Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑΝΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
traxonas
QUOTE(win @ Dec 18 2008, 06:00 ) *
μαθετε να μιλατε σωστα ελληνικα. Δεν υπαρχει εκφραση πολυ καλυτερη.καλυτερη η πιο καλη...

blink.gif blink.gif

Βάρη-Τερψιθέα 1(ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ Η ΒΑΡΗ)
Πόλις - ΕΑ Νικαίας 1 (ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ Ο ΠΟΛΙΣ)
Ηλεκτρούπολη –Ίκαρος /Ακαδημία 2 (ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ Η ΑΚΑΔΗΜΙΑ)
Ευρυάλη - Γλυφάδα 1(ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΤΟΠΙΚΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ Η ΕΥΡΥΑΛΗ)
Πήγασος - Εν. Τραχώνων /Δία 2(ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ Η ΤΡΑΧΩΝΕΣ)
Αστέρας Αγ. Δημ. - Βουλιαγμένη 1 (ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ)
ΑΕ Ρέντη –Προφ. Ηλίας 1 (ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟ ΡΕΝΤΗ)
ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑ rolleyes.gif
win
QUOTE (traxonas @ Dec 18 2008, 09:42 ) *
blink.gif blink.gif

Βάρη-Τερψιθέα 1(ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ Η ΒΑΡΗ)
Πόλις - ΕΑ Νικαίας 1 (ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ Ο ΠΟΛΙΣ)
Ηλεκτρούπολη –Ίκαρος /Ακαδημία 2 (ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ Η ΑΚΑΔΗΜΙΑ)
Ευρυάλη - Γλυφάδα 1(ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΤΟΠΙΚΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ Η ΕΥΡΥΑΛΗ)
Πήγασος - Εν. Τραχώνων /Δία 2(ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ Η ΤΡΑΧΩΝΕΣ)
Αστέρας Αγ. Δημ. - Βουλιαγμένη 1 (ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ)
ΑΕ Ρέντη –Προφ. Ηλίας 1 (ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟ ΡΕΝΤΗ)
ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑ rolleyes.gif

κι ομως υπαρχει..
THERMOSIFWNAS
QUOTE(win @ Dec 18 2008, 06:00 ) *
μαθετε να μιλατε σωστα ελληνικα. Δεν υπαρχει εκφραση πολυ καλυτερη.καλυτερη η πιο καλη...Α ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΕΧΕΙ ΕΚΠΛΗΞΕΙΣ....

Συγνώμη Ζουράρη....
magic jonhson
QUOTE(Prankster @ Dec 17 2008, 15:34 ) *
Εγω ξερω σε ποιον αναφερεται ο Magic...Το παιδι δεν ειχε αγωνιστει σε κανενα αγωνα με την προηγουμενη του ομαδα κ δεν ειχε καν δηλωθει.....Μην πατε να δημιουργησεται θεμα επειδη ειστε στο Down 10 της βαθμολογιας...

για να ειμαι στο Down 10 της βαθμολογιας...θα πρεπει να ειμαι παιχτης η προπονητης η τελος παντων παραγοντας σε καποια ομαδα της συγκεκριμενης κατηγοριας.Δεν ειμαι τιποτα απο ολα αυτα και φετος εχω παρακολουθησει ολα κι ολα 4-5 παιχνιδια της κατηγοριας σου.Εγω αναφερωμαι σε παιχτη που περυσι εμεινε εκτος φετος εκανε δελτιο σε ομαδα νοτιων προαστειων και επειδη ο προπονητησ του τον εκοψε τον οκτωβριο βρηκε τροπο και εκανε νεο δελτιο σε ομαδα της κατηγοριας σου.Προφανως αυτος που ξερεις ειναι αλλος και αν συνεχισουμε την συζητηση θα βρεθουν αρκετοι ακομα.
Το ονομα δεν θα σας το πω γιατι θεωρω οτι εκανε την καλυτερη επιλογη παιζοντας στην β εσκανα μιας και τα προσοντα του δεν ειναι για παραπανω και μακαρι να το καταλαβουν κι αλλοι και να μην σνομπαρουν τις τοπικες κατηγοριες
Prankster
QUOTE(magic jonhson @ Dec 18 2008, 18:29 ) *
για να ειμαι στο Down 10 της βαθμολογιας...θα πρεπει να ειμαι παιχτης η προπονητης η τελος παντων παραγοντας σε καποια ομαδα της συγκεκριμενης κατηγοριας.Δεν ειμαι τιποτα απο ολα αυτα και φετος εχω παρακολουθησει ολα κι ολα 4-5 παιχνιδια της κατηγοριας σου.Εγω αναφερωμαι σε παιχτη που περυσι εμεινε εκτος φετος εκανε δελτιο σε ομαδα νοτιων προαστειων και επειδη ο προπονητησ του τον εκοψε τον οκτωβριο βρηκε τροπο και εκανε νεο δελτιο σε ομαδα της κατηγοριας σου.Προφανως αυτος που ξερεις ειναι αλλος και αν συνεχισουμε την συζητηση θα βρεθουν αρκετοι ακομα.
Το ονομα δεν θα σας το πω γιατι θεωρω οτι εκανε την καλυτερη επιλογη παιζοντας στην β εσκανα μιας και τα προσοντα του δεν ειναι για παραπανω και μακαρι να το καταλαβουν κι αλλοι και να μην σνομπαρουν τις τοπικες κατηγοριες


τον ιδιο λεμε μην ανγχςνεσαι καταλαβα για ποιον λες....Στην ΒΑρη παιζει το ξερω...
THERMOSIFWNAS
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 71-56

ΠΟΛΥ ΚΑΚΟΣ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 27ο ΛΕΠΤΟ ΒΡΕΘΗΚΕ ΝΑ ΧΑΝΕΙ ΜΕ 33-45.
Ο ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ ΟΜΩΣ ΤΩΝ ΛΥΣΕΩΝ ΣΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ
ΤΗΣ ΖΩΝΗΣ ΣΤΗΝ ΑΜΥΝΑ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 13 ΛΕΠΤΑ ΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ΣΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΜΕ ΕΝΑ ΣΕΡΙ 38-11.

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ...


