Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑΝΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
sakatis
QUOTE(nini @ Mar 5 2009, 13:47 ) *
δε νομίζω ΄τουλάχιστον για φέτος γιατί ουσιαστικά έχουν σωθεί εκτός αν δεν κατέβουν σε κάποιουσ αγώνες οι παίχτες...




μακροπροθεσμα εννοουσα...
sakatis
QUOTE (!and1! @ Mar 5 2009, 08:13 ) *
[Αστέρας Αγ. Δημ.- Πόλις Στο χερι του Πολις ειναι που εχει εξασφαλισει την ανοδο.Απο κει κ περα ειναι θεμα γοητρου.Ο Αστερας πρεπει οπωσδηποτε νικη για να παραμεινει σε τροχια ανοδου κ να κυνηγησει τις οποιες ελπιδες.]


θα συμφωνησω μαζι σου!!
πιο ποιοτικη και πληρης ομαδα ο πολις αλλα για να ελπιζει ο αστερας στην ανοδο πρεπει να καταβαλει μεγαλη προσπαθεια ωστε να παρει το ροζ φυλλο αγωνα και να συνεχισει να ελπιζει..
pampeleos7
ΑΣΤΕΡΑΣ-ΠΟΛΙΣ.παρα πολυ δυσκολο παιχνιδι για τον αστερα.για να ελπιζει σε ανοδο πρεπει οπωsδηποτε να κερδισει.θα δειξει σημερα.καλη επιτυχια σε ολουs
sakatis
QUOTE (traxonas @ Mar 5 2009, 09:42 ) *
Λιγο χλωμο να γινει το παιχνιδι στον Αλιμο. Χθες το βραδι, στην προπονηση της ΑΛΦΑ, σ' ενα καρφωμα
του Λιγγου, δεν εμεινε κολυμπηθροξυλο! Εσπασε το ταμπλω, στραβωσαν τα σιδερα, λιγο δυσκολο
να επισκευαστει.
Το κακο ειναι οτι η εταιρια που τα επισκευαζει, δεν ηταν σιγουρη οτι εχει διαθεσιμο ταμπλω και, το χειροτερο,
δεν δινει ουτε καρφιτσα με πιστωση στο Δημο Αλιμου, λογω χρεων.
Να το πληρωσει ο προεδρος της ομαδας του Αλιμου λιγο δυσκολο το βλεπω, καθως κατι ακουγεται για
ντουφεκι wink.gif shot.gif



φιλε τραχωνα μαλλον σημερα δεν θα δεις την αγαπημενη σου ομαδα!!!
στις ανακοινωσεις του φορουμ εγραψαν οτι αναβαλετε τελικα.
lak
το βραδυνο game ΤΡΑΧΩΝΕΣ_ ΕΑΝ δεν θα γινει..
toro_loco
Ρέντης-Τερψιθέα 1 (δύσκολα)
pigasiotis14
Πηγασος-Βαρη 63-70
basketakias
polis kerdise 3 podous mesa ston astera
neos
Αστερας-Πολις 68-71 αν δεν κανω λαθος.Διαλεξα και πηγα στο ντερμπυ και το παιχνιδι με αποζημιωσε.Σκορ 1ου δεκαλεπτου 23-24.Εκτοτε ο πολις δεν εχασε ποτε το προβαδισμα αν και στο τελος ειχε παλι κατι τασεις αυτοκτονιας.Τελικα τα καταφερε.Ετσι λοιπον ο πολις εγινε η πρωτη ομαδα για φετος που ανεβαινει στην α εσκανα και μαθηματικα.Μενει να δουμε και τις αλλες 2 αν και μαλλον θα ειναι ο ρεντης και η βαρη.Συγχαρητηρια στον πολις που κοντρα σε οσα ακουστηκανε οτι θα κατσουνε να χασουνε πηγαν και κερδισανε το ματς και χωρις τα 2 του 5αρια.Οσο για τον αστερα κριμα.Συμπαθητικη ομαδα εκaνε την υπερβαση μετα το ασχημο ξεκινημα του πρωταθληματος εκανε διπλο στον ρεντη αλλα στα κρισιμα με βαρη και πολις χασανε.Σημερα πιστευω ομως οτι δεν φταινε μονο οι παιχτες του αστερα αλλα και ο προπονητης τους δεν τους βοηθησε.
Οσο για τα κουιζ οποιος θυμαται δεν τα εχω ξεχασει.Συντομα θα σκασουνε.
teodor
βουλιαγμενη - γλυφαδα 67 - 62
jna23
QUOTE(teodor @ Mar 6 2009, 00:52 ) *
βουλιαγμενη - γλυφαδα 67 - 62


 Και με τραυματια στον πάγκο τον BOSS απο το τρίτο δεκάλεπτο και με 5 παικτες μόνο να βγαζουνε όλη την τέταρτη περίοδο. Ενα μεγάλο μπραβο στο κόουτς για την υπέροχη άμυνα ζώνης που την άλλαξε σε 1-4

