Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑΝΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
!and1!
QUOTE(nini @ Apr 1 2009, 13:30 ) *
... αλλά όλοι γνωρίζουμε ότι στο μπάσκετ δεν έχει σημασία να είσαι μόνο καλύτερος αλλά κ τυχερός, πράγμα το οποίο ο Πόλις ήταν σε πολλά παιχνίδια.


Ετσι ειναι..συμφωνω..χωρις αυτο να σημαινει οτι μειωνεται η αξια της ομαδας αυτης..
traxonas
QUOTE(ANASTALTIKO HAF @ Mar 31 2009, 13:53 ) *
Αστέρας Αγ. Δημ. - Τράχωνες/Δίας 2(πραγματικα τελευταιο χαρτι για τους τραχωνες,ενω ο αστερας `ειναι πραγματικα κακος τις τελευταιες αγων..)

Κατα 99%, πεφτουν τεσσερις ομαδες, οποτε... ξεμειναμε απο χαρτια. Του χρονου, με υγεια!
panos7
QUOTE (POLIS KALLITHEAS @ Apr 1 2009, 15:12 ) *
Ρωτας φιλε ποιοσ ειμαι αφου το γνωριζεις κ μαλιστα καλα.ο κουτσος ο φιλος ειμαι.οταν ανακατευεις υγεια στη μεση τι να σου πω.κριμα κ ειδικα πισω απο την ανωνυμια σου.για δυο χρονια δε σου κρυβω ειχα μεγαλο προβλημα με τον αχιλλειο μου μετεγχειρητικα κ ειλικρεινα με πονουσε πολυ οταν καποιοσ με κτυπουσε εκει..τραυματιαε ησουν κ.ανωνυμε κ ξερεισ πως ειναι.δοξα το θεο,μετα απο μια τεραστια προσπαθεια που εκανα περισυ κ συμμετειχε σε αυτη ενεργα κ ο προπονητης μου ειμαι πλεον υγιειης.σιγουρα οχι οπως πριν την ριξη αχιλλειου κ το σοβαρο τροχαιο που υπεστη αλλα σε ενα υποφερτο επιπεδο ειδικα για τη κατασταση που βρισκεται φετος η κατηγορια..οποτε δε με ακουμπαει η κακιουλα σου..αντιθετα με κανουν πιο δυνατο...τωρα το πρωτο καιρο που δεν επαιζα το θεωρω φυσικο αφου βρισκομουν σε μεταβατικο σταδιο ακομα αφου 2 χρονια..ημουν νεκρος..πιστευω πλεον τωρα στο 2ο γυρο να κερδισα ξανα την εκτιμηση σας με την εικονα μου.αν οχι αφηστε με να συνεχισω την προσπαθεια μου αμειωτα κ μη με ενοχλειτε κακοβουλα κ ανοητα....οσο για την ομαδα καταλαβαινεισ κ.ανωνυμε οτι δε μπορω να παρω θεση δημοσια.παρατηρω κ κρινω τα τεκταινομενα..............

φιλε μπογδανίδη με αυτα που γραφεις με επιβεβαιωνεις,ουτε κακιουλες ειπα ουτε τιποτα,ειπα οτι επαιζες σαν τραυματιας και λες οτι ησουν τραυματιας,ουτε ειρωνευτικα ουτε τιποτα,αν ξαναδεις το κειμενο γραφω μεσα σε παρενθεση (δεν ειρωνευομαι),ξερω τι παικτης εισαι,ησουν αργος φετος γιατι προερχοσουν απο εναν πολυ σοβαρο τραυματισμο,καιεγω αυτο ειπα,οτι κατι συνεβαινε με σενα,σαν τραυματιας επαιζες εγραψα γιατι δεν ηξερα οτι ησουν τραυματιας.ποτε δεν ειρωνευομαι κανεναν,μακαρι του χρονου να εισαι υγιης και να μας βγαλεις ματια στην Α,να παιζεις και να σε χαιρομαστε,οχι μονο εσενα αλλα ολη την ομαδα σου.και να ξερεις οτι πρωτος εγω θα το φωναξω.αν και με μπογδα προπονητη χλωμο σε βλεπω!!!να θες την αποψη μου που δεν την θες γιατι με εχεις παρεξηγησει παρε 2 ψηλους ενα τεσαρι εναν περιφερειακο,κρατα τα παιδια που εχεις εκτος απο 1-2 παρε προπονητη με *****,νεο και φιλοδοξο οχι στυλ πεταλα η ποτοσουγλου και η ομαδα σου θα σωθει ευκολα του χρονου.αυτα και συγνωμη αν σε προσβαλα.
panos7
ξερει κανενας κανενα κουτσομπολιο (φημες το λενε οι ειδικοι) για μεταγραφες παικτων,προπονητων.παραγοντων κ.λ?
basketjohn
QUOTE(panos7 @ Apr 2 2009, 11:44 ) *
ξερει κανενας κανενα κουτσομπολιο (φημες το λενε οι ειδικοι) για μεταγραφες παικτων,προπονητων.παραγοντων κ.λ?

