Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
nikos64

Χιλια μπραβο στον Ιασωνα που το πηρε για ενα σωρο λογους .



Άρης
QUOTE (Gkos @ Apr 26 2018, 02:53 ) *
Συγχαρητήρια στην ομάδα του Ιασωνα! smile.gif

Συγχαρητήρια και από εμένα στην ομάδα του ΙΑΣΩΝΑ και καλή πορεία στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα.
Παρακολούθησα και τα 5 παιχνίδια. (Δυο στην κανονική και τους τρεις τελικούς). Τελικά το πρωτάθλημα κορασίδων 2017-18 το κατέκτησε η καλύτερη ομάδα, παρά την απουσία της ψηλής του, που τραυματίστηκε σοβαρά λίγες μέρες πριν από τους τελικούς.
Κάκιστη εντύπωση το θεατρικό σόου του παράγοντα του ΠΑΟ που κάθε φορά που το σκορ δεν πήγαινε καλά για την ομάδα του, έδινε και μία παράσταση πάντα αδικαιολόγητα. Εχω την βεβαιότητα ότι κάνει και πρόβες γιαυτό.
Και μια κριτική γιά τη διαιτησία των τελικών.
Σε γενικές γραμμές ήταν καλή με δύο ενστάσεις. Τα πολλά βήματα που δεν δόθηκαν στο 2ο τελικό εκατέρωθεν και τα τελευταία 17 δεύτερα του 3ου. Σαυτό το διάστημα έγιναν δύο αντιαθλητικά από τις αθλήτριες του ΠΑΟ που δόθηκαν ως απλά, παρά το ότι ήταν ο ορισμός του αντιαθλητικού και στο δεύτερο φάουλ ο διαιτητής Κάρδαρης στην βουβή αντίδραση της προπονήτριας του ΙΑΣΩΝΑ ( σχημάτισε με τα χέρια της το σήμα του αντιαθλητικού),ανακάλυψε τεχνική ποινή με τον κίνδυνο να γίνει ο αρνητικός πρωταγωνιστής του τελικού.
ZORRO
QUOTE(Άρης @ Apr 28 2018, 11:04 ) *
Συγχαρητήρια και από εμένα στην ομάδα του ΙΑΣΩΝΑ και καλή πορεία στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα.
Παρακολούθησα και τα 5 παιχνίδια. (Δυο στην κανονική και τους τρεις τελικούς). Τελικά το πρωτάθλημα κορασίδων 2017-18 το κατέκτησε η καλύτερη ομάδα, παρά την απουσία της ψηλής του, που τραυματίστηκε σοβαρά λίγες μέρες πριν από τους τελικούς.
Κάκιστη εντύπωση το θεατρικό σόου του παράγοντα του ΠΑΟ που κάθε φορά που το σκορ δεν πήγαινε καλά για την ομάδα του, έδινε και μία παράσταση πάντα αδικαιολόγητα. Εχω την βεβαιότητα ότι κάνει και πρόβες γιαυτό.
Και μια κριτική γιά τη διαιτησία των τελικών.
Σε γενικές γραμμές ήταν καλή με δύο ενστάσεις. Τα πολλά βήματα που δεν δόθηκαν στο 2ο τελικό εκατέρωθεν και τα τελευταία 17 δεύτερα του 3ου. Σαυτό το διάστημα έγιναν δύο αντιαθλητικά από τις αθλήτριες του ΠΑΟ που δόθηκαν ως απλά, παρά το ότι ήταν ο ορισμός του αντιαθλητικού και στο δεύτερο φάουλ ο διαιτητής Κάρδαρης στην βουβή αντίδραση της προπονήτριας του ΙΑΣΩΝΑ ( σχημάτισε με τα χέρια της το σήμα του αντιαθλητικού),ανακάλυψε τεχνική ποινή με τον κίνδυνο να γίνει ο αρνητικός πρωταγωνιστής του τελικού.

Αντί να κατακρίνουμε τον παράγοντα του ΠΑΟ ... εγώ ζηλεύω ... και θα ήθελα οι ομάδες να έχουν παράγοντες που να είναι όλη μέρα στο γήπεδο και να αφιερώνουν ώρες για τις ακαδημίες! Αν όλοι είμασταν ψαγμένοι, τότε τα πρωταθλήματα θα ήταν και πιο αξιόπιστα! Να δω τότε ποιος θα τολμούσε να πάρει τα ψίχουλα!
papyrus23
QUOTE(ZORRO @ Apr 28 2018, 14:44 ) *
Αντί να κατακρίνουμε τον παράγοντα του ΠΑΟ ... εγώ ζηλεύω ... και θα ήθελα οι ομάδες να έχουν παράγοντες που να είναι όλη μέρα στο γήπεδο και να αφιερώνουν ώρες για τις ακαδημίες! Αν όλοι είμασταν ψαγμένοι, τότε τα πρωταθλήματα θα ήταν και πιο αξιόπιστα! Να δω τότε ποιος θα τολμούσε να πάρει τα ψίχουλα!



Na τον κατακρινω 100 φορες φιλε και μαλιστα να βγαλω στη φορα και το φυλλο αγωνα και τα οσα γραφτηκαν για τον συγκεκριμενο μετα τη ληξη του αγωνα απο τους διατητες για την επιθεση που δεχτηκαν, το υβρεολογιο και τις απειλες που ξεστομισε εναντιον τους καθως δεν επραξαν τα δεοντα ωστε να ηττηθει ο αντιπαλος ο οποιος εν λογω κυριος ειναι και υποτροπος παρεπιπτωντος ,αυτη προφανως ειναι η νοοτροποια της μεγαλης φανελας! Δωστε χωρο στα μικρα και συνοικιακα σωματεια που εχουν σαν κυριαρχο σκοπο να παρουν τα παιδια απο τους δρομους και να τα ενταξουν σε ενα ελεγχομενο περιβαλλον ωστε να αντιληφθουν την αξια και του αθλητισμου και της μορφωσης σε αυτη την ηλικια και οχι οσα εχουν σαν αυτοσκοπο καθε χρονο να κυνηγανε ενα πρωταθλημα με καθε κοστος ακομα και συνθλιβοντας την αξιοπρεπεια τους.Αν θελει ναρθει ας ερθει απλα ως επιστεγασμα της προσπαθειας τους.
ggrilik
Για ποιόν μιλάτε? Γιατί υπάρχουν δυο τρείς, μη τους πάρουν όλους τα σκάγια.

(Εννοείται πως η γνώμη μου παραμένει. Όποιος παραφέρεται σε αγώνα υποδομών να τιμωρείται παραδειγματικά γιατί το κακό έχει παραγίνει)
di pa
QUOTE (ZORRO @ Apr 28 2018, 14:44 ) *
Αντί να κατακρίνουμε τον παράγοντα του ΠΑΟ ... εγώ ζηλεύω ... και θα ήθελα οι ομάδες να έχουν παράγοντες που να είναι όλη μέρα στο γήπεδο και να αφιερώνουν ώρες για τις ακαδημίες! Αν όλοι είμασταν ψαγμένοι, τότε τα πρωταθλήματα θα ήταν και πιο αξιόπιστα! Να δω τότε ποιος θα τολμούσε να πάρει τα ψίχουλα!


Καλοσώρισες στο forum!

Βέβαια θα διαφωνήσω μαζί σου! Όχι να το ζηλεύουμε κιόλας! Να ζηλεύουμε τη διοίκηση και τους προπονητές του Ιάσωνα που κατάφεραν να διασφαλίσουν επιτέλους ένα δίκαιο αγώνα, να σου πω μάλιστα! Δεν ξέρω πως το κατάφεραν, αλλά μπράβο τους!

Να δώσω και γω με τη σειρά μου τα συγχαρητήρια στην ομάδα του Ιάσωνα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑ και να ευχηθώ καλή συνέχεια στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα! Ήταν καλύτερος με διαφορά σε όλη τη διάρκεια του πρωταθλήματος και πραγματικά του άξιζε να το πάρει!
Επίσης να δώσουμε συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά, όλων των ομάδων για την προσπάθειά τους!

Ευχή μου όπως είπε και ο ZORRO να βλέπουμε αξιόπιστα πρωταθλήματα, χωρίς σόου από παράγοντες και γονείς και φυσικά χωρίς τραυματισμούς!
ggrilik
QUOTE (di pa @ Apr 28 2018, 23:47 ) *
Καλοσώρισες στο forum!

Βέβαια θα διαφωνήσω μαζί σου! Όχι να το ζηλεύουμε κιόλας! Να ζηλεύουμε τη διοίκηση και τους προπονητές του Ιάσωνα που κατάφεραν να διασφαλίσουν επιτέλους ένα δίκαιο αγώνα, να σου πω μάλιστα! Δεν ξέρω πως το κατάφεραν, αλλά μπράβο τους!

Πως τα κατάφεραν???? Μα λαδώσανε φαντάζομαι. Γίνεται αλλιώς?

Αντε γειά λοιπόν, σας αφήνω να κυλιέστε στην λάσπη σας.
Με τέτοια μυαλά όμως ούτε το μπάσκετ θα κάνει βήμα μπροστά, ούτε η χώρα. Ελπίζω μόνο τα πιστιρίκια να σας έχουν γραμμένους στα @@ τους.

Bill 70
Καλησπέρα!

