Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑΝΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
neos
Ειμαι στην δυσαρεστη θεση να ανακοινωσω την αποχωρηση της διαιτητριας γιακειμη απο τον συνδεσμο διαιτητων της εσκανα και την μεταθεση της στον συνδεσμο διαιτητων της εσκα η αθηνας.Μην κλαψετε σας παρακαλω πολυ γιατι ξερω οτι θα σας λειψει.Ειναι πολυ τυχερες οι ομαδες της εσκα.Προτεινω να κατεβουμε σε απεργια για να την ξαναφερουμε πισω.Ακουω προτασεις πως μπορουμε να το κανουμε αυτο.Σοβαρα ομως την θεωρω καλη διαιτητρια απλα ειναι υπερβολικα προκλητικη και σαν διαιτητρια και σαν παιχτρια.
pritanis
QUOTE(neos @ Jan 23 2009, 23:01 ) *
Ειμαι στην δυσαρεστη θεση να ανακοινωσω την αποχωρηση της διαιτητριας γιακειμη απο τον συνδεσμο διαιτητων της εσκανα και την μεταθεση της στον συνδεσμο διαιτητων της εσκα η αθηνας.Μην κλαψετε σας παρακαλω πολυ γιατι ξερω οτι θα σας λειψει.Ειναι πολυ τυχερες οι ομαδες της εσκα.Προτεινω να κατεβουμε σε απεργια για να την ξαναφερουμε πισω.Ακουω προτασεις πως μπορουμε να το κανουμε αυτο.Σοβαρα ομως την θεωρω καλη διαιτητρια απλα ειναι υπερβολικα προκλητικη και σαν διαιτητρια και σαν παιχτρια.

Πω πω συμφορα....
Ολοι μεταγραγη στην εσκα!!!
Παντως σοβαρα εκει δε το γλιτωνει το ξυλο...
!and1!
QUOTE(neos @ Jan 23 2009, 14:01 ) *
Ειμαι στην δυσαρεστη θεση να ανακοινωσω την αποχωρηση της διαιτητριας γιακειμη απο τον συνδεσμο διαιτητων της εσκανα και την μεταθεση της στον συνδεσμο διαιτητων της εσκα η αθηνας.Μην κλαψετε σας παρακαλω πολυ γιατι ξερω οτι θα σας λειψει.Ειναι πολυ τυχερες οι ομαδες της εσκα.Προτεινω να κατεβουμε σε απεργια για να την ξαναφερουμε πισω.Ακουω προτασεις πως μπορουμε να το κανουμε αυτο.Σοβαρα ομως την θεωρω καλη διαιτητρια απλα ειναι υπερβολικα προκλητικη και σαν διαιτητρια και σαν παιχτρια.


Οντως πολυ κριμα. συμφωνω μαζι σου αλλα απο τη στιγμη που εγινε κατι τετοιο θεωρω οτι το ηθελε κ εκεινη(θελω να πιστευω) αν οχι κ παλι κριμα.
pritanis
QUOTE(!and1! @ Jan 23 2009, 23:08 ) *
Οντως πολυ κριμα. συμφωνω μαζι σου αλλα απο τη στιγμη που εγινε κατι τετοιο θεωρω οτι το ηθελε κ εκεινη(θελω να πιστευω) αν οχι κ παλι κριμα.

Αnd1 πες μου οτι κανεις πλακα σε παρακαλω....
!and1!
QUOTE(pritanis @ Jan 23 2009, 14:07 ) *
Πω πω συμφορα....
Ολοι μεταγραγη στην εσκα!!!
Παντως σοβαρα εκει δε το γλιτωνει το ξυλο...


Χαχαχα..ναι γιατι μονο αυτη θελει!!! πλακα μας κανεις.
αν καποιος οντως θελει αυτη θα ηταν τελευταια!!
Την αιτηση την ειχε υποβαλει η ιδια απο 15/1!! blove.gif


QUOTE(pritanis @ Jan 23 2009, 14:10 ) *
Αnd1 πες μου οτι κανεις πλακα σε παρακαλω....


Ναι κριμα γιατι προσπαθουσε κ φαινοταν.απο κει κ περα ολοι κανουν λαθοι.το θεμα ειναι ποιος κανει τα λιγοτερα.
λες κ στην α1 δε κανουν! οπως κ ναχει προσωπικη μου αποψη ειναι. ο καθενας μπορει να πει οτι θελει.δε σημαινει οτι ισχυει κιολας η αυτο ειναι κ τελος.
pritanis
QUOTE(!and1! @ Jan 24 2009, 00:19 ) *
Χαχαχα..ναι γιατι μονο αυτη θελει!!! πλακα μας κανεις.
αν καποιος οντως θελει αυτη θα ηταν τελευταια!!
Την αιτηση την ειχε υποβαλει η ιδια απο 15/1!! blove.gif




Ναι κριμα γιατι προσπαθουσε κ φαινοταν.απο κει κ περα ολοι κανουν λαθοι.το θεμα ειναι ποιος κανει τα λιγοτερα.
λες κ στην α1 δε κανουν! οπως κ ναχει προσωπικη μου αποψη ειναι. ο καθενας μπορει να πει οτι θελει.δε σημαινει οτι ισχυει κιολας η αυτο ειναι κ τελος.

Ας κανει οσα λαθη θελει δε με πειραζει καθολου αλλα το να κανει κακη χρηση της εξουσιας,που της δινει μια σφυριχτρα,σιγουρα δε θα της βγει σε καλο...
Σαν παικτρια δεν την εχω δει αλλα εχω ακουσει οτι εχει προκλητικοτατη συμπεριφορα,και οταν εισαι διαιτητης δεν ειναι και πολυ σωστο.
Σαν διαιτητης ειναι αρκετα καλη σε σχεση με τους αλλους
mastro
QUOTE(pritanis @ Jan 23 2009, 15:26 ) *
Ας κανει οσα λαθη θελει δε με πειραζει καθολου αλλα το να κανει κακη χρηση της εξουσιας,που της δινει μια σφυριχτρα,σιγουρα δε θα της βγει σε καλο...
Σαν παικτρια δεν την εχω δει αλλα εχω ακουσει οτι εχει προκλητικοτατη συμπεριφορα,και οταν εισαι διαιτητης δεν ειναι και πολυ σωστο.
Σαν διαιτητης ειναι αρκετα καλη σε σχεση με τους αλλους



ela pritani πολλα μας τα εχεισ πει και εσυ ασε τις ιστοριες και κοιτα την καμπουρα σου...χα χα
pritanis
QUOTE(mastro @ Jan 24 2009, 00:31 ) *
ela pritani πολλα μας τα εχεισ πει και εσυ ασε ττις ιστοριες και κοιτα την καμπουρα σου...χα χα

Γιατι φιλε μαστρο λυπασαι που φευγει και δε προλαβες να τη ψησεις....?
pigasiotis14
QUOTE(themis7 @ Jan 23 2009, 03:50 ) *
Φιλε η γνωμη μου είναι ότι δεν εισαστε μονο ατυχοι!!! Απλα εχετε λιγες λυσεις !!! Καποια στιγμη κουραζεστε από την υπερπροσπαθεια που κανετε 4-5 παιχτες και οι άλλες ομαδες σας περνανε!!! Παντως το play maker που εχετε είναι όλα τα λεφτα !!! Ανετα επαιζε πιο πανω κατηγορια!!!

Ξεκινημα για τον Κασση με Διπλο μεσα σον Κορυδαλλο !!!


οντως,ο Βασσιλης ειναι πολυ καλος και σταθερος παιχτης...τον ειχε ζητησει η προοδευτικη φετος,ακουσα, αλλα επειδη ειναι αστυνομικος και δεν εχει στα8ερο ωραριο δεν μπορουσε να παει....
THERMOSIFWNAS
QUOTE(Prankster @ Jan 23 2009, 13:51 ) *
Ο Μανιατης παραιτηθηκε μονος του κ επεμενε στην παραιτηση του παροτι επεσε πανω του ολη η ομαδα κ η διοικηση για να μεινει....Επεμεινε στην παραιτηση του καθως δεν μπορουσε να βλεπει σε καθε παιχνιδι ενα στημερο Διαιτητη κατα τησ ομαδασ του...Απλα καποιοσ κυνηγαει την ομαδα να για να γκελαρει....



