Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
HEAD HUNTER
Εχει κανείς άποψη φέτος για τις μεταγραφές στις ομάδες της ΕΣΚΑΝΑ σε παίδες και εφήβους?
Το σίγουρο είναι ότι θα σκάσουν κάποιες βόμβες!!!
Gkos
Σε ΕΣΚΑ θα σκασουν σιγουρα βομβες και απιστευτες αλλαγες...
Τωρα σε ΕΣΚΑΝΑ δεν εχω ιδεαwink.gif
MB0
Ο Ολυμπιακος ετοιμαζει δυο βομβες απ'οτι ξερω κατα 99%
HEAD HUNTER
QUOTE (MB0 @ May 15 2016, 11:52 ) *
Ο Ολυμπιακος ετοιμαζει δυο βομβες απ'οτι ξερω κατα 99%

Κάτι πιο συγκεκριμένο σε ΕΣΚΑ και ΕΣΚΑΝΑ?
Gkos
QUOTE (HEAD HUNTER @ May 15 2016, 13:33 ) *
Κάτι πιο συγκεκριμένο σε ΕΣΚΑ και ΕΣΚΑΝΑ?


Σε ΕΣΚΑ το ενδιαφέρον ειναι πιο πολυ στις μετακινησεις προπονητων,και οχι παικτωνwink.gif
Μιας και τελειωσαν οι υποχρεωσεις προχτες,ας πουμε οτι ο Παπαδοπουλος αποχωρει απο τον παγκο του Παναθηναικου!

Αντε να πω και λιγα ακομα.
Και στο παιδικο του ΠΑΟ αλλαζει ο προπονητης.
Και ο Μπακογιωργος αποτελει παρελθον απο τους παγκους(το τονιζω αυτο) του Δουκα(αντικαταστατες εχουν βρεθει).
Νεα ομαδα δημιουργειται στην Α παιδων και εφηβων απο την συγχωνευση 2 ομαδων(που ειχαν ετσι και αλλιω κοινο χρηματοδοτη-φωτογραφικος ειμαι).
Γινεται ενας μικρος χαμος δηλαδη,αλλα ας τελειωσει η σεζον των παμπαιδων και τα λεμε,εκτος αν μας προλαβουν οι ανακοινωσεις!
Dhmhtrhs9
QUOTE (Gkos @ May 17 2016, 16:59 ) *
Σε ΕΣΚΑ το ενδιαφέρον ειναι πιο πολυ στις μετακινησεις προπονητων,και οχι παικτωνwink.gif
Μιας και τελειωσαν οι υποχρεωσεις προχτες,ας πουμε οτι ο Παπαδοπουλος αποχωρει απο τον παγκο του Παναθηναικου!

Αντε να πω και λιγα ακομα.
Και στο παιδικο του ΠΑΟ αλλαζει ο προπονητης.
Και ο Μπακογιωργος αποτελει παρελθον απο τους παγκους(το τονιζω αυτο) του Δουκα(αντικαταστατες εχουν βρεθει).
Νεα ομαδα δημιουργειται στην Α παιδων και εφηβων απο την συγχωνευση 2 ομαδων(που ειχαν ετσι και αλλιω κοινο χρηματοδοτη-φωτογραφικος ειμαι).
Γινεται ενας μικρος χαμος δηλαδη,αλλα ας τελειωσει η σεζον των παμπαιδων και τα λεμε,εκτος αν μας προλαβουν οι ανακοινωσεις!

μονο ο προπονητης αλαζει στον ΠΑΟ? χαχαχαχαα μαζι του? ποιους παίρνει?και δεν εννοω παικτες ε?
Flinafim
Κι από βόρεια ελλαδα κατεβαίνουν προπονητές...μπραβο κινητικότητα...
Gkos
“Σήμερα, μου ανακοινώθηκε ότι δεν είμαι στα πλάνα της ομάδας για την επόμενη αγωνιστική περίοδο. Έπειτα από 19 χρόνια, έχοντας υπηρετήσει τον σύλλογο σχεδόν απ’ όλα τα τμήματα, φεύγω και πιστεύω πως έκανα ό,τι ήταν δυνατόν, για να έχει μόνο επιτυχίες η ομάδα.

