Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
ggrilik
Προσεχώς

ΕΣΚΑΝΑ
20/01/18 20.00 ΚΛ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ

ΕΣΚΑ
ΣΑ 20/01/2018 16:15 Δ.ΚΑΛΤΣΑΣ (ΕΡΓΑΝΗΣ) ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ
(Στον 1ο γύρο ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 59 - 37)

QUOTE (ethn @ Jan 18 2018, 18:40 ) *
Έμαθα οτι έκανε καταπληκτικό παιχνίδι η Μπουντούρη , μέχρι και το ημίχρονο ουσιαστικά αυτή κράτησε την ομάδα απ΄ότι μου μετέφεραν!
Κακα τα ψέμματα, οταν έχεις μια τετραδα Αναστασοπούλου Μπουντούρη Λιγνού και Σακελλαρίου, γεια σας και χαρα σας!!αχαχαχαχα! Δεν θέλεις και πολλά ακόμα!

Εγώ άλλο θελω όμως να ρωτήσω ρε παιδιά.... Οπως φαίνεται ο Πρωτέας εχει την δυνατότερη (μακράν) ομάδα. Πώς εξηγείται οτι η αναπτυξιακή τον τελευταίο καιρό απ ότι βλέπω δεν έχει ούτε ενα κορίτσι του....?

Ο Πρωτέας δεν έχει την καλύτερη ομάδα, αλλά θα τα πούμε στα play off smile.gif

Τα παιχνίδια είναι πολλά για κάποιες παίκτριες. Κορασίδες, νεανίδες, κάποιες κατεβαίνουν και με την Γυναικών, και επιπλέον η αναπτυξιακή της ΕΣΚΑΝΑ έχει μια λογική αγώνα προς αγώνα που δεν την γνωρίζω αλλά συνήθως δεν καλεί μόνο τις καλύτερες, συχνά δεν καλεί καν τις θεωρούμενες καλύτερες. Οπότε το γεγονός πως δεν καλούν κάποια στην αναπτυξιακή δεν σημαίνει τίποτα. Έτσι νομίζω τουλάχιστον.
ema
QUOTE(ggrilik @ Jan 19 2018, 01:10 ) *
Η ΕΣΚΑΝΑ έχει μια λογική αγώνα προς αγώνα που δεν την γνωρίζω αλλά συνήθως δεν καλεί μόνο τις καλύτερες, συχνά δεν καλεί καν τις θεωρούμενες καλύτερες. Οπότε το γεγονός πως δεν καλούν κάποια στην αναπτυξιακή δεν σημαίνει τίποτα. Έτσι νομίζω τουλάχιστον.


Κι εγώ νομίζω ότι η ΕΣΚΑΝΑ έχει στόχο να αναπτυχθούν όλες οι παίκτριες, οπότε καλεί ελάχιστα παίκτριες που είναι ήδη αρκετά "αναπτυγμένες" και δεν τους λείπουν και παιχνίδια και στη θέση τους καλεί άλλα κορίτσια που δεν έχουν πολλές ανάλογες ευκαιρίες. Επίσης, στον Πρωτέα παίζουν πολλά κορίτσια που μένουν αρκετά μακριά και έχουν ήδη βεβαρυμένο πρόγραμμα.


ΕΣΚΑ
ΣΑ 20/01/2018 16:15 Δ.ΚΑΛΤΣΑΣ (ΕΡΓΑΝΗΣ) ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ
(Στον 1ο γύρο ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 59 - 37)

Προβλέπω διπλό και με διαφορά.
alwaysloveit
QUOTE(ema @ Jan 19 2018, 04:05 ) *
Κι εγώ νομίζω ότι η ΕΣΚΑΝΑ έχει στόχο να αναπτυχθούν όλες οι παίκτριες, οπότε καλεί ελάχιστα παίκτριες που είναι ήδη αρκετά "αναπτυγμένες" και δεν τους λείπουν και παιχνίδια και στη θέση τους καλεί άλλα κορίτσια που δεν έχουν πολλές ανάλογες ευκαιρίες. Επίσης, στον Πρωτέα παίζουν πολλά κορίτσια που μένουν αρκετά μακριά και έχουν ήδη βεβαρυμένο πρόγραμμα.


ΕΣΚΑ
ΣΑ 20/01/2018 16:15 Δ.ΚΑΛΤΣΑΣ (ΕΡΓΑΝΗΣ) ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ
(Στον 1ο γύρο ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 59 - 37)

Προβλέπω διπλό και με διαφορά.



Αν και ομάδες τετράδας νομίζω πως ο Κρόνος είναι μακράν καλύτερος του Αθηναικου..!Ο Αθηναικος εχει βελτιωθει ωστοσο οπως εδω και χρονια, το ''χανει'' εξαιτιας προσκολλησης σε συγκεκριμενες παικτριες..(καθαρα θεμα προπονητικης 'γραμμης' )
Ο κρονος κατα τη γνωμη μου φετος,αξιζει να ναι πρωταθλητης και να γευτει το πανελληνιο πρωταθλημα! Δουλευταραδες προπονητες,ωραιο γρηγορο και ομαδικο παιχνιδι!!Πασχουν λιγο στο θεμα των ψηλων..αλλα ειδωμεν..εχει δρομο ακομα! Καλα παιχνιδια χωρις τραυματισμους σε ολες τις ομαδες!!

nikos64(2edition)
Αμφιβαλλω αν υπαρχει συλλογος η ενωση που να μην μπορεις να γκρινιαξεις για διαφορα...... ολοι εχουν .....παραθυρα στα σπιτια τους ..... βοηθαει και στον να μπαινει αγερας ...
nikos64
QUOTE(nikos64(2edition) @ Jan 19 2018, 13:28 ) *
Αμφιβαλλω αν υπαρχει συλλογος η ενωση που να μην μπορεις να γκρινιαξεις για διαφορα...... ολοι εχουν .....παραθυρα στα σπιτια τους ..... βοηθαει και στον να μπαινει αγερας ...



Η δευτερη εκδοση της αφεντιας μου ....αποσυρθηκε !

σορρυ για την αναστατωσουλα ....

ξαναρθα λοιπον για ....vacations περισσοτερο .
di pa
QUOTE (nikos64 @ Jan 19 2018, 20:59 ) *
Η δευτερη εκδοση της αφεντιας μου ....αποσυρθηκε !

σορρυ για την αναστατωσουλα ....

ξαναρθα λοιπον για ....vacations περισσοτερο .



Καλωσόρισες! icon_wave.gif
ema
Αθηναϊκός- Κρόνος Γέρακα 38-40

Παιχνίδι θρίλερ biggrin.gif

https://www.youtube.com/watch?v=T3wmW3RZBok

Ο Αθηναϊκός σαφέστατα βελτιωμένος από τον πρώτο γύρο και σε πολύ καλή μέρα. Ό,τι και να πετούσε, όπως και να το πετούσε έμπαιναν.
Ο Γέρακας αντίστοιχα σε κακή μέρα όσον αφορά το μακρινό σουτ απέναντι στη ζώνη του Αθηναϊκούμε αποτέλεσμα το παιχνίδι να γίνει ντέρμπι

Για τη διαιτησία περιμένω να ακούσω τα σχόλια σας στο εξής: χτυπάει παίκτρια του Γέρακα και μπαίνει η γιατρός μέσα μόνη της! Χτυπάει άλλη παίκτρια του Αθηναϊκού λίγα λεπτά/δευτερόλεπτα μετά και κοπανιέται το κοριτσάκι και ΔΕΝ Μπαινει η γιατρός μέσα (όλα αυτά στα τελευταία κρίσιμα λεπτά) Μιλάει ο προπονητής του Γέρακα στη γιατρό με ΠΟΛΥ ΗΡΕΜΟ ΤΡΟΠΟ του τύπου "γιατί τώρα δεν πας" και ο διαιτητής του δίνει ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΟΙΝΗ!!!

Καταλαβαίνω ένας διαιτητής να χάνει κάποιες φάσεις λόγω θέσης κλπ Αλλά αυτό;;; Εμένα μου φαίνεται υπερβολικό;; Περιμένω σχόλια
papyrus23
QUOTE(ema @ Jan 20 2018, 19:23 ) *
Αθηναϊκός- Κρόνος Γέρακα 38-40

Παιχνίδι θρίλερ biggrin.gif

https://www.youtube.com/watch?v=T3wmW3RZBok

Ο Αθηναϊκός σαφέστατα βελτιωμένος από τον πρώτο γύρο και σε πολύ καλή μέρα. Ό,τι και να πετούσε, όπως και να το πετούσε έμπαιναν.
Ο Γέρακας αντίστοιχα σε κακή μέρα όσον αφορά το μακρινό σουτ απέναντι στη ζώνη του Αθηναϊκούμε αποτέλεσμα το παιχνίδι να γίνει ντέρμπι

Για τη διαιτησία περιμένω να ακούσω τα σχόλια σας στο εξής: χτυπάει παίκτρια του Γέρακα και μπαίνει η γιατρός μέσα μόνη της! Χτυπάει άλλη παίκτρια του Αθηναϊκού λίγα λεπτά/δευτερόλεπτα μετά και κοπανιέται το κοριτσάκι και ΔΕΝ Μπαινει η γιατρός μέσα (όλα αυτά στα τελευταία κρίσιμα λεπτά) Μιλάει ο προπονητής του Γέρακα στη γιατρό με ΠΟΛΥ ΗΡΕΜΟ ΤΡΟΠΟ του τύπου "γιατί τώρα δεν πας" και ο διαιτητής του δίνει ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΟΙΝΗ!!!