Πιο παιχνίδι ρε παιδιά ηταν στημένο?
POWER_KF
Αγαπητοί του forum, πάλι με φαντάσματα διαιτησίας ασχολούμαστε. Κατ' αρχήν ο Μανιάτης δεν παραιτήθηκε γιατί ήταν στημένα τα παιχνίδια από τη διαιτησία. Παραιτήθηκε γιατί ο ΡΕΝΤΗΣ είναι μια καταπληκτική ομάδα (θεωρώ μακράν η καλύτερη) με ένα από τα χαμηλότερα μπάτζετ (μόλις 7000 - 8000 € περιλαμβανομένου και του μισθού προπονητή) και χωρίς προοπτικές βελίωσης. Συνεπώς, μπορεί πάντα να πρωταγωνιστεί στη Β' ΕΣΚΑΝΑ αλλά ούτε θέλει ούτε θα αντέξει να πάει παραπάνω. Εκτός αν κάτι αλλάξει δραματικά. Βλέπετε δεν είναι και πολύ ερασιτεχνικές οι ομάδες. Θέλουν το κάτι τους. Αυτό λοιπόν δεν άντεξε πιστεύω ο Μανιάτης. sad-smiley-009.gif
Σε ότι αφορά τη Γιακείμη, νομίζω ότι βγάζετε πολύ χολή. Ας δεχθούμε ότι δεν σφύριζε κακά. Για την ακρίβεια σφύριζε πολύ παίρνοντας σφυρίγματα από ανύπαρκτους παρτενέρ που συνήθως τύχαινε να έχει. Το κακό με αυτήν την κοπέλα είναι πως της αρέσει να συμπεριφέρεται σαν άνδρας. Να πουλάει νταϊλίκι δείχνοντας ότι δε μασάει. Μιλάει λοιπόν πολύ και ανεβάζει πολύ τα γράδα στους άλλους. Μόλις ξεπεράσει τη νοοτροπία του κοκορακίου πιστεύω ότι θα γίνει καλή διαιτήτρια γιατί έχει τα προσόντα. cool.gif
Prankster
QUOTE(POWER_KF @ Jan 27 2009, 12:31 ) *
Αγαπητοί του forum, πάλι με φαντάσματα διαιτησίας ασχολούμαστε. Κατ' αρχήν ο Μανιάτης δεν παραιτήθηκε γιατί ήταν στημένα τα παιχνίδια από τη διαιτησία. Παραιτήθηκε γιατί ο ΡΕΝΤΗΣ είναι μια καταπληκτική ομάδα (θεωρώ μακράν η καλύτερη) με ένα από τα χαμηλότερα μπάτζετ (μόλις 7000 - 8000 € περιλαμβανομένου και του μισθού προπονητή) και χωρίς προοπτικές βελίωσης. Συνεπώς, μπορεί πάντα να πρωταγωνιστεί στη Β' ΕΣΚΑΝΑ αλλά ούτε θέλει ούτε θα αντέξει να πάει παραπάνω. Εκτός αν κάτι αλλάξει δραματικά. Βλέπετε δεν είναι και πολύ ερασιτεχνικές οι ομάδες. Θέλουν το κάτι τους. Αυτό λοιπόν δεν άντεξε πιστεύω ο Μανιάτης. sad-smiley-009.gif
Σε ότι αφορά τη Γιακείμη, νομίζω ότι βγάζετε πολύ χολή. Ας δεχθούμε ότι δεν σφύριζε κακά. Για την ακρίβεια σφύριζε πολύ παίρνοντας σφυρίγματα από ανύπαρκτους παρτενέρ που συνήθως τύχαινε να έχει. Το κακό με αυτήν την κοπέλα είναι πως της αρέσει να συμπεριφέρεται σαν άνδρας. Να πουλάει νταϊλίκι δείχνοντας ότι δε μασάει. Μιλάει λοιπόν πολύ και ανεβάζει πολύ τα γράδα στους άλλους. Μόλις ξεπεράσει τη νοοτροπία του κοκορακίου πιστεύω ότι θα γίνει καλή διαιτήτρια γιατί έχει τα προσόντα. cool.gif


Σταματηστε σας παρακαλω τους προσβλητικους κ ανωνυμους σχολιασμους για την διαιτητη Γιακείμη....Θερμη παρακληση απο την ιδια...
basket4
το θεμα με τους διαιτητες να τελειωσει εδω.
εχετε κουρασει εδω και 2 σελιδες να μιλατε για το θεμα τις διαιτησιας κατηγορωντας καποιους χωρις τεκμηριωμενες απαντησεις κ απλα πετατε κατι στον αερα...ανωνυμα.
το θεμα να σταματησει εδω και να μη συνεχιστει...
οποιαδηποτε διευκρινηση θα γινει μεσω πμ και οχι στην κεντρικη σελιδα.
οποιος το συνεχισει θα τιμωρηθει με βαση τους κανονισμους του φορουμ


Ο σκοπός ύπαρξης του basketforum.gr είναι η ελεύθερη ανταλλαγή απόψεων γύρω από το άθλημα της καλαθοσφαίρισης με κύριο γνώμονα το σεβασμό, την ευγένεια, την κατανόηση, τη διαλλακτικότητα και τη βέλτιστη, κατά το δυνατόν, έκφραση.
Οπως σε κάθε κοινότητα και στη ζωή υπάρχουν σωστά και μη σωστά μέλη.Ανθρωποι με ενδιαφέρουσα και μη άποψη.Δεν υπάρχει όμως χώρος για λασπολογία και ανυπόστατες κατηγορίες.Αντίθετα υπάρχει χώρος για καλοπροαίρετη κριτική.
Ενα προσωπικό site απηχεί τις απόψεις του ιδιοκτήτη του και ακούει περισσότερο τις απόψεις των φίλων του.Ακόμα και αντίθετες απόψεις για λόγους ευγενείας είναι πολύ στρογγυλεμένες και ελάχιστα αιχμηρές.Πάντα υπάρχει και η άλλη πλευρά του φεγγαριού και η καλοπροαίρετη κριτική δεν έβλαψε κανένα,αντίθετα είναι το ζητούμενο για πολλούς.
Λόγω της αγάπης των χρηστών το φόρουμ των υπολοίπων κατηγοριών γιγαντώθηκε και η κίνησή του αυξήθηκε σημαντικά.Οταν ακόμα και το γυναικείο μπάσκετ το έχουν θαμμένο οι εφημερίδες πόσο μάλλον τις μικρότερες κατηγορίες,εδώ είναι ένας χώρος προβολής και συζήτησης για ότι κάνουμε με τόσο πάθος και αγάπη.
Δυστυχώς λόγω της γιγάντωσης παρότι διαθέτουμε πολύ χρόνο ξεφεύγουν.Φανταστείτε ότι είμαστε υποχρεωμένοι 4 άτομα στο γυναικείο μπασκετ να διαβάζουμε τα πάντα,είτε μας ενδιαφέρουν είτε όχι για να κρατήσουμε ένα επίπεδο.
Κύριος υπεύθυνος για την τήρηση των κανονισμών λειτουργίας είναι ο κάθε χρήστης του basketforum.gr, καθώς ο κάθε ένας είναι τμήμα μίας διαδραστικής κοινότητας στην οποία η κάθε ατομική δράση επηρεάζει το σύνολο και αντίστροφα.
Δευτερευόντως υπεύθυνοι είναι οι συντονιστές-moderators (κάνετε κλικ για περισσότερες λεπτομέρειες όσον αφορά το ποιοί είναι, ποιός ο ρόλος τους).
Τελικά το επίπεδο το διαμορφώνετε μόνοι σας και εμείς διαβάζουμε ευχάριστα η βαρυγκομάμε να κυνηγάμε τον κάθε μέλος που μπήκε να βγάλει τα απωθημένα του και να μου χαλάσει την διάθεση.Για να γράψουμε και να κάνουμε αναλύσεις έτσι όπως ξεκινήσαμε ελάχιστος χρόνος.Θα σας παρακαλούσα βέβαια να αγνοήται τους κακόβουλους γιατί αυτή θα είναι και η χειρότερη τιμωρία τους.
Λαμβάνουμε τα πάντα υπ'όψην ακόμα και το Σάββατο απόγευμα συνατηθήκαμε με σκοπό να συζητήσουμε λύσεις για την καλύτερη εικόνα του γυναικείου.Επαναλαμβάνω ότι την εικόνα την διαμορφώνεται εσείς.Ανθρωποι του χώρου με άποψη και γνώση πρέπει να αισθάνονται άνετα στο basketforum σαν το σπίτι τους.Ολοι όσοι έχουν αγάπη για το μπάσκετ έχουν κάτι κοινό και έχουν να προσφέρουν στο forum.To οποίο δεν έχει σκοπό να προσφέρει προβολή σε άτομα αλλά τόπο έκφρασης σε ανθρώπους που ασχολούνται καθημερινά με το άθλημα από διάφορες σκοπιές.Εποικοδομητικές προτάσεις για σοβαρές συζητήσεις είναι καλοδεχούμενες,έτσι τραβάμε το επίπεδο προς τα πάνω.
Κανένας βέβαια δεν είναι υποχρεωμένος να ασχολείται με το forum και είναι προσωπική επιλογή του καθένα.

Οι moderator του basketforum
POWER_KF
QUOTE(Prankster @ Jan 27 2009, 16:51 ) *
Σταματηστε σας παρακαλω τους προσβλητικους κ ανωνυμους σχολιασμους για την διαιτητη Γιακείμη....Θερμη παρακληση απο την ιδια...


Προφανώς και παρεξηγήθηκα. Προσωπικά οι δικοί μου σχολιασμοί είχαν θετική διάθεση. Επαναλαμβάνω ότι τη συγκεκριμένη τη θεωρώ από τις καλύτερες διαιτήτριες που έχει - είχε ο ΣΥΔΚΝΑ. Απλά αιτιολόγησα το γιατί κατά την άποψή μου δέχεται σκληρή κριτική από τους άλλους. Δεν είναι κακό να γράφεις ότι κάποιος έχει έντονη προσωπικότητα και ειδικά όταν είναι διαιτητής. Επειδή το θέμα της διαιτησίας είναι μεγάλο, σε αυτό δεν πιστεύω ότι πρέπει να λείπουν οι σχολιασμοί. Θεωρώ ότι ένας διαιτητής όταν σφυρίζει κάτι δεν θα πρέπει να ανοίγει διάλογο με τους παίχτες ή τους παράγοντες για να το αιτιολογήσει. Βλέπω παλαιούς διαιτητές (αλλά και κάποιους νέους που το έχουν στο αίμα τους) που μόλις σφυρίξουν κάτι γίνονται κέρινοι μπροστά στη γραματεία και κόβουν έτσι τον αέρα σε κάθε επίδοξο "διαμαρτυρόμενο". Αυτό είναι που κατά την άποψή μου δεν είχε η Γιακείμη και πιστεύω ότι μπορεί εύκολα να το βελτιώσει μιας και είναι και καλή και μπασκετική (αθλήτρια του μπάσκετ) πράγμα που έχει αρχίσει να σπανίζει. Ζητώ λοιπόν συγνώμη αν οι δικές μου απόψεις θεωρήθηκαν προσβλητικές αλλά θεωρώ ότι δεν είχαν σχέση με των υπολοίπων και ήταν καλοπροαίρετη κριτική προς βελτώση. Θεωρώ εκ κατακλείδι απώλεια το γεγονός της ματαπήδησής της στην ΕΣΚΑ.
mastro
3 η Αγωνιστική
Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α γ ώ ν α ς
29/1/2009 21:00 Ε.Α.Κ. ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ. ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 2
29/1/2009 21:30 ΚΛ. ΑΛΙΜΟΥ ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 2
29/1/2009 21:00 ΚΛ. SAINT LAWRE ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ Α.Ο. Α.Ο. ΒΑΡΗΣ 2
29/1/2009 22:00 ΚΛ. ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ. 2
29/1/2009 20:00 ΝΈΟ ΚΛ. ΡΕΝΤΗ Α.Ε. ΡΕΝΤΗ ΕΥΡΥΑΛΗ Α.Γ.Ο.Γ. 1
29/1/2009 21:00 ΚΛ. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔ. ΓΑΣ 1
29/1/2009 21:15 ΚΛ.Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ Α.Ο. ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ 1