Μεγάλη η συγκίνηση για την χαρά των κοριτσιών που παρακολουθούμε στα γήπεδα από νήπια σχεδόν, μα ακόμα μεγαλύτερη για το ότι επιλέχθηκε ομόφωνα η Παναγιώτα να σηκώσει πρώτη το τρόπαιο. Γρήγορα να επιστρέψει δυνατή όπως τη γνωρίσαμε και την αγαπήσαμε.
passhootdrive
Το πρωτάθλημα ΕΣΚΑ τέλιωσε, πάμε παρακάτω. Ακούω προβλέψεις για το πανελλήνιο.
papyrus23
QUOTE(ggrilik @ Apr 28 2018, 16:05 ) *
Για ποιόν μιλάτε? Γιατί υπάρχουν δυο τρείς, μη τους πάρουν όλους τα σκάγια.

(Εννοείται πως η γνώμη μου παραμένει. Όποιος παραφέρεται σε αγώνα υποδομών να τιμωρείται παραδειγματικά γιατί το κακό έχει παραγίνει)



Μιλαω για τον εφορο που αποβληθηκε δεν θελω να αναφερω δημοσια το ονομα του αν θελεις σε προσωπικο μηνυμα ευχαριστως .
ZORRO
QUOTE(papyrus23 @ Apr 29 2018, 20:50 ) *
Μιλαω για τον εφορο που αποβληθηκε δεν θελω να αναφερω δημοσια το ονομα του αν θελεις σε προσωπικο μηνυμα ευχαριστως .

Δεν είναι ένας απλος έφορος! Ειναι γενικός αρχηγός των ακαδημιών!
BASKET TUNE
QUOTE (passhootdrive @ Apr 29 2018, 09:34 ) *
Το πρωτάθλημα ΕΣΚΑ τέλιωσε, πάμε παρακάτω. Ακούω προβλέψεις για το πανελλήνιο.


Ψηφίζω Πρωτέα δαγκωτό
nikos64
QUOTE(ggrilik @ Apr 29 2018, 00:30 ) *
Με τέτοια μυαλά όμως ούτε το μπάσκετ θα κάνει βήμα μπροστά, ούτε η χώρα. Ελπίζω μόνο τα πιστιρίκια να σας έχουν γραμμένους στα @@ τους.


νασαι βεβαιος οτι θα το κανουν , γενικα το γραψιμο ειναι εθνικο σπορ .... τωρα αν ειναι καλο αμφιβαλλω ... εχουμε ξεχασει τι ειναι να σεβεσαι .... απο τα πολυ μικρα θεματακια , απο τα απλοικα μεχρι τα πιο μεγαλα...



ggrilik
QUOTE (nikos64 @ Apr 30 2018, 13:06 ) *
νασαι βεβαιος οτι θα το κανουν , γενικα το γραψιμο ειναι εθνικο σπορ .... τωρα αν ειναι καλο αμφιβαλλω ... εχουμε ξεχασει τι ειναι να σεβεσαι .... απο τα πολυ μικρα θεματακια , απο τα απλοικα μεχρι τα πιο μεγαλα...

Εντάξει ρε συ, είπα μια κουβέντα μέσα στον θεατρικό οίστρο μου (είμαι λίγο αρτίστας), δεν νομίζω πως την παίρνει και κανείς τοις μετρητοίς.
Παιδιά μην την πάρετε τοις μετρητοίς. Ν'ακούτε τους γονείς σας εκτός απο κάτι στιγμές που είναι εκτός εαυτού και βρίζουν tongue.gif
ethn
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ -ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 45-65(0-2)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ –ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 45-73(0-2)
Διαιτητές : Μαίμου Τζιμινίδης
Δεκάλεπτα : 13-16, 24-33, 33-55, 45-73
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ( Κοπάτσκοβα , Κρανάκης) :Ζιάκα 6, Μπιλλή , Παντελή 12(1) , Παντοπούλου 9(1) , Λάσκαρη 1, Τσαγκαροπούλου 7 (1) , Κλντζιάν , Γεωργουσοπούλου 4, Μπάκου 2 Κωνσταντοπούλου 2, Ισαακίδη 2, Γεροντίτη
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Τσομπανάκη): Διαμαντοπούλου 2 , Καβούνη , Μπουντούρη 16(2) , Σιμιτσιδέλλη 6, Λιγνού 10, Μωραίτη Γ. 6, Αποστόλου 10, Σακελλαρίου 2, Ανδρικοπούλου 7 , Αναστασοπούλου 8, Μωραίτη Λ. 4, Νικολάκη 2



Τελικός λοιπόν με sweep και για τις δύο ομάδες ανάμεσα σε ΠΡΩΤΕΑ και ΚΡΟΝΟ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡ.

Λογικά την Τετάρτη ο 1ος αγώνας. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι το μεγάλο προβάδισμα το έχει ο Πρωτέας αλλά, κοντός ψαλμός όπως είπαμε..



Επίσης μία ερώτηση.

Και στον τελικό ,στις 2 νίκες κρίνεται...?
krs18
QUOTE (ggrilik @ Apr 28 2018, 22:30 ) *
Πως τα κατάφεραν???? Μα λαδώσανε φαντάζομαι. Γίνεται αλλιώς?

Αντε γειά λοιπόν, σας αφήνω να κυλιέστε στην λάσπη σας.
Με τέτοια μυαλά όμως ούτε το μπάσκετ θα κάνει βήμα μπροστά, ούτε η χώρα. Ελπίζω μόνο τα πιστιρίκια να σας έχουν γραμμένους στα @@ τους.


Όσον αφορά το λάδωμα:
1. Από πλευράς αρχαίας φολοσοφίας: Εξ ιδίων κρίνεις τα αλλότρια
2. Από επιστημονικής ψυχιατρικής πλευράς λέγεται "Προβολή"
Όσον αφορά την προτροπή στα ΠΙΣΤΙΡΙΚΙΑ σίγουρα θα ξεπερνούσες τους παράγοντες που αναφέρονται.

Υ.Γ. Καληνύχτα και όνειρα γλυκά.
Υ.Γ. 2 Αναρωτιέμαι πως δεν κόπηκε από τον διαχειριστή τέτοιο σχόλιο.
papyrus23
QUOTE(krs18 @ May 1 2018, 11:58 ) *
Όσον αφορά το λάδωμα:
1. Από πλευράς αρχαίας φολοσοφίας: Εξ ιδίων κρίνεις τα αλλότρια
2. Από επιστημονικής ψυχιατρικής πλευράς λέγεται "Προβολή"
Όσον αφορά την προτροπή στα ΠΙΣΤΙΡΙΚΙΑ σίγουρα θα ξεπερνούσες τους παράγοντες που αναφέρονται.

Υ.Γ. Καληνύχτα και όνειρα γλυκά.
Υ.Γ. 2 Αναρωτιέμαι πως δεν κόπηκε από τον διαχειριστή τέτοιο σχόλιο.



Παιδια μαλλον εχετε ερμηνευση λαθος το σχολιο του ggirlik o ανθρωπος προσπαθει να πει οτι τα αποτελεσματα ερχονται απο την προσπαθεια και την σωστη δουλεια το σχολιο ειναι ειρωνικο προς ολους αυτους που ασχολουνται με τα υπολοιπα.Δεν κυριολεκτουσε διαβαστε τι εχει γραψει στο παρελθον δεν ειναι χθεσινος εχει αποψη και εικονα των περισσοτερων απο τις ομαδες και δεν βγαινω να κανω τον συνηγορο του γιατι προσωπικα δεν τον γνωριζω αλλα συντασσομαι συνηθως με τα κειμενα του και πιστευω οτι προκειται για παρεξηγηση δεν εννουσε αυτο που ισως καταλαβες .Ετσι τουλαχιστον πιστευω εγω.
ggrilik
QUOTE (krs18 @ May 1 2018, 11:58 ) *
Όσον αφορά το λάδωμα:
1. Από πλευράς αρχαίας φολοσοφίας: Εξ ιδίων κρίνεις τα αλλότρια
2. Από επιστημονικής ψυχιατρικής πλευράς λέγεται "Προβολή"
Όσον αφορά την προτροπή στα ΠΙΣΤΙΡΙΚΙΑ σίγουρα θα ξεπερνούσες τους παράγοντες που αναφέρονται.

Υ.Γ. Καληνύχτα και όνειρα γλυκά.
Υ.Γ. 2 Αναρωτιέμαι πως δεν κόπηκε από τον διαχειριστή τέτοιο σχόλιο.

Μην μαθαίνουμε τον κόσμο λάθος πράγματα παρακαλώ. Όση σχέση έχει το "Εξ ιδίων κρίνεις τα αλλότρια" με αρχαίους και με φιλοσοφία τόση έχω κι εγώ με τον πάπα της Ρώμης. Η φράση είναι λόγια που εμφανίστηκε σχετικά πρόσφατα. Σωστή παραίνεση πάντως. Συμφωνώ.

Όσον αφορά το Υ.Γ 2"πως δεν κόπηκε από τον διαχειριστή τέτοιο σχόλιο", έχω βύσμα προφανώς rolleyes.gif

Και για να γελάσουμε λίγο, απο την φετινή regular season

BASKET TUNE
QUOTE (papyrus23 @ May 1 2018, 12:13 ) *
Παιδια μαλλον εχετε ερμηνευση λαθος το σχολιο του ggirlik o ανθρωπος προσπαθει να πει οτι τα αποτελεσματα ερχονται απο την προσπαθεια και την σωστη δουλεια το σχολιο ειναι ειρωνικο προς ολους αυτους που ασχολουνται με τα υπολοιπα.Δεν κυριολεκτουσε διαβαστε τι εχει γραψει στο παρελθον δεν ειναι χθεσινος εχει αποψη και εικονα των περισσοτερων απο τις ομαδες και δεν βγαινω να κανω τον συνηγορο του γιατι προσωπικα δεν τον γνωριζω αλλα συντασσομαι συνηθως με τα κειμενα του και πιστευω οτι προκειται για παρεξηγηση δεν εννουσε αυτο που ισως καταλαβες .Ετσι τουλαχιστον πιστευω εγω.


