Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Bill 70
QUOTE (fatherfan @ Nov 3 2017, 11:41 ) *
Φιλτατε και τα δικα μας παιδια εχουν αντιμετωπισει ολα αυτα τα παρατραγουδα οχι μονο τα δικα σας .
Αλλα τα τελευταια χρονια μονο ζωνη παιζετε τιποτα αλλο γιατι ?
Εχετε βεβαια και την αλλη πρωτοτυπια η προπονητρια να παιρνει εντολες /οδηγιες κατα την διαρκεια των παιχνιδιων απο τον μπαμπα της που ειναι στην εξεδρα.


Φίλτατε δεν εγραψα πουθενα πως μόνο ο Ιάσονας αντιμετώπισε τα παραπάνω.
Πληροφόρησέ μας μόνο σε παρακαλώ ποια είναι τα δικά σας τα παιδιά, μάλλον καλύτερα σε
ποια ομάδα αγωνίζονται, για να σου βρώ κι εγώ παγκόσμιες πρωτοτυπίες που ενώ δεν μου πέφτει κανένας λόγος
με ενοχλούνε και μετά θα σου απαντήσω γιατί η ομάδα παίζει ζώνη, λες και κοουτσάρω εγώ
και να αναφέρω και άτομά της όπως έκανες εσύ και πράγματα που χαλούν την κοινή αθλητική αισθητική μου.
Βρωμάνε τα χνώτα του φροντιστή γιατί του αρέσει το σκόρδο, αξύριστος κοούτς, ο πατέρας του μπατζανάκη του θείου του προπονητη ήρθε με κοντομάνικο χειμωνιάτικα στο κλειστό και φώναξε "rebound" κατά την εκτέλεση βολών κτλ κτλ
fatherfan
QUOTE (Bill 70 @ Nov 3 2017, 12:06 ) *
Φίλτατε δεν εγραψα πουθενα πως μόνο ο Ιάσονας αντιμετώπισε τα παραπάνω.
Πληροφόρησέ μας μόνο σε παρακαλώ ποια είναι τα δικά σας τα παιδιά, μάλλον καλύτερα σε
ποια ομάδα αγωνίζονται, για να σου βρώ κι εγώ παγκόσμιες πρωτοτυπίες που ενώ δεν μου πέφτει κανένας λόγος
με ενοχλούνε και μετά θα σου απαντήσω γιατί η ομάδα παίζει ζώνη, λες και κοουτσάρω εγώ
και να αναφέρω και άτομά της όπως έκανες εσύ και πράγματα που χαλούν την κοινή αθλητική αισθητική μου.
Βρωμάνε τα χνώτα του φροντιστή γιατί του αρέσει το σκόρδο, αξύριστος κοούτς, ο πατέρας του μπατζανάκη του θείου του προπονητη ήρθε με κοντομάνικο χειμωνιάτικα στο κλειστό και φώναξε "rebound" κατά την εκτέλεση βολών κτλ κτλ

Αδυνατω να απαντησω ομολογω η συγκριση του κινητου, ειδικα με το αξυριστος κοουτς με αποστομωσε.!!!!
Bill 70
QUOTE (fatherfan @ Nov 3 2017, 13:44 ) *
Αδυνατω να απαντησω ομολογω η συγκριση του κινητου, ειδικα με το αξυριστος κοουτς με αποστομωσε.!!!!

Κι εγώ δυσκολεύτηκα πολύ να βρω την ουσία της αναφοράς σας στο κινητό και την πρωτοτυπία της ως μομφή. Και ομολογώ πως δεν την βρήκα τελικά εκτός από το ότι είναι κάτι που προφανώς χαλάει την αισθητική σας. Σεβαστό και δικαίωμά σας. Πως συνδέεται με τις λοιπές αναφορές σας, λυπάμαι δεν το καταλαβαίνω. Απλώς το γράψατε για να το γράψετε ως κάτι μεμπτό και σας απάντησα περι ορέξεως κολοκυθόπιτα. Ο καθένας μπορεί να προσάψει ό,τι θέλει στους αντιπάλους "εγκληματίες" κατά το δοκούν. Δεν μου απαντήσατε για την ομάδα σας και πολύ καλά κάνατε διότι αντιληφθήκατε πως ήταν σχηματικός ο λόγος μου και θα εξακολουθήσω στα μηνύματά μου να μην κάνω προσωπικές αναφορές.
fatherfan
QUOTE (Bill 70 @ Nov 3 2017, 14:09 ) *
Κι εγώ δυσκολεύτηκα πολύ να βρω την ουσία της αναφοράς σας στο κινητό και την πρωτοτυπία της ως μομφή. Και ομολογώ πως δεν την βρήκα τελικά εκτός από το ότι είναι κάτι που προφανώς χαλάει την αισθητική σας. Σεβαστό και δικαίωμά σας. Πως συνδέεται με τις λοιπές αναφορές σας, λυπάμαι δεν το καταλαβαίνω. Απλώς το γράψατε για να το γράψετε ως κάτι μεμπτό και σας απάντησα περι ορέξεως κολοκυθόπιτα. Ο καθένας μπορεί να προσάψει ό,τι θέλει στους αντιπάλους "εγκληματίες" κατά το δοκούν. Δεν μου απαντήσατε για την ομάδα σας και πολύ καλά κάνατε διότι αντιληφθήκατε πως ήταν σχηματικός ο λόγος μου και θα εξακολουθήσω στα μηνύματά μου να μην κάνω προσωπικές αναφορές.


Να ξεκαθαρισω κατι ΚΑΝΕΝΑ και ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΜΠΤΟ απο την ομαδα σας εντος των γραμμων του γηπεδου και ΜΠΡΑΒΟ τους για οσα καταφερνουν.
Απλα ετσι οπως γραψατε μου φανηκε σαν παραπονο να πω? δικαιολογια ?οτι να κοιτα εμενα μου κανουν αυτο και εκεινο και δεν λετε τιποτα ενω με κατηγορειτε για διαφορα κακο μπασκετ κλπ....
Και οτι χαλαει την αισθητικη μου και οχι μονο ναι ειναι αληθεια προσωπικα αυτο το βρισκω μεμπτο .
Επαναλαμβανω τιποτα εναντιων των παιδιων ,αν καταλαβατε διαφορετικα συγγνωμη.
Bill 70
QUOTE (fatherfan @ Nov 3 2017, 14:29 ) *
Να ξεκαθαρισω κατι ΚΑΝΕΝΑ και ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΜΠΤΟ απο την ομαδα σας εντος των γραμμων του γηπεδου και ΜΠΡΑΒΟ τους για οσα καταφερνουν.
Απλα ετσι οπως γραψατε μου φανηκε σαν παραπονο να πω? δικαιολογια ?οτι να κοιτα εμενα μου κανουν αυτο και εκεινο και δεν λετε τιποτα ενω με κατηγορειτε για διαφορα κακο μπασκετ κλπ....
Και οτι χαλαει την αισθητικη μου και οχι μονο ναι ειναι αληθεια προσωπικα αυτο το βρισκω μεμπτο .
Επαναλαμβανω τιποτα εναντιων των παιδιων ,αν καταλαβατε διαφορετικα συγγνωμη.

Δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να ζητάτε συγγνώμη. Στο θέμα της προσωπικής αισθητικής, ουσιαστικά δεν διαφωνούμε. Αν το μήνυμά μου φάνηκε πως εκφράζει παράπονα και δικαιολογίες, απολογούμαι με τη σειρά μου.
passhootdrive
QUOTE (Bill 70 @ Nov 3 2017, 17:14 ) *
Δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να ζητάτε συγγνώμη. Στο θέμα της προσωπικής αισθητικής, ουσιαστικά δεν διαφωνούμε. Αν το μήνυμά μου φάνηκε πως εκφράζει παράπονα και δικαιολογίες, απολογούμαι με τη σειρά μου.


Για Βαγδάτη πἠγαινε, Ελβετία βγήκαμε. wos_sport5.gif Μακάρι γονείς να αντιμετώπιζαν έτσι δύσκολα σφυρίγματα στην διάρκεια του αγώνα.
passhootdrive
QUOTE (Sakotaa @ Oct 23 2017, 21:19 ) *
Δυστυχώς δεν ξέρω κανένα ρόστερ καμίας ομάδας της κατηγιριας οπότε δεν μπορώ να γνωρίζω για ελλείψεις. Το πολύ πολύ αν είχε κάποια έλλειψη ο Άρης στο επόμενο παιχνίδι να χάσει το Γαλάτσι με 20 ποντους


Τα σκορ που ξέρω

Αρης Π. 53 Μελἀς 38 η Γούλα έπαιξε και ο Αρης Π. κέρδισε εύκολα.