blove.gif
THERMOSIFWNAS
3 η Αγωνιστική
Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α γ ώ ν α ς
29/1/2009 21:00 Ε.Α.Κ. ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ. ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 1
29/1/2009 21:30 ΚΛ. ΑΛΙΜΟΥ ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 2
29/1/2009 21:00 ΚΛ. SAINT LAWRE ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ Α.Ο. Α.Ο. ΒΑΡΗΣ 2
29/1/2009 22:00 ΚΛ. ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ. 1
29/1/2009 20:00 ΝΈΟ ΚΛ. ΡΕΝΤΗ Α.Ε. ΡΕΝΤΗ ΕΥΡΥΑΛΗ Α.Γ.Ο.Γ. 1
29/1/2009 21:00 ΚΛ. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔ. ΓΑΣ 1
29/1/2009 21:15 ΚΛ.Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ Α.Ο. ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ 1
toro_loco
Ρέντης-Ευρυάλη 1
LITSAS
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ-ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 2 (10 ΠΟΝΤΟΙ)....ΝΤΕΡΜΠΙ ΠΟΥ ΚΑΘΑΡΙΣΕ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΛΕΠΤΑ
pritanis
traxwnes-polis 2
glyfada-terpsithea 1
basket4life
Πολυ καλη ομαδα το Πολις,νικησε σχετικα ευκολα τους Τραχωνες 15 ποντους αλλα με τετοιο προπονητη δεν παει πουθενα.Τα αποτελεσματα ειναι καθαρα θεμα των καλων παικτων που εχει αυτη η ομαδα.Επρεπε να τελειωνουν ολα τα παιχνιδια στο +20 αλλα τα περισοοτερα εχουν γινει ντερμπυ.Φιλοτιμη προσπαθεια των Τραχωνων αλλα δεν μπορεις να βγαλεις τετοια παιχνιδια με 5-6 παικτες.
THERMOSIFWNAS
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔ. 59-51 Δύσκολα ο Αστέρας...
ΠΑΛΕΟΥΡΑΣ
QUOTE(basket4life @ Jan 30 2009, 01:29 ) *
Πολυ καλη ομαδα το Πολις,νικησε σχετικα ευκολα τους Τραχωνες 15 ποντους αλλα με τετοιο προπονητη δεν παει πουθενα.Τα αποτελεσματα ειναι καθαρα θεμα των καλων παικτων που εχει αυτη η ομαδα.Επρεπε να τελειωνουν ολα τα παιχνιδια στο +20 αλλα τα περισοοτερα εχουν γινει ντερμπυ.Φιλοτιμη προσπαθεια των Τραχωνων αλλα δεν μπορεις να βγαλεις τετοια παιχνιδια με 5-6 παικτες.

Ζητώ συγνώμη απο τον φίλο αλλα επειδη τυχαίνει να έχω παιξει μπασκετ αρκετά χρόνια και παρακολουθώ ακομη περισσότερα,ειδικά αυτές τις κατηγορίες και έχω και δίπλωμα προπονητου 2ης κατηγορίας απο την Γ.Γ.Α.νομιζω οτι δεν εχει δικιο για τον Πόλης. Βλέπω καθε εβδομαδα παιχνιδια της Ά κ΄Β ΕΣΚΑΝΑ και γενικά προσέχω πολύ τρόπο παιχνιδιου, στατιστικά κ.λ.π.... το οτι ο Πόλης είναι καλή ομαδα,τουλαχιστον καλύτερη απο τις άλλες, φαινεται απο τα αποτελεσματα που εχει φερει και απο τον βαθμολογικο πινακα... ετυχε να την δω δύο φορές φέτος και τρείς -τεσσερεις περσι... Πέρσι ξεκίνησε ως το αδιαφιλονικητο φαβορί για άνοδο αφου είχε στις τάξεις του παίκτες οπως ο Μπανακάκης, ο Λαζάρου,ο Τσαουσιδης,ο Κωρονιός κ.λ.π. που εγω τους εβλεπα να παίζουν στα σαλόνια της Α1-Α2 + καποιους παίκτες πολύ καλους για την κατηγορια π.χ.Παρισο και εναν άλλο ψηλό...πολύ καλύτερο και έμπειρο υλικό δηλαδή απο φέτος.Προς μεγαλη μου εκπληξη τερμάτησε έκτος! Φέτος με λιγότερο καλό υλικο είναι πρωτος...αυτό βεβαια απο μονο του μπορει να μην λεει και τίποτα για τον προπονητή αλλα καποια στοιχεια μπορει να λένε... το να παίξει μια ομαδα άμυνα και ειδικα με παικτες που ολοι μπορουν να σκοραρουν, είναι κυρίως εργο προπονητή,πρεπει να βαλει αρχες και να τους πείσει να παιξουν αμυνα... και ο Πολης εχει νομίζω την καλύτερη άμυνα μεχρι τώρα... η έμφαση στην άμυνα φαίνεται αν καποιος δει ενα παιχνιδι της ομάδας απο κοντά... Ο φιλος εχει δικιο,έπρεπε να κερδίσει κάποια παιχνίδια με μεγαλύτερη άνεση,όπως π.χ. αυτα που είδα εγώ.. αλλα και στα δύο αυτα παιχνίδια παρ'οτι βγαίνανε πολλα, τελείως ελευθερα, σουτ τα ποσοστα ήταν τραγικά και τα κερδισε εστω και δύσκολα λόγω άμυνας. Γενικά πιστεύω πως ο Πόλης φέτος εχει μια φιλοσοφια και στην επίθεση και (ειδικά) στην άμυνα και δεν παίζει τυχαία, κατι που δεν συνέβαινε πέρσι τουλαχιστον στα 4 παιχνιδια που τον είδα...ελπίζω να μπορεσω να τον ξαναδώ για να έχω πιο πλήρη αποψη και για την ομάδα και για τον προπονητή. Πάντως δεν ξέρω ποιος έκανε την επιλογή των παικτών φέτος (ο coach ή η διοίκηση) αλλα πιστευω οτι εγινε μια πιο πλήρης ομάδα απο πλευρας αλληλοσυμπλήρωσης των παικτών βάση τενικών στοιχείων... αυτα.
Ευχομαι σε όλες τις ομάδες να κλείσουν την χρονιά χωρίς προβλήματα και στην ομαδα που συμπαθώ πιο πολύ τον Πήγασο να σώσει την κατηγορία...τα λεμε..
nini
QUOTE(basket4life @ Jan 30 2009, 01:29 ) *
Πολυ καλη ομαδα το Πολις,νικησε σχετικα ευκολα τους Τραχωνες 15 ποντους αλλα με τετοιο προπονητη δεν παει πουθενα.Τα αποτελεσματα ειναι καθαρα θεμα των καλων παικτων που εχει αυτη η ομαδα.Επρεπε να τελειωνουν ολα τα παιχνιδια στο +20 αλλα τα περισοοτερα εχουν γινει ντερμπυ.Φιλοτιμη προσπαθεια των Τραχωνων αλλα δεν μπορεις να βγαλεις τετοια παιχνιδια με 5-6 παικτες.



πολύ καλά δεν σου αρέσει ο προπονητής, σεβαστή η προσωπική σου άποψη, αλλά η επιλογή των παιχτών είναι καθαρά του προπονητή οπότε κ αυτός έχει βάλει το λιθαράκι του στην επιτυχία της ομάδας. κ φυσικά όσο καλοί κ να είναι οι παίχτεσ απο μόνοι τους δεν θα μπορούσαν συνέχεια να φέρνουν αυτά τα αποτελέσματα.

κ το οτι κάποια παιχνίδια έχουν γίνει ντέρμπι, δεν μπορούμε να τον κατηγορήσουμε γιατία απλά΄προσπαθεί να βάζει όλους τους πάιχτες. κ δε νομίζω ότι του αρμόζει τέτοιος χαρακτηρισμός γιατί είναι ένας άνθρωπος ο οποίος έχει παίξει πολλά χρόνια μπάσκετ σε μεγάλες κατηγορίες , ε και κάτι θα ξέρει 77.gif 77.gif 77.gif
pampeleos7
ΑΣΤΕΡΑΣ-ΠΗΓΑΣΟΣ 59-51.πολυ νευρικη κ παρα πολυ αστοχη η ομαδα,αλλα τελοσ καλο ολα καλα.αν μπαινανε τα μισα σοθτ η διαφορα θα ηταν 20 ποντοι

POLIS KALLITHEAS
QUOTE (basket4life @ Jan 30 2009, 01:29 ) *
Πολυ καλη ομαδα το Πολις,νικησε σχετικα ευκολα τους Τραχωνες 15 ποντους αλλα με τετοιο προπονητη δεν παει πουθενα.Τα αποτελεσματα ειναι καθαρα θεμα των καλων παικτων που εχει αυτη η ομαδα.Επρεπε να τελειωνουν ολα τα παιχνιδια στο +20 αλλα τα περισοοτερα εχουν γινει ντερμπυ.Φιλοτιμη προσπαθεια των Τραχωνων αλλα δεν μπορεις να βγαλεις τετοια παιχνιδια με 5-6 παικτες.