basket4life
Υπαρχει περιπτωση να ανεβουν 4 ομαδες?
ΠΑΛΕΟΥΡΑΣ
QUOTE(neos @ Mar 6 2009, 00:50 ) *
Αστερας-Πολις 68-71 αν δεν κανω λαθος.Διαλεξα και πηγα στο ντερμπυ και το παιχνιδι με αποζημιωσε.Σκορ 1ου δεκαλεπτου 23-24.Εκτοτε ο πολις δεν εχασε ποτε το προβαδισμα αν και στο τελος ειχε παλι κατι τασεις αυτοκτονιας.Τελικα τα καταφερε.Ετσι λοιπον ο πολις εγινε η πρωτη ομαδα για φετος που ανεβαινει στην α εσκανα και μαθηματικα.Μενει να δουμε και τις αλλες 2 αν και μαλλον θα ειναι ο ρεντης και η βαρη.Συγχαρητηρια στον πολις που κοντρα σε οσα ακουστηκανε οτι θα κατσουνε να χασουνε πηγαν και κερδισανε το ματς και χωρις τα 2 του 5αρια.Οσο για τον αστερα κριμα.Συμπαθητικη ομαδα εκaνε την υπερβαση μετα το ασχημο ξεκινημα του πρωταθληματος εκανε διπλο στον ρεντη αλλα στα κρισιμα με βαρη και πολις χασανε.Σημερα πιστευω ομως οτι δεν φταινε μονο οι παιχτες του αστερα αλλα και ο προπονητης τους δεν τους βοηθησε.
Οσο για τα κουιζ οποιος θυμαται δεν τα εχω ξεχασει.Συντομα θα σκασουνε.
Ο Πολις κερδισε (68-71) δίκαια ενα ματς που μετά το 3ο δεκαλεπτο ήταν συνεχεια μπροστά μεχρι και 10-12 πόντους κατα διαστήματα... Με έναν εκπληκτικο Παρίσο και με καλή άμυνα απο το 2ο δεκαλεπτο και μετα, η νίκη του ήταν πιο άνετη απο οτι δειχνει το τελικό σκόρ αφού στο τέλος είχε 1 στις 4 βολές και αρκετά λάθη. Αν αναλογιστεί κανείς οτι του έλειπαν και οι δύο ψηλοί και έπαιζε με τριαροτεσσαρια για ψηλούς, καταλαβαίνει τις δυσκολίες που ξεπέρασε για να φτάσει στην νίκη, την οποία παρόλα αυτά δικαιούταν περισσοτερο... Ο Τσαουσίδης (ο οποίος εχει ακούσει πολλα φέτος) εκμεταλεύτηκε σωστά τα ατού του στην επίθεση και έδειξε έτοιμος με καλή αμυντική τακτική και κάλυψη των απόντων ψηλών του. Ο Αστέρας ήταν μαχητικός καθώς έπαιζε ίσως το τελευταίο του χαρτί για την τρίτη θέση,κέρδισε πολλά επιθετικά ριμπάουντ και ήταν μέσα στο παιχνίδι στο 1ο 10λεπτο... απο εκεί και πέρα έδειξε οτι δέν μπορούσε να ακολουθήσει τον ρυθμό του Πόλις... Ο Σωλομός προσπάθησε με διάφορα σχήματα να βρεί λύσεις αλλα δεν τα κατάφερε έχοντας να αντιμετωπίσει, απ'οτι φάνηκε και ''εσωτερικά''προβλήματα! Συγχαρητήρια στον Πόλις που έπαιξε για το όνομά του (ακούστηκαν διάφορα...) και που 6 αγωνηστικές πριν το τέλος εξασφάλισε και μαθηματικά την άνοδο στην Α' κατηγορία (θα ψαξω να δω αν αποτελεί ρεκόρ...) Πιστεύω οτι ο Αστέρας θα κρατήσει εύκολα την 4η θέση που ίσως του δώσει την άνοδο σε περίπτωση συγχώνευσης ή αποχώρησης ομαδας απο την Α' ΕΣΚΑΝΑ
leonkalf
Τα αποτελέσματα της χθεσινής αγωνιστικής:

ΑΕ Ρέντη -Τερψιθέα 70-66
Αστέρας Αγ. Δημ. - Πόλις 68-71
Πήγασος - Βάρη 62-69
Ευρυάλη - Ηλεκτρούπολη 81-52
Προφ. Ηλίας - Ίκαρος/Ακαδημία 45-59
Βουλιαγμένη - Γλυφάδα 67-62


Η Βαθμολογία
(σε 20 αγ.)
1. Πόλις 1321-1222 19-1 39
2. ΑΕ Ρέντη 1392-1241 16-4 36
3 Α.Ο. Βάρης 1314-1092 15-5 35
---------------------------------------------------------------------
4 Αστέρας Αγ. Δημ. 1223-1120 13-7 33
5 Τερψιθέα 1266-1142 11-9 31
6. Ίκαρος/Ακαδημία 1214-1184 11-9 31
7. Ε.Α. Νικαίας 1251-1230 10-9 29
8 Ευρυάλη 1212-1220 9-11 29
9. Γλυφάδα 1162-1219 9-11 29
10. Προφ. Ηλίας 1134-1225 7-13 27
11 Βουλιαγμένη 1155-1332 6-14 26
----------------------------------------------------------------------
12. Ηλεκτρούπολη 1073-1256 6-14 26
13. Εν. Τραχώνων 1252-1326 6-13 25
14. Πήγασος Κορ. 1220-1411 1-19 21

* Τράχωνες και ΕΑ Νικαίας έχουν αγώνα λιγότερο (θα γίνει Κυριακή 8/3 κλ. Αλίμου 21.30)





QUOTE (basket4life @ Mar 6 2009, 01:56 ) *
Υπαρχει περιπτωση να ανεβουν 4 ομαδες?

