Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑΝΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
traxonas
QUOTE(othelo7 @ Jan 31 2009, 23:14 ) *
Τραχωνα θελω να σε ρωτησω κατι.Δεν υπαρχει αμφιβολια οτι ο Λιζαρδος ειναι πολυ καλος κ επιτυχημενος προπονητης, αλλα αφου η ομαδα δεν τραβαει,δεν ταιριαζει με αυτον γιατι δεν δοκιμαζεται καποιον αλλο?

Και να σου θυμησω ακομα οτι ,με τον ιδιο βασικο κορμο παικτων, συν Θεολογη ( ολοι τον εχουν..νιωσει!),
Ματιατο (ρεκορ τριποντων πριν τρια χρονια στην Α') ΔΕΝ καταφεραν να αποφυγουν την πτωση στην Β':
α) Χαριτατος ( μεγαλος coach, επαγγελματιας, οδηγει τον Ικαρο φετος στην Α2)
Β) Πεταλας ( δεν χρειαζονται συστασεις).
Αρα λοιπον ποιον να φερουμε;
Κανεναν παπα θελουμε ,μαλλον! smiley.gif
zouzou
QUOTE(Alexos @ Feb 2 2009, 21:52 ) *
rover6 το οτι δεν εχω παιξει μπασκετακι απο που το συμπεραινεις???απο το οτι δεν συμφωνω με την αποψη σου εκει βασιζεσαι??τεσπα για να μην το συνεχισω μιας και ο φιλος παλεουρας το αρχισε και το εκλεισε το θεμα εχω να πω πως ειναι αλλο να εισαι επιτυχημενος και αλλο να εισαι καλος προπονητης και οποιος καταλαβε καταλαβε.....επισης ο πολις ειναι και η μια απο τις δυο ομαδες που υποστηριζω φετος(μαζι με τερψιθεα).

να σε ρωτήσω κατι φίλε μου?μπορείς να είσαι επιτυχημένος και κακός προπονητής ή αποτυχημένος και καλός?να μας τρελάνεις τελείως θες? blink.gif
Alexos
φιλε rover6 ετσι οπως το θετεις πραγματικα δεν εχω λογο να διαφωνησω μαζι σου,και συγνωμη αν ακουστηκε καπως ειρωνικο αυτο που ειπα πιο πριν για την αποψη σου.ισως να ειμαι και πολυ απαιτητικος απο τους προπονητες και για αυτο ειπα οτι ειπα, θα προσπαθησω να δω και αλλα ματσακια β εσκανα για να εχω μια πιο ολοκληρωμενη αποψη...
dirk_
καλησπερα.διαβαζω πολλα για τους τραχωνες και τον προπονητη λιζαρδο..ειμαι πρωην παικτης των τραχωνων και θελω να πω καποια πραματα...φιλε traxona που ειδες οτι ο λiζαρδος ειναι κορυφαιος σε προπονηση??? απο που κι ως που?? μονιμη κουβεντα των αποδυτηριων ηταν οτι αυτα που γινοντουσαν στη προπονηση δεν υπηρχαν στο μπασκετικο χαρτη!!! θα σου πω ενα παραδειγμα μια μερα πριν αρχισει το πρωταθλημα ξεκιναει να μας δειξει πως να παιζουμε αμυνα,να λυγιζουμε κτλπ και κοιτιομασταν ολοι μεταξυ μας και δε ξεραμε αν σοβαρολογουσε η αν εκανε πλακα!!! κι ομως δεν εκανε πλακα!! επισης ιδεολογια μπασκετ περασμενων δεκαετιων η οποια ηταν η θεση κατα υψος!! δηλαδη αν ησουν γυρω στο 1.95 και πανω η θεση σου ειναι μονο κατω απ το καλαθι και δε κανει να σουταρεις απο μακρυα ουτε να βγαινεις απ το ζωγραφιστο!! παιχνιδια που μπορουσαμε να τα εχουμε κερδισει και κανοντας τη μαγειρικη του και τις αλλαγες που δε μπορουσαμε να διανοηθουμε οτι κανει τα χαναμε!!και πολλα αλλα...αμα ηταν επιτυχημενος και σουπερ και ολα αυτα δε νομιζω απο βοηθος που ηταν στο αιγαλεω να επεφτε στη Β εσκανα!! αυτα και ευχαριστω!!
traxonas
QUOTE(dirk_ @ Feb 5 2009, 06:32 ) *
καλησπερα.διαβαζω πολλα για τους τραχωνες και τον προπονητη λιζαρδο..ειμαι πρωην παικτης των τραχωνων και θελω να πω καποια πραματα...φιλε traxona που ειδες οτι ο λiζαρδος ειναι κορυφαιος σε προπονηση??? απο που κι ως που?? μονιμη κουβεντα των αποδυτηριων ηταν οτι αυτα που γινοντουσαν στη προπονηση δεν υπηρχαν στο μπασκετικο χαρτη!!! θα σου πω ενα παραδειγμα μια μερα πριν αρχισει το πρωταθλημα ξεκιναει να μας δειξει πως να παιζουμε αμυνα,να λυγιζουμε κτλπ και κοιτιομασταν ολοι μεταξυ μας και δε ξεραμε αν σοβαρολογουσε η αν εκανε πλακα!!! κι ομως δεν εκανε πλακα!! επισης ιδεολογια μπασκετ περασμενων δεκαετιων η οποια ηταν η θεση κατα υψος!! δηλαδη αν ησουν γυρω στο 1.95 και πανω η θεση σου ειναι μονο κατω απ το καλαθι και δε κανει να σουταρεις απο μακρυα ουτε να βγαινεις απ το ζωγραφιστο!! παιχνιδια που μπορουσαμε να τα εχουμε κερδισει και κανοντας τη μαγειρικη του και τις αλλαγες που δε μπορουσαμε να διανοηθουμε οτι κανει τα χαναμε!!και πολλα αλλα...αμα ηταν επιτυχημενος και σουπερ και ολα αυτα δε νομιζω απο βοηθος που ηταν στο αιγαλεω να επεφτε στη Β εσκανα!! αυτα και ευχαριστω!!

