Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑΝΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
pordogatos
ίσως οι νίκες να οφείλονταν στο καλό υλικό (που το έχεις κράξει ουκ ολίγες φορές) ίσως στην τύχη του πρωτάρη(πόση τύχη έχει πια αυτός ο Τσαουσίδης, λες να έχει το κοκαλάκι της νυχτερίδας?). Πάντως να οφειλόταν στο υλικό αλλά κ στις γνώσεισ του Τσαουσίδη αποκλείεται??

Δεν πειράζει, η περίοδος των μεταγραφών είναι κοντά κ τότε θα μάθουμε ποιος θα φύγει κ που θα πάει κ ποιος θα μείνει
[/quote]


Σε λαθος ανθρωπο τα γραφεις αγαπητη μου φιλη.Δεν εχω ασχοληθει ποτε με τον τσαουσιδη.Ειναι η 1 ΜΟΥ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ.Τι σχεση εχεις με τον τσαουσιδη και ασχολεισαι με καθε τι που αναφερει το ονομα του?
pampeleos7
να εχετε ολοι καλη ανασταση κ καλο πασχα.προσοχη στουσ δρομουσ κ καλη επιστροφη για οσουσ φυγουν.
Prankster
QUOTE(pigasiotis14 @ Apr 10 2009, 16:32 ) *
Το λαθος εγινε στην αρχη της σεζον οταν η ομαδα φτιαχτηκε σε 6 μεγαλους και δεν υπηρχε κανενα ενδιαφερον για εμας τους μικρους...οταν ανελαβε ο νεος προπονητης,δυναμωσαν οι προπονησεις και οι μεγαλοι την <<εκαναν>> σιγα σιγα...ετσι ανεβηκαμε εμεις αλλα ηταν δεδομενο οτι το μεγαλυτερο πλη8ος των επι8εσεων 8α το επαιρναν οι 2 μεγαλοι που εμειναν και λογω του φοβου μην φυγουν και αυτοι...
Αν και σκεψου το και εσυ...θα ανεχοντουσαν πολλοι να παιρνουν τις επι8εσεις τα 17χρονα και αυτοι να κοιτανε???


Ρε αγόρι μου καταλαβαινω οτι εισαι νεος αλλα συγνωμη συγκρινεισ τον ΒΑσιλη και το ΜΑριο με εσενα και τουσ συνομηλικουσ σου??? ουτε 30 ποντους δεν 8α βαζατε αν δεν επαιρναν αυτοι τισ επιθεσεισ! Για προσγειώσου...
jna23
QUOTE(pordogatos @ Apr 14 2009, 13:13 ) *
Φευγει ο παγιδας απο βαρη(δεν ειναι σιγουρο).



Πολύ χλωμο το κόβω ειδικά όπως  σκεφτεται ο Παγιδας να κατεβασει την ομαδα (με τον ποιό σωστό τρόπο) του χρόνου




QUOTE(pampeleos7 @ Apr 10 2009, 13:43 ) *
Θυμηθηκα παλιεσ καλεσ εποχεσ που επαιζεσ 4 κ εγω 5 κ καθαριζαμε τα ματσακια.ΑΞΕΧΑΣΤΑ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ........

 Αντε φίλε έλα του χρόνου να παίξουμε μαζι. Σου παραδίδω ανοικτη επιταγή όπως έκανε ο Βαρδιωογιάννης τα παλιά χρόνια smile.gif
!and1!
jna23 'Apr 20 2009, 10:13 Πολύ χλωμο το κόβω ειδικά όπως  σκεφτεται ο Παγιδας να κατεβασει την ομαδα (με τον ποιό σωστό τρόπο) του χρόνου

Εχει καποια βαση αυτο η ετσι το λετε?
Και ποιος ειναι ο πιο σωστος?
Μου φενετε ο καθενας τα γραφει ετσι οπως οι εφημεριδες!!
jna23
QUOTE(!and1! @ Apr 20 2009, 22:32 ) *
jna23 'Apr 20 2009, 10:13 Πολύ χλωμο το κόβω ειδικά όπως  σκεφτεται ο Παγιδας να κατεβασει την ομαδα (με τον ποιό σωστό τρόπο) του χρόνου

Εχει καποια βαση αυτο η ετσι το λετε?
Και ποιος ειναι ο πιο σωστος?
Μου φενετε ο καθενας τα γραφει ετσι οπως οι εφημεριδες!!


Κατα την αποψη μου ο σωστος τρόπος ειναι με δικα σου παιδια και μερικούς μεγαλους και να μην κανεις μια ομαδα με το να πληρωνεις 12 ατομα και αδρα μάλιστα. Δυστηχως όμως αυτο δεν ειναι πολύ ευκολο για όλες τις ομαδες αλλα η Βαρη έχει αυτην την δυνατότητα και απο ότι ξερω κάπως ετσι θα πράξει και αυτό για εμενα είναι το ΣΩΣΤΟ

andreas koropi






 Αντε φίλε έλα του χρόνου να παίξουμε μαζι. Σου παραδίδω ανοικτη επιταγή όπως έκανε ο Βαρδιωογιάννης τα παλιά χρόνια smile.gif
[/quote]

Ερχομαι και εγω , στεγνα με 5 προπονησεις την εβδομαδα,και δινω κ εγω επιταγη στον καρατζα.Προτινω να ψαξουμε τον αντωνοπουλο κ τον κελεση...και πανω απο ολους Τεο.....με κοουτσαρα Χ. Βαμβακη...αααααα και φυσικα Θανο Ψιμαρα....
samios25
QUOTE (Prankster @ Apr 17 2009, 01:09 ) *
Ρε αγόρι μου καταλαβαινω οτι εισαι νεος αλλα συγνωμη συγκρινεισ τον ΒΑσιλη και το ΜΑριο με εσενα και τουσ συνομηλικουσ σου??? ουτε 30 ποντους δεν 8α βαζατε αν δεν επαιρναν αυτοι τισ επιθεσεισ! Για προσγειώσου...

na eisai sigouros tha ekanan poli kaluterh douleia oi "mikroi" para kapoioi pou den xeroun ti einai basket k apla einai "megaloi"
panos7
QUOTE(pordogatos @ Apr 14 2009, 13:41 ) *
Φευγει οριστικα ο Τσαουσιδης απο Πολις.Η απειρια του ως προπονητης ηταν αισθητη.Ισως οι νικες να οφειλονταν στο καλο υλικο και στην τυχη του πρωταρη.Ελπιζω ο νεος προπονητης να ειναι εμπειροτερος και να σταθει στο υψος των περιστασεων.Κανεις δεν γνωριζει αν ο Χιουτατακος μεινει ή φυγει.Τωρα που ειναι 115 κιλα δεν νομιζω οτι ειναι πολυ χρησιμος στην ομαδα.