Μαζί κατακτήσαμε τρία πανελλήνια πρωταθλήματα με τους Έφηβους (τα δύο σερί κι αήττητα), έξι συνεχόμενα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑ, ανόδους από τη Δ’ ΕΣΚΑ στη Β’ ΕΣΚΑ, πρωτάθλημα Νέων και πολλά πρωταθλήματα στα τμήματα υποδομής.

Το πιο σημαντικό, όμως, ήταν πως πολλοί παίκτες εξελίχθηκαν κι εντάχθηκαν σε εθνικές ομάδες κι ακόμη περισσότεροι στελέχωσαν ομάδες υψηλής κατηγορίας.

Ένα μεγάλο κομμάτι της ζωής μου κλείνει, σήμερα, κι αισθάνομαι την ανάγκη να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στη διοίκηση, που όλα αυτά τα χρόνια με στήριξε, σε όλους μου τους συνεργάτες, που ήταν δίπλα μου σε αυτή τη διαδρομή κι ακόμη περισσότερο σε όλα τα παιδιά, που με πίστεψαν κι έκαναν πολλές θυσίες, για να πετύχουμε τους στόχους που είχαμε θέσει”.




Ο αποχαιρετισμός του Κωνσταντίνου (Αποστολου) Παπαδόπουλου από τον Παναθηναικό όπως το ανακοίνωσε στο προφίλ του στο facebook!
Ελπίζω να μην το βιάστηκε εξαιτίας του δικού μου ποστ εχτές...
Αναμένουμε τώρα ανακοίνωση από ομάδα (των ΒΠ θα έλεγα) για το που θα συνεχίσει την πορεία του!
jhantzop
QUOTE(Gkos @ May 17 2016, 16:59 ) *
...
Νεα ομαδα δημιουργειται στην Α παιδων και εφηβων απο την συγχωνευση 2 ομαδων(που ειχαν ετσι και αλλιω κοινο χρηματοδοτη-φωτογραφικος ειμαι).
...


Η μία είναι ομάδα. Η άλλη απλά ακαδημία.
Gkos
Απο μεταγραφες στα Μελισσια τι εχουμε; wink.gif
MB0
QUOTE (Gkos @ May 19 2016, 16:40 ) *
Απο μεταγραφες στα Μελισσια τι εχουμε; wink.gif



Εσύ ξέρεις απ'οτι φαίνεται wink.gif
Gkos
Μπα....
erasitexnis
QUOTE(Gkos @ May 18 2016, 22:56 ) *
“Σήμερα, μου ανακοινώθηκε ότι δεν είμαι στα πλάνα της ομάδας για την επόμενη αγωνιστική περίοδο. Έπειτα από 19 χρόνια, έχοντας υπηρετήσει τον σύλλογο σχεδόν απ’ όλα τα τμήματα, φεύγω και πιστεύω πως έκανα ό,τι ήταν δυνατόν, για να έχει μόνο επιτυχίες η ομάδα.

Μαζί κατακτήσαμε τρία πανελλήνια πρωταθλήματα με τους Έφηβους (τα δύο σερί κι αήττητα), έξι συνεχόμενα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑ, ανόδους από τη Δ’ ΕΣΚΑ στη Β’ ΕΣΚΑ, πρωτάθλημα Νέων και πολλά πρωταθλήματα στα τμήματα υποδομής.

Το πιο σημαντικό, όμως, ήταν πως πολλοί παίκτες εξελίχθηκαν κι εντάχθηκαν σε εθνικές ομάδες κι ακόμη περισσότεροι στελέχωσαν ομάδες υψηλής κατηγορίας.

Ένα μεγάλο κομμάτι της ζωής μου κλείνει, σήμερα, κι αισθάνομαι την ανάγκη να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στη διοίκηση, που όλα αυτά τα χρόνια με στήριξε, σε όλους μου τους συνεργάτες, που ήταν δίπλα μου σε αυτή τη διαδρομή κι ακόμη περισσότερο σε όλα τα παιδιά, που με πίστεψαν κι έκαναν πολλές θυσίες, για να πετύχουμε τους στόχους που είχαμε θέσει”.




