Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Dleague 2013-2014
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
rchos
sacarame
QUOTE(merlin1 @ Oct 2 2013, 18:50 ) *
δεν εισαι δικαιος!!ολοι εχουν δικαιωμα να κανουν λιγκ,εσυ λογω μισους κανεις καταχρηση εξουσιας!



Μάλιστα. Θα κάνω μια ακόμη προσπάθεια. Λίγκες μπορεί να κάνει ο καθένας. Εγώ, εσύ όλο το φόρουμ.

ΕΠΙΣΗΜΗ λίγκα του φόρουμ για φάνταζυ όμως δεν μπορεί να κάνει όποιος να ναι. Αν θέλεις, στείλε πμ σε όσα άτομα μιλάς και κάνε μια λίγκα δικιά σου, με γεια σου με χαρά σου, και δώσε και ό,τι όνομα θες και σ αρέσει. Ο λεμπρόν είναι καράφλας, τα πόδια του Τζόρνταν βρωμάνε κλπ κλπ


Τεσπα ας μην το κουράσουμε αλλο..




Pierce
Ανέβηκε poll στη λίγκα για τις αλλαγές.
HLR CENATION
Ψηφισα οχι smile.gif
Pierce
Μπορώ να ακούσω την αιτιολογία σου, όπως και των άλλων 2 που έχουν ψηφίσει όχι;

(επίσης με 9-3 , δεν γίνεται να σπάσει η πλειοψηφία οπότε οι αλλαγές πέρασαν)

Draft στις 20/10 18:00 το απόγευμα 22/10 22:00 το βράδυ ή άλλο; Βάζω poll . Όποιος έχει ενστάσεις το γράφει
pmam
Δευτέρα δεν παίζει;
Pierce
Δευτέρα το έβαλα σαν επιλογή στην άλλη, για αυτό έβαλα Τρίτη εδώ. Αν το άλλο γίνει κυριακή, μπορώ να βάλω δευτέρα εδώ. Εγώ είμαι υπέρ της Κυριακής. Να ξέρετε όμως ότι είναι σημαντικό να είμαστε ΟΛΟΙ εδώ.
Zoys
Ψήφισα Τρίτη, με βολεύει καλύτερα αν και δεν μπορώ να ξέρω 100% φαντάζομαι ότι Τρίτη βράδυ θα είναι καλύτερα για μένα.
pmam
Τρίτη πριν τις 10.30 δεν μπορώ σίγουρα. Από 10.30 και μετά ίσως.
Πόση ώρα θα κρατήσει αν είμαστε όλοι εδώ; Κατά προτίμηση όχι κυριακή, αλλά οποιαδήποτε άλλη μέρα εκτός Τρίτης και Παρασκευής είμαι οκ.
Pierce
Θεωρητικά κάτι παραπάνω από μια ωρίτσα, βαριά 12 θα έχουμε τελειώσει αν ξεκινήσουμε 10:30.
Για να μην ξαναλλάζω το poll, και χαθούν οι ψήφοι

ΤΡΙΤΗ 22:30 αντί για 22:00
Knickerbocker
Καλησπέρα σε όλους,

Ψήφισα για το draft αλλά δε βλέπω το poll για τις αλλαγές, mr magoo moment η έκλεισε?
teopt13
QUOTE(Pierce @ Oct 3 2013, 13:18 ) *
Μπορώ να ακούσω την αιτιολογία σου, όπως και των άλλων 2 που έχουν ψηφίσει όχι;

Εγώ ψήφισα οριακά όχι, μόνο και μόνο επειδή μου άρεσε το περσινό σύστημα, και το χα συνηθίσει.Παρ όλα αυτά δε θεωρώ κακές τις αλλαγές...
HLR CENATION
QUOTE(Pierce @ Oct 3 2013, 13:18 ) *
Μπορώ να ακούσω την αιτιολογία σου, όπως και των άλλων 2 που έχουν ψηφίσει όχι;

(επίσης με 9-3 , δεν γίνεται να σπάσει η πλειοψηφία οπότε οι αλλαγές πέρασαν)

