Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
aegeansheed
Ο/H Papyrus23 έχει +1 φαουλ και +5 μέρες off. Συνεχίστε προσέχοντας τις εκφράξεις, Αυτό εδώ το subforum δεν είναι για ξεκατίνιασμα, κράξιμο και λασπολογία. Αν υπήρχε αυτή η εντύπωση μέχρι τώρα, λυπάμαι, αλλά δε θα εξακολουθει να είναι χώρος που μπορούν να στέκονται αντίστοιχα post και εκφράσεις γενικότερα.
ggrilik
QUOTE (ethn @ May 14 2018, 11:31 ) *
Το χθεσινό παιχνίδι βέβαιά εγώ το είδα κάπως διαφορετικά από αυτό που περιγράφει ο Ggrilik

Πιθανότατα εσύ έχεις καλύτερη εικόνα. Κατ'αρχάς το είδες στο γήπεδο. Άσε που εγώ είδα μόνο κάποια αποσπάσματα. Κάθισα να το δω αλλά μάλλον η σύνδεση ήταν χάλια κι η ποιότητα της βιντεορροής πόνεσε τα ματάκια μου οπότε δεν άντεξα να το δω ολόκληρο. (Παρεμπιπτόντως το έχει ξανανεβάσει σε καλύτερη ποιότητα).

Βασικά προσπάθησα να σκρινάρω το ποστ του Papyrus23 το οποίο υποθέτω ορθώς κόπηκε, αλλά ήταν πρέπει να πω πολύ πιπεράτο κ καλογραμμένο, γέλασα άπειρα 77.gif

Πάντως οι γονείς βγάζουν πολύ πάθος κι ελάχιστη λογική, και το πάθος καλό χρυσό αλλά αν δεν ψιλοφιλτράρεται απο την λογική γίνεται δίκοπο μαχαίρι. Θέλει λίγη φειδώ στην χρήση του αγαπητοί μου.. rolleyes.gif
passhootdrive
QUOTE (ggrilik @ May 14 2018, 23:51 ) *
Πιθανότατα εσύ έχεις καλύτερη εικόνα. Κατ'αρχάς το είδες στο γήπεδο. Άσε που εγώ είδα μόνο κάποια αποσπάσματα. Κάθισα να το δω αλλά μάλλον η σύνδεση ήταν χάλια κι η ποιότητα της βιντεορροής πόνεσε τα ματάκια μου οπότε δεν άντεξα να το δω ολόκληρο. (Παρεμπιπτόντως το έχει ξανανεβάσει σε καλύτερη ποιότητα).

Βασικά προσπάθησα να σκρινάρω το ποστ του Papyrus23 το οποίο υποθέτω ορθώς κόπηκε, αλλά ήταν πρέπει να πω πολύ πιπεράτο κ καλογραμμένο, γέλασα άπειρα 77.gif

Πάντως οι γονείς βγάζουν πολύ πάθος κι ελάχιστη λογική, και το πάθος καλό χρυσό αλλά αν δεν ψιλοφιλτράρεται απο την λογική γίνεται δίκοπο μαχαίρι. Θέλει λίγη φειδώ στην χρήση του αγαπητοί μου.. rolleyes.gif


μερικά σχόλια και από εμένα.

Δυστυχώς η τεχνική στις βολές από πολλά παιδιά είναι κακή. Κρίμα για παιδιά που στελεχώνουν κλιμάκια
Πάρα πολλά 3 δεύτερα αλλά τουλάχιστον δεν πέρναγε η μπάλα γιατί το διάβαζαν πριν την πάσα
Η άμυνα του Πρωτέα δεν δούλεψε πολύ καλά σε αυτό το ματς ειδικά σε αλλαγές

Το Ιάσωνας με Κρόνο θα έχει πολύ ενδιαφέρον. Νομίζω πως και οι 2 προπονητές είχαν στη σκέψη τους την επιθετική ζώνη του Ιάσωνα.
BASKET TUNE
Τελικά έγινε θέμα με αυτή τη μάνα.

https://sportmax.gr/ta-scholia-dika-sasmana...losi-athlitria/
passhootdrive
QUOTE (BASKET TUNE @ May 15 2018, 10:59 ) *
Τελικά έγινε θέμα με αυτή τη μάνα.

https://sportmax.gr/ta-scholia-dika-sasmana...losi-athlitria/


είναι γύρω στο 1.06.00 του βίντεο στον Sportshero.
ggrilik
Εντάξει βρε παιδιά, θόλωσε κι έκανε μια βλακεία η γυναίκα, σίγουρα κατακριτέο και να μην επαναληφθεί αλλά δεν νομίζω πως έγινε θέμα επειδή το έγραψε το .. sportsmax. rolleyes.gif