οπιστικοτατα,μαλλον ο σιμος θα ειναι ο καινουργιος,πολυ καλη κινηση απο το πολις,για τον χιουτακακο εχεις δικιο φιλε μου,του τα εχω πει απο το forum του μπογδανιδη αλλα νομιζε οτι του τα εχωνα.
basketjohn
QUOTE(panos7 @ Apr 21 2009, 18:42 ) *
οπιστικοτατα,μαλλον ο σιμος θα ειναι ο καινουργιος,πολυ καλη κινηση απο το πολις,για τον χιουτακακο εχεις δικιο φιλε μου,του τα εχω πει απο το forum του μπογδανιδη αλλα νομιζε οτι του τα εχωνα.
ειναι σίγουρο?παρα πολυ καλη κινηση αλλα πρεπει να συνοδευτει και με καταληλες κινησεις,ο σιμος ειναι πολυτελεια για την κατηγορια.ο ανθρωπος εχει κοουτσαρει ομαδες Α2,να το θυμηθειτε οτι αν ριξει λεφτα το πολις θα παει για ανοδο ευκολα.κανεαν νεο για βάρη?εγω το μονο που ξερω ειναι οτι ο ικαρος αθ παει για ανοδο του χρονου με αρκετούς καινουργιους παικτες.οσο για την ομαδαρα μου του χρονου θα γραφουμε σε αυτο το topic!!!
neos
QUOTE (panos7 @ Apr 21 2009, 17:42 ) *
οπιστικοτατα,μαλλον ο σιμος θα ειναι ο καινουργιος,πολυ καλη κινηση απο το πολις,για τον χιουτακακο εχεις δικιο φιλε μου,του τα εχω πει απο το forum του μπογδανιδη αλλα νομιζε οτι του τα εχωνα.

Λυσε μου μια απορια μονο.Επειδη γνωριζω προσωπικα τον παρισο και τον χιουτακακο απο τον εθνικο γιατι τους κραζεις?Τους ξερεις?εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι ο τσαουσιδης που τον λες αμπαλο ο παρισος που λες οτι γερασε και ο χιουτακακος ειναι χοντρος ανεβασανε τον πολις αερα και χωρις να πιεστουνε απο κανεναν.Ακομα και ο τσιριδης που κραζεις μπορει να τα εσπασε αλλα οταν χρειαστηκε επαιξε.Για πες μου λοιπον.Αφου οπως λες εισαι αντιπαλος τοτε και εσενα ο απειρος ο γερος ο χοντρος και ο αστοχος σε κερδισανε σιγουρα 1 φορα μπορει και 2.Μηπως ηθελες να πας στην ομαδα και πηρανε καποιον απο αυτους στην θεση σου?Και θα σου πω κατι και για τον αχιλλεα.Ξερει ο ιδιος ποιους και αν πρεπει να τους κρατησει και μην παρεξενευτεις αν μεινουν και πανε και καλα του χρονου.Γιατι ειδικα οι 2 την α την εχουνε ανετα.Και θα σου πω και κατι τελευταιο.Και οι 3 συγκεκριμενοι παικτες δουλευουν απο το πρωι μεχρι το βραδυ πανε για προπονηση και ανεβασανε και την ομαδα.Κλεινοντας θα σου πω κατι και για τον μιχαλα που δεν σου αρεσει.Η ομαδα με αυτον μεσα εκανε 1 ηττα και χωρις αυτον 2.Αληθεια εσυ τι εκανες φετος?Τι θεση βγηκες?
ANASTALTIKO HAF
Πόλις -Τερψιθέα 1(λογικα με φιεστα..)

ΑΕ Ρέντη -ΕΑ Νικαίας 1(το ενα απο τα 2 ματς που εχουν καποιο ενδιαφερον λογω 5ης θεσης απο τελος..)

Βάρη - Ίκαρος/Ακαδημία 1(με ευκαιριες σε νεα παιδια..)

Ηλεκτρούπολη - Γλυφάδα 2(σε ενα αδιαφορο ματς και απο τους 2..)

Ευρυάλη - Εν. Τραχώνων 1(λογικα χωρις παρατραγουδα αν και ποτε δν ξερεις-στο ματς του α γυρου ειχαν γινει διαφορα στο τελος-..)

Πήγασος -Βουλιαγμένη 1(στην "εκπληξη" της αγωνιστικης..)

Αστέρας Αγ. Δημ. - Προφ. Ηλίας 1 (ματς κλειδι που σε συνδυασμο με τη ρεντη μπορει να φερει τον προφητη 6 απο το τελος..)

αση-βουλιαγμενη(αν δν εχουν καποιο μεγαλο σκορ στο τελευταιο ματς και οι 2 η 4η απο το τελος θεση εχει τελειωσει,γιατι ακομη και σε ισοβαθμια εχει καλυτερο συντελεστη η Α.Σ.Η.για να αλλαξει πρεπει ο Α.Σ.Η να χασει με αρκετους-περιπου 30-και να καρδισει με ακετους η βουλιαγμενη-περιπου το ιδιο..)

νικαια-προφητης(εχει καλυτερη διαφορα ο προφητης οποτε σε ισοβαθμια κερδιζει την 6η απο το τελος θεση και ειναι σιγουρος ανεξαρτητως αποτελεσματων γ εθνικης)


kill.gif sport-smiley-017.gif shot.gif
pordogatos
Ο φιλος που εγραψε τα σχολια για τους παιχτεες του πολις μπορουσε να αναφερθει σε αλλα πραγματα που οδηγησαν την ομαδα στην πρωτη θεση(δεν θελω να αναφερθω σε αυτα).Καποιους τους ενοχλησαν αυτα που ειπα διοτι ηταν μονο και μονο
ειναι η πραγματικοτητα.ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΧΤΥΠΗΣΑ ΤΗΣ ΕΥΑΙΣΘΗΤΕΣ ΧΟΡΔΕΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΑΙΤ.ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.
ANASTALTIKO HAF
στο πιο πανω ποστ εχει γινει λαθος υπολογισμος στην ισοβαθμια μεταξυ αεη-βουλιαγμενης..
συμφωνα με τη διαιρεση που γινεται επιθεση/αμυνα και με τα λαθη που εχει η βαθμ της εσκανα στους ποντους μια απλη νικη με γυρω στους 5 απο πλευρας βουλιαγμενης και μια ηττα του αση,εστω και με 1 ποντο,τοτε την 4η απο το τελος κατακτα η βουλιαγμενη.. peace.gif
nini
απο το FB θα μαθαίνουμε ότι έκλεισε οριστικά ο σίμος στο Πόλις...άντε καλορίζικος
!and1!
Καλημεραα..
Εχουμε αποτελεσματα?
pigasiotis14
QUOTE(Prankster @ Apr 17 2009, 01:09 ) *
Ρε αγόρι μου καταλαβαινω οτι εισαι νεος αλλα συγνωμη συγκρινεισ τον ΒΑσιλη και το ΜΑριο με εσενα και τουσ συνομηλικουσ σου??? ουτε 30 ποντους δεν 8α βαζατε αν δεν επαιρναν αυτοι τισ επιθεσεισ! Για προσγειώσου...


Χαλαρωσε ρε φιλε......Ποτε δεν ειπα οτι ο Βασσιλης και ο Μαριος ειναι κακοι παικτες....το αντι8ετο λεω συνεχεια....αλλα περα απο αυτους τους 2 και τον Σαρδελη οι υπολοιποι που υπηρχαν στην αρχη της σεζον δε νομιζω να ηταν πολυ καλυτεροι απο εμενα και τουσ συνομιληκους μου....και μην ξεχνας οτι δεν μπορεις να μας κρινεις φετος γιατι με το στυλ παιχνιδιου του αντρικου μας δεν εχουμε ξανααγωνιστει...εμεις ως εφηβικο στηριζομασταν στην αμυνα και στις μεγαλες σε διαρκεια επι8εσεις....φετος δεν παιζαμε ετσι....εκτος και αν επαιζα σε αλλο γηπεδο απο αυτο που εβλεπες....
leonkalf
Ρέντη-Νίκαια 72-70

Είδα τα τελευταία 15 λεπτά του αγώνα.
Ανοιχτό παιχνίδι, όσο είδα, που κρίθηκε στο τέλος. Καθοριστικό το τρίποντο του εορτάζοντα Γιώργου Βαλμά στην εκπνοή της επίθεσης περίπου 1' πριν τη λήξη που έκανε το σκορ 72-67 (αν δεν κάνω λάθος).