Prankster
QUOTE(THERMOSIFWNAS @ Dec 19 2008, 02:50 ) *
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 71-56

ΠΟΛΥ ΚΑΚΟΣ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 27ο ΛΕΠΤΟ ΒΡΕΘΗΚΕ ΝΑ ΧΑΝΕΙ ΜΕ 33-45.
Ο ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ ΟΜΩΣ ΤΩΝ ΛΥΣΕΩΝ ΣΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ
ΤΗΣ ΖΩΝΗΣ ΣΤΗΝ ΑΜΥΝΑ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 13 ΛΕΠΤΑ ΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ΣΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΜΕ ΕΝΑ ΣΕΡΙ 38-11.

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ...


ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΕΙΜΩΝΑ : ΑΕ ΡΕΝΤΗ ......Shhhhhhhhhhhhhhhh
leonkalf
QUOTE (Prankster @ Dec 19 2008, 07:26 ) *
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΕΙΜΩΝΑ : ΑΕ ΡΕΝΤΗ ......Shhhhhhhhhhhhhhhh

Μη βιάζεσαι... έχει ακόμα 1 ματς για το τέλος του Α' γύρου... Δεν έχει κριθεί ο πρωταθλητής χειμώνα. Βέβαια με νίκη του Ρέντη την επόμενη αγωνιστική, παίρνει αυτό τον άτυπο τίτλο.


Τα χθεσινά αποτελέσματα και η βαθμολογία έχουν ως εξής :

Βάρη -Τερψιθέα 78-62
Πόλις - ΕΑ Νικαίας 74-53
Ηλεκτρούπολη – Ίκαρος/Ακαδημία 56-58
Ευρυάλη - Γλυφάδα 72-65
Πήγασος - Εν. Τραχώνων/Δία 87-90(75-75)
Αστέρας Αγ. Δημ. - Βουλιαγμένη 71-56
ΑΕ Ρέντη – Προφ. Ηλίας 72-66

Βαθμολογία
(σε 12 αγ.)
1. ΑΕ Ρέντη 827-706 11-1 23
2. Πόλις 780-670 11-1 23
3 Α.Ο. Βάρης 828-671 8-4 20
-------------------------------------------------------------------
4 Τερψιθέα 783-663 8-4 20
5. Ίκαρος/Ακαδημία 776-741 8-4 20
6. Ε.Α. Νικαίας 787-767 7-5 19
7 Αστέρας Αγ. Δημ. 783-728 7-5 19
8 Προφ. Ηλίας 744-777 5-7 17
9. Εν. Τραχώνων 813-843 5-7 17
10 Ευρυάλη 706-745 4-8 16
11 Βουλιαγμένη 713-859 3-9 15
--------------------------------------------------------------------
12. Γλυφάδα 662-735 3-8 14
13. Ηλεκτρούπολη 687-833 2-10 14
14. Πήγασος Κορ. 737-867 1-10 12

* Γλυφάδα και Πήγασος έχουν αγώνα λιγότερο (Κυριακή 21/12 14.00 ΕΑΚ Γλυφάδας)


Traxonas, περιμένουμε αναλυτική περιγραφή του συγκλονιστικού - όπως φαίνεται από τους αριθμούς - χθεσινού παιχνιδιού σας με Πήγασο.
traxonas
QUOTE(leonkalf @ Dec 19 2008, 11:39 ) *
Traxonas, περιμένουμε αναλυτική περιγραφή του συγκλονιστικού - όπως φαίνεται από τους αριθμούς - χθεσινού παιχνιδιού σας με Πήγασο.

Τι να πω, leoncalf, ειμαστε η πιο απροβλεπτη ομαδα του φετινου πρωταθληματος. Ικανοι για το χειροτερο και
το καλυτερο.
Ξεκινησαμε οπως παντα νωθροι-κοιμισμενοι, και απο τα πρωτα λεπτα ειμαστε πισω 10-12 ποντους. Η αμυνα μας
τελειως G.T.P. , ενω ξερουμε οτι οι μονοι που απειλουν με σουτ ειναι το 4 και το 5 ( Ιτζελερ, Σιγλετος) τους
αφηνουμε και σουταρουν χωρις ιδιαιτερη πιεση και τα βαζουν ολα!!!
Μονο στο 4ο δεκαλεπτο- και ειδικα προς το τελος- ΠΑΙΞΑΜΕ ΑΜΥΝΑ, και σε συνδυασμο με την απειρια
καποιων πιτσιρικαδων που δεν κοιταξαν να φανε το χρονο και να κρατησουν την διαφορα των 14-15 ποντων
που ειχαν και πηγαιναν σε γρηγορες επιθεσεις, γυρισαμε το παιχνιδι στο 75-75. Μαλιστα, ειχαμε την
ευκαιρια της τελευταιας επιθεσης απο το κεντρο-λογω ταιμ- 6'' πριν τη ληξη , αλλα ο Μουτσιος αστοχησε σε
σουτ 3ποντων και πηγαμε παραταση.
Στην παραταση, τα πραγματα γιναν πολυ ευκολα για μας-λογω ψυχολογιας κυριως- και ειμασταν συνεχεια
μπροστα 5-6 ποντους.
Τα συγχαρητηρια μου στα ''πιτσιρικια'' του Πηγασου, για το θρασος τους και την μαχητικοτητα τους! 41.gif
traxonas
Ηλεκτρούπολη – Ίκαρος/Ακαδημία 56-58
Ευρυάλη - Γλυφάδα 72-65
Πήγασος - Εν. Τραχώνων/Δία 87-90(75-75) (-12χαναμε στο37')
Αστέρας Αγ. Δημ. - Βουλιαγμένη 71-56 (33-45 στο 27')
ΑΕ Ρέντη – Προφ. Ηλίας 72-66