Αυτοι που μιλανε για τον μπασκετικο χαρτη, ελεγαν και για την προπονηση του Πεταλα οτι καθε φορα
φευγουν με παραπανισια κιλα μετα την προπονηση!! Ολοι οι παικταραδες εχουν αποψη πως πρεπει
να γινεται η προπονηση, πως κοουτσαρεται η ομαδα κλπ,κλπ!!!! Αυτο μας εφαγε!!!! Αυτοκριτικη μηδεν!!!!
Το οτι δεν υπαρχει διαθεση για αμυνα και ομαδικοτητα- πλην ελαχιστων εξαιρεσεων- δεν το βλεπουμε!
Οσο για τον >1.95 που θες να παιζει εξω και να σουταρει (εξου και το nick σου μαλλον), ειδες στους
τραχωνες πολλους διμετρους να περισσευουν για να τους βγαλουμε και στην περιφερεια;
Αλλα ειπα και παραπανω: κακος σχεδιασμος ομαδας. Ας προσεξουν οι υπευθυνοι γιατι και η Δ' ειναι κοντα!!!!!!
ANASTALTIKO HAF
QUOTE(dserel @ Feb 2 2009, 23:38 ) *
Μπορείς να μας πείς τα ονόματα των παικτών της Γλυφάδας που τα έιπαν αυτά? Γιατί πιστέυω ότι τα βγάζεις απο το κεφάλι σου, για το Μανωλιάδη άκουσα ότι δε μπορόυσε να αγωνιστεί (τραυματίας ή άρρωστος), το 2αρι τής τερψιθέας ήταν στο γήπεδο με κολάρο στο λαιμό και όσο για το Μπούτα είχε 4 φάουλ απο το το πρώτο δεκάλεπτο οπότε μάλλον ο κατάσκοπος σου έβλεπε άλλο αγώνα.
Δε ξέρω αν εννοείς τη τελευταία σου πρόταση αλλά σίγουρα προσβάλεις κάποιους με αυτά που γράφεις.
Οποτε το να χανεις μια διαφορα με 16 ποντους στο τελος με αλλαγη τροπου παιχνιδιου σε γρηγορες και βιαστικες επιθεσεις σου δηλωνει απλα απειρια;οσο για το παιχνιδι που αναφερεις ετσι μου το περιεγραψαν ετσι τα εγραψα αλλα οπως αποδειχτηκε ο δικος μου οντως ηταν σε αλλο γηπεδο(μπηκε στη 3η περιοδο)...για τους παιχτες της γλυφαδας ονοματα δε λεω για διακριτικους λογους....(απο εμενα το θεμα κλεινει εδω)
/2/2009 21:00 ΚΛ. ΑΓ. ΤΡΥΦΩΝΑ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ 2
5/2/2009 20:00 ΚΛ.ΕΘΝ.ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ Α.Ο. 1
5/2/2009 21:00 ΚΛ. SAINT LAWRE Α.Ο. ΒΑΡΗΣ ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ 1
5/2/2009 21:30 ΚΛΕΙΣΤΟ ΝΕΟ ΑΡΓ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ. Α.Ε. ΡΕΝΤΗ 1
5/2/2009 21:00 Ε.Α.Κ. ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΥΡΥΑΛΗ Α.Γ.Ο.Γ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 2
5/2/2009 21:30 2ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔ. ΓΑΣ 1
5/2/2009 21:15 ΚΛ.Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ Α.Ο. ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ 2
πιστευω σε αυτην την αγ να χουμε εκπληξεις για να γινει ακομη πιο ενδιαφερον το πρ. στην ουρα..... shot.gif
DEJAN13
QUOTE(dirk_ @ Feb 5 2009, 06:32 ) *
καλησπερα.διαβαζω πολλα για τους τραχωνες και τον προπονητη λιζαρδο..ειμαι πρωην παικτης των τραχωνων και θελω να πω καποια πραματα...φιλε traxona που ειδες οτι ο λiζαρδος ειναι κορυφαιος σε προπονηση??? απο που κι ως που?? μονιμη κουβεντα των αποδυτηριων ηταν οτι αυτα που γινοντουσαν στη προπονηση δεν υπηρχαν στο μπασκετικο χαρτη!!! θα σου πω ενα παραδειγμα μια μερα πριν αρχισει το πρωταθλημα ξεκιναει να μας δειξει πως να παιζουμε αμυνα,να λυγιζουμε κτλπ και κοιτιομασταν ολοι μεταξυ μας και δε ξεραμε αν σοβαρολογουσε η αν εκανε πλακα!!! κι ομως δεν εκανε πλακα!! επισης ιδεολογια μπασκετ περασμενων δεκαετιων η οποια ηταν η θεση κατα υψος!! δηλαδη αν ησουν γυρω στο 1.95 και πανω η θεση σου ειναι μονο κατω απ το καλαθι και δε κανει να σουταρεις απο μακρυα ουτε να βγαινεις απ το ζωγραφιστο!! παιχνιδια που μπορουσαμε να τα εχουμε κερδισει και κανοντας τη μαγειρικη του και τις αλλαγες που δε μπορουσαμε να διανοηθουμε οτι κανει τα χαναμε!!και πολλα αλλα...αμα ηταν επιτυχημενος και σουπερ και ολα αυτα δε νομιζω απο βοηθος που ηταν στο αιγαλεω να επεφτε στη Β εσκανα!! αυτα και ευχαριστω!!

αφου εισαι πρωην παιχτης κ ξερεις για την προπονηση μαλλον θα χεις καποιο λογο κ θα τα λες αυτα..ο νοων νοειτο...οσον αφορα για τους τραχωνες εχουν αλλαξει εικονα απο τοτε που ο λιζαρδος εβαλε στον παγκο κατι παλτα ασσους που ειχε κ εβαλε εφηβους....τα ξερεις αυτα φιλε μου η οχι?αν τα ξερεις πες τα καλο ειναι να ακουγονται ολα κ οχι μισα..οσον αφορα το σουτ απο ψηλους μαλλον ο ψηλος δεν εκανε να βαρεσει...γιατι εγω οσα παιχνιδια εχω δει ο ψηλος τους χωνει τριποντα πολλα κ αν θες σου λεω κ ονομα του γιατι νουμερο δεν θυμαμαι....
καλη η κριτικη η καλοπροαιρετη οχι ομως ανακριβειες....
η ομαδα δεν ειχε ασο οπως την ειχα δει εγω....τωρα να κρινουμε καποιον που εχει δουλεψει κ πιο ψηλα κ σε εθνικο επιπεδο να τον κρινει ο χομπιστας της β εσκανα δεν ταιριαζει κ παρα πολυ...
traxonas
QUOTE(ANASTALTIKO HAF @ Feb 5 2009, 11:58 ) *
5 /2/2009 21:00 ΚΛ. ΑΓ. ΤΡΥΦΩΝΑ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ 2
5/2/2009 21:30 ΚΛΕΙΣΤΟ ΝΕΟ ΑΡΓ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ. Α.Ε. ΡΕΝΤΗ 1
5/2/2009 21:00 Ε.Α.Κ. ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΥΡΥΑΛΗ Α.Γ.Ο.Γ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 2
5/2/2009 21:15 ΚΛ.Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ Α.Ο. ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ 2

Τρεις στους τεσσερις ''αδυναμους'' θα κερδισουν με πονηρα και δολια μεσα και ο αλλος, ο ''κυνηγημενος''
( Ευρυαλη) θα χασει, φυσιολογικα, στην εδρα του, απο τον ανωτερο και μεσα στους στοχους του Αστερα!!
Χμμ! Αποκαλυπτεσαι σιγα-σιγα! cool.gif
mastro
προγνωστικα rolleyes.gif

2/2009 21:00 ΚΛ. ΑΓ. ΤΡΥΦΩΝΑ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ 1 bball.gif
5/2/2009 20:00 ΚΛ.ΕΘΝ.ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ Α.Ο. 1 bball.gif
5/2/2009 21:00 ΚΛ. SAINT LAWRE Α.Ο. ΒΑΡΗΣ ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ 1 bball.gif
5/2/2009 21:30 ΚΛΕΙΣΤΟ ΝΕΟ ΑΡΓ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ. Α.Ε. ΡΕΝΤΗ 1 bball.gif
5/2/2009 21:00 Ε.Α.Κ. ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΥΡΥΑΛΗ Α.Γ.Ο.Γ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 2 bball.gif
5/2/2009 21:30 2ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔ. ΓΑΣ 1 bball.gif
5/2/2009 21:15 ΚΛ.Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ Α.Ο. ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ 2 bball.gif


