Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Dleague 2013-2014
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
SG3ptshooter
Top half finish
giorgos14
QUOTE(SG3ptshooter @ Oct 21 2013, 12:11 ) *
Top half finish



Μια απο τα ιδια και εγω..Δεν μπορω να βρω ντραφτ με 15 ομαδες.Εχετε να προτεινετε τιποτα;
Pierce
Μπορεί να έχει το yahoo, δε θυμάμαι. Στο espn mock με 15 δεν έχει σίγουρα. Αν εννοείς λίστες με draft που έχουν κάνει άλλες λίγκες με λιγότερα άτομα, απλά κοίτα το νούμερο του κάθε pick, και αδιαφόρησε για τον γύρο.
giorgos14
QUOTE(Pierce @ Oct 21 2013, 13:18 ) *
Μπορεί να έχει το yahoo, δε θυμάμαι. Στο espn mock με 15 δεν έχει σίγουρα. Αν εννοείς λίστες με draft που έχουν κάνει άλλες λίγκες με λιγότερα άτομα, απλά κοίτα το νούμερο του κάθε pick, και αδιαφόρησε για τον γύρο.


Oχι,να κανω εγω κανα mock εννοουσα να δω πως κυλαει..Και επειδη οσα εχω κανει ειναι στο espn ελεγα να βρω και κατι παρομοιο με αυτο που θα κανουμε το βραδυ rolleyes.gif
HLR CENATION
QUOTE(giorgos14 @ Oct 21 2013, 13:48 ) *
Tοσο σιγουρος για τον εαυτο σου και το ντραφτ που θα κανεις;Εισαι καλα διαβασμενος για σημερα;

Oxι ρε,απλα λεμε και καμια εξυπναδα για να περασει η ωρα να αρχισει το ντραφτ. smile.gif
jasonick
Πότε θα πάρουν οι duncan-pierce το 1ο pick βγει η σειρά για το draft;
giorgos14
QUOTE(jasonick @ Oct 21 2013, 15:23 ) *
Πότε θα πάρουν οι duncan-pierce το 1ο pick βγει η σειρά για το draft;


Οσο πιο συντομα τοσο το καλυτερο για να προετοιμαστουμε και καταλληλοτερα smiley.gif αν και νομιζω οτι βγαινουν 1 ωρα πριν το ντραφτ
massey
Στοχος μια καλυτερη θεση απο την περσινη..

Δλδ μια θεση στην δυαδα.. smiley.gif

Και ενα καλυτερο νο στα ντραφτ απο το περσινο που κληρωθηκα προτελευταιος.. shot.gif
Pierce
Πάντως αν δεν είσαι το 1 ή το 2 , θεωρώ ότι ένα πικ στο 10-15 είναι καλύτερο από το 3-9 , διότι εκεί οι παίκτες δεν έχουν τόσο διαφορά μεταξύ τους, και μπορείς να έχεις πολύ καλύτερο πλασάρισμα για το πικ του 2ου γύρου.

Η σειρά βγαίνει 9 νταν, με το που ανοίγει η πλατφόρμα του ντραφτ.
massey
Δεν διαφωνω αλλα οσο παιρνανε οι γυροι υπαρχει μια ποιοτικη διαφορα πιστευω..

Knickerbocker
Στο 13...μόνο εγώ είμαι μέσα?Αφήστε τα σουβλάκια ρεεε.
Pierce
12/15 είναι μέσα . Μόνο ο pmam δεν έχει εμφανιστεί γενικά, οι άλλοι 2 απλά βγήκαν προσωρινώς.

edit: εμφανίστηκε
Zoys
Να θες να είσαι alternative και να κληρώνεσαι 2ος...
Knickerbocker
QUOTE (Pierce @ Oct 21 2013, 21:23 ) *
12/15 είναι μέσα . Μόνο ο pmam δεν έχει εμφανιστεί γενικά, οι άλλοι 2 απλά βγήκαν προσωρινώς.

edit: εμφανίστηκε


Sweeeeeeeet.
SG3ptshooter
QUOTE(Zoys @ Oct 21 2013, 21:26 ) *
Να θες να είσαι alternative και να κληρώνεσαι 2ος...