Gkos
Το γράψανε όλα τα σάιτ βασικα 😂
Και στο sport24 το ειδα νομίζωwink.gif
ggrilik
ναι ε?
Ω τέμπορα, ω μόρες rolleyes.gif
ethn
http://www.gazzetta.gr/plus/perierga/artic...-palis-pics-vid

https://www.videoman.gr/123052


Όλα βγαλμένα απο τη ζωή λέμε!!!!! smiley.gif smiley.gif

Πάντως στην περίπτωσή μας προχθές, το σίγουρο είναι ότι ήταν η μητέρα της παίκτριας του Κρόνου. Τι να της έλεγεεεε ρε παιδιάαα??Αχαχαχαχα. Τελος πάντων...Κακιά στιγμή
passhootdrive
QUOTE (ethn @ May 15 2018, 13:32 ) *
http://www.gazzetta.gr/plus/perierga/artic...-palis-pics-vid

https://www.videoman.gr/123052


Όλα βγαλμένα απο τη ζωή λέμε!!!!! smiley.gif smiley.gif

Πάντως στην περίπτωσή μας προχθές, το σίγουρο είναι ότι ήταν η μητέρα της παίκτριας του Κρόνου. Τι να της έλεγεεεε ρε παιδιάαα??Αχαχαχαχα. Τελος πάντων...Κακιά στιγμή



http://www.wbasket.gr/neo-elliniko-epos-mi...-dietiti-video/
ethn
QUOTE(passhootdrive @ May 16 2018, 16:53 ) *



Ντάξει.........ΤΟ ΧΟΥΜΕ ΤΕΡΜΑΤΙΣΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ggrilik
QUOTE (ethn @ May 16 2018, 18:52 ) *
Ντάξει.........ΤΟ ΧΟΥΜΕ ΤΕΡΜΑΤΙΣΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


ggrilik

Λοιπόν, το είδα ολόκληρο το παιχνιδάκι Πρωτέα Κρόνου το οποίο παραδόξως έγινε hit και έχει ήδη πιάσει τις 20Κ θεάσεις + 1.4Κ θεάσεις το αρχικό live stream w00t.gif wacko.gif Αναρωτιέμαι αν κάποιοι κάνουν πλάκα στον sporthero

Τέλος πάντων, έβγαλα και μερικά στατιστικά, για τα μάτια σας μόνο.

Εντάξει, δεν παίρνω και όρκο για την ακρίβειά τους, πρόχειρα τα κράτησα, αλλά δίνουν την εικόνα.



* Ο Πρωτέας έβαζε 7 πόντους ανα 10 προσπάθειες, ο Κρόνος κάτι λιγότερο, 6.9
* Ο Κρόνος έκανε 15 περισσότερες προσπάθειες, κυρίως λόγω επιθετικών ρημπάουντ (λάθη και αμυντικά περίπου ισοδύναμοι).
15*0.69=10 πόντοι, η τελική διαφορά δλδ.

Πολλά τρίποντα πάντως απο τον Κρόνο κι εμένα αυτό το μπάσκετ στις υποδομές δεν μ'αρέσει. Παρεμπιπτόντως η Μούτσα είχε 3/7 τρίποντα κι η Μποσγανά 3/10. Όχι άσχημα, πάντως αν ο Πρωτέας δεν έχανε την μάχη των ρημπάουντ θα είχε κερδίσει εύκολα νομίζω γιατί τα χαμένα ρημπάουντ χτυπάνε και στην ψυχολογία.



Τον γράφο με τις ασίστ δεν τολμώ να τον αναρτήσω ph34r.gif
Ελπίζω στο πανελλήνιο να δούμε άλλο πρόσωπο.



Πλεϊ οφ ΕΚΑΣΘ

21 με 25 Μαίου θα γίνει το φάιναλ φορ της ΕΚΑΣΘ, στο κλειστό Αμπελοκήπων

1η αγωνιστική (21/05/2018)

19:15 ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΣ - ΠΑΟΚ ΑΣ
21:15 ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ

Λογικά στον τελικό θα έχουμε ΠΑΟΚ με Αστέρα. Θα έχουν ενδιαφέρον οι αγώνες, γιατί ναι μεν έχω πει πως ο ΠΑΟΚ είναι το απόλυτο φαβορί, αλλά έχοντας υπόψιν πως (α) έχει χάσει την ψηλή του την Θεοδώρου (περαστικά της) και πως (β) η Παπαδοπούλου η Δανάη του Αστέρα έχει εξελιχθεί μάλλον θεαματικά και (γ) τα πάντα θα κριθούν σε έναν αγώνα, νομίζω πως ο τελικός μπορεί και να φέρει εκπλήξεις, χαρές αλλά και δάκρυα, ειδικά αν ο όποιος αντίπαλος του ΠΑΟΚ μπορέσει ν'ανταπεξέλθει στην πιεστική full court άμυνα του ΠΑΟΚ.