Καταλαβαίνω ένας διαιτητής να χάνει κάποιες φάσεις λόγω θέσης κλπ Αλλά αυτό;;; Εμένα μου φαίνεται υπερβολικό;; Περιμένω σχόλια






Διαβάζοντας το κείμενο της Φίλτατης ema και επειδή έτυχε να παρακολουθήσω το ματς μετα το πρώτο 10λεπτο στο μόνο το οποίο θα συμφωνήσω απόλυτα είναι οτι το σκορ έληξε 38-40, πιο αντικειμενικός πεθαίνω. Βεβαία στη ζωή τα πάντα είναι υποκειμενικά και ο καθένας μας έχει την δική του οπτική γιαυτό και θέλω να μεταφέρω την δίκη μου εικόνα μιας και σπανίως γράφω και σχολιάζω απλά θεώρησα οτι διαβάζοντας τα παραπάνω εγώ έβλεπα άλλο παιχνίδι. Όσο και αν ήθελαν τα κορίτσια του Αθηναϊκού ακόμα και αν υπήρχαν άλλα 20 λεπτό δεν μπορούσαν. Τα απανωτά λάθη στη μεταφορά της μπάλας στην όποια πίεση του Κρόνου, στη δυσκολία το να βρουν εύκολο καλάθι καθώς και το γεγονός οτι εκδήλωσαν τις μισές η και λιγότερες επιθέσεις απ ότι ο Κρόνος ήταν ο ένας παράγοντας κατά την ταπεινή μου γνώμη που συντέλεσαν στην ήττα του αθηναϊκού παρ οτι τα κορίτσια του προσπάθησαν πάρα πολύ .Ο κρονος παλι δεν ηταν σε τιποτα η ομαδα του πρωτου γυρου που ειχαμε δει και μοιραια το ματς οδηγηθηκε εκει καθαρα απο τη δικη του αποδοση .Για το σχολιο ως προς την ζωνη δεν εχει κανενα νοημα κθως και ο κρονος επαιξε ζωνη διπλασιο χρονο και μαλιστα πολυ καλα εκανε .Οσον αφορα τη Διατησια μεχρι τη στιγμη που εγινε εκεινο το εμφανεστατο επιθετικο φαουλ (3.50πριν τη ληξη ) της παικτριας του κρονου που οδηγησε στη συγκρουση των δυο αθλητριων με αποτελεσμα η παικτρια του κρονου να βρεθει στο εδαφος για αρκετη ωρα (ελπιζω το κοριτσι να ειναι καλα) και προς εκπληξη ολου του γηπεδου ο διατητης εμφανως σαστιζμενος να δωσει φαουλ υπερ του κρονου .εως τοτε λοιπον ο συγκεκριμενος διατητης και προς μεγαλη μου εκπληξη για τον συγκεκριμενο επαιζε κρονο η δε φαση της εμπλοκης του κοουτς με τη γιατρο του ηρθε κουτι για να πατσισει το προηγουμενο λαθος. Απο την αλλη ο προπονητης δεν εχει καμια αρμοδιότητα να εμπλέκεται με το γιατρο του αγωνα και παροτι σιγουρα δεν μπορω να γνωρίζω τι ειπώθηκε αν ειναι ετσι σε κατάσταση ηρεμιας φανταζομαι πως θα ειναι οταν νευριαζει .Αυτα απο εμενα για σημερα με ολη τη καλη και φιλικη διαθεση προς ολους και σημειωτεον πως δεν εχω καμια σχεση με το σύλλογο του Αθηναικου για τυχον παρεξηγήσεις.
Υ.Γ. Ως προς την υποκειμενικότητα... ο Μάκλ Τζάκσον (βλέπε βίντεο που ανήρτησες) είναι μάυρος ή άσπρος;;;

ggrilik
Όντως οι οπτικές είναι όσες και τα μάτια smile.gif
Εγώ πάντως την δουλειά μου την έκανα και σας έστειλα σε ανταγωνιστικά ματσάκια rolleyes.gif

Το άλλο ματσάκι της ΕΣΚΑΝΑ :

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 44-56
papyrus23
[quote name='ggrilik' date='Jan 21 2018, 14:25 ' post='871318']
Όντως οι οπτικές είναι όσες και τα μάτια smile.gif
Εγώ πάντως την δουλειά μου την έκανα και σας έστειλα σε ανταγωνιστικά ματσάκια rolleyes.gif

Το άλλο ματσάκι της ΕΣΚΑΝΑ :

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 44-56
[/quot


Ετσι ειναι φιλε μου αλλα μια και μιλαμε για οπτικη και βλεπωντας ολα οσα εχεις γραψει κατα καιρους (εκτιμω αφανταστα τη κριση σου) μας εχεις βαλει τα Γυαλια. smiley.gif
Bill 70
Καλησπέρα!

ΑΟ Άρης Πετρούπολης – ΑΕΣ Ιάσων Κολωνού 21 – 69 (8-38).
Αθηναϊκός ΑΣ - Κρονος Γέρακα 38-40 (23-24).

Σημαντικό παιχνίδι το Σάββατο στον "ταφο" : ΠΑΟ - ΚΡΟΝΟΣ!

ps: Ο αποδέκτης θα το καταλάβει. Προσπαθώ να απαντήσω σε message, μα λαμβάνω το μήνυμα: "This member has chosen not to be contactable by the board Messenger. This personal message has not been sent". Ως άσχετος δεν ξέρω αν κάνω κάποιο λάθος.
ema
QUOTE(papyrus23 @ Jan 21 2018, 13:44 ) *
Διαβάζοντας το κείμενο της Φίλτατης ema και επειδή έτυχε να παρακολουθήσω το ματς μετα το πρώτο 10λεπτο στο μόνο το οποίο θα συμφωνήσω απόλυτα είναι οτι το σκορ έληξε 38-40, πιο αντικειμενικός πεθαίνω. Βεβαία στη ζωή τα πάντα είναι υποκειμενικά και ο καθένας μας έχει την δική του οπτική γιαυτό και θέλω να μεταφέρω την δίκη μου εικόνα μιας και σπανίως γράφω και σχολιάζω απλά θεώρησα οτι διαβάζοντας τα παραπάνω εγώ έβλεπα άλλο παιχνίδι. Όσο και αν ήθελαν τα κορίτσια του Αθηναϊκού ακόμα και αν υπήρχαν άλλα 20 λεπτό δεν μπορούσαν. Τα απανωτά λάθη στη μεταφορά της μπάλας στην όποια πίεση του Κρόνου, στη δυσκολία το να βρουν εύκολο καλάθι καθώς και το γεγονός οτι εκδήλωσαν τις μισές η και λιγότερες επιθέσεις απ ότι ο Κρόνος ήταν ο ένας παράγοντας κατά την ταπεινή μου γνώμη που συντέλεσαν στην ήττα του αθηναϊκού παρ οτι τα κορίτσια του προσπάθησαν πάρα πολύ .Ο κρονος παλι δεν ηταν σε τιποτα η ομαδα του πρωτου γυρου που ειχαμε δει και μοιραια το ματς οδηγηθηκε εκει καθαρα απο τη δικη του αποδοση .Για το σχολιο ως προς την ζωνη δεν εχει κανενα νοημα κθως και ο κρονος επαιξε ζωνη διπλασιο χρονο και μαλιστα πολυ καλα εκανε .Οσον αφορα τη Διατησια μεχρι τη στιγμη που εγινε εκεινο το εμφανεστατο επιθετικο φαουλ (3.50πριν τη ληξη ) της παικτριας του κρονου που οδηγησε στη συγκρουση των δυο αθλητριων με αποτελεσμα η παικτρια του κρονου να βρεθει στο εδαφος για αρκετη ωρα (ελπιζω το κοριτσι να ειναι καλα) και προς εκπληξη ολου του γηπεδου ο διατητης εμφανως σαστιζμενος να δωσει φαουλ υπερ του κρονου .εως τοτε λοιπον ο συγκεκριμενος διατητης και προς μεγαλη μου εκπληξη για τον συγκεκριμενο επαιζε κρονο η δε φαση της εμπλοκης του κοουτς με τη γιατρο του ηρθε κουτι για να πατσισει το προηγουμενο λαθος. Απο την αλλη ο προπονητης δεν εχει καμια αρμοδιότητα να εμπλέκεται με το γιατρο του αγωνα και παροτι σιγουρα δεν μπορω να γνωρίζω τι ειπώθηκε αν ειναι ετσι σε κατάσταση ηρεμιας φανταζομαι πως θα ειναι οταν νευριαζει .Αυτα απο εμενα για σημερα με ολη τη καλη και φιλικη διαθεση προς ολους και σημειωτεον πως δεν εχω καμια σχεση με το σύλλογο του Αθηναικου για τυχον παρεξηγήσεις.
Υ.Γ. Ως προς την υποκειμενικότητα... ο Μάκλ Τζάκσον (βλέπε βίντεο που ανήρτησες) είναι μάυρος ή άσπρος;;;


Σέβομαι την άποψή σας, 10 άτομα να ρωτήσεις, μπορεί να σου πουν άλλη γνώμη για το ίδιο παιχνίδι.
Ωστόσο, ξανάδα τον αγώνα σε βίντεο, μήπως λόγω της αγωνίας που είχε το παιχνίδι κάποια θέματα τα είδα διαφορετικά.
Ναι, ο Κρόνος δεν ήταν αυτός που ήταν στον πρώτο αγώνα με τον Αθηναϊκό, είχε ένα τραγικό ποσοστό στα σουτ συνολικά ως ομάδα, που με μια - όχι και πολύ πρόχειρη smiley.gif - εκτίμηση ήταν 25%. Με αυτό το ποσοστό ακόμα και τις μισές επιθέσεις να είχε ο Αθηναϊκός αν ήταν εύστοχος, που ήταν (έβαλαν αρκετά τρίποντα ενώ ο Κρόνος κανένα) τότε λογικό ήταν να γίνει ντέρμπι. Επίσης, αν αυτό το ποσοστό ήταν κοντά στο 40% που είναι συνήθως, τότε η διαφορά θα ήταν ίδια με τον πρώτο αγώνα. (Χωρίς να παραγνωρίζω την εξαιρετική εικόνα που είχε στο παιχνίδι ο Αθηναϊκός. Αξίζουν συγχαρητήρια και στις παίκτριες και στην προπονήτρια γιατί η ομάδα είναι σαφέστατα βελτιωμένη.)