Ο αποχαιρετισμός του Κωνσταντίνου (Αποστολου) Παπαδόπουλου από τον Παναθηναικό όπως το ανακοίνωσε στο προφίλ του στο facebook!
Ελπίζω να μην το βιάστηκε εξαιτίας του δικού μου ποστ εχτές...
Αναμένουμε τώρα ανακοίνωση από ομάδα (των ΒΠ θα έλεγα) για το που θα συνεχίσει την πορεία του!

Καλαιτζής στο Εφηβικό του ΠΑΟ, Σιούτης στο παιδικό του ΠΑΟ.
Gkos
QUOTE (MB0 @ May 15 2016, 12:52 ) *
Ο Ολυμπιακος ετοιμαζει δυο βομβες απ'οτι ξερω κατα 99%


Μόνο 2;

Θα έλεγα 5-6 σε παμπαιδικοεφηβικα...
MB0
QUOTE (Gkos @ May 21 2016, 03:10 ) *
Μόνο 2;

Θα έλεγα 5-6 σε παμπαιδικοεφηβικα...



Τώρα ξέρω για 4 και ίσως 5. Ποιός είναι ο έκτος? tongue.gif Πότε θα αρχίσουμε να μιλάμε πιο ειδικά για ηλικίες και πέρι ποιους πρόκειται? Μην μου πείτε οτι θα περιμένουμε τις ανακοινώσεις?? w00t.gif 68.gif
polykos
QUOTE(MB0 @ May 21 2016, 12:55 ) *
Πότε θα αρχίσουμε να μιλάμε πιο ειδικά για ηλικίες και πέρι ποιους πρόκειται?


σε 500 δευτερόλεπτα απο τώρα tongue.gif biggrin.gif
Dhmhtrhs9
QUOTE (polykos @ May 21 2016, 13:04 ) *
σε 500 δευτερόλεπτα απο τώρα tongue.gif biggrin.gif



απο ακαδημια μερια........απο ικαρο............απο περιστερι......και εχει ο θεος.χαχαχαχαχα
Gkos
QUOTE (polykos @ May 21 2016, 13:04 ) *
σε 500 δευτερόλεπτα απο τώρα tongue.gif biggrin.gif


Εκεί στο Βαρίκας πως πανε τα try outs ? wink.gif
Γιατί μαθαίνω έχετε απώλειεςwink.gif
akratacity
QUOTE (Dhmhtrhs9 @ May 21 2016, 13:31 ) *
απο ακαδημια μερια........απο ικαρο............απο περιστερι......και εχει ο θεος.χαχαχαχαχα

Αρσενοπουλος, Κουρεπης, Παπαδακης???
Gkos
Πετάμε αδεια να πιασουμε γεματα;
wike side
QUOTE(akratacity @ May 21 2016, 15:23 ) *
Αρσενοπουλος, Κουρεπης, Παπαδακης???




A..............,Χ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Ι,,,,,,,,,,,,, .
mpek
QUOTE (akratacity @ May 21 2016, 15:23 ) *
Αρσενοπουλος, Κουρεπης, Παπαδακης???

Να υποθέσω κουρεπη και παπαδακη στο ανδρικο για ενισχυση ? Γιατι εφηβικο δεν παιζουν.
Gkos
Πες τα...
akratacity
QUOTE (mpek @ May 21 2016, 21:00 ) *
Να υποθέσω κουρεπη και παπαδακη στο ανδρικο για ενισχυση ? Γιατι εφηβικο δεν παιζουν.

