Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Dleague 2013-2014
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
giorgos14
Καταρχας προχωρησα σε αυτην την ανταλλαγη γιατι στο fantasycast δεν ειχαν περιγραφη χατζη να ακουω για το νικολα μπατιμ.Οποτε τι να τον κανω στην ομαδα μου;Μαζι του εφυγε ο αξυριστος και το παιδι θαυμα της φιλαδελφεια και καλωσοριζουμε ως παπια τον καλυτερο ψηλο του NBA(αν το αθλημα παιζοταν χωρις βολες),τον λατρευτο (απο τα κολλεγιακα χρονια που εκανε μαγκα τον Οντεν) Μαικλ Κονλει καθως και τον Αγγλοσουδανο Λουοοοοοοοοοολ Ντενγκ ο οποιος με τις αμυνες πανω στον Τριανταφυλλο θα κανει παπαδες.
j-kidd13
QUOTE(giorgos14 @ Nov 7 2013, 01:07 ) *
Καταρχας προχωρησα σε αυτην την ανταλλαγη γιατι στο fantasycast δεν ειχαν περιγραφη χατζη να ακουω για το νικολα μπατιμ.Οποτε τι να τον κανω στην ομαδα μου;Μαζι του εφυγε ο αξυριστος και το παιδι θαυμα της φιλαδελφεια και καλωσοριζουμε ως παπια τον καλυτερο ψηλο του NBA(αν το αθλημα παιζοταν χωρις βολες),τον λατρευτο (απο τα κολλεγιακα χρονια που εκανε μαγκα τον Οντεν) Μαικλ Κονλει καθως και τον Αγγλοσουδανο Λουοοοοοοοοοολ Ντενγκ ο οποιος με τις αμυνες πανω στον Τριανταφυλλο θα κανει παπαδες.


Επειδη οι εκ Ξανθης ορμωμενες παπιες ειναι θηγατρικο-αδελφο σωματειο,τολμω να πω οτι δεν μου αρεσε καθολου η ανταλλαγη αυτη...
Χαρντεν,αν και περιμενω οτι θα ειναι ελαφρως πιο κατω απο περσυ,ειναι δυναμιτης,ο MCW θα παει πολυ καλα πιστευω,και θα σταθεροποιειται οσο περναει ο καιρος,και ο Μπατιμ φρονω οτι ειναι θα μεινει αρκετα ψηλα.
Απο την αλλη ο Χαουαρντ ειναι πεσμενος απο εποχες Ορλαντο,και δεν ειναι αξιος εμπιστοσυνης οτι θα τελειωσει με πανω απο 40...Ο Ντενγκ ειναι τιμιοτατος και σταθεροτατος...Εγκρινω...Και Κονλεης το ιδιο...
Αλλα στο ζυγι για μενα η ζυγαρια γερνει αρκετα προς το μερος αυτων που εδωσες...
SteveNashidis
QUOTE(Zoys @ Nov 7 2013, 00:18 ) *
Ήγγικεν η ώρα!



Ο Eric Bledsoe με επιστολή του στα γραφεία της ομάδας μας ζήτησε ευγενικά την παραχώρηση του σε άλλη ομάδα μην αντέχοντας άλλο να είναι η αλλαγή των Jrue Holiday και Klay Thompson. Η ομάδα προσβεβλημένη από μια κατάρα που συνοδεύει τον LeBron James (και προέρχεται από βουντού γνωστού mod του forum) αντιμετωπίζει πρόβλημα στις θέσεις των ψηλών για αυτό και ο Bledsoe δίνεται με αντάλλαγμα πρωτοκλασάτο PF/C.

ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΑΡΧΟΝΤΑ ΜΑΣ !Ο Ερρικος θα ρθει στον πρ...οεδρο της καρδιας του.ανεμενε προταση ανταξια της αξια του παικτη που φετος δεν ειναι θεμα για αντ 'η ντροπ οπως περσι αλλα επειδη ειναι σουπερσταρ.γιαυτο ενημερωνω οτι παγωνουν οι οποιασδηποτε αλλες συζητησεις ανταλλαγων εκτοςς της ομαδας του Ιβει.


νικολι,για να μην τραβαω τα μουσια του χαρντεν(γτ δικα μου δεν εχω ακοομα) παρε τον μπλεσοου για να μην εχεις κριμα στο λαιμο σου οτι βγηκα αναφερομενος!
Επισης καλωσοριζουμε τους τρεις παικταραδες στην ομαδα και αναμενουμε τα αρπακτικα της λιγκας να δωσουν αρνητικη χρεια στο τρειντ,μεχρι να ακυρωθει!ευελπιστω να επικρατηση λογικη γτ με το νεο κανονα ακομα και τα αντ και ντροπ θα φαινονται υποπτα αρα και για βετο.μπορει να ειναι ακραιο αλλα υπαρκτο σεναριο...

καλημερα παιδες
Pierce
QUOTE (SG3ptshooter @ Nov 6 2013, 21:09 ) *
O lex με το veto που είχαμε ήταν λιγότερο dur-ος, sed lex κι αυτός. Αφού δε γίνεται να αλλάξουν τα σκορ, ας ξέρει όποιος κάνει ανταλλαγή τελευταία στιγμή και trade-rapeαρει ότι μπορεί να του στοιχίσει στα σκορ της βδομάδας που ξεκινά. Ή βάλε έστω poll για το αν θα μπαίνουν poll.


Αν μπουν να ψηφίσουν μέσα σε 3 λεπτά 8 άτομα ότι το trade περνάει, μέσα σε 3 λεπτά θα έχει ολοκληρωθεί και το trade. Νομίζω είναι αρκετά fair, για να γλιτώνουμε συζητήσεις επί συζητήσεων. Θεωρώ, το κουράσαμε το θέμα, το νέο status quo , για να συνεχίσουμε με τα λατινικά, είναι αυτό.


(γιώργο πήρες την απάντηση σου)

Όσο για το trade που έγινε αν ο MCW μείνει πάνω από το 35 θεωρώ ότι χάνει ο γιώργος, αλλά δεν έχει θέμα, περνάει.
Pierce
Επίσης, το trade του kudelin πέρασε αφού δεν μαζεύτηκαν τα 8 veto μετά από 3 μέρες.
giorgos14
QUOTE(j-kidd13 @ Nov 7 2013, 00:35 ) *
Επειδη οι εκ Ξανθης ορμωμενες παπιες ειναι θηγατρικο-αδελφο σωματειο,τολμω να πω οτι δεν μου αρεσε καθολου η ανταλλαγη αυτη...
Χαρντεν,αν και περιμενω οτι θα ειναι ελαφρως πιο κατω απο περσυ,ειναι δυναμιτης,ο MCW θα παει πολυ καλα πιστευω,και θα σταθεροποιειται οσο περναει ο καιρος,και ο Μπατιμ φρονω οτι ειναι θα μεινει αρκετα ψηλα.
Απο την αλλη ο Χαουαρντ ειναι πεσμενος απο εποχες Ορλαντο,και δεν ειναι αξιος εμπιστοσυνης οτι θα τελειωσει με πανω απο 40...Ο Ντενγκ ειναι τιμιοτατος και σταθεροτατος...Εγκρινω...Και Κονλεης το ιδιο...
Αλλα στο ζυγι για μενα η ζυγαρια γερνει αρκετα προς το μερος αυτων που εδωσες...


Μην αγχωνεσαι αδελφε ducκ! Χαρντεν πιστευω οτι οσο η ομαδα κερδιζει ετσι δεν θα φορτσαρει και μπορει να μεινει σε μετρια(για τα δεδομενα του) επιπεδα προσπαθωντας να βαλει και τον Ντουαιτ περισσοτερο στο παιχνιδι.Απο κει και περα MCW θεωρω οτι εκανε την εκρηξη του και σιγα σιγα θα αρχισει να ξεφουσκωνει ενω ο Μπατουμ δεν μου εμπνεει σταθεροτητα στο οτι θα ειναι παικτης του 35.Απο την αλλη ο Ντουαιτ ,ειπαμε,θα τροφοδοτειται αρκετα ενω Ντενγκ και Κονλει θα ανεβουν κι αλλο οταν αρχισουν Ζαχος και Τριανταφυλλος να σκοραρουν παραπανω και να αναγκαζουν τις αμυνες να προσαρμοζονται πανω τους.

ΥΓ.Λαλακα ρουμπιο αμα τραυματισες τον Καρι τελειωσες....
Johnaros
Long Overdue, αλλά ιδού τα αποτελέσματα της πρώτης βδομάδας:

Κοντοπούτανος Τάι Λόσον: 2 παιχνίδια μόνο, αλλά πραγματικός τιτάνας 43 και 42. Περιμένουμε σεζόν με τουλ. 70 παιχνίδια και 40+.
9/10


Ο Γιαννάκης ο Τζένκης: ...
1/10

Κέι Ντι: Ωραία τα πενηντάρια, αλλά πέσαμε και στο χειρότερο παιχνίδι του από τότε που παίζουν στην Οκλαχόμα ναούμε:
7/10

Κριςμπόσαυρος: Γενικά δε γουστάρω να τον έχω σε φάντασι. Πιο πολύ όνομα παρά ουσία; Δεν παίρνει πάρα πολλά ρημπάουντ, έχει ψιλονεκρά διαστήματα μέσα στη σεζόν. Φέτος όμως, ελπίζω με τον Wade να ξεκουράζεται να αναλάβει μεγαλύτερο ρόλο. Άρχισε αρκετά καλά, αν παίξει περίπου στο 35, θα είμαι ευτυχής:
7/10


BroLo "El Cunado": Δε ξέρω πως αυτό το τεράστιο πράμα έχει μέσο όρο 6 ρημπάουντ. Αλλά 20 πόντοι με καλά ποσοστά και 3 τάπες, i'm in every fucking time. Δυο σαραντάρια στα 3 παιχνίδια. Σωστός.
8/10


Τζιμάκος: Δυνατό ξεκίνημα με 40άρι και καπάκι 2 τριαντάρια. Πάμε γερά τρελέ μου.
9/10


Βινσάνιτι: Εξαιρετικός στο πρώτο παιχνίδι, χλιαρός στα δύο που ακολούθησαν.
5/10

Ιμάν Μπαϊλντί: Περιμένω κάτι παραπάνω από 20άρι, έτσι;
4/10

Ο Νέος Νοβίτσκι: Μικρός είναι, θα μάθει. Όχι άλλα -1 μόνο, μη γαμιέσαι.
3/10


Αρκετά μεγάλη πούτσα γενικά, αλλά υπάρχει πίστη στην ομάδα.

Δε ξέρω αν το βλέπετε και εσείς, ο Ολαντίπο φωνάζει πως θέλει να έρθει στον παράδεισο.
SG3ptshooter
QUOTE(Johnaros @ Nov 7 2013, 12:18 ) *
BroLo "El Cunado"

Δε ξέρω αν το βλέπετε και εσείς, ο Ολαντίπο φωνάζει πως θέλει να έρθει στον παράδεισο.

Προφανώς είμαστε αδελφά σωματεία λοιπόν. We can double drop a deuce like we did in college!

O Dipo κοστολογείται πολύ ψηλά, ακόμα και τώρα και παρά τα μπινελίκια για το χτεσινό. Δεν έχω και παίκτες στο φτερό, σε κανά πακέτο για το μέλλοντα αναπληρωματικό του Lamb μόνο αυτή τη στιγμή.
Johnaros
Στη θέση σου θα ήμουν πανευτυχής αν έπαιρνα Jamal ή Webster και JR Smith για το διάδοχο του Bill Withers.
Pierce
No go από μένα στο trade.
O West είναι παίκτης 32-35. Αν δεχτώ ότι ο σούμπερτ είναι στα ίδια με τον τζαμάλ (που δεν είναι, γιατί γυρνάει και ο σμιθ) , Ο φαρίντ πάνω από 30 ούτε στον ύπνο του.
giorgos14
QUOTE(Pierce @ Nov 7 2013, 11:21 ) *
No go από μένα στο trade.
O West είναι παίκτης 32-35. Αν δεχτώ ότι ο σούμπερτ είναι στα ίδια με τον τζαμάλ (που δεν είναι, γιατί γυρνάει και ο σμιθ) , Ο φαρίντ πάνω από 30 ούτε στον ύπνο του.



δεκτον..Αμα θεωρειται οτι δεν ειναι ο φαριντ στο 28-30,ο σουμπερτ στα ιδια ενω ο κροφορντ στο 25 (οπως θεωρω εγω) μπορειτε να το βεταρετε...
Tobias Funke
Ρε όργια το έχετε ξεσκίσει με τα veto. Αν ζητάτε την απόλυτη ισορροπία στα trades δεν θα τη βρείτε. Κάποιος θα κερδίσει, κάποιος θα χάσει στην πλειοψηφία των περιπτώσεων. Ο άλλος μπορεί να γουστάρει να δώσει LeBron για 2 30άρηδες, γιατί μπορεί να θέλει να το παίξει έτσι. Kάποιοι είναι κακοί αγοραστές, άλλοι καλοί πωλητές και τούμπαλιν. Κι αυτό είναι από τα μεγαλύτερα και πιο ενδιαφέροντα κομμάτια του παιχνίδιου κατ'εμέ. Τα veto πρέπει να μπαίνουν σε κραυγαλέες περιπτώσεις που βλέπεις ότι υπάρχει κάποιος δόλος στη μέση. Κι επειδή είναι πολύ νωρίς στη σαιζόν για να τα παρατήσει κάποιος και να δίνει παίκτες σε κάποιον φίλο του, δεν νομίζω ότι παίζει κάτι τέτοιο. Έτσι όπως το έχετε τώρα με τις ψήφους, αργότερα στη σαιζόν θα ψηφίζετε ανάλογα με το αν εμπλέκεται κάποιος άμεσος ανταγωνιστής σας κι αν σας συμφέρει εσάς ή όχι. Οπότε καλύτερα λύστε το ζήτημα διαφορετικά για να μην ξενερώσετε στο τέλος.

Sorry που χώθηκα αλλά επειδή έχω δει λίγκες να γίνονται μπουρδέλο από κάτι τέτοιο, είπα να πω τη γνώμη μου.

sacarame
QUOTE(Tobias Funke @ Nov 7 2013, 13:40 ) *
Ρε όργια το έχετε ξεσκίσει με τα veto. Αν ζητάτε την απόλυτη ισορροπία στα trades δεν θα τη βρείτε. Κάποιος θα κερδίσει, κάποιος θα χάσει στην πλειοψηφία των περιπτώσεων. Ο άλλος μπορεί να γουστάρει να δώσει LeBron για 2 30άρηδες, γιατί μπορεί να θέλει να το παίξει έτσι. Kάποιοι είναι κακοί αγοραστές, άλλοι καλοί πωλητές και τούμπαλιν. Κι αυτό είναι από τα μεγαλύτερα και πιο ενδιαφέροντα κομμάτια του παιχνίδιου κατ'εμέ. Τα veto πρέπει να μπαίνουν σε κραυγαλέες περιπτώσεις που βλέπεις ότι υπάρχει κάποιος δόλος στη μέση. Κι επειδή είναι πολύ νωρίς στη σαιζόν για να τα παρατήσει κάποιος και να δίνει παίκτες σε κάποιον φίλο του, δεν νομίζω ότι παίζει κάτι τέτοιο. Έτσι όπως το έχετε τώρα με τις ψήφους, αργότερα στη σαιζόν θα ψηφίζετε ανάλογα με το αν εμπλέκεται κάποιος άμεσος ανταγωνιστής σας κι αν σας συμφέρει εσάς ή όχι. Οπότε καλύτερα λύστε το ζήτημα διαφορετικά για να μην ξενερώσετε στο τέλος.

Sorry που χώθηκα αλλά επειδή έχω δει λίγκες να γίνονται μπουρδέλο από κάτι τέτοιο, είπα να πω τη γνώμη μου.


Φούνκε ηγέτη, ανέμισε τη χαίτη.... smilie_schal1.gif smilie_schal1.gif
j-kidd13
QUOTE(Tobias Funke @ Nov 7 2013, 13:40 ) *
Ρε όργια το έχετε ξεσκίσει με τα veto. Αν ζητάτε την απόλυτη ισορροπία στα trades δεν θα τη βρείτε. Κάποιος θα κερδίσει, κάποιος θα χάσει στην πλειοψηφία των περιπτώσεων. Ο άλλος μπορεί να γουστάρει να δώσει LeBron για 2 30άρηδες, γιατί μπορεί να θέλει να το παίξει έτσι. Kάποιοι είναι κακοί αγοραστές, άλλοι καλοί πωλητές και τούμπαλιν. Κι αυτό είναι από τα μεγαλύτερα και πιο ενδιαφέροντα κομμάτια του παιχνίδιου κατ'εμέ. Τα veto πρέπει να μπαίνουν σε κραυγαλέες περιπτώσεις που βλέπεις ότι υπάρχει κάποιος δόλος στη μέση. Κι επειδή είναι πολύ νωρίς στη σαιζόν για να τα παρατήσει κάποιος και να δίνει παίκτες σε κάποιον φίλο του, δεν νομίζω ότι παίζει κάτι τέτοιο. Έτσι όπως το έχετε τώρα με τις ψήφους, αργότερα στη σαιζόν θα ψηφίζετε ανάλογα με το αν εμπλέκεται κάποιος άμεσος ανταγωνιστής σας κι αν σας συμφέρει εσάς ή όχι. Οπότε καλύτερα λύστε το ζήτημα διαφορετικά για να μην ξενερώσετε στο τέλος.

Sorry που χώθηκα αλλά επειδή έχω δει λίγκες να γίνονται μπουρδέλο από κάτι τέτοιο, είπα να πω τη γνώμη μου.


Μιλησε απο τα εσωψυχα μου....
Συμφωνω κι εγω...
Το βετο πρεπει να πεφτει μονο σε τρανταχτες αδικιες οπου υπαρχει τεραστεια διαφορα στα νουμερα.Για 3 και 4 μοναδες δεν υπαρχει λογος....
Pierce
Οι 4 μονάδες στο 30 είναι 15% διαφορά , προσωπικά το θεωρώ σοβαρή χασούρα. Αν μου βρείτε επένδυση ,με 15% κέρδος, εγγυημένη πείτε μου, να πουλήσω το golf να τα βάλω εκεί τα λεφτά.
Λοιπόν το trade review μπήκε για έναν πολύ συγκεκριμένο λόγο και δεν δέχομαι κουβέντα επί του θέματος γιατί ειλικρινά έχω κουραστεί.
Πρότεινα να κάνουμε μια συμφωνία κυρίων να μη γίνονται trades την Δευτέρα, δεν είδα κανέναν να εμφανίζεται, επομένως το επόμενο μέτρο ήταν αυτό. Ξεψειρίζουμε την μαϊμού, δεν αλλάζει κάτι σημαντικά.
j-kidd13
QUOTE(Pierce @ Nov 7 2013, 13:54 ) *
Οι 4 μονάδες στο 30 είναι 15% διαφορά , προσωπικά το θεωρώ σοβαρή χασούρα. Αν μου βρείτε επένδυση ,με 15% κέρδος, εγγυημένη πείτε μου, να πουλήσω το golf να τα βάλω εκεί τα λεφτά.
Λοιπόν το trade review μπήκε για έναν πολύ συγκεκριμένο λόγο και δεν δέχομαι κουβέντα επί του θέματος γιατί ειλικρινά έχω κουραστεί.
Πρότεινα να κάνουμε μια συμφωνία κυρίων να μη γίνονται trades την Δευτέρα, δεν είδα κανέναν να εμφανίζεται, επομένως το επόμενο μέτρο ήταν αυτό. Ξεψειρίζουμε την μαϊμού, δεν αλλάζει κάτι σημαντικά.

Μα χανεται η ουσια του τρειντ ετσι...Αμα ενας θελει να ρισκαρει γιατι κατι βλεπει,του κοβεται αυτη η επιλογη.Αν δεν υπαρχει τρανταχτη διαφορα.δεν βρισκω τον λογο να τιθεται θεμα βετο.Προσωπικη αποψη.
Pierce
rolleyes.gif
Johnaros
Σόρι τώρα, κοιτάμε τα averages 4 παιχνιδιών;

Ο Faried είναι παίκτης που κυμαίνεται γύρω στο 28-30 σταθερά, και είναι στην 3η του χρονιά, που δεν αποκλείεται να ανέβει.
Ο West λογικά θα παίζει λιγότερα λεπτά φέτος, και είναι και ρίσκο το αν θα χάσει παιχνίδια. 35 μακάρι να πιάσει, αλλά μου φαίνεται δύσκολο.

Απο εκεί και πέρα ο Crawford είναι 10ος παίκτης για μένα φαντασιακά, ενώ ο Shumpert στους φετινούς Knicks έχει την προοπτική να είναι 3η επιλογή στην επίθεση, είναι επίσης στην 3η του σεζόν, και αν κρίνουμε από τα play-off έχει σημαντικό μέλλον.

Πέρσι δε μίλησα καν για μεταγραφη, για περίπτωση βέτο, αλλά αλήθεια μου φαίνεται απίθανο, δε σκέφτηκα καν την περίπτωση το Crawford - West για Faried - Shumpert να μην περάσει. Το μόνο που μπορείς να προσάψεις είναι ότι οι μεν είναι veterans και οι άλλοι ακόμα αποδεικνύουν τη θέση τους, αλλά οκ.

Ειδικότερα, θεωρώ στο συγκεκριμένο ότι βγαίνω κερδισμένος στον West και χαμένος στον Iman, και σαν ομάδες μένουμε και οι 2 στα ίδια. Δε θα το έκανα, αν δεν ήθελα να έχω τη σιγουριά του West για να μετακινήσω τον Bosh.

Anyway, αυτό είναι το σκεπτικό του trade, ας μιλήσουν και οι υπόλοιποι.
Pierce
Αν δεν κάνω λάθος ο West εχει 31 στα 4 παιχνίδια, άρα αρκετά παρακάτω από εκεί που τον υπολογίζω, οπότε όχι δεν έχω λάβει υπόψιν τα παιχνίδια που έχουν κάνει, αλλά τη συνολική άποψη που έχω για τους παίκτες.
Anyway δεν ξέρω γιατί το έχετε κάνει τόσο θέμα, εμένα μου βρωμάει το trade σε άλους 4 που έχουν ψηφίσει θετικά όχι. Όπως σας έχω αποδείξει πλειστάκις δεν γίνεται ό,τι θέλω εγώ, αλλά ό,τι θέλει η πλειοψηφία.
Johnaros
Καλά, no big deal κι από μένα, απλά μου έκανε εντύπωση εκείνη την ώρα και μπορεί να βγήκε απότομο το ποστ, απλά το σκεπτικό μου ήθελα να γράψω.

Pierce
Λοιπόν εξηγούμαστε. Έβγαλα το Review. Η πρόταση μου είναι να μην κάνετε trade Δευτέρα βράδυ. Αν γίνει κάποιο και μετά πέσει πρόταση για veto , θα χαθούν οι πόντοι και τέλος.


Over and out.
jasonick
Έγινε drop ο Mo; ohmy.gif
Κρίμα και δεν τον προλάβαμε. sad.gif
teopt13
QUOTE(jasonick @ Nov 9 2013, 04:08 ) *
Έγινε drop ο Mo; ohmy.gif
Κρίμα και δεν τον προλάβαμε. sad.gif

Έχεις άλλη μία ευκαιρία! 69.gif
Αν και με τέτοιο Λίλαρντ δε νομίζω να κάνει κάτι..
SteveNashidis
QUOTE(teopt13-1908 @ Nov 11 2013, 06:46 ) *
Έχεις άλλη μία ευκαιρία! 69.gif
Αν και με τέτοιο Λίλαρντ δε νομίζω να κάνει κάτι..



μπορεί να κάνει καλύτερα ότοστοπ !

Έχει ανανεωμένο αντίχειρα πλέον από πέρσι που μας έβγαλε τη ψυχή..
SteveNashidis
Breaking News :

Σημαντική δήλωση του πρωτοπόρου της λίγκας σε μια φορτισμένη συζήτηση πριν λίγο στο Skype . Όπως φαίνεται από τα λόγια του , δεν θα εγκαταλείψει ποτέ τον αγώνα για την πρωτιά ενώ προειδοποιεί για τα μούφα τρέιντ που θα γίνουν εν τη απουσία.

QUOTE
magkes naxairethsw k gw tn kalh parea apo aurio arxizw tn thiteia m.....pera apo antagwnismous k fantasy eiste oloi polu kala typakia k xairomai p eimai sautn tn ligka...egw gia kamia vdomada me deka meres thamai teleiws off apo fantasiakes katastaseis alla mn nomizete oti exete xemplexei me tn parth m...me t p erthei t kinhto st thiva xekinaw demaraz protasewn...ta ufos thamathoun nanikane k xwris tn hgeth tous...parakalw an t mnm paei polu pisw oi parontes naenhmerwsoun k talla paidia...o endiamesos m st ligka thanai o nwntas gia ligo.an deite kana koulo trade vetarete amesa gt thaxei kanei vrwmodouleia..parakalw an t mnm paei polu pisw oi parontes naenhmerwsoun k talla paidia..euxaristw polu...o metepeita prwtathlitis,o stratiwths t nba,o polu sklhros gia naparathsei tn prwtia,o anthrwpos,kudelin8...milame


Με τη σειρά μας οι ιδιοκτήτες της Ivey ευχόμαστε καλή θητεία στον συνάδελφο στρατιώτη και μάνατζερ καλή θητεία και προσοχή χωρίς προβλήματα.
pmam
QUOTE(kudelin8)

Καλή θητεία αδερφέ!
Nuntius
Να το και το πρώτο 50άρι από τον Lance smiley.gif
SteveNashidis
QUOTE(Nuntius @ Nov 12 2013, 04:49 ) *
Να το και το πρώτο 50άρι από τον Lance smiley.gif

Aμα κοβει το ματι σου και εισαι και ιντιανα και σε λενε και νουντιο τοτε ΕΝΣΤΑΣΗ Κυριε Δικαστα!

(μετταξυ μας , πυροτεχνημα ηταν.επιστρεφει ο ντανυ γεματος ορεξη και θα κατσει κστον παγκο ο αληταρας με τα χααμηλων τονων 50αρια του)
sacarame
Fantasy Review

Για όποιον από σας θέλει να μάθει για την άλλη λίγκα...


Δεσμεύομαι από δω και για εκπομπή αφιερωμένη αποκλειστικά στη D-league... smiley.gif
jasonick
Άντε περιμένουμε εκπομπή D League για να με εκθειάσετε. smiley.gif
Σήμερα DTD οι Harden, MCW, McBob ενώ πριν λίγες ώρες μόνο ο Harden ήταν αμφίβολος.
massey
Μονο εγω διαφωνω σχετικα με την ανταλλαγη που εγινε και περιλαμβανει τον Rose? rolleyes.gif

Εκτος αν αποτελουν δειγμα τα 6 παιχνιδια..
teopt13
QUOTE(massey @ Nov 14 2013, 16:54 ) *
Μονο εγω διαφωνω σχετικα με την ανταλλαγη που εγινε και περιλαμβανει τον Rose? rolleyes.gif

Εκτος αν αποτελουν δειγμα τα 6 παιχνιδια..

Κατα την γνώμη μου έχει κάποιο ρίσκο η απόκτηση του Ρόουζ αύτη τη στιγμή, και καθώς δόθηκε για εναν 30αρη κ 3 25αρηδες (περιπου) τοτε πραγματικα υπάρχει μια περιπτωση να βγει και ο klow χαμενος..
pmam
If you do the math, ο Rose στην ουσία πουλήθηκε στην τιμή των 45.
Θεωρώ ρίσκο από τη μεριά του klow τo deal, γιατί αν ο Rose είναι αυτός του 2011 θα είναι ελαφρώς κερδισμένος, αλλιώς η ανταλλαγή είναι μεγάλο steal. Ειδικά αν σκεφτείς ότι αμέσως άφησε το Frye, ήταν δηλαδή ανταλλαγή 3-4.
duncan21
Veto από μένα στο Marion-Gasol.Marion 28-29 max,Gasol +5 μονάδες πάνω εύκολα.Για το trade του Rose,it's fine by me.
teopt13
QUOTE(duncan21 @ Nov 14 2013, 19:25 ) *
Veto από μένα στο Marion-Gasol.Marion 28-29 max,Gasol +5 μονάδες πάνω εύκολα.Για το trade του Rose,it's fine by me.

Πέρσυ Μαριον 31 και φέτος ως τώρα 32.Γιατί ειναι 28-29?Επίσης Πάου πέρσυ έκανε 34, χάνει συνέχεια μάτς και συν της άλλης δεν παίζει πολλά λεπτά φέτος.Εγώ πιστεύω πως μπορεί να πιάσει το 35, αλλά δε νομίζω πως είναι τόσο σίγουρο.Και μίλαμε όπως είπα για παίχτη που χάνει διαρκώς ματς σε αντίθεση με τον μάριον..
duncan21
QUOTE (teopt13-1908 @ Nov 14 2013, 19:29 ) *
Πέρσυ Μαριον 31 και φέτος ως τώρα 32.Γιατί ειναι 28-29?Επίσης Πάου πέρσυ έκανε 34, χάνει συνέχεια μάτς και συν της άλλης δεν παίζει πολλά λεπτά φέτος.Εγώ πιστεύω πως μπορεί να πιάσει το 35, αλλά δε νομίζω πως είναι τόσο σίγουρο.Και μίλαμε όπως είπα για παίχτη που χάνει διαρκώς ματς σε αντίθεση με τον μάριον..

28-29 ήταν με το περσινό σύστημα,my bad μάλλον.Ας πούμε 31-32(που πιστεύω θα πέσει λίγο) ο Μarion που έχασε 15 παιχνίδια πέρυσι.Ο Gasol παίζει στο 31 σε 28'.Ο χρόνος συμμετοχής του θα ανέβει(λογικά),όπως και τα άθλια μέχρι στιγμής ποσοστά του.35+ εύκολα πιστεύω.Επίσης ο Pau μόνο πέρυσι έχασε πολλά ματς που ερχόταν από τραυματισμό.

Το ψειρίζουμε πολύ είναι η αλήθεια αλλά πρέπει να αιτιολογήσω το veto μου.
teopt13
QUOTE(duncan21 @ Nov 14 2013, 19:50 ) *
28-29 ήταν με το περσινό σύστημα,my bad μάλλον.Ας πούμε 31-32(που πιστεύω θα πέσει λίγο) ο Μarion που έχασε 15 παιχνίδια πέρυσι.Ο Gasol παίζει στο 31 σε 28'.Ο χρόνος συμμετοχής του θα ανέβει(λογικά),όπως και τα άθλια μέχρι στιγμής ποσοστά του.35+ εύκολα πιστεύω.Επίσης ο Pau μόνο πέρυσι έχασε πολλά ματς που ερχόταν από τραυματισμό.

Το ψειρίζουμε πολύ είναι η αλήθεια αλλά πρέπει να αιτιολογήσω το veto μου.

Και φέτος από τραυμταισμό είναι και απο εγχείρηση, και τα λεπτά δεν είμαι σίγουρος ότι θα ανέβουν, καθώς παίζει με το rotation o d'antoni.Προφανώς για να έκανα το trade πιστεύω πως ο Πάου θα κάνει πιο πολύ από τον Μάριον, αλλά όχι κάποια τρελή διαφορά..Τέλος πάντων αν πιστεύουν και άλλοι ότι είναι unfair ας το πουν..
giorgos14
Βέτο στο γκασολ-μαριον.... rolleyes.gif
jasonick
Για μένα μια χαρά και τα δύο.
Το πρώτο trade μου άρεσε από την πλευρά του Νώντα μιας και έχει βάθος και δεν θα του κοστίσουν πολύ οι Gilchrist, Bradley, Ginobili. Όσον αφορά το δεύτερο μπορεί να βγαίνει ελαφρώς κερδισμένος ο Θοδωρής αλλά δεν το θεωρώ για βέτο, ας πούμε το trade στην άλλη λίγκα το θεωρώ χειρότερο (ώπα δηλώσεις, για να ανέβουν λίγο τα αίματα.. tongue.gif).
spysta
ΔΕΝ υφισταται Μαριον-Γκασολ σε 1-1 trade ...

ο ενας ειναι ενας καλος συμπληρωματικος παικτης με ταβανι το 30 (πιθανοτατα θα ειναι αναμεσα στο 27-28) και ο αλλος franchise player ,που εφοσον ειναι υγιης, χτυπαει 34-35 ευκολα (με μερικα μεγαλα βραδια) !!so simple


το trade θα ηταν οκ , ΑΝ πχ ειχε βγει η κλασσικη ειδηση τραυματισμου για Pau , που θα τον εστελνε στην εξεδρα για κανα μηνα και περισσοτερο. (βλεπε plantar fasciitis κτλ)
Tobias Funke
QUOTE (jasonick @ Nov 15 2013, 12:38 ) *
ας πούμε το trade στην άλλη λίγκα το θεωρώ χειρότερο (ώπα δηλώσεις, για να ανέβουν λίγο τα αίματα.. tongue.gif).



Τους κάνανε mod και ξετσουτσούνισαν. 6.125-5.292 αν σου λέει κάτι γατάκι κι έχουμε και ρεβάνς οπότε για να μην επαναληφθεί η κατακρεούργηση, speak now or forever hold your peace γιατί βαριέμαι κιόλας και δεν βλέπω να βγαίνει το μεσημέρι. Απλά φρόντισε να μην με πληγώσεις πολύ λέγοντας ότι εγώ έχασα πολύ από το trade γιατί είμαι σε ευαίσθητη συναισθηματική περίοδο κι ηλικία
j-kidd13
Δεν υπαρχει τρειντ αναμεσα σε Μαριον Γκασολ,βασει οσων ξερουμε μεχρι τωρα.
Ο σπαιστα τα ειπε.
Ειναι στυλ κλεψιμεικο/Τωρα βεβαια μπορει οποιος εχει τον Γκασολ,να φοβαται οτι θα χτυπισει,οτι θα υποαποδωσει,θα θα θα θα,και να πιστευει οτι ο Μαριον θα συνεχισει ετσι ολη τη χρονια.Θεμιτο...
Pierce
Οι της πάνω λίγκας να περιοριστούν εκεί παρακαλώ, για να μην μπλέκονται τα μπούτια μας.
jasonick
QUOTE(Tobias Funke @ Nov 15 2013, 13:40 ) *
Τους κάνανε mod και ξετσουτσούνισαν. 6.125-5.292 αν σου λέει κάτι γατάκι κι έχουμε και ρεβάνς οπότε για να μην επαναληφθεί η κατακρεούργηση, speak now or forever hold your peace γιατί βαριέμαι κιόλας και δεν βλέπω να βγαίνει το μεσημέρι. Απλά φρόντισε να μην με πληγώσεις πολύ λέγοντας ότι εγώ έχασα πολύ από το trade γιατί είμαι σε ευαίσθητη συναισθηματική περίοδο κι ηλικία


Δεν έπιασε η μπλόφα της Team Ivey βάζοντας τον χαμένο δίδυμο αδερφό του Rose αφού λόγω του ονόματος της ομάδας σου είχαμε υποψίες χρηματισμού του κανονικού Rose για μειωμένη απόδοση. Χαίρομαι παρόλα αυτά που οι 14.000 φιλάθλοι μας νίκησαν και με το παραπάνω τον αγώνα της εξέδρας και σας περιμένουμε με ανυπομονησία στην έδρα μας να σας δείξουμε πως "μπλοφάρουν" οι Iveyακοί. tongue.gif

Πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί ο Marion έχει ταβάνι το 30. Αυτή τη στιγμή είναι στο 31.9 και είναι κοντά στους μέσους όρους του παρόλο που σουτάρει με 44 %, που σημαίνει ότι θα ανέβει και λίγο παραπάνω.
Knickerbocker
Έλεος ρε Big Al...Έλεος με σένα και τους αστραγαλους σου.Το βγαλα απο μεσα μου και ησύχασα rolleyes.gif
kudelin8
Στρατιωτης πυροβιλικου kudelin8 εχω τν τιμη να αναφερω οτι γυρισα στ δραση.θα σας τρεξω κωλοψαρα
HLR CENATION
Επειδη ειμαι πολυ συνεπης στο λογο μου,επεστρεψα. smiley.gif

Χωρις να θελω να ευλογησω τα γενια μου με τετοιο Ντερον μια χαρα τα πηγαινω.

Μια πρωτη αναγνωση της αποδοσης των παικτων μου ειναι η εξης... Ντερον 1 Μου εχει στερησει τουλαχιστον την τετραδα
Χιλ 7 αξιοπρεπης ,καπου κοντα στο 30 οπως τον περιμενα
Βουσεβιτς 9 τον εχω σε οσες λιγκες παιζω ειναι η κολονα μου,απολυτα ευχαριστημενος.Αμα βελτιωθει και λιγο στις ταπες μπορει και παραπανω
Πεκοβιτς 6 κακος εως τωρα,αλλα τωρα τελευταια κανει κατι αναλαμπες
Ιγκουανταλα 8 Σταθερα καλος
Μπλερ 10 αναλογα με αυτα που περιμενα απο αυτον ειναι ο mvp μου
Τζοε Τζονσον 7 γυρω στο 27 παιζει ,εκει που τον περιμενα.Τιμιος.
Μαρτιν 9 εκπληκτικος.Δεν τον περιμενα τοσο καλο
Νταλαμπερτ 6 φιλοτιμος...Δυσκολα θα μπει βασικος στην ομαδα μου αλλα και δυσκολα θα γινει drop.
Γουεσλι Τζονσον 6 μετα το καλο ξεκινημα,εχει ξεφουσκωσει.
Ο Γκαρντ των Μπακς icon_drunk.gif 8 Με επεισε για τις ικανοτητες τους,αν δεν κανω λαθος επειδη δεν κοιταξα τα χθεσινα πρεπει να πηγε καλα παρα το οτι γυρισε ο Ριντνουιρ αλλα αν δεν κανω και παλι λαθος δεν επαιξε ο Ναιτ.Παντως πλεον εχει γινει παικτης για βασικος ροστερ.
Λι 7 τον περιμενα για καλυτερα,κανει καποια ματς που ειναι εντελως τραγικος
Ανταμς ? αυτον τον περιμενω.Μπορει να προκυψει ο νεος Λαρι Σαντερς.


Κοουτς HLR Cenation 10 Εξοχες κινησεις στο ντραφτ,μονο ο Ντερον δεν βοηθα και αυτι πληρωνουμε σωστα ντροπ αφου παλτα του τυπου Τερυ,Πρινς ,Κλαρκ σε τετοια υπερομαδα δεν μπορουσαν να σταθουν,και εκπληκτικα αντ με Μπλερ οταν ηταν στα αζητητα και τον μικρο των Μπακς. smiley.gif
klow13
coach klow 10 και παραμενει στο απυροβλητο,η ομαδα ομως μικρος τιτανικος..οι ευθυνες των παικτων.σοβαρευτειτε απο αυριο και αφηστε τα 180 8 παικτες..
Pierce
Ο Ράσελ φεύγει στο 46 το ίδιο και ο Κάζινς. Για να μην ξαναέρθει άδικα πρόταση.
pmam
QUOTE(Pierce @ Nov 18 2013, 18:32 ) *
Ο Ράσελ φεύγει στο 46 το ίδιο και ο Κάζινς. Για να μην ξαναέρθει άδικα πρόταση.

Απλά καίγομαι, και σκέφτηκα ότι θα είχε πολύ φάση μια ομάδα με Ράσελ, Γκέντελ, Βίτκενσταιν, Κάντορ, Φρέγκε, Ζερμέλο, Μπουλ, Τσερτς και Τούρινγκ. Θα τρέλαινε πολύ κόσμο!

Πρέπει να δώσω να τελειώνω
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.