Κρόνος 40 Ιάσωνας 48 το παιχνίδι το είδα και ήταν η πεμπτουσία της ζώνης με πολλά φάουλ (εάν και ο Κρόνος δεν έπαιξε μόνο ζώνη). Ο Ιάσωνας κέρδισε καθαρά, ο Κρόνος δεν μπόρεσε να πιέσει το κατέβασμα της μπάλας όπως έκανε με τον ΠΑΟ. Εχασε επίσεις την μάχη των σκουπιδιών, σε μια φάση ο Ιάσωνας είχε 3 η 4 επι8ετικά! Τελικά η αδυναμία του Κρόνου είναι μάλλον η απουσία καλής ψηλής. Ο Ιάσωνας επιθετικά ήταν πιο ομαδικός από ποτέ και βγήκαν μερικές εξαιρετικές πάσες. Ενα ἀλλο στοιχείο, στους θεατές ήταν ὀλη η ομάδα του ΠΑΟ.

Αρης Χ 36 ΠΑΟ 56 Γνώμες από γονείς ΠΑΟ και άλλους, εὐκολο παιχνίδι με τις ψηλές του ΠΑΟ να βάζουν 40 πόντους. Ο Αρης Χ έχει μόνο μία ψηλή η οπαία έπαιζε πέρσι στον ΠΑΟ. Η Κουκή ἐπαιξε και βοήθησε τις ψηλές.

και ο Αθηναικός άνετα την ΑΕΝΚ. Θα αφήσω σε άλλους την αναφορά για το άλλο σημαντικό παιχνίδι της αγνωνιστικής.

jhantzop
QUOTE(passhootdrive @ Nov 5 2017, 16:20 ) *
Κρόνος 40 Ιάσωνας 48 το παιχνίδι το είδα και ήταν η πεμπτουσία της ζώνης με πολλά φάουλ (εάν και ο Κρόνος δεν έπαιξε μόνο ζώνη). Ο Ιάσωνας κέρδισε καθαρά, ο Κρόνος δεν μπόρεσε να πιέσει το κατέβασμα της μπάλας όπως έκανε με τον ΠΑΟ. Εχασε επίσεις την μάχη των σκουπιδιών, σε μια φάση ο Ιάσωνας είχε 3 η 4 επι8ετικά! Τελικά η αδυναμία του Κρόνου είναι μάλλον η απουσία καλής ψηλής. Ο Ιάσωνας επιθετικά ήταν πιο ομαδικός από ποτέ και βγήκαν μερικές εξαιρετικές πάσες. Ενα ἀλλο στοιχείο, στους θεατές ήταν ὀλη η ομάδα του ΠΑΟ.

Μιας και είδα το παιχνίδι, ήθελα να δω αυτό που όλοι λένε ζώνη και το κατακρίνουν. Εγώ αυτό που είδα ήταν μία επιθετική 2-1-2 η οποία είτε ξεκινούσε ένα μέτρο έξω από τρίποντο, είτε ήταν στο μισό γήπεδο. Σπάνια ήταν μέσα από το τρίποντο και υπήρχε πολύ κυνήγι της μπάλας χωρίς να αφήνει σκόπιμα σουτ (όπως θα έκανε μία κολοκοτρωναίικη ζώνη που θα έλεγε κάποιος coach). Στα μάτια μου ήταν κάτι διαφορετικό από μία απλή ζώνη - ταμπούρι και χάρηκα την ομάδα του Ιάσονα η οποία είχε ταχύτητα και καλές εμπνεύσεις στην επίθεση. Μπράβο και στις δύο ομάδες για το παιχνίδι τους. Δίκαια κέρδισαν οι φιλοξενούμενοι.
ema
Από τα αποτελέσματα της 6ης Αγωνιστικής εν συντομία (λόγω φόρτου εργασίας :-) :
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ _ ΙΑΣΩΝ 40-48
Μάτς για γερά νεύρα. Σχετικά ισοδύναμες ομάδες. Κύριος λόγος ήττας του Γέρακα κατά τη γνώμη μου είναι ότι α. έχασε πολλά αμυντικά ριμπάουντ β. ήταν λίγο πιο άστοχος.

ΕΥΝΙΚΟΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ 62-44
Επειδή είχα δει σκηνές από το ΠΑΟ-ΑΜΥΝΤΑΣ και ο Αμύντας μου είχε φανεί πολύ δυνατή ομάδα, η νίκη του Εύνικου, που δεν είχα δει αγώνα του, επί του Αμύντα με 20 πόντους με εξέπληξε και δείχνει ότι μαλλον ο Ευνικος θα είναι ο τέταρτος. Προφανώς, ο κόουτς του Εύνικου κάνει πολύ καλή δουλειά γενικώς και καταφέρνει να διατηρεί την ομάδα σε εξαιρετικά υψηλό επίπεδο.
Κατά συνέπεια θα έχει πολύ ενδιαφέρον ο αγώνας του ερχόμενου Σαββάτου ΠΑΟ-ΕΥΝΙΚΟΣ στις 8.30 στον Τάφο
ggrilik
QUOTE (ema @ Nov 6 2017, 12:28 ) *
Από τα αποτελέσματα της 6ης Αγωνιστικής εν συντομία (λόγω φόρτου εργασίας :-) :
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ _ ΙΑΣΩΝ 40-48
Μάτς για γερά νεύρα. Σχετικά ισοδύναμες ομάδες. Κύριος λόγος ήττας του Γέρακα κατά τη γνώμη μου είναι ότι α. έχασε πολλά αμυντικά ριμπάουντ β. ήταν λίγο πιο άστοχος.

ΕΥΝΙΚΟΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ 62-44
Επειδή είχα δει σκηνές από το ΠΑΟ-ΑΜΥΝΤΑΣ και ο Αμύντας μου είχε φανεί πολύ δυνατή ομάδα, η νίκη του Εύνικου, που δεν είχα δει αγώνα του, επί του Αμύντα με 20 πόντους με εξέπληξε και δείχνει ότι μαλλον ο Ευνικος θα είναι ο τέταρτος. Προφανώς, ο κόουτς του Εύνικου κάνει πολύ καλή δουλειά γενικώς και καταφέρνει να διατηρεί την ομάδα σε εξαιρετικά υψηλό επίπεδο.
Κατά συνέπεια θα έχει πολύ ενδιαφέρον ο αγώνας του ερχόμενου Σαββάτου ΠΑΟ-ΕΥΝΙΚΟΣ στις 8.30 στον Τάφο


Ιάσονα, Εύνικο και Αμύντα είναι ομάδες που δεν έχω δει αν και θα ήθελα.
Λογικά ο Εύνικος με Βελτσίστα κόουτς θα παίζει κυρίως μαν το μαν. Πάντως βλέπω πως όχι μόνο οι νεανίδες αλλά και οι κορασίδες της ΕΣΚΑ θα εχουν ενδιαφέρον και το πρωτάθλημα έχει δρόμο μπροστά.

ΕΣΚΑΝΑ

Μας τα χάλασε η ΕΣΚΑΝΑ και ξέχασε να αναρτήσει τα αποτελέσματα. Οπότε ιδού:

ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ 59-54
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΑΣ 65-32
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 55-36
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ 52-31
ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ 27-79
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ 51-26

Μάλλον εύκολα πήρε το ντέρμπι με τον Πανιώνιο ο Πρωτέας.
Για φύλλα αγώνα οι εσπερίδες θα το έχουν σίγουρα ήδη αναρτημένο, ο Φάρος θα το αναρτήσει σε καμια βδομάδα, οι υπόλοιπες ομάδες συνήθως δεν αναρτούν. Πληροφορία για όποιον ενδιαφέρεται.

την άλλη βδομάδα θα έχει επίσης ένα ενδιαφέρον παιχνιδάκι
11/11/17 16.30 ΚΛ «ΑΝΔ.ΒΑΡΙΚΑΣ» ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ


ggrilik
QUOTE (ema @ Nov 6 2017, 12:28 ) *
ΕΥΝΙΚΟΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ 62-44
Επειδή είχα δει σκηνές από το ΠΑΟ-ΑΜΥΝΤΑΣ και ο Αμύντας μου είχε φανεί πολύ δυνατή ομάδα, η νίκη του Εύνικου, που δεν είχα δει αγώνα του, επί του Αμύντα με 20 πόντους με εξέπληξε και δείχνει ότι μαλλον ο Ευνικος θα είναι ο τέταρτος. Προφανώς, ο κόουτς του Εύνικου κάνει πολύ καλή δουλειά γενικώς και καταφέρνει να διατηρεί την ομάδα σε εξαιρετικά υψηλό επίπεδο.
Κατά συνέπεια θα έχει πολύ ενδιαφέρον ο αγώνας του ερχόμενου Σαββάτου ΠΑΟ-ΕΥΝΙΚΟΣ στις 8.30 στον Τάφο

ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ : 62 – 44
Αμύντας (Πομόνης Τάσος, Καραμπέτσιος Θωμάς) : Χατζηνικολή-Καραμπέτσιου Ειρήνη 8, Τσούτσουρα Άρτεμις, Ραψομανίκη Σοφία, Καράντζαλου Λουκία 4(1), Πατσιώτη Ηλιάνα 15, Αναστασοπούλου Κατερίνα, Φιλέρη Μαρία, Καραδήμου Έλενα 11(1), Κωσταρίδη Σταυρούλα, Βαρθαλίτη Κατερίνα, Βασιλειάδη Άννα 6.
Εύνικος (Βελτίστας) : Κωστογιάννου 6, Ράδη 18(1), Θωμαΐδου 20, Αντωνιάδη 3, Κρητικού 5(1), Μανούσου 2, Παναγιωτίδη, Πετροπούλου 4, Χρονάκη, Άνθιμου 4.