Aλλάζουμε; rolleyes.gif

Καλό βόλι σε όλους, έρχομαι, έβλεπα τη σειρά που έλεγα και πριν.
HLR CENATION
Mε μπαρουτοκαπνισμενους ειπα να τι βγαλω φετος...για να δουμε...Παω να παρακολουθησω Γεωργιου και επιστρεφω με ποστ-αναλυση της ομαδος μου!!
pmam
Ο κομίσιονερ είναι προβοκάτορας.
Και μεγάλο τρολ.
Να του καεί το τοστ από τη μία μεριά.
SG3ptshooter
QUOTE
[11:58:26 μμ] SG 3ptshooter: πρεπει να αρματωθουμε για τρειντ
[11:58:36 μμ] SG 3ptshooter: η παναγια και ο σπυστα μαζι μας


Για πάμε..
Pierce
7.gif huh.gif

QUOTE (pmam @ Oct 21 2013, 23:53 ) *
Ο κομίσιονερ είναι προβοκάτορας.
Και μεγάλο τρολ.
Να του καεί το τοστ από τη μία μεριά.

pmam
Μας κοροϊδεύει παίρνοντας T-suck.
Βασικά με πρόλαβες στην τρολιά, εξ ου και το ρέητζ.
Pierce
χαχαχααχαχ, ήταν κοινή απόφαση με τον Duncan. Ας έπαιρνες τον arenas.
j-kidd13
Πως τα καταφερνετε και 2 σερι χρονιες ο Αρης φτιαχνει τετοια ομαδα...Αποριας αξιον!!!! tongue.gif
sacarame
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 22 2013, 00:16 ) *
Πως τα καταφερνετε και 2 σερι χρονιες ο Αρης φτιαχνει τετοια ομαδα...Αποριας αξιον!!!! tongue.gif



Δεν την βλέπω και τόσο εξωπραγματική. Νορμάλ είναι..
HLR CENATION
Αφου πρωτα ευχηθω στα μελη και των δυο κατηγοριων καλη χρονια ,θα ηθελα να σας παρουσιασω την ομαδα που προς το παρων εχει το ονομα ΡΟΚΥ ΜΠΑΛΜΠΟΑ .Πρωτα να πω δεν ειχα μπει στην διαδικασια να δω ποσους ποντους υπολογιζεται οτι θα πιασει ο καθε παικτης απλα ηθελα να φτιαξω μια ομαδα γιοματαρι και οχι σαν την περσινη που ηταν να την κλαινε οι ρεγγες.Επισης να πω οτι δεν σκοπευω να παω σε τρειντ ενω φετος θα κοψω τα αντ-ντροπ.Τα πολλα δηλαδη.

Ειμαι ευτιχισμενος που στην ομαδα εχω τον Ντερον Γουιλαμς αρκει να μην βγαλει προβληματα τραυματισμων.
Επισης εκτιμω οτι μπορουν να τον πλαισιωσουν καλα Χιλ και Μο που παιζει πολυ καλα στα φιλικα.βεβαια θα γυρισει ο τραυματιας των Μπλειζερς καποια στιγμη και θα πεσουν τα νουμερα του.

Στο δυο τζονσον-Μαρτιν πιστευω θα με κουβαλησουν,ειδικα ο Μαρτιν θα βγαλει πολυ καλυτερα νουμερα απο περυσι.

Στο 3 ο Ιγκουανταλα περιμενω-ελπιζω να βγαλει πολυ καλυ καλυτερη χρονια απο περυσι.Εκει ισως δεν εχω βαθος ,καθως ο Πρινς ειναι λυση αναγκης.

Στο 4 με Λι-Σπλιτερ πιστευω οτι ειμαι καλα οπως και στο 5 με Βουσεβιτς-Πεκοβιτς.