Μετά τη λήξη του αγώνα, η ομάδα του Ρέντη είχε στήσει μια μικρή γιορτούλα για να πανηγυρίσει την επάνοδό της στην Α' κατηγορία.
Οι παίκτες φόρεσαν μπλουζάκια που έγραφαν "Άνοδος στην Α' κατηγορία, Απρίλιος 2009", λίγο μπουγέλο με νερά ανάμεσα στους παίκτες και μετά το σκηνικό μεταφέρθηκε στο κέντρο του γηπέδου όπου υπήρχε τραπεζάκι με μετάλλια και κύπελλο. Κάπου εκεί ανοίχθηκε σαμπάνια στο κέντρο του γηπέδου, πετάχτηκαν στον αέρα πολύχρωμα χαρτάκια και ένας-ένας οι παίκτες πήραν τα μετάλλιά τους και κατόπιν ο Δημήτρης Κατσιέρης σήκωσε το κύπελλο. Οι παίκτες αγκαλιασμένοι χοροπηδούσαν, βγήκαν οι αναμνηστικές φωτογραφίες και μετά το μανηγύρι συνεχίστηκε στα αποδυτήρια. Έξω από το γήπεδο ακούγονταν οι φωνές των παικτών, τα συνθήματα.
Συγχαρητήρια για την άνοδό τους, έπαιξαν πολύ καλά φέτος και το άξιζαν.
Αρνητική εντύπωση μου προκάλεσε η μικρή προσέλευση κόσμου του Ρέντη. Λίγα μικρά παιδιά, η διοίκηση και κάποιοι γονείς. Ειδικά μια τέτοια μέρα, περίμενα ότι θα ήταν περισσότεροι να χειροκροτήσουν την ομάδα της πόλης τους.

Ξεχωριστή στιγμή η επίσημη ανακοίνωση της αποχώρησής του από την ενεργό δράση, από τον αθλητή Μάκη Μπαρμπαρόσο. Στα 37 του, σταματάει το μπάσκετ μετά από μια σημαντική πορεία στο χώρο!
Μεγάλο ταλέντο, ξεκίνησε από τον Άρη Νικαίας, ξεχώρισε από μικρός και έγινε στόχος ομάδων από εθνικές κατηγορίες (είχε φτάσει να τον έχουν πάρει για προπονήσεις στον Άρη Θες/νίκης). Έπαιξε μπάσκετ σε Β' και Γ΄ εθνική και τα τελευταία χρόνια έπαιξε στις τοπικές κατηγορίες (Α',Β' Εσκανα, Β' Εσκα).
Με τον Μάκη έπαιξα 1 χρόνο συμπαίκτης, τον γνώρισα τότε καλοκαίρι 2004 στην προετοιμασία του Πειραϊκού Α.Σ. Πραγματικά, εκτίμησα και εκτιμώ πέρα από την παρουσία του στο γήπεδο σαν συμπαίκτης, τον χαρακτήρα του και την προσωπικότητά του. Είναι πολύ καλός φίλος και του αξίζουν τα καλύτερα. Του εύχομαι ότι καλύτερο στη ζωή του! Μακάρι να υπάρξουν κι άλλοι σαν αυτόν στο χώρο του μπάσκετ..!!

Μάκη, χαιρετώ την μπασκετική σου καριέρα με ... 77.gif Σου αξίζει..
leonkalf
Tα χθεσινά αποτελέσματα :

Πόλις - Τερψιθέα 70-75
ΑΕ Ρέντη - ΕΑ Νικαίας 72-70
Ηλεκτρούπολη - Γλυφάδα 65-69
Ευρυάλη - Εν. Τραχώνων 62-49
Πήγασος – Βουλιαγμένη 72-85
Αστέρας Αγ. Δημ. - Προφ. Ηλίας 72-58

Εκκρεμεί ο αγώνας Βάρη - Ίκαρος/Ακαδημία (Σήμερα, κλ. Βάρης 20.00)


Βαθμολογία

(σε 26 αγ.)
1. Πόλις 1739-1537 22-4 48
2. ΑΕ Ρέντη 1819-1656 20-6 46
3 Α.Ο. Βάρης 1739-1465 20-5 45*
-----------------------------------------------------------------------
4 Αστέρας Αγ. Δημ. 1721-1597 16-10 42
5 Τερψιθέα 1816-1701 14-12 40
6. Γλυφάδα 1657-1661 14-12 40
7 Ευρυάλη 1592-1582 13-13 39
8. Ίκαρος/Ακαδημία 1583-1566 13-12 38*
9. Ε.Α. Νικαίας 1702-1705 12-14 38
10. Προφ. Ηλίας 1553-1674 11-15 37
11 Βουλιαγμένη 1670-1846 9-17 35
-------------------------------------------------------------------------
12. Ηλεκτρούπολη 1478-1685 9-17 35
13. Εν. Τραχώνων 1719-1816 7-19 33
14. Πήγασος Κορ. 1622-1926 1-25 27

*Βάρη και Ίκαρος/Ακαδημία έχουν ένα αγώνα λιγότερο


Άλλο ένα πρωτάθλημα τελειώνει (τυπικά σήμερα με το ματς Βάρη-Ίκαρος). Στην Α' κατηγορία ανεβαίνουν οι 3 πρώτες ομάδες (Πόλις, Ρέντη, Βάρη) και στην Γ' υποβιβάζονται σίγουρα οι 3 τελευταίες (Ηλεκτρούπολη, Τράχωνες, Πήγασος) και ίσως πάρουν μαζί τους και Βουλιαγμένη και Προφήτη Ηλία (ανάλογα τι θα κάνουν οι 3 ομάδες της εσκανα που παίζουν Γ' εθνική και κινδυνεύουν).

Μάλλον δίκαιη η βαθμολογία για τις ομάδες, σύμφωνα με την εικόνα που έδειξαν. Και οι πάνω και οι κάτω.
Πόλις, Ρέντη ξεχώρισαν από νωρίς και έδειξαν ότι είναι τα φαβορί και η Βάρη ακολούθησε και πιστεύω ότι τα κατάφερε αφού δεν υπήρξε άλλη ομάδα που να έδειξε ότι άξιζε κάτι καλύτερο. Η Βάρη σοβαρή, πήρε τις νίκες που έπρεπε και τα κατάφερε αν και δεν είχε βάθος σαν ομάδα. Αξίζουν συγχαρητήρια και σε αυτούς.
Περιμένουμε του χρόνου να δούμε πως θα εμφανιστούν στην Α' οι ομάδες που ανέβηκαν αφού χρειάζονται -κατά τη γνώμη μου- ενίσχυση για να σταθούν, και βέβαια θα περιμένουμε να δούμε τις ομάδες που έμειναν αν θα δείξουν καλύτερη εικόνα τη νέα περίοδο αφού το πρωτάθλημα φέτος δεν ήταν τόσο καλό όσο άλλες χρονιές.
Οι 3 ομάδες ανέβηκαν στο ρελαντί λοιπόν, οι υπόλοιπες δεν έδειξαν ότι μπορούν να διεκδικήσουν σοβαρά άνοδο και προς τα κάτω (από την 6η θέση και κάτω) οι περισσότερες έβραζαν στο ίδιο καζάνι..
Περισσότερο αρνητική εικόνα για τον Πήγασο με μόλις 1 νίκη και από νωρίς να παίζει με πολλούς εφήβους (που τουλάχιστον πήραν αυτά τα παιδιά παραστάσεις για το μέλλον) και 2-3 από την αρχική αντρική ομάδα.