Γλυφαδα...μενει ο πρπονητης,ο τσιουμας λογικα θα φυγει..θα παρει και 2-3 παικτες ακομα
αστερας αγ.δημητριου....προπονητης θα ερθει καινουργιος,εχει ακουστει οτι θα ερθει απο ομαδα της Β εσκα και ηταν παλια εσκανα,το ονομα του ανθρωπου δεν μπορω να το πω,καρατζας λογικα σταματαει,μουκοβινας και ναι και οχι,συζηταει αποτι ξερω με λαυρεντζο,και ακουστηκε και το ονομα του χιουτακακου αν ανεβει.
πολις.....προπονητης ερωτηματικο....γιανακο-χιουτακακος-βαφειαδης,παρισος-μιχαλας-μπγδανιδης μενουν,εχει ακουστει οτι εχει κλεισει σιγκλετο-κανελη-τσιουμα-και εναν παικταρα απο Α2.
ακαδημια...χλωμοι ολοι..παικτες προπονητες
ευρυαλη....φευγουν οι ψηλοι τους για καλλιθεα μερια,ο παυλος μενει
ρεντης...μενουν ακριβως οι ιδιοι και θα ριξουν λεφτα αρκετα για 2 ψηλους
οπως καταλαβαινετε παικτης ειμαι και αυτ απου γραφω μπορει να μην στεκουν αλλα ακουγονται σα στεκια μας.συγνωμη αν παραπληροφορησα κανεναν αλλα αυτα εχω ακουσει.

panos7
[φιλαρακι ο τσιουμας αποκλειεται να φυγει απο γλυφαδα,για τον αστερα μουκοβινας θα μεινει αν ανεβει,ο χιουτακακος δυσκολα θα παειι αστερα,αν δεν κλεισει πολις θα παει γλυφαδα εχει ακουστει,ο ρεντης και το ξερω πολυ καλα θα αλαξουν πολλα πραγματα και θα αλλαξει γενικα η ομαδα,στην α θα παρουσιαστει μια καινουργια ομαδα που εχει στοχο πολλα πραγματα!!!οσο για τον προπονητη για τον αστερα το ξερω και εγω οτι θα αλλαξει,ειχε ακουστει για τον σιμο αλλα δεν νομιζω γιατι αποτι ξερω ο ζωντος εχει κλεισει Α2 και αυτοι πανε πακετο αποτι μου εχουν πει!λεγεται οτι θα ακουστει ενα μπαμ σε λιγες μερες απο καλιθεα μερια που φοραει μπλε-ασπρα!!!χιχιχιχιχι
malone-pireas
μεσα στην παραπληροφορηση εισαστε αλλα δεν πειραζει πλακα εχιε,επιδη ειμαι γνωστος του σιμου φιλαρακι δεν στεκει αυτο που λες πραγματι με τον ζωντο ειναι φιλοι και συνεργατες αλλα ο ζωντος ειναι στον αλιμο και μαλλον εκει θα μεινε,ο γιωργος δενηθελε να παει και δεν πιστευω να παει,εχει προταση αποτι ξερω απο 2 ομαδες της α εσκανα,η μια στον πειραια σιγουρα.αλλα μια κουβεντα πουειχα κανει μαζι του μαλλον θα παει ξανα στην εσκα η γ εθνικη.μακαρι να τον ειχαμε κοντα μας και εγω στην ομαδα μου που τον ειχα παλια προπονητη μοσχατο!εγω ξερω γαι μια καλη μεταγραφη που θα κανει και ειναι πολυ κοντα ο ρεντης με παικτη απο γ εθνικη στην θεση 5.
mastro
blove.gif
Ηλεκτρούπολη -Τερψιθέα 1 bball.gif

Βάρη – Πόλις 1 bball.gif

Προφ. Ηλίας - ΕΑ Νικαίας 2 bball.gif

Ευρυάλη - Ίκαρος/Ακαδημία 1 bball.gif

Πήγασος - Γλυφάδα 2 bball.gif

Αστέρας Αγ. Δημ. - Τράχωνες/Δίας 1 bball.gif

ΑΕ Ρέντη -Βουλιαγμένη 1 bball.gif
leonkalf
ΑΕ Ρέντη - Βουλιαγμένη 1 (+8π.)
pritanis
ΑΣΗ-ΤΕΡΨΙΘΕΑ 1
ΑΣΤΕΡΑΣ-ΤΡΑΧΩΝΕΣ 1
aopi
Προφήτης-ΕΑΝ 63-56

Περισσότερα στο http://aoprofitisilias.blogspot.com/

Επίσης
Ευρυάλη-Ικαρος 1
Βάρη-Πόλις 1
pampeleos7
QUOTE(basketjohn @ Apr 2 2009, 11:57 ) *
Γλυφαδα...μενει ο πρπονητης,ο τσιουμας λογικα θα φυγει..θα παρει και 2-3 παικτες ακομα
αστερας αγ.δημητριου....προπονητης θα ερθει καινουργιος,εχει ακουστει οτι θα ερθει απο ομαδα της Β εσκα και ηταν παλια εσκανα,το ονομα του ανθρωπου δεν μπορω να το πω,καρατζας λογικα σταματαει,μουκοβινας και ναι και οχι,συζηταει αποτι ξερω με λαυρεντζο,και ακουστηκε και το ονομα του χιουτακακου αν ανεβει.
πολις.....προπονητης ερωτηματικο....γιανακο-χιουτακακος-βαφειαδης,παρισος-μιχαλας-μπγδανιδης μενουν,εχει ακουστει οτι εχει κλεισει σιγκλετο-κανελη-τσιουμα-και εναν παικταρα απο Α2.
ακαδημια...χλωμοι ολοι..παικτες προπονητες
ευρυαλη....φευγουν οι ψηλοι τους για καλλιθεα μερια,ο παυλος μενει
ρεντης...μενουν ακριβως οι ιδιοι και θα ριξουν λεφτα αρκετα για 2 ψηλους
οπως καταλαβαινετε παικτης ειμαι και αυτ απου γραφω μπορει να μην στεκουν αλλα ακουγονται σα στεκια μας.συγνωμη αν παραπληροφορησα κανεναν αλλα αυτα εχω ακουσει.

o kaρατζασ δε σταματαει.αντεχει ακομα
basket4life
Μηπως ξερει κανεις λεπτομερειες για τα χθεσινα παιχνιδια?
ANASTALTIKO HAF
Ηλεκτρούπολη -Τερψιθέα 70-60(νικησε και ελπιζει!ατραξιον ο "μεγας" παραγοντας ζλατης(τερψις) που ακουσε αρκετα χτες απο τους παρευρισκομενους και στο τελος εκανε σαν πιθηκος με τσαρκες εντος αγωνιστικου χωρου και εντονες διαμαρτυριες στους κακους χτεσινους διαιτητες..)