Όσον αφορά τη φάση που περιγράφετε, δεν έχω σαφή άποψη γιατί έγινε σε σημείο του γηπέδου που δεν είχα ορατότητα, αλλά εσείς ήσασταν από πάνω 65.gif , οπότε το δέχομαι ότι το είδατε καλά. Δεν είπα πουθενά ότι η διαιτησία αδίκησε τον Κρόνο. Σε καμία περίπτωση όμως δεν "έπαιζε Κρόνο" όπως γράφετε. Θεωρώ ότι έκανε πολλά λάθη και για τις δύο ομάδες και από όσο γνωρίζω και οι δύο ομάδες είχαν παράπονα. Προσωπικά μου φάνηκε πολύ άπειρος. Και φαίνεται το ίδιο πίστεψε και η προπονήτρια του Αθηναϊκού γιατί σε κάποια φάση του κάνει θέμα σε έντονο ύφος νομίζω πάλι για το αν θα έπρεπε να καλέσει γιατρό ή όχι - αν κατάλαβα καλά. Ωστόσο, εκεί δεν έδωσε τεχνική ποινή ούτε καν προειδοποίηση. Δεν επηρέασε το σκορ κατ' εμέ. Απλά δεν μου έχει ξανατύχει κάτι τέτοιο και για αυτό ζήτησα τα σχόλια σας.

Όσο για τον προπονητή του Γέρακα είναι από τους πλέον ήρεμους προπονητές που έχω δει στα γήπεδα και με υβρεολόγιο ΜΗΔΕΝ (πράγμα πολύ σπάνιο) και νομίζω ένα μεγάλο μέρος της καλής εικόνας που δίνει η ομάδα στα γήπεδα οφείλεται στη δουλειά, αλλά κυρίως στο ήθος της προπονητικής ομάδας. Νομίζω ότι το λιγότερο τον αδικείτε με το σχόλιό σας και δίνετε μια εικόνα τελείως διαφορετική από αυτή που εξελίχθηκε στο γήπεδο.

Τέλος για τη ζώνη: Μάλλον είδατε τελικά άλλον αγώνα. Ο Γέρακας είναι με τα άσπρα-μωβ : blink.gif blink.gif
nikos64
QUOTE(ema @ Jan 22 2018, 01:44 ) *
........

Να πω ?
ας πω
1.ο Χατζηιωαννίδης πραγματι σαν κοουτς ειναι ηρεμος , τουλαχιστον ετσι τον γνωριζω εγω.
2. ο διαιτητης ηταν Γ εθνικης οποτε απειρια ? μπα δεν το ασπαζομαι
3. η Γκουζινη δεν συγκρινετε με τον προκατοχο της , δηλαδη για να λεμε και του στραβου το δικιο δυσκολα θα βρεις καποιον να τον συγκρινεις μαζι του....
4. ναι το δεχομαι οσα τα ατομα τοσες και οι γνωμες !!!
5.και συνηθως τα παιχνιδια γινονται ενωπιον συγγενων , σπανιως και φιλων και σπανιοτατα "ρομαντικων εραστων" του γυναικειου μπασκετ υποδομων ...


αα και επ'ευκαιριας τα αποτελεσματα

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ 21 - 69
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΕΣ ΕΝΩΣΗ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 50 - 51

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 38 - 40
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 38 - 58
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 36 - 40
ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ εν αναμονη
alwaysloveit
[quote name='nikos64' date='Jan 22 2018, 10:09 ' post='871405']
Να πω ?
ας πω
1.ο Χατζηιωαννίδης πραγματι σαν κοουτς ειναι ηρεμος , τουλαχιστον ετσι τον γνωριζω εγω.
2. ο διαιτητης ηταν Γ εθνικης οποτε απειρια ? μπα δεν το ασπαζομαι
3. η Γκουζινη δεν συγκρινετε με τον προκατοχο της , δηλαδη για να λεμε και του στραβου το δικιο δυσκολα θα βρεις καποιον να τον συγκρινεις μαζι του....
4. ναι το δεχομαι οσα τα ατομα τοσες και οι γνωμες !!!
5.και συνηθως τα παιχνιδια γινονται ενωπιον συγγενων , σπανιως και φιλων και σπανιοτατα "ρομαντικων εραστων" του γυναικειου μπασκετ υποδομων ...

2:Ο Χατζηιωαννιδης πραγματι ειναι μια ηρεμη λογικη μορφη μεσα στα γηπεδα!Απο τους λιγους πραγματι!

3:Οταν αναφερεσαι στον προκατοχο της εννοεις τον Χρυσοβιτσιανο?Δεν θεωρω οτι δεν ηταν τοσο ''φωνακλας'' αν αυτο εννοεις,υπαρχουν κ χειροτερα! (ισως ο προκατοχος του Χρυσοβιτσιανου!! )
Παντως πρεπει να τονισω,οσο αντικειμενικος μπορω να μαι,καθως η κορη μου παιζει στα μικροτερα τμηματα του Αθηναικου,παρολα αυτα μπορω να εχω γνωμη γιατι παρακολουθω τις εξελιξεις κ τις αλλαγες(ραγδαιες )που εχουν γινει φετος στην ομαδα μας, οτι η ομαδα των κορασιδων α ειναι σχεδον ΟΛΗ καινουρια!! Ειναι κοριτσια που επαιζαν στην β οι ομαδα κορασιδων η κ μινι καποιες, κι ειχαν δουλευτει χρονια απο αλλη προπονητρια,η οποια εκανε πολυ καλη δουλεια! Απλα ως νεο συνολο και νεες απαιτησεις της α κατηγοριας ηθελαν τον χρονο τους να δεθουν!! Θ αμπορουσαν να εχουν παει πολυ καλυτερα!

Πολυλογησα για την ομαδα μας με συγχωρειτε! Καλη συνεχεια σε ολουε χωρις τραυματισμους και με καλες διαιτησιες!!Ευχη ολων φανταζομαι!!!
nikos64
QUOTE(alwaysloveit @ Jan 22 2018, 11:05 ) *
3:Οταν αναφερεσαι στον προκατοχο της εννοεις τον Χρυσοβιτσιανο?Δεν θεωρω οτι δεν ηταν τοσο ''φωνακλας'' αν αυτο εννοεις,υπαρχουν κ χειροτερα! (ισως ο προκατοχος του Χρυσοβιτσιανου!! )

ναι !δεν ειναι ζητημα φωνης νομιζω οτι ο ερχομος του στον αθηναικο μονο τον ιδιο ωφελησε και αυτο ειναι ορατο δια γυμνου οφθαλμου ...αντε και ζυγαριας !!!!! ο πιο προηγουμενος μπορεις να του προσαψεις διαφορα αλλα ωφειλεις να του αναγνωρισεις πολλα περισσοτερα ( για τον Καλογεροπουλο λεω) ....

..και η διατησια ισως να πρεπει να ειναι το τελευταιο πραγμα που να σας απασχολει εκτος και αν δεν προφυλασσει την σωματικη ακεραιοτητα των αγωνιζομενων...
alwaysloveit
QUOTE(nikos64 @ Jan 22 2018, 12:16 ) *
ναι !δεν ειναι ζητημα φωνης νομιζω οτι ο ερχομος του στον αθηναικο μονο τον ιδιο ωφελησε και αυτο ειναι ορατο δια γυμνου οφθαλμου ...αντε και ζυγαριας !!!!! ο πιο προηγουμενος μπορεις να του προσαψεις διαφορα αλλα ωφειλεις να του αναγνωρισεις πολλα περισσοτερα ( για τον Καλογεροπουλο λεω) ....

..και η διατησια ισως να πρεπει να ειναι το τελευταιο πραγμα που να σας απασχολει εκτος και αν δεν προφυλασσει την σωματικη ακεραιοτητα των αγωνιζομενων...



''Εκδιωχθηκε'' κακην κακως'' παρολα αυτα αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα δεν αφορα εδω.
Επισης η κοινη γνωμη(γονεων,τουλαχιστον μικροτερων ηλικιων κ τμηματων,)δεν εχει κ την καλυτερη αποψη για τον κ Καλογεροπουλο,αλλα κ αυτο ειναι ασχετο με εδω,θεμα.

Προφανως κ κυριο μελημα μας ειναι η σωματικη ακεραιοτητα! Καλη μερα!!!

papyrus23
QUOTE(ema @ Jan 22 2018, 01:44 ) *
Σέβομαι την άποψή σας, 10 άτομα να ρωτήσεις, μπορεί να σου πουν άλλη γνώμη για το ίδιο παιχνίδι.
Ωστόσο, ξανάδα τον αγώνα σε βίντεο, μήπως λόγω της αγωνίας που είχε το παιχνίδι κάποια θέματα τα είδα διαφορετικά.
Ναι, ο Κρόνος δεν ήταν αυτός που ήταν στον πρώτο αγώνα με τον Αθηναϊκό, είχε ένα τραγικό ποσοστό στα σουτ συνολικά ως ομάδα, που με μια - όχι και πολύ πρόχειρη smiley.gif - εκτίμηση ήταν 25%. Με αυτό το ποσοστό ακόμα και τις μισές επιθέσεις να είχε ο Αθηναϊκός αν ήταν εύστοχος, που ήταν (έβαλαν αρκετά τρίποντα ενώ ο Κρόνος κανένα) τότε λογικό ήταν να γίνει ντέρμπι. Επίσης, αν αυτό το ποσοστό ήταν κοντά στο 40% που είναι συνήθως, τότε η διαφορά θα ήταν ίδια με τον πρώτο αγώνα. (Χωρίς να παραγνωρίζω την εξαιρετική εικόνα που είχε στο παιχνίδι ο Αθηναϊκός. Αξίζουν συγχαρητήρια και στις παίκτριες και στην προπονήτρια γιατί η ομάδα είναι σαφέστατα βελτιωμένη.)

Όσον αφορά τη φάση που περιγράφετε, δεν έχω σαφή άποψη γιατί έγινε σε σημείο του γηπέδου που δεν είχα ορατότητα, αλλά εσείς ήσασταν από πάνω 65.gif , οπότε το δέχομαι ότι το είδατε καλά. Δεν είπα πουθενά ότι η διαιτησία αδίκησε τον Κρόνο. Σε καμία περίπτωση όμως δεν "έπαιζε Κρόνο" όπως γράφετε. Θεωρώ ότι έκανε πολλά λάθη και για τις δύο ομάδες και από όσο γνωρίζω και οι δύο ομάδες είχαν παράπονα. Προσωπικά μου φάνηκε πολύ άπειρος. Και φαίνεται το ίδιο πίστεψε και η προπονήτρια του Αθηναϊκού γιατί σε κάποια φάση του κάνει θέμα σε έντονο ύφος νομίζω πάλι για το αν θα έπρεπε να καλέσει γιατρό ή όχι - αν κατάλαβα καλά. Ωστόσο, εκεί δεν έδωσε τεχνική ποινή ούτε καν προειδοποίηση. Δεν επηρέασε το σκορ κατ' εμέ. Απλά δεν μου έχει ξανατύχει κάτι τέτοιο και για αυτό ζήτησα τα σχόλια σας.