Καλή ξεκούραση στα παιδιά και στις ομάδες και καλή δουλειά μέχρι την έναρξη της επόμενης σεζόν. Εύχομαι του χρόνου το πρωτάθλημα να είναι καλύτερο.
ΠΑΛΕΟΥΡΑΣ
QUOTE(!and1! @ Apr 24 2009, 08:25 ) *
Καλημεραα..
Εχουμε αποτελεσματα?

Εμαθα απο εγκυρη πηγή οτι χθες μετα τον αγώνα του Πόλις, ο προπονητής του, αφου ευχαριστησε τους παίκτες και την διοίκηση για την επιτυχημένη χρονια τους δήλωσε οτι αποχωρεί απο τον Πόλις και οτι δεν θα συνεχίσει ως προπονητης του την επόμενη χρονιά, λόγω διαφορετικών αποψεων με την διοίκηση και για να βοηθήσει στην διατείρηση της ηρεμίας στην ομάδα εν όψη της επόμενης σεζόν... Δεν το περίμενα για να πω την αλήθεια γιατι ενας προπονητής που ανεβάζει τοσο ευκολα μια ομαδα και μάλιστα πρώτη συνήθως μενει...τελος πάντων... Παντως αξίζουν συγχαρητήρια και στον Τσαουσιδη που ως ''ρούκι'' εκανε αυτην την επιτυχία αλλα και στους παιχτες του Πόλις... αυτη την άνοδο την συμαδεύανε απο πέρσι!
nini
QUOTE(ΠΑΛΕΟΥΡΑΣ @ Apr 24 2009, 13:51 ) *
Εμαθα απο εγκυρη πηγή οτι χθες μετα τον αγώνα του Πόλις, ο προπονητής του, αφου ευχαριστησε τους παίκτες και την διοίκηση για την επιτυχημένη χρονια τους δήλωσε οτι αποχωρεί απο τον Πόλις και οτι δεν θα συνεχίσει ως προπονητης του την επόμενη χρονιά, λόγω διαφορετικών αποψεων με την διοίκηση και για να βοηθήσει στην διατείρηση της ηρεμίας στην ομάδα εν όψη της επόμενης σεζόν... Δεν το περίμενα για να πω την αλήθεια γιατι ενας προπονητής που ανεβάζει τοσο ευκολα μια ομαδα και μάλιστα πρώτη συνήθως μενει...τελος πάντων... Παντως αξίζουν συγχαρητήρια και στον Τσαουσιδη που ως ''ρούκι'' εκανε αυτην την επιτυχία αλλα και στους παιχτες του Πόλις... αυτη την άνοδο την συμαδεύανε απο πέρσι!


κ εγώ το ίδιο έμαθα άρα ισχύει...

κοίταξε μπορείς να ρωτήσεις τους ΄λόγους από τον ίδιο απλά πιστεύω ότι είναι οι ίδιοι λόγοι που έχουν φύγει κατά καιρούς οι προπονη΄τές απο αυτή την ομάδα. είναι πολύ δύσκολο για τον εκάστοτε προπονητή να αμφισβητείται από παίχτες κ να επεμβαίνουν κ άλλοι στην δουλειά του.

δεν πειράζει ίσωσ είναι το καλύτερο σε όλους.

καλή επιτυχία σε όλους παίχτες κ προπονητή....
bella
QUOTE(ΠΑΛΕΟΥΡΑΣ @ Apr 24 2009, 13:51 ) *
Εμαθα απο εγκυρη πηγή οτι χθες μετα τον αγώνα του Πόλις, ο προπονητής του, αφου ευχαριστησε τους παίκτες και την διοίκηση για την επιτυχημένη χρονια τους δήλωσε οτι αποχωρεί απο τον Πόλις και οτι δεν θα συνεχίσει ως προπονητης του την επόμενη χρονιά, λόγω διαφορετικών αποψεων με την διοίκηση και για να βοηθήσει στην διατείρηση της ηρεμίας στην ομάδα εν όψη της επόμενης σεζόν... Δεν το περίμενα για να πω την αλήθεια γιατι ενας προπονητής που ανεβάζει τοσο ευκολα μια ομαδα και μάλιστα πρώτη συνήθως μενει...τελος πάντων... Παντως αξίζουν συγχαρητήρια και στον Τσαουσιδη που ως ''ρούκι'' εκανε αυτην την επιτυχία αλλα και στους παιχτες του Πόλις... αυτη την άνοδο την συμαδεύανε απο πέρσι!

για αρχή ξέρουμε όλοι χωρίς να θέλουμε να σε στενοχωρήσουμε ότι είσαι ο ίδιος ο Τσαουσίδης , οπότε η έγκυρη πηγή είσαι εσύ.Πράγματι προσέφερες αρκετά στην ομάδα κ γι'αυτό σου αξίζουν συγχαρητήρια...Καλή συνέχεια στην πορεία σου φίλε μου Λευτέρη ή Παλέουρα...
ΠΑΛΕΟΥΡΑΣ
QUOTE(bella @ Apr 24 2009, 14:27 ) *
για αρχή ξέρουμε όλοι χωρίς να θέλουμε να σε στενοχωρήσουμε ότι είσαι ο ίδιος ο Τσαουσίδης , οπότε η έγκυρη πηγή είσαι εσύ.Πράγματι προσέφερες αρκετά στην ομάδα κ γι'αυτό σου αξίζουν συγχαρητήρια...Καλή συνέχεια στην πορεία σου φίλε μου Λευτέρη ή Παλέουρα...

Για αρχη μιας και το εφερε η κουβέντα να σου πω οτι είμαι πολύ κοντινός του συγγενής αν και με εξανάγκασες να αποκαλυφθώ γιατι ο ίδιος δεν ήθελε απο την αρχή να ασχοληθώ... και αυτό μπορεί να αποδειχθεί με πολούς τρόπους!!! Εχω δεί την ομάδα πολλές φορές και είμαι πολύ κοντά του...Ξερω απο τον ίδιο πράγματα που δεν έχω ακουμπήσει καν... και μάλιστα πολύ ΚΑΥΤΑ!
Τώρα που συστηθήκαμε δεν μας λες κι εσύ ποιός είσαι να αρχίσουμε να ανταλασουμε αποψεις; Γιατι αν νομίζεις εσύ οτι δεν εχουμε ιδέα,τοτε πρεπει να γελασουμε πολύ!!!!
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(ΠΑΛΕΟΥΡΑΣ @ Apr 24 2009, 13:51 ) *
Εμαθα απο εγκυρη πηγή οτι χθες μετα τον αγώνα του Πόλις, ο προπονητής του, αφου ευχαριστησε τους παίκτες και την διοίκηση για την επιτυχημένη χρονια τους δήλωσε οτι αποχωρεί απο τον Πόλις και οτι δεν θα συνεχίσει ως προπονητης του την επόμενη χρονιά, λόγω διαφορετικών αποψεων με την διοίκηση και για να βοηθήσει στην διατείρηση της ηρεμίας στην ομάδα εν όψη της επόμενης σεζόν... Δεν το περίμενα για να πω την αλήθεια γιατι ενας προπονητής που ανεβάζει τοσο ευκολα μια ομαδα και μάλιστα πρώτη συνήθως μενει...τελος πάντων... Παντως αξίζουν συγχαρητήρια και στον Τσαουσιδη που ως ''ρούκι'' εκανε αυτην την επιτυχία αλλα και στους παιχτες του Πόλις... αυτη την άνοδο την συμαδεύανε απο πέρσι!