Νομίζω πως η ΕΚΑΣΘ θα δείξει όλους τους αγώνες απο το Γιουτιουμποκάναλό της
BASKET TUNE
Τύφλα να έχει ο Galanis smiley.gif
ethn
41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
Gkos
QUOTE (ggrilik @ May 18 2018, 02:35 ) *

Λοιπόν, το είδα ολόκληρο το παιχνιδάκι Πρωτέα Κρόνου το οποίο παραδόξως έγινε hit και έχει ήδη πιάσει τις 20Κ θεάσεις + 1.4Κ θεάσεις το αρχικό live stream w00t.gif wacko.gif


Λογικό ρε,αφού ανέβηκε άρθρο σε τόσα σάιτ η είσοδος της μάνας με παραπομπή στο εν λόγω βίντεο. . .
passhootdrive
QUOTE (Gkos @ May 18 2018, 20:15 ) *
Λογικό ρε,αφού ανέβηκε άρθρο σε τόσα σάιτ η είσοδος της μάνας με παραπομπή στο εν λόγω βίντεο. . .


πέρνει ποσοστά πο τις hippy.gif.jpeg διαφημίσεις η μαμά.
ggrilik
Πλεϊ οφ ΕΚΑΣΘ

Βγήκε το πρόγραμμα μεταδόσεων. Πιστεύω κάποια στιγμή αύριο θα έχουμε και το φυλλάδιο με τα ρόστερ.

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:21/05/2018 ΓΗΠΕΔΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ

19:15 ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΣ ~ ΠΑΟΚ ΑΣ ... * LIVE από το κανάλι στο yt ΒΑΣΙΛΗΣ ΤΣΙΟΤΡΑΣ
21:15 ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕΣ ~ ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔ.ΑΣ ... * LIVE από το κανάλι στο yt ΒΑΣΙΛΗΣ ΤΣΙΟΤΡΑΣ

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: 23/05/2018 ΓΗΠΕΔΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ

19:15 Ν1~Η2* LIVE από το κανάλι στο yt ΒΑΣΙΛΗΣ ΤΣΙΟΤΡΑΣ
21:15 Ν2~Η1* LIVE από το κανάλι στο yt ΒΑΣΙΛΗΣ ΤΣΙΟΤΡΑΣ

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: 25/05/2018 ΓΗΠΕΔΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ

19:15 ~ * LIVE από το κανάλι στο yt ΒΑΣΙΛΗΣ ΤΣΙΟΤΡΑΣ
21:15 ~* LIVE από το yt κανάλι της ΕΚΑΣΘ



http://www.ekasth.gr/2018/05/16/teliki-fas...ramma-zeugaria/
ggrilik
Πλεϊ οφ ΕΚΑΣΘ

Γρήγορη ενημέρωση.

(α) Βγήκε το φυλλάδιο με τα ρόστερ. Κάλιο αργά παρά ποτέ. Θα το βρείτε εδώ: http://www.ekasth.gr/2018/05/23/entypo-ekasth-f4-korasidvn/

(β) Ο ΠΑΟΚ κι ο Παναθλητικός είναι οι δύο ομάδες που επικράτησαν των υπολοίπων και την Παρασκευή θα κονταροχτυπηθούν για το πρωτάθλημα.
21:15 ΚΛΕΙΣΤΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ ... ΠΑΟΚ ΑΣ ~ ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕΣ

(γ1) Τελικά ο Αστέρας Ιπποδρομίου δεν κατάφερε να ανταπεξέλθει στo full-court press, ούτε του ΠΑΟΚ ούτε του Παναθλητικού με αποτέλεσμα να κάνει παρα πολλά λάθη στο κατέβασμα της μπάλας και να ηττηθεί εύκολα παρόλο που έχει νομίζω καλή ομαδίτσα. Του έλειψε σίγουρα μια ακόμα γκάρντ πλην της Σιφναίου. Θα βλέπαμε άλλη ομάδα.
Η Δανάη η Παπαδοπούλου όντως είναι αρκετά βελτιωμένη, πολύ γλυκό χέρι (ζηλεύω), πολλές κ' καλές ποστ κινήσεις - μάλλον καλύτερες απ του πατέρα της huh.gif , βελτιωμένη και στα ρημπάουντ, της λείπουν όμως τα γρήγορα πόδια κι η εκρηκτικότητα οπότε θα χρειαστεί δουλειά στο footwork. Μακάρι ο Θεός να μας τα έδινε όλα αλλά επειδή ποτέ δεν το κάνει, ό,τι μας λείπει προσπαθούμε να το καλύπτουμε με ιδρώτα. icon_workout.gif
Υπήρχαν κι άλλες παίκτριες που μου έκαναν καλή εντύπωση, γενικά, καλή η εικόνα της ομάδας.