Μόνο αν καταφέρει να μην πέσει ομάδα της εσκανα από τη Γ' εθνική (πράγμα δύσκολο όπος εξελίσσεται το πρωτάθλημα στους 2 ομίλους) και σε περίπτωση που το καλοκαίρι προκύψει κάποιο κενό στην Α' εσκανα (είτε από συγχώνευση ομάδων ή αποχώρηση)
jimmykay
Ρέντης - Τερψιθέα 1 (70-66) σε ένα ματς με πολλές διακυμάνσεις στο σκόρ. Η Τερψιθέα βρέθηκε να προηγείται μέχρι και 13-15 πόντους στο α' ημίχρονο το οποίο έληξε με 9 πόντους τελικά. Στο 2ο ημίχρονο ο Ρέντης δεν έβρισκε πολλές λύσεις (Κατσιέρης - Πασπαλάς σε κακή επιθετικά μέρα) και η Τερψιθέα με καλή κυκλοφορία και εύστοχα σούτ απο την περιφέρεια 'έχτισε' και πάλι διαφορά. Ο Ρέντης έκανε ένα ξέσπασμα (2 τρίποντα και 1 διποντο σερι) και έφερε το παιχνιδι στα ίσα. Στο τέλος η άμυνα του Ρεντη του έδωσε το παιχνίδι καθώς ο Μαγγιώρος και Κατσιέρης έπαιζαν πολύ καλή άμυνα. Επιθετικά ο Ρέντης έψαχνε πολύ τον Χαραλαμπίδη που τελειωσε με 30 ποντους περίπου. Πολύ καλός και ο Μαγγιώρος επιθετικά. Η Τερψιθέα πολύ καλά στημένη, μπορούσε να κερδίσει αν δεν έκανε κάποια λάθη στο τέλος και ήταν πιο ψύχραιμη. Πολύ καλός ο Μαρκογιαννάκης και ο Σταυρόπουλος (μόνο στο α' ημιχρονο). Πολλά νεύρα στο τέλος με τεχνική ποινή του Χαραλαμπίδη και ειρωνικά χειροκροτήματα απο τον πάγκο της Τερψιθέας προς τον προπονητή του Ρέντη για ταιμ αουτ που πήρε λίγο πριν το τέλος.
andreas koropi
QUOTE(jna23 @ Mar 6 2009, 01:23 ) *
 Και με τραυματια στον πάγκο τον BOSS απο το τρίτο δεκάλεπτο και με 5 παικτες μόνο να βγαζουνε όλη την τέταρτη περίοδο. Ενα μεγάλο μπραβο στο κόουτς για την υπέροχη άμυνα ζώνης που την άλλαξε σε 1-4


Εισαι αναξιοπιστος γιατι παραπλανν το φορουμ....ειπες για ζωνη 2-1-2 hugo boss , και τελικα παιξατε 1-4 τιραντα εγς το ειχα πει .... απο δω και περα θα βγαζω στη φορα οτι μαγειρευει ο κοουτς στη προπονηση....
για τουσ ενδιαφερομενους συμφωνα με εγκυρες πληροφοριες διαβαζει το τελευταιο βιβλιο της βεφας αλεξιαδου...συνταγες για τσιπουρες
tsili82
QUOTE(andreas koropi @ Mar 6 2009, 12:28 ) *
Εισαι αναξιοπιστος γιατι παραπλανν το φορουμ....ειπες για ζωνη 2-1-2 hugo boss , και τελικα παιξατε 1-4 τιραντα εγς το ειχα πει .... απο δω και περα θα βγαζω στη φορα οτι μαγειρευει ο κοουτς στη προπονηση....
για τουσ ενδιαφερομενους συμφωνα με εγκυρες πληροφοριες διαβαζει το τελευταιο βιβλιο της βεφας αλεξιαδου...συνταγες για τσιπουρες

το μυαλο σου στις τσιπουρες εσενα...Οσο για τον coach teodor εκτος απο γαστρονομικες γνωσεις πρεπει να εχει και στυλιστικες!!!!Παντως ζωνη τιραντα χωρις jna23 να απλωνεται στο γηπεδο δεν νοειται.... smiley.gif
andreas koropi
QUOTE(tsili82 @ Mar 6 2009, 12:32 ) *
το μυαλο σου στις τσιπουρες εσενα...Οσο για τον coach teodor εκτος απο γαστρονομικες γνωσεις πρεπει να εχει και στυλιστικες!!!!Παντως ζωνη τιραντα χωρις jna23 να απλωνεται στο γηπεδο δεν νοειται.... smiley.gif



απλωνεται? πως μιλας ετσι για τον θρυλο!!! ο jna23 δεν απλωνεται ..τι ειναι παλτο....o jna23 γεμιζει το γηπεδο με την πληθωρικη του παρουσια...
και τι παρουσια...φετος ειναι συνηθως ξαπλωμενη πληθωρικη παρουσια....μεσα στο γηπεδο.
ο τεοντορ ειναι μαθητης του μαρκελου νυκτα.....
teodor
QUOTE(andreas koropi @ Mar 6 2009, 12:58 ) *
απλωνεται? πως μιλας ετσι για τον θρυλο!!! ο jna23 δεν απλωνεται ..τι ειναι παλτο....o jna23 γεμιζει το γηπεδο με την πληθωρικη του παρουσια...
και τι παρουσια...φετος ειναι συνηθως ξαπλωμενη πληθωρικη παρουσια....μεσα στο γηπεδο.
ο τεοντορ ειναι μαθητης του μαρκελου νυκτα.....




εδω μαρκελλος νυχτας. με ζητησε κανεις; o τσιρλις82 ποιος ειναι ο μικρος ή ο μεγαλος; οπως και ναχει παλι πισω του χρονου . στη ΘΕΟΡΑΤΗ-ΑΤΕΛΕΙΩΤΗ Γ΄ ΕΣΚΑΝΑ. ο jna23 σας περιμενει ως συμπαιχτες να σας εξηγησει περι ακρατειας - οστεοπορωσης και 1000 τροποι να παθεις θλαση
jna23
QUOTE (teodor @ Mar 6 2009, 13:29 ) *
εδω μαρκελλος νυχτας. με ζητησε κανεις; o τσιρλις82 ποιος ειναι ο μικρος ή ο μεγαλος; οπως και ναχει παλι πισω του χρονου . στη ΘΕΟΡΑΤΗ-ΑΤΕΛΕΙΩΤΗ Γ΄ ΕΣΚΑΝΑ. ο jna23 σας περιμενει ως συμπαιχτες να σας εξηγησει περι ακρατειας - οστεοπορωσης και 1000 τροποι να παθεις θλαση


Ένας Καρατζας και ένας Ασλανίδης μείνανε να θυμίζουνε τα παλιά και το ενδοξο παρελθόν.

Οποιος άλλος νομιζει ότι μποριε να παιζει μέχρι τα 40 + ας το προσπαθήσει.
andreas koropi
QUOTE (jna23 @ Mar 6 2009, 14:49 ) *
ΈναςΚαρατζας και ένας Ασλανίδης μείνανε να θυμίζουνε τα παλιά και το ενδοξο παρελθόν.