Βάρη – Πόλις 78-67(σπουδαια νικη και αρκετα καλο μπασκετ και σπουδαια αμυνα απεναντι στους πρωταθλητες..)

Προφ. Ηλίας - ΕΑ Νικαίας 63-56(νικη που του δινει το πανω χερι στη μαχη της παραμονης!!σα να βλεπω απο τωρα τον ασσο της επομενης αγωνιστικης με ρεντη..)

Ευρυάλη - Ίκαρος/Ακαδημία 64-60 (?)

Πήγασος - Γλυφάδα 42-74 (νικη και συνεχεια των πολυ καλων εμφανισεων της γλυφαδας..)

Αστέρας Αγ. Δημ. - Τράχωνες/Δίας 69-65(οριστικη ταφοπλακα,πλεον και μαθηματικα για τους τραχωνες,ας σοβαρευτουν για να ανεβουν του χρονου!!πραγματικα κριμα..)

ΑΕ Ρέντη -Βουλιαγμένη 78-70(εσπασε τη ζωνη και κερδισε ορεντης που την επομενη εβδομαδα καθοριζει την παραμομη..)
ερωτηση:γιατι ρε παιδια το χετε σιγουρο οτι θα πεσουν 4?στη γ εθνικη απομενουν 3 αγωνες με τη νικαια στον β ομιλο να ειναι δυσκολο να σωθει αλλα τον πειραικο να παλευει στα ισια!το βλεπω αρκετα δυσκολο να πεσουν και οι 2,αλλα πιθανο!

φιλε τραχωνα μπορω να πω οτι δικαιωθηκα πληρως τωρα..
shot.gif kill.gif banana.gif
johnmak
QUOTE(pampeleos7 @ Apr 3 2009, 09:52 ) *
o kaρατζασ δε σταματαει.αντεχει ακομα

γεια σου ρε καρατζα γιγαντα παικταρα!!!

QUOTE(basketjohn @ Apr 2 2009, 11:57 ) *
Γλυφαδα...μενει ο πρπονητης,ο τσιουμας λογικα θα φυγει..θα παρει και 2-3 παικτες ακομα
αστερας αγ.δημητριου....προπονητης θα ερθει καινουργιος,εχει ακουστει οτι θα ερθει απο ομαδα της Β εσκα και ηταν παλια εσκανα,το ονομα του ανθρωπου δεν μπορω να το πω,καρατζας λογικα σταματαει,μουκοβινας και ναι και οχι,συζηταει αποτι ξερω με λαυρεντζο,και ακουστηκε και το ονομα του χιουτακακου αν ανεβει.
πολις.....προπονητης ερωτηματικο....γιανακο-χιουτακακος-βαφειαδης,παρισος-μιχαλας-μπγδανιδης μενουν,εχει ακουστει οτι εχει κλεισει σιγκλετο-κανελη-τσιουμα-και εναν παικταρα απο Α2.
ακαδημια...χλωμοι ολοι..παικτες προπονητες
ευρυαλη....φευγουν οι ψηλοι τους για καλλιθεα μερια,ο παυλος μενει
ρεντης...μενουν ακριβως οι ιδιοι και θα ριξουν λεφτα αρκετα για 2 ψηλους
οπως καταλαβαινετε παικτης ειμαι και αυτ απου γραφω μπορει να μην στεκουν αλλα ακουγονται σα στεκια μας.συγνωμη αν παραπληροφορησα κανεναν αλλα αυτα εχω ακουσει.

φιλε η παραγοντας εισαι μια απο αυτες τις ομαδες η παικτης,τα πιο πολλα τα εχω ακουσει και εγω,θα φανει αν ειναι αληθινα.

QUOTE(malone-pireas @ Apr 2 2009, 12:27 ) *
μεσα στην παραπληροφορηση εισαστε αλλα δεν πειραζει πλακα εχιε,επιδη ειμαι γνωστος του σιμου φιλαρακι δεν στεκει αυτο που λες πραγματι με τον ζωντο ειναι φιλοι και συνεργατες αλλα ο ζωντος ειναι στον αλιμο και μαλλον εκει θα μεινε,ο γιωργος δενηθελε να παει και δεν πιστευω να παει,εχει προταση αποτι ξερω απο 2 ομαδες της α εσκανα,η μια στον πειραια σιγουρα.αλλα μια κουβεντα πουειχα κανει μαζι του μαλλον θα παει ξανα στην εσκα η γ εθνικη.μακαρι να τον ειχαμε κοντα μας και εγω στην ομαδα μου που τον ειχα παλια προπονητη μοσχατο!εγω ξερω γαι μια καλη μεταγραφη που θα κανει και ειναι πολυ κοντα ο ρεντης με παικτη απο γ εθνικη στην θεση 5.