Οπως θα καταλαβες δεν ειμαι ειδικος σε θεματα υποδομων οποτε δεν ηξερα της ηλικιες των παιχτων αυτων. Θα μας πειτε ποιους θα παρει τωρα η θα μας σκασετε??? tongue.gif
NoExcuses
εγω ξερω για ενα παιδα που έβγαλε μάτια στη Β και του χρόνου θα παίζει Α, όχι σε τόσο προφανή ομάδα.... Κατατοπιστικοτατος.. Παρ´ολα αυτά νομίζω ειναι αρκετά νωρίς να δημιουργούμε κλίμα. Αν κάποιος ξέρει κάτι καλός, μιλώντας με Αρχικά και μάλλον περισσότερο ανακατοσουρα φέρνουμε παρά βοηθάμε.
Gkos
QUOTE (fireball15 @ May 21 2016, 22:21 ) *
εγω ξερω για ενα παιδα που έβγαλε μάτια στη Β και του χρόνου θα παίζει Α, όχι σε τόσο προφανή ομάδα.... Κατατοπιστικοτατος.. Παρ´ολα αυτά νομίζω ειναι αρκετά νωρίς να δημιουργούμε κλίμα. Αν κάποιος ξέρει κάτι καλός, μιλώντας με Αρχικά και μάλλον περισσότερο ανακατοσουρα φέρνουμε παρά βοηθάμε.


Για καποιον που παρακολουθει το φορουμ (και εσενα) ειναι προφανες ποιον λες για πουwink.gif
Απο σιγμα αρχιζει χαχαwink.gif


*Φιλε akratacity εγω ξερω καμια 30αρια μεταγραφες σε παιδικοεφηβικα ΕΣΚΑ και ΕΣΚΑΝΑ αλλα δεν θελω να γραψω τιποτα.
Παντως στον Ολυμπιακο γινεται χαμος,και οχι μονο στο εφηβικο που υποννοουν ολοι,αλλα και στο παιδικο που εχει κανει ηδη 2 μεταγραφαρες(στην ηδη πολυ δυνατη ομαδα των παμπαιδων) και παει και για αλλες...



storm2
και ο παναθηναικος ενισχυθηκε με καλες μοναδες, πιστευω να παει καλυτερα απο περυσι...
το νεωφοτιστο deree κατι προσπαθει.
απο περιστερι μερια, δεν ακουστηκε κατι.
Gkos
QUOTE (storm2 @ May 21 2016, 23:14 ) *
και ο παναθηναικος ενισχυθηκε με καλες μοναδες, πιστευω να παει καλυτερα απο περυσι...


Πήρε κανενα παιδι απο Νικηφόρο;; wink.gif wink.gif wink.gif (σε πειράζω)
Flinafim
QUOTE (Gkos @ May 21 2016, 23:40 ) *
Πήρε κανενα παιδι απο Νικηφόρο;; wink.gif wink.gif wink.gif (σε πειράζω)

Από Αγία Παρασκευη ´ισως;;;
Gkos
Πήρε από εκεί ,αλλά όχι ο Παναθηναικός που νομίζουν οι περισσότεροι(θα έχουμε δυο Παναθηναικους φετος σε Α παιδων και εφηβων για όποιον δεν το κατάλαβε...Πρωτοτυπούμε παγκοσμίως! )
storm2
QUOTE (Flinafim @ May 22 2016, 00:24 ) *
Από Αγία Παρασκευη ´ισως;;;

απο ολυμπιακο ισως;;;;;
οπως και ο ολυμπιακος απο δουκα μηπως;;;;
NoExcuses
QUOTE(Gkos @ May 21 2016, 22:45 ) *
Για καποιον που παρακολουθει το φορουμ (και εσενα) ειναι προφανες ποιον λες για πουwink.gif
Απο σιγμα αρχιζει χαχαwink.gif

Σωστός, δε μας παρακολουθούνε ολοι όμως , μου αρέσει που εισαι διακριτικός.. :-)

QUOTE(Gkos @ May 22 2016, 00:47 ) *
Πήρε από εκεί ,αλλά όχι ο Παναθηναικός που νομίζουν οι περισσότεροι(θα έχουμε δυο Παναθηναικους φετος σε Α παιδων και εφηβων για όποιον δεν το κατάλαβε...Πρωτοτυπούμε παγκοσμίως! )