Λευτερη-παλαιουρα φιλε μου θελω και γω απο τη καρδια μου να σε ευχαριστησω για την προσφορα σου στην ομαδα καθως και το προσωπικο στοιχημα που κερδισες να με αναστησεις εκ των νεκρων για να μη γελιομαστε...σου ευχομαι το καλυτερο για σενα ολοψυχα..ομως θελω να αποφυγουμε τουσ υπαιγνιμουσ και τα ψευδωνυμα γιατι και το νινι εχει αρχιτσεκαριστει απο το φορουμ αλλων κατηγοριων ποιος ακριβως ειναι,να μην εισελθουμε σε λεπτομερειες.ειναι κριμα...τωρα ποιος φευγει και ποιος ερχεται κ πως δεν εχει ιδιαιτερη σημασια γιατι απλα εχουμε 3 ανοδους σε 5 χρονια..οποτε κατι ξερω να κανω και εγω σωστα...τελοσ πανω απο ολα και το μπασκετ και την ομαδα βαζω τον καλον ανθρωπο και με γνωμονα αυτο πραττω..ασ το αφησουμε εδω και να κρατησουμε τα θετικα απο αυτη την χρονια.....



bella
QUOTE(ΠΑΛΕΟΥΡΑΣ @ Apr 24 2009, 14:48 ) *
Για αρχη μιας και το εφερε η κουβέντα να σου πω οτι είμαι πολύ κοντινός του συγγενής αν και με εξανάγκασες να αποκαλυφθώ γιατι ο ίδιος δεν ήθελε απο την αρχή να ασχοληθώ... και αυτό μπορεί να αποδειχθεί με πολούς τρόπους!!! Εχω δεί την ομάδα πολλές φορές και είμαι πολύ κοντά του...Ξερω απο τον ίδιο πράγματα που δεν έχω ακουμπήσει καν... και μάλιστα πολύ ΚΑΥΤΑ!
Τώρα που συστηθήκαμε δεν μας λες κι εσύ ποιός είσαι να αρχίσουμε να ανταλασουμε αποψεις; Γιατι αν νομίζεις εσύ οτι δεν εχουμε ιδέα,τοτε πρεπει να γελασουμε πολύ!!!!

πρώτον δεν είπα ότι δεν έχεις ιδέα για μπάσκετ μόνος σου το λες...κατά δεύτερον μου αρέσουν τα καυτά...και κατά τρίτον αφού ξέρεις τόσα πολλά όπως υποστηρίζεις θα ξέρεις πολύ καλά κ ποια είμαι γιατί ποτέ εγώ δεν έκρυξα την ταυτότητα μου...
ΠΑΛΕΟΥΡΑΣ
QUOTE(POLIS KALLITHEAS @ Apr 24 2009, 14:53 ) *
Λευτερη-παλαιουρα φιλε μου θελω και γω απο τη καρδια μου να σε ευχαριστησω για την προσφορα σου στην ομαδα καθως και το προσωπικο στοιχημα που κερδισες να με αναστησεις εκ των νεκρων για να μη γελιομαστε...σου ευχομαι το καλυτερο για σενα ολοψυχα..ομως θελω να αποφυγουμε τουσ υπαιγνιμουσ και τα ψευδωνυμα γιατι και το νινι εχει αρχιτσεκαριστει απο το φορουμ αλλων κατηγοριων ποιος ακριβως ειναι,να μην εισελθουμε σε λεπτομερειες.ειναι κριμα...τωρα ποιος φευγει και ποιος ερχεται κ πως δεν εχει ιδιαιτερη σημασια γιατι απλα εχουμε 3 ανοδους σε 5 χρονια..οποτε κατι ξερω να κανω και εγω σωστα...τελοσ πανω απο ολα και το μπασκετ και την ομαδα βαζω τον καλον ανθρωπο και με γνωμονα αυτο πραττω..ασ το αφησουμε εδω και να κρατησουμε τα θετικα απο αυτη την χρονια.....

Μην συνεχίζεις να εκτείθεσαι ρίχνοντας λάσπη,μπορουμε αν θέλεις να ετηθούμε στους διαχειριστές να βγούν τα στοιχεία μας δημόσια και να αποδειχτεί ποιός ειναι ποιός... επαναλαμβάνω οτι δεν είμαι ο Λευτέρης αλλα πολύ κοντινός του συγγενής και δεν εχω καμία διάθεση να μπω σε διαμαχη μαζί σου... δεν σε τιμά να σπηλώνεις εναν ανθρωπο ο οποίος εχει κρατήσει ενα επίπεδο και εσύ το ξέρεις καλύτερα απο όλους αυτό.
kryono
QUOTE(ΠΑΛΕΟΥΡΑΣ @ Apr 24 2009, 13:51 ) *
Εμαθα απο εγκυρη πηγή οτι χθες μετα τον αγώνα του Πόλις, ο προπονητής του, αφου ευχαριστησε τους παίκτες και την διοίκηση για την επιτυχημένη χρονια τους δήλωσε οτι αποχωρεί απο τον Πόλις και οτι δεν θα συνεχίσει ως προπονητης του την επόμενη χρονιά, λόγω διαφορετικών αποψεων με την διοίκηση και για να βοηθήσει στην διατείρηση της ηρεμίας στην ομάδα εν όψη της επόμενης σεζόν... Δεν το περίμενα για να πω την αλήθεια γιατι ενας προπονητής που ανεβάζει τοσο ευκολα μια ομαδα και μάλιστα πρώτη συνήθως μενει...τελος πάντων... Παντως αξίζουν συγχαρητήρια και στον Τσαουσιδη που ως ''ρούκι'' εκανε αυτην την επιτυχία αλλα και στους παιχτες του Πόλις... αυτη την άνοδο την συμαδεύανε απο πέρσι!

ερχομαι κ εγω με τη σειρα μου να σας πω για τον ΠΟΛΙΣ οτι απο εγκυρες πηγες ( και λεγοντας εγκυρες πηγες εννοω 4-5 παικτες φιλους μου) οτι ο Τσαουσιδης με το υλικο που ειχε στην ομαδα φετος δεν ειχε παρα μονο να κανει μια μετρια διαχειριση υλικου και θα ανεβαινε χωρις ηττα και με 15-20 ποντους διαφορα μεσω ορο , αλλα αυτος εκανε την χειροτερη που θα μπορουσε μακραν κανοντας λαθη σε ολους τους τομεις μπασκετικους και μη και το μονο που κρατησε την ομαδα και ανεβηκε πρωτη ηταν η ποιοτητα των παικτων και οι καλες σχεσεις μεταξυ τους...
nini
νομίζω πως βρήκα τη λύση , θα μετονομάσουμε τον τιτλο του τοπικ σε πολις + τσαουσίδη.....

ο καθένας μας καλό θα είναι την κριτική του να την κάνει όταν ο συγκεκριμένος είναι σε θέση να απαντήσει
themis7
Συγνωμη για την παρεμβαση και με ολο το θαρρος θα ηθελα να σα πω οτι για την ομαδα του ΠΟΛΙΣ σημερα πρεπει να ειναι μια μερα γιορτης....
Δεν ξερω πρωσοπικα κανενα απο τα παιδια που παιζουν η διοικουν εχουμε παιξει 3 χρονιες αντιπαλοι και απο εκει τους ξερω ομως τα 5 τελευταια χρονια αυτη η ομαδα βρεθηκε απο την Δ κατηγορια στην Α !!! Ειναι σοβαρη ομαδα στις πληρωμες τις και ειδικα τα 2 τελευταια χρονια εχει φερει πολλους καλους παιχτες....
Στα παιδια αυτα που εχουν κανει αυτην την προσπαθεια αξιζουν συγχαρητηρια...
Συγχαρητηρια αξιζουν και στον φετινο προπονητη της ομαδας γιατι ηρθε πρωτος .... Ολα τα αλλα ειναι υψηλη κριτικη χωρις νοημα... Ο ανθρωπος τα καταφερε...
Τωρα αν δεν συνεχιστει η συνεργασια ειναι θεμα της διοικησης ... Αυτα συμβαινουν....