Τωρα απο παγκιτες προτιμησα εμπειρους παικτες που δεν προερχονται απο καλη χρονια αλλα πιστευω δεν εχουν τελειωσει...Τερυ,Νταλαμπερτ,Κλαρκ για μπαλωματα μια χαρα ειναι.

Για να μην σας τα πρηζω,και επειδη δεν μ αρεσουν οι μεγαλες κουβεντες,απλα λεω οτι ειμαι καλα.

Pierce
Νομίζω ότι οι warriors , είναι καλοί αλλά όχι τόσο καλοί όσο υποστηρίζει ο kidd. Εξίσου καλοί είναι οι αμφιδέξιοι που μου έφαγαν 2 φορές παίκτη (αχ παυλάρα ) , αλλά και η ομάδα του σούτερ , από ότι είδα γρήγορα γρήγορα.
giorgos14
Eτοιμο και το ροστερ φετος.

Guard: Τα βαρια χαρτια της ομαδας με Τε-Πε και τον Χαρντεν να ξεχωριζουν ενω απο πισω υπαρχει η ελπιδα στο προσωπο του Carter-Williams και (λιγοτερο) του C.J McCollum οπως και την σταθερη αξια τον J.Crawford.

Forward: Eδω υπαρχει ο Randolph και ο Tobias Harris που θεωρουνται βασικουρες ενω υπαρχουν απο πισω Barnes,Gee να καραδοκουν για κανα τραυματισμο στο 3 ενω οι ριμπαουντ-ο-μηχανες Taj Gibson ,Reggie Evans θα δωσουν λυσεις οταν(δεν λεω αν αλλα οταν) τραυματιστουν οι μπροστινοι τους.

Forward-Center : O Monroe μια κατηγορια μονος του.Jennings,Smith αφηστε τις λαλακιες και περαστε τη μπαλα μεσα στο παιδι φετος.

Center: Aν βγουν και οι 2 παμε για μεγαλα πραγματα.Αν ο Varejao μεινει υγιης και παραλληλα ο Bynum δεν αναστηθει καθως επισης και αν ο Asik συνεχισει να μαζευει τα ριμπαουντ σαν στραγαλια(ειτε παιρνοντας ενα trade ειτε αν τα βουντου πιασουν στον ωμο του Howard ) τοτε θα παιρνουμε μεγαλα σκορ και απο τους 2..

Καλη σεζον σε ολους και μακρια απο τραυματισμους οι δικοι μου smiley.gif
jasonick
14. Dwight Howard

Ευχαριστούμε fake Woj που μας τον έδωσες χαμηλά. tongue.gif Έστω και στο 14 πήραμε έναν superstar, και ελπίζουμε να παίξει αντίστοιχο μπάσκετ με αυτό που έπαιζε στο Orlando.

17. Anthony Davis

Επιλογή με ρίσκο, αλλά έχει ξεκινήσει πολύ καλά την preseason και παρακαλάμε να παίζει κοντά στο 20/10/2/1,5/2.

44. Evan Turner

Αν δεν μπορεί να βγάλει μεγάλα νούμερα με αυτή την ομάδα...

47. Mike Conley

Δίλλημα ανάμεσα σε αυτόν και τον Rubio, αλλά η έλειψη σκοραρίσματος και το κακό fg % μας οδήγησε στον Mike.

74. Luol Deng

Ο Αγγλοσουδανός επέστρεψε και περιμένουμε να συνεχίσει να τιμά τη φανέλα, όπως έκανε και με το παραπάνω στην προηγούμενη θητεία του στην ομάδα.

77. Carlos Boozer


Τον φοβόμαστε λίγο, λόγω Thibodeau και Gibson αλλά πιστεύω ότι ήταν καλή επιλογή.

104. Brandon Knight

Δεν τρελαινόμαστε αλλά θα έχει πολύ χρόνο και έτσι θα δώσει καλό σκορ.

107. Enes Kanter


Πάει για breakout χρονιά, τώρα που έφυγαν οι ψηλοί της Utah.

134. Cody Zeller

Πιστεύω θα πάρει αρκετό χρόνο και θα βοηθήσει.