(γ2) Ο Ηρακλής στο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ που είδα κι αυτός υπέφερε στο κατέβασμα της μπάλας, ενώ έχει καλές παίκτριες και μάλιστα ενίοτε συνδυάζονταν κι ωραία. Όταν έφταναν στο αντίπαλο καλάθι.. rolleyes.gif
Μ'αρεσε αρκετά η Τζέλου, οι υπόλοιπες νομίζω πως λίγο αδικήθηκαν απ την εικόνα γιατί σαν να μην πολυπίστευαν πως μπορούν να χτυπήσουν τον ΠΑΟΚ. Κακώς. Γιατί ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε πολύ μουδιασμένος μετά απο ένα χρόνο απραξίας. Άλλωστε ως Ηρακλείδα μπαίνεις με το ρόπαλο στα δόντια κι ό,τι γίνει. rolleyes.gif rolleyes.gif

(γ3) Για Παναθλητικό κ' ΠΑΟΚ αύριο. Θα έχει ενδιαφέρον πάντως γιατί ο Παναθλητικός έχει πολλά αξιόλογα γκάρντ/φόργουορντ, ο ΠΑΟΚ έχει χαμηλότερα ύψη, καθαρά γκάρντ. Μάλλον έχει σκουπίσει όλα τα γκάρντ της Θεσσαλονίκης tongue.gif αλλά με την απώλεια της ψηλής του της Θεοδώρου βλέπουμε το παράδοξο στο τζάμπολ να πηδά μια αθλητική μεν γκάρντ δε, παίκτρια, η Στεργακη. Και να παλεύει και στα ρημπάουντ. Πολύ αθλητική πάντως, δεν θυμάμαι να έχω δει άλλη τόσο αθλητική στην ΕΚΑΣΘ. Φτού φτού. Ες αύριον λοιπόν.


Υ.Γ1. Πάντως ήταν λίγο περίεργο αυτό τα φάιναλ φορ. Ήταν σαν ο Αστέρας Ιπποδρομίου να έχει πάρει όλα τα πεντάρια, ο Ηρακλής τα τεσσάρια, ο Παναθλητικός τα τριάρια κι ο ΠΑΟΚ τα γκάρντ. Ο Ηρακλής κι ο Αστέρας ήταν οι χαμένοι αυτού του διαμοιρασμού μια που όσο και καλά χέρια να έχεις αν δεν έχεις πόδια, δύσκολα τα πράγματα.

Υ.Γ.2 Συμβουλή προς ΕΚΑΣΘ: Τσιρογιάννη που σας χρειάζεται (όσον αφορά την αθλητικότητα)

Υ.Γ.3 2η Συμβουλή προς ΕΚΑΣΘ: Μήπως του χρόνου να συνεννοηθείτε να μοιράστε κεντρικές, φόργουορντ και γκάρντ, ν' αποκτήσει το πρωτάθλημα ενδιαφέρον, να μην βαριούνται κι οι παίκτριες ωστε να το χαρούν κ' να εξελιχθούν και καλύτερα? Αλλιώς τι νοήμα έχει η κατάκτησή του?
ggrilik
QUOTE (ggrilik @ May 25 2018, 00:31 ) *
Πολύ αθλητική πάντως, δεν θυμάμαι να έχω δει άλλη τόσο αθλητική στην ΕΚΑΣΘ.

Έχω κοντή μνήμη. Αφες Τσινέκε φυσικά rolleyes.gif
BASKET TUNE
Για το πανελλήνιο έχει ακούσει κανείς που θα γίνει;. Ισχύει κάτι για Τσοτύλι;
ethn
QUOTE(ggrilik @ May 25 2018, 00:31 ) *
Πλεϊ οφ ΕΚΑΣΘ

Γρήγορη ενημέρωση.


Υ.Γ1. Πάντως ήταν λίγο περίεργο αυτό τα φάιναλ φορ. Ήταν σαν ο Αστέρας Ιπποδρομίου να έχει πάρει όλα τα πεντάρια, ο Ηρακλής τα τεσσάρια, ο Παναθλητικός τα τριάρια κι ο ΠΑΟΚ τα γκάρντ. Ο Ηρακλής κι ο Αστέρας ήταν οι χαμένοι αυτού του διαμοιρασμού μια που όσο και καλά χέρια να έχεις αν δεν έχεις πόδια, δύσκολα τα πράγματα.



Υ.Γ.3 2η Συμβουλή προς ΕΚΑΣΘ: Μήπως του χρόνου να συνεννοηθείτε να μοιράστε κεντρικές, φόργουορντ και γκάρντ, ν' αποκτήσει το πρωτάθλημα ενδιαφέρον, να μην βαριούνται κι οι παίκτριες ωστε να το χαρούν κ' να εξελιχθούν και καλύτερα? Αλλιώς τι νοήμα έχει η κατάκτησή του?



smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Σε απολαμβάνω πραγματικά! LOL
ggrilik
Πλεϊ οφ ΕΚΑΣΘ

Πρωταθλητής ο ΠΑΟΚ λοιπόν, και έχουμε επισήμως εξάδα πανελληνίου.

