Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑΝΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
jna23
Τι μανία ειναι αυτη με το Πόλις ρε παιδια αφήστε τους να χαρούνε την άνοδο τους. Και προσωπικά δεν τους έχω για χαζούς να μην ξερουνε τι πρέπει ν κάνουνε ωστε να μεινουνε του χρόνου στην Α. 

P.S. Ποτέ μια ομάδα δεν ανεβαινει χωρις την αξία της όση βοήθεια και να έχει.

Μπράβο στο Πόλις - Ρεντη -Βάρη για την άνοδο τους.



pordogatos
Eγω υποστηριζω το πολις δεν ειμαι εναντιον τους και φυσικα δεν θελω να χασουν την πρωτια αναξια απο δυο ομαδες που αν δεν ψαξουν για καλους παιχτες τους βλεπω του χρονου να πεφτουν σιγουρα γιατι δεν εχουν καλες ομαδες(ρεντη παιζει με 2 χαραλαμπιδη,κατσιερη και βαρη με τον 7 μου διαφευγει το ονομα του).Το συμπερασμα ειναι πως το πολις εχει ποιο καλες λυσεις και ποιο ποιοτηκες σε σχεση με ολες τις ομαδες της κατηγοριας και δεν μπορει να δεχτει οποιαδηποτε αλλη θεση εκτος της πρωτης σε αυτο το πρωταθλημα.
!and1!
Τερψιθεα - Βαρη 73-76
jna23
Βουλιαγμενη-Αστέρας 78-74
Μαχη αιωνόβιων στα τελευταία λεπτα και όπως παντα στο τέλος καθάρισε η χοντρη (Κραψίτης) που λέει και ο Στιβ.
pordogatos
Το πολις τι εκανε?
win
ikaros - asi 2
!and1!
QUOTE(pordogatos @ Apr 9 2009, 16:01 ) *
Eγω υποστηριζω το πολις δεν ειμαι εναντιον τους και φυσικα δεν θελω να χασουν την πρωτια αναξια απο δυο ομαδες που αν δεν ψαξουν για καλους παιχτες τους βλεπω του χρονου να πεφτουν σιγουρα γιατι δεν εχουν καλες ομαδες(ρεντη παιζει με 2 χαραλαμπιδη,κατσιερη και βαρη με τον 7 μου διαφευγει το ονομα του).Το συμπερασμα ειναι πως το πολις εχει ποιο καλες λυσεις και ποιο ποιοτηκες σε σχεση με ολες τις ομαδες της κατηγοριας και δεν μπορει να δεχτει οποιαδηποτε αλλη θεση εκτος της πρωτης σε αυτο το πρωταθλημα.


Σεβαστη η γνωμη σου αλλα μαλλον σου διαφευγουν πιο πολλα..
Ο Ρεντης κ η Βαρη δεν ειναι μονο αυτοι οι παιχτες που ειπες. Για ψαξτο λιγο καλυτερα..
ΑΣΗ 2ο μεσα στον Ικαρο??? απαπαπαπαπαπα
Και η Βουλιαγμενη κερδισε Αστερα?? τσ τσ τσ..πολλα συγχαρητηρια..
ANASTALTIKO HAF
προφητης-α.ε.ρεντη 64-60!ντροπη στη ρεντη και ξεκαθαρο πουλημα παιχνιδιου!!!!!ειναι απλα απαραδεκτη και ευχομαι να το βρει μπροστα της...για να ακριβολογω με 3 λεπτα να απομενουν ο "κοουτς" της "μεγαλης" ομαδας που λεγεται ρεντη πεταει εξω 6,12 και τοπλειμεικερ και βαζει πιτσιρικαδες οι οποιοι πουλανε τη μπαλα 2 φορες,κανουν μια επιθεση και τους μενει η μπαλα στα χερια,κανουν ανοητα φαουλ και στελνουν τους παιχτες του προφητη στη γραμμη,και αφου ξαναπουλανε τη μπαλα δεχονται το 3ποντο ανετοι και ωραιοι κοιταζοντας τον παιχτη του προφητη!!και το κορυφαιο:με 4 ποντους(οσο τελειωσε) μπροστα και μπαλα ο ρεντης,πουλαει τη μπαλα απο αουτ στη γραμμη-κακη πασα στο παγκο του προφητη χωρις κανενα παιχτη κοντα του-!μετα με 4 ποντους και το τοπι στο προφητημε γυρω στα 33 δευτερα να απομενουν παρακολουθουμε τη σπουδαια φαση:ο πλειμεικερ του προφητη εσκαγε τη μπαλα και 5 ατομα τον κοιτουσαν,στο τελος την εδωσε στο 4 οπου εκανε ενα σουτ ,μετα ενα 3ποντο απορεντη και τελος!!!!


αναπαντητα ερωτηματα:α)γιατι πεταει τους καλους του παιχτες εξω? gdi.gif
β)γιατι δν κανει φαουλ αφου δν προλαβ με 4 ποντους πισω και το τοπι στο προφητη? angry_red.gif
γ)γιατι δν σεβεται τις αλλες ομαδες? banana.gif banana.gif 68.gif

δν πειραζει,αυτα ειναι δενεικα και καποτε θα σας τα γυρισουν οι ομαδες που σημερα κλεψατε!!!
οσο για τον προφητη αν χαιρεται να κερδιζει ετσι τοτε κριμα για το δειγμα γραφης που ειχε!!
απλα κριμα και ντροπη και παλι!!ισως τωρα νε καταλαβετε γιατι ο πολις ειναι πρωτος... shot.gif kill.gif
MILKO
QUOTE (ANASTALTIKO HAF @ Apr 9 2009, 23:15 ) *
προφητης-α.ε.ρεντη 64-60!ντροπη στη ρεντη και ξεκαθαρο πουλημα παιχνιδιου!!!!!ειναι απλα απαραδεκτη και ευχομαι να το βρει μπροστα της...για να ακριβολογω με 3 λεπτα να απομενουν ο "κοουτς" της "μεγαλης" ομαδας που λεγεται ρεντη πεταει εξω 6,12 και τοπλειμεικερ και βαζει πιτσιρικαδες οι οποιοι πουλανε τη μπαλα 2 φορες,κανουν μια επιθεση και τους μενει η μπαλα στα χερια,κανουν ανοητα φαουλ και στελνουν τους παιχτες του προφητη στη γραμμη,και αφου ξαναπουλανε τη μπαλα δεχονται το 3ποντο ανετοι και ωραιοι κοιταζοντας τον παιχτη του προφητη!!και το κορυφαιο:με 4 ποντους(οσο τελειωσε) μπροστα και μπαλα ο ρεντης,πουλαει τη μπαλα απο αουτ στη γραμμη-κακη πασα στο παγκο του προφητη χωρις κανενα παιχτη κοντα του-!μετα με 4 ποντους και το τοπι στο προφητημε γυρω στα 33 δευτερα να απομενουν παρακολουθουμε τη σπουδαια φαση:ο πλειμεικερ του προφητη εσκαγε τη μπαλα και 5 ατομα τον κοιτουσαν,στο τελος την εδωσε στο 4 οπου εκανε ενα σουτ ,μετα ενα 3ποντο απορεντη και τελος!!!!