Όσο για τον προπονητή του Γέρακα είναι από τους πλέον ήρεμους προπονητές που έχω δει στα γήπεδα και με υβρεολόγιο ΜΗΔΕΝ (πράγμα πολύ σπάνιο) και νομίζω ένα μεγάλο μέρος της καλής εικόνας που δίνει η ομάδα στα γήπεδα οφείλεται στη δουλειά, αλλά κυρίως στο ήθος της προπονητικής ομάδας. Νομίζω ότι το λιγότερο τον αδικείτε με το σχόλιό σας και δίνετε μια εικόνα τελείως διαφορετική από αυτή που εξελίχθηκε στο γήπεδο.

Τέλος για τη ζώνη: Μάλλον είδατε τελικά άλλον αγώνα. Ο Γέρακας είναι με τα άσπρα-μωβ : blink.gif blink.gif





Ζητω Συγνωμη ξεχασα να αναφερω οτι πασχω απο δυσχρωματοψια και για τα ταλαιπωρημενα μου ματια τη φετινη σαιζον ο
οφθαλμιατρος μου μου συνεστησε να επικενρτωνομαι στο Πορτοκαλι-Μπλε αν θελω να βλεπω ωραιο Μπασκετ!

nikos64
alwaysloveit

QUOTE
''Εκδιωχθηκε'' κακην κακως'' παρολα αυτα αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα δεν αφορα εδω.
Επισης η κοινη γνωμη(γονεων,τουλαχιστον μικροτερων ηλικιων κ τμηματων,)δεν εχει κ την καλυτερη αποψη για τον κ Καλογεροπουλο,αλλα κ αυτο ειναι ασχετο με εδω,θεμα.

Προφανως κ κυριο μελημα μας ειναι η σωματικη ακεραιοτητα! Καλη μερα!!!


μαλλον θελεις λιγη προπονηση στα ποσταρισματα οχι αυτα μεσα στην ρακετα αλλα εδω περα rolleyes.gif ...τα παραπανω ΔΕΝ τα εγραψα εγω μαντευω οτι ειναι δικα σου ... απλα το διευκρινιζω ..

τωρα η κοινη γνωμη .... ασε να μην θυμηθω τον αειμνηστο ..... να πω απλα οι γονεις ερχονται και παρερχονται σπανιως καποιος μενει μετα την ενασχοληση της κορης του με το αθλημα.....
alwaysloveit
QUOTE(nikos64 @ Jan 22 2018, 13:04 ) *
alwaysloveit



μαλλον θελεις λιγη προπονηση στα ποσταρισματα οχι αυτα μεσα στην ρακετα αλλα εδω περα rolleyes.gif ...τα παραπανω ΔΕΝ τα εγραψα εγω μαντευω οτι ειναι δικα σου ... απλα το διευκρινιζω ..

τωρα η κοινη γνωμη .... ασε να μην θυμηθω τον αειμνηστο ..... να πω απλα οι γονεις ερχονται και παρερχονται σπανιως καποιος μενει μετα την ενασχοληση της κορης του με το αθλημα.....



Με συγχωρεις ναι εχεις δικιο!! tongue.gif
ema
QUOTE(papyrus23 @ Jan 22 2018, 12:47 ) *
Ζητω Συγνωμη ξεχασα να αναφερω οτι πασχω απο δυσχρωματοψια και για τα ταλαιπωρημενα μου ματια τη φετινη σαιζον ο
οφθαλμιατρος μου μου συνεστησε να επικενρτωνομαι στο Πορτοκαλι-Μπλε αν θελω να βλεπω ωραιο Μπασκετ!



Η ομάδα στην οποία αναφέρεστε όντως παίζει πολύ ωραίο μπάσκετ και πολύ πιθανό να είναι πρωταθλήτρια ΕΣΚΑ, γιατί εκτός από καλό μπάσκετ συνδυάζει και άλλα στοιχεία που είναι απαραίτητα για να στεφθεί κανείς πρωταθλητής, π.χ. μπορεί να ξεπερνά κάποιες κακοτοπιές, όπως π.χ, το να έχουν αργήσει οι παίκτριές του να φτάσουν στο γήπεδο και να μην ξεκινά ο αγώνας ;-) ;-)

Επίσης, το να ρίχνεις λάσπη στις άλλες ομάδες δεν είναι το καλύτερο.

Από τη μία κατηγορείτε έναν προπονητή υπόδειγμα κι από την άλλη...μια ομάδα που παίζει ζώνη από τα ...γεννοφάσκια της, εγκαθιστώντας δύο ψηλά κορίτσια , πλέον τρία, μέσα στη ρακέτα, να κατηγορεί ομάδα που έπαιξε τρία λεπτά ζώνη ε, το λιγότερο είναι θράσος.
Για να μην έχουν όσοι διαβάζουν το φόρουμ λανθασμένες εντυπώσεις μπορώ να τους δώσω με το τέλος του πρωταθλήματος το βίντεο.

Και κλείνω σκεφτόμενη ότι η υπεροψία είναι κακός σύμβουλος.
ethn
Ελα για να 'ελαφρύνουμε ' και λίγο το κλίμα!!!! : )

Κυριακή μεσημέρι

Γήπεδο Κρόνου Αγ.Δημητρίου

Έχω πάει να συναντήσω οικογειακους φίλους που θα βγαίναμε αργότερα για φαγητό.. Ο πιτσιρικάς τους έχει προπόνηση στο κλειστό , καθόμαστε όλοι μέσα λοιπόν και αναμένουμε την λήξη της προπόνησης. Αρχίζουν σε λίγο και μπαίνουν μέσα κοπελλιτσες Κρόνου και Πρωτέα! Ωπα λέω, εδώ είμαστε, ήρθαν οι συντοπίτες!!!! biggrin.gif . Μιας και ούτως η άλλως αναμέναμε ακόμα έναν πιτσιρίκα της παρέας να τελειώσει σε λίγο τα διαβάσματα του και να φύγουμε, λέω στον φίλο μου, κάτσε να δούμε λιγάκι τις δεσποινίδες. Μίνι εσκανα μου λένε κάποιοι γονείς του Κρόνου, 2η αγωνιστική νεοσύστατου Πρωταθλήματος Μίνι

Και αρχίζει το παιχνίδι….Και μένουμε κόκκαλο! Με μια πιτσιρίκα λοιπόν του Πρωτέα (που θα ρωτήσω και θα μάθω κι άλλα ) που κάνει ΠΑΠΑΔΕΣ! Χειρισμό τρίπλας που δεν βλέπεις ούτε σε νεάνιδες, δεξί, αριστερό, ντράιβ όπου και όπως θέλεις, ανάποδα hook, assist, τρίποντα με step back ( 3 τρίποντα τα εβαλε χαλαρα!) Αχαχαχα ήταν ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΗ η άτιμη ! sport-smiley-017.gif wos_sport3.gif wos_sport4.gif Eιλικρινά είχαμε μείνει μια κερκίδα ολόκληρη! Ρωτάγανε στο ημίχρονο δεξιά και αριστερά, ειπώθηκε από ένα γονιό όνομα που παραπέμπει σε γνωστή μπασκετική οικογένεια, δεν ξέρω όμως αν όντως υπάρχει συγγένεια ή πρόκειται περί συνωνυμίας (αυτό εννοώ θα ρωτήσω στον Πρωτεα και θα μάθω) Πάντως πραγματικά, εγώ σε τόσο μικρή ηλικία δεν πίστευα ότι θα δω τέτοια στοιχεία!!!! Θα μου πεις δεν είμαι και ο ggrilικ, ο γκουρού των γηπέδων, αλλά τι στα κομμάτια, κάτι τοις το κατέχω!! blech.gif ! Εμείς φύγαμε στα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου οπότε δεν ξέρω αν έκανε και κάνα ανάποδο καρφωμα και το χασα! Αχαχαχα, αστειεύομαι!!


Ξέρω άσχετο με το topic των κορασίδων το σημερινό ποστ μου αλλά πραγματικά ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία τη χθεσινή! ΑΝ τυχόν πρόκειται για ‘περιπτωσάρα ’ ε, ας έχω προλάβει να λέω ότι σας μίλησα εγώ πρώτος γι αυτήν!
passhootdrive
QUOTE (ema @ Jan 22 2018, 13:43 ) *
Η ομάδα στην οποία αναφέρεστε όντως παίζει πολύ ωραίο μπάσκετ και πολύ πιθανό να είναι πρωταθλήτρια ΕΣΚΑ, γιατί εκτός από καλό μπάσκετ συνδυάζει και άλλα στοιχεία που είναι απαραίτητα για να στεφθεί κανείς πρωταθλητής, π.χ. μπορεί να ξεπερνά κάποιες κακοτοπιές, όπως π.χ, το να έχουν αργήσει οι παίκτριές του να φτάσουν στο γήπεδο και να μην ξεκινά ο αγώνας ;-) ;-)

Επίσης, το να ρίχνεις λάσπη στις άλλες ομάδες δεν είναι το καλύτερο.

Από τη μία κατηγορείτε έναν προπονητή υπόδειγμα κι από την άλλη...μια ομάδα που παίζει ζώνη από τα ...γεννοφάσκια της, εγκαθιστώντας δύο ψηλά κορίτσια , πλέον τρία, μέσα στη ρακέτα, να κατηγορεί ομάδα που έπαιξε τρία λεπτά ζώνη ε, το λιγότερο είναι θράσος.
Για να μην έχουν όσοι διαβάζουν το φόρουμ λανθασμένες εντυπώσεις μπορώ να τους δώσω με το τέλος του πρωταθλήματος το βίντεο.

Και κλείνω σκεφτόμενη ότι η υπεροψία είναι κακός σύμβουλος.


Συγνὠμη αλλἀ τἰποτα δεν ἐχει αλλἀξει απὀ την αρχη της χρονιάς στην ΕΣΚΑ εκτὠς απὁ την βελτίωση του Αθηναικού και την θέση του Αμύντα στην βαθμολογία. Ιάσων σφαίρα για πρωτάθλημα, Γέρακας πληρώνει την απουσία μίας έστω και μέτριας ψηλής, ο ΠΑΟ ψάχνει να προλάβει να δεθεί μέχρι το τέλος του Φλεβάρη. Απὀ το βίντεο που είδα, ο Αθηναικός έχασε το ματς μέσα από τα χέρια του και έπαιξε 40 λεπτά ζώνη.