Οποιος άλλος νομιζει ότι μποριε να παιζει μέχρι τα 40 + ας το προσπαθήσει.



και εγω απο του χρονου ειμαι ετοιμος κοουτς..παιρνουμε και καρατζα και παμε για αλλα...ο μπουρμουλης που ειναι?
pampeleos7
QUOTE (jna23 @ Mar 6 2009, 14:49 ) *
Ένας Καρατζας και ένας Ασλανίδης μείνανε να θυμίζουνε τα παλιά και το ενδοξο παρελθόν.

Οποιος άλλος νομιζει ότι μποριε να παιζει μέχρι τα 40 + ας το προσπαθήσει.

που να παιξουνε τα γατακια...αυτοι ολοι που τα λενε μετα τα τριαντα βαριουντε να περπατισουν φιλαρακι.καλα να ειμαστε να παιζουμε να τουσ δειχνουμε ποιοι εχουν ψυχη.αντε να παιξουμε κ αντιπαλοι φιλε....σε λιγεσ αγωνιστικεσ ερχομαι........

QUOTE (ΠΑΛΕΟΥΡΑΣ @ Mar 6 2009, 03:02 ) *
Ο Πολις κερδισε (68-71) δίκαια ενα ματς που μετά το 3ο δεκαλεπτο ήταν συνεχεια μπροστά μεχρι και 10-12 πόντους κατα διαστήματα... Με έναν εκπληκτικο Παρίσο και με καλή άμυνα απο το 2ο δεκαλεπτο και μετα, η νίκη του ήταν πιο άνετη απο οτι δειχνει το τελικό σκόρ αφού στο τέλος είχε 1 στις 4 βολές και αρκετά λάθη. Αν αναλογιστεί κανείς οτι του έλειπαν και οι δύο ψηλοί και έπαιζε με τριαροτεσσαρια για ψηλούς, καταλαβαίνει τις δυσκολίες που ξεπέρασε για να φτάσει στην νίκη, την οποία παρόλα αυτά δικαιούταν περισσοτερο... Ο Τσαουσίδης (ο οποίος εχει ακούσει πολλα φέτος) εκμεταλεύτηκε σωστά τα ατού του στην επίθεση και έδειξε έτοιμος με καλή αμυντική τακτική και κάλυψη των απόντων ψηλών του. Ο Αστέρας ήταν μαχητικός καθώς έπαιζε ίσως το τελευταίο του χαρτί για την τρίτη θέση,κέρδισε πολλά επιθετικά ριμπάουντ και ήταν μέσα στο παιχνίδι στο 1ο 10λεπτο... απο εκεί και πέρα έδειξε οτι δέν μπορούσε να ακολουθήσει τον ρυθμό του Πόλις... Ο Σωλομός προσπάθησε με διάφορα σχήματα να βρεί λύσεις αλλα δεν τα κατάφερε έχοντας να αντιμετωπίσει, απ'οτι φάνηκε και ''εσωτερικά''προβλήματα! Συγχαρητήρια στον Πόλις που έπαιξε για το όνομά του (ακούστηκαν διάφορα...) και που 6 αγωνηστικές πριν το τέλος εξασφάλισε και μαθηματικά την άνοδο στην Α' κατηγορία (θα ψαξω να δω αν αποτελεί ρεκόρ...) Πιστεύω οτι ο Αστέρας θα κρατήσει εύκολα την 4η θέση που ίσως του δώσει την άνοδο σε περίπτωση συγχώνευσης ή αποχώρησης ομαδας απο την Α' ΕΣΚΑΝΑ

για πεs μασ ρε φιλε τι ακουστικε γιατι μαλλον εμεισ δε πειραμε χαμπαρι ενω εσυ τα ξερεισ ολα.
teodor
QUOTE(andreas koropi @ Mar 6 2009, 14:55 ) *
και εγω απο του χρονου ειμαι ετοιμος κοουτς..παιρνουμε και καρατζα και παμε για αλλα...ο μπουρμουλης που ειναι?




κατεβαινω και εγω με μια προυποθεση . κοουτς ΒΑΜΒΑΚΗΣ
pampeleos7
για ακομα μια φορα κακο παιχνιδι με ασχημεσ επιλογεσ στο τελοσ δε τα καταφερε ο αστερασ κ για μενα χαθηκε κ η ανοδοσ.χωρισ ψηλουσ ο πολισ αλλα με εναν φοβερο παρισο κερδισε δικαια.χαθηκαν στο τελευταιο διλεπτο 4 αμυντικα ριμπαουντ.μια ερωτηση μονο γιατι στο δευτερο ημιχρονο επαιξε μονο 6 λεπτα ο καρατζασ ενω δεν ειχαν ψηλουσ ο πολισ.θα βοηθουσε στα ριμπαουντ κ στην επιθεση αφου τον σταματαγαν μονο με φαουλ.κ για οσουσ λενε οτι δηθεν ακουστικαν πραγματα ασ βγουν να τα πουν κ να μη λενε αερολογιεσ.......

QUOTE(teodor @ Mar 6 2009, 15:03 ) *
κατεβαινω και εγω με μια προυποθεση . κοουτς ΒΑΜΒΑΚΗΣ

κ να φοραει τη θεικη γραβατα....δεν υπαρχει...θυμασαι γιαννη;
tsili82
QUOTE(teodor @ Mar 6 2009, 13:29 ) *
εδω μαρκελλος νυχτας. με ζητησε κανεις; o τσιρλις82 ποιος ειναι ο μικρος ή ο μεγαλος; οπως και ναχει παλι πισω του χρονου . στη ΘΕΟΡΑΤΗ-ΑΤΕΛΕΙΩΤΗ Γ΄ ΕΣΚΑΝΑ. ο jna23 σας περιμενει ως συμπαιχτες να σας εξηγησει περι ακρατειας - οστεοπορωσης και 1000 τροποι να παθεις θλαση

Οχι Μαρκελος Νυχτας,απλα Νυχτας(Βαθυς Νυκτας.... tongue.gif )Να φερουμε πισω και Χαρη για να εχουμε τη πιο νεανικη ομαδα στην ιστορια της Γ'!!!Αν ειναι να κατεβει και ο tedor τοτε υπαρχει ομαδα τρενο....Συμπαικτης με το Γιαννη μονο αν παρει μεταγραφη...
Ελα ρε coachara...!!!Σωσε την ομαδα να μας τρελλανεις ολους με την απροσπελαστη αμυνα boss!!! 77.gif
jna23
QUOTE(pampeleos7 @ Mar 6 2009, 14:59 ) *
αντε να παιξουμε κ αντιπαλοι φιλε....σε λιγεσ αγωνιστικεσ ερχομαι........