blove.gif

αντε καλη αγωνιστικη 69.gif
POWER_KF
QUOTE(dirk_ @ Feb 5 2009, 06:32 ) *
καλησπερα.διαβαζω πολλα για τους τραχωνες και τον προπονητη λιζαρδο..ειμαι πρωην παικτης των τραχωνων και θελω να πω καποια πραματα...φιλε traxona που ειδες οτι ο λiζαρδος ειναι κορυφαιος σε προπονηση??? απο που κι ως που?? μονιμη κουβεντα των αποδυτηριων ηταν οτι αυτα που γινοντουσαν στη προπονηση δεν υπηρχαν στο μπασκετικο χαρτη!!! θα σου πω ενα παραδειγμα μια μερα πριν αρχισει το πρωταθλημα ξεκιναει να μας δειξει πως να παιζουμε αμυνα,να λυγιζουμε κτλπ και κοιτιομασταν ολοι μεταξυ μας και δε ξεραμε αν σοβαρολογουσε η αν εκανε πλακα!!! κι ομως δεν εκανε πλακα!! επισης ιδεολογια μπασκετ περασμενων δεκαετιων η οποια ηταν η θεση κατα υψος!! δηλαδη αν ησουν γυρω στο 1.95 και πανω η θεση σου ειναι μονο κατω απ το καλαθι και δε κανει να σουταρεις απο μακρυα ουτε να βγαινεις απ το ζωγραφιστο!! παιχνιδια που μπορουσαμε να τα εχουμε κερδισει και κανοντας τη μαγειρικη του και τις αλλαγες που δε μπορουσαμε να διανοηθουμε οτι κανει τα χαναμε!!και πολλα αλλα...αμα ηταν επιτυχημενος και σουπερ και ολα αυτα δε νομιζω απο βοηθος που ηταν στο αιγαλεω να επεφτε στη Β εσκανα!! αυτα και ευχαριστω!!


Η ανωνυμία του forum επιτρέπει στον κάθε έναν να λέει ότι θέλει. Επειδή, αν και δεν είμαι οπαδός των Τραχώνων, είμαι ένθερμος υποστηρικτής και γνωστός του Λιζάρδου, καταλήγω σε ορισμένα συμπεράσματα. Ή είσαι κάποιος περαστικός μισθοφώρος μπασκετμπωλίστας που δεν κόλλησες με τη χημεία της ομάδας ή είσαι κάποιος άσχετος με την ομάδα που απλά έχεις προσωπικά με τον Λιζάρδο και περιγράφεις καταστάσεις που δεν υπάρχουν. Και στις δύο περιπτώσεις σε διαψεύδει η πραγματικότητα. Ένας από τους πρώτους σκόρερ των Τραχώνων φέτος είναι ο περίπου δύο μέτρα Καρκούλιας ο οποίος παίζει ανέκαθεν σε όποια ομάδα κι αν πέρασε στην περιφέρεια. Σε ότι αφορά την άμυνα των Τραχώνων όπως φαίνεται καλά κάνει και έχει ξεκινήσει να διδάσκει το Α γιατί είχε να κάνει με άσχετους αμυντικά και φαίνεται. Οι Τράχωνες είναι η δεύτερη χειρότερη άμυνα πίσω από τον Πήγασο που παίζει με νέα παιδιά. Τέλος ο Λιζάρδος μετά το Αιγάλεω ήταν επί μακρό διάστημα Ομοσπονδιακός και εν συνεχεία προπονητής της ΕΣΚΑΝΑ με συνειδητή επιλογή να μην προπονεί σωματεία. Ο λόγος που εξ όσων γνωρίζω από τον ίδιο αέλαβε τους Τράχωνες είναι γιατί έχουν πολύ καλές ακαδημίες και δουλεύει με βάση το μέλλον ώστε να μην εξαρτάται από μισθοφώρους που τους ενδιαφέρει πόσα λεπτά έπαιξαν και πόσους πόντους έβαλαν.... Αλήθεια, εσύ γιατί έφυγες και με τι ασχολείσαι τώρα; Μάλλον όχι με μπάσκετ φαντάζομαι..... Του χρόνου εύχομαι αν συνεχίσεις να βρεις ομάδα με καλύτερο προπονητή!!!!
magic jonhson
QUOTE(POWER_KF @ Feb 5 2009, 09:40 ) *
Η ανωνυμία του forum επιτρέπει στον κάθε έναν να λέει ότι θέλει. Επειδή, αν και δεν είμαι οπαδός των Τραχώνων, είμαι ένθερμος υποστηρικτής και γνωστός του Λιζάρδου, καταλήγω σε ορισμένα συμπεράσματα. Ή είσαι κάποιος περαστικός μισθοφώρος μπασκετμπωλίστας που δεν κόλλησες με τη χημεία της ομάδας ή είσαι κάποιος άσχετος με την ομάδα που απλά έχεις προσωπικά με τον Λιζάρδο και περιγράφεις καταστάσεις που δεν υπάρχουν. Και στις δύο περιπτώσεις σε διαψεύδει η πραγματικότητα. Ένας από τους πρώτους σκόρερ των Τραχώνων φέτος είναι ο περίπου δύο μέτρα Καρκούλιας ο οποίος παίζει ανέκαθεν σε όποια ομάδα κι αν πέρασε στην περιφέρεια. Σε ότι αφορά την άμυνα των Τραχώνων όπως φαίνεται καλά κάνει και έχει ξεκινήσει να διδάσκει το Α γιατί είχε να κάνει με άσχετους αμυντικά και φαίνεται. Οι Τράχωνες είναι η δεύτερη χειρότερη άμυνα πίσω από τον Πήγασο που παίζει με νέα παιδιά. Τέλος ο Λιζάρδος μετά το Αιγάλεω ήταν επί μακρό διάστημα Ομοσπονδιακός και εν συνεχεία προπονητής της ΕΣΚΑΝΑ με συνειδητή επιλογή να μην προπονεί σωματεία. Ο λόγος που εξ όσων γνωρίζω από τον ίδιο αέλαβε τους Τράχωνες είναι γιατί έχουν πολύ καλές ακαδημίες και δουλεύει με βάση το μέλλον ώστε να μην εξαρτάται από μισθοφώρους που τους ενδιαφέρει πόσα λεπτά έπαιξαν και πόσους πόντους έβαλαν.... Αλήθεια, εσύ γιατί έφυγες και με τι ασχολείσαι τώρα; Μάλλον όχι με μπάσκετ φαντάζομαι..... Του χρόνου εύχομαι αν συνεχίσεις να βρεις ομάδα με καλύτερο προπονητή!!!!

Χωρις να με ενδιαφερει η αντιπαραθεση σας σου λεω οτι η επιλογη των ομοσπονδιακων προπονητων ( απο το ανδρικο και κατω )γινεται με συγκεκριμενα κριτηρια ενα εκ των οποιων δεν ειναι το να εισαι καλος προπονητης και πολυ περισσοτερο στην ΕΣΚΑΝΑ.
Θα ηθελα παρα πολυ να μου πεις σε ποια ομαδα ο φιλος μου Καρκουλιας επαιξε στην περιφερεια ?
Εγω τα τελευταια 12-13 χρονια δεν θυμαμαι κατι τετοιο.
jimmykay

2/2009 21:00 ΚΛ. ΑΓ. ΤΡΥΦΩΝΑ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ 1 bball.gif
5/2/2009 20:00 ΚΛ.ΕΘΝ.ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ Α.Ο. 1 bball.gif
5/2/2009 21:00 ΚΛ. SAINT LAWRE Α.Ο. ΒΑΡΗΣ ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ 1 bball.gif
5/2/2009 21:30 ΚΛΕΙΣΤΟ ΝΕΟ ΑΡΓ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ. Α.Ε. ΡΕΝΤΗ 2 bball.gif
5/2/2009 21:00 Ε.Α.Κ. ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΥΡΥΑΛΗ Α.Γ.Ο.Γ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 2 bball.gif
5/2/2009 21:30 2ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔ. ΓΑΣ 1 bball.gif
5/2/2009 21:15 ΚΛ.Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ Α.Ο. ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ 1 bball.gif


Πιστεύω οτι θα κυλήσει ομαλά η αγωνιστική...
Απ'οτι βλέπω παίζει πολύ ο 1 της ΑΣΗ και το 2πλο της Γλυφάδας στα προγνωστικά σας. Τα θεωρώ δύσκολο να έρθουν λόγω διαφοράς δυναμικότητας. Αν υπάρχει παρασκήνιο και ξέρετε πράγματα και καταστάσεις πείτε τα. Όχι για μένα, αλλά για τον φουκαρά τον Λιζάρδο που τον χτυπάνε όλοι...