αν εισαι πραγματι φιλος του σιμου πεστου πολλα χαιρετισματα απο γιαννη τον παππου απο τον ατρομητο,ηταν ο καλυτερος που εχει περασει απο εκει αλλα τον εφαγε το κασε του.πεσ του οτι ειμαι στο facebook να αλλαξουμε τηλ.ευχαριστω και συγνωμη.
mastro
blove.gif
αση-τερψιθεα 70 - 60 bball.gif
σε ενα καλο ματσ με μπασκετικη ενταση αν και καποια στιγμη εγινε μια αναμπουμπουλα,χωρις προφανη λογο εκτος αν ημουν σε αλλο γηπεδο .ο αση επαιξε με παθος και δυναμη επειδη χρειαζοταν την νικη και ξεχωρισαν αρκετοι παικτες .απο την τερψιθεα που δεν ηταν αδιαφορη (το αντιθετο) ξεχωρισε το #8 και το #12. η διαιτησια ηταν μετρια και αφηνε το σκληρο μπασκετικο παιχνιδι εκατερωθεν,αν και σε κανα δυο φασεις το ψιλοεχασε και εκει δημιουργηθηκαν οι παρεξηγησεις. συμπερασμα : το παιχνιδι το κερδισε αυτος που το ηθελε περισσοτερο .τωρα να δουμε τι θα γινει τις δυο τελευταιες αγωνιστικες και ποσοι θα πεσουν τελικα .συγχαρητηρια στις 3 ομαδες που δικαια ανεβαινουν .

καλη συνεχεια ,χωρις τραυματισμους.

Υ.Σ pritani icon_drunk.gif κοιτα την δουλεια σου και ασε εμενα να κανω την δικια μου,οπως βλεπεις την κανω καλα ( shot.gif ) 69.gif smiley.gif
pritanis
QUOTE(mastro @ Apr 3 2009, 21:11 ) *
blove.gif
αση-τερψιθεα 70 - 60 bball.gif
σε ενα καλο ματσ με μπασκετικη ενταση αν και καποια στιγμη εγινε μια αναμπουμπουλα,χωρις προφανη λογο εκτος αν ημουν σε αλλο γηπεδο .ο αση επαιξε με παθος και δυναμη επειδη χρειαζοταν την νικη και ξεχωρισαν αρκετοι παικτες .απο την τερψιθεα που δεν ηταν αδιαφορη (το αντιθετο) ξεχωρισε το #8 και το #12. η διαιτησια ηταν μετρια και αφηνε το σκληρο μπασκετικο παιχνιδι εκατερωθεν,αν και σε κανα δυο φασεις το ψιλοεχασε και εκει δημιουργηθηκαν οι παρεξηγησεις. συμπερασμα : το παιχνιδι το κερδισε αυτος που το ηθελε περισσοτερο .τωρα να δουμε τι θα γινει τις δυο τελευταιες αγωνιστικες και ποσοι θα πεσουν τελικα .συγχαρητηρια στις 3 ομαδες που δικαια ανεβαινουν .

καλη συνεχεια ,χωρις τραυματισμους.

Υ.Σ pritani icon_drunk.gif κοιτα την δουλεια σου και ασε εμενα να κανω την δικια μου,οπως βλεπεις την κανω καλα ( shot.gif ) 69.gif smiley.gif

axaxaxaxax
και εγω καλα τη κανω 2/2 εχω κι ας μη τα λες στους φιλους σου.... icon_wave.gif
traxonas
QUOTE(ANASTALTIKO HAF @ Apr 3 2009, 12:27 ) *
Αστέρας Αγ. Δημ. - Τράχωνες/Δίας 69-65(οριστικη ταφοπλακα,πλεον και μαθηματικα για τους τραχωνες,ας σοβαρευτουν για να ανεβουν του χρονου!!πραγματικα κριμα..)

Ομολογω, πως αν καποιος μου ελεγε το καλοκαιρι οτι αυτη η ομαδα θα πεσει κατηγορια , θα γελαγα. Ολοι εχουν
το μεριδιο της ευθυνης τους, οι παικτες, ο προπονητης, η διοιηκηση, δεν βαζω εξωομαδικους παραγοντες,δεν εχει
νοημα αλλωστε. Σιγουρα η πτωση φερνει πικρια και απογοητευση, σε καμια περιπτωση ομως σημεια διαλυσης
του συλλογου. Το αντιθετο μαλιστα! Ειδα στον παγκο μας τεσσερα ατομα της διοιηκησης και αλλα δυο, διπλα μου στην
εξεδρα. Στο τελος του αγωνα, ο προεδρος, μπροστα μου, εδινε τα φακελακια με τους μισθους του Μαρτιου στους
παικτες, οι οποιοι με σκυμενα κεφαλια μεν,στεναχωρημενοι, τους τσεπωσαν.(αναμενω σχολια).
Θα σου πω και κατι αλλο, επειδη εμπλεκομαι στις ακαδημιες του συλλογου. Οι Τραχωνες, τα τελευταια δυο χρονια,
ειναι μια υγιης ομαδα με πανω απο διακοσια παιδια και καμια δεκαρια ανθρωπους, που μαζι με τους προπονητες,
τρεχουν επτα ημερες την εβδομαδα και πραγματικα, λειτουργουν σε πολυ υψηλο επιπεδο, και σιγα-σιγα ερχονται
και τα αποτελεσματα. Αυτος ειναι και ο λογος που σε καμια περιπτωση δεν μας στεναχωρει ουτε η γ' ουτε η δ',
διοτι ,απλουστατα, ο συλλογος εργαζεται με κυριο πλανο την δημιουργια γερων βασεων. bball.gif
Σε καμια περιπτωση λοιπον δεν μιλαμε για ταφοπλακα στους Τραχωνες.
Για την αληθεια των λεγομενων μου, μπορεις να ρωτησεις τους ιδιους τους παικτες μας, προπονητες κλπ.
Σιγουρα, ειναι κριμα που πεφτουμε, αλλα μπορει και να μας ωφελησει αυτο.

