Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑΝΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
leonkalf
QUOTE (geo14 @ Jan 16 2009, 00:52 ) *
συγχαρητηρια φιλε....παλι καλα που μονο τραυματιστηκαν τα 2 παιδια του πηγασου....να τους κοψετε το μπασκετ θελατε????μπορειτε να νικησετε τους μικροτερους και χωρις να τους σακατεψετε....ή μηπως δεν μπορουσατε και εγιναν καταλαθος-επιτηδες ολα?

Να μου προσέχετε τα "παιδιά" μου!! smile.gif
Τυγχαίνει αυτοί οι έφηβοι που παίζουν τώρα στο αντρικό του Πήγασου, να τους προπονούσα όταν ήταν στο τμήμα μίνι (πριν περίπου 8 χρόνια..) σε ηλικία 8-9 ετών.
Θα χαρώ να δω αυτά τα παιδιά να προοδεύουν με τον καιρό..

Ελπίζω τα 2 παιδιά που λες geo14 να μη χτύπησαν σοβαρά, αλλά και τα παιδιά όπως και οι προπονητές τους πρέπει να ξέρουν ότι άλλο αντρικό άλλο παιδικό-εφηβικό. Χρειάζετε και προσοχή..
Δεν ξέρω το συμβάν και αν έγινε κάτι επίτηδες (που δε θέλω να το πιστεύω για συναθλητές σας). Θέλω να πιστεύω ότι είναι κακιά/άτυχη στιγμή.

Περαστικά και στα 2 παιδιά
leonkalf
Τα χθεσινά αποτελέσματα


ΕΑ Νικαίας -Τερψιθέα 69-75,
Ίκαρος/Ακαδημία - Πόλις 48-53,
Γλυφάδα – Βάρη 56-59,
Εν. Τραχώνων – Ηλεκτρούπολη 62-66,
Βουλιαγμένη – Ευρυάλη 69-74,
Προφ. Ηλίας – Πήγασος 71-66
ΑΕ Ρέντη - Αστέρας Αγ. Δημ. 63-72


Βαθμολογία
(σε 14 αγ.)
1. Πόλις 833-718 13-1 27
2. ΑΕ Ρέντη 890-778 11-2 24
3 Α.Ο. Βάρης 887-727 10-4 24
-------------------------------------------------------------------
4 Αστέρας Αγ. Δημ. 855-791 9-5 23
5 Τερψιθέα 858-732 9-5 23
6. Ίκαρος/Ακαδημία 824-794 8-6 22
7. Ε.Α. Νικαίας 856-842 7-6 20
8 Προφ. Ηλίας 815-843 6-8 20
9. Γλυφάδα 791-860 5-9 19
10. Εν. Τραχώνων 875-909 5-8 18
11 Ευρυάλη 780-814 5-8 18
--------------------------------------------------------------------
12 Βουλιαγμένη 782-933 4-10 18
13. Ηλεκτρούπολη 753-895 3-11 17
14. Πήγασος Κορ. 869-1011 1-13 15

*ΑΕ Ρέντη , ΕΑ Νικαίας , Εν. Τραχώνων και Ευρυάλη έχουν αγώνα λιγότερο
Δευτέρα 19/1/09
2ο ΚΓΔ Νικαίας 20.30 ΕΑ Νικαίας – ΑΕ Ρέντη
Κλ. Αλίμου 21.30 Τράχωνες – Ευρυάλη


Η επόμενη αγωνιστική (22/1/09) : Τερψιθέα - Ίκαρος/Ακαδημία, Πόλις - Γλυφάδα, Βάρη - Εν. Τραχώνων, Ηλεκτρούπολη - Βουλιαγμένη, Ευρυάλη - Προφ. Ηλίας, Πήγασος - ΑΕ Ρέντη, Αστέρας Αγ. Δημ.- ΕΑ Νικαίας
pritanis
QUOTE(traxonas @ Jan 16 2009, 18:41 ) *
Τραχωνες - Ηλεκ/πολη 62-66. Πολυ ξυλικι, καθολου ελκυστικο μπασκετ. ΑΝΕΥ ΣΧΟΛΙΩΝ icon_tomato.gif

Ξυλο μονο απο τη πλευρα σας ειδαμε...
traxonas
QUOTE(pritanis @ Jan 16 2009, 11:47 ) *
Ξυλο μονο απο τη πλευρα σας ειδαμε...

Εννοειται....... 21.gif
pritanis
QUOTE(traxonas @ Jan 16 2009, 21:05 ) *
Εννοειται....... 21.gif

το παιχνιδακι αλλος το πηρε ομως...
αντε γεια.... icon_wave.gif
mastro
bball.gif τραχωνες - ηλεκτρουπολη 62 - 66 σε εναν αγωνα με παθος ,με ενταση και ενναλαγες στο σκορ .επικρατησε ο πιο καλος , ο πιο τυχερος δεν ξερω .καλη εμφανιση απο #4, #8 ,#9 ενω καποιος αλλος τα σπασε απο αση και #4 ,#12 απο τραχωνες .στο τελος πηγαν να ξεφυγουν λιγο τα πραγματα αλλα οι ψυχραιμοτεροι "επικρατησαν" .καλη συνεχεια χωρις τραυματισμους και περαστικα στο #7 των τραχωνων που μαλλον επαθε διαστρεμμα. με τα τελευταια αποτελεσματα η κατηγορια γινεται πιο ενδιαφερουσα


blove.gif
geo14
QUOTE (leonkalf @ Jan 16 2009, 10:55 ) *
Να μου προσέχετε τα "παιδιά" μου!! smile.gif
Τυγχαίνει αυτοί οι έφηβοι που παίζουν τώρα στο αντρικό του Πήγασου, να τους προπονούσα όταν ήταν στο τμήμα μίνι (πριν περίπου 8 χρόνια..) σε ηλικία 8-9 ετών.
Θα χαρώ να δω αυτά τα παιδιά να προοδεύουν με τον καιρό..

Ελπίζω τα 2 παιδιά που λες geo14 να μη χτύπησαν σοβαρά, αλλά και τα παιδιά όπως και οι προπονητές τους πρέπει να ξέρουν ότι άλλο αντρικό άλλο παιδικό-εφηβικό. Χρειάζετε και προσοχή..
Δεν ξέρω το συμβάν και αν έγινε κάτι επίτηδες (που δε θέλω να το πιστεύω για συναθλητές σας). Θέλω να πιστεύω ότι είναι κακιά/άτυχη στιγμή.

Περαστικά και στα 2 παιδιά


μα δεν χτυπησαν σε φαση του αγωνα...
ο ενας δεχτηκε αγκωνια αφου ειχε τελειωσει η φαση,με αποτελεσμα να του σκιστει το ζυγωματικο και να κανει 6!!ραμματα,
και ο αλλος πηγε να σηκω8ει για ριμπαουντ και του πατησαν τον αστραγαλο και επα8ε βαρυ διαστρεμα...βγαλε τα συμπερασματα σου leonkalf....
POWER_KF
QUOTE(pritanis @ Jan 16 2009, 11:47 ) *
Ξυλο μονο απο τη πλευρα σας ειδαμε...