Μπορείς να μας βοηθήσεις λίγο με αυτο;;;
polykos
QUOTE(Gkos @ May 21 2016, 13:33 ) *
Εκεί στο Βαρίκας πως πανε τα try outs ? wink.gif
Γιατί μαθαίνω έχετε απώλειεςwink.gif


αρχίσανε και συνεχίζονται όλο τον επόμενο μήνα, παράλληλα με τη μεταβατική.
Τα πάντα είναι σχετικά, το ίδιο ισχύει και για τις "απώλειες".
Κράτα μικρό καλάθι, πάντως.
Gkos
QUOTE (fireball15 @ May 22 2016, 01:36 ) *
Μπορείς να μας βοηθήσεις λίγο με αυτο;;;


Αν και είναι περασμένη η ώρα και νυστάζω ,θα ήθελα να γράψω δύο λόγια για κάποιες εξελίξεις που συμβαίνουν,διότι γράφονται ανακρίβειες και δημιουργούνται λαθεμένες εντυπώσεις ,με επακόλουθη εξέλιξη, φρούδες ελπίδες σε ομάδες.

Σε κάποιες μέρες(σύντομα ελπίζω) ,θα ανακοινωθεί η συνένωση Τριπλής Κορώνας με ΠΑΟ.
Το όνόμα της νέας ομάδας θα είναι "Εξάστερος" (δεν προβλέπεται να πάρουμε ευρωπαικό σύντομα i guess) ή PAO BC.
Θα έχει παιδικό και εφηβικό και θα αγωνίζεται κανονικά στην Α κατηγορία.
Οι υπάρχουσες ομάδες του ερασιτέχνη(αυτές στον Τάφο-για να συνεννοούμαστε) σε παιδικό και εφηβικό ,θα συνεχίσουν κανονικά και θα ανταγωνίζονται με την νέα ομάδα.

Η νέα ομάδα θα προπονείται στο ΟΑΚΑ και αν δεν καταστεί εφικτό να αγωνίζεται και εκεί(υπάρχει ένα . . ."σχέδιο" )θα δίνει τους αγώνες της στην Βάρη ,εκεί που είχε έδρα η Τριπλή Κορώνα.

Καταννοητό;

Σχετικά με τους προπονήτες ,οι Σιούτης και Καλαιτζής που ανακοινώθηκαν εχτές,είναι για την ομάδα του ερασιτέχνη.

Στην άλλη ομάδα, θα είναι άλλοι(προφανώς).
Δεν θέλω να γράψω ονόματα,όπως δεν θέλω να γράψω και για Δούκα .
Θα περιμένω τις ομάδες να τα ανακοινώσουν από μόνες τους.

Πάντως ο προπονητής που θα αναλάβει το παιδικό του Δούκα ,είναι ακόμα πιο άπειρος και από τον Σιούτη (και όμως γίνεται)!!
Μόνη προπονητική εμπειρία. . .στα προμίνι !!

Anyway,όπως βλέπετε ,καμιά ομάδα δεν γλυτώνει κανέναν υποβιβασμό,κακώς γράφονται τέτοια σενάρια,και δημιουργούνται εντυπώσεις.

Καλή σας νύχτα.


QUOTE (storm2 @ May 22 2016, 01:02 ) *
οπως και ο ολυμπιακος απο δουκα μηπως;;;;


Ξέρω ποιον εννοείς και νομίζω όχι wink.gif
Δεν χωράνε αλλοι στον Ολυμπιακό αλλωστε,έχει φουλάρει στο παιδικόwink.gif



QUOTE (fireball15 @ May 22 2016, 01:36 ) *
Σωστός, δε μας παρακολουθούνε ολοι όμως , μου αρέσει που εισαι διακριτικός.. :-)


Φουλ διακριτικός wink.gif
Άλλωστε δεν θελω να γράψω ονόματα καθόλου.
Πολυ καλη κινηση btw,θα βοηθήσει πολυ την ομαδα.
Και καναν ψηλό να πάρετεwink.gif

QUOTE (polykos @ May 22 2016, 01:57 ) *
αρχίσανε και συνεχίζονται όλο τον επόμενο μήνα, παράλληλα με τη μεταβατική.
Τα πάντα είναι σχετικά, το ίδιο ισχύει και για τις "απώλειες".
Κράτα μικρό καλάθι, πάντως.