αναπαντητα ερωτηματα:α)γιατι πεταει τους καλους του παιχτες εξω? gdi.gif
β)γιατι δν κανει φαουλ αφου δν προλαβ με 4 ποντους πισω και το τοπι στο προφητη? angry_red.gif
γ)γιατι δν σεβεται τις αλλες ομαδες? banana.gif banana.gif 68.gif

δν πειραζει,αυτα ειναι δενεικα και καποτε θα σας τα γυρισουν οι ομαδες που σημερα κλεψατε!!!
οσο για τον προφητη αν χαιρεται να κερδιζει ετσι τοτε κριμα για το δειγμα γραφης που ειχε!!
απλα κριμα και ντροπη και παλι!!ισως τωρα νε καταλαβετε γιατι ο πολις ειναι πρωτος... shot.gif kill.gif

για το ΑΣΗ 2ο μεσα στον Ικαρο τι λεσ?
ANASTALTIKO HAF
QUOTE(MILKO @ Apr 10 2009, 00:21 ) *
προφητης-α.ε.ρεντη 64-60!ντροπη στη ρεντη και ξεκαθαρο πουλημα παιχνιδιου!!!!!ειναι απλα απαραδεκτη και ευχομαι να το βρει μπροστα της...για να ακριβολογω με 3 λεπτα να απομενουν ο "κοουτς" της "μεγαλης" ομαδας που λεγεται ρεντη πεταει εξω 6,12 και τοπλειμεικερ και βαζει πιτσιρικαδες οι οποιοι πουλανε τη μπαλα 2 φορες,κανουν μια επιθεση και τους μενει η μπαλα στα χερια,κανουν ανοητα φαουλ και στελνουν τους παιχτες του προφητη στη γραμμη,και αφου ξαναπουλανε τη μπαλα δεχονται το 3ποντο ανετοι και ωραιοι κοιταζοντας τον παιχτη του προφητη!!και το κορυφαιο:με 4 ποντους(οσο τελειωσε) μπροστα και μπαλα ο ρεντης,πουλαει τη μπαλα απο αουτ στη γραμμη-κακη πασα στο παγκο του προφητη χωρις κανενα παιχτη κοντα του-!μετα με 4 ποντους και το τοπι στο προφητημε γυρω στα 33 δευτερα να απομενουν παρακολουθουμε τη σπουδαια φαση:ο πλειμεικερ του προφητη εσκαγε τη μπαλα και 5 ατομα τον κοιτουσαν,στο τελος την εδωσε στο 4 οπου εκανε ενα σουτ ,μετα ενα 3ποντο απορεντη και τελος!!!!


αναπαντητα ερωτηματα:α)γιατι πεταει τους καλους του παιχτες εξω? gdi.gif
β)γιατι δν κανει φαουλ αφου δν προλαβ με 4 ποντους πισω και το τοπι στο προφητη? angry_red.gif
γ)γιατι δν σεβεται τις αλλες ομαδες? banana.gif banana.gif 68.gif

δν πειραζει,αυτα ειναι δενεικα και καποτε θα σας τα γυρισουν οι ομαδες που σημερα κλεψατε!!!
οσο για τον προφητη αν χαιρεται να κερδιζει ετσι τοτε κριμα για το δειγμα γραφης που ειχε!!
απλα κριμα και ντροπη και παλι!!ισως τωρα νε καταλαβετε γιατι ο πολις ειναι πρωτος... shot.gif kill.gif
για το ΑΣΗ 2ο μεσα στον Ικαρο τι λεσ?
αστοχο το 9 κακη αμυνα και χωρις θεολογη και 8...η αση κερδισε με 25 ποντους και το ποιον του ικαρου ειναι απλα αποδειγμενο!!!οπως επισης και το ποιον των πειραικων σωματειων στα μεταξυ τους "κρισιμα" ματς.η αση ηταν μπροστα απο τη αρχη και το κρατησε.δν εχανε για κανει επικη ανατροπη..

ximeio
πεντακαθαρο το ματς της ΑΣΗ φιλαρακο!
ο ικαρος τελειος απροπονητος. αδιαφορος βαθμολογικα τουλαχιστον 5-6 αγωνιστικες.
τα παιδια της ΑΣΗ κανουν πολυ δυνατες προπονησεις και το παλευουν σε καθε ματς. απο ΠΟΛΙΣ εχασαν στην καλλιθεα 1 ποντο στα 7 δεκατα.
αμα βρομαγε το ματς δε θα τελειωνε στο +25
aopi
Προφήτης-Ρέντης 64-60

Οπως πάντα άμεση ενημέρωση στο http://aoprofitisilias.blogspot.com

Οσο για το φιλαράκι από πάνω που γράφει για πουλημένο παιχνίδι:
Αν σε πονάει τόσο πολύ που έμεινε κατηγορία ο Προφήτης δεν πειράζει αυτά έχει η ζωή. Οι παίκτες του Προφήτη είναι μάγκες και το απέδειξαν σε όλα τα παιχνίδια που χρειάστηκε να παίξουν με την πλάτη στον τοίχο και τα κέρδισαν (Τράχωνες, Βουλιαγμένη κλπ.). Κανείς τους δεν παίρνει ούτε ένα ευρώ για να παίζει, το κάνουν για τη φανέλα και γιατί γουστάρουν. Και σήμερα δεν υπήρχε η παραμικρή υπόνοια για στήσιμο. Ο Ρέντης κατέβηκε και έπαιξε στα ίσα. Ντροπή σε εσένα που τα γράφεις. Αλλά σε καταλααβαίνω, είσαι πικραμένος.
Γράψε μας αν θέλεις και τη γνώμη σου για το Ίκαρος-ΑΣΗ 35-60, που ξεκίνησε 21:30 και τελείωσε 22:35.
Φιλάκια και περαστικά σου.
Και δεν πρόκειται να επανέλθω
Αλέξης Παπαχρήστου
Γεν.Γραμματέας ΑΟ Προφήτη Ηλία
MILKO
QUOTE(aopi @ Apr 9 2009, 23:33 ) *
Προφήτης-Ρέντης 64-60

Οπως πάντα άμεση ενημέρωση στο http://aoprofitisilias.blogspot.com

Οσο για το φιλαράκι από πάνω που γράφει για πουλημένο παιχνίδι:
Αν σε πονάει τόσο πολύ που έμεινε κατηγορία ο Προφήτης δεν πειράζει αυτά έχει η ζωή. Οι παίκτες του Προφήτη είναι μάγκες και το απέδειξαν σε όλα τα παιχνίδια που χρειάστηκε να παίξουν με την πλάτη στον τοίχο και τα κέρδισαν (Τράχωνες, Βουλιαγμένη κλπ.). Κανείς τους δεν παίρνει ούτε ένα ευρώ για να παίζει, το κάνουν για τη φανέλα και γιατί γουστάρουν. Και σήμερα δεν υπήρχε η παραμικρή υπόνοια για στήσιμο. Ο Ρέντης κατέβηκε και έπαιξε στα ίσα. Ντροπή σε εσένα που τα γράφεις. Αλλά σε καταλααβαίνω, είσαι πικραμένος.
Γράψε μας αν θέλεις και τη γνώμη σου για το Ίκαρος-ΑΣΗ 35-60, που ξεκίνησε 21:30 και τελείωσε 22:35.
Φιλάκια και περαστικά σου.
Και δεν πρόκειται να επανέλθω
Αλέξης Παπαχρήστου
Γεν.Γραμματέας ΑΟ Προφήτη Ηλία



Είσαι προκλητικός και κανείς κακό στην ομάδα σου με αυτά που γραφείς
ANASTALTIKO HAF
την εγραψα κυριε γενικε γραμματεα!!!οσο για εσενα δν εχω κατι να προσαψω αλλα στην ομαδα σας σημερα πολλα!!!αν επανελθεις ξανα απαντα στα ερωτηματα!!οταν ενα ματς τελειωνει στο +25 τοτε ποσο πουλημενο μπορει να ηταν?μηπως διασυρθηκε επ ο ικαρος???οσο για τη "μαγκια" που λες,την εχετα αποδειξει και σημερα την αμαυρωσατε!!!αν εθελοτυφλεις ειναι δικο σου δικαιωμα!!!Α και οσο για το ποναει,καλυτερα δικαιος και τελευταιος παρα πρωτος και να κλεβω τον ιδρωτα των αλλων...
ενας απλος φιλαλθος(και οχι συγκεκριμενης ομαδας) ειμαι(και θα κρατησω την ανωνυμια μου) και οχι οπαδος οπως θες να με καταταξεις.και παραθετω γεγονοτα και οχι αρλουμπες και παιδικες εκφρασεις που δειχνουν το ποιον σου(σε τσουζει,σε ποναει,σε κανειι και οτι να ναι απο παιδικες εκφρασεις)αν μπορεις βγαλε με ψευτη και αιτιολογησε τα παραπαναω
!!!"μπραβο" για την "δικαιη" σου παραμονη και ευχομαι να κοιμασαι ησυχος τα βραδυα...
win
Ρε μαγκες χαλαρωστε απο την στιγμη που δεν ξερουμε ποσες ομαδες πεφτουν απο γ εθνικη,δεν υπαρχει λογος για γραφικοτητες.
Αφου παιζει να πεσουν απο 3 ως 5 ομαδες.
Στο τελος θα γινει ταμειο.
MILKO
Και αν πέσουν 5 ποιος θα λέει