Το ΠΑΟ Γέρακας το Σάββατο μάλλον θα κρίνει την 2 θέση της κανονικής.
jhantzop
ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ 28 (14-0)
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 27 (13-1)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 26 (12-2)
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 23 (9-5)
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 21 (7-7)
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 21 (7-7)
ΑΕΣ ΕΝΩΣΗ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 20 (6-8)
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 20 (6-8)
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 19 (5-9)
ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 17 (3-11)
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. 16 (2-12)
ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 13 (0-14) * με ένα μηδενισμό
papyrus23
QUOTE(ema @ Jan 22 2018, 13:43 ) *
Η ομάδα στην οποία αναφέρεστε όντως παίζει πολύ ωραίο μπάσκετ και πολύ πιθανό να είναι πρωταθλήτρια ΕΣΚΑ, γιατί εκτός από καλό μπάσκετ συνδυάζει και άλλα στοιχεία που είναι απαραίτητα για να στεφθεί κανείς πρωταθλητής, π.χ. μπορεί να ξεπερνά κάποιες κακοτοπιές, όπως π.χ, το να έχουν αργήσει οι παίκτριές του να φτάσουν στο γήπεδο και να μην ξεκινά ο αγώνας ;-) ;-)

Επίσης, το να ρίχνεις λάσπη στις άλλες ομάδες δεν είναι το καλύτερο.

Από τη μία κατηγορείτε έναν προπονητή υπόδειγμα κι από την άλλη...μια ομάδα που παίζει ζώνη από τα ...γεννοφάσκια της, εγκαθιστώντας δύο ψηλά κορίτσια , πλέον τρία, μέσα στη ρακέτα, να κατηγορεί ομάδα που έπαιξε τρία λεπτά ζώνη ε, το λιγότερο είναι θράσος.
Για να μην έχουν όσοι διαβάζουν το φόρουμ λανθασμένες εντυπώσεις μπορώ να τους δώσω με το τέλος του πρωταθλήματος το βίντεο.

Και κλείνω σκεφτόμενη ότι η υπεροψία είναι κακός σύμβουλος.


Για να βαζουμε τα πραγματα σε μια ταξη η οπτικη του καθενος ,η αισθηση χιουμορ (εστω και καυστικη ορισμενες φορες ) και οι αντιπαραθεση οταν ειναι κοσμια και δεν ξεφευγει των οριων πχ υβρεολογιο ειναι το ζητουμενο σε ενα φορουμ αποψεων και μαλιστα αποτελει υγιη εξελιξει του καθενος απο εμας διοτι μια τεκμηριωμενη απαντηση μπορει και να μας αλλαξει γνωμη .ΖΩΝΗ δεν σημαινει να εχεις 5 παικτριες καθηλωμενες στη ρακετα και το zone press ζωνη ειναι και καλα κανει και ειναι και καλως το παιζουν οσοι το παιζουν και οπως το παιζουν δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να το κρινουμε διαρκως.Σε αυτο αναφερθηκα για την ομαδα του κρονου και δεν ειναι λογως για να θιγεσαι δεν ηταν μομφη προσωπικη διαπιστωση ηταν.Καμια λασπολογια για καμια ομαδα ειδικα για την δικη σου καθως αν θυμασαι στο περσινο τελικο παγκορασιδων εναντιων της ΑΕΝΚ διπλα σου καθομουν και τα λαρυγγια μα ς βγαλαμε ζητωκραυγαζωντας για τις προσπαθειες των κοριτσιων σας .(τωρα καταλαβες τουλαχιστον ποιος ειμαι).Αν λοιπον πρεπει καθε φορα που γραφουμε την αποψη μας να απολογουμαστε αλλες τοσες φορες να το κοψουμε .Καμια λασπολογια καμια προσβολη για κανεναν απο μερους μου το θεμα θεωρειται ληξαν Ζητω μονο πριν κλεισω να ανακαλεσεις τη παραγραφο περι κακοτοπιοιν και παικτριων που αργουν διοτι ειναι unfair και μικροπρεπεια απο μερους σου και δεν αρμοζει και στην ωραια σου παρουσια εντος γηπεδου καθως και στο μορφωτικο σου επιπεδο και θεωρω οτι το εγραψες για να αντιπαρατεθεις στο δικο μου κειμενο αλλα ετσι στιγματιζεις καταστασεις και ανθρωπους που δεν εχουν καμια σχεση με τι δικη μας φιλκη αντιπαραθεση αποψεων.Σε ευχαριστω και καλο απογευμα.
papyrus23
QUOTE(papyrus23 @ Jan 22 2018, 15:39 ) *
Για να βαζουμε τα πραγματα σε μια ταξη η οπτικη του καθενος ,η αισθηση χιουμορ (εστω και καυστικη ορισμενες φορες ) και οι αντιπαραθεση οταν ειναι κοσμια και δεν ξεφευγει των οριων πχ υβρεολογιο ειναι το ζητουμενο σε ενα φορουμ αποψεων και μαλιστα αποτελει υγιη εξελιξει του καθενος απο εμας διοτι μια τεκμηριωμενη απαντηση μπορει και να μας αλλαξει γνωμη .ΖΩΝΗ δεν σημαινει να εχεις 5 παικτριες καθηλωμενες στη ρακετα και το zone press ζωνη ειναι και καλα κανει και ειναι και καλως το παιζουν οσοι το παιζουν και οπως το παιζουν δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να το κρινουμε διαρκως.Σε αυτο αναφερθηκα για την ομαδα του κρονου και δεν ειναι λογως για να θιγεσαι δεν ηταν μομφη για τον προπονητη ουτε για εσενα .Μια προσωπικη διαπιστωση ηταν. Καμια λασπολογια για καμια ομαδα ειδικα για την δικη σου καθως αν θυμασαι στο περσινο τελικο παγκορασιδων εναντιων της ΑΕΝΚ διπλα σου καθομουν και τα λαρυγγια μα ς βγαλαμε ζητωκραυγαζωντας για τις προσπαθειες των κοριτσιων σας .(τωρα καταλαβες τουλαχιστον ποιος ειμαι).Αν λοιπον πρεπει καθε φορα που γραφουμε την αποψη μας να απολογουμαστε αλλες τοσες φορες να το κοψουμε .Καμια λασπολογια καμια προσβολη για κανεναν απο μερους μου το θεμα θεωρειται ληξαν Ζητω μονο πριν κλεισω να ανακαλεσεις τη παραγραφο περι κακοτοπιοιν και παικτριων που αργουν διοτι ειναι unfair και μικροπρεπεια απο μερους σου και δεν αρμοζει και στην ωραια σου παρουσια εντος γηπεδου καθως και στο μορφωτικο σου επιπεδο και θεωρω οτι το εγραψες για να αντιπαρατεθεις στο δικο μου κειμενο αλλα ετσι στιγματιζεις καταστασεις και ανθρωπους που δεν εχουν καμια σχεση με τι δικη μας φιλκη αντιπαραθεση αποψεων.Σε ευχαριστω και καλο απογευμα.

ggrilik
Είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα smile.gif

Πάντως η ΑΕΝΚ που την είχα για "τελειωμένη" δείχνει να συνέρχεται και κέρδισε στην Ζωφριά τον Εύνικο. Οκτώ αγωνιστικές απομένουν οπότε έχει ακόμα φαΐ το πρωτάθλημα.
papyrus23
QUOTE(ggrilik @ Jan 23 2018, 00:58 ) *
Είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα smile.gif

Πάντως η ΑΕΝΚ που την είχα για "τελειωμένη" δείχνει να συνέρχεται και κέρδισε στην Ζωφριά τον Εύνικο. Οκτώ αγωνιστικές απομένουν οπότε έχει ακόμα φαΐ το πρωτάθλημα.





Καλησπερα Υπο μια εννοια το ματς ΑΘΗΝΑΙΚΟΥ -ΑΕΝΚ θα αποκτουσε ενδιαφερον για την 4η θεση απλα το χαντικαπ του πρωτου αγωνα αγωνα ειναι μεγαλο υπερ του Αθηναικου 49-28 και φυσικα στην εξισωση ειναι και ο Ευνικος ο οποιος τη δεδομενη χρονικη στιγμη δεν δειχνει σε καλη κατασταση.Οψομεθα!!!
ggrilik
Προσεχώς:

ΕΣΚΑ

ΣΑ 27/01/2018 20:30 Π.ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ... ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ
(38 - 24 κέρδισε ο Κρόνος στον Γέρακα. Κρίσιμο παιχνίδι για τον Παναθηναϊκό ενόψει πλέι οφ γιατί το σύστημα της ΕΣΚΑ είναι στις τρείς νίκες με τ'αποτελέσματα της κανονικής περιόδου να μετράνε )

ΕΚΑΣΚ (Κρήτη)

28/01/18 ΚΛ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ... ΑΡΚΑΔΙ ΟΚΑ - ΟΑΧ
(61-41 ο ΟΑΧ στα Χανιά. Αν πάρει κι αυτό το ντέρμπι μάλλον είναι με τα δύο πόδια πρωταθλητής μια και ο ΟΦΗ στραβοπάτησε στην Νέα Αλικαρνασσό :

ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ - ΟΦΗ 66-54
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-8,28-19 (ΗΜ),44-33,66-54
ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ (ΓΙΑΛΟΥΣΗ): ΓΙΓΟΥΡΤΑΚΗ,ΜΠΑΛΤΖΑΚΗ 1, ΣΤΕΦΑΝΑΚΗ ΕΛ.11, ΜΑΥΡΑΚΗ 25(1), ΣΤΕΦΑΝΑΚΗ ΙΩΑΝ. 6, ΣΗΦΑΚΗ, ΜΑΝΟΥΚΑΚΗ 11, ΠΙΠΕΡΑΚΗ 1, ΜΟΥΡΑΤΗ, ΓΕΩΡΓΙΑΔΗ 4, ΓΑΛΑΝΑΚΗ, ΔΙΒΙΝΗ 7
ΟΦΗ (ΖΕΡΒΑΚΗ): ΧΩΜΑΤΑ, ΙΑΤΡΑΚΗ 14(2), ΔΙΑΜΑΝΤΑΚΗ 6,ΑΛΙΦΡΑΓΚΗ 2, ΤΖΑΝΕΤΗ , ΜΗΛΙΑΡΑ, ΜΕΤΑΞΑ 3, ΠΑΠΑΜΑΡΚΑΚΗ, ΦΡΑΓΚΑΚΗ 20, ΠΑΠΑΔΑΚΗ 8, ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗ 1, ΜΟΥΡΤΖΑΚΗ
ggrilik
Πήρε την νίκη ο Παναθηναϊκός χωρίς όμως να καταφέρει ν'ανατρέψει και την διαφορά