Παντως, οπως δειχνουν τα σκορ και οι διακυμανσεις τους, ολες οι ομαδες το παλευουν και σιγουρα θα
εχουμε εκπληξεις αρκετες, με θυματα ''μεγαλους''. Ενδιαφερουσα εξελιξη αυτη για το φετινο πρωταθλημα. blove.gif



ilpan
QUOTE(traxonas @ Dec 19 2008, 13:38 ) *
Τι να πω, leoncalf, ειμαστε η πιο απροβλεπτη ομαδα του φετινου πρωταθληματος. Ικανοι για το χειροτερο και
το καλυτερο.
Ξεκινησαμε οπως παντα νωθροι-κοιμισμενοι, και απο τα πρωτα λεπτα ειμαστε πισω 10-12 ποντους. Η αμυνα μας
τελειως G.T.P. , ενω ξερουμε οτι οι μονοι που απειλουν με σουτ ειναι το 4 και το 5 ( Ιτζελερ, Σιγλετος) τους
αφηνουμε και σουταρουν χωρις ιδιαιτερη πιεση και τα βαζουν ολα!!!
Μονο στο 4ο δεκαλεπτο- και ειδικα προς το τελος- ΠΑΙΞΑΜΕ ΑΜΥΝΑ, και σε συνδυασμο με την απειρια
καποιων πιτσιρικαδων που δεν κοιταξαν να φανε το χρονο και να κρατησουν την διαφορα των 14-15 ποντων
που ειχαν και πηγαιναν σε γρηγορες επιθεσεις, γυρισαμε το παιχνιδι στο 75-75. Μαλιστα, ειχαμε την
ευκαιρια της τελευταιας επιθεσης απο το κεντρο-λογω ταιμ- 6'' πριν τη ληξη , αλλα ο Μουτσιος αστοχησε σε
σουτ 3ποντων και πηγαμε παραταση.
Στην παραταση, τα πραγματα γιναν πολυ ευκολα για μας-λογω ψυχολογιας κυριως- και ειμασταν συνεχεια
μπροστα 5-6 ποντους.
Τα συγχαρητηρια μου στα ''πιτσιρικια'' του Πηγασου, για το θρασος τους και την μαχητικοτητα τους! 41.gif


Ας είναι καλά τα ανεκδιήγητα σφυρίγματα στα τελευταία 2 λεπτά της Αρφαρά που σας έστειλε στην παράταση, αποβάλλοντας με 2 συνεχόμενα φάουλ τον Σιγκλέτο και στην αρχή της παράτασης τον Ιντζελέρ. Ακόμα και ο προπονητής σας παραδέχτηκε ότι "κλέψατε" το παιχνίδι με τα σφυρίγματα της διαιτητού.
traxonas
QUOTE(ilpan @ Dec 22 2008, 03:01 ) *
Ας είναι καλά τα ανεκδιήγητα σφυρίγματα στα τελευταία 2 λεπτά της Αρφαρά που σας έστειλε στην παράταση, αποβάλλοντας με 2 συνεχόμενα φάουλ τον Σιγκλέτο και στην αρχή της παράτασης τον Ιντζελέρ. Ακόμα και ο προπονητής σας παραδέχτηκε ότι "κλέψατε" το παιχνίδι με τα σφυρίγματα της διαιτητού.

Τα λαθη της διαιτησιας ηταν πολλα και εκατερωθεν και δεν ηταν αυτα που εκριναν τον αγωνα. Μην αρχισουμε τωρα
να λεμε μια μια τις φασεις, δεν εχει νοημα.
Η Αρφαρα δεν υπαρχει σε κανενα μπασκετικο χαρτη διαιτησιας!!! kill.gif
Σε καποια φαση την βριζουν απο την εξεδρα και γυρναει στον προπονητη σας και τον απειλει με Τ αν της ξαναμιλησει.
Ο ανθρωπος δεν ειχε ανοιξει το στομα του!! blink.gif
Ο Ντζαμαρας ,χωρις να τον γνωριζω, πρεπει να ειναι αφασια μεγαλη!!!
traxonas
ΓΛΥΦΑΔΑ- ΠΗΓΑΣΟΣ , τι ηρθε , ξερει κανεις; Παιξανε την Κυριακη;
jimmykay
καλές γιορτές να έχετε όλοι, με υγεία! Μετά τις γιορτές θα δούμε ποιές ομάδες είναι πραγματικά ομάδες... (και δεν θα διαλύσουν!)
leonkalf
QUOTE (traxonas @ Dec 23 2008, 13:16 ) *
ΓΛΥΦΑΔΑ- ΠΗΓΑΣΟΣ , τι ηρθε , ξερει κανεις; Παιξανε την Κυριακη;

Κέρδισε η Γλυφάδα γύρω στους 6π.
POWER_KF
Καλή χρονιά σε όλους.... smiley.gif
Όπως βλέπω το forum έχει πάει διακοπές. Ησυχία εδώ και δέκα μέρες περίπου. Ας είμαι λοιπόν εγώ ο πρώτος και ελπίζω να είμαι και τυχερός σε ότι αφορά την συμμετοχή. Να έχουμε πολλές και καλές ανταλλαγές απόψεων χωρίς διαξιφισμούς και εντάσεις αλλά και με αρκετά "παρασκήνια" για αμείωτο ενδιαφέρον.
Λοιπόν ξεκινώ με το πρόγραμμα της επόμενης εβδομάδας και παραθέτω και τους διαιτητές.
Κάτι μου λέει ότι στα παιχνίδια της Τερψιθέας και των Τραχώνων θα έχουμε εκπλήξεις υπέρ των Νοτιοανατολικών προαστίων. Βέβαια μπορεί να υπάρξουν και άλλες λόγω της κατάστασης των ομάδων.

Κλ. Αγ. Τρύφωνα 21.00 Τερψιθέα –Πόλις (Μπίκας , Βίλιας) κομ. Δραμεσιώτης (1 - διαιτησίας βοηθούσης)
2ο ΚΓΔ Νικαίας 21.30 ΕΑ Νικαίας – ΑΕ Ρέντη (Γερουλάνος , Μαραβέλιας) κομ. Μακαρατζής (2)
Κλ. Ν. Σμύρνης 21.15 Ίκαρος/Ακαδημία – Βάρη (Σιώκας , Γιακείμη ) κομ. Παπαγιαννόπουλος (2 - με τη βοήθεια των τελευταίων μεταγραφών)
ΕΑΚ Γλυφάδας 21.00 Γλυφάδα – Ηλεκτρούπολη (Μέλης , Γιαννακίδης) κομ. Τσίχλας (1 )
Κλ. Αλίμου 21.30 Εν. Τραχώνων –Ευρυάλη (Γαρδέλης , Φασόλης) κομ. Τσάμης (2 - διαιτησίας βοηθούσης)
Κλ. St Lawrence 21.00 Βουλιαγμένη –Πήγασος (Θεολόγη , Ουσταμπασίδης) κομ. Μίχας (1 - αλλά μπορεί και να έχουμε εκπλήξεις. Ανεβαίνει ο Πήγασος)
Κλ. Καμινίων 22.00 Προφ. Ηλίας – Αστέρας Αγ. Δημ. (Αρφαρά , Βρέντας) κομ. Χελιώτης (1)
THERMOSIFWNAS
Προβλέψεις για την Πέμπτη...