Δεν έρχεσαι καλύτερα Βερολίνο και στο παιχνίδι άσε μην έρθει καλύτερα .smile.gif




QUOTE(pampeleos7 @ Mar 6 2009, 15:17 ) *
κ να φοραει τη θεικη γραβατα....δεν υπαρχει...θυμασαι γιαννη;

Οχι ρε παιδιά είστε τρελλοι για τον Βαμβάκη ποιος θα παίει το 50 και το φουλλλλλλλλλλλ στα γεράματα .

Όσο αφορά την γραβάτα τωρα δεν υπάρχει όπως και η σκηνη στν γραμματεια με το ποια μπαλα θα παιξουμε Βουλιαγμενη - Γλυφαδα στο Κορωπί και να τσακώνεται με τον Πάπας.

Αυτά είναι δόξες

ΠΑΛΕΟΥΡΑΣ
QUOTE(pampeleos7 @ Mar 6 2009, 14:59 ) *
που να παιξουνε τα γατακια...αυτοι ολοι που τα λενε μετα τα τριαντα βαριουντε να περπατισουν φιλαρακι.καλα να ειμαστε να παιζουμε να τουσ δειχνουμε ποιοι εχουν ψυχη.αντε να παιξουμε κ αντιπαλοι φιλε....σε λιγεσ αγωνιστικεσ ερχομαι........


για πεs μασ ρε φιλε τι ακουστικε γιατι μαλλον εμεισ δε πειραμε χαμπαρι ενω εσυ τα ξερεισ ολα.

Κατ'αρχην δεν συμφωνω με το υφος της ερωτησης φιλε μου και επειδη δεν με ξέρεις καλό θαήταν να είσαι λίγο πιο χαλαρός... Είμαι 25 χρόνια στο χώρο και οι πηγές μου είναι παρα πολλές ιδίως τα τελευταία 7-8 χρόνια που ασχολούμαι περισσότερο με τα τοπικά πρωταθλήματα. Είχαν ακουστεί λοιπόν ψύθηροι απο διάφορους οτι ο ''αδιάφορος Πόλις'' δέν θα ήταν και τόσο ''μαχητικός'' στο συγκεκριμένο παιχνίδι... μου το είπαν άνθρωποι που ξέρουν περισσότερα ... τώρα γιατι δεν ακουσες εσύ δεν μπορώ να ξέρω...
jna23
Χωρίς να θέλω να παρέμβω αν είσαι τοσα χρόνια θα ξέρεις οτι αυτα που ακούς είναι καλύτερο να τα βλέπεις με τα μάτια σου. Νομίζω οτι πολλα ακούγονται και θα συνεχίσουνε να ακούγονται αλλα το θέμα είναι ποσα είνα αληθεια
ΠΑΛΕΟΥΡΑΣ
QUOTE(jna23 @ Mar 6 2009, 21:18 ) *
Χωρίς να θέλω να παρέμβω αν είσαι τοσα χρόνια θα ξέρεις οτι αυτα που ακούς είναι καλύτερο να τα βλέπεις με τα μάτια σου. Νομίζω οτι πολλα ακούγονται και θα συνεχίσουνε να ακούγονται αλλα το θέμα είναι ποσα είνα αληθεια

Φίλε μου εγώ είμαι ο τελευταίος που θα πίστευε χώρίς να δεί με τα μάτια του γι'αυτό και μίλησα κυρίως γι'αυτα που είδα... απλώς μετέφερα το ''κλίμα'' που είχε δημιουργηθεί πρίν το παιχνίδι χωρίς να σημαίνει οτι το πιστεύω κι όλας! αν αυτή η ''μεταφορά'' ήταν λάθος το συζητάμε...πάντως αν ήθελα να δημιουργήσω εντυπώσεις θα τα έγραφα πρίν το παιχνίδι γιατι αυτα κυκλοφορούσαν μέρες πριν.... ανέφερα εκ των υστέρων οτι ακούστηκε αλλα δεν ίσχησε,αυτό μόνο... Την καλύτερη απάντηση όμως νομίζω οτι την έδωσε ο ίδιος ο Πόλις παίζοντας για την νίκη... δεν ξέρω αν συμφωνείς;
jna23
QUOTE(ΠΑΛΕΟΥΡΑΣ @ Mar 6 2009, 21:57 ) *
Την καλύτερη απάντηση όμως νομίζω οτι την έδωσε ο ίδιος ο Πόλις παίζοντας για την νίκη... δεν ξέρω αν συμφωνείς;