Τέλεια!
Λέω να έρθω καμιά μέρα να ....κρυφοκοιτάξωwink.gif

*Νο offense αλλα ξερω για δυο παιδιά του (φετινού) παμπαιδικού και με μεγάλο χρόνο συμμετοχής αμφότερα ,ότι έχουν βάλει πλώρη για άλλα μέρη...πιο κοντά στην θάλασσα(λόγω θάλασσας είπα "πλώρη" το πιασατε ετσι; wink.gif ) !

polykos
QUOTE(Gkos @ May 22 2016, 02:50 ) *
Τέλεια!
Λέω να έρθω καμιά μέρα να ....κρυφοκοιτάξωwink.gif


Για καφέ έλα, να τα πουμε και virtual.
Μόνο στα τζούνιορς είναι "ανοικτες" οι προπονήσεις, όπως ξέρεις. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Gkos
QUOTE (polykos @ May 22 2016, 10:42 ) *
Για καφέ έλα, να τα πουμε και virtual.


Πάω στην γραμματεία και ζητάω τον polykos,ή μήπως πάω στην γραμματεία...; Σκέτο biggrin.gif wink.gif


QUOTE (polykos @ May 22 2016, 10:42 ) *
Μόνο στα τζούνιορς είναι "ανοικτες" οι προπονήσεις, όπως ξέρεις. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


Είμαι πολύ καλός να περνάω απαρατήρητοςwink.gif

Μην με υποτιμάςwink.gif

Άσε που δεν χρειάζεται να μπω μέσα,αρκεί να είμαι έξω,σωστά; wink.gif

Το σκεφτόμουνα για σήμερα που λες,αλλα είναι κλειστή η υποδομή....wink.gif

Btw μιας και ανέφερες τα juniors,
ωραία προσπάθεια χτες,κρίθηκε από μια άτυχη στιγμή... biggrin.gif