Τερψιθέα –Πόλις 2
ΕΑ Νικαίας – ΑΕ Ρέντη 2
Ίκαρος/Ακαδημία – Βάρη 2
Γλυφάδα – Ηλεκτρούπολη 1
Εν. Τραχώνων –Ευρυάλη 2
Βουλιαγμένη –Πήγασος 2
Προφ. Ηλίας – Αστέρας Αγ. Δημ. 2
jimmykay
Οι προβλέψεις μου!

Τερψιθέα –Πόλις 2 (εύκολα πιστεύω)
ΕΑ Νικαίας – ΑΕ Ρέντη 2 (θα γίνει ντέρμπι, ίσως και έκπληξη)
Ίκαρος/Ακαδημία – Βάρη 2 (μπορεί και 1)
Γλυφάδα – Ηλεκτρούπολη 1 (καλύτερη η Γλυφάδα)
Εν. Τραχώνων –Ευρυάλη 1 (καλό παιχνίδι, λόγω έδρας 1)
Βουλιαγμένη –Πήγασος 2 (Θεωρώ καλύτερη ομάδα τον Πήγασο)
Προφ. Ηλίας – Αστέρας Αγ. Δημ. 2 (σίγουρα ντέρμπι, το γήπεδο στα καμίνια είναι δύσκολο και ο Προφήτης το εκμεταλλεύεται...)
traxonas
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ σε ολους τους συμforumιτες και υγεια σε παικτες και μη.
Προβλεψεις δεν μπορω να κανω, διοτι η απραξια των εικοσι ημερων κρινεται πολυ μεγαλη για την κατηγορια
και θα δειξει ποιες ομαδες ειναι σοβαρες και ποιες καφενεια και part-time gyms.
Ποσες ομαδες αραγε κανανε >5 προπονησεις αυτο το διαστημα( σοβαρες εννοω, οχι με τρεις ανδρες και
δεκα παιδοεφηβους) ;
traxonas
QUOTE(jimmykay @ Jan 7 2009, 13:44 ) *
Οι προβλέψεις μου!
Ίκαρος/Ακαδημία – Βάρη 2

Θεωρω τον Ικαρο καλυτερη ομαδα απο την Βαρη, ειδικα αν περιορισουν τον Ταχτσιδη. Ασε που με νικη
ο Ικαρος μπαινει χοντρα στο παιχνιδι της ανοδου! Ασος ξερος

Βουλιαγμένη –Πήγασος 2
Αν οι πιτσιρικαδες "τρεξουν" την πολυ αργη Βουλιαγμενη και οι σουτερ του Πηγασου τα βαζουν οπως και
στο μεταξυ μας παιχνιδι, διπλο σιγουρο!
THERMOSIFWNAS
Προφήτης Ηλίας-Αστέρας Αγ. Δημητρίου 40-64. περίπατος........
Alexos
Τερψιθεα-Πολις 69-71 ντερμπυ απιστευτο απο την αρχη μεχρι το τελος καταπληκτικος γιανακοπουλος μαζι με τον παρισσο ολα τα λεφτα για τον Πολις σημερα.Απο την αλλη ο Μαρκογιαννακης εβαλε 30 ποντους και μαζι με τον βισκαδουρακη το παλεψαν μεχρι τελους αλλα στην τελευταια φαση το #14 της Τερψιθεας αστοχησε σε φειντ αγουει τριποντο για τιν νικη.
traxonas
Δεν εγινε παιχνιδι στον Αλιμο διοτι ο ενας κριτης και ο κομισαριος δεν προσηλθαν. angry_red.gif
Καταραμενο ταβλι!
leonkalf
To παιχνίδι της Νίκαιας με τον Ρέντη δεν έγινε, επειδή έσταζε νερό από την οροφή του γηπέδου.

Τα υπόλοιπα παιχνίδια :

Ίκαρος /Ακαδημία – Βάρη 65-74 (61-61)
Γλυφάδα – Ηλεκτρούπολη 54-46
Βουλιαγμένη – Πήγασος 79-72
geo14
blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif Γεια σε ολους....
Ο Πηγασος κατεβαινει σε ολους τους αγωνες με 4! ανδρες και 8 εφηβους...σε σχεση με τις αλλες ομαδες που βγαζουν τους μικρους 2-3 φασεις μετα την αρχη του παιχνιδιου,πρωτοτυπει...παιζοντας απο τα 16 στην β εσκανα,σε λιγα χρονια ο Πηγασος με κορμο αυτα τα παιδια μπορει να πρωταγωστει..
.
jimmykay
QUOTE(geo14 @ Jan 10 2009, 22:34 ) *
blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif Γεια σε ολους....
Ο Πηγασος κατεβαινει σε ολους τους αγωνες με 4! ανδρες και 8 εφηβους...σε σχεση με τις αλλες ομαδες που βγαζουν τους μικρους 2-3 φασεις μετα την αρχη του παιχνιδιου,πρωτοτυπει...παιζοντας απο τα 16 στην β εσκανα,σε λιγα χρονια ο Πηγασος με κορμο αυτα τα παιδια μπορει να πρωταγωστει..
.


Καλησπέρα geo14! Με την εκτίμηση που έχω στο σωματείο του Πήγασου, θεωρώ πως αυτό που είπες είναι λόγια παρηγοριάς...Τα παιδιά αυτά θα πρέπει να έχουν καλούς "άνδρες" δίπλα τους ώστε να μάθουν πράγματα απο αυτούς. Οι παρόντες βέβαια είναι καλοί αλλά πολύ λίγοι σε αριθμό. Περίμενα πως θα νικήσει την Βουλιαγμένη.
POWER_KF
QUOTE(geo14 @ Jan 10 2009, 22:34 ) *
blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif Γεια σε ολους....
Ο Πηγασος κατεβαινει σε ολους τους αγωνες με 4! ανδρες και 8 εφηβους...σε σχεση με τις αλλες ομαδες που βγαζουν τους μικρους 2-3 φασεις μετα την αρχη του παιχνιδιου,πρωτοτυπει...παιζοντας απο τα 16 στην β εσκανα,σε λιγα χρονια ο Πηγασος με κορμο αυτα τα παιδια μπορει να πρωταγωστει..
.