Draft στις 20/10 18:00 το απόγευμα 22/10 22:00 το βράδυ ή άλλο; Βάζω poll . Όποιος έχει ενστάσεις το γράφει

Πρωτα απο ολα δεν υπαρχει κανενα θεμα απο μενα. smile.gif
Απλα μωρε γιατι ετσι ειχα μαθει περυσι με τι ποντους ηταν καλος ο καθε παικτης.
Τωρα για μερα του ντραφτ καμια δεν με βολευει καμια απο τις δυο,αλλα δεν πειρζει οτι πουν οι περισσοτεροι.Απλα Τριτη εχει τσαμπιονς λιγκ.Αλλα ξαναλεω οτι πειτε μεσα ειμαι.
Pierce
Βαγγ , υπήρχε ήδη η απαραίτητη πλειοψηφία και έτσι πέρασαν οι αλλαγές, οπότε είπα να προχωρήσουμε άμεσα στα πιο ουσιώδη. smile.gif

Guys, οι διαφορές ήταν μικρές και στο πλαίσιο της ορθολογικοποίησης λίγο των scores. Αν δείτε τους συγκριτικούς πίνακες υπάρχει μικρή μείωση της τάξης της μισης με μιας μονάδας. Αλλά σεβαστή η αντίθετη άποψη .
Knickerbocker
[quote name='Pierce' date='Oct 3 2013, 15:06 ' post='624097']
Βαγγ , υπήρχε ήδη η απαραίτητη πλειοψηφία και έτσι πέρασαν οι αλλαγές, οπότε είπα να προχωρήσουμε άμεσα στα πιο ουσιώδη. smile.gif

Thanks man, για Yes το πηγαινα...Ελπίζω να περάσουν και στις άλλη για να έχουμε μέτρα σύγκρισης και τζέρτζελο.
giorgos14
QUOTE(Pierce @ Oct 3 2013, 11:18 ) *
Μπορώ να ακούσω την αιτιολογία σου, όπως και των άλλων 2 που έχουν ψηφίσει όχι;

(επίσης με 9-3 , δεν γίνεται να σπάσει η πλειοψηφία οπότε οι αλλαγές πέρασαν)

Draft στις 20/10 18:00 το απόγευμα 22/10 22:00 το βράδυ ή άλλο; Βάζω poll . Όποιος έχει ενστάσεις το γράφει


Κυριακη σιγουρα δεν θα μπορω γιατι εχω αγωνα εκεινη την ωρα,τωρα για τριτη δεν εχω κανονισει κατι απο τωρα οποτε αυτο θα ψηφισω...

Kαι αλλαγη ονοματος παρακαλω...Περσι ειμασταν καινουργιοι και για αυτο και newbie αλλα πλεον ενα ειναι το συνθημα: kleiza αλανι για παντα στο λιμανι...
Υποδεχτειτε τη Lietuva κυριοι tongue.gif
sacarame
Παρακαλούνται οι 4 κύριοι που δεν έχουν ψηφίσει ακόμη στο πολλ για την ημερομηνία και ώρα του ντραφτ, να το κάνουν προκειμένου να δούμε λίγο προς τα πού πάει το πράγμα..
HLR CENATION
Εγω ψηφισα <<αλλο>>!
Pierce
Έχουμε έναν που δεν έχει ψηφίσει.
Έχουμε 5 ψήφους για την Κυριακή, 7 για την Τρίτη 22:30 και 2 που έχουν ψηφίσει άλλο. Ότι και να ψηφίσει ο ένας που δεν μας έχει κάνει την τιμή ακόμα η Τρίτη κερδίζει. Το θέμα είναι , υπάρχει κάποιος από τους υπόλοιπους 7 που πραγματικά έχει θέμα με την Τρίτη ;
Εγώ ψήφισα Κυριακή , και δεν έχω θέμα με την Τρίτη.
massey
Εγω δεν εχω
SG3ptshooter
QUOTE(Pierce @ Oct 4 2013, 19:30 ) *
Έχουμε έναν που δεν έχει ψηφίσει.
Έχουμε 5 ψήφους για την Κυριακή, 7 για την Τρίτη 22:30 και 2 που έχουν ψηφίσει άλλο. Ότι και να ψηφίσει ο ένας που δεν μας έχει κάνει την τιμή ακόμα η Τρίτη κερδίζει. Το θέμα είναι , υπάρχει κάποιος από τους υπόλοιπους 7 που πραγματικά έχει θέμα με την Τρίτη ;
Εγώ ψήφισα Κυριακή , και δεν έχω θέμα με την Τρίτη.