Λοιπόν, όσο κι αν ευχόμουν να έχουμε ένα ανταγωνιστικό παιχνιδάκι, δεν... Ο Παναθλητικός δεν κατάφερε ούτε αυτός να αντεπεξέλθει στην "ολογήπεδη" πίεση του ΠΑΟΚ και βρέθηκε νωρίς νωρίς να χάνει με 10+ πόντους. Επιπλέον αυτή η δυσκολία τον αποσυντονόνισε εντελώς στην επίθεση. Είχε όμως και μεγάλο πρόβλημα στην άμυνά του καθώς οι γκάρντ του ΠΑΟΚ την τρύπαγαν αρκετά εύκολα, ειδικά στις αλλαγές των πικ εκ ρολ. Και βρίσκαν κι ελεύθερα σουτ όπου ήταν εύστοχες. Οπότε... του χρόνου πάλι smile.gif

ΠΑΟΚ - Παναθλητικός Συκεών 78-39
Δεκάλεπτα: 23-12, 42-23, 61-31, 78-39
Διαιτητές: Πετανίδου Γ.-Λουλουδιάδης
ΠΑΟΚ (Παπαδόπουλος-Μασλαρινός): Φίλιου 5, Λέξα 9(1), Μπουτσούκη 2, Πολυμένη 29(2), Φείδα 10(2), Στεργάκη 12, Φράγκου, Θεοδώρου, Χατζηδάκη 2, Καζαμία 5, Πιτσούλη, Γενναίου 4.
Παναθλητικός Συκεών (Γιαννάτση-Διαβολεμένου): Μπαχαρίδου 5, Μπαρμπαλιού, Κωνσταντινίδου 4, Μπαξεβάνου 6, Κουλιού, Παπαμιλτιάδου, Θεοδοσίου 8(1), Μελενικιώτου 6, Ματσούκα 2, Αναγνωστοπούλου 5, Κουζλόγλου 3.

ethn
ο πρόγραμμα αγώνων της Τελικής Φάσης του 29ου Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Κορασίδων 2017-2018 η οποία θα φιλοξενηθεί στο Τσοτύλι έχει ως εξής:

Τετάρτη 27.06.2018

16.00 ΑΣ ΠΑΟΚ - ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου
18.00 Έσπερος ΑΟΠΑ - ΑΦΣ Κεραυνός Αγίου Γεωργίου Γρεβενών
19.30 Τελετή έναρξης
20.00 ΟΑ Χανίων - ΑΕΣ Ιάσων Κολωνού


Πέμπτη 28.06.2018

16.00 ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου - Έσπερος ΑΟΠΑ
18.00 ΑΕΣ Ιάσων Κολωνού - ΑΣ ΠΑΟΚ
20.00 ΑΦΣ Κεραυνός Αγίου Γεωργίου - ΟΑ Χανίων

Παρασκευή 29.06.2018

15.00 ΑΕΣ Ιάσων Κολωνού - ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου
17.00 ΟΑ Χανίων - Έσπερος ΑΟΠΑ
19.00 ΑΣ ΠΑΟΚ - ΑΦΣ Κεραυνός Αγίου Γεωργίου Γρεβενών


Σάββατο 30.06.2018

14.00 ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου - ΟΑ Χανίων
16.00 ΑΦΣ Κεραυνός Αγίου Γεωργίου Γρεβενών - ΑΕΣ Ιάσων Κολωνού
18.00 Έσπερος ΑΟΠΑ - ΑΣ ΠΑΟΚ


Κυριακή 01.07.2018

09.30 ΑΦΣ Κεραυνός Αγίου Γεωργίου - ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου
11.30 ΑΣ ΠΑΟΚ - ΟΑ Χανίων
13.30 ΑΕΣ Ιάσων Κολωνού - Έσπερος ΑΟΠΑ
15.00 Τελετή λήξης

-----------------

Σχόλιο: Tόσο ωραίο ρε παιδιά είναι πια αυτό το Τσοτύλι???Αλλού δεν υπάρχουν γήπεδα?
ggrilik
QUOTE (ethn @ May 31 2018, 17:37 ) *
Σχόλιο: Tόσο ωραίο ρε παιδιά είναι πια αυτό το Τσοτύλι???Αλλού δεν υπάρχουν γήπεδα?

Γρήγορο ιντερνέτο έχει? Εμένα αυτό με καίει smile.gif
ethn
QUOTE(ggrilik @ May 31 2018, 18:54 ) *
Γρήγορο ιντερνέτο έχει? Εμένα αυτό με καίει smile.gif



Σιγάαααα μην έχει...........................................

(Και λέει γίνεται το live streaming και πάει σφαίρα!!!!!!!αχαχαχαχαχαχαχα smiley.gif Να δω πού θα κρυφτώ μετά )
BASKET TUNE
Ας θυμηθούμε αν στρίμαρε καλά πέρυσι που είχε γίνει εκεί το Νεανίδων. Εγώ προσωπικά δε θυμάμαι ούτε καν αν είχε μεταδοθεί διαδικτυακά το πανελλήνιο Νενανίδων. Θυμάται κανείς;
ggrilik
QUOTE (BASKET TUNE @ May 31 2018, 19:12 ) *
Ας θυμηθούμε αν στρίμαρε καλά πέρυσι που είχε γίνει εκεί το Νεανίδων. Εγώ προσωπικά δε θυμάμαι ούτε καν αν είχε μεταδοθεί διαδικτυακά το πανελλήνιο Νενανίδων. Θυμάται κανείς;

sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif

Ελα ρε συ, δεν μπορεί να μην έχει 4G .. sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif
να τους δωρίσω μονάδες για mobile internet, να:

Plug & Surf 4G Router
50GB ΔΩΡΕΑΝ Internet για 12 μήνες
Ταχύτητες έως 150 Mbps (λίγο καλό σήμα να χει και τα πιάνει τα 3Mbps UL για ένα αξιοπρεπές 720p διάολε)
Σύνδεση έως 16 συσκευών
Ενσωματωμένο 4G LTE modem

150 ευρώ κάνει, Τα βάζω εγώ τα λεφτα διάολε.
ggrilik
Πράγματι πέρσι δεν δείξαν τίποτα κι ανέβασε κατόπιν εορτής ο ΠΑΟ τα δικά του παιχνίδια μόνο...