Οσον αφορα τη δικαιωση σου για τον συγκεκριμενο και την ομαδα του, περιμενω τις μεταγραφες του καλοκαιριου
και τοτε τα λεμε παλι!! shot.gif
smart
Πληρωνοντουσαν οι παιχτες των Τραχωνων??? Μπραβο...
POWER_KF
QUOTE(traxonas @ Apr 3 2009, 15:21 ) *
Στο τελος του αγωνα, ο προεδρος, μπροστα μου, εδινε τα φακελακια με τους μισθους του Μαρτιου στους
παικτες, οι οποιοι με σκυμενα κεφαλια μεν,στεναχωρημενοι, τους τσεπωσαν.(αναμενω σχολια).


Φίλε Τράχωνα πραγματικά με στεναχωρεί το ότι πέφτετε κατηγορία γιατί στην αρχή της περιόδου όλοι πίστευαν ότι πάτε για άνοδο. Πάντως κι εγώ είχα την εντύπωση ότι οι παίχτες σας δεν πληρώνονταν. Πραγματικά είχατε μεγάλο budget; Αν θες μου λες από περιέργεια πόσοι πληρώνονταν και ποιός ήταν ο μικρότερος και ποιος ο μεγαλύτερος μισθός; Πάντως αν ο σύλλογός σας πάει καλά οικονομικά θα βρείτε καλούς παίχτες που θα βοηθήσουν την ομάδα να ανηφορίσει ξανά κατηγορία. Όσες ναυαγούν είναι ελείψει χρημάτων. Συγχαρητήρια για τις υποδομές σας. Βλέπω και στην ΕΣΚΑΝΑ ότι όλα σας τα τμήματα (ΜΙΝΙ, ΠΑΙΔΙΚΟ, ΕΦΗΒΙΚΟ) προχωρούν σε επόμενους γύρους. Keep walking. Κάποια στιγμή αυτά τα παιδιά θα είναι η προίκα σας!!!!
POWER_KF
Ένα γενικό σχόλιο σε σχέση με τα οικονομικά των παιχτών, προπονητών κλπ. Στο παρελθόν οι παίχτες που έπαιζαν σε ερασιτεχνικό επίπεδο το έκαναν για να διασκεδάσουν, αθληθούν, βρουν καμιά γυναίκα ευκολότερα κ.α. Πλέον τα κίνητρα έχουν αλλάξει ως επί το πλείστον. Στο γήπεδο πάνε για όλα τα παραπάνω αλλά βγάζοντας και χαρτζιλίκι. Αυτό στις συνθήκες οικονομικής κρίσης που ζούμε δεν είναι κακό. Μπορεί να μην είναι ρομαντικό σε σχέση με τον αθλητισμό αλλά δεν είναι κακό. Το κακό έιναι οι παίχτες α) να πληρώνονται και να είναι αδιάφοροι για την ομάδα τους β) να ενδιαφέρονται για να φτιάξουν το αθλητικό βιογραφικό τους και για το πόσους πόντους γράφει η εφημερίδα ότι έβαλαν γ) να σταματάνε να παίζουν αν ο σύλλογος δεν μπορέσει να τους πληρώσει κάποια στιγμή. Αυτά δείχνουν επαγγελματική νοοτροπία στα δικαιώματα και κακή ερασιτεχνική νοοτροπία στις υποχρεώσεις. Σε αυτό έχουν βάλει το χεράκι τους και διάφοροι μανατζεραίοι που για να βγάλουν δυό τρια κατοστάρικα γεμίζουν με αέρα τα μυαλά νέων αθλητών. Αυτοί οι παίχτες δε γράφουν ποτέ ιστορία. Το παρήγορο είναι ότι υπάρχουν ακόμη παίχτες που παίζουν γιατί το γουστάρουν, μερικούς να διανύουν ακόμη και την πέμπτη δεκαετία τους......
andreas koropi
QUOTE(pampeleos7 @ Apr 3 2009, 08:52 ) *
o kaρατζασ δε σταματαει.αντεχει ακομα



μακαρε ασε τα γατακια και ελα εσκα.....σε παιρνω οτι στιγμη θες...
traxonas
QUOTE(POWER_KF @ Apr 3 2009, 17:01 ) *
Φίλε Τράχωνα πραγματικά με στεναχωρεί το ότι πέφτετε κατηγορία γιατί στην αρχή της περιόδου όλοι πίστευαν ότι πάτε για άνοδο. Πάντως κι εγώ είχα την εντύπωση ότι οι παίχτες σας δεν πληρώνονταν. Πραγματικά είχατε μεγάλο budget; Αν θες μου λες από περιέργεια πόσοι πληρώνονταν και ποιός ήταν ο μικρότερος και ποιος ο μεγαλύτερος μισθός; Πάντως αν ο σύλλογός σας πάει καλά οικονομικά θα βρείτε καλούς παίχτες που θα βοηθήσουν την ομάδα να ανηφορίσει ξανά κατηγορία. Όσες ναυαγούν είναι ελείψει χρημάτων. Συγχαρητήρια για τις υποδομές σας. Βλέπω και στην ΕΣΚΑΝΑ ότι όλα σας τα τμήματα (ΜΙΝΙ, ΠΑΙΔΙΚΟ, ΕΦΗΒΙΚΟ) προχωρούν σε επόμενους γύρους. Keep walking. Κάποια στιγμή αυτά τα παιδιά θα είναι η προίκα σας!!!!

φιλε POWER, τα οικονομικα δεν τα γνωριζω, φανταζομαι ο,τι παιρνουν και οι αλλοι στη Β'. Τουλαχιστον, κανενας
παικτης δεν ειναι απληρωτος, σιγουρα, γι'αυτο και καποιοι θα ακολουθησουν και στη Γ' σιγουρα. Μουτσιος , Λυτρας,
Καρκουλιας μολις γυρισει απο Θεσ/νικη, θα ειναι του χρονου πολυτελεια για την κατηγορια. Επαφες εχουν γινει
και με δυο-τρια καλα ονοματα, θα δουμε...