Νομιζω λοιπον οτι οι ανθρωποι του ΠΟΛΙΣ πρεπει να ειναι υπερηφανοι γι αυτα που εχουν πετυχει .... Και ο κ. Τσαουσιδης υπερηφανος γιατι την πρωτη του χρονια ως coach τερματισε πρωτος....

Καλη συνεχεια σε ολες τις πλευρες και συγνωμη για την παρεμβαση.....

Συγχαρητηρια και στην ομαδα του ΡΕΝΤΗ για την επιστροφη στην Α και ειδικα στον φιλο μου τον Παυλο τον Κασση που εγραψε 2η συνεχομενη ανοδο απο την Β στην Α .....
pordogatos
Καινουργιος προπονητης Σιμος.Εκλεισε κανελλη και ψηλο απο Α2

Νομιζω πως εγινε καποιο λαθος δεν παραιτηθηκε ο τσαουσιδης αλλα τον εδιωξε το πολις αρα παλαιουρα ειχες λαθος πληροφοριες.
Tsaousidis Lefteris
QUOTE(pordogatos @ Apr 24 2009, 16:36 ) *
Καινουργιος προπονητης Σιμος.Εκλεισε κανελλη και ψηλο απο Α2

Νομιζω πως εγινε καποιο λαθος δεν παραιτηθηκε ο τσαουσιδης αλλα τον εδιωξε το πολις αρα παλαιουρα ειχες λαθος πληροφοριες.

Εξαναγκάζομαι να παρέμβω, χωρίς ναθελω να μπώ σε διάλογο με κανενα, απλά για να πω δύο πράγματα και να σταματήσω τον χορό των δημοσιεύσεων χωρίς να προσβάλω κανέναν:
-προφανώς δεν είμαι ο Παλέουρας, αυτός είναι κάποιο συγγενικό προσωπο.
-δεν παραιτήθηκα αλλά δήλωσα αποχώρηση απο την ομάδα,μια απόφαση που είχε πάρει καιρό πρίν.Σε εμένα τουλάχιστον κανένας απο την διοίκηση δεν είπε οτι απολύομαι.
-Ισως έκανα λάθη,μπορεί κάποιους να αδίκησα άθελά μου αλλα το σίγουρο είναι οτι έπραξα σύμφωνα με την συνείδησή μου και τιποτα άλλο, ίσως το μεγαλύτερο μου λάθος είναι οτι δέν επέμεινα στις δύο παραιτήσεις που έθεσα στην διάθεση της διοίκησης στα μέσα περίπου της χρονιάς,ίσως τώρα να μήν υπήρχαν αυτές οι εντάσεις.
-Παρακαλώ όλους να σταματήσουν τις αντεγκλήσεις γύρω απο το όνομά μου και ας μην ξεχνούν πως η χρονιά στέφθηκε με επιτυχία.
-Ευχαριστώ τους παίκτες και την διοίκηση για την συνεργασία που είχαμε την φετινή σεζόν.
-Εύχομαι στην ομάδα του Πόλις και στον νέο προπονητή καλή επιτυχία για την καινούργια χρονιά.
Ελπίζω η επιθυμία μου να πέσουν οι τόνοι να γίνει σεβαστή απο όλους,ευχαριστώ.
ximeio
ΗΤΤΑ 65-69 για τον ΑΣΗ και τυπικα υποβιβασμος στην Γ'ΕΣΚΑΝΑ
Οχι πως αν κερδιζε θα εσωνε την παρτιδα,γιατι κατα 99% τουλαχιστον 2 ομαδες απο Γ'ΕΘΝΙΚΗ υποβιβαζονται στην ΕΣΚΑΝΑ, αρα σιγουρα θα επεφτε και ο 11ος.
Η διαιτησια εκανε ενα σοβαρο λαθος κατα μας. Απεβαλε το βασικο δυαρι στο 33' ενω το ματς ηταν Χ επειδη ειδε την αντιδραση του στην προκληση του αντιπαλου.
Δυστυχως προηγουμενως δεν ειχε δει τη συγκεκριμενη προκληση που και αυτη για αποβολη ηταν.
Δεν ηταν ομως σε διατεταγμενη υπηρεσια. Εκανε λαθη εκατερωθεν και θα μπορουσε να ριξει πολλα Τ οταν καποιοι απο τον παγκο μας ξεφυγαν τελειως....μα τελειως μετα την αποβολη!!!

Συγχαρητηρια στους εναπομειοναντες ειδικα στα 8 τελευταια ματς, συμπαικτες μου, για την πολυ μεγαλη προσπαθεια να σωσουμε την κατηγορια κατω απο πολυ αντιξοες συνθηκες.
(συνεχομενοι τραυματισμοι,αποχωρησεις παιχτων,πολυ κακη διαιτησια ειδικα στον Α΄ΓΥΡΟ, ελλειπες υλικο για πιο ανταγωνιστικη παρουσια).

Συγχαρητηρια στον παραγοντα της ομαδας μας Κο ΒΛΑΧΟ που δεν εχασε προπονηση, ηταν συνεχεια διπλα μας, και ηταν ΚΥΡΙΟΣ σε ολα!

Συγχαρητηρια στα παιδια της ΓΛΥΦΑΔΑΣ που επαιξαν το ματς στα ισα, δεν εβαλαν εφηβους εκει που το ματς τσουρουφλαγε, τα εδωσαν ολα και συνεβαλαν με τη σταση τους σε αυτο που ΔΕΝ υφισταται πια σαν αξια στην Ελλαδα και λεγεται ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ.

Συγχαρητηρια σε ολους αυτους που βλεπουν ακομα το μπασκετ σαν παιχνιδι!

Καλη αναρρωση σε οσους αντιμετωπισαν τραυματισμους κατα τη διαρκεια της σεζον, και τους ευχομαι να γυρισουν πιο δυνατοι τη νεα περιοδο!

leonkalf
Με τον αγώνα Βάρη – Ίκαρος/Ακαδημία (80-84) ολοκληρώθηκε η σεζόν στην Β΄ κατηγορία ανδρών.
Η Βάρη έκανε φιέστα παρά την ήττα της αφού ανήλθε σαν τρίτη στην Α΄ ανδρών.