καλησπερα απο πολις καλλιθεας.θα θελαμε κ μεις με τη σειρα μας να σας θερμοπαρακαλεσουμε να μην βγαζεται ευκολα συμπερασματα.αλλωστε ειναι η πρωτη τοθ προπονητικη αποπειρα κ καποια λαθη ειναι λογικο να γινουν.μη ξεχνατε οτι εχει 15-1 οποιο κ να ναι το επιπεδο της κατηγοριας.ευχαριστω
ANASTALTIKO HAF
Μπραβο στον πολις γιατι εδειξε χαρακτηρα και ηθος.....οσον αφορα το γλυφαδα-τερψιθεα ολη η γλυφαδα και οι τοπικοι φορεισ γνωριζαν για το αποτελτσμα απο πριν......(εκτος αποστολησ οι 3 καλοι τησ γλυφαδας και ενω προηγουταν με 15 στην τελευταια περιοδο εβαλε μεσα τα δευτερο-τριτα...........)Σπουδαιο διπλο του Α.Σ.Η.!!!!!! και πολυ καλο μπασκετ....... evilmonkey.gif shot.gif
mastro
προφητης ηλιας - αση 47 - 57 σε ενα ωραιο ματς.Η αση ηταν συνεχεια μπροστα εκτος απο ενα σημειο στο τριτο δεκαλεπτο που περασε ο προφητης για 2-3 ποντους .μετα με καλες επιλογες και ηρεμια στο παιχνιδι της καταφερε και ξεφυγε και πηρε και την διαφορα απο το πρωτο παιχνιδι . καλοι απο την αση το #8,#9 αντε και το #5 για να μην παραπονιεται.απο τον προφητη προσπαθησε το #8 περισσοτερο .

α και κατι ασχετο ,μολις εμαθα οτι η προτελευταια αγωνιστικη ειναι στις 09/4/2009 πριν το πασχα και η τελευταια ειναι στις 23/04/2009 μετα το πασχα ,φανταστειτε να κρινεται κατι την τελευταια αγωνιστικη και να παιχτει μετα απο τοσες μερες και με ολη την καταναλωση αρνιου .πιστευω οτι η τελευταια αγωνιστικη πρεπει να γινει νωριτερα και ας ειναι και αλλη μερα κυριακη -δευτερα οτιδηποτε . smiley.gif


blove.gif

QUOTE(pritanis @ Jan 30 2009, 01:22 ) *
traxwnes-polis 2
glyfada-terpsithea 1


ασε leonkalf δεν μπορει αυτος ,δεν ξερει .το παιδι δεν αντεχει την πιεση ,συγχωρεσε τον για μια φορα .
zouzou
QUOTE(basket4life @ Jan 30 2009, 01:29 ) *
Πολυ καλη ομαδα το Πολις,νικησε σχετικα ευκολα τους Τραχωνες 15 ποντους αλλα με τετοιο προπονητη δεν παει πουθενα.Τα αποτελεσματα ειναι καθαρα θεμα των καλων παικτων που εχει αυτη η ομαδα.Επρεπε να τελειωνουν ολα τα παιχνιδια στο +20 αλλα τα περισοοτερα εχουν γινει ντερμπυ.Φιλοτιμη προσπαθεια των Τραχωνων αλλα δεν μπορεις να βγαλεις τετοια παιχνιδια με 5-6 παικτες.

οι παίκτες που ήταν 5-6 ήταν το πρόβλημα των τραχώνων?γι'αυτό πάνε για φούντο επειδή δεν εχουν άτομα ή επειδή ο προπονητής που έχουν σε όποια ομάδα έχει πάει ή την έχει ρίξει ή τον έχουν δίωξει? icon_drunk.gif τέλός πάντων όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια!!! icon_wave.gif
POWER_KF
QUOTE(ΠΑΛΕΟΥΡΑΣ @ Jan 30 2009, 04:46 ) *
Ζητώ συγνώμη απο τον φίλο αλλα επειδη τυχαίνει να έχω παιξει μπασκετ αρκετά χρόνια και παρακολουθώ ακομη περισσότερα,ειδικά αυτές τις κατηγορίες και έχω και δίπλωμα προπονητου 2ης κατηγορίας απο την Γ.Γ.Α.νομιζω οτι δεν εχει δικιο για τον Πόλης. Βλέπω καθε εβδομαδα παιχνιδια της Ά κ΄Β ΕΣΚΑΝΑ και γενικά προσέχω πολύ τρόπο παιχνιδιου, στατιστικά κ.λ.π.... το οτι ο Πόλης είναι καλή ομαδα,τουλαχιστον καλύτερη απο τις άλλες, φαινεται απο τα αποτελεσματα που εχει φερει και απο τον βαθμολογικο πινακα... ετυχε να την δω δύο φορές φέτος και τρείς -τεσσερεις περσι... Πέρσι ξεκίνησε ως το αδιαφιλονικητο φαβορί για άνοδο αφου είχε στις τάξεις του παίκτες οπως ο Μπανακάκης, ο Λαζάρου,ο Τσαουσιδης,ο Κωρονιός κ.λ.π. που εγω τους εβλεπα να παίζουν στα σαλόνια της Α1-Α2 + καποιους παίκτες πολύ καλους για την κατηγορια π.χ.Παρισο και εναν άλλο ψηλό...πολύ καλύτερο και έμπειρο υλικό δηλαδή απο φέτος.Προς μεγαλη μου εκπληξη τερμάτησε έκτος! Φέτος με λιγότερο καλό υλικο είναι πρωτος...αυτό βεβαια απο μονο του μπορει να μην λεει και τίποτα για τον προπονητή αλλα καποια στοιχεια μπορει να λένε... το να παίξει μια ομαδα άμυνα και ειδικα με παικτες που ολοι μπορουν να σκοραρουν, είναι κυρίως εργο προπονητή,πρεπει να βαλει αρχες και να τους πείσει να παιξουν αμυνα... και ο Πολης εχει νομίζω την καλύτερη άμυνα μεχρι τώρα... η έμφαση στην άμυνα φαίνεται αν καποιος δει ενα παιχνιδι της ομάδας απο κοντά... Ο φιλος εχει δικιο,έπρεπε να κερδίσει κάποια παιχνίδια με μεγαλύτερη άνεση,όπως π.χ. αυτα που είδα εγώ.. αλλα και στα δύο αυτα παιχνίδια παρ'οτι βγαίνανε πολλα, τελείως ελευθερα, σουτ τα ποσοστα ήταν τραγικά και τα κερδισε εστω και δύσκολα λόγω άμυνας. Γενικά πιστεύω πως ο Πόλης φέτος εχει μια φιλοσοφια και στην επίθεση και (ειδικά) στην άμυνα και δεν παίζει τυχαία, κατι που δεν συνέβαινε πέρσι τουλαχιστον στα 4 παιχνιδια που τον είδα...ελπίζω να μπορεσω να τον ξαναδώ για να έχω πιο πλήρη αποψη και για την ομάδα και για τον προπονητή. Πάντως δεν ξέρω ποιος έκανε την επιλογή των παικτών φέτος (ο coach ή η διοίκηση) αλλα πιστευω οτι εγινε μια πιο πλήρης ομάδα απο πλευρας αλληλοσυμπλήρωσης των παικτών βάση τενικών στοιχείων... αυτα.
Ευχομαι σε όλες τις ομάδες να κλείσουν την χρονιά χωρίς προβλήματα και στην ομαδα που συμπαθώ πιο πολύ τον Πήγασο να σώσει την κατηγορία...τα λεμε..


Συμφωνώ απόλυτα με το φίλο. Ο ΠΟΛΙΣ φέτος δικαιούται να φιγουράρει σαν η πληρέστερη ομάδα με τις καλύτερες αλληλοκαλύψεις και την περισσότερο σωστή αμυντική λειτουργία. Μακάρι να συνεχίσει έτσι και στην Α' στην οποία θα ανηφορίσει σίγουρα. Σε ότι αφορά τον Πήγασο πιστεύω ότι θα του κάνει καλό η επιστροφή στην Γ γιατί θα ψηθούν ακόμη περισσότερο τα νέα παιδιά που έχει


QUOTE(zouzou @ Jan 30 2009, 12:53 ) *
οι παίκτες που ήταν 5-6 ήταν το πρόβλημα των τραχώνων?γι'αυτό πάνε για φούντο επειδή δεν εχουν άτομα ή επειδή ο προπονητής που έχουν σε όποια ομάδα έχει πάει ή την έχει ρίξει ή τον έχουν δίωξει? icon_drunk.gif τέλός πάντων όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια!!! icon_wave.gif


Φίλε ΖΟΥΖΟΥ επειδή είμαι παλαιός στο άθλημα, δε θυμάμαι ομάδες που έχει ρίξει ο Λιζάρδος (τουλάχιστον στην ΕΣΚΑΝΑ)΄. Μπορείς να βοηθήσεις λίγο; Σε ότι αφορά τους Τράχωνες έχουμε πει ότι είναι ομάδα ασανσέρ. Όχι φέτος αλλά από πέρυσι.... Μη μας παραξενέψει αν κάνουν τίποτα περίεργα διπλά από εκεί που δεν τα περιμένεις.....
Prankster
Οντως οι Τραχωνες εχουν παντα καλες δημοσιεσ σχεσεις κ παντα ο 2ος γυρως ειναι ο καλος τους εκει που ειναι ολοι πε8αμενοι....ΜΑ καλα ποιος εχει αμφιβολιες για τον ΠΟΛΙΣ ? Σημασια εχει να περνεις το ΡΟΖ....εστω κ με μισο καλαθι....Κ με 20 να κερδιζανε τι διαφορα 8α ειχε??? Μηπως 8α γεμιζαν τα γηπεδα τισ Εσκανα ? ή μηπως 8α σχολιαζε ο ΣΚΟΥΝΤΗΣ τα αποτελεσματα κ τα εντυπωσιακα καρφωματα....Σοβαρευτειτε....Ερασιτεχνικες ΚΑτηγοριες ειμαστε , απλα διασκεδαστε το κ μην πολυαναλυεται τα πραγματα γιατι κ στα γηπεδα καποιοι παιρνουν πολυ στα σοβαρα τους εαυτους τους κ το ρολο τους....
traxonas
QUOTE(zouzou @ Jan 30 2009, 12:53 ) *
οι παίκτες που ήταν 5-6 ήταν το πρόβλημα των τραχώνων?γι'αυτό πάνε για φούντο επειδή δεν εχουν άτομα ή επειδή ο προπονητής που έχουν σε όποια ομάδα έχει πάει ή την έχει ρίξει ή τον έχουν δίωξει? icon_drunk.gif τέλός πάντων όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια!!! icon_wave.gif

Για λεγε, zouzou,απο που τον εδιωξαν και ποιους εριξε, το πραγμα αποκτα ενδιαφερον.
othelo7
QUOTE(nini @ Jan 30 2009, 09:53 ) *
πολύ καλά δεν σου αρέσει ο προπονητής, σεβαστή η προσωπική σου άποψη, αλλά η επιλογή των παιχτών είναι καθαρά του προπονητή οπότε κ αυτός έχει βάλει το λιθαράκι του στην επιτυχία της ομάδας. κ φυσικά όσο καλοί κ να είναι οι παίχτεσ απο μόνοι τους δεν θα μπορούσαν συνέχεια να φέρνουν αυτά τα αποτελέσματα.