... Λοιπόν.. Αν πάλι δεν δείξουν τους αγώνες θα τους καταραστώ, κι αυτους και τους Τσοτυλιώτες κι όποιον άλλον εμπλέκεται, κι εμένα οι κατάρες μου δυστυχώς πιάνουν, τόσο που με τρομάζει

BASKET TUNE
QUOTE (ggrilik @ May 31 2018, 19:20 ) *
sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif

Ελα ρε συ, δεν μπορεί να μην έχει 4G .. sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif
να τους δωρίσω μονάδες για mobile internet, να:

Plug & Surf 4G Router
50GB ΔΩΡΕΑΝ Internet για 12 μήνες
Ταχύτητες έως 150 Mbps (λίγο καλό σήμα να χει και τα πιάνει τα 3Mbps UL για ένα αξιοπρεπές 720p διάολε)
Σύνδεση έως 16 συσκευών
Ενσωματωμένο 4G LTE modem

150 ευρώ κάνει, Τα βάζω εγώ τα λεφτα διάολε.


Δεν μπορώ, κλαίω
ggrilik
QUOTE (BASKET TUNE @ May 31 2018, 19:52 ) *
Δεν μπορώ, κλαίω

Αμ εγώ.. αλλά δεν ξέρω αν είναι για το γελοίο της υπόθεσης ή για το τραγικό..


2018 το τράγιο μου....
minas gr
Aληθεια τωρα; Αντι να το κανουν στα Γρεβενά θα γινει στο Τσοτυλι;;
Χωρίς ίντερνετ στο πουθενά; RIP

τοσα χρονια οπου βρουν το μικροτερο-χειροτερο μερος εκει τα κανουν biggrin.gif
ggrilik
QUOTE (ethn @ May 31 2018, 18:56 ) *
Σιγάαααα μην έχει...........................................

(Και λέει γίνεται το live streaming και πάει σφαίρα!!!!!!!αχαχαχαχαχαχαχα smiley.gif Να δω πού θα κρυφτώ μετά )



Στο Τσοτύλι θα φιλοξενηθεί η Τελική Φάση του 29ου Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Κορασίδων 2017-18. Οι έξι καλύτερες ομάδες που προέκυψαν από τα περιφερειακά πρωταθλήματα θα διεκδικήσουν τον τίτλο της πρωταθλήτριας στους αγώνες που θα διεξαχθούν το διάστημα 27 Ιουνίου – 1 Ιουλίου στο ΔΑΚ Τσοτυλίου. Η διοργάνωση της Ε.Ο.Κ. υποστηρίζεται από το Δήμο Τσοτυλίου, την Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας και την Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ..
....
....
Όλοι οι αγώνες θα μεταδίδονται σε Live Streaming από το κανάλι της ΕΟΚ στο YouTube, όπου και θα παραμένουν διαθέσιμοι για το κοινό μετά την ολοκλήρωσή τους. Επίσης θα υπάρχει ζωντανή και πλήρης στατιστική κάλυψη όλων των αναμετρήσεων. Οι σχετικοί σύνδεσμοι θα υπάρχουν σε ειδικά banner στη κεντρική σελίδα της ΕΟΚ στο διαδίκτυο.


http://www.basket.gr/eidhseis/8508-teliki-...matos-korasidon

ohmy.gif
ema
QUOTE(ggrilik @ Jun 26 2018, 20:45 ) *
....
Όλοι οι αγώνες θα μεταδίδονται σε Live Streaming από το κανάλι της ΕΟΚ στο YouTube, όπου και θα παραμένουν διαθέσιμοι για το κοινό μετά την ολοκλήρωσή τους. Επίσης θα υπάρχει ζωντανή και πλήρης στατιστική κάλυψη όλων των αναμετρήσεων. Οι σχετικοί σύνδεσμοι θα υπάρχουν σε ειδικά banner στη κεντρική σελίδα της ΕΟΚ στο διαδίκτυο.[/i]

http://www.basket.gr/eidhseis/8508-teliki-...matos-korasidon

ohmy.gif


H EOK εκσυγχρονίζεται. Οφείλουμε ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ Για να μην γκρινιάζουμε μόνο :-)
ggrilik
QUOTE (ema @ Jun 26 2018, 21:13 ) *
H EOK εκσυγχρονίζεται. Οφείλουμε ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ Για να μην γκρινιάζουμε μόνο :-)



BASKET TUNE
Εγώ θα συνεχίζω να γκρινιάζω, αυτή δεν είναι μετάδοση, είναι στην κυριολεξία η έννοια του frame.Ούτε διαφήμιση της UHU με τέτοιο κόλλημα.
jhantzop
QUOTE(BASKET TUNE @ Jun 27 2018, 16:13 ) *
Εγώ θα συνεχίζω να γκρινιάζω, αυτή δεν είναι μετάδοση, είναι στην κυριολεξία η έννοια του frame.Ούτε διαφήμιση της UHU με τέτοιο κόλλημα.

