Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
ggrilik
QUOTE (ggrilik @ Feb 5 2018, 21:08 ) *
3η Φάση
KY 11/02/18 ΡΕΘΥΜΝΟΥ ... ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ - ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ 32-47


ΑΡΚΑΔΙ - ΟΑΧ 32-47
Δεκάλεπτα: 12-4, 20-20 (ημ.), 26-32,32-47
Αρκάδι (Κ.Πλευράκης) : Θεοδοσουλάκη 5, Μικεδάκη Ε. 2, Ουρανού 2, Ταταράκη 2, Φραγγελάκη 9, Καλαιτζιδάκη 12.
ΟΑΧ (Μ. Κασικτσόγλου):Τσώνη Εμμ.6 (2), Δερμιτζάκη 21, Δρικάκη, Δασκουλίδου 7, Βασιλογιαννάκη 4, Γιακουμάκη,Καραμούστου, Ακρίβου, Παπαδάκη, Σκου-μπάκη 9 (1), Κοπάση, Δασκαλάκη.

Το πρώτο δεκάλεπτο έδειξε να είναι καταστροφικό για τον ΟΑΧ, ίσως γιατί χάθηκε λίγο η μπάλα επειδή ανέλαβε σ'αυτή την φάση ο Κασικτσόγλου αντί της Δημητρουλάκη που κοούσταρε συνήθως? Τέλος πάντων στην πορεία ο ΟΑΧ βρήκε το πάτημά του και νίκησε μάλλον άνετα.

Το άλλο παιχνίδι της ημέρας:

ΗΡΟΔΟΤΟΣ - ΟΦΗ 58-70
Δεκάλεπτα: 11-27, 29-40 (ημ), 45-58, 58-70
Ηρόδοτος (Μ.Γιαλούση): Μπαλτζάκη 2, Στεφανάκη Ε. 16, Μαυράκη 23 (2), Στεφανάκη Ι. 2, Σηφάκη, Μανουκάκη 15 (1), Δημητρουλάκη, Γεωργιάδη, Πιπεράκη, Διβινή.
ΟΦΗ (Ζερβάκη Ε.): Χωματά 11, Ιατράκη 27 (4), Διανμαντάκη, Αλιφραγκή 1, Τζανετή, Μεταξά, Παπαμαρκάκη 5, Φραγκάκη 10, Παπαδάκη, Κοντογιάννη 16.
assist64
ΤΟΥΡΝΟΥΑ ACS με τη συμμετοχή της ΕΣΚΑ

http://www.acs.gr/athletic-news/2018/2/8/i...b-23-24-25.html


BASKET TUNE
Λίγα ενδιαφέροντα για το Β όμιλο των προκριματικών για τη Β φάση του Πανελληνίου (Πανεπαρχιακά τα λέμε εμείς)

Εν αναμονή του τελικού Καλαμάτας-Πελασγού Μεγαλόπολης για την ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ,
του δεύτερου αγώνα Γλαύκος-Εσπερος (+10 πόντους διαφορά για τον Έσπερο στον πρώτο αγώνα) για την ΕΣΚΑΗ
Την ήδη πρωταθλήτρια Ερμιονία για την ΕΣΚΑΚ (ήδη νταμπλούχα)
Και την αναμενόμενη επικράτηση του Σύλλα Αιδηψού στην ΕΣΚΑΣΕ

Υπάρχει πολύ σοβαρό ενδεχόμενο και στις 4 ενώσεις να έχουμε νταμπλούχες για 1η φορά. Δηλαδή η ίδια ομάδα (Πελασγός, Σύλλας, Έσπερος, Ερμιόνη) να εκπροσωπήσει την ένωση και στις δύο διοργανώσεις: Κορασίδων και Νεανίδων.
Και υπενθυμίζω ότι το πανεπαρχιακό Κορασίδων πέφτει πάνω στο Πανελλήνιο Νεανίδων.
Ε ρε γλέντια....
passhootdrive
QUOTE (BASKET TUNE @ Feb 21 2018, 10:23 ) *
Λίγα ενδιαφέροντα για το Β όμιλο των προκριματικών για τη Β φάση του Πανελληνίου (Πανεπαρχιακά τα λέμε εμείς)

Εν αναμονή του τελικού Καλαμάτας-Πελασγού Μεγαλόπολης για την ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ,
του δεύτερου αγώνα Γλαύκος-Εσπερος (+10 πόντους διαφορά για τον Έσπερο στον πρώτο αγώνα) για την ΕΣΚΑΗ
Την ήδη πρωταθλήτρια Ερμιονία για την ΕΣΚΑΚ (ήδη νταμπλούχα)
Και την αναμενόμενη επικράτηση του Σύλλα Αιδηψού στην ΕΣΚΑΣΕ

Υπάρχει πολύ σοβαρό ενδεχόμενο και στις 4 ενώσεις να έχουμε νταμπλούχες για 1η φορά. Δηλαδή η ίδια ομάδα (Πελασγός, Σύλλας, Έσπερος, Ερμιόνη) να εκπροσωπήσει την ένωση και στις δύο διοργανώσεις: Κορασίδων και Νεανίδων.
Και υπενθυμίζω ότι το πανεπαρχιακό Κορασίδων πέφτει πάνω στο Πανελλήνιο Νεανίδων.
Ε ρε γλέντια....


και στην ΕΣΚΑ έχει γλέντια, υπάρχουν ΣΚΔ τον Μάρτιο που παιδιά θα πρέπει να παίξουν 3 παιχνίδια.
ema
QUOTE(passhootdrive @ Feb 21 2018, 11:46 ) *
και στην ΕΣΚΑ έχει γλέντια, υπάρχουν ΣΚΔ τον Μάρτιο που παιδιά θα πρέπει να παίξουν 3 παιχνίδια.


Σωστό, αλλά η γνώμη μου είναι ότι σε αρκετά από αυτά τα παιχνίδια μπορουν να παίξουν και τα άλλα παιδιά των ομάδων. Γιατί πρέπει πάντα να παίζουν τα ίδια και τα ίδια; Εξάλλου, η λογική των διαφορετικών πρωταθλημάτων αυτή δεν είναι; Να έχουν την ευκαιρία πολλά παιδιά να παίξουν είτε σε μικρότερη είτε σε μεγαλύτερη κατηγορία. Αν και τα παιδιά μου είναι από τα παιδιά που παίζουν, θεωρώ ότι στους αγώνες αυτούς - φαντάζομαι εννοείς παγκορασίδες/κορασίδες/νεανιδες - είναι ευκαιρία να παίζουν και παιδιά που δεν είχαν τόσο πολύ χρόνο συμμετοχής στις ανώτερες κατηγορίες.



passhootdrive
QUOTE (ema @ Feb 21 2018, 12:07 ) *
Σωστό, αλλά η γνώμη μου είναι ότι σε αρκετά από αυτά τα παιχνίδια μπορουν να παίξουν και τα άλλα παιδιά των ομάδων. Γιατί πρέπει πάντα να παίζουν τα ίδια και τα ίδια; Εξάλλου, η λογική των διαφορετικών πρωταθλημάτων αυτή δεν είναι; Να έχουν την ευκαιρία πολλά παιδιά να παίξουν είτε σε μικρότερη είτε σε μεγαλύτερη κατηγορία. Αν και τα παιδιά μου είναι από τα παιδιά που παίζουν, θεωρώ ότι στους αγώνες αυτούς - φαντάζομαι εννοείς παγκορασίδες/κορασίδες/νεανιδες - είναι ευκαιρία να παίζουν και παιδιά που δεν είχαν τόσο πολύ χρόνο συμμετοχής στις ανώτερες κατηγορίες.


δίκιο έχεις αλλά για ομάδες όπως ο Γέρακας που έχουν πολλά παιδιά. Οι περισσότερες όμαδες δεν μπορούν, π.χ. ο Ιάσωνας δεν συμμετέχει καν στις παγκορασίδες.
ema
QUOTE(passhootdrive @ Feb 21 2018, 12:36 ) *
δίκιο έχεις αλλά για ομάδες όπως ο Γέρακας που έχουν πολλά παιδιά. Οι περισσότερες όμαδες δεν μπορούν, π.χ. ο Ιάσωνας δεν συμμετέχει καν στις παγκορασίδες.


Συμφωνώ. ΓΙα ομάδες με πολλά παιδιά.
Όσο για τον Ιάσονα, δεν γνωρίζω. Δεν έχει άλλα κοριτσια... μικρότερα? Κι ας μην κυνηγήσουν πρωτάθλημα δεν έγινε και τίποτα.
BASKET TUNE
Για το θέμα που θίγετε συμφωνώ ότι θα πρέπει να παίζουν όλα τα κορίτσια πόσο μάλλον σε αγώνες που δεν κρίνουν πρωτάθλημα.

Όσο για το δικό μου υπονοούμενο << ε ρε γλέντια>> έγκειται στο γεγονός στο ότι υπάρχει πρόβλημα με τις ημερομηνίες των προκριματικών, καθώς και ότι στα πρωταθλήματα Νεανίδων (σε όλες τις φάσεις) επιτρέπονται μόνο 5 κορασίδες, συν τη <λειψυδρία> κοριτσιών που ασχολούνται με το μπάσκετ στην επαρχία, δεν είναι απίθανο κάποιο προκριματικό να γίνει με 3 αντί τεσσάρων ομάδων (όπως έγινε πέρυσι που δεν κατέβηκε ο Έσπερος στο πανεπαρχιακό νεανίδων) ή να πάει ο δευτεραθλητής όπως έγινε στην ΕΚΑΣΚ όπου αντί του ΟΦΗ πήγε ο Ηρόδοτος και πανεπαρχιακό και πανελλήνιο.
ggrilik
Για κορασίδες δεν έχω εντοπίσει κάτι συγκλονιστικό παιδιά για το ΣΚ πλην αυτού εδώ:

KY 25/02/18 Β.Α.Κ. ... Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ
BASKET TUNE
Πιστεύω στην επόμενη αγωνιστική θα παιχτούν όλα μεταξύ ΟΑΧ και ΟΦΗ
BASKET TUNE
QUOTE (ggrilik @ Feb 22 2018, 23:25 ) *
Για κορασίδες δεν έχω εντοπίσει κάτι συγκλονιστικό παιδιά για το ΣΚ πλην αυτού εδώ:

KY 25/02/18 Β.Α.Κ. ... Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ


Ε συνηθισμένος πια να δικαιώνεται ο κύριος ggrilik και εγώ να πέφτω πάντα έξω.


