια. Ευκολα ή δυσκολα θα παρει ενα ματσακι στην Μαδριτη. Στο Σεφ δε χανει σε τετοιο ματς.

Και δεν ειμαι Ολυμπιακος μαγκες. Απλα αυτο το κ@λοπαιδι (με την καλη εννοια) κανει τη διαφορα, πως να το κανουμε.

1-3, ή 2-3!

για κανα λογο δεν την περναει την ρεαλ ο οσφπ.αν γινει που μακαρι δηλαδη blove.gif θα κανω μεγαλη κωλοτουμπα.
εγω νομζω οτι την διαφορα την κανει ο σλουκας με των μαντζαρη.αυτοι ειναι τα δυνατα χαρτια του οσφπ.χωρις αυτους ο σπαν δεν θα εκανε τιποτα.αυτος φαινεται οι μικροι κανουν την δουλεια wink.gif
3-1 η 3-2
redleg7
Παμε ρε κοουτσαρα.

«Για την πρόκριση στη Μαδρίτη»

http://www.sport-fm.gr/article/mpartzwkas-...-madriti/761091
duncan21
Coach,ξεκίνα Mardy σε Rudy να του παίξει 2 σφαλιάρες να στρώσει χαρακτήρα και μετά όλα τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.Μπουρούσης νομίζω θα κάνει πολύ καλή σειρά αλλά απ' το Γιάνναρο δεν έχασε ποτέ κανείς.
xristos_metal
QUOTE(j.browning @ Apr 14 2014, 09:14 ) *
την διαφορα την κανει ο σλουκας με των μαντζαρη.αυτοι ειναι τα δυνατα χαρτια του οσφπ.χωρις αυτους ο σπαν δεν θα εκανε τιποτα.αυτος φαινεται οι μικροι κανουν την δουλεια wink.gif


Ο Σπανουλης μπορει να αλλαξει τον ρυθμο του αγωνα ανα πασα στιγμη. Οι Σλουκας και Μαντζαρης, ειναι απλα γραναζια της μηχανης. Δεν μπορουν να κρινουν ενα ματς. Αν ειναι οπως πρεπει ο Σπανουλης δεν χανει ο Ολυμπιακος. Αν δεν ειναι δυσκολευουν τα πραγματα. Δεν θα το παρει ο Σλουκας με τον Μαντζαρη.
T.W.Is.M.
QUOTE(j.browning @ Apr 14 2014, 09:14 ) *
για κανα λογο δεν την περναει την ρεαλ ο οσφπ.αν γινει που μακαρι δηλαδη blove.gif θα κανω μεγαλη κωλοτουμπα.
εγω νομζω οτι την διαφορα την κανει ο σλουκας με των μαντζαρη.αυτοι ειναι τα δυνατα χαρτια του οσφπ.χωρις αυτους ο σπαν δεν θα εκανε τιποτα.αυτος φαινεται οι μικροι κανουν την δουλεια wink.gif
3-1 η 3-2



Ολοι χρειαζονται για να κερδισει ο Ολυμπιακος μεσα στη Μαδριτη. Ειδικα οι 3 γκαρντ πρεπει εστω στο ενα παιχνιδι(αυτο που θα παμε να κερδισουμε) να πιασουν ολοι μαζι καλη αποδοση. Νομιζω οτι το τελευταιο παιχνιδι με τον Παναθηναικο θα λειτουργησει πολυ θετικα για Σλουκα και Μαντζαρη, που θα πρεπει να συμπληρωσουν και σε καποια σημεια να υποκαταστησουν κι οχι να αντικαταστησουν το Σπανουλη.
ssoulliss
Νομίζω ότι όπως παίζει στην άμυνα η Ρεάλ ο Σπανούλης θα βρει χώρους και θα δράσει.