Φιλάκια και περαστικά σου.
Και δεν πρόκειται να επανέλθω
Αλέξης Παπαχρήστου
Γεν.Γραμματέας ΑΟ Προφήτη Ηλία
Πρωθυπουργός της χωράς όπως λεμέ
ANASTALTIKO HAF
QUOTE(win @ Apr 10 2009, 00:52 ) *
Ρε μαγκες χαλαρωστε απο την στιγμη που δεν ξερουμε ποσες ομαδες πεφτουν απο γ εθνικη,δεν υπαρχει λογος για γραφικοτητες.
Αφου παιζει να πεσουν απο 3 ως 5 ομαδες.
Στο τελος θα γινει ταμειο.

οσες και να πεσουν,απλα ειναι μια αδικια που ειδα με τα ματια μου και την εβαλα με τις συνθηκες που ειδα,με συγκεκριμενα στοιχεια και οχι γενικοτητες!!!δν εχει σημασια το ποσες θα πεσουν αλλα το ποως και ποιες εχουν πιθανοτητες να σωθουν και με τι παιχνιδια..πανω απο ολα αξιοπρεπεια...


QUOTE(MILKO @ Apr 10 2009, 00:52 ) *
Και αν πέσουν 5 ποιος θα λέει

Φιλάκια και περαστικά σου.
Και δεν πρόκειται να επανέλθω
Αλέξης Παπαχρήστου
Γεν.Γραμματέας ΑΟ Προφήτη Ηλία
Πρωθυπουργός της χωράς όπως λεμέ

41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
scales84
ρε παιδια δεν εχω παρακολουθησει καθολου την κατηγορια..αλλα λυστε μου μια απορι..επειδη εχασε 25 ποντους ο ικαρος απο που κι ως που συμπεραινουμε οτι ηταν καθαρο το ματς?ισα ισα..εμενα θα μου βρωμαγε πολυ περισσοτερο να χανει μια ομαδα μεσα στην εδρα της περιπατο,απο το να κερδισει μεσα στηνεδρα της μια ομαδα που καιγεται μια αλλη αδιαφορη κι ας ειναι πρωτη..

και για να καταληξω..ολα δεν ειναι αγγελικα πλασμενα αλλα μην μειωνετε τον κπο των παικτων ουτε του αση,ουτε του προφητη
ANASTALTIKO HAF
QUOTE (scales84 @ Apr 10 2009, 01:07 ) *
ρε παιδια δεν εχω παρακολουθησει καθολου την κατηγορια..αλλα λυστε μου μια απορι..επειδη εχασε 25 ποντους ο ικαρος απο που κι ως που συμπεραινουμε οτι ηταν καθαρο το ματς?ισα ισα..εμενα θα μου βρωμαγε πολυ περισσοτερο να χανει μια ομαδα μεσα στην εδρα της περιπατο,απο το να κερδισει μεσα στηνεδρα της μια ομαδα που καιγεται μια αλλη αδιαφορη κι ας ειναι πρωτη..

και για να καταληξω..ολα δεν ειναι αγγελικα πλασμενα αλλα μην μειωνετε τον κπο των παικτων ουτε του αση,ουτε του προφητη
προλαβα και ειδα και τα 2 ματς!στον ικαρο δν εγινε καμμια κεντα στο τελος οπως εγινε στο προφητη!!αν ηταν ετσι τοτε επρεπε βαση λογικης να ειχε μεγαλο σκορ και οχι κλειστο!!και οπως ξαναειπα αν δεις το παρελθον σε ολες τις κατηγοριες στα κρισιμα ματς μεταξυ πειραικων σωματειων θα καταλαβεις και το τι γινεται..το οτι τα εσπασε ο ικαρος με το οτι η ρεντη αλλαξε τη 5αδα στο τελος δν εχει καμμια σχεση νομιζω..
scales84
απο οτ ιδιαβασα δεν τα εσπασε απλα ο ικαρος..ηταν και 3 βασικοι μειον...αυτο δλδ δεν θα μπορουσε να ναι μεμπτο?
pritanis
QUOTE(MILKO @ Apr 10 2009, 07:52 ) *
Και αν πέσουν 5 ποιος θα λέει

Φιλάκια και περαστικά σου.
Και δεν πρόκειται να επανέλθω
Αλέξης Παπαχρήστου
Γεν.Γραμματέας ΑΟ Προφήτη Ηλία
Πρωθυπουργός της χωράς όπως λεμέ

Νροπη σου που θες να λεγεσαι και παραγονας του αθλητισμου.....
Μη ξεχνας οτι ανεβηκες απο τυχη και οχι επειδη νικησες τον αση περσυ....
leonkalf
Σταματήστε κάθε είδους ειρωνικά σχόλια και προσβολές προς τους συνομιλητές σας στο topic.
Εδώ βρισκόμαστε για να μιλάμε μπασκετικά και με επιχειρήματα. Κάθε τι που ξεφεύγει από τα αθλητικά πλαίσια δεν ταιριάζει..
Μπορεί ο καθένας να πει τη γνώμη του με σεβασμό στον άλλο! Μην προκαλείτε..

Μην το συνεχίσετε, αλλιώς θα μας αναγκάσετε να επιβάλλουμε ποινές, σύμφωνα με τον κανονισμό.
Μέχρι τώρα το συγκεκριμένο topic, ήταν από τα πιο ήσυχα και κόσμια, χωρίς προβλήματα. Είναι κρίμα να το χαλάσετε τώρα στο τέλος.

Ευχαριστώ
smart
Στο τελος ταμειο Θα κανουν ολες οι ομαδες.... ειπε ενας φιλος εδω οτι τα Πειραιωτικα σωματεια βοηθανε το ενα το αλλο, δεν εχει ακουσει κανενας για τα σωματεια στην Γλυφαδα...?? Δεν νομιζω να μισιουνται και ειναι πολλα στην κατηγορια... Οσο για τον φιλο anstaltiko haf , επειδη παρακολουθω τον Προφητη οπως και αλλες ομαδες, εχει χτυπησει ολα μα ολα τα παιχνιδια! μονο απο Βαρη εχασε με κατεβασμενα χερια, ειναι μια δυνατη ομαδα φιλοι μεταξυ τους που δεν πληρωνεται κανεις με πολυ ταλεντο και καλους προπονητες, κανεις δεν μπορει να πει τιποτα για τις τελευταιες νικες που εκανε γιατι παλεψε μεχρι τελους... Επισης η δικαιολογια οτι ο ΑΣΗ νικησε με πολλους ποντους μια παρα πολυ καλυτερη ομαδα ειναι πολυ χειροτερο... και πιο μεπτο απο οτι εκανε ο Προφητης...

Και αν εκανε κατι.... και αν ειδες το παιχνιδι οπως λες, θα ειδες οτι ο Προφητης ηταν πολυ καλος Χθες...
ximeio
επειδη το ματς του Προφητη δεν το ειδα, αν συνεβησαν αυτα που περιεγραψε ο ανασταλτικος χαφ τοτε ισως κατι παιχτηκε.