Εγώ το βλέπω μια χαρά.
ggrilik
QUOTE (jhantzop @ Jun 27 2018, 16:36 ) *
Εγώ το βλέπω μια χαρά.

τα μισά καλάθια τα έχουμε χάσει στον πάγο, πως γίνεται να το βλέπεις μια χαρα?
ema
Ωραίο ματς!!
Μπράβο στον Κρόνο αν και η αλήθεια είναι ότι το ψιλοπούλησε το παιχνίδι ο ΠΑΟΚ στο 4ο δεκάλεπτο
ggrilik
QUOTE (ema @ Jun 27 2018, 17:56 ) *
Ωραίο ματς!!
Μπράβο στον Κρόνο αν και η αλήθεια είναι ότι το ψιλοπούλησε το παιχνίδι ο ΠΑΟΚ στο 4ο δεκάλεπτο

Όντως, αν και κάποιος μπορεί να αντιπροτείνει πως με 52 vs 31 ρημπάουντ ο Κρόνος είναι που θα πούλαγε το παιχνίδι αν έχανε.

Προσωπικά χάρηκα που είδα την Γρηγοροπούλου να κάνει μερικές ωραίες κινήσεις, που σημαίνει πως είναι στον σωστό δρόμο. icon_workout.gif icon_workout.gif 41.gif 41.gif
ethn
QUOTE(ggrilik @ Jun 27 2018, 18:03 ) *
Όντως, αν και κάποιος μπορεί να αντιπροτείνει πως με 52 vs 31 ρημπάουντ ο Κρόνος είναι που θα πούλαγε το παιχνίδι αν έχανε.

Προσωπικά χάρηκα που είδα την Γρηγοροπούλου να κάνει μερικές ωραίες κινήσεις, που σημαίνει πως είναι στον σωστό δρόμο. icon_workout.gif icon_workout.gif 41.gif 41.gif



Σίγουρα βελτιωμένη απο την τελευταία φορά που την είδα κι εγω! Ωραίο παιχνιδάκι πρέπει να ήταν , είδα μόνο το τελευταίο δεκάλεπτο στο οποίο απ ότι κατάλαβα έγινε και το come back του Κρόνου. Θα το δω το βράδυ με την ηρεμία μου

Η στατιστικη

STAT

minas gr
To stream κολλαει αρκετα σε όλα τα ματς αλλά πάλι καλά που υπάρχει:
https://www.youtube.com/watch?v=95Boxq9AZdE
ggrilik
QUOTE (minas gr @ Jun 28 2018, 16:16 ) *
To stream κολλαει αρκετα σε όλα τα ματς αλλά πάλι καλά που υπάρχει:
https://www.youtube.com/watch?v=95Boxq9AZdE

O gr spotakia τα ξανανεβάζει χωρίς τα παγώματα και τα ψαλιδίσματα https://www.youtube.com/channel/UC8CMm2HwmTkhVQw5Q-lXkAg
ema
Συγχαρητηρια στον Κρόνο και ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στον Ιάσονα. Ωραίο παιχνίδι (αν και το είδα αποσπασματικά λόγω δουλειάς) Και οι δύο ομάδες εξαιρετικές
Άρης
QUOTE (ema @ Jun 29 2018, 17:00 ) *
Συγχαρητηρια στον Κρόνο και ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στον Ιάσονα. Ωραίο παιχνίδι (αν και το είδα αποσπασματικά λόγω δουλειάς) Και οι δύο ομάδες εξαιρετικές


Εκτός απροόπτου πρωταθλητής κορασίδων 2018 ο ΚΡΟΝΟΣ, 2ος ο Π.Α.Ο.Κ. και 3ος ο ΙΑΣΩΝΑΣ.
Σχόλιο Ιο. Και οι τρεις ομάδες έπαιξαν με 5-6 αθλήτριες.
Σχόλιο 2ο. Καθοριστική η απουσία της αθλήτριας του Ιάσωνα που τραυματίστηκε λίγες μέρες πριν τους αγώνες.
Σχόλιο 3ο. Ένα επίπεδο κάτω η επαρχία.