Οι υποδομες ειναι σιγουρα σε καλη κατασταση, τρια-τεσσερα παιδακια θα τα δεις του χρονου να παιζουν αρκετα
λεπτα, πιστευω bball.gif
smart
Δεν κανουν τα λεφτα την ομαδα... υπαρχουν ομαδες στην Β΄ που δεν πληρωνεται ΚΑΝΕΝΑΣ παιχτης!
toro_loco
Μπράβο στους παίκτες των Τραχώνων που δέχτηκαν να πληρωθούν, και μάλιστα μετά τον αγώνα που σήμαινε και τον οριστικό υποβιβασμό της ομάδας! Μάλλον η λέξη φιλότιμο έχει διαγραφεί από το λεξικό τους... Οσο για σκυμμένα κεφάλια και στεναχώριες είναι για γέλια... Σιγά μην έβαλαν και τα μαύρα...

Υπάρχουν δύο τρόποι να υποβιβαστεί κανείς: Ο "καλός" (αλλά και ο πιο δύσκολος) είναι αυτός που διάλεξε ο Πήγασος. Οταν είδαν πως το καράβι βουλιάζει, κράτησαν τρεις μεγάλους, έβαλαν και τους εφήβους, και έφτιαξαν ομάδα για τη Γ'. Πραγματικά τους βγάζω το καπέλο. Ο "κακός" είναι αυτός των Τραχώνων. Και έπεσες, και πλήρωσες, και δεν έβγαλες έναν πιτσιρικά να σε βοηθήσει για του χρόνου. Και θα φανεί στη Γ' ποιος θα είναι καλύτερος: Οι μικροί (αλλά παιγμένοι πια σε αντρικό) του Πήγασου, ή οι μισθοφόροι-"πολυτέλεια για την κατηγορία" Τράχωνες;

Traxonas, συγνώμη για το κράξιμο στην ομάδα σου. Εσύ πραγματικά την αγαπάς, αλλά θα πρέπει να κοιτάξουν να αλλάξουν μυαλά γρήγορα. Έχετε πολλές προοπτικές σαν σωματείο, προπονητή που του αρέσει να δουλεύει στις μικρές ηλικίες, και δεν το εκμεταλλεύεστε καθόλου...

Ρε κάτι πράγματα που γίνονται... Πάλι καλά που δε ζήτησαν και πριμ...!!!!!
Jabar
QUOTE(POWER_KF @ Apr 3 2009, 17:17 ) *
Το παρήγορο είναι ότι υπάρχουν ακόμη παίχτες που παίζουν γιατί το γουστάρουν, μερικούς να διανύουν ακόμη και την πέμπτη δεκαετία τους......

Πέμπτη δεκαετία?Πόσοι είναι και ποιός ο μεγαλύτερος?
tsili82
QUOTE(Jabar @ Apr 4 2009, 07:32 ) *
Πέμπτη δεκαετία?Πόσοι είναι και ποιός ο μεγαλύτερος?

Ο ενας που γνωριζω σιγουρα ειναι ο Ασλανιδης Ιωαννης της Βουλιαγμενης...Μετα απο καποια χρονια που ειχε σταματησε βρηκε τη μαγικη πηγη της νιοτης και παιζει σαν εφηβος...Ο προπονητης του τον προμοταρει προκειμενου να τον πουλησει σε μεγαλυτερη κατηγορια του χρονου.... smiley.gif
Ετων:42!!!!! : 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
jna23
Απο οτι ξερω τα 41 εκλεισε μην το μεγαλωνεις νευριαζει και θα σε δειρει
tsili82
QUOTE(jna23 @ Apr 5 2009, 19:55 ) *
Απο οτι ξερω τα 41 εκλεισε μην το μεγαλωνεις νευριαζει και θα σε δειρει

41 στα 42....Αλλα αφου θες 41 το αφηνω!!!!Δεν εχει ποσο εισαι αλλα ποσο νιωθεις και ποσο φαινεσαι!!!!
Υ.Γ. ποσο ξυλο ακομα να φαω απο εσενα????μεχρι και ζυγωματικο μου εχεις κατεβασει....Αλλα οσο και να προσπαθησες δεν μπορεσες να με κανεις πιο ασχημο....
jna23
QUOTE(tsili82 @ Apr 5 2009, 19:01 ) *
41 στα 42....Αλλα αφου θες 41 το αφηνω!!!!Δεν εχει ποσο εισαι αλλα ποσο νιωθεις και ποσο φαινεσαι!!!!
Υ.Γ. ποσο ξυλο ακομα να φαω απο εσενα????μεχρι και ζυγωματικο μου εχεις κατεβασει....Αλλα οσο και να προσπαθησες δεν μπορεσες να με κανεις πιο ασχημο....


41 και φίλε η ομορφία δεν μετραει οταν ο αχμετ δινει διαταγες.
toro_loco
QUOTE(jna23 @ Apr 5 2009, 20:29 ) *
41 και φίλε η ομορφία δεν μετραει οταν ο αχμετ δινει διαταγες.


Αν δεν κάνω λάθος είναι 68άρης 65.gif
tsili82
QUOTE(jna23 @ Apr 5 2009, 20:29 ) *
41 και φίλε η ομορφία δεν μετραει οταν ο αχμετ δινει διαταγες.

Αφου οταν ο Αχμετ δινει οδηγιες ολοι καθονται σουζα, τοτε λεω να τον παρεις προπονητη μηπως και η ομαδα βρει το δρομο της!!!!Παρε και τη Σολιεγ φυσιοθεραπευτρια και τοτε η ομαδα θα πηγαινει τρενο!!!!