Οσο για το ματς της ΑΣΗ σε καποιους αρεσουν οι θεωριες συνομωσιας αλλα απο τεκμηριωμενες αποψεις ειναι αστα να πανε.
Επειδη λοιπον το ειδα το ματς εχω να τους πω τα εξης:

O Ικαρος οντως τα εσπασε. Βεβαια θελει πολυ τεχνη να σουταρεις τουλαχιστον 5 φορες επιτηδες ωστε να την φτυνει το στεφανι στο εκατοστο!
Καποιος ειπε για μειον τρεις. Ετσι ειναι φιλε οπως τα λες. Μονο που απο τους μειον 3 οι 2 ηταν εφηβοι!Μονο ο Θεολογης ελειπε, ο οποιος εχει να παιξει κανα μηνα ηδη.
Ο Ικαρος ειναι σχεδον απο την αρχη του Β'ΓΥΡΟΥ αδιαφορος. Περιμενει κανεις 2 αγωνιστικες πριν απο το τελος να βαλουν ολοι τα ποδια τους στη φωτια??
Ο ΑΣΗ ειναι σε καλη κατασταση. Στους τελευταιους 5 αγωνες, κερδισε Νικαια (εκτος),Τερψιθεα & εχασε απο Βαρη,Πολις στις λεπτομερειες. Οπως και να το κανουμε ηθελε πολυ περισσοτερο το ματς.

Τωρα μπορειτε να συνεχισετε τις θεωριες σας......

pampeleos7
QUOTE(jna23 @ Apr 9 2009, 23:38 ) *
Βουλιαγμενη-Αστέρας 78-74
Μαχη αιωνόβιων στα τελευταία λεπτα και όπως παντα στο τέλος καθάρισε η χοντρη (Κραψίτης) που λέει και ο Στιβ.

Θυμηθηκα παλιεσ καλεσ εποχεσ που επαιζεσ 4 κ εγω 5 κ καθαριζαμε τα ματσακια.ΑΞΕΧΑΣΤΑ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ........
POWER_KF
Αγαπητοί συνφορουμίτες......
για να αποφορτίσω λίγο το φορουμ, θα πω την προσωπική μου άποψη και θα θέσω ένα άλλο ερώτημα. Σε ότι αφορά το επίμαχο, το θεωρώ πολύ φυσιολογικό να υπάρχει αλληλοβοήθεια σωματείων για ποικίλους λόγους. Λόγω γειτονικών σωματείων, λόγω διάθεσης ανταλλαγής παιχτών, λόγω φιλίας προπονητών, παιχτών, παραγόντων κ.ο.κ. Όλα είναι καλώς ή κακώς στο παιχνίδι. Δεν είδα κανέναν π.χ. να σχολιάζει τη νίκη της Βουλιαγμένης επί του Αστέρα (4ος στο πρωτάθλημα). Προς θεού, δεν υπονοώ κάτι. Απλά οι ομάδες που έχουν εξασφαλίσει τους στόχους τους ξεκίνησαν ήδη διακοπές. Αν τα συμφέροντά των ομάδων που κυνηγάνε κάτι δεν συμπίπτουν τότε συμβαίνουν αυτά. Πέρυσι π.χ. ο Ρέντης έχοντας εξασφαλίσει την παραμονή του μοίρασε την πίτα δίκαια μη χτυπώντας το παιχνίδι ούτε με ΑΠΟ Ν. Σμύρνης ούτε με Τράχωνες και βάζοντας εφήβους. Η παραμονή στην κατηγορία των Τραχώνων κρίθηκε από τη διαφορά 3 πόντων στο μεταξύ τους παιχνίδι. Φέτος οι βαθμολογίες και το πρόγραμμα μπορεί να μην βοήθησαν. Όλα είναι μέσα στο παιχνίδι. Ότι λέγεται για τα πειραϊκά σωματεία μπορεί να πει κάποιος και για τα σωματεία της ανατολικής αττικής. Ας μην ξεχνάμε την ήττα της Τερψιθέας από ΑΣΗ και Βουλιαγμένη που θεωρητικά είναι κατώτερες ομάδες. Αυτά συμβαίνουν. Ας προσπαθούν οι ομάδες να εξασφαλίζουν τους στόχους τους βασισμένες στα δικά τους αποτελέσματα και όχι των άλλων. Κλείνω και δεν θέλω απάντηση για κάποιο αυτά που γράφω. Αποτελούν προσωπικές σκέψεις και όχι σημεία για τριβή.
Η ερώτηση που θέλω να κάνω, μου έχει προκληθεί εδώ και καιρό η περιέργεια από διάφορα γραφόμενα, είναι αν γνωρίζετε τα μπάτζετ που δαπάνησαν οι ομάδες της κατηγορίας για παίχτες και προπονητές.
Τέλος, εχθές πήγα να δω ντέρπυ ουραγών χωρίς σκοπιμότητες..... Τράχωνες - Πήγασος. Χωρίς το μάτς να διεκδικεί δάφνες ποιότητας, είδα δύο ομάδες που λόγω συγκιριών χρησιμοπόίησαν πολλά πιτσιρίκια. Οι Τράχωνες έβαλαν ένα παιδάκι γεννημένο το 95 και ένα το 94!!!! Μακάρι να το βλέπαμε συχνά να δίνονται ευκαιρίες σε πιτσιρικάδες. Ακόμη και κάτω από αυτές τις συνθήκες. Κάπου πρέπει να ανδρωθούν οι μικροί. Ελπίζω οι δύό τους να το συνεχίσουν και στη Γ' κατηγορία και να μη δούμε τίποτα σραντάρηδες του χρόνου!!!!
traxonas
QUOTE(POWER_KF @ Apr 10 2009, 14:57 ) *
Η ερώτηση που θέλω να κάνω, μου έχει προκληθεί εδώ και καιρό η περιέργεια από διάφορα γραφόμενα, είναι αν γνωρίζετε τα μπάτζετ που δαπάνησαν οι ομάδες της κατηγορίας για παίχτες και προπονητές.
Τέλος, εχθές πήγα να δω ντέρπυ ουραγών χωρίς σκοπιμότητες..... Τράχωνες - Πήγασος. Χωρίς το μάτς να διεκδικεί δάφνες ποιότητας, είδα δύο ομάδες που λόγω συγκιριών χρησιμοπόίησαν πολλά πιτσιρίκια. Οι Τράχωνες έβαλαν ένα παιδάκι γεννημένο το 95 και ένα το 94!!!! Μακάρι να το βλέπαμε συχνά να δίνονται ευκαιρίες σε πιτσιρικάδες. Ακόμη και κάτω από αυτές τις συνθήκες. Κάπου πρέπει να ανδρωθούν οι μικροί. Ελπίζω οι δύό τους να το συνεχίσουν και στη Γ' κατηγορία και να μη δούμε τίποτα σραντάρηδες του χρόνου!!!!


Αν αληθευει το μπατζετ και τα οδοιπορικα καποιων παικτων στους Τραχωνες- που πηρε το αφτι μου χτες σε πηγαδακι
εξω απο το γηπεδο- πρεπει να αρχισουμε ολοι μαζι να βαραμε πρωτα τη διοικηση και μετα τους παικτες.
Ακουγοντας δε, οπως λεει ο smart, οτι οι του Προφητη παιζουν τζαμπα(!!!!!), οι της Τερψιθεας με ελαχιστα εως
καθολου, ο Ρεντης με τετραψηφιο νουμερο ευρω x.000 ανεβαινει στην Α', τοτε ειμαστε οι μ@λ@κες της κατηγοριας!

Ευτυχως, που οπως ειδες ερχονται απο πισω καποια Τραχωνακια, που μπορει να σωσουν ισως την κατασταση, οχι ακομα
βεβαια. Θελει δυο- τρια χρονακια υπομονη.
Οντως τα τεσσερα παιδακια που ειδες στην πενταδα του τελευταιου πενταλεπτου ηταν 91,92,94 και 95.
Περιμενε να δεις στην Ευρυαλη τι θα κατεβει! smiley.gif
ximeio
POWER_KF απο εγκυροτατες πηγες το budget του ΑΣΗ μετα βιας φτανει το χιλιαρικο.
τουτεστιν κατι οδοιπορικα και κανα χαρτηλικακι σε 1-2 παιχτες. τριχες!