Ο Ολυμπιακός για να έχει τύχη στην σειρά θα πρέπει με κάθε τρόπο να εξουδετερώσει τον Ροντρίγκεθ και να πάρει μεγάλα ματς από τους ξένους του, (Πέτγουει-Σερμαντίνι-Λοτζέσκι). Πέρυσι ο Ροντρίγκεθ στον τελικό δεν υπήρχε, με εξαίρεση ένα ξέσπασμα στο τέλος. Αλλίως η Ρεάλ είναι καλύτερη ομάδα και σε πέντε αγώνες είναι δύσκολο να την βάλεις στα σχοινιά.

Τα κρίσιμα ματς είναι πάντα το πρώτο και το τρίτο. Σε αυτά που θα έχεις το μικρότερο άγχος και το μεγαλύτερο αντίστοιχα. Ίσως η ποιότητα του Ολυμπιακού στα φόργουορντ να προβληματίσει τη Ρεάλ και δεν θα δούμε πολύ ώρα τον Ρούντι στο 3.
yorgos
Πέραν της όποιας πλάκας, προβλέπω τον Κόλλινς να ξεκινάει πάνω στο Ρούντι, δε βλέπω άλλη λύση. Άρα μπόνους βολών από νωρίς η Ρεάλ...
louie
QUOTE (yorgos @ Apr 14 2014, 17:27 ) *
Πέραν της όποιας πλάκας, προβλέπω τον Κόλλινς να ξεκινάει πάνω στο Ρούντι, δε βλέπω άλλη λύση. Άρα μπόνους βολών από νωρίς η Ρεάλ...


αυτοκτονια θα ειναι αυτο. δεν μπορω να φανταστω τον κολινς να σταματαει τον ρουντι σε τιποτα. ασε που θα ειναι τοσο στον κοσμο του ο κολινς που θα κανουν 5-6 φορες το κλασσικο αλευ ουπ οι σερχιο-ρουντι. ο μονος τροπος να χρησιμευσει ο κολινς, και το λεω απολυτα σοβαρα αυτο, ειναι να πλακωθει με τον ρουντι και να φανε και οι 2 κανα ντισκαλιφιε.

απο την αλλη αυτο που ειπε ο ssoulliss ισχυει. ο σπανουλης θα βρει σιγουρα πολλους χωρους στην αμυνα της ρεαλ μιας και οι περιφερειακοι της δεν ειναι και πολυ καλοι αμυντικοι. οπως επισης αυτα τα κοψιματα που κανουν στην ρακετα ο λοτζεσκι και ο πετγουει θα τους βγουν ευκολα.

εχει πολυ ενδιαφερον η αναλυση του piti hurtado πολυ γνωστου ισπανου αναλυτη στο hoopfellas για τις αδυναμιες της ρεαλ

http://hoopfellas.blogspot.gr/2014/04/o-ma...hoopfellas.html
erwi grey
O Κολινς και να καταφερει να βγαλει καλη αμυνα στον Ρουντι που ειναι πιθανο θα διαλυσει, οπως μονο αυτος ξερει 2 επιθεσεις σε 1 λεπτο και θα αποχωρησει.
Το μαρκαρισμα του Ρουντι πρεπει να παει στον Περπερογλου μονο αυτος μπορει να το κανει σχετικα καλα, πραγμα που σημαινει οτι πρεπει να μειωθει ο χρονος του Λοτζεσκι.
frenchman7
QUOTE(erwi grey @ Apr 14 2014, 20:42 ) *
Το μαρκαρισμα του Ρουντι πρεπει να παει στον Περπερογλου μονο αυτος μπορει να το κανει σχετικα καλα, πραγμα που σημαινει οτι πρεπει να μειωθει ο χρονος του Λοτζεσκι.