77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
nikos64
QUOTE(ggrilik @ Apr 30 2018, 18:08 ) *
Εντάξει ρε συ, είπα μια κουβέντα μέσα στον θεατρικό οίστρο μου (είμαι λίγο αρτίστας), δεν νομίζω πως την παίρνει και κανείς τοις μετρητοίς.
Παιδιά μην την πάρετε τοις μετρητοίς. Ν'ακούτε τους γονείς σας εκτός απο κάτι στιγμές που είναι εκτός εαυτού και βρίζουν tongue.gif


με αφορμη τα λεγομενα σου εγω απλα διατυπωσα μια διαπιστωση μου ... μην την παιρνεις σαν "παρατηρηση" μου προς τα σενα.
βεβαια ετσι οπως γραφεις την προτροπη σου στα παιδια μου θυμησες την διαφημιση με την ληστεια "ολοι κατω" ...
https://www.youtube.com/watch?v=5DZtL-swnro
ethn

Πρώτος τελικός λοιπόν εχθές για την ΕΣΚΑΝΑ με τον Πρωτέα μεγάλο νικητή με 55-41. Κατά την γνώμη μου, μια και το είδα (επιτέλους) το χθεσινό ματσάκι, ο Πρωτέας εάν δεν παραανακάτευε την τράπουλα με απανωτές αλλαγές σε σημεία που η εξέλιξη του παιχνιδιού δεν το ‘ζητούσε’, τότε θα είχε καθαρίσει εύκολα από την πρώτη περίοδο!

Στα της κερκίδας, το γήπεδο ήταν γεμάτο με ωραία ατμόσφαιρα από τους φίλους και των δύο ομάδων και χωρίς παρατράγουδα, καθόμουν μάλιστα σχεδόν στο μεταίχμιο των φιλάθλων των δύο ομάδων με φίλους μου από τον Πρωτέα και φίλο από τον Κρόνο και δεν αντιλήφθηκα καμία ένταση

Σε γενικές γραμμές, το πουλέν μου η συμπάθειά μου η Αναστασοπούλου ναι μεν κορυφαία στο σκοράρισμα (πρεπει να βαλε 20/25 πόντους) αλλά με μεγάλη κατάχρηση προσπαθειών και κάποιες φορές τραβηγμένων από τα μαλλιά, δεν μου πολυάρεσε εχθές ο τρόπος που κινήθηκε για να είμαι ειλικρινής. Όπως δεν μου άρεσε και ο τρόπος που κινήθηκε η Μποσγανά (βέβαια αυτός είναι πάντα ο τρόπος που κινείται η Μποσγανά…Τουλάχιστον όσες φορές την έχω πετυχει εγώ να αγωνίζεται. Ένα κάρο προσπάθειες, ε θέλοντας και μη, οι πόντοι θα μαζευτούν… Τα λεγα κάποια στιγμή και πέρσι σχολιάζοντας τα στατιστικά των φ.α. της Εθνικής. Αυτό το παιδί έχει φοβερά προσόντα και ΝΑΙ, ΨΗΛΩΣΕ ΚΙ ΑΛΛΟ αλλά εμένα προσωπικά ο τρόπος με τον οποίο λειτουργεί επιθετικά δεν με συγκινεί καθόλου)

Η Μπουντούρη πολύ καλή αμυντικά και με κάνα δυο κρίσιμα καλάθια, αλλα λίγο σαν να χε σπαστεί με κάτι ( ίσως να ταν και η ιδέα μας ). Για εμένα πάντως η πιο ουσιαστική εχθες απο Πρωτέα

Η Γρηγοροπούλου απο Κρόνο θέλει πολύ δουλειά και οφείλει να την ρίξει γιατί επίσης εχει φοβερά φυσικά προσόντα , μιλάμε για ένα πανύψηλο πλάσμα γεννημένη το 2004 , αλλά είναι πολύ ‘αγουρη΄ Καλύτερη των ηττημένων για το 'παρεάκι' που βλέπαμε το παιχνίδι, η Μουτσα με ένα πιο μεστό τρόπο παιχνιδιού

Σε γενικές πάντως γραμμές δεν ξετρελάθηκα με το χθεσινό παιχνίδι, δεν ξέρω ενώ σε κάποιες στιγμές είχε ένταση και πάθος, δεν μπορώ να πω ότι ο τρόπος ανάπτυξης των δυο ομαδων (κυρίως του Πρωτέα που δείχνει να έχει υπεροπλία) μου αρεσε… Πολύ τουρλουμπούκι ρε παιδί μου…



Επόμενος (και τελευταιος κατ'εμέ tongue.gif ) αγώνας την Κυριακή στις 21.00


ggrilik
QUOTE (ethn @ May 3 2018, 15:02 ) *
Πρώτος τελικός λοιπόν εχθές για την ΕΣΚΑΝΑ με τον Πρωτέα μεγάλο νικητή με 55-41.

Πολύ καλή ενημέρωση! 41.gif
Προσωπικά αυτός ο Πρωτέας (το ρόστερ) δεν μου γέμιζε πολύ το μάτι απ την αρχή της χρονιάς, αλλά φαίνεται πως Κρόνος είναι διακριτά κατώτερος. Τρεις καθαρότατες ήττες.
ema
Κάποιος που να είδε κρονο - πρωτεα?
papyrus23
QUOTE(ema @ May 7 2018, 01:13 ) *
Κάποιος που να είδε κρονο - πρωτεα?


Ισοφαρισε ο κρονος δεν θυμαμαι ακριβες σκορ 64-58 νομιζω .Σοβαρος τραυματισμος Αναστασοπουλου γυρισε ο αστραγαλος πολυ ασχημο φαινοταν με γυμνο ματι πολυ κακη εικονα μακαρι για το κοριτσι να ειναι οσο πιο ανωδυνο επισης ,διαστρεμα και η μποσγανα καλυτερος ο κρονος στο πρωτο ημιχρωνο πιο ψυχομενος.Στο δευτερο μετα τους τραυματισμους το παιχνιδι εγινε run and gun.Για δευτερο παιχνιδι η μποσγανα παροτι δινει τη σιγουρια της καλης παικτριας στην ομαδα την κρατουσε πισω δεν μπορουσε να κινηθει σωστα στο χωρο οπως και στο πρωτο ματς .Αξιοσημειωτο το 13 του κρονου η μουτσα αν τη λεω σωστα που ειναι μια απο τις καλες παικτριες και η μποσγανα αναταλαξαν μεταξυ τους 1 και μονο φορα τη μπαλλα .Καθε μια θελει απο μια μπαλλα δικη της.Χωρις αναστασοπουλου αλλαζουν οι ισσοροπιες αναμενεται αγωνιωδες τριτο ματς στη βουλα .Καλημερα σε ολους περισσοτερα το Βραδυ.
assist64
QUOTE (papyrus23 @ May 7 2018, 06:56 ) *
Ισοφαρισε ο κρονος δεν θυμαμαι ακριβες σκορ 64-58 νομιζω .Σοβαρος τραυματισμος Αναστασοπουλου γυρισε ο αστραγαλος πολυ ασχημο φαινοταν με γυμνο ματι πολυ κακη εικονα μακαρι για το κοριτσι να ειναι οσο πιο ανωδυνο επισης ,διαστρεμα και η μποσγανα καλυτερος ο κρονος στο πρωτο ημιχρωνο πιο ψυχομενος.Στο δευτερο μετα τους τραυματισμους το παιχνιδι εγινε run and gun.Για δευτερο παιχνιδι η μποσγανα παροτι δινει τη σιγουρια της καλης παικτριας στην ομαδα την κρατουσε πισω δεν μπορουσε να κινηθει σωστα στο χωρο οπως και στο πρωτο ματς .Αξιοσημειωτο το 13 του κρονου η μουτσα αν τη λεω σωστα που ειναι μια απο τις καλες παικτριες και η μποσγανα αναταλαξαν μεταξυ τους 1 και μονο φορα τη μπαλλα .Καθε μια θελει απο μια μπαλλα δικη της.Χωρις αναστασοπουλου αλλαζουν οι ισσοροπιες αναμενεται αγωνιωδες τριτο ματς στη βουλα .Καλημερα σε ολους περισσοτερα το Βραδυ.