οσο για τους πιτσιρικαδες που ανεφερθηκε προηγουμενως, εγω μετα λυπης διαπιστωνω οτι ισοποσο μεριδιο ευθυνης φερουν και οι ιδιοι οι πιτσιρικαδες γιατι κουβαλανε οι περισσοτεροι τη νοοτροπια του "παιχταρα" και του "θελω να παιζω 40'" απο τα 18 τους!
POWER_KF
QUOTE(ximeio @ Apr 10 2009, 15:38 ) *
POWER_KF απο εγκυροτατες πηγες το budget του ΑΣΗ μετα βιας φτανει το χιλιαρικο.


Προφανώς τον μήνα έτσι; Δηλ. 10.000 τον χρόνο.
ximeio
οχι βεβαια!
το χρονο.
δεν πληρωνεται κανενας και μετα βιας 1-2 παιχτες παιρνουν ενα αμελητεο χαρτηλικακι
pigasiotis14
Ειμαι ενας απο τους πιτσιρικαδες του Πηγασου που λογω Πανελληνιων εξετασεων εχουμε σταματησει τους αγωνες...μπορεις Τραχωνα να με ενημερωσεις για την εξελιξη του χθεσινου ματς?

pordogatos
Το πολις πως επαιξε χτες?Με τα μεταγραφικα γενικα τι γινεται?
POWER_KF
QUOTE(pigasiotis14 @ Apr 10 2009, 15:53 ) *
Ειμαι ενας απο τους πιτσιρικαδες του Πηγασου που λογω Πανελληνιων εξετασεων εχουμε σταματησει τους αγωνες...μπορεις Τραχωνα να με ενημερωσεις για την εξελιξη του χθεσινου ματς?


Χωρίς να είμαι ο Τράχωνας, αλλά επειδή βρέθηκα στο παιχνίδι εχθές, να σου πω ότι, ήταν άλλη μια φιλότιμη προσπάθεια εκ μέρους σας. Παρά το γεγονός ότι η ομάδα ήταν με οκτώ παίχτες αν δεν κάνω λάθος το παλέψατε. Πίσω στο σκορ βέβαια σχεδόν με δέκα πόντους την περισσότερη ώρα, αλλά με αξιοπρέπεια. Γενικά τηρουμένων των δυνατοτήτων και των δύο ομάδων το αποτέλεσμα. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ στις εξετάσεις σου και του χρόνου ξανά στα γήπεδα. Keep walking!!!!
pigasiotis14
Ευχαριστω πολυ.....το του χρονου ειναι αργα....απο 1η ιουνιου που τελειωνουν οι εξετασεις ξεκιναμε προπονηση και το χτισιμο της ομαδας για τη Γ εσκανα.......
traxonas
QUOTE(pigasiotis14 @ Apr 10 2009, 15:53 ) *
Ειμαι ενας απο τους πιτσιρικαδες του Πηγασου που λογω Πανελληνιων εξετασεων εχουμε σταματησει τους αγωνες...μπορεις Τραχωνα να με ενημερωσεις για την εξελιξη του χθεσινου ματς?

Δυστυχως, η εικονα της ομαδας που δειξατε εχθες ηταν καταθλιπτικη και μη με παρεξηγεις, απλα
προβληματιστειτε. Επτα ατομα εκ των οποιων ενα πολυ πιτσιρικι και ο Ιτζελερ να ερχεται στο γηπεδο
στην διαρκεια του αγωνα, να κανει ''σκοτωμενος'' δυο διατασεις και να μπαινει στο παιχνιδι- και μου
φαινεται πως δεν ξαναβγηκε, εκτοτε!
Αγωνιστικα τωρα, στο πρωτο ημιχρονο οι σουτερ σας τα σπασανε-ευτυχως για μας-και μεινατε στους 22 ποντους.
Εμεις πηγαμε σε σετ επιθεσεις και πηγαμε τη διαφορα και στους+19. Στο β' ειχαμε την κακη εμπνευση να το
γυρισουμε σε ζωνη και με Συγλετο, Ιτζελερ και ενα αλλο παιδι να βομβαρδιζουν απο τα 7-8 μετρα, το ματς
πηγε στους 6-7 ποντους. Και εδω ερχεται η παρατηρηση μου για το παιχνιδι σας : Πολυ μονοδιαστατο, η
μπαλα στο Συγλετο-Ιτζελερ και μπαμ μπουμ τα τριποντα. Δεν μπορεις να κερδισεις ετσι ποτε.
Το ιδιο λαθος κανουμε σε μεγαλο ποσοστο και μεις και ο Προφητης, οπως τον ειδα στο παιχνιδι μας.
Εμεις βγαλαμε δυο καλες μπασκετικες φασεις, αλλα η ατμοσφαιρα γενικα ηταν ''μαυρη'' λογω του
υποβιβασμου- κανενας δε χειροκροταγε στα καλαθια, πληρης σιγη αν και υπηρχαν στις εξεδρες καμια
πενηνταρια φιλαθλοι μας, κυριως παιδια απο τις ακαδημιες.
Η μονη στιγμη που ο κοσμος ξυπνησε ηταν οταν, πεντε λεπτα πριν το τελος, μπηκαν μεσα οι
πιτσιρικαδες μας και ειδικα οταν ο μικρος Χρηστιδης (γεν. '95) εβαλε το πρωτο του καλαθι- χαμος!!
(μαμα Γιαννα, φανταζομαι δεν κοιμηθηκε το βραδι)
Τελος παντων, αυτα, και η ζωη συνεχιζεται.....
pigasiotis14
Το λαθος εγινε στην αρχη της σεζον οταν η ομαδα φτιαχτηκε σε 6 μεγαλους και δεν υπηρχε κανενα ενδιαφερον για εμας τους μικρους...οταν ανελαβε ο νεος προπονητης,δυναμωσαν οι προπονησεις και οι μεγαλοι την <<εκαναν>> σιγα σιγα...ετσι ανεβηκαμε εμεις αλλα ηταν δεδομενο οτι το μεγαλυτερο πλη8ος των επι8εσεων 8α το επαιρναν οι 2 μεγαλοι που εμειναν και λογω του φοβου μην φυγουν και αυτοι...
Αν και σκεψου το και εσυ...θα ανεχοντουσαν πολλοι να παιρνουν τις επι8εσεις τα 17χρονα και αυτοι να κοιτανε???
traxonas
QUOTE(pigasiotis14 @ Apr 10 2009, 17:32 ) *
Αν και σκεψου το και εσυ...θα ανεχοντουσαν πολλοι να παιρνουν τις επι8εσεις τα 17χρονα και αυτοι να κοιτανε???

Δυστυχως ετσι ειναι παντου! Αν παρει το σουτ ο μικρος του την πεφτουν οτι ηταν ''τραβηγμενο'', ''κρεμασμενο'' και
δεν ξερω γω τι αλλο. Οταν το κανει ο μεγαλος ηταν ''ελευθερο'' tongue.gif . Φανταριλικι κανονικο, ο παλιος κι ο νεος!!!
Και φυσικα, εδω παιζει το μεγαλο ρολο ο προπονητης!
daidalos
ΠΡΟΣ εκολαπτόμενους:Σέρλοκ Χόλμς, αστυνόμο Σαίνη, αστυνόμο Μπέκα κλπ κλπ.