Ο Πέρπε υστερεί νομίζω σε αθλητικά προσόντα έναντι του Ρουντι, ίσως ο Παπαπέτρου σε ειδική αποστολή να ταιριάζει καλύτερα
erwi grey
QUOTE(frenchman7 @ Apr 15 2014, 03:09 ) *
Ο Πέρπε υστερεί νομίζω σε αθλητικά προσόντα έναντι του Ρουντι, ίσως ο Παπαπέτρου σε ειδική αποστολή να ταιριάζει καλύτερα

Περισυ τα ειχε παει πολυ καλα στον τελικο.
Ειναι απειρος ο Παπαπετρου για να μαρκαρει τον Ρουντι.
frenchman7
QUOTE(erwi grey @ Apr 14 2014, 21:18 ) *
Περισυ τα ειχε παει πολυ καλα στον τελικο.
Ειναι απειρος ο Παπαπετρου για να μαρκαρει τον Ρουντι.


Δεν το θυμάμαι για να είμαι ειλικρινής... Απλά φέρνοντας στο μυαλό μου τις κινήσεις του Ρούντι προς το καλάθι δεν
ξέρω αν μπορεί να τις ακολουθήσει ο Πέρπε..

Ο μικρός πάντως είναι αρκετά ξεψαρωμένος και κατά την γνώμη μου μπορεί και πρέπει να πάρει χρόνο
Με τον Πάο άλλωστε τα πήγε καλά και στην άμυνα
yorgos
Κι εγώ δε νομίζω ότι μπορεί ο Πέρπε πάνω στο Ρούντι, λογικά θα δοκιμάσει Λοτζέσκι για κάποια λεπτά, αλλά ούτε αυτός μπορεί, ειδικά στην άμυνα σε σκριν τα χάνει. Αυτό είναι το ένα θέμα για τον Ολυμπιακό, να δούμε τι θα κάνει ο Μπαρτζώκας. Το άλλο είναι τι διάολο θα κάνει ο Σπανούλης στην άμυνα με τέτοια περιφέρεια απέναντι δεντ ον βλέπω καλά, άσε που θα είναι σκασμένος από τον ΝΤρέιπερ που βλέπω να του βγάζει το χτικιό (έτσι κι αλλιώς στην επίθεση τον έχουν για τουρισμό, ο άνρθωπος θα μπει μέσα για να διαλύσει το Σπανούλη κι έχει τα πόδια να το κάνει), με το Σλότερ από πίσω να κάνει το σκιάχτρο.Θα κάνω την περίεργη πρόβλεψη πως ο Ολυμπιακός θα έχει λιγότερα προβλήματα όταν δε θα παίζει ο Σπανούλης. Κι Ντάνστον θα δυσκολευτεί απέναντι σε αντιπάλους με τόσο μακριά χέρια, σκούρα τα πράγματα.

Πάντως όσο πιο πολύ το μελετάω, τόσο λιγότερες πιθανότητες δίνω στον Ολυμπιακό. Τυχερός ο Παναθηναϊκός που απέφυγε τη Ρεάλ, όχι ότι είναι έυκολη η ΤΣΣΚΑ ειδικά γι' αυτόν τον πολύ περιορισμένων δυνατοτήτων Παναθηναϊκό, αλλά απέναντι στη Ρεάλ δεν είχε καμία τύχη και πήγαινε και για συντριβή σε κάποιο από τα εκτός. Και δεν αποκλείω κι ο Ολυμπιακός να πάθει το ίδιο, να φάει δηλαδή καμιά εικοσιπενταρού αν αρχίσουν και τα χλατσώνουν οι Μαδριλένοι.
erwi grey
QUOTE(frenchman7 @ Apr 15 2014, 03:23 ) *
Δεν το θυμάμαι για να είμαι ειλικρινής... Απλά φέρνοντας στο μυαλό μου τις κινήσεις του Ρούντι προς το καλάθι δεν
ξέρω αν μπορεί να τις ακολουθήσει ο Πέρπε..