Φίλε geo14 θα συμφωνήσω απόλυτα με αυτά που γράφεις. Πράγματι σε αυτές τις κατηγορίες θα πρέπει να παίζουν νέα παιδιά που έτσι κι αλλιώς δε μπορούν να παίξουν εύκολα στις μεγάλες κατηγορίες. Βλέπεις ομάδες εθνικών κατηγοριών και δεν κρατάνε τους εβήβους τους δίνοντας ευκαιρίες. Όταν και οι ομάδες των ερασιτεχνικών πρωταθλημάτων δουλεύουν με μισθοφόρους τότε πότε θα παίξουν μπάσκετ οι μικροί; Κατ' εμένα θα έπρεπε να παίζει σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού ένας έφηβος στην πεντάδα. Ελπίζω πάντως να μην είναι οικονομικοί οι λόγοι που κάνουν την ομάδα να χρησιμοποιεί έφηβους αλλά πλάνο με βάθος χρόνου. Άσε τους άλλους να λένε περί παρηγοριάς.....

QUOTE(traxonas @ Jan 9 2009, 09:53 ) *
Δεν εγινε παιχνιδι στον Αλιμο διοτι ο ενας κριτης και ο κομισαριος δεν προσηλθαν. angry_red.gif
Καταραμενο ταβλι!


Φίλε Τράχωνα οι φήμες λένε ότι δεν θέλατε να γίνει το παιχνίδι και πιέσατε σε αυτή την κατεύθυνση. Είναι αλήθεια; Κάτι φόβοι για στημένη διαιτησία, κάτι τα παραπάνω κιλα λόγω διακοπών.... Ισχύει; Εξ όσων έχεις γράψει έχετε παίξει αγώνες που με το ζόρι συμπληρώνατε ομάδα. Τώρα τι τρέχει;
traxonas
QUOTE(POWER_KF @ Jan 12 2009, 14:41 ) *
Φίλε Τράχωνα οι φήμες λένε ότι δεν θέλατε να γίνει το παιχνίδι και πιέσατε σε αυτή την κατεύθυνση. Είναι αλήθεια; Κάτι φόβοι για στημένη διαιτησία, κάτι τα παραπάνω κιλα λόγω διακοπών.... Ισχύει; Εξ όσων έχεις γράψει έχετε παίξει αγώνες που με το ζόρι συμπληρώνατε ομάδα. Τώρα τι τρέχει;

ΦΙΛΤΑΤΕ PKF, μας επιασες!!! ομολογουμε πως μιση ωρα πριν τον αγωνα μας, την στησαμε στον κομισαριο και στον κριτη,
τους μπαγλαρωσαμε και τους αφησαμε ελευθερους μονο οταν μαθαμε απο τον ασυρματο οτι οι διαιτητες εκλεισαν
το φυλλο αγωνα.!!!!!!
ΕΛΕΟΟΟΟΣΣΣ!!!! Τι ΘΑ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΑΣ! icon_tomato.gif
jna23
QUOTE(jimmykay @ Jan 11 2009, 18:37 ) *
Περίμενα πως θα νικήσει την Βουλιαγμένη.


Πολλοί την έχουνε ξεγραμένη την Βουλιαγμένη και καλά κάνουνε.


Αλλά στο χωριό μου λένε στο τέλος ξυρίζουν τον γαμπρό. 

jimmykay
QUOTE(jna23 @ Jan 12 2009, 22:57 ) *
Πολλοί την έχουνε ξεγραμένη την Βουλιαγμένη και καλά κάνουνε.


Αλλά στο χωριό μου λένε στο τέλος ξυρίζουν τον γαμπρό. 


Σωστός! Στο δικό μου χωριό λένε: "Nothing is over untill the fat lady sings". Όλα κρίνονται στο γήπεδο!
traxonas
QUOTE(jna23 @ Jan 12 2009, 22:57 ) *
Πολλοί την έχουνε ξεγραμένη την Βουλιαγμένη και καλά κάνουνε.
Αλλά στο χωριό μου λένε στο τέλος ξυρίζουν τον γαμπρό. 

Φιλε jna23, μην περιμενεις το τελος για ξυρισμα! "Ξυριστε" στα δυο επομενα Ευρυαλη και Ηλεκ/πολη
γιατι μετα το μενου ειναι πολυ βαρυ!! bball.gif
THERMOSIFWNAS
Προλέψεις για 15/01/09


ΕΑ Νικαίας -Τερψιθέα 1
Ίκαρος/Ακαδημία - Πόλις 2
Γλυφάδα –Βάρη, 2
Εν. Τραχώνων – Ηλεκτρούπολη 1
Βουλιαγμένη –Ευρυάλη 2
Προφ. Ηλίας –Πήγασος 2
ΑΕ Ρέντη -Αστέρας Αγ. Δημ 1
POWER_KF
QUOTE(traxonas @ Jan 12 2009, 19:04 ) *
ΦΙΛΤΑΤΕ PKF, μας επιασες!!! ομολογουμε πως μιση ωρα πριν τον αγωνα μας, την στησαμε στον κομισαριο και στον κριτη,
τους μπαγλαρωσαμε και τους αφησαμε ελευθερους μονο οταν μαθαμε απο τον ασυρματο οτι οι διαιτητες εκλεισαν
το φυλλο αγωνα.!!!!!!
ΕΛΕΟΟΟΟΣΣΣ!!!! Τι ΘΑ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΑΣ! icon_tomato.gif