Η τελική Βαθμολογία
(σε 26 αγ.)
1. Πόλις 1739-1537 22-4 48
2. ΑΕ Ρέντη 1819-1656 20-6 46
3 Α.Ο. Βάρης 1819-1549 20-6 46
-----------------------------------------------------------------------
4 Αστέρας Αγ. Δημ. 1721-1597 16-10 42
5 Τερψιθέα 1816-1701 14-12 40
6. Ίκαρος/Ακαδημία 1667-1646 14-12 40
7. Γλυφάδα 1657-1661 14-12 40
8 Ευρυάλη 1592-1582 13-13 39
9. Ε.Α. Νικαίας 1702-1705 12-14 38
-------------------------------------------------------------------------
10. Προφ. Ηλίας 1553-1674 11-15 37
-------------------------------------------------------------------------
11 Βουλιαγμένη 1670-1846 9-17 35
-------------------------------------------------------------------------
12. Ηλεκτρούπολη 1478-1685 9-17 35
13. Εν. Τραχώνων 1719-1816 7-19 33
14. Πήγασος Κορ. 1622-1926 1-25 27


πηγή: eskana.gr
traxonas
Παιδια ξερει κανεις τι παιζει γενικα με τα μπατζετ στη Γ' ΕΣΚΑΝΑ ;
Το μεγαλυτερο ποσοστο εννοω, οχι τις εξαιρεσεις.
Τι παιρνει περιπου ενας προπονητης, ενας πενταδατος παικτης. Μην μου απαντησετε απο 0-500 ευρω, αυτα ισχυουν
και στην Β'.
Θα το ποσταρω και στη Γ', σιγουρα θα ξερουν περισσοτερα. Αλλωστε, του χρονου, θα τα λεμε με την Γ'. icon_wave.gif
POWER_KF
QUOTE(traxonas @ Apr 28 2009, 11:15 ) *
Παιδια ξερει κανεις τι παιζει γενικα με τα μπατζετ στη Γ' ΕΣΚΑΝΑ ;
Το μεγαλυτερο ποσοστο εννοω, οχι τις εξαιρεσεις.
Τι παιρνει περιπου ενας προπονητης, ενας πενταδατος παικτης. Μην μου απαντησετε απο 0-500 ευρω, αυτα ισχυουν
και στην Β'.
Θα το ποσταρω και στη Γ', σιγουρα θα ξερουν περισσοτερα. Αλλωστε, του χρονου, θα τα λεμε με την Γ'. icon_wave.gif


Ρε φίλε Τράχωνα, όλο με το budget των ομάδων ασχολείσαι. Σας περισσεύουν πολλά γιατί από όσα γράφονται είστε από τους πλέον καλοπληρωτές!!!!! Γιατί δε βγάζεις μια αγγελία στο forum για εξεύρεση παιχτών ή / και προπονητών. Πιστεύω ότι αρκετοί θα ήθελαν να παίζουν σε σωματείο που σέβεται τον ιδρώτα τους. Άσχετα αν έπαιξαν φέτος Α' ή Β' ή Γ ΕΣΚΑΝΑ. Πάντως από όσα ξέρω στη Γ ΕΣΚΑΝΑ δεν υπήρξε προπονητής που να πήρε πάνω από 300 € το μήνα. Προφανώς παίκτες ήταν ελάχιστοι που πληρώθηκαν και κυριώς παλαιοί πρωταγωνιστές μεγαλύτερων κατηγοριών που πήραν συνολικά κανένα χιλιαρικάκι για τα έξοδα. Εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι. Μπορεί να υπάρχουν και ελάχιστες εξαιρέσεις αλλά αυτός είναι ο κανόνας.
blackpower33
QUOTE (POWER_KF @ Apr 29 2009, 16:18 ) *
Ρε φίλε Τράχωνα, όλο με το budget των ομάδων ασχολείσαι. Σας περισσεύουν πολλά γιατί από όσα γράφονται είστε από τους πλέον καλοπληρωτές!!!!! Γιατί δε βγάζεις μια αγγελία στο forum για εξεύρεση παιχτών ή / και προπονητών. Πιστεύω ότι αρκετοί θα ήθελαν να παίζουν σε σωματείο που σέβεται τον ιδρώτα τους. Άσχετα αν έπαιξαν φέτος Α' ή Β' ή Γ ΕΣΚΑΝΑ. Πάντως από όσα ξέρω στη Γ ΕΣΚΑΝΑ δεν υπήρξε προπονητής που να πήρε πάνω από 300 € το μήνα. Προφανώς παίκτες ήταν ελάχιστοι που πληρώθηκαν και κυριώς παλαιοί πρωταγωνιστές μεγαλύτερων κατηγοριών που πήραν συνολικά κανένα χιλιαρικάκι για τα έξοδα. Εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι. Μπορεί να υπάρχουν και ελάχιστες εξαιρέσεις αλλά αυτός είναι ο κανόνας.

καλησπερα,επειδη ειμαι γνωστης των πραγματων στην γ εσκανα τα 300το μηνα τα περνουσαν αρκετοι προπονητες οπως επισης κ παικτες...μην σας πω πως δινονταν αρκετα παραπανω...αλλα αυτο δεν αποτελει τον κανονα καθως υπηρχαν κ ομαδες οι οποιες επαιζαν απληρωτοι ολοι οι παικτες η η πλειοψηφια αυτων...
POWER_KF
QUOTE(blackpower33 @ Apr 29 2009, 22:40 ) *
καλησπερα,επειδη ειμαι γνωστης των πραγματων στην γ εσκανα τα 300το μηνα τα περνουσαν αρκετοι προπονητες οπως επισης κ παικτες...μην σας πω πως δινονταν αρκετα παραπανω...αλλα αυτο δεν αποτελει τον κανονα καθως υπηρχαν κ ομαδες οι οποιες επαιζαν απληρωτοι ολοι οι παικτες η η πλειοψηφια αυτων...


Πολύ θα ήθελα να μου έδινες καμιά λεπτομέρεια ενός ακριβού παίχτη και προπονητή...
ikarosbc

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ και στις 14 ομαδες που αγωνιστηκαν αυτη τη περιοδο στην κατηγορια.
Συγχαρητηρια σ' ολους τους ΠΑΙΚΤΕΣ και προπονητες, για τον αγωνα που εδωσαν ολη τη χρονια, συγχαρητηρια στα Δ.Σ. των ομαδων για τη στηριξη που εδωσαν σ' αυτες και συγχαρητηρια για το ηθος τους, στους φιλαθλους που παρακολουθησαν τους αγωνες, με την ευχη του χρονου να ειναι τουλαχιστον διπλασιοι.