Αγαπητέ πρύτανη αν θες άκου και τη γνώμη κάποιου που τυχαία βρέθηκε χθες στο γήπεδο (διαλέγω κάθε Πεμπτη σε ποιον αγώνα θα πάω, όπως και κάθε Δευτέρα). Φέτος έχω δει την ομάδα σου τρεις φορές. Δύο εκτός έδρας και μια στην έδρα σας.
Λυπάμαι που στο λέω αλλά αυτό που παίζετε δεν χαρακτηρίζεται μπάσκετ. Διαφωνώ με το μεμονωμένο επεισόδιο στο τέλος του μάτς, όμως σε όλον τον αγώνα οι παίχτες σας παίζουν πάντα σκληρά και αντιαθλητικά. Αν είχαν καρύδια οι διαιτητές (η μια ήταν και γυναίκα) το #9 έπρεπε να το έχουν πετάξει έξω και να τον παραπέμψουν για διαγραφή από τις λίστες καλαθοσφαιριστών της ΕΟΚ. Σκληρός, προκλητικός και άμπαλος. Τι μπορεί να προσφέρει στο άθλημα εκτός από τραυματισμούς αντιπάλων και νεύρα; Σταθήκατε τυχεροί που παίξατε με την ομάδα ασανσέρ της κατηγορίας, τους Τράχωνες, που ήταν από όσο είδα και ελλειπής και πήρατε το ροζ. Μη πάρουν τα μυαλά σας αέρα και κυρίως (αν είσαι από την εξέδρα και όχι από την ομάδα) μη δημιουργείτε επεισόδια φραστικά και όχι μόνο. Αν αυτά γίνονται σε αυτή την κατηγορία με καμιά σαρανταριά πιτσιρίκια και καμιά δεκαπεντριά γυναίκες στο γήπεδο τότε καλύτερα να γίνονται οι αγώνες με κλεστές πόρτες. Δεν βοηθάτε την ομάδα σας. Αν μπορεί να μείνει στην κατηγορία ας μείνει αλλιώς ας ξεκινήσει του χρόνου εκεί που μπορεί. Δες την πορεία της Τερψιθέας και θα καταλάβεις τι σημαίνει μπορεί. Συγνώμη αν σε χάλασα αλλά εχθές μετάνιωσα που δεν πήγα σε άλλο ματς.

QUOTE(traxonas @ Jan 16 2009, 10:41 ) *
Τραχωνες - Ηλεκ/πολη 62-66. Πολυ ξυλικι, καθολου ελκυστικο μπασκετ. ΑΝΕΥ ΣΧΟΛΙΩΝ icon_tomato.gif


Τραχωνάρα, χθες ήρθα στο γήπεδό σου και στην αρχή έτρωγα και σουβλάκι αλλά δε με είδες μάλλον. Η ομάδα σου θα μας στείλει αδιάβαστους και φέτος. Πέρυσι κάνατε το μπαμ και κόψατε την άνοδο του ΠΟΛΙΣ και πήρατε στο τέλος 3-4 παιχνίδια μαζεμένα. Φέτος κερδίζετε εκτός τη Νίκαια και χτυπάτε στα ίσια το Ρέντη και κερδίζετε στο τσακ τους εφήβους του Πήγασου και χάνετε από την ΑΣΗ που είναι κατ' εμένα η λιγότερο τεχνική ομάδα της κατηγορίας.
Δεν ξέρω αν είσαι παράγοντας ή παίχτης ή φίλαθλος απλός αλλά λύσε μου μια απορία. Πως γίνεται να έχετε τόσο χάλια άμυνα. Ειδικά μέσα στη ρακέτα είστε ανύπαρκτοι. Ενώ έχετε κορμιά μάλλον βαριούνται. Και κάτι άλλο σχετικό με το χθεσινό ματς. Έχετε ένα παιχτάκι, το #5 νομίζω, το οποίο δεν έπαιξε παρά μόνο στο τελευταίο δεκάλεπτο. Εμένα μου φάνηκε καλός, τουλάχιστον αμυντικά, αν και επιθετικά έκανε δύο ενέργειες για κρέμασμα. Γιατί ο Λιζάρδος τον είχε έξω; Είναι τσακωμένοι; Τέλος είχα ακούσει για ένα καλό playmaker που είχατε πάρει φέτος και μέχρι τώρα δεν έχει παίξει καθόλου. Τον κρύβετε για να κάνει μπαμ στον δεύτερο γύρο ή ήταν αρβύλα;
Περαστικά στο #7 που τραυματίστηκε γιατί μάλλον φάνηκε σοβαρός ο τραυματισμός.
tavor
QUOTE (geo14 @ Jan 16 2009, 16:11 ) *
μα δεν χτυπησαν σε φαση του αγωνα...
ο ενας δεχτηκε αγκωνια αφου ειχε τελειωσει η φαση,με αποτελεσμα να του σκιστει το ζυγωματικο και να κανει 6!!ραμματα,
και ο αλλος πηγε να σηκω8ει για ριμπαουντ και του πατησαν τον αστραγαλο και επα8ε βαρυ διαστρεμα...βγαλε τα συμπερασματα σου leonkalf....


Σιγά μη βγάλαμε και όπλα και σας πυροβολούσαμε ρε μάγκα. χαλάρωσε λίγο. Από αυτά που γράφεις και μόνο φαίνεται πόσο ..... και ανίδεος είσαι. Πως γίνεται σε κάποιον να πατήσεις τον αστράγαλο; Ξέρεις ποιο σημείο του σώματος είναι ο αστράγαλος; Οσο για την αγκωνιά, δίκιο έχεις είχε τελειώσει η φάση, μόνο που ήταν στη διεκδίκηση του ριμπάουντ. Και για να σε πληροφορήσω το παιδί που λες ότι έριξε την αγκωνιά επίτηδες παίζει εδώ και 15 χρόνια στην Εσκανά, είναι οικογενειάρχης και με σπάνιο ήθος. Ρώτα το 4 ή το 5 από την ομάδα σου να σου πουν ποιος είναι. Όταν θα παίξεις το μισό μπάσκετ που έχει παίξει εκείνος τότε θα μπορείς να μιλάς, και όχι να τον κατηγορείς άδικα. Αμα δεν αντέχετε να παίξετε στο αντρικό γυρίστε στο εφηβικό και μην κλαψουρίζετε στα forum σαν γυναικούλες. Κατάλαβες; Περαστικά στα δύο παιδιά που χτύπησαν αλλά και σε σένα γιατί απ' ότι κατάλαβα ή εισαι ........ ή ........ Ή μπορεί και τα δύο μαζί
geo14
QUOTE (tavor @ Jan 16 2009, 20:56 ) *
Σιγά μη βγάλαμε και όπλα και σας πυροβολούσαμε ρε μάγκα. χαλάρωσε λίγο. Από αυτά που γράφεις και μόνο φαίνεται πόσο ...... και ανίδεος είσαι. Πως γίνεται σε κάποιον να πατήσεις τον αστράγαλο; Ξέρεις ποιο σημείο του σώματος είναι ο αστράγαλος; Οσο για την αγκωνιά, δίκιο έχεις είχε τελειώσει η φάση, μόνο που ήταν στη διεκδίκηση του ριμπάουντ. Και για να σε πληροφορήσω το παιδί που λες ότι έριξε την αγκωνιά επίτηδες παίζει εδώ και 15 χρόνια στην Εσκανά, είναι οικογενειάρχης και με σπάνιο ήθος. Ρώτα το 4 ή το 5 από την ομάδα σου να σου πουν ποιος είναι. Όταν θα παίξεις το μισό μπάσκετ που έχει παίξει εκείνος τότε θα μπορείς να μιλάς, και όχι να τον κατηγορείς άδικα. Αμα δεν αντέχετε να παίξετε στο αντρικό γυρίστε στο εφηβικό και μην κλαψουρίζετε στα forum σα γυναικούλες. Κατάλαβες; Περαστικά στα δύο παιδιά που χτύπησαν αλλά και σε σένα γιατί απ' ότι κατάλαβα ή εισαι ...... ή ......... Ή μπορεί και τα δύο μαζί


ο,τι πεις φιλε....ηταν απολυτα τυχαιο οτι χτυπησε δυο παιδια σε διαδοχικες φασεις.....
leonkalf
tavor 1 φάουλ (στα 5 καίγεσαι αν δε το ξέρεις) και 3 μέρες δε θα μπορείς να γράψεις.

Οι λέξεις που χρησιμοποίησες είναι απαράδεκτες!!! Αν ξαναγίνει θα διαγραφείς από το forum!!
Σεβασμός στο συνομιλητή!!!