Φίλε Τράχωνα έχεις ένα εριστικό στυλ να γράφεις και γι αυτό μερικές φορές τα γραφόμενά σου γίνονται αντικείμενο πολλών ερωταπαντήσεων. Κατ' αρχήν δεν είπα εγώ ώστε να μου απαντάς ότι ....σας έπιασα. Εγώ είπα τι ακούστηκε στην ΕΣΚΑΝΑ και ζήτησα να τοποθετηθείς και όχι να κάνεις καλαμπουράκι. Αν έχεις άγνοια καλύτερα δήλωσέ τη. Είναι πιο εποικοδομητικό. Όπως είδες δήλωσα παραξενεμένος γιατί στο παρελθόν έχετε παίξει δύσκολα παιχνίδα (Ρέντη, Πόλις ,Νίκαια κλπ) χωρίς απαρτία. Γι αυτό ρώτησα την άποψή σου. Μάλλον τα αυτιά σας από όσα ακούτε δεν ακούνε αρκετά καλά τελυταία.... Ας είναι. Έμαθες πότε θα γίνει το ματς ή ακόμη δεν έχει οριστεί; Εκτός αν οι διαιτητές φοβούνται τις απαγωγές εκ μέρους σας και δεν έρχονται να σφυρίξουν.
geo14
QUOTE (POWER_KF @ Jan 12 2009, 14:41 ) *
Φίλε geo14 θα συμφωνήσω απόλυτα με αυτά που γράφεις. Πράγματι σε αυτές τις κατηγορίες θα πρέπει να παίζουν νέα παιδιά που έτσι κι αλλιώς δε μπορούν να παίξουν εύκολα στις μεγάλες κατηγορίες. Βλέπεις ομάδες εθνικών κατηγοριών και δεν κρατάνε τους εβήβους τους δίνοντας ευκαιρίες. Όταν και οι ομάδες των ερασιτεχνικών πρωταθλημάτων δουλεύουν με μισθοφόρους τότε πότε θα παίξουν μπάσκετ οι μικροί; Κατ' εμένα θα έπρεπε να παίζει σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού ένας έφηβος στην πεντάδα. Ελπίζω πάντως να μην είναι οικονομικοί οι λόγοι που κάνουν την ομάδα να χρησιμοποιεί έφηβους αλλά πλάνο με βάθος χρόνου. Άσε τους άλλους να λένε περί παρηγοριάς.....



δεν ειναι μονο τετοιοι...ειναι συνειδητη επιλογη αφου προπονητης ειναι ο κοουτς και του εφηβικου...που εχει μεγαλο δεσιμο με τα παιδια...αυτο φαινεται και απο τα αποτελεσματα του εφηβικου που ειναι φαβορι για φιναλ 4 στη β κατηγορια της εσκανα...
neos
Καλησπέρα και απο μένα στο forum.Όπως καταλαβαίνετε είμαι καινούριος και θέλω απλά να ευχηθώ καλή χρονιά με υγεία πάνω από όλα και να κάνω μια μικρή ανασκόπηση του πρώτου γύρου ξεκινώντας από το τέλος της βαθμολογίας και ξεκαθαρίζωντας τα φαβορί και αουτσάιντερ όπως προσωπικά πιστεύω.Ξεκινάω λοιπόν:

ΠΗΓΑΣΟΣ και ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ:Η θέση τους τα λέει όλα.Δεν την σώνουν την χρονιά αλλά κάθε παιχνίδι το κυνηγάνε μέχρι τέλους και πολύ καλά κάνουνε.

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ:φιλοτιμη προσπαθεια να σωθει αλλα πιστευω οτι δυσκολα θα τα καταφερει.

ΓΛΥΦΑΔΑ:το υλικο της δεν ειναι για να βρισκεται τοσο χαμηλα αλλα πιστευω οτι στο τελος θα το σωσουνε.βεβαια εξαρταται και ποσοι θα πεσουνε απο πανω.

ΕΥΡΥΑΛΗ:εχει το καλυτερο διδυμο ψηλων στην κατηγορια και γενικοτερα καλη ομαδα.ξεκινησανε χαλια αλλα με την προσληψη του παυλου η ομαδα αρχισε να ρολαρει.αποδειξη η νικη με βαρη και πιστευω οτι στον δευτερο γυρο θα κανει και αλλες εκπληξεις.

ΤΡΑΧΩΝΕΣ:οταν ξεκινησε η χρονια πιστευα οτι με το υλικο που εχει θα χτυπησει τις πιο ψηλες θεσεις.στην πορεια καπου το χασανε και βρισκονται χαμηλα.πιστευω οτι δεν θα εχουν προβλημα απλα πρεπει να ειναι λιγο πιο σοβαροι.

ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ:στο πρωτο μισο του γυρου ηταν η εκπληξη του πρωταθληματος με αποκορυφωμα την νικη με τη τερψιθεα.διαθετει μια ομαδα που τα παιδια γνωριζονται χρονια τον κεφαλιδη που ειναι αρχηγος και προπονητης με τα ολα του και εναν νεο προπονητη πολυ καλο και με ορεξη.καπου ομως το χασανε με αποτελεσμα συνεχομενες ηττες.δεν πρεπει να χαλαρωσουνε γιατι αλλιως θα χασουνε κατι που με κοπο χτισανε στην αρχη.

ΝΙΚΑΙΑ:στην μεση της βαθμολογιας με παικτες που ειναι μαζι χρονια ικανη ομαδα για το καλυτερο και το χειροτερο.πιστευω οτι θα τερματισει εκει που ειναι τωρα.

ΑΣΤΕΡΑΣ:απο φαβορι για μια θεση στην τριαδα τωρα αουτσαιντερ.μια ομαδα χωρις τα μεγαλα ονοματα αλλα με τρομερο δεσιμο μεταξυ των παικτων που παιζουν ξεκινησε στραβα και καπου τωρα στο τελος το ξαναβρηκανε.ολα τα λεφτα τα παιχνιδια με πολις και ικαρο στην εδρα τους και με τερψιθεα εκτος.μεχρι να φτασουνε στο απολυτο ντερμπυ με την βαρη εκτος εδρας που πιστευω οτι θα κρινει την 3η θεση.

ΙΚΑΡΟΣ:η ομαδα με τον καλυτερο προπονητη στο πρωταθλημα.χωρις ιδιαιτερες μεταγραφες χτυπαει την 3η θεση αλλα δεν ξερω αν θα αντεξει γιατι ειναι μια ομαδα που δεν εχει γηπεδο να κανει προπονησεις.και εχει και δυσκολο 2ο γυρο.

ΤΕΡΨΙΘΕΑ:η πιο πληρης ομαδα της κατηγοριας.διαθετει 12 παικτες που παιζουν ολοι.παικτες που εχουνε παιξει μεχρι και β εθνικη.ομως η ομαδα δεν κανει προπονησεις και δειχνει μια μικρη αδυναμια στα εκτος.

ΒΑΡΗ:εχει στις ταξεις της τον πρωτο σκορερ στην κατηγορια και γυρω του αλλη μια πενταδα παικτων δυνατη για την κατηγορια.ομως παρουσιαζει τα περσινα φαινομενα ασταθειας.αν σοβαρευτει η ανοδος ειναι δικη της.εχει στην εδρα της πολις και αστερα και εκτος ρεντη και τερψιθεα.ειναι στο χερι της εφοσον σοβαρευτει.