Εγώ έχω θέμα με την Τρίτη, πίστευα ότι θα έχει ήδη φτάσει στα αυτιά σου. Αφού έχω σαφώς χρόνο στη διάθεση μου να προσαρμοστώ στα δεδομένα των άλλων, το βρίσκω άστοχο να μπει το draft το ένα απ' τα 2 βράδια που θα με κάνουν να τρέχω να προλάβω. Το συζητάω για Σάββατο απόγευμα, Κυριακή μπορώ ότι ώρα και να ναι, Δευτέρα βράδυ επίσης, Τετάρτη επίσης αν και ίσως έχουν θέμα κάποιοι Ολυμπιακοί λόγω Champions League.

Επίσης αν δε μπει η δέκατη πέμπτη ψήφος δεν έχουμε πλειοψηφία για Τρίτη, 7 ψήφισαν Τρίτη κι 7 ψήφισαν κάτι διάφορο από Τρίτη. Τεσπά, ξέρω οτι θα τα βρούμε.
HLR CENATION
QUOTE(Pierce @ Oct 4 2013, 19:30 ) *
Έχουμε έναν που δεν έχει ψηφίσει.
Έχουμε 5 ψήφους για την Κυριακή, 7 για την Τρίτη 22:30 και 2 που έχουν ψηφίσει άλλο. Ότι και να ψηφίσει ο ένας που δεν μας έχει κάνει την τιμή ακόμα η Τρίτη κερδίζει. Το θέμα είναι , υπάρχει κάποιος από τους υπόλοιπους 7 που πραγματικά έχει θέμα με την Τρίτη ;
Εγώ ψήφισα Κυριακή , και δεν έχω θέμα με την Τρίτη.

Δεν εχω θεμα...Το πολυ,πολυ θα βαλω τους παικτες της επιλογης μου σε μια σειρα και να μου τους επιλεξει το εσπν.Aλλα εκτος απροοπτου θα μπορω.
Pierce
Καλώς. Επειδή το θεωρώ το πιο σημαντικό πράγμα να είμαστε 15/15 στο draft, άκυρη η Τρίτη.
Αυτοί που είπαν ΟΧΙ στο Κυριακή απύγεμα, έχουν κάτι άλλο , ή απλώς προτιμούσαν την Δευτέρα;
HLR CENATION
Eγω Δευτερα ειμαι σιγουρα μεσα!!
Pierce
Η Δευτέρα προς το παρόν δεν είναι προς συζήτηση. Για Κυριακή (θυμίζω στις 18:00 ) έχεις θέμα;
Knickerbocker
QUOTE (Pierce @ Oct 4 2013, 20:59 ) *
Καλώς. Επειδή το θεωρώ το πιο σημαντικό πράγμα να είμαστε 15/15 στο draft, άκυρη η Τρίτη.
Αυτοί που είπαν ΟΧΙ στο Κυριακή απύγεμα, έχουν κάτι άλλο , ή απλώς προτιμούσαν την Δευτέρα;


Εγω κανένα πρόβλημα, και κυριακη μεσα!
HLR CENATION
Oxι,κανενα προβλημα απο μενα...
Zoys
Ούτε εγώ έχω πρόβλημα.
giorgos14
QUOTE(Pierce @ Oct 4 2013, 18:59 ) *
Καλώς. Επειδή το θεωρώ το πιο σημαντικό πράγμα να είμαστε 15/15 στο draft, άκυρη η Τρίτη.
Αυτοί που είπαν ΟΧΙ στο Κυριακή απύγεμα, έχουν κάτι άλλο , ή απλώς προτιμούσαν την Δευτέρα;