Περαστικά στα κορίτσια!
Όπως εξελίχθηκε το ματς: ζημία για Πρωτέα η απώλεια της Αναστασοπούλου, κέρδος για Κρόνο η έλλειψη της Μποσγανά.
ethn
Νίκη λοιπόν εχθές για τον Κρόνο! Πήγαμε μεγάλη παρέα μια και το παιχνίδι είχε ‘προμοταριστεί’ αρκετά αυτές τις μέρες

Ας ξεκινήσω με τα της Αναστασοπούλου. Απ ΄ότι ειπώθηκε στο τέλος του αγώνα, το παιδί ΔΕΙΧΝΕΙ να γλύτωσε τα χειρότερα, μια και όπως έγραψε και ο papyrus23 η εικόνα του ποδιού την ώρα του τραυματισμού ήταν ΤΡΑΓΙΚΗ και όλοι (φιλοξενούμενοι- γηπεδούχοι και ουδέτεροι ) είμασταν σοκαρισμένοι. Στραβοπάτησε μόνη της στην προσγείωση, και με το που έσκασε στο παρκέ σφάδαζε από τους πόνους και με ένα αστράγαλο να είναι σαν διαλυμένος. Βγήκε υποβασταζόμενη και μετα από κάνα πεντάλεπτο, με τη λήξη του ημιχρόνου έφυγε για το νοσοκομείο. ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ και πραγματικά μακάρι να μιλάμε μόνο για ένα βαρύ διάστρεμμα (αυτό ειπώθηκε από παρεβρισκόμενους γονείς στο τέλος του αγώνα)

Τώρα στα του παιχνιδιού… Ή μάλλον στα ΠΡΟ του παιχνιδιού. Προβληματίζομαι αν πρέπει να μεταφέρω με λεπτομέρειες εδώ το τι ακούσανε τα αυτιά μας.. Ξέρετε, είναι νόμος, τα πιο ‘σημαντικά’ τα ακούς αν βρεθείς κοντά σε πηγαδάκια που δεν σε ξέρουν (και δεν τους ξέρεις φυσικά……) οπότε και η μια αλλά και η άλλη πλευρά απλά τυχαίνει να βρίσκονται διπλά…. ΠΟΛΥ ΦΑΓΩΜΑ ΚΑΙ ΓΚΡΙΝΙΑ ρε guys! ΘΑΨΙΜΟ ΟΣΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ…Σοκαριστήκαμε! ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΞΥΠΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΟΙ ΓΟΝΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΣ!!!!!!!!!!!!!!!!ΞΥΠΝΑΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!! ΟΧΙ δεν το δέχομαι, μπορεί κι εγώ προχθές να σχολίασα τον τρόπο παιχνιδιού της Αναστασοπούλου, την οποία όμως οπως πολλάκις εχω πει την θεωρώ στην ηλικία της την απόλυτη παίκτρια που στην τελική δικαιούται να κάνει και κάνα ανορθόδοξο παιχνίδι, και άλλο να βγαίνει τόση χολή ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΔΥΣΤΥΧΩΣ έχουν να κάνουν με προσωπικά συμφέροντα. Πόσο μάλλον αν τα σχόλια προέρχονται και από άτομο ΄ΚΟΝΤΑ΄ στο προπονητικό team απ ότι εκ των υστέρων διαπιστώσαμε. ΑΛΗΘΕΙΑ ξενερώσαμε πάρα πολύ , εμείς οι εντελώς απέξω. Γιατί τελικά επιβεβαιώθηκε ο κανόνας που θέλει τα παρασκηνιακά, τα λόγια , οι μουρμούρες, τα κολλητηλίκια, να επικρατούν των ουσιαστικών. Το καλύτερο είναι ότι αυτά ήταν τα του προαυλίου, γιατί μετά, στην κερκίδα, καθήμενοι δίπλα σε γλυκύτατες κατά τ’ άλλα κυρίες, οι οποίες σικάτες μεν (το χουμε εμείς αυτό στη Βούλα η αλήθεια biggrin.gif ) αλλά με ένα φτυάρι ΝΑ!!! Και προς το τέλος πια που είχε στραβώσει το ματσάκι, η μόνη τους έννοια, ‘έχει γούστο να πάθουμε καμία νίλα και να χάσουμε τα μόρια’ !!! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ, ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ ΛΕΜΕ, με τα μόρια μου μέσα!!!!!

Εχθές για να είμαι ειλικρινής ξενερώσαμε απίστευτα. Ίσως μας επηρέασε και το γεγονός του τραυματισμού της Αναστασοπούλου, μετά από τα όσα ακούγαμε λιγη ωρα πριν….Δεν ξέρω, σαν να έγινε ένα καρμικό ρε παιδι μου….Και πήρε αυτό το παιδί μαζί του την αρνητική ενέργεια. Και επειδή λίγο μετά την έναρξη του β ημιχρόνου βγήκε με διαστρεμματάκι και η Μποσγανα, δεν ξέρω πραγματικά σχολιάσαμε ότι υπήρχε κατι έντονα αρνητικό στην χθεσινή βραδια!!!

Στα του παιχνιδιού, αυτή που προσπάθησε με νύχια και με δόντια να σώσει την παρτίδα για τον Πρωτέα ήταν η Σακελλαρίου, η οποία όμως από τα μισά του τρίτου δεκαλέπτου ήταν με 4 φάουλ, οπότε και εκτός βγήκε για κάποια λεπτά και αμυντικά έπαιξε κάπως πιο προσεκτικά. Το 13 του Πρωτέα κάτι προσπάθησε να κάνει με δυο πολύ ωραία και παλικαρίσια καλάθια, μετά όμως έχασε επίσης τα αυγά και τα πασχάλια… Τεράστιο πρόβλημα με τις ψηλές της ομάδας οι οποίες έχασαν πάρα πολλά ριμπάουντ ( τα οποία με δεύτερες, τρίτες και τέταρτες κάποια στιγμή προσπάθειές αξιοποιούσαν τα κορίτσια του Κρόνου-κυρίως η Γρηγοροπούλου- σε καλάθια) Ειδικά το 17 του Πρωτέα ήταν εκτός τόπου και χρόνου. Η Μπουντούρη εκτός κλίματος παιχνιδιού , δεν βοήθησε. Ειδικά όταν έχεις χάσει την Αναστασοπούλου, περιμένεις θεωρώ από την Μπουντούρη να πάρει την ομάδα πάνω της. Δεν έγινε .

Από τον Κρόνο που πιστεύω σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να περίμενε ότι θα ισοφαρίσει τη σειρά (έτσι πιστεύω εγώ, για να μην παρεξηγούμαστε) μας άρεσε η Μπέκιου, η Μουτσα (προσυπογράφω το σχόλιο του papyrus23 περι Μουτσα και Μποσγανα) και καθοριστική ήταν η Γρηγοροπουλου για τους λόγους που ανέφερα και πιο πάνω. Α και το άλλο το κορίτσι το ψηλό, λυπάμαι δεν θυμάμαι νόυμερο και δεν ξερω ονομα (σορρυ)

Σίγουρα οι ισορροπίες έχουν διαταραχτεί, η απώλεια της Αναστασοπούλου είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ (η Μποσγανά θεωρώ ότι θα είναι παρούσα στον τρίτο τελικο, και μακάρι και για το παιδι, γιατι θαναι μεγάλη γκαντεμιά και γι αυτό. Τωρα αν θα βοηθήσει, δεν ξέρω, πρέπει σιγουρα να πάιξει αν παίξει πιο ορθολογικά) και σίγουρα στον τρίτο τελικό θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον το πώς οι δυο ομάδες θα διαχειριστούν τα όσα συνέβησαν εχθές. Ιt ain't over till it’s over που λέει και το άσμα και οι χθεσινές εξελίξεις το αποδεικνύουν

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ , ελπίζω το πουλέν μου να περιοριστεί στο βαρύ διάστρεμμα, και ελπίζω γενικά οι γονείς και όχι μόνο να μαθαίνουν να εκτιμούν (και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε)

(Αναλώθηκα περισσότερο στα εξωαγωνιστικά γιατί αυτά ήταν που μας εκνεύρισαν και μας απογοήτευσαν αφάνταστα….Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες τελικά….Μ ε τέτοιο κλίμα όμως, trust me δεν ξερω τι μπορείς να περιμένεις)

Κυριακή, κοντή γιορτη λοιπόν
BASKET TUNE
Δυστυχώς συνηθισμένα πράγματα, γονείς-μόρια-καλοθελητάδες-κόλακες και κάπου πιο διακριτικά οι μανατζαρέοι.
ggrilik
QUOTE (ethn @ May 7 2018, 11:16 ) *


(α) Η Αναστασοπούλου την πάτησε σαν την Χατζηλεοντή ε? Εντάξει, την εθνική θα την προλάβει. Περαστικά της!

(β) Για τον Πρωτέα είδα στο φύλλο αγώνα πως δεν έπαιξε και η ψηλή του η Λιγνού, οπότε Γρηγοροπούλου και Τζανέτου είχαν διευρυμένο πεδίο δράσης.

(γ) Για την Μποσγανά εννοείς πως ακόμα κι αν παίζει καλά κάνει τις συμπαίκτριές της να μην παίζουν όσο μπορούν ε? Πιθανότατα. Κι εμένα με εκνεύρισε στον τελικό κυπέλλου της ΕΣΚΑΝΑ που ζητούσε συνεχώς την μπάλα. Πάντως το κάνουν πολλά παιδιά αυτό, πιστεύω πως του χρόνου θα μάθει πως η επιλογή προσπαθειών (το shot selection) δεν έχει να κάνει μόνο με την μεγιστοποίηση της απομονωμένης πιθανότητας ευστοχίας (που νομίζεις πως έχεις) αλλά και με το ηθικό των συμπαικτών. Στις υποδομές μάλιστα έχει να κάνει και με την βελτίωση των συμπαικτών.