ΠΟΛΙΣ:μια ομαδα η οποια εχει ακουσει τα εξ'αμαξης απο ολο το forum.δεν ξερω γιατι.διαθετει παικτες εμπειρους με προσωπικοτητα και αυτο φαινεται γιατι παρολο που δεν παιζει ελκυστικο μπασκετ παιρνει αποτελεσματα.αποδειξη τα 2 τελευταια παιχνιδια οπου με την μεν βαρη δεν επρεπε να κερδισει αλλα το γυρισε στο τελος και με την τερψιθεα οπου κατεβηκε με απωλειες και εκανε το διπλο.εχει δυσκολο 2ο γυρο αλλα θα πρεπει να αυτοκτονησουν για να μην ανεβουν.

ΡΕΝΤΗΣ:το καλοκαιρι ηταν φαβορι για μια θεση στην τριαδα.διαθετει το καλυτερο 2αρι της κατηγοριας (μαζι με παρισο) εναν πολυ καλο ασσο και 4αρι και ενα δυνατο 5αρι.ειναι η πιο σταθερη ομαδα της κατηγοριας και μαζι με την πολις θα παιξουνε την πρωτια.
Αυτα απο μενα.ειναι προσωπικη αποψη και περιμενω απαντησεις.
geo14
γεια σε ολους....μπορει να μου δωσει καποιος ορισμενα στοιχεια για τον προφητη Ηλια?ειναι καλη ομαδα?
περιφερεια η ψηλους εχουν καλυτερους?
traxonas
QUOTE(neos @ Jan 14 2009, 01:34 ) *
ΤΡΑΧΩΝΕΣ:οταν ξεκινησε η χρονια πιστευα οτι με το υλικο που εχει θα χτυπησει τις πιο ψηλες θεσεις.στην πορεια καπου το χασανε και βρισκονται χαμηλα.πιστευω οτι δεν θα εχουν προβλημα απλα πρεπει να ειναι λιγο πιο σοβαροι.

Αν και neos, μιλας ως σοφος γερων! bball.gif
POWER_KF
QUOTE(neos @ Jan 14 2009, 01:34 ) *
Καλησπέρα και απο μένα στο forum.Όπως καταλαβαίνετε είμαι καινούριος και θέλω απλά να ευχηθώ καλή χρονιά με υγεία πάνω από όλα και να κάνω μια μικρή ανασκόπηση του πρώτου γύρου ξεκινώντας από το τέλος της βαθμολογίας και ξεκαθαρίζωντας τα φαβορί και αουτσάιντερ όπως προσωπικά πιστεύω.Ξεκινάω λοιπόν:


Νέε φίλε καλωσήλθες. Αν και 'neos' φαίνεται ότι ούτε ηλικιακά αλλά ούτε και σε σχέση με την κατηγορία είσαι νέος. Τόσο ο τρόπος που γράφεις όσο και το περιεχόμενο αυτών που γράφεις το αποδεικνύουν. Γενικά πάντως και όσο έχω δει αγώνες της κατηγοράις είσαι πολύ εντός. ΄Καλή συνέχεια. Για την ιστορία είσαι ο πρώτος που απαντάει στο ερώτημα φαβορί και αουτσάϊντερ για άνοδο και πτώση που είχα βάλει προ καιρού. Μια γενική παρατήρηση. Η κατηγορία είναι απρόβλεπτη. Πέρυσι κρίθηκε κυριολεκτικά στο τέλος και η άνοδος και η πτώση. Είναι μικρές οι αποκλίσεις και παίζει ρόλο η στάση της κάθε διοίκησης και η συνέπεια της μέχρι το τέλος. Για τις λεπτομέρειες όσων γράφεις υπόσχομαι ότι θα επανέλθω. Εξάλλου νομίζω ότι αξίζει τον κόπο η ανταλλαγή απόψεων στο θέμα.
jna23
QUOTE(jimmykay @ Jan 13 2009, 12:23 ) *
Σωστός! Στο δικό μου χωριό λένε: "Nothing is over untill the fat lady sings". Όλα κρίνονται στο γήπεδο!


Μου φαίνεται ότι είσαι απο το ίδο χωριο με τον Στίβ 

QUOTE(traxonas @ Jan 13 2009, 13:21 ) *
Φιλε jna23, μην περιμενεις το τελος για ξυρισμα! "Ξυριστε" στα δυο επομενα Ευρυαλη και Ηλεκ/πολη
γιατι μετα το μενου ειναι πολυ βαρυ!! bball.gif

Συμφωνώ μαζί σου απλα η παροιμία δίνει ένα νόημα που περιλαμβάνει και την δική σου θέση νομίζω

QUOTE(POWER_KF @ Jan 14 2009, 17:20 ) *
Μια γενική παρατήρηση. Η κατηγορία είναι απρόβλεπτη. Πέρυσι κρίθηκε κυριολεκτικά στο τέλος και η άνοδος και η πτώση.


Συμφωνω απόλυτα μαζί σου για αυτό θύμησα την παροιμία με το ξυρισμα και τον γαμπρό. Για ρώτα και τον Τραχωνα που στέρησε την άνοδο στο Πόλις και σώθηκε πέρσυ.


Ολα φίλοι μου κρίνονται μέσα στο γήπεδο εκτός αν εξωτερικοί παράγοντες έχουν προδιαγράψει το μέλλον μίας ομάδας.

Εΐδικότερα στις 4 τελευταίες αγωνιστικές μπορείς να δείς απίστευτα πράγματα που εξαρτόνται μόνο απο την πίστη για νίκη των ίδιων των αθλητών και κανενός άλλου.

Αυτή είναι η γνώμη ενος μεγάλου σε ηλικία 
traxonas
QUOTE(jna23 @ Jan 14 2009, 18:36 ) *
Συμφωνώ μαζί σου απλα η παροιμία δίνει ένα νόημα που περιλαμβάνει και την δική σου θέση νομίζω
Εΐδικότερα στις 4 τελευταίες αγωνιστικές μπορείς να δείς απίστευτα πράγματα που εξαρτόνται μόνο απο την πίστη για νίκη των ίδιων των αθλητών και κανενός άλλου.
Αυτή είναι η γνώμη ενος μεγάλου σε ηλικία 

Γνωριζω καλα οτι αφορα και μας η παροιμια.Ας προσεχαμε!
Απλα πιστευω οτι ειναι δυσκολο να στηριζεις τις ελπιδες σου στις τελευταιες αγωνιστικες, οπου οι αδιαφορες
ομαδες ψιλοδιαλυονται, βαζουν εφηβους για ''ψησιμο'', και γενικα δεν ειναι αξιοπιστες στο να παρουν ενα
παιχνιδι που εσυ θα "καιγεσαι" να το παρουν. Τα παραδειγματα πολλα και αφου εισαι και μεγαλος σε ηλικια
θα τα ξερεις. peace.gif
geo14
Προγνωστικα για σημερα?????
alpapamarin
Διπλό ο Αστέρας μέσα στο Ρέντη
LITSAS
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 71-66...
geo14
QUOTE(LITSAS @ Jan 16 2009, 01:45 ) *
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 71-66...