Και μια πρόταση. Πανελλήνιο πρωτάθλημα κορασίδων-νεανίδων και παίδων-εφήβων με 8 ομάδες, προκειμένου να μπορούν να προκρίνονται και κάποιες δεύτερες ομάδες από τις μεγάλες ενώσεις που είναι πιό δυνατές.
Το final 8 εφαρμόζει εδώ και πολλά χρόνια το βόλλεϋ με επιτυχία.
ggrilik
QUOTE (Άρης @ Jun 29 2018, 18:06 ) *
Εκτός απροόπτου πρωταθλητής κορασίδων 2018 ο ΚΡΟΝΟΣ, 2ος ο Π.Α.Ο.Κ. και 3ος ο ΙΑΣΩΝΑΣ.
Σχόλιο Ιο. Και οι τρεις ομάδες έπαιξαν με 5-6 αθλήτριες.
Σχόλιο 2ο. Καθοριστική η απουσία της αθλήτριας του Ιάσωνα που τραυματίστηκε λίγες μέρες πριν τους αγώνες.
Σχόλιο 3ο. Ένα επίπεδο κάτω η επαρχία.

Και μια πρόταση. Πανελλήνιο πρωτάθλημα κορασίδων-νεανίδων και παίδων-εφήβων με 8 ομάδες, προκειμένου να μπορούν να προκρίνονται και κάποιες δεύτερες ομάδες από τις μεγάλες ενώσεις που είναι πιό δυνατές.
Το final 8 εφαρμόζει εδώ και πολλά χρόνια το βόλλεϋ με επιτυχία.


Ποιά είναι η αθλήτρια ου Ιάσονα που τραυματίστηκε λίγες μέρες πριν τους αγώνες και η απουσία της ήταν καθοριστική?
ethn
QUOTE(ema @ Jun 29 2018, 17:00 ) *
Συγχαρητηρια στον Κρόνο και ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στον Ιάσονα. Ωραίο παιχνίδι (αν και το είδα αποσπασματικά λόγω δουλειάς) Και οι δύο ομάδες εξαιρετικές



Δεν το είδα, από το σκορ και την διακύμανση των δεκαλέπτων δείχνει ότι έγινε πολύ όμορφο παιχνιδι

Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες, συγχαρητήρια και στον Κρόνο για την κατάκτηση όπως όλα δείχνουν του Πανελληνίου Πρωταθλήματος, κάτι το οποίο πριν 1,5 μήνα φάνταζε σχεδόν απίθανο (τουλάχιστον στα μάτια τα δικά μου)

QUOTE(Άρης @ Jun 29 2018, 18:06 ) *
Εκτός απροόπτου πρωταθλητής κορασίδων 2018 ο ΚΡΟΝΟΣ, 2ος ο Π.Α.Ο.Κ. και 3ος ο ΙΑΣΩΝΑΣ.
Σχόλιο Ιο. Και οι τρεις ομάδες έπαιξαν με 5-6 αθλήτριες.
Σχόλιο 2ο. Καθοριστική η απουσία της αθλήτριας του Ιάσωνα που τραυματίστηκε λίγες μέρες πριν τους αγώνες.
Σχόλιο 3ο. Ένα επίπεδο κάτω η επαρχία.

Και μια πρόταση. Πανελλήνιο πρωτάθλημα κορασίδων-νεανίδων και παίδων-εφήβων με 8 ομάδες, προκειμένου να μπορούν να προκρίνονται και κάποιες δεύτερες ομάδες από τις μεγάλες ενώσεις που είναι πιό δυνατές.
Το final 8 εφαρμόζει εδώ και πολλά χρόνια το βόλλεϋ με επιτυχία.



Πολύ σωστό και το σχόλιο για τις επαρχιακές και η πρόταση για final 8
minas gr
Aυτες που βγαινουν δευτερες ας βγουνε πρωτες για να παιξουν στο πανελληνιο.
Ετσι κι αλλιως νοκ αουτ ματς παιζουν είτε ειναι στην ΕΣΚΑ ειτε σε final 6 ειτε σε final 8

ΟΑ Χ - Έσπερος = 50 - 39

Απογοητευτικός Έσπερος παίρνει δίκαια την 6η και τελευταία θέση.
Δίκαια στην 4η ο ΟΑ Χανίων
BASKET TUNE
QUOTE (minas gr @ Jun 29 2018, 19:01 ) *
Απογοητευτικός Έσπερος παίρνει δίκαια την 6η και τελευταία θέση.
Δίκαια στην 4η ο ΟΑ Χανίων


Συμφωνώ, δυστυχώς ο Έσπερος ΑΟΠΑ δεν ασχολήθηκε με τις υποδομές του γυναικείου ως όφειλε, και μοιραία δεν θα ξαναπάει ποτέ Πανελλήνιο κορασίδων, τουλάχιστον με αξιώσεις.
ggrilik
Προσωπικά διαφωνώ μ όλα όσα είπε ο Αρης - κάνει σ'ολα λάθος. (λογικό, πάντα διαφωνώ με τους φίλους της ΕΣΚΑ - γι αυτό άλλωστε ως τώρα δεν έχω γράψει τίποτα) διαφωνώ και με τον BASKEΤ ΤUNE αλλά θα τα πω μαζεμένα όταν τελειώσει το πανελλήνιο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.