χάσαμε μεν, αλλά,, smiley.gif
coachv
Α΄ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΣΚΑΝΑ

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ –ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. 38-42
Διαιτητές: Τζίμης , Τζιμινίδης
Δεκάλεπτα : 10-15, 22-19, 28-36, 38-43
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κοπάτσκοβα): Λάσκαρη , Ολύμπιου 2, Παντελή 6, Παντοπούλου 6(2),Τσαγκαροπούλου 24(2), Ισαακιδη , Γεροντίτη , Ανδρονικίδου , Γεωργουσοπούλου , Μπάκου
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. (Παναγιωτόπουλος , Λειβάδης): Χατζηλεοντή 28, Ζαμπούνη 2, Καραπατάκη 6, Σακελλαρίδου 3, Δρουμπούκη 2, Ζαχαρίου 2, Μάλλιαρη , Μποκούζη , Τζουρά

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. – ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 36- 46
Διαιτητές: Χρόνης, Καρύκας
Δεκάλεπτα : 10-06 , 17-22 , 21-34 , 36-46
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ( Ζαρκαδούλας ): Στεφάν 5 (1), Μπουρσούκη , Ρήγα 9 , Γεωργακοπούλου , Βώλου 12, Τσίρκα 8, Μυκονιάτη , Ναύλερη , Μπάμπου , Κέλι , Μαλλιαρού 2
ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ( Ζότοβα ): Παπαδοπούλου , Μιχαλοπούλου 10, Τζουνοπούλου 6, Πάγγου 4, Χασαπίδου 2, Μπαλωμένου 7, Μέτσο , Μπεση , Χαρούνι 4, Γιαννακοπούλου 8, Σπανού , Κονόμη 5 .

ΠANEΛEYΣINIAKOΣ-OΛYMΠIAKOΣ 52-40
Διαιτητές : Πέππας Γ. Μαυροιμανωλάκης
Δεκάλεπτα : 10-16, 20-24, 40-30, 52-40
ΠANEΛEYΣINIAKOΣ(Πέτρου):Tζεμπελέκου 2, Γουργιωτοπούλου 5, Mπρίγκια , Πέππας 12(1), Iωσηφίδη 3, Mαργέτη 16, Mαρούγκα 5(1), Στοτσένη 4, Λούκου 5, Tσάλου Kοκκαλάρα , Πόγκα .
OΛYMΠIAKOΣ(Aργυρίου ): Ψαθάκη 4, Πράππα 2, Xατζηβέρογλου 4, Tζανόγλου , Χάλιου 3(1), Λυμπέρη Γ., Kαπαρέλου 3(1), Ξηνταβελώνη 2, Λυμπερίδη A. 14(1), Φλόκα , Καρακατσάνη 8

ΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ -ΑΟΝΑ 41-48
ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 25-79
Διαιτητές : Τσαλίκης Νάκος
Δεκάλεπτα : 07-19, 10-37, 17-57, 25-79
ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ. (Φατούρος): Δίμτσα 6(2) , Βλάχου 1, Παγώνη 5, Κρικέλα 3, Kορδιστού 2, Ορφανοπούλου 4, Χρονοπούλου 2, Τσίχλα 2

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Τσοπανάκη): Λιγνού 11, Καβούνη , Μπουντούρη 8, Αποστόλου 7 , Αναστασοπούλου 6(2) , Μωραίτη Γ. 13(1) , Κεκλίκογλου 2, Σακελλαρίου 3, Ανδρικοπούλου 9, Αρμένη 11, Μωραίτη Α. 9 , Νικολάκη

ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ -ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ ΔΗΜ. 22-74


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ 12 6 6 0 415 196
2 ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ 11 6 5 1 409 223
3 ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ 11 6 5 1 314 239
4 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 10 6 4 2 338 229
5 ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 10 6 4 2 253 293
6 ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ 9 6 3 3 288 284
------------------------------------------------------------------
7 ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 9 6 3 3 275 292
8 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ 9 6 3 3 239 270
9 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 8 6 2 4 253 305
10 ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ 7 6 1 5 179 328
11 ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΑΣ 6 6 0 6 220 362
12 ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ 6 6 0 6 177 339

www.eskana.gr
BASKET TUNE
Αξιοσημείωτο ότι από το Φάρο Κερατσινίου, 4 κοπέλες έβαλαν από ένα καλάθι, μια κοπέλα τρία καλάθια, και η Χατζηλεοντή το 67% από τους 42 πόντους της ομάδας , ήτοι 28!!!!!!!!!!!
ggrilik
QUOTE (BASKET TUNE @ Nov 13 2017, 14:51 ) *
Αξιοσημείωτο ότι από το Φάρο Κερατσινίου, 4 κοπέλες έβαλαν από ένα καλάθι, μια κοπέλα τρία καλάθια, και η Χατζηλεοντή το 67% από τους 42 πόντους της ομάδας , ήτοι 28!!!!!!!!!!!

Δεν το περίμενα γιατι ο Πανιώνιος έχει σκληροτράχηλη ομάδα απ όσο λίγο είχα δει πέρσι.

Η πλάκα είναι πως αν μετρήσει κανείς τα κουκιά αυτό που λες - η μονοφωνία - στον Πανιώνιο είναι παραδόξως επίσης έντονη.
Τσαγκαροπούλου Μαριλένα (2003) 24 πόντοι, ήτοι 63% Ισως η άμυνα του φάρου εστίασε στις άλλες παίκτριες, ίσως κακή μέρα?




BASKET TUNE
QUOTE (ggrilik @ Nov 15 2017, 10:59 ) *
Η πλάκα είναι πως αν μετρήσει κανείς τα κουκιά αυτό που λες - η μονοφωνία - στον Πανιώνιο είναι παραδόξως επίσης έντονη.
Τσαγκαροπούλου Μαριλένα (2003) 24 πόντοι, ήτοι 63% Ισως η άμυνα του φάρου εστίασε στις άλλες παίκτριες, ίσως κακή μέρα?



Πάλι τα ίδιααααααα και φέεετος. Μην κάνω ένα λαθάκι, μια παράλειψη βρε παιδί μου, εκεί να την βγεις πάλι από πάνω. Καλά, κάνω ο μαύρος και δεν πολυποστάρω κριτικές smiley.gif

a propo, στην ΕΣΚΑΗ τελικά ο Έσπερος κατάφερε και πήρε τα δελτία 3 παικτριών του Απόλλωνα (αδερφές Μιχαηλίδη και Ακριβή Πέττα) οπότε θα δοθεί μάχη με το Γλαύκο στις κορασίδες.
ggrilik
Α' Κορασίδων


Ντέρμπι την ερχόμενη πεμπτη

ΠΕ 23/11/2017 21:45 ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΤΗΣ. ... ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
BASKET TUNE
Επιτέλους έγινε η κλήρωση στην ΕΣΚΑΗ. Σύνολο 7 ομάδες. Για πρώτη φορά ομάδα από την Ηλεία μετά από πάρα πάρα πολλά χρόνια, από την Κάτω Αχαία για πρώτη φορά η Δύμη και δυστυχώς για πρώτη φορά η Αιγιάλεια δεν κατεβάζει ομάδα, όσο για τα νησιά μας Κεφαλλονιά και Ζάκυνθος για ακόμα μια <<πενταετία>> τίποτα.


Τιτάνες Πύργου, ΑΟ Δύμης, Γλαύκος, Παραλία Πατρών, Προμηθέας, Απόλλων, Έσπερος ΑΟΠΑ.
Το μεγάλο ντέρμπι που θα κρίνει και τον πρωταθλητή μεταξύ Γλαύκου και Εσπέρου θα διεξαχθεί την 6η αγωνιστική.


coachv
QUOTE (BASKET TUNE @ Nov 22 2017, 10:47 ) *
Τιτάνες Πύργου, ΑΟ Δύμης, Γλαύκος, Παραλία Πατρών, Προμηθέας, Απόλλων, Έσπερος ΑΟΠΑ.
Το μεγάλο ντέρμπι που θα κρίνει και τον πρωταθλητή μεταξύ Γλαύκου και Εσπέρου θα διεξαχθεί την 6η αγωνιστική.