137. Danny Granger

Αν μείνει μακριά από τραυματισμούς είναι μεγάλο steal.

164. Kevin Seraphin

Λογικά ο Okafor θα χάσει όλη τη χρονιά, ο Nene είναι επιρρεπής στους τραυματισμούς οπότε θα βρει χρόνο. Τίμιος παγκίτης.

167. Jared Dudley

Τα βλέπει ο Voyager στο κινητό του και χαίρεται, ενώ παράληλα συνεχίζει να φυλά τη μαμά πατρίδα.

194. Evan Fournier

Μας άρεσε πολύ η επιλογή του στο 194.

197. Glen Davis

Δεν θα κάνει την περσινή του χρονιά, αλλά βλέποντας τον τόσο κάτω έπρεπε να τον πάρουμε.



Μου αρέσει πολύ η ομάδα και το draft που έκανα, καμία σχέση με πέρσι που έκανα το πολύ 4-5 καλά picks. tongue.gif


Σίγουρα πάντως δεν μπορούμε να ξεχάσουμε τον coowner μας, Voyager ο οποιός αυτή τη στιγμή βρίσκεται σε κάποιο σημείο του ακριτικού Ναυπλίου και κάνει τις σκοπιές του. Αν και πρώην arch rival τον δεχτήκαμε στην οικογένεια της Team Ivey, του στέλνουμε τους χαιρετισμούς μας και του δηλώνουμε ότι θα κατακτήσουμε το πρωτάθλημα (και) για αυτόν.

Αν δεν κατακτήσουμε το πρωτάθλημα τότε θα αναλάβει το 100 % της ευθύνης και θα του ζητήσουμε ειρηνικά (ή όχι, εξαρτάται..) να αποχωρήσει από την ομάδα.
Zoys
Η κλήρωση μου στο Νο2 μου ανέτρεψε τελείως τα πλάνα με αποτέλεσμα να πάρω τον Λεμπρόν, αλλά ταυτόχρονα να χάσω πολλά πουλέν. Αξιοπρεπής πεντάδα (Lebron & friends) με Jrue, Klay Thompson, LeBron, Ryan Anderson, Tyson Chandler και ρίσκο στις άλλες δύο θέσεις με τον αγαπημένο Danny των Σπερς και τον Bledsoe. Στο 4,5 δεν είμαι πάντως ευχαριστημένος αφού οι 5-6 παίκτες που θα ευχόμουν να προλάβω έφυγαν σχετικά νωρίς.

Με πληγώνει να βλέπω τον Kawhi σε άλλη ομάδα, αλλά τι να κάνουμε; Μας έλαχε να ζήσουμε και να πεθάνουμε με τον ΛεΜπρόν στο 3...

Τουλάχιστον δεν υπήρξε ζήτηση για τον μεγάλο Λουίτζι που συμπληρώνει τις θέσεις του πάγκου μου.

massey
Και εγω πιστευω οτι εχω φτιαξει μια τιμια ομαδα που δυσκολα θα επαναλαβει την περσινη πορεια αλλα δεν νομιζω οτι θα παει και χαμενη smiley.gif

Νο 10 Paul George

Tα λογια ειναι περιττα..Το βαρυ οπλο της ομαδας..

Νο 21 Marc Gasol

Βασικος σεντερ και απορω γιατι ξεμεινε στο 21..Συμμετεχει σε ολες τις κατηγοριες και καθε χρονο και καλυτερος..