Διάβασε τον κανονισμό λειτουργίας πριν επανέλθεις..
deksi_pag
QUOTE (POWER_KF @ Jan 16 2009, 16:29 ) *
Αγαπητέ πρύτανη αν θες άκου και τη γνώμη κάποιου που τυχαία βρέθηκε χθες στο γήπεδο (διαλέγω κάθε Πεμπτη σε ποιον αγώνα θα πάω, όπως και κάθε Δευτέρα). Φέτος έχω δει την ομάδα σου τρεις φορές. Δύο εκτός έδρας και μια στην έδρα σας.
Λυπάμαι που στο λέω αλλά αυτό που παίζετε δεν χαρακτηρίζεται μπάσκετ. Διαφωνώ με το μεμονωμένο επεισόδιο στο τέλος του μάτς, όμως σε όλον τον αγώνα οι παίχτες σας παίζουν πάντα σκληρά και αντιαθλητικά. Αν είχαν καρύδια οι διαιτητές (η μια ήταν και γυναίκα) το #9 έπρεπε να το έχουν πετάξει έξω και να τον παραπέμψουν για διαγραφή από τις λίστες καλαθοσφαιριστών της ΕΟΚ. Σκληρός, προκλητικός και άμπαλος. Τι μπορεί να προσφέρει στο άθλημα εκτός από τραυματισμούς αντιπάλων και νεύρα; Σταθήκατε τυχεροί που παίξατε με την ομάδα ασανσέρ της κατηγορίας, τους Τράχωνες, που ήταν από όσο είδα και ελλειπής και πήρατε το ροζ. Μη πάρουν τα μυαλά σας αέρα και κυρίως (αν είσαι από την εξέδρα και όχι από την ομάδα) μη δημιουργείτε επεισόδια φραστικά και όχι μόνο. Αν αυτά γίνονται σε αυτή την κατηγορία με καμιά σαρανταριά πιτσιρίκια και καμιά δεκαπεντριά γυναίκες στο γήπεδο τότε καλύτερα να γίνονται οι αγώνες με κλεστές πόρτες. Δεν βοηθάτε την ομάδα σας. Αν μπορεί να μείνει στην κατηγορία ας μείνει αλλιώς ας ξεκινήσει του χρόνου εκεί που μπορεί. Δες την πορεία της Τερψιθέας και θα καταλάβεις τι σημαίνει μπορεί. Συγνώμη αν σε χάλασα αλλά εχθές μετάνιωσα που δεν πήγα σε άλλο ματς.



Τραχωνάρα, χθες ήρθα στο γήπεδό σου και στην αρχή έτρωγα και σουβλάκι αλλά δε με είδες μάλλον. Η ομάδα σου θα μας στείλει αδιάβαστους και φέτος. Πέρυσι κάνατε το μπαμ και κόψατε την άνοδο του ΠΟΛΙΣ και πήρατε στο τέλος 3-4 παιχνίδια μαζεμένα. Φέτος κερδίζετε εκτός τη Νίκαια και χτυπάτε στα ίσια το Ρέντη και κερδίζετε στο τσακ τους εφήβους του Πήγασου και χάνετε από την ΑΣΗ που είναι κατ' εμένα η λιγότερο τεχνική ομάδα της κατηγορίας.
Δεν ξέρω αν είσαι παράγοντας ή παίχτης ή φίλαθλος απλός αλλά λύσε μου μια απορία. Πως γίνεται να έχετε τόσο χάλια άμυνα. Ειδικά μέσα στη ρακέτα είστε ανύπαρκτοι. Ενώ έχετε κορμιά μάλλον βαριούνται. Και κάτι άλλο σχετικό με το χθεσινό ματς. Έχετε ένα παιχτάκι, το #5 νομίζω, το οποίο δεν έπαιξε παρά μόνο στο τελευταίο δεκάλεπτο. Εμένα μου φάνηκε καλός, τουλάχιστον αμυντικά, αν και επιθετικά έκανε δύο ενέργειες για κρέμασμα. Γιατί ο Λιζάρδος τον είχε έξω; Είναι τσακωμένοι; Τέλος είχα ακούσει για ένα καλό playmaker που είχατε πάρει φέτος και μέχρι τώρα δεν έχει παίξει καθόλου. Τον κρύβετε για να κάνει μπαμ στον δεύτερο γύρο ή ήταν αρβύλα;
Περαστικά στο #7 που τραυματίστηκε γιατί μάλλον φάνηκε σοβαρός ο τραυματισμός.





το γεγονος οτι οι θρασυδειλοι και γραφικοι των τραχωνων περιμεναν για τσαμπουκα ακομα και εκτος του γηπεδου οταν τελειωσαν ακομα και το μπανιο τουσ τα παιδια τι σου λεει?ακομα με τη κυρια που ηταν διαιτητης ,αυτη που λες οτι δεν ειχε καρυδια,να σφυραει μονο υπερ των τραχωνων σε ολο το ματς και τον περιφημο προπονητη των τραχωνων και κατα τα αλλα ηθικο να μη δινει το χερι του στουσ αντιπαλουσ στο τελος του παιχνιδιου τι σου λεει?επισης ο ιδιος κυριος περιφανα ισχυριστηκε οτι ηξερε πωσ θα χασει.συγχαρητηρια κυριε πολυ εμπιστοσυνη δειχνεις στους παικτες σου!επιπλεον αφου οι τραχωνες διαθετουν παικταραδες κατι που εγω δεν ειδα,γιατι δεν νικησαν ξεκουραστα τη χειροτερη ομαδα κατα τη γνωμη σου?τελος ο "αμπαλος " εβαλε απροπονητος 20 ποντους.ισως να ειναι αμπαλος,ισως οι αντιπαλοι να ειναι ακομα πιο αμπαλοι.το αφηνω στην διακριτικη σου ευχαιρια.εγω ξερω οτι η ηττα ποναει ,ποσο μαλλον αν στα χαρτια πιστευεις και θεωρησαι καλυτερη ομαδα κατι που αυτο το συνονθηλευμα σιγουρα δεν ηταν!περαστικα και καλη συνεχεια!!!
traxonas
QUOTE(deksi_pag @ Jan 17 2009, 10:50 ) *
το γεγονος οτι οι θρασυδειλοι και γραφικοι των τραχωνων περιμεναν για τσαμπουκα ακομα και εκτος του γηπεδου

Τωρα κανεις πλακα, ετσι;

POWER_KF
QUOTE(deksi_pag @ Jan 17 2009, 10:50 ) *
το γεγονος οτι οι θρασυδειλοι και γραφικοι των τραχωνων περιμεναν για τσαμπουκα ακομα και εκτος του γηπεδου οταν τελειωσαν ακομα και το μπανιο τουσ τα παιδια τι σου λεει?ακομα με τη κυρια που ηταν διαιτητης ,αυτη που λες οτι δεν ειχε καρυδια,να σφυραει μονο υπερ των τραχωνων σε ολο το ματς και τον περιφημο προπονητη των τραχωνων και κατα τα αλλα ηθικο να μη δινει το χερι του στουσ αντιπαλουσ στο τελος του παιχνιδιου τι σου λεει?επισης ο ιδιος κυριος περιφανα ισχυριστηκε οτι ηξερε πωσ θα χασει.συγχαρητηρια κυριε πολυ εμπιστοσυνη δειχνεις στους παικτες σου!επιπλεον αφου οι τραχωνες διαθετουν παικταραδες κατι που εγω δεν ειδα,γιατι δεν νικησαν ξεκουραστα τη χειροτερη ομαδα κατα τη γνωμη σου?τελος ο "αμπαλος " εβαλε απροπονητος 20 ποντους.ισως να ειναι αμπαλος,ισως οι αντιπαλοι να ειναι ακομα πιο αμπαλοι.το αφηνω στην διακριτικη σου ευχαιρια.εγω ξερω οτι η ηττα ποναει ,ποσο μαλλον αν στα χαρτια πιστευεις και θεωρησαι καλυτερη ομαδα κατι που αυτο το συνονθηλευμα σιγουρα δεν ηταν!περαστικα και καλη συνεχεια!!!