Έχουν βγει οι ημερομηνίες/ώρες/ γήπεδα κτλ;;

BASKET TUNE
QUOTE (coachv @ Nov 22 2017, 13:13 ) *
Έχουν βγει οι ημερομηνίες/ώρες/ γήπεδα κτλ;;


Ναι έχει βγει όλο το πρόγραμμα, απλά οι ώρες μόνο για την 1η αγωνιστική, ελλείψει γηπέδων.

Α' ΓΥΡΟΣ
1η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
25/11/17 13:00 ΠΥΡΓΟΥ - Γ.ΒΑΣΙλ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΥΡΓΟΥ-ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 0-0
26/11/17 18:00 ΡΟΙΤΙΚΩΝ ΕΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ -ΓΛΑΥΚΟΣ Α.Ο. 0-0
26/11/17 15:00 ΚΛ.ΑΧΑΓΙΑΣ ΔΥΜΗΣ Α.Ο .-ΕΣΠΕΡΟΣ Α.Ο.Π.Α 0-0

http://eskah.gr/prwtathlimata/
coachv
QUOTE (BASKET TUNE @ Nov 22 2017, 15:58 ) *
Ναι έχει βγει όλο το πρόγραμμα, απλά οι ώρες μόνο για την 1η αγωνιστική, ελλείψει γηπέδων.

Α' ΓΥΡΟΣ
1η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
25/11/17 13:00 ΠΥΡΓΟΥ - Γ.ΒΑΣΙλ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΥΡΓΟΥ-ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 0-0
26/11/17 18:00 ΡΟΙΤΙΚΩΝ ΕΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ -ΓΛΑΥΚΟΣ Α.Ο. 0-0
26/11/17 15:00 ΚΛ.ΑΧΑΓΙΑΣ ΔΥΜΗΣ Α.Ο .-ΕΣΠΕΡΟΣ Α.Ο.Π.Α 0-0

http://eskah.gr/prwtathlimata/


Ευχαριστώ πολύ
ema
ΙΑΣΩΝ-ΠΑΟ 64-51
Ο Ιάσονας ήταν μονίμως μπροστά. Η πιο μικρή διαφορά νομίζω ήταν στο 3ο δεκάλεπτο που πλησίασε στους 5 πόντους ο ΠΑΟ, αν δεν κάνω λάθος.
Ο ΠΑΟ ήταν πάρα πολύ άστοχος και δυσκολεύτηκε πάρα πολύ στα ριμπάουντ. Ο Ιάσονας επικράτησε στα ριμπάουντ με αποτέλεσμα να ανανεώνει πολλές επιθέσεις. Αυτό, σε συνδυασμό με την αστοχία του ΠΑΟ έφερε το αποτέλεσμα.
Ο ΠΑΟ δεν μπόρεσε να απαντήσει στις παγίδες του Ιάσονα στο τέταρτο δεκάλεπτο. Του έκλεψαν πολλές φορές τη μπάλα, οδηγήθηκε σε λάθος πάσες και κλεψίματα και αιφνιδιασμούς.

Στα χάιλαιτς του αγώνα: διεκδικούν τη μπάλα δύο παίκτριες του ΠΑΟ χωρίς να έχουν καταλάβει ότι είναι μαζί, και ο διαιτητής σφυρίζει φάουλ!! Γελούσε όλο το γήπεδο
Στα πολύ αρνητικά του αγώνα: το απίστευτο υβρεολόγιο γονέα του Ιάσονα. Με τα παιδιά του και τα παιδιά των άλλων ομάδων γύρω του. Άντε μια φορά σου ξέφυγε, την 23η δεν δικαιολογείσαι. Απορώ γιατί οι υπόλοιποι του Ιάσονα δεν τον βγάζουν έξω. Πολύ κακή εικόνα!!


ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ- ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. 64-51
Τα δεκάλεπτα: 14-6,34-17,46-37,64-51
Παναθηναϊκός (Καντζιλιέρης - Αρχιμανδρίτης):Τίγκα , Ηλιοπούλου , Μπλιθικιώτη 2, Δαυλάκου 3, Σώτου , Κοντακτσίου, Κουκή 7, Τάρλα 9, Τριανταφύλλου 16, Μαυράκη 14(3), Ζαρρή, Μόσχου.
Ιάσων( Ποφάντη): Λαλέογλου 7(1), Γαβριηλίδη Αν. , Πελέκη, Λέρη 19(1), Πρένγκα, Λέρη Μ. , Καζούρη 2, Αγγέλου, Γαβριηλίδη Αθ. 12, Δαμίγου, Κάτρη 11(1), Γιαννακούλια 13.
ggrilik
QUOTE (ema @ Nov 24 2017, 00:24 ) *
Στα πολύ αρνητικά του αγώνα: το απίστευτο υβρεολόγιο γονέα του Ιάσονα. Με τα παιδιά του και τα παιδιά των άλλων ομάδων γύρω του. Άντε μια φορά σου ξέφυγε, την 23η δεν δικαιολογείσαι. Απορώ γιατί οι υπόλοιποι του Ιάσονα δεν τον βγάζουν έξω. Πολύ κακή εικόνα!!

Μπράβο στον Ιάσονα, αλλά επειδή τα ΄χω πάρει με τους γονείς οχετούς, απορώ, εντάξει, οι άλλοι γονείς πάσχουν απο Μιθριδατισμό και δεν κάνουν τίποτα, αλλά δεν είναι παράνομο το οχετολογείν μπροστά σε ανήλικους? Η ΕΣΚΑ τι κάνει? Δεν την απασχολεί αυτή η κατάντια???
passhootdrive
QUOTE (ggrilik @ Nov 24 2017, 01:47 ) *
Μπράβο στον Ιάσονα, αλλά επειδή τα ΄χω πάρει με τους γονείς οχετούς, απορώ, εντάξει, οι άλλοι γονείς πάσχουν απο Μιθριδατισμό και δεν κάνουν τίποτα, αλλά δεν είναι παράνομο το οχετολογείν μπροστά σε ανήλικους? Η ΕΣΚΑ τι κάνει? Δεν την απασχολεί αυτή η κατάντια???


Ευτυχώς που δεν είχαμε τις ομορφιές του ΠΑΟ vs Φάρος. Είναι αδιανόητο ο διαιτητής να μην αποβάλλει οποιονδήποτε βρίζει. Η έλλειψη αντίδρασhς των υπολοἰπον γονέων της οποιασδῆποτε ομάδας αλλά και της ίδιας της ομάδας είναι τουλάχιστον υποκριτική.

Οσον αφορά το παχνίδι έχω ξαναπεί πως ο ΠΑΟ έχει θέμα στο κατέβασμα της μπάλας και στην οργάνωση της επίθεσης. Εάν δεν έβαζε η ψηλή 16 πόντους, κλάφτα Χαράλαμπε.

Για μένα η μεγαλύτερη επιτυχία του Ιάσωνα είναι η ομαδική άμυνα και το ότι έπεισαν την Λέρη να κάνει πάσες. Δύσκολο να χάσει ποιοτική ομάδα που είναι ομαδική σε επίθεση και άμυνα. Αλλά αμάν με το zone press. Με ΠΑΟΚ και Πρωτέα να δούμε τι θα γίνει.
fatherfan
QUOTE (ggrilik @ Nov 24 2017, 01:47 ) *
Μπράβο στον Ιάσονα, αλλά επειδή τα ΄χω πάρει με τους γονείς οχετούς, απορώ, εντάξει, οι άλλοι γονείς πάσχουν απο Μιθριδατισμό και δεν κάνουν τίποτα, αλλά δεν είναι παράνομο το οχετολογείν μπροστά σε ανήλικους? Η ΕΣΚΑ τι κάνει? Δεν την απασχολεί αυτή η κατάντια???


και εγω τα ειχα παρει με παρανομια γονεα και εγραψα εδω και τι συναντησα ? εκτος emma , μιθριδατισμο και πλενω τα χερακια μου sad.gif
ασε που υπηρξαν και υποστηρικτες (νομιμο η μη εγραψε ο αλλος ) του γονεα ... ε αυτος ο γονεας ισως ετσι να βοηθαει το παιδι του!!!
και η ΕΣΚΑ τι να σου κανει? να ζητησει αστυνομευση των αγωνων? εδω δεν κανουν αλλα και αλλα .
και σιγα μην ειναι ο μονος ,αληθεια εσεις δεν ξερετε κανενα αλλο γονεα με παραβατικη συμπεριφορα? και τι γινετε? οσους ξερω μια χαρα τα παιδακια τους και μικτες και εθνικες και μετεγραφες και αυτοι εκει στα καγκελα ....
ema
QUOTE(passhootdrive @ Nov 24 2017, 12:40 ) *
Για μένα η μεγαλύτερη επιτυχία του Ιάσωνα είναι η ομαδική άμυνα και το ότι έπεισαν την Λέρη να κάνει πάσες. Δύσκολο να χάσει ποιοτική ομάδα που είναι ομαδική σε επίθεση και άμυνα. Αλλά αμάν με το zone press. Με ΠΑΟΚ και Πρωτέα να δούμε τι θα γίνει.