Νο 40 Jeff Teague

Απο την αρχη τον ειχα σταμπαρει και τον προοριζα για βασικο και πιστευω οτι η φυγη του θελω μια μπαλα μονος Σμιθ θα τον βοηθησει και αλλο

Νο 51 Andre Drummond

Πουλεν απο περσι κιολας,τα παει πολυ καλα στα φιλικα,θελαμε εναν διπλοθεσιτη στο 4-5 και μας εκατσε κουτι

Νο 70 Tyreke Evans

Eπιλογη με ρισκο κυριως γιατι πολυ μαζευτηκαν περιφερειακα στους πελεκανς και φοβαμαι οτι θα τρακαρουν μεταξυ τους..Οτι θα ερχεται απο τον παγκο δεν λεει και πολλα γτ αργα η γρηγορα ο Γκορντον θα παει στα πιτς οποτε.. icon_drunk.gif

Νο 81 Rajon Rondo

Αγαπαμε Ροντο χρονια τωρα,τον ειδα εκει και τον πηρα..Θελει υπομονη και ελπιζω να μην την πατησουμε με μια αντιστοιχη περιπτωση Ροοζ..

Νο 100 Amir Johnson

Ποιος Βαλαντσιουνας?Τον πιστευουμε και μας αρεσει

Νο 111 Maurice Harkless

Aκομα ενα πουλεν και πιστευουμε οτι μπορει να μας δωσει ενα 27-28

Απο κει και περα επιλεξαμε τον Κορβερ και ελπιζουμε χωρις τον Λου να φανει πιο πολυ,Μπενετ να με κανα σουτακι να με κανα ριμπαουντ,να οτι στο Κλιβελαντ ολοι ειναι επιρρεπεις και τραυματιζονται,να μας δωσει λιγο σκορ.

Μετα εχουμε τον Ρεντικ (μου αρεσε αυτη η επιλογη σε αυτο το σημειο αν και δεν παω τον παικτη δεν ξερω γτ),Αριζα μπας και θυμηθει τα νιατα του,Ριντνουρ γιατι εχει τον Ναιτ μπροστα του που δεν ειναι και κολονα και τελος τον τεραστιο PJ Tucker 77.gif 77.gif που τον θαυμαζαμε λιγα χρονια πριν στο Παλε και φετος τον βλεπω βασικο..

Αυτη ειναι η ομαδα μας blove.gif

Υγ Ο Ροντο παντως προσφερεται για ανταλλαγη.. rolleyes.gif
SteveNashidis
Χαιρετω με την σειρα μου τους μανατζαραιους της τρελης αυτης λιγκας και τους ευχομαι (δεν :-Ρ )
καλη επιτυχια...
χαιρετιζω επισης της αριστες επιλογες του βοηθου μου Νικου και του υπενθυμιζω οτι θα ειμαι διπλα του σε οποιαδηποτε βοηθεια χρειαστει εστω και απο το ποστο της σκοπιας 'η του θαλαμοφυλακα! Μοναδικη παραλειψη ειναι να καπακωσει τον ηγετη και μελλονυικη εκπληξη της φετινη χρονιας Ερρικο τον Μπλεντσοου τον Α' !!!! Κατι ομως που θα κανει συντομα μεσα στη χρονια...(ευελπιστω). Η ευθυνης της αποτυχιας θα ειναι 100% δικη μου γιαυτο θα ερθουν και απολυσεις ..αγαπουλα νικο!!!!
ειμαι τυχερος που ειμαι συνεργαΤης και συνμανατζαρεος με τον φιλτατο νικο και μας ευχομαι καλη επιτυχια χωρις πολλα ΤΟΥΒΛΑ!!
ΧΑΟΥΑΡΝΤ ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ :-)
pmam
Καταρχάς ζητώ συγγνώμη από όσους μου έκαναν προτάσεις τις τελευταίες μέρες και τους έγραψα κανονικά tongue.gif
Ήμουν πολύ πνιγμένος, αλλά τώρα που έφυγε και το TOEFL μπορώ να επικεντρωθώ στο παιχνίδι.
Ο Rose δεν παραχωρείται κύριοι. Η σπύστεια (ή σπάιστεια στην καθαρεύουσα) κλίμακα θα πρέπει να αναθεωρηθεί.

Γενικά είμαι ευχαριστημένος από το draft μου, αν δεν μας τρώγανε και τον Kevin Martin θα ήταν ακόμα καλύτερα. Ο Κόμπε ήταν μεγάλο στοίχημα, αν επιστρέψει σύντομα θα είμαστε καλά.