Eγω παιδια κυριακη δυστυχως μπορω μετα τις 9 σιγουρα.Πλεον με την ομαδα ειμαστε Γ εθνικη και τα παιχνιδια ειναι στις 6 το απογευμα.Τώρα αμα βολευτειτε ολοι οι υπολοιποι θα το κανω random,δεν μπορω να κανω κατι αλλο.
kudelin8
Ναι σε ολα απομενα
SteveNashidis
Παιδιά δεν θα μπορέσω να συμμετάσχω λόγω στρατιωτικής θητείας smile.gif Καλη επιτυχία στους Jasonick και Nuntius
Nuntius
QUOTE (Pierce @ Oct 4 2013, 20:59 ) *
Αυτοί που είπαν ΟΧΙ στο Κυριακή απύγεμα, έχουν κάτι άλλο , ή απλώς προτιμούσαν την Δευτέρα;


Εγώ ενδέχεται να είμαι εκτός σπιτιού την Κυριακή και γι'αυτό ψήφισα όχι. Δεν είναι και κάτι σίγουρο βέβαια και γι'αυτό δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο θέμα με οποιαδήποτε μέρα. Απλά Δευτέρα είναι πιο σίγουρο smiley.gif
pmam
Εγώ οκ με κυριακή, αλλά να το αποφασίσουμε λίγο σύντομα να κανονίσουμε και μπασκετοσυνάντηση εδώ πάνω.
HLR CENATION
Nα σημειωσω μονο οτι στις 9.30 εχω αλλο ντραφτ.ΑΛλα απο την αλλη δεν θελω να γινει αλλαγη στο προγραμμα μονο για μενα.
Pierce
Και αφού έκλεισε για Κυριακή το άλλο, έχουμε και λέμε , Δευτέρα 21/10 στις 22:00 . Βάζω poll στην Λίγκα για ναι ή όχι. Όπως βλέπετε επειδή είναι δύσκολο να συντονιστούμε 15 άνθρωποι (ευελπιστώ να την βρήκαμε τη μέρα ) .
Pierce
Έφαγε άκυρο και η Δευτέρα δηλαδή.
Νέο poll, Κυριακή 13/10 21:00; Ναι είναι 2 βδομάδες πριν το τζάμπολ, αλλά ξεμένουμε από ημερομηνίες παιδιά.
Pierce
Επειδή αισθάνομαι ο μαλάκας της υπόθεσης, και κάποιος έχει ψηφίσει όχι και για την Κυριακή και για την Δευτέρα, θα ήθελε να εμφανιστεί; Κούρασε το θέμα.
sacarame
Λοιπόν κύριοι, θα το πάμε μια τελευταία φορά. Μπαίνουν 2 επιλογές σε ένα τελευταίο πολλ στη λίγκα.

ΣΑΒΒΑΤΟ 19/10 και ώρα 18.00


Ή

ΔΕΥΤΕΡΑ 21/10 και ώρα 22.00



Είναι οι τελευταίες 2 επιλογές...Παρακαλώ ψηφίστε όλοι και αν κάποιος έχει σοβαρό λόγο για κάποια από τις 2 να αρνηθεί, να το αναφέρει.

Θέλουμε να βοηθήσουμε για να είστε όλοι παρόντες, αλλά βοηθείστε κι εσείς εμάς για να βγάλουμε μια άκρη...

Αν πάλι δεν έχετε θέμα, γράψτε ότι ψηφίσατε αυτό αλλά είμαι οκ και για τα δυο πχ
SG3ptshooter
QUOTE(sacarame @ Oct 5 2013, 15:50 ) *
ΣΑΒΒΑΤΟ 19/10 και ώρα 18.00
Ή
ΔΕΥΤΕΡΑ 21/10 και ώρα 22.00

Αν πάλι δεν έχετε θέμα, γράψτε ότι ψηφίσατε αυτό αλλά είμαι οκ και για τα δυο πχ

Ψήφισα Σάββατο, δεν έχω πρόβλημα με καμία απ' τις δύο επιλογές. Ας γράψει ο καθένας αν είναι ΟΚ ή αν κάποιος έχει θέμα, και μη μου πείτε έχουμε καμιά Καλλονή με Πλατανία ή κανα draft με άγνωστους σε καμιά random λίγκα, έλεος.
HLR CENATION
QUOTE(sacarame @ Oct 5 2013, 15:50 ) *
Λοιπόν κύριοι, θα το πάμε μια τελευταία φορά. Μπαίνουν 2 επιλογές σε ένα τελευταίο πολλ στη λίγκα.