Φίλε θέλω να διευκρινίσω ότι αναφερόμενος στους διαιτητές δεν έγραψα ότι η Βαρούχα δεν είχε καρύδια (έτσι κι αλλιώς λογικά λόγω φίλου δεν έχει....). Έγραψα όμως ότι έπρεπε να έχουν αποβάλει το #9. Τα υπόλοιπα μάλλον τα είδες στον κινηματογράφο, γιατί και τον Λιζάρδο είδα να δίνει το χέρι στους περισσότερους παίχτες, και κάνοντας τσιγάρο μετά τον αγώνα έξω δεν είδα κανέναν να παριμένει να δείρει. Αντίθετα είδα κάτι μεγάλους και γεμάτους κυρίους δικούς σας να ψάχνονται εντός και εκτός γηπέδου και έναν κοντό και δεμένο των Τραχώνων να τους απωθεί. Τέλος διευκρινίζω για άλλη μια φορά ότι δεν είμαι οπαδός των Τραχώνων και όπως θα δεις έκανα κριτική και στον Τράχωνα. Άρα μη μου μιλάς για ήττα και πόνο. Το μπάσκετ πονάει με τέτοιους παίχτες και τέτοιες εμφανίσεις. Το ότι το παλληκάρι με το #9 έβαλε 20 πόντους οφείλεται στην ανύπαρκτη άμυνα μέσα στη ρακέτα από το 21 των Τραχώνων ( ο οποίος εξ όσων άκουσα εκεί έξω ήταν μια εβδομάδα άρρωστος). Αν θυμάμαι καλά με μεγαλύτερη διαφορά δεν είχατε χάσει στην έδρα σας; Θυμάμαι τότε ότι πάλι είχαν γίνει επεισόδια με τη διαιτησία.
pampeleos7
kαλημερα σε ολουσ.ειμαι καινουργιοσ στο φορουμ αλλα πολυ παλιοσ στισ κατηγοριεσ αυτεσ.παιδια δεν υπαρχει λογοσ να τσακωνεσται ο καθενασ λεει γαι την ομαδα του κ η καθε γνωμη πρεπει να ειναι σεβαστη χωρισ προκλησεισ.παντωσ το πρωταθλημα εχει δρομο παιδια.προβαδισμα εχει το πολισ το ρεντη κ βλεπω μεγαλη μαχη μεταξυ αστερα κ βαρησ.ειδικα ο αστερασ μετα το διπλο στο ρεντη εχει πολυ ανεβασμενη ψυχολογια κ εχει κ δυο εντοσ συνεχομενα.λοιπον αυτα κ ηρεμια παιδια
neos
Τελικα δεν αργησα να δικαιωθω σε καποια.Οπως σε καποια να πεσω πολυ εξω.Κατ'αρχας να πω οτι οι τραχωνες χασανε απο την ευρυαλη στο εξ'αναβολης παιχνιδι και η νικαια κερδισε τον ρεντη.Μεσα επεσα οσον αφορα την ευρυαλη την οποια την θεωρω πολυ καλη ομαδα και με δικαιωσε στις εκπληξεις που θα κανει.Και θα κανει και αλλες.Μεσα επεσα οσον αφορα και τους τραχωνες.Φιλε τραχωνα δεν θελω να σε στενοχωρησω αλλα πολυ δυσκολα θα το σωσετε.Βεβαια δεν φταιει το οτι δεν ειστε σοβαροι.Ισα ισα που παιζετε με παθος.Απλα δεν εχετε παικτες.Αλλοι ειναι τραυματιες αλλοι το κοψανε και απο οτι εμαθα ο καρκουλιας θα φυγει.Ευχομαι να το σωσετε αλλα δυσκολα πλεον.Μεσα επισης επεσα οσον αφορα και την νικαια.Ικανη για το καλυτερο και το χειροτερο.Εχασε απο την γλυφαδα στην εδρα της και κερδισε τον ρεντη.Ελπιζω να μην παρεξηγηθω απο την γλυφαδα απλα μιλαω βασει βαθμολογιας.Και τωρα εχουμε τα εξης.Πολις σχεδον σιγουρα ανοδος απλα περιμενει τελικη καταταξη.Ρεντης βλεπω να ξεφουσκωνει.Βαρη αν δεν χασει καπου εκτος που παρουσιαζεται αδυνατη φαβορι για πανω οπως και ο αστερας που μπηκε για τα καλα στο κολπο.Και απο κοντα ακολουθει η τερψιθεα.Οσον αφορα το κατω σε εξαρτηση με το τι θα γινει απο την α εσκανα ο πηγασος πεφτει σιγουρα.Πιστευω οτι θα πεσουν επισης και η ηλεκτρουπολη με την βουλιαγμενη.Τωρα αν πεσουν και αλλοι που ειναι πολυ πιθανο και παλι συγγνωμη φιλε τραχωνα αλλα βλεπω καποιον αναμεσα στους τραχωνες και την γλυφαδα.
traxonas
QUOTE(neos @ Jan 20 2009, 02:46 ) *
Τελικα δεν αργησα να δικαιωθω σε καποια.Οπως σε καποια να πεσω πολυ εξω.Κατ'αρχας να πω οτι οι τραχωνες χασανε απο την ευρυαλη στο εξ'αναβολης παιχνιδι και η νικαια κερδισε τον ρεντη.Μεσα επεσα οσον αφορα την ευρυαλη την οποια την θεωρω πολυ καλη ομαδα και με δικαιωσε στις εκπληξεις που θα κανει.Και θα κανει και αλλες.Μεσα επεσα οσον αφορα και τους τραχωνες.Φιλε τραχωνα δεν θελω να σε στενοχωρησω αλλα πολυ δυσκολα θα το σωσετε.Βεβαια δεν φταιει το οτι δεν ειστε σοβαροι.Ισα ισα που παιζετε με παθος.Απλα δεν εχετε παικτες.Αλλοι ειναι τραυματιες αλλοι το κοψανε και απο οτι εμαθα ο καρκουλιας θα φυγει.Ευχομαι να το σωσετε αλλα δυσκολα πλεον.Μεσα επισης επεσα οσον αφορα και την νικαια.Ικανη για το καλυτερο και το χειροτερο.Εχασε απο την γλυφαδα στην εδρα της και κερδισε τον ρεντη.Ελπιζω να μην παρεξηγηθω απο την γλυφαδα απλα μιλαω βασει βαθμολογιας.Και τωρα εχουμε τα εξης.Πολις σχεδον σιγουρα ανοδος απλα περιμενει τελικη καταταξη.Ρεντης βλεπω να ξεφουσκωνει.Βαρη αν δεν χασει καπου εκτος που παρουσιαζεται αδυνατη φαβορι για πανω οπως και ο αστερας που μπηκε για τα καλα στο κολπο.Και απο κοντα ακολουθει η τερψιθεα.Οσον αφορα το κατω σε εξαρτηση με το τι θα γινει απο την α εσκανα ο πηγασος πεφτει σιγουρα.Πιστευω οτι θα πεσουν επισης και η ηλεκτρουπολη με την βουλιαγμενη.Τωρα αν πεσουν και αλλοι που ειναι πολυ πιθανο και παλι συγγνωμη φιλε τραχωνα αλλα βλεπω καποιον αναμεσα στους τραχωνες και την γλυφαδα.