QUOTE(toro_loco @ Apr 5 2009, 21:05 ) *
Αν δεν κάνω λάθος είναι 68άρης 65.gif

68 η 67 δεν θυμαται...εχουν περασει και τοσα χρονια!!!!!!! smiley.gif
jimmykay
Μιας και τελειώνει το πρωτάθλημα και δεν περιμένουμε να δούμε πολλά πράγματα τις τελευταίες αγωνιστικές, προτείνω να παραθέσει ο καθένας την προτίμησή του για τους καλύτερους παίχτες της φετεινής χρονιάς σε κάθε θέση...όσο πιο αντικειμενικά μπορεί...
traxonas
QUOTE(toro_loco @ Apr 4 2009, 05:08 ) *
Υπάρχουν δύο τρόποι να υποβιβαστεί κανείς: Ο "καλός" (αλλά και ο πιο δύσκολος) είναι αυτός που διάλεξε ο Πήγασος. Οταν είδαν πως το καράβι βουλιάζει, κράτησαν τρεις μεγάλους, έβαλαν και τους εφήβους, και έφτιαξαν ομάδα για τη Γ'. Πραγματικά τους βγάζω το καπέλο. Ο "κακός" είναι αυτός των Τραχώνων. Και έπεσες, και πλήρωσες, και δεν έβγαλες έναν πιτσιρικά να σε βοηθήσει για του χρόνου. Και θα φανεί στη Γ' ποιος θα είναι καλύτερος: Οι μικροί (αλλά παιγμένοι πια σε αντρικό) του Πήγασου, ή οι μισθοφόροι-"πολυτέλεια για την κατηγορία" Τράχωνες;

Traxonas, συγνώμη για το κράξιμο στην ομάδα σου. Εσύ πραγματικά την αγαπάς, αλλά θα πρέπει να κοιτάξουν να αλλάξουν μυαλά γρήγορα. Έχετε πολλές προοπτικές σαν σωματείο, προπονητή που του αρέσει να δουλεύει στις μικρές ηλικίες, και δεν το εκμεταλλεύεστε καθόλου...


Και τα δυο παραδειγματα υποβιβασμου που δινεις ειναι πασιφανως λαθος.
Πρωτον, ο Πηγασος ειχε πεσει απο τον πρωτο γυρο και ασφαλως εχει την ''ανεση'' και οφειλει να βαλει τα πιτσιρικια του( που μου εκαναν πολυ καλη εντυπωση παρεπιπτοντως) και να τα ψησει. Και, επισης, δεν γνωριζω ποιους βασικους
μεγαλους εννοεις οτι εδιωξε, αφου Ιτζελερ, Σιγλετος,Σαρδελης που ''τραβανε'' ολη την ομαδα, δεν εκδιωχθηκαν! Οι δυο
πρωτοι παιζουν ανελλιπως και ο τριτος εχει καποια προβληματα, δεν διωχτηκε.

Εμεις, οπως γνωριζεις μολις δυο αγωνιστικες πριν απ'το τελος αποφασισαμε οτι πεσαμε- μαθηματικα, ακομα βεβαια
δεν εχουμε πεσει. Αν ειχες δει και πως χαναμε ολα τα παιχνιδια, στο τελευταιο λεπτο, με αυτους τους παιχτες που
ειχαν απομεινει, ελα εσυ και κανε πειραματα.
Οσον αφορα τον μικρο, ο Βασιλοπουλος (γεν. '91), πηρε αρκετο χρονο και εμπειρια και πιστευω οτι του χρονου θα
αξιοποιηθει αναλογα.
andreas koropi
QUOTE(tsili82 @ Apr 5 2009, 20:10 ) *
Αφου οταν ο Αχμετ δινει οδηγιες ολοι καθονται σουζα, τοτε λεω να τον παρεις προπονητη μηπως και η ομαδα βρει το δρομο της!!!!Παρε και τη Σολιεγ φυσιοθεραπευτρια και τοτε η ομαδα θα πηγαινει τρενο!!!!


68 η 67 δεν θυμαται...εχουν περασει και τοσα χρονια!!!!!!! smiley.gif



πες ρε την αληθεια , οτι θες να ριξεις την ομαδα για να παιζεις παρασκευη, να εχεις δικαιολογια γερο να μη βγαινεις το βραδυ και να παιζεις τεννις το σκ
jna23
QUOTE(andreas koropi @ Apr 6 2009, 15:36 ) *
πες ρε την αληθεια , οτι θες να ριξεις την ομαδα για να παιζεις παρασκευη, να εχεις δικαιολογια γερο να μη βγαινεις το βραδυ και να παιζεις τεννις το σκ

 Στην πυρα εσυ με τις ξενερωτες και αν κατσει παλι μεχμετ παλι γιωργο θα διαλεξω

QUOTE(tsili82 @ Apr 5 2009, 20:10 ) *
!Παρε και τη Σολιεγ φυσιοθεραπευτρια και τοτε η ομαδα θα πηγαινει τρενο!!!!

68 η 67 δεν θυμαται...εχουν περασει και τοσα χρονια!!!!!!! smiley.gif

Τωρα που Παναης έφυγε μονο η Soley (ειδική στις θλάσεις) μπορει να αποκαταστήσει το μεγάλο καινο.


ANASTALTIKO HAF
Τερψιθέα -Βάρη 2(η βαρη καλυτερη ομαδα και με ανεβασμενη ψυχολογια..)

ΕΑ Νικαίας -Πόλις 1(καλη ομαδα και πιστευω οτι σε αυτο το αδιαφορο ματς εχει μεγαλυτερο κινητρο..)