Ο μικρός πάντως είναι αρκετά ξεψαρωμένος και κατά την γνώμη μου μπορεί και πρέπει να πάρει χρόνο
Με τον Πάο άλλωστε τα πήγε καλά και στην άμυνα

Kι εγω δεν ειμαι σιγουρος αλλα αν θυμαμαι καλα τους περισσοτερους ποντους τους ειχε βαλει με Παπανικολαου στην αμυνα.
Παντως ο Παπαπετρου θα παρει χρονο πανω του και ειναι ευκαιρια να δειξει οτι μπορει να παιξει και καλη αμυνα σε τετοιο επιπεδο, αλλα μου φαινεται δυσκολο να τα καταφερει με τον συγκεκριμενο.
redleg7
55-45 για την Ρεαλ λογω μειονεκτηνατος και απουσιας Λο.Πιστευω οτι ενα απο τα 2 ματς θα τα παρουμε.Αν γινει αυτο δεν δινω καμια τυχη η εστω πολλες πιθανοτητες να σπασει η εδρα στο Σεφ για πολλους λογους.Αν παρουμε το πρωτο ματς εχουμε πολλες πιθανοτητες και για το δευτερο με την ψυχολογια στα υψη.Αν απο.την αλλη αυριο χασουμε την επαφη με το σκορ μαλλον το παραταμε για να παμε ξεκουραστοι για το ματς της Πεμπτης.Κατι αναλογο εκανε και η Σιενα στο Σεφ πριν λιγα χρονια.Κατα τ αλλα συμφωνω με τα παραπανω αρθρα οτι εχουν πολλες αδυναμιες και αν τους αναγκασεις να σκεφτουν τοτε το πιθανοτερο ειναι να τα χασουν.Οπως συμφωνω οτι.πρεπει να εκμεταλευτουμε τα γρηγορα ποδια των ψηλων μας ειδικα οσο ειναι στο παρκε ο Μπουρουσης.
T.W.Is.M.
QUOTE(yorgos @ Apr 14 2014, 21:27 ) *
Κι εγώ δε νομίζω ότι μπορεί ο Πέρπε πάνω στο Ρούντι, λογικά θα δοκιμάσει Λοτζέσκι για κάποια λεπτά, αλλά ούτε αυτός μπορεί, ειδικά στην άμυνα σε σκριν τα χάνει. Αυτό είναι το ένα θέμα για τον Ολυμπιακό, να δούμε τι θα κάνει ο Μπαρτζώκας. Το άλλο είναι τι διάολο θα κάνει ο Σπανούλης στην άμυνα με τέτοια περιφέρεια απέναντι δεντ ον βλέπω καλά, άσε που θα είναι σκασμένος από τον ΝΤρέιπερ που βλέπω να του βγάζει το χτικιό (έτσι κι αλλιώς στην επίθεση τον έχουν για τουρισμό, ο άνρθωπος θα μπει μέσα για να διαλύσει το Σπανούλη κι έχει τα πόδια να το κάνει), με το Σλότερ από πίσω να κάνει το σκιάχτρο.Θα κάνω την περίεργη πρόβλεψη πως ο Ολυμπιακός θα έχει λιγότερα προβλήματα όταν δε θα παίζει ο Σπανούλης. Κι Ντάνστον θα δυσκολευτεί απέναντι σε αντιπάλους με τόσο μακριά χέρια, σκούρα τα πράγματα.