ΣΑΒΒΑΤΟ 19/10 και ώρα 18.00


Ή

ΔΕΥΤΕΡΑ 21/10 και ώρα 22.00



Είναι οι τελευταίες 2 επιλογές...Παρακαλώ ψηφίστε όλοι και αν κάποιος έχει σοβαρό λόγο για κάποια από τις 2 να αρνηθεί, να το αναφέρει.

Θέλουμε να βοηθήσουμε για να είστε όλοι παρόντες, αλλά βοηθείστε κι εσείς εμάς για να βγάλουμε μια άκρη...

Αν πάλι δεν έχετε θέμα, γράψτε ότι ψηφίσατε αυτό αλλά είμαι οκ και για τα δυο πχ



Eγω ψηφισα Δευτερα.Οι μονες ημερομηνιες που δεν μπορω ειναι Σαββατο που θα ειμαι εκτος και Κυριακη 21.30-22.15 που ειμαι σε ελληνικη λιγκα κηπερς απο περυσι και εχουμε draft 6 γυρων.
teopt13
Ναί σε όλα και από μένα.
giorgos14
QUOTE(sacarame @ Oct 5 2013, 13:50 ) *


Για Σαββατο δεν δεσμευομαι(δεν σημαινει οτι δεν μπορω στα σιγουρα) οποτε ψηφισα Δευτερα που με βολευει αρκετα.
Knickerbocker
Ψήφισα Δευτέρα και εγω,Σάββατο θα ειμαι εκτός Αθηνών.
Pierce
Αφού σίγουρα οι 2 από τους 3 είναι μέσα για Δευτέρα (εκτός αν ό 3ος ειναι ο teo οπότε είμαστε 3/3) , νομίζω κλείδωσε για Δευτέρα με το σκόρ να είναι 9-3.


ΔΕΥΤΕΡΑ 21/10 22:00 DRAFT
HLR CENATION
Επισης να πω και κατι....Στο 1% που βγω πρωτος,δεν θελω να ανεβω στην πρωτη κατηγορια για να μην πεσει καποιος απο τους απο πανω και στερηθει την παρεα του.Στην Β θα παραμεινω.
sacarame
Μάθε μπαλίτσα από τον άρχοντα.... tongue.gif

Ώρα εκπομπής γύρω στις 20.00-20.30. Ακριβής ανακοίνωση αύριο.... smiley.gif
kudelin8
ρε την ηρεμια που επικρατει πριν την βραδινη καταιγιδα....φετος θα το παω στο χαλαρο..στοχος μας απλα η πρωτη θεση.τ double score απτον δευτερο θαναι side challenge μεσα στν χρονια...
HLR CENATION
Θα το εχω τελειωσει πιστευω μεχρι τα Χριστουγεννα.Ισως και πολυ λεω...
giorgos14
QUOTE(HLR CENATION @ Oct 21 2013, 11:17 ) *
Θα το εχω τελειωσει πιστευω μεχρι τα Χριστουγεννα.Ισως και πολυ λεω...


Tοσο σιγουρος για τον εαυτο σου και το ντραφτ που θα κανεις;Εισαι καλα διαβασμενος για σημερα;
duncan21
QUOTE(kudelin8 @ Oct 21 2013, 12:56 ) *
ρε την ηρεμια που επικρατει πριν την βραδινη καταιγιδα....φετος θα το παω στο χαλαρο..στοχος μας απλα η πρωτη θεση.τ double score απτον δευτερο θαναι side challenge μεσα στν χρονια...

Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά υπάρχει μια ομάδα με owners τον δις πρωταθλητή στη μεγάλη λίγκα και τον περσινό νικητή της dleague με 1000 πόντους απ' το δεύτερο.Ξανασκεφτείτε το πριν κάνετε βαρύγδουπες δηλώσεις διότι scripta manent και πιθανότατα θα εκτεθείτε.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.