Captain Kouk
Ε.Α.Ν. - ΠΗΓΑΣΟΣ 78-61
zouzou
QUOTE(Captain Kouk @ Feb 6 2009, 00:07 ) *
Ε.Α.Ν. - ΠΗΓΑΣΟΣ 78-61

αλλα αποτελεσματα???????? πολις-βουλιαγμενη 1 με πολυ προκλητικη την κυρια Βαρουχα
Alexos
QUOTE(zouzou @ Feb 6 2009, 00:14 ) *
αλλα αποτελεσματα???????? πολις-βουλιαγμενη 1 με πολυ προκλητικη την κυρια Βαρουχα
το εχει το ονομα φαινεται ποιος ξερει?!!!!.....
pritanis
ΑΣΗ-ΡΕΝΤΗ 2
ΕΥΡΥΑΛΗ-ΑΣΤΕΡΑΣ 2
THERMOSIFWNAS
ΕΥΡΥΑΛΗ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 39-45 (15-20 Ημίχρονο) Τα λόγια είναι περιττά...Τραγικό μπάσκετ...
traxonas
Τερψιθεα- Τραχωνες 67-61. Οι απολυτοι αυτοχειρες! 39-51 στο δ' δεκαλεπτο και τρωμε ενα 14-0 και αντε γεια!!!
Εβαλε το χερακι του βεβαια και ο β' διαιτητης, αλλα το φταιξιμο βασικα ειναι δικο μας!
Κριμα γιατι αυτη η η νικη ηταν η σωτηρια.
leonkalf
Τερψιθέα - Εν. Τραχώνων 67-61
Πόλις - Βουλιαγμένη 70-67
Βάρη - Προφ. Ηλίας 83-52
Ηλεκτρούπολη - ΑΕ Ρέντη 52-66
Ευρυάλη - Αστέρας Αγ. Δημ. 39-45
EA Νικαίας - Πήγασος Κορ. 78-61
Ίκαρος/Ακαδημία – Γλυφάδα 49-51


Βαθμολογία

(σε 17 αγ.)
1. Πόλις 1111-983 16-1 33
2. ΑΕ Ρέντη 1187-1045 14-3 31
3 Α.Ο. Βάρης 1109-895 13-4 30
---------------------------------------------------------------------
4 Αστέρας Αγ. Δημ. 1028-934 12-5 29
5 Τερψιθέα 1068-927 11-6 28
6. Ε.Α. Νικαίας 1132-1118 9-8 26
7. Ίκαρος/Ακαδημία 1007-992 9-8 26
8 Ευρυάλη 1012-1046 7-10 24
9. Γλυφάδα 971-1040 7-10 24
10. Προφ. Ηλίας 948-1026 6-11 23
11. Εν. Τραχώνων 1119-1190 5-12 22
----------------------------------------------------------------------
12. Ηλεκτρούπολη 920-1063 5-12 22
13 Βουλιαγμένη 953-1129 4-13 21
14. Πήγασος Κορ. 1044-1214 1-16 18


Η επόμενη αγωνιστική (11/02/09) : Βουλιαγμένη–Τερψιθέα, Προφ. Ηλίας-Πόλις, ΑΕ Ρέντη-Βάρη, Αστέρας Αγ. Δημ.-Ηλεκτρούπολη, Πήγασος-Ευρυάλη, Γλυφάδα-EA Νικαίας, Εν. Τραχώνων-Ίκαρος/Ακαδημία
Vernon
Καλημέρα σε όλους,

Κατά καιρούς επισκέπτομαι το site και ενημερώνομαι για τα παιχνίδια της Β' εσκανα αλλά σήμερα αποφάσισα να γράψω και τα σχόλιά μου.Αυτό που έχω συμπεράνει μέχρι τώρα,αν και νομίζω ότι όλοι σας το γνωρίζετε,είναι ότι τα πράγματα είναι πολύ ρευστά τόσο στην κορυφή όσο και στην ουρά.Τίποτα δεν έχει ξεκαθαρίσει ακόμα για τα καλά.Η ομάδα που παρακολουθώ συνήθως είναι ο Ίκαρος καθώς και Νεοσμυρνιώτης είμαι και κοντά στο γήπεδο μένω.Χθές παρακολούθησα τον αγώνα μεταξύ Ικάρου-Γλυφάδας.Απαίσιο μπάσκετ.Πραγματική δυσφήμιση για το άθλημα.Τραγική η Γλυφάδα και ακόμα πιο τραγικός ο Ίκαρος.Το σκόρ άλλωστε τα λέει όλα (49-51).Από τη Γλυφάδα καλούτσικοι ήταν οι Ξανθόπουλος και Τσιούμας.Από τον Ίκαρο καλοί ήταν ένας πιτσιρικάς που έχουν και ο ψηλός τους (Γιαννόπουλος).Απαράδεκτος ο άλλος ψηλός του Ικάρου που σουτάρει πολύ (Θεολόγης νομίζω).Στο τέλος μόνο πήγε να γυρίσει το παιχνίδι με ένα τρίποντο.Άλλωστε όπως μου είπε και ένα φιλαράκι μου που παίζει στη Γλυφάδα,όσες ομάδες έχουν καταφέρει να τον περιορίσουν,έχουν πάρει και το ρόζ φύλλο.
Αρκετά ενδιαφέρουσα κατά τη γνώμη μου η επόμενη αγωνιστική.Σκέφτομαι να πάω Ρέντη-Βάρη ή Τράχωνες-Ίκαρος.
ANASTALTIKO HAF
ΕΥΡΥΑΛΗ-ΑΣΤΕΡΑΣ 2 ΜΕ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΟΥ ΠΡΟΤΡΕΠΕΙ ΣΕ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΕΣ ΕΠΟΧΕΣ.....ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΠΑΙΣΙΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΛΑΘΗ ΚΑΙ ΑΦΟΡΗΤΗ ΑΣΤΟΧΙΑ ΕΙΔΙΚΑ ΑΠΟ ΑΣΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑ.....

ΑΣΗ-ΡΕΝΤΗΣ 2 ΜΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ,ΜΕ ΤΟΝ ΡΕΝΤΗ ΝΑ ΧΑΝΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 20 ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΣΟΥΤ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΣΗ ΝΑ ΜΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ....ΠΟΛΛΑ ΛΑΘΗ,ΠΟΛΛΑ ΧΑΜΕΝΑ ΡΙΜΠ,ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ....(Η Α.Ε.ΡΕΝΤΗ ΕΒΓΑΛΕ ΠΟΛΛΕΣ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΧΑΝΕ ΤΑ ΣΟΥΤ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ 6 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΠΑΙΧΤΗΣ..)

ΠΟΛΙΣ-ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 1 ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΛΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΧΑΡΑΚΙΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΝΑ ΜΗ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΣΠΑΘΙ....

ΟΠΩΣ ΑΥΤΟΚΤ ΚΑΙ Ο ΤΡΑΧΩΝΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΑΛΛΑ ΚΑΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ,ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΦΥΡΙΓΜΑΤΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΑΝ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΑΡΜΑΔΑΣ ΤΟΥ ΜΑΝΩΛΙΑΔΗ....