(δ) τα μόρια είναι φοβερή πίεση για προπονητές και παίκτριες και μου φαίνεται έχουν καταστρέψει το γυναικείο μπάσκετ. Μακάρι να βρεθεί κάποιος να τα καταργήσει αν και αμφιβάλω.
ethn
α) Ακριβώς. Μια και το ανέφερες, η Χατζηλεοντή ήταν και στο γήπεδο

β) Η Λιγνού επαιξε, έβαλε και 6/7 π. Νομίζω πάντως οτι με τον τρόπο που την χρησιμοποιεί η coach του Πρωτέα, μάλλον σε χαμηλα νερά μπορεί να κινειται. Πολύ μπες βγες ρε αδελφέ..... (τουλάχιστον στους δύο τελικούς που είδα αυτές τις μέρες)

*Ευχαριστώ για το όνομα του κοριτσιου που δεν θυμομουν, Τζανετου, σωστά. Κάπου το άκουσα και δεν το συγκράτησα

γ)Κάπως έτσι...Αν και εγώ πιστεύω ότι ειναι σε μεγάλο βαθμό και θέμα προπονητή. Αν επιτρέπεις συστηματικά και 'ατιμώρητα' την 'ασυδοσία' ,τότε....... Μικρή είναι βέβαια,ελπζω (και εύχομαι) να ισορροπήσει!

δ) ΠΛΗΓΗ ΠΛΗΓΗ ΠΛΗΓΗ και ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ! Ε σκέψου κι οταν εισαι προπονητής/τρια -γονιός ( =>Τάδε έφη οι Βουλιώτικες γλώσσες) Ουτε ψύλλος στον κόρφο σου λέμε! (Ε, και των αλλωνών.....) Είμαι απόλυτος στο θέμα των μορίων, τα χουμε ξαναπει και σε άλλο thread πολλές φορές ΑΝ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΤΑ ΑΦΗΣΟΥΝ, ΜΟΝΟ ΤΕΦΑΑ κατ'εμε. Και αυτά σε παιδιά Β και Γ Λυκείου!Άντε και Α Λυκείου.Τι ειναι αυτό απο το Γυμνάσιο να κατοχυρώνεις μόρια στην τελικη? Και μετά πολλά απο τα παιδιά να εξαφανiζονται εν μία νυκτί? ΠΛΗΓΗ ΠΛΗΓΗ ΠΛΗΓΗ!
papyrus23
QUOTE(ethn @ May 7 2018, 11:16 ) *
Νίκη λοιπόν εχθές για τον Κρόνο! Πήγαμε μεγάλη παρέα μια και το παιχνίδι είχε ‘προμοταριστεί’ αρκετά αυτές τις μέρες

Ας ξεκινήσω με τα της Αναστασοπούλου. Απ ΄ότι ειπώθηκε στο τέλος του αγώνα, το παιδί ΔΕΙΧΝΕΙ να γλύτωσε τα χειρότερα, μια και όπως έγραψε και ο papyrus23 η εικόνα του ποδιού την ώρα του τραυματισμού ήταν ΤΡΑΓΙΚΗ και όλοι (φιλοξενούμενοι- γηπεδούχοι και ουδέτεροι ) είμασταν σοκαρισμένοι. Στραβοπάτησε μόνη της στην προσγείωση, και με το που έσκασε στο παρκέ σφάδαζε από τους πόνους και με ένα αστράγαλο να είναι σαν διαλυμένος. Βγήκε υποβασταζόμενη και μετα από κάνα πεντάλεπτο, με τη λήξη του ημιχρόνου έφυγε για το νοσοκομείο. ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ και πραγματικά μακάρι να μιλάμε μόνο για ένα βαρύ διάστρεμμα (αυτό ειπώθηκε από παρεβρισκόμενους γονείς στο τέλος του αγώνα)

Τώρα στα του παιχνιδιού… Ή μάλλον στα ΠΡΟ του παιχνιδιού. Προβληματίζομαι αν πρέπει να μεταφέρω με λεπτομέρειες εδώ το τι ακούσανε τα αυτιά μας.. Ξέρετε, είναι νόμος, τα πιο ‘σημαντικά’ τα ακούς αν βρεθείς κοντά σε πηγαδάκια που δεν σε ξέρουν (και δεν τους ξέρεις φυσικά……) οπότε και η μια αλλά και η άλλη πλευρά απλά τυχαίνει να βρίσκονται διπλά…. ΠΟΛΥ ΦΑΓΩΜΑ ΚΑΙ ΓΚΡΙΝΙΑ ρε guys! ΘΑΨΙΜΟ ΟΣΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ…Σοκαριστήκαμε! ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΞΥΠΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΟΙ ΓΟΝΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΣ!!!!!!!!!!!!!!!!ΞΥΠΝΑΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!! ΟΧΙ δεν το δέχομαι, μπορεί κι εγώ προχθές να σχολίασα τον τρόπο παιχνιδιού της Αναστασοπούλου, την οποία όμως οπως πολλάκις εχω πει την θεωρώ στην ηλικία της την απόλυτη παίκτρια που στην τελική δικαιούται να κάνει και κάνα ανορθόδοξο παιχνίδι, και άλλο να βγαίνει τόση χολή ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΔΥΣΤΥΧΩΣ έχουν να κάνουν με προσωπικά συμφέροντα. Πόσο μάλλον αν τα σχόλια προέρχονται και από άτομο ΄ΚΟΝΤΑ΄ στο προπονητικό team απ ότι εκ των υστέρων διαπιστώσαμε. ΑΛΗΘΕΙΑ ξενερώσαμε πάρα πολύ , εμείς οι εντελώς απέξω. Γιατί τελικά επιβεβαιώθηκε ο κανόνας που θέλει τα παρασκηνιακά, τα λόγια , οι μουρμούρες, τα κολλητηλίκια, να επικρατούν των ουσιαστικών. Το καλύτερο είναι ότι αυτά ήταν τα του προαυλίου, γιατί μετά, στην κερκίδα, καθήμενοι δίπλα σε γλυκύτατες κατά τ’ άλλα κυρίες, οι οποίες σικάτες μεν (το χουμε εμείς αυτό στη Βούλα η αλήθεια biggrin.gif ) αλλά με ένα φτυάρι ΝΑ!!! Και προς το τέλος πια που είχε στραβώσει το ματσάκι, η μόνη τους έννοια, ‘έχει γούστο να πάθουμε καμία νίλα και να χάσουμε τα μόρια’ !!! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ, ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ ΛΕΜΕ, με τα μόρια μου μέσα!!!!!

Εχθές για να είμαι ειλικρινής ξενερώσαμε απίστευτα. Ίσως μας επηρέασε και το γεγονός του τραυματισμού της Αναστασοπούλου, μετά από τα όσα ακούγαμε λιγη ωρα πριν….Δεν ξέρω, σαν να έγινε ένα καρμικό ρε παιδι μου….Και πήρε αυτό το παιδί μαζί του την αρνητική ενέργεια. Και επειδή λίγο μετά την έναρξη του β ημιχρόνου βγήκε με διαστρεμματάκι και η Μποσγανα, δεν ξέρω πραγματικά σχολιάσαμε ότι υπήρχε κατι έντονα αρνητικό στην χθεσινή βραδια!!!

Στα του παιχνιδιού, αυτή που προσπάθησε με νύχια και με δόντια να σώσει την παρτίδα για τον Πρωτέα ήταν η Σακελλαρίου, η οποία όμως από τα μισά του τρίτου δεκαλέπτου ήταν με 4 φάουλ, οπότε και εκτός βγήκε για κάποια λεπτά και αμυντικά έπαιξε κάπως πιο προσεκτικά. Το 13 του Πρωτέα κάτι προσπάθησε να κάνει με δυο πολύ ωραία και παλικαρίσια καλάθια, μετά όμως έχασε επίσης τα αυγά και τα πασχάλια… Τεράστιο πρόβλημα με τις ψηλές της ομάδας οι οποίες έχασαν πάρα πολλά ριμπάουντ ( τα οποία με δεύτερες, τρίτες και τέταρτες κάποια στιγμή προσπάθειές αξιοποιούσαν τα κορίτσια του Κρόνου-κυρίως η Γρηγοροπούλου- σε καλάθια) Ειδικά το 17 του Πρωτέα ήταν εκτός τόπου και χρόνου. Η Μπουντούρη εκτός κλίματος παιχνιδιού , δεν βοήθησε. Ειδικά όταν έχεις χάσει την Αναστασοπούλου, περιμένεις θεωρώ από την Μπουντούρη να πάρει την ομάδα πάνω της. Δεν έγινε .