Μονος σου απαντησες τι θα κανει ο Σπανουλης στην αμυνα. Θα παει πανω στον Ντρειπερ.
louie
QUOTE (yorgos @ Apr 14 2014, 21:27 ) *
Κι εγώ δε νομίζω ότι μπορεί ο Πέρπε πάνω στο Ρούντι, λογικά θα δοκιμάσει Λοτζέσκι για κάποια λεπτά, αλλά ούτε αυτός μπορεί, ειδικά στην άμυνα σε σκριν τα χάνει. Αυτό είναι το ένα θέμα για τον Ολυμπιακό, να δούμε τι θα κάνει ο Μπαρτζώκας. Το άλλο είναι τι διάολο θα κάνει ο Σπανούλης στην άμυνα με τέτοια περιφέρεια απέναντι δεντ ον βλέπω καλά, άσε που θα είναι σκασμένος από τον ΝΤρέιπερ που βλέπω να του βγάζει το χτικιό (έτσι κι αλλιώς στην επίθεση τον έχουν για τουρισμό, ο άνρθωπος θα μπει μέσα για να διαλύσει το Σπανούλη κι έχει τα πόδια να το κάνει), με το Σλότερ από πίσω να κάνει το σκιάχτρο.Θα κάνω την περίεργη πρόβλεψη πως ο Ολυμπιακός θα έχει λιγότερα προβλήματα όταν δε θα παίζει ο Σπανούλης. Κι Ντάνστον θα δυσκολευτεί απέναντι σε αντιπάλους με τόσο μακριά χέρια, σκούρα τα πράγματα.

Πάντως όσο πιο πολύ το μελετάω, τόσο λιγότερες πιθανότητες δίνω στον Ολυμπιακό. Τυχερός ο Παναθηναϊκός που απέφυγε τη Ρεάλ, όχι ότι είναι έυκολη η ΤΣΣΚΑ ειδικά γι' αυτόν τον πολύ περιορισμένων δυνατοτήτων Παναθηναϊκό, αλλά απέναντι στη Ρεάλ δεν είχε καμία τύχη και πήγαινε και για συντριβή σε κάποιο από τα εκτός. Και δεν αποκλείω κι ο Ολυμπιακός να πάθει το ίδιο, να φάει δηλαδή καμιά εικοσιπενταρού αν αρχίσουν και τα χλατσώνουν οι Μαδριλένοι.


o σπανουλης πιστευω θα κανει παρτυ απεναντι στην ρεαλ. μιλαμε για εναν αγωνα που θα παει σε υψηλο ρυθμο απεναντι σε κακους αμυντικα γκαρντ, εκτος του ντρειπερ που παιζει λιγο. ο αγωνας αυτος ειναι κομμενος και ραμμενος για τον σπανουλη. αν διαβασε κανεις την αναλυση του ισπανου που ανεβασα πιο πριν λεει για το πως ταιριαζει ο αγωνας στον σπανουλη. ουτε ο ντανστον πιστευω θα δυσκολευτει. τον ρουντι κανενα απο τα τριαρια του ολυμπιακου δεν μπορουν να τον ματσαρουν. ο περπερογλου δεν ειναι ιδιαιτερα καλος αμυντικος, δεν ξερουμε σε τι κατασταση ειναι μετα τον τραυματισμο και ειναι αργος για τον ρουντι που μπορει ανα πασα στιγμη να βγει απο τα σκριν και να εκτελεσει. ο λοτζεσκι εχει το καλο οτι ειναι γρηγορος αλλα δεν ειναι και κανας καλος αμυντικος. και ο παπαπετρου που θα μπορουσε να τον αναλαβει θεωρητικα σε ειδικη αποστολη ειναι απειρος και δεν μπορει αν χρησιμοποιηθει για μεγαλο χρονο αφου στην επιθεση θα χρειαζονται πολυ οι αλλοι 2. γενικα ο λοτζεσκι φαινεται να ειναι η καλυτερη επιλογη ή η λιγοτερο κακη.