κ το οτι κάποια παιχνίδια έχουν γίνει ντέρμπι, δεν μπορούμε να τον κατηγορήσουμε γιατία απλά΄προσπαθεί να βάζει όλους τους πάιχτες. κ δε νομίζω ότι του αρμόζει τέτοιος χαρακτηρισμός γιατί είναι ένας άνθρωπος ο οποίος έχει παίξει πολλά χρόνια μπάσκετ σε μεγάλες κατηγορίες , ε και κάτι θα ξέρει 77.gif 77.gif 77.gif


Σε καμια περιπτωση δεν μιλησα για το μπασκετ που ξερει κ εχει παιξει.Ισως να φταιει και το οτι ειναι η 1η του χρονια σαν προπονητης.Στην ανυνα οπως ειπε καποιοσ αλλος φιλος φαινεται οτι κατι εχει κανει αλλα οι επιθεσεις του Πολις σε οσα παιχνιδια εχω δει ειναι αναρχες και περιοριζονται πολυ σε ατομικες προσπαθειες κυριως των Χιουτακακο,Παρισο,Γιαννακοπουλο κ Τσιριδη που ειναι οι πιο καλοι επιθετικοι παικτες της ομαδας.Πολλα παιχνιδια τα εχουν παρει τελειως μονοι τους οι παικτες χωρις την βοηθεια του προπονητη(δεν τον ξερω προσωπικα γιατι καποιοι μπορουν να πουν οτι εχω προθεσεις κ τα λεω).Απλα λεω την γνωμη μου κ πιστευω οτι στην Α και αλλους καλους παικτες να παρει χρειαζεται κ ενα προπονητη.
traxonas
Ο Πολις επαιξε πολυ σωστα απεναντι στη ζωνη μας, γυρισε τη μπαλλα εξυπνα και με υπομονη και και μας
τα'βαλε. Πολυ δουλεμενοι.
Αιφνιδιασμους ομως και εντυπωσιακο μπασκετ,δυσκολο... icon_bored.gif
rover6
QUOTE(othelo7 @ Jan 30 2009, 15:03 ) *
Σε καμια περιπτωση δεν μιλησα για το μπασκετ που ξερει κ εχει παιξει.Ισως να φταιει και το οτι ειναι η 1η του χρονια σαν προπονητης.Στην ανυνα οπως ειπε καποιοσ αλλος φιλος φαινεται οτι κατι εχει κανει αλλα οι επιθεσεις του Πολις σε οσα παιχνιδια εχω δει ειναι αναρχες και περιοριζονται πολυ σε ατομικες προσπαθειες κυριως των Χιουτακακο,Παρισο,Γιαννακοπουλο κ Τσιριδη που ειναι οι πιο καλοι επιθετικοι παικτες της ομαδας.Πολλα παιχνιδια τα εχουν παρει τελειως μονοι τους οι παικτες χωρις την βοηθεια του προπονητη(δεν τον ξερω προσωπικα γιατι καποιοι μπορουν να πουν οτι εχω προθεσεις κ τα λεω).Απλα λεω την γνωμη μου κ πιστευω οτι στην Α και αλλους καλους παικτες να παρει χρειαζεται κ ενα προπονητη.

εδω φιλε κανεις μεγαλο λαθος.
ο λευτερης ο τσαουσιδης ειναι ενας νεος προπονητης ,πρωτη χρονια σαν πρωτος σε κατηγοριες,ειναι πολυ σοβαρος δουλευταρας,και δεν ειναι τυχαια η πορεια του πολις.
προσωπικα καλα κανει δεν νικαει με 20-30 ποντους οπως λες,γιατι αμα ηθελε θα το εκανε σε ορισμενα ματς, αυτο δειχνει και ποιοτητα ανθρωπου.
ειναι σιγουρο οτι θα κανει καρριερα στην προπονητικη και θα το δεις.
οπως τα λες κανενας νεος προπονητης δεν επρεπε να βρισκει δουλεια, σε κατηγοριες. ολοι απο καπου ξεκινανε,και στο φιναλε οι ανθρωποι του πολις που ειναι μπασκετικοι σιγουρα θα ξερουν καλυτερα.
και ο πολις ειναι ομαδα που αλλαζει τους προπονητες απο οτι θα εχεις προσεξει,αν δεν παει καλα η ομαδα .
ο χρονος θα δειξει.
παντως εισαι αδικος για εναν νεο προπονητη που ξεκινησε φετος και στο φιναλε εχει και την ομαδα του πρωτη.
μηπως ξερεις ποσοι το εχουν κανει αυτο?
για να μην σε δυσκολεψω ...... ελαχιστοι. wink.gif


QUOTE(zouzou @ Jan 30 2009, 12:53 ) *
οι παίκτες που ήταν 5-6 ήταν το πρόβλημα των τραχώνων?γι'αυτό πάνε για φούντο επειδή δεν εχουν άτομα ή επειδή ο προπονητής που έχουν σε όποια ομάδα έχει πάει ή την έχει ρίξει ή τον έχουν δίωξει? icon_drunk.gif τέλός πάντων όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια!!! icon_wave.gif

φιλαρακο θα πρεπει να εισαι πολυ μικρος για να μιλας ετσι για τον λιζαρδο. η σιγουρα ασχετος.
επειδη η ιστορια κρινει παντα και τα αποτελεσματα επισης, θα σου πω οτι ο λιζαρδος εχει παρει και πρωταθλημα ελλαδος και ηταν και ομοσπονδιακος αρκετα χρονια.αν μπεις στο site της ομοσπονδιας και αναζητησεις μερικα πραγματα για αυτον θα καταλαβεις.
Alexos
Μα καλα ειναι δυνατον να υπαρχει προπονητης που να μπορει η ομαδα του να κερδισει με μεγαλες διαφορες και να μην το θελει???με συγχωρεις φιλε μου τι παιζουνε παιδικο-εφηβικα ολυμπιακος με ανω γουρουφλιανη και λενε 'ας μην τους ξεφτιλισουμε ρε παιδες σημερα ας το κανουμε ντερμπυ ετσι για να εχει ενδιαφερον'!!!!!!!επισης προς τον φιλο που ειπε για τις ατομικες επιθετικες ενεργειες εχω να πω οτι συμφωνω απολυτα μαζι σου αλλα ρε φιλε να σε ρωτησω κατι,τον Τσιριδη πότε τον ειδες να μπαινει μεσα για παραπανω απο 4' φετος για πες μου?(φιλικα ρωταω παντα).Τελος επειδη μαλλον το κουρασα καταληγω στο οτι ο προπονητης του πολις ειναι ακαταλληλος για τετοιο εππιπεδο,δεν μπορει το παληκαρι δεν κανει(προς το παρων γιατι οι ανθρωποι μαθαινουν στην πορεια) για προπονητης δεν το εχει...
nini
QUOTE(Alexos @ Jan 30 2009, 16:24 ) *
Μα καλα ειναι δυνατον να υπαρχει προπονητης που να μπορει η ομαδα του να κερδισει με μεγαλες διαφορες και να μην το θελει???με συγχωρεις φιλε μου τι παιζουνε παιδικο-εφηβικα ολυμπιακος με ανω γουρουφλιανη και λενε 'ας μην τους ξεφτιλισουμε ρε παιδες σημερα ας το κανουμε ντερμπυ ετσι για να εχει ενδιαφερον'!!!!!!!επισης προς τον φιλο που ειπε για τις ατομικες επιθετικες ενεργειες εχω να πω οτι συμφωνω απολυτα μαζι σου αλλα ρε φιλε να σε ρωτησω κατι,τον Τσιριδη πότε τον ειδες να μπαινει μεσα για παραπανω απο 4' φετος για πες μου?(φιλικα ρωταω παντα).Τελος επειδη μαλλον το κουρασα καταληγω στο οτι ο προπονητης του πολις ειναι ακαταλληλος για τετοιο εππιπεδο,δεν μπορει το παληκαρι δεν κανει(προς το παρων γιατι οι ανθρωποι μαθαινουν στην πορεια) για προπονητης δεν το εχει...



ναι υπάρχει προπονητήσ που δεν θέλει να κερδίζει με 30-40-50 πόντους διαφορά.

αυτός που έχει παίξει χρόνια μπάσκετ κ ξέρει τι σημαίνει να ξεφτιλίζεσαι. το έχεις νοιώσει ποτέ αυτό? γιατί αυτό το συναίσθημα δεν έχει ηλικία.

ήμαρτον ρε παιδιά γιατί έχετε κολλήσει τόσο με τον Τσαουσίδη? σας πειραζει που είναι η πρώτη του χρονιά σαν προπονητής κ έχει 1η την ομάδα?

Κ εσύ φίλε μου ALEXOS θα πρέπει να έχει δει ότι το Πόλις έχει κ 4 πιτσιρικάδες κ θα πρέπει να παίξουν΄κ αυτοί........