Σ΄αυτό το χώρο όταν καταθέτουμε μια άποψη για έναν αθλητή κι ακόμη περισσότερο για ένα σωματείο, αυτή θα πρέπει να είναι τεκμηριωμένη. Να έχουμε αποδείξεις γι΄αυτά που λέμε.
Δεν είναι δυνατόν να αφήνουμε υπονοούμενα ή να ρίχνουμε λάσπη σ' ένα σύλλογο <ελαφρά τη καρδία> χωρίς να έχουμε ερευνήσει ή ενημερωθεί για όλες τις πτυχές του θέματος που καταθέτουμε. 'Ετσι κινδυνεύουμε να γελοιοποιηθούμε.
Συγκεκριμένα αναφέρομαι στον Ίκαρο/Ακαδημία.
Ο Σύλλογος έχει σήμερα 230 αθλητές και μαζί με το Δ.Σ., προπονητές και οικογένειες των αθλητών αποτελούν μια μικρή κοινωνία.
Δεν μπορούμε λοιπόν να εκτοξεύουμε αστήρικτες κατηγορίες απέναντι σ' 'ολο αυτό το ανθρώπινο δυναμικό.
Άλλωστε σαν Σύλλογος στο βάθος της Ιστορίας του, δεν έχει δώσει την παραμικρή αφορμή για κανενός είδους μομφή.
ΑΠΑΙΤΩ λοιπόν απέναντι στο Σύλλογο που δραστηριοποιούμαι μεγαλύτερο ΣΕΒΑΣΜΟ.
Πληροφοριακά και για αποκατάσταση της αδικίας που συντελείται θα παραθέσω τα παρακάτω:
Μια και έγινε αναφορά στις απουσίες της ομάδας ήθελα να ρωτήσω μήπως ο Δημήτρης Θεολόγης έχει να αγωνιστεί από τη 18η αγωνιστικη; Μήπως σταμάτησε το μπάσκετ; Λέω μήπως. Το Νο8 ο Βαρβατάκος είναι τραυματίας, πριν από τον αγώνα με την Ευρυάλη στον οποίο και δεν αγωνίστηκε. (Για αυτή την ήττα δεν έχετε να μας προσάψετε τίποτε άραγεwink.gif Το Νο9 ο Κουτσουβάς (κατ' εξοχήν σκόρερ της ομάδας) στα 3 πρώτα λεπτά του Α! δεκαλέπτου χρεώθηκε με 1 αμυντικό και ένα επιθετικό φάουλ, έγινε αλλαγή και όταν επανήλθε στα πρώτα λεπτά του Β! δεκαλέπτου με το που πάτησε στο παρκέ χρεώθηκε με επιθετικό (3ο φάουλ). Εκνευρίστηκε και από κει και πέρα ήταν άστοχος, έχανε τη μπάλλα και έπαιζε χαλαρή άμυνα.
Στην κατηγορία κάθε ομάδα έχει 2-3 πολύ καλούς παίκτες, μερικούς καλούς και μέτριους. Έτσι μένει στην κατηγορία. Άν ένας από τους καλούς ή μέτριους παίξει πολύ καλά, τότε η ομάδα <χτυπάει> άνοδο. Αυτοί οι 3 που προανέφερα λοιπόν είναι οι κατα βάση σκόρερς του Συλλόγου.
Μήπως πρόσεξε κανείς ότι δεν έχουμε πια τον κόουτς Μελέτη; Λέω μήπως. Η συνεργασία λύθηκε με κοινή συναίνεση.
Όλη την εβδομάδα η ομάδα χωρίς κόουτς έμεινε απροπόνητη. Την ομάδα στον αγώνα κοουτσάρισε ο προπονητής του εφηβικού.
Άλλος ένας παράγοντας που δεν πρέπει να παραβλέπουμε, είναι ότι η ομάδα είναι βαθμολογικά αδιάφορη. Αυτό το γεγονός επηρεάζει όλες τις ομόδες. Πείτε μου ποιά από τις ομάδες της μέσης, ουσιαστικά αδιάφορες, κέρδισε αυτή την αγωνιστική;
Δεν ντρεπόμαστε που χάσαμε από τον ΑΣΗ, ο οποίος αγωνίστηκε με πάθος και δίκαια κέρδισε, αλλά στενοχωριόμαστε για το ότι η ομάδα βρέθηκε ανοχύρωτη, εξαιτίας διάφορων συγκυριών και γιατί κάναμε αρνητικό ρεκόρ πόντων (35) και διασυρθήκαμε. Στην επόμενη αγωνιστική με τη Βάρη θα προσπαθήσουμε να το αποφύγουμε, αν και οι παράμετροι δεν πρόκειται ν' αλλάξουν.
Οι αθλητές, προπονητικό τιμ,διοίκηση και φίλαθλοι του ΑΣΗ, ήρθαν στο γήπεδο χωρίς να αρχίσουν τις <κλάψες> για την βαθμολογική τους θέση, κανέις δεν έκανε καμμιά νύξη, έπαιξαν και κέρδισαν.ΚΥΡΙΟΙ ήρθαν, ΚΥΡΙΟΙ έφυγαν και τους συγχαίρω γι' αυτή τους τη στάση.
Στους χαρακτηρισμούς απέναντι στο Σύλλογο για <το ποιόν του Ικάρου>, <βρωμιές> κλπ δεν θα απαντήσω. Αναφέρθηκα άλλωστε στην αρχή.
Στον Γραμματέα του Προφήτη Ηλία, που απολογούμενος για την ομάδα του, αναφέρεται στον Ίκαρο με υπονοούμενα και ικετεύει να γραφτούν αρνητικά σχόλια, ένα έχω να του πω:
Πρωθυπουργέ Αλέξη κοίτα τα <χάλια> της ομάδας σου και μόνο και άσε εμάς ήσυχους να κοιτάξουμε τα <δικά μας>.
Τέλος θέλω να πω ότι οι θέσεις αυτές είναι καθάρά προσωπικές και δεν απηχούν απαραίτητα στις θέσεις του Δ.Σ. του
Ικάρου.

ΠΑΠΑΔΑΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ Δ.Σ. ΤΟΥ ΙΚΑΡΟΥ

ANASTALTIKO HAF
QUOTE(smart @ Apr 10 2009, 12:51 ) *
Στο τελος ταμειο Θα κανουν ολες οι ομαδες.... ειπε ενας φιλος εδω οτι τα Πειραιωτικα σωματεια βοηθανε το ενα το αλλο, δεν εχει ακουσει κανενας για τα σωματεια στην Γλυφαδα...?? Δεν νομιζω να μισιουνται και ειναι πολλα στην κατηγορια... Οσο για τον φιλο anstaltiko haf , επειδη παρακολουθω τον Προφητη οπως και αλλες ομαδες, εχει χτυπησει ολα μα ολα τα παιχνιδια! μονο απο Βαρη εχασε με κατεβασμενα χερια, ειναι μια δυνατη ομαδα φιλοι μεταξυ τους που δεν πληρωνεται κανεις με πολυ ταλεντο και καλους προπονητες, κανεις δεν μπορει να πει τιποτα για τις τελευταιες νικες που εκανε γιατι παλεψε μεχρι τελους... Επισης η δικαιολογια οτι ο ΑΣΗ νικησε με πολλους ποντους μια παρα πολυ καλυτερη ομαδα ειναι πολυ χειροτερο... και πιο μεπτο απο οτι εκανε ο Προφητης...

Και αν εκανε κατι.... και αν ειδες το παιχνιδι οπως λες, θα ειδες οτι ο Προφητης ηταν πολυ καλος Χθες...

ειδα μονο το δευτερο ημιχρονο και αν παρατηρ γραφω αποκλειστικα για τα 4 τελευταια λεπτα!!οταν σε ενα παιχνιδι γινονται αυτα τοτε?αν ησουν στο γηπεδο θα ρωτησες τον εαυτο σου γιατι εβγαλε τον χαραλαμπιδη και το πλειμεικερ και γιατι δν εκανε φαουλ στη τελευταια φαση?οταν προκληθηκα απο τον "πρωθυπουργο" του ειπα οτι ενω εχει αποδειξει με καθαρες νικες την αξια του,δν χρειαζεται παιχνιδια σαν κι αυτο!οπως και αν ηθελε η ρεντη να το δωσει(ντροπη και παλι γιατι γινεται καθοριστης)ας μν τους εφερνε καν!!οχι να τους βγαλει στο τελος για να το δωσει..

QUOTE(daidalos @ Apr 10 2009, 18:07 ) *
ΠΡΟΣ εκολαπτόμενους:Σέρλοκ Χόλμς, αστυνόμο Σαίνη, αστυνόμο Μπέκα κλπ κλπ.