Tώρα μιλας σωστα


jna23
Τράχωνες - ΕΑ Νικαίας  76-78 σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι που πηγε να το χαρίσει η Νίκαια. Μπράβο στον μικρό των τραχώνων που πήγε να πάρει το παιχνιδι 
traxonas
Στο χθεσινοβραδινο παιχνιδι εξ αναβολης
Τραχωνες- Νικαια 76-78.
Η Νικαια καλη ομαδα, επαιξαν για τη φανελα τους, δεν χαριστηκαν ουτε χαλαρωσαν λεπτο, μακαρι να παιξουν ετσι και
στα υπολοιπα ματς!
Εμεις τα δωσαμε ολα-μπασκετικα- για για να μεινουμε στην κατηγορια αλλα ηταν φανερη η ελλειψη κονε απο μερια Τραχωνων. Σ' αυτο το ματς επρεπε οπωσδηποτε οι Τραχωνες να χασουν και ο Καρδαρης και ο συναυτουργος
του το πετυχαν. Δυο τεχνικες ποινες ευκολα στους Τραχωνες και πεντε-εξι προειδοποιησεις στη νικαια για
τεχνικη ποινη στην ''επομενη φορα'' που ποτε δεν ηρθε..
Χαρακτηριστικα, κλεβουμε την μπαλα στο κεντρο, φευγει ο παικτης μας μονος του στο λει απ, ερχεται τελευταιος
παικτης αντιπαλος και του κανει τον ορισμο του αντιαθλητικου και ο ''μεγαλος'' δινει απλα δυο βολες.Αυτο ομως
δεν εφτανε, οποτε δινει και τεχνικη ποινη στον παγκο μας για διαμαρτυρια.
Ειναι φανερο, πλεον, οτι οι Τραχωνες εχουν ''σημαδευτει'' σαν η δευτερη -μετα τον Πηγασο- ομαδα, που πρεπει
να υποβιβαστει φετος! 68.gif
jna23
Εχεις δίκο φίλε δεν έπρεπε να δώσει Τεχνικές Ποινές ήτανε πολύ αυστηρός μαζί σας χωρίς λόγο. Είσασταν όμως δικαιολογημένα όμως πολύ νευρικοί και αυτό φαινότανε. Δεν νομίζω ότι το έκανε επίτηδες είναι νέοι διατητες και μαθαίνουνε τωρα στις πλάτες μας.
traxonas
Σιγουρα ειμασταν νευρικοι, και πως να μην εισαι οταν παιζεις ενα παιχνιδι-κατηγορια, ιδρωνεις τη φανελα
και ο διαιτητης σου κοβει τα ποδια σε καθε ευκαιρια. Ολοι φωναζαμε απο την εξεδρα να παιξει 50-50, δεν
θελουμε χαρες! Αλλωστε εγω ειμαι ο πρωτος που βγαινω και κραζω τους δικους μου οταν ειναι κακοι!
Τελος παντων, τερμα η κλαψα, παμε γερα και πιο τσαντισμενοι πλεον, μονο και μονο για να μην
''περασει'' στα κορακια! 68.gif 68.gif
sakatis
QUOTE(jna23 @ Mar 9 2009, 11:31 ) *
Εχεις δίκο φίλε δεν έπρεπε να δώσει Τεχνικές Ποινές ήτανε πολύ αυστηρός μαζί σας χωρίς λόγο. Είσασταν όμως δικαιολογημένα όμως πολύ νευρικοί και αυτό φαινότανε. Δεν νομίζω ότι το έκανε επίτηδες είναι νέοι διατητες και μαθαίνουνε τωρα στις πλάτες μας.



εκτος της διαιτησιας που αναφερετε (δεν ημουν στο παιχνιδι αρα δεν μπορω να χω αποψη),πως πηγε το παιχνιδι?
διακυμανση του σκορ,διακριθεντες κτλ??
pampeleos7
QUOTE(ΠΑΛΕΟΥΡΑΣ @ Mar 6 2009, 19:06 ) *
Κατ'αρχην δεν συμφωνω με το υφος της ερωτησης φιλε μου και επειδη δεν με ξέρεις καλό θαήταν να είσαι λίγο πιο χαλαρός... Είμαι 25 χρόνια στο χώρο και οι πηγές μου είναι παρα πολλές ιδίως τα τελευταία 7-8 χρόνια που ασχολούμαι περισσότερο με τα τοπικά πρωταθλήματα. Είχαν ακουστεί λοιπόν ψύθηροι απο διάφορους οτι ο ''αδιάφορος Πόλις'' δέν θα ήταν και τόσο ''μαχητικός'' στο συγκεκριμένο παιχνίδι... μου το είπαν άνθρωποι που ξέρουν περισσότερα ... τώρα γιατι δεν ακουσες εσύ δεν μπορώ να ξέρω...

φιλε δεν εχω κανενα υφοσ,κ εγω ειμαι απο το1986 στο χωρο οταν δεν υπηρχε εσκανα.ασ βγει ενασ απο το πολισ να μασ πει αν ακουστικαν ''διαφορα΄΄.τα παιδια κερδισαν δικαια κ μπραβο τουσ.κ οσο για ανθρωπουσ που ξερουν περισσοτερα,τελικα επεσαν εξω.
ΠΑΛΕΟΥΡΑΣ
QUOTE(pampeleos7 @ Mar 9 2009, 15:10 ) *
φιλε δεν εχω κανενα υφοσ,κ εγω ειμαι απο το1986 στο χωρο οταν δεν υπηρχε εσκανα.ασ βγει ενασ απο το πολισ να μασ πει αν ακουστικαν ''διαφορα΄΄.τα παιδια κερδισαν δικαια κ μπραβο τουσ.κ οσο για ανθρωπουσ που ξερουν περισσοτερα,τελικα επεσαν εξω.

Σε παραπεμπω στην απαντηση που εδωσα στον φίλο jna23 παραπανω:
''Φίλε μου εγώ είμαι ο τελευταίος που θα πίστευε χώρίς να δεί με τα μάτια του γι'αυτό και μίλησα κυρίως γι'αυτα που είδα... απλώς μετέφερα το ''κλίμα'' που είχε δημιουργηθεί πρίν το παιχνίδι χωρίς να σημαίνει οτι το πιστεύω κι όλας! αν αυτή η ''μεταφορά'' ήταν λάθος το συζητάμε...πάντως αν ήθελα να δημιουργήσω εντυπώσεις θα τα έγραφα πρίν το παιχνίδι γιατι αυτα κυκλοφορούσαν μέρες πριν.... ανέφερα εκ των υστέρων οτι ακούστηκε αλλα δεν ίσχησε,αυτό μόνο... Την καλύτερη απάντηση όμως νομίζω οτι την έδωσε ο ίδιος ο Πόλις παίζοντας για την νίκη... δεν ξέρω αν συμφωνείς;''
Ελπιζω να σε κάλυψα...
ANASTALTIKO HAF
Τερψιθέα -Αστέρας Αγ. Δημ. 2(ο Αστερας εχει καλυτερη ομαδα και πιστευω οτι θα το παρει)