Εχεις απολυτο δικιο. Ετσι τα βλεπω κι εγω .
POWER_KF
QUOTE(neos @ Jan 20 2009, 02:46 ) *
Τελικα δεν αργησα να δικαιωθω σε καποια.Οπως σε καποια να πεσω πολυ εξω.Κατ'αρχας να πω οτι οι τραχωνες χασανε απο την ευρυαλη στο εξ'αναβολης παιχνιδι και η νικαια κερδισε τον ρεντη.Μεσα επεσα οσον αφορα την ευρυαλη την οποια την θεωρω πολυ καλη ομαδα και με δικαιωσε στις εκπληξεις που θα κανει.Και θα κανει και αλλες.Μεσα επεσα οσον αφορα και τους τραχωνες.Φιλε τραχωνα δεν θελω να σε στενοχωρησω αλλα πολυ δυσκολα θα το σωσετε.Βεβαια δεν φταιει το οτι δεν ειστε σοβαροι.Ισα ισα που παιζετε με παθος.Απλα δεν εχετε παικτες.Αλλοι ειναι τραυματιες αλλοι το κοψανε και απο οτι εμαθα ο καρκουλιας θα φυγει.Ευχομαι να το σωσετε αλλα δυσκολα πλεον.Μεσα επισης επεσα οσον αφορα και την νικαια.Ικανη για το καλυτερο και το χειροτερο.Εχασε απο την γλυφαδα στην εδρα της και κερδισε τον ρεντη.Ελπιζω να μην παρεξηγηθω απο την γλυφαδα απλα μιλαω βασει βαθμολογιας.Και τωρα εχουμε τα εξης.Πολις σχεδον σιγουρα ανοδος απλα περιμενει τελικη καταταξη.Ρεντης βλεπω να ξεφουσκωνει.Βαρη αν δεν χασει καπου εκτος που παρουσιαζεται αδυνατη φαβορι για πανω οπως και ο αστερας που μπηκε για τα καλα στο κολπο.Και απο κοντα ακολουθει η τερψιθεα.Οσον αφορα το κατω σε εξαρτηση με το τι θα γινει απο την α εσκανα ο πηγασος πεφτει σιγουρα.Πιστευω οτι θα πεσουν επισης και η ηλεκτρουπολη με την βουλιαγμενη.Τωρα αν πεσουν και αλλοι που ειναι πολυ πιθανο και παλι συγγνωμη φιλε τραχωνα αλλα βλεπω καποιον αναμεσα στους τραχωνες και την γλυφαδα.


"Νέος" όπως έχω γράψει ξανά δείχνεις πολύ μέσα στα πράγματα. Τόσο που πιστεύω ότι κάπου βαράς το τόπι κι εσύ.... Πάντως η δική μου άποψη είναι πως με εξαίρεση τον Πήγασο κάτω και τον Πόλις επάνω όλα τα άλλα παίζονται. Παίζονται για επάνω γιατί δεν είναι σίγουρο ότι θέλουν όλες οι ομάδες να ανέβουν. Π.χ. δε σε παραξενεύει ότι ο Ρέντης πήγε τραίνο στον α' γύρο και κάνει ήττες στον β'. Τι σημαίνει ξεφούσκωσε. Ξέχασε ο Χαραλαμπίδης ή ο Πασπαλάς το μπάσκετ που ξέρανε. Από το ποιές ομάδες θα θελήσουν και θα μπορέσουν να ανέβουν θα εξαρτηθεί το ποιές θα πέσουν. Για παράδειγμα, ποιες ευνοούνται έχοντας αδιάφορους τις τελευταίες αγωνιστικές. Πέρυσι οι Τράχωνες σώθηκαν κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή ρίχνοντας τον ΑΠΟ Ν. Σμύρνης, νικώντας τον ΙΚΑΡΟ που είχε πάει πλήρης στον Άλιμο. Έκαναν τρεις στις τρεις νίκες. Οι ομάδες ήταν Πόλις εντός, Ρέντη εκτός, Ικαρος εντός. Βγάλε συμπεράσματα. Υπομονή. Έχουμε ακόμη πολλές εκπλήξεις μπροστά μας.
magic jonhson
QUOTE(POWER_KF @ Jan 20 2009, 08:36 ) *
"Νέος" όπως έχω γράψει ξανά δείχνεις πολύ μέσα στα πράγματα. Τόσο που πιστεύω ότι κάπου βαράς το τόπι κι εσύ.... Πάντως η δική μου άποψη είναι πως με εξαίρεση τον Πήγασο κάτω και τον Πόλις επάνω όλα τα άλλα παίζονται. Παίζονται για επάνω γιατί δεν είναι σίγουρο ότι θέλουν όλες οι ομάδες να ανέβουν. Π.χ. δε σε παραξενεύει ότι ο Ρέντης πήγε τραίνο στον α' γύρο και κάνει ήττες στον β'. Τι σημαίνει ξεφούσκωσε. Ξέχασε ο Χαραλαμπίδης ή ο Πασπαλάς το μπάσκετ που ξέρανε. Από το ποιές ομάδες θα θελήσουν και θα μπορέσουν να ανέβουν θα εξαρτηθεί το ποιές θα πέσουν. Για παράδειγμα, ποιες ευνοούνται έχοντας αδιάφορους τις τελευταίες αγωνιστικές. Πέρυσι οι Τράχωνες σώθηκαν κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή ρίχνοντας τον ΑΠΟ Ν. Σμύρνης, νικώντας τον ΙΚΑΡΟ που είχε πάει πλήρης στον Άλιμο. Έκαναν τρεις στις τρεις νίκες. Οι ομάδες ήταν Πόλις εντός, Ρέντη εκτός, Ικαρος εντός. Βγάλε συμπεράσματα. Υπομονή. Έχουμε ακόμη πολλές εκπλήξεις μπροστά μας.

Ο ικαρος δεν ειχε παει πληρης αν δεν κανω λαθος.Ειχε αποκλησει αγνωστο γιατι τον γιαννοπουλο τον μοναδικο δηλ ψηλο της ομαδας.Το αποτελεσμα αυτου του αγωνα ηταν γνωστο απο την προηγουμενη αγωνιστικη οταν η νεα σμυρνη εφευγε με ροζ φυλλο απο τον αγωνα με τον ικαρο.Οπως γνωστο ηταν και το τι θα γινοτανε στον αγωνα με το πολις μιας και προεδρος αλλης ομαδας ( μεγαλυτερης κατηγοριας ) ειχε ταξει << βοηθεια >> την νεα χρονια σε περιπτωση που πεσει η νεα σμυρνη.Οσο για το ρεντη ρωτηστε τον δημαρχο του.
toro_loco
Αλλαγή προπονητή θα έχουμε σε ομάδα της κατηγορίας... Και όχι όποια κι όποια, αλλά ομάδα που είναι μέσα στην τριάδα....
neos
QUOTE(POWER_KF @ Jan 20 2009, 12:36 ) *
"Νέος" όπως έχω γράψει ξανά δείχνεις πολύ μέσα στα πράγματα. Τόσο που πιστεύω ότι κάπου βαράς το τόπι κι εσύ.... Πάντως η δική μου άποψη είναι πως με εξαίρεση τον Πήγασο κάτω και τον Πόλις επάνω όλα τα άλλα παίζονται. Παίζονται για επάνω γιατί δεν είναι σίγουρο ότι θέλουν όλες οι ομάδες να ανέβουν. Π.χ. δε σε παραξενεύει ότι ο Ρέντης πήγε τραίνο στον α' γύρο και κάνει ήττες στον β'. Τι σημαίνει ξεφούσκωσε. Ξέχασε ο Χαραλαμπίδης ή ο Πασπαλάς το μπάσκετ που ξέρανε. Από το ποιές ομάδες θα θελήσουν και θα μπορέσουν να ανέβουν θα εξαρτηθεί το ποιές θα πέσουν. Για παράδειγμα, ποιες ευνοούνται έχοντας αδιάφορους τις τελευταίες αγωνιστικές. Πέρυσι οι Τράχωνες σώθηκαν κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή ρίχνοντας τον ΑΠΟ Ν. Σμύρνης, νικώντας τον ΙΚΑΡΟ που είχε πάει πλήρης στον Άλιμο. Έκαναν τρεις στις τρεις νίκες. Οι ομάδες ήταν Πόλις εντός, Ρέντη εκτός, Ικαρος εντός. Βγάλε συμπεράσματα. Υπομονή. Έχουμε ακόμη πολλές εκπλήξεις μπροστά μας.