Θα πρεπει να ευχαριστησουμε επισης τους κριτες και διαιτητες για τη συμβολη τους στη διεξαγωγη αυτου του πρωταθληματος, ασχετα αν διαφωνουμε ή συμφωνουμε. Προσωπικα πιστευω οτι σ΄εναν αγωνα ολοι κανουν λαθη. Διαιτητες, κριτες, παικτες, προπονητες, φιλαθλοι. Τα λαθη των παικτων (χαμενα λει-απ, λαθος πασες, βηματα κλπ), των προπονητων (λαθος αλλαγες, λαθος οδηγιες, κακη εκτιμηση του αγωνα κλπ) σ' εναν αγωνα τα θεωρουμε δεδομενα και σε 2 μερες τα εχουμε ξεχασει. Τα διαιτητικα λαθη ομως μενουν ανεξιτηλα στη μνημη μας, γιατι θεωρουνται ασταθμητος παραγοντας. Και εγω ο ιδιος χωρις να εξαιρουμαι, εχω <αγανακτησει> πολλες φορες.
Ακομη και οι κριτες κανουν σοβαρα λαθη ,περα απο το χειρισμο του χρονου. Φετος για παραδειγμα χασαμε αγωνα με 2 ποντους στην εδρα μας ενω η γραμματεια στη μεση του αγωνα δε σημειωσε 1 καλαθι μας ουτε μετα τις διαμαρτυριες μας.
Τι να κανουμε ομως;
Το μονο που μπορουμε να κανουμε, ειναι να ευχηθουμε να γινουμε του χρονου ολοι καλυτεροι, περιοριζοντας στο ελαχιστο τα λαθη μας, για την αναβαθμιση του αθληματος.
Θελω να συγχαρω ιδιαιτερα τους Πολις, Ρεντη, Βαρη για την ανοδο τους στην Α! κατηγορια -ηταν ομολογουμενως οι πιο αξιες- και να τους ευχηθω μια καλη πορεια, να εκπροσωπησουν επαξια την κατηγορια μας και να πετυχουν τους νεους στοχους τους.
Με την ευκαιρια θελω να ευχαριστησω το Δ.Σ. της Βαρης για την προσκληση που μας απηυθυνε να παρευρεθουμε ολοι, παικτες, Δ.Σ. και φιλαθλοι στη γορτη που στηθηκε για την ανοδο της ομαδας τους, μετα το τελος του μεταξυ μας αγωνα στην τελευταια αγωνιστικη. Ολα ηταν εξαιρετικα.
Στους Βουλιαγμενη, ΑΣΗλεκτρουπολης, Ενωση Τραχωνων και Πηγασο ευχομαι η επομενη χρονια να ειναι ενα μικρο διαλλειμα και το 2010 να ειστε παλι στην κατηγορια μαζι μας. (Εκτος κι αν εχει ανεβει ο Ικαρος).
Επιτρεψτε μου το χιουμορ.
Φιλοι (αν μου επιτρεπετε) απο τον Προφητη Ηλια πιστευω (και ευχομαι) οτι ο Ιωνικος θα κερδισει τον αγωνα μπαραζ.
Τελος καλωσοριζω στην κατηγορια και τους ευχομαι οτι καλυτερο στους Δραπετσωνα, ΝΕΜεγαριδας και Ελληνικο.
Εαν πραγματοποιηθουν τελικα οι φημολογουμενες συγχωνευσεις θα υπαρξουν αλλαγες οποτε και θα επανελθω.
!and1!
Μπραβο ρε ikarosbc.
Ειχα καιρο να διαβασω ενα ωραιο post.
Συγχαρητηρια λοιπον και απο εμενα σε ολους.
Περιμενουμε τα νεα των ομαδων σας,μεταγραφες κτλ.
ikarosbc
QUOTE(!and1! @ May 8 2009, 08:54 ) *
Μπραβο ρε ikarosbc.
Ειχα καιρο να διαβασω ενα ωραιο post.
Συγχαρητηρια λοιπον και απο εμενα σε ολους.
Περιμενουμε τα νεα των ομαδων σας,μεταγραφες κτλ.

Σ' ευχαριστω.
Μπραβο και σ' εσενα για τα αξιολογα post σου.
Απο τον Ικαρο οταν θα υπαρχει κατι το ανακοινωσιμο θα ενημερωνω αμεσα.
Το σιγουρο, το τελειωμενο ομως.
Οχι το <ακουστηκε>, <παιζει>, <εμαθα>, <ψηλος απο Γ! ή κοντος απο Α! μετριος απο επαρχια> και γλυκυς βραστος δεν ξερω και γω απο που.
Αυτα τα γραφουν οι φυλλαδες το καλοκαιρι για να πουλανε.
Δυστυχως εχουμε ελαχιστη ενημερωση για την κατηγορια μας απο τις φυλλαδες.
Μπορουμε να εχουμε ενημερωση ομως αν ο καθενας - ή οποιος επιθυμει τελος παντων - μεταφερει τα νεα της ομαδας του στο χωρο αυτο.
Παντα με τον πρεποντα σεβασμο ομως, σ' αυτον που ενημερωνεται.

Τα αναφερω ολα αυτα γιατι παρατηρησα σ' αλλα τοπικ τετοιου ειδους ενημερωσεις.
ikarosbc


Mετα τη νικη του Ιωνικου ο Προφητης Ηλιας παραμενει οριστικα στην κατηγορια.
POWER_KF
Μετά την οριστική λήξη των πρωταθλημάτων που επηρεάζουν τις βαθμολογίες θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια στις ομάδες που πέρασαν το κατώφλι προς την Α' κατηγορία. Θεωρώ ότι είναι οι ομάδες που το άξιζαν περισσότερο. Επίσης, παρά τη μεγαλύτερη συμπάθεια που τρέφω στη ν ομάδα του Ρέντη, οφείλω να ομολογήσω ότι ο ΠΟΛΙΣ στάθηκε περισσότερο "επαγγελματικά" δείχνοντας ότι ήξερε ακριβώς τόσο ο προπονητής του (παρά τα όσα γράφονται) όσο και οι παίχτες του τι ήθελαν και πως να το πετύχουν.
Ακόμη θα ήθελα να δώσω μια νότα παρηγορίας στις ομάδες που πέρασαν την πόρτα του υποβιβασμού. Πιστεύω, από όσα είδα, ότι κάλλιστα θα μπορούσαν να είναι άλλες στη θέση τους αλλά έπαιξε και η τύχη το ρόλο της. Με εξαίρεση την αξιέπαινη προσπαθεια του Πήγασου με τα νέα παιδιά, οι άλλες τρεις ομάδες (Βουλιαγμένη, Τράχωνες, ΑΣΗ) έπαιξαν κάποια παιχνίδια παλληκαρίσια. Εύχομαι να μη διαλυθούν (ο κίνδυνος όταν πέφτεις) να ανασυνταχθούν και να τις δούμε πάλι στη Β κατηγορία. Μη δούμε το φετεινό φαινόμενο των ομάδων που υποβιβάστηκαν πέρυσι από Β σε Γ (Ν. Σμύρνη, Δάφνη, ΓΑΣΕ) και φέτος ταξειδεύουν στη Δ.....
Τέλος, θα ήθελα να γράψω δύο λόγια για τη φετεινή διαιτησία. Ενώ πέρυσι σε πολλά ματς είχα την αίσθηση με αυτά που έβλεπα ότι ήταν σημαδεμένα φέτος πιστεύω ότι τα κακά σφυρίγματα ήταν από ανεπάρκεια. Νέοι κυρίως διαιτητές που έχαναν την ψυχραιμία τους. Νομίζω όμως ότι αυτά τα παιδιά αξίζουν πίστωσης χρόνου μέχρι να αποκτήσουν εμπειρίες. Πρέπει να στηρίξουμε όλοι με τη στάση μας τους διαιτητές του συνδέσομου Πειραιά. Ευτυχώς που κάποιοι / ες "λίγοι" έχουν μετακινηθεί ή θα μετακινηθούν στην Αθήνα και πιστεύω ότι τα πράγματα θα βελτιωθούν ακόμη περισσότερο.
Σχετικά με τους διαιτητές θα ήθελα να εκφράσω την εκτίμησή μου στον πρόεδρο του συνδέσμου Πειραιά, τον Γ. Ντζαμάρα, όχι τόσο για τις διαιτητικές του ικανότητες οι οποίες είναι στην κρίση σας, όσο γιατί παρά το γεγονόες ότι είναι πρόεδρος τον είδα να σφυρίζει από παιδικοεφηβικά μέχρι άνδρες και από την Ανατολική Αττική μέχρι τα Μέγαρα την Πέραμο και την Ελευσίνα. Μακάρι να τον μιμηθούν και οι νεώτεροι (και αδυνατότεροι....).
Κλείνω με ευχές για καλή προετοιμασία των ομάδων και προσδοκώ από τους συνφορουμίτες να έχουμε έγκυρη και έγκαιρη ενημέρωση γύρω από τα μεταγραφικά των ομάδων και τα παρασκήνια των αποδυτηρίων. rolleyes.gif blove.gif icon_wave.gif
ikarosbc
Η Γενικη συνελευση του Εσπερου πηρε θετικη αποφαση για τη συγχωνευση με τον Ικαρο Καλλιθεας.

Οποτε Αρμενικη καλωσορισες στην κατηγορια. 69.gif 69.gif 69.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.