Με ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο το Αρκάδι, πήρε σπουδαία νίκη στο ΒΑΚ , επί του ΟΦΗ , με 54-57, στο μοναδικό παιχνίδι της δεύτερης αγωνιστικής της τελικής φάσης , σημειώνοντας την πρώτη νίκη της.

Το παιχνιδι ΟΑΧ-Ηρόδοτος αναβλήθηκε

ΟΦΗ-ΑΡΚΑΔΙ ‎54-57
Δεκάλεπτα: 19-13 , 35-23 (ημ), 46-38 ,54-57

Αρκάδι (Κ.Πλευράκης) :Θεοδοσουλάκη 34,Μικεδάκη Ε 7,Ουρανού 2,Σταυγιανουδάκη 4,Ταταράκη 3,Καλαιτζιδάκη 7 .
ΟΦΗ (Ε.Ζερβάκη):Χωματά 7,Ιατράκη 16 (3),Παπαμαρκάκη 2,Φραγκάκη 15,Παπαδάκη 2,Κοντογιάννη 12.
ggrilik
~~ ΠΡΟΣΕΧΩΣ ~~

1. ΣΑ 03/03/2018 20:30 Π.ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ... ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ
Στον πρώτο γύρο είχε κερδίσει ο Ιάσονας με 64-51. Αν κερδίσει και το Σάββατο οι πιθανότητές του να πάρει το πρωτάθλημα της ΕΣΚΑ εκτοξεύονται.

2. ΣΑ 03/03/18 19:00 ΚΛ. ΓΛΑΥΚΟΥ ... ΓΛΑΥΚΟΣ Α.Ο. - ΕΣΠΕΡΟΣ Α.Ο.Π.Α
Ματς τίτλου της ΕΣΚΑ-Η. Στον πρώτο γύρο είχε κερδίσει ο Έσπερος με 58-48. Δεν υπάρχουν πλέϊ οφ, οπότε ...

3. KY 04/03/18 ΚΛΑΔΙΣΟΥ ... ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ - Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
Με αυτό το παιχνίδι κλείνει κι ο 1ος γύρος της Β' Φασης της ΕΚΑΣΚ. Η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω αν θα γίνει ο αγώνας μια και το Σάββατο παίζει ο ΟΑΧ με την Αγία Παρασκευή για την Α2 κι επειδή χρησιμοποιεί δύο κορασίδες μπορεί να έχει ζητήσει αναβολή. Βέβαια στο κλειστό Κλαδισσού τα παίζει και τα δυο παιχνίδια οπότε .. θα δούμε.
ema
QUOTE(ggrilik @ Feb 28 2018, 00:56 ) *
~~ ΠΡΟΣΕΧΩΣ ~~

1. ΣΑ 03/03/2018 20:30 Π.ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ... ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ
Στον πρώτο γύρο είχε κερδίσει ο Ιάσονας με 64-51. Αν κερδίσει και το Σάββατο οι πιθανότητές του να πάρει το πρωτάθλημα της ΕΣΚΑ εκτοξεύονται.


H Κουκή είναι τραυματίας. Κατ εμέ είναι σίγουρο διπλό και με διαφορά. Επίσης, για να νικήσεις τον Ιάσονα ο μοναδικός τρόπος είναι να παίξεις πάααρα πολύ ομαδικά. Άπαξ και δεν το κάνεις είσαι χαμένος από χέρι, γιατί τα κορίτσια του είναι πάρα πολύ γρήγορα και πολύ δυνατά στην άμυνα. Κι ο ΠΑΟ υστερεί πολύ σε ομαδικότητα.
BASKET TUNE
Προσέξτε πως δυναμιτίζεται το κλίμα στην Πάτρα ενόψει του επαναληπτικού αγώνα Γλαύκου Εσπέρου

http://www.westbasket.gr/glafkoskorasides-...o-savvato-1900/
ggrilik
QUOTE (BASKET TUNE @ Mar 1 2018, 18:02 ) *
Προσέξτε πως δυναμιτίζεται το κλίμα στην Πάτρα ενόψει του επαναληπτικού αγώνα Γλαύκου Εσπέρου

http://www.westbasket.gr/glafkoskorasides-...o-savvato-1900/

Πανστρατιά χα χα κασίδια και σκουτάρια και σπάθες αναλάβατε rolleyes.gif

Πάντως νομίζω πως ο Εσπερος θα πάει στο πανελλήνιο νεανίδων οπότε μάλλον αναγκαστικά θα απέχει απο το κορασίδων ακόμα κι αν το πάρει? Η ομάδα του των νεανίδων πρέπει να έχει μπολικες κορασίδες. Παρόμοιο θέμα αντιμετωπίζει κι ο ΟΑΧ στην Κρήτη, ο Σύλλας κλπ

Φαντάζομαι θα τα βρούνε κάπως, ασχέτως ποιός πάρει το πρωτάθλημα. Απ ότι έχω καταλάβει κι η ΕΟΚ είναι ελαστική σ'αυτό το θέμα (και καλώς imo).

Οπότε ας μπούν οι σπάθες στα θηκάρια smile.gif
Bill 70
QUOTE (ema @ Feb 28 2018, 08:42 ) *
H Κουκή είναι τραυματίας. Κατ εμέ είναι σίγουρο διπλό και με διαφορά. Επίσης, για να νικήσεις τον Ιάσονα ο μοναδικός τρόπος είναι να παίξεις πάααρα πολύ ομαδικά. Άπαξ και δεν το κάνεις είσαι χαμένος από χέρι, γιατί τα κορίτσια του είναι πάρα πολύ γρήγορα και πολύ δυνατά στην άμυνα. Κι ο ΠΑΟ υστερεί πολύ σε ομαδικότητα.


Καλησπέρα!
Προσωπικά φοβάμαι, μην αποκτήσει κλίση το γήπεδο. Αν συμβεί λόγω αγωνιστικής απόδοσης, κανένα πρόβλημα. Τα δύο μέτρα και δύο σταθμά που είδαμε στον αγώνα του ΠΑΟ με τον Κρόνο, απεύχομαι. Μην ξεχνάμε πως σε πιθανή νίκη του Ιάσονα, ο Παναθηναικος θα βρεθεί τρίτος! Ακόμα και τα "σπόρια" του γηπεδούχου, όπως συνηθίζουμε να λέμε, μπορούν να κάνουν τη διαφορά. Ας δούμε ένα καλό παιχνίδι, χωρίς τραυματισμούς και οι ήδη υπάρχοντες να είναι περαστικοί.
ggrilik
QUOTE (Bill 70 @ Mar 1 2018, 22:20 ) *
Καλησπέρα!
Προσωπικά φοβάμαι, μην αποκτήσει κλίση το γήπεδο. Αν συμβεί λόγω αγωνιστικής απόδοσης, κανένα πρόβλημα. Τα δύο μέτρα και δύο σταθμά που είδαμε στον αγώνα του ΠΑΟ με τον Κρόνο, απεύχομαι. Μην ξεχνάμε πως σε πιθανή νίκη του Ιάσονα, ο Παναθηναικος θα βρεθεί τρίτος! Ακόμα και τα "σπόρια" του γηπεδούχου, όπως συνηθίζουμε να λέμε, μπορούν να κάνουν τη διαφορά. Ας δούμε ένα καλό παιχνίδι, χωρίς τραυματισμούς και οι ήδη υπάρχοντες να είναι περαστικοί.

Προσωπικά όταν ακούσω κάποιον να λέει "κερδίσαμε γιατί ήμασταν πιο συγκεντρωμένοι και μας βοήθησαν λίγο και κάποια ευνοϊκά σφυρίγματα" θα ασχοληθώ με την διαιτησία. Μέχρι τότε οποιαδήποτε αναφορά μόνο κακό κάνει - κάνει την διαιτησία χειρότερη σε βάθος χρόνου δλδ. Κι έχω εξηγήσει τον μηχανισμό rolleyes.gifsmile.gif
ema
QUOTE(ggrilik @ Mar 2 2018, 04:56 ) *
Προσωπικά όταν ακούσω κάποιον να λέει "κερδίσαμε γιατί ήμασταν πιο συγκεντρωμένοι και μας βοήθησαν λίγο και κάποια ευνοϊκά σφυρίγματα" θα ασχοληθώ με την διαιτησία. Μέχρι τότε οποιαδήποτε αναφορά μόνο κακό κάνει - κάνει την διαιτησία χειρότερη σε βάθος χρόνου δλδ. Κι έχω εξηγήσει τον μηχανισμό rolleyes.gifsmile.gif


Ειλικρινά, δεν καταλαβαίνω τι σου κάνει εντύπωση.
Σαν αυτούς που εντυπωσιάζονται που κάποιοι κατηγορούνται ότι παίρνουν μίζες για εξοπλιστικά, φάρμακα κλπ
nikos64
QUOTE(Bill 70 @ Mar 1 2018, 22:20 ) *
Καλησπέρα!
Προσωπικά φοβάμαι, μην αποκτήσει κλίση το γήπεδο. Αν συμβεί λόγω αγωνιστικής απόδοσης, κανένα πρόβλημα. Τα δύο μέτρα και δύο σταθμά που είδαμε στον αγώνα του ΠΑΟ με τον Κρόνο, απεύχομαι. Μην ξεχνάμε πως σε πιθανή νίκη του Ιάσονα, ο Παναθηναικος θα βρεθεί τρίτος! Ακόμα και τα "σπόρια" του γηπεδούχου, όπως συνηθίζουμε να λέμε, μπορούν να κάνουν τη διαφορά. Ας δούμε ένα καλό παιχνίδι, χωρίς τραυματισμούς και οι ήδη υπάρχοντες να είναι περαστικοί.