Από τον Κρόνο που πιστεύω σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να περίμενε ότι θα ισοφαρίσει τη σειρά (έτσι πιστεύω εγώ, για να μην παρεξηγούμαστε) μας άρεσε η Μπέκιου, η Μουτσα (προσυπογράφω το σχόλιο του papyrus23 περι Μουτσα και Μποσγανα) και καθοριστική ήταν η Γρηγοροπουλου για τους λόγους που ανέφερα και πιο πάνω. Α και το άλλο το κορίτσι το ψηλό, λυπάμαι δεν θυμάμαι νόυμερο και δεν ξερω ονομα (σορρυ)

Σίγουρα οι ισορροπίες έχουν διαταραχτεί, η απώλεια της Αναστασοπούλου είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ (η Μποσγανά θεωρώ ότι θα είναι παρούσα στον τρίτο τελικο, και μακάρι και για το παιδι, γιατι θαναι μεγάλη γκαντεμιά και γι αυτό. Τωρα αν θα βοηθήσει, δεν ξέρω, πρέπει σιγουρα να πάιξει αν παίξει πιο ορθολογικά) και σίγουρα στον τρίτο τελικό θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον το πώς οι δυο ομάδες θα διαχειριστούν τα όσα συνέβησαν εχθές. Ιt ain't over till it’s over που λέει και το άσμα και οι χθεσινές εξελίξεις το αποδεικνύουν

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ , ελπίζω το πουλέν μου να περιοριστεί στο βαρύ διάστρεμμα, και ελπίζω γενικά οι γονείς και όχι μόνο να μαθαίνουν να εκτιμούν (και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε)

(Αναλώθηκα περισσότερο στα εξωαγωνιστικά γιατί αυτά ήταν που μας εκνεύρισαν και μας απογοήτευσαν αφάνταστα….Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες τελικά….Μ ε τέτοιο κλίμα όμως, trust me δεν ξερω τι μπορείς να περιμένεις)

Κυριακή, κοντή γιορτη λοιπόν




Περιεκτικοτατος και ακριβης ο φιλος ethn και για τα εντος παρκε αλλα αλλα και οσα τραγικα διαδραματιστηκαν στη κερκιδα λυπηρο και απογοητευτικο.Το 15 η ψηλη του κρονου που βοηθησε πολυ ηταν η Τζανετου .Ομολογω πως με τα οσα εγραψες και τον τροπο που τα περιεγραψες καταφερες να οπτικοποιησεις κατα πολυ τα οσα εγιναν εχθες Συγχαρητηρια και για την περιγραφη αλλα και την κριση σου!!!
ema
QUOTE(ethn @ May 7 2018, 15:22 ) *
γ)Κάπως έτσι...Αν και εγώ πιστεύω ότι ειναι σε μεγάλο βαθμό και θέμα προπονητή. Αν επιτρέπεις συστηματικά και 'ατιμώρητα' την 'ασυδοσία' ,τότε....... Μικρή είναι βέβαια,ελπζω (και εύχομαι) να ισορροπήσει!

δ) ΠΛΗΓΗ ΠΛΗΓΗ ΠΛΗΓΗ και ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ! Ε σκέψου κι οταν εισαι προπονητής/τρια -γονιός ( =>Τάδε έφη οι Βουλιώτικες γλώσσες) Ουτε ψύλλος στον κόρφο σου λέμε! (Ε, και των αλλωνών.....) Είμαι απόλυτος στο θέμα των μορίων, τα χουμε ξαναπει και σε άλλο thread πολλές φορές ΑΝ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΤΑ ΑΦΗΣΟΥΝ, ΜΟΝΟ ΤΕΦΑΑ κατ'εμε. Και αυτά σε παιδιά Β και Γ Λυκείου!Άντε και Α Λυκείου.Τι ειναι αυτό απο το Γυμνάσιο να κατοχυρώνεις μόρια στην τελικη? Και μετά πολλά απο τα παιδιά να εξαφανiζονται εν μία νυκτί? ΠΛΗΓΗ ΠΛΗΓΗ ΠΛΗΓΗ!

77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
ethn
@PAPYRUS23

Σ ευχαριστώ πολύ, χαίρομαι που επιβεβαιώνεις την εικόνα μια και ήσουνα απ οτι κατάλαβα στο γήπεδο, γιατι να σου πω την αλήθεια, επειδή δεν είμαι τρομερός γνώστης του αντικειμένου, πάντα έχω μια σκέψη που υποβόσκει για το αν αυτό που βλέπω εγώ, είναι και η πραγματική εικόνα.. Πάντως, πάντα ή σχεδόν πάντα έχουμε καλύτερη κριση σε αυτα που είμαστε ας πουμε 'παρατηρητές ανιδιοτελείς' παρά εμπλεκόμενοι.
papyrus23
QUOTE(ethn @ May 7 2018, 15:48 ) *
@PAPYRUS23

Σ ευχαριστώ πολύ, χαίρομαι που επιβεβαιώνεις την εικόνα μια και ήσουνα απ οτι κατάλαβα στο γήπεδο, γιατι να σου πω την αλήθεια, επειδή δεν είμαι τρομερός γνώστης του αντικειμένου, πάντα έχω μια σκέψη που υποβόσκει για το αν αυτό που βλέπω εγώ, είναι και η πραγματική εικόνα.. Πάντως, πάντα ή σχεδόν πάντα έχουμε καλύτερη κριση σε αυτα που είμαστε ας πουμε 'παρατηρητές ανιδιοτελείς' παρά εμπλεκόμενοι.



Sτο συγκεκριμενο ματς εγω δεν ημουν συναισθηματικα εμπλεκομενος καθως λειτουργουσα "κατασκοπικα" αν μου επιτρεπεται αυτη η εκφραση συντασσομαι ομως απολυτα με τα οσα εγραψες.Ραντεβου στο επομενο εως τοτε ας ειμαστε καλα και οψομεθα!
ggrilik
QUOTE (ethn @ May 7 2018, 15:22 ) *
β) Η Λιγνού επαιξε,

Περίεργο, θα έπαιρνα όρκο πως στο φύλο αγώνα δεν είχε το όνομά της. Αλλα το έχει.. Λές ν' άρχισα να στραβώνομαι?

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ.- ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 63-58 (1-1)
Διαιτητές : Κιουλάφας ,Καρύκας
Δεκάλεπτα : 21-16, 40-27, 50-43, 63-58
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Σταμούλης , Περαντωνάκης): Έγγελη , Ρούτση , Σιγούρου , Τσούχλη, Ρετσίνα, Καρκακέλα , Μπέκιου 8 , Μποσγανά 3, Καραγκούνη 3, Γρηγοροπούλου 20, Μούτσα 15(2) , Τζανέτου 14
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Τσομπανάκη) : Καβούνη , Μωραίτη Γ. Ανδρικοπούλου , Αναστασοπούλου 6(1) , Μπουντούρη 11(1), Σιμιτσιδέλη 3(1), Αποστόλου 2, Κεκλίκογλου 1, Σακελλαρίου 14 (1), Αρμένη 8, Μωραίτη Λ. 8, Λιγνού 5


Ο τρίτος τελικός θα γίνει την Κυριακή 13.05.18 στις 21.00 (κλ. Βούλας)
ema
QUOTE(ggrilik @ May 7 2018, 19:43 ) *
Περίεργο, θα έπαιρνα όρκο πως στο φύλο αγώνα δεν είχε το όνομά της. Αλλα το έχει.. Λές ν' άρχισα να στραβώνομαι?

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ.- ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 63-58 (1-1)
Διαιτητές : Κιουλάφας ,Καρύκας
Δεκάλεπτα : 21-16, 40-27, 50-43, 63-58
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Σταμούλης , Περαντωνάκης): Έγγελη , Ρούτση , Σιγούρου , Τσούχλη, Ρετσίνα, Καρκακέλα , Μπέκιου 8 , Μποσγανά 3, Καραγκούνη 3, Γρηγοροπούλου 20, Μούτσα 15(2) , Τζανέτου 14
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Τσομπανάκη) : Καβούνη , Μωραίτη Γ. Ανδρικοπούλου , Αναστασοπούλου 6(1) , Μπουντούρη 11(1), Σιμιτσιδέλη 3(1), Αποστόλου 2, Κεκλίκογλου 1, Σακελλαρίου 14 (1), Αρμένη 8, Μωραίτη Λ. 8, Λιγνού 5


Ο τρίτος τελικός θα γίνει την Κυριακή 13.05.18 στις 21.00 (κλ. Βούλας)


Το φύλλο αγώνα πού το εντόπισες;
Την ανάρτηση αυτή της ΕΣΚΑΝΑ εννοείς;
ggrilik
QUOTE (ema @ May 7 2018, 22:09 ) *
Το φύλλο αγώνα πού το εντόπισες;
Την ανάρτηση αυτή της ΕΣΚΑΝΑ εννοείς;

ναι.
Gkos
QUOTE (ggrilik @ May 7 2018, 19:43 ) *
Ο τρίτος τελικός θα γίνει την Κυριακή 13.05.18 στις 21.00 (κλ. Βούλας)



Άμα με κάνετε να κατέβω Βούλα για αγώνα κορασίδων ,τι στον κόσμο. .
ethn
QUOTE(Gkos @ May 8 2018, 21:02 ) *
Άμα με κάνετε να κατέβω Βούλα για αγώνα κορασίδων ,τι στον κόσμο. .



Θαλασσίτσα, βολτούλα, αγώνας, τι άλλο θες? smiley.gif
BASKET TUNE
Γνωρίζουμε αν αύριο θα αγωνιστούν οι Αναστασοπούλου και Μποσγανά; Ήταν σοβαροί οι τραυματισμοί των παιδιών;
A propo τον αγώνα θα τον μεταδώσει σε live streaming το Sportshero.
papyrus23
QUOTE(BASKET TUNE @ May 12 2018, 21:28 ) *
Γνωρίζουμε αν αύριο θα αγωνιστούν οι Αναστασοπούλου και Μποσγανά; Ήταν σοβαροί οι τραυματισμοί των παιδιών;
A propo τον αγώνα θα τον μεταδώσει σε live streaming το Sportshero.