Πόλις – Πήγασος 1(ευκολος)

Βάρη -Ευρυάλη 1(καλυτερη ομαδα )

ΕΑ Νικαίας -Ηλεκτρούπολη ?(λογικα ασσος εκτος και αν ο Α.Σ.Η. κανει το διπλο που ψαχνει για τη σωτηρια.καλυτερη ομαδα η νικαια,μεγαλ κινητρο και ενα απο τα τελευταια χαρτια για Α.Σ.Η)

Ίκαρος/Ακαδημία- ΑΕ Ρέντη 2(πιστευω αν ειναι σοβαρη η Ρεντη θα το παρει το παιχνιδι)

Γλυφάδα -Προφ. Ηλίας ?( και εδω ισχυει οτι και στο παιχνιδι της νικαιας)

Εν. Τραχώνων - Βουλιαγμένη 1(οριακο παιχνιδι που θα κριθει στην ευστοχια των τραχωνων στα σουτ και αν θα καταφερουν να σπσουν τη ζωνη της βουλ με αλλο τροπο.πραγματικα οριακο παιχνιδι για τους τραχωνες!!!!!)

στη προηγουμενη αγων εκτος απο το ευρυαλη-αση(ευκολα η ευρυαλη μετα το 20,πολυ κακος ο Α.Σ.Η.)δν ειχα αποψη για κανενα αλλο παιχνιδι...οσο για τα πρωγν μου ηταν απλα εκτος τοπου και χρονου....μεγαλη η μαχη που ξεκιναει για τον υποβιβασμο με 4 ομαδες να παλευουν για 2 θεσεις......
shot.gif 19.gif
pampeleos7
μηπωσ εχουν ακουστει τιποτα περιεργα για αυτη την αγωνιστικη φιλε ΠΑΛΕΟΥΡΑ;
ΠΑΛΕΟΥΡΑΣ
QUOTE(pampeleos7 @ Mar 10 2009, 14:52 ) *
μηπωσ εχουν ακουστει τιποτα περιεργα για αυτη την αγωνιστικη φιλε ΠΑΛΕΟΥΡΑ;

Αν το ύφος της ερώτησης το βρίσκουν ειρωνικό κι άλλοι εκτός απο μένα πρέπει να απαντήσω ...θα τα πώ τελευταία φορά και δεν θα ξαναασχοληθώ με το ζήτημα...Δέν μπορώ να καταλάβω φίλε μου γιατί επειμένεις να μήν καταλαβαίνεις (ή να κάνεις οτι δεν καταλαβαίνεις) απλά πράγματα... εγώ ανέφερα το τί άκουσα και το έκανα μετα το παιχνίδι και εφόσον διαπίστωσα δια ζώσης οτι αυτά ήταν απλώς φήμες κάποιων που ήθελαν ή είχαν συμφέρον να τις διαδώσουν...δέν υοθέτησα καμία τέτοια άποψη.Το να απολογηθώ για πράγματα που είπαν άλλοι, που προφανώς είχαν συμφέρον, δεν νομίζω οτι είναι σωστό.
Πρίν το παίχνιδι Αστερας-Πόλις ο δεύτερος φερόταν ώς ρυθμιστής καθώς είχε να παίξει με τους δύο διεκδικητές τις 3ης θέσης(αστέρα,Βαρη) και είχε μια διαφορά ασφαλείας για την άνοδο...Πόσο περίεργο είναι λοιπόν να ακουστούν διάφορα για τον ενδεχόμενο ''ρόλο'' του Πόλις; Μήπως δεν έχουν ξαναγίνει τέτοιου είδους πράγματα και θαύματα στο κακόμοιρο το μπασκετάκι; Εγώ λοιπόν εκ των υστέρων ανέφερα αυτά που άκουσα και είπα οτι δέν ευσταθούσαν δίνοντας
συγχαρητήρια στον Πόλις που έπαιξε για την νίκη... Εσύ που ασχολείσαι απο το 1986 δέν εχεις ακούσει ποτέ να γίνονται τέτοια πράγματα;;!!!
toro_loco
Τερψιθέα -Αστέρας Αγ. Δημ 2 - και καλύτερη ομάδα ο Αστέρας, και με άσχημη ψυχολογία η Τερψιθέα
Πόλις – Πήγασος 1 - πρώτος με τελευταίο
Βάρη -Ευρυάλη 1 - για μένα η Βάρη είναι η πιο σοβαρή ομάδα της κατηγορίας
ΕΑ Νικαίας -Ηλεκτρούπολη 1 - αν και ο ΑΣΗ καίγεται, η Νίκαια έδειξε πως δε χαρίζεται
Ίκαρος/Ακαδημία- ΑΕ Ρέντη 2 - για να κλειδώνει σιγά-σιγά την άνοδο
Γλυφάδα -Προφ. Ηλίας 1 - σε σούπερ φόρμα η Γλυφάδα, ακριβώς το αντίθετο ο Προφήτης
Εν. Τραχώνων - Βουλιαγμένη 1Χ2 - τελικός παραμονής, δεν χωράει κανένα προγνωστικό. σούπερ ματς, μάλλον εκεί θα πάω...
!and1!
Τερψιθέα -Αστέρας Αγ. Δημ καλυτερη ομαδα ο Αατερας αλλα η Τερψιθεα αν θελει να ελπιζει σε κατι καλο για τη συνεχεια πρεπει να κερδισει. 12
Πόλις – Πήγασος 1 Χαλαρο παιχνιδι.
Βάρη -Ευρυάλη 1 Ενδιαφερον ματς.Στο πρωτο γυρο ειχε κερδισει η Ευρυαλη.Θα το κανει αλλη μια???Η Βαρη σοβαρη και δυνατη στην εδρα της.
ΕΑ Νικαίας -Ηλεκτρούπολη 1
Ίκαρος/Ακαδημία- ΑΕ Ρέντη 12 Θελει προσοχη.
Γλυφάδα -Προφ. Ηλίας 1
Εν. Τραχώνων - Βουλιαγμένη 12 Ντερμπι!!
traxonas
Το ματς Τραχωνες- Βουλιαγμενη ειναι και αυτο κεκλεισμενων των θυρων! (το τελευταιο). Βεβαια, και με τη Νικαια
υποτιθεται οτι ηταν, αλλα μπηκαν διαφοροι. Δεν ξερω αν οι σημερινοι διαιτητες( μαλλον ΕΣΚΑ) κανουν στραβα
ματια και αφησουν, εστω τα πιτσιρικια!