καλημερα
Προσωπικά να δήλωσω οτι θελω να την παρετε την κουπα για πολλους λογους.
Ομως τα εχουμε λυσει ολα , τα εχουμε διορθωσει ολα , ειμαστε εμεις αλανθαστοι και φτασαμε στο σημειο να μιλαμε για τα σπορια ? Διαιτητες με μια εμπειρια που πολλες φορες δεν ξεπερναει την εμπειρια των αγωνιζομενων .
Η ατυχια στο αθλημα ειναι οτι σφυριζουν διαιτητες που δεν εχουν παιξει μπασκετ . Οσες φορες εχω δει παιχνιδι με διαμαρτυριες για παιχνιδι , προσωπικα δεν ειδα κλιση γηπεδου λογω σφυριγματων ειδα κακο διαιτητη που σφυριζει με ενα συγκεκριμενο τροπο τις φασεις .
Αλλα αυτη η δηλωση σου δεν ειναι κατι σαν δυναμιτισμος του κλιματος?

Η πλακα ειναι οτι υπαρχουν παιδια που παιζουν μονιμα αρκετα σκληρα εως αντιαθλητικα αλλα ολο καλα λογια γραφωνται για αυτα .... και αν το πεις αυτο σε ανθρωπους της ομαδας της (σε γονεις ) η απαντηση νομιζω οτι την ξερεις καταληγει παντα με ενα " ξερεις τι καλο παιδι , τι ψυχουλα ειναι εξω απο το γηπεδο ? εεε λιγο ξεφευγει δεν μπορει να ελεγξει την δυναμη της" .
Δεν ασχολειστε με αυτα -γενικα το λεω οχι προσωπικα - και ασχολειστε με τον διαιτητη .
Να ρωτησω κατι τελευταιο εχετε κρατησει ποτε στατιστικα και να μετρησετε ποσα λαθη εχει κανει ο διαιτητης και ποσα οι παικτριες σας και ποσα ο προπονητης σας ?

Κλεινω ευχομενος καλη επιτυχια και με το καλο να αλλαξει χερια το πρωταθλημα ( οπως με το καλο να παρουμε και κανενα ροζ φυλλο αγωνα σημερα στο μαρουσι , ασχετο βεβαια αυτο με το θεμα , αλλα το κορυφαιο ματσακι του αθληματος γινεται σημερα -εκει να δεις παραπονα και ομιλιες για σπορια και κουκουτσια- )
passhootdrive
QUOTE (nikos64 @ Mar 2 2018, 10:14 ) *
καλημερα
Προσωπικά να δήλωσω οτι θελω να την παρετε την κουπα για πολλους λογους.
Ομως τα εχουμε λυσει ολα , τα εχουμε διορθωσει ολα , ειμαστε εμεις αλανθαστοι και φτασαμε στο σημειο να μιλαμε για τα σπορια ? Διαιτητες με μια εμπειρια που πολλες φορες δεν ξεπερναει την εμπειρια των αγωνιζομενων .
Η ατυχια στο αθλημα ειναι οτι σφυριζουν διαιτητες που δεν εχουν παιξει μπασκετ . Οσες φορες εχω δει παιχνιδι με διαμαρτυριες για παιχνιδι , προσωπικα δεν ειδα κλιση γηπεδου λογω σφυριγματων ειδα κακο διαιτητη που σφυριζει με ενα συγκεκριμενο τροπο τις φασεις .
Αλλα αυτη η δηλωση σου δεν ειναι κατι σαν δυναμιτισμος του κλιματος?

Η πλακα ειναι οτι υπαρχουν παιδια που παιζουν μονιμα αρκετα σκληρα εως αντιαθλητικα αλλα ολο καλα λογια γραφωνται για αυτα .... και αν το πεις αυτο σε ανθρωπους της ομαδας της (σε γονεις ) η απαντηση νομιζω οτι την ξερεις καταληγει παντα με ενα " ξερεις τι καλο παιδι , τι ψυχουλα ειναι εξω απο το γηπεδο ? εεε λιγο ξεφευγει δεν μπορει να ελεγξει την δυναμη της" .
Δεν ασχολειστε με αυτα -γενικα το λεω οχι προσωπικα - και ασχολειστε με τον διαιτητη .
Να ρωτησω κατι τελευταιο εχετε κρατησει ποτε στατιστικα και να μετρησετε ποσα λαθη εχει κανει ο διαιτητης και ποσα οι παικτριες σας και ποσα ο προπονητης σας ?

Κλεινω ευχομενος καλη επιτυχια και με το καλο να αλλαξει χερια το πρωταθλημα ( οπως με το καλο να παρουμε και κανενα ροζ φυλλο αγωνα σημερα στο μαρουσι , ασχετο βεβαια αυτο με το θεμα , αλλα το κορυφαιο ματσακι του αθληματος γινεται σημερα -εκει να δεις παραπονα και ομιλιες για σπορια και κουκουτσια- )


Αμάν ρε παιδιά, εάν τα πράγματα αγριεύουν στο φόρουμ, τί θα γίνει στο γήπεδο; Και εάν είστε προκατειλημμένοι για γήπεδα που είναι στραβά, προπονητές που είναι δεν ξέρω τί, παιδιά που κάνουν το ένα η το άλλο, ας δούμε λίγο και το αρμένισμα.

Η μόνη ομάδα που μπορεί να κερδίσει τον Ιάσωνα είναι ο ΠΑΟ αλλά δεν το βλέπω ὀσο τα γκαράκια δεν περνάνε την μπάλα μέσα στις ψηλές. Εάν το κάνουν, έχουν ελπίδα να κερδίσουν μια και ο Ιάσωνας δεν έχει αλλαγές στις ψηλές. Και για τον Κρόνο θα είναι δύσκολο να κερδίσει τον ΠΑΟ 2 φορές στα πλαι οφς.

Όσο για τους διαιτητές, υπἀρχουν στην κατηγορία μερικοί απλά κακοί διαιτητές. Αλλά ένα σχόλιο προς όλους. Το hand check είναι φάουλ ιδιαίτερα όταν ο παίχτης πάει να περάσει και βάζουμε kai τον αγκώνα μας. Και το σφυρίζουν οι διαιτητές μια φορά στις τόσες. Στις επόμενες κατηφορίες δεν θα είναι έτσι και καλό θα ήταν τα παιδιά να το ξέρουν.
nikos64
QUOTE(passhootdrive @ Mar 2 2018, 12:57 ) *
Αμάν ρε παιδιά, εάν τα πράγματα αγριεύουν στο φόρουμ, τί θα γίνει στο γήπεδο; Και εάν είστε προκατειλημμένοι για γήπεδα που είναι στραβά, προπονητές που είναι δεν ξέρω τί, παιδιά που κάνουν το ένα η το άλλο, ας δούμε λίγο και το αρμένισμα.

Η μόνη ομάδα που μπορεί να κερδίσει τον Ιάσωνα είναι ο ΠΑΟ αλλά δεν το βλέπω ὀσο τα γκαράκια δεν περνάνε την μπάλα μέσα στις ψηλές. Εάν το κάνουν, έχουν ελπίδα να κερδίσουν μια και ο Ιάσωνας δεν έχει αλλαγές στις ψηλές. Και για τον Κρόνο θα είναι δύσκολο να κερδίσει τον ΠΑΟ 2 φορές στα πλαι οφς.

Όσο για τους διαιτητές, υπἀρχουν στην κατηγορία μερικοί απλά κακοί διαιτητές. Αλλά ένα σχόλιο προς όλους. Το hand check είναι φάουλ ιδιαίτερα όταν ο παίχτης πάει να περάσει και βάζουμε kai τον αγκώνα μας. Και το σφυρίζουν οι διαιτητές μια φορά στις τόσες. Στις επόμενες κατηφορίες δεν θα είναι έτσι και καλό θα ήταν τα παιδιά να το ξέρουν.

αν απευθυνεσαι και σε μενα το μονο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι ποιο ειναι το αρμενισμα και ποιος ο γιαλος ?

το μονο που θα ηθελα ειναι απο την πολιτεια οπως κοπηκαν οι επιχορηγησεις προς τα σωματεια ετσι να κοπουν και οι επιχορηγησεις προς αθλητες με την μοριοδοτηση για την τριτοβαθμια .
ema
Τελικός ΕΣΚΑ - ACS ATHENS 2018 International Youth Tournament

Part 1

Part 2

και οι υπόλοιποι αγώνες του τριημέρου στο κανάλι του ACS ATHENS μαζί με τους αγώνες δεξιοτεχνίας και τριπόντων
Bill 70
QUOTE (nikos64 @ Mar 2 2018, 10:14 ) *
Αλλα αυτη η δηλωση σου δεν ειναι κατι σαν δυναμιτισμος του κλιματος?


Καλησπέρα!
Για όνομα του Θεού και μεγάλη η χάρη μου αν δυναμιτίζω το κλίμα με την βαρυσήμαντη αυτή "δήλωσή" μου. Ισως δεν ήμουν προσεκτικός στη διατύπωση. Δεν ήθελα να γράψω -και πιστεύω ότι δεν το έγραψα- πως θα στηθεί γκιλοτίνα με υπαιτιότητα κάποιου σωματείου. Το αποτυπώσατε λοιπόν πολύ πιο εύστοχα από εμένα με τις προτάσεις σας "Διαιτητες με μια εμπειρια που πολλες φορες δεν ξεπερναει την εμπειρια των αγωνιζομενων. Η ατυχια στο αθλημα ειναι οτι σφυριζουν διαιτητες που δεν εχουν παιξει μπασκετ". Ετσι μπορεί να "κατηφορήσει" το γήπεδο λοιπόν, ίσως και υπέρ του Ιάσονα, μέσα στον "τάφο του Ινδού". Και μόνο η σκέψη ομως μιας τέτοιας πιθανότητας ξενίζει. Φυσικά μιλάω άκρως υποκειμενικά, από την πρώτη μέρα που έγραψα στο forum. Δεκτή η κάθε καλοπροαίρετη κριτική.