Πρωταθλητης ΕΣΚΑΝΑ ο Κρονος Αγιου Δημητριου .Σε ενα ματς κακο με παρα πολυ ενταση και με την τραυματισμενη παικτρια του Πρωτεα Αναστασοπουλου εκτος με ναρθηκα στη ποδοκνημικη να αποτελει ουσιαστικα την παικτρια η οποια με την απουσια της εκρινε το πρωταθλημα .Η μποσγανα αντιθετα επαιξε ,δεν ηταν τραγικη οπως τα δυο προηγουμενα αλλα ο αναρχος τροπος που κινειται στο γηπεδο καθως και το γεγονος οτι εστιαζει σε ατομικες προσπαθειες στα ματια μου δεν την κανει καλη παικτρια ενω διαθετει πολλα χαρισματα.Δεν θυμαμαι το σκορ νομιζω τελειωσε με 10 ποντους διαφορα καπου εκει .Ο κρονος ηταν μπροστα απο το πρωτο λεπτο και δεν την εχασε ποτε την πρωτοπορεια εφτασε τη διαφορα μεχρι και τους 17 αντιθετα στην υστατη προσπαθεια του ο πρωτεας μειωσε στους 6 .Υπηρξαν στιγμες παντως που ενω ο κρονος μπορουσε να τελειωσει το παιχνιδι ο κουτς του ηταν πραγματικα η πολυ κακος η οι παικτριες του απο φοβο, απο απειρια εκαναν πραγματα απιστευτα πχ.στο τελευταιο πενταλεπτο με 10 ποντους υπερ του και με το μπονους των βολων εκδηλωνε επιθεσεις 10 δευτερολεπτων σουταρωντας τριποντο εχωντας την τυχη να περνει και τα rebound.Πιστευω οτι ο πρωτεας δεν θα εχανε με τιποτα αν ειχε την Αναστασοπουλου.ΑΞΙΟ αναφορας και οποιος γνωριζει κατι παραπανω ας μας ενημερωσει η μανα μιας παικτριας που μπηκε στον αγωνιστικο χωρο κανωντας παρατηρηση για τον τροπο που μαρκαρε τη κορη της ,η μην τη ξανακουμπησεις γιατια θα σε ξεμαλλιασω η τυπου γιατι δε φορας ζακετα οποιος ξερει ας μας διαφωτισει.Καλο βραδυ σε ολους.

ggrilik
Μια που μόλις το είδα κι εγω...

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ -ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 44-54 (1-2)
Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας , Τσαλίκης , Πέππας
Δεκάλεπτα : 07-12, 18-30, 30-39, 44-54
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Τσομπανάκη ): Καβούνη 2, Μπουντούρη 8 , Σιμιτσιδέλη 5 , Λιγνού 12, Μωραίτη Κεκλίκογλου , Σακελλαρίου 13, Ανδρικοπούλου , Αρμένη 3, Μωραίτη Λ. 3(1) , Αποστόλου 4
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Σταμούλης , Περαντωνάκης): Μπέκιου 5, Μποσγανά 15(3) , Ρετσινά , ¨Εγγελη , Ρούτση 3(1) , Σιγούρου , Καραγκούνη , Τσούχλη 2, Γρηγοροπούλου 9, Μούτσα 14(3) Καρκακέλα , Τζανέτου 6

Ο Κρόνος ήταν πολύ στατικός στην επίθεση, μια παίκτρια να γυρνοβολάει την μπάλα και τέσσερις να περιμένουν να την πάρουν. Αποτέλεσμα να βλέπουμε συνεχώς προσπάθειες για τρίποντα. Κυρίως άστοχες ως είθισται στις κρασίδες αλλά δεν είναι αυτό το θέμα. Ούτε είναι δικαιολογία η άμυνα ζώνης του Πρωτέα. Επιπλέον προσωπικά δεν μ'αρέσουν τα πολλά τρίποντα στις υποδομές. Αντιθέτως ξετρελαίνομαι για σουτ μέσης απόσταση. Τέλος πάντων rolleyes.gif Αλλά και στην άμυνα μου φάνηκε σχετικά αδούλευτος, στις αλλαγές συχνά έχανε η μάνα το παιδί και το παιδί την μάνα, κι όποτε έπαιζε ζώνη σαν να χανόντουσαν οι παίκτριες στο δάσος του Καντέρμπουρυ.

Στα θετικά του Κρόνου το πολύ μαν-του-μαν (αν και κρίνοντας απο τον τρόπο που έπαιζε ζώνη ίσως ήταν εξ ανάγκης) και το μη απαγορευτικό να σουτάρει οποιαδήποτε παίκτρια. Σουτάραν όλες χωρίς φόβο και πάθος. Πολύ θετικό για τον προπονητή αυτό. 41.gif 41.gif

Πάντως νομίζω την νίκη την πήρε απο την μεγάλη υπεροχή στα ύψη (Γρηγοροπούλου, Μποσγανά και Τζανέτου), την καλή απόδοση των γκάρντ που στο κατέβασμα κατάφερναν να σπάνε την πίεση του Πρωτέα με σχετικά λίγα λάθη (αν και βοήθησε όλη η ομάδα - εδώ ο Κρόνος φάνηκε σχετικά δουλεμένος), και για την επίθεση θα έλεγα αν κάποια έκανε την διαφορά αυτή ήταν η αρκετά ώριμη κι εύστοχη Ορνέλα Μούτσα.
Για την Μποσγανά κι εμένα μου φάνηκε πως έκανε κατάχρηση τριπόντων - σίγουρα θα ήθελα να την έβλεπα να έκανε περισσότερες προσπάθειες διπόντων αντί τριπόντων - αλλά απο την άλλη όλη η ομάδα έτσι έπαιζε. Τρίποντο κι ο Θεός βοηθός. Επιπλέον μάζεψε ρημπόυντ κι έπαιξε δυνατά στην άμυνα, τουλάχιστον όσο ο Κρόνος έπαιζε μαν-του-μαν. Κι αυτό στα δικά μου μάτια σημαίνει πως δεν έχει την νοοτροπία της βεντέττας, απλά έχει μπασκετομικρόβιο. Οπότε ... της συγχωρώ και τα τρίποντα και που ζητούσε την μπάλα (κάτι που μ' εκνευρίζει απίστευτα) , και γενικώς ... πιστεύω με τον καιρό θα ωριμάσει όσον αφορά την επιλογή προσπαθειών.

Ο Πρωτέας, πιο δουλεμένη ομάδα. Και στην επίθεση, είδαμε και μερικές ωραίες ατομικές διεισδύσεις πχ απ την Σακελαρίου και την Μπουντούρη αλλά κι απο άλλες παίκτριες που δεν τις ήξερα 41.gif ενώ απο τον Κρόνο είδαμε πολύ λιγότερες, και στην άμυνα μου φάνηκε δουλεμένος -αν και οι του Κρόνου ήταν πολύ στατικές και δεν έβαζαν στον Πρωτέα δύσκολα.. Επίσης έπαιξε υπερβολικά πολύ ζώνη (όχι χωρίς λόγο) η οποία όμως δεν του πολυβγήκε. Δεν έχασε απο αυτό όμως. Νομίζω απ τα ρημπάουντ έχασε. Σίγουρα αν είχε την Αναστασοπούλου οι πιθανότητές του θα ήταν πολύ καλύτερες. Πάντως νομίζω πως έχουν μπει τα πράγματα σε ένα δρόμο εκεί στην Βούλα, καλή δουλίτσα φαίνεται πως κάνουν και ΟΚ, δεν είναι ανάγκη να παίρνουν συνεχώς το πρωτάθλημα. wink.gif
ethn
Πόνταρα λοιπόν στο λάθος άλογο όπως είχε πει ο ggrilik ..Οχι στο ουσιαστικό της υπόθεσης, μια και εξακολουθώ και θεωρώ ότι ο Πρωτέας στη διάρκεια του Πρωταθλήματος ήταν αδιαφιλονίκητα η καλύτερη ομάδα, αλλά ΄δεν παύει να είναι μια πραγματικότητα ότι αφού δεν κέρδισε τελικά, άρα, ναι όντως πόνταρα λανθασμένα

Το χθεσινό παιχνίδι βέβαιά εγώ το είδα κάπως διαφορετικά από αυτό που περιγράφει ο Ggrilik , ίσως επειδή είχα δει κάποια παιχνίδια μέσα στη χρονιά, ίσως επειδή είχα εικόνα και από τους δύο προηγούμενους τελικούς…? Δεν ξέρω, πάντως η αίσθηση η δική μου είναι ότι εχθές καλύτερη ομάδα στο γήπεδο ήταν ο Κρόνος. (Θα επιδιλωξω να δω και στο καάλι του sporthero τον αγώνα, καμία φορά στο γήπεδο ίσως τα βλεέπις πιο παρορμητικα τα πράγματα) Τα κορίτσια του Πρωτέα θεωρώ ότι δεν μπόρεσαν να διαχειριστούν ούτε το σοκ του τραυματισμού της Αναστασοπούλου ( με το τόσο κακό timing που αυτός συνέβη) αλλά ούτε και το σοκ της ήττας στον δεύτερο τελικό μετά από ένα πρωτάθλημα αήττητες με πεντακάθαρες νίκες απέναντι στους όποιους διεκδικητές. Εχθές η ομάδα έκανε πάρα πολλά λάθη και είχε (κατά τη γνώμη ΜΟΥ και από την δική μου οπτική) κακό τρόπο ανάπτυξης και διαχείρισης. Και από τον πάγκο .Πχ η Μπουντούρη τι στο καλό έκανε η δύσμοιρη τόσες μα τόσες φορές στις γωνίες? Η Σακελαρίου η οποία είναι μια παίχτρια που μου αρέσει πάρα πολύ, με συντονισμό σκέψης και διαχείρισης, εχθές έκανε αρκετά λάθη, δείγμα πιστεύω της ψυχολογικής πίεσης καθώς και του γεγονότος ότι στον χθεσινό αγώνα σαν να μην είχε στήριγμα.. Αυτό που σχολιάζαμε εμείς εχθές ήταν ότι τα κορίτσια του Πρωτέα έμοιαζαν άδειες από δυνάμεις (σωματικές? ψυχικές? συνδυασμός?) ενώ ένα ψυχολογικό αβαντάζ θεωρώ ότι έβγαζαν να έχουν αυτές του Κρόνου. Βέβαια, θα συμφωνήσω 100% ότι στο 4ο δεκάλεπτο ήταν τουλάχιστον εκνευριστικός ο τρόπος αναπτυξης του Κρόνου, με κατά ριπάς τρίποντα αλλά προφανώς / ίσως είχαν το feeling του νικητή και πίστευαν σε αυτά οπότε θεωρούσαν ότι με αυτά θα τελείωναν τον αντίπαλο. Είμαι και εγώ της άποψης ότι με την Αναστασοπούλου στον αγώνα ο Πρωτέας θα ήταν νικητής (από τον δεύτερο αγώνα)αλλά με τα ΑΝ ως γνωστόν δουλειά δεν γίνεται…