ΠΟΛΥ ΚΡΙΣΙΜΟ ΔΙΠΛΟ ΤΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΧΗ ΤΗΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΜΕ ΔΡΑΜΑΤΙΚΟ ΦΙΝΑΛΕ ΟΠΩΣ ΕΜΑΘΑ.....
peace.gif 19.gif
traxonas
QUOTE(Vernon @ Feb 6 2009, 12:23 ) *
Καλημέρα σε όλους,

Κατά καιρούς επισκέπτομαι το site και ενημερώνομαι για τα παιχνίδια της Β' εσκανα αλλά σήμερα αποφάσισα να γράψω και τα σχόλιά μου.Αυτό που έχω συμπεράνει μέχρι τώρα,αν και νομίζω ότι όλοι σας το γνωρίζετε,είναι ότι τα πράγματα είναι πολύ ρευστά τόσο στην κορυφή όσο και στην ουρά.Τίποτα δεν έχει ξεκαθαρίσει ακόμα για τα καλά.Η ομάδα που παρακολουθώ συνήθως είναι ο Ίκαρος καθώς και Νεοσμυρνιώτης είμαι και κοντά στο γήπεδο μένω.Χθές παρακολούθησα τον αγώνα μεταξύ Ικάρου-Γλυφάδας.Απαίσιο μπάσκετ.Πραγματική δυσφήμιση για το άθλημα.Τραγική η Γλυφάδα και ακόμα πιο τραγικός ο Ίκαρος.Το σκόρ άλλωστε τα λέει όλα (49-51).Από τη Γλυφάδα καλούτσικοι ήταν οι Ξανθόπουλος και Τσιούμας.Από τον Ίκαρο καλοί ήταν ένας πιτσιρικάς που έχουν και ο ψηλός τους (Γιαννόπουλος).Απαράδεκτος ο άλλος ψηλός του Ικάρου που σουτάρει πολύ (Θεολόγης νομίζω).Στο τέλος μόνο πήγε να γυρίσει το παιχνίδι με ένα τρίποντο.Άλλωστε όπως μου είπε και ένα φιλαράκι μου που παίζει στη Γλυφάδα,όσες ομάδες έχουν καταφέρει να τον περιορίσουν,έχουν πάρει και το ρόζ φύλλο.
Αρκετά ενδιαφέρουσα κατά τη γνώμη μου η επόμενη αγωνιστική.Σκέφτομαι να πάω Ρέντη-Βάρη ή Τράχωνες-Ίκαρος.

Ο Κουτσουβας γιατι δεν επαιξε; Αυτος ειναι ,για μενα πολυ καλος παικτης και σκορερ.
basket4life
QUOTE(DEJAN13 @ Feb 5 2009, 12:12 ) *
αφου εισαι πρωην παιχτης κ ξερεις για την προπονηση μαλλον θα χεις καποιο λογο κ θα τα λες αυτα..ο νοων νοειτο...οσον αφορα για τους τραχωνες εχουν αλλαξει εικονα απο τοτε που ο λιζαρδος εβαλε στον παγκο κατι παλτα ασσους που ειχε κ εβαλε εφηβους....τα ξερεις αυτα φιλε μου η οχι?αν τα ξερεις πες τα καλο ειναι να ακουγονται ολα κ οχι μισα..οσον αφορα το σουτ απο ψηλους μαλλον ο ψηλος δεν εκανε να βαρεσει...γιατι εγω οσα παιχνιδια εχω δει ο ψηλος τους χωνει τριποντα πολλα κ αν θες σου λεω κ ονομα του γιατι νουμερο δεν θυμαμαι....
καλη η κριτικη η καλοπροαιρετη οχι ομως ανακριβειες....
η ομαδα δεν ειχε ασο οπως την ειχα δει εγω....τωρα να κρινουμε καποιον που εχει δουλεψει κ πιο ψηλα κ σε εθνικο επιπεδο να τον κρινει ο χομπιστας της β εσκανα δεν ταιριαζει κ παρα πολυ...


Μονο σε αυτο με τους εφηβους που ειπες θελω να απαντησω.Ο Λιζαρδος στην αρχη της χρονιας ηθελε να φτιαξει μια ομαδα απο μικρους.Ομως τους μικρους που εχει στην ομαδα τους χρησημοποιει ελαχιστα εως καθολου.Ξεκιναει εναν μικρο ψηλο για να παρει το τζαμπολ κ μετα τον βγαζει κ ορισμενες φορες βαζει κ εναν ασσο που ο πατερας του ειναι στη διοικιση.
Vernon
QUOTE(traxonas @ Feb 6 2009, 13:14 ) *
Ο Κουτσουβας γιατι δεν επαιξε; Αυτος ειναι ,για μενα πολυ καλος παικτης και σκορερ.

Ο Κουτσουβάς απ'όσο γνωρίζω είναι τραυματίας και νομίζω ότι ούτε στο επόμενο παιχνίδι θα αγωνιστεί.Κάποιο πρόβλημα με το πόδι του.Είναι κι αυτός όμως τα φεγγάρια του όπως ο Θεολόγης.Όταν αυτοί οι δύο παίζουν καλά,ο Ίκαρος δε χάνει.Δε μπορεί όμως η ομάδα να περιμένει πότε θα τους καπνίσει να παίξουν για να κερδίσει κανένα ματς.
DEJAN13
QUOTE(basket4life @ Feb 6 2009, 14:24 ) *
Μονο σε αυτο με τους εφηβους που ειπες θελω να απαντησω.Ο Λιζαρδος στην αρχη της χρονιας ηθελε να φτιαξει μια ομαδα απο μικρους.Ομως τους μικρους που εχει στην ομαδα τους χρησημοποιει ελαχιστα εως καθολου.Ξεκιναει εναν μικρο ψηλο για να παρει το τζαμπολ κ μετα τον βγαζει κ ορισμενες φορες βαζει κ εναν ασσο που ο πατερας του ειναι στη διοικιση.

φιλε μου επειδη τον ασσο τον εχω δει ειναι μια χαρα το παιδακι καλυτερος απο αυτον που ειχε ως βασικο στην αρχη..αν τον εχεις δει πες μου γιατι απο τα λεγομενα σου μαλλον το χεις ακουσει...κανει μπαμ οτι το παιδακι παιζει γιατι ειναι γρηγορος σε αντιθεση με τον αλλον που κ αργος ειναι κ "τρικυμιας"....
Prankster
Το Ρεντη επαιξε οσο χρειαστηκε στην Α περιοδο καθαρισε απο νωρις το ματσακι κ η ΑΣΗ δεν μπορεσε να απειλησει σε καμια φαση του αγωνα καθως εχει πολυ ελλειπες ροστερ...Το ντερμπι της επομενης αγωνιστηκης με την Βαρη κρινει τα παντα κ θα ειναι ομορφο ματς.
dirk_
QUOTE(DEJAN13 @ Feb 5 2009, 12:12 ) *
αφου εισαι πρωην παιχτης κ ξερεις για την προπονηση μαλλον θα χεις καποιο λογο κ θα τα λες αυτα..ο νοων νοειτο...οσον αφορα για τους τραχωνες εχουν αλλαξει εικονα απο τοτε που ο λιζαρδος εβαλε στον παγκο κατι παλτα ασσους που ειχε κ εβαλε εφηβους....τα ξερεις αυτα φιλε μου η οχι?αν τα ξερεις πες τα καλο ειναι να ακουγονται ολα κ οχι μισα..οσον αφορα το σουτ απο ψηλους μαλλον ο ψηλος δεν εκανε να βαρεσει...γιατι εγω οσα παιχνιδια εχω δει ο ψηλος τους χωνει τριποντα πολλα κ αν θες σου λεω κ ονομα του γιατι νουμερο δεν θυμαμαι....
καλη η κριτικη η καλοπροαιρετη οχι ομως ανακριβειες....
η ομαδα δεν ειχε ασο οπως την ειχα δει εγω....τωρα να κρινουμε καποιον που εχει δουλεψει κ πιο ψηλα κ σε εθνικο επιπεδο να τον κρινει ο χομπιστας της β εσκανα δεν ταιριαζει κ παρα πολυ...