Ίκαρος/Ακαδημία – Ηλεκτρούπολη 2(παιχνιδι ζωης-θανατου με τον σχετικα αδιαφορο αλλα φορμαρισμενο ικαρο!εδω θα κριθει μαζι με τν ρεντη η αξιοπιστια του πρωταθληματος..)

Γλυφάδα - Ευρυάλη 1(ομορφο ματς με την γλυφαδα τον τελευταιο καιρο να παιζει και καλο μπασκετ..)

Εν. Τραχώνων – Πήγασος 1(με τους παιχτες των τραχωνων να παιζουν με γεματες τσεπες..)

Βουλιαγμένη –Αστέρας Αγ. Δημ. 1(αν κερδισει θα περιμενει τν γ εθνικη για ελπιδες,αν οχι τοτε..)

Προφ. Ηλίας -ΑΕ Ρέντη 1(οτι ισχυει και για τον ικαρο ισχυει και για ρεντη με τη μοναδικη διαφορα,οτι τα πειραικα σωματεια συνηθως βοηθανε το ενα το αλλο και στη συγκεκριμενη περιπτωση ειναι πιο ευκολο γιατι δν συναντουνται του χρονου!θα δουμε..)
shot.gif sport-smiley-017.gif kill.gif
!and1!
Τερψιθέα -Βάρη Στο 2ο γυρο η Βαρη εχει μονο μια ηττα.. 2

ΕΑ Νικαίας -Πόλις Αδιαφορο.. 2

Ίκαρος/Ακαδημία – Ηλεκτρούπολη Καλυτερος ο Ικαρος.. 1

Γλυφάδα - Ευρυάλη Η Γλυφαδα τον τελευταιο καιρο παιζει καλο μπασκετ.. 1

Εν. Τραχώνων – Πήγασος .. 1

Βουλιαγμένη –Αστέρας Αγ. Δημ. .. 2

Προφ. Ηλίας -ΑΕ Ρέντη .. 2
pordogatos
Τερψιθέα -Βάρη 2 θα κυνηγησει το θαυμα του πρωταθληματος

ΕΑ Νικαίας -Πόλις 1 πρεπει οποσδηποτε νικη την επομενη για την κατακτηση του πρωταθληματος

Ίκαρος/Ακαδημία – Ηλεκτρούπολη 2 για να σιγουρευσει την παραμονη

Γλυφάδα - Ευρυάλη 1 ποιο ετοιμοι η πρωτη

Εν. Τραχώνων – Πήγασος 2 αδιαφορο

Βουλιαγμένη –Αστέρας Αγ. Δημ. 2

Προφ. Ηλίας -ΑΕ Ρέντη 2 θα κυνηγησει το θαυμα του πρωταθληματος

Μαθαμε το ονομα του παιχτη που κυνηγαει το πολις απο Α2
smart
Θαυμα του πρωταθληματος??? δηλαδη?
pordogatos
Δηλαδη αν κερδισει τους αλλους δυο αγωνες και χασει και τους δυο το πολις .Σε αυτη την περιπτωση εχουμε 3 ενδεχομενα
1)τριπλη ισοβαθμια πρωταθλητρια το ρεντη
2)ισοβαθμια βαρη-πολις υπερεχει η βαρη
3)ισοβαθμια ρεντη-πολις υπερεχει το ρεντη
το πολις θελει μια μονο νικη για να αναδειχθει πρωταθλητρια
smart
QUOTE(pordogatos @ Apr 8 2009, 14:51 ) *
Δηλαδη αν κερδισει τους αλλους δυο αγωνες και χασει και τους δυο το πολις .Σε αυτη την περιπτωση εχουμε 3 ενδεχομενα
1)τριπλη ισοβαθμια πρωταθλητρια το ρεντη
2)ισοβαθμια βαρη-πολις υπερεχει η βαρη
3)ισοβαθμια ρεντη-πολις υπερεχει το ρεντη
το πολις θελει μια μονο νικη για να αναδειχθει πρωταθλητρια



οκ καταλαβα, δυσκολο ομως...
pordogatos
Ο κανελης που αγωνιζεται και σε ποιο πρωταθλημα αν ξερετε
!and1!
QUOTE(smart @ Apr 8 2009, 13:00 ) *
οκ καταλαβα, δυσκολο ομως...


..Εως αδυνατο..
smart
QUOTE(pordogatos @ Apr 8 2009, 15:24 ) *
Ο κανελης που αγωνιζεται και σε ποιο πρωταθλημα αν ξερετε



Φοινικα Πειρ νομιζω Α'ΕΣΚΑΝΑ διορθωστε με αν κανω λαθος!
pordogatos
α και κατι αλλο τι θεση παιζει(κανελης αυτος και ο τσιουμας

Μηπως διερευσε το οναμα απο την Α2 για τοπ πολις?
pordogatos
O Xιουτατακος και ο παρισος μενουν
panos7
QUOTE(pordogatos @ Apr 8 2009, 20:09 ) *
O Xιουτατακος και ο παρισος μενουν

ο μπογδανιδης ειναι εξυπνος και δεν ειναι κανενας τυχαιος να τους αφησει να φυγουν.2 ψηλους θελι και εναν περιφερειακο..ακουσε κανενασ για κανεναν προπονητη για το πολις?
nini
QUOTE(panos7 @ Apr 9 2009, 10:46 ) *
ο μπογδανιδης ειναι εξυπνος και δεν ειναι κανενας τυχαιος να τους αφησει να φυγουν.2 ψηλους θελι και εναν περιφερειακο..ακουσε κανενασ για κανεναν προπονητη για το πολις?



γιατί είσαι σίγουρος ότι το πολις ψάχνει για προπονητή ή μήπως σου έχει γίνει εμμονή ο Τσαουσίδης????????
pordogatos
Ψαχνει το ξερω καλα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.