polykos
Την πρωτη επιλογή χα
δεν περνάς απαρατήρητος απο τον μπέμπη, το σκύλο μας, οπότε ......
Απλά καλή προσπάθεια, θα μπορούσαν και πιο καλά, βασικά πιο έξυπνα.
Υπήρχε, βέβαια, απέναντι το ...θεριό, νάναι καλά το παιδί.
NoExcuses
Και δυστυχώς η ταφόπλακα μπήκε, και γράφει πάνω με μεγάλα χρυσά γράμματα: ΜΠΑΣΚΕΤ.
Πάει λοιπόν το μπάσκετ μικρέ μου παιχταρά, και μαζί με αυτο και ΕΣΥ αργά η γρήγορα, γιατι πλέον αλλα παίζουν ρόλο, όχι τόσο πολυ το μπάσκετ.
• Μάνατζερ πλησιάζουν παιδάκια απο το ΜΙΝΙ και τους πιπιλάνε το μυαλό.
• "Οδοιπορικά" σε παίδες-παμπαίδες.
• Παπατζες σε σένα αλλα και στο μπαμπά. Το μπαμπά που θέλει να σε δει ψηλά.
• Απειλές... Αν δεν πας εκεί, ξεχνά εθνική, αν δε πας πιο δίπλα ξεχνά προεπιλογή.
• Υποσχέσεις, θα παίζεις 25 λεπτά.. 10 ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ ολοι θα παίζετε απο 25 λεπτά. Απλά μαθηματικά ..
Πάει λοιπόν το μπάσκετ , το μπασκετακι μας που αγαπάμε, τωρα ειναι κάτι άλλο. Και φταίμε ολοι και εγώ, και εσυ που διαβάζεις τωρα. Σίγουρα δε φταις εσυ παιχτάρα μου, εσυ εισαι μόλις 15.. Μπορείς να πεις όχι σε αυτά.. Δε σε κατηγορώ εσένα, μάλλον ούτε εγώ θα έλεγα όχι. Αλλα τότε δεν ήτανε τόσο χυδαία τα πράγματα , τωρα τελευταία γίνανε...
Καλή τύχη μικρέ, και αν τα καταφέρεις και δε το κόψεις θα τα πούμε κάποια Παρασκευη αντίπαλοι σε κανενα παιχνίδι Γ ΕΣΚΑ.
Αλλα δε πειράζει , τα μόρια να ναι καλα..
polykos
Συγγνώμη αλλά θα διαφωνήσω στο αόριστο χρόνο που χρησιμοποιείς στο ρήμα "μπαινω", με την έννοια του πρόσφατου γεγονότος.
Θα προτιμήσω το "έχει μπεί" εδώ και πολλά χρόνια, όταν έπεσε στην αγορά το δέλεαρ των διδάκτρων σε σχολεία.
Κανένας δεν αντιστάθηκε στη λαίλαπα, αφού διαμόρφωνε υψηλες απολαβές για τους εμπλεκόμενους.
Ομως το χρήμα του σχολείου αλλοίωσε και την όλη κατάσταση και συνεχίζει να το κάνει.
Και μην ξεχάσω τις ορδές των άμπαλλων που δοκιμάζουν το αμέρικαν ντρημ!!!!!!
Gkos
Θα συμφωνήσω με Polyko οτι αυτα συμβαίνουν χρόνια ,απλά ο φίλος fireball15 τώρα τα ένιωσε στο πετσί του...
Gkos
Μιλαμε για το πιο "καυτο" καλοκαιρι ever ,στην ΕΣΚΑ...
Πάνε και έρχονται τα παιδιά και ακόμα ο Δουκας δεν έχει μπει στο κόλπο...
barbarosa
Απο το κεφάλι βρωμάει το οικοδόμημα.
Η ΕΟΚ που πραγματοποιεί τις μεταγραφές για την νέα μεταγραφική περίοδο επιτρέπει 10 μεταγραφές.
Πως τώρα τα διάφορα εκπαιδευτήρια, ακαδημίες και οι μεγάλες ομάδες κάνουν μεταγραφές μικρών αθλητών σε όλα τα τμήματά τους παίρνοντας την αφρόκρεμα για να πρωταγωνιστήσουν είναι περίεργο. Και η οδηγία μεταγραφών για φέτος επιτρέπει την απόκτηση μόνο 7 αθλητών για κάθε σύλλογο κάτω των 18 χρονών.
Γνωρίζουμε όλοι πως τουλάχιστον 5-6 ομάδες στην Αθήνα θα υπερβούν κατά πολύ το όριο.
Όλοι είναι χωμένοι στο κόλπο. Από απλούς υπαλλήλους μέχρι τα κεφάλια που δίνουν τις εντολές. w00t.gif
NoExcuses
Συμφωνώ ότι γινόντουσαν αλλα παλιά ηταν 2-3 σύλλογοι τωρα γιγαντώθηκε η ιστορία..
Kostasbas
QUOTE (fireball15 @ May 24 2016, 19:46 ) *
Και δυστυχώς η ταφόπλακα μπήκε, και γράφει πάνω με μεγάλα χρυσά γράμματα: ΜΠΑΣΚΕΤ.
Πάει λοιπόν το μπάσκετ μικρέ μου παιχταρά, και μαζί με αυτο και ΕΣΥ αργά η γρήγορα, γιατι πλέον αλλα παίζουν ρόλο, όχι τόσο πολυ το μπάσκετ.
• Μάνατζερ πλησιάζουν παιδάκια απο το ΜΙΝΙ και τους πιπιλάνε το μυαλό.
• "Οδοιπορικά" σε παίδες-παμπαίδες.
• Παπατζες σε σένα αλλα και στο μπαμπά. Το μπαμπά που θέλει να σε δει ψηλά.
• Απειλές... Αν δεν πας εκεί, ξεχνά εθνική, αν δε πας πιο δίπλα ξεχνά προεπιλογή.
• Υποσχέσεις, θα παίζεις 25 λεπτά.. 10 ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ ολοι θα παίζετε απο 25 λεπτά. Απλά μαθηματικά ..
Πάει λοιπόν το μπάσκετ , το μπασκετακι μας που αγαπάμε, τωρα ειναι κάτι άλλο. Και φταίμε ολοι και εγώ, και εσυ που διαβάζεις τωρα. Σίγουρα δε φταις εσυ παιχτάρα μου, εσυ εισαι μόλις 15.. Μπορείς να πεις όχι σε αυτά.. Δε σε κατηγορώ εσένα, μάλλον ούτε εγώ θα έλεγα όχι. Αλλα τότε δεν ήτανε τόσο χυδαία τα πράγματα , τωρα τελευταία γίνανε...
Καλή τύχη μικρέ, και αν τα καταφέρεις και δε το κόψεις θα τα πούμε κάποια Παρασκευη αντίπαλοι σε κανενα παιχνίδι Γ ΕΣΚΑ.
Αλλα δε πειράζει , τα μόρια να ναι καλα..