Συμφωνώ! Αμυντικά κάνουν εξαιρετική δουλειά, δηλαδή όταν οι δύο κοπέλες που παίζουν ψηλά βγαίνουν πολύ έξω για άμυνα η ρακέτα δεν μένει "απροστάτευτη" καθώς έχει κορίτσια που έχουν τρομερή αντίληψη και - παρά το ύψος τους - και ταχύτητα. Οπότε δεν κινδυνεύει να φάει εύκολο καλάθι. Αντιθέτως, ο ΠΑΟ αμυντικά δεν πήγε καθόλου καλά.

QUOTE
Οσον αφορά το παχνίδι έχω ξαναπεί πως ο ΠΑΟ έχει θέμα στο κατέβασμα της μπάλας και στην οργάνωση της επίθεσης. Εάν δεν έβαζε η ψηλή 16 πόντους, κλάφτα Χαράλαμπε.


Κι εδώ συμφωνώ! Το θέμα του δεν είναι μόνο στο κατέβασμα της μπάλας, αλλά και στο ..."βλέπω γήπεδο" Αν παρατηρήσατε τον αγώνα ελάχιστες φορες η μπάλα γύριζε γρήγορα Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να μην προκύπτουν ευκαιρίες για τρύπες στην άμυνα. Θεωρώ ότι αυτό οφείλεται εν μέρει στο ότι κάποια παιδιά δεν το έχουν ακόμα καλλιεργήσει ή δεν είναι στην κουλτούρα τους να βλέπουν γήπεδο γιατί στο πίσω μέρος του μυαλού είναι το ατομικό σκοράρισμα, αλλά και στο ότι η ομάδα μάλλον ακόμα δεν είναι δεμένη Θεωρώ ότι της λείπουν αγώνες. Συγκριτικά ο Ιάσονας, εξαιρέσει των δύο μεταγραφών, παίζει μαζί πολύ καιρό, αλλά επιπλέον παίζει και σε νεανιδες σχεδόν με την ίδια σύνθεση (με την προσθήκη της Πελέκη αν δεν κάνω λάθος) Οπότε τα παιδιά δουλεύονται περισσότερο. ΣΤον ΠΑΟ τα περισσότερα κορίτσια δεν έχουν δύσκολους αγώνες στα πόδια τους .



QUOTE
εσεις δεν ξερετε κανενα αλλο γονεα με παραβατικη συμπεριφορα? και τι γινετε? οσους ξερω μια χαρα τα παιδακια τους και μικτες και εθνικες και μετεγραφες και αυτοι εκει στα καγκελα ....


Εδώ θα διαφωνήσω. Γιατί πρέπει ένα παιδί να τιμωρείται για την κακή συμπεριφορά του γονιού του;; Αρκετά δεν τιμωρείται που βιώνει ό,τι βιώνει καθώς παίζει στο γήπεδο;; ΤΟ παιδί όχι, δεν πρέπει να τιμωρείται. Αν αξίζει να είναι στην ΕΘΝΙΚΗ φυσικά και να είναι. Ας τιμωρηθεί ο γονιο; να μην του επιτρέπεται η είσοδος, αν παρεκτρέπεται, αλλά το παιδί όχι.
ggrilik
@ ema, passhootdrive
Πολύ συμφωνείτε εσείς οι δύο. Δεν φαντάζομαι να έχετε κάνει κόμμα εναντίον μου tongue.gif

Πάντως είμαστε ακόμα στα μέσα του 1ου γύρου. Κι οι παίκτριες θα εξελιχθούν, και οι ομάδες. Οπότε θα δούμε ωραία ματσάκια στον Β' γύρο και στα πλέι οφ - αισίως άνευ οχετολογίας. (Αμα δω βιντεάκι με Ιάσονα θα σας κάνω ένα πανόραμα κορασίδων όπως αυτό που έκανα για τι νεανίδες, ν'ανάψουν λίγο τα αίματα w00t.gif

Πάντως καλό θα είναι να το κοιτάξει η ΕΣΚΑ για τις ύβρεις και το μπούλινγκ σε αγώνες υποδομών, με διακοπή αγώνα, κι αν δεν σταματάνε οι βρισιές κι οι επιθέσεις, με επιβολή ποινών ακόμα και στα δύο σωματεία αν δεν είναι καθαρό το ποιός βρίζει/κάνει μπούλιγκ. Δυστυχώς κάποιοι συνεχώς θέλουν να μας υπενθυμίζουν οτι ο άνθρωπος είναι ατελής (μερικοί πιό ατελής απ άλλους tongue.gif ) και οτι το μαστίγιο ενίοτε έχει την χρησιμότητά του.
ggrilik
α πα πα.. icon_drunk.gif
μερικοί πιο ατελής ατελείς απ άλλους..
ema
QUOTE(ggrilik @ Nov 24 2017, 18:51 ) *
@ ema, passhootdrive
Πολύ συμφωνείτε εσείς οι δύο. Δεν φαντάζομαι να έχετε κάνει κόμμα εναντίον μου tongue.gif


@ggrilik νομίζω διακατέχεσαι από μανία καταδιώξεως smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Πού κατάλαβες ότι κάναμε κόμμα; Απλά είδαμε τον ίδιο αγώνα.
fatherfan
QUOTE (ema @ Nov 24 2017, 15:53 ) *
Εδώ θα διαφωνήσω. Γιατί πρέπει ένα παιδί να τιμωρείται για την κακή συμπεριφορά του γονιού του;; Αρκετά δεν τιμωρείται που βιώνει ό,τι βιώνει καθώς παίζει στο γήπεδο;; ΤΟ παιδί όχι, δεν πρέπει να τιμωρείται. Αν αξίζει να είναι στην ΕΘΝΙΚΗ φυσικά και να είναι. Ας τιμωρηθεί ο γονιο; να μην του επιτρέπεται η είσοδος, αν παρεκτρέπεται, αλλά το παιδί όχι.

ΠΟΤΕ δεν θα συμφωνουσα να τιμωρηθει καποιος για κατι που κανει καποιος αλλος, ποσο μαλλον παιδι για γονιο .
Αλλα μεγαλη κουβεντα και αυτη και μπουλινγκ κανουν και παιδια σε παιδια δεν ειναι αθωα ολα τους.
ema
QUOTE(passhootdrive @ Nov 24 2017, 12:40 ) *
Με ΠΑΟΚ και Πρωτέα να δούμε τι θα γίνει.


Μήπως προτρέχετε λίγο;;;; smiley.gif smiley.gif
passhootdrive
QUOTE (ema @ Nov 25 2017, 09:23 ) *
Μήπως προτρέχετε λίγο;;;; smiley.gif smiley.gif


Δεν νομίζω αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Εαν είχε ο Κρόνος μια ψηλή...... sport-smiley-017.gif
passhootdrive
QUOTE (fatherfan @ Nov 24 2017, 22:00 ) *
ΠΟΤΕ δεν θα συμφωνουσα να τιμωρηθει καποιος για κατι που κανει καποιος αλλος, ποσο μαλλον παιδι για γονιο .
Αλλα μεγαλη κουβεντα και αυτη και μπουλινγκ κανουν και παιδια σε παιδια δεν ειναι αθωα ολα τους.


Δυστυχώς εδώ ισχύει πολλές φορές το αμαρτίαι γονέων παιδεύουσι τέκνα. Ενας τέτοιος γονιός είναι θέμα και για το παιδί αλλά και για το περιβάλλον του παιδιού, αθλητικό η άλλο. Το μποὐλιινγκ είναι θέμα γενικότερα και άντε να πείσεις τον οχετολόγο ότι και το βρισίδι είναι μπούλιινγκ.
BASKET TUNE
Και όμως ο χειρότερος γονέας δεν είναι αυτός, δηλαδή ο κλασσικός Ελληνάρας ο τσαμπουκάς ο άσχετος και άξεστος γονιός που καταστρέφει το παιδί του και άντε και το κλίμα της ομάδας, που εν τέλει κάποια στιγμή η ομάδα θα τον βάλει και στη θέση του. Ο χειρότερος είναι ο εκλεπτυσμένος, πονηρός και λαοπλάνος που δε φαίνεται, δρα υπογείως, ανακατώνει τους πάντες, και σκοπός του είναι η εξόντωση του εν δυνάμει ανταγωνιστή του παιδιού του. Και δυστυχώς από δαύτους υπάρχουν πολλοί.
Αν δε διαθέτει και κάποια ρευστότητα....
ema
QUOTE(BASKET TUNE @ Nov 25 2017, 12:48 ) *
Και όμως ο χειρότερος γονέας δεν είναι αυτός, δηλαδή ο κλασσικός Ελληνάρας ο τσαμπουκάς ο άσχετος και άξεστος γονιός που καταστρέφει το παιδί του και άντε και το κλίμα της ομάδας, που εν τέλει κάποια στιγμή η ομάδα θα τον βάλει και στη θέση του. Ο χειρότερος είναι ο εκλεπτυσμένος, πονηρός και λαοπλάνος που δε φαίνεται, δρα υπογείως, ανακατώνει τους πάντες, και σκοπός του είναι η εξόντωση του εν δυνάμει ανταγωνιστή του παιδιού του. Και δυστυχώς από δαύτους υπάρχουν πολλοί.
Αν δε διαθέτει και κάποια ρευστότητα....