οπότε καλύτερα να κρίνεται τον Τσαουσίδη όταν θα τελειώσει αυτή η χρονιά.τότε μπορείτε άνετα να βγάλετε όλη την "συμπάθεια σας" ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif shot.gif shot.gif
ΠΑΛΕΟΥΡΑΣ
QUOTE(Alexos @ Jan 30 2009, 16:24 ) *
Μα καλα ειναι δυνατον να υπαρχει προπονητης που να μπορει η ομαδα του να κερδισει με μεγαλες διαφορες και να μην το θελει???με συγχωρεις φιλε μου τι παιζουνε παιδικο-εφηβικα ολυμπιακος με ανω γουρουφλιανη και λενε 'ας μην τους ξεφτιλισουμε ρε παιδες σημερα ας το κανουμε ντερμπυ ετσι για να εχει ενδιαφερον'!!!!!!!επισης προς τον φιλο που ειπε για τις ατομικες επιθετικες ενεργειες εχω να πω οτι συμφωνω απολυτα μαζι σου αλλα ρε φιλε να σε ρωτησω κατι,τον Τσιριδη πότε τον ειδες να μπαινει μεσα για παραπανω απο 4' φετος για πες μου?(φιλικα ρωταω παντα).Τελος επειδη μαλλον το κουρασα καταληγω στο οτι ο προπονητης του πολις ειναι ακαταλληλος για τετοιο εππιπεδο,δεν μπορει το παληκαρι δεν κανει(προς το παρων γιατι οι ανθρωποι μαθαινουν στην πορεια) για προπονητης δεν το εχει...

Επειδη νομίζω οτι απαντώντας σε προηγούμενο μηνυμα προκαλεσα μία σειρά σχολιασμών για τον προπονητή του Πόλης,θελω να πώ κάποια πραγματα αφού εψαξα λιγο παραπάνω την υπόθεσή του...
Κατ'αρχήν συναισθηματικά απέναντί του ειμαι ουδετερος γιατι ενω εκτιμώ την πορεία του Τσαουσίδη σαν παίκτη(..τον θυμαμαι απο τον Αρίωνα του '90 που ανεβηκε 4 κατηγορίες,Β' εσκα-Α2,και τον Ηλισιακο που ανεβηκε αητητος απο Γ'στη Β' εθν. με προπονητη τον φιλο μου τον Κουφο αλλα και με τον Αμύντα πριν 3-4χρόνια με άνοδο απο Γ'-Β'εθν. με προπ.Παναγιωτόπουλο-Σορώτο..) εχω υποσυνειδητα αρνητικές σκεψεις γι'αυτον γιατι μια -δυό φορες με εχει εξαναγκάσει σε οδυνηρες ήττες(το ομολογώ)...οπότε ειμαστε Χ... ετσι ξεκινώντας απο αυτό και με βάση την παικτική και προπονητικη μου εμπειρία(39 ετών) θα πω καποιες προσωπικές απόψεις... οπως είπα έχω δεί τον Πόλης 2φορες φετος,(δεν λεω που για να μην αποκαλυφθώ,δεν είμασταν και πολοί άλλωστε), στο ενα παιχνιδι ηταν συνέχεια μπροστα με άνεση και σίγουρα θα μπορούσε το σκορ να παει στους 30-35 ποντους αν δεν έκανε τις αλλαγες στους 16- 18π για να βάλει τους μικρους στο τελευταιο 5λεπτο,οι οποιοι βέβαια δεν μπόρεσαν να κρατησουν την διαφορα, ενώ οι αντιπαλοι επαιζαν με τους βασικούς και ελειξε στους 8 στο τέλος χωρίς να κινδυνεψει.Στο άλλο ματς που τον είδα και επειδή γίνεται λογος για τον Τσιρίδη, τον οποιο θυμαμαι απο την Αγ.Παρασκευή, ο παικτης επαιξε γύρω στα 25-30 λεπτα και ήταν (αντικειμενικά) κακός σάυτο το παιχνιδι...αν και καλός σουτερ τα έσπασε όντας ελευθερος...και απο οτι εμαθα απο φίλους που τον έπαιξαν αντίπαλο και σε αλλα δυο παιχνίδια η εικόνα ήταν λίγο- πολύ η ίδια με πανω απο 20 λεπτα συμετοχής...μαλλον ο φιλος ''ALEXOS'' δεν θα τα γνώριζε αυτά όταν εγραφε(άκρως φιλικά!) Το σιγουρο είναι οτι αν έχεις παίξει μπάσκετ και ξερεις πως είναι να χάνεις πρέπει να δείχνεις και σεβασμό στον αντίπαλο που κερδίζεις και στον προπ και στους παίχτες και ειμαι εναντίον αυτών που λενε οτι πρεπει να τους εξευτελίζεις, γιατι όλα και ολοι κανουν ''κύκλο''... και ο Τσαουσίδης νομίζω οτι το γνωρίζει αυτό και καλώς πράττει...Εξάλλου νομιζω οτι πρεπει να επιβραβέβεις οποτε έχεις την ευκαιρία και τους αναπληρωματικους που έρχονται και σε βοηθουν στην προπονηση και που χωρίς αυτούς δεν υφίσταται ομάδα... Παίρνω αυτην την θεση για 'αλλους δύο αντικειμενικους λόγους...1) Απ'οτι είδα ο Πόλης φετος εφερε 9-10 καινουργιους παιχτες. Αυτο για όποιον γνωρίζει λίγα πραγματα παραπανω,ειναι μεγαλο μειονεκτιμα για εναν προπονητη και μια ομαδα που εχει στοχο την άνοδο γιατι η ελλειψη ''κορμου'' ειναι προβλημα... το οτι προπονητης το διαχειριστηκε αυτο χωρίς ''απωλειες'' δείχνει κάτι... Επίσεις επειδη στο ενα παιχνιδι που είδα δεν έπαιζε ο βασικός πλε'ι'- με'ι'κερ (Γιαννακόπουλος), τον οποιο θεωρώ καλό παικτη,κοίταξα λιγο στο site της εσκανα και είδα οτι δεν έπαιξε στα πρωτα 6-7 παιχνιδια(μάλλον τραυματίας) και την εβγαλε με το δυάρι(παρισο)... και εδω εδειξε καλή διαχειρηση αν και έχει ευθυνη που εχει μονο εναν άσσο στην ομάδα... 2)πέρσι, οταν ο Πόλης μου τραβηξε για πρώτη φορά το ενδιαφέρον λόγω των ηχηρών ονομάτων, μου είπε γνωστος προπονητής της εσκανα, που γνωριζει καποια πραγματα καλύτερα, οτι το σωματείο αυτό έχει κάποιες ''ιδιαιτερότητες'' που δημιουργουν προβληματα σε εναν προπονητή και δεν λέω τιποτα αλλο γι'αυτο... Αν αυτές ισχύουν και φέτος,δεν το γνωριζω,και η ομαδα ειναι εκει που είναι, τότε ο coach αξίζει τον σεβασμό μου! Τελικά προσωπική μου αποψη(και αυτη εκφραζω με τα παραπάνω) ειναι οτι παρα τα καποια λαθη που, κατα την άποψη μου, εκανε στα παιχνίδια που εγω είδα μέχρι στιγμής δικαιώνει τους παραγοντες του Πόλης που τον εμπιστευθηκαν ...Αυτα για να κλεισω τον κύκλο των δηλώσεων που ανοιξε ίσως με δική μου υπαιτιότητα... συγνώμη αν κούρασα...
rover6
QUOTE(nini @ Jan 30 2009, 16:41 ) *
ναι υπάρχει προπονητήσ που δεν θέλει να κερδίζει με 30-40-50 πόντους διαφορά.

αυτός που έχει παίξει χρόνια μπάσκετ κ ξέρει τι σημαίνει να ξεφτιλίζεσαι. το έχεις νοιώσει ποτέ αυτό? γιατί αυτό το συναίσθημα δεν έχει ηλικία.

ήμαρτον ρε παιδιά γιατί έχετε κολλήσει τόσο με τον Τσαουσίδη? σας πειραζει που είναι η πρώτη του χρονιά σαν προπονητής κ έχει 1η την ομάδα?

Κ εσύ φίλε μου ALEXOS θα πρέπει να έχει δει ότι το Πόλις έχει κ 4 πιτσιρικάδες κ θα πρέπει να παίξουν΄κ αυτοί........


οπότε καλύτερα να κρίνεται τον Τσαουσίδη όταν θα τελειώσει αυτή η χρονιά.τότε μπορείτε άνετα να βγάλετε όλη την "συμπάθεια σας" ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif shot.gif shot.gif