Φιλε POWER_KF η αληθεια ειναι οτι το τοπι καπου το χτυπαω και εγω.Εσυ αληθεια παιζεις καπου η οχι?Απλα πες χωρις να πεις την ομαδα.Νεος ξαναλεω ειμαι στο forum οχι στο μπασκετ.Για να φανταστεις εχω παρει πρωταθλημα απο β εσκα οταν ηταν μονο εσκα.Και προλαβα μια χρονια α εσκα πριν γινει εσκανα και αρχισουν τα οργανα.Τωρα οσον αφορα τις εκπληξεις δεν μπορω παρα να συμφωνησω μαζι σου.Οντως θα παιξουν ρολο οι αδιαφορες ομαδες.Δεν ξερω παρασκηνιακα τι γινεται σε καθε ομαδα μπορω ομως με σιγουρια να σου πω οτι ο πολις η βαρη και ο αστερας θελουν να ανεβουν.Τωρα για τις αλλες ομαδες δεν ξερω.Φανταζομαι ομως οτι η τερψιθεα δεν θελει να ανεβει γιατι δεν εχει λεφτα να κρατηθει και γηπεδο να κανει προπονησεις.Οσο για τον ρεντη τι να πω.Δεν ξερω τι γινεται εκει.Καποτε ανεβηκανε και λεγανε η νεα δυναμη αλλα μετα κατσανε.Ο χρονος θα δειξει.
toro_loco
QUOTE(neos @ Jan 20 2009, 22:58 ) *
Φανταζομαι ομως οτι η τερψιθεα δεν θελει να ανεβει γιατι δεν εχει λεφτα να κρατηθει και γηπεδο να κανει προπονησεις.


Εδώ θα διαφωνήσω. Νομίζω πως έχει ένα από τα μεγαλύτερα μπάτζετ της κατηγορίας
Prankster
AE NIKAIA - RENTHS BC 75 - 74 ....Ta logia einai perittaq gia thn diaithsia....Ntroph pragmatika...
leonkalf
QUOTE (toro_loco @ Jan 20 2009, 21:50 ) *
Αλλαγή προπονητή θα έχουμε σε ομάδα της κατηγορίας... Και όχι όποια κι όποια, αλλά ομάδα που είναι μέσα στην τριάδα....

Έχεις δίκιο. Έγινε..

Ο Νίκος Μανιάτης παραιτήθηκε από τον Ρέντη και στη θέση του αναλαμβάνει ο Παύλος Κάσσης, ο οποίος έχει ξαναδουλέψει εκεί.
neos
QUOTE(toro_loco @ Jan 20 2009, 23:01 ) *
Εδώ θα διαφωνήσω. Νομίζω πως έχει ένα από τα μεγαλύτερα μπάτζετ της κατηγορίας


Πιστεψε με ειναι η μοναδικη ομαδα που ξερω τι γινεται απο μεσα.Το μπατζετ που εχει ειναι σχεδον μηδαμινο.Αυτο ομως θα πρεπει να τα βλεπουν αλλοι και αλλοι που ριχνουν λεφτα αλογιστα και κανουν μια τρυπα στο νερο.Ενω η τερψιθεα με λιγα χρηματα πραγματικα πολυ λιγα χρηματα και σωστες επιλογες κοιτα τη πορεια κανει.Και χωρις γηπεδο.Βεβαια σε αυτο φταιει ο δημος γλυφαδας.
!and1!
Προγνωστικα για σημερα εχουμε? 41.gif
Θα εχουμε καμια εκπληξη? 19.gif
Που επικεντρωνονται τα βλεμματα? w00t.gif
pampeleos7
ισχυει οτι στο ματσ τραχωνεσ ευρυαλη εγινε συραξη στο τελοσ;γιατι κατι τετοιο ακουστηκε.
!and1!
QUOTE(pampeleos7 @ Jan 22 2009, 10:36 ) *
ισχυει οτι στο ματσ τραχωνεσ ευρυαλη εγινε συραξη στο τελοσ;γιατι κατι τετοιο ακουστηκε.


ναι δυστυχως. sad.gif
mastro
2 η Αγωνιστική
Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α γ ώ ν α ς
22/1/2009 21:00 ΚΛ. ΑΓ. ΤΡΥΦΩΝΑ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Α.Ο. ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ 1
22/1/2009 20:00 ΚΛ.ΕΘΝ.ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ. 1
22/1/2009 21:00 ΚΛ. SAINT LAWRE Α.Ο. ΒΑΡΗΣ ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ 1
22/1/2009 21:30 ΚΛΕΙΣΤΟ ΝΕΟ ΑΡΓ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ Α.Ο. 1
22/1/2009 21:00 Ε.Α.Κ. ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΥΡΥΑΛΗ Α.Γ.Ο.Γ. ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ 1 (αν κ δεν ξερω τι εγινε με την φασαρια κτλ)
22/1/2009 21:30 Δ.Α.Κ. ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔ. ΓΑΣ Α.Ε. ΡΕΝΤΗ 2
22/1/2009 21:00 ΚΛ. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ 1


πολλοι ασσοι σημερα !!! bball.gif


αλλος προγνωστικα..
traxonas
QUOTE(pampeleos7 @ Jan 22 2009, 11:36 ) *
ισχυει οτι στο ματσ τραχωνεσ ευρυαλη εγινε συραξη στο τελοσ;γιατι κατι τετοιο ακουστηκε.

Στο τελος,πανω στις χαιρετουρες, το νο6 νομιζω της Ευρυαλης, χτυπησε τον δικο μας (Φαραω) με κεφαλια
και πεσανε κατι ψιλες μεταξυ τους. Πλακωσανε καποιοι να τους χωρισουνε,πεσανε κατι ψιλες ακομα, τιποτα
φοβερο. Εμαθα οτι κρατηθηκαν τα δελτια των δυο πρωταγωνιστων και μαλλον 1-2 δελτια ακομα της ΕΥΡΥΑΛΗΣ.
Κριμα γιατι ηταν καλο ματς με αρκετες καλες φασεις εκατερωθεν.
!and1!
QUOTE(traxonas @ Jan 22 2009, 12:49 ) *
Στο τελος,πανω στις χαιρετουρες, το νο6 νομιζω της Ευρυαλης, χτυπησε τον δικο μας (Φαραω) με κεφαλια
και πεσανε κατι ψιλες μεταξυ τους. Πλακωσανε καποιοι να τους χωρισουνε,πεσανε κατι ψιλες ακομα, τιποτα
φοβερο. Εμαθα οτι κρατηθηκαν τα δελτια των δυο πρωταγωνιστων και μαλλον 1-2 δελτια ακομα της ΕΥΡΥΑΛΗΣ.
Κριμα γιατι ηταν καλο ματς με αρκετες καλες φασεις εκατερωθεν.