77.gif 77.gif 77.gif

fatherfan
και αν το καλοσκεφτεις για να κερδισει τι?(ο γονιος) αφου στα 19-20 αντε 21 η συντριπτικη πλειοψηφια αποχωρει απο το αθλημα παιδι και γονιος και οχι μονο αγωνιστικα (μαλλον στην γ λυκειου οταν πανε γινεται).
ggrilik
QUOTE (BASKET TUNE @ Nov 25 2017, 12:48 ) *
Ο χειρότερος είναι ο εκλεπτυσμένος, πονηρός και λαοπλάνος που δε φαίνεται, δρα υπογείως, ανακατώνει τους πάντες, και σκοπός του είναι η εξόντωση του εν δυνάμει ανταγωνιστή του παιδιού του. Και δυστυχώς από δαύτους υπάρχουν πολλοί.
Αν δε διαθέτει και κάποια ρευστότητα....

Μιλάς γι αυτόν εδώ ε?



Εντάξει, δεν νομίζω πως είναι πολλοί αν και κάνουν εντύπωση όταν τους συναντάς rolleyes.gif

QUOTE (passhootdrive @ Nov 25 2017, 10:32 ) *
Δεν νομίζω αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Εαν είχε ο Κρόνος μια ψηλή...... sport-smiley-017.gif

Εχει ψηλή ο Κρόνος, και ελπιδοφόρα μάλιστα, την Γρηγοροπούλου, αλλά αφενός είναι παγκορασίδα οπότε υστερεί ακόμα σε δύναμη, αφετέρου πρέπει να δούμε πόσο θα καταφέρει να εξελιχθεί ως το τέλος της αγωνιστικής περιόδου γιατί τελευταία φορά που την είδα (πέρσι) ήθελε πολύ δουλειά icon_workout.gif icon_workout.gif icon_workout.gif

Όπως και να χει προβλέπω ωραία ματσάκια μεταξύ Πρωτέα και Κρόνου στα πλει οφφ.
Κανονικά θα έδινα φαβορί μάλλον τον Κρόνο αλλά υστερεί στην κουλτούρα του νικητή, ακριβώς το αντίθετο του Πρωτέα δλδ. Οπότε.. θα δούμε smile.gif
Bill 70
QUOTE (passhootdrive @ Nov 24 2017, 12:40 ) *
Με ΠΑΟΚ και Πρωτέα να δούμε τι θα γίνει.


QUOTE (ema @ Nov 25 2017, 09:23 ) *
Μήπως προτρέχετε λίγο;;;; smiley.gif smiley.gif


Είναι πολύ νωρίς. Οι ομάδες θα εξελιχθούν μέσα στη σεζόν, τα παιδιά θα δουλέψουν και μέχρι να φτάσουμε στη March Madness των κορασίδων της ΕΣΚΑ, που φυσικά είναι έτη φωτός μπροστά από αυτή του NCAA μιας και η παραφροσύνη προσεγγίζει την κυριολεξία, οι ισορροπίες πιθανόν να έχουν αλλάξει και οι "ψαλίδες" να έχουν κλείσει.


QUOTE (BASKET TUNE @ Nov 25 2017, 12:48 ) *
Ο χειρότερος είναι ο εκλεπτυσμένος, πονηρός και λαοπλάνος που δε φαίνεται, δρα υπογείως, ανακατώνει τους πάντες, και σκοπός του είναι η εξόντωση του εν δυνάμει ανταγωνιστή του παιδιού του. Και δυστυχώς από δαύτους υπάρχουν πολλοί.
Αν δε διαθέτει και κάποια ρευστότητα....



QUOTE (fatherfan @ Nov 25 2017, 14:48 ) *
και αν το καλοσκεφτεις για να κερδισει τι?(ο γονιος) αφου στα 19-20 αντε 21 η συντριπτικη πλειοψηφια αποχωρει απο το αθλημα παιδι και γονιος και οχι μονο αγωνιστικα (μαλλον στην γ λυκειου οταν πανε γινεται).


Δύο μεγάλες αλήθειες. Δεν πιστεύω να είναι και τόσοι πολλοί οι "εκλεπτυσμένοι, πονηροί, λαοπλάνοι", γιατί άνθρωπος με τη μέση νοημοσύνη, αντιλαμβάνεται πολύ γρήγορα αυτό που γράφει ο fatherfan και τη ματαιότητα - γελοιότητα να σκάβεις λάκους για τους άλλους, ενώ τελικά δεν θα υπάρχει κανείς εκεί γύρω (ούτε ο λαοπλάνος) για να πέσει μέσα.
Τώρα για τις βωμολοχίες, δεν υπάρχουν δικαιολογίες. Είναι απαράδεκτες από όπου κι αν προέρχονται.

fatherfan
καλημερα

μια ερωτηση , ποιο το νοημα να αναφερεις ποια ειναι η αρχηγος σου? δεν το εχω ξαναδει αυτο.

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ : 36 – 53

Σάββατο 25 Νοέμβριος , 17:00

Τα δεκάλεπτα του αγώνα : 8-12, 14-27 (ημίχρονο), 22-41, 36-53 (τελικό).

Οι πόντοι για την ομάδας μας (προπονητής Πομόνης Τάσος, βοηθός προπονητής Καραμπέτσιος Θωμάς) : Χατζηνικολή-Καραμπέτσιου Ειρήνη, Τσούτσουρα Άρτεμις, Ραψομανίκη Σοφία, Πατσιώτη Ηλιάνα 6, Αναστασοπούλου Κατερίνα, Φιλέρη Μαρία, Καραδήμου Έλενα (αρχηγός) 9, Βαρβιτσιώτη Σοφία 15(3), Βαρθαλίτη Κατερίνα, Βασιλειάδη Άννα 6.

Για την ομάδα του Αθηναϊκού (Γκουζινη) : Φωτεινακη 2, Κουτσιριμπα 12, Πασχαλη 11(2), Γιαννικου, Τριανταφυλλου 4, Μπιλλη 2, Γοργογιαννη 18, Ζωγραφακη, Λουλακη 4.


υ.γ. εχω την εντυπωση οτι ο προπονητης του αμυντα ειναι μακραν ο πιο loser προπονητης στην κατηγορια μαζι και με αυτης των νεανιδων.
ggrilik
QUOTE (fatherfan @ Nov 26 2017, 09:37 ) *
καλημερα

μια ερωτηση , ποιο το νοημα να αναφερεις ποια ειναι η αρχηγος σου? δεν το εχω ξαναδει αυτο.

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ : 36 – 53

Σάββατο 25 Νοέμβριος , 17:00

Τα δεκάλεπτα του αγώνα : 8-12, 14-27 (ημίχρονο), 22-41, 36-53 (τελικό).

Οι πόντοι για την ομάδας μας (προπονητής Πομόνης Τάσος, βοηθός προπονητής Καραμπέτσιος Θωμάς) : Χατζηνικολή-Καραμπέτσιου Ειρήνη, Τσούτσουρα Άρτεμις, Ραψομανίκη Σοφία, Πατσιώτη Ηλιάνα 6, Αναστασοπούλου Κατερίνα, Φιλέρη Μαρία, Καραδήμου Έλενα (αρχηγός) 9, Βαρβιτσιώτη Σοφία 15(3), Βαρθαλίτη Κατερίνα, Βασιλειάδη Άννα 6.

Για την ομάδα του Αθηναϊκού (Γκουζινη) : Φωτεινακη 2, Κουτσιριμπα 12, Πασχαλη 11(2), Γιαννικου, Τριανταφυλλου 4, Μπιλλη 2, Γοργογιαννη 18, Ζωγραφακη, Λουλακη 4.