Σ΄αυτό το χώρο όταν καταθέτουμε μια άποψη για έναν αθλητή κι ακόμη περισσότερο για ένα σωματείο, αυτή θα πρέπει να είναι τεκμηριωμένη. Να έχουμε αποδείξεις γι΄αυτά που λέμε.
Δεν είναι δυνατόν να αφήνουμε υπονοούμενα ή να ρίχνουμε λάσπη σ' ένα σύλλογο <ελαφρά τη καρδία> χωρίς να έχουμε ερευνήσει ή ενημερωθεί για όλες τις πτυχές του θέματος που καταθέτουμε. 'Ετσι κινδυνεύουμε να γελοιοποιηθούμε.
Συγκεκριμένα αναφέρομαι στον Ίκαρο/Ακαδημία.
Ο Σύλλογος έχει σήμερα 230 αθλητές και μαζί με το Δ.Σ., προπονητές και οικογένειες των αθλητών αποτελούν μια μικρή κοινωνία.
Δεν μπορούμε λοιπόν να εκτοξεύουμε αστήρικτες κατηγορίες απέναντι σ' 'ολο αυτό το ανθρώπινο δυναμικό.
Άλλωστε σαν Σύλλογος στο βάθος της Ιστορίας του, δεν έχει δώσει την παραμικρή αφορμή για κανενός είδους μομφή.
ΑΠΑΙΤΩ λοιπόν απέναντι στο Σύλλογο που δραστηριοποιούμαι μεγαλύτερο ΣΕΒΑΣΜΟ.
Πληροφοριακά και για αποκατάσταση της αδικίας που συντελείται θα παραθέσω τα παρακάτω:
Μια και έγινε αναφορά στις απουσίες της ομάδας ήθελα να ρωτήσω μήπως ο Δημήτρης Θεολόγης έχει να αγωνιστεί από τη 18η αγωνιστικη; Μήπως σταμάτησε το μπάσκετ; Λέω μήπως. Το Νο8 ο Βαρβατάκος είναι τραυματίας, πριν από τον αγώνα με την Ευρυάλη στον οποίο και δεν αγωνίστηκε. (Για αυτή την ήττα δεν έχετε να μας προσάψετε τίποτε άραγεwink.gif Το Νο9 ο Κουτσουβάς (κατ' εξοχήν σκόρερ της ομάδας) στα 3 πρώτα λεπτά του Α! δεκαλέπτου χρεώθηκε με 1 αμυντικό και ένα επιθετικό φάουλ, έγινε αλλαγή και όταν επανήλθε στα πρώτα λεπτά του Β! δεκαλέπτου με το που πάτησε στο παρκέ χρεώθηκε με επιθετικό (3ο φάουλ). Εκνευρίστηκε και από κει και πέρα ήταν άστοχος, έχανε τη μπάλλα και έπαιζε χαλαρή άμυνα.
Στην κατηγορία κάθε ομάδα έχει 2-3 πολύ καλούς παίκτες, μερικούς καλούς και μέτριους. Έτσι μένει στην κατηγορία. Άν ένας από τους καλούς ή μέτριους παίξει πολύ καλά, τότε η ομάδα <χτυπάει> άνοδο. Αυτοί οι 3 που προανέφερα λοιπόν είναι οι κατα βάση σκόρερς του Συλλόγου.
Μήπως πρόσεξε κανείς ότι δεν έχουμε πια τον κόουτς Μελέτη; Λέω μήπως. Η συνεργασία λύθηκε με κοινή συναίνεση.
Όλη την εβδομάδα η ομάδα χωρίς κόουτς έμεινε απροπόνητη. Την ομάδα στον αγώνα κοουτσάρισε ο προπονητής του εφηβικού.
Άλλος ένας παράγοντας που δεν πρέπει να παραβλέπουμε, είναι ότι η ομάδα είναι βαθμολογικά αδιάφορη. Αυτό το γεγονός επηρεάζει όλες τις ομόδες. Πείτε μου ποιά από τις ομάδες της μέσης, ουσιαστικά αδιάφορες, κέρδισε αυτή την αγωνιστική;
Δεν ντρεπόμαστε που χάσαμε από τον ΑΣΗ, ο οποίος αγωνίστηκε με πάθος και δίκαια κέρδισε, αλλά στενοχωριόμαστε για το ότι η ομάδα βρέθηκε ανοχύρωτη, εξαιτίας διάφορων συγκυριών και γιατί κάναμε αρνητικό ρεκόρ πόντων (35) και διασυρθήκαμε. Στην επόμενη αγωνιστική με τη Βάρη θα προσπαθήσουμε να το αποφύγουμε, αν και οι παράμετροι δεν πρόκειται ν' αλλάξουν.
Οι αθλητές, προπονητικό τιμ,διοίκηση και φίλαθλοι του ΑΣΗ, ήρθαν στο γήπεδο χωρίς να αρχίσουν τις <κλάψες> για την βαθμολογική τους θέση, κανέις δεν έκανε καμμιά νύξη, έπαιξαν και κέρδισαν.ΚΥΡΙΟΙ ήρθαν, ΚΥΡΙΟΙ έφυγαν και τους συγχαίρω γι' αυτή τους τη στάση.
Στους χαρακτηρισμούς απέναντι στο Σύλλογο για <το ποιόν του Ικάρου>, <βρωμιές> κλπ δεν θα απαντήσω. Αναφέρθηκα άλλωστε στην αρχή.
Στον Γραμματέα του Προφήτη Ηλία, που απολογούμενος για την ομάδα του, αναφέρεται στον Ίκαρο με υπονοούμενα και ικετεύει να γραφτούν αρνητικά σχόλια, ένα έχω να του πω:
Πρωθυπουργέ Αλέξη κοίτα τα <χάλια> της ομάδας σου και μόνο και άσε εμάς ήσυχους να κοιτάξουμε τα <δικά μας>.
Τέλος θέλω να πω ότι οι θέσεις αυτές είναι καθάρά προσωπικές και δεν απηχούν απαραίτητα στις θέσεις του Δ.Σ. του
Ικάρου.

ΠΑΠΑΔΑΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ Δ.Σ. ΤΟΥ ΙΚΑΡΟΥ

41.gif 41.gif 41.gif απλα να καταλαβουν καποιοι"προφητες"πως πρεπει να σκεφτονται και πως να αναβαθμιζουν το αθλημα..
εγω ειμαι που εγραψα για τις απουσιες(και οχι ειρωνικα).μπραβο και στο σωματειο σας και σε σας προσωπικα και καλη τυχη για του χρονου
odysseas7
egw den parokolou8w b eskana epaiza sto profiti polla xronia twra spoudazw eparxia kai etyxe na paw sto agwna me ton renti meta apo dyo xronia den eida kati to mepto h mia omada paizei trin paramoni tis kai oi alloi einai adiafori etsi den einai ama itan stimeno 8a eixe teleiwsei poly nwritera kai oxi sta teleutaia lepta...kai oute gata oute zimia!!!!kano kapou la8os?auth h omada exei perasei polla oikonomika provlima kai alla ...o alexandros einai apta paidia mazi me kapious allous kataferan na xanastisoun tin omada aptin arxi kai den axizei tetoia simperifora........
ANASTALTIKO HAF
QUOTE(odysseas7 @ Apr 11 2009, 05:54 ) *
egw den parokolou8w b eskana epaiza sto profiti polla xronia twra spoudazw eparxia kai etyxe na paw sto agwna me ton renti meta apo dyo xronia den eida kati to mepto h mia omada paizei trin paramoni tis kai oi alloi einai adiafori etsi den einai ama itan stimeno 8a eixe teleiwsei poly nwritera kai oxi sta teleutaia lepta...kai oute gata oute zimia!!!!kano kapou la8os?auth h omada exei perasei polla oikonomika provlima kai alla ...o alexandros einai apta paidia mazi me kapious allous kataferan na xanastisoun tin omada aptin arxi kai den axizei tetoia simperifora........