κατι αλλο επειδη βλεπω συνεχεια τις τελευταιες μερες για την απουσια του λο. ο λο ρε παιδια δεν ειναι απουσια. μιλαμε για εναν ανθρωπο που το ξερετε εδω και κατι μηνες οτι δεν θα ξαναπαιξει φετος(και ισως να μην ξαναπαιξει ποτε στον ολυμπιακο) αλλο που δεν αντικατασταθηκε και γενικα ειχε να παιξει καλα απο περυσι στο final 4. φετος οσο επαιξε ηταν κατι παραπανω απο τραγικος. καταλαβαινω οτι αν επαιζε και ΑΝ ηταν ο περσινος λο τοτε θα ηταν υπερχρησιμος οπως θυμομαστε κι απο περυσι. αλλα αυτο περισσοτερο ειναι υποθετικο σεναριο παρα κανονικη απουσια. σαν να λεμε εμεις ποσο θα λειψει ο τσαρτσαρης απο αυτη τη σειρα.
D-Wade
QUOTE(louie @ Apr 14 2014, 22:35 ) *
o σπανουλης πιστευω θα κανει παρτυ απεναντι στην ρεαλ. μιλαμε για εναν αγωνα που θα παει σε υψηλο ρυθμο απεναντι σε κακους αμυντικα γκαρντ,

Δεν είναι κακοί αμυντικά. Κάθε άλλο. Στην πίεση πάνω στη μπάλα είναι από τους καλύτερους στην ευρωλίγκα(Σέρχιο,Γιουλ,Ντρέιπερ).Κοντοί είναι αλλά δεν έχουμε τα γκαρντ να εκμεταλλευτούν αυτήν την αδυναμία τους
louie
QUOTE (D-Wade @ Apr 14 2014, 22:47 ) *
Δεν είναι κακοί αμυντικά. Κάθε άλλο. Στην πίεση πάνω στη μπάλα είναι από τους καλύτερους στην ευρωλίγκα(Σέρχιο,Γιουλ,Ντρέιπερ).Κοντοί είναι αλλά δεν έχουμε τα γκαρντ να εκμεταλλευτούν αυτήν την αδυναμία τους


καλα δεν ειπα οτι ειναι και τρυπες αλλα κανεις απο αυτους δεν ειναι αμυντικος που μπορει να σβησει εναν αντιπαλο. ασε που γενικα η αμυνα της ρεαλ μου φαινεται οτι περισσοτερο ψαχνει την ευκαιρια για κλεψιμο για να βγαλουν αιφνιδιασμο παρα της σοβαρης και προσηλωμενης αμυνας.
D-Wade
QUOTE(louie @ Apr 14 2014, 22:54 ) *
καλα δεν ειπα οτι ειναι και τρυπες αλλα κανεις απο αυτους δεν ειναι αμυντικος που μπορει να σβησει εναν αντιπαλο. ασε που γενικα η αμυνα της ρεαλ μου φαινεται οτι περισσοτερο ψαχνει την ευκαιρια για κλεψιμο για να βγαλουν αιφνιδιασμο παρα της σοβαρης και προσηλωμενης αμυνας.

Καλά ναι ατομικά δεν είναι κανένας τους εξολοθρευτής αλλά παίζουν πολύ πιεστική ομαδική άμυνα και είναι στις πρώτες ομάδες στα κλεψίματα . . .Ελπίζω να βρεθεί σε καλή μέρα ο Σπανούλης γιατί αλλιώς βλέπω να κάνει 5-6 λάθη
erwi grey
O Λοτζεσκι εχει προβλημα παρολο που ειναι γρηγορος κολλαει το μυαλο του με γρηγορους αντιπαλους και αυτο οφειλεται σε ελλειψη υψηλου επιπεδου παιχνιδιων τοσα χρονια που ηταν Βελγιο, αν και εχει βελτιωθει στα τελευταια παιχνιδια.
Επισης εχει προβλημα οταν τον μαρκαρουν γρηγοροι αντιπαλοι αυτο που μου ειχε κανει εντυπωση ηταν ακομα και ο Λανγκφορντ οταν πηγαινε πανω του που δεν ειναι και κατι το ιδιαιτερο αμυντικα, τον εξαφανιζε.
Σιγουρα ο Περπερογλου υστερει σε ταχυτητα αλλα ειναι η πιο ενδεδειγμενη λυση βαση εμπειριας.
Το θεμα ειναι για μενα ο περιορισμος του Σερχι απο τον Μαντζαρη, αν τα καταφερει τοτε εχει πολλες πιθανοτητες η ομαδα.
Petran911
QUOTE(D-Wade @ Apr 14 2014, 23:04 ) *
Καλά ναι ατομικά δεν είναι κανένας τους εξολοθρευτής αλλά παίζουν πολύ πιεστική ομαδική άμυνα και είναι στις πρώτες ομάδες στα κλεψίματα . . .Ελπίζω να βρεθεί σε καλή μέρα ο Σπανούλης γιατί αλλιώς βλέπω να κάνει 5-6 λάθη