Ετσι ακριβως. 3 δελτια απο ευρυαλη μαζι κ του 6 κ 1 απο τραχωνες (Φαραω).
traxonas
2η Αγωνιστική
Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α γ ώ ν α ς
22/1/2009 21:00 ΚΛ. ΑΓ. ΤΡΥΦΩΝΑ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Α.Ο. ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2
22/1/2009 20:00 ΚΛ.ΕΘΝ.ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ. 1
22/1/2009 21:00 ΚΛ. SAINT LAWRE Α.Ο. ΒΑΡΗΣ ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ 1
22/1/2009 21:30 ΚΛΕΙΣΤΟ ΝΕΟ ΑΡΓ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ Α.Ο. 1
22/1/2009 21:00 Ε.Α.Κ. ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΥΡΥΑΛΗ Α.Γ.Ο.Γ. ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ 1 η και 2 λογω απουσιων
22/1/2009 21:30 Δ.Α.Κ. ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔ. ΓΑΣ Α.Ε. ΡΕΝΤΗ 2
22/1/2009 21:00 ΚΛ. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ 2



!and1!
QUOTE(mastro @ Jan 22 2009, 13:09 ) *
2 η Αγωνιστική
Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α γ ώ ν α ς
22/1/2009 21:00 ΚΛ. ΑΓ. ΤΡΥΦΩΝΑ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Α.Ο. ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ 1
22/1/2009 20:00 ΚΛ.ΕΘΝ.ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ. 1
22/1/2009 21:00 ΚΛ. SAINT LAWRE Α.Ο. ΒΑΡΗΣ ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ 1
22/1/2009 21:30 ΚΛΕΙΣΤΟ ΝΕΟ ΑΡΓ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ Α.Ο. 1
22/1/2009 21:00 Ε.Α.Κ. ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΥΡΥΑΛΗ Α.Γ.Ο.Γ. ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ 1 (αν κ δεν ξερω τι εγινε με την φασαρια κτλ)
22/1/2009 21:30 Δ.Α.Κ. ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔ. ΓΑΣ Α.Ε. ΡΕΝΤΗ 2
22/1/2009 21:00 ΚΛ. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ 1


πολλοι ασσοι σημερα !!! bball.gif


αλλος προγνωστικα..

ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Α.Ο. ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ 1 Θελει προσοχη
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ. 1 ευκολα
Α.Ο. ΒΑΡΗΣ ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ 1 επικινδυνο
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ Α.Ο. 2 απολυτο ντερμπυ ο θανατος σου η ζωη μου
ΕΥΡΥΑΛΗ Α.Γ.Ο.Γ. ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ 1 ευκολα η δυσκολα πονταρω στην εδρα
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔ. ΓΑΣ Α.Ε. ΡΕΝΤΗ 2 με προσοχη
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ προβαδισμα ο 1ος αλλα κ 2ο δε θα μου κανει εντυπωση.ανοιχτο.
traxonas
QUOTE(!and1! @ Jan 22 2009, 15:06 ) *
Α.Ο. ΒΑΡΗΣ ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ 1 επικινδυνο

Μονο με θαυμα το διπλο! Βασικες ελλειψεις και κακη ψυχολογια!
!and1!
QUOTE(traxonas @ Jan 22 2009, 13:13 ) *
Μονο με θαυμα το διπλο! Βασικες ελλειψεις και κακη ψυχολογια!


Οσες ελλειψεις κ αν εχουν το παιχνιδι θα το παλεψουν ως το τελος. επιμενω επικινδυνο.
POWER_KF
QUOTE(magic jonhson @ Jan 20 2009, 18:28 ) *
Ο ικαρος δεν ειχε παει πληρης αν δεν κανω λαθος.Ειχε αποκλησει αγνωστο γιατι τον γιαννοπουλο τον μοναδικο δηλ ψηλο της ομαδας.Το αποτελεσμα αυτου του αγωνα ηταν γνωστο απο την προηγουμενη αγωνιστικη οταν η νεα σμυρνη εφευγε με ροζ φυλλο απο τον αγωνα με τον ικαρο.Οπως γνωστο ηταν και το τι θα γινοτανε στον αγωνα με το πολις μιας και προεδρος αλλης ομαδας ( μεγαλυτερης κατηγοριας ) ειχε ταξει << βοηθεια >> την νεα χρονια σε περιπτωση που πεσει η νεα σμυρνη.Οσο για το ρεντη ρωτηστε τον δημαρχο του.


Δηλαδή, magic j. τα άστρα συνομώτησαν υπέρ των Τραχώνων και κατά του ΑΠΟ. Δήμαρχοι, πρόεδροι, παράγοντες..... Αυτή η ομάδα πάντως μου δίνει την εντύπωση ότι υπάρχει για να δίνει νόημα στην κατηγορία.
Ρε φίλε Τράχωνα το κοκκαλάκι της νυχτερίδας έχετε και ασχολούνται όλοι μαζί σας; Κρίμα που δεν παίζω πλέον μπάσκετ (απαντώ και στον "νέο") για να έρθω σε εσάς και να είμαι στο φως της δημοσιότητας. Κάντε σήμερα και κανένα διπλό στη Βάρη να τινάξετε την μπάνκα στον αέρα. Τότε θα βγει ο magic j. και θα ανακαλύψει συνωμοσία του Νομάρχη Δυτικής Αττικής και του Υπερνομάρχη (αστειεύομαι και ελπίζω να μην παρεξηγηθώ από κανέναν). Απλά πιστεύω ότι οι συνωμοσίες είναι στα μυαλά όλων μας και στο παρκέ γίνονται πολύ λίγα τελικά.


QUOTE(traxonas @ Jan 22 2009, 15:13 ) *
Μονο με θαυμα το διπλο! Βασικες ελλειψεις και κακη ψυχολογια!


Ρε Τράχωνα, μήπως ο !and1 είναι κανένας παίχτης της ομάδας σου και έχουν δώσει όρκο τιμής και δεν το ξέρεις. Άμα είναι να σας παίξω διπλό στο στοίχημα. Γιατί όποτε ακολουθώ τις προβλέψεις σου όλο κουβά πάω.....
pigasiotis14
Πηγασος-Ρεντης 63-66....η ατυχια συνεχιζεται....εχουμε χασει το λογαριασμο για το ποσα ματς εχουμε χασει με κατω απο 6 ποντους....δεν 8α γυρισει ποτε η τυχη?
pritanis
ΠΟΛΙΣ-ΓΛΥΦΑΔΑ 1
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ-ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 1
THERMOSIFWNAS
Αστέρας Αγ.Δημητρίου-Νίκαια 69-53

Η διαφορά είχε φτάσει μέχρι και το +30....
Οπότε τα σχόλια για το παιχνίδι είναι περιττά
Godfather1985
kalhspera paidia.... sxetika me ton agwna traxwnes-eurualh, gia to ti egine meta xerei polu kala to 9 twn traxwnwn..... polu magkia gia to tipota... oso gia thn diaitisia ta logia einai peritta.... opws fenete poloi einai autoi pou exoun provlhma me thn eurualh kai exoun xunisei ta moutrakia tous twra pou paei kala kai kanei nikes....
Godfather1985
QUOTE(THERMOSIFWNAS @ Jan 23 2009, 01:49 ) *
Αστέρας Αγ.Δημητρίου-Νίκαια 69-53

Η διαφορά είχε φτάσει μέχρι και το +30....
Οπότε τα σχόλια για το παιχνίδι είναι περιττά

xerei kaneis apotelesmata shmera???
berry the truth
Περίπατο η τερψιθέα με Ίκαρο/Ακαδημία...30 πόντους στο ημίχρονο...έληξε με 15...έλειπε ο πρώτος σκόρερ του Ίκαρου και 3 παίκτες από Τερψιθέα (ο βασικός πλέι και η πρώτη αλλαγή σε γκαρντ και ψηλούς)
themis7
QUOTE(pigasiotis14 @ Jan 23 2009, 02:21 ) *
Πηγασος-Ρεντης 63-66....η ατυχια συνεχιζεται....εχουμε χασει το λογαριασμο για το ποσα ματς εχουμε χασει με κατω απο 6 ποντους....δεν 8α γυρισει ποτε η τυχη?

Φιλε η γνωμη μου είναι ότι δεν εισαστε μονο ατυχοι!!! Απλα εχετε λιγες λυσεις !!! Καποια στιγμη κουραζεστε από την υπερπροσπαθεια που κανετε 4-5 παιχτες και οι άλλες ομαδες σας περνανε!!! Παντως το play maker που εχετε είναι όλα τα λεφτα !!! Ανετα επαιζε πιο πανω κατηγορια!!!

Ξεκινημα για τον Κασση με Διπλο μεσα σον Κορυδαλλο !!!
!and1!
QUOTE(POWER_KF @ Jan 22 2009, 17:38 ) *
Δηλαδή, magic j. τα άστρα συνομώτησαν υπέρ των Τραχώνων και κατά του ΑΠΟ. Δήμαρχοι, πρόεδροι, παράγοντες..... Αυτή η ομάδα πάντως μου δίνει την εντύπωση ότι υπάρχει για να δίνει νόημα στην κατηγορία.
Ρε φίλε Τράχωνα το κοκκαλάκι της νυχτερίδας έχετε και ασχολούνται όλοι μαζί σας; Κρίμα που δεν παίζω πλέον μπάσκετ (απαντώ και στον "νέο") για να έρθω σε εσάς και να είμαι στο φως της δημοσιότητας. Κάντε σήμερα και κανένα διπλό στη Βάρη να τινάξετε την μπάνκα στον αέρα. Τότε θα βγει ο magic j. και θα ανακαλύψει συνωμοσία του Νομάρχη Δυτικής Αττικής και του Υπερνομάρχη (αστειεύομαι και ελπίζω να μην παρεξηγηθώ από κανέναν). Απλά πιστεύω ότι οι συνωμοσίες είναι στα μυαλά όλων μας και στο παρκέ γίνονται πολύ λίγα τελικά.




Ρε Τράχωνα, μήπως ο !and1 είναι κανένας παίχτης της ομάδας σου και έχουν δώσει όρκο τιμής και δεν το ξέρεις. Άμα είναι να σας παίξω διπλό στο στοίχημα. Γιατί όποτε ακολουθώ τις προβλέψεις σου όλο κουβά πάω.....


Καλημερα.οπως το ειπα τελικα..κ δε χρειαζεται να εισαι παιχτης ομαδας για να κρινεις καποια απλα πραγματακια.
Αποσο εχω μαθει τα αποτελεσματα ολα κυλησαν φυσιολογικα αυτη την αγωνιστικη.
to be continued.. 69.gif
POWER_KF
QUOTE(!and1! @ Jan 22 2009, 15:22 ) *
Οσες ελλειψεις κ αν εχουν το παιχνιδι θα το παλεψουν ως το τελος. επιμενω επικινδυνο.


Τελικά !and1! είχες δίκιο. Όπως δείχνει το σκορ ΒΑΡΗ - ΤΡΑΧΩΝΕΣ 67 - 71 μάλλον δεν είχε εύκολο απόγευμα η ΒΑΡΗ. Ξέρεις τίποτα; Ο ΤΡΑΧΩΝΑΣ μήπως έπαθε τίποτα στο ματς γιατί ακόμη δεν έχει δώσει λεπτομερείς εικόνες της αναμέτρησης.

QUOTE(themis7 @ Jan 23 2009, 03:50 ) *
Φιλε η γνωμη μου είναι ότι δεν εισαστε μονο ατυχοι!!! Απλα εχετε λιγες λυσεις !!! Καποια στιγμη κουραζεστε από την υπερπροσπαθεια που κανετε 4-5 παιχτες και οι άλλες ομαδες σας περνανε!!! Παντως το play maker που εχετε είναι όλα τα λεφτα !!! Ανετα επαιζε πιο πανω κατηγορια!!!

Ξεκινημα για τον Κασση με Διπλο μεσα σον Κορυδαλλο !!!


Θα συμφωνήσω μαζί σου για τον άσσο του Κορυδαλλού αλλά πιστεύω ότι έχει πολύ αξιόλογα νέα παιδιά τα οποία σύντομα θα ξανασηκώσουν την ομάδα. Τέλος δε θεωρώ κατόρθωμα το να κερδίσει ο Κάσσης με 3 πόντους. Η ομάδα του, αν θέλει, βγάζει φωτιά. Επαναλαμβάνω. Αν θέλει. Εξάλλου, επ ευκαιρίας. Ο Μανιάτης έφυγε ή τον διώξανε. Ξέρει κανείς τίποτα; Το ίδιο ισχύει και για τον Κάσση με το Θεμιστοκλή. Πα΄ντως πρόκειται για εξαιρετικούς και σοβαρούς προπονητές. ελπίζω και εύχομαι να έχουν καλή συνέχεια στο έργο τους.
Ξέρει κανείς λεπτομέρειες για τον αγώνα Ευρυάλη - Προφήτης; Επίσης για το Τερψιθέα - Ίκαρος;
Prankster
Ο Μανιατης παραιτηθηκε μονος του κ επεμενε στην παραιτηση του παροτι επεσε πανω του ολη η ομαδα κ η διοικηση για να μεινει....Επεμεινε στην παραιτηση του καθως δεν μπορουσε να βλεπει σε καθε παιχνιδι ενα στημερο Διαιτητη κατα τησ ομαδασ του...Απλα καποιοσ κυνηγαει την ομαδα να για να γκελαρει....
!and1!
QUOTE(POWER_KF @ Jan 23 2009, 10:30 ) *
Τελικά !and1! είχες δίκιο. Όπως δείχνει το σκορ ΒΑΡΗ - ΤΡΑΧΩΝΕΣ 67 - 71 μάλλον δεν είχε εύκολο απόγευμα η ΒΑΡΗ. Ξέρεις τίποτα; Ο ΤΡΑΧΩΝΑΣ μήπως έπαθε τίποτα στο ματς γιατί ακόμη δεν έχει δώσει λεπτομερείς εικόνες της αναμέτρησης.


Το μονο που ξερω ειναι οτι μεχρι τελος το παλεψανε οι Τραχωνες κ οτι η Βαρη ειχε περισσοτερες λυσεις κ εκανε τη διαφορα φτανοντας στη νικη αυτη.



pampeleos7
ΑΣΤΕΡΑΣ-ΝΙΚΑΙΑ ΑΣΣΟΣ.πολυ ευκολοσ ασσοσ κ ειδικα το πρωτο ημιχρονο ηταν φανταστικο.45-20 γρηγορο μπασκετ με ωραιεσ φασεισ.EYKOΛΟ ΒΡΑΔΥ.
traxonas
Κατεβηκαμε 6 ανδρες και δυο εφηβοι,που ο ενας επαιξε 5 λεπτα και ο αλλος καθολου.
Κακη η Βαρη, ηταν πισω στο σκορ στο μεγαλυτερο μερος του παιχνιδιου.
Οταν στο 4 δεκαλεπτο σκασαμε απο την υπερπροσπαθεια καναμε καποια λαθη χαζα, που
οφειλονταν καθαρα στην κουραση και μειναμε πισω στο σκορ.
Μια απο τα ιδια με τα περσινα, δηλαδη sad.gif
mastro
QUOTE(mastro @ Jan 22 2009, 14:09 ) *
2 η Αγωνιστική
Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α γ ώ ν α ς
22/1/2009 21:00 ΚΛ. ΑΓ. ΤΡΥΦΩΝΑ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Α.Ο. ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ 1
22/1/2009 20:00 ΚΛ.ΕΘΝ.ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ. 1
22/1/2009 21:00 ΚΛ. SAINT LAWRE Α.Ο. ΒΑΡΗΣ ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ 1
22/1/2009 21:30 ΚΛΕΙΣΤΟ ΝΕΟ ΑΡΓ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ Α.Ο. 1
22/1/2009 21:00 Ε.Α.Κ. ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΥΡΥΑΛΗ Α.Γ.Ο.Γ. ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ 1 (αν κ δεν ξερω τι εγινε με την φασαρια κτλ)
22/1/2009 21:30 Δ.Α.Κ. ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔ. ΓΑΣ Α.Ε. ΡΕΝΤΗ 2
22/1/2009 21:00 ΚΛ. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ 1


πολλοι ασσοι σημερα !!! bball.gif


αλλος προγνωστικα..

αν παιζοταν στοιχημα θα ειχαμε βγαλει πολλα λεφτα και η επομενη αγωνιστικη ειναι πολυ σημαντικη και με μεγαλο ενδιαφερον .η κατηγορια εχει παρει φωτια!!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.