Κατι ασχετο τωρα με την κατηγορια μας, αλλα οχι και με το ποσοι πεφτουν στη Γ'. Ο προεδρος του '' ομοσταυλου'' μας
Αλιμου την ''εκανε'' 68.gif και οι παικτες, απληρωτοι ,οπως λεγεται, δεν κατεβηκαν χτες στην προπονηση-μονο τρεις ηταν.
Βεβαια, εχει πολυ ευκολο προγραμμα, αλλα για φανταστειτε να πανε την ομαδα στα μπαραζ, για να πιεσουν
μηπως και παρουν καποια απο τα λεφτα τους.
Προβλεπω να μας βγει η ψυχη φετος, μεχρι τελος Απριλιου και βαλε δεν θα ξερουμε αν πεφτει τεταρτος και ποιος ugly8.gif
sakatis
Τερψιθέα -Αστέρας Αγ. Δημ 2
Πόλις – Πήγασος 1
Βάρη -Ευρυάλη 1
ΕΑ Νικαίας -Ηλεκτρούπολη 1
Ίκαρος/Ακαδημία- ΑΕ Ρέντη 2
Γλυφάδα -Προφ. Ηλίας 1
Εν. Τραχώνων - Βουλιαγμένη γερνει προς τον ασσο λογω εδρας
nini
QUOTE(traxonas @ Mar 12 2009, 13:58 ) *
Το ματς Τραχωνες- Βουλιαγμενη ειναι και αυτο κεκλεισμενων των θυρων! (το τελευταιο). Βεβαια, και με τη Νικαια
υποτιθεται οτι ηταν, αλλα μπηκαν διαφοροι. Δεν ξερω αν οι σημερινοι διαιτητες( μαλλον ΕΣΚΑ) κανουν στραβα
ματια και αφησουν, εστω τα πιτσιρικια!

Κατι ασχετο τωρα με την κατηγορια μας, αλλα οχι και με το ποσοι πεφτουν στη Γ'. Ο προεδρος του '' ομοσταυλου'' μας
Αλιμου την ''εκανε'' 68.gif και οι παικτες, απληρωτοι ,οπως λεγεται, δεν κατεβηκαν χτες στην προπονηση-μονο τρεις ηταν.
Βεβαια, εχει πολυ ευκολο προγραμμα, αλλα για φανταστειτε να πανε την ομαδα στα μπαραζ, για να πιεσουν
μηπως και παρουν καποια απο τα λεφτα τους.
Προβλεπω να μας βγει η ψυχη φετος, μεχρι τελος Απριλιου και βαλε δεν θα ξερουμε αν πεφτει τεταρτος και ποιος ugly8.gif


φίλε μου συγνώμη αλλά μάλλον δεν βλέπεις ΄καλά. οι παίχτες του Αλίμου εχθές ήταν 8.... icon_workout.gif

ναι ο πρόεδρος έφυγε (καλύτερα μπας κ πάρουν τα παιδιά κ τίποτα από τα χρωστούμενα). κ για να ησυχάσεις δεν υπάρχει περίπτωση να φτάσουν την ομάδα στα μπαράζ΄.

οπότε το βράδυ μπορείτε να παίξετε χωρίς άγχος icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
traxonas
QUOTE(nini @ Mar 12 2009, 14:40 ) *
φίλε μου συγνώμη αλλά μάλλον δεν βλέπεις ΄καλά. οι παίχτες του Αλίμου εχθές ήταν 8.... icon_workout.gif

ναι ο πρόεδρος έφυγε (καλύτερα μπας κ πάρουν τα παιδιά κ τίποτα από τα χρωστούμενα). κ για να ησυχάσεις δεν υπάρχει περίπτωση να φτάσουν την ομάδα στα μπαράζ΄.

οπότε το βράδυ μπορείτε να παίξετε χωρίς άγχος icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif


Τον αριθμο μου τον μετεφεραν,οποτε δεν επιμενω.
Οσο για το αλλο, ελπιζω να γινει οπως τα λες. icon_wave.gif


QUOTE(sakatis @ Mar 12 2009, 14:33 ) *
Εν. Τραχώνων - Βουλιαγμένη γερνει προς τον ασσο λογω εδρας

Η εδρα μας φετος ειναι ''χωνι''. 39.gif Εχομε 2 νικες 8 ηττες.
Εκτος παιζουμε καλυτερα (4-6) 18.gif

aopi
Γλυφάδα-Πρ.Ηλίας 87-70

Αναλυτικά στο http://aoprofitisilias.blogspot.com/
win
NIKAIA-HLEKTROYPOLH 2(+4)
teodor
QUOTE(win @ Mar 13 2009, 01:21 ) *
NIKAIA-HLEKTROYPOLH 2(+4)



τραχωνες - βουλιαγμενη 79-83
jna23
QUOTE(teodor @ Mar 13 2009, 01:28 ) *
τραχωνες - βουλιαγμενη 79-83

 Πάλι την έσωσε ο 16 με την άμυνα του στον ψηλό και ο 12 που ήτανε άχαστος στις βολές.

Μία παρατήρηση πολοι καλοί οι διαιτητες χωρίς ύφος και με σωστά σφυρίγματα.

Τι λές για αυτό  φίλε traxonas




This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.