Ισως για να την πουν ευγενικά σε κάτι τύπους σαν κι εμένα rolleyes.gif
Απο ένα ματσάκι που είδα η Καραδήμου Έλενα μπορεί να μην σκοράρει πολύ αλλά έχει πολύ καλή εποπτεία, καλή χειρίστρια και πρόθυμη να δημιουργήσει για τις υπόλοιπες. Μπορείς να την πεις και κινητήριο μοχλό του Αμύντα. Ο οποίος Αμύντας στο παιχνίδι που είδα (με τον ΠΑΟ) έπαιξε πολύ αξιοπρεπές μπασκετάκι και τελικά αυτό μετράει περισσότερο απο μια νίκη smile.gif

fatherfan
QUOTE (ggrilik @ Nov 26 2017, 11:23 ) *
Ισως για να την πουν ευγενικά σε κάτι τύπους σαν κι εμένα rolleyes.gif
Απο ένα ματσάκι που είδα η Καραδήμου Έλενα μπορεί να μην σκοράρει πολύ αλλά έχει πολύ καλή εποπτεία, καλή χειρίστρια και πρόθυμη να δημιουργήσει για τις υπόλοιπες. Μπορείς να την πεις και κινητήριο μοχλό του Αμύντα. Ο οποίος Αμύντας στο παιχνίδι που είδα (με τον ΠΑΟ) έπαιξε πολύ αξιοπρεπές μπασκετάκι και τελικά αυτό μετράει περισσότερο απο μια νίκη smile.gif


δεν ρωτησα αν ειναι καλη η οχι αλλα γιατι αναφερουν την αρχηγο ? και ποια κανουν αρχηγο? την καλλιτερη παικτρια?
(θα παρει καιρο να συνελθει και να καλυψει το χαμενο εδαφος , ερχεται απο χιαστο ).
Συνεχεια πρεπει ναχεις ,να παιζεις ενα παιχνιδι αξιοπρεπες μπασκετ και στα υπολοιπα ...... δεν λεει .
ggrilik
QUOTE (fatherfan @ Nov 26 2017, 13:30 ) *
δεν ρωτησα αν ειναι καλη η οχι αλλα γιατι αναφερουν την αρχηγο ? και ποια κανουν αρχηγο? την καλλιτερη παικτρια?
(θα παρει καιρο να συνελθει και να καλυψει το χαμενο εδαφος , ερχεται απο χιαστο ).
Συνεχεια πρεπει ναχεις ,να παιζεις ενα παιχνιδι αξιοπρεπες μπασκετ και στα υπολοιπα ...... δεν λεει .

Δεν ξέρω γιατι αναφέρουν την αρχηγό, μπορεί απλά κάποιου να του ήρθε να γράψει την αρχηγό, μπορεί κάποιος να την συμπαθεί, μπορεί προς "αναγνώριση των προσπαθειών", μπορεί, μπορεί, μπορεί. Εντάξει, δεν είναι και μεγάλο πράγμα. Ας μένουμε στα αγωνιστικά γιατί με τα εξωαγωνισικά θα γίνει το φόρουμ καφέ μπαγκνάτ . rolleyes.gif
fatherfan
QUOTE (ggrilik @ Nov 26 2017, 13:44 ) *
Δεν ξέρω γιατι αναφέρουν την αρχηγό, μπορεί απλά κάποιου να του ήρθε να γράψει την αρχηγό, μπορεί κάποιος να την συμπαθεί, μπορεί προς "αναγνώριση των προσπαθειών", μπορεί, μπορεί, μπορεί. Εντάξει, δεν είναι και μεγάλο πράγμα. Ας μένουμε στα αγωνιστικά γιατί με τα εξωαγωνισικά θα γίνει το φόρουμ καφέ μπαγκνάτ . rolleyes.gif


απλα ρωτησα γιατι μου εκανε εντυπωση και φυσικα δεν ειναι μεγαλο πραγμα.
coachv
Α΄ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΣΚΑΝΑ

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ-ΤΕΡΨΙΘΕΑ 42-27
Δεκάλεπτα : 11-2, 27-10, 34-19, 42-27
Διαιτητές : Κώνης , Πέππας Γ.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ(Πέτρου ): Τζεμπελίκου 4, Κοκκαλάρα , Στοτσένη , Πέππα Μ. 18(1), Ιωσηφίδη 3, Μαργέτη 10, Μαρούγκα , Μπρίγκια , Λούκου 3, Λιαδάκη , Γουργιωτοπούλου 4, Πόγκα . '
ΤΕΡΨΙΘΕΑ(Οικονομόπουλος): Κεφαλά 6, Μακρή Ε., Μπάστα 2, Καραβίδα 2, Αγκάϊ 5, Γρηγοριάδη, Καλαντζή, Ευριπιώτη 5, Μακρή Α. 2, Βοτζάκη3, Μάντζιου 2, Καραγιαννίδου

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣ.34-56
Διαιτητές : Τζίμης Ιωάννου
Δεκάλεπτα : 11-20 , 19-38 , 23-52 , 34-56
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ( Ζαρκαδούλας ): Στεφαν 2, Μπουρσούκη Ε. 3 (1), Ρήγα 4, Γεωργακοπούλου , Βώλου 13 (3), Μπουρσούκη Μ. , Τσίρκα 2, Μυκονιάτη 2, Ναύλερη 4, Μπάμπου , Κέλι 3, Μαλλιαρού 1 .
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ ( Παναγιωτόπουλος, Κοιλάκου ): Σταμούλου , Διακάκη , Mποκούζη , Zαμπούνη 5 , Ζαχαρίου , Tζουρά 2 , Kαραπατάκη 7, Φερεντίνου , Mαλλάρη , Xατζηλεοντή 32, Σταμου , Σακελλαρίδου 10

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ -ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 59-26
Διαιτητές : Γαρίνη , Αρφαρά
Δεκάλεπτα : 19-07, 41-13, 51-22, 59-26
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Τσομπανάκη): Λιγνού 14, Σακελλαρίου 7 , Μπουντούρη 14, Αναστασοπούλου 2, Μωραίτη Λ. 4, Καβούνη 4, Αποστόλου 5, Μωραίτη Γ. 5(1) , Αρμένη 4, Διαμαντοπούλου , Κεκλίκογλου , Νικολάκη
ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ((Ζότοβα): Παπακώστα 5, Χαρούνι 7(1), Πάγγου 4, Παπαθεοδώρου 2, Γιαννακοπούλου 2, Μιχαλοπούλου 2, Μπαλωμένου 4, Κονόμη Τζουνοπούλου Χασαπίδου

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΙΡ.- ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 32-47
Διαιτητές: Φιλίππου Γιαννοπολίτης Ν.
Δεκάλεπτα : 09-07, 19-20, 21-34, 32-47
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΙΡ. (Αργυρίου): Χατζηβέρογλου 2, Λυμπέρη Α. 11, Λυμπέρη Γ. 4, Ψαθάκη 4, Φλόκα 4, Καλογρίδη 2, Χάλιου 5(1) ,. Ξηνταβελώνη , Καπαρέλου , Τζανόγλου
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κοπάτσκοβα) : Τσαγκαροπούλου 8, Ισαακίδη 7, Ολυμπίου 8, Παντελή Αθ. 13, Μπάκου 2, Γεροντίτη 2, Παντοπούλου 3(1) , Γεωργουσοπούλου 2, Γεωργακοπούλου 2, Λάσκαρη , Κλιντζιάν , Παντελή Φ.

ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 30 63

ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΑΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ 34 87

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ 16 8 8 0 557 265
2 ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ 15 8 7 1 429 299
3 ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ 13 7 6 1 496 257
4 ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 13 8 5 3 335 398
5 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 12 7 5 2 385 261
6 ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ 11 7 4 3 330 311
-----------------------------------------------------------------------
7 ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 11 7 4 3 338 322
8 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 11 8 3 5 335 381
9 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ 11 8 3 5 316 409
10 ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ 9 8 1 7 235 450
11 ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ 8 8 0 8 250 437
12 ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΑΣ 8 8 0 8 283 499

www.eskana.gr
ggrilik
ΚΡΗΤΗ

O OAX πήρε το 1ο ντέρμπι και είναι με το ένα πόδι στο Πανελλήνιο - φρονώ.

ΟΑΧ -ΑΡΚΑΔΙ 61-41
Δεκάλεπτα: 9-6,29-24 (ημ.),48-32, 61-41 .
ΟΑΧ (Φρ. Δημητρουλάκη):Παπαδάκη 2,Σκουμπάκη 10,Δερμιτζάκη 26 (1),Βασιλογιαννάκη 6,Δασκαλίδου 10,Χαιρετάκη 3 (1),Δρικάκη 2.
Αρκάδι (Κ.Πλευράκης) :Θεοδοσουλάκη 10,Καλαιτζιδάκη 8,Φραγγελάκη 13,Μικεδάκη Ε 5 (1),Μικεδάκη Χ. 3,Σταυγιανουδάκη 2.




9η Αγωνιστική

ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ 28 - 61
ΕΝΩΣΗ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 56 - 36
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 36 - 53
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 33 - 79
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 40 - 28
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 74 - 40
BASKET TUNE
QUOTE (ggrilik @ Nov 27 2017, 10:03 ) *
ΚΡΗΤΗ

O OAX πήρε το 1ο ντέρμπι και είναι με το ένα πόδι στο Πανελλήνιο - φρονώ.