Αυτό είναι το κρίσιμο σημείο. Γενικά ο Βασίλης δεν είναι ο άνθρωπος που μπορεί να τον σταματήσει εύκολα Ευρωπαίος Γκαρντ στο 1-1, και αν αυτός υπήρχε λέγεται ΔΔ και όταν μπορούσε να το κάνει παίζανε στην ίδια ομάδα.

Ο Βασίλης έχει πρόβλημα με είτε ψηλότερο παίχτη υψηλής ταχύτητας (ελάχιστοι στην Ευρώπη), είτε σε άμυνα με ψηλό που βγαίνει στο Hedge out, και έχει γρήγορες επιστροφές. Μπορεί να το κάνει αυτό η Ρεάλ με το Σλότερ, αλλά και αυτός δεν έχει καμία σχέση με Γκιστ και Λάσμε.

Βλέποντας αυτή τη στιγμή το περσινό παιχνίδι, θα έλεγα ότι στον Ρούντι είχαν γυρίσει όλοι οι παίχτες του Ολυμπιακού με πρωταγωνιστές Παπ, Λο, Πέρπε και Κατσίβελη. Ο Λο είχε κάνει την καλύτερη δουλειά. Τώρα, εάν ο Μάντζαρης μπορεί να το κάνει αυτό με βοήθεια από Λοτζέσκι, παίζεται. Αλλά και πέρσι ο Ολυμπιακός με τρεις γκαρντ πήγε στο Λονδίνο. Είδωμεν.

ΥΓ.

Τη δουλειά με το Ρούντι μπορεί να την κάνει αυτός:

Defense: A solid defensive player that doesn’t make many mistakes, but will be taken advantage of due to his lack of quickness. Shows tremendous fundamentals on the defensive end. Doesn’t miss rotations, stays in position when he’s not on the ball, and does a good job coming over to help deny dribble penetration when his teammates get beat. Knows how to be effective, but lacks the footspeed to make an impact. Uses his anticipation to rotate over from the weakside to deny penetration, but lacks the quickness to recover the ball gets passed out of the lane. Always gets a hand up when he closes out, but simply doesn’t get there in time to make a difference. Will get beaten off the dribble from time to time. Knows his weaknesses and will stay in position to avoid getting beat, but will bite on fakes periodically. Not great at defending the pick and roll, but is usually asked to switch onto bigger offensive players due to his size. Rebounds the ball at a decent rate. Was a tremendous defender on the collegiate level due to his intensity and fundamentals, but lacks the physical tools to make the same impact in the NBA. Proves very capable when he doesn’t have to defend the point guard spot or an elite athlete.

Another attractive part of his game is his defensive ability. Collins plays at the top of John Chaney’s trademark matchup zone, and has established himself as one of the top ball-hawks in the country over the past four years. He has superb hands and outstanding anticipation skills, and his excellent footwork, wingspan and lateral movement do the rest. He gets his hands on a huge amount of deflections every game, coming up with steals, blocks and igniting the fast break for his team and often finishing it himself. He's also a solid rebounder for his position, averaging just under 5 per game on the year.

Από το draftexpress του Mardy Collins. Εντάξει ο Ρούντι ούτε PG είναι, ούτε elite athlete για ΝΒΑ. wink.gif

http://www.draftexpress.com/profile/Mardy-Collins-340/
Weekendman
Να τα έδειχνε τα παραπάνω έστω και κατα προσέγγιση αν όχι ακριβώς καλά θα ήταν...