συμφωνω φιλε και επειδη ο αλλος φιλος δεν εχει παιξει μπασκετακι και σιγουρα δεν εχει κανει τον προπονητη ποτε,για αυτο και δεν ξερει οπως φαινεται,το οτι ασχολειται με τον τσαουσιδη μαλλον τον ενοχλει που εχει την ομαδα του πρωτη. ugly8.gif
POLIS KALLITHEAS
QUOTE (ΠΑΛΕΟΥΡΑΣ @ Jan 30 2009, 20:12 ) *
Επειδη νομίζω οτι απαντώντας σε προηγούμενο μηνυμα προκαλεσα μία σειρά σχολιασμών για τον προπονητή του Πόλης,θελω να πώ κάποια πραγματα αφού εψαξα λιγο παραπάνω την υπόθεσή του...
Κατ'αρχήν συναισθηματικά απέναντί του ειμαι ουδετερος γιατι ενω εκτιμώ την πορεία του Τσαουσίδη σαν παίκτη(..τον θυμαμαι απο τον Αρίωνα του '90 που ανεβηκε 4 κατηγορίες,Β' εσκα-Α2,και τον Ηλισιακο που ανεβηκε αητητος απο Γ'στη Β' εθν. με προπονητη τον φιλο μου τον Κουφο αλλα και με τον Αμύντα πριν 3-4χρόνια με άνοδο απο Γ'-Β'εθν. με προπ.Παναγιωτόπουλο-Σορώτο..) εχω υποσυνειδητα αρνητικές σκεψεις γι'αυτον γιατι μια -δυό φορες με εχει εξαναγκάσει σε οδυνηρες ήττες(το ομολογώ)...οπότε ειμαστε Χ... ετσι ξεκινώντας απο αυτό και με βάση την παικτική και προπονητικη μου εμπειρία(39 ετών) θα πω καποιες προσωπικές απόψεις... οπως είπα έχω δεί τον Πόλης 2φορες φετος,(δεν λεω που για να μην αποκαλυφθώ,δεν είμασταν και πολοί άλλωστε), στο ενα παιχνιδι ηταν συνέχεια μπροστα με άνεση και σίγουρα θα μπορούσε το σκορ να παει στους 30-35 ποντους αν δεν έκανε τις αλλαγες στους 16- 18π για να βάλει τους μικρους στο τελευταιο 5λεπτο,οι οποιοι βέβαια δεν μπόρεσαν να κρατησουν την διαφορα, ενώ οι αντιπαλοι επαιζαν με τους βασικούς και ελειξε στους 8 στο τέλος χωρίς να κινδυνεψει.Στο άλλο ματς που τον είδα και επειδή γίνεται λογος για τον Τσιρίδη, τον οποιο θυμαμαι απο την Αγ.Παρασκευή, ο παικτης επαιξε γύρω στα 25-30 λεπτα και ήταν (αντικειμενικά) κακός σάυτο το παιχνιδι...αν και καλός σουτερ τα έσπασε όντας ελευθερος...και απο οτι εμαθα απο φίλους που τον έπαιξαν αντίπαλο και σε αλλα δυο παιχνίδια η εικόνα ήταν λίγο- πολύ η ίδια με πανω απο 20 λεπτα συμετοχής...μαλλον ο φιλος ''ALEXOS'' δεν θα τα γνώριζε αυτά όταν εγραφε(άκρως φιλικά!) Το σιγουρο είναι οτι αν έχεις παίξει μπάσκετ και ξερεις πως είναι να χάνεις πρέπει να δείχνεις και σεβασμό στον αντίπαλο που κερδίζεις και στον προπ και στους παίχτες και ειμαι εναντίον αυτών που λενε οτι πρεπει να τους εξευτελίζεις, γιατι όλα και ολοι κανουν ''κύκλο''... και ο Τσαουσίδης νομίζω οτι το γνωρίζει αυτό και καλώς πράττει...Εξάλλου νομιζω οτι πρεπει να επιβραβέβεις οποτε έχεις την ευκαιρία και τους αναπληρωματικους που έρχονται και σε βοηθουν στην προπονηση και που χωρίς αυτούς δεν υφίσταται ομάδα... Παίρνω αυτην την θεση για 'αλλους δύο αντικειμενικους λόγους...1) Απ'οτι είδα ο Πόλης φετος εφερε 9-10 καινουργιους παιχτες. Αυτο για όποιον γνωρίζει λίγα πραγματα παραπανω,ειναι μεγαλο μειονεκτιμα για εναν προπονητη και μια ομαδα που εχει στοχο την άνοδο γιατι η ελλειψη ''κορμου'' ειναι προβλημα... το οτι προπονητης το διαχειριστηκε αυτο χωρίς ''απωλειες'' δείχνει κάτι... Επίσεις επειδη στο ενα παιχνιδι που είδα δεν έπαιζε ο βασικός πλε'ι'- με'ι'κερ (Γιαννακόπουλος), τον οποιο θεωρώ καλό παικτη,κοίταξα λιγο στο site της εσκανα και είδα οτι δεν έπαιξε στα πρωτα 6-7 παιχνιδια(μάλλον τραυματίας) και την εβγαλε με το δυάρι(παρισο)... και εδω εδειξε καλή διαχειρηση αν και έχει ευθυνη που εχει μονο εναν άσσο στην ομάδα... 2)πέρσι, οταν ο Πόλης μου τραβηξε για πρώτη φορά το ενδιαφέρον λόγω των ηχηρών ονομάτων, μου είπε γνωστος προπονητής της εσκανα, που γνωριζει καποια πραγματα καλύτερα, οτι το σωματείο αυτό έχει κάποιες ''ιδιαιτερότητες'' που δημιουργουν προβληματα σε εναν προπονητή και δεν λέω τιποτα αλλο γι'αυτο... Αν αυτές ισχύουν και φέτος,δεν το γνωριζω,και η ομαδα ειναι εκει που είναι, τότε ο coach αξίζει τον σεβασμό μου! Τελικά προσωπική μου αποψη(και αυτη εκφραζω με τα παραπάνω) ειναι οτι παρα τα καποια λαθη που, κατα την άποψη μου, εκανε στα παιχνίδια που εγω είδα μέχρι στιγμής δικαιώνει τους παραγοντες του Πόλης που τον εμπιστευθηκαν ...Αυτα για να κλεισω τον κύκλο των δηλώσεων που ανοιξε ίσως με δική μου υπαιτιότητα... συγνώμη αν κούρασα...


αρε παλεουρα ολο σποντουλες κ υποννοουμενα εισαι.για να γνωριζεις φιλε μου ολα καλα κ μη βασιζεσαι σε κακαντρεχεις δηλωσεις.οταν εισαι υγειης δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα..το παν ειναι να στηριζεις νεα παιδια με ορεξη και μερακι για δουλεια κ πιστεψτε με ο προπονητης μας το εχει κ δε μπορει να το αμφισβητησει κανενας αυτο.οπως και την παθολογικη αγαπη της διοικησης για την ομαδουλα της.μη ξεχνατε οτι το 2002 επαιζε ακομη στα εργασιακα του ε.κ.α..και τωρα φιγουραρει ως ακλονητο φαβορι για την ανοδο,με πολλη προσοχη ακομα βεβαια,και στα τμηματα υποδομης εχει ηδη 60 παιδια οντας η τεταρτη ομαδα τησ περιοχης.αρα κατι εχουμε καταφερει και θα συνεχισουμε με αμειωτη ενταση
othelo7
Τραχωνα θελω να σε ρωτησω κατι.Δεν υπαρχει αμφιβολια οτι ο Λιζαρδος ειναι πολυ καλος κ επιτυχημενος προπονητης, αλλα αφου η ομαδα δεν τραβαει,δεν ταιριαζει με αυτον γιατι δεν δοκιμαζεται καποιον αλλο?
traxonas
QUOTE(othelo7 @ Jan 31 2009, 23:14 ) *
Τραχωνα θελω να σε ρωτησω κατι.Δεν υπαρχει αμφιβολια οτι ο Λιζαρδος ειναι πολυ καλος κ επιτυχημενος προπονητης, αλλα αφου η ομαδα δεν τραβαει,δεν ταιριαζει με αυτον γιατι δεν δοκιμαζεται καποιον αλλο?

Και τι θα κανει ο νεος κοουτς; Θα βαζει αυτος τις βολες; Θα βαζει αυτος τα λει απ που χανονται απο κατω
απο το καλαθι; H καταντια η φετινη οφειλεται καθαρα σε κακο σχεδιασμο, κατι που φυσικα δεν μπορει να
αλλαξει στη διαρκεια της περιοδου. Αυτο μονο μπορει να χρεωθει ο προπονητης (και η διοικηση σ'ενα ποσοστο).

Δυστυχως, οι Τραχωνες, αυτη την στιγμη πληρωνουν την ανυπαρξια σοβαρων υποδομων μεχρι πριν δυο
χρονια, οποτε και παραιτηθηκε η διοικηση των ψηφοθηρων και ασχετων με το μπασκετ παραγοντων.Τα δυο τελευταια
χρονια, η δουλεια που γινεται στις ακαδημιες ειναι υποδειγματικη, πολυ υψηλου επιπεδου (ο Λιζαρδος ειναι
κορυφαιος σε προπονηση, ο Σοφτσης-προπονητης εθνικης νεων γυναικων- το ιδιο) και με πλανο μιας ακομη
τριετιας τουλαχιστον, ελπιζουμε να αποδωθουν οι πρωτοι καρποι.
Ειναι σιγουρο οτι καθε ομαδα που δεν επενδυει σταθερα και με υπομονη και επιμονη στις υποδομες της, κανει τον
''χρηματηστηριακο'' της κυκλο και αρχιζει η κατηφορα μολις τελειωσει το χρημα.
Τελος παντων, αυτο ειναι off topic, οσοι ασχολουνται χρονια με το αθλημα αλλωστε το γνωριζουν καλα! bball.gif

Οποιος καταλαβε, καταλαβε!! wink.gif
ANASTALTIKO HAF
68.gifΟπως δειχνει το πρωταθλημα δεν παιζεται επι ισοις οροις.....κουβεντα απο κανενα για το παιχνιδι σταθμος της γλυφαδας......
καποιες ομαδες οπως Α.Σ.Η ,ΤΡΑΧΩΝΕΣ,ΠΡΟΦΗΤΗΣ προσπαθουν με αντερα και καποιες αλλες (γλυφαδα)με τροπους που δεν τιμουν το αθλημα και το υποβιβαζουν.....ειναι ντροπη να προσπαθεις,να ματωνεις και να ρχονται καποιοι(τερψιθεα)και να προσπαθουν με το ετσι θελω να παιξουν το ρολο του ρυθμιστη!!!!!!!!!!!!ειναι απλα απαραδεκτο και καποια στιγμη θα το βρουν μπροστα τους.... 68.gif blink.gif
traxonas
4η Αγωνιστική
Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α γ ώ ν α ς Σκορ
5/2/2009 21:00 ΚΛ. ΑΓ. ΤΡΥΦΩΝΑ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ 1
5/2/2009 20:00 ΚΛ.ΕΘΝ.ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ Α.Ο. 1
5/2/2009 21:00 ΚΛ. SAINT LAWRE Α.Ο. ΒΑΡΗΣ ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ 1
5/2/2009 21:30 ΚΛΕΙΣΤΟ ΝΕΟ ΑΡΓ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ. Α.Ε. ΡΕΝΤΗ 2
5/2/2009 21:00 Ε.Α.Κ. ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΥΡΥΑΛΗ Α.Γ.Ο.Γ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 1
5/2/2009 21:30 2ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔ. ΓΑΣ 1
5/2/2009 21:15 ΚΛ.Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ Α.Ο. ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ. 1
leonkalf
QUOTE (ANASTALTIKO HAF @ Feb 2 2009, 13:30 ) *
68.gif Οπως δειχνει το πρωταθλημα δεν παιζεται επι ισοις οροις.....κουβεντα απο κανενα για το παιχνιδι σταθμος της γλυφαδας......
καποιες ομαδες οπως Α.Σ.Η ,ΤΡΑΧΩΝΕΣ,ΠΡΟΦΗΤΗΣ προσπαθουν με αντερα και καποιες αλλες (γλυφαδα)με τροπους που δεν τιμουν το αθλημα και το υποβιβαζουν.....ειναι ντροπη να προσπαθεις,να ματωνεις και να ρχονται καποιοι(τερψιθεα)και να προσπαθουν με το ετσι θελω να παιξουν το ρολο του ρυθμιστη!!!!!!!!!!!!ειναι απλα απαραδεκτο και καποια στιγμη θα το βρουν μπροστα τους.... 68.gif blink.gif

Προς όλους τους χρήστες οι οποίοι κατά καιρούς έχουν γράψει σχόλια και "καταγγελίες" για άτομα (με το όνομά τους) που έχουν σχέση με την κατηγορία (παίκτες, προπονητές, διαιτητές ή ανθρώπους ομάδων). Για παράδειγμα, το παραπάνω post..