ναι ρε ο λιζαρδος εβαλε στον παγκο κατι παλτα ασσους που ειχε και τωρα εχει κανει την ομαδα lakers στα καλα τους και την εχει για φουντο!!!! το βλεπω!!! ο χομπιστας της β εσκανα οπως λες μπορει να εχει δουλεψει κι αυτος πιο ψηλα αλλα απλα να μην εκανε οπως αλλωστε και ο αξιοτιμος κυριος λιζαρδος!!

ποιος ξερει τι μαγικο θα εκανε παλι χθες και εχασε η ομαδα!!! ειμαι πολυ περιεργος!!!!
EUROBASKET'87
Ηρθα στη παρεα σας να μιλησω για μπασκετ -και μονο για μπασκετ.Ευχομαι υγεια σε ολους, καλο μπασκετ στις ομαδες τους και ελπιζω ολοι οσοι εκθετουν τις αποψεις τους να το κανουν με γνωμονα την αγαπη τους για το μπασκετ.
Προτεινω να γινεται καθε εβδομαδα μια ατυπη ψηφοφορια για τον αγωνα της εβδομαδας,τον M.V.P. της αγωνιστηκης,την καλυτερη κερκιδα,τον καλυτερο προπονητη και τον καλυτερο διαιτητη.Προφανως καποιοι θα ψηφιζουν τον < εαυτο τους>,αλλα θα υπαρξουν και αρκετοι που τα κριτηρια τους θα ειναι μπασκετικα.Αν μη τι αλλο, καλυτερα να επαινουμε παρα να κατηγορουμε...
Καλη συνεχεια!
traxonas
QUOTE(EUROBASKET'87 @ Feb 8 2009, 13:37 ) *
Προτεινω να γινεται καθε εβδομαδα μια ατυπη ψηφοφορια για τον αγωνα της εβδομαδας,τον M.V.P. της αγωνιστηκης,την καλυτερη κερκιδα,τον καλυτερο προπονητη και τον καλυτερο διαιτητη.Προφανως καποιοι θα ψηφιζουν τον < εαυτο τους>,αλλα θα υπαρξουν και αρκετοι που τα κριτηρια τους θα ειναι μπασκετικα.

Πολυ δυσκολο να ειναι αντικειμενικη ψηφοφορια καθως πρεπει να βλεπει κανεις ολα τα παιχνιδια ταυτοχρονα,
πραγμα αδυνατον!!! blink.gif
Vernon
QUOTE(traxonas @ Feb 9 2009, 13:26 ) *
Πολυ δυσκολο να ειναι αντικειμενικη ψηφοφορια καθως πρεπει να βλεπει κανεις ολα τα παιχνιδια ταυτοχρονα,
πραγμα αδυνατον!!! blink.gif


Θα συμφωνήσω με τον Τράχωνα.Καλή σαν ιδέα,δεν αντιλέγω,αλλά θα ήταν άδικο να ψηφίζουμε τον M.V.P της κάθε αγωνιστικής από τους πόντους που θα σκοράρει και μόνο.Αν,κι εδώ που τα λέμε,σ'αυτές τις κατηγορίες όλοι για το σκοράριμα νοιάζονται.
Φίλε Τράχωνα βλέπω την Πέμπτη να κάνετε με τον Ίκαρο και τη νίκη που τόσο κυνηγάτε.Ο Ίκαρος δε βάζει τη μπάλα στο πλεκτό με τίποτα(αν κρίνω από το μάτς με τη Γλυφάδα).Δύο παίκτες είναι αυτοί που τραβάνε στο σκοράρισμα.Ο Κουτσουβάς και ο Θεολόγης.Ο πρώτος απ'όσο ξέρω δε θα παίξει και ο δεύτερος βαριέται που ζεί.Εκτός αν είστε τόσο γκαντέμηδες κι αποφασίσει να παίξει με εσάς πυροβολώντας απο παντού.(όπως στον πρώτο γύρο).Θα δείξει.............
traxonas
QUOTE(Vernon @ Feb 9 2009, 14:44 ) *
Φίλε Τράχωνα βλέπω την Πέμπτη να κάνετε με τον Ίκαρο και τη νίκη που τόσο κυνηγάτε.Ο Ίκαρος δε βάζει τη μπάλα στο πλεκτό με τίποτα(αν κρίνω από το μάτς με τη Γλυφάδα).Δύο παίκτες είναι αυτοί που τραβάνε στο σκοράρισμα.Ο Κουτσουβάς και ο Θεολόγης.Ο πρώτος απ'όσο ξέρω δε θα παίξει και ο δεύτερος βαριέται που ζεί.Εκτός αν είστε τόσο γκαντέμηδες κι αποφασίσει να παίξει με εσάς πυροβολώντας απο παντού.(όπως στον πρώτο γύρο).Θα δείξει.............