συγχαρητηρια φιλε....παλι καλα που μονο τραυματιστηκαν τα 2 παιδια του πηγασου....να τους κοψετε το μπασκετ θελατε????μπορειτε να νικησετε τους μικροτερους και χωρις να τους σακατεψετε....ή μηπως δεν μπορουσατε και εγιναν καταλαθος-επιτηδες ολα?
neos
Τελικα σε μερικα επεσα μεσα και σε μερικα εξω.διπλο ο αστερας αγχωτικο διπλο ο πολις και η βαρη τρελο διπλο η ηλεκτρουπολη μεσα στους τραχωνες εν αναμονη των αγωνων που αναβληθηκαν και η κατηγορια αλλαξε παλι.βαρη τερψιθεα και αστερας κυνηγανε μεχρι και δευτερη θεση και μπορει και πρωτη.με ρεντη να κανει κακη ηττα και πολις κακο μπασκετ μπορει να δουμε και αλλες εκπληξεις.γιατι ο ρεντης εχει πολις εξω και ο πολις βαρη αστερα ευρυαλη τραχωνες εξω.βλεπω να ξαναζεσταινεται το πρωταθλημα και ετσι θα παει μεχρι το τελος.και βεβαια εν αναμονη των πιθανων συγχωνευσεων μπορει να ανεβουν παλι 4.
THERMOSIFWNAS
ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΙΧΤΗΣ ΤΟΥ ΡΕΝΤΗ ΣΕ ΜΙΑ ΗΤΤΑ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΙΚΑΙΑ ΜΑΣ ΑΠΟΚΑΛΕΣΕ ΤΣΟΥΒΑΛΙΑ(ΟΝΑΜΑΤΑ ΔΕΝ ΛΕΜΕ) ΡΕΝΤΗ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 62-71.ΟΧΙ ΓΙΑ ΜΑΣ .....ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΟΥΚΑΡΙΑΡΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΕΣ ΜΑΣ....
LITSAS
QUOTE(geo14 @ Jan 16 2009, 01:52 ) *
συγχαρητηρια φιλε....παλι καλα που μονο τραυματιστηκαν τα 2 παιδια του πηγασου....να τους κοψετε το μπασκετ θελατε????μπορειτε να νικησετε τους μικροτερους και χωρις να τους σακατεψετε....ή μηπως δεν μπορουσατε και εγιναν καταλαθος-επιτηδες ολα?

Καλημέρα φίλε

Δεν υποστηρίζω καμία ομάδα.....απλά μου αρέσει το μπασκετ και προσπαθώ να παρακολουθώ όσο περισσότερο μπορώ τις κατηγορίες της ΕΣΚΑΝΑ ενημερώνοντας παράλληλα τους φίλους μας στο φόρουμ...σας παραθέτω περισσότερες λεπτομέρειες για εχτές
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ-ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 71-66 ΤΕΛΙΚΟ
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ 18-18,40-33,49-45,71-66
ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΦΗΤΗ ΗΛΙΑ ΣΚΟΡΑΡΑΝ
ΣΥΡΙΑΝΟΣ 2 ΠΟΝΤΟΙ
ΚΑΡΑΣΟΥΛΟΣ 5 ΠΟΝΤΟΙ
ΛΑΖΑΡΑΚΟΣ 17 ΠΟΝΤΟΙ (3 ΤΡΙΠΟΝΤΑ)
ΝΙΚΟΛΤΣΟΣ 2 ΠΟΝΤΟΙ
ΑΔΡΑΜΗΣ 11 ΠΟΝΤΟΙ (1 ΤΡΙΠΟΝΤΟ)
ΚΑΡΑΛΟΥΚΑΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ
ΤΣΙΣΤΡΑΚΗΣ 12 ΠΟΝΤΟΙ
ΠΑΣΑΓΙΑΝΝΗΣ 16 ΠΟΝΤΟΙ (1 ΤΡΙΠΟΝΤΟ)
ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ 2 ΠΟΝΤΟΙ
ΠΟΛΥΧΡΟΝΑΚΗΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ
ΣΟΝΙΔΗΣ 4 ΠΟΝΤΟΙ

ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΗΓΑΣΟ
ΙΝΤΖΕΛΕΡ 9 ΠΟΝΤΟΙ (1 ΤΡΙΠΟΝΤΟ)
ΣΥΓΛΕΤΟΣ 11 ΠΟΝΤΟΙ (2 ΤΡΙΠΟΝΤΑ)
ΜΠΑΚΑΛΗΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ
ΣΑΡΔΕΛΗΣ 22 ΠΟΝΤΟΙ (2 ΤΡΙΠΟΝΤΑ)
ΓΟΥΡΔΟΜΙΧΑΛΗΣ 2 ΠΟΝΤΟΙ
ΘΕΟΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ 11 ΠΟΝΤΟΙ (3 ΤΡΙΠΟΝΤΑ)
ΚΩΤΑΚΗΣ 2 ΠΟΝΤΟΙ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ 6 ΠΟΝΤΟΙ
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ 3 ΠΟΝΤΟΙ
ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ
traxonas
Τραχωνες - Ηλεκ/πολη 62-66. Πολυ ξυλικι, καθολου ελκυστικο μπασκετ. ΑΝΕΥ ΣΧΟΛΙΩΝ icon_tomato.gif
jack 13
kalimera k apo mena,parakoloutho xronia mpasket stis topikes katigories,stin b ipostirizo terpsithea alla parakoloutho sxedon kathe pempti agones k allon omadon epeidi exo sxesi k me managariliki k ksero para polous paiktes opote nomizo mporo na ekfero apopsi gia oles sxedon tis omadess bball.gif
jack 13
kalimera k apo mena parakoloutho oles tis omades eimai terpsithea exo sxesi me managariliki k nomizo oti mporo na ekfero apopsi gia polous paiktes k omades
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.