Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Dleague 2013-2014
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
jasonick
QUOTE


Ας ανάψουμε μία λαμπάδα του αγίου Γλυκερίου μιας και γλιτώσαμε τα χειρότερα.
Amare δεν ξεχνώ όμως.
klow13
wade στην ευχη του θεου..θελαμε τον γερμανο μας τελικα στους αμφιδεξιους.
teopt13
QUOTE(klow13 @ Dec 5 2013, 00:41 ) *
wade στην ευχη του θεου..θελαμε τον γερμανο μας τελικα στους αμφιδεξιους.

Νομίζω έκανες 5-5 για να κουκουλώσεις την κλοπή του γίγαντα Kaman!!
sacarame
Την ζητήσατε, την μοντάραμε, την γράψαμε, την έχετε...

BasketforumRadio Fantasy D-League review 04.12.13

Εκπομπή μαραθώνιος....
Zoys
Η φωνή του Γιώργου μου θύμισε αυτή τη φωνή. biggrin.gif
HLR CENATION
Aκουσα την πρωτη ωρα.Πολυ ωραια εκπομπη.Μπραβο σε ολους!! 41.gif
giorgos14
QUOTE(Zoys @ Dec 5 2013, 16:15 ) *
Η φωνή του Γιώργου μου θύμισε αυτή τη φωνή. biggrin.gif



xaxaxaxaxaxaxaxxa

Καταγγελω το μικροφωνο μου,δεν ειναι τοσο χαλια η φωνη μου οσο ακουστηκε...Στο δια ταυτα,ακουσες τι ειπαμε για την ομαδα σου οποτε δωσε μου τον λεμπρον smiley.gif
Zoys
QUOTE(giorgos14 @ Dec 5 2013, 19:10 ) *
xaxaxaxaxaxaxaxxa

Καταγγελω το μικροφωνο μου,δεν ειναι τοσο χαλια η φωνη μου οσο ακουστηκε...Στο δια ταυτα,ακουσες τι ειπαμε για την ομαδα σου οποτε δωσε μου τον λεμπρον smiley.gif

Όχι ρε μια χαρά ήσουν. smile.gif

Πέρα από την πλάκα πολύ καλή εκπομπή, τα είπατε πολύ καλά και τα σχόλια για την ομάδα μου ήταν πολύ εύστοχα! 41.gif
Pierce
Κράχτε λίγο τον Βαρεχάο και τον Μίλσαπ άλλη μια , να δώ κάτι tongue.gif

Btw εγώ το έκανα και το add και το drop του Taylor. Διχασμένη προσωπικότητα , αλλά έχω τουλάχιστον ο ένας τον άλλον.
jasonick
Πως θα βρούμε τρόπο να παίζει ο Καρλίτος συνέχεια με Heat;
SteveNashidis
QUOTE(jasonick @ Dec 6 2013, 15:54 ) *
Πως θα βρούμε τρόπο να παίζει ο Καρλίτος συνέχεια με Heat;


Eσυ επαθες σύνδρομο Άρη με denver harris smiley.gif ; με εχεις μπερδεψει αγαπουλα...
jasonick
Devin μην το παίρνεις προσωπικά ρε φίλε, ξέρεις πόσο σε αγαπάω και πόσο λυπήθηκα το '08 όταν σε δώκαμε για Kidd αλλά Butler ήταν αυτός και έχουμε ένα ψιλοθέμα στο 3.
massey
Σορρυ σε ολους που μου εστειλαν πμ αλλα μολις σημερα τα ειδα..

Μετα και τον πιθανο τραυματισμο του Ρεκε αποφασισα να δωσω Ροντο γιατι ετσι πως παω δεν θα εχω παικτες να κατεβασω.. 69.gif

Περιμενω προτασεις και θα κανω και εγω καποιες.. smiley.gif
Knickerbocker
QUOTE (sacarame @ Dec 5 2013, 17:24 ) *
Την ζητήσατε, την μοντάραμε, την γράψαμε, την έχετε...

BasketforumRadio Fantasy D-League review 04.12.13

Εκπομπή μαραθώνιος....


Αυτα ειναι!Να καθιερωθει παίδες...

Υγ:ολα τα σφάζω ολα τα μαχαιρώνω με fantasiaκα κριτήρια πλην του Rubio.επειδη η ομαδα μου φετος δεν παλευεται εχω ανακηρύξει τους wolves σε league pass team of the year και θα τον κρατήσω μεχρι τελους για να τους βλέπω με το...κομπιουτεράκι στο χέρι.
duncan21
Παίδες δε γίνονται αυτά τα πράγματα,για όνομα του Θεού δηλαδή.Δεν έχω να πω πολλά,veto προφανώς στο Hawes-JR για Lebron απ' την ομάδα μου.Μπαίνει poll όμως για να μη φαινόμαστε συνεχώς οι κακοί της υπόθεσης.

Άντε να κάνω και μια ανάλυση τελικά για το γαμώτο αλλά αυτό το πράγμα είναι αδύνατο να περάσει.JR είναι στο 21 αλλά πες ότι πάει στο 30,που δεν θα πάει.Hawes είναι σε πτώση αλλά πες ότι μένει στο 38.Lebron 52 άκοπα,χωρίς ιδρώτα.52+20 για 30+38 δηλαδή 72-68.Ήδη 4 μονάδες αλλά το πιο πιθανό να πάει στις 10 η διαφορά.

Να τονίσουμε επειδή έγινε μπέρδεμα την προηγούμενη φορά, οι εμπλεκόμενοι στο τρέηντ ΔΕΝ ΨΗΦΙΖΟΥΝ στο πολλ. Παρουσιάζουν τη θέση τους εδώ και ως εκεί.

Αν έχει ψηφίσει κάποιος από τους 2, να το δηλώσει εδώ..
Gravedigger
Το τερματίσατε!
SteveNashidis
QUOTE(duncan21 @ Dec 9 2013, 01:39 ) *
Παίδες δε γίνονται αυτά τα πράγματα,για όνομα του Θεού δηλαδή.Δεν έχω να πω πολλά,veto προφανώς στο Hawes-JR για Lebron απ' την ομάδα μου.Μπαίνει poll όμως για να μη φαινόμαστε συνεχώς οι κακοί της υπόθεσης.
.


Δεν βγαίνετε οι κακοί της υπόθεσης !! αλήθεια κάποιος πρεπει να κρατάει τις ισορροπίες σε αυτή τη λίγκα.

Εγώ απορώ με το συγκεκριμένο τρέιντ όταν ο Ζώης ήδη έχει απορρίψει το Mcroberts+Batum για Bledsoe. Δηλαδή με ένα χειρότερο δίδυμο παικτών από αυτό, έδωσε τον Λεμπρον.

Βέτο απλα αγαπουλες ! smiley.gif
Johnaros
Δεν το έστειλα εγώ, ο Ζώης το έστειλε.
SG3ptshooter
QUOTE(duncan21 @ Dec 9 2013, 01:39 ) *
Παίδες δε γίνονται αυτά τα πράγματα,για όνομα του Θεού δηλαδή.

Aυτό. Είπα κι εγώ να λείψω 5 μερούλες κι είχαμε trade του Gay αλλά δεν ήμουν εκεί να σηκώσω EΓΩ το πουλέν το Ross ή κάτι FA καλύτερο του Fields, ο Zoys που είχα πάρει απόφαση - και μου το έλεγαν κι άλλοι - ότι δεν πρόκειται να κάνει trade με τίποτα ούτε το Bledsoe, έδωσε το ΛεΠα για 2 πεθαμενατζήδες, θα αφήσω και πάλι έξω το Gortat γιατί δεν ξέρω ποιον να βγάλω αλλά οι Webslingers δεν δίνουν 2-1 ούτε το Matthews κι η ntopa ούτε τον τραυματία Beal. Αν έχεις κάνει εσύ ο quotιασμένος και κανά 250 ΑCB θα πάρω ένα καλάμι να πάω για ψάρεμα με Lada σε καμιά παγωμένη λίμνη στη Σιβηρία!
Zoys
Δεν έχω ψηφίσει.
Johnaros
Πάτησα approve για να μου βγάλει τα αποτελέσματα, μην το λάβετε υπόψη. wink.gif
HLR CENATION
Τραγικη εβδομαδα για την ομαδα.
Βασικα εκανα εγκληματα και ο ιδιος με την επιλογη του Χασμπροου κυριως...Ο Χιλ κακος.Ο Πεκοβιτς επαιξε μολις ενα ματς,ο Βουσεβιτς εχασε ματς.
Ο Νταλαμπερ εχασε την θεση του στην πενταδα και μαζι την θεση του στο ροστερ μου.
Να φυγει και να μην ξαναερθει αυτη η εβδομαδα.

ΥΓ Ψηφισα βετο στο τρειντ του Λεμπρον
giorgos14
Δινεται ο Χαουαρντ για 3αρι και 5αρι...ευχαριστω
SteveNashidis
Conley + mcroberts στο σφυρι.
giorgos14
QUOTE(Voyager @ Dec 9 2013, 19:10 ) *
Conley + mcroberts στο σφυρι.



απο τη μια 2.5 μετρα παλικαρι και απο την αλλη 2 κουτσαλογα...διαλεξε και παρε λαε....
giorgos14
Δεν αναφερθηκε πουθενα στο αρχικο μου ποστ ο Καρι ενω να τονισω οτι ζηταω και τριαρι που να παιζει αυτη την εβδομαδα.Ευχαριστω
giorgos14
Δεν αναφερθηκε πουθενα στο αρχικο μου ποστ ο Καρι ενω να τονισω οτι ζηταω και τριαρι που να παιζει αυτη την εβδομαδα.Ευχαριστω
massey
QUOTE(giorgos14 @ Dec 9 2013, 21:51 ) *
Δεν αναφερθηκε πουθενα στο αρχικο μου ποστ ο Καρι ενω να τονισω οτι ζηταω και τριαρι που να παιζει αυτη την εβδομαδα.Ευχαριστω

edit
giorgos14
Αντιο ΣΤΕΦ.Να ξερεις οτι θα σε εχω μεσα στη καρδια μου,θα χαιρομαι να σε βλεπω να προοδευεις και να ξερεις οτι οι δρομοι μας θα ξανασυναντηθουν στο μελλον.Φαριντ δεν φταις εσυ που μαλακιζεσαι,ο προπονητης σου φταιει για αυτο και δεν σε κακολογω..
Καλως ηρθες τιμιε Γουεσλι.Σμιθ τελος τα παιχνιδια στο 3,κατεβα στο 4 και παιξε μπασκετ.Γκρειβις δεν υπαρχει λογος να μην θυμηθεις τον καλο περσινο σου εαυτο εκει στον καναδα.

Η ομαδα θυσιασε τον αρχηγο της αλλα απεκτησε το πολυτιμο βαθος παγκου που χρειαζοταν.Η αρχηγεια περναει πλεον στον Love και μαζι η βαρια κληρονομια του Καρι να κανει αυτος πλεον 60αρια και 70αρια.
Knickerbocker
Πριν λίγες ωρες ημουν σε εστιατόριο και έτρωγα curry.True story,Nuff said.
Zoys
Οι Alternative Answers καλωσορίζουν τα νέα τους αποκτήματα Tony Parker και Paul Milsap, δύο παίκτες που βολιδοσκοπούσαμε από την αρχή της σεζόν.

Ελπίζουμε η συνύπαρξη του Danny Green με ακόμα έναν παίκτη των Spurs να τον... εμπνεύσει μπας και φτάσει ποτέ κανένα σοβαρό νούμερο. wink.gif

Η συνεργασία με τον LeBron James ήταν εξαιρετική και του ευχόμαστε τα καλύτερα για τη συνέχεια (του fantasy).
SteveNashidis
QUOTE(Zoys @ Dec 12 2013, 17:36 ) *
Ελπίζουμε η συνύπαρξη του Danny Green με ακόμα έναν παίκτη των Spurs να τον... εμπνεύσει μπας και φτάσει ποτέ κανένα σοβαρό νούμερο. wink.gif






Με την σειρά του και ο Γάλλος εκδήλωσε με τιτίβισμα του την χαρά για την μεταγραφή του .
Η μετάφραση για όσους δεν ξέρουν γαλλικά (ντροπή σε αυτούς!! ) λέει :

Θα ανακοινώσω τη νέα μου εταιρική σχέση με ALAN . Mία από τις κορυφαίες ομάδες και υψηλής φαντασιακής τεχνολογίας . Ζήτω η Γαλλία!

https://twitter.com/tonyparker/status/411180343220113408

Aπό κάτω φαν της ομάδας συγχαίρουν την επιλογή του Γάλλου ! tongue.gif

Godefroy Mauvilain ‏@GMauvilain 7m
@tonyparker Congrats Tony!!!
giorgos14
Το λογια ειναι περιττα....
giorgos14
Μετά απο ενα απλο συνηθισμενο 79αρι απο τον Λοβ,ηρθε και το τριποντο του Ντουαιτ και τα ειδα ολα..good job boys.(παρακαλουνται οι νεες προσθηκες να αρχισουν να ξυπνανε σιγα σιγα)
Zoys
Έλα ρε Ντάνυ, ντάξει, κάτι πάει πολύ στραβά με σένα φέτος. Δεν εξηγείται αυτό που αντίκρισα το πρωί.

Χθεσινός απολογισμός: -4,7

-4,7;;; angry_red.gif
kudelin8
Οποιος θελει βαθος ας μου χτυπησει τν πορτα...για οποιαδηποτε καλη προταση 2-1δινω κ δωρο εξτρα εναν παγκιτη της αρεσκειας σας.
SteveNashidis
Τρομερή ομάδα έχουμε φτιάξει ...είμαστε τόσο υπερπλήρεις που οι Harden, MCW , Davis , Conley θα κάτσουν στον πάγκο......


gdi.gif
SG3ptshooter
Victor Oladipo + SG3ptshooter, μια ιστορία αγάπης, πάθους και μίσους. Τα χει πει κι ο Tony Lawrence:

Moυ λέτε όλοι να την αφήσω, να βρω μιαν άλλη να αγαπήσω.
Εύκολα λόγια, μα τι σας νοιάζει, αφού ο πόνος εμένα στάζει.
Eίναι γυναίκα άστατη μα κι αναντικατάστατη.

Aυτά έχει η rookieλαγνεία, ειδικά σε κακή draft class. Τουλάχιστον έπαιξε ο Burke και για τους 2. #fingerscrossed

Σήμερα λέτε να ξεκουράσει το Duncan; Μια φορά το έχει κάνει μόνο στα πρώτα 25 ματς, αλλά όσο να ναι το βλέπεις να ρχεται.
pmam
Ο Κόμπε στο σφυρί... angry_red.gif 45.gif
SteveNashidis
Όχι ρε add τον Μάρσαλ :Ρ....το παιδί θα βγάζει αρνητικό σκορ πριν πατήσει παρκέ ....

(χρήστο πλάκα πλάκα καλό add έκανες cool.gif )
giorgos14
Φημες λενε οτι στις προτασεις μου θα λαβω απαντηση προτου τελειωσει το 2014... smiley.gif
teopt13
Ρε σεις ένα βράδυ δεν άνοιξα καθόλου το fantasy, τι αλλεπάλληλα add drop ήταν αυτά??? Συνεννοημένοι ήσασταν??
SG3ptshooter
Kι εγώ θα είμαι λιγότερο διαθέσιμος για το ερχόμενο διάστημα, οπότε μπορεί να αργήσουν κάποιες απαντήσεις μου.
klow13
χομπιστα wade σε ευχαριστω που εστω και καθυστερημενα βοηθας την ομαδα μας..γιορτες εχουμε,ποιος παιζει μπασκετ?αραξε κανα 2 βδομαδες.
teopt13
QUOTE(klow13 @ Dec 24 2013, 09:23 ) *
χομπιστα wade σε ευχαριστω που εστω και καθυστερημενα βοηθας την ομαδα μας..γιορτες εχουμε,ποιος παιζει μπασκετ?αραξε κανα 2 βδομαδες.

Cheap shot No 2 μετά το ύπουλο add του Ρέι!!!
Καλά Χριστούγεννα και χρόνια πολλά σε όλους!
giorgos14
josh smith-> παικτης του 40 και πανω(με last 15 44,last 7 43 δεν γινεται να φυγει στο 34)
kudelin8
QUOTE (giorgos14 @ Dec 27 2013, 18:41 ) *
josh smith-> παικτης του 40 και πανω(με last 15 44,last 7 43 δεν γινεται να φυγει στο 34)

φανταζομαι λοιπον οτι στις ιδιες προτασεις λογιζεις και τν martin κατω απο 25 συμφωνα με τα last7,15,30.εκτος αν τα last λαμβανονται υποψιν μονο για τν παικτη που μας συμφερουν.ατυχεστατη η προσπαθεια δημιουργιας εντυπωσεων.
SteveNashidis
QUOTE(kudelin8 @ Dec 27 2013, 19:15 ) *
φανταζομαι λοιπον οτι στις ιδιες προτασεις λογιζεις και τν martin κατω απο 25 συμφωνα με τα last7,15,30.εκτος αν τα last λαμβανονται υποψιν μονο για τν παικτη που μας συμφερουν.ατυχεστατη η προσπαθεια δημιουργιας εντυπωσεων.


Κudelin8 νομιζω προσθαπεις να αποκρύψεις το γεγονός ότι έχεις ήδη κατακτήσει το βραβείου του Ψείρα πανηγυρικά, με το να βάζεις στο επίκεντρο μια ομάδα που αποτελεί σάκο του μποξ στις μανατζαρεικές κόντρες smiley.gif
massey
Αντε παλικαρια μου παμε λιγο γιατι μεχρι τωρα μονο ο Παυλογιωργης και ο Αντρεας ο Ντραμοντ κουβαλουσαν το καρο..

Αιντε Αμιρ αιντε Τyreke αιντε Τιγκ.. shot.gif

Να μπει και ο Γεναρης να γυρισει ο καλος ο Γκασολ και ο JJ μπας και κανουμε καμια αντεπιθεση για την 4αδα..

Ροντο με σενα δεν ασχολουμαι πλεον..Την τυχη του Rose βλεπω να εχεις..

Υγ Να μην ξεχασω και τον αιθαλη Αριζα..10 κιλα σκορδα του κρεμαω σε καθε ματς μην παθει τπτ..Φτου φτου.. 56.gif
Pierce
Ζητώ άμεσα Pg, πλάκωσαν τραυματισμοί ξαφνικά. Λεμπρόν/Κάζινς δεν κουβεντιάζονται.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.