QUOTE (nikos64 @ Mar 2 2018, 10:14 ) *
Ομως τα εχουμε λυσει ολα , τα εχουμε διορθωσει ολα , ειμαστε εμεις αλανθαστοι και φτασαμε στο σημειο να μιλαμε για τα σπορια ?


Αν περιμένουμε να κατακτήσουμε την ουτοπία και το αλάθητο για να μιλήσουμε για τα "σπόρια", ας το πάρουμε απόφαση πως δεν θα το πράξουμε ποτέ. Δεν καταλαβαίνω πως εκφράζοντας μία τέτοια υποκειμενική επαναλαμβάνω "ανησυχία", παρουσιαζομαι ως τέλειος και αλάνθαστος.

QUOTE (nikos64 @ Mar 2 2018, 10:14 ) *
Η πλακα ειναι οτι υπαρχουν παιδια που παιζουν μονιμα αρκετα σκληρα εως αντιαθλητικα αλλα ολο καλα λογια γραφωνται για αυτα .... και αν το πεις αυτο σε ανθρωπους της ομαδας της (σε γονεις ) η απαντηση νομιζω οτι την ξερεις καταληγει παντα με ενα " ξερεις τι καλο παιδι , τι ψυχουλα ειναι εξω απο το γηπεδο ? εεε λιγο ξεφευγει δεν μπορει να ελεγξει την δυναμη της" .
Δεν ασχολειστε με αυτα -γενικα το λεω οχι προσωπικα - και ασχολειστε με τον διαιτητη .


Εντάξει και η μαμά του Bill Laimbeer, με τον Φωτεινούλη αγκαλίτσα θα έλεγε κοιμάται κάθε βράδυ το παιδάκι μου. Δεν έχω να πω τίποτα σε κανέναν γονέα και να καταλογίσω το παραμικρό σε κανένα παιδί. Ειδικά σε δημόσιο forum. Κρίνω κι εγώ σύμφωνα με όσα βλέπω και οι απόψεις μου δεν διαφέρουν και πολύ με τις δικές σας.

QUOTE (nikos64 @ Mar 2 2018, 10:14 ) *
Να ρωτησω κατι τελευταιο εχετε κρατησει ποτε στατιστικα και να μετρησετε ποσα λαθη εχει κανει ο διαιτητης και ποσα οι παικτριες σας και ποσα ο προπονητης σας ?


Σε αυτό, σας απαντώ απόλυτα. Ναι! Οχι, ως Galanis Data βέβαια. Τα δικά μας λάθη είναι εις βάρος μας και δουλεύουμε πάνω σε αυτά. Του διαιτητή μπορεί να εις βάρος ή και υπέρ μας, αλλά κάποιον αδικούν στα πλαίσια μιας αναμέτρησης.

QUOTE (nikos64 @ Mar 2 2018, 10:14 ) *
Κλεινω ευχομενος καλη επιτυχια και με το καλο να αλλαξει χερια το πρωταθλημα ( οπως με το καλο να παρουμε και κανενα ροζ φυλλο αγωνα σημερα στο μαρουσι , ασχετο βεβαια αυτο με το θεμα , αλλα το κορυφαιο ματσακι του αθληματος γινεται σημερα -εκει να δεις παραπονα και ομιλιες για σπορια και κουκουτσια- )


Ευχαριστούμε! Καλή επιτυχία σε όλους κι είναι ν΄αλλάξει θε ν΄αλλάξει, αν όχι, ας βγει νικητής ο καλύτερος. Τετριμμένο, μα ουσιαστικό.







QUOTE (nikos64 @ Mar 2 2018, 13:30 ) *
το μονο που θα ηθελα ειναι απο την πολιτεια οπως κοπηκαν οι επιχορηγησεις προς τα σωματεια ετσι να κοπουν και οι επιχορηγησεις προς αθλητες με την μοριοδοτηση για την τριτοβαθμια .


Συμφωνώ 100%
nikos64
QUOTE(Bill 70 @ Mar 2 2018, 19:37 ) *
Αν περιμένουμε να κατακτήσουμε την ουτοπία και το αλάθητο για να μιλήσουμε για τα "σπόρια", ας το πάρουμε απόφαση πως δεν θα το πράξουμε ποτέ. Δεν καταλαβαίνω πως εκφράζοντας μία τέτοια υποκειμενική επαναλαμβάνω "ανησυχία", παρουσιαζομαι ως τέλειος και αλάνθαστος.

πρωτον ευχαριστω που απαντησες δευτερον δεν σε ευχαριστω για τον πληθυντικο rolleyes.gif


αυτο που ηθελα να πω και ας χρησιμοποιησω παραδειγμα , εχεις χασει 5 λει απ μονη σου και μετα διαμαρτυρεσαι γιατι σε ενα μπασιμο σου δεν σου εδωσε το φαουλ . Βαλε εσυ το μονη σου με το καλαθι και μετα να το συζητησουμε το φαουλ.
καπως ετσι εννοουσα τα σπορια και το αλανθαστος ....
στα βασικα συμφωνουμε και νομιζω στην ονοματολογια που αφορα παιδια εχω υπαρξει τουλαχιστον προσεκτικος , για ενηλικες ναι εχω πει και ενα λογο παραπανω (που μην νομιζεις μπορει να ειναι και παρακατω ....)

και για το αρχικο, δεν δυναμιτιζεις το κλιμα μεσω εδω με αυτο το ποστ αλλα αν υπαρχει η αισθηση αυτη που αναφερες μεταξυ σας η μεταξυ των εκει γονεων .... τοτε ναι

NoExcuses
Α1-Α2 το διδυμο( οπως και στα περισσότερα "ντερμπι" ανεξαρτητου κατηγορίας.). Μας κάνει η να ψαξουν εκει στην ΕΣΚΑ αν μπορει να παει κανένας διεθνής. Προφανώς κανω χιούμορ καθώς ολοι εδω μεσα γνωρίζουμε οτι και Ευρωλίγκα δίδυμο να έρθει, ο γονιός, ξερετε αυτος που μετραει τα ποσοστά των μορίων και βγαζει αλγοριθμους καλύτερους και απο μαθηματικό, παλι ώπα θα τα κάνει σε καθε σφύριγμα.
Ο ενας για να μη χάσει τα μόρια.
Ο άλλος γιατι τα βίντεο για το παιδι ειναι περισσότερα και απο παιχτριων Α1
Ο πιο δίπλα γιατί θα τα χει που δε πηραν τη κορη του το καλοκαίρι και τωρα πρεπει να τις σκισουμε για να τους δείξουμε εμείς.
Καλο παιχνίδι. Καλη ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ...

Bill 70
QUOTE (nikos64 @ Mar 2 2018, 20:25 ) *
αυτο που ηθελα να πω και ας χρησιμοποιησω παραδειγμα , εχεις χασει 5 λει απ μονη σου και μετα διαμαρτυρεσαι γιατι σε ενα μπασιμο σου δεν σου εδωσε το φαουλ . Βαλε εσυ το μονη σου με το καλαθι και μετα να το συζητησουμε το φαουλ.
καπως ετσι εννοουσα τα σπορια και το αλανθαστος ....


Σαφεστατο. Δεν το αντιλήφθηκα έτσι την πρώτη φορά.

Καλημέρα! (Πήρες και το ροζ φύλλο στο Μαρούσι, οπότε ένας λόγος παραπάνω να είναι) :-)
nikos64
QUOTE(Bill 70 @ Mar 3 2018, 07:50 ) *
Σαφεστατο. Δεν το αντιλήφθηκα έτσι την πρώτη φορά.

Καλημέρα! (Πήρες και το ροζ φύλλο στο Μαρούσι, οπότε ένας λόγος παραπάνω να είναι) :-)



ω!! ναι !!!! οντως ειναι Καλημερα !!!! επιτελους ....
ema
ΓΑΛΑΤΣΙ-ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 46-48 !!!! ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ!!
BASKET TUNE
Κάτι ανάλογο έγινε και κάτω από το αυλάκι με καλό ντέρμπι (τίτλου) στην ΕΣΚΑΗ όπου και στο δεύτερο γύρο ο Έσπερος ΑΟΠΑ επιβλήθηκε του Γλαύκου με 43-45 και έτσι για 4 συνεχόμενη χρονιά πανηγυρίζουμε τίτλο. Τώρα τι θα γίνει στο Πανεπαρχιακό;; Οψόμεθα.
NoExcuses
Κάποιος να μας πει τι έγινε στο Τάφο??
ggrilik
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. - ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ 43-40

Τα δεκάλεπτα:12-9,26-24,36-30,43-40

Παναθηναϊκός (Καντζιλιέρης - Αρχιμανδρίτης): Ηλιοπούλου 2, Μπλιθικιώτη 2, Δαυλάκου 7, Σώτου , Κοντακτσίου , Τάρλα 8(1), Ζαρρή , Μαυράκη 10(1), Τριανταφύλλου 14, Μόσχου

Ιάσων Κολωνού (Ποφάντη): Λαλέογλου, Γαβριηλίδη Αν., Πελέκη, Δαμίγου, Πρένγκα, Λέρη Μ. , Καζούρη, Λέρη Ουρ. 20, Γαβριηλίδη Αθ. 12, Αγγέλου, Κάτρη, Γιαννακούλια 8.
ema
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. - ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ 43-40

Η προσωπική μου άποψη:

Μάλλον πρέπει να εγκαταλείψω τις προβλέψεις (ευτυχώς που δεν παίζω ΣΤΟΙΧΗΜΑ :-) :-) )
Από αλλού περίμενα την έλλειψη ομαδικότητας και αλλού εμφανίστηκε.
Κατ' εμέ ήταν ο καθοριστικός παράγοντας για την ήττα του ΙΑΣΟΝΑ.
Αυτό, σε συνδυασμό με μια ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ ΑΣΤΟΧΙΑ σε δίποντα, τρίποντα (δεν επιχείρησε και πάρα πολλά), αλλά ΚΑΙ ΒΟΛΕΣ νομίζω ήταν οι βασικές αιτίες για την ήττα του.
Από την άλλη ο ΠΑΟ ήταν πολύ προετοιμασμένος και παθιασμένος να νικήσει - ενώ ο Ιάσονας φαινόταν πιο... ψαρωμένος (η έδρα βλέπετε!!)
Υπερίσχυσε λοιπόν ο ΠΑΟ στα ριμπάουντ και στις μάχες κάτω από το καλάθι
Βέβαια, ΖΩΝΗ, ένθεν κακείθεν.