Συμφωνώ, πλέον ο 3ος όμιλος αποδυναμώθηκε μετά τη μετακόμιση της ΕΣΚΑΣΕ στο 2ο όμιλο. Ο Πρωταθλητής ΕΚΑΣΚ πλέον αυτομάτως πάει Πανελλήνιο.
ggrilik
QUOTE (BASKET TUNE @ Nov 27 2017, 11:36 ) *
Συμφωνώ, πλέον ο 3ος όμιλος αποδυναμώθηκε μετά τη μετακόμιση της ΕΣΚΑΣΕ στο 2ο όμιλο. Ο Πρωταθλητής ΕΚΑΣΚ πλέον αυτομάτως πάει Πανελλήνιο.

Δεν κρατάω αρχείο αλλά δεν θυμάμαι ποτέ να αποκλείστηκε κρητική ομάδα στον 3ο όμιλο. Κατα μια άποψη ο πρωταθλητής ΕΚΑΣΚ θα έπρεπε αυτομάτως να πηγαίνει στο Πανελλήνιο.

Η ΕΣΚΑΣΕ προς το παρόν δεν κάνει καμιά διαφορά. Μη μας ξεγελάει ο Σύλλας που τα έφερε η τύχη να έχει έναν προπονητή που ενδιαφέρεται, μια διοίκηση που ενδιαφέρεται και μερικές καλές έως πολύ καλές παίκτριες.

Aidipsos (Greek: Αιδηψός) is a village and a former municipality in Euboea, Greece
Population (2011)[1]
• Municipal unit 6,141

Άντε να βάλω κι όλη την Ιστιαία
Population (2011)[1]
• Municipality 21,083

Το θέμα είναι τι κάνει η Χαλκίς

Chalcis (/ˈkælsɪs/;[3] Ancient Greek & Katharevousa: Χαλκίς, Chalkís) or Chalkida (Modern Greek: Χαλκίδα, [xalˈciða]) is the chief town of the island of Euboea in Greece
Population (2011)[1]
• Municipality 102,223


Κι η Χαλκίδα όπως κι όλη η ΕΣΚΑΣΕ μάλλον αδιαφορεί πλήρως για τις υποδομές κοριτσιών. Για να το αποδείξω, φέτος -με την αλλαγή ομίλου και την (συγκυριακή ελπίζω) κατάσταση στην ΕΣΚΑΗ έχουν ίσως την μοναδική ευκαιρία με τον Σύλλα να βρεθούν στο πανελλήνιο. Και τι κάνουν για να βοηθήσουν - όπως θα περίμενε κανείς? Εως τώρα απ ότι έχω δει, τίποτα είναι η απάντηση. Πιθανόν κάποιοι σαν αυτούς που μας περιέγραψες να σκέφτονται να βάλουν και προσκόμματα rolleyes.gif
passhootdrive
]

Κι η Χαλκίδα όπως κι όλη η ΕΣΚΑΣΕ μάλλον αδιαφορεί πλήρως για τις υποδομές κοριτσιών. Για να το αποδείξω, φέτος -με την αλλαγή ομίλου και την (συγκυριακή ελπίζω) κατάσταση στην ΕΣΚΑΗ έχουν ίσως την μοναδική ευκαιρία με τον Σύλλα να βρεθούν στο πανελλήνιο. Και τι κάνουν για να βοηθήσουν - όπως θα περίμενε κανείς? Εως τώρα απ ότι έχω δει, τίποτα είναι η απάντηση. Πιθανόν κάποιοι σαν αυτούς που μας περιέγραψες να σκέφτονται να βάλουν και προσκόμματα rolleyes.gif
[/quote]


Υπἀρχουν και ἀλλοι που κάνουν ὀτι μπορούν

https://www.youtube.com/watch?v=huWufDIGsTA
ethn
QUOTE(BASKET TUNE @ Nov 25 2017, 12:48 ) *
Και όμως ο χειρότερος γονέας δεν είναι αυτός, δηλαδή ο κλασσικός Ελληνάρας ο τσαμπουκάς ο άσχετος και άξεστος γονιός που καταστρέφει το παιδί του και άντε και το κλίμα της ομάδας, που εν τέλει κάποια στιγμή η ομάδα θα τον βάλει και στη θέση του. Ο χειρότερος είναι ο εκλεπτυσμένος, πονηρός και λαοπλάνος που δε φαίνεται, δρα υπογείως, ανακατώνει τους πάντες, και σκοπός του είναι η εξόντωση του εν δυνάμει ανταγωνιστή του παιδιού του. Και δυστυχώς από δαύτους υπάρχουν πολλοί.
Αν δε διαθέτει και κάποια ρευστότητα....


ΠΟΣΟ μα πόσο αληθινό!!!!!!Και κλασσικά θέλει να το παίξει και ' Έλα μωρέ, εμείς δεν καιγόμαστε για το άθλημα, την πλάκα τους να κάνουν τα παιδιά μας, εξάλλου άλλα πράγματα μας ενδιαφέρουν στη ζωή' Αχαχαχαχα, και αυτός ο γονιός είναι ο πρώτος που λυσσάει...!!!!Πόσους και πόσους τέτοιους μου θύμισες τώρα, στα 15/20 τελευταία χρόνια....Βέβαια παλαιότερα ήταν πολύ πιο light όλα, τα τελευταία χρόνια είναι που εχει επέλθει η πλήρης παράκρουση!!!! Ούτε ψύλλος στον κόρφο μου να 'μουν πατέρας αθλητή ή αθλήτριας αυτά τα τελευταία χρόνια, που κατ' εμέ (και μαλλον όλοι συμφωνούμε σε αυτό) το μεγάλο κακό ειναι αυτά τα ρημάδια τα μόρια, στα πόδια των οποίων σφαζονται (σικ!) μπαμπάδες, μανούλες και παιδιά....
ema
QUOTE(ethn @ Nov 27 2017, 13:11 ) *
ΠΟΣΟ μα πόσο αληθινό!!!!!!Και κλασσικά θέλει να το παίξει και ' Έλα μωρέ, εμείς δεν καιγόμαστε για το άθλημα, την πλάκα τους να κάνουν τα παιδιά μας, εξάλλου άλλα πράγματα μας ενδιαφέρουν στη ζωή' Αχαχαχαχα, και αυτός ο γονιός είναι ο πρώτος που λυσσάει...!!!!Πόσους και πόσους τέτοιους μου θύμισες τώρα, στα 15/20 τελευταία χρόνια....Βέβαια παλαιότερα ήταν πολύ πιο light όλα, τα τελευταία χρόνια είναι που εχει επέλθει η πλήρης παράκρουση!!!! Ούτε ψύλλος στον κόρφο μου να 'μουν πατέρας αθλητή ή αθλήτριας αυτά τα τελευταία χρόνια, που κατ' εμέ (και μαλλον όλοι συμφωνούμε σε αυτό) το μεγάλο κακό ειναι αυτά τα ρημάδια τα μόρια, στα πόδια των οποίων σφαζονται (σικ!) μπαμπάδες, μανούλες και παιδιά....


77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
fatherfan
QUOTE (ethn @ Nov 27 2017, 13:11 ) *
ΠΟΣΟ μα πόσο αληθινό!!!!!!Και κλασσικά θέλει να το παίξει και ' Έλα μωρέ, εμείς δεν καιγόμαστε για το άθλημα, την πλάκα τους να κάνουν τα παιδιά μας, εξάλλου άλλα πράγματα μας ενδιαφέρουν στη ζωή' Αχαχαχαχα, και αυτός ο γονιός είναι ο πρώτος που λυσσάει...!!!!Πόσους και πόσους τέτοιους μου θύμισες τώρα, στα 15/20 τελευταία χρόνια....Βέβαια παλαιότερα ήταν πολύ πιο light όλα, τα τελευταία χρόνια είναι που εχει επέλθει η πλήρης παράκρουση!!!! Ούτε ψύλλος στον κόρφο μου να 'μουν πατέρας αθλητή ή αθλήτριας αυτά τα τελευταία χρόνια, που κατ' εμέ (και μαλλον όλοι συμφωνούμε σε αυτό) το μεγάλο κακό ειναι αυτά τα ρημάδια τα μόρια, στα πόδια των οποίων σφαζονται (σικ!) μπαμπάδες, μανούλες και παιδιά....


εδω νομιζω οτι υπαρχει μια μεγαλη παρεξηγηση

http://sep4u.gr/wp-content/uploads/pe16-ba...thliton-abc.pdf

ειναι οι βασεις των αθλητων για τσεκαρετε θεσεις και βαθμολογια δεν ειναι καθολου μα καθολου ευκολο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.