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ ΑΟ 46-37

Τα δεκάλεπτα:14-8,25-22,37-24,46-37

ema
QUOTE(ggrilik @ Jan 28 2018, 00:46 ) *
Πήρε την νίκη ο Παναθηναϊκός χωρίς όμως να καταφέρει ν'ανατρέψει και την διαφορά

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ ΑΟ 46-37

Τα δεκάλεπτα:14-8,25-22,37-24,46-37


Από το επίσημο σάιτ του ΠΑΟ:

Παναθηναϊκός (Καντζιλιέρης - Αρχιμανδρίτης): Ηλιοπούλου 6, Μπλιθικιώτη 2, Δαυλάκου 5, Σώτου , Κοντακτσίου , Τίγκα , Κουκή 12, Τάρλα 4, Ζαρρή , Μαυράκη 15(1), Τριανταφύλλου 2, Μόσχου.

Κρόνος Γέρακα (Χατζηιωαννίδης): Καρυοφύλλη, Αρβανίτη, Ανδρικοπούλου 10, Καρτάκη 6, Ανδρεοπούλου, Κυρίδη Α. Κυριακάκη 2, Φλαμπούρη, Κυρίδη 15(1), Κασιμάτη 2, Καλλεράντε, Σάμιτα 2

Ωραίο ματς.

Μπορώ να πω πολλά, αλλά επειδή όπως ξαναείπαμε είναι πολλές οι οπτικές θα γράψω μόνο αυτό:

Οι δύο βασικές παίκτριες του Γέρακα που παίζουν στη ρακέτα (Κυριακάκη και Κυρίδη Νάσια) βγήκαν από τα μισά του δεύτερου δεκαλέπτου με 5 φάουλ!!!

Forum είναι, όποιος είδε τον αγώνα ας προσθέσει τα δικά του σχόλια.


passhootdrive
QUOTE (ema @ Jan 28 2018, 17:35 ) *
Οι δύο βασικές παίκτριες του Γέρακα που παίζουν στη ρακέτα (Κυριακάκη και Κυρίδη Νάσια) βγήκαν από τα μισά του δεύτερου δεκαλέπτου με 5 φάουλ!!!

Forum είναι, όποιος είδε τον αγώνα ας προσθέσει τα δικά του σχόλια.


Το έχω γράψει πολλές φορές, ο Γέρακας δεν έχει ψηλές. Ο ΠΑΟ έχει 3 παιδιά, 2 πάνω από 1.82 και μία στο 1.78 συν 1 με 2 στο 1.75 συν 2 παιδιά που κάνουν μπασίματα. Λογικό είναι, όταν εάν δεν έχεις κλασσικές ψηλές, τα παιδιά που αναγκαστηκά παίζουν 4 και 5 να κάνουν πολλά φάουλ.

ὁπως και με την Αθηναικό, ο Γέρακας ήταν άστοχος. Και οι 2 ψηλές του ΠΑΟ έβαλαν 6 πόντους, δεν πέρναγε η μπάλα με τίποτα.

Φοβερή προσπάθεια από όλα τα παιδιά που έπαιξαν, γρήγορο παιχνίδι αλλά κάποια φάουλ ήταν πολύ οριακά.

ema
QUOTE(passhootdrive @ Jan 28 2018, 18:30 ) *
Το έχω γράψει πολλές φορές, ο Γέρακας δεν έχει ψηλές. Ο ΠΑΟ έχει 3 παιδιά, 2 πάνω από 1.82 και μία στο 1.78 συν 1 με 2 στο 1.75 συν 2 παιδιά που κάνουν μπασίματα. Λογικό είναι, όταν εάν δεν έχεις κλασσικές ψηλές, τα παιδιά που αναγκαστηκά παίζουν 4 και 5 να κάνουν πολλά φάουλ.

ὁπως και με την Αθηναικό, ο Γέρακας ήταν άστοχος. Και οι 2 ψηλές του ΠΑΟ έβαλαν 6 πόντους, δεν πέρναγε η μπάλα με τίποτα.

Φοβερή προσπάθεια από όλα τα παιδιά που έπαιξαν, γρήγορο παιχνίδι αλλά κάποια φάουλ ήταν πολύ οριακά.



Όταν λες "δεν περναγε η μπάλα" εννοείς ότι έκανε καλή άμυνα ο Γέρακας ή ότι δεν έπαιρναν πάσα;

και

Τα φάουλ ηταν οριακά και για τις δύο ομάδες;

Μην παρεξηγηθώ, ρωτώ ειλικρινά γιατί δεν κατάλαβα
passhootdrive
QUOTE (ema @ Jan 28 2018, 18:49 ) *
Όταν λες "δεν περναγε η μπάλα" εννοείς ότι έκανε καλή άμυνα ο Γέρακας ή ότι δεν έπαιρναν πάσα;

και

Τα φάουλ ηταν οριακά και για τις δύο ομάδες;

Μην παρεξηγηθώ, ρωτώ ειλικρινά γιατί δεν κατάλαβα


Για το πρώτο και τα δύο.

Για το δεύτερο, οριακά όσον αφορά την σκληρότητα. Ειδικα αυτό στο μπάσιμο του Γέρακα στο 4 δεκάλεπτο. Είναι ΟΚ το παιδί με την μέση του;
ema
QUOTE(passhootdrive @ Jan 28 2018, 18:57 ) *
Για το πρώτο και τα δύο.

Για το δεύτερο, οριακά όσον αφορά την σκληρότητα. Ειδικα αυτό στο μπάσιμο του Γέρακα στο 4 δεκάλεπτο. Είναι ΟΚ το παιδί με την μέση του;


Συμφωνούμε λοιπόν και στα δύο.

Το κορίτσι μετά πήγε στο νοσοκομείο! Ευτυχώς είναι καλά.
BASKET TUNE
Η Κυρίδη τι ύψος έχει; Έχω καταλάβει ότι είναι καλή παίχτρια.
passhootdrive
QUOTE (BASKET TUNE @ Jan 28 2018, 20:16 ) *
Η Κυρίδη τι ύψος έχει; Έχω καταλάβει ότι είναι καλή παίχτρια.


https://www.facebook.com/groups/68749481536/

1.75;
BASKET TUNE
QUOTE (passhootdrive @ Jan 28 2018, 21:22 ) *


Ευχαριστώ.
assist64
QUOTE (BASKET TUNE @ Jan 28 2018, 20:16 ) *
Η Κυρίδη τι ύψος έχει; Έχω καταλάβει ότι είναι καλή παίχτρια.


Εκανα μια μίνι αναζήτηση στη μεγάλη κουτσομπόλα rolleyes.gif

Λοιπόν, βρήκα ότι ταυτόχρονα ήταν και στην Πτολεμαιδα στο τουρνουά ΚΑΠΑΓΕΡΩΦ

Ερατώ-Ουρανία 80-38
Δεκάλεπτα: 22-11, 44-14, 65-26, 80-38
Διαιτητές: Γλούφτσης-Σταμπουλής
Ερατώ (Βάνου): Μπουτσούκη 2, Μπρίγκια, Κυρίδη 8, Χαραλαμπίδη 2, Ροντογιάννη, Τσαβόνι 10(1), Κυριακάκη 12(2), Τζημορώτα 8(1), Μαυράκη 9, Πρίφτη 20, Καζαμία 4, Μαυράκη 5.
Ουρανία (Καρλάφτης): Κανελλοπούλου, Δαυλάκου 8, Στεργάκη 4, Δράκου 2, Νίτσογλου 4, Μπατή 3, Δήμου 2, Τσαγκαροπούλου 8(1), Βασιλείου, Τζέλλου 3, Πετρίδου 2, Φραγγέα 2.

Ηρα (Κουβαράς): Χρηστάκη 6, Μανουράκη 14, Μπαξεβάνου, Ευαγγελίδου 4, Χατήρα 3(1), Γιαννουλάκη, Παπαδάκη 6, Γκατζιώλη 7(1), Δροσούνη 3(1), Αθανασοπούλου 2, Τσαούση 7(1), Γρηγοροπούλου 9.
Ερατώ (Κυρκοπούλου): Μπουτσούκη 5(1), Μπρίγκια, Κυρίδη 14(3), Χαραλαμπίδη 5, Ροντογιάννη 4, Τσαβόνι 10(1), Κυριακάκη 7(1), Τζημορώτα 2, Μαυράκη 8(1), Πρίφτη 11, Καζαμία 4, Μαυράκη 2.