Άλλες απόψεις που ακούστηκαν μετά τον αγώνα:

    ο ΠΑΟ σε πολύ καλή μέρα και ο Ιάσονας σε πολύ κακή
    κακή διαιτησία
    τελικά μήπως τα παιδιά - φίλοι προφανώς των κοριτσιών του Ιάσονα που είχαν έρθει να παρακολουθήσουν τον αγώνα και έκαναν πολύ θερμό το κλίμα - λειτούργησαν αρνητικά για τα κορίτσια του Ιάσονα; υπό την έννοια ότι τα κορίτσια είχαν "βαρος" στις πλάτες τους;


Στα θετικά του αγώνα: ο κόσμος που μαζεύτηκε στο γήπεδο, αλλά και η παρατήρηση μέλους της ομάδας του Ιάσονα στα παιδιά-φίλους των κοριτσιών του που κάποια στιγμή μάλλον είπαν κάτι λίγο πιο άκομψο, να μην εκφράζονται άσχημα Αν και περιμένεις να τα ακούσεις από εφήβους στη διάρκεια ενός αγώνα, ωστόσο είναι καλό να βλέπεις ότι όλοι κάνουν προσπάθειες να το περιορίσουν

ΣΥΝΟΛΙΚΑ:
ο ΠΑΟ που κινδύνευσε να χάσει από τον ΕΥΝΙΚΟ την προηγούμενη μόλις εβδομάδα κέρδισε τον αήττητο μέχρι στιγμής ΙΑΣΟΝΑ
ο Γέρακας που είχε κερδίσει το Γαλάτσι με 30 περίπου πόντους στον πρώτο γύρο κέρδισε το σημερινό παιχνίδι στην παράταση

Θα μας τρελάνουν αυτές οι κορασίδες w00t.gif

Κορίτσια, ήττες-νίκες όλα είναι μέσα στο παιχνίδι, για αυτό είναι κι όμορφο, αλλιώς δεν θα είχε ενδιαφέρον.
Το σημαντικό είναι να το ευχαριστιέστε, να είστε γερές και εμείς να το απολαμβάνουμε.

Ας κερδίσει ο καλύτερος!!!!! (ή μάλλον ... οι καλύτερες)


Bill 70
QUOTE (ema @ Mar 4 2018, 01:14 ) *
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. - ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ 43-40

Η προσωπική μου άποψη:

Μάλλον πρέπει να εγκαταλείψω τις προβλέψεις (ευτυχώς που δεν παίζω ΣΤΟΙΧΗΜΑ :-) :-) )
Από αλλού περίμενα την έλλειψη ομαδικότητας και αλλού εμφανίστηκε.
Κατ' εμέ ήταν ο καθοριστικός παράγοντας για την ήττα του ΙΑΣΟΝΑ.
Αυτό, σε συνδυασμό με μια ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ ΑΣΤΟΧΙΑ σε δίποντα, τρίποντα (δεν επιχείρησε και πάρα πολλά), αλλά ΚΑΙ ΒΟΛΕΣ νομίζω ήταν οι βασικές αιτίες για την ήττα του.
Από την άλλη ο ΠΑΟ ήταν πολύ προετοιμασμένος και παθιασμένος να νικήσει - ενώ ο Ιάσονας φαινόταν πιο... ψαρωμένος (η έδρα βλέπετε!!)
Υπερίσχυσε λοιπόν ο ΠΑΟ στα ριμπάουντ και στις μάχες κάτω από το καλάθι
Βέβαια, ΖΩΝΗ, ένθεν κακείθεν.


Άλλες απόψεις που ακούστηκαν μετά τον αγώνα:

    ο ΠΑΟ σε πολύ καλή μέρα και ο Ιάσονας σε πολύ κακή
    κακή διαιτησία
    τελικά μήπως τα παιδιά - φίλοι προφανώς των κοριτσιών του Ιάσονα που είχαν έρθει να παρακολουθήσουν τον αγώνα και έκαναν πολύ θερμό το κλίμα - λειτούργησαν αρνητικά για τα κορίτσια του Ιάσονα; υπό την έννοια ότι τα κορίτσια είχαν "βαρος" στις πλάτες τους;


Στα θετικά του αγώνα: ο κόσμος που μαζεύτηκε στο γήπεδο, αλλά και η παρατήρηση μέλους της ομάδας του Ιάσονα στα παιδιά-φίλους των κοριτσιών του που κάποια στιγμή μάλλον είπαν κάτι λίγο πιο άκομψο, να μην εκφράζονται άσχημα Αν και περιμένεις να τα ακούσεις από εφήβους στη διάρκεια ενός αγώνα, ωστόσο είναι καλό να βλέπεις ότι όλοι κάνουν προσπάθειες να το περιορίσουν

ΣΥΝΟΛΙΚΑ:
ο ΠΑΟ που κινδύνευσε να χάσει από τον ΕΥΝΙΚΟ την προηγούμενη μόλις εβδομάδα κέρδισε τον αήττητο μέχρι στιγμής ΙΑΣΟΝΑ
ο Γέρακας που είχε κερδίσει το Γαλάτσι με 30 περίπου πόντους στον πρώτο γύρο κέρδισε το σημερινό παιχνίδι στην παράταση

Θα μας τρελάνουν αυτές οι κορασίδες w00t.gif

Κορίτσια, ήττες-νίκες όλα είναι μέσα στο παιχνίδι, για αυτό είναι κι όμορφο, αλλιώς δεν θα είχε ενδιαφέρον.
Το σημαντικό είναι να το ευχαριστιέστε, να είστε γερές και εμείς να το απολαμβάνουμε.

Ας κερδίσει ο καλύτερος!!!!! (ή μάλλον ... οι καλύτερες)


Καλημέρα!
Από όσα άκουσα μα δυστυχώς δεν είδα, η "ανταπόκριση" που έχουμε από την Ema, αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα με ακρίβεια.
Πλέον αν οι ομάδες συναντηθούν στον τελικό, θα ξεκινήσουν από το 1-1.
Εν αναμονή των Play Offs λοιπόν, γιατί πολυ δύσκολα θα αλλάξει κάτι ουσιαστικό στην κορυφή της βαθμολογίας μέχρι το τέλος της κανονικής περιόδου.
Να είναι γερά τα κορίτσια, μακρυά από τραυματισμούς, συνεχίζοντας το βραχύβιο ή μακρόχρονο ταξίδι τους στον αθλητισμό.
Επ, μην ξεχάσω "Διδακτική ήττα" ή κατα Ρικ Πιτίνο "Η ήττα είναι σαν το λίπασμα: βρωμάει, αλλά κάνει καλό". (Μηπως ονομάζεται Ηττίνοwink.gif. Σκάμε από υγεία, όπως και οι χαμένοι στα χαρτιά εισπράττουν αγάπη αφειδώς.
Ραντεβού με νέους ...δυναμιτισμούς κλίματος, παραμονές των τελικών. {Αστείο επιπέδου Σεφερλής-Περοκέ, nikos64, καμία δηκτική πρόθεση}

passhootdrive
QUOTE (Bill 70 @ Mar 4 2018, 09:07 ) *
Καλημέρα!
Από όσα άκουσα μα δυστυχώς δεν είδα, η "ανταπόκριση" που έχουμε από την Ema, αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα με ακρίβεια.
Πλέον αν οι ομάδες συναντηθούν στον τελικό, θα ξεκινήσουν από το 1-1.
Εν αναμονή των Play Offs λοιπόν, γιατί πολυ δύσκολα θα αλλάξει κάτι ουσιαστικό στην κορυφή της βαθμολογίας μέχρι το τέλος της κανονικής περιόδου.
Να είναι γερά τα κορίτσια, μακρυά από τραυματισμούς, συνεχίζοντας το βραχύβιο ή μακρόχρονο ταξίδι τους στον αθλητισμό.
Επ, μην ξεχάσω "Διδακτική ήττα" ή κατα Ρικ Πιτίνο "Η ήττα είναι σαν το λίπασμα: βρωμάει, αλλά κάνει καλό". (Μηπως ονομάζεται Ηττίνοwink.gif. Σκάμε από υγεία, όπως και οι χαμένοι στα χαρτιά εισπράττουν αγάπη αφειδώς.
Ραντεβού με νέους ...δυναμιτισμούς κλίματος, παραμονές των τελικών. {Αστείο επιπέδου Σεφερλής-Περοκέ, nikos64, καμία δηκτική πρόθεση}


Ο ΠΑΟ έχει το καλύτερο front line της κατηγορίας. Εβαλαν χθες 32 πόντους. Κάντε σύγκριση με το προηγούμενο παιχνίδι η το πρώτο παιχνίδι με Γέρακα.