Σε κάθε περίπτωση ο τέταρτος γκαρντ είναι απαραίτητος ,και ήταν η θετική διαφορά στον περσινό Ολυμπιακό του Νοεμβρίου και του Φάιναλ Φορ σε σύγκριση με τον ουσιαστικά αποδεκατισμένο στα γκαρντ Ολυμπιακό των ματς με τον ΠΑΟ σε Κύπελλο και Τελικούς Α1. Αλλιώς η διαφορα υπέρ της περιφερειακής γραμμής της Ρεάλ είναι προφανώς δεδομένη. Στους ψηλούς δεν ανυσηχώ τόσο, αν και με την δύναμή του Ρέγες και την πονηριά και ευελιξία του Μίροτιτς ,θα πόνταρα σε γρήγορα φάουλ απο τον Πέτγουει...


Ένα θετικό δεδομένο πάντως που έχει ο Ολυμπιακός είναι η δύναμη στα ριμπάουντ που μπορεί να χρησιμεύσει για αποτροπή αιφνιδιασμών και επιθετικών ριμπαουντ για την Ρεάλ ,και να επιτρέψει παράλληλα ολόκληρωση Fast break απο τον Ολυμπιακό...
yorgos
Δεν ξέρω από που προκύπτει ότι η Ρεάλ δεν έχει καλή άμυνα. Αν θυμάμαι καλά, τουλάχιστον μέχρι τα μέσα του τοπ-16 είχε την αποτελεσματικότερη άμυνα ανά κατοχή στη διοργάνωση, αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος. Μια χαρά αμυντική ομάδα είναι και ειδικά στην περιφέρεια.
rankin
σε αυτές τις σειρές έχει σημασία ποιος θα αιφνιδιάσει, στον πρώτο αγώνα..
Οι ομάδες δεν έχουν ξανασυναντηθεί φέτος και έτσι υπάρχουν πολλές ασκήσεις επι χάρτου αλλά καμία πρακτική εφαρμογή τους, έτσι κάποιος ενδέχεται να πιάσει τον αντίπαλο του λιγότερο διαβασμένο/προετοιμασμένο.
Φαινομενικά βέβαια, αυτό το πλεονέκτημα το έχει η Ρεαλ που θα έχει και τον κόσμο στο πλευρό της.
Ο Ολυμπιακός απο την πλευρά του, οφείλει να παρουσιαστεί συμπαγής και να μην επιτρέψει στη Ρεαλ να επιβάλει τον φρενήρη ρυθμό της.
Ο στόχος ειναι ενας και ξεκάθαρος.. Νίκη σε τουλάχιστον ένα απο τα δυο παιχνίδια εκει μέσα...
Καλύτερο σενάριο, να κερδίσουμε σήμερα και να μην αφήσουμε τη Ρεαλ να χτίσει μομέντουμ.
Απο την άλλη, οτι και να γίνει στο πρώτο παιχνίδι, μαζεύεις γνώση για το δεύτερο.

Η ανησυχία μου για τη σειρά ειναι οτι θα την χάσουμε με 3-1, όμως δεν μπορώ να παραβλέψω οτι ο Ολυμπιακός ειναι ομάδα με χαρακτήρα και καρδιά που δεν παραδίδει τα όπλα εύκολα...
Ελπίζω οτι οι φόβοι μου δεν θα επαληθευθούν και αντί για αποκλεισμό με 3-1, θα έχουμε πρόκριση με 1-3... Αλλά προφανώς παίζουμε κόντρα στα προγνωστικά και κάθε πρόβλεψη για πρόκριση αυτή τη στιγμή ειναι τουλάχιστον παρακινδυνευμένη.

Οπως και να χει, πάμε γερά και βλέπουμε..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.