και στις... Σέρρες!!!

http://www.katerinisport.gr/?p=49767

αλλά και στο ...Γέρακα

Ο Κρόνος Γέρακα νίκησε 79-45 την Βάρη στον ημιτελικό του 11ου τουρνουά μπάσκετ παγκορασίδων που έγινε σήμερα Σάββατο των Θεοφανείων στο κλειστό Λ. Κατσώνη και προκρίθηκε στον τελικό που θα γίνει αύριο Κυριακή στις 19.15 στο ίδιο γήπεδο . Αντίπαλος του Κρόνου Γέρακα η Ελευθερία Μοσχάτου .
Σημειώνουμε ότι το All Star Game του τουρνουά θα γίνει την Τετάρτη 7 Φεβρουαρίου στις 21.00 στο κλ. Λ. Κατσώνη .
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΒΑΡΗ 79-45
Διαιτητής Τζίμης
Δεκάλεπτα : 24-07, 50-21, 66-30,79-45
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ (Γεωργακόπουλος): Σιμοπούλου , Λιναρδάτου , Αρβανίτη 9, Καπετανάκου 5(1) , Χουγκάζ 7(1) , Καλλεράντε 6 , Κυρίδη 13, Κολλιαδήμα 6, Σαμίτα 1, Καρυοφύλλη 12(1) , Κασιμάτη 4, Παναγιωταρά 6, Παρθένου 10

ΒΑΡΗ (Μπρέλου Χρυσοβελίδης): Ρίζου Θ. 15, Κωτσή 6, Ασπρογέρακα , Ρίζου Π. , Βντοβίκιουκ , Μπογιατζάκη , Καρυδάκη 18(1) , Χρυσοβελίδου , Κουκά Μπαλόπητου 6, Μακαρκομιχελάκη


Και είπα...λες;;;; Να έχει προχωρήσει τόσο η τεχνολογία;; smiley.gif

Τελικά, ανακάλυψα ότι είναι δίδυμες!!! icon_drunk.gif
Και τα νούμερα λένε ότι πρέπει να είναι και καλές cool.gif


papyrus23
QUOTE(ema @ Jan 28 2018, 16:35 ) *
Από το επίσημο σάιτ του ΠΑΟ:

Παναθηναϊκός (Καντζιλιέρης - Αρχιμανδρίτης): Ηλιοπούλου 6, Μπλιθικιώτη 2, Δαυλάκου 5, Σώτου , Κοντακτσίου , Τίγκα , Κουκή 12, Τάρλα 4, Ζαρρή , Μαυράκη 15(1), Τριανταφύλλου 2, Μόσχου.

Κρόνος Γέρακα (Χατζηιωαννίδης): Καρυοφύλλη, Αρβανίτη, Ανδρικοπούλου 10, Καρτάκη 6, Ανδρεοπούλου, Κυρίδη Α. Κυριακάκη 2, Φλαμπούρη, Κυρίδη 15(1), Κασιμάτη 2, Καλλεράντε, Σάμιτα 2

Ωραίο ματς.

Μπορώ να πω πολλά, αλλά επειδή όπως ξαναείπαμε είναι πολλές οι οπτικές θα γράψω μόνο αυτό:

Οι δύο βασικές παίκτριες του Γέρακα που παίζουν στη ρακέτα (Κυριακάκη και Κυρίδη Νάσια) βγήκαν από τα μισά του δεύτερου δεκαλέπτου με 5 φάουλ!!!

Forum είναι, όποιος είδε τον αγώνα ας προσθέσει τα δικά του σχόλια.





Sε ενα πολυ σκληρο Ματς υπο την ανοχη των Διατητων ο Κρονος στο 1πρωτο δεκαλεπτο χανοντας καποια ευκολα καλαθια εμεινε απο νωρις πισω στο σκορ μεχρι και διψηφιο αριθμο,Διψηφια ηταν και τα φαουλ στο πρωτο 15λεπτο εναντιον του 12-6 με αποτελεσμα 2 βασικες του παικτριες να μην μπορουν να ακολουθησουν το ρυθμο του αγωνα ( νομιζω ειχαν απο 4 φαουλ).Παραυτα μ ετη ληξη του 1ου ημιχρονου ο Κρονος εφερε το Ματς στο καλαθι.Εκει φανταστηκαμε οτι θα παει ετσι μεχρι τελους Αξιοσημειωτο στο πρωτο ημιχρονο ζητημα να ευστοχησαν και οι δυο ομαδες σε 2-3 σουτ εκτος ρακετας ολοι οι ποντοι επιτευχθηκαν κυριως με βολες και drive.Sτο δευτερο ο Παναθηναικος ανεκτησε μια διαφορα την οποιοα διατηρησε ,τα μακρινα σουτ του κρονου δεν ηταν οσο ευστοχα επρεπε καθως ροκανιζε τη διαφορα κοντα στους 5 και του ελειπε το μεγαλο σουτ την στιγμη που θα τον εβαζε ξανα μεσα στο παιχνιδι.ΟΙ δυο προσπαθειες τηε Κουκη ενα μακρινο σουτ 2ποντων και στο καπακι ενα κοψιμο στην Αμυνα εκριναν το αποτελεσμα.Διεκρινα και 2 φασεις μεγαλης εντασης και σκληροτητας ( δεν θελω να πιστεψω οτι υπηρχε προθεση )μια στη φαση μεταξη Μαυρακη-Καρτακη και μια μεταξυ Κουκη -Α νδρικοπουλου και οι 2 σε αιφνιδιασμο και αντιλαμβανομαι πως το Γραμμα του νομου και το πνευμα του νομου στο κανονισμο για ενα αντιαθλιτικο Φαουλ απεχει οσο ενα Υγιες ποδι απο ενα ποδι με Διαστρεμα Το σχολιο αφορα την γενικη αντιδραση και εκτιμηση της Διατησιας ως προς τα σφυριγματα της καθολη τη διαρκεια του Πρωταθληματος και την προστασια των Αθλητριων ολων των Σωματειων Αυτα με τη δικη μου παντα Οπτικη! Καλο Βραδυ σε ολους.
ema
QUOTE(papyrus23 @ Jan 29 2018, 18:35 ) *
Sε ενα πολυ σκληρο Ματς υπο την ανοχη των Διατητων ο Κρονος στο 1πρωτο δεκαλεπτο χανοντας καποια ευκολα καλαθια εμεινε απο νωρις πισω στο σκορ μεχρι και διψηφιο αριθμο,Διψηφια ηταν και τα φαουλ στο πρωτο 15λεπτο εναντιον του 12-6 με αποτελεσμα 2 βασικες του παικτριες να μην μπορουν να ακολουθησουν το ρυθμο του αγωνα ( νομιζω ειχαν απο 4 φαουλ).Παραυτα μ ετη ληξη του 1ου ημιχρονου ο Κρονος εφερε το Ματς στο καλαθι.Εκει φανταστηκαμε οτι θα παει ετσι μεχρι τελους Αξιοσημειωτο στο πρωτο ημιχρονο ζητημα να ευστοχησαν και οι δυο ομαδες σε 2-3 σουτ εκτος ρακετας ολοι οι ποντοι επιτευχθηκαν κυριως με βολες και drive.Sτο δευτερο ο Παναθηναικος ανεκτησε μια διαφορα την οποιοα διατηρησε ,τα μακρινα σουτ του κρονου δεν ηταν οσο ευστοχα επρεπε καθως ροκανιζε τη διαφορα κοντα στους 5 και του ελειπε το μεγαλο σουτ την στιγμη που θα τον εβαζε ξανα μεσα στο παιχνιδι.ΟΙ δυο προσπαθειες τηε Κουκη ενα μακρινο σουτ 2ποντων και στο καπακι ενα κοψιμο στην Αμυνα εκριναν το αποτελεσμα.Διεκρινα και 2 φασεις μεγαλης εντασης και σκληροτητας ( δεν θελω να πιστεψω οτι υπηρχε προθεση )μια στη φαση μεταξη Μαυρακη-Καρτακη και μια μεταξυ Κουκη -Α νδρικοπουλου και οι 2 σε αιφνιδιασμο και αντιλαμβανομαι πως το Γραμμα του νομου και το πνευμα του νομου στο κανονισμο για ενα αντιαθλιτικο Φαουλ απεχει οσο ενα Υγιες ποδι απο ενα ποδι με Διαστρεμα Το σχολιο αφορα την γενικη αντιδραση και εκτιμηση της Διατησιας ως προς τα σφυριγματα της καθολη τη διαρκεια του Πρωταθληματος και την προστασια των Αθλητριων ολων των Σωματειων Αυτα με τη δικη μου παντα Οπτικη! Καλο Βραδυ σε ολους.


Και να που θα συμφωνήσουμε peace.gif smiley.gif
Ήθελα να δω τον αγώνα ξανά, τουλάχιστον κάποιες αμφισβητούμενες φάσεις. Δεν πιστεύω ότι υπήρχε πρόθεση σε καμία από αυτές τις φάσεις. Τα κορίτσια είναι φίλες εκτός παρκέ και εξαιρετικά παιδιά όλα (τουλάχιστον αυτά που αναφέρεις, δεν τα ξέρω όλα :-) ) Αυτό που σίγουρα υπήρχε ήταν ΑΔΡΑΝΕΙΑ εκ μέρους της διαιτησίας προς τη μια μεριά και ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ προς την άλλη και αυτό ποτέ δεν είναι καλό.

Για του λόγου το αληθές ιδού, τα συμπεράσματα δικά σας

https://youtu.be/KQMXuV70Kx8

ema
Και αυτό δόθηκε ....ΑΟΥΤ!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=RmYpwC-P17s...eature=youtu.be

BASKET TUNE
Απίθανα πράγματα, με την ευκαιρία όμως να εστιάσουμε στο άλμα με κράτημα στον αέρα της παίκτριας από το 1ο βίντεο. Μπράβο το ζουζούνι.
nikos64
οκ παραδινομαι ... δεν το ειχα παρει πρεφα .....

https://www.youtube.com/watch?v=YN8sTAEjXeM

https://www.youtube.com/watch?v=JgD_HgufRrY


μαλλον υπαρχουν και αλλα ..φοβαμαι μηπως τα βρω .....



καληνυχτα σας

ggrilik
.. Για τον άλλο αγώνα που έλεγα, κάτω στην Κρήτη

ΕΚΑΣΚ - ΚΡΗΤΗ

Αρκάδι - ΟΑΧ 63-28
Δεκάλεπτα: 16-8,12-6,18-12,17-2
Αρκάδι (Πλευράκης Κ):Λαζίδου 2,Ουρανού 4,Θεοδοσουλάκη 13,Σταυγιανουδάκη 6,Μικεδάκη Χ 6,Ταταράκη 9,Φραγγελάκη 18,Καλαιτζιδάκη 6 .
ΟΑΧ (Φρ. Δημητρουλάκη) : Χαιρετάκη 2, Βασιλογιαννάκη 6, Γιακουμάκη 4, Ακρίβου ,Καραμούτσου 2, Δασκαλάκη 14 , Κοπασή

Με τον ΟΑΧ δεν αγωνίστηκαν οι Δασκουλίδου, Σκουμπάκη και Δερμιτζάκη μια που ήταν με την ομάδα γυναικών στην Αθήνα για τον αγώνα της Α2. Βλέπω και αρκετά νεά ονόματα στο ρόστερ του ΟΑΧ που σημαίνει πως κάτι κινείται στα Χανιά. Κόσμος πάει κι έρχεται, ελπίζω να πηγαίνουν περισσότεροι απ όσους έρχονται smile.gif

Τέλος πάντων, με αυτό τον αγώνα έληξε η πρώτη φάση και τώρα οι τέσσερις πρώτες ομάδες (Αρκάδι, ΟΑΧ, ΟΦΗ και ΑΟΝΑ Ηρόδοτος ) περιμένουν την κλήρωση για την Β' Φάση, ένα μίνι πρωτάθλημα 6 αγωνιστικών οπου θα κριθεί κι ο πρωταθλητής. Προφανώς για να μην στείλει ο ΟΑΧ τις τρεις παίκτριες στον αγώνα με το Αρκάδι οι αγώνες της κανονικής περιόδου δεν μετράνε, πράγμα που μου είχε διαφύγει. Οπότε, αναμένουμε.
nikos64
QUOTE(BASKET TUNE @ Jan 30 2018, 16:29 ) *
Απίθανα πράγματα, με την ευκαιρία όμως να εστιάσουμε στο άλμα με κράτημα στον αέρα της παίκτριας από το 1ο βίντεο. Μπράβο το ζουζούνι.