Τα play off θα έχουν ενδιαφέρον.

ema
QUOTE(passhootdrive @ Mar 4 2018, 16:26 ) *
Ο ΠΑΟ έχει το καλύτερο front line της κατηγορίας. Εβαλαν χθες 32 πόντους. Κάντε σύγκριση με το προηγούμενο παιχνίδι η το πρώτο παιχνίδι με Γέρακα.

Τα play off θα έχουν ενδιαφέρον.



Αυτό που μιλάτε όλοι με γρίφους δεν το καταλαβαίνω shot.gif

Κατ' αρχήν διορθώνω: Το frontline του ΠΑΟ έβαλε χθες 22 πόντους και όχι 32
Στο πρώτο παιχνίδι με Γέρακα έβαλε 12 και στο προηγούμενο παιχνίδι (δηλ. με Εύνικο) έβαλε 13

Προσπαθώ να καταλάβω τι θέλετε να πείτε και δεν το καταλαβαίνω

Κι η Λαλέογλου από Ιάσονα που σε κάθε παιχνίδι βάζει πάρα πολλούς πόντους και στο διεθνές τουρνουά του ACS ήταν στην καλύτερη πεντάδα δεν έβαλε ούτε έναν πόντο χθες. Όχι ότι δεν σούταρε, αλλά χθες δεν της έμπαινε τίποτα. Συμβαίνουν αυτά και στις καλύτερες οικογένειες και υπάρχουν εξηγήσεις

https://www.quora.com/How-do-you-scientific...-days-in-sports


Μήπως θέλετε να πείτε ότι ο ΠΑΟ "έπαιξε" την ψηλή του; Η αλήθεια είναι ότι δεν την πολυέπαιξε νομίζω, αλλά έβαλε πόντους από επιθετικά ριμπάουντ που μάλλον χθες πήρε πολλά.



passhootdrive
QUOTE (ema @ Mar 4 2018, 20:18 ) *
Αυτό που μιλάτε όλοι με γρίφους δεν το καταλαβαίνω shot.gif

Κατ' αρχήν διορθώνω: Το frontline του ΠΑΟ έβαλε χθες 22 πόντους και όχι 32
Στο πρώτο παιχνίδι με Γέρακα έβαλε 12 και στο προηγούμενο παιχνίδι (δηλ. με Εύνικο) έβαλε 13

Προσπαθώ να καταλάβω τι θέλετε να πείτε και δεν το καταλαβαίνω

Κι η Λαλέογλου από Ιάσονα που σε κάθε παιχνίδι βάζει πάρα πολλούς πόντους και στο διεθνές τουρνουά του ACS ήταν στην καλύτερη πεντάδα δεν έβαλε ούτε έναν πόντο χθες. Όχι ότι δεν σούταρε, αλλά χθες δεν της έμπαινε τίποτα. Συμβαίνουν αυτά και στις καλύτερες οικογένειες και υπάρχουν εξηγήσεις

https://www.quora.com/How-do-you-scientific...-days-in-sports


Μήπως θέλετε να πείτε ότι ο ΠΑΟ "έπαιξε" την ψηλή του; Η αλήθεια είναι ότι δεν την πολυέπαιξε νομίζω, αλλά έβαλε πόντους από επιθετικά ριμπάουντ που μάλλον χθες πήρε πολλά.


μετράμε και τα 3αρια. Είναι 32 οι πὀντοι. Το επιθετικό ριμπάουντ είναι στο παιχνίδι. Οσο για την εξαιρετική παίχτρια του Ιάσωνα που ανέφερες, ο ΠΑΟ την έπαιξε και ζώνη και δύσκολο να μπουν τα σουτ που έκανε.
nikos64
QUOTE(ema @ Mar 4 2018, 20:18 ) *
Αυτό που μιλάτε όλοι με γρίφους δεν το καταλαβαίνω shot.gif


Προσπαθώ να καταλάβω τι θέλετε να πείτε και δεν το καταλαβαίνω

ε τωρα και εσυ ολα τα θες ετοιμα? ετσι δεν ξεφευγεις και απο τα πλαισια ....

παντως και εγω αυτο που ξερω μεχρι τωρα (μπορει να ειμαι λαθος) front line λογιζονται οι ψηλοι της ομαδας οι θεσεις 4,5 τα τριαρια μαζι με τον σουτινγκ λεγονται και wings .

Επισης πασσα μεσω σουτ δεν υπαρχει , οπως και δεν υπαρχει συστημα να παιξω τον ψηλο μου μεσω επιθετικου ριμπαουντ η υπαρχει ? σουταρει η περιφερεια και αν το βαλει εχει καλως αν οχι θα παρθει το επιθετικο και θα βαλουμε ετσι το καλαθι. Μπορει να ειναι απο τα νεα συστηματα ....
passhootdrive
QUOTE (nikos64 @ Mar 5 2018, 09:51 ) *
ε τωρα και εσυ ολα τα θες ετοιμα? ετσι δεν ξεφευγεις και απο τα πλαισια ....

παντως και εγω αυτο που ξερω μεχρι τωρα (μπορει να ειμαι λαθος) front line λογιζονται οι ψηλοι της ομαδας οι θεσεις 4,5 τα τριαρια μαζι με τον σουτινγκ λεγονται και wings .

Επισης πασσα μεσω σουτ δεν υπαρχει , οπως και δεν υπαρχει συστημα να παιξω τον ψηλο μου μεσω επιθετικου ριμπαουντ η υπαρχει ? σουταρει η περιφερεια και αν το βαλει εχει καλως αν οχι θα παρθει το επιθετικο και θα βαλουμε ετσι το καλαθι. Μπορει να ειναι απο τα νεα συστηματα ....


το μποὐκαρε ο ένας, μπουμπούνα το ο άλλος και εαν το χάσετε τα χώνουμε στο ψήλο που δεν πείρε το ριμπάουντ είναι έαν από τα πιο παλιά συστήματα ειδικά στην Ελλάδα. Κάτι σαν το περνάει η μπάλα η ο παίχτης ποτέ και τα δύο του ποδοσφαίρου.

QUOTE (nikos64 @ Mar 5 2018, 09:51 ) *
ε τωρα και εσυ ολα τα θες ετοιμα? ετσι δεν ξεφευγεις και απο τα πλαισια ....

παντως και εγω αυτο που ξερω μεχρι τωρα (μπορει να ειμαι λαθος) front line λογιζονται οι ψηλοι της ομαδας οι θεσεις 4,5 τα τριαρια μαζι με τον σουτινγκ λεγονται και wings .

Επισης πασσα μεσω σουτ δεν υπαρχει , οπως και δεν υπαρχει συστημα να παιξω τον ψηλο μου μεσω επιθετικου ριμπαουντ η υπαρχει ? σουταρει η περιφερεια και αν το βαλει εχει καλως αν οχι θα παρθει το επιθετικο και θα βαλουμε ετσι το καλαθι. Μπορει να ειναι απο τα νεα συστηματα ....


What is Front Court?
A basketball term which refers to the area of the floor on the offensive side of the half-court line, as well as the three positions/players who occupy that space. The front court area is known as such because it is in front of the offensive team. The players who occupy the low post and lower half of the court are known as front court players because of their position. These positions are typically Center, Power Forward and Small Forward. The opposite of front court is back court, which is the area behind the half-court line.
nikos64
μερικα πραγματα ειναι απλα , ας μην διυλιζουμε τον κωνωπα .


Front Court: Το μέρος του γηπέδου όπου επιτίθεται μια ομάδα
Frontline: Οι ψηλοί μιας ομάδας

αν το τριαρι σου ειναι 1.60 στις κορασιδες ,πως να το κανουμε δεν λογιζεται σαν ψηλη , αν ομως ειναι 1.75 ε τοτε ναι ειναι φροντ λαιν σου που ομως παιζει και 4 και 5 (πως ειναι η κουκη στις νεανιδες της αγιας παρασκευης? ).

και οπως ειπα μπορει να ειμαι και λαθος. ειναι πως και προς τα που αρμενιζει ο καθενας μας smiley.gif

και αλλο το συστημα να σουταρω και αν δεν το βαλω εχω καλους ψηλους οποτε με ενα επιθετικο το βαζω το καλαθακι
και αλλο αυτο που εγραψα εγω χαριτολογωντας (τρομαρα μου ) συστημα να σουταρεις αλλα με στοχο να το χασεις για να παει η μπαλλα στον ψηλο .

καλημερα σας

passhootdrive
QUOTE (nikos64 @ Mar 6 2018, 10:26 ) *
μερικα πραγματα ειναι απλα , ας μην διυλιζουμε τον κωνωπα .


Front Court: Το μέρος του γηπέδου όπου επιτίθεται μια ομάδα
Frontline: Οι ψηλοί μιας ομάδας

αν το τριαρι σου ειναι 1.60 στις κορασιδες ,πως να το κανουμε δεν λογιζεται σαν ψηλη , αν ομως ειναι 1.75 ε τοτε ναι ειναι φροντ λαιν σου που ομως παιζει και 4 και 5 (πως ειναι η κουκη στις νεανιδες της αγιας παρασκευης? ).

και οπως ειπα μπορει να ειμαι και λαθος. ειναι πως και προς τα που αρμενιζει ο καθενας μας smiley.gif

και αλλο το συστημα να σουταρω και αν δεν το βαλω εχω καλους ψηλους οποτε με ενα επιθετικο το βαζω το καλαθακι
και αλλο αυτο που εγραψα εγω χαριτολογωντας (τρομαρα μου ) συστημα να σουταρεις αλλα με στοχο να το χασεις για να παει η μπαλλα στον ψηλο .