Μακαρι να βγεις αληθινος.
Στο μεταξυ μας παιχνιδι ,του πρωτου γυρου, ο Θεολογης εβαζε τα παντα (8/8 νομιζω), κυριως τριποντα, χωρις να κοιταει
το καλαθι. Και δεν μιλαω για την ταχυτητα του σουτ του! blink.gif Δεν προλαβαινε να την παρει, την ειχε στειλει!!!!
Επειδη το 2006 ηταν στην ομαδα μας, τον γνωριζω καλα. Αν δεν ειχε προβληματα και μπορουσε να ασχοληθει
με το μπασκετ, δεν θα'παιζε β' ΕΣΚΑΝΑ! Με τους Τραχωνες εχει στραβωσει και παιζει σαν μανιακος. Θα το δεις
την Πεμπτη, αν ερθεις.
Ο δευτερος που μας ''σκοτωσε'' ηταν ο Κουτσουβας, που επισης εβαζε ο,τι σουταρε, απ'οπου κι αν το σουταρε.
Αν δεν παιξει,καλο για μας. Ωστοσο ο Ικαρος εχει κι αλλουσ πολυ καλους παικτες Λαυρετζος, Βαρβατακος,
Γιαννοπουλος, Δοροβιτσας αν και τραυματιας κ.α
Τελος παντων, επειδη φετος, μονοι μας βγαζουμε τα ματια μας, πιστευω οτι εξαρταται απο εμας και μονο
αν θα νικησουμε καθε αγωνα!!
Ααα, ξεχασα. Το ματς ειναι κεκλεισμενων θυρων οπως και τα επομενα δυο, λογω της τιμωριας μας με
την Ευρυαλη. ΑΡΑ, ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΟΙ ΜΗ ΠΡΟΣΕΛΘΕΤΕ!!!!!
POWER_KF
Την Πέμπτη εύχομαι να γίνουν καλά παιχνίδια χωρίς βαθμολογικές σκοπιμότητες. Αν κρίνω από τα καμώματα της Τερψιθιέας (βλέπε ματς με Γλυφάδα) είναι νωρίς για παιχνίδια εκτός γηπέδων. Φέτος τα πράγματα με τους υποβιβασμούς είναι περίεργα. Μάλλον θα κατηφορίσουν 4 αν όχι 5. Οπότε το πράγμα θα κυνηγηθεί μέχρι τέλους. Με περισσότερο απρόβλεπτους τους Τράχωνες θεωρώ ότι 6 ομάδες θα παλέψουν για να μην είναι στις 4-5 θέσεις. Γλυφάδα, Προφήτης, Τράχωνες, Βουλιαγμένη, ΑΣΗ, Πήγασος ενώ δεν αποκλείεται λόγω προγράμματος και η Ευρυάλη. Βαρόμετρο θα είναι οι ομάδες που μπορούν αλλά δε θέλουν να ανέβουν και θα σφυρίζουν αδιάφορα πέντε αγωνιστικές πριν το τέλος...... Καλή σνέχεια. Σε ότι αφορά αυτές τις αηδίες περί κεκλεισμένων των θυρών έχω να πω ότι η ΕΣΚΑΝΑ συνεχίζει το καραγκιοζιλίκι. Σε παιχνίδια που δεν αστυνομεύονται τιμωρεί έδρες επειδή μπαίνουν οι φίλαθλοι μέσα μετά το τέλος του αγώνα. ΠΑΡΑΛΟΓΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!! Κατά τα άλλα δίκαιο και ισότιμο πρωτάθλημα. Ντροπή!!!!
ΠΑΛΕΟΥΡΑΣ
QUOTE(POWER_KF @ Feb 9 2009, 17:56 ) *
Την Πέμπτη εύχομαι να γίνουν καλά παιχνίδια χωρίς βαθμολογικές σκοπιμότητες. Αν κρίνω από τα καμώματα της Τερψιθιέας (βλέπε ματς με Γλυφάδα) είναι νωρίς για παιχνίδια εκτός γηπέδων. Φέτος τα πράγματα με τους υποβιβασμούς είναι περίεργα. Μάλλον θα κατηφορίσουν 4 αν όχι 5. Οπότε το πράγμα θα κυνηγηθεί μέχρι τέλους. Με περισσότερο απρόβλεπτους τους Τράχωνες θεωρώ ότι 6 ομάδες θα παλέψουν για να μην είναι στις 4-5 θέσεις. Γλυφάδα, Προφήτης, Τράχωνες, Βουλιαγμένη, ΑΣΗ, Πήγασος ενώ δεν αποκλείεται λόγω προγράμματος και η Ευρυάλη. Βαρόμετρο θα είναι οι ομάδες που μπορούν αλλά δε θέλουν να ανέβουν και θα σφυρίζουν αδιάφορα πέντε αγωνιστικές πριν το τέλος...... Καλή σνέχεια. Σε ότι αφορά αυτές τις αηδίες περί κεκλεισμένων των θυρών έχω να πω ότι η ΕΣΚΑΝΑ συνεχίζει το καραγκιοζιλίκι. Σε παιχνίδια που δεν αστυνομεύονται τιμωρεί έδρες επειδή μπαίνουν οι φίλαθλοι μέσα μετά το τέλος του αγώνα. ΠΑΡΑΛΟΓΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!! Κατά τα άλλα δίκαιο και ισότιμο πρωτάθλημα. Ντροπή!!!!
συμφωνώ με τον φιλο POWER KF σε γήπεδα που η αστυνόμευση ειναι ελειπής και τις περισσότερες φορες ανύπαρκτη δεν μπορει να τιμωρουνται ομαδες για την συμπεριφορά φιλαθλων μετά το τέλος του αγώνα και ορισμένες φορές και έξω απο το γήπεδο... βεβαια οι αντιδράσεις των φιλάθλων πρεπει να μένουν σε νορμάλ επιπεδα και όχι να ξεφευγουν...ακομα κι όταν οι κύριοι υπαιτιοι ειναι οι καθομολογουμένως κακοί( οι περισσότεροι) διαιτητές της εσκανα... 68.gif
POWER_KF
QUOTE(traxonas @ Feb 9 2009, 15:53 ) *
Ααα, ξεχασα. Το ματς ειναι κεκλεισμενων θυρων οπως και τα επομενα δυο, λογω της τιμωριας μας με
την Ευρυαλη. ΑΡΑ, ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΟΙ ΜΗ ΠΡΟΣΕΛΘΕΤΕ!!!!!



Ρε φίλε Τράχωνα, εγώ που είμαι άπιστος θα μου εξασφαλίσεις μια θέση στη σουίτα των επισήμων; Έίναι ευκαιρία τώρα που δε θα έχετε κόσμο να με αναγνωρίσεις χωρίς να κρατάω σουβλάκι..... Άντε κι άμα κερδίσεις κερνάς εσύ!!!!
traxonas
QUOTE(POWER_KF @ Feb 10 2009, 17:31 ) *
Ρε φίλε Τράχωνα, εγώ που είμαι άπιστος θα μου εξασφαλίσεις μια θέση στη σουίτα των επισήμων; Έίναι ευκαιρία τώρα που δε θα έχετε κόσμο να με αναγνωρίσεις χωρίς να κρατάω σουβλάκι..... Άντε κι άμα κερδίσεις κερνάς εσύ!!!!

Μαλλον δυσκολο το βλεπω και για μενα να μπω στο γηπεδο.Επιτρεπεται σε εικοσι ατομα η εισοδος, μεταξυ των
οποιων δωδεκα αθλητες, δυο προπονητες, δυο γιατροι και τεσσερα ατομα που θα δηλωθουν επωνυμα.
Μαλλον θα ζητησω απο τον Λιζαρδο να με ντυσει, ουτως η αλλως, δεν μαζευουμε πληρη δωδεκαδα! laugh.gif
traxonas
Αγωνιστική 18η 12/02
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ Α.Ο.-ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 2 λογικα,αν και οι γηπεδουχοι παιζουν τελευταιο χαρτι
ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ -ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 2 μεγαλη η διαφορα
Α.Ε. ΡΕΝΤΗ - Α.Ο. ΒΑΡΗΣ 1 χαραλαμπιδης εναντιον ταχτσιδη ντερμπι γοητρου
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ- ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 1 πολυ δυσκολος
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔ. - ΕΥΡΥΑΛΗ Α.Γ.Ο.Γ. 1 τους κερδισαν και στον πρωτο γυρο
ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ. - Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ 1 καθαριζει την παραμονη
ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ - Α.Ο. ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ no more bets, please! ρουλετα!

!and1!
Αγωνιστική 18η 12/02
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ Α.Ο.-ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 2 με δυσκολία
ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ -ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ άλλο ενα 2ό και τα ντέρμπυ έρχονται..
Α.Ε. ΡΕΝΤΗ - Α.Ο. ΒΑΡΗΣ 12 ντέρμπι της αγωνιστικής που θα κρίνει πολλά για τη συνέχεια.θεωρώ ότι θα γίνει καλό παιχνίδι.σύγκρουση καλών παιχτών.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ- ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 1 εύκολα ενόψη της επόμενης αγωνιστικής
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔ. - ΕΥΡΥΑΛΗ Α.Γ.Ο.Γ. 2 για να πατσίσουν
ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ. - Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ 21 ανοιχτό παιχνίδι με ελαφρύ προβαδίσμα στο 2ό
ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ - Α.Ο. ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ 12 ο πιο σοβαρός κερδίζει
41.gif
ANASTALTIKO HAF
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ Α.Ο.-ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 1 ΛΟΓΙΚΑ ΜΕ ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΠΑΣΚΕΤ (ΖΩΝΗ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ.....)

ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ -ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 2(ΑΝ ΚΑΙ Ο ΠΟΛΙΣ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΝΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΔΝ ΠΑΙΖΕΙ...)

Α.Ε. ΡΕΝΤΗ - Α.Ο. ΒΑΡΗΣ 1 (ΣΧΕΤΙΚΑ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΤΗΣ ΑΓ)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ- ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 2(ΜΟΝΟ ΑΝ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΤΡΑΓΙΚΟΣ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΑΓ)

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔ. - ΕΥΡΥΑΛΗ Α.Γ.Ο.Γ. 2(ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΙΚΑ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΗΣ ΤΡΑΓΙΚΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΤΣΤΑΣΗΣ ΤΗΣ ΕΥΡΥΑΛΗΣ,ΑΝ ΟΧΙ ΤΟΤΕ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ....)

ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ. - Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ 1(ΚΛΕΙΔΩΝΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΟΝΗ)

ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ - Α.Ο. ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2(ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΟΥ ΙΚΑΡΟΥ...)

shot.gif peace.gif
sakatis
QUOTE(!and1! @ Feb 11 2009, 12:06 ) *
Αγωνιστική 18η 12/02
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ Α.Ο.-ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 2
ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ -ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 2
Α.Ε. ΡΕΝΤΗ - Α.Ο. ΒΑΡΗΣ 1 blove.gif
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ- ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 1
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔ. - ΕΥΡΥΑΛΗ Α.Γ.Ο.Γ. 2
ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ. - Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ 1
ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ - Α.Ο. ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ 1
41.gif

blove.gif
basket4life
QUOTE(DEJAN13 @ Feb 6 2009, 15:41 ) *
φιλε μου επειδη τον ασσο τον εχω δει ειναι μια χαρα το παιδακι καλυτερος απο αυτον που ειχε ως βασικο στην αρχη..αν τον εχεις δει πες μου γιατι απο τα λεγομενα σου μαλλον το χεις ακουσει...κανει μπαμ οτι το παιδακι παιζει γιατι ειναι γρηγορος σε αντιθεση με τον αλλον που κ αργος ειναι κ "τρικυμιας"....


Συμφωνω οτι ειναι καλυτερος απο τον βασικο τους ασσο γιατι το παιδι δεν ειναι ασσος.Ο Λιζαρδος τον βαζει κ παιζει ασσος.Εχουν ομως κ αλλον ενα μικρο το 14 που σαν ασσος ειναι καλυτερος απ'ολους εκει περα κ εχει παιξει μονο σε 2-3 παιχνιδια.
dirk_
QUOTE(basket4life @ Feb 11 2009, 23:50 ) *
Συμφωνω οτι ειναι καλυτερος απο τον βασικο τους ασσο γιατι το παιδι δεν ειναι ασσος.Ο Λιζαρδος τον βαζει κ παιζει ασσος.Εχουν ομως κ αλλον ενα μικρο το 14 που σαν ασσος ειναι καλυτερος απ'ολους εκει περα κ εχει παιξει μονο σε 2-3 παιχνιδια.


μη σου κανει εντυπωση!! και τον φυλακα του γηπεδου να βαλει να παιξει ασσος ο λιζαρδος δε θα μου φανει καθολου περιεργο!!!!
mastro
Αγωνιστική 18η 12/02 bball.gif

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ Α.Ο.-ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 2 bball.gif
ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ -ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 2 bball.gif
Α.Ε. ΡΕΝΤΗ - Α.Ο. ΒΑΡΗΣ 1 bball.gif
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ- ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 2 bball.gif
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔ. - ΕΥΡΥΑΛΗ Α.Γ.Ο.Γ. 1 bball.gif
ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ. - Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ 1 bball.gif
ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ - Α.Ο. ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2 bball.gif

blove.gif

για να δουμε τι θα δουμε σημερα...
leonkalf
To παιχνίδι Ρέντη-Βάρη θα ξεκινήσει στις 9 (και όχι στις 8 όπως λεει το πρόγραμμα).

Αυτό για όσους θελήσουν να το παρακολουθήσουν.
DEJAN13
QUOTE(dirk_ @ Feb 12 2009, 02:18 ) *
μη σου κανει εντυπωση!! και τον φυλακα του γηπεδου να βαλει να παιξει ασσος ο λιζαρδος δε θα μου φανει καθολου περιεργο!!!!

μπραβο ρε φιλε εσυ με 4 μηνυματα μπηκες να πεις την @@ρια σου για τον λιζαρδο???ωραιος μαγκας εισαι......συγχαρητηρια...
traxonas
QUOTE(dirk_ @ Feb 12 2009, 02:18 ) *
μη σου κανει εντυπωση!! και τον φυλακα του γηπεδου να βαλει να παιξει ασσος ο λιζαρδος δε θα μου φανει καθολου περιεργο!!!!

Φιλε, επειδη καταλαβαμε ποιος εισαι, με 20δευτερα κατεβασμα νταπα-ντουπα την μπαλλα, και τις μπαλλες
στην εξεδρα, δεν σου φταει κανενας Λιζαρδος ΠΟΥ ΔΕΝ Σ'ΕΒΑΖΕ. Κανε τωρα το γκαρσονι και τα λεμε...
themis7
QUOTE(traxonas @ Feb 12 2009, 15:46 ) *
Φιλε, επειδη καταλαβαμε ποιος εισαι, με 20δευτερα κατεβασμα νταπα-ντουπα την μπαλλα, και τις μπαλλες
στην εξεδρα, δεν σου φταει κανενας Λιζαρδος ΠΟΥ ΔΕΝ Σ'ΕΒΑΖΕ. Κανε τωρα το γκαρσονι και τα λεμε...

Παιδια να αποφευγουμε τις ειρωνιες και τις ανουσιες αντεγκλισεις!!! Φιλε traxona δυστηχως ξεουμε καλα οτι οι ηττες φερνουν γκρινια και εξυπναδες!!! ο χρονος θα δειξει ποιος ποναει την ομαδα και ποιος οχι... Επειδη παρακολουθω απο περυσι την αξιολογη προσπαθεια σου σου λεω να κανεις λιγο ακομα υπομονη και ολα καποια στιγμη θα φτιαξουν!!! Καλη συνεχεια !!!1
dirk_
QUOTE(traxonas @ Feb 12 2009, 15:46 ) *
Φιλε, επειδη καταλαβαμε ποιος εισαι, με 20δευτερα κατεβασμα νταπα-ντουπα την μπαλλα, και τις μπαλλες
στην εξεδρα, δεν σου φταει κανενας Λιζαρδος ΠΟΥ ΔΕΝ Σ'ΕΒΑΖΕ. Κανε τωρα το γκαρσονι και τα λεμε...


βασικα δεν ηθελε και πολυ μυαλο για να καταλαβεις αλλα για να εισαι ενθερμος fan του λιζαρδου λογικο ειναι,ξεπερασες και τον εαυτο σου που το καταλαβες σε τοσο συντομο διαστημα!!!ελπιζω να μην εισαι καποιος απ τα μελη της διοικησης που οταν τους ελεγα οτι θα το κοψω μου λεγανε οτι η κατασταση θα αλλαξει και οτι την κατηγορια αυτη εγω την εχω για τον.... καταλαβες!!γιατι αν εισαι ενας απ αυτους τωρα τα γυρνας κωλοτουμπα!!!γκαρσονι δεν ειμαι,bar ναι γι αυτο οποτε θες ελα να σε κερασω κανα ποτο μπας και ανοιξουν λιγο τα ματια σου!! και αν νομιζεις οτι ειμαι προκατειλημενος για τον λιζαρδο ρωτα και ολα τα παιδια της ομαδας να σου πουν τη γνωμη τους...και να ξερεις δικιο εχει η πλειοψηφεια και οχι ο ενας...
themis7
ΡΕΝΤΗΣ - ΒΑΡΗ 1 (6Π) Μεγαλη νικη για την ομαδα του Κασση που πλεον αγκαλιαζει την ανοδο !!!!
jna23
Βουλιαγμένη- Τερψιθέα 1 εύκολα.

Μόνο ένας (ζώνη και άγιος ο θεός ) το έπαιξε και κέρδισε οι άλλοι κουβά.

Γλυφάδα - Νίκαια 1
 
Captain Kouk
Πήγασος - Ευρυάλη 61-67.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.