οντως ΑΠΙΘΑΝΑ πραγματα , το που να εστιασουμε ομως ειναι το ζητουμενο ... και το που να πουμε τα μπραβο !!!!!!
ggrilik
προσεχώς

ΕΣΚΑ

ΕΣΚΑ Α' Κορασίδων
ΣΑ 03/02/2018 12:30 ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΤΗΣ ... ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ
ΣΑ 03/02/2018 21:00 ΥΜΗΤΤΟΥ ... ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

Στον πρώτο γύρο ο Ιάσων κέρδισε τον Αθηναϊκό 66-36 κι ο Παναθηναϊκός τον Αμύντα 46-43

ΕΣΚΑ Γ' Κορασίδων Β' φάση
1ος όμιλος: ΣΑ 03/02/2018 09:30 ΝΗΑΡ ΗΣΤ ΚΛ. ... ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ ΑΕΤΟΣ
2ος όμιλος: ΣΑ 03/02/2018 18:00 ΓΚΡΑΒΑΣ ΑΝ. ... ΑΣ ΑΝΤΑΙΟΣ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3ος όμιλος: φαβορί είναι οι Σπόρτιγκ και ΡΟΥΦ80 οι οποίοι έπαιξαν την προηγούμενη βδομάδα με νικητή τον ΡΟΥΦ και σκορ 16-17


ΚΡΗΤΗ

Η κλήρωση της τελικής φάσης

Α' ΓΥΡΟΣ - 1η Αγωνιστική
11/02/18 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ ... ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ - Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
11/02/18 ΡΕΘΥΜΝΟΥ ... ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ - ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ

Α' ΓΥΡΟΣ - 2η Αγωνιστική
25/02/18 ΚΛΑΔΙΣΟΥ ... ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ - ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ
25/02/18 Β.Α.Κ. ... Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ

Α' ΓΥΡΟΣ - 3 η Αγωνιστική
04/03/18 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ ... ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ - ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ
04/03/18 ΚΛΑΔΙΣΟΥ ... ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ - Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

Β΄ ΓΥΡΟΣ - 1η Αγωνιστική
11/03/18 Β.Α.Κ. ... Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ
11/03/18 ΚΛΑΔΙΣΟΥ ... ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ

Β΄ ΓΥΡΟΣ - 2 η Αγωνιστική
18/03/18 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ ... ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ - ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ
18/03/18 ΡΕΘΥΜΝΟΥ ... ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ - Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

Β΄ ΓΥΡΟΣ - 3 η Αγωνιστική
01/04/18 ΡΕΘΥΜΝΟΥ ... ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ - ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ
01/04/18 Β.Α.Κ. ... Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ
Bill 70
Καλημέρα

Αθηναϊκός ΑΣ – ΑΕΣ Ιάσων Κολωνού 37 – 83 (18-50)

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ -ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 47 - 60

Μεγάλο παιχνίδι των αγαπημένων δελφίνων το Σάββατο. Ιάσων - Κρόνος, το αποτέλεσμα του οποίου μπορεί να κρίνει την πρωτιά της κανονικής περιόδου ή να αφήσει ανοιχτό το ενδεχόμενο τριπλής ισοβαθμίας. Για το μόνο που θα στοιχημάτιζα, είναι το γεγονός πως η εκτίμηση και ο αμοιβαίος σεβασμός που υπάρχει ανάμεσα στις αθλήτριες των σωματείων αυτών, θα διέπει την εξέδρα ΚΑΙ σε αυτό τον μεταξύ τους αγώνα.
ggrilik
ΕΣΚΑ

ΕΣΚΑ Α' Κορασίδων
ΣΑ 03/02/2018 12:30 ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΤΗΣ ... ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ 37 - 83
ΣΑ 03/02/2018 21:00 ΥΜΗΤΤΟΥ ... ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 47 - 60

Τα αναμενόμενα δλδ, με τον Ιάσονα να κάνει μια μικρή επίδειξη δύναμης,

ΕΣΚΑ Γ' Κορασίδων Β' φάση
1ος όμιλος: ΣΑ 03/02/2018 18:00 ΓΚΡΑΒΑΣ ΑΝ. ... ΑΣ ΑΝΤΑΙΟΣ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 57 - 40
2ος όμιλος: ΣΑ 03/02/2018 09:30 ΝΗΑΡ ΗΣΤ ΚΛ. ... ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ ΑΕΤΟΣ 56 - 29
3ος όμιλος: φαβορί είναι οι Σπόρτιγκ και ΡΟΥΦ80 οι οποίοι έπαιξαν την προηγούμενη βδομάδα με νικητή τον ΡΟΥΦ και σκορ 16-17
Μάλλον λάθος. Γιατί ο Σπόρτιγκ έχασε απο τις Κουκουβάουνες στο Κλειστό Μεταμόρφωσης "Κώστας Αρβανίτης με 33 - 18



Προσεχώς

ΕΣΚΑ

ΣΑ 10/02/2018 12:30 ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ... ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ
ΣΑ 10/02/2018 17:00 ΚΛΕΙΣΤΟ ΥΜΗΤΤΟΥ ..... ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ

Στον πρώτο γύρο ο Ιάσονας κέρδισε με 40-40 τον Κρόνο και ο Εύνικος τον Αμύντα με 62-44
Επειδή ο αγώνας Ιάσονα Κρόνου Γέρακα είναι κρίσιμο, κι εγώ εύχομαι να υπάρχει ευπρεπής βαβούρα rolleyes.gif


10/02/18 16.30 ΚΛ «ΑΝΔ.ΒΑΡΙΚΑΣ» .... ΠΑΝΙΩΝΙΟ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (1ος γύρος 55-36 υπερ Πρωτέα)

3η Φάση
KY 11/02/18 ΡΕΘΥΜΝΟΥ ... ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ - ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ
ggrilik
QUOTE (ggrilik @ Feb 5 2018, 21:08 ) *
Προσεχώς

ΕΣΚΑ

ΣΑ 10/02/2018 12:30 ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ... ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ
ΣΑ 10/02/2018 17:00 ΚΛΕΙΣΤΟ ΥΜΗΤΤΟΥ ..... ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ

Στον πρώτο γύρο ο Ιάσονας κέρδισε με 48-40 τον Κρόνο και ο Εύνικος τον Αμύντα με 62-44
Επειδή ο αγώνας Ιάσονα Κρόνου Γέρακα είναι κρίσιμο, κι εγώ εύχομαι να υπάρχει ευπρεπής βαβούρα rolleyes.gif
....


Ο Ιάσονας πήρε το ντέρμπι εύκολα απ ότι δείχνει το σκόρ (και μάλιστα λόγω καλής επίθεσης παρά άμυνας) και πλεον αφ'ενός δεν χάνει την 1η θέση της κανονικής περιόδου παρα μόνο αν γυρίσει ο κόσμος ανάποδα, αφετέρου έχει πλεονέκτημα στα πλέι οφ 2-0 με τον Κρόνο, εφ'όσον συναντηθούν φυσικά. Επόμενο ραντεβού της ΕΣΚΑ αρχές Μαρτίου για το έτερο κρίσιμο ντέρμπι Παναθηναϊκού κι Ιάσονα.

ΑΕΣ Ιάσων Κολωνού – Κρόνος ΑΟ Γέρακα 66 – 42
ημίχρονο (33-23)
Ιάσων (Ποφάντη, Συριοπούλου): Λαλέογλου, Λέρη Ο., Γαβριηλίδη Θ., Γαβριηλίδη Α., Πελέκη, Κάτρη, Γιαννακούλια, Λέρη Μ., Καζούρη, Δαμίγου, Πρένγκα, Αγγέλου
Κρόνος (Χατζηιωαννίδης, Γεωργακόπουλος): Σιμοπούλου, Αρβανίτη, Ανδρικοπούλου, Κυρίδη, Κυριακάκη, Φλαμπούρη, Κυρίδη, Κασιμάτη, Καλλεράντε, Σαμίτα

Παρεμπιπτόντως αν κανείς ανεβάσει κάπου το παιχνιδάκι, ή το προηγούμενο ντέρμπι μεταξύ Παναθηναϊκού και Κρόνου, πέιτε μου, το ξέρετε πως αυτά τα ντερμπάκια μ'ενδιαφέρουν τα μάλλα smile.gif
ggrilik
QUOTE (ggrilik @ Feb 5 2018, 21:08 ) *
Προσεχώς

ΕΣΚΑ

ΣΑ 10/02/2018 12:30 ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ... ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 66–42
ΣΑ 10/02/2018 17:00 ΚΛΕΙΣΤΟ ΥΜΗΤΤΟΥ ..... ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 68-58



10/02/18 16.30 ΚΛ «ΑΝΔ.ΒΑΡΙΚΑΣ» .... ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (1ος γύρος 55-36 υπερ Πρωτέα) 32-51

3η Φάση
KY 11/02/18 ΡΕΘΥΜΝΟΥ ... ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ - ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ εν καιρώ


Σε αγωνιστική κάμψη ο Εύνικος, αλλά δεν πειράζει, το θέμα είναι να το 'φχαριστιόμαστε και το ματσάκι με τον Αμύντα πρέπει να ήταν ωραίο. Δεκάλεπτα 16-12, 33-26, 46-45, 68-58
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.