μονις του τη προκαλεσε..οσο για το οτι δν ειδες κατι περιεργο,δν σου προκληθηκαν αποριες γιατι βγηκε το 6 της ρεντης?γιατι δν καναν φαουλ στη τελευταια επιθεση?
ximeio
καλη εβδομαδα!!

ασχημα τα νεα απο τις ομαδες της ΕΣΚΑΝΑ στη Γ'ΕΘΝΙΚΗ.

Εκτος συγκλονιστικου απροοπτου 2-3 ομαδες πεφτουν (90% ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ & ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ. - ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΜΠΑΡΑΖ Η ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ)

Τουτεστιν....ΑΣΗ αποχαιρετα μαλλον την κατηγορια παρα τη φιλοτιμη του προσπαθεια (εφοσον τερματισει 11ος).
Και για τον ΠΡΟΦΗΤΗ ομως τα πραγματα δεν ειναι ροδινα!!.....αν πεσει και τριτος απο Γ'ΕΘΝΙΚΗ τοτε bye-bye!

Eχει κανενας απο εσας πληροφοριες για πιθανες συγχωνευσεις στη ΕΣΚΑΝΑ??
traxonas
Αν πεσουν 5 ομαδες (δυσκολο), υπαρχει και το εξης φοβερο σεναριο:
Κερδιζει ο Προφητης τον αδιαφορο και -αντε μαζεψε τους- Αστερα. (ψιλοφυσιολογικο)
Χανει η Νικαια στο Ρεντη-αφου υπαρχουν απ'οτι ακουω στο φορουμ φιλικες διαθεσεις προς τον Προφητη-,
κανει και ο Ρεντης τη φιεστα του (λογικο και φυσιολογικο)
Ισοβαθμια Νικαιας - Προφητη ,μενει ο δευτερος, πεφτει η Νικαια με δωδεκα νικες!!!!(ειναι να τραβας τις ----τριχες σου!).
Αλλα ειπαμε, αυτα ειναι τραβηγμενα σεναρια. blink.gif
taz4
QUOTE(traxonas @ Apr 13 2009, 11:46 ) *
Αν πεσουν 5 ομαδες (δυσκολο), υπαρχει και το εξης φοβερο σεναριο:
Κερδιζει ο Προφητης τον αδιαφορο και -αντε μαζεψε τους- Αστερα. (ψιλοφυσιολογικο)
Χανει η Νικαια στο Ρεντη-αφου υπαρχουν απ'οτι ακουω στο φορουμ φιλικες διαθεσεις προς τον Προφητη-,
κανει και ο Ρεντης τη φιεστα του (λογικο και φυσιολογικο)
Ισοβαθμια Νικαιας - Προφητη ,μενει ο δευτερος, πεφτει η Νικαια με δωδεκα νικες!!!!(ειναι να τραβας τις ----τριχες σου!).
Αλλα ειπαμε, αυτα ειναι τραβηγμενα σεναρια. blink.gif


Αν δεις την τελευταία αγωνιστική της Γ εθνικής δεν είναι καθόλου δύσκολο να πέσουν 5.(ο ένας βέβαια ανάλογα τι θα γίνει στα μπαραζ).Συμφώνα με τη σημερίνη βαθμολογία της Γ (1 αγωνιστική πριν το τέλος) πέφτουν Πειραϊκός-Ιωνικός Ν και η Προοδ πάει μπαράζ!
Αρα από εσκανά 4+(1?)
rover6

41.gif 41.gif 41.gif απλα να καταλαβουν καποιοι"προφητες"πως πρεπει να σκεφτονται και πως να αναβαθμιζουν το αθλημα..
εγω ειμαι που εγραψα για τις απουσιες(και οχι ειρωνικα).μπραβο και στο σωματειο σας και σε σας προσωπικα και καλη τυχη για του χρονου
[/quote]
ο ικαρος ακαδημια ειναι μια απο τις ομαδες που κερδιζει η χανει στα ισα.
ολοι αυτοι που βρισκουν σεναρια μαλλον ειναι αυτοι που τα σκεφτονται κιολας και ισως ισως τα πραγματοποιουν.
πολυ καλο ποστ απο τον ΚΥΡΙΟ ΠΑΠΑΔΑΚΟ που ειναι μελος της ομαδος και ειναι πραγματικα κυριος σε αντιθεση με μερικους φαντασιοπληκτους παραγοντες που μαλλον δεν ειναι.
και καλως η κακως αυτη ειναι η αληθεια για την β κατηγορια.
pordogatos
Φευγει οριστικα ο Τσαουσιδης απο Πολις.Η απειρια του ως προπονητης ηταν αισθητη.Ισως οι νικες να οφειλονταν στο καλο υλικο και στην τυχη του πρωταρη.Ελπιζω ο νεος προπονητης να ειναι εμπειροτερος και να σταθει στο υψος των περιστασεων.Κανεις δεν γνωριζει αν ο Χιουτατακος μεινει ή φυγει.Τωρα που ειναι 115 κιλα δεν νομιζω οτι ειναι πολυ χρησιμος στην ομαδα.
pordogatos
Φευγει ο παγιδας απο βαρη(δεν ειναι σιγουρο).
nini
QUOTE(pordogatos @ Apr 14 2009, 13:41 ) *
Φευγει οριστικα ο Τσαουσιδης απο Πολις.Η απειρια του ως προπονητης ηταν αισθητη.Ισως οι νικες να οφειλονταν στο καλο υλικο και στην τυχη του πρωταρη.Ελπιζω ο νεος προπονητης να ειναι εμπειροτερος και να σταθει στο υψος των περιστασεων.Κανεις δεν γνωριζει αν ο Χιουτατακος μεινει ή φυγει.Τωρα που ειναι 115 κιλα δεν νομιζω οτι ειναι πολυ χρησιμος στην ομαδα.



ότι έχεισ ένα θεματάκι με τον Τσαουσίδη το έχουμε καταλάβει..... πιστεύεις ότι φεύγει από την απειρία του ,χα, χα, χα, χα
πολύ καλό 41.gif 41.gif 41.gif

ίσως οι νίκες να οφείλονταν στο καλό υλικό (που το έχεις κράξει ουκ ολίγες φορές) ίσως στην τύχη του πρωτάρη(πόση τύχη έχει πια αυτός ο Τσαουσίδης, λες να έχει το κοκαλάκι της νυχτερίδας?). Πάντως να οφειλόταν στο υλικό αλλά κ στις γνώσεισ του Τσαουσίδη αποκλείεται??

Δεν πειράζει, η περίοδος των μεταγραφών είναι κοντά κ τότε θα μάθουμε ποιος θα φύγει κ που θα πάει κ ποιος θα μείνει
ximeio
ετοιμαζονται να σκασουν μεταγραφικες βομβες προς αργυρουπολη μερια.....
πληροφοριες αναφερουν για παιχτη που επαιζε σε ΕΘΝΙΚΗ κατηγορια και αγωνιζεται στις θεσεις 3 & 4.

....αμα κλεισει η μεταγραφη θα προχωρησω σε λεπτομερειες......
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(pordogatos @ Apr 14 2009, 13:41 ) *
Φευγει οριστικα ο Τσαουσιδης απο Πολις.Η απειρια του ως προπονητης ηταν αισθητη.Ισως οι νικες να οφειλονταν στο καλο υλικο και στην τυχη του πρωταρη.Ελπιζω ο νεος προπονητης να ειναι εμπειροτερος και να σταθει στο υψος των περιστασεων.Κανεις δεν γνωριζει αν ο Χιουτατακος μεινει ή φυγει.Τωρα που ειναι 115 κιλα δεν νομιζω οτι ειναι πολυ χρησιμος στην ομαδα.

Μερικοι τελικα δε σεβονται τιποτα.τουλαχιστο ντροπη για τις κακοηθειες που γραφονται.Μην τα ισοπεδωνεται ολα πια.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.