Ευχάριστα στοιχεία του αγώνα!
1.ΠΑΡΑΣ ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ, ασφυκτικά γεμάτο το γήπεδο με ντουντούκες, τύμπανα, παλμό
2.Κόσμια συμπεριφορά θεωρώ εκατέρωθεν, σε κερκίδα και πάγκους

Στενάχωρα στοιχεία του αγώνα!
1.Η ανεκδιήγητη μητέρα της παίκτριάς του Κρόνου που μπούκαρε στο γήπεδο ξαφνικά!!!!!!!! Λέμε ότι τα χουμε δει όλα, αλλά τελικά, μπα……………………………!!Εκτός ότι ‘εμειναν’ οι πάντες, εκτός ότι το παιδι έγινε κατακόκκινη, εκτός ότι μετά γέλαγε όλο το γήπεδο, ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ προσπαθώ να καταλάβω ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΣΚΕΦΤΟΤΑΝ ΑΥΤΗ Η ΓΥΝΑΙΚΑ !!!!!!!!!!!
2. Τα κλάμματα των παικτριών του Πρωτέα. Πολύ στενάχωρη ( προφανώς αναμενόμενη ) εικόνα, μέσα στο γήπεδο αλλά και μετά στο προαύλιο…. Κλάμματα ΚΑΙ γονέων (?!)
3. Το να ειπωθεί από γκρουπάκι κοριτσιών Πρωτέα βγαίνοντας, ότι στα αποδυτήρια μετά τη λήξη του αγώνα η coach τους είπε ότι έπαιξαν χάλια….Αν ισχύει (και δεν ήταν πάνω στον ‘πόνο τους΄ ) VERY BAD TIMING για τέτοια δήλωση


Υ.γ. Δεν αντιλήφθηκα το σκηνικό που περιέγραψε ο papyrus23 με τον άλλον γονιό, και ούτε έχω καταλάβει για ποιου παιδιού μπαμπά μιλάει μιας και δεν τους ξέρω τους γονείς (εδώ δεν ξέρω τα παιδια…αχαχαχα) ΑΛΛΑ προφανώς μιλάμε για γονέα κάποιου από τα φετινά κορίτσια.. Προφανώς απο τα λεγόμενα, με τον συγκεκριμένο κρύβεται κάποια προιστορία, αλλά και να μην κρύβεται μ αυτόν, είδα και τους άλλους last week....… ΑΣ ΞΑΝΑΠΩ ΛΟΙΠΟΝ , ΞΥΠΝΑΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΓΟΝΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΛΘΕΤΕΕΕΕΕΕ

Καλή συνέχεια για τον Κρόνο και καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες που προκρίθηκαν στο Πανελλήνιο
BASKET TUNE
Μη μου λέτε τέτοια τώρα, ήδη έχουμε μια <<μάνα>> τέτοιου τύπου, το ταίρι της μας έλειπε τώρα. Ήμαρτον. Απεταξάμην.
Αν καταλάβω καμιά τέτοια κίνηση θα επανέλθω με πμ. kill.gif
ethn
QUOTE(BASKET TUNE @ May 14 2018, 12:32 ) *
Μη μου λέτε τέτοια τώρα, ήδη έχουμε μια <<μάνα>> τέτοιου τύπου, το ταίρι της μας έλειπε τώρα. Ήμαρτον. Απεταξάμην.
Αν καταλάβω καμιά τέτοια κίνηση θα επανέλθω με πμ. kill.gif



Σαν νούμερο βαριετέ. Δεν ακούγεται κακό! Αχαχαχαχαχα smiley.gif smiley.gif smiley.gif
nikos64
QUOTE(papyrus23 @ May 14 2018, 00:39 ) *


θεωρω τουλαχιστον αδικη αυτη την στοχοποιηση ενος και μονο γονιου , ξερω για ποιον μιλας αλλα ειναι ο χειροτερος ολων ?και για ποιας οικογενειας τα χαρισματα μιλας ?
και συγγνωμη μονο εμενα με πειραξε κανενα αλλο ?
μπορω να πω για ενα σωρο γονεις που εχουν κανει διαφορα και πιστεψε με ο συγκεκριμενος δεν ειναι ο χειροτερος.... απο γονεις που ειναι στα καγκελα με στομα μυρωδατο , που εχουν πλακωθει στο ξυλο ,που εχουν απειλησει παιδια μεχρι τις σιγανοπαπαδιες που δεν μιλανε αλλα φροντιζουν ολα να ξεκινανε απο το καμαρι τους .... καθημενοι στην ακρη της κερκιδας ή στην ακρη ενος παγκου.

νομιζω οτι εισαι λαθος.
BASKET TUNE
Μπα σε καλό σας Αθηναίοι, όλοι γνωρίζετε και μόνο οι εμείς οι Μακρυκωσταίοι στην απ'έξω; Οι διαχειριστές γιατί δεν έχουν φροντίσει να υπάρχει και ένα subfoum με πμ ομαδικό; οέο;
ethn
QUOTE(BASKET TUNE @ May 14 2018, 16:23 ) *
Μπα σε καλό σας Αθηναίοι, όλοι γνωρίζετε και μόνο οι εμείς οι Μακρυκωσταίοι στην απ'έξω; Οι διαχειριστές γιατί δεν έχουν φροντίσει να υπάρχει και ένα subfoum με πμ ομαδικό; οέο;



Κι εγώ άσχετος είμαι σε γενικές γραμμές, μόνο απο σπόντα ότι ψιλοαντιληφθώ! Βάλε με κι εμένα σ αυτο το ομαδικό όταν γίνει απο τους mods biggrin.gif !
Gkos
QUOTE (nikos64 @ May 14 2018, 15:35 ) *
και μορια πηρε φετος ....


Με το σχολειο.

Ουτε εμενε μου αρεσε πολυ η στοχοποιηση ,μα επειδη εχω υπαρξει και γω σε διπλανες θέσεις,γέλασα.
nikos64
QUOTE(Gkos @ May 14 2018, 16:52 ) *
Με το σχολειο.

Ουτε εμενε μου αρεσε πολυ η στοχοποιηση ,μα επειδη εχω υπαρξει και γω σε διπλανες θέσεις,γέλασα.


ναι με το σχολειο ,να συνδεσω αυτο εδω το θεμα με το αλλο με τους σχολικους αγωνες και την νομοθεσια? γιατι λεω εγω τωρα οτι εκει στην βουλα καποια παιδια ειχαν και νεανιδες και κορασιδες και σχολικο για την ...προικα τους .... συνειρμους πολλους μπορουμε να κανουμε....

και εγω εχω γελασει μεσα στα γηπεδα με τις αντιδρασεις διαφορων (μαλλον και γελασει ) δεν μπορω να γελασω ομως οταν διαπομπευεις οχι μονο τον γονεα αλλα και την οικογενεια του σε ενα δημοσιο φορουμ , που το διαβαζει και η ιδια η αθλητρια και συμπαικτριες της και αντιπαλες της .

και δεν μου αρεσει .... αλλα ας μην το παω επι προσωπικου σχετικα με το τι λεει ο κανονισμος του φορουμ .... γιατι μαλλον θα παω νωριτερα μονιμες διακοπες .
ethn
QUOTE(nikos64 @ May 14 2018, 18:18 ) *
ναι με το σχολειο ,να συνδεσω αυτο εδω το θεμα με το αλλο με τους σχολικους αγωνες και την νομοθεσια? γιατι λεω εγω τωρα οτι εκει στην βουλα καποια παιδια ειχαν και νεανιδες και κορασιδες και σχολικο για την ...προικα τους .... συνειρμους πολλους μπορουμε να κανουμε....

και εγω εχω γελασει μεσα στα γηπεδα με τις αντιδρασεις διαφορων (μαλλον και γελασει ) δεν μπορω να γελασω ομως οταν διαπομπευεις οχι μονο τον γονεα αλλα και την οικογενεια του σε ενα δημοσιο φορουμ , που το διαβαζει και η ιδια η αθλητρια και συμπαικτριες της και αντιπαλες της .

και δεν μου αρεσει .... αλλα ας μην το παω επι προσωπικου σχετικα με το τι λεει ο κανονισμος του φορουμ .... γιατι μαλλον θα παω νωριτερα μονιμες διακοπες .



Επειδή έτσι όπως το ΄θετεις, έχεις δίκιο, ας σταματήσει καλύτερα ίσως κάπου εδώ, και ασ ξαναπάμε στα του αγώνα rolleyes.gif άντε, καθίστε να δείτε κάνα δεκάλεπτο να πέιτε καμιά γνώμη!

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.