Τι να πεις

QUOTE (Kostasbas @ May 25 2016, 12:39 ) *
Τι να πεις

Σίγουρα υπάρχει πρόβλημα .αφηστε τα παιδιά να παίξουν εκεί που παίζουν να δούμε ένα ωραίο πρωτάθλημα.τους κάνετε πρωταθλητές αργότερα.
Gkos
Χαμός σήμερα στο ΟΑΚΑ στα δοκιμαστικα του εξάστερου αποτι πηρε το αυτι μου...
Κοσμος και ντουνιας!
jhantzop
QUOTE(Gkos @ May 28 2016, 22:48 ) *
Χαμός σήμερα στο ΟΑΚΑ στα δοκιμαστικα του εξάστερου αποτι πηρε το αυτι μου...
Κοσμος και ντουνιας!


να δούμε πόσες μεταγραφές θα κάνει η τριπλή κορώνα στο τέλος :-P

άλλο να ξεπερνάς το όριο κατά 4-5 αθλητές και άλλο να το ξεπερνάς για 34-35...

θα έχει όντως ενδιαφέρον όπως λέει και ο φίλος gkos
barbarosa
QUOTE(Gkos @ May 28 2016, 22:48 ) *
Χαμός σήμερα στο ΟΑΚΑ στα δοκιμαστικα του εξάστερου αποτι πηρε το αυτι μου...
Κοσμος και ντουνιας!

Σωστά άκουσε το αφτί σου.
Χαμός με περιπτώσεις που δικαιολογούσαν την εκεί παρουσία τους αλλα και αρκετές "ατυχείς" εμφανίσεις νεαρών με γονιούς τους.
ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ κύριοι, το μυστικό που θα προστατεύσει τα παιδια απο τυχόν τέτοιου τύπου απορρίψεις
polykos
QUOTE(jhantzop @ May 29 2016, 11:47 ) *
να δούμε πόσες μεταγραφές θα κάνει η τριπλή κορώνα στο τέλος :-P

άλλο να ξεπερνάς το όριο κατά 4-5 αθλητές και άλλο να το ξεπερνάς για 34-35...


Η "Τριπλή Κορώνα" έχει ανακοινώσει το μεταγραφικό μπάτζετ της ???? tongue.gif biggrin.gif biggrin.gif
barbarosa
QUOTE(jhantzop @ May 29 2016, 11:47 ) *
να δούμε πόσες μεταγραφές θα κάνει η τριπλή κορώνα στο τέλος :-P

άλλο να ξεπερνάς το όριο κατά 4-5 αθλητές και άλλο να το ξεπερνάς για 34-35...

θα έχει όντως ενδιαφέρον όπως λέει και ο φίλος gkos

Το όριο γι αυτό μπαίνε.
Είται 1 είται 20 παραπάνω αποτελεί παρανομία.
10 αθλητές για την επόμενη χρονιά
Όλο αυτο το πανηγύρι του Σαββάτου δηλαδή έγινε για να επιλεγούνε 10 αθλητές;
Gkos
Πόσους επιτρέπεται κανονικα;

10;

Ε,20 τότεwink.gif

10+10 επειδή είναι 2 ομάδες σε μίαwink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.