Από δω και στο εξής, για να γίνει αυτό θα πρέπει να πληρούνται οι πρακάτω προδιαγραφές:

1) Ο τρόπος με τον οποίο γράφει το μέλος την καταγγελία του είναι ορθός βάσει των κανονισμών (χωρίς προσβλητικούς χαρακτηρισμούς προς κανέναν)
2) Να τεκμηριώνει την άποψη-καταγγελία με επιχειρήματα-γεγονότα.
3) Να μας δίνει τα στοιχεία του είτε δημόσια, είτε με πμ.


Σε περίπτωση μη τήρησης των παραπάνω προδιαγραφών το ποστ θα σβήνεται μόλις γίνει αντιληπτό από τους διαχειριστές.
Είναι απόφαση της ομάδας διαχείρισης του forum.


Σκοπός είναι το forum να γίνει χώρος ανταλλαγής απόψεων, συζήτησης και πληροφορίας με όμορφο και πολιτισμένο τρόπο.
Βοηθήστε όλοι σας να το πετύχουμε!
Η ποιοτική αναβάθμιση ξεκινάει από όλους μας. Όλοι εμείς είμαστε το basketforum.
Όσοι δεν επιθυμούν να συμβαδίσουν μαζί μας σε αυτό το δρόμο, μπορούν να απομακρυνθούν και να βρουν αλλού στέγη για τέτοιους είδους ποσταρίσματα..
ANASTALTIKO HAF
οσον αφορα το πρωτο που λες ισως και να χεις δικιο αλλα ειμαι λιγο νευριασμενος με το γεγονος.σαν στοιχεια εκτος του οτι χωρις λογο αφηνει εκτος μανωλιαδη και βασικο 2,δεν χρησιμοποιει καθολου το 3αρι του(μπουτας)και 8 λεπτα πριν το τελος με τη διαφορα να ειναι στο +16 βαζει μεσα το παιδικο-εφηβικο που ειχε και τους προτρεπει να τρεξουν το παιχνιδι......πολλα λαθη,ασκοπα φαουλ και η μεγαλη ανατροπη γινεται....ηταν παρων ενας "κατασκοπος" μου γι αυτον ακριβως τον λογο....+ΟΤΙ ΣΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ με παιχτες της γλυφαδας,σε μπαρ της γλυφαδας το ματς το ειχαν σιγουρο απο την αρχη του πρωταθληματος(σε περιπτωση που καποιος το χρειαζοταν για δικους του λογους(ανοδος-υποβοβασμος κ.τ.λ.)
χαιρομαι που υπαρχει επιτελους ενα forum που μπορουμε να αντιπαραθεσουμε αποψεις για το μπασκετ και σκοπος μου σε καμια περιπτωση δεν ηταν να προσβαλλω κανεναν....... blove.gif
Alexos
rover6 το οτι δεν εχω παιξει μπασκετακι απο που το συμπεραινεις???απο το οτι δεν συμφωνω με την αποψη σου εκει βασιζεσαι??τεσπα για να μην το συνεχισω μιας και ο φιλος παλεουρας το αρχισε και το εκλεισε το θεμα εχω να πω πως ειναι αλλο να εισαι επιτυχημενος και αλλο να εισαι καλος προπονητης και οποιος καταλαβε καταλαβε.....επισης ο πολις ειναι και η μια απο τις δυο ομαδες που υποστηριζω φετος(μαζι με τερψιθεα).
dserel
QUOTE(ANASTALTIKO HAF @ Feb 2 2009, 18:09 ) *
οσον αφορα το πρωτο που λες ισως και να χεις δικιο αλλα ειμαι λιγο νευριασμενος με το γεγονος.σαν στοιχεια εκτος του οτι χωρις λογο αφηνει εκτος μανωλιαδη και βασικο 2,δεν χρησιμοποιει καθολου το 3αρι του(μπουτας)και 8 λεπτα πριν το τελος με τη διαφορα να ειναι στο +16 βαζει μεσα το παιδικο-εφηβικο που ειχε και τους προτρεπει να τρεξουν το παιχνιδι......πολλα λαθη,ασκοπα φαουλ και η μεγαλη ανατροπη γινεται....ηταν παρων ενας "κατασκοπος" μου γι αυτον ακριβως τον λογο....+ΟΤΙ ΣΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ με παιχτες της γλυφαδας,σε μπαρ της γλυφαδας το ματς το ειχαν σιγουρο απο την αρχη του πρωταθληματος(σε περιπτωση που καποιος το χρειαζοταν για δικους του λογους(ανοδος-υποβοβασμος κ.τ.λ.)
χαιρομαι που υπαρχει επιτελους ενα forum που μπορουμε να αντιπαραθεσουμε αποψεις για το μπασκετ και σκοπος μου σε καμια περιπτωση δεν ηταν να προσβαλλω κανεναν....... blove.gif


Μπορείς να μας πείς τα ονόματα των παικτών της Γλυφάδας που τα έιπαν αυτά? Γιατί πιστέυω ότι τα βγάζεις απο το κεφάλι σου, για το Μανωλιάδη άκουσα ότι δε μπορόυσε να αγωνιστεί (τραυματίας ή άρρωστος), το 2αρι τής τερψιθέας ήταν στο γήπεδο με κολάρο στο λαιμό και όσο για το Μπούτα είχε 4 φάουλ απο το το πρώτο δεκάλεπτο οπότε μάλλον ο κατάσκοπος σου έβλεπε άλλο αγώνα.
Δε ξέρω αν εννοείς τη τελευταία σου πρόταση αλλά σίγουρα προσβάλεις κάποιους με αυτά που γράφεις.

ΠΑΛΕΟΥΡΑΣ
QUOTE(Alexos @ Feb 2 2009, 21:52 ) *
rover6 το οτι δεν εχω παιξει μπασκετακι απο που το συμπεραινεις???απο το οτι δεν συμφωνω με την αποψη σου εκει βασιζεσαι??τεσπα για να μην το συνεχισω μιας και ο φιλος παλεουρας το αρχισε και το εκλεισε το θεμα εχω να πω πως ειναι αλλο να εισαι επιτυχημενος και αλλο να εισαι καλος προπονητης και οποιος καταλαβε καταλαβε.....επισης ο πολις ειναι και η μια απο τις δυο ομαδες που υποστηριζω φετος(μαζι με τερψιθεα).

Με ολο το ''σέβας''φίλε Αlexo επειδή εγω δεν καταλαβα,πεσ μου 2-3 πετυχημένους προπονητές που δεν ειναι και καλοί... εγω νομιζω πως το αντιθετο μόνο μπορεί να συμβεί.... κάποιοι πραγματικα καλοι προπονητές να μην είναι και πετυχημένοι...αλλα και αυτοι εφόσον ειναι πραγματικά καλοι αργα ή γρήγορα θα πετύχουν,έτσι νομίζω τουλάχιστον...
Alexos
Θελω να πω ονοματα αλλα φιλε παλεουρα δεν μπορω μολις το απαγορευσε ο λεονκαλφ,απλα σου λεω οτι στην Α1 υπαρχουν σιγουρα 3-4.
rover6
QUOTE(Alexos @ Feb 3 2009, 01:56 ) *
Θελω να πω ονοματα αλλα φιλε παλεουρα δεν μπορω μολις το απαγορευσε ο λεονκαλφ,απλα σου λεω οτι στην Α1 υπαρχουν σιγουρα 3-4.

φιλε και το να διαφωνουμε ειναι μεσα στα πλαισια του διαλογου θα σου ποσταρω ενα κειμενο που ειχα γραψει πριν απο καιρο οταν ειχε γινει θεμα με τον καλατζη στον πορφυρα για να καταλαβεις τις αποψεις μου για την προπονητικη.
πολλα πραγματα στην προπονητικη εχουν και τυχη.
ο καλατζης ειναι σιγουρα πολυ καλος προπονητης απλα δεν του εκατσε φετος,περυσι την ομαδα την ειχε σχεδιασει αλλος.
ο πεταλας ειναι πολυ εμπειρος στην εσκανα σε αντιθεση με τον καλατζη,και ειχε ανοδο με πορφυρα πιο παλια.
εδω δεν ειναι εθνικη κατηγορια η καθε τοπικη ενωση εχει τις δικες της ιδιαιτεροτητες ιδιαιτερα η εσκανα.
π.χ καποιος καλος στην εσκανα μπορει να πατωσει στα τοπικα της αθηνας η καποιας επαρχιας.
ενα τρανο παραδειγμα στο προχθεσινο παιχνιδι πρωτεα - εθνικου ο κλιγκοπουλος ελεγε οχι φαουλ στο τελος αλλα η πρωτοβουλια του θεμη του φωτοπουλου(μακραν ο καλυτερος παικτης της εσκανα οχι μονο φετος αλλα τα τελευταια χρονια ) να γινει φαουλ βγηκε στον εθνικο.
αυτο δεν στερει στον κουτς του εθνικου οτι εστησε την ομαδα σουπερ κατα την διαρκεια του παιχνιδιου ,απλα λεω για καποια μικρα πραγματα,που μπορουν να αλλαξουν την εικονα μιας ομαδας,αρδην.

δεν μπορω να κρινω εναν προπονητη απο μια χρονια και μονο,και ειδικα οταν εχω αποψη και εχω συνεργαστει με καποιον και ξερω.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.