καλημερα σας


αγαπητἐ το 3αρι του ΠΑΟ είναι 1.77 αλλά έχει και ασὀδυο στο ίδιο ύψος. Δεν πρόκειτε να σχολιάσω άλλο το συγκεκριμένο θέμα.
nikos64
QUOTE(passhootdrive @ Mar 6 2018, 16:58 ) *
αγαπητἐ το 3αρι του ΠΑΟ είναι 1.77 αλλά έχει και ασὀδυο στο ίδιο ύψος. Δεν πρόκειτε να σχολιάσω άλλο το συγκεκριμένο θέμα.

οκ σεβαστο και αυτο ......
ggrilik
Κρήτη

ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ - ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ 60-67
Δεκάλεπτα: 12-17,27-32,43-56, 60-67
Ηρόδοτος (Γιαλούση Μ.): Γιγουρτάκη, Μουράτη, Στεφανάκη Ελ. 12, Μαυράκη 28(2), Στεφανάκη Ιωαν. 12, Σηφάκη, Μπαλτζάκη, Βερίγου 4, Γαλανάκη, Γεωργιάδη, Πακιουφάκη, Διβινή 4.
Αρκάδι (Πλευράκης Κ.): Απαβολάϊε, Θεοδοσουλάκη 37 (1), Μικεδάκη Ε, 5, Ουρανού , Ανδρεάδου, Λαζίδου 2, Σταυγιανουδάκη 6 (1),Μικεδάκη Χ. 7,Ταταράκη 7,Ζαμπετάκη 3, Μυλωνά, Καλαϊτζιδάκη.

OΑΧ - ΟΦΗ 79-32
Διαιτητές: Επ. Χριστινάκης, Σταυρουλάκης
Δεκάεπτα: 16-8, 36-19, 55-27, 79-32
ΟΑΧ (Μ. Κασικτσόγλου):Εμμ. Τσώνη 2, Δερμιτζάκη 15 (1), Δρικάκη 2, Χαιρετάκη, Βασιλογιαννάκη 6, Γιακουμάκη, Καραμούστου, Χαζηράκη, Παπαδάκη 2, Δασκουλίδου 13, Σκουμπάκη 33 (3), Δασκαλάκη 6.
BASKET TUNE
Άσχετο αλλά αξίζει τον κόπο να δούμε πως δουλεύει ένα σωματείο πρότυπο, και πως συμπεριφέρεται στα παιδιά του.
Σημ: Δε μιλάμε για 3η θέση σε πανελλήνιο, ούτε σε ΕΣΚΑ, ούτε καν ΕΚΑΣΘ, αλλά για ΕΣΚΑΗ (τα σχόλια περιττεύουν) Και όμως το σωματείο κάνει αφιέρωμα εκτενές στο site του, και μάλιστα στο δείπνο παρίσταται ο Πρόεδρος της ΚΑΕ και ο μεγάλος χορηγός της.

http://www.promitheasbc.gr/index.php/nea/2...-45/1509-3-pics
ggrilik
QUOTE (BASKET TUNE @ Mar 8 2018, 17:53 ) *
Άσχετο αλλά αξίζει τον κόπο να δούμε πως δουλεύει ένα σωματείο πρότυπο, και πως συμπεριφέρεται στα παιδιά του.
Σημ: Δε μιλάμε για 3η θέση σε πανελλήνιο, ούτε σε ΕΣΚΑ, ούτε καν ΕΚΑΣΘ, αλλά για ΕΣΚΑΗ (τα σχόλια περιττεύουν) Και όμως το σωματείο κάνει αφιέρωμα εκτενές στο site του, και μάλιστα στο δείπνο παρίσταται ο Πρόεδρος της ΚΑΕ και ο μεγάλος χορηγός της.

http://www.promitheasbc.gr/index.php/nea/2...-45/1509-3-pics

Ωραία! μπράβο τους.

Να ρωτήσω απο περιέργεια, γιατί οι παίκτριες του έκπτωτου, του Απόλλωνα πήγαν Γλαύκο και όχι και στον Προμηθέα που δείχνει να λειτουργεί υποδειγματικά?
BASKET TUNE
QUOTE (ggrilik @ Mar 8 2018, 23:41 ) *
Ωραία! μπράβο τους.

Να ρωτήσω απο περιέργεια, γιατί οι παίκτριες του έκπτωτου, του Απόλλωνα πήγαν Γλαύκο και όχι και στον Προμηθέα που δείχνει να λειτουργεί υποδειγματικά?


Διότι πίστευαν ότι θα πάρουν πρωτάθλημα κορασίδων με το Γλαύκο. Ο Προμηθέας άλλωστε έχει ξεκαθαρίσει ότι δεν σκοπεύει να επεκταθεί δυναμικά στο γυναικείο. (τουλάχιστον προς το παρόν).
Από την άλλη στον Απόλλωνα πήγαν οι γυναίκες από την Προοδευτική και έτσι κατέβηκε έστω και στο γυναικείο.
Και τέλος οκτώ γυναίκες από τον Έσπερο πήγαν στο Φαέθωνα Αντιρρίου και έτσι ανακατεύτηκε λίγο ο χάρτης.
ema
Αθηναϊκός στην έδρα του έχασε από Αμύντα
ΠΑΟ κέρδισε για δύο (!!!) πόντους τον Άρη στην Πετρούπολη
Γέρακας κέρδισε με μεγάλη διαφορά τον Μελά
και ΑΕΝΚ έχασε από Ιάσονα
ggrilik
~~ Προσεχώς ~~

Για το πρωτάθλημα της ΕΣΚΑ
ΣΑ 17/03/2018 21:15 ΖΩΦΡΙΑΣ ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ
ΣΑ 17/03/2018 21:00 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ
Ο Αμύντας απ ότι έχω καταλάβει είναι λίγο απρόβλεπτος. Μπορεί να χάσει εύκολα, μπορεί και να κάνει τον Κρόνο να ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 49 - 25

Σην Κρήτη
KY 18/03/18 ΡΕΘΥΜΝΟΥ ... ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ - Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΚY 18/03/18 ΚΛ ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ ... ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΑΟΝΑ - ΟΑΧ

Για την ΕΣΚΑΝΑ
KY 17/03/18 16.30 ΚΛ ΒΟΥΛΑΣ ... ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
Φαβόρι ο Πρωτέας, αλλά το ενδιαφέρον είναι αν ο Φάρος θα κατέλθει στην Βούλα πλήρης
KY 17/03/18 16.30 ΚΛ ΑΝΔ.ΒΑΡΙΚΑΣ ... ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ


Για την ΕΣΚ Κυκλάδων
Άρχισε το Final Four κορασίδων στο κλειστό γυμναστήριο Μάρπησσας (ΑΠΧ Αρχιλόχου – Μάρπησσας) στην Πάρο.
Στην πρώτη μέρα είχαμε:
Σαντορίνης Α.Ε. - Περιστερίωνας Τ.Α.Κ. 37 - 44
Ερμούπολης Α.Ο. Πάρου Α.Ο. 65 - 42

Και σήμερα έχουμε τον τελικό
Κυριακή 17-03-2018 19:30 Ερμούπολης Α.Ο. - Περιστερίωνας Τ.Α.Κ.
BASKET TUNE
Πρωταθλητής στην Κρήτη ο ΟΑΧ νικώντας τον Ηρόδοτο 56-33
ggrilik
Για το πρωτάθλημα της ΕΣΚΑ

Στο προηγούμενο ποστάρισμα ήθελα να πω πως ο Αμύντας είναι λίγο απρόβλεπτος, μπορεί να χάσει εύκολα, μπορεί και να κάνει τον Κρόνο να ιδρώσει, τελικά συνέβη το πρώτο.

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 44-65

Για τον Εύνικο vs Αθηναϊκός μόλις μάθω θα σας πω.


Στην Κρήτη ανεκυρήχθει ο Μίνως 2018

ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΑΟΝΑ - ΟΑΧ 33-56

Μ'αυτή την νίκη το πρωτάθλημα πήγε στον ΟΑΧ ο οποίος θα στρογγυλοκαθίσει στον θρόνο του Μίνωα για φέτος smile.gif
Πολλά μπράβο πάντως και στο Αρκάδι, και τον ΟΦΗ αλλά και τον Ηρόδοτο. Τους αξίζει ένα αφιερωματάκι που ελπίζω να κάνει το Κρητικό μπάσκετ smile.gif




Για την ΕΣΚΑΝΑ

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 75-39
Να υποθέσω πως ο Φάρος κατήλθε στην Βούλα άνευ Χατζηλεοντή. Ν'αρχίσω ν' ανησυχώ?

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 39-54

Δύο αγωνιστικές έμειναν κι αυτές χωρίς υποψήφιο ντέρμπι για τους τρείς πρώτους. Οπότε πάμε για πλέι οφ με Πρωτέα πρώτο, Κρόνο δεύτερο, Φάρο τρίτο. Για την τέταρτη θέση θα δωθεί μάχη μεταξύ Πανιωνίου και Πανελευσινιακού. Απο τον Β' όμιλο οι ομάδες που μοιάζει να διεκδικούν την είσοδο στα πλέι οφ είναι οι ΠΟΚ Έσπερος, ο Πόρφυρας και η Προοδευτρική νεολαία.


Για την ΕΣΚ Κυκλάδων

Οι τηνιακές εστέφθησαν Ρήγισσες κυκλάδων νικώντας την Ερμούπολη με 49-37 (δεκάλεπτα 19-13, 23-21, 28-34, 37-49)

Τώρα οι τηνιακοί ετοιμάζουν την δέουσα υποδοχή με γκρέμισμα των τειχών κλπ.



Να πω την αλήθεια αν κι η Ερμούπολη μου είναι πολύ συμπαθής λόγω Γιώργου Πρίντεζη ο περιστεριώνας είναι ομάδα που συμπαθώ ιδιαίτερα λόγω των καλαίσθητων βίντεό τους κι ετοιμαζόμουν να κάνω κάτι σαν αφιερωματάκι.



Στον μικρό τελικό ο Αθλητικός Όμιλος Πάρου επικράτησε με 38-30 της Αθλητικής Ένωσης Σαντορίνης και κατέλαβε την τρίτη Θέση.

Έχουμε κι άλλα νέα όμως.

Για το πρωτάθλημα ΤΕ Δωδεκανήσου

Στο φάιναλ φόρ Δωδεκανήσων που έγινε πριν λίγες μέρες στο Βενετόκλειο Ρόδου Ρεγκίνες πασών Δωδεκανήσων αναδείχθηκαν οι παίκτριες του Γ.Α.Σ. Ιάλυσου κερδίζοντας στον τελικό τον Κολοσσό της Ρόδου. Χμμ. Πολύ αρχαιότητα βλέπω στα ονόματα των νησιωτικών αυτών ομάδων, τι Κολοσσοί, τι Ιπποκράτες, Ανταγόρες, Ιάλυσοι μήπως αντί για Ρεγκίνες να πω για άνακες ή μάλλον άνασσες μια και μιλάμε για κορίτσια. Τέλος πάντων, το αντιπαρέρχομαι και συνεχίζω την σύνθεσή μου αρχαίας και μεσαιωνικής μας παράδοσης tongue.gif

Λοιπόν το παιχνιδάκι πρέπει να ήταν πολύ καλό με ανατροπή.

Γ.Α.Σ. ΙΑΛΥΣΟΣ - ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ 53-48
Τα δεκάλεπτα: 8-9, 17-28, 31-39, 53-48
Διαιτητές: Αντωνίου - Μητσού
Γ.Α.Σ. ΙΑΛΥΣΟΣ (Κυπραίου): Δανελλάκη 16, Χούλη 7, Καμπούρη 3(1), Ρούσου 13(1), Βολιτάκη, Χατζηδαβιτίδη 8, Αμπαζάι 6, Ασπρούδη.
ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ (Μοσχοβάκος): Σκιαδά 6(1), Αμπελά 2, Πέρου 8(1), Ιορδάνογλου 4, Γκινίκα 4(1), Παπαθανασίου Κ., Χατζηδάκη 4, Βαλάσκα 7, Παπαδοπούλου 13.

Είχαμε κι απονομές με ΠΟΛΥΤΙΜΟΤΕΡΗ ΠΕΝΤΑΔΑ τις Ειρήνη Δανελλάκη (Γ.Α.Σ. Ιάλυσος), Γεωργία Γεωργαρά (Ε.Α. Καλύμνου), Παρασκευή Παπαδοπούλου (Α.Ο. Κολοσσός), Βάσω Αθανασοπούλου (Ιπποκράτης Κω), Πάμελα Αμπαζάι (Γ.Α.Σ. Ιάλυσος) και M.V.P. την Ειρήνη Δανελλάκη (Γ.Α.Σ. Ιάλυσος)

Ο Ιπποκράτης ήρθε τρίτος νικώντας την ΕΑ Καλύμνου

Εδώ οι θερμοί πανηγυρισμοί



κι εδώ μια πιο καθώς πρέπει φωτογράφηση smile.gif



https://www.rodiaki.gr/article/386001/sygkl...es-fwtoreportaz


Για την ΕΣΚΑΘ Θεσσαλίας

Απο τον Καρα-Μπίλι "Οι Τιτάνες Παλαμά επικράτησαν με 46-64 στο ουδέτερο κλειστό του Αλκαζάρ του Ολυμπιακού Βόλου και πλέον είναι ένα βήμα μακριά από το να αναδειχθούν πρωταθλήτριες κορασίδων Θεσσαλίας για 6η συνεχόμενη φορά."

Τι ένα βήμα. Κανένα βήμα. Πρακτικά οι Παλαμιώτισες είναι Βασίλισσες Θεσσαλίας.

Ολυμπιακός Βόλου - Τιτάνες Παλαμά 46-64
Δεκάλεπτα: 8-22, 22-37, 31-50, 46-64
Διαιτητές:Ζαχαρής - Ξέρας
Ολυμπιακός Β.(Παπαθανασίου-Ράμμου): Τζανετοπούλου 10, Ζαρμπούνη 2, Χαβδούλα, Κανελοπούλου 10, Γκέτσιου, Σιουμουρέκη, Παρασχάκη 11, Στάθη Ι, Μοδέα 13, Γκρινιά, Στάθη Φ.
Τιτάνες : (Χαντζιάρας):Κατσιαούνου, Ντούλα Α. 2, Τσαρή 4, Στυλιαρά, Καρακώστα Μ. 8, Ντίνα Β., Βόλα 3, Καρακώστα Π., Πατούνη 26(2), Μπακράτση 9, Ντούλα Ν. 12(2), Τζέλλα



περισσότερα εδώ:
https://billkara.blogspot.gr/2018/03/46-64-play-off-vid.html


Για την ΕΚΑΣΔΥΜ

Ο Κεραυνός Αγίου Γεωργίου Γρεβενών τελικά μου χάλασε τις προβλέψεις και αποκαθήλωσε τον Ιμπεράτωρα Απόλλωνα !!

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 50-62
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:12-19, 30-30, 41-49, 50-62
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ (Τσακμάκη Τ.): Σιδηροπούλου Ε. 4, Κασπαρίδου Κ. , Παπαγρηγορίου Ξ., Τρυφωνίδου Μ. 16 (2), Βασιλειάδου Σ., Μαντώ Ι. 3, Πασχαλίδου Δ. , Μήγκου Α. 8, Αντωνίου Αικ. 1, Αντωνίου Ι. 16 (1), Κωνσταντινίδου Ε., Τσουμήτα Β. 2
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ (Καραγιάννης Α.): Ζυγούρα Α., Τζημορώτα 13 (1), Ντόνα Ε., Παπαδημητρίου Ε. , Ασλανίδου Σ., Τσιαρσιώτη Σ. 2, Λιακοπούλου Ε. 2, Δαδάλη Μ. 4, Θεοδώρου Χ. 10 (2), Παππά Ε., Παππά Α., Φάρρου Ελένη 31 (3)

Μου είχε διαφύγει η Φάρρου που κι αυτή έχει επιλεγεί απ τους ομοσπονδιακούς, αλλά να πω την αλήθεια πάλι θα έδινα σαν φαβορί την Πτολεμαΐδα. Καλή δουλίτσα απ τον Κεραυνό και πολλά μπράβο!! Τώρα προπόνηση γιατί σας περιμένει ο Πιερικός της Τσιρογιάννη κύριοι smile.gif

Η ομάδα μετά την νίκη:

ethn
QUOTE(ggrilik @ Mar 18 2018, 20:33 ) *
Για την ΕΣΚΑΝΑ

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 75-39
Να υποθέσω πως ο Φάρος κατήλθε στην Βούλα άνευ Χατζηλεοντή. Ν'αρχίσω ν' ανησυχώ?







Πηγα το Σάββατο και είδα το ματσάκι, απο το 15ο λεπτο περίπου και μετά.Ο Φάρος κατέβηκε με την Χατζηλεοντή, η οποία ήταν πολύ μόνη, και αρκετά άστοχη, ΑΛΛΑ απ'οτι είπαν κάποιοι γονείς απο τον Φάρο προέρχεται και απο πολυήμερη ταλαιπωρία λόγω τροφικής δηλητηρίασης. (Αν ισχύει αυτό, της βγάζω το καπέλλο όμως γιατί το παιδί είναι ταύρος!!!Γιατί ναι μεν άστοχη, ναι μεν με κάποιες προσπάθειες τραβηγμένες απο τα μαλλιά, αλλά έτρεχε πάνω κατω 40 λεπτά με full Overplay από τα κορίτσια του Πρωτέα, και φυσικά βγάζοντας κάποιες στιγμές και ωραίες φάσεις) Σε γενικές γραμμές ο Φάρος έδειχνε πολύ αδύναμος, ειδικά μετά το ημίχρονο που η τριπλέτα του Πρωτέα Αναστασοπούλου, Σακελλαρίου και Μπουντούρη έκανε πάρτυ.

Ο Πρωτέας έχοντας αυτές τις 3 παίκτριες (συν την Λιγνού, παίκτρια επίσης Εθνικής, που απλά το Σάββατο δεν ήταν στα κέφια της ) είναι ομάδα που και χωρίς προπονητή που λέει ο λόγος αήττητος θα έκλεινε τη σεζόν φέτος. Το βαρύ πυροβολικό του Πρωτέα ο coach Τσεμπέρης εμπνέει σεβασμό ούτως ή αλλος (εξάλλου συν-κοουτσάρει απ'ότι μου είπαν εδώ και ένα δίμηνο-τρίμηνο, και η coach Tσομπανάκη σίγουρα κάνει ήδη τα πλάνα της για το Πανελλήνιο ) Νομίζω η ομάδα είναι αχτύπητη και θα περάσει αήττητη και όλα τα play off παιχνίδια

Βέβαια, πότέ δεν μπορείς να λες ποτέ μέχρι και τον τελευταίο αγώνα (Τρανό παράδειγμα περσυ το παιδικό του Πρωτέα, νυν εφηβικό που αν δεν κάνω λάθος επίσης είχε τελειώσει αήττητο την κανονική περίιοδο και τελικά έμεινε έξω απο το Πανελλήνιο απο τον Ολυμπιακο που πηρε τους τελικούς)

Αν και επειδή έιδα και τους Έφηβους του Πρωτέα την προηγούμενη εβδομάδα με αντίπαλο τον Πανιώνιο( και ήταν ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟΤΑΤΟΙ) , θεωρώ οτι φέτος αυτα τα δύο τμηματα των Εφήβων και των Κορασίδων έχουν πολυ μεγάλες πιθανότητες να χτυπήσουν ακόμα και τις πρωτιές στο πανελληνιο. Υγεία να έχουν τα παιδια και όλα καλά!

(Βασικά, υγεία να έχουν όλα τα παιδιά..'Οχι μόνο τα συγκεκριμένα! smiley.gif )
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.