Αυτά από μένα.
Προς το παρόν...
Knickerbocker
Droppάρω τον Len και γινεται trade o Gortat πριν αρχίσει η σεζόν.
Δε μασάμε και περιμένουμε Beverley (#myoldfriend) να γίνει βασικουρα.
massey
Ευτυχως μου εκοψε και πηρα τον Plumlee οταν αρπαξαν τον Λεν.. smiley.gif
giorgos14
Let the show begin...Ξεκιναμε λοιπον smiley.gif
pmam
It's nice to be on top! cool.gif
Λήξτε το! tongue.gif
jasonick
Τόσο πολύ θες να νικήσεις που έριξες το site; tongue.gif
jasonick
Τεράστιε Carlos Boozer η υπεργαματοσύνη σου δεν έχει όρια. biggrin.gif
Και double post γιατί το αξίζει το καλύτερο 4 του NBA. tongue.gif
HLR CENATION
Δυστηχως το ξεκινημα για την κατακτηση της κορυφης δεν ηταν καλο.

Βουσεβιτς και Χιλ ηταν απογοητευση χθες.Ειδικα ο γκαρντ των Πεισερς.

Αλλα και ο Ροκυ στην αρχη σας θυμιζω πως τις ετρωγε...
Magnus92
QUOTE(HLR CENATION @ Oct 30 2013, 15:23 ) *
Αλλα και ο Ροκυ στην αρχη σας θυμιζω πως τις ετρωγε...



77.gif 77.gif 77.gif 77.gif


Το ποστ της χρονιας smile.gif
sacarame
QUOTE(jasonick @ Oct 30 2013, 04:37 ) *
Και double post γιατί το αξίζει το καλύτερο 4 του NBA. tongue.gif


Αυτά δεν γράφονται ακόμα και σε αυτό το τόπικ.... smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(jasonick @ Oct 30 2013, 04:37 ) *
Τεράστιε Carlos Boozer η υπεργαματοσύνη σου δεν έχει όρια. biggrin.gif
Και double post γιατί το αξίζει το καλύτερο 4 του NBA. tongue.gif



QUOTE(sacarame @ Oct 30 2013, 23:11 ) *
Αυτά δεν γράφονται ακόμα και σε αυτό το τόπικ.... smiley.gif


Εννοει οτι ειναι ο καλυτερος παιχτης επιπεδου 4(στα 10) σε ολο το ΝΒΑ! smiley.gif
jasonick
Ας κάνει άλλα 15 ματς σαν το χθεσινό και θα ακούσετε πολύ χειρότερα. tongue.gif
giorgos14


Ιδου και το καλυτερο pg της λιγκας smiley.gif
Τρελανε μας κι αλλο παικταρα μου..Το 80αρι ηταν μονο η αρχη icon_drunk.gif
klow13
ψαχνω σεντερ και δινεται καποιο απο τα pg.
wade μετρας ωρες.
αυτα.
giorgos14
QUOTE(giorgos14 @ Oct 31 2013, 09:19 ) *
Ιδου και το καλυτερο pg της λιγκας smiley.gif
Τρελανε μας κι αλλο παικταρα μου..Το 80αρι ηταν μονο η αρχη icon_drunk.gif



Νταξει Paul μια μλκια ειπαμε...μην τα παιρνεις ολα στα σοβαρα smiley.gif
kudelin8
QUOTE (klow13 @ Nov 1 2013, 05:25 ) *
ψαχνω σεντερ και δινεται καποιο απο τα pg.
wade μετρας ωρες.
αυτα.

θελεις τν γερμανο σου???Click to view attachment
massey
Δινεται ο Tyreke..

Απο την 1η εμφανιση με κουρασε κιολας..

Plumlee αγορι μου ηρθες απο το πουθενα και σε βλεπω βασικουρα ολη τη σεζον.. 77.gif
giorgos14
Ζητειται sg..
jasonick
Did someone say Danny Granger; tongue.gif
massey